Rupert
25.07.05,02:30
4 celé vajcia dobre vymiešať
2 lyžičky soli
1 lyžička mleté korenie
1 lyžička rasca
1 lyžička majorán
1 lyžička paprika
1 lyžička vorčestrová omáčka

všetky uvedené lyžičky sú kávové

1 lyžica horčice
1 lyžica kečupu
1 lyžica vegety
1/2 lyžice kari korenia

myslia sa polievkové lyžice

No a to hlavné je mäso. takže trebárs 1 kg chudé karé bez kosti.
Každý plátok mäska potrieme omáčku a ukladáme do nádoby, a postupne vrstvíme aby sa omáčka dobre nasiakla. Pre správnu chuť necháme v chladničke cez noc. A potom na panvici opečieme.
Martina80
25.07.05,07:20
Práve včera sme to mali. Mäsko bolo od piatku v páce a bolo fantastickéééééé!!!!Vrelo odporúčam. My to voláme Pikantné bravčové mäso. Alebo ho obalíme v cestíčku a potom vypražíme. Všetky lyžičky dávame kávové.
elli
31.07.05,09:08
4 celé vajcia dobre vymiešať
2 lyžičky soli
1 lyžička mleté korenie
1 lyžička rasca
1 lyžička majorán
1 lyžička paprika
1 lyžička vorčestrová omáčka

všetky uvedené lyžičky sú kávové

1 lyžica horčice
1 lyžica kečupu
1 lyžica vegety
1/2 lyžice kari korenia

myslia sa polievkové lyžice

No a to hlavné je mäso. takže trebárs 1 kg chudé karé bez kosti.
Každý plátok mäska potrieme omáčku a ukladáme do nádoby, a postupne vrstvíme aby sa omáčka dobre nasiakla. Pre správnu chuť necháme v chladničke cez noc. A potom na panvici opečieme.

U nas je to zavedene pod nazvom "macane maso", je to fakt mnaaaamkove, len toho cierneho korenia davam trocha menej, pridam este 2 lyzice olivoveho oleja (ovela lepsie sa to masko rozlezi a nasiakne, uvidis), a obcas nejake drobne obmeny (pridam aj zazvor, alebo miesto worchestru sojovu omacku, alebo miesto kecupu pretlak).
A je to dobre aj z hydinoveho masa, nielen z prasiatka.

Vzdy urobim viac, ze ved v tom sose to moze postat v chladnicke aj do pondelka... ale zatial to vzdy padlo za obet este v nedelu :)
pyton
31.07.05,10:15
Vyskúšam......Ja zas rada pacujem v pive /plzenskom;)/, tiež je to potom mňam, také jemnučké.
http://galeriesmajliku.webzdarma.cz/041.jidlo.symboly/003.gif
Paula
31.07.05,10:32
Aj v pive, alebo len v pive? :)
P.S.: pyton, som vážne sa pýtala.... čo ešte okrem piva?
Rupert
31.07.05,11:19
a vo víne ešte lepšie :)

Paula, ten hot dog vypadá chutne. vypadá to že tam je kvalitné mäsko. :)
ondrejvla
31.07.05,12:39
Aj v pive, alebo len v pive? :)
P.S.: pyton, som vážne sa pýtala.... čo ešte okrem piva?
Paula, to je drastickéééé!!
premiko
31.07.05,12:51
Nic nove pod slnkom damy a pani...obycajne marinovane mäso....ti koreniny by aj sedeli, pouzivam viac, ale je dobre nechat to postat v marinade aspon tri - styri dni...netreba sa bat dat i polievkove lyzice...marinada musi byt redsia...netreba nic pretierat...jemne klepnute masko, ja najradsej morcacie, kuracie prsicka potom len utopit v tej marinade...obcas pocas marinovania prehodit....po troch ci styroch dnoch stacia max. dve minutky oprazit s kazdej strany...moja zena ma za toto miluje....
Paula
31.07.05,13:02
mäsko používam hydinové, nakrájané na "hranolčeky".....Každopádne je dobré mať jednu-dve várky v mrazničke, je to vždy pripravené pohostenie pre domácich i pre hostí. :)
ondrejvla
31.07.05,13:06
Nic nove pod slnkom damy a pani...obycajne marinovane mäso....ti koreniny by aj sedeli, pouzivam viac, ale je dobre nechat to postat v marinade aspon tri - styri dni...netreba sa bat dat i polievkove lyzice...marinada musi byt redsia...netreba nic pretierat...jemne klepnute masko, ja najradsej morcacie, kuracie prsicka potom len utopit v tej marinade...obcas pocas marinovania prehodit....po troch ci styroch dnoch stacia max. dve minutky oprazit s kazdej strany...moja zena ma za toto miluje....
Len za toto? Ty sa máš.
Môj manžel vôbec nevarí a ja ho milujem už 40 rokov!
ondrejvla
31.07.05,13:16
Pridám aj ja receptík, ktorý chutí celej našej rodinke, často grilujeme mäsko vonku na grile v krbe, používam viacero marinád.

Čerstvú bazalku - červenú i zelenú nakrájam na drobno, do olivového oleja rozmixujem 2-3 papriky, 1 hlávku ošúpaného cesnaku, 2-3 polievkové lyžice Vorchestrovej omáčky, 1 PL horčice, 1 ČL soli, 1 ČL korenia, 1 ČL Dobrotky ( obdoba Vegety, ale bez glutamánu), 1 ČL provensálskeho korenia, valčekom na mäso, prípadne v mažiariku potlčiem 1 ČL zeleného korenia, 1 PL slivkového lekváru. Všetko rozmixujem, naklepané mäsko naložím do marinády, pomedzi vrtvy mäska dám ešte celé lístočky šalvie, prípadne rozmarínu a nechám uležať 1-2 dni.( Vetvičky šalvie a rozmarínu potom vyhodím!) Nebojte sa kombinovať lekvár s cesnakom a koreninami, je to vynikajúca chuť. Môžete takto naložiť hydinu, alebo i bravčovinu. Môj zať, ktorý ľúbi mastnejšie má rád i plátky prerasteného bôčika, naklepaného a naloženého v tejto marináde.
premiko
31.07.05,14:27
...hehehe...
....samo, ze nie len za toto....!!!
pyton
03.08.05,10:32
to Paula: len v pive. Minule som to mäsko /kuracie prsia/ zabudla naklepať :eek: , len som ich umyla, dala do misky s pivom a boli super super. Korenila som to len soľou a pepřom tesne pred hodením na rozpálený olej.../boli tam nechtiac 2 dni, mali byť len 1 :)/

Viem, že aj vo víne je to dobré aj v iných marinádach.

A tomu slivkovému lekváru sa tiež nedivím. Havel má nejaký chýrny recept na guláš, ktorý robí pre priateľov a tiež tam dáva slivkový alebo čučoriedkový /??/ lekvár. Ten recept bol aj v časopise, ale už som ho asi stratila. Ale mám odložený recept od kniežaťa Schwarzenbergra, ktorý robí zas kapra na černo, čo je ich dedený rodinný vianočný recept a je to s čiernym pivom. To som ešte neskúšala, ten Havlov guláš kedysi dávno áno, bol dobrý.
http://galeriesmajliku.webzdarma.cz/041.jidlo.symboly/002.gif
pyton
05.01.06,20:42
Na tejto stránke je okrem iného spústa /47/ marinád a /63/ omáčok.;)

:) http://www.grilovani.org/