Ninna
21.06.10,17:33
som to tam pisala ale śkriatok mi to ukradol. ..asi...alebo skleroza
Melnick
21.06.10,16:23
http://www.porada.sk/1375222-post3.html

Tinka, skús si pozrieť túto tému. Myslím, že je tam riešený Tvoj problém.:)
Ninna
21.06.10,17:02
http://www.porada.sk/1375222-post3.html

Tinka, skús si pozrieť túto tému. Myslím, že je tam riešený Tvoj problém.:)
Ďakujem Ti Majka naštudujem.;)
anithocka
28.06.10,13:31
prosím o radu:
na jednej faktúre mám wifi roouther a a montáž wifi, ako to rozúčtovať? totiž doteraz som nemala situáciu, že by som jednu faktúru musela zaúčtovať na rôzne účty čo sa týka strany MD:
je mi jasné, že wifi pôjde do spotreby a montáž služba, ale ako to rozúčtovať?
zk24
28.06.10,13:37
prosím o radu:
na jednej faktúre mám wifi roouther a a montáž wifi, ako to rozúčtovať? totiž doteraz som nemala situáciu, že by som jednu faktúru musela zaúčtovať na rôzne účty čo sa týka strany MD:
je mi jasné, že wifi pôjde do spotreby a montáž služba, ale ako to rozúčtovať?

prijata faktura?

Ked ju zadas do Knihy zavazkov - Moznosti - zauctovanie dokladu. A ked ti otvori uctovny dennik, tak rozpocitam sumu na dva rozne nakladove ucty proti uctu 321.

Nic specialne. Alebo mas nejaky problem pri tomto?
anithocka
28.06.10,16:45
áno prijatá faktúra, no nevedela som na to prísť, že ako na to, ďakujem za radu, vyskúšam a uvidím zajtra
Dana1
28.06.10,18:51
Anithočka dá sa aj tak ako píše zk24, ale ja to robím už ked zadávam fakttúru do knihy DF.
- položka dokladu - nový - v dolnej časti je "vybrať zo zoznamu"
vojdeš do zoznamu neskladových položiek a tam mám ja natypované neskladové položky faktúry ak to nemáš tak si to natypuj tiež cez nový .... je dôležité aby si všetko vypísala hlavne predkontáciu. keď to máš dáš vpravo hore OK a prenesieš neskladovú položku do faktúry. to isté spravíš s tou službou a tiež si prenesieš do fa. ešte je dôležite, ked dávaš predkontáciu za celú faktúru tak tam zadaj jednu z tých ktoré sú v položkách.
ked potom následne dáš zaúčtovať doklad do denníka tak ti to už automaticky rozúčtuje tak, ako si si to zadala do položiek.
anithocka
13.07.10,13:11
viete mi poradiť? keď si v nastaveniach nastavím tlačiť jeden doklad na stranu vždy mi to tlačí 3. prečo? jedná sa o VPD, PPD.
Dana1
13.07.10,13:26
v JU alebo v PU?

v JU: servis - nastavenia užívateľa - tlačové výstupy - pokladničné doklady - tlačový výstup:Pokladničný doklad a tam nastaviť číslo - 1
v PU: zhruba tak isto, a pri tlači z denníka tlač dokladu druhý tlačový výstup zhora - pokladničný doklad.
zk24
13.07.10,13:43
viete mi poradiť? keď si v nastaveniach nastavím tlačiť jeden doklad na stranu vždy mi to tlačí 3. prečo? jedná sa o VPD, PPD.

Toto som riesila aj ja, aj som pisala do OBERON-u, a odtial mi odpisali ze to nie je funkcia na pocet dokladov na jednej strane. Teda je, ale nia na VPD a PPD z uctovneho dennika. Takze si nevies nastavit tlacenie dokladov po jednom kuse na jednu stranu.

Ked chces tlacit doklady - jeden doklad na jednom liste, tak musis tlacit po jednom, vzdy ked doklad spravis, dat vytlacit uctovny / pokladnicny doklad. Nie iba na konci roka... z toho sa nevysomaris, a nastrihas sa ako blazon


Citujem odpoved:


"Dobrý deň,
nastavenie ktoré popisujete, je nastavenie pri tlači príjmových a výdavkových pokladničných dokladov z knihy pohľadávok/záväzkov. Nastavenie určuje počet kópii dokladu tlačených na jednu stranu. Zmenu v tlači z účtovného denníku v blízkej budúcnosti neplánujeme. Požiadavku posuniem na oddelenie vývoja, ktoré posúdi možnosti zapracovania."


.... z coho po dlhsej diskusii vyplynulo ze sa to netyka tlacenia dokladov z UCTOVNEHO DENNIKA ale naozaj iba z KNIHY POHLADAVOK / ZAVAZKOV. Skoro sme sa pohadali kym sme sa pochopili :D
anithocka
13.07.10,21:33
Dana1 áno tak som si to nastavila ako píšeš Ty...ide o PÚ ale teraz už viem prečo mi to nejde..zk24 ďakujem aj keď si myslím, že je to veľmi smutné, že sa to nedá iba tak, že po jednom :(
anithocka
19.07.10,20:46
...mám takýto problém: vystavím si faktúru a dám ju zaúčtovať. Nemám nastavené, aby mi to automaticky ponúklo účtovanie.. tak si kliknem dole na možnosti a dám zaúčtovať a tu sa vyskytuje problém....dám zaúčtovať vyhodí mi to takú tabuľku a v tej tabuľke na pravo je doklad a vždy mi tam hádže Int0017 vždy 17 a to mi potom všetko sa kumuluje na interný doklad ako to mám zmeniť? alebo kde to mám zmeniť? už som prešla všetko a neviem si s tým rady :(
Melnick
19.07.10,20:50
Nemáš náhodou zakliknuté : Typ dokladu - int. doklad???
anithocka
19.07.10,20:51
Melnick myslíš pri predkontácií?
Melnick
19.07.10,20:55
Nie. Keď z knihy záväzkov zaúčtovávaš doklad do úč. denníka, či tam nemáš stále nastavené ID . Skús preklikať.
anithocka
19.07.10,20:56
ospravedlňujem sa zabudla som uviesť ide o knihu pohľadávok...
Melnick
19.07.10,21:05
Anitočka, to je jedno, aj tam sa Ti zobrazí rovnaká tabuľka a máš tam Typ dokladu a vedľa doklad. Ak Ti stále vypisuje a zaraďuje medzi ID potom máš tam pravdepodobne ten ID nastavený.
anithocka
20.07.10,08:18
no ak si mi už napísala že zmeniť typ dokladu tak som včera ešte pátrala po niečom takom a nakoniec som to vyriešila, ďakujem za navigáciu...
anithocka
27.07.10,17:38
schváli nám refundáciu odvodov do ZP, SP ale mám problém kde napísať sumu ktorú mi ÚPSVaR vrátil, aby sa mi odzrkadlila na výplatnej páske keďže to tam vraj má byť...
Melnick
27.07.10,18:27
anitočka, ide o CHD ?
anithocka
27.07.10,19:17
sorry Melnick ale neviem čo je CHD? :(
Melnick
27.07.10,19:28
Tvoje informácie sú strohé ako vždy :cool: a preto chcem vedieť o akú refundáciu zo strany ÚPSVAR ide. Nechcem hádať a odpovedať len tak z domnienok o čo vlastne ide.

CHD = chránená dielňa
anithocka
27.07.10,19:59
prepáč vždy zabúdam, že ja som v obraze...nie nie nejde o chránenú dielnu, je to refundácia odvodov zo strany ÚPSVaR na novovzniknuté pracovné miesto miesto...tam vlastne bola podmienka, aby zamestnanec bol na úrade práce evidovaný, potom aby bol prijatý do pracovného pomeru v ktorom musel zotrvať min. 3 mesiace a tak si podať žiadosť o refundáciu...takže začiatkom februára sme prijali zamestnanca na zmluvu na pozíciu predavač mal dohodnutnú mzdu minimálnu no ÚPSVaR nám vymeral maximálny vymeriavací základ 360 eur mesačne v hrubom s tým, že máme urobiť dodatok k pracovnej zmluve a zvýšiť mzdu na tých 360 eur...refundácia odvodov sa bude vyplácať spätne dozadu a na výplatnej páske žiadajú od nás aby tam každý mesiac bola suma, ktorú refundujú teda odvody, ktoré boli strhnuté zamestnancovi, nie tie ktoré zaplatil zamestnávateľ...
Melnick
27.07.10,20:21
anitočka, ale to máš trochu popletené.
ÚPSVAR urobil so zamestnávateľom dohodu. Mám rovnakú pred sebou. Aj tá suma je presne 360 €. Ide ale o to, že refundácia sa nebude zobrazovať vo výplatnej páske.
Tá mzda toho zamestnanca musí byť 360 € a aj odvody musia byť v tejto sume, a musí mať takú mzdu aj vo výplatnej páske.
Následne zamestnávateľ po spracovaní mzdy odovzdá na ÚPSVAR potvrdené výkazy SP,ZP a doklad o ich úhrade a až na základe toho mu úrad refunduje výšku odvodov za týchto zamestnancov. To je pomoc zamestnávateľom na udržanie pracovných miest.

Vo vašom prípade nebola dodržaná výška mzdy a preto po vás žiadajú nápravu.

PS: refundácia nie je príjmom zamestnanca, ale zamestnávateľa.
anithocka
28.07.10,05:23
áno takto som to pochopila aj ja ako píšeš ...šéf ma mňa naliehal, že ja musím vo výplatnej páske preukázať že som zamestnancovi vyplatila späť odvody, ktoré mu boli zrazené, že tak mu to povedali na ÚPSVaR...tak ďakujem za potvrdenie mojej informácie a ospravedlňujem sa že som zase mimo témy :(
Dana1
28.07.10,12:50
Anithocka, podľa akého § máš ten príspevok? ak je to podľa § 50a zákona 5/2004 o službáchg zamestnanosti, tak v tom prípade časť refundovaných odvodov ide do výplaty zamestnancovi.
Melnick
28.07.10,18:13
Anithocka, podľa akého § máš ten príspevok? ak je to podľa § 50a zákona 5/2004 o službáchg zamestnanosti, tak v tom prípade časť refundovaných odvodov ide do výplaty zamestnancovi.
Dana1, poznáš tú pieseň: Hádaj, hádaj, trikrát hádaj.........:):):)
Takže, najskôr to musíme od anitočky "vytiahnuť" a potom možno dostane ona od nás aj správnu odpoveď.:---
anithocka
29.07.10,09:21
jooj Melnick nerob si zo mňa srandu :) veď ja nie som dokonalá vo vyjadrovaní, hlboko sa ospravedlňujem ....áno je to presne ten paragraf čo spomínaš Ty...takže v podstate môj šéf mal predsa len pravdu..takže ako to dostať na tú výplatnú pásku?
Melnick
29.07.10,09:29
anitočka, ja a srandu ? :D Nežartuj . :D
Melnick
29.07.10,09:43
A teraz úplne vážne :)

Doteraz najužitočnejšia odpoveď (5 hlasov)


msa (http://www.porada.sk/member.php?u=16236)

Ahojte práve mi prišla odpoveď zo VŠZP v tomto znení: Dobrý deň, režim platenia preddavkov a poistného na zdravotné poistenie sa riadi § 5 a 6 zákona č.595/2003 Z. z. o dani z príjmov v znení neskorších predpisov a prípadnými odkazmi na oslobodenie od platenia a § 13 zákona o zdravotnom poistení (580/2004 Z. z.). V zmysle § 50a ods. 3 zákona č. 5/2004 Z. z. je príspevok zodpovedajúci sume podľa odseku 1 písm. b) pripočítateľnou položkou ku mzde zamestnanca, po odpočítaní povinných odvodov do poistných fondov platených zamestnancom z tejto mzdy. Nakoľko tento príspevok je príjmom zamestnanca až po odpočítaní povinných odvodov, nezapočítava sa do vymeriavacieho základu zamestnanca na účely platenia preddavkov na zdravotné poistenie. Pokiaľ ide o § 50d zákona č. 5/2004 Z. z., tento príjem nie je „oslobodený“ v § 13 ods. 4 zákona o zdravotnom poistení a ani zákone o dani z príjmov nie je zmienka, že by takýto príjem bol oslobodený od platenia daní. V prípade, že by takýto príjem spĺňal podmienku vyňatých príjmov, mohli by sme ho považovať za takýto príjem, konkrétne § 13 ods. 20 písm. c) - príjmy z ktorých sa vyberá daň zrážkou podľa § 43 zákona o dani z príjmov okrem príjmu zo závislej činnosti, kedy daňovník nežiada zamestnávateľa o uplatnenie nezdaniteľných čiastok a daňového bonusu a ide o príjem nepresahujúci 165,97 eura mesačne. Viď § 43 ods. 3 písm. j) zákona o dani z príjmov. Na základe uvedeného si dovoľujeme vysloviť názor, že pokiaľ príjem podľa § 50d zákona č. 5/2004 Z. z. presahuje sumu 165,97 eura, je povinnosť odvádzať poistné na verejné zdravotné poistenie, vrátane preddavku na verejné zdravotné poistenie. V prípade ďalších otázok nás môžete kontaktovať telefonicky na tel.č. 0850 003 003 (zo zahraničia +421220817003) počas pracovných dní od 8.00 do 18.00 hod. S pozdravom Call centrum VŠZP
Melnick
29.07.10,09:52
Čiže :

V zmysle § 50a ods. 3 zákona č. 5/2004 Z. z. je príspevok zodpovedajúci sume podľa odseku 1 písm. b) pripočítateľnou položkou ku mzde zamestnanca, po odpočítaní povinných odvodov do poistných fondov platených zamestnancom z tejto mzdy. Nakoľko tento príspevok je príjmom zamestnanca až po odpočítaní povinných odvodov, v programe od OBERON ho do mzdy uvedieš ako : iné zložky - danená položka.
Ak máš júlovú verziu môžeš si túto opakujúcu položku predkontovať a vypíše Ti aj vo VP, že danený príjem je "refundácia odvodov zamestnanca".
Táto suma bude síce zdaneným príjmom, ale nevstúpi Ti do VZ pre odvody.
anithocka
03.08.10,20:28
Melnick ako toto nastavím v Oberone? je to naozaj takto ako som sa dočítala na porade? nejde mi do hlavy ta zdravotna poistovna vzhľadom na to čo si napísala o dva príspevky ďalej:

príspevok vstupuje do vymeriavacieho základu pre zdravotné poistenie a takisto ho treba zdaniť, nevstupuje do VZ pre sociálnu poisťovňu.
Dana1
05.08.10,10:33
Melnick ako toto nastavím v Oberone? je to naozaj takto ako som sa dočítala na porade? nejde mi do hlavy ta zdravotna poistovna vzhľadom na to čo si napísala o dva príspevky ďalej:

príspevok vstupuje do vymeriavacieho základu pre zdravotné poistenie a takisto ho treba zdaniť, nevstupuje do VZ pre sociálnu poisťovňu.
Anithocka nie som síce Melnick, ale robím tento príspevok od februára tak Ti môžem poradiť.

dáš upraviť mzdu - iné príjmy - refunácia odvodov - tam zapíšeš tú časť refundovaných odvodov, ktorá ide zamestnancovi

dorobíš mzdu a potvrdiš OK

keď si postavena na tej mzde - nespracovaní - na pravej strane iné zmeny - a tam prepíšeš ten vymeriavací základ a aj odvody , lebo nepočíta to automaticky.

... ale ja som predvčerom volala do oberonu , lebo ten refundovaný odvod nie je zarátaný v mzde na výplatu. tak mi kázali počkať, že na tom pracujú a v nabližších dňoch vydajú novu verziu. tak čakám.

zatiaľ si možeš praštudovať tieto témy už sme to tu rozoberali tento príspevok.

http://www.porada.sk/t130701-prispevok-upsvr-na-uhradu-odvodov-zamestnancom-aky-je-to-prijem.html
http://www.porada.sk/t139683-prispevok-z-upsvar.html
IvetaH
09.08.10,15:36
Dobrý deň,
je vydaná nová verzia OBERONU, ale píšu, že treba kompletnú inštaláciu a ešte predtým odinštalovať pôvodný program. Prosím vás, robil to už niekto? Či tomu vôbec dobre rozumiem, aby som neostala s novou verziou a prázdne databázy.
IvetaH
09.08.10,18:04
Urobila som to a je to v pohode. Nič sa mi nestratilo. Aspoň dúfam.
Pekný večer.
abasys
10.08.10,06:41
Dobrý deň,
je vydaná nová verzia OBERONU, ale píšu, že treba kompletnú inštaláciu a ešte predtým odinštalovať pôvodný program. Prosím vás, robil to už niekto? Či tomu vôbec dobre rozumiem, aby som neostala s novou verziou a prázdne databázy.
Takýto postup je potrebný iba ak tam je staršia verzia ako január 2010.
zk24
10.08.10,07:00
Dobrý deň,
je vydaná nová verzia OBERONU, ale píšu, že treba kompletnú inštaláciu a ešte predtým odinštalovať pôvodný program. Prosím vás, robil to už niekto? Či tomu vôbec dobre rozumiem, aby som neostala s novou verziou a prázdne databázy.

Odporúčam, vždy keď ideš niečo preinštalovávať alebo robiť akúkoľvek údržbu vždy si spustiť Agenta Zálohovania - manuálne, a potom v Program Files / Oberon (prípadne cesta kde si to nainštalovala) vždy skopírovať niekam mimo adresáre: DATA_M a DATA_U. /Prípadne iné ak máš, ja mám len tieto/

Keby sa ti aj niečo pomazalo pri inštalácii, alebo akomkoľvek probléme s počítačom, tak jednoducho tieto adresáre prepíšeš tými, čo si si uložila a nemáš žiaden problém. Robím manuálne zálohovanie každý týždeň a vždy hodím tieto dva adresáre na externý disk. Na konci roka ich dokonca napaľujem na CD.

Istota je istota.
alicacka
16.08.10,11:21
Dobrý deň, prosím Vás vedel by sa niekto podeliť so mnou so skúsenosťami, ako účtujete fyzicky leasing v Oberone ? Neviem, či to moje je správne, preto by som sa rada s niekým poradila.
Melnick
16.08.10,13:26
Dobrý deň, prosím Vás vedel by sa niekto podeliť so mnou so skúsenosťami, ako účtujete fyzicky leasing v Oberone ? Neviem, či to moje je správne, preto by som sa rada s niekým poradila.
Účtujeme. ;)
alicacka
16.08.10,14:18
Ďakujem Melnick. Naozaj som si myslela, že mi niekto pomôže, lebo ja to účtujem nasledovne a bola by som rada, keby mi niekto poradil, ako to účtovať jednoduchšie:
Došlá faktúra - zálohová: zaúčtujem do faktúra-zálohy
Došlý daňový doklad - faktúra: zaúčtujem do faktúra -uplatním DPH
Došlý splátkový kalendár: zaúčtujem istinu zvýšenú o ostatné výdavky/ktorú tvorí istina+admin. popl.+kúpna cena/
Došlá faktúra na kúpnu cenu aj s DPH: toto mi robí problém, ako to mám zaúčtovať, aby som nemala dvakrát kúpnu cenu v záväzkoch. Pri tomto by som si mala uplatniť aj DPH - čo by som aj vedela, len chcem predísť dvojnásobnej kúpnej cene v záväzkoch.
Na konci leasingu mi ešte má prísť faktúra - administratívny poplatok - tiež si uplatním DPH, ale taktiež sa mi dostane dvakrát do záväzkov, keďže pri OC už mám pripočítaný tento poplatok.
Tak pomôže mi niekto pri vyriešení tohto môjho problému prosím vás?
zk24
16.08.10,17:34
Ďakujem Melnick. Naozaj som si myslela, že mi niekto pomôže, lebo ja to účtujem nasledovne a bola by som rada, keby mi niekto poradil, ako to účtovať jednoduchšie:
Došlá faktúra - zálohová: zaúčtujem do faktúra-zálohy
Došlý daňový doklad - faktúra: zaúčtujem do faktúra -uplatním DPH
Došlý splátkový kalendár: zaúčtujem istinu zvýšenú o ostatné výdavky/ktorú tvorí istina+admin. popl.+kúpna cena/
Došlá faktúra na kúpnu cenu aj s DPH: toto mi robí problém, ako to mám zaúčtovať, aby som nemala dvakrát kúpnu cenu v záväzkoch. Pri tomto by som si mala uplatniť aj DPH - čo by som aj vedela, len chcem predísť dvojnásobnej kúpnej cene v záväzkoch.
Na konci leasingu mi ešte má prísť faktúra - administratívny poplatok - tiež si uplatním DPH, ale taktiež sa mi dostane dvakrát do záväzkov, keďže pri OC už mám pripočítaný tento poplatok.
Tak pomôže mi niekto pri vyriešení tohto môjho problému prosím vás?

Zvýraznené ako myslíš? Celkovú DPH z kúpy automobilu?

Podľa par.25 Zákon o DZP pri obstaraní hmotného majetku formou finančného prenájmu súčasťou obstarávacej ceny NIE JE DPH. Pri lízingu vstupuje DPH do daňových výdavkov, a to v období, v ktorom bolo uskutočnené dodanie služby prenájmu - v deň splatnosti jednotilvých splátok lízingu. Predpis DPH účtuješ mesačne : 343/474.


V čom vlastne potrebuješ poradiť? Samotné účtovacie predpisy, či v čom?
zk24
16.08.10,17:43
1. Prevzatie auta:
022/474 10,000 €

2. Prípadný poplatok za uzatvorenie zmluvy o lízingu:
022 (+343)/321
100 € (+19€) / 119 €

3. Prvá zvýšená splátka/akontácia:
474 (+343) / 321
1500 € (+285€) / 1785 €

4. Úhrady:
321/221
1904 € / 1904 €

Splátkový kalendár:
Lizingový úrok: 562/474
Poistné: 568/474
Predpis DPH: 343 /474
Uhrada splátky: 474/221

(lízingový úrok v pripade, že nemáš obdobie od 1.-.31. tak treba na konci roka časovo rozlíšiť)

Po skonceni lizingu:
Odkupna cena byva sucastou istiny, preto zas len:

Predpis DPH: 343/474
Uhrada kupnej ceny: 474/221

Ak si myslela toto, tak sa to robi takto (ak som sa nikde nepomylila), ale to zas nepatri do tejto temy. Alebo mas na mysli technicky ako to spravit v programe, ci?
Radkaexx
17.08.10,12:20
Dobrý deň.
Je to dobrý program ale je veľa zostáv ktoré by som vylepšila. Ale inak som spokojná.
abasys
18.08.10,05:32
Dobrý deň.
Je to dobrý program ale je veľa zostáv ktoré by som vylepšila. Ale inak som spokojná.
Pokiaľ máte návrhy na vylepšenie, tak si ich nenechajte pre seba a zašlite ich výrobcovi. Určite programátori ocenia odozvu z praxe a zapracujú do programu.
Melnick
18.08.10,06:46
Pokiaľ máte návrhy na vylepšenie, tak si ich nenechajte pre seba a zašlite ich výrobcovi. Určite programátori ocenia odozvu z praxe a zapracujú do programu.
Len aby si sa nemýlila. :cool: Čakám dva roky.:confused:

Mimochodom aj tému som založila. :)

http://www.porada.sk/t99205-nedostatky-v-oberone.html#post1416796
anithocka
23.08.10,20:03
nevie mi niekto náhodou vysvetliť prečo keď mám licenciu na USB kľúči tak doma mi ide v pohodke a v kancelárií mi vypisuje, že nedostatočná licencia, pritom najprv dám USB kľúč do PC a tak si otvorím program no aj tak mi nejde
zk24
23.08.10,20:06
nevie mi niekto náhodou vysvetliť prečo keď mám licenciu na USB kľúči tak doma mi ide v pohodke a v kancelárií mi vypisuje, že nedostatočná licencia, pritom najprv dám USB kľúč do PC a tak si otvorím program no aj tak mi nejde

Pretoze mas pravdepodobne kupenu licenciu na 1 PC. Licencia Multi Single.
anithocka
23.08.10,20:07
ale predtým mi to išlo v pohodke na hoci ktorom PC a dnes dám dnu nedalo sa účtovať párkrát som reštartovala PC a už išla no o hodinku keď už som bola s konateľom spoločnosti nie a nie ma pustiť zaúčtovať...
zk24
23.08.10,20:16
ale predtým mi to išlo v pohodke na hoci ktorom PC a dnes dám dnu nedalo sa účtovať párkrát som reštartovala PC a už išla no o hodinku keď už som bola s konateľom spoločnosti nie a nie ma pustiť zaúčtovať...

Neprekrocila si prave 100 uctovnych poloziek? Pretoze do 100 uctovnych poloziek na kazdu firmu nepotrebujes licencie. Ak mas uctovne otvorene 4 firmy, kde je 50 uctovnych poloziek v kazdej a v jednej mas 102 poloziek v uctovnom denniku, tak ti bude pytat licencie iba pri spracovani tejto konkretnej firmy.
anithocka
23.08.10,20:23
áno prekročila som ale to už dávno na tej firme sme mesačný platcovia DPH a sú to potraviny tak tam je tých položiek mesačne neúrekom tak fakt nechápem, alebo aj druhá firma, ktorá vlastne je tiež v tom istom PC účtovaná tiež v kancelárií nepustí a doma v pohodke.dodnes všetko klapalo ako malo a dnes ani za nič...tak nič asi budeme musieť zavolať do Oberonu a nech sa vyjadria, ale ďakujem krásne za vyjadrenie :)
zk24
23.08.10,20:27
áno prekročila som ale to už dávno na tej firme sme mesačný platcovia DPH a sú to potraviny tak tam je tých položiek mesačne neúrekom tak fakt nechápem, alebo aj druhá firma, ktorá vlastne je tiež v tom istom PC účtovaná tiež v kancelárií nepustí a doma v pohodke.dodnes všetko klapalo ako malo a dnes ani za nič...tak nič asi budeme musieť zavolať do Oberonu a nech sa vyjadria, ale ďakujem krásne za vyjadrenie :)

Ak mas licenciu Single, bude ti fungovat stale iba na jednom PC. Pravdepodobne. Tak som bola informovana. Preto som zacala pracovat na tom PC, kde som najcastejsie. Ja som prekrocila 100 poloziek tiez davnejsie, a nepytalo to licenciu. Trvalo mu kym "zaregistroval" ze som prekrocila.
anithocka
23.08.10,20:49
aha super tak toto som teda ja nevedela :( no pekne veselo bude keď toto poviem konateľovi...tak prečo zavádzali informáciami, že všade kde bude USB v počítači môžem veselo účtovať? :(
Melnick
23.08.10,20:52
Nezavádzali, je to tak a mne to aj tak "fachčí" . S USB môžeš pracovať hocikde a na hocijakom PC. To licencia sa viazala k určitému PC. Mám v jednej firme 2500 položiek mesačne a nemám problém pracovať na inom PC, samozrejme keď prehodím USB do toho PC, na ktorom práve pracujem.
anithocka
23.08.10,20:55
ale tá licencia nebola kupovaná na PC čo mám doma, ale v kancelárií...smútok veľký
zk24
23.08.10,20:58
Nezavádzali, je to tak a mne to aj tak "fachčí" . S USB môžeš pracovať hocikde a na hocijakom PC. To licencia sa viazala k určitému PC. Mám v jednej firme 2500 položiek mesačne a nemám problém pracovať na inom PC, samozrejme keď prehodím USB do toho PC, na ktorom práve pracujem.

Teraz som si neni ista ci rozumiem. Ked si spravim vzdy vecer doma backup databazy, a otvorim ho v praci a pichnem USB, tak mozem aj z prace uctovat do tejto konkretnej databazy / firmy? Mam pocit, ze mne to tak nejde.
Melnick
23.08.10,21:12
zk24 teraz neviem, či je to podmienené typom licencie, ale ja skopčím údaje, prehodím kľúč a idem. :eek:
anithocka
24.08.10,06:36
áno Melnick presne takto isto som fungovala aj aj do včera ako Ty.
Melnick
24.08.10,07:29
anitocka, stane sa mi, že otvorím Oberon skôr ,ako vsuniem USB a mám rovnaký problém ako Ty. Zatvorím program, vsuniem USB a idem bez problémov ďalej. :) Skús to. :):):) Nič za to nedáš a skús to aj dvakrát aj stroje sú iba ľudia. :D
anithocka
24.08.10,08:14
áno áno Melnick to sa stáva aj mne a to bolo medzi prvými vecami čo som vyskúšala a nejde to, aj som párkrat reštartovala PC, aj som vyskúšala tam dať iný USB či vlastne PC reaguje a reaguje no zaúčtovať ma nepustí...asi najlepšie bude poriešiť to priamo s exolagic firmou, pretože podľa mňa by to malo fungovať všade a nie len na jednom PC

..rozmýšľala som či to nemôže byť spôsobené tým, že tri DPH-čka za sebou som robila doma a vlastne ten USB nebol používaný v inom PC a teraz že preto nejde, alebo že bol naformátovaný doma...ja už fakt neviem, nerozumiem takýmto veciam...
zk24
24.08.10,09:30
áno áno Melnick to sa stáva aj mne a to bolo medzi prvými vecami čo som vyskúšala a nejde to, aj som párkrat reštartovala PC, aj som vyskúšala tam dať iný USB či vlastne PC reaguje a reaguje no zaúčtovať ma nepustí...asi najlepšie bude poriešiť to priamo s exolagic firmou, pretože podľa mňa by to malo fungovať všade a nie len na jednom PC

..rozmýšľala som či to nemôže byť spôsobené tým, že tri DPH-čka za sebou som robila doma a vlastne ten USB nebol používaný v inom PC a teraz že preto nejde, alebo že bol naformátovaný doma...ja už fakt neviem, nerozumiem takýmto veciam...

Ked Otvoris OBERON a das Servis - Licencne prava - vidis si tam natiahnutu licenciu alebo nie?
Otvara ti pocitac USB kluc ako disk K:?
anithocka
24.08.10,09:57
áno vidím tam licenciu a áno otvára mi to ako disk K...nevadí zajtra zavolám do oberonu nech sa vyjadria...
Benko
24.08.10,16:09
Ahoj, robím v oberone a interné doklady už žiadne nevyrábam, iba tie, čo mi vyrobí Oberon. Prosím vás, stačí to? Niektoré dokladujem ale také odpisy neprikladám už nič, len z oberonu vytlačím účtovný doklad ID.
anithocka
24.08.10,17:10
aj ja to tak robím ako Ty Benko a daňovou kontrolou mi to prešlo no k odpisom si prikladám excelovskú tabuľku, aby bolo jasne vidno ktorý rok sa koľko odpísalo a prikladám si aj inventárnu kartu ktorú si tiež vytlačím z Oberonu...
Melnick
24.08.10,17:28
Ahoj, robím v oberone a interné doklady už žiadne nevyrábam, iba tie, čo mi vyrobí Oberon. Prosím vás, stačí to? Niektoré dokladujem ale také odpisy neprikladám už nič, len z oberonu vytlačím účtovný doklad ID.
Čo sa odpisov týka tak Oberon Ti vypľuje celoročné odpisy a je to v pohode - tlačových výstupov k odpisom je veľa, ale načo tlačiť zbytočne? Však aj pri kontrole sa dá všeličo dodatočne doložiť.
zk24
24.08.10,17:37
Ahoj, robím v oberone a interné doklady už žiadne nevyrábam, iba tie, čo mi vyrobí Oberon. Prosím vás, stačí to? Niektoré dokladujem ale také odpisy neprikladám už nič, len z oberonu vytlačím účtovný doklad ID.

neprikladam nejake navyse doklady... hlavne ked sa odpisy opakuju mesacne. Ked chcem nieco ale poznacit, napisem perom na dany doklad ze detailnejsia dokumentácia sa nachadza v knihe inesticného majetku - inentárna karta... bla bla bla.... ale aj to len niekedy ked mam pocit ze si to charakter dokladu vyzaduje.
emula1
30.08.10,13:03
ahojte,

neviete mi poradit, kde by som mohla zmenit splatnost vyslych faktur? V nastaveniach firmy mam zadanu 14-dennu splatnost, ale aj tak mi pri vystavovani vzdy hodi 7. A este ako je mozne zadat zlavu? pri zadavani ceny vo vyslych fakturach ked kliknem na polozky to tam nikde nie je.
Dana1
30.08.10,14:43
Nastavuje sa to v obchodných partneroch, záložka účty. tam je v spodnej časti spatnosť faktúr a tam si nastavíš 14, lebo program automaticky pri zadávaní obchodného partnera tam hodí 7. ale keď chceš inú splatnosť tak si to musíš opraviť.
IvetaH
30.08.10,15:00
Ahoj,
mám zmenu mzdových podmienok k 16. dňu v mesiaci. Prosím vás, ako to urobiť cez program?
Alebo žeby ručne?
alicacka
31.08.10,07:00
Otvor Základné údaje firmy - doplňujúce údaje - tam zmeň dátum.
Melnick
31.08.10,08:07
Ahoj,
mám zmenu mzdových podmienok k 16. dňu v mesiaci. Prosím vás, ako to urobiť cez program?
Alebo žeby ručne?

Zmenu mzdových podmienok musíš upraviť "ručne". Program nevie rozdeliť mzdu tak, aby vyrátal do 16-ho iný základ a po 16-om iný./ a chcela by som vedieť, ktorý program to takto robí :)/ Jednoducho to v mzde musíš upraviť.
Melnick
31.08.10,08:23
ahojte,

neviete mi poradit, kde by som mohla zmenit splatnost vyslych faktur? V nastaveniach firmy mam zadanu 14-dennu splatnost, ale aj tak mi pri vystavovani vzdy hodi 7. A este ako je mozne zadat zlavu? pri zadavani ceny vo vyslych fakturach ked kliknem na polozky to tam nikde nie je.
Pri vystavovaní vyšlej faktúry si klikni na "možnosti" a tam si zadáš zľavu akú chceš. Buď na niektorú z položiek faktúry, alebo na celú faktúru. ;)

Splatnosť faktúr upravíš cez obchodných partnerov, tak ako Ti radili v predchádzajúcich príspevkoch.
emula1
03.09.10,12:18
skusala som zadat tu zlavu ako pises na 1 z poloziek, len potrebujem dat 50% a vypise mi, ze mozem dat len 20%, ze nedostatocne licencne prava uzivatela a pritom mam v uzivatelovi zakliknuty plny pristup vo vsetkych polozkach
Melnick
03.09.10,15:50
V oberone sú preddefinované dve úrovne zľavy : 50% a 20%

Ty si musíš upraviť tieto hodnoty - postupuj nasledovne :
a/ Práva užívateľov
b/Oprava
c/Iné práva
tam si upravíš zľavu.

Ten kľúč si možno dala počas práce a už vykrikuje, že máš nedostatočné...........
Zruš práve spracovávané účto, vlož USB a znova zvoľ firmu kde chceš pracovať!
Stáva sa to aj mne pri prehadzovaní USB z PC na NB .;)
emula1
07.09.10,08:36
V oberone sú preddefinované dve úrovne zľavy : 50% a 20%

Ty si musíš upraviť tieto hodnoty - postupuj nasledovne :
a/ Práva užívateľov
b/Oprava
c/Iné práva
tam si upravíš zľavu.

Ten kľúč si možno dala počas práce a už vykrikuje, že máš nedostatočné...........
Zruš práve spracovávané účto, vlož USB a znova zvoľ firmu kde chceš pracovať!
Stáva sa to aj mne pri prehadzovaní USB z PC na NB .;)
diky, skusila som to a uz to ide
alicacka
08.09.10,08:33
Ahojte. Potrebovala by som pomoc pri účtovaní kurzových rozdielov v Oberone. Viem, že sa účtujú k 31.12., ale nechcem posledný deň v roku niekoho vyrušovať. Vedel by mi niekto vysvetliť ako ho účtujete? Valutová pokladňa mi ukazuje, že mám 100 HUF /v skutočnosti tiež mám/ a 3,48 Eur. Podľa toho, čo som si naštudovala, mala by som si prepočítať tých 100 HUF s kurzom k 31.12. na Eur. Urobím to "vraj" násobením, t.j. 100 HUF x kurz NBS. No mne to nesedí. Pomôže mi niekto ?
zk24
09.09.10,06:02
Ahojte. Potrebovala by som pomoc pri účtovaní kurzových rozdielov v Oberone. Viem, že sa účtujú k 31.12., ale nechcem posledný deň v roku niekoho vyrušovať. Vedel by mi niekto vysvetliť ako ho účtujete? Valutová pokladňa mi ukazuje, že mám 100 HUF /v skutočnosti tiež mám/ a 3,48 Eur. Podľa toho, čo som si naštudovala, mala by som si prepočítať tých 100 HUF s kurzom k 31.12. na Eur. Urobím to "vraj" násobením, t.j. 100 HUF x kurz NBS. No mne to nesedí. Pomôže mi niekto ?

Logika ta nemoze pustit, ze 100*288 = 28.800 € :confused: :rolleyes:
Kedze je kurz cca 1€ = 288 HUF, tak 100 HUF = (1/2,88) € = cca 0,347 €

NBS kalkulacka: http://www.nbs.sk/sk/statisticke-udaje/kurzovy-listok/kalkulacka
anithocka
14.09.10,05:21
no iba Vás chcem informovať, že Oberonáci sa nám pozreli na ten USB kľúč a už je všetko tak ako má :) už si môžem účtovať kde chcem teším teším :)
zk24
14.09.10,06:16
no iba Vás chcem informovať, že Oberonáci sa nám pozreli na ten USB kľúč a už je všetko tak ako má :) už si môžem účtovať kde chcem teším teším :)

Super super ;) Tak aj ja vyskúšam, či mi ide všetko ok.
zk24
17.09.10,20:36
viete mi poradiť? keď si v nastaveniach nastavím tlačiť jeden doklad na stranu vždy mi to tlačí 3. prečo? jedná sa o VPD, PPD.

Ahoj,

písala som síce v príspevkoch predtým, že sa to nedá (cez užívateľské rozhranie to ani nejde) a tvrdili to aj v OBERON-e, ale dnes som prišla na to, že to chce trošku šikovnosti a "odvážnosti" a ide to... A nastavíš to takto:

Cez pravé tlačítko spustíš funkciu - Nastavenie tlačového výstupu a dáte upraviť. Otvorí ti Business Objects aplikáciu, kde keď natiahneš Section5 a Section6 nižšie, tak sa ti vojde na jednu A4-ku iba jeden PPD/VPD :)

Super, som rada, ušetrí mi to teraz veľmi veľa času, že nemusím pokladničné doklady strihať, ani tlačiť po jednom. Môžem vytlačiť celý rok naraz.
Melnick
18.09.10,10:00
Pôvodca textu príspevku: anithocka http://www.porada.sk/images/buttons/viewpost.gif (http://www.porada.sk/11250-oberon-post1452462.html#post1452462)
viete mi poradiť? keď si v nastaveniach nastavím tlačiť jeden doklad na stranu vždy mi to tlačí 3. prečo? jedná sa o VPD, PPD
Servis
Nastavenia - užívateľ
Tlač. výstupy
Pokl.doklady
zadáš koľko chceš potvrdení na jednom liste papiera od 1-3
A potom v PD si zvolíš ktorý doklad potrebuješ vytlačiť "postavíš" sa naň a vytlačí Ti iba jeden kus.
Zvolíš tlač "Pokladničný doklad" nie pokl. doklady


Ahoj,

písala som síce v príspevkoch predtým, že sa to nedá (cez užívateľské rozhranie to ani nejde) a tvrdili to aj v OBERON-e, ale dnes som prišla na to, že to chce trošku šikovnosti a "odvážnosti" a ide to... A nastavíš to takto:

Cez pravé tlačítko spustíš funkciu - Nastavenie tlačového výstupu a dáte upraviť. Otvorí ti Business Objects aplikáciu, kde keď natiahneš Section5 a Section6 nižšie, tak sa ti vojde na jednu A4-ku iba jeden PPD/VPD :)

Super, som rada, ušetrí mi to teraz veľmi veľa času, že nemusím pokladničné doklady strihať, ani tlačiť po jednom. Môžem vytlačiť celý rok naraz. Robíš to strašne zložito. Dá sa vytlačiť čo chcem a koľkokrát chcem , rovnaké nastavenie ako som písala hore a rozhranie dátumov cez filtre a tlačíš alebo PPD, alebo VPD.
Čudujem sa, že máš info od Oberonu, že sa to nedá. Nič ľahšie ako sú tlačové výstupy v Oberone nepoznám.
Daj meno toho,čo Ťa tak zavádzajúco informoval.
Melnick
18.09.10,10:24
Ahoj,

písala som síce v príspevkoch predtým, že sa to nedá (cez užívateľské rozhranie to ani nejde) a tvrdili to aj v OBERON-e, ale dnes som prišla na to, že to chce trošku šikovnosti a "odvážnosti" a ide to... A nastavíš to takto:

Cez pravé tlačítko spustíš funkciu - Nastavenie tlačového výstupu a dáte upraviť. Otvorí ti Business Objects aplikáciu, kde keď natiahneš Section5 a Section6 nižšie, tak sa ti vojde na jednu A4-ku iba jeden PPD/VPD :)

Super, som rada, ušetrí mi to teraz veľmi veľa času, že nemusím pokladničné doklady strihať, ani tlačiť po jednom. Môžem vytlačiť celý rok naraz. Podobne sa dá upraviť aj DoPĆ . Strašne sa mi nepáčil formát - rozloženie textu som si poupravovala .
zk24
18.09.10,15:26
Servis
Nastavenia - užívateľ
Tlač. výstupy
Pokl.doklady
zadáš koľko chceš potvrdení na jednom liste papiera od 1-3
A potom v PD si zvolíš ktorý doklad potrebuješ vytlačiť "postavíš" sa naň a vytlačí Ti iba jeden kus.
Zvolíš tlač "Pokladničný doklad" nie pokl. doklady




Po jednom sa to dá. Ale neda sa to cez tie nastavenia. Mne to nefunguje, vzdy vytlací iba 2 alebo 3. Nikdy nie jeden. Ked chcem na konci roka vytlacit 1000 pokladnicných dokladov, neda sa to robit po jednom. A skus ci ti to cez tie "nastavenia" ide. Aj v OBERON-e ma informovali ze jeden na jednu A4 nedostanem. Ze tie nastavenia sa tykaju iba pokladnicných dokladov z knihy pohladávok a závazkov.

U mna to funguje tak, ze ked si nastavim cez tie nastavenia "1 pokladnicný doklad na jednu stranu", tak aj tak mi tlací bud 2 alebo 3.

To iste pisala aj Anithocka, ze cokolvek tam nastavi, vzdy su to bud 2 alebo 3. Nikdy nie jeden.
Melnick
18.09.10,15:33
Po jednom sa to dá. Ale neda sa to cez tie nastavenia. Mne to nefunguje, vzdy vytlací iba 2 alebo 3. Nikdy nie jeden. Ked chcem na konci roka vytlacit 1000 pokladnicných dokladov, neda sa to robit po jednom. A skus ci ti to cez tie "nastavenia" ide. Aj v OBERON-e ma informovali ze jeden na jednu A4 nedostanem. Ze tie nastavenia sa tykaju iba pokladnicných dokladov z knihy pohladávok a závazkov.

U mna to funguje tak, ze ked si nastavim cez tie nastavenia "1 pokladnicný doklad na jednu stranu", tak aj tak mi tlací bud 2 alebo 3.

To iste pisala aj Anithocka, ze cokolvek tam nastavi, vzdy su to bud 2 alebo 3. Nikdy nie jeden.A to sú už naozaj chorí v tom OBERON-e ?:eek: Skúsila si vytlačiť v KZ,alebo KP nejaký PPD, alebo VPD ? :D:D:D
zk24
18.09.10,15:33
Môj dopyt:

Popis problému

Nie je mozne dat tlacit hromadne pokladnicke doklady tak, aby na jednom liste bol zobrazeny iba jeden pokladnicny doklad.

Navodenie problému

1. Otvor uctovny dennik
2. Tlač
3. Right-click na Pokladnicne doklady
4. Nastavenie tlacovych vystupov
5. Otvori sa okno - Nastavenia uzivatel - tlacove vystupy
6. Aktivuj tab "pokladnicne doklady".
7. Zadajte pocet dokladov ktore maju byt vytlacene na jednom liste - "1".
8. Ok. Dat tlacit pokladnicne doklady Aktualne: Tlaci vzdy bud 2 alebo 3 doklady na 1 list. (Podla toho co bolo nasetupovane predtym).
Ocakavane: Tlaci pocet dokladov podla setupu.

ODPOVED z OBERONU:
Dobrý deň,

nastavenie ktoré popisujete, je nastavenie pri tlači príjmových a výdavkových pokladničných dokladov z knihy pohľadávok/záväzkov. Nastavenie určuje počet kópii dokladu tlačených na jednu stranu.
Zmenu v tlači z účtovného denníku v blízkej budúcnosti neplánujeme. Požiadavku posuniem na oddelenie vývoja, ktoré posúdi možnosti zapracovania.


S pozdravom


EXALOGIC, s.r.o.

Bešeňová 13, 034 83


@Melnick: Funguje ti to tak z účtovného denníka (podvojné účtovníctvo)?
Melnick
18.09.10,15:35
mimotemyNiekedy mám pocit, že ten ich program poznáme lepšie, ako kočka na Hotline. :D
zk24
18.09.10,15:36
A to sú už naozaj chorí v tom OBERON-e ?:eek: Skúsila si vytlačiť v KZ,alebo KP nejaký PPD, alebo VPD ? :D:D:D

No skušala, ale je to pre mna nerelevantne, lebo ho mozem vytlacit z ucovneho dennika. A to hromadne tak, aby som mala jeden na jednu A4 bohuzial zatial nejde. Teda nemám poslednú aktualizáciu, ale nejde to uz tri roky, takze nepredpokladám ze sa vobec niekto mojou "staznostou" zaoberal....

Mne to nefunguje. Hromadne to proste z uctovneho dennika nejde. Prisla som iba na ten sposob - posunut tie sekcie.

A ano, editor tlacovych vystupov je fajn, vsetky vystupy mam prisposobene podla seba, pripadne klientov...
zk24
18.09.10,15:38
mimotemyNiekedy mám pocit, že ten ich program poznáme lepšie, ako kočka na Hotline. :D

A tebe to naozaj tak funguje? SKusala si to? Alebo iba vies ze je tam ta moznost, a teda si predpokladala ze to tak bude fungovat? Lebo ja som to dva roky predpoklaala a ked to bolo relevantne ze to potrebujem tak vytlacit, tak to neslo... A teraz neviem ci to tebe funguje a mne nie...
Melnick
18.09.10,15:42
Asi som Ťa nepochopila - Ty si od začiatku mala na mysli, že ak si zadáš tlač príjmových, alebo výdavkových dokladov tak nechceš kurzorom označovať, aby Ti vytlačil iba jeden doklad, ale chceš aby Ti 1000 dokladov vytlačilo na 1000 hárkov papiera? :):o
Potom s Tebou hlboko súhlasím a obabreš program iba tým spôsobom ako si písala, že proste jednoducho , natvrdo odtiaľ dáš preč možnosť tlačiť 3 rôzne doklady na jeden list.
zk24
18.09.10,15:46
Asi som Ťa nepochopila - Ty si od začiatku mala na mysli, že ak si zadáš tlač príjmových, alebo výdavkových dokladov tak nechceš kurzorom označovať, aby Ti vytlačil iba jeden doklad, ale chceš aby Ti 1000 dokladov vytlačilo na 1000 hárkov papiera? :):o
Potom s Tebou hlboko súhlasím a obabreš program iba tým spôsobom ako si písala, že proste jednoducho , natvrdo odtiaľ dáš preč možnosť tlačiť 3 rôzne doklady na jeden list.

Aha, tak sme sa nepochopili.... Jasne, tak som myslela 1000 dokladov na 1000 stranok... nie 333 stranok po 3 doklady ;) Uz som sa zlakla ze som fakt blba :D
Toto je pre mna dolezite pre to, ze nerobim uctovnictvo denne, ale trebars mesacne, niektorym klientom iba rocne, a nechce sa mi to tlacit vzdy po pridani dokladu po jednom... proste vsetky vystupy naraz na konci... a kedze tlacilo stale bud 2 alebo 3 doklady na jednu A4, tak som ich musela strihat, kedze sa mi vobec nepacilo mat 2-3 pokladnicné blocky prispinkovane na jednu A4..

Cez ziadne nastavenia v programe to nejde. Treba otvorit tu Crystal Reports aplikaciu a proste posunut tie footre Sekciu5 a Sekciu6 tak nizko, aby sa tam druhy uz nevosiel....

Mohol ma o tom ale informovat ten pan z OBERON-u, nemusela som este pol roka nervacit a az potom na to prist :D
zk24
18.09.10,15:47
Asi som Ťa nepochopila - Ty si od začiatku mala na mysli, že ak si zadáš tlač príjmových, alebo výdavkových dokladov tak nechceš kurzorom označovať, aby Ti vytlačil iba jeden doklad, ale chceš aby Ti 1000 dokladov vytlačilo na 1000 hárkov papiera? :):o
Potom s Tebou hlboko súhlasím a obabreš program iba tým spôsobom ako si písala, že proste jednoducho , natvrdo odtiaľ dáš preč možnosť tlačiť 3 rôzne doklady na jeden list.

A myslim ze toto myslela aj Anithocka... tak som to sem prilepila... mozno jej to pomoze.
Melnick
18.09.10,15:52
Aha, tak sme sa nepochopili.... Jasne, tak som myslela 1000 dokladov na 1000 stranok... nie 333 stranok po 3 doklady ;) Uz som sa zlakla ze som fakt blba :D
Toto je pre mna dolezite pre to, ze nerobim uctovnictvo denne, ale trebars mesacne, niektorym klientom iba rocne, a nechce sa mi to tlacit vzdy po pridani dokladu po jednom... proste vsetky vystupy naraz na konci... a kedze tlacilo stale bud 2 alebo 3 doklady na jednu A4, tak som ich musela strihat, kedze sa mi vobec nepacilo mat 2-3 pokladnicné blocky prispinkovane na jednu A4..

Cez ziadne nastavenia v programe to nejde. Treba otvorit tu Crystal Reports aplikaciu a proste posunut tie footre Sekciu5 a Sekciu6 tak nizko, aby sa tam druhy uz nevosiel....

Mohol ma o tom ale informovat ten pan z OBERON-u, nemusela som este pol roka nervacit a az potom na to prist :D
Takto si upravujem tlačové výstupy v mzdovom programe. Rôzne potvrdenia, lebo sa mi nepáčilo rozloženie textu na liste.:o
zk24
18.09.10,15:59
Takto si upravujem tlačové výstupy v mzdovom programe. Rôzne potvrdenia, lebo sa mi nepáčilo rozloženie textu na liste.:o

Hej hej, ja nemam asi ani jeden vystup povodny. vsetky mam upravene.

Len mam este taky jeden hlupy problem s tymito VPD, ze mi do "ucel" na doklade obcas vlozi ze "uhrada FA". A pritom ide trebars o vyplatu miezd zamestnnacovi ... Je to jedndoucha predkontacia (331/211), v texte je "uhrada mzdy zamestnancovi".... a tiez nie na vsetky... proste na mozno kazdy desiaty zhruba mi vlozi samo od seba do "ucel" ze "UHRADA FA". Pritom pri samotnom uctovni tam nic take nefiguruje. Ani ked pozeram cez uctovny dennik ani hlavnu knihu tak to tam viditelne nie je. Iba na samotnom - vytlacenom VPD je tento text...

Alebo text uctovneho pripadu mam - Pozicka od spolocnika 6,000 € a ako ucel na vytlacenom PPD je "€ Pozicka od spolocnika 6,000". - Teda euro je na zaciatku. Pozerala som ten editor, ale je tam iba "fieldstring" a teda to ovplyvnit sama neviem, preco si tam obcas doplni informaciu ktoru ja ani nezadam do uctovneho zapisu, alebo mi prehodi ten euroznak na zaciatok... :(

Zacalo mi to robit len nedavno, nikdy mi to takto neblblo... A je to iba nahodne, ziadna pravidelnost...
alicacka
20.09.10,11:22
Prosím Vás, ako v Oberone zaúčtujete v JÚ, ak ste vyfakturovali 200 CZK v prepočte napr. 135 Eur a na účet Vám príde 134 Eur.
Má sa účtovať len pri pohľadávkach, ale neviem, ako vy účtujete rozdiel vzniknutý z dôvodu iného kurzu, ktorý v tomto prípade je 1 Euro. Účtujete ako nepeňažná operácia v peňažnom denníku ? Lebo inak z pohľadávok neviem vyhodiť ten rozdiel 1 Eur. Prosím poraďte.
jamena
22.09.10,10:44
Ahojte,
mám jeden problém, tiež účtujem v Oberone. Prišlo mi oznámenie o započítaní záväzkov a pohľadávok od jednej firmy, ktorá nám dodáva materiál. Mali sme od nich dobropis vo výške -218,03 Eur, a záväzok voči tej spoločnosti vo výške 42,47 a 250,98. Tento dobropis a dodávateľské faktúry som zaúčtovala. Napísali nám, že po vzájomnom zápočte nám zostáva ešte uhradiť 75,42 Eur, čo sme uhradili do ich pokladne v hotovosti. Vôbec neviem ako to mám v programe zaúčtovať, aby mi to pekne sedelo.
Účtujem v podvojnom účtovníctve.
alicacka
22.09.10,11:18
Ja to v jednoduchom účtovníctve tiež OBERON riešim cez interný doklad, takže ty to môžeš podľa mňa v podvojnom tiež. Vyhotovíš si interné doklady - nepeňažná operácia - výdaj a druhý interný - nepeňažná operácia - príjem . Takto to kľudne môžeš riešiť aj ty. Robím to buď v rámci uzávierkových operácií resp. ak to PÚ v Oberone dovolí, tak to urob k dňu zápočtu podľa ich zápočtového listu.
Melnick
22.09.10,11:51
Ahojte,
mám jeden problém, tiež účtujem v Oberone. Prišlo mi oznámenie o započítaní záväzkov a pohľadávok od jednej firmy, ktorá nám dodáva materiál. Mali sme od nich dobropis vo výške -218,03 Eur, a záväzok voči tej spoločnosti vo výške 42,47 a 250,98. Tento dobropis a dodávateľské faktúry som zaúčtovala. Napísali nám, že po vzájomnom zápočte nám zostáva ešte uhradiť 75,42 Eur, čo sme uhradili do ich pokladne v hotovosti. Vôbec neviem ako to mám v programe zaúčtovať, aby mi to pekne sedelo.
Účtujem v podvojnom účtovníctve.

Presne tak, ako Ti píše alicacka. Ponížiš záväzok o sumu pohľadávok internými nepeňažnými operáciami a výdavkovým PD vyrovnáš zostatok dlhu - čiže Tvoju Pohľadávku. Navzájom ste sa" započítali" a hotovosťou si "douhrádzala. " V KDF Ti zostala uhradená pohľadávka a v KVF Ti ostal uhradený záväzok. A máš to čisté ako ľaliu. :) Nikto nie je nikomu nič dlžný.:---
jamena
22.09.10,12:50
Ďakujem, moc mi to pomohlo :)
anithocka
28.09.10,18:33
Melnick, alebo Dana1 ten príspevok čo som už sa tu na to pýtala podľa paragrafu 50a je povinnosť z tej sumy čo sa preplatí zamestnancovi platiť daň? nám to vychádza na 48,20 pripadajúce zamestnancovi tak s tejto sumy treba vyplatiť daň? viem, že som mimo témy prepáčte!
Dana1
28.09.10,18:44
áno je to zdaniteľný príjem
IvetaH
29.09.10,17:34
Dobrý večer, mám zamestnanca od 1.1.2009 do 14.9.2010. Urobila som ELDP a program mi to urobil takto:
od 1.1.2009 do 31.12.2009 a správnu sumu
od 1.8.2009 do 31.12.2009 a sumu za mesiace 8-12, ale táto suma je započítaná aj v tom prvom riadku od 1.1.2009 do 31.12.2009. Rok 2010 mi urobilo správne. Neviem prečo sa to stalo, mal len tento jeden pracovný pomer, žiadna zmena, nič viac. Štve ma to, lebo keď sa nemôžem spoľahnúť na program, tak ma to zbytočne zaťažuje.
Nestalo sa to ešte niekomu, alebo neviete mi povedať dôvod takého výstupu. Chybu som si nikde nenašla, no možno ju len nevidím a je tam.
Ďakujem
Melnick
29.09.10,21:40
Dobrý večer, mám zamestnanca od 1.1.2009 do 14.9.2010. Urobila som ELDP a program mi to urobil takto:
od 1.1.2009 do 31.12.2009 a správnu sumu Tomuto rozumiem. :)
od 1.8.2009 do 31.12.2009 Nerozumiem, prečo tam máš tento údaj, v podstate duplicitný - nerobila si vo 8 mesiaci nejakú zmenu ? Prečo by rátal znova rok 2009, ale iba od augusta? Nechápem. Mne ELDP robí super. Ráta mi roky pred 2009 v SKK a nasledujúce roky v € . Pri mojich firmách,ktorým spracovávam mzdy, skoro každý týždeň odovzdávam ELDP do SP /už tu chýba iba Jožin z Bážin :D/a mám ich v poriadku. a sumu za mesiace 8-12, ale táto suma je započítaná aj v tom prvom riadku od 1.1.2009 do 31.12.2009. Rok 2010 mi urobilo správne. Neviem prečo sa to stalo, mal len tento jeden pracovný pomer, žiadna zmena, nič viac. Štve ma to, lebo keď sa nemôžem spoľahnúť na program, tak ma to zbytočne zaťažuje.
Nestalo sa to ešte niekomu, alebo neviete mi povedať dôvod takého výstupu. Chybu som si nikde nenašla, no možno ju len nevidím a je tam.
Ďakujem
Ivetka, pri rôznych zásahoch a opravách miezd Ťa program upozorní na prípadné chyby a možnosť následnej opravy . :)
zk24
30.09.10,06:25
Ahojte,

ako riešite zápis - nákup materiálu (zásob) v hotovosti, ked potrebujete mat na strane MD dva rozne nakladove ucty?

Napr.:
501 + 504 / 211
(150€) + (50€) / (200€)


Všimla som si ze ked dam vytlacit pokladnicny doklad, tak ako protiucet, strana MD je uvedene:
501 (200 €)
504 (50 €)

Potom to vyzera ze pokladnicny doklad by mal byt na sumu 250 €, lenze je len na 200 € (200 € je spravne). Ale tie sumy pri nakladovych uctoch mi uvadza zle.

Robite zapis v uctovnom denniku nejako inak? Ja to mam na tri riadky:
501
504
/ 211

Aj v roznych zostavach som si vsimla, ze OBERON nasledne ten zápis prepíse takto:
501 (200) / 211 (200)
504 (50) / 501 (50)

Co sice sedi, ale potom mam na ucte 501 strasne vela zapornych poloziek a na VPD, kedze zobrazuje iba protistranu, MD, mam nespravne sumy...

Mate nejaky hint ako to uctovat, tak aby som sa vyvarila takymto nedostatkom?
zk24
30.09.10,06:56
Pre lepsiu predstavu davam nejake printscreeny:

1. Uctovny dennik. zapis:
501 100
504 005
/
211 000

2. VPD (Sumy nesedia)

3. Hlavná kniha, ucet 501 - tu vidno zapis:
501 100 / 211 000
504 005 / 501 100


Da sa to spravit nejako inteligentnejsie? Tak, aby mi sedel VPD? Uz to ze mam zaporne polozky na 5** uctoch dokazem nejako prekusnut, i ked si nemyslim ze je to velmi koser.... Asi robim niekde chybu a uctujem to zle... Prosim poradte :) Dakujem.
ivako
30.09.10,07:30
[QUOTE=zk24;1520651]Pre lepsiu predstavu davam nejake printscreeny:

1. Uctovny dennik. zapis:
211 000
/
501 100
504 005



Daj si účet 211 000 do prvého riadku, nie do tretieho. Nákladové účty do r.2 a 3
zk24
30.09.10,07:51
O môj boze, to vazne staci otocit predkontaciu? :rolleyes::rolleyes:

:D

Vďaka... To som ani neskusala, lebo mi to ani nedavalo velky zmysel... Ale odskusala som a teraz to nerobi problem...

:---
IvetaH
30.09.10,17:13
Ivetka, pri rôznych zásahoch a opravách miezd Ťa program upozorní na prípadné chyby a možnosť následnej opravy . :)


Veď to, že nič nehlási, nič nepíše a pýtala som sa preto, či náhodou nerobím niečo nesprávne a ani si to neuvedomujem. Ešte si stiahnem súbory z pozadia, či niečo nenájdem, že by sa udialo k tomu 1.8.2010.
Ďakujem
Melnick
06.10.10,13:47
Dievčatá a chlapci, nepozorujete, že ak máte zasunutý kľúč - licenciu v PC a nerobíte žiadne účto, že máte problém s internetom ????:eek::eek::eek::eek:
zk24
06.10.10,14:27
Dievčatá a chlapci, nepozorujete, že ak máte zasunutý kľúč - licenciu v PC a nerobíte žiadne účto, že máte problém s internetom ????:eek::eek::eek::eek:


Fuuuuha. Inac vcera a predvcerom som tu nadavala ze mi ide pomaly internet, a je pravda ze som robila aj ucto s klucom.... No ale potvrdit to na 100 percent neviem... Skusim doma a dam update :confused:
zk24
06.10.10,14:28
a bolo to prvy krat co som robila uctovnictvo na tomto pocitaci... takze bud mas pravdu, alebo to bola velka nahoda
Melnick
06.10.10,14:45
Tiež idem sledovať diagnózu, pretože som súrne potrebovala odoslať jednu faktúru. Potom som sa poriadne na..ala a odpojila som licenciu že na všetko kašlem a v tom mi okamžite nabehol internet. :eek:
Takže tiež neviem .... náhoda??? súvislosť ????
Melnick
07.10.10,20:58
Poslednú dobu mi nenačíta do "Potvrdenie na uplatnenie nároku nemocenskej dávky" sumy. Nemáte rovnaký problém? Vždy mi sumy načítalo bez problémov :eek:.
jana32
23.10.10,12:07
Dobrý deň, po prvý krát idem pracovať s programom Oberon, mzdy som zvládla bez nejakých väčších problémov - aspoň zatiaľ, ale potrebujem radu v podvojnom účtovníctve, neviem ako mám zadať strediska vo firme. Prosím poraďte mi. Ďakujem
Melnick
23.10.10,16:04
Janka, hore na lište klikni na "Firma"
potom: "členenie"
klik na "nový"
- zadaj toľko stredísk koľko potrebuješ a potom priamo v ÚD budeš cez členenie deliť príjmy a výdavky na jednotlivé strediská.
Melnick
23.10.10,16:10
!!!!!!!!! MIMOCHODOM :) O B E R O Ň Á C I !!!!!!!!!!!!!

Skontrolujte si aprílovú DPH :dodania tovarov a služieb.
Verzia bola na h...o a tieto do DPH od 1.4.2010 - 17.4.2010nezarátala.:mad::mad::mad::mad::mad::mad ::mad:

Nepoznám nič krajšie, ako denne nachádzať chyby softu.:cool::cool::cool:
No držím hubu, lebo chcem s účtom končiť a už sa nemienim preorientovávať na iný soft.

Stará múdrosť : nič lacné nie je dobré - potvrdzuje sa mi to denne.:mee::mee::mee::mee::mee::mee::mee::mee:
IvetaH
23.10.10,18:08
Ja som chybu nenašla.
JuKaS
23.10.10,21:25
Ale Majka, nebuď až taká pesimistická, však ty si šikulka naša :)
ale ani ja som nenašla žiadnu chybu.
emula1
26.10.10,11:51
ahojte, neskusal nahodou niekto vlozit do vyslej faktury naskenovanu peciatku, pripadne podpis?
zk24
26.10.10,14:23
ahojte, neskusal nahodou niekto vlozit do vyslej faktury naskenovanu peciatku, pripadne podpis?


Ja ano.
emula1
27.10.10,06:56
a podarilo sa?
ja som to pozerala, ale neviem kde sa to zadava
zk24
27.10.10,07:43
a podarilo sa?
ja som to pozerala, ale neviem kde sa to zadava


Ano.

Firma - Zakladne udaje firmy - Logo.
zk24
27.10.10,07:47
Ja som zas prisla na to, ze kym nevypnem OBERON, tak mi nenapocita pocet zapisov v uctovnom denniku, ale ten refresh poctu zapisov robi az po vypnuti a zapnuti. A preto sa mi podarilo spracovat uctovnictvo jedneho klienta aj pre rok, na ktory nemam kupenu licenciu (teda iba na demo verzii, rok 2006 som robila) a spravila som cca 300 uctovnych zapisov :D

Ale pssssssssst. Nech na to nepridu :)
emula1
27.10.10,08:34
hej, len to je logo - zobrazi sa v lavom hornom rohu. a ja by som potrebovala, aby to bola peciatka dole na fakture
emula1
27.10.10,08:48
no asi budem musiet zadat dotaz priamo do exalogicu, dost by mi to totiz bodlo
zk24
27.10.10,08:50
no asi budem musiet zadat dotaz priamo do exalogicu, dost by mi to totiz bodlo


Ak to nemas ale nejako specialne graficku peciatku, tak sa to da "natvrdo" dopisat do faktury cez Editor tlacovych vystupov a ulozit si ho... nech to tam vzdy tlaci.... urcite sa tam da natiahnut aj obrazok, ale teraz to nemam otvorene, tak neviem....

Ale cez editor faktury to tam urcite dostanes
zk24
27.10.10,09:00
Toto sa da napriklad.. to som tam narychlo napisala do faktury - cez editor tlacovych vystupov... urcite sa to da aj lepsie :rolleyes:
emula1
27.10.10,09:12
Toto sa da napriklad.. to som tam narychlo napisala do faktury - cez editor tlacovych vystupov... urcite sa to da aj lepsie :rolleyes:
a kde je ten editor tlacovych vystupov, prezeram to hore dole ale neviem to najst?
zk24
27.10.10,09:25
a kde je ten editor tlacovych vystupov, prezeram to hore dole ale neviem to najst?

Si v knihe pohladavok, das Tlac, vyberies typ faktury aku chces dat vytalcit, a kliknes pravou stranou mysky na tu fakturu a otvori sa ti menu a vyberies "Vlastnosti tlacoveho vystupu", a ak pouzivas standard fakturu, tak vyberies tu standard a das upravit a otvori sa ti ta faktura v takom akoze "developerskom" prevedeni.

A tu vies vsetko zeditovat... odporucam editovat iba textove polia, ziadne stringy... Takze tam dole kde je ze peciatka a podpis, tak na to proste klikni, rozsir si to pole ake velke potrebujes, podla peciatky a mozes do toho pisat, a potom sa da dat zasa pravou stranou myse a "text format" a nastavis typ pisma a podobne... a ked uz budes so vsetkym spokojna nezabudni dat "Ulozit a zatvorit". A faktura sa ti zmeni na "upravena" a tu budes pouzivat.
zk24
27.10.10,09:29
tuto....

a vidim v tej fakture, ze je tam aj moznost "insert - picture"... takze by to slo aj s obrazkom mozno, ak potrebujes grafiku...
emula1
28.10.10,07:49
tak uz som to vsetko pekne urobila, tak ako si povedala, este som si zmenila aj www na e-mail, vsetko pekne fachci, super.
dakujem ti velmi pekne, moc si mi pomohla
Melnick
29.10.10,14:26
Ja som zas prisla na to, ze kym nevypnem OBERON, tak mi nenapocita pocet zapisov v uctovnom denniku, ale ten refresh poctu zapisov robi az po vypnuti a zapnuti. A preto sa mi podarilo spracovat uctovnictvo jedneho klienta aj pre rok, na ktory nemam kupenu licenciu (teda iba na demo verzii, rok 2006 som robila) a spravila som cca 300 uctovnych zapisov :D

Ale pssssssssst. Nech na to nepridu :)Neboj, nepovieme - vedia to už minimálne od vtedy,ako začali pôsobiť na trhu. :D:D
zk24
29.10.10,20:08
Neboj, nepovieme - vedia to už minimálne od vtedy,ako začali pôsobiť na trhu. :D:D

Hej? podla mna moc o tom ako funguje ich program nevedia ;)
zk24
29.10.10,21:39
Ahojte,

robili ste v oberone mimoriadnu uctovnu zavierku niekedy? Potrebujem k 30.6.2010 uzatvorit uctovny rok a k 1.7.2010 zostavit otvaraciu suvahu (vstup do konkurzu). Neviete kde nastavim iny rozpoctovy rok ako kalendarny?

Ak nepridem na to ako to spravit, vytvorim novu firmu s rovnakym nazvom +"v konkurze" a opisem konecne stavy do pociatocnych... ale keby som nemusela, rada by som to obisla... tak ak ste to niekto riesili, tak prosim poradte :)

Dakujem
jana32
31.10.10,05:34
Dobrý deň, prosím o radu, neviem ako v Oberone v PÚ vypárovať preddavkovú faktúru s faktúrou a neviem či to účtujem správne.
PFA 314/321
úhrada PFA 321/221
FA-daňový doklad 518//314

Len neviem ako to upraviť v programe, aby mi PFA a Fa vypárovalo.
A ešte jedna otázka : mám aj iný účtovný program,v ktorom si môžem vybrať ľubovoľný účet a pozrieť jednotlivé obraty na ňom tak ako som postupne účtovala, v oberone nič také nemôžem nájsť, ak tak mi vypíše len celkový obrat na danom účte. Prosím poraďte mi. Ďakujem
zk24
31.10.10,11:29
Dobrý deň, prosím o radu, neviem ako v Oberone v PÚ vypárovať preddavkovú faktúru s faktúrou a neviem či to účtujem správne.
PFA 314/321
úhrada PFA 321/221
FA-daňový doklad 518//314

Len neviem ako to upraviť v programe, aby mi PFA a Fa vypárovalo.
A ešte jedna otázka : mám aj iný účtovný program,v ktorom si môžem vybrať ľubovoľný účet a pozrieť jednotlivé obraty na ňom tak ako som postupne účtovala, v oberone nič také nemôžem nájsť, ak tak mi vypíše len celkový obrat na danom účte. Prosím poraďte mi. Ďakujem

Ahoj,

cez knihu pohľadávok pridas zalohovu fakturu, kde uctujes iba uhradu dokladu
(314 /221).

Ked ti pride faktura (danovy doklad), tak cez knihu pohladavok pridas fakturu a v pravom hornom rohu je na forme tlacitko "Zaloha" a odtial dotiahnes zalohovu fakturu.....

samotne uctovanie:

poskytnuty preddavok: 314/221
faktura: 5** /321
zuctovanie preddavku: 321 / 314
pripadne doplatenie rozdielu: 321 / 221
zk24
31.10.10,19:15
Dobrý deň, prosím o radu, neviem ako v Oberone v PÚ vypárovať preddavkovú faktúru s faktúrou a neviem či to účtujem správne.
PFA 314/321
úhrada PFA 321/221
FA-daňový doklad 518//314

Len neviem ako to upraviť v programe, aby mi PFA a Fa vypárovalo.
A ešte jedna otázka : mám aj iný účtovný program,v ktorom si môžem vybrať ľubovoľný účet a pozrieť jednotlivé obraty na ňom tak ako som postupne účtovala, v oberone nič také nemôžem nájsť, ak tak mi vypíše len celkový obrat na danom účte. Prosím poraďte mi. Ďakujem

Druhu cast otazky som si najprv nevsimla....


Ked si v uctovnom denniku, daj tlacit hlavnu knihu, tam si mozes vybrat konkretny ucet ktory chces vidiet, a vytlaci ti vsetky obraty/pohyby na danom ucte...

Dokonca aj za kazdy mesiac zvlast ked chces....
JuKaS
04.11.10,22:16
O môj boze, to vazne staci otocit predkontaciu? :rolleyes::rolleyes:

:D

Vďaka... To som ani neskusala, lebo mi to ani nedavalo velky zmysel... Ale odskusala som a teraz to nerobi problem...

:---

Prosím Richarda o opravu ak sa to dá, ale tlačítko nevhodné so nestlačila zámerne :eek:, ani sama neviem kedy a ako, ospravedlňujem sa a mrzí ma to .
alicacka
09.11.10,12:15
Prosím Vás, ako účtujete úhradu pohľadávky v cudzej mene v jednoduchom účtovníctve ? Vyhotovila som faktúru pre CZK odberateľa v CZK. Uhradil mi na Eur-účet. Vznikol rozdiel kvôli kurzu vo výške 3,91 €. Ako ho v JÚ vyhodíte z pohľadávok ?
Ja cez interný dám do Kurzové rozdiely - strata /úhrada kvôli zmene kurzu je menšia ako fakturovaná suma v Eur/, ako výdavok neovplyvńujúci základ dane. Máte niekto inú skúsenosť ?
Samozrejme účtujem v Oberone - JÚ.
Danielam
25.11.10,09:23
Ahojte, prosím Vás potrebujem rýchlu pomoc, vyšlý dobropis - dobre som zadala typ DPH?? oprava dane podľa §25 ods. 1 až 3 /zvýšenie/ riadik 1,3, DP DPH???za odpoved dakujem :)
Danielam
25.11.10,09:33
Ahojte, prosím Vás potrebujem rýchlu pomoc, vyšlý dobropis - dobre som zadala typ DPH?? oprava dane podľa §25 ods. 1 až 3 /zvýšenie/ riadik 1,3, DP DPH???za odpoved dakujem prosím prosím :)
alicacka
15.12.10,12:16
Dobrý deň, začínam účtovať v PÚ - Oberon. Doteraz som účtovala v Jú - Oberon. Potrebovala by som pomoc pri nasledovnom probléme. Zadala som záväzok cez knihu záväzkov /záväzok voči správcovi vkladu - ide o súdny poplatok za vznik sro/ 518/379. Chcela by som uhradiť. Keď otvorím účtovný denník a vytiahnem si zaevidovaný záväzok, tak ako mám ďalej postupovať, aby som mohla zaúčtovať úhradu v hotovosti ? Naskočí mi záväzok voči správcovi aj so zadanou predkontáciou v záväzkoch. Vopred každému ďakujem.
zk24
15.12.10,13:00
Dobrý deň, začínam účtovať v PÚ - Oberon. Doteraz som účtovala v Jú - Oberon. Potrebovala by som pomoc pri nasledovnom probléme. Zadala som záväzok cez knihu záväzkov /záväzok voči správcovi vkladu - ide o súdny poplatok za vznik sro/ 518/379. Chcela by som uhradiť. Keď otvorím účtovný denník a vytiahnem si zaevidovaný záväzok, tak ako mám ďalej postupovať, aby som mohla zaúčtovať úhradu v hotovosti ? Naskočí mi záväzok voči správcovi aj so zadanou predkontáciou v záväzkoch. Vopred každému ďakujem.

Ahoj, ked si zadavala zavazok cez knihu zavazkov. Tak v knihe zavazkov das moznosti - Zauctovanie dokladu, zauctujes predpis, a takisto mas pod "moznosti - uhrada dokladu", otvori ti priamo uctovny dennik, kde zadas len datum uhradu, pripadne formu...

Este dodam, ze ty ked zadas zavazok voci niekomu do knihy zavazkov, este ho nemas priamo zauctovany. Musis ist cez tie moznosti - Zauctovanie dokladu.
ak by si pridavala zavazok priamo cez uctovny dennik, teda priamo vypisovala do dennika udaje, tak nevies vytiahnut zavazok a uhradit ho. Zas iba manualnym zapisom.

Ak chces vidiet zavazok v nejakom saldokonte, alebo aby si vedela "matchovat" ci sa ti interne doklady vynulovali, tak to zadavaj cez knihu zavazkov, aj to uctuj cez knihu zavazkov aj uhradzaj cez nu
alicacka
03.01.11,11:40
Ďakujem pekne. Teda to je trošku iné ako JÚ v Oberone, lebo tam sa dá záväzok cez peňažný denník priamo uhradiť. Teda to budem robiť tak, ako hovoríš, cez knihu záväzkov zadám aj úhradu. Ďakujem ešte raz.
katkarbk
05.01.11,13:19
Ahojte, prosím o pomoc pri nasledovnom:

V mzdovom programe Oberon potrebujem zmeniť pracovný pomer u jedného zo zamestnancov - do 31.12.2010 mal PP na dobu určitú. Od 01.01.2011 má opäť uzatvorený PP na dobu určitú do 31.12.2011 - treba mu vystaviť opäť novú kartu zamestnanca alebo v tej jeho pôvodnej len prepíšem dátumy v personalistike (záložka "zaradenie")? Načíta mi potom správne dovolenku a všetko ostatné? A ešte jedna otázočka, akým spôsobom sa upraví navýšenie dovolenky na 25 dní? Ďakujem veľmi pekne !!!
alicacka
07.01.11,17:39
Treba zadať nový pracovný pomer.
Melnick
07.01.11,18:14
Ahojte, prosím o pomoc pri nasledovnom:

V mzdovom programe Oberon potrebujem zmeniť pracovný pomer u jedného zo zamestnancov - do 31.12.2010 mal PP na dobu určitú. Od 01.01.2011 má opäť uzatvorený PP na dobu určitú do 31.12.2011 - treba mu vystaviť opäť novú kartu zamestnanca alebo v tej jeho pôvodnej len prepíšem dátumy v personalistike (záložka "zaradenie")? Načíta mi potom správne dovolenku a všetko ostatné? A ešte jedna otázočka, akým spôsobom sa upraví navýšenie dovolenky na 25 dní? Ďakujem veľmi pekne !!!

Klikaj postupne :

1/ personalistilka
2/ oprava
3/ pracovnoprávny vzťah - vpravo máš tabuľku "dovolenka" a tam môžeš meniť kedy potrebuješ a ako potrebuješ.

S tým novým PP vzťahom nesúhlasím , za predpokladu, že si zamestnanca neodhlasovala k 31.12.2010 zo SP tam stačí iba zmeniť dobu dokedy bude pracovať a znova sa Ti objaví medzi spracovávanými zamestnancami.
Podľa mňa to nie je nový PP vzťah.
Veď výkazy mu budeš dávať ako z jedného PP a nie z dvoch.

Ako nového by si zaradila, keby skončil a nanovo by si ho prihlasovala. Toto je niečo iné.


Nezabudni vyhotoviť dodatok k PZ, že PP sa predlžuje na xy.....
Melnick
07.01.11,19:33
[WIKI=][/WIKI=]
Treba zadať nový pracovný pomer.
Ja nesúhlasím. Stačí urobiť dodatok k PZ, že PP sa predlžuje do ..... a zamestnanec pokračuje v PP vzťahu ďalej.

Samozrejme za predpokladu, že zamestnávateľ zamestnanca neodhlásil v SP, ZP k 31.12.2010
Ak odhlásil zamestnanca k tomu dátumu , potom súhlasím s odpoveďou od alicacka.
katkarbk
08.01.11,15:31
Ďakujem krásne, zamestnanca som neodhlasovala, takže som postupovala podľa rád Melnick. Vďaka ešte raz!
alicacka
08.01.11,15:56
AK došlo len k predĺženiu pracovného pomeru, tak samozrejme nie je potrebné zadávať nový pracovný pomer ani odhlasovať. Ja som si pravdepodobne zle prečítala tvoju otázku.
katkarbk
09.01.11,09:23
Ešte ma napadla jedna zmena - pokiaľ by sa tento PP na dobu určitú menil na PP na dobu neurčitú (pri neodhlásení zamestnanca zo SP a ZP) - je to rovnaký postup, teda opäť prepíšem dátumy a zmením typ PP, alebo v tomto prípade zadám už novú kartu zamestnanca (neviem, ako sa bude program správať pri "načítaní" dovolenky, príp. priemerov a pod.)?
Melnick
09.01.11,12:04
Ešte ma napadla jedna zmena - pokiaľ by sa tento PP na dobu určitú menil na PP na dobu neurčitú (pri neodhlásení zamestnanca zo SP a ZP) - je to rovnaký postup, teda opäť prepíšem dátumy a zmením typ PP, alebo v tomto prípade zadám už novú kartu zamestnanca (neviem, ako sa bude program správať pri "načítaní" dovolenky, príp. priemerov a pod.)?
Katka, zamestnancovi dodatkom zmeníte dobu určitú na neurčitú, on v personalistike bude zobrazený naďalej, ak mal kvoli dobe určitej znížený nárok na dovolenku - predpokladám, že áno - túto dovolenku upravíš na celoročný nárok. Postup som Ti napísala a ďalej už so zamestnancom nebudete robiť žiadne čachre , ale bude v stave ako zamestnanec na TPP s dobou neurčitou.
Verím, že rád bude aj on, že už nebude podpisovať žiadne dodatky, ale bude mať seriózne zamestnanie.
Tou zmenou na dobu neurčitú skončia tie dodatkové zmeny v jeho pracovnom pomere. Tam už iba ukončíš jeho PP s odhláškami do všetkých poisťovní v prípade, že s ním rozviažete PP.
katkarbk
09.01.11,12:57
Ach áno, konečne som tomu porozumela! Ešte raz vďaka!
Juraj22
10.01.11,13:49
Mozete mi povedat, ci sa da tento program plnohodnotne pouzivat aj ako reg. pokladna? A musim mat fiskalnu tlaciaren, resp. iny fiskalny hardware? Nestaci mi normalna POS tlaciaren? Pri skusani programu mi vyhodilo okno s upozornenim, ze v nastaveniach zariadeni nie je definovany fiskalny modul. Je moznost nejako to vypnut, resp. obist to pokial to nie je este povinne? Dakujem
Melnick
10.01.11,15:10
Mozete mi povedat, ci sa da tento program plnohodnotne pouzivat aj ako reg. pokladna? A musim mat fiskalnu tlaciaren, resp. iny fiskalny hardware? Nestaci mi normalna POS tlaciaren? Pri skusani programu mi vyhodilo okno s upozornenim, ze v nastaveniach zariadeni nie je definovany fiskalny modul. Je moznost nejako to vypnut, resp. obist to pokial to nie je este povinne? Dakujem

Juraj22, viem,že sa dá používať, ale ja skúsenosti nemám. Viac Ti povedia cez Hotline.:)
zk24
11.01.11,12:33
Ahojte,

Mám OBERON už asi tretí rok a prvý krát sa mi teraz stalo, aj to iba pri jednej firme, že mi do súvahy natiahol sumy uplne nezmyselne. Vysledovka je OK, ale do Suvahy, napriklad sumu na ucte 341 mi dotiahol aj do riadku 110 (zavazky voci spolocnikom a clenom zdruzenia). Sumu na ucte 221 mi dalo tiez do viacerych riadkov... Vysiel taky majetok firmy, ze sa len snivat moze :D

Kym som to vsetko "prefiltrovala" a rucne po cisielkach prepisala v tej ich "interaktivnej" suvahe, uz by som to 10x mala vypisane rucne.

Stalo sa Vam to niekedy? mohla som spravit nieco zle? Skontrolovala som aj Uctovy rozvrh, ci mam spravne zadane riadky suvahy k jednotlivym uctom...
Melnick
11.01.11,12:50
Tiež mi hodilo hausnumerá predvlani, vlani to bolo až na maličkosti Ok a tento rok som ešte iba na polceste k tomu, aby som to zistila čo program vyvádza. :):D
EPk
11.01.11,14:13
5.1.2011 vydali novu verziu.
IvetaH
11.01.11,18:16
Prosím vás, mám OBERON s licenciou 2010 cez USB kľúč. Teraz som si kúpila licencie na rok 2011. Otázka je, či môžem zadať čísla nových licencií už teraz, aby sa mi nevymazala licencia roku 2010. Ja tomu kľúču moc nerozumiem.
Ďakujem
Melnick
11.01.11,18:26
Prosím vás, mám OBERON s licenciou 2010 cez USB kľúč. Teraz som si kúpila licencie na rok 2011. Otázka je, či môžem zadať čísla nových licencií už teraz, aby sa mi nevymazala licencia roku 2010. Ja tomu kľúču moc nerozumiem.
Ďakujem

Licencia roku 2010 Ti ostane a pribudne Ti licencia 2011. Neboj, kľudne si ju aktivuj, ja už mám licenciu aktivovanú od konca decembra. Akurát mi zakaždým pri otvorení firmy píše, že mám zastaralú verziu a mám ju aktualizovať, ale ja to urobím až keď sa mi bude chcieť a nie keď mi to povie nejaký "KĽÚČ" :D:D:D
janka.mo
13.01.11,10:16
dobry den,
chcem vas poprosit o radu.
davam si stiahnut kurzovy listok za 10/2010, stiahne to v pohode, ale ked mi ho ma aktualizovat, tak mi vypise chyba v aktualizacii kurzoveho listka a nic podrobnejsie, neviete kde moze byt chyba?
dakujem
zk24
14.01.11,11:20
Ahojte,

aku licenciu pre oberon pouzivate? Ja som mala teraz MULTI single (1 licencia) - (multilicencia na jeden program podľa výberu). Teraz rozmyslam nad licenciou MULTI 1 PC - (multilicencia na jeden počítač, všetky programy) - je táto licencia taká, že vnej budu mzdy, JU aj PU, všetko multi, a takisto si mozem spravit backup databaz doma a v praci ich restornut, pouzit kluc a robit? Tak ako to je aj pri SINGLE licencii? Matie ma totizto ten popis ze "1 PC". Ci to neznamena ze sa s tym licencnym HW klucom nebude dat migrovat medzi pocitacmi?

Dakujem.
Dana1
14.01.11,19:21
Dá sa migrovať medzi PC, ten popis na 1 PC znamená, že môžeš pracovať len na jednom PC, na tom kde sa práve nachádza kľúč.
Melnick
14.01.11,19:26
Ja migrujem zo stola na stôl. :D:D:D
zk24
14.01.11,19:47
Ja migrujem zo stola na stôl. :D:D:D

Lepsie jak zo stola pod stol... :cool:
Melnick
14.01.11,19:52
Lepsie jak zo stola pod stol... :cool:
No vlani to bolo pred daňovým priznaním skoro : "Od stola na psychiatriu" , keď som si 3 nahodené firmy pri prenose z NB na PC prepísala a z monitoru na mňa čumela iba prázdnota. Neviem či poznáte ten pocit, ale neprajem Vám ho pocítiť - nikdy.
Písal sa dátum 25.3.2010 :o:mee:
Dana1
14.01.11,19:57
Aj mne sa stalo, že mi padol disk na PC a ja som nemala zálohované asi 2 mesiace roboty. nebolo síce 25.3. ale aj tak ma skoro porazilo. :D:D:D
zk24
14.01.11,20:16
No vlani to bolo pred daňovým priznaním skoro : "Od stola na psychiatriu" , keď som si 3 nahodené firmy pri prenose z NB na PC prepísala a z monitoru na mňa čumela iba prázdnota. Neviem či poznáte ten pocit, ale neprajem Vám ho pocítiť - nikdy.
Písal sa dátum 25.3.2010 :o:mee:

Bohuzial poznam.... den predtym danym dnom "D" som si hovorila ze uz dlho som nezalohovala na externy disk, ze uz by sa zislo. Vecer od nervov z prace som si zahrala asi dve hry solitaire ked mi zamrzol moj pocitac, s neskutocne oblubenou Vistou. No, a uz sa nerozbehol... Nebolo sice tesne pred danovym, ale bolo pred inymi terminmi a prisla som o zopar mesiacov prace pre vsetky firmy...

Ten pocit stoji za to - zufalstvo, beznadej, slzy, nervy, slabost, agresivita, horucka, triaska, zaludocne problemy, 35 kav denne, oci ako kralik, vlasy ze by sa z nich dal raciol tazit, suche rohliky v klavesnici...

......no nestoji za to? :rolleyes: :confused: :D
abasys
16.01.11,19:03
Mozete mi povedat, ci sa da tento program plnohodnotne pouzivat aj ako reg. pokladna? A musim mat fiskalnu tlaciaren, resp. iny fiskalny hardware? Nestaci mi normalna POS tlaciaren? Pri skusani programu mi vyhodilo okno s upozornenim, ze v nastaveniach zariadeni nie je definovany fiskalny modul. Je moznost nejako to vypnut, resp. obist to pokial to nie je este povinne? Dakujem
Oberon sa nedá používať ako plnohodnotná pokladňa, ale iba ako nadstavba. Samotnú tlač riešia fiškálne tlačiarne. Ak budete potrebovať bližšie info, tak ma kontaktujte.
Melnick
17.01.11,21:33
Chcela som vytlačiť z programu "bonzákov" :eek::eek::eek: a čumí na mňa prázdna strana.:mad:
danushka
17.01.11,21:38
Chcela som vytlačiť z programu "bonzákov" :eek::eek::eek: a čumí na mňa prázdna strana.:mad:
...no sv.ňucha jedna!!!:mad::mad::mad:

...tá strana, aby sme sa rozumeli...normálne som sa vrátila - doplniť :D
Melnick
17.01.11,21:46
:D:D:D:D:D:D:D:D
janka.mo
21.01.11,10:09
ahojte, neviete mi prosim poradi?
chcem nastavit v mzdach predkontaciu, aby som si to potom mohla preniest do uctovnictva. nastavila som si cestu, teda prepojenie na firmu, ked si pri zadavani predkontacie, rozkliknem to policko, tak ma to aj do tych predkontacii da, ale ked to odkliknem, tak mi vypise, ze nemam zadane ucty na strane md a d. ked to chcem dopisat manualne, tak sa mi neda. ked vymazem predkontaciu, tak tam mozem v pohode dopisat ucty. nerozumiem tomu. co robim zle?
zk24
21.01.11,10:12
V MAP: Servis - Nastavenie programu - Uctovanie mas vsetko vyplnene?
janka.mo
21.01.11,10:20
V MAP: Servis - Nastavenie programu - Uctovanie mas vsetko vyplnene?
ved prave ze tam si chcem zadat novu predkontaciu a mi to nejde, ide o odmenu konatela - spolocnika. aj ked si dam rekapitulaciu pre PU, tak mi ukaze prazdnu stranu a pritom mzdy uz mam spravene :( neviem, co robim zle...
zk24
21.01.11,10:26
ved prave ze tam si chcem zadat novu predkontaciu a mi to nejde, ide o odmenu konatela - spolocnika. aj ked si dam rekapitulaciu pre PU, tak mi ukaze prazdnu stranu a pritom mzdy uz mam spravene :( neviem, co robim zle...

Co vsetko si spravila?

Mas tu predkontaciu vytvorenu v PU? V MAP myslim len mozes vytiahnut predkontacie vytvorene v PU, v MAP ju len vylistujes.
janka.mo
21.01.11,10:39
Co vsetko si spravila?

Mas tu predkontaciu vytvorenu v PU? V MAP myslim len mozes vytiahnut predkontacie vytvorene v PU, v MAP ju len vylistujes.
v Pu som si spravila predkontaciu, ze odmena konatela 522/366, v map som isla na uctovanie, dala som si tam odmeny clenov.... a vytiahla som si tu predkontaciu, no a ked dam ok, tak mi tam zostane len ta predkontacia a ucty na md a d sa vymazu a vypise mi, ze treba zadat cislo uctu. ked chcem zadat, tak sa mi neda a ked vymazem predkontaciu, tak zadam tie ucty, ale ked si dam zobrazit podklady pre pu, tak stale prazdna strana, akoby mi tie mzdy nikde nenacitalo. nechapem...
zk24
21.01.11,10:43
v Pu som si spravila predkontaciu, ze odmena konatela 522/366, v map som isla na uctovanie, dala som si tam odmeny clenov.... a vytiahla som si tu predkontaciu, no a ked dam ok, tak mi tam zostane len ta predkontacia a ucty na md a d sa vymazu a vypise mi, ze treba zadat cislo uctu. ked chcem zadat, tak sa mi neda a ked vymazem predkontaciu, tak zadam tie ucty, ale ked si dam zobrazit podklady pre pu, tak stale prazdna strana, akoby mi tie mzdy nikde nenacitalo. nechapem...

Takze ty sa nevies dostat ani do takehoto stavu? Alebo tu este si OK?
zk24
21.01.11,10:47
Tu predkontaciu si samozrejme nevsimaj, som teraz klikala iba mysou pri zadavani predkontacie aby som to vyskuala ci to funguje.... ziadne 526/336.. to len pre istotu....
janka.mo
21.01.11,10:56
Takze ty sa nevies dostat ani do takehoto stavu? Alebo tu este si OK?
ja sa viem dostat do toho druheho zvyrazneneho "stavu". tada cislo predkontacie tam nemam ale ucty ano. ale ked to potvrdim, a potom si dam natiahnut rekapitulaciu pre pu tak nic
zk24
21.01.11,11:36
Co mas zadane v pracovnopravnom vztahu zamestnanca?
janka.mo
21.01.11,11:39
Co mas zadane v pracovnopravnom vztahu zamestnanca?
spolocnik s.r.o. - bez pracovnopravneho pomeru
zk24
21.01.11,11:42
Klikam klikam, a zrazu mam aj ja rekapitualcia pre PU prazdnu stranu :eek:

Este pat minut dozadu som to male plne udajov..

Idem zistit cim som to deaktivovala.
janka.mo
21.01.11,11:46
:eek: :eek: :eek:
uz mi je normalne blbe, ze ta takto zdrzujem, ale neviem si rady, ani odvody mi to nikde nezobrazuje, proste nic. ked si dam vytlacit rekapitulaciu miezd, tak ta, mi to dava ako mzdy - dohody. a aj v rekapitulacii odmien a premii. ale pre PU nic. nie je problem to nahodit rucne, ale.... :o
zk24
21.01.11,11:54
V pohode, mna to tiez zaujima, lebo od januara chcem prejst na mzdy v OBERON-e. Doteraz som ich nahadzovala rucne, aj rucne pocitala (2 ludi :rolleyes: ). Takze sa to tiez musim naucit. Tak ideme skusat co to da :D

Keby sa tu objavila Melnick, tak nam urcite poradi lavou zadnou :D
janka.mo
21.01.11,12:10
uz som nad majkou tiez rozmyslala :rolleyes:

ale urcite budu aj horsie problemy, takze si to setrim na neskor :D

len mi to nejde do hlavy, preco mi to robi, kedze mzdy pre inu firmu robim v pohode a da sa to. lenze tam nemam toho nestastneho konatela. a v tejto firme okrem neho nemam nikoho. a to si neviem predstavit, co bude, ked budem robit mzdy za januar 2010, ked uz bude musiet platit aj socialku. lebo sa mu to aj tak oplati viac, ako keby bol samoplatca, kedze odmenu ma 50 eur :)

uz som vyskusala dat aj ako statutar, aj ked to sa nehodi, a robi to tiez
zk24
21.01.11,12:14
s TPP nie je ziaden problem, to som skusala uz davnejsie. Ale spolocnikov / konatelov skusam teraz prvy krat :D
janka.mo
21.01.11,12:21
uz som nad majkou tiez rozmyslala :rolleyes:

ale urcite budu aj horsie problemy, takze si to setrim na neskor :D

len mi to nejde do hlavy, preco mi to robi, kedze mzdy pre inu firmu robim v pohode a da sa to. lenze tam nemam toho nestastneho konatela. a v tejto firme okrem neho nemam nikoho. a to si neviem predstavit, co bude, ked budem robit mzdy za januar 2010, ked uz bude musiet platit aj socialku. lebo sa mu to aj tak oplati viac, ako keby bol samoplatca, kedze odmenu ma 50 eur :)

uz som vyskusala dat aj ako statutar, aj ked to sa nehodi, a robi to tiez
tak sme teraz dve, co to skusame, dufam, ze sa nam podari na to prist a ak nie tak dufam, ze nam skusenejsie poradia :)
jana32
26.01.11,07:50
Dobrý deň prajem, prosím o radu, pracujem prvý rok s oberonom a niečo mám zle nastavené, lebo v súvahe mám iný hospodársky výsledok ako vo výkaze ziskov a strát. pritom ide o firmu , ktorá začala svoju činnosť v auguste toho roku, čiže nemohla som zle zúčtovať hospodársky výsledok predchádzajúceho obdobia, čo už mám svoju skúsenosť s tým. Ale všimla som si, že v účtovnom rozvrhu mám na účte pohľadávok zadefinované že tento účet je na r. 41 súvahy, ale napríklad účet dodávateľov nemám tam uvedené nič. To musím mať každý účet v účtovnej súvahe zadefinované kde na ktorom riadku daný účet má byť? A ešte jedna otázka, keď v knihe záväzkov nahadzujete došlé faktúry, tak sumu nahadzujete cez "položky faktúry"? Robím to dobre? Ďakujem, vopred som vďačná za každú radu.
Melnick
26.01.11,08:48
Dobrý deň prajem, prosím o radu, pracujem prvý rok s oberonom a niečo mám zle nastavené, lebo v súvahe mám iný hospodársky výsledok ako vo výkaze ziskov a strát. pritom ide o firmu , ktorá začala svoju činnosť v auguste toho roku, čiže nemohla som zle zúčtovať hospodársky výsledok predchádzajúceho obdobia, čo už mám svoju skúsenosť s tým. Bol problém v starej verzii, ale už ho odstránili, ja síce tak ďaleko :D ešte nie som , ale čítala som to na stránke Oberonu.Ale všimla som si, že v účtovnom rozvrhu mám na účte pohľadávok zadefinované že tento účet je na r. 41 súvahy, ale napríklad účet dodávateľov nemám tam uvedené nič. To musím mať každý účet v účtovnej súvahe zadefinované kde na ktorom riadku daný účet má byť? Mal by sa načítať automaticky A ešte jedna otázka, keď v knihe záväzkov nahadzujete došlé faktúry, tak sumu nahadzujete cez "položky faktúry"? Robím to dobre? Ja nahadzujem vždy cez položky, ale vzhľadom k tomu, že Ty FA tlačiť nemusíš, tak máš možnosť zadať priamo sumy a vynechať nahadzovanie cez položky. Ja však chcem FA špecifikovať a preto volím radšej spôsob nahadzovania cez položky . :)Ďakujem, vopred som vďačná za každú radu.


:):):)

mimotemyodkaz pre Janku a Zuzku - dievčatá moc písania je k Vášmu problému a teraz nestíham. Neskôr ak nebude neskoro sa ozvem.:o
Ináč kočka na Hotline Vás povedie krok za krokom.
jana32
26.01.11,09:17
Melnick, dakujem , jasne ze pockame, si poklad.
jana32
26.01.11,09:18
Melnick, len ked budes mat teda cas, mne to asi automaticky nenapocitalo, nevedela by si mi nejako preposlat uctovny rozvrh, kde co ma byt v ktorom riadku? Ja mam novu verziu, tak neviem mozno som nieco zle nainstalovala.
polka
26.01.11,11:23
Poradíte mi prosím, ako mám v Oberone (mzdy) spracovať zamestnanca, ktorý k 30.12.2010 skončil PP a od 1.1.2011 začal pracovať na dohodu o pac. činosti (s odhláškou a následne prihláškou do SP)? Za rok 2010 mu treba urobiť RZD. Mám ho nahodiť ako nového pracovníka na dohodu, ale potom mi bude v spracovaní miezd figurovať 2x ? Ale zas na druhej strane si neviem predstaviť, ako by som mu potom urobila RZD za rok 2010.
Melnick
26.01.11,16:23
Poradíte mi prosím, ako mám v Oberone (mzdy) spracovať zamestnanca, ktorý k 30.12.2010 skončil PP a od 1.1.2011 začal pracovať na dohodu o pac. činosti (s odhláškou a následne prihláškou do SP)?Musí byť evidovaný s novým prac. vzťahom Za rok 2010 mu treba urobiť RZD. áno Mám ho nahodiť ako nového pracovníka na dohodu, ale potom mi bude v spracovaní miezd figurovať 2x ? Ale zas na druhej strane si neviem predstaviť, ako by som mu potom urobila RZD za rok 2010.
Niekedy sa Ti stane, že jedného zamestnanca - spravidla dohodára na DoVP budeš mať v personalistike evidovaného aj viackrát. Ak máš Zam-ca a dohodára súčasne - program Ti ponúka možnosti riešenia pri spracovávaní miezd:).
anithocka
27.01.11,06:40
prosím Vás viete mi povedať či skladová evidencia a účtovníctvo sú prepojené? ide o to, že sklad a účtovníctvo budú vedené na jednom PC (doteraz to tak nebolo) a že čo sa stane zo skladom ak si doma niečo poúčtujem a budem to chcieť natiahnúť do PC kde je sklad keď medzitým kým ja som doma účtovala oni napríklad nahodili nové skladové karty? nakoľko som nenašla možnosť zálohovania iba skladovej evidencie...ďakujem
Dana1
27.01.11,07:44
Sklad a účtovníctvo sú prepojené. keď v sklade urobíš výdajku a následne aj v sklade fa. tak tá fa bude aj v účtovnícteve. a potom už úhradu robíš normálne cez účto. zálohuje sa celé účto spolu aj so skladom, to znamená keď zálohuješ musí byť sklad zatvorený. nedá sa to takto, asi budeš musieť to čo si naúčtovala účtovať znovu , alebo nahodiť znova skladové karty.
KKatika
27.01.11,09:26
Dobrý deň,
vie mi niekto poradiť ako mám urobiť prevod skladových zásob do nového roka? Keď si otvorím nové obdobie, tak mám skopírované všetky pohyby zo starého roka. Ja by som chcela len prevod zostatkov do počiatočných stavov.
Ďakujem.
KKatika
27.01.11,09:28
Dobrý deň,
vie mi niekto poradiť ako mám urobiť prevod skladových zásob do nového roka? Keď si otvorím nové obdobie, tak mám skopírované všetky pohyby zo starého roka. Ja by som chcela len prevod zostatkov do počiatočných stavov.
Ďakujem.
Dana1
27.01.11,16:49
Ak by si chcela mať na skladových kartách počiatočný stav k 1.1.2011, musela by si v učto. urobiť presun roku 2010 do histórie. no a na to je podľa mňa ešte skoro. budú zmazané všetky príjemky aj výdajky z roku 2010, zostanú len fa, ktoré sú ešte neuhradené alebo uhradené v roku 2011. predtým ale musíš samozrejme zálohovať učto.
v sklade len urob inventúru, vytlačť inventúrny súpis alebo stav skladi k 31.12.2010 a účtuj normálne ďalej.

ja dávam do histórie 3 roky dozadu. takže tento rok budem dávať do histórie rok 2008. takže roky 2009 a 2010 zostanú.
KKatika
28.01.11,13:32
Vďaka za odpoveď. Prajem pekný víkend.
zk24
29.01.11,21:10
Ahojte,

ucim sa pracovat s JU v OBERONE. Akym stylom zauctovat fakturu, ktora obsahuje viacero poloziek? Z toho jedna bude zasoby, druha DHIM a tretia je sluzba.

Ako zadavate taketo predkontacie? VNZD majetok, VOZD rezia a podobne...

V PU je to take jednoduche rozpisat to na jednotlive ucty :D
Dana1
29.01.11,21:54
Aj v Jú je to jednoduché. keď zadávaš novú fa do knihy závazkov. dáš položku fa nová a dole je vybrať zo zoznamu , otvorí sa Ti zoznam neskladových položiek. tam si natipuj cez nový.... nezabudni vyplniť aj rozúčtovanie do ktoprej kolonky v PD to bude zaradené. potom už len to OK prenesieš do fa. pri úhrade fa sa ťa program opýta či úhradu rozúčtovať na viac účtov. dáš áno a je to.
zk24
29.01.11,22:34
Prosim Vas,

Ako sa v Oberone v JU zauctuje zavazok vyplyvauci zo zmluvy o najme? Nie su vystavovanie mesacne faktury, ale len jedna zmluva s tym ze 15.teho v danom mesiaci je uhrada.

Mam to davat cez "iny zavazok" do knihy zavazkov? A dava sa to v celej sume na rok 2010 a potom uhradzat alebo kazdy mesiac spravit predpis aj uhradu? Dakujem
Melnick
29.01.11,22:44
Ja dávam každý mesiac predpis do KZ a aj úhradu každý mesiac. Nedávam to do iných záväzkov. Nepáčia sa mi.:o

Zuzka s tým rozúčtovaním som ja pri DPH-ákovi mala problém. Neviem či Danke - Dana1 dáva dobrý typ DPH, ale mne tam hádzalo staré typy. Až som sa naštvala a nedávam DPH cez rozúčtovanie.
Niekedy sa mi stane, že pri stiahnutí novej verzie sa v predkontáciách zmení typ DPH - dávaj si na to pozor - rozklikaj a uprav si.
Tiež sa občas stane, že za toho pána nedáš správny typ DPH - vtedy hodím hocičo čo mi program dovolí a následne sa vrátim v doklade cez opravu a zrazu, ejhľa, dá sa tam dať správny typ. Kým som na to prišla, bola som asi takáto.:mad:
zk24
29.01.11,22:52
To s tou DPH-ckou som postrehla pri Podvojnom uctovnictve. a to napriklad ked chcem dat ze "nezaradit do priznania dph", tak najprv musim zmenit typ dph az potom robit nieco s datumami. ak nastavim datumy ine, uz neviem hybat s typom dph, respektive mi to tam nieco prideli a neviem to upravit. musim pridat tak ako je a nasledne sa vratit a opravit...

v tom JU to teda davas pod fakturu? ked nedavas iny zavazok.... aky davas teda doklad, cislo dokladu ked je to zmluva????
Melnick
29.01.11,23:30
Napr. Nájomná zmluva = VS 201001 a ja si potom upravujem
január = 20100101
február = 20100102
marec = 20100103
december = 20100112

Toto značenie si poznačím ako poznámku do nájomnej zmluvy.
Prešlo to aj DK. :)
zk24
29.01.11,23:49
A ako sa zadavaju do penazneho dennika v OBERON trebars blocky z ERP ak su tam sucasne sluzby aj material? Trebars predaj nejakeho zosita a sucasne kopirovanie? Ako sa da jeden blok z ERP rozdelit na viac riadkov?
Melnick
30.01.11,00:02
A ako sa zadavaju do penazneho dennika v OBERON trebars blocky z ERP ak su tam sucasne sluzby aj material? Trebars predaj nejakeho zosita a sucasne kopirovanie? Ako sa da jeden blok z ERP rozdelit na viac riadkov?

V JÚ to všetko "hodím" do réžie s doplňujúcim textom :kancelárske potreby.:)

V PÚ to rozčlením.:)
zk24
30.01.11,00:04
Nejako sa mi to JU nepaci :( PU mam radsej...
Melnick
30.01.11,00:14
Zuzka ak Ti môžem poradiť , urob si predkontácie na všetko čo Ťa napadne a potom už budeš iba nahadzovať ako zmyslov zbavená:D
Napr:
úroky kredit
úroky debet
réžia - neplatiteľ DPH
cestovné náhrady
stravné
rozdeľ si jednotlivé odvody do fondov : ZP,SP, DNP, PvN
kód, ktorý bude "zberný" a musíš sa vrátiť k nemu neskôr.......
No ja ich mám spústu.
Jedem mám napr 999 ID - s nulovou hodnotou, na ktorý si počas celého roka zapisujem na čo nesmiem zabudnúť.
Pri uzávierke to vždy uvítam. ;)
zk24
30.01.11,06:21
Zuzka ak Ti môžem poradiť , urob si predkontácie na všetko čo Ťa napadne a potom už budeš iba nahadzovať ako zmyslov zbavená:D
Napr:
úroky kredit
úroky debet
réžia - neplatiteľ DPH
cestovné náhrady
stravné
rozdeľ si jednotlivé odvody do fondov : ZP,SP, DNP, PvN
kód, ktorý bude "zberný" a musíš sa vrátiť k nemu neskôr.......
No ja ich mám spústu.
Jedem mám napr 999 ID - s nulovou hodnotou, na ktorý si počas celého roka zapisujem na čo nesmiem zabudnúť.
Pri uzávierke to vždy uvítam. ;)

No ja sa JU prave iba ucim. Naschval som zobrala jedneho zivnostnika, ktory robi JU, aby som sa to naucila. Pred kazdym jednym zapisom googlim a googlim jak zmyslov zbavena :D :D :D

Este pozeram ze OBERON neponuka moznost Vykaz o majetku a zavazkoch? to sa musi robit rucne? Teda no problem, len aby som vedela ze to nemam hladat.
Melnick
30.01.11,09:51
Ale Zuzka - ponúka a to v dvoch formátoch. Jeden pre Teba "len taký" :D a druhý priamo na vytlačenie pre DÚ.

Tak len hľadaj a nájdeš;) a nájdeš ho pod tlačovým výstupom Výkaz o Príjmoch a Výdavkoch.

mimotemy zadala si správne obdobie?
zk24
30.01.11,09:53
Potom pojde o profesionalnu slepotu... lebo klikam kam sa da a vsade vidim iba Vykaz o prijmoch a vydavkoch... o majetku a zavazkoch nevidim
zk24
30.01.11,09:55
beriem spat, beriem spat. uz uz uz uz vidim :D Ctrl+T :) Cez "Tlac" mam vsade iba Vykaz o P a V. Ale cez Subor - Tlacove vystupy uz aj Vykaz o MaZ... boze :D
Melnick
30.01.11,09:58
http://www.porada.sk/image.php?u=87227&dateline=1271947923 (http://www.porada.sk/member.php?u=87227)
zk24 (http://www.porada.sk/member.php?u=87227) Dnes, 10:55 AM
beriem spat, beriem spat. uz uz uz uz vidim :D Ctrl+T :) Cez "Tlac" mam vsade iba Vykaz o P a V. Ale cez Subor - Tlacove vystupy uz aj Vykaz o MaZ... boze :D



Všetci sme na začiatku klikali ako šialení, teda ja určite. :D:D:D
Tak nebožekaj, nikto Ťa za to neprestane mať rád .:D:D:D
zk24
30.01.11,10:05
Ucim sa robit v JU, prvy krat v zivote to skusam, ale uz teraz to lutujem :D
Dana1
30.01.11,13:10
Ja dávam každý mesiac predpis do KZ a aj úhradu každý mesiac. Nedávam to do iných záväzkov. Nepáčia sa mi.:o

Zuzka s tým rozúčtovaním som ja pri DPH-ákovi mala problém. Neviem či Danke - Dana1 dáva dobrý typ DPH, ale mne tam hádzalo staré typy. Až som sa naštvala a nedávam DPH cez rozúčtovanie.
Niekedy sa mi stane, že pri stiahnutí novej verzie sa v predkontáciách zmení typ DPH - dávaj si na to pozor - rozklikaj a uprav si.
Tiež sa občas stane, že za toho pána nedáš správny typ DPH - vtedy hodím hocičo čo mi program dovolí a následne sa vrátim v doklade cez opravu a zrazu, ejhľa, dá sa tam dať správny typ. Kým som na to prišla, bola som asi takáto.:mad:


Aj mne pri neskladovcých položkách dáva staré typy DPH, tak ani ja tam nedávam žiadne DPH . DPH je potom za celý doklad a schluss.

ja som si na to rozúčtovanie zvykla a stále ho používam. začala som to používať v jednej firme kde mám CHD a tam ÚP chce rozdeliť všetky náklady v CHD zvlášť. a ja keď mám na fa aj nájom, aj vodu, aj teplo tak som to musela (ked som si chcela ulahčiť robotu) takto riešiť. treaz už len cez filter si dám predkontáciu ktorú potrebujem, obdobie, pozriem si - sučty stlpcov PD a už tam mám len ten požadovaný stlpec odpíšem sumu (ešte je to aj bez DPH :D) a náročná tabuľka pre ÚP je hotová sťaby cubi-dup. :D
kornelia2
03.02.11,10:19
Ahojte dobre vam vypocitalo v mzdach -ročne hlasenie???
Ked som to rucne urobila tak mi vyslo nulove, ked to davam cez program tak mi uplne nieco vypocita,robim iba 1 zamestnanca.
Teraz neviem co mam dobre???
dushan
03.02.11,16:35
Milí Oberoňáci,

máte niekto skúsenosti s používaním Oberonu výlučne na vedenie skladovej evidencie?

Mne účtovníctvo spracováva účtovníčka a ja si chcem viesť v oberone sklad aj za pomoci offline prepojenia s euro pokaldňami.

Ak niekto tento model reálne používa, budem vďačný za všetky rady a tipy.

PS: Po prečítaní tejto témy som veľmi milo prekvapený možnosťami a schopnosťami OBERONU, hlavne pri zvážení jeho relatívne nízkej cene!
Melnick
03.02.11,20:23
Ahojte dobre vam vypocitalo v mzdach -ročne hlasenie???
Ked som to rucne urobila tak mi vyslo nulove, ked to davam cez program tak mi uplne nieco vypocita,robim iba 1 zamestnanca.
Teraz neviem co mam dobre???

Verzia Január II - bola zlá, skús februárovú. Pricapili ju dnes. Predvčerom, včera a aj dnes som si dobre pokecala :mad: na hotline.
zk24
06.02.11,11:37
Ahojte,

ako vykluckovat z tohto:

V knize zavazkov mam 2 faktury od O2 zaúctovane, neuhradene.
FA 1: 518 / 321 - 20 €
FA 2: 518 / 321 - 62 €


Klient ide na pobocku a uhradi obe faktury naraz priamo na pobocke a plati platobnou kartou. Den fyzickej uhrady 8.10.2010.

Dostanem PPD kde je prilepeny aj ERP blok a potvrdenie o uhrade platobnou kartou. ERP Vyzera takto:
Uhrada FA 1 20 €
Uhrada FA 2 62 €
Poplatok za platbu v hotovosti 1 €
Spolu: 83 €

Na bankovom vypise vidim sumu 83 € zauctovanu dna 10.10.2010

No a teraz neviem ako tie uhrady zauctovat. Mam k nim PPD (+ERP) platene kartou co ma laka uctovat takto:

ID zo dňa 8.10.2010
321 / 261 (FA 1) /Kniha závazkov - Uhradit - Doklad - Interny doklad/
321 / 261 (FA 2) /Kniha závazkov - Uhradit - Doklad - Interny doklad to iste cislo/
Teraz ale co s tym 1 €?
Cez uctovny dennik zadat novy ID s tym istym cislom a dat 1 € ako 518 / 261?

Hradim tri rozne platby jednym dokladom?

a 10.10.2010 uz iba:
261 / 221 v sume 83 €

Co hovorite?

Dakujem
Melnick
06.02.11,19:31
Zuzka , ja si takúto platbu potom označím a) b) c)
Vo výpise mám potom napr:
B - 01/24a
B - 01/24b
B - 01/24c

Sumár = 2 faktúram a poplatku.
KKatika
09.02.11,14:30
Ahojte poradáci, ako tlačíte likvidačné listy k záväzkom?
ďakujem
kivi
09.02.11,20:43
Zdravím. Chcem sa spýtať, či je možné, že ak má náš dodávateľ zakúpený model fakturácie, tak nedokáže vytlačiť, resp. vyexportovať sumarizáciu alebo nejaký zoznam vystavených faktúr. Toto mi totižto tvrdí. Chcela som si len skontrolovať, či mám zaúčtované všetky faktúry. Všetky faktúry boli platené vždy v hotovosti, takže mi neposiela inventarizáciu pohľadávok. Ďakujem za odpoveď.
Melnick
09.02.11,21:02
Stačí zadať filter a tlačových výstupov máš koľko chceš.
a) všetky vystavené
b) neuhradené v PD
c) neuhradené k dátumu splatnosti
d) týždeň po splatnosti
a mohla by som pokračovať ....................a pokračovať
Melnick
09.02.11,21:14
Robili ste už mzdu za január, kde ste riešili refundáciu podľa §50a ???
Myslíte, že je program správne nastavený ?
Dana1
11.02.11,21:27
ešte som nerobil. no idem na to v pondelok. som sledovala tie zmeny ako robili zmeny v programe a nevidelo sa mi to.

už v decembri som videla, že sa čosi deje a najprv som si radšej aktualizáciu stiahla na skúšku len na neutralnom PC, presne kôli tomu §. keď som videla , že je to zle najprv som urobila mzdu, ktorej sa to týka a potom som aktualizovala program aj naostro. :D

ale čo som zbežne pozerala tak už najnovšie som videla, že je tam § ale nie je tam písmeno. tak neviem. nejak to odsúvam stále na neskôr. :D
Melnick
13.02.11,16:37
Dani, môžeš sa do toho pustiť.:) Je to OK. Medzi inými príjmami nájdeš kolonku , kde zadáš výšku refundácie a tá suma je potom aj predmetom zdanenia.
mimotemy Aj tak sa mi to vstupovanie refundácie do VZ pre ZP ...NEPÁČI. Ale to už nie je moja vec. Tak to chcú iní.
Dana1
13.02.11,16:50
Fuj, to mi odľahlo, že je to v poriadku. no idem na to, že to mám z krku. normálne som sa bála robiť tu mzdu, že čo zas bude.
Melnick
13.02.11,18:51
Ja som v januárovej verzii robila moju najväčšiu firmu. Sú to poctivci, čo chcú mať všetko hotové aj poplatené do 8. dňa v mesiaci. No tentokrát im idem podklady odovzdávať až zajtra, pretože pri otvorení miezd mi stále vypisovalo - zmazať všetky spracované mzdy a prerobiť ich v novej verzii. Ani nevieš aká som bola "šťastná" že prepracovávaním všetkých miezd prídem zbytočne o môj drahocenný čas.
Ale pochopenie pre takéto prípady, máme navzájom iba my, tu - od nikoho iného. Bohužiaľ.:mee:
jana32
13.02.11,20:24
Dobrý večer, prosím Vás ako mám v oberone v spracovaní miezd zadať dovolenku? Našla som si sekciu náhrady, cez vyberač sa mi dá vybrať všetko od paragrafu až po neplatené voľno, ale dovolenka tam nie je. A ešte jedna prosba, zamestnanec mal vyplatené vreckové pri pracovnej ceste, to mu treba zdaniť, ako to v tom programe urobiť? Vopred ďakujem za radu.
Melnick
13.02.11,23:18
Dobrý večer, prosím Vás ako mám v oberone v spracovaní miezd zadať dovolenku? Našla som si sekciu náhrady, cez vyberač sa mi dá vybrať všetko od paragrafu až po neplatené voľno, ale dovolenka tam nie je. A ešte jedna prosba, zamestnanec mal vyplatené vreckové pri pracovnej ceste, to mu treba zdaniť, ako to v tom programe urobiť? Vopred ďakujem za radu.
Pri spracovaní miezd - upraviť mzdu - sa Ti ponúka prvá tabuľka, kde máš počet odpracovaných hodín.
Potom tam máš ..
nadčasy
dovolenka
sviatok
sem môžeš priamo zadať počet hodín dovolenky, ak máš zakliknuté pole "kontrola FPD" tak Ti upraví hodiny odpracované a počet hodín dovolenky.
Máš možnosti pridať si jednotlivé zložky mzdy, len sa musíš troška v tých mzdách "poprehrabávať":)
Ináč môžeš to dať aj cez iné danené príjmy.
janka.mo
16.02.11,18:39
ahojte
poradte mi prosim... mam konatela v s.r.o. a ten si doteraz vyplacal odmenu 50 eur mesacne za vykon funkcie konatela. ked mu teraz zadam prac.vztah - statutar.zastupca - pravidelny prijem, tak ked mu tam zadam tych 50 eur, tak mi stale vypise, ze minimum musi byt 317. poradte co s tym.... kde mozem mat chybu? viem, ze odmena 50 eur je realne malo, ale on si tak chce poriesit zdravotnu, kedze sa to tak doteraz dalo.
dakujem


teraz som skusila zmenit pracovny uvazok na 1, doteraz som tam mala 8 a uz ma to pustilo, teda zobralo mi tych 50 eur mesacne. je to takto v poriadku? aj vo vztahu k odvodom? prepacte, ze vas s tym otravujem, ale nejako som spanikarila...
dakujem
Melnick
16.02.11,20:27
Máš to OK.
EPk
17.02.11,14:53
Ahojte dobre vam vypocitalo v mzdach -ročne hlasenie???
Ked som to rucne urobila tak mi vyslo nulove, ked to davam cez program tak mi uplne nieco vypocita,robim iba 1 zamestnanca.
Teraz neviem co mam dobre???
Aj mne dalo do 1. a 5. riadku ine sumy :(
Melnick
17.02.11,15:12
Už dva roky sa snažím presvedčiť kompetentných , aby dovolili "zamknúť" Q. výkazy po ich spracovaní. Pretože ja si upravím Q výkaz tak , aby bol správny a pri ďalšom otvorení miezd a načítaní pre iné potvrdenia tam sú aj tak tie údaje čo načíta program - bohužiaľ neprávne.

Aj časť IV. v hlásení je nesprávne vyplnená. Treba si dávať pozor.:)
janka.mo
18.02.11,13:14
ahojte, skusali ste dat vyplnit z podvojneho uctovnictva danove priznanie PO? lebo mne tam vypisuje, ze nie je spravny xml format, ci take nieco? mysliste, ze sa to da do poriadku alebo si to mam radsej vyplnit rucne?
Melnick
18.02.11,14:59
Ešte chvíľu vydrž, robia chlapci jak strhaní. :D
janka.mo
18.02.11,15:02
ked ja som taka nedockava :D :D :D
zk24
19.02.11,10:32
Už dva roky sa snažím presvedčiť kompetentných , aby dovolili "zamknúť" Q. výkazy po ich spracovaní. Pretože ja si upravím Q výkaz tak , aby bol správny a pri ďalšom otvorení miezd a načítaní pre iné potvrdenia tam sú aj tak tie údaje čo načíta program - bohužiaľ neprávne.

Aj časť IV. v hlásení je nesprávne vyplnená. Treba si dávať pozor.:)

Kiez by sa dali ukladat aj Suvaha a Vysledovka.... taha mi to tam obludne vymyslene cisla, ja to upravim, vytlacim, ulozit sa to neda, a ked to otvorim znova musim to znova prepisovat a kontrolovat. uz mi to lezie dost na nervy.
jana32
21.02.11,19:12
Dobrý večer, prosím o radu, ak potrebujem viesť v Oberone účtovníctvo neziskovej organizácie, kde si to mám nakonfigurovať? Nenašla som to ani v základných údajoch firmy a účtovná osnova pre neziskovky je predsa len trochu iná ako pre podnikateľský subjekt. Ďakujem
martinr
21.02.11,19:54
ahojte, skusali ste dat vyplnit z podvojneho uctovnictva danove priznanie PO? lebo mne tam vypisuje, ze nie je spravny xml format, ci take nieco? mysliste, ze sa to da do poriadku alebo si to mam radsej vyplnit rucne?

Ja som skúšal dať vyplniť z jednoduchého účtovníctva daňové priznanie FO a tiež sa to nepodarilo. Je to chyba Oberonu. Načíta sa totiž nesprávne tlačivo z drsr.sk pre daň za rok 2009 a pre tento formulr sú aj upravené všetky dáta z účtovníctva. Keď som urobil fintu tým spôsobom, že som sa do správneho tlačiva na drsr.sk pre daň z FO za rok 2010 pokúsil vložiť údaje zo súboru (možnosť na konci tlačiva), ktorý pre tento účel Oberon vygeneroval, tak to dopadlo tak ako to popisujete vy - hláškou "Nesprávny vstupný XML súbor pre dané tlačivo." Keďže to ešte nesúri, tak skúsim počkať na najbližší servis pack od exalogicu.
Melnick
21.02.11,21:55
Dobrý večer, prosím o radu, ak potrebujem viesť v Oberone účtovníctvo neziskovej organizácie, kde si to mám nakonfigurovať? Nenašla som to ani v základných údajoch firmy a účtovná osnova pre neziskovky je predsa len trochu iná ako pre podnikateľský subjekt. Ďakujem


- Servis
- Nastavenia
- Základné - úplne dole sú dve možnosti zvoliť typ účtovania:
o pre podnikateľské subjekty
o pre OZ a iné neziskové organizácie:)
janka.mo
22.02.11,07:56
Ešte chvíľu vydrž, robia chlapci jak strhaní. :D
cakam, cakam a stale nic, vyplnit cez internet DP PO mi nejde (myslim preniest udaje)... :(
Melnick
22.02.11,20:45
cakam, cakam a stale nic, vyplnit cez internet DP PO mi nejde (myslim preniest udaje)... :(
Dnes boli "Oberoňáci" upozornení na ďalšie chyby - neviem či je to už opravené , ale svieti tam nová verzia s dnešným dátumom, ale keď pozriem zmeny tak ma hodí na verziu z februára. Radšej počkám 3 - 4 dni, aby som nemusela zúriť pri ďalších kiksoch v tlačových výstupoch.

Ročné hlásenie je jeden veľký DES. Nechápem z čoho sú načítavané tie údaje, keď urobím krížovú kontrolu všetko mi súhlasí, ale do tlačiva načíta také jojoviny, že ma skoro vystrelo.:mad::mad::mad:
Všetky hlásenia prepracovávam.:(:(:(
jana32
24.02.11,18:46
Melnick, prosím ťa, keď tlačím v JU pokladničné doklady, vždy mi vytlačí dva rovnaké ( je mi jasné, akože ten druhý pre odberateľa či dodávateľa ) ale dá sa to urobiť tak, aby mi vytlačilo len jeden? A nevpisuje mi čísla dokladov na pokladničné doklady, jednu firmu som urobila tak, že som ich vypísala ručne, ale teraz ma čaká taká väčšia firma, isto mám niečo zle nastavené.Ďakujem
alicacka
24.02.11,19:10
V JÚ sa to dá nastaviť, keď sa dobre pamätám, tak v ponuke nastavenia.
Melnick
24.02.11,19:20
Melnick, prosím ťa, keď tlačím v JU pokladničné doklady, vždy mi vytlačí dva rovnaké ( je mi jasné, akože ten druhý pre odberateľa či dodávateľa ) ale dá sa to urobiť tak, aby mi vytlačilo len jeden? A nevpisuje mi čísla dokladov na pokladničné doklady, jednu firmu som urobila tak, že som ich vypísala ručne, ale teraz ma čaká taká väčšia firma, isto mám niečo zle nastavené.Ďakujem

- Servis
- Nastavenia užívateľ
- Tlačové výstupy
- Pokladničné doklady - tu sú dve tabuľky a v tej nižšej si môžeš vybrať s troch možností - tlačiť 1, 2 , alebo 3 doklady .:)
jana32
24.02.11,19:36
- Servis
- Nastavenia užívateľ
- Tlačové výstupy
- Pokladničné doklady - tu sú dve tabuľky a v tej nižšej si môžeš vybrať s troch možností - tlačiť 1, 2 , alebo 3 doklady .:)

Super, už mi to ide, prosím ťa ešte jedna prosba, dá sa to nastaviť tak, aby mi vytlačilo všetky pokladničné doklady naraz? Ja sa teraz musím nastaviť na každý a jeden pokladničný doklad, vytlačiť ho , zase sa posunúť na ďalší a vytlačiť atď. Dá sa to nejako hromadne?
Melnick
24.02.11,20:11
Áno dá sa . Dá sa urobiť aj filter a vtedy ti bude tlačiť len to čo si "vyfiltruješ ".
Pri tlači nezadáš Pokladničný doklad, ale Pokladničné doklady.:)
ivako
27.02.11,15:01
Ja som tohto roku zamávala Oberonu na rozlúčku pá, pá. Mám ho-hlavne v posledných dvoch rokoch dosť.
daja
01.03.11,13:10
Ahojte, chcem sa spýtať. V mzdách (tvorba miezd) je kólonka stravné -chcela som tam nahodiť výšku diet (vyplácam ich raz mesačne spolu s výplatou na účet).
Ale keď som to zadala - Upraviť mzdu- iné zložky - stravné-náhrada, tak sa mo to zobrazilo síce ako iná oslobodená náhrada, ale zahrnulo mi to do čistej mzdy. Predpokladala som, že sa to zobrazí v kolónke stravné a nebude to zahrnuté v čistej mzde. Diety nie sú zložka mzdy.... či som niečo prehliadla?