Dado240
21.05.09,18:12
Bolest klbov a kolien
Dobry den! Mohol by ste mi poradit? Moja mama ma 7O rokov, uziva lieky na srdce asi 3 roky v poslednej dobe ma premiestnujuce bolesti klbu a kolena. Ked ju boli klb, tak si ho natrie a bolest sa premiestni do kolena. Ked sedi ma take pulzujuce bolesti v nohe. Brala aj lieky na odvodnenie. Lekar jej urobil rozbor krvi na boreliozu s negativnym vysledkom. Postupne sa jej to zhorsuje. Vopred dakujem. Daniel.
pasuliatko
21.05.09,17:28
chodte na odborné vyšetenie a okrem toho takáto podobná téma tu už je
jozef antl
22.05.09,08:20
chodte na odborné vyšetenie a okrem toho takáto podobná téma tu už je
Súhlasím s odborným vyšetrením,ale to sú už aj roky a môjmu otcovi pomáha aj premastenie kolien tinktúrou z kostihoja lekárskeho.Treba aj skúsiť piť čaj zo žihľavy aspoň tri týždne ,tri kráť denne.
pasuliatko
22.05.09,14:08
Súhlasím s odborným vyšetrením,ale to sú už aj roky a môjmu otcovi pomáha aj premastenie kolien tinktúrou z kostihoja lekárskeho.Treba aj skúsiť piť čaj zo žihľavy aspoň tri týždne ,tri kráť denne.

nehnevaj sa ale ja s týmito metódami bylinky a podobne nesúhlasím, to nie je nič pre mňa, kostihoj som používala aj ja a vôbec mi nepomohol práveže mi to ešte zhoršil, bylinkové čaje ja nemám rada takže tak ;)
wegamizi
22.05.09,14:47
Súhlasím s odborným vyšetrením,ale to sú už aj roky a môjmu otcovi pomáha aj premastenie kolien tinktúrou z kostihoja lekárskeho.Treba aj skúsiť piť čaj zo žihľavy aspoň tri týždne ,tri kráť denne.
Robim si tiez tinkturu s Pastierskej kapsicky, tiez dobre, pouzivam na klby zapastia. Zalezi vsak od diagnozy, klby bolia z roznych dovodov.
maca.tt
22.05.09,15:36
Na bolesť klbov je velmi dobrý Hadí krem-KROTOLAN s hrejivým účinkom
terezamaria
22.05.09,16:11
Bolest klbov a kolien
Dobry den! Mohol by ste mi poradit? Moja mama ma 7O rokov, uziva lieky na srdce asi 3 roky v poslednej dobe ma premiestnujuce bolesti klbu a kolena. Ked ju boli klb, tak si ho natrie a bolest sa premiestni do kolena. Ked sedi ma take pulzujuce bolesti v nohe. Brala aj lieky na odvodnenie. Lekar jej urobil rozbor krvi na boreliozu s negativnym vysledkom. Postupne sa jej to zhorsuje. Vopred dakujem. Daniel.

Na bolesť kĺbov a kolien je dobrý Fuss-Balsam od firmy Primavera, dostať ho v lekárni.Obsahuje pagaštan konský, arniku horskú, hamamel, nechtík lekársky.
Ale bolo by dobré absolvovať reumatologické vyšetrenie, resp.denzitometrické vyšetrenie kostí a kĺbov celého tela, aby sa ukázalo, či jej neubúda mazivo, resp.v akom stave má kosti. Sú lieky, ktoré aspoň udržia v kĺboch to mazivo, ktoré ešte zostalo.Pokiaľ sa mamičke strieda kĺb a koleno, môže to byť úbytkom maziva.Tiež by bolo dobré spraviť sonografické vyšetrenie ciev nôh, v súvislosti s tou pulzujúcou bolesťou.
a_je_to
22.05.09,16:30
Pulzujúca bolesť v nohe znamená zacviknutie nervu niekde v dolnej časti chrbta. Mastičkár Ti poradí mastičku, bylinkár bylinku...určite znížia utrpenie, ale neodstránia príčinu. Treba odblokovať nerv, čo najšetrnejším spôsobom. Ak máš dostatočnú silu a mama primeranú váhu, postav ju chrbtom na schodoch pred seba, ruky rozpažené, objím ju pevne od zadu čo najvyššie popod pazuchy, zdvihni a trochu zatras, pomaly postav späť na nohy. Ak to praskne v chrbte, tak to bolo presne ono. Dobré sú aj cviky v leže, vystretá na koberci, skrčiť nohu v kolene a kolenom k zemi na opačnú stranu. Ak je znížená ohybnosť, tak aspoň vsunúť zovretú päsť pod chrbát, v mieste medzi panvou a chrbticou a chvíľu držať a hľadať najpríjemnejšiu polohu. Niekedy pomôže aj podvihnutie zhora okolo pása, aj vyhrievacia elektrická poduška v noci pod krížami. Možno pomôže a určite neuškodí.
jozef antl
23.05.09,10:27
Tak dostala si celkom dobré rady ale to si vyžaduje čas a najme to podrobné vyšetrenie.Každému pomôže niečo iné prinajmenšom sa uľaví.
Dado240
24.05.09,05:26
Všetkým veľmi pekne ďakujem...
maleolens
30.05.10,14:24
Dobry den

Nechce sa mi zakladat nova tema, tak to pisem sem.

Uz tyzden (s malou prestavkou) ma boli koleno. Je to skor neprijemny pocit ako bolest.
Mozem chodit, behat, skakat a necitim nic. Nemam opuch ani ine vonkajsie priznaky. Ked som vsak vklude a hlavne pri sedeni ma boli nieco tesne nad jablckom a vzadu (asi sval) niekde ako sa zacina koleno.
Myslim si, ze to mam z dlhodobeho/denodenneho sedenia za PC. V robote si nemozem vytriet nohy. 2x za hodinu sa urce prejdem, menim poziciu nohy a obcas pohupujem, ale asi to nestaci. Prave koleno sa mi nevedomky dotyka zadnej dosky stola, ktora je este ktomu studena.
Prve dna dni to bolelo najviac. Dal som si na to naplast proti bolesti a obvaz a preslo to. No zase som sa pozabudol a koleno som oprel o dosku stola (tlak na jablcko+chlad) nastastie som na to po chvilke prisiel, ale teraz ma to slabo boli (nie ako tie prve 2dni) a naplat pomohla iba na den (nedal som si obvaz).

Je to vazny problem? Co mam robit?
dominika200
04.06.10,08:52
Ja mám veľmi dobré skúsenosti s aloe vera, špeciálnym na kĺby a hlavne cvičením SMS. Tak držím palce, nech niečo zaberie!
Viem pomôcť
04.06.10,10:50
maleolens,veľmi dobré sú skúsenosti s Freedom,MSMgelom a Active HA.To su vlastne tie prípravky,o ktorých píše dominika200.Aj svetelna terapia biopton je na to urcena,regeneruje bunky.
maleolens
06.06.10,11:55
Dakujem za odpovede.

Cvicenie pomohlo (ako v skole + cinky) a v priebehu tyzdna prestalo koleno boliet. Nieje to sice este uplne prec (obcas sa to vrati), ale hadam pravidelnym cvicenim sa to strati uplne.
Zozeniem si teda (preistotu do buducna) ten Aloe vera krem na klby, lebo Fastumgel co mi lekarka predpisala ma opacny efekt (predpisuje mi ho na vsetky bolesti klbov a nikam ma neposle).