goosesk
16.05.09,10:27
tema, ktora tu bola niekolkokrat premielana, ale nikdy sa netlacilo na pohodakov a skoncilo to tym ,ze si treba kupit i:key .


Mam pohodu a chcem si ulahcit pracu tym ,ze importnem vypis z TB, ten ale defaultne podporuje txt a XML subor.

Aby to pohoda spracovala, potrebujem system CLR resp. ine, a na to aby som ho vygeneroval potrebujem i:key, ktory stoji nemalo penazi.

Chapem, ze podpis certifikatom musi byt, ak posielam automaticke platby smerom z uctovnictva do banky.

ALE NA CO MI JE CERTIFIKAT AK POTREBUJEM BLBY XML SUBOR PREKONVERTOVAT DO CLR. ???

To by zvladla mala utilitka (silno predpokladam,ze to bude i:vypis utilitka prikladana k obsluznemu programu chipovej karty), ktoru programator nakodi za par minut v najhorsom pripade za par hodin. kedze XML vystup z TB je znamy a aj CLR format je standardny.

PRECO NAS I TAK NIE LACNY UCTOVNY SYSTEM NUTI DO KUPY DALSEJ UTILITKY ABY SME MOHLI VYUZIVAT FUNKCIU UCT. PROGRAMU ????


Ma niekto comfortchip utilitku z TB a je ochotny vyskusat, ci sa da ked mu poslem XML subor s vypisom z banky, prekonvertovat mi ho do CLR formatu aby som ho mohol importnut do uctovnictva ?

ak by to fungovalo a roznieslo dalej, firma by nebola nutena kupovat i:key, sluzba by stratila na hodnote a TB by nebranila POHODE, aby spravila import priamo z XML.
Atreides
20.05.09,21:18
Money S3 import pohybov z internetbankingu podporuje a napriek tomu moze byt problem s jeho pouzitim. Problem nie je v importe ale v samotnom subore generovanom internetbankingom. Cast takto vyexportovanych suborov, sa totiz neda nacitat. V XML su udaje ulozene tak, ze kazdy zaznam zacina a konci tagom, podobne ako v HTML. napr. 1223243345. Bohuzial v casti suborov nahodne chyba ukoncenie tagu pri niektorom zazname. Cize subor vlastne nie je validnym XML dokumentom a nie je mozne ho spracovat. Ide samozrejme o chybu na strane Tatrabanky. Pri otazke na ich hotline, ci s tym budu nieco robit, som dostal odpoved, ze nebudu, nakolko export do XML vraj nie je urceny na el. komunikaciu s dalsimi aplikaciami. Mam pouzit klienta napr. Geminy 5.

Dobra sprava je, ze s Geminy 5 funguje vsetko spolahlivo a bez problemov :)
goosesk
21.05.09,05:27
to chapem, ze to funguje spolahlivo urcite aj v inych formatoch. Ale vytaca ma to ,ze si platim uctovnictvo, banku ,,a k tomu ma este nutia si kupit dalsiu sluzbu, aby som ich vobec mohol vyuzivat.

nezostava mi zrejme nic ine,len si ten i:key zakupit.
Blankake
21.05.09,05:45
Bohužiaľ tento "princíp" funguje v oblasti väčšiny softvérov (nielen pre účtovníkov)...vymyslí sa niečo nové, je potrebné si za "poplatok" aktualizovať, dokúpiť nejaký modul, aby všetko správne fungovalo.:mad:
Onko
21.05.09,18:28
tema, ktora tu bola niekolkokrat premielana, ale nikdy sa netlacilo na pohodakov a skoncilo to tym ,ze si treba kupit i:key .


Mam pohodu a chcem si ulahcit pracu tym ,ze importnem vypis z TB, ten ale defaultne podporuje txt a XML subor.

Aby to pohoda spracovala, potrebujem system CLR resp. ine, a na to aby som ho vygeneroval potrebujem i:key, ktory stoji nemalo penazi.

Chapem, ze podpis certifikatom musi byt, ak posielam automaticke platby smerom z uctovnictva do banky.

ALE NA CO MI JE CERTIFIKAT AK POTREBUJEM BLBY XML SUBOR PREKONVERTOVAT DO CLR. ???

To by zvladla mala utilitka (silno predpokladam,ze to bude i:vypis utilitka prikladana k obsluznemu programu chipovej karty), ktoru programator nakodi za par minut v najhorsom pripade za par hodin. kedze XML vystup z TB je znamy a aj CLR format je standardny.

PRECO NAS I TAK NIE LACNY UCTOVNY SYSTEM NUTI DO KUPY DALSEJ UTILITKY ABY SME MOHLI VYUZIVAT FUNKCIU UCT. PROGRAMU ????


Ma niekto comfortchip utilitku z TB a je ochotny vyskusat, ci sa da ked mu poslem XML subor s vypisom z banky, prekonvertovat mi ho do CLR formatu aby som ho mohol importnut do uctovnictva ?

ak by to fungovalo a roznieslo dalej, firma by nebola nutena kupovat i:key, sluzba by stratila na hodnote a TB by nebranila POHODE, aby spravila import priamo z XML.

Tvoje rozhorčenie mi príde trochu nezmyselné, nikto Ťa nenúti si kupovať žiadny program, rovnako nemôžeš Ty nútiť výrobcov programovať inak než programujú.

Inak v prípade i:key sa neplatí za softvér, ale za elektronický podpis, čipovú kartu a čítačku, softvér je prístupný zadarmo na www.tatrabanka.sk (http://www.tatrabanka.sk/cms/page/sk/mali_podnikatelia/elektronicke_bankovnictvo/internet_banking_pre_podnikatelov_tb/aktual_lokal_apl_i_key.html)

V prvom rade vidím problém v tom, že sa všetky banky nevedia zhodnúť na jednom spoločnom formáte výpisov, čím by účtovné softvéry nemuseli programovať množstvo rôznych formátov.

V druhom rade vidím problém na strane Tatra banky, že uprednostňuje nejaký svoj XML formát (o XML jazyku sa hovorí ako o univerzálnom, ale nie je XML ako XML) namiesto niektorého univerzálnejšieho. Určite lepšie by bolo, keby priamo v Internet bankingu bolo možné vybrať si formát, a nie si stiahnuť XML, a potom iným softvérom konvertovať na iný formát. Tatra banka celkovo zanedbáva i:key zákazníkov, napríklad softvér i:výpisy na tú konverziu nefunguje na Windows Vista a na môj dotaz, kedy to plánujú aktualizovať, dostal som vyjadrenie, že zatiaľ vôbec neplánujú.

Na základe týchto skúseností a nespokojnosti s komplikovaným prepojením IB TB s Pohodou som sa pri zakladaní novej firme popozeral po lepších možnostiach. Skončil som pri flexibiznis účte od VÚB, pričom prepojenie je maximálne jednoduché. V IB si môžem vybrať, v akom formáte mi budú posielať výpisy na e-mail, takže súbor z e-mailu sa dá načítať do Pohody priamo bez potreby iného softvéru. Rovnako príkaz na úhradu z Pohody sa rovno načíta do IB, zadá sa kód z GRID karty alebo z mobilu, a to je všetko, netreba iný softvér na podpisovanie (i keď aj taký na podpisovanie ponúkajú, ale ja ho kvôli zjednodušeniu zatiaľ nevyužívam). Na záver ešte mi nedá nedodať, že cena rovnakého balíka služieb vo VÚB mi vychádza nižšia než v TB.

Takže ako používateľ Pohody so skúsenosťami s TB aj VÚB odporúčam skôr VÚB.
kinimod
26.07.09,14:56
Štandardne dostupná možnosť exportu výpisu do XML v TABA generuje iný XML výstup ako sekcia i:vypisy. Utilitou i:vypisy teda nie je možné skonvertovať štandardne generované XML-ka, utilita hlási chybné tagy :) Takže je potrebné mať i:key.

Utilitu je možné stiahuť tu:

http://www.tatrabanka.sk/cms/page/sk/mali_podnikatelia/elektronicke_bankovnictvo/internet_banking_pre_podnikatelov_tb/aktual_lokal_apl_i_key.html
kinimod
26.07.09,15:03
Ak by niekto mohol poskytnúť XML výpis (aspoň 2 riadky - kredit a debet) z i:vypisy aby sme mohli porovnať toto XML so štandardným XML výpisom, bolo by celkom jednoduché vyrobiť konverznú utilitu a následne použiť oficiálny nástroj i:vypisy na konverziu do povedzme CLR.
pavol_licko
15.04.13,10:24
Tento rok som sa rozhodol že si budem robiť účto v pohode sám. (Trvalo mi to 15 rokov kým som sa k tomu dokopal). Narazil som na tento problém. Nechcem si kupovať I:key certifikát každý rok ani platiť rôzne ďalšie programy. Tak som si naprogramoval prevodník. Je to makro v excely. Kompatibilné je to od verzie 2007. Ak máte záujem http://www.licko.org/Prevod.xlsm