mia13
19.05.09,08:05
Ahojte,prosím o radu.
Chcem požiadať o vrátenie DPH z Maďarska za nákup ojazdeného auta.
Myslím,že všetko mi je jasné,až na to,či k žiadosti o vrátenie posielam FA vyčíslenú s DPH originál,alebo kópiu? Nakoľko originál potrebujem do účtovníctva.
Tweety
19.05.09,06:17
Ahojte,prosím o radu.
Chcem požiadať o vrátenie DPH z Maďarska za nákup ojazdeného auta.
Myslím,že všetko mi je jasné,až na to,či k žiadosti o vrátenie posielam FA vyčíslenú s DPH originál,alebo kópiu? Nakoľko originál potrebujem do účtovníctva.
Kópia určite postačí.
mia13
19.05.09,06:19
vďaka za radu
Jana Acsová
19.05.09,06:44
Ahojte,prosím o radu.
Chcem požiadať o vrátenie DPH z Maďarska za nákup ojazdeného auta.
Myslím,že všetko mi je jasné,až na to,či k žiadosti o vrátenie posielam FA vyčíslenú s DPH originál,alebo kópiu? Nakoľko originál potrebujem do účtovníctva.
Bola by namieste otázka, prečo došlo ku kúpe ojazdeného auta s daňou a či by sa predmetná záležitosť nemala riešiť s dodávateľom auta (ak došlo k intrakomunitárnemu dodaniu).


A čo sa týka originálu alebo kópie. Predmetné vyplýva z daňovej praxe v Maďarsku, ak to nevyplýva priamo z maďarského zákona.
mia13
19.05.09,07:36
Overovala som si to ,či sa nejedná o intrakomunitárny obchod priamo na colnej správe-tak nie.Nakoľko som sa radila s daňovým poradcom,poradil mi,keďže DPH bola odvedená na území Maďarska,môžem o jej vrátenie požiadať formou žiadosti,ktorú som si našla na Vašej stránke.No,dúfam,že tlačivo je aktuálne aj na rok 2009.A tak čiste náhodou nemáte aj preklad tlačiva z HU do SK ?Pomohlo by mi to ,vďaka
Jana Acsová
19.05.09,07:41
Doviezli ste auto z Maďarska? Kto? Slovenský platiteľ? Od koho nakupoval? Od osoby identifikovanej pre daň v Maďarsku? Predávajúci uplatnil k predajnej cene maďarskú DPH?

Mohli by ste odpovedať na tieto otázky prosím?
mia13
19.05.09,07:50
Ojazdené auto bolo dovezené z Maďarska.Kupoval ho slovenský platitel od neplatiteľa.Predavajúci vyfaktúroval zakl.dane+vyčíslenú 20% DPH+suma spolu .
Jana Acsová
19.05.09,07:54
Ojazdené auto bolo dovezené z Maďarska.Kupoval ho slovenský platitel od neplatiteľa.Predavajúci vyfaktúroval zakl.dane+vyčíslenú 20% DPH+suma spolu .Nepoznám podrobnosti maďarského zákona, ale zdá sa mi nelogické, aby zákon predpisoval neplatiteľovi uplatniť k predaju DPH. Ak by sa jednalo o chybu, predpokladám, že nevznikne ani nárok na vrátenie nesprávne vyčíslenej dane. Odporúčam Vám najskôr dozistiť, či maďarský neplatiteľ postupoval v súlade s maďarským zákonom o DPH.
andrea55
19.05.09,08:06
Ako mohol neplatiteľ DPH v maďarsku vystaviť faktúru s DPH, treba prekontrolovať či náhodou nemá predsa pridelené IČ DPH.
mia13
19.05.09,08:31
Súhlasím s Jankou aj Andreou55.