Nanette33
27.05.09,07:33
Potrebovala by som poradit.
FO, ktora popri beznom zamestnani este na zivnost pracuje aj DJ. Moze si auto prihlasit na podnikanie a vykazovat vsetky naklady s tym spojene? Ale ma to hacik, auto je napisane na jeho manzelku. Je mozne spisat zmluvu o prenajme mot.vozidla za "smiesnu" sumu, s tym, ze do zmluvy sa zakomponuje kto bude platit cestnu dan? Alebo to nie je vobec mozne.
Ak to bude mozne, musi sa pisat aj kniha jazd?
Orsz
27.05.09,05:47
Potrebovala by som poradit.
FO, ktora popri beznom zamestnani este na zivnost pracuje aj DJ. Moze si auto prihlasit na podnikanie a vykazovat vsetky naklady s tym spojene? Ale ma to hacik, auto je napisane na jeho manzelku. Je mozne spisat zmluvu o prenajme mot.vozidla za "smiesnu" sumu, s tym, ze do zmluvy sa zakomponuje kto bude platit cestnu dan? Alebo to nie je vobec mozne.
Ak to bude mozne, musi sa pisat aj kniha jazd?

Auto je zrejme v bezpodielovom spoluvlastníctve, takže manželka by nemala auto prenajímať svojmu manželovi. Vy však môžte aj tak toto auto využívať pri podnikateľskej činnosti, resp. ak to chcete mať na 100% môžte vykonať prepis na polícii - a potom odporúčam prihlásiť na DU na daň z motorových vozidiel, a bez toho aby ste ho vkladali do majetku firmy si môžte uplatňovať základné cestovné náhrady na km (0,183 eur/km) a spotrebované PHL prepočítané podľa spotreby uvedenej v TP. Pri tomto nemusíte viesť knihu jázd, ale robíte si cestovné príkazy. Ak si ho budete chcieť vložiť do majetku firmy .. tu prepis na Vašu osobu už odporúčam - knihu jázd od 1.3.2009 viesť nemusíte s tým, že do nákladov si uplatníte 80% z celokových nákladov na spotrebované PHL.
Nanette33
27.05.09,06:26
Takze ak mam tomu rozumiet musi byt auto napisane na podnikatela, v tomto pripade na manzela. Radsej.
Pri tych cestovnych prikazoch - je potrebne ich robit na kazdu cestu, alebo staci tyzdenne, pripadne mesacne.
veronikasad
27.05.09,08:54
Takze ak mam tomu rozumiet musi byt auto napisane na podnikatela, v tomto pripade na manzela. Radsej.
Pri tych cestovnych prikazoch - je potrebne ich robit na kazdu cestu, alebo staci tyzdenne, pripadne mesacne.
chceš auto vložiť do podnikania, alebo si uplatňovať sadzbu základnej náhrady+PHM ?
Nanette33
27.05.09,11:21
nie, nebude davat mot. vozidlo do majetku.
veronikasad
27.05.09,11:25
Ak je auto v BSM, nemusí ho prepisovať manžel na seba. Splní si oznamovaciu povinnosť k dani z motorových vozidiel a do konca januára nasl. roka zaplatí daň z mot. vozidiel.
Ak si chce uplatňovať sadzbu základnej náhrady+spotrebu PHM, vedie evidenciu jázd na služobné účely. /eviduje každú jazdu, ako často to bude zapisovať do knihy jázd, je na ňom/. Cenu PHM musí preukázať dokladom o nákupe PHM - nestačí orientačná cena napr. z internetu.
rikabbb
16.06.09,18:20
Ak je auto v BSM, nemusí ho prepisovať manžel na seba. Splní si oznamovaciu povinnosť k dani z motorových vozidiel a do konca januára nasl. roka zaplatí daň z mot. vozidiel.
Ak si chce uplatňovať sadzbu základnej náhrady+spotrebu PHM, vedie evidenciu jázd na služobné účely. /eviduje každú jazdu, ako často to bude zapisovať do knihy jázd, je na ňom/. Cenu PHM musí preukázať dokladom o nákupe PHM - nestačí orientačná cena napr. z internetu.
nemusi byt uzatvorena ani dohoda v bezpodielovom vlastnictve? medzi manzelmi?
rikabbb
16.06.09,18:21
Potrebovala by som poradit.
FO, ktora popri beznom zamestnani este na zivnost pracuje aj DJ. Moze si auto prihlasit na podnikanie a vykazovat vsetky naklady s tym spojene? Ale ma to hacik, auto je napisane na jeho manzelku. Je mozne spisat zmluvu o prenajme mot.vozidla za "smiesnu" sumu, s tym, ze do zmluvy sa zakomponuje kto bude platit cestnu dan? Alebo to nie je vobec mozne.
Ak to bude mozne, musi sa pisat aj kniha jazd?



mozem si v tomto pripade dat navigaciu do nakladov?
Lianka
16.06.09,18:31
Nepytaj sa na dvoch miestach, dievcata sa ti snazia poradit aj tu, kde si zadal svoju otazku: http://www.porada.sk/t113857-je-nakladom-navigacia.html
rikabbb
16.06.09,18:49
Nepytaj sa na dvoch miestach, dievcata sa ti snazia poradit aj tu, kde si zadal svoju otazku: http://www.porada.sk/t113857-je-nakladom-navigacia.html
ja s poradou asi neviem robit mrzi ma to neviem kde mam sledovat odpovede...skacem hore dole ...ospravedlnujem sa
rikabbb
16.06.09,18:51
PORADY > Účtovníctvo, dane, právo, BOZP > Daň z motorových vozidiel na dvoch miestach znamena tu a v zaciatkoch ponikania vsaK?