Marína
15.07.05,00:14
Myslím, že sladkostí je tu dosť. Aj jesť je potrebné. Ponúkam len to, čo chutí u nás doma.
Marína
25.07.05,22:53
Nevyskúšate?
danielko
26.07.05,06:19
Číta sa to dobre, až sa mi slinky zbiehajú. Určite vyskúšam.
Ďakujem za recepty.

Pekný deň
šebka
26.07.05,07:06
Sú to fajn recepty, vyskúšam
Pekný deň
Jara
26.07.05,07:11
ďakujem, Marína, sú jednoduché a zaujímavé. Určite vyskúšam. Pekný dníček
Danuša2
04.12.06,18:19
Morčacie prsia


Morčacie prsia nakrájať na tenké plátky, osoliť, okoreniť mletým bielym korením, aj kari korením. Pekáč vymastiť maslom a vysypať strúhankou .Do pekáča uložiť volne mäso a zaliať 0,5 l smotany môže byť aj kyslá. Dať do vyhriatej rúry a dusiť 0,5 hod. Ku koncu pekáč odkryť a nechať mäso zapiecť.
Podáva sa s hranolkami, zem. Kašou, ryžou. a pod. kompót, šalát a pod







Mäso na višniach.


7 dcl pohár višne, mleté korenie, škorica,2 pol. lyžice cukor, klinčeky, ďumbier /zázvor/, 2 pol. lyžice maslo,1 dcl víno.

Mäso nakrájame na plátky, alebo rezance / teľacie, hydina vykostená, chudé bravčové/. Osolíme, okoreníme, pridáme 1 dcl vína, cukor , maslo, koreniny. Túto zmes dáme dusiť za stáleho miešania a podľa potreby podlievame vývarom asi ¾ hod. Na začiatku vykôstkovať višne, dať ich dusiť v 2 dcl višňovej šťavy .Keď sa mäso odstaví pridajú sa višne.
Podávame s ryžou, hranolkami.






Restovaná pečeň



250g teľacej alebo hydinovej pečene,1/4 kl zázvor, ¾ kl mleté čierne korenie,1 kl soľ, ½ mletá červená paprika, 4 strúčiky cesnaku, 1 kl citronovej šťavy, olej.Pečeň nakrájame na kúsky, ochutíme zmesou korenia a prelisovanéhon cesnaku. Dobre premiešame a necháme asi 30 min. odstáť. Na rozohriatom oleji opečieme zo všetkých strán.Nakoniec osolíme a servírujeme s ryžou.




Sliepka po čínsky


Sliepku stiahnuť z kože, vykostiť ,nakrájať na rezance a naložiť na 3 dni do nálevu.
Nálev: 1 pol. lyžica sójová omáčka, 1 kl. Sladká paprika, 1 vajce, 1 kl vegety, soľ, korenie. Odložíme na 3 dni do chladničky. Po 3 dňoch opražíme mäso na oleji. Podávame s ryžou.
ZuzanaP
26.01.07,09:34
Vyskúšala som podľa Maríny rezance Ramzes, trošku som si ich upravila a ideme sa za nimi utrhať. Sú fakt dobré.:---