adinka55
04.05.09,10:44
Dobry den,

prosim Vas, nevie niekto recept na tento vynikajuci kolac zobrazeny v prilohe.
Budem velmi povdacna.
Ľubica 025
04.05.09,08:57
Cesto: 10 vajec, 20 dkg pr. cukru, 4 lyžičky kakaa, 20 dkg mletých orechov, tuk a múka na plech.

Žĺtky s cukrom vymiešame do penista, pridáme kakao, orechy a nakoniec tuhý sneh z bielkov. Cesto rozotrieme na menší plech a v miernej rúre pečieme asi 30 minút. Odložíme do druhého dňa. Na druhý deň cesto rozrežeme na dva pláty (ako tortu).


Kokosová plnka: 2 dcl vody, 20 dkg kr. cukru, 25 dkg kokosu, 1 lyžica masla.

Vodu s cukrom uvaríme na sirup. Vmiešame kokos a maslo. Necháme vychladnúť.

Čokoládová plnka: 2 dcl mlieka, 14 dkg čokolády, 2 lyž. hrubej múky, 25 dkg masla, 20 dkg pr. cukru.

V teplom mlieku rozpustíme nastrúhanú čokoládu, pridáme múku a za stáleho miešania uvaríme na kašičku. Po vychladnutí spojíme s maslom vymiešaným s cukrom.

Dokončenie: Spodný plát cesta pokvapkáme rumom a potrieme tretinou čokoládovej plnky. Na ňu navrstvíme celú kokosovú plnku a druhú tretinu čokoládovej plnky. Prikryjeme druhým plátom cesta. Celý koláč natrieme čokoládovou plnkou. Pokrájame na rovnaké pásy, ktoré potom ešte pokrájame na trojuholníky (ako tortové). Každý ozdobíme rozetkou a mandľou.
adinka55
04.05.09,09:23
Lubica dakujem, ale do tohoto plnka ziadna nejde. Je to vlastne čokoladove cesto a na nom je len ta kokosova zmes a robi to take krasne vlny.
dopravca
07.05.09,14:18
Aj ja hľadám čokoládovo-kokosový zákusok, ale ten môj bol na tortovej oblátke. Asi pred 4 rokmi bol tu na Porade, no neviem ho nájsť. Myslím, že aj názov mal ako chutil...proste niečo božské
ricky12345
12.02.10,12:57
neviem ci uz niekto z vas zohnal recept na ten rez, ale asi to take lahke nebude, u nas ho predavaju v tescu a som sa ich pytala jak ho pecu, a oni ho nepecu, dostavaju ho zabaleny v krabici z rakuska alebo z nemecka...tak isto sa dovaza do hypernovy a alberta..ked som studovala zlozenie na krabici, tak tak boli popisane vseliake zelatiny, cukrove sirupy a pod. takze ked ho upecu, tak ho asi necim poleju, preto je taky makky a stavnaty..podobny recept najdete na mimibazar.sk, ale neni to ono :(
trisestri
12.02.10,13:18
Marína
12.02.10,13:54
Aj ja hľadám čokoládovo-kokosový zákusok, ale ten môj bol na tortovej oblátke. Asi pred 4 rokmi bol tu na Porade, no neviem ho nájsť. Myslím, že aj názov mal ako chutil...proste niečo božské

Ja mám takýto recept. Je to on? Myslím, že som ho tu niekedy tiež pridala.

Kokosový zákusok na oblátke

Cesto: 7 bielkov vyšľaháme s 300g prášk. cukru. Do 100g kokosovej múčky primiešame 5 veľkých PL hrubej múky a ľahko zamiešame s bielkovým snehom. Plech vyložíme oblátkami a vylejeme na ne cesto. Upečieme.
Krém: 7 žĺtkov, 7 PL prášk. cukru, 3 PL mlieka miešame nad parou do zhustnutia. Po vychladnutí vmiešame 1 maslo, ktoré sme vymiešali so 100g prášk. cukru a lyžicou kakaa. Potrieme vychladnuté cesto a polejeme čokoládovou polevou.

Cca pred piatimi rokmi som tu pridávala recepty, je medzi nimi aj kokosový zákusok, ktorý je veľmi chutný. Nájdeš tu http://www.porada.sk/t10865-rozne-zakusky-overene.html Tatiana ho piekla a pridala aj obrázok http://www.porada.sk/t49932-napecene.html
osky
13.02.10,18:05
neviem či ten http://www.svetreceptov.estranky.sk/clanky/zakusky/cokoladovo-kokosove-rezy

ved to je presne to iste ako prvy recept ....:D
marina8
13.02.10,19:03
aj ja hladam ten kolacik z obrazku, je uzasny, hladala som na nete, ale nic, ziadne cokoladovo kokosove rezy nie su take :o
marina8
13.02.10,19:18
tak to som dost v soku, prehladala som vsetko mozne na nete a nic, dnes som zadala do gooogla cokoladovo-kokosovy rez na skusku a skoro som odpadla, ked mi to vyhodilo recept:eek::eek:
mam stastny den, pridavam receptik :D
ČOKOLÁDOVO-KOKOSOVÝ REZ


POTŘEBNÉ PŘÍSADY

CESTO: 8 vajec, 24 PL práškového cukru 24 PL polohr. múky 2 balíčky prášku do pečiva 2dcl olej, 2 dcl mlieko, 2- 3 PL kakao, 4 PL rumu KRÉM: 1 l mlieka, 12 PL cukru, 6-7 PL polohrubej múky, 200 g kokos POLEVA: 150 g tmavej čokolády na varenie, 80 g tuku / maslo, hera/ + kokos na posypanie

POSTUP PŘÍPRAVY

Toto je postup na koláč, ktorý už niektorá z vás dievčatá hľadala - predávajú ho v TESCU. Ja som ho našla na českom MMB, tak si ho dovoľujem tu prepísať, možno tam by vám aj ušiel.

POSTUP:
Najprv si uvaríme krém:
V studenom mlieku rozmiešame cukor a múku, uvaríme hustú kašu, ešte do horúcej pridáme kokos.
Bielky s cukrom ušľaháme do hustého snehu, postupne pridávame žĺtky, stále šľaháme, apotom postupne pridávame olej a mlieko. Nakoniec zľahka vmiešame múku s práškami do pečiva a rum.
Cesto rozdelíme na 2 časti, do jednej pridáme kakao.
Na pripravený plech si nalejeme polovičku kakaového cesta a dáme do predhriatej rúry na 180 st. zapiecť cca na 10- 15 min. V polovici pečenia dáme na predpečené cesto lyžicou krém , ktorý sme si vopred pripravili a naň vylejeme svetlé cesto. Dáme späť do rúry ešte asi na cca 25 min, pokým nie je cesto svetloružové. / záleží na rúre/.
Po vychladnutí polejeme rumom,potrieme čoko polevou a posypeme kokosom.
marina8
13.02.10,19:22
medzitym som si precitala na fore, ze je uzasny , ale ze nie je taky ako z tesca, tak treba vyskusat
mamkaatka
22.02.11,19:36
Myslím si že tento recept sa veľmi podobá toku čo hľadáte. Ja som ho robila a je super.

Čokoládovo-kokosový rez

Kokosová část: - 225 g kokosu (balení je 200g, ale je potřeba ještě trochu na posypání) - plechovka Salka - 2 vejce To vše jednoduše smíchat dohromady a dát stranou. Extra šťavnaté čokoládové těsto: - 250 g másla - 200 g čokolády na vaření - 2 hrnky cukru - 1 a 1/2 hrnku hladké mouky - 1/4 hrnku kakaa - 1 hrnek mléka - 2 vejce - 2 lžičky přášku do pečiva - 2 lžičky vanilkové esence Nakrájené máslo a rozlámanou čokoládu dejte rozpustit do mikrovlnky (já to tam dávám rovnou ve větší míse na přípravu těsta), kakao smíchejte s ohřátým mlékem. Do čokoládovo máslové směsi přimíchejte cukr, vanilkovou esenci, mouku, vejce, připravené kakao a nakonec prásek do pečiva. Bude to řídké těsto amá to tak být. Nalijte těsto na vymazaný a vysypaný plech s vyšším okrajem. Z kokosové hmoty udělejte kuličky zhruba ve velikosti Rafaela a poskládejte do těsta. Dejte péct do vyhřáté trouby (200 °C) na 30 minut. Upečené těsto se nelepí na špejli. Nechte vychladnout a nejlépe podávejte druhý den, až se těsto rozleží a bude správně šťavnaté. Tak ať vám chutná
liennka
24.02.11,22:30
Možno sú to tieto kokosové rezy:

6 vajec, 12Og práškového cukru, 80g polohrubej múky, 2 lyžice kakaa, trochu prášku do pečiva
(alebo klasická kakaová piškóta)
Kokosový sneh:
3 bielky, 60g práškového cukru, 125g kokosu
Plnka:
4 vajcia, 200g kryštálového cukru, 200g masla

Žĺtky vymiešame s cukrom do peny, pridáme múku s práškom a kakaom a nakoniec sneh. Dáme na vymastený a múkou vysypaný plech a na cesto rovnomerne lyžičkou kladieme kokosový sneh (bielky vyšľaháme s cukrom a pridáme kokos). Upečieme a na vychladnutý koláč natrieme krém, polejeme čokoládovou polevou, pred stuhnutím môžeme posypať kokosom
Krém: Nad parou šľaháme vajcia s cukrom do zhustnutia, necháme vychladnúť a vyšľaháme s maslom. Kto má radšej kakaový krém, tak pridá ešte kakao.
Heni
04.03.11,16:23
kucháročky-cukráročky, vyskúšali ste tie priložené recepty na koláčik z tesca? ja by som tiež taký rada upiecť, tak by ma zaujímalo, ktorý z receptov sa mu najviac podobá...;)