Aňuška
19.07.05,12:08
V sobotu som bola v Topoľčanoch a na námestí
v cukrárni Florida som si dala rez Misha
/alebo Miša, teraz presne neviem/.
Veeeeeeeľmi mi chutil a chcela by som zohnať recept.
Nájde sa niekto, kto tento koláčik pozná a má recept?
/už len pri myšlienke naňho slintám./
Jozef Mihál
19.07.05,10:22
Žeby poradila Muška?
Muška
19.07.05,14:53
:D:D:D:D:D
Zita4
01.08.05,12:03
Prikladám, čo som našla na nete. Možno je to ten zákusok. ;)
http://www.labuznik.com/recipe.php?ID=217
http://www.labuznik.com/recipe.php?ID=1034
kacena
01.08.05,12:40
V sobotu som bola v Topoľčanoch a na námestí
v cukrárni Florida som si dala rez Misha
/alebo Miša, teraz presne neviem/.
Veeeeeeeľmi mi chutil a chcela by som zohnať recept.
Nájde sa niekto, kto tento koláčik pozná a má recept?
/už len pri myšlienke naňho slintám./
Aňuška súhlasím s Tebou , tiež som ten zákusok v Topoľčanoch papala a veru slintám ešte teraz.....
Vrelo odporúčam každému !!!
Aňuška
01.08.05,13:34
Zita4: Ďakujem za recepty.
Nie je to ono, ale nevyzerá to zle a stojí za vyskúšanie.

Dúfala som, že Topolčanci poznajú recept. Tento koláčik mal
bledé cesto - 2 pláty spojené marhuľovým džemom s kúskami
marhúľ. Navrchu bol výborný ľahučký krém. Pripomínalo mi to
parížsky krém /ale bez čokolády/ s tvarohom a smotanou.
Myslím, že krém nebol s tukom a preto mi tak chutil,
lebo nemám veľmi rada maslové krémy.
Navrchu bola čokoládová poleva. Bol veľmi šťavnatý.
Skúsim vytvoriť nejaký mix receptov a ak sa môj pokus priblíži
originálu, dám vám vedieť.
rosemary
02.08.05,12:15
Aňuška, keď vieš čo tam približne bolo, no tak to vyskúšaj, ak tam idú samé dobré veci, nemôže byť z toho nič zlé.
pyton
02.08.05,21:14
Meruňkové řezy
400 g hladké mouky, 220 g rostlinného tuku, 150 g moučkového cukru, šest žloutků, jeden balíček kypřicího prášku, 200 ml mléka, 700 g meruňkového kompotu, šest bílků, 350 g krystalového cukru, 50 g čokolády na vaření


Tuk utřeme s moučkovým cukrem do pěny, přidáme žloutky, mouku smíchanou s kypřicím práškem, přilijeme mléko a dobře rozmícháme. Těsto rozetřeme na plech vymaštěný máslem a vysypaný moukou, vložíme do vyhřáté trouby a pečeme deset až patnáct minut. Potom na těsto rozložíme okapané a nakrájené meruňky, potřeme sněhem ušlehaným z bílků a cukru. Vložíme zpět do trouby a zapečeme. Vychladlé řezy posypeme strouhanou čokoládou.

www.floranazahrade.cz/ recepty/svatecni.htm
ewap
04.08.05,10:10
Pečiem niečo podobné, volá sa to Japonské rezy. Mám tam ale taký problém, že ten sneh sa na druhý deň rozteká a bojím sa salmonelózy.

Už som to zapekala, resp. sušila aj hodinu a stále to takto dopadne. Kde robím chybu?
tonkat
04.08.05,10:49
Pečiem niečo podobné, volá sa to Japonské rezy. Mám tam ale taký problém, že ten sneh sa na druhý deň rozteká a bojím sa salmonelózy.

Už som to zapekala, resp. sušila aj hodinu a stále to takto dopadne. Kde robím chybu?
Sneh musí byť riadne tuhý, keď ho dávaš na plech. Ja robím podobný koláč s jablkami, ale sneh sa nerozteká. Je pravda, že málokedy ostane do druhého dňa. Moje kobylky ho "zožerú" raz-dva.
Jara
04.08.05,11:28
Musíš dať aj cukru presne /myslím na jedno bielko 4 dkg, to len tak z hlavy hovorím ale tak sa mi zdá že dávam na 5 bielka 20 dkg./ a skús ho ešte aj preosiať, alebo ešte raz premlieť mlynčekom na kávu.

Inak aj ja mám také kobylky čo hneď všetko zjedia a tá v podobe manžela najviac... Ale som rada keď vidím, že im chutí a ja nezjem aspoň nepriberiem...
ewap
04.08.05,11:59
Ten sneh šľaháte nad parou?
Hanka
04.08.05,12:26
....neslaham nad parou, vyslaham bielky a ked su huste tak do nich vslaham krystalovy cukor. Dam zapiect, nepada a je dobry aj na druhy den.
tonkat
09.12.05,12:25
Dúfala som, že Topolčanci poznajú recept. Tento koláčik mal
bledé cesto - 2 pláty spojené marhuľovým džemom s kúskami
marhúľ. Navrchu bol výborný ľahučký krém. Pripomínalo mi to
parížsky krém /ale bez čokolády/ s tvarohom a smotanou. Myslím, že krém nebol s tukom a preto mi tak chutil, lebo nemám veľmi rada maslové krémy.
Navrchu bola čokoládová poleva. Bol veľmi šťavnatý.
Skúsim vytvoriť nejaký mix receptov a ak sa môj pokus priblíži
originálu, dám vám vedieť.[/QUOTE]

Myslím, že taký ľahký krém by mohol byť ak vyšľaháš šlahačku so stužovačom a cukrom - podľa chuti a do vyšľahanej zľahka zamiešaš 1 - 2 kyslé smotany pochúťkové. Miesto čerstvej šľahačky sa môže použiť aj šľahačka v prášku - je menej tuková a dlhšie vydrží. Urobíš ju podľa návodu a pridáš tie kyslé smotany. Je to veľmi mňam. Je to zo Šumienkového zákusku z receptov zo Života. Vyskúšaj!
terezaka
18.12.05,00:17
Nebola som vTopolčanoch,ale mám takýto recept a volá sa" REZY MIŠA"tak ho pripájam.

REZY MIŠA
6 žltkov
5 PL kryšt.cukor
1,5 PL olej
2 PL kakao
1/2 práš.do pečiva
sneh zo 6 bielkov
Dať na vymastený a múkov vysypaný plech,upiecť.Vychladnuté natrieť marhuľovým alebo nejakým iným pikantným džemom a na to krém,navrch čokoládová poleva.

Krém:
1celé maslo
200g práš.cukor
Spolu vymiešať a pridať 1/2 kg tvaroch a 1 vanilkový cukor

Poznámka:
Ja miešam celé vajíčka s kryšt.cukrom,mixerom kým neztuhnú. Potom pramienkom lejem olej a nakoniec sypké ingrediencie zmiešam s múkov a zľahka vmiešam do vajíčkovej hmoty.
PL - polievková lyžica
Terezaka
henkabenka
24.07.09,18:21
dievcata, to co vam tak velmi chutilo na vrsku toho kolaca, to bol ZESSAN. je to pomocnik profi cukrarov. u nas viem o zeelandii ze ho predava vo zvolene vo velkosklade, ale kupit si ho moze aj malospotrebitel. ja mam kakaovy a jahodova, ten bol v 3kilovych vedierkach. mame odskusany od cukrarky aj jogurtovy -to bol asi ten, ktory ste mali v topolcanoch na zakusku. naozaj je to vyborne. len jogurtovy predavaju v 10 kg baleni. my sme sa dohofdli so zenami v robote a rozdelili sme sa.
alla66
24.07.09,19:29
pridám ďalšie rezy z netu:

Míša řezy


•č.1• Těsto:3 bílky,3 žloutky,3 lžíce polohrubé mouky,3 lžíce cukru,kakao,1 lžíce oleje.

Krém:125g másla,100g cukru moučka,250g tvarohu

Poleva:3 tyčinky kaštanů

a šlehačka na vrch na ozdobu.

Postup:Do stroje jsem dala šlehat bílky,přidala cukr,zmírnila stroj na 1 a dala jsem tam žloutky,ručně jsem zašlehala mouku a kakao.Peču na 180°c po dobu cca 15 minut.

Na krém se ušlehá máslo s cukrem a po lžících přidává tvaroh.Pak už jen poleva.Doporučuji dělat v dortové formě.http://nd01.blog.cz/384/948/ddbcd259ef_8923602_o2.jpg


••č2•• Potrebujeme:

Cesto: 5 lyžíc polohrubej múky, 5 vajec, 5 lyžíc cukru, 2 lyžice kakaa, 2 lyžice oleja
Náplň: 2 kocky tvarohu, 2 dkg práškového cukru, 25 dkg masla
Poleva: 50 g 100%-ného tuku, 3 balenia ľadových gaštanov
Ako na to:

Žĺtky vymiešame z cukru, postupne primiešavame olej, múku, kakao, prášok do pečiva a zľahka primiešame sneh z bielok. Vylejeme na vymastený a múkou vysypaný plech a upečieme. Tvaroh vymiešame s cukrom a maslom a natrieme na upečené, vychladnuté cesto. Tuk s čokoládou (gaštany) rozpustíme, nalejeme na tvaroh. Ešte môžeme podľa chuti posypať kokosovou múčkou a necháme stuhnúť.
wagner
24.07.09,20:18
dievcata, to co vam tak velmi chutilo na vrsku toho kolaca, to bol ZESSAN. je to pomocnik profi cukrarov. u nas viem o zeelandii ze ho predava vo zvolene vo velkosklade, ale kupit si ho moze aj malospotrebitel. ja mam kakaovy a jahodova, ten bol v 3kilovych vedierkach. mame odskusany od cukrarky aj jogurtovy -to bol asi ten, ktory ste mali v topolcanoch na zakusku. naozaj je to vyborne. len jogurtovy predavaju v 10 kg baleni. my sme sa dohofdli so zenami v robote a rozdelili sme sa.
A ten ZESSAN nie je dostať v Metre? Nebola si pozrieť?
alla66
24.07.09,20:24
info z netu:mimotemy
Zessan je jogurtová zmes dostat v Zellandii

Zessan je jogurtová zmes ktorá sa rozmiešava s ovocnou štavou alebo vodou podla chuti a pridáva do polovyšlahanej šlahačky . Má to zellandia ja kupujem vo Zvolene .