grilka5
23.04.09,20:31
ahojte,castokrat dostanem domov domacu smotanu vo velkom pohari a neviem co snou,okrem francuzskych zemiakov alebo maso na kyslo:confused:....poradite ako ju mam vyuzit????;)
Kazu
23.04.09,18:51
ahojte,castokrat dostanem domov domacu smotanu vo velkom pohari a neviem co snou,okrem francuzskych zemiakov alebo maso na kyslo:confused:....poradite ako ju mam vyuzit????;)

omáčky, paprikáš, uhorkový šalát s kyslou smotanou, ruská zmrzlina, môžeš si urobiť aj domáce maslo, výborný je aj zábal na suché vlasy
viktorviktor
23.04.09,19:36
kilo smotany 0,35 kg cukru vyšľahať a naplniť tortu Medovik

4 vajcia, 230 g cukru, 3-4 PL medu, 480 g múky, 1 malá lyžička sódy
- vajcia vymiešame s cukrom, pridáme med a múku zmiešanú so sódou
- z cesta vo forme upečieme dva korpusy pri teplote 200-220 C po dobu 20-25 minút.
korpusy rozrežeme na tenké pláty a potierame plnkou, pridáme plát, potierame ......
-dáme do chladničky na 6-7 hodín (aby presiakol krém)
Bionda
24.04.09,10:52
do bábovky :D 1/2l polohr. múky, 250ml šľah. smotany, 3 celé vajcia, 1/4l práš. cukru, 1/2 sáčku do pečiva ( horzienka), do polovice môžeš dať aj kakao a bude dvojfarebná.
Dáš do vymastenej, vysypanej formy a upečieš :D nezabudnite zjesť :)

Alebo urob dobrý bešamel so smotanou namiesto mlieka. Keď napr. budeš robiť lasagne, okrem mäsovej omáčky s rajčinami musíš urobiť dobručký bešamel :)
Na masle opraž múku- klasik. záparažka, pridaj soľ, smotanku a máš čím prekladať sušené lasagnové pláty cestovin s omáčkou s mäsa na to bešamel a opakuješ :D

Devent. dobrá hríbová polievočka, tá sa tiež robí so smotany :D a keď vypínaš a ešte vrie- oškrab strúčik cesnaku a pridaj čiervko syra bambino :D
arizona
24.04.09,11:54
grilka5
24.04.09,18:12
zaujimave....lenze ta smotana ma inu konzistenciu!!!je taka husta..tak neviem ci ju aj do pecenia mozem dat???!!!!
tetrisss
24.04.09,18:15
Nuz, takto by mala vyzerat kazda smotana;).
alabut
06.02.10,08:28
Urobit mascarpone. V dvojitom hrnci udrzovat smotanu na 82*C asi 15 minut, pridat kavovu lyzicku kyseliny citronovej, ked sa zrazi scedit cez utierku. Nesmie vriet. Tato ma viac tvarohovu chut, ked sa ide s teplotou vyssie (do 87*C), tak ma viac maslovu chut. Z litra smotany vyjde asi pol litra syra. Srvatku mozno pouzit do niecoho nakyslo. No a z mascarpone urobit najrychlesiu plnku do zakuskov: mascarpone, vajecny liker, citronova kora, vanilkovy cukor. Mixer zvrtne a plnka je hotova. :-)
bettylou
18.02.10,20:56
vypiť, mňam... alebo jahody so smotanou, ovsená kaša so smotanou - super na studené rána
Laco-monter
18.02.10,21:04
Asi 200 m po ulici namontovali mliekomat

1 liter 0,50€ nadojené mlieko od kráv neupravené 4%

/iba keď trochu zriedené vodou/

Šóry sú tam po celý deň,ľudia sa idú pozabíjať za tým mliekom !
alabut
19.02.10,08:06
Pretoze z nadojeneho mlieka vyrobis vsetko :-)
účtovník 007
19.02.10,08:26
Domácu smotanu môžeš použiť na všetko rovnako, ako kupovanú. Moja babička nikdy nepoznala kupovanú smotanu a varila rovnako ako ja dnes z kupovanej. To znamená, že sú rovnocenné využitím, ale o rovnocennosti v kvalite nemôže byť reč. Omáčky z domácej smotany sú super, akurát jej nepotrebuješ také veľké množstvo a musíš ju spotrebovať rýchlejšie, lebo začne maslovatieť a môže sa Ti stať, že pri šľahaní šľahačky vyšľaháš maslo. Aj to maslo sa však dá použiť, len je problémom to, že už máš v smotane práškový cukor.. Maslo je sladké.