ala13
14.07.05,10:45
Dnes mam od rana neuveritelnu zravu naladu, inokedy na jedlo vobec nemyslim. Vraj je to vplyv mesiaca a jeho faz, neviete nieco prosim o tom?
Daska
14.07.05,08:59
V knihkzpectvach najdes vela literatury, zo serie LUNA NASEPKAVA...
ala13
14.07.05,09:04
Dakujem, ale teraz pocas DPH vazne nemam cas a chut obiehat nejake knihy, ja len ci nahodou neviete naspamat.

Prave som sa na Markiza teletexte strana 179 docitala, ze dnes o 17:20 je prva stvrt. Co to znamena? Tu zravu naladu? A spln bude az 21.7. o 13:00, to az dovtedy?
bendži
14.07.05,09:12
dnes som prave citala clanok o vplyve mesiaca na cloveka, bolo to na www.blesk.cz ale chut do jedla tam nebola rozoberana, no mozes precitat...
ala13
14.07.05,09:14
Dakujem, idem si ho pozriet.
Braňo
14.07.05,09:20
Ja mám žravú náladu bez ohľadu na fázu mesiaca :D :D :D
ala13
14.07.05,09:20
Znameními zvěrokruhu proplouvá měsíc 29,5 dne a v různých znameních setrvá dva až tři dny. Až do tohoto pátku se "zastaví" ve znamení Vah.


"Všechno, co v těchto dnech uděláte pro své orgány, působí dvojnásobně pozitivně. A naopak, když jim ubližujete a orgány zbytečně zatěžujete, je to o to dvakrát horší," říká spisovatelka Johanna Paungger (52) z Německa.


Astrologové tvrdí, že je Měsíc symbolem neustále se vyvíjející duše, vody, vláhy a rostlin. Lidskou představitelkou Měsíce je žena. Jeho vliv je předmětem sporů vědeckých kapacit - někteří lékaři jsou o moci Měsíce, přesvědčeni, jiní ho zlehčují.


Známý psychiatr Vladimír Vondráček ironicky komentoval vliv Luny na náměsíčnost. Podle něj dojem o větší aktivitě náměsíčných při úplňku vznikl jen proto, že v té době máme díky dobré viditelnosti větší možnost vidět je na nočních toulkách.



Naproti tomu astrolog Antonín Baudyš tvrdí, že Měsíc náš život ovlivňuje zásadně. "Nejkritičtější je období novu a úplňku, a to hlavně pro řidiče a psychicky labilní jedince," říká Baudyš.


Pro všechny, kteří věří vlivu magické Luny


Když dorůstá... Je doba pro novou lásku nebo početí dítěte. Čím více Měsíc přibývá, tím hůře se mohou hojit poranění a operace.


Úplněk ... Náměsíční ve spánku chodí, psi proštěkají noc, zvyšuje se počet vražd. "Labilní lidé pociťují neklid," říká lékař Petr Randáček.


Když couvá... Operace se daří víc než jindy a navíc se lépe hubne! Když je Měsíc v největším ústupu, hrozí, že vaše energie vyprchá.


BLÍŽENCI (21.5.-21.6.): U vás bude vlivem Měsíce postižena horní část těla jako ramena, ruce a plíce. Obzvláště účinné budou nyní masáže a zábaly krční páteře a ramen, například u těch osob, které trpí na revma,

Další dny: 31.7./1.8., 27./28.8, 23./24.9.


BÝK (21.4.-20.5.): U vašeho znamení ovlivní Měsíc hlavně oblast krku. Chraňte se zejména před nachlazením a ochraptěním, například z průvanu.

Další dny: 28. až 30.7., 25./26.B., 21./22.9.


RAK (22.6.-22.7.): Vy byste si měli dát pozor hlavně na hrudník, plíce, žaludek, játra a žlučník. Chraňte je. Nepijte příliš alkoholu a nejezte tučná jídla

Další dny: 2. až 4. a29.až31.8.,26./27.9.


PANNA (24. 8.-23.9.): U vás bude Měsíc ovlivňovat trávící orgány. Nejezte těžká jídla, ideální je nyní sběr a pití bylinek na pročištění krve, například kopřiv.

Další dny: 7 až 9.8., 473.9., 1./2.10.


LEV (23.7.-23.8.): Vyvarujte se všeho, co by uškodilo či přílišně namáhalo srdce a krevní oběh (například náročné cesty). V těchto dnech se mohou rovněž častěji projevit bolesti zad.

Další dny: 5./6.8., 1./2. a 28. až 30.9.


VÁHY (24.9.-23.10.): Vaše znamení bude pociťovat zvláštní sílu v oblasti kyčli. Věnujte se například gymnastice. Pozor na záněty dýchacích cest a jater. Vyvarujte se posedávání v chladu a mokru.

Dálil dny-13. až 15.7., 10711.8., 6.77.9.


ŠTÍR (24.10.-22.11.)|: Silný vliv bude mít Měsíc na pohlavní orgány a močovod. Udržujte orgány v teple, pozor na nachlazení. Zejména těhotné ženy by se měly šetřit, v tomto období bývá více potratů.

Další dny: 18717.7., 12713.8., 8 až 10.9.


STŘELEC (23.11.-21. 13) : Hrozí problémy v oblasti stehen, v nebezpečí jsou žíly a mnohem častěji se objeví ischias. V těchto dnech rozhodně nepodnikejte namáhavé a dlouhé výlety.

Další dny:18./19.7., 14715.8., 11712.9.


KOZOROH (22.12.-20. 1.): V ohrožení jsou u vás hlavně klouby, obzvlášť kolena Chraňte je podobně jako Střelci, žádný fotbal či namáhavé výšlapy. Hrozí riziko úrazu menisku.

Další dny: 20721.7., 16717.8., 13714.9.


RYBY (20.2.-20.3.): Nejlepší doba na "hýčkání" nohou. Dopřejte jim ošetření, koupele, pedikúru, léčbu kuřích ok. Ale pozor, žádná operace! Odstranění kuřích ok proveďte až tehdy, když Měsíc dostatečně couvá.

Další dny: 24725.7., 20721. 8., 17. a 19.9.


VODNÁŘ (21.1.-19.2.): Pozor na bérce a hlezenní klouby, mnohem více hrozí záněty žil. Ten, kdo trpí na křečové žíly, neměl by v těchto dnech dlouho stát

Další dny: 22723.7., 18719.8., 15716. 9.


BERAN (21.3.-20.4.) : U tohoto znamení působí Měsíc zejména na hlavu, oči a mozek. Vhodná doba ke sběru léčivých bylinek na léčbu očí. Kdo trpí na migrény, měl by si dát pozor a předcházet jim.

Další dny: 26727.7., 22.3124.8.819720.9.


Takhle funguje lunární kalendář



l když lunární kalendáře naleznete v několika formách, jejich obsah je stejný. Pro každý den je zde naznačeno, v kterém znamení se Měsíc pravé nachází. Na obrázku vidíte například jeho postaveni v červenci. Od včerejška je Měsíc tri dny ve znamení Valí. K tomu jsou naznačeny fáze Měsíce. Příští týden bude úplněk.

Toto tam bolo, ja to dobre, len som nepochopila, ci to plati pre vsetkych alebo len pre jednotlive znamenia.
bendži
14.07.05,09:31
Podľa mňa to platí pre všetkých, článok popisuje vplyv mesiaca v dňoch, keď sa nachádza v danom znamení...
ala13
14.07.05,09:50
Dakujem za odpoved aj za clanok a pekny den ti prajem, aj ostatnym s tymto mojim problemom. Brano, snad to na tebe nevidno.
Bubika
14.07.05,09:52
Dnes mam od rana neuveritelnu zravu naladu, inokedy na jedlo vobec nemyslim. Vraj je to vplyv mesiaca a jeho faz, neviete nieco prosim o tom?
ja nieco podobne pocitujem v den splnu....ale citim to ako neustaly hlad. Najem sa a o 10 minut citim prazdno v zaludku. V noci zase musim stale "ciki" i ked vela nepijem. S tym chudnutim je to pravda a tiez ked mesiac "narasta" je s chudnutim tak trocha problem... A tiez pocas splnu - nemozem v noci jednoducho spat...zavyjam na mesiac.
ala13
14.07.05,09:57
ja nieco podobne pocitujem v den splnu....ale citim to ako neustaly hlad. Najem sa a o 10 minut citim prazdno v zaludku. V noci zase musim stale "ciki" i ked vela nepijem. S tym chudnutim je to pravda a tiez ked mesiac "narasta" je s chudnutim tak trocha problem... A tiez pocas splnu - nemozem v noci jednoducho spat...zavyjam na mesiac.
Vsak? Isto to tak bude, ja az na to zavyjanie sa citim podobne. S cikanim musim viac preskumat kedy v noci viac. Ale tiez by som dnes ziadnu dietu nezacinala, ked mesiac rastie, vraj to az po splne.
Ale ked sa v 4 dni do mesiaca pije len voda schudnu sa 4 kila a vraj nejdu naspat. A su to prave 4 dni: spln, nov a prva i posledna stvrt. Cize kto dnes vydrzi od 17:20 24 hodin nejest, kilo pojde dolu.
Nemam overene, tak dlho som nevydrzala este.
DanielaSL
14.07.05,10:24
Dostať kúpiť aj Lunárny kalendár - je viac druhov - a tam je na každý deň napísané , že čo treba robiť pre zdravie a krásu , čo pre domácnosť a záhradku. Ja sa s tým zaoberám už nejaký ten rok. Teraz je dorastajúci mesiac, takže preto tá chuť do jedla - ale pozor , vtedy sa aj ľahšie priberá. S tým splnom a novom je to tak , že nemusíš piť len vodu , stačí očistná kúra , zelenina , ovocie, alebo bylinkové čaje. A nie je to pravda , že sa nevráti , čo v ten deň zhodíš. Ináč tie knihy o Lune nemusíš mať ani naštudované , v obsahu nájdeš čo potrebuješ a prečítaš si len konkrétnu vec. A v niektorých veciach to ozaj funguje. Mňa k tomu dotiahla kamarátka, tá sa tým riadi a aj ona s tým má kladné skúsenosti.
Pár rád :
Pre všetky čo máte problém s nechtami , zásadne treba robiť manikúru na rukách v piatok po západe slnka. Nikdy nie v sobotu.
Vlasy strihať - kto chce mať husté v znamení Leva, farbiť + trvalú v znamení Panny.
ala13
14.07.05,15:30
Mne sa Lunarny kalendar od nejakej krasnej pani ci tak nejak nepaci, dostala som ho na Vianoce a su tam rady typu: dnes nepolievajte zahradu. Kde by som ju zobrala?
Nic o jedle a priberani, len teda nechty a vlasy a obcas odporuca prat v polovicnej davke pracieho prasku, ale to nepomaha, no mozno prirode, ale saty su spinave.
slnko
14.07.05,15:39
Ja mám žravú náladu bez ohľadu na fázu mesiaca :D :D :Daj ja a hlavne večerhttp://www.porada.sk/images/icons/icon7.gif
ala13
14.07.05,15:47
Slnko, to bude isto vplyvom mesiaca:-))))))).
durisovad
14.07.05,21:29
Aj ja mam jednu skusenost s vplyvom mesiaca. Bolo to pred dvomi rokmi. V nejakom casopise som sa docitala, ze ked sa v urcity den (presny datum aj denna doba) vytrha vsetka zelina na zahrade, viac nenarastie. Vstavala som rano o siestej, burinu vyplela a tesila som sa, ze mam do jesene pokoj. Nuz, tesila som sa len do prveho dazda. Ked dobre poprsalo, zelina rastla tak ako predtym. Takze o takychto radach mam urcite pochybnosti.
ala13
15.07.05,16:11
:D dakujem za upozornenie, aj ja som mala take nutkanie, ked mi to lunarny kalendar prikazoval, ist ju trhat a to aj ked nemame zahradu. Ani s tym praskom na pranie mi to nevyslo, uz len ta zravost pretrvava:).
durisovad
15.07.05,16:37
A preco chut do jedla nazyvas zravostou? Ved je to len prirodzena reakcia organizmu na nedostatok niecoho (alebo vsetkeho). Len sa spokojne najedz cohokolvek. Moja babicka hovorievala, ze co kto lubi, tym sa neotravi. Babicka sa dozila v zdravi 90 rokov.
Bubika
15.07.05,18:50
A preco chut do jedla nazyvas zravostou? Ved je to len prirodzena reakcia organizmu na nedostatok niecoho (alebo vsetkeho). Len sa spokojne najedz cohokolvek. Moja babicka hovorievala, ze co kto lubi, tym sa neotravi. Babicka sa dozila v zdravi 90 rokov.
Vravieva i moja babicka...zatial ma len 85, ale hadam jej to do tej 90tky vydrzi... takze dievcata ...do toho! Zjest vsetko, co nezje nas :D
Vevey
17.07.05,13:21
Moja babicka len hovorieva: Fünf sind geladen, zehn sind gekommen, gieß Wasser zur Suppe, heiß alle willkommen. (Piatich ste pozvali, desiati prisli, prilej vodu do polievky, vsetkych srdecne privitaj.)
elli
21.07.05,07:49
ala13
21.07.05,08:06
elli, dakujem, to mam dnes jest cely den len ovocie? no skusit to mozem. od zajtra ma zravosti odzvonit, som zvedava.
durisovad
21.07.05,13:47
A takto odporucas zaobchadzat s jedlom???
ala13
21.07.05,14:12
Skoro som schudla od smiechu nad tou detskou dietou, presne tak jedia moje deti.
Aj o mesiac je spln a nie je DPH, ovocie musi pockat:D.
kukučka
25.07.05,19:41
Ináč tie knihy o Lune nemusíš mať ani naštudované , v obsahu nájdeš čo potrebuješ a prečítaš si len konkrétnu vec. A v niektorých veciach to ozaj funguje.
Danielka aj keď sme rovnaká krvná skupina, dovolím si s Tebou nesúhlasiť. Nám stačí kuknúť do kalendára a vybavia sa nám súvislosti práve preto, že máme tie knihy naštudované. V tých knihách sú veľmi zaujímavé vedomosti zbierané celé generácie. Práve preto si myslím, že by si ich mal prečítať každý gramotný človek. Je to môj názor.
Pre tých, čo sa doteraz s touto témou nestretli aj pre neveriacich Tomášov jedna otázka:
Čo spôsobuje príliv a o koľko sa pri ňom dvihne hladina?
ala13
04.09.05,11:26
Ved napis, v com konkretnom ti pomohli?
atramka
03.02.07,13:23
.........ahojte spriaznené duše, oprášim trošku po dvoch rokoch túto tému a hľadám lunárny kalendár na rok 2007, mala som roky 2000 - 2006, boli v knižkách, ale žiadnu novšiu zatiaľ nemám, ročný lunárny kalendárik na r. 2007 mi však veeeľľľmiiiii chýýýýýýýýýba. Ak ho niekto má, mohol by ho sem prilepiť??? .....chcem presádzať izbové kvety a neviem, či je vhodný čas.
:-(
Zita4
03.02.07,13:38
.........ahojte spriaznené duše, oprášim trošku po dvoch rokoch túto tému a hľadám lunárny kalendár na rok 2007, mala som roky 2000 - 2006, boli v knižkách, ale žiadnu novšiu zatiaľ nemám, ročný lunárny kalendárik na r. 2007 mi však veeeľľľmiiiii chýýýýýýýýýba. Ak ho niekto má, mohol by ho sem prilepiť??? .....chcem presádzať izbové kvety a neviem, či je vhodný čas.
:-(
Atramka, nemám lunárny kalendárik na rok 2007, ale pomáham si týmto: http://horoskopy.tiscali.cz/luna.php
Možno aj tebe pomôže aspoň v niečom. ;)
atramka
03.02.07,14:17
Zitka vďaka, ja priložím

http://www.zverokruh.sk/_lunarny_kalendar.php

možno si to zatiaľ neskúšala, ale ja by som potrebovala ten ročný papierový........., rozdávala som to každý rok nafotené kolegyniam a teraz ma otravujú, chcú sa podľa toho orientovať a rok 2007 nemám...... možno niekto prilepí........ :-))))
DanielaSL
03.02.07,15:18
Atramka odkiaľ si ? Nedá sa už nikde pozháňať v kníhkupectve? Ja si ho kupujem v Poprade , idem tam v stredu a skúsim sa opýtať....Ak by bol , môžem ti ho kúpiť a poslať. Aký používaš? Lebo ja si kupujem ten z vydavateľstva Eugenika.
Eulalia
03.02.07,15:25
Atramka odkiaľ si ? Nedá sa už nikde pozháňať v kníhkupectve? Ja si ho kupujem v Poprade , idem tam v stredu a skúsim sa opýtať....Ak by bol , môžem ti ho kúpiť a poslať. Aký používaš? Lebo ja si kupujem ten z vydavateľstva Eugenika.

Eugenika má aj netovú stránku a myslím, že sa knihy a pod. veci dajú objednať aj cez net. Skús.
atramka
03.02.07,18:30
Dievčatá ďakujem za rady, skúsim zohnať, ak sa nepodarí, tak sa ozvem.
jež
03.02.07,19:07
ja mám tri knihy od -Johanna Paunggerová - Thomas Poppe.
Využívam ich v záhrade, pri pestovaní zeleniny, kvetov a ostatné v domácnosti. Je tam kalendár až do roku 2011. Som spokojná. Čítam to stále a stále. Robím si výpisky a držím sa podľa toho.
kukučka
03.02.07,19:14
link na LK v nemčine, angličtine a taliančine, sú tak aj symboly

http://www.paungger-poppe.com/index.php?option=com_wrapper&Itemid=104
kukučka
22.04.07,19:36
atramka
12.05.07,22:47
kukučka na túto stránku hodí aj ja, zaujíma ma to...... a celoročný jednostranový lunárny kalendár už mám, dám ho zoskenovať a potom ho prílepím, možno sa zíde aj ostatným...... uvidíme.....
rede
18.05.07,12:28
Prikladám pre všetkých záujemcov lunárny kalendár na rok 2007
kukučka
26.06.07,08:29
stačí dať túto stránku do obľúbených :)

http://www.magazinluna.sk/
Zuzana Boháčová
27.12.07,11:37
ahojte,
nemate niekto prosim info,kde na nete najdem lunarny kalendar 2008 na každý deň?v tom predchadzajucom-tam na každý deň dava rovnake predpovede:(
ďakujem
wagner
27.12.07,12:42
Ja kupujem Lunárny kalendár Krásnej panej. Iný by som ani nechcela. Keď ho chceš kúpiť cez internet, pozri na www.martinus.sk , v kníhkupectve EZOP v Prievidzi - tiež majú www stránku a posielajú aj na dobierku, na www.eugenika.sk a aj ďalšie internetové portále ktoré predávajú knihy ponúkajú aj kalendáre.
kukučka
27.12.07,13:21
ahojte,
nemate niekto prosim info,kde na nete najdem lunarny kalendar 2008 na každý deň?v tom predchadzajucom-tam na každý deň dava rovnake predpovede:(
ďakujem
Ktorý predchádzajúci? Lunárny kalendár predsa ukazuje postavenie mesiaca, rovnako to musí byť v každom kalendári. Líšia sa len cenou podľa kvality textu a papiera. ;)
Ak postavenie Mesiaca a zverokruhu je rovnaké -LEV- včera, dnes aj zajtra, tak tam je samozrejme ten istý text. Klikni na šípku pod dátumom 29.12 a text sa ti zmení na Pannu. :)

http://www.magazinluna.sk/default.aspx?p=lunarcalendarpage
jolaj
27.12.07,13:39
ahojte,
nemate niekto prosim info,kde na nete najdem lunarny kalendar 2008 na každý deň?v tom predchadzajucom-tam na každý deň dava rovnake predpovede:(
ďakujem
Zuzka, skús http://sirver.neutral.cz/EE/calendar.php
Klikni na deň, ktorý potrebuješ. Obyčajne býva zobrazený v týždenných intervaloch.
JoLa.
:)
hanelie
27.12.07,15:36
nečítala som celú tému - ak sa teda budem s niekym opakovať tak sorry
tu: www.lunarnykalendar.sk (http://www.lunarnykalendar.sk) je všetko o mesačných fázach, účinkoch na organizmus, ap.
Zuzana Boháčová
27.12.07,19:26
Ktorý predchádzajúci? Lunárny kalendár predsa ukazuje postavenie mesiaca, rovnako to musí byť v každom kalendári. Líšia sa len cenou podľa kvality textu a papiera. ;)
Ak postavenie Mesiaca a zverokruhu je rovnaké -LEV- včera, dnes aj zajtra, tak tam je samozrejme ten istý text. Klikni na šípku pod dátumom 29.12 a text sa ti zmení na Pannu. :)

http://www.magazinluna.sk/default.aspx?p=lunarcalendarpage

http://www.zverokruh.sk/lunarny-kalendar.php
ked som si klikla na tu www stranku,akykolvek den som dala,vzdy to bolo take iste:(
napriklad som si dala den 25.1.2008, potom 26.1.2008 az po 2.2.2008 - stale rovnake
to by mohla byt 1 rovnaka faza mesiaca
tak som zacala aj 1.1.2008 atd a stale to iste,tak som smutila:mee: ze sa asi nic nedozviem
ja som mala taky super lunarny kalendar,kde bolo kedy mam chodit ku kozmeticke,kedy ku kadernicke,kedy si strihat nechty :rolleyes: (mozno smiesne,ale mam strasne krehke nechty,a pomahalo to,dalej tam bolo aj kedy strihat vlasy aby neoslabeli,kedy ich farbit,kedy zabera aka pletova maska no paradicka:D
no a take nieco hladam..
ani tu knizku nemozem zohnat v obchode
wagner
27.12.07,19:41
Podľa toho čo opisuješ je to Lunárny kalendár Krásnej pani a k tomu je priložená knižka. Kúpila som ju v Prievidzi v EZOPe, vyhľadaj si cez gogle kníhkupectvo Ezop, resp. martinus, eugenika a všade ho ešte pred vianocami mali.
Zuzana Boháčová
27.12.07,20:14
Zuzka, skús http://sirver.neutral.cz/EE/calendar.php
Klikni na deň, ktorý potrebuješ. Obyčajne býva zobrazený v týždenných intervaloch.
JoLa.
:)

toto je super:D
my sa uz asi pozname vsak JoLa:)
dik

ďakujem vam všetkym za rady
pekny večer prajem
jolaj
28.12.07,07:40
toto je super:D
my sa uz asi pozname vsak JoLa:)
dik

ďakujem vam všetkym za rady
pekny večer prajem

Áno, Zuzka, poznáme sa cez lunárny kalendár. Prajem Ti všetko dobré do nového roku - veľa zdravia a pohody pre Teba i Tvojich blízkych.:)
Zuzana Boháčová
28.12.07,10:47
Áno, Zuzka, poznáme sa cez lunárny kalendár. Prajem Ti všetko dobré do nového roku - veľa zdravia a pohody pre Teba i Tvojich blízkych.:)

ďakujem pekne JoLa
aj ja ti prajem všetko len to najlepšie,nech sa ti dari,aj celej rodinke
hlavne vela zdravička a samozrejme aj pohody,ako pišeš;)
Eulalia
29.12.07,15:46
Dnes som si pozerala www.eugenika.sk a majú viacero lunárnych kalendárov, aj Lunárny kalendár krásné paní. Dá sa objednať na dobierku.
Zuzka10
30.12.07,12:39
Dnes som si pozerala www.eugenika.sk (http://www.eugenika.sk) a majú viacero lunárnych kalendárov, aj Lunárny kalendár krásné paní. Dá sa objednať na dobierku.
Ja som si ten kalendár objednala, som zvedavá aký bude. Majú tam naozaj všeličo.:)
Eulalia
30.12.07,17:28
Ja som si ten kalendár objednala, som zvedavá aký bude. Majú tam naozaj všeličo.:)
Zuzka, mne sa podarilo spraviť objednávku hneď za 1300 korún. A veru, vedela by som si z tých kníh objednať aj viac.
wagner
30.12.07,17:33
Ja ho mám už tretí rok a som spokojná. Tiež zvyknem objednať knihy za viac ako tisícku. Knihy sú moja slabosť. Neodolám.
Eulalia
30.12.07,17:36
Ja ho mám už tretí rok a som spokojná. Tiež zvyknem objednať knihy za viac ako tisícku. Knihy sú moja slabosť. Neodolám.

Jóóój, takých je nás viac... Možno keby som zarábala raz toľko ako teraz, tak by mi na knihy aj stačilo... Len miesto nestačí, už sú knihy všade, dokonca aj v perináku pod gaučom:-)
Zuzka10
02.01.08,20:55
Zuzka, mne sa podarilo spraviť objednávku hneď za 1300 korún. A veru, vedela by som si z tých kníh objednať aj viac.
Dúfam, že príde všetko čo som si objednala.Uvidím, a potom si ešte objednám veci ktoré som si už vyhliadla.:):o;)
jajko50
03.01.08,07:26
No super , tak konečne mám vinníka. Schudnem dáke 4 kilá bleskovo v pár dňoch nejedenia a potom zas sú na mne nalepené späť. To mesiac za to môže. keď ustupuje mne váha klesá a keď sa dopľňa do splnu mne sa to lepí na partie brušné.
potreboval som na to hodne rokov zistiť prečo to tak je a už konečne mi svitlo.
" Koťuha si luna zlatá
ty sa doplňaš a mne sa kilo ráta
hoc cítim to v opasku
myslím pri lune radšej na lásku
aspoň že pri splne do žíl sa krv mi hrne"

"keď si mesiac tenký uzučký, učím sa učtovné len poučky"

tak kedy mi je lepšie?????????
Elena Navrátilová
03.01.08,07:48
No super , tak konečne mám vinníka. Schudnem dáke 4 kilá bleskovo v pár dňoch nejedenia a potom zas sú na mne nalepené späť. To mesiac za to môže. keď ustupuje mne váha klesá a keď sa dopľňa do splnu mne sa to lepí na partie brušné.
potreboval som na to hodne rokov zistiť prečo to tak je a už konečne mi svitlo.
" Koťuha si luna zlatá
ty sa doplňaš a mne sa kilo ráta
hoc cítim to v opasku
myslím pri lune radšej na lásku
aspoň že pri splne do žíl sa krv mi hrne"

"keď si mesiac tenký uzučký, učím sa učtovné len poučky"

tak kedy mi je lepšie????????? To je krásne... ;)
kukučka
01.04.08,20:54
V domácnosti sa vrhnime na vetranie či už priestorov v byte, alebo šatníkov, pivníc a pod. Pri dobrom počasí vyvetrajme aj periny či matrace. Môžeme sa venovať prácam, ktoré vyžadujú rýchle schnutie – umývaniu drevených podláh, nábytkov, okien, alebo maľovanie. Venujeme sa rastlinám, ktoré rastú pre kvet, zrezávame, prihnojujeme. Odoberáme vhodné odrezky na množenie. Ničíme škodcov nad zemou. Vhodný čas na starostlivosť o nadzemnú časť rastlín pri vzostupnom Mesiaci.
skopírované z tejto stránky:

http://www.magazinluna.sk/default.aspx?p=lunarcalendarpage
lorelei
02.04.08,08:37
Prikladám pre všetkých záujemcov lunárny kalendár na rok 2007

Ja skusim este raz. Nemate niekto takyto lunarny na 2008? Neviem ani na nete najst v takomto formate nieco. Dakujem .
cactus
02.04.08,10:03
lorelei
02.04.08,10:09
http://www.calendar.sk/moonphase-sk.php?hy=2008

a čo táto stránka? alebo táto...

http://www.monada.sk/index.php?page=lunar

a táto?

http://www.lunarnykalendar.sk/default.aspx?p=lunarcalendarpage

Cactus dakujem, ved na tychto strankach som, ja som chcela klasicky a prehladny na A4 formate, mavam to vzdy prilepene na chladnicke. Tot vsjo.
vasulka
13.04.08,09:30
Ahoj lorelej,neskoro som tu,ale posielam ti kalendár. Pekný deň! :) V.
Nepodarí sa ti to vytlačiť.Posielam ti súkromnú správu.Ozvi sa. Pošlem ti aj na ďalšie roky.
lorelei
13.04.08,18:18
Ahoj lorelej,neskoro som tu,ale posielam ti kalendár. Pekný deň! :) V.
Nepodarí sa ti to vytlačiť.Posielam ti súkromnú správu.Ozvi sa. Pošlem ti aj na ďalšie roky.

Vobec nie je neskoro;), som rada, lebo ho este nemam doteraz. Velmi pekne dakujem.:)
kukučka
02.10.08,17:44
už tu ten link je, ale zopakujem ho, doteraz kalendár ukazoval aktuálny deň a mohli ste kliknúť pár dní plus mínus, teraz je kalendár na celý mesiac a pridaný filter. Vyberiete si napr. umývanie okien a ukáže vám vhodné dni, tak isto nevhodné, výborná pomôcka
http://www.magazinluna.sk/default.aspx?p=lunarcalendarpage
Vevey
26.10.08,15:59
dobreee, ale najblizsie umyvanie vlasov az 18.11.? :)

inak vdaka, inspirativne to je.
daniela554
10.02.09,08:09
Prosím Vás, nemá niekto lunárny kalendár na r.2009 (ten na jednu stránku)
arizona
10.02.09,09:02
Ježko
10.02.09,09:37
Prosím Vás, nemá niekto lunárny kalendár na r.2009 (ten na jednu stránku)
daniela, skús hľadať na tejto stránke - tam sú lun.kalendáre asi od r.2006-2010 aj s vysvetlivkami.
LUNáR.KALENDáR 2008-2010.zip (http://www.porada.sk/attachment.php?attachmentid=33129&stc=1&d=1234258536)
daniela554
10.02.09,11:40
srdečná vďaka
Ježko
06.01.11,08:39
daniela, skús hľadať na tejto stránke - tam sú lun.kalendáre asi od r.2006-2010 aj s vysvetlivkami.
LUNáR.KALENDáR 2008-2010.zip (http://www.porada.sk/attachment.php?attachmentid=33129&stc=1&d=1234258536)
Kde sa dá nájsť takýto lunárny kalendár na rok 2011 ? Prosím, ak niekto vie, napíšte... Ďakujem...:)
misoft
06.01.11,11:44
Stačí ujovi Gúglovi napísať lunárny kalendár 2011 a odkáže ťa napr. tuto http://www.kalendar.sk/lunarny/rok/2011/ a http://calendar.zoznam.sk/moonphase-sk.php?hy=2011 alebo http://www.zverokruh.sk/lunarny-kalendar/ (zatiaľ toľko :D)
vasulka
06.01.11,12:12
Stačí ujovi Gúglovi napísať lunárny kalendár 2011 a odkáže ťa napr. tuto http://www.kalendar.sk/lunarny/rok/2011/ a http://calendar.zoznam.sk/moonphase-sk.php?hy=2011 alebo http://www.zverokruh.sk/lunarny-kalendar/ (zatiaľ toľko :D)
to si vygúgliš len postavenie mesiaca :-)
vasulka
06.01.11,12:22
kalendár pre všetkých :eek:
vasulka
06.01.11,12:27
ešte v PDF
misoft
06.01.11,14:32
to si vygúgliš len postavenie mesiaca :-)
Aháá, tak nič, ale aj také postavenie mesiaca nemusí byť na škodu :D
kamoska1
06.01.11,15:26
Ja som si teraz na rok 2011,prvý krát v živote kúpila lunárny kalendár.Vôbec nebanujem,je tam všetko o zdraví,záhradke...
Petra Nová
06.01.11,15:43
Nevyžente ma odtiaľto, prosím. Hľadala som odpoveď na svoj problém, prečítala som celú googlovú literatúru, lebo som chcela zistiť, prečo Peťka Nová posledné tri mesiace bola permanentne chorá a či už bude konečne FIT. Zbytočne, nič som nenašla.:mee:

Alebo len neviem čítať?;):)

P.S. Možno zájdem k veštici.:)
misoft
06.01.11,19:46
prečo Peťka Nová posledné tri mesiace bola permanentne chorá nebola, len to hrala :D a či už bude konečne FIT už je FIT, keď sa pýta ;)..asi tak.
Petra Nová
06.01.11,19:55
prečo Peťka Nová posledné tri mesiace bola permanentne chorá nebola, len to hrala a či už bude konečne FIT už je FIT, keď sa pýta
..asi tak.
Už ani nemusím ísť veštici.:D Nabudúce, keď budem potrebovať, zájdem za tebou. Dúfam, že veštbu si potom necháš pre seba.;)
Ježko
07.01.11,13:34
ešte v PDF
Vasulka, ďakujem veľmi pekne, presne takto som to potrebovala...nedarilo sa mi to cez google nájsť... vďaka...:)
Ježko
31.01.12,11:55
ešte v PDF
Ahoj Vasulka, po roku sa opäť obraciam na Teba s prosbou o lunárny kalendár na rok 2012. Vlani si veľmi pomohla ... ak môžeš, prosííííííííííííím, prilož súbor na stránku....ďakujem...
terezamaria
31.01.12,12:04
vasulka
31.01.12,13:06
Už som si myslela, že pre tento rok nemám, ale mám, je posledný, asi bude fakt koniec sveta :---
vasulka
31.01.12,13:50
ešte jedna veľkosť Lunárného kalendára
arizona
31.01.12,14:16
ja mam takyto
Ježko
01.02.12,11:37
Srdečná vďaka Vasulke i Arizone za kalendáre... veľmi ste mi pomohli ...
Ježko
06.02.13,10:45
Prosím o lunárny kalendár na rok 2013 ... ďakujem ....
Ježko
06.02.13,12:34
ja mam takytolunarny-kalendar2012-pdf

Prosím o takýto lunárny kalendár ale na rok 2013 ... ďakujem ... alebo aspoň mi napíšte ako ho nájdem a kde ...
vasulka
06.02.13,12:40
Lunárny kalendár, ktorý som tu vždy prilepila, už bohužiaľ nemám. Mala som ho len od r.2002-2012. Je mi to ľúto :-(
Katy a R
06.02.13,12:56
ak stačí takto ?
mne to tlačí normálne - otočím, že či pomôže?
vasulka
06.02.13,13:29
@Katy a R........je to úplne ono, ale je rozmazané to, v akom znamení sa deň nachádza. Máš zlú kópiu?
korela
06.02.13,14:17
Ježko
06.02.13,14:27
viac mi vyhovuje lunárny kalendár na celý rok ... je prehľadný a keďže nemám možnosť byť stále na internete, je pre mňa viac vyhovujúci ...
Katy a R
06.02.13,15:25
len už spoplatňujú viac a viac ....
korela
06.02.13,18:43
viac mi vyhovuje lunárny kalendár na celý rok ... je prehľadný a keďže nemám možnosť byť stále na internete, je pre mňa viac vyhovujúci ...
Tak potom http://www.martinus.sk/?uItem=133860 Lunárny kalendár Krásnej pani, tlačený kalendár na celý rok, ten si kupujem niekoľko rokov.
Magazinluna mi vyhovuje pre denný širší popis zdravia, stravy. Ale keďže ho nemám predplatený na celý rok, tak lek. zákroky sa nedajú poľa neho plánovať.
Teda aj širšia rodina.
korela
06.02.13,18:47
Preto ho kombinujem s klasickým stolným Lunárnym kalendárom Krásnej pani.
Ježko
02.01.14,16:58
Lunárny kalendár, ktorý som tu vždy prilepila, už bohužiaľ nemám. Mala som ho len od r.2002-2012. Je mi to ľúto :-(
Vasulka, prosím, podarilo sa Ti zohnať celoročné lunárne kalendáre aj na ďalšie roky ? Aktuálne na rok 2014 ? Ak áno, prilep nám ho tu ... vďaka
pavol54
02.01.14,17:39
ja mam takyto
vidím že ho máš zo záhradkára ak by si videla už vytlačený brnkni kúpim si tiež ďakuijem
Katy a R
12.01.14,16:32
Ježko
30.01.14,15:48
Ďakujem ... presne toto potrebujem ...
Peter Vallo
13.04.14,12:50
Dakujem ... za kalendar na tento rok
lyd
18.07.15,16:26
Lunárny kalendár rok 2015 na stiahnutie nájdete tiež na tejto webstránke.

Link je http://www.bachovaterapia-astrologia.sk/?attachment_id=2873. Staré lunárne kalendáre sú tu už zmazané, vždy je tam len na aktuálny rok, alebo koncom roka aj na ďalší rok.
veronikasad
18.07.15,19:21
Lunárny kalendár nájdete aj tu

http://lunarni-kalendar.najdise.cz/

Na hornej lište sa dá prepínať medzi mesiacmi a rokmi

Pokial je to len trochu možné, doporučujem podľa neho plánovať príp. chirurgické zákroky - funguje to ...
kukučka
13.06.17,13:33
vicktor
13.06.17,13:44
https://calendar.zoznam.sk/moonphase-sk.php
Toto vsetko su slaboty. O par rokov na Zapade a u nas trochu neskor uz budu take aj s vyznacenym Ramadanom.
Katy a R
05.01.18,21:23
celý rok 2018 - ak sa niekomu zíde? - na chladničku ;)
http://www.bachovaterapia-astrologia.sk/wp-content/uploads/LUN-KAL-2018.pdf
veronikasad
05.01.18,21:41
Tento je prehladnejší

http://lunarni-kalendar.najdise.cz/
vicktor
06.01.18,07:58
Dikes, takze dnes mame presadzat a kosit. :D
buchač
06.01.18,08:03
Dikes, takze dnes mame presadzat a kosit. :D
Hehehe...ja mám veget až do 25.1.....;) :D
misoft
06.01.18,08:05
Dikes, takze dnes mame presadzat a kosit. :D
Samozrejme...... podľa kaľandára hej..... ale to musíš žiť na južnej pologuli.......:D:D:D
kukučka
22.09.19,20:03
buchač
23.09.19,12:45
Kapustu na zimu podľa LK
https://www.zdravysvet.sk/blog/rozvrhnutie-prac-podla-faz-mesiaca-criepky-z-alpskej-ludovej-kultury
Vysvetli mi jedno.
Ako tá hmyzia háveď vie, že v akej pozícii je mesiac a teda nenapadá drevo...? :rolleyes:
misoft
23.09.19,14:08
Vysvetli mi jedno.
Ako tá hmyzia háveď vie, že v akej pozícii je mesiac a teda nenapadá drevo...? :rolleyes:
Náááááá...... šak sa kuknú na hmyzomobil a presurfujú hmyzonet....:D:D:D ... a prečítajú https://www.zdravysvet.sk/blog/rozvrhnutie-prac-podla-faz-mesiaca-criepky-z-alpskej-ludovej-kultury
alaya1
23.09.19,14:43
Kazdy si moze verit komu a comu chce. Zeby ste vy dvaja nedobabrali kazdu temu.
misoft
23.09.19,15:03
mimotemy
Ehm..... nielen my dobabreme tému, iné témy zase dobabre niekto iný...
Okrem toho - ten článok je na základe ľudových pranostík.... lenže vtedy klíma nebola taká drbnutá, ako teraz! Takže to, čo platilo pred 50-40-30 rokmi - dnes už NEPLATÍ.
Už chápeš, na čo my dvaja svojim spôsobom narážame?
buchač
23.09.19,16:09
Kazdy si moze verit komu a comu chce. Zeby ste vy dvaja nedobabrali kazdu temu.

mimotemy

Za Misofta vravieť nemôžem. Za seba dám citáciu zo šutáku, na základe ktorej vznikol môj príspevok.



Včera 23:48 kukučka (https://www.porada.sk/member.php?u=4284): veru, čraz biednejšie

Včera 23:36 buchač (https://www.porada.sk/member.php?u=105474): Môžete byť rady, že aspoň niekto...inak smutno by tu bolo. https://www.porada.sk/images/smilies/cool.gif

Včera 23:02 lujza.j (https://www.porada.sk/member.php?u=160313): On ma.furt https://www.porada.sk/images/smilies/biggrin.gif
Včera 23:01 kukučka (https://www.porada.sk/member.php?u=4284): čakala som, nesklamal si, máš plodné dni? https://www.porada.sk/images/smilies/biggrin.gif
Včera 23:00 lujza.j (https://www.porada.sk/member.php?u=160313): Buchi..vedela som,ze sa vyznas https://www.porada.sk/images/smilies/tongue.gif https://www.porada.sk/images/smilies/biggrin.gifdam na teba
Včera 22:58 buchač (https://www.porada.sk/member.php?u=105474): Ten segedín ale musíš variť podľa lunárneho kalendára v spojení s menstruačným...





Pochopíš to, alebo mám vysvetliť ?????


P.S.:

Ty si dnes varila podľa ktorého kalendára ???
Lebo mám dojem, že podľa lunárneho to veru nebolo...
kukučka
23.09.19,16:17
Nestačilo reagovať na šuťáku? Prosím moderátora prečistiť.
Anik
04.01.22,21:11
Lunárny kalendár 2022
pavol54
05.01.22,07:06
Lunárny kalendár 2022
tento rok bude nový mesiac 13 krát zaujímavé, ktovie ako tam vychádza pravidelnosť opakovania tohoto javu.