darrell
14.05.09,13:58
Dobry deň.Pred deviatimi rokmi som sa bohužial stal spolupachatelom vlamania a kradeže,bolo to ešťe vo veku kedy som nebol trestne zodpovedny čiže som nebol odsudeny.Od tej doby vediem normalny život bez priestupkov.Teraz sa uchadzam o pracu v SBS a je potrebny aj moj odpis z registra trestov,ale ak je na zamestnanie potrebna bezuhonnosť či je ešte v mojom pripade možne tuto pracu ziskať.Za odpoveď vopred ďakujem
Kvietocek
14.05.09,12:17
473/2005 Z.z.
o poskytovaní služieb v oblasti súkromnej bezpečnosti a o zmene a doplnení niektorých zákonov (zákon o súkromnej bezpečnosti)

§13-14
Kvietocek
14.05.09,12:22
Podla novely nestaci len predkladanie z vypis z registra trestov, ale odpis z registra tresto, kde su zaznacene uz aj zahladene tresty.

V SBS nemôzu pracovat
- pravoplatne odsudeni
- tí ktorým bolo trestne stihalie zastavene na zaklade schvaleneho zmieru a od pravoplatnosti rozsudku neuplinuly 3 roky.
- trestné stíhanie bolo podmienečne zastavené a to do 3 rokov od uplynutia skúšobnej doby.Týka sa napríklad úmyselných trestných činov, trestného činu ohrozenia štátneho tajomstva, marenia úlohy verejného činiteľa, všeobecného ohrozenia, ublíženia na zdraví formou ťažkej ujmy na zdraví s následkom smrti a prípadov trestných činov ohrozenia pod vplyvom návykovej látky, opilstva, ohrozovania mravnej výchovy mládeže, porušovania povinností strážnej služby, porušovania povinností dozornej služby a porušovania povinností pri obrane vzdušného priestoru spáchaných čo aj z nedbanlivosti.
buchač
14.05.09,12:29
Podla novely nestaci len predkladanie z vypis z registra trestov, ale odpis z registra tresto, kde su zaznacene uz aj zahladene tresty.

V SBS nemôzu pracovat
- pravoplatne odsudeni
- tí ktorým bolo trestne stihalie zastavene na zaklade schvaleneho zmieru a od pravoplatnosti rozsudku neuplinuly 3 roky.
- trestné stíhanie bolo podmienečne zastavené a to do 3 rokov od uplynutia skúšobnej doby.Týka sa napríklad úmyselných trestných činov, trestného činu ohrozenia štátneho tajomstva, marenia úlohy verejného činiteľa, všeobecného ohrozenia, ublíženia na zdraví formou ťažkej ujmy na zdraví s následkom smrti a prípadov trestných činov ohrozenia pod vplyvom návykovej látky, opilstva, ohrozovania mravnej výchovy mládeže, porušovania povinností strážnej služby, porušovania povinností dozornej služby a porušovania povinností pri obrane vzdušného priestoru spáchaných čo aj z nedbanlivosti.

Len na doplnenie , je to je všetko pekné

ALE

je predsa na potencionálnom zamestnávateľovi , či prijme alebo neprijme budúceho pracovníka a vôbec nezáleží ,

či bol alebo nebol trestaný .

Stačí , že prídeš na konkurz a z 3O-tich majú 1 - X zamestnanie a ostatní smolu .:cool:
Kvietocek
14.05.09,12:35
Len na doplnenie , je to je všetko pekné

ALE

je predsa na potencionálnom zamestnávateľovi , či prijme alebo neprijme budúceho pracovníka a vôbec nezáleží ,

či bol alebo nebol trestaný .

Stačí , že prídeš na konkurz a z 3O-tich majú 1 - X zamestnanie a ostatní smolu .:cool:


Ak by sa riadil podla vypisa tak moc by sancu nemal, ale ako hovoris vsetko je to na konkretnom zamestnavatelovi. :)
darrell
14.05.09,14:55
ano,ale ide o to konkretne v mojom pripade teda,ze je tomu uz devat rokov a trestny cin som spachal este vo veku kedy som nebol trestne zodpovedny.Nebolo to nic vazne skoda bola asi 5000 SK co som samozrejme zaplatil,ale kedze som bol malolety tak som odsudeny nebol.Takze potrebujem vediet ci moj odpis z registra trestov bude ekceptovany tak aby som mohol vykonavat tuto pracu,alebo uvediem priklad keby som chcel nastupit k policii
buchač
14.05.09,15:06
ano,ale ide o to konkretne v mojom pripade teda,ze je tomu uz devat rokov a trestny cin som spachal este vo veku kedy som nebol trestne zodpovedny.Nebolo to nic vazne skoda bola asi 5000 SK co som samozrejme zaplatil,ale kedze som bol malolety tak som odsudeny nebol.Takze potrebujem vediet ci moj odpis z registra trestov bude ekceptovany tak aby som mohol vykonavat tuto pracu,alebo uvediem priklad keby som chcel nastupit k policii

Tak na políciu by som asi zabudol ....:cool:
darrell
14.05.09,15:49
ved ja potrebujem normalny seriozny nazor a odpoved...potrebujem to vediet az nevyhodim peniaze za skolenie a potom nebudem moct ani dostat preukaz
buchač
14.05.09,16:51
ved ja potrebujem normalny seriozny nazor a odpoved...potrebujem to vediet az nevyhodim peniaze za skolenie a potom nebudem moct ani dostat preukaz

Ale ja sa podľa možností snažím odpovedať .

No na druhej strane , povedz mi , kto Ti zaručí , či Ťa príjmu do zamestnania na také pozície , ako uvádzaš / SBS , Polícia ../

1.Na políciu je taký výber , že sa Ti ani o tom nezdá ...To si len poniektorí naivne myslia , že tam berú každého z ulice ako vraj voľakedy ...
Pokiaľ nemáš tlačenku na správnom mieste , samozrejme vzdelanie min SŠ atď , tak ozaj zabudni .
A na dôvažok máš aj flajster , aj keď len taký malý , čo myslíš , prejdeš cez výberové konanie ????

2.A čo sa týka SBS , veď vždy si môžeš urobiť preukaz spôsobilosti , alebo nie ???
Keď Ťa nepríjme do zamestnania aj SBS-ka , nemusí byť vždy dôvod nejaká tá malá chybička mládí .


potrebujem to vediet az nevyhodim peniaze za skolenie a potom nebudem moct ani dostat preukaz
Odpoveď si predsa dostal ....

Kvietocek Re: SBS a bezuhonnosť
473/2005 Z.z.
o poskytovaní služieb v oblasti súkromnej bezpečnosti a o zmene a doplnení niektorých zákonov (zákon o súkromnej bezpečnosti)
§13-14

A tu Ti predsa nikto nepovie , či dostaneš zamestnanie , preukaz , uniformu ....to predsa nemôžeš žiadať ....či ...?:cool:
kaco11
14.05.09,16:59
problem je v tom, ze je otazne, ci sa taketo nieco nachadza v registri trestov. odpis vypis jedno. ak to bol trestny cin spachany spolupachatelstvom, ale ucastnik nemal vek na trestne stihanie, tym padom bolo voci nemu trestne stihanie zacate ale zaroven aj ukoncene z dôvodu veku. Takze to sa v registri nevyskytuje. To je akurat niekde v spise. moj nazor. Tym padom by na to SBS nemala prist. Ale ved chod na register a vyziadaj si doklad a tam uvidis ci to tam mas napisane. Bude ta to stat akurat tak kolok a nemusis platit cele skolenie, nie? Rozhodne je to menej. Ak budes mat cisty register tak je to v pohode
Petra Nová
14.05.09,19:13
473/2005 Z.z.
o poskytovaní služieb v oblasti súkromnej bezpečnosti a o zmene a doplnení niektorých zákonov (zákon o súkromnej bezpečnosti)

§13-14

Podľa uvedených § zákona spĺňaš podmienku bezúhonnosti, aj spoľahlivosti.
Aj keď by si bol právoplatne odsúdený pre trestný čin krádeže a odsúdenie za tento úmyselný trestný čin by Ti bolo zahladené v čase, keď sa uchádzaš o zamestnanie, bol by si z hľadiska zákona o SBS bezúhonný a spoľahlivý. Otázkou však je , či napriek tomu zamestnávateľ s Tebou uzavrie pracovný pomer.

Na služobný pomer v polícii je asi lepšie zabudnúť. A čo tak armáda?
buchač
14.05.09,20:54
473/2005 Z.z.
o poskytovaní služieb v oblasti súkromnej bezpečnosti a o zmene a doplnení niektorých zákonov (zákon o súkromnej bezpečnosti)

§13-14

Podľa uvedených § zákona spĺňaš podmienku bezúhonnosti, aj spoľahlivosti.
Aj keď by si bol právoplatne odsúdený pre trestný čin krádeže a odsúdenie za tento úmyselný trestný čin by Ti bolo zahladené v čase, keď sa uchádzaš o zamestnanie, bol by si z hľadiska zákona o SBS bezúhonný a spoľahlivý. Otázkou však je , či napriek tomu zamestnávateľ s Tebou uzavrie pracovný pomer.

Na služobný pomer v polícii je asi lepšie zabudnúť. A čo tak armáda?

Viď nasledovné :

Pre úspešné absolvovanie výberového konania obdržíš, vyplníš a doručíš na Regrutačné stredisko (ďalej len „RS“):
Osobný dotazník (obdržíš ho od RS, vypísať podľa vzoru).
Popis činnosti vypísať presne od nástupu do základnej školy až po súčasnosť. K uvedeným skutočnostiam je potrebný doklad. Ak niektorý doklad nie je k dispozícii napíše sa – „nepreukázaná doba“,
– Doplnok k osobnému dotazníku s uvedením údajov v súlade so zákonom č. 346/2005 Z.z.
Životopis (rukou písaný na predpísané tlačivo od RS),
Doklad o najvyššom dosiahnutom vzdelaní (overená kópia, ak absolvent viacerých škôl - kópie všetkých, zo záverečného ročníka – vysvedčenie a výučný list alebo vysvedčenie a maturitné vysvedčenie alebo vysvedčenie o záverečnej štátnej skúške a diplom),
Rôzne potvrdenia, preukazy o absolvovaných kurzoch, školách ... (originál k overeniu na RS),
Potvrdenia od predchádzajúcich zamestnávateľov, z úradu práce (zápočty praxe, doručiť originál dokladov – po vyhotovení kópie na RS doklady budú vrátené),
Osvedčenie o štátnom občianstve (je možné obdržať na miestnom úrade, krajskom úrade),
Odpis z registra trestov nie starší ako tri mesiace,
Overený rodný list (overí matrika, obecný úrad).
Pracovná charakteristika od súčasného (ostatného) zamestnávateľa,

Po získaní hore uvedených dokladov je nutné ich neodkladne odoslať na príslušné RS, ktoré so záujemcom nadviaže kontakt a pozve ho k osobnej návšteve RS, kde sa skontroluje vyplnený osobný dotazník a dohodne ďalší postup vo výberovom konaní (vykoná lekárska prehliadka).

Okrem predchádzajúcich dokladov pri návšteve RS (strediska výberu personálu) so sebou prines:
občiansky preukaz,
ak absolvoval vojenskú službu aj osobnú identifikačnú kartu (vojenskú knižku),
zdravotnú dokumentáciu od svojho ošetrujúceho lekára k posúdeniu lekárom RS.

Priamo na regrutačnom stredisku obdržíš, vyplníš a podpíšeš tieto dokumenty:
Žiadosť o prijatie do služobného pomeru (záväzok min. 3 roky max. 6 rokov),
Čestné vyhlásenia súvisiace so splnením podmienok pre prijatie do štátnej služby,
Vyhlásenie dotknutej osoby v súlade so zákonom o ochrane osobných údajov.

Po predložení a odsúhlasení hore uvedených dokladov, najmenej 7 dní pred konaním Ťa pozve stredisko výberu personálu (ďalej len „SVP“) k účasti na výberovom konaní do príslušného SVP (Košice, Nitra), kde sa vykoná:
Preskúšanie z telesnej zdatnosti (disciplíny sú zamerané na fyzickú vytrvalosť a výkonnosť - vždy 3 rôzne disciplíny),
Psychodiagnostické vyšetrenie,
Posúdenie zdravotnej spôsobilosti k výkonu štátnej služby profesionálneho vojaka,
Personálny pohovor a personálne poradenstvo za účelom stanovenia vhodnej funkcie v štátnej službe.

Pri prezentácii pred absolvovaním výberového konania v SVP predložíš:

– písomnosti, ktoré si nepredložil na RS a sú potrebné pri rozhodovaní o prijatí do štátnej služby.

Prostredníctvom doručenia písomného oznámenia budeš do 10 od skončenia výberového konania informovaný o splnení prípadne nesplnení podmienok výberového konania.

Po úspešnom absolvovaní výberového konania a spracovaní rozkazu o prijatí do štátnej služby, obdržíš od RS určovací lístok, s ktorým sa v určený deň a na stanovenom mieste hlásiš vo vojenskom útvare. Dňom nástupu k vojenskému útvaru, podpísaním personálneho rozkazu a prísahy vzniká služobný pomer. Najneskôr v deň nástupu si povinný doručiť k vojenskému útvaru všetky dokumenty týkajúce sa predchádzajúceho života, v prípade, že si tak neurobil na RS (ukončenie predchádzajúceho pracovného pomeru, ukončenie členstva v politickej strane, hnutí,...).

Súvisiace dokumenty:
Osobný dotazník
Životopis
Lekársky posudok občana žiadajúceho o prijatie do štátnej služby profesionálneho vojaka
Čestné prehlásenie občana žiadajúceho o prijatie do štátnej služby profesionálneho vojaka
Žiadosť o prijatie do štátnej služby profesionálneho vojaka ozbrojených síl Slovenskej republiky
Vyhlásenie dotknutej osoby v súlade so zákonom o ochrane osobných údajov
http://www.profesionalnaarmada.sk/91/ozbrojene-sily-sr.php?mnu=5
kaco11
15.05.09,00:43
policia??? preco zabudnut? ved tam tiez predklada vypis z registra trestov
darrell
15.05.09,10:06
ano,ale ja sa nepytam,ze ci viete ci ma vezmu,ale,ze ci vobec mozem dostat preukaz a byt sposobily to je pre mna hlavne
Petra Nová
15.05.09,10:12
policia??? preco zabudnut? ved tam tiez predklada vypis z registra trestov
Lebo okrem psychotestov bude vyplňovať aj dotazník, kde bude musieť pravdivo odpovedať na najrôznejšie otázky.
Petra Nová
15.05.09,10:18
ano,ale ja sa nepytam,ze ci viete ci ma vezmu,ale,ze ci vobec mozem dostat preukaz a byt sposobily to je pre mna hlavne
Áno, si spôsobilý dostať príslušný preukaz( ak spravíš skúšky) a zamestnávateľ je oprávnený Ťa prijať do zamestnania. Dokonca by som povedala, že máš veľkú šancu sa zamestnať v SBS-ke, pretože toto zamestnanie nie je veľmi atraktívne pre slabé finančné ohodnotenie. Pracovníci SBS sú spravidla zaraďovaní do 2. stupňa náročnosti pracovného miesta, čo nie je nič moc.
elpka
15.05.09,11:00
policia??? preco zabudnut? ved tam tiez predklada vypis z registra trestov


Keď si mladistvý a spáchaš trestný čin, tak register trestov máš čistý, nakoľko nemôžeš byť trestnoprávne zodpovedný a žiadny súd ťa neodsúdi, ale u polície ti zostane u nich záznam a pri každom novom uchádzačovi robia previerku. Ale pri prijatí do SBS to nehrozí, nakoľko oni nemajú k týmto informáciam prístup.
kaco11
16.05.09,06:56
elpka a peta. Musim vas trosku poopravit. Tie previerky osoby sa nerobia vzdy. i napriek tomu, ze polícia disponuje mnostvom evidencii kde si v priebehu par sekund dokazes o cloveku zistit aj velkost topanok a kedy naposledy navstivil WC, musis predkladat vypis registra trestov aj ako prislusnik PZ kvoli .... atd. Nie je to vzdy tak. Problem pri nastupe je v psychotestoch, ktore su tažke a neprejde nimi kazdy. nic viac nic menej. Tie previerky sa nezvyknu robit. Preto som povedala, ze je mozne ze by ho prijali
Petra Nová
16.05.09,12:04
..... Musim vas trosku poopravit. Tie previerky osoby sa nerobia vzdy. i napriek tomu, ze polícia disponuje mnostvom evidencii kde si v priebehu par sekund dokazes o cloveku zistit aj velkost topanok a kedy naposledy navstivil WC, ..................
i
:)
Verím, že je to tak ako píšeš, pretože som sa neuchádzala o prácu v policajnom zbore. Ale neverím, žeby sa to bez tých dotazníkov obišlo. Ak tam zaklameš, tak v príhodnej chvíli to každému spočítajú.
darrell
20.05.09,07:20
takze bol som si po odpis a je dokonale cisty.Ked je cin spachany v maloletosti tak sa zrejme do registra trestov nezapisuje.Takze som nadmieru spokojny a kludne keby som chcel mozem aj k policajnemu zboru
3xP
27.05.09,15:03
Bože,zbytočne to obkecávate. Choď na prokuratúru a vyžiadaj si odpis z registra. Ak tam čosi bude tak Ťa nepripustia ani na skúšky. Asi tak...
Za 3Eurá na kolok Ti to hádam stojí...
buchač
27.05.09,15:19
Bože,zbytočne to obkecávate. Choď na prokuratúru a vyžiadaj si odpis z registra. Ak tam čosi bude tak Ťa nepripustia ani na skúšky. Asi tak.No wery fasa
Za 3Eurá na kolok Ti to hádam stojí...

Otázka nestojí či za 3 €

ALE


.potrebujem to vediet az nevyhodim peniaze za skolenie a potom nebudem moct ani dostat preukaz

Toto si si asi nevšimol ....či ...?

CENA KURZU cca :


Cena bez DPH 134,50 € / 4 052 Sk (v cene nie sú zahrnuté poplatky za prihlášku na skúšku (16,50 EUR) a vydanie preukazu (16,50 EUR v kolkovej známke))
Cena s 19% DPH 160,06 € / 4 822 Sk
http://kurzy.education.sk/d-22242/odborna-sposobilost-v-sbs-typ-s-kurz-bratislava

Bóóóóže , len toľko ....?
hkey
08.02.11,14:51
takze bol som si po odpis a je dokonale cisty.Ked je cin spachany v maloletosti tak sa zrejme do registra trestov nezapisuje.Takze som nadmieru spokojny a kludne keby som chcel mozem aj k policajnemu zboru
to hej papier je čistý a čo tvoje svedomie?..si čistý aj tam?...kto pred tým kradol môže kradnúť keď má príležitosť znova