kaps
31.05.09,15:00
Kto mi viete poradiť. Kúpil som maskarpone a podľa prianého receptu na tiramisu, som ho vyrobil. Zákusok bol výborný. Mám však problé. Podľa receptu, do krému idú surové vajcia a mám strach, aby sme po konzumácii nemali problémy so salmonelou. Kto mi viete poradiť, ako ošetriť surové vajcia, pred prípravou krému na tiramisu. Ďakujem aj za dobré recepty na tento supr zákusok. Nemám rád v receptoch "náhradné riešenia", tak to si neprosím.
veronikasad
31.05.09,13:21
Rozalka
31.05.09,15:37
Mám veľmi rada tiramisu, no z uvedeného dôvodu ho robím len v zime.
amisala
08.06.09,15:30
Tie vajcia by bolo dobré kúpiť domáce čerstvo po znesení......zrejme u nejakej dobrej susedy...
vrocka
08.06.09,16:36
Je to hlúposť, prepáč za výraz, salmonele nepomôže nič iba varenie a pečenie, je pravda, že v zime je jej menej, ale ani to nepomôže. Mala som ju už dvakrát raz zo zmrzliny a raz z nevarenej majonézy, a neprajem to ani najväčšiemu nepriateľovi, iba ak by chcel niekto rýchlo schudnúť.
Bionda
09.06.09,11:55
My používame výlučne domáce vajcia, aj na tiramisu, ale nikto sme nič nedostali- inak salmonela nie je vo vajci, ale na škrupine:)
Moja staršia dostala salmonelu zo zmrzliny , ktorú si kúpila.
Moja skúsenosť pri čerstvých vajciach ( ja vajce tesne pred použitím opláchnem pod tečúcou vodou a utriem pap. obrúskom) je zatiaľ 100% bez salmonelová:)
osky
09.06.09,12:56
My používame výlučne domáce vajcia, aj na tiramisu, ale nikto sme nič nedostali- inak salmonela nie je vo vajci, ale na škrupine:)
Moja staršia dostala salmonelu zo zmrzliny , ktorú si kúpila.
Moja skúsenosť pri čerstvých vajciach ( ja vajce tesne pred použitím opláchnem pod tečúcou vodou a utriem pap. obrúskom) je zatiaľ 100% bez salmonelová:)

velmi uzitocna rada!dakujem!
laumar
18.06.09,11:46
tu sú nejaké recepty
wagner
18.06.09,13:55
A v akej reči sú tie recepty? Mne tam píše iba štvorčeky.