buchač
05.05.09,21:23
Mám veľmi dobré skúsenosti s touto panvicou .

Je výborná hlavne pre prípravu diétnych jedál , tieto sa pripravujú prakticky bez tuku .

Pridajte svoje poznatky a skúsenosti .

http://www.youtube.com/watch?v=GqDKFqoEwRQ
danushka
06.05.09,19:05
No Juraj, asi ma prihlušíš za môj príspevok, ale táto panvica u nás skončila ako nádoba na granule pre nášho hafana...

Takže, aby som nebolamimotemy ....
V panvici upravujeme psie granule tak, že ich zalejeme vriacou vodou. Tuk nepridávame.
Ja som doposiaľ z takto pripravených granúl nepribrala,žiadnu koliku nedostala, lebo ich nejem:D:D:D.
Ale náš hafan si nesťažuje, celkom dobre napreduje. Panvica nám na tento účel vcelku vyhovuje, akurát nám prekáža, keď s ňou - prázdnou panvicou hafan pobehuje a trieska ňou o dlážku, že už v nej nič nie je...
buchač
06.05.09,19:57
No Juraj, asi ma prihlušíš za môj príspevok

Hat / haf / a prečo ???

Ja osobne ju mám už pekných pár rokov , ale tú , ktorá sa vyrábala s tefalovým povrchom . Dnes už vidno len tie smiešne plechové , tie sú o ničom .
Je to fakt príprava bez tuku , oleja - varenie / pečenie / , svojho času mi darovala mama , kvôli prísnej diéte ....;)
Aj dnes som uderil do cookera stehná , okorenil a za 30-40 minút na malom ohni fajront .
danushka
06.05.09,20:12
No asi to bude tým, že ma niekto v rodine obdaroval práve tou lacnou plechovou panvicou a takto skončila...

Ale na varenie používam hrnce ťažké, liatinové, tiež potiahnuté nejakou tefalovou vrstvou. Tu veru mastnejšie mäská nepripravujem na tuku, ale tak ako píšeš ty. Pustia samé tuk, dokonca mi v nich ešte nič neprihorelo a veľmi dobre sa umývajú.
tiež ich mám cca 4 roky a na plynovom šporáku v nich docielim efekt ako v elektrickej rúre.
Ale všetci doma majú zakázané ich používať, okrem mňa. Narábam s nimi ako so sklom a Pánbožko zavaruj toho, čo sa k nim priblíži s niečím iným ako drevenou vareškou! uši by som mu odtrhla.
ondrejvla
06.05.09,20:28
No asi to bude tým, že ma niekto v rodine obdaroval práve tou lacnou plechovou panvicou a takto skončila...

Ale na varenie používam hrnce ťažké, liatinové, tiež potiahnuté nejakou tefalovou vrstvou. Tu veru mastnejšie mäská nepripravujem na tuku, ale tak ako píšeš ty. Pustia samé tuk, dokonca mi v nich ešte nič neprihorelo a veľmi dobre sa umývajú.
tiež ich mám cca 4 roky a na plynovom šporáku v nich docielim efekt ako v elektrickej rúre.
Ale všetci doma majú zakázané ich používať, okrem mňa. Narábam s nimi ako so sklom a Pánbožko zavaruj toho, čo sa k nim priblíži s niečím iným ako drevenou vareškou! uši by som mu odtrhla.

Súhlasím, aj ja mám titánové hrnce s úpravou na varenie a smaženie bez tuku, používam len drevené náčinie, drevené kliešte, sú v nich vynikajúce zemiačiky, nakrájam na kocky, podlejem 2 dl vývaru zmiešaného s 2 dl varovej smotany, pridám veľké kolesá cibule, rozpučený cesnak, trošku byliniek, mletú rascu, trošku morskej soli, premiešam, zemiaky by mali byť zaliate takmer do vrchu, prikryjem pokrievkou, podložím drevenú varešku, aby para unikala a dám na slabší stupeň. Nakoniec, asi po 20 min. pridám na vrch 1PL masla, premiešam a sú vhodné či už s mäskom, alebo s diakysom, prípadne šalátom z čakanky. Mäsko robím v druhej nádobe, naložím do korenín, žiaden olej, vyprážam pomaly za stále obracania. Tak tieto hrnce nemajú chybu.
Panvicu DRY COOCER mám odloženú v špajzi na vrchnom regáli, stále je mi ľúto ju vyhodiť. Ale pes ma teda nenapadol...
buchač
06.05.09,20:40
No asi to bude tým, že ma niekto v rodine obdaroval práve tou lacnou plechovou panvicou a takto skončila...

Ale na varenie používam hrnce ťažké, liatinové, tiež potiahnuté nejakou tefalovou vrstvou. Tu veru mastnejšie mäská nepripravujem na tuku, ale tak ako píšeš ty. Pustia samé tuk, dokonca mi v nich ešte nič neprihorelo a veľmi dobre sa umývajú.
tiež ich mám cca 4 roky a na plynovom šporáku v nich docielim efekt ako v elektrickej rúre.
Ale všetci doma majú zakázané ich používať, okrem mňa. Narábam s nimi ako so sklom a Pánbožko zavaruj toho, čo sa k nim priblíži s niečím iným ako drevenou vareškou! uši by som mu odtrhla.

Na varenie mám už pekných pár rokov , musím sa pochváliť , ZEPTER .
Brat ma pri kupovaní poučil , že keď si chceš zaobstarať kvalitné hrnce / na značke až tek teraz nezáleží / , je dobré vziať panvicu a poťažkať si ju .
Keď Ti ide urvať ruku v zápästí , je to znamenie , že dno hrncov je kvalitné a nie nejaký šmejd . Mne ju ...veľa nechýbalo ;):---:D

K tomuto

čo sa k nim priblíži s niečím iným ako drevenou vareškou! uši by som mu odtrhla.
dám svoj názor , citát :

Mám doma starú drevenú lyžicu na bryndzové halušky.
Taktiež aj zopár nožov.
Toto náradie by som nevymenil za žiaden kuchynský robot na svete !
:cool:
petmar
10.06.12,18:59
Manželka neodolala nejakému dílerovi a kúpila panvicu dry cooker. Možno je to na niečo aj dobré, ale keď som sa na to pozrel, nyslím, že na plyne by sa to nemalo používať, veď tie dierky ústia pod pokrievku. Ako to používate?
buchač
10.06.12,19:07
Manželka neodolala nejakému dílerovi a kúpila panvicu dry cooker. Možno je to na niečo aj dobré, ale keď som sa na to pozrel, nyslím, že na plyne by sa to nemalo používať, veď tie dierky ústia pod pokrievku. Ako to používate?

....dig šun more ....naachajuvav , so keres.....?

...šak najprv dáš na plyn tú kovovú platňu a následne panvicu , aby teplo sa rozšírilo po dne panvice ....
Tie dierky sú v podstate na ten kolobeh pary a aj tepla z vrchu ....