ldi
31.05.09,08:29
Dievčatá poprosil by som o dobrý recept na pečienkove knedličky.O týžden robí nevesta krštenky a rozhodol som sa im navariť.Chcela by dobru svadobnu polievku s rezancami a pečienkovými knedličkami.Ďakujem
trisestri
31.05.09,06:53
drobeceva
31.05.09,06:56
Ja robievam takto: zomeliem pečeň, osolím, okorením, vegetu, pomeliem, alebo nadrobno nakrájam cibuľku, pridám 1 vajíčko, krupicu. Zaváram do polievky. Všetkým chutí.....
terezamaria
31.05.09,07:04
Dievčatá poprosil by som o dobrý recept na pečienkove knedličky.O týžden robí nevesta krštenky a rozhodol som sa im navariť.Chcela by dobru svadobnu polievku s rezancami a pečienkovými knedličkami.Ďakujem
Ja robím pečienkové guľky, ktoré dám potom uvariť do polievky, keď je už
precedená.
Rozmočím 5 rožkov, dobre ich vyžmýkam
pridám 3-4 vajcia
naškriabanú kuraciu pečienku na doštičke cca 20 dkg
nadrobno nasekanú petržlenovú vňať, keď nemáš, tak zelerovú
soľ
mleté čierne korenie
mletú rascu
vegetu
bylinkové maslo-prášok-korenina
pokiaľ je to riedke zahustím strúhankou

Dobre zamiešam a mokrými rukami tvarujem guľky a dávam ich rovno variť do polievky, varia sa asi 10 minút. Sú výborné.
Melnick
31.05.09,07:24
Pečeňové knedličky narýchlo:

Ja pečienku rozotriem nožom, pridám vajíčko, korenie, soľ, nadrobno nasekanú vňať petržlenovú a toľko hrubej krupice, prípadne detskej krupice, aby nebolo riedke cestíčko. Cesto si do primeranej hustoty môžeš upraviť pridaním strúhanky.
Haluštičky neodváram priamo do polievky, lebo ju chcem mať peknú číru, tak ich varím v inom hrnci -ak mám polievky veľa tak odoberiem z nej, prípadne si prevarím vodu dám trochu vegety a nahádžem haluštičky.
Keď ich nechcem malé, tak lyžicou hádžem veľké knedličky. 3- 4 do jedneho taniera úplne stačia.
Priznám sa, že spolu s rezancami to nepodávam. Buď - alebo.:o


PS: Ja robím bez cesnaku, cibule a bez žemle namočenej v mlieku, ale ty si to kľudne môžeš dať - výborné sú také aj také.
ldi
31.05.09,07:48
dakujem Vám dievčatá a určite odskušam postupne všetky recepty....