Leila
26.05.09,23:08
Stretol sa s tym niekto????
SRO, platca DPH v SR, vystavil fa za elektronicky dodane sluzby (webdizajn, online brozurky) spolocnosti do Irska (tiez platca DPH). Fa bola vystavena bez DPH, prebehne samozdanenie.
Ide ale o to, ze Iri z kazdej takto vystavenej faktury strhli nejaku DAN Z PRIJMU, uhradili zvysok. Poslali doklad nazvany "withholding tax from payments for professional services" v ktorom je strhnuta dan vypocitana. SRO musela vyplnit "Tax clearance" a dalej ziadaju SRO o registraciu cez formular IC3 - Tax repayment/Exemption Claim Form.

Moze mi niekto vysvetlit o co ide? Na zaklade akeho predpisu to takto funguje???? Dakujem pekne.
Vladimír Ozimý
27.05.09,06:05
Stretol sa s tym niekto????
SRO, platca DPH v SR, vystavil fa za elektronicky dodane sluzby (webdizajn, online brozurky) spolocnosti do Irska (tiez platca DPH). Fa bola vystavena bez DPH, prebehne samozdanenie.
Ide ale o to, ze Iri z kazdej takto vystavenej faktury strhli nejaku DAN Z PRIJMU, uhradili zvysok. Poslali doklad nazvany "withholding tax from payments for professional services" v ktorom je strhnuta dan vypocitana. SRO musela vyplnit "Tax clearance" a dalej ziadaju SRO o registraciu cez formular IC3 - Tax repayment/Exemption Claim Form.

Moze mi niekto vysvetlit o co ide? Na zaklade akeho predpisu to takto funguje???? Dakujem pekne.

no zdanenie príjmov medzi krajinami rieši vždy zmluva o zamedzení dvojitého zdanenia. Takže tam si treba pozrieť či Vám to neposúdili ako licenčný poplatok, ktorý podlieha zrazeniu v krajine zdroja a daň je 10%. rieši to článok 12 zmluvy.
Posúdenie je veľmi citlivé. Treba sa pozrieť na to či nepôjde skôr o článok 7 - zisky podnikov, potom právo na zdanenie nemali...
Leila
27.05.09,07:06
Dakujem pekne, zmluvu som citala uz vcera, ale az po tvojom prispevku je mi to jasnejsie. Kedze S.R.O. nema stalu prevadzkaren v state EU, predpokladam ze to bolo posudene ako "licencne poplatky". Len mi nie je jasne, preco to takto zacali riesit tento rok, ked spolupraca trva uz niekolko rokov... Je mozne dostat dan spat skor ako na konci roka???
babi2
27.05.09,07:18
My máme tiež takéto prípady aj na strane došlých aj na vydaných faktúrach, keď nám odberateľ v inom štáte stiahne daň, pošlú nám potvrdenie o zaplatenej dani a túto si potom uplatníme v DP, ako preddavkovo zaplatenú
Leila
27.05.09,07:23
takze jednoznacne az v danovom priznani PO ... ako prosim potom uctujes taketo faktury??? Z hladiska DPH aj toho zostatku, co tam visi neuhradeny?
Vladimír Ozimý
27.05.09,07:26
takze jednoznacne az v danovom priznani PO ... ako prosim potom uctujes taketo faktury??? Z hladiska DPH aj toho zostatku, co tam visi neuhradeny?


Príklad:

zaúčtovanie VFA : 311/602

Uhrada: 221/311
Zrážková daň 341/311
Leila
27.05.09,07:30
Jasne, dakujem vam obom velmi pekne za rady a rychlost. Zasa som sa nieco naucila. Tie potvrdenia treba potom prikladat k DP PO, alebo len skladovat pre pripad danovej kontroly?
Januška
27.05.09,11:16
Potvrdenia treba prikladať k DP PO.
Leila
27.05.09,11:56
Dakujem za odpoved.
Leila
17.03.10,12:04
Prosim o radu. Ako ma PO - S.R.O. v uctovnictve vysporiadat sumu dane zaplatenu v zahranici, ktoru si nemoze uplatnit na znizenie danovej povinnosti?????? Nikde som to tu nenasla a robim to prvykrat.

Celkova zrazena dan IRSKO - 1960 eur, z DP si mozem uplatnit len 1861,90 eur .... takze rozdiel je 98.10 eur. Poprosim predkontaciu....
Leila
17.03.10,21:31
Naozaj mi nikto nevie poradit ? Viem, ze vsetci mate roboty vyse hlavy... ale prosim najde sa aspon jeden nazor?
Leila
23.03.11,21:02
posuvam......
Prosim o radu. Ako ma PO - S.R.O. v uctovnictve vysporiadat sumu dane zaplatenu v zahranici, ktoru si nemoze uplatnit na znizenie danovej povinnosti?????? Nikde som to tu nenasla a robim to prvykrat.

Celkova zrazena dan IRSKO - 1960 eur, z DP si mozem uplatnit len 1861,90 eur .... takze rozdiel je 98.10 eur. Poprosim predkontaciu....