ldi
15.05.09,16:24
Poprosil by som o nejaký dobrý recept na mäsovú roládu.Môže byť z hovedzieho alebo bravčoveho a samozrejme aj mleteho mäska.
Ďakujem
alla66
15.05.09,14:52
link : http://www.porada.sk/t16290-masova-plnka.html

Plnená bravčová roláda

pre 6 osôb
Potrebujeme:
1 kg vykosteného bravčového karé, upraveného na zavinutie
200 g stopkatého zeleru
polovicu červenej papriky
1 strúčik cesnaku
1 Čl horčice
1 ČL soli
po 1/2 ČL sušeného tymianu, rozmarínu a sladkej papriky
3 PL oleja
250 ml mäsového vývaru
125 ml kyslej smotany
1 ČL maizeny
Postup:
1. Elektrickú rúru vyhrejeme na 240 °C (teplovzdušnú na 220 °C). Zeler očistíme a pokrájame na kúsky, z papriky odstránime zrniečka a pokrájame ju na pásiky, cesnak posekáme nadrobno. Plát mäsa potrieme zmesou horčice, soli a byliniek a posypeme sladkou paprikou. Na mäso poukladáme kúsky zeleru, pásiky papriky a posekaný cesnak. Mäso opatrne zavinieme a previažeme niťou.
2. Vo veľkom pekáči zohrejeme olej a mäso na ňom zo všetkých strán prudko opečieme. Prilejeme 125 ml horúceho mäsového vývaru a pekáč vložíme do vyhriatej rúry. Pečieme na najnižšej priečke 60 – 70 minút. Po 20 minútach pečenia teplotu v rúre znížime na 200/180 °C a prilejeme zvyšok vývaru. Roládu necháme odpočívať vo vypnutej rúre ešte asi 10 minút.
3. Výpek z mäsa nalejeme do kastróla, zmiešame so smotanou a zahustíme maizenou, rozmiešanou v troške studenej vody. Necháme prevariť a prelejeme do omáčnika. Roládu pokrájame na plátky a podávame napríklad so zemiakovou kašou.
2009
02.06.09,12:27
To síce nie je roláda ale je to tiež zaujímavé :-)
kačkapoliačka
03.06.09,05:35
Ja som robila masovú roládu podľa receptov z knihy "Recepty zo Života". Ešte ich dostať (je ich viac). Je tam veľa receptov a sú mňam.
napr. vyklepať kuracie prso, dať na to placku z vajca (nejaký typ omety), ztočiť, zviazať, trochu opražiť a potom zapiecť v trúbe.
alebo
vložiť na prso do stredu sušené slivky, stočiť......
všetko to dobré vyzerá a aj chutí.
pa
kp
Jara
03.06.09,10:33
Ja robievam napr. túto:
1 kg mletého mäsa (bravčové, môže aj bôčik) zalejeme v miske 2,5 dl mlieka, osolíme,okoreníme a dáme aj trošku vegety. Túto zmes rukami poriadne vypracovať a nechať v chladničke cez noc. Potom si vezmem fresh-foliu alebo mikroten /väčšie mikrot. vrecúško rozrezať) a dám si na dosku. Navlhčím ho vodou a na to rozplackám mleté mäsko, tak tenučko. Z toho kilá sú dve rolády, čiže asi pol misky. Na túto placku rozložím plátky syra, potom na ne plátky šunky na to praženicu /jemnú zo 4 vajíčok na masle a troche petržlenu, čiže zase dám len polovičku,/ a potom len tak, cez prostriedok, pásiky červenej kápie. Posúvaním fólie roládu zvinieme ako riadnu piškótovu roládu. Dáme na plech jednu vedla druhej, trošku narastú, tak nie celkom pri sebe a podlejeme to vodou. Nedávame žiadnu masť. Pečieme zhruba hodinku. Vody netreba vela, mäsko pustí dostatok masti a týmto výpekom ju polievame kým nemá krásnu červenkavú chrumkavú kôrku. Je výborná aj teplá so zemiakovým pyré aj studená s chlebíkom. Mňam. Dobrú chuť...
vrocka
11.06.09,15:44
tá kuracia buchta prišla aj mne mailom nikde však neviem nájsť zoznam surovín a čím sa vlastne zalieva vďaka Mirka
atka4
11.06.09,16:12
Aj mne to prišlo na mail, nemala som síce doma niektoré potraviny, ktoré bolo treba, ale mala som chuť to takto urobiť....
A u nás sa rado a veľa papá, tak som vymýšľala a skladala, čo prišlo.
Použila som vykostené kuracie stehná, zmes mletého mäsa so sójovou drťou a pomletým uvareným hráškom, a potom rôzne "vložky" - narezaná klobása, spišské párky, plátkový syr, zelenina streilizovaná/hrášok, mrkva, kukurica/, šampiňóny, vajcia.... a tak som skladala do formy od bábovky, aj do formy na srnčí chrbát.
Mám rada recepty, keď "nahádžem" čo treba, nekontrolujem, nepodlievam a vyberiem napriek tomu chutné a pekné jedlo....
A ešte k tomu sa nádoba veľmi nezašpiní, lebo je vystlaná papierom na pečenie, tak ani upratovania nie je veľa....
"Zatiaľ stihneš šalátik, poriadoček, 2x práčku, zmyješ podlahu, vlasy......ach, čo to trepem....:-))))))
atka4
11.06.09,16:53
tá kuracia buchta prišla aj mne mailom nikde však neviem nájsť zoznam surovín a čím sa vlastne zalieva vďaka Mirka
zoznam ako taký tam nie je, ale podľa obrázkov + trochu popisu je tiež na obrázkoch.
ja som to nezalievala ničím a bolo to OK, v podstate všetky suroviny pustili samé trochu šťavy - vydusilo sa to vo vlastnej šťave, pritom vrch sa pekne zapiekol.
Bionda
11.06.09,17:54
Ja zas robím tak, že vykostím celé kura- aby mi mäso zostalo v celku vrátane kože, z kostry s krídlami je polievka a takto vykostené mäsko osolím, okorením pokrájam bylinky a zmiešam ich s olejom ( alebo ja mám rada maslo) a mletými orechami. Túto zmes nanesiem na mäso a stočím celé do rolády a zviažem ( možné sú aj iné náplne napr. aj hrozienka, čučoriedky (uvádzam len tie čo som skúsila :D)...) . Celé to opečiem na panvici zo všetkých strán a potom vložím do pekáča a podlejem vodou event. vínom či pivom( podľa typu náplne , napr. pivo- hrozienka)a pečiem v rúre ( možná alternatíva je dať do alobalu a pomaly piecť vonku na rošte.
Pred podávaním rozšnurujem, nakrájam- dobré aj ako studené predjedlo alebo hlavné jedlo - ja osobne uprednostňujem s pyré zemiakovo- mrkvovým a ďalšia príloha podľa gusta ( šalát zelený, kompót....)
tetrisss
11.06.09,18:01
Do Biondinho vykosteneho kurata, posoleneho, pokoreneneho a posypaneho petrzlenom davam platky sunky a kuracie ocistene pecienky. Zaviniem, spagatom previazem, ako balicek a upeciem, je to mimoriadne pekne nastudeno na misy, ale da sa to aj na teplo so zemiakovou kasou. Mimochodom nebojte sa vykostovania kurata, pri troche zenskeho rozumu to ide velmi lahko.
Bionda
11.06.09,18:06
súhlasím a aj samotná tepelná úprava je rýchlejšia ako u bravčového event. hovädzieho mäska :)
Tiež súhlasím náplniam sa medze nekladú je vynikajúca aj syrová- plátkový event. ementál+ lučina event. gorgonzola .
Naozaj je to o kreativite.
Deganova
12.06.09,04:53
Ja do Biondinho vykosteného kuraťa dávam:
1 náplň - praženica s hubami do stredu klobása
2 náplň - cibuľa, kyslá kapusta, jabĺčko postrúhať, cesnak na plátky,klobása na kocky
3 náplň - slaninka, mleté mäso, šunka, mleté mäso, syr, mleté mäso doprostriedka párok
pasuliatko
07.10.09,20:48
:o