petaaaa
24.04.09,11:53
ahoj neviem co mam s palcom na nohe neviem ci mi zarastá necht alebo co, mam cely prst cerveny a okolo celeho nechtu hnisa.trochu to bolí keď chodím a keď sa do toho udriem tak to bolí a akoby sa mi necht zužoval a prestal rásť a mám ho taký hnusný žltý, máčam to v repíku dávam tam laliu a mastičku z lekárne, a bojím sa ísť k doktorovi neviete poradiť čo mi je a čo by mi pomohlo? prosím
Stanislav 1975
24.04.09,10:04
ahoj neviem co mam s palcom na nohe neviem ci mi zarastá necht alebo co, mam cely prst cerveny a okolo celeho nechtu hnisa.trochu to bolí keď chodím a keď sa do toho udriem tak to bolí a akoby sa mi necht zužoval a prestal rásť a mám ho taký hnusný žltý, máčam to v repíku dávam tam laliu a mastičku z lekárne, a bojím sa ísť k doktorovi neviete poradiť čo mi je a čo by mi pomohlo? prosím
Ja si myslím, že by ti pomohla pedikúra...
accad
24.04.09,10:06
tak také niečo som už absolvovala s obidvoma synmi. Liečba bola zdlhavá, ale pomohla. Určite treba ísť ku kožnému lekárovi, mastičky a repík neuškodili, ale ani nepomohli. Jediné čo pomohlo bolo viacnásobné vypaľovanie tekutým dusíkom, čo chvíľu bolí (ako popalenina). Je to nepríjemné, určitú dobu bolestivé, ale jedine účinné. Liečba (podľa rozsahu) trvala niekoľko týždňov, pričom na vypaľovanie chodili raz do týždňa.
Treba to liečiť čo najskôr pretože to určite veľmi bolí a samo to neprejde.
Zásah manikúry neodporučam.
arizona
24.04.09,10:09
Podľa popisu to môže byť, aj neliečená plieseň.

Jedine (kožný) lekár Ti môže pomôcť. Určite ho čo najskôr navštív, lebo sa Ti to roznesie ďalej a potom to budeš liečiť veľmi dlho, s dlhodobými následkami.

Alebo máš vrastený necht, ktorý sa Ti tiež sám "po domácky" nevylieči.
Nechápem, načo ešte čakáš:rolleyes:
arizona
24.04.09,10:11
Ja si myslím, že by ti pomohla pedikúra...
Pedikérka by určite odmietla ošetrovať hnisavé, či inak choré nohy...
Chobot
24.04.09,10:14
ahoj neviem co mam s palcom na nohe neviem ci mi zarastá necht alebo co, mam cely prst cerveny a okolo celeho nechtu hnisa.trochu to bolí keď chodím a keď sa do toho udriem tak to bolí a akoby sa mi necht zužoval a prestal rásť a mám ho taký hnusný žltý, máčam to v repíku dávam tam laliu a mastičku z lekárne, a bojím sa ísť k doktorovi neviete poradiť čo mi je a čo by mi pomohlo? prosím

Je to jasná diagnóza - Prst ohnivák.

Znamená to, že ohníva...:D
Bionda
24.04.09,10:16
Doporučujem , ak to máš "otvorené - teda je tam otvor na vytekanie hnisu- kúp si v lekárni Perubalsám- peruánsky balsam a poriadne si nanes na miesto "otvoru a všade kde je sčervenanie, prekry štvorcom a previaž min na 12 hod- bez otvárania a následne zopakuj. Určite ti to zaberie a zápal ustúpi.
Treba dať pozor balsam je konzistenčne tekutejší - ako med a nakoľko má tmavú hnedú farbu a lepkavú môže zašpiniť oblečenie, ťažko sa čistí.
arizona
24.04.09,10:30
Je to jasná diagnóza - Prst ohnivák.

Znamená to, že ohníva...:D
:D:D:D:D:D:D:D:D:D:D:D to sa Ti podarilo!!! mimotemy
babijanka
24.04.09,10:47
Pravdepodobne si si strihala nechty na palci a pichla si sa s manikurovými nižničkami. Pokiaľ máš nechet v takom stave, že je začervenaný, hnisá a je opuchnutý , v lekárni si kúpiš, volá sa to Višňovského masť, týmto potrieš palec, ofáčuješ a necháš pôsobiť. Malo by Ti to zmierniť opuch palca, vytiahnuť hnis.
alla66
24.04.09,10:54
Domáca liečba mastičkami jej nepomôže......
petaaa : Bež k obvodnej lekárke, dá Ti doporučenie chirurgovi a on ťa ošetrí. Ja si myslím, že ti zarastá necht a treba ho vystrihnúť z kože. Ak to zanedbáš, môže ti začať rásť tkz. živé mäso, tak isto ho spôsobuje i dlhodobé máčanie v repíku. V repíku môžeš max 5 minút, nie viac.
syrik
24.04.09,10:56
Neliečiš sa na cukrovku alebo niekto v rodine? Ja by som si dala skontrolovať aj cukor v krvi...;)
pasuliatko
24.04.09,21:46
mne zožltol necht na ľavej nohe na ukazováku :D bud zájdi za lekárom alebo za niekym kto robí pedikúru.
alla66
24.04.09,22:27
mne zožltol necht na ľavej nohe na ukazováku :D bud zájdi za lekárom alebo za niekym kto robí pedikúru.

Prvým znakom hubovej infekcie nechtu je zmena jeho farby. Necht najčastejšie najprv zožltne, a potom zhnedne. Stane sa hrubším a drsnejším - a zapácha. Za nechtom sa ukladajú rôzne zvyšky odumretých tkanív a drobiaceho sa nechtu. Často sa na ňom objavia biele škvrny. Infekcia sa môže rozšíriť aj na ostatné nechty a dokonca aj na pokožku.
Z hľadiska liečby je hubová infekcia jednou z najťažších stavov.
wegamizi
25.04.09,20:42
Bactroban, to je vynikajuca masticka na taketo a podobne zapalove procesy.
Melnick
25.04.09,21:17
ahoj neviem co mam s palcom na nohe neviem ci mi zarastá necht alebo co, mam cely prst cerveny a okolo celeho nechtu hnisa.trochu to bolí keď chodím a keď sa do toho udriem tak to bolí a akoby sa mi necht zužoval a prestal rásť a mám ho taký hnusný žltý, máčam to v repíku dávam tam laliu a mastičku z lekárne, a bojím sa ísť k doktorovi neviete poradiť čo mi je a čo by mi pomohlo? prosím

Prestaň v tomto okamihu čítať všetky rady a bež prvý pracovný deň k lekárovi.Toť moja babská rada.:D

mimotemy: a hlavne neskúšaj všetko, čo si doteraz prečítala !!!!!!
willma
26.04.09,06:00
alebo ešte chvíľu experimentuj a boj sa lekára, veď po prípadnej otrave krvi ti to už bude potom jedno. Tu sa naozaj dočkáš len babských rád a nik ani najväčšia lekárska kapacita nemôže stanoviť diagnózu a začať liečbu bez toho, aby pacienta videla.
alla66
26.04.09,06:05
Domáca liečba mastičkami jej nepomôže......
petaaa : Bež k obvodnej lekárke, dá Ti doporučenie chirurgovi a on ťa ošetrí. Ja si myslím, že ti zarastá necht a treba ho vystrihnúť z kože. Ak to zanedbáš, môže ti začať rásť tkz. živé mäso, tak isto ho spôsobuje i dlhodobé máčanie v repíku. V repíku môžeš max 5 minút, nie viac.


To isté som jej radila v piatok, ešte mala šancu ísť k lekárovi. Uvidíme, možno dá o sebe vedieť.
piggos
26.04.09,06:21
Tiež si myslím že by si to nemala odkladať a predsa len by si mala navštíviť lekára.Keď si to ty budeš liečiť sama doma môže to trvať dlho a naozaj si môžeš navodiť problémy.Viem aj strach robí svoje,ale ten ti nepomôže..
Niektorý ľudia idú ku doktorovi až v tedy keď už je najhoršie,v niektorých prípadoch ,keď je už neskoro aby sa stým dalo ešte niečo urobiť...Tak chod ku doktorovi, kým nieje ešte neskoro...;)
MYQ
26.04.09,07:04
To isté som jej radila v piatok, ešte mala šancu ísť k lekárovi. Uvidíme, možno dá o sebe vedieť.

Nuž, čo už. Tu neplatí "kto sa bojí ísť do lesa, nech tam nechodí" (alebo tak nejako podobne?). Návšteva "nepopulárneho lekára" určite pomôže.;)

mimotemy "Škoda prísť o peknú nôžku"
Bionda
26.04.09,10:59
alla - bola by si prekvapená, ale práve ten peruánsky balsam sme dávali už do takých dekubitov- že keď si pacienta naklonila- tak hnis lial- a bez srandy- práve do takých rán sme ho dávali a liečilo sa to krásne- hoci odumreté tkanivo sa jasne že muselo odstrániť.

A ešte čosi podobné som aj dcére ( myslím ten palec na nohe) liečila práve týmto spôsobom a pomohlo.
alla66
26.04.09,14:30
OK ...ale ak má vrastený necht, je potrebné ho vystrihnúť....žiadna mastička tam nepomôže. Najprv je nutné ošetrenie chirurga a potom sa môže liečiť i s mastičkami a krátkym kúpeľom v repíku.
Neviem prečo, ale tieto problémy som mala po každom tehotenstve a viem o čom píšem.
helvécia
27.04.09,21:00
Ahoj! Mala som podobný problém, nepomohli mi žiadne máčania v repíku ani šalvii, ale chirurg a to až štyrikrát, lebo sa mi to opakovalo. Zistili mi, že je to plesňového pôvodu a dávala som si na to rôzne maste samozrejme, že to nemusí byť Tvoj prípad. Odvtedy chodím pravidelne na pedikúru a nohám venujem oveľa viac pozornosti.
betka631
28.04.09,07:03
Doporučujem , ak to máš "otvorené - teda je tam otvor na vytekanie hnisu- kúp si v lekárni Perubalsám- peruánsky balsam a poriadne si nanes na miesto "otvoru a všade kde je sčervenanie, prekry štvorcom a previaž min na 12 hod- bez otvárania a následne zopakuj. Určite ti to zaberie a zápal ustúpi.
Treba dať pozor balsam je konzistenčne tekutejší - ako med a nakoľko má tmavú hnedú farbu a lepkavú môže zašpiniť oblečenie, ťažko sa čistí.


Ja som zašla s hnisajúcim palcom za lekárkou a tá mi predpísala Višňovského balzam. Bol presne taký ako popísuješ ty ten peruánsky balzam.Dala som si ho ráno na palec, prekryla gázou a zaviazala.Večer som to zopakovala. A asi po týždni bolo po probléme.
petaaaa
05.05.09,09:08
ahojte no bola som u doktorky a povedala že som si ho asi zle ostrihala alebo silno udrela dala mi framykoyn a antibiotiká a keď to neprejde tak na chirugiu trhať celý necht:( dufam ze to ale nebude potrebné
lubica2409
05.05.09,18:24
Ja som mala taký istý problém s obidvoma palcami.Začalo sa to pichnutím nožničkami pri strihaní a potom mi koža okolo nechtu začala hnisať a vyrastalo mi živé mäso. Skončila som na chirurgii, kde mi necht museli strhnúť. A tiež si dajte zistiť, pri dlhotrvajúcich a opakujúcich sa problémoch, či nejde o streptokoka alebo staphylokoka. Nachvíľu pomôže aj necht vystrihovať zboku došikma zakiaľ sa koža okolo nevylieči.
alla66
05.05.09,18:37
Ak nie je nutné, netrhajú celý necht....pichnú injekciu, umŕtvia a vystrihnú postihnutú časť....nebudeš okrem injekcie cítiť žiadnu bolesť