figiba
08.06.09,15:02
Chcem dat v praci okamzite vypoved.
Da sa to???
A vie niekto poradit, ake budu nasledky ak hned odidem do novej prace??
dakujem
Martin Mocko
08.06.09,13:28
Chcem dat v praci okamzite vypoved.
Da sa to???
A vie niekto poradit, ake budu nasledky ak hned odidem do novej prace??
dakujem

Možné ukončenia PP:
1. výpoveď zo strany zamestnanca - vzniká povinnosť výpovednej lehoty 2mes.
2. dohoda o ukončení PP (dvojstranný právny akt - s dohodou súhlasia obidve strany)
3. ukončenie PP v skúšobnej dobe
4. ukončenie PP uplynutím doby, na ktorý bol uzatvorený

Ak zamestnávateľ neporušil nejaké ustanovenie zákonníka práce v nadväznosti na tvoj PP - tak môžeš použiť iba tieto 4 možnosti.
veronikasad
08.06.09,13:32
Chcem dat v praci okamzite vypoved.
Da sa to???
A vie niekto poradit, ake budu nasledky ak hned odidem do novej prace??
dakujem
Zamestnanec môže skončiť okamžite pracovný pomer i ba z dôvodov uvedených v § 69 Zákonníka práce :

69
Na začiatok (http://www.porada.sk/t56527-zakonnik-prace-od-1-1-2009-a.html#hore)

(1) Zamestnanec môže pracovný pomer okamžite skončiť, ak

a) podľa lekárskeho posudku nemôže ďalej vykonávať prácu bez vážneho ohrozenia svojho zdravia a zamestnávateľ ho nepreradil do 15 dní odo dňa predloženia tohto posudku na inú pre neho vhodnú prácu,
b) zamestnávateľ mu nevyplatil mzdu, náhradu mzdy, cestovné náhrady, náhradu za pracovnú pohotovosť, náhradu príjmu pri dočasnej pracovnej neschopnosti zamestnanca alebo ich časť do 15 dní po uplynutí ich splatnosti,
c) je bezprostredne ohrozený jeho život alebo zdravie.

(2) Mladistvý zamestnanec môže okamžite skončiť pracovný pomer aj vtedy, ak nemôže vykonávať prácu bez ohrozenia svojej morálky.

(3) Zamestnanec môže okamžite skončiť pracovný pomer iba v lehote jedného mesiaca odo dňa, keď sa o dôvode na okamžité skončenie pracovného pomeru dozvedel.

(4) Zamestnanec, ktorý okamžite skončil pracovný pomer, má nárok na náhradu mzdy v sume svojho priemerného mesačného zárobku za výpovednú dobu dvoch mesiacov.



figiba
08.06.09,14:34
a co ak chcem dat ihned vypoved, ale zamestnavatel to nechce prijat??
co sa stane ak mu dam vypoved, odidem, a nastupim do inej prace??
veronikasad
08.06.09,14:40
a co ak chcem dat ihned vypoved, ale zamestnavatel to nechce prijat??
co sa stane ak mu dam vypoved, odidem, a nastupim do inej prace??
Výpoveď ihneď neexistuje.

Okamžite môžeš skončiť pracovný pomer len z dôvodov, ktoré som uviedla.
Ak zamestnávateľ nebude skončiť pracovný pomer dohodou, zostáva ti výpoveď. Výpovedná doba začína plynúť prvým dňom nasl. mesiaca.
Ak počas plynutia výpovednej doby prestaneš chodiť do práce, zamestnávatel môže s tebou skončiť okamžite skončiť pracovný pomer za hrubé porušenie pracovnej disciplíny. Treba si zvážiť či takéto ukončenie prac. pomeru nebude v budúcnosti prekážať niektorému tvojmu zamestnávateľovi /výpovedný dôvod sa uvádza na zápočte odpracovaných rokov/.

Zamestnávatel nemusí súhlasiť s dohodou o skončení PP, ale výpoveď / s 2-mesačnou výpovednou dobou/ ti musí prijať.
figiba
08.06.09,15:09
hmm no dobre.
pracujem v sbs cca 5 rokov, zarabal som cca 700-1000 Eur
a teraz ? je nas v sbs vela a tým som dostal menej sluzie a zarabam uz len cca 500Eur.

a teraz uz mam new ponuku, ktoru by som nechcel odmietnut.

A co ak dam vypoved kvoli zdrav. dovodom??
ake dovody by to mali byt??
a od akeho lekara??
dakuejm
Lianka
08.06.09,16:12
Zdravotne dovody musis preukazat lekarskou spravou. Ide o dovody, ktore ti neumoznuju vykonavat pracu dohodnutu v pracovnej zmluve. Zamestnavatel ti vsak moze ponuknut inu pracu (v ramci organizacie). Nech by boli tvoje zdravotne dovody akekolvek, obavam sa, ze sa ti za par dni nepodari absolvovat vsetky odborne vysetrenia k dokazaniu akejkolvek vaznej diagnozy a mozes si skomplikovat prijatie u noveho zamestnavatela.

Skus sa dohodnut so zamestnavatelom a ukoncit PP dohodou k urcitemu dnu. Na mieste je aj rokovanie s novym zamestnavatelom o posunuti nastupu do zamestnania.
Ak by si podaval vypoved, vypoved zamestnavatel prevziat musi, kopiu vypovede si nechaj potvrdit - datum, peciatka, podpis. Ak by nahodou odmietol vypoved prevziat, posli ju postou na sidlo firmy doporucene. Vypovedna lehota zacina plynut 1. dna nasledujuceho mesiaca. Mas narok na cerpanie alikvotnej casti dovolenky.

V pripade absencie moze zamestnavatel voci tebe vyvodit prave a ekonomicke dosledky.
31Jankal
10.08.09,06:27
Dobrý den, mám zamestnankynu, ktorá už od mája je PN. Teraz k 31.7.2009 ukončila marodku a oznámila nám, že si vyčerpá dovolenku a odchádza. Chce výpoved dohodou. Pracuje u nás viac ako 5 rokov. Môžete mi poradiť ako postupovať dalej? Ku ktorému dnu jej dať výpoved? Či si ju má dať sama? a čo výpovedné lehoty? Ešte som toto nerobila tak mi poradte aký je postup aj spolu s dátumami. Dakujem
ivka70
10.08.09,06:38
Dobrý den, mám zamestnankynu, ktorá už od mája je PN. Teraz k 31.7.2009 ukončila marodku a oznámila nám, že si vyčerpá dovolenku a odchádza. Chce výpoved dohodou. Pracuje u nás viac ako 5 rokov. Môžete mi poradiť ako postupovať dalej? Ku ktorému dnu jej dať výpoved? Či si ju má dať sama? a čo výpovedné lehoty? Ešte som toto nerobila tak mi poradte aký je postup aj spolu s dátumami. Dakujem

Nech si poziada o ukoncenie PP dohodou ona.
A k datumu, aky ona uzna za vhodny.
Nie je tvojou povinnostou jej vypocitat zostatok dovolenky, aby vedela, kedy sa jej to hodi.

Ked budes mat konkretny datum, vypocitas jej, kolko ma narok na dovolenku, moze ju cerpat a pripadne zvysok jej preplatite.
IVEB
10.08.09,06:39
Najjednoduchšie je v tomto prípade ak zamestnankyňa požiada o skončenie pracovného pomeru dohodou a Vy s ňou budete súhlasiť. Na dni nezáleží. PP môžte skončiť dohodou aj dnes.
31Jankal
10.08.09,07:02
Dobre ja jej poviem, nech si dá teda sama výpoved dohodou.
Dá si ju napr. ku dnu 1.augusta /kedže do 31.júla bola PN/ čo potom dalej?
veronikasad
10.08.09,07:05
Dobre ja jej poviem, nech si dá teda sama výpoved dohodou.
Dá si ju napr. ku dnu 1.augusta /kedže do 31.júla bola PN/ čo potom dalej?

Spätne dohodu o skončení prac. pomeru nedoporučujem uzatvárať, lebo zamestnávatel je povinný nasl. deň zamestnanca odhlásiť zo SP a do 8 dní zo zdr. poisťovne.

Výpoveď dohodou ZP nepozná - skončenie PP dohodou je písomný súhlas zamestnanca aj zamestnávatela so skončením prac. pomeru k dohodnutému dňu.
terezamaria
10.08.09,07:10
Dobrý den, mám zamestnankynu, ktorá už od mája je PN. Teraz k 31.7.2009 ukončila marodku a oznámila nám, že si vyčerpá dovolenku a odchádza. Chce výpoved dohodou. Pracuje u nás viac ako 5 rokov. Môžete mi poradiť ako postupovať dalej? Ku ktorému dnu jej dať výpoved? Či si ju má dať sama? a čo výpovedné lehoty? Ešte som toto nerobila tak mi poradte aký je postup aj spolu s dátumami. Dakujem

Zasa čítam výpoveď dohodou. Neexistuje výpoveď dohodou.Navrhni zamestnankyni, aby si napísala Dohodu o skončení pracovného pomeru, podľa § 60 ZP, kde si sama uvedie dátum skončenia. Pokiaľ Ti ten dátum bude vyhovovať, tak dáš súhlas, pokiaľ nie, navrhneš iný dátum. Pri dohode je to akt obidvoch strán zamestnávateľa i zamestnanca, takže ako zamestnávateľ máš do toho čo hovoriť. To, že u Vás pracuje viac ako 5 rokov, v tomto prípade nemá žiadny význam.
31Jankal
10.08.09,07:16
Lenže teraz si čerpá dovolenku, ako to ona bude vedieť že dokedy si ju má čerpať? Ona si ju chce vyčerpať. A potom si teda môže dať dohodu o skončení PP?
veronikasad
10.08.09,07:18
Lenže teraz si čerpá dovolenku, ako to ona bude vedieť že dokedy si ju má čerpať? Ona si ju chce vyčerpať. A potom si teda môže dať dohodu o skončení PP?
Ty si mzdárka ? Ivka ti síce napísala, že zamestnávatel nemusí zamestnancovi vypočítať nárok na dovolenku - ja s týmto tvrdením nesúhlasím. Dovolenku za rok 2008 má vyčerpanú ? Má ročný nárok 4 alebo 5 kal. týždňov ?
31Jankal
10.08.09,07:41
Ja sa snažím byť mzdárka, s týmto som sa ešte nestretla, dávať výpoved. Vypočítala som jej dovolenku, na tento rok jej vychádza ešte 14.5 dna. Takže to vychádza do 20.8. K tomuto dátumu by si ona mala dať dohodu o skončení PP? /ked si ju chce vyčerpať/ ten pol dna jej zaplatíme. A je tam aj nejaká výpovedná lehota alebo ako dalej?
Chobot
10.08.09,07:52
Ja sa snažím byť mzdárka, s týmto som sa ešte nestretla, dávať výpoved. Vypočítala som jej dovolenku, na tento rok jej vychádza ešte 14.5 dna. Takže to vychádza do 20.8. K tomuto dátumu by si ona mala dať dohodu o skončení PP? /ked si ju chce vyčerpať/ ten pol dna jej zaplatíme. A je tam aj nejaká výpovedná lehota alebo ako dalej?

Pri dohode nie je výpovedná doba. Dohodnete konkrétny dátum a v ten deň PP skončí.

Stačí keď rukou napíše list, že

Dolu podpísaná XY žiadam o skočenie PP dohodou ku dňu 20.8.2009.

Dá tam podpis a dátum. Zamestnávateľ nech dole dopíše:

Súhlasím so skončením PP dohodou k uvedenému dňu. A podpis konateľa.

20.8. bude jej posledný pracovný deň, 21.8. už nebude zamestnancom firmy. A je to.
31Jankal
10.08.09,08:23
Dakujem, tak tým dnom /20.8./ ju odhlásim zo SP aj zo zdravot. poisťovne a čo potom dalej?
Aké doklady jej mám vystaviť atd.......
Chobot
10.08.09,08:34
Dakujem, tak tým dnom /20.8./ ju odhlásim zo SP aj zo zdravot. poisťovne a čo potom dalej?
Aké doklady jej mám vystaviť atd.......

AKo pri každom inom skončení PP - Výstupný list (zápočet rokov) a prehľad o vyplatenej mzde a zrazených preddavkoch. AK požaduje, tak aj pracovný posudok.
veronikasad
10.08.09,08:39
doplním Chobot - + evidenčný list dôchodkového poistenia, ktorý po podpise pracovníčkou treba odovzdať do sociálnej poisťovne
ivka70
10.08.09,12:08
Ty si mzdárka ? Ivka ti síce napísala, že zamestnávatel nemusí zamestnancovi vypočítať nárok na dovolenku - ja s týmto tvrdením nesúhlasím. Dovolenku za rok 2008 má vyčerpanú ? Má ročný nárok 4 alebo 5 kal. týždňov ?

Myslela som to tak, ze nie je povinna jej dopredu vypocitavat, kolko dni dovolenky este moze cerpat, aby vedela, kedy ma poziadat o ukoncenie PP.

Opacne: vypocitat zostatok dovolenky, ak ma datum ukoncenia PP, to musi. To prve ale nie.
31Jankal
13.08.09,09:39
Zamestnankyna má 25 dní dovolenky na rok. Teraz od 1.augusta si čerpá dovolenku a k 20. augustu chce výpoved. Koľko má vlastne dní dovolenky? 12,5 dna? Dobre som to vyrátala? Dakujem
veronikasad
13.08.09,09:43
Zamestnankyna má 25 dní dovolenky na rok. Teraz od 1.augusta si čerpá dovolenku a k 20. augustu chce výpoved. Koľko má vlastne dní dovolenky? 12,5 dna? Dobre som to vyrátala? Dakujem
ak má v roku 2009 odpracovaných 60 dní a vznikol jej nárok na dovolenku za kal. rok, má nárok na 7/12 ročného nároku. Dovolenka sa poskytuje len za celý mesiac trvania prac. pomeru
Tweety
13.08.09,09:45
Zamestnankyna má 25 dní dovolenky na rok. Teraz od 1.augusta si čerpá dovolenku a k 20. augustu chce výpoved. Koľko má vlastne dní dovolenky? 12,5 dna? Dobre som to vyrátala? Dakujem
Tvoj výpočet je nesprávny. Nárok počítame takto 25/12x7.
31Jankal
13.08.09,10:46
dakujem za opravu
31Jankal
14.08.09,07:41
Ešte mám malú otázočku. Ku kt. dnu si má dať výpoved k 20.augustu alebo k 21.8.? Ešte 20.augusta má dovolenku. Dakujem
Stina
14.08.09,07:42
k 20.8.09 , od 21.8. už nebude zamestnancom.
31Jankal
14.08.09,07:43
dakujem, to je rýchlosť
tulipan1988
27.08.09,08:49
ahojte, mám jednu otázku.
Ak zamestnávateľ porušil pracovnú zmluvu, a aj jeho povinnosti, tak môžem podať okamžitú výpoveď?

Odpoveď potrebujem súrne,
ďakujem.
veronikasad
27.08.09,08:50
ahojte, mám jednu otázku.
Ak zamestnávateľ porušil pracovnú zmluvu, a aj jeho povinnosti, tak môžem podať okamžitú výpoveď?

Odpoveď potrebujem súrne,
ďakujem.
môžeš by konkrétnejší ?
Tweety
27.08.09,08:50
ahojte, mám jednu otázku.
Ak zamestnávateľ porušil pracovnú zmluvu, a aj jeho povinnosti, tak môžem podať okamžitú výpoveď?

Odpoveď potrebujem súrne,
ďakujem.
Definuj porušenie, takto je dosť ťažko odpovedať.
Zo ZP
§ 69
(1) Zamestnanec môže pracovný pomer okamžite skončiť, ak

a) podľa lekárskeho posudku nemôže ďalej vykonávať prácu bez vážneho ohrozenia svojho zdravia a zamestnávateľ ho nepreradil do 15 dní odo dňa predloženia tohto posudku na inú pre neho vhodnú prácu,
b) zamestnávateľ mu nevyplatil mzdu, náhradu mzdy, cestovné náhrady, náhradu za pracovnú pohotovosť, náhradu príjmu pri dočasnej pracovnej neschopnosti zamestnanca alebo ich časť do 15 dní po uplynutí ich splatnosti,
c) je bezprostredne ohrozený jeho život alebo zdravie.

(2) Mladistvý zamestnanec môže okamžite skončiť pracovný pomer aj vtedy, ak nemôže vykonávať prácu bez ohrozenia svojej morálky.

(3) Zamestnanec môže okamžite skončiť pracovný pomer iba v lehote jedného mesiaca odo dňa, keď sa o dôvode na okamžité skončenie pracovného pomeru dozvedel.

(4) Zamestnanec, ktorý okamžite skončil pracovný pomer, má nárok na náhradu mzdy v sume svojho priemerného mesačného zárobku za výpovednú dobu dvoch mesiacov.
tulipan1988
27.08.09,10:04
V zmluve nemám určitý pracovný čas, len toľko, že týždenne musím odpracovať 40 hodín, avšak pracujem 40-+4hodiny v Sobotu.

A nedostanem ani stravné lístky, a zamestnávateľ ani nezabezpečí obed.
Tweety
27.08.09,10:09
V zmluve nemám určitý pracovný čas, len toľko, že týždenne musím odpracovať 40 hodín, avšak pracujem 40-+4hodiny v Sobotu.

A nedostanem ani stravné lístky, a zamestnávateľ ani nezabezpečí obed.
Toto nie je dôvod na okamžitú výpoveď. Ale ak chceš odísť, máš možnosť skončiť PP dDohodou, alebo výpoveďou.
veronikasad
27.08.09,10:09
V zmluve nemám určitý pracovný čas, len toľko, že týždenne musím odpracovať 40 hodín, avšak pracujem 40-+4hodiny v Sobotu.

A nedostanem ani stravné lístky, a zamestnávateľ ani nezabezpečí obed.
Pri práci v sobotu ide o prácu nadčas, za ktorú ti patrí mzda a príplatok za prácu nadčas, príp. čerpanie náhradného voľna. Smena netrvá viac ako 4 hodiny, nemáš nárok na stravné lístky.
Xanti
27.08.09,10:12
Pri práci v sobotu ide o prácu nadčas, za ktorú ti patrí mzda a príplatok za prácu nadčas, príp. čerpanie náhradného voľna. Smena netrvá viac ako 4 hodiny, nemáš nárok na stravné lístky.Mám pocit, že zadávateľ nedostáva žiadne stravné lístky, nielen v sobotu. Aj ked zo zadania to nie je veľmi jasné .
tulipan1988
27.08.09,10:15
Ale ja ani na tie dni, keď mám odpracovanú 8hodín, nedostanem stravné lístky.
Nemám zaplatené nadčasové hodiny, a nemôžem tie 4hodiny vybrať ako náhradné voľno...

Takže okamžitú výpoveď môžem dať len vtedy, keď mám niektoré body z tých ktoré sú uvedené v ZP §69, že?
tulipan1988
27.08.09,10:19
Ale ani na tie dni, ktoré mám odpracované 8hodín nedostanem lístky.
Okrem toho, nemám vyplácané nadčasové hodiny, a tie sobotňajšie 4hodiny mi nedovolujú vybrať ako náhradné voľno.

Okamžite môžem skončiť keď mám problém taký, aký sú uvedené v ZP§69, že?

Teraz mi dostane iba výboveď.. S dohodou ma nepúšťajú...
Chobot
27.08.09,10:33
Ale ani na tie dni, ktoré mám odpracované 8hodín nedostanem lístky.
Okrem toho, nemám vyplácané nadčasové hodiny, a tie sobotňajšie 4hodiny mi nedovolujú vybrať ako náhradné voľno.

Okamžite môžem skončiť keď mám problém taký, aký sú uvedené v ZP§69, že?

Teraz mi dostane iba výboveď.. S dohodou ma nepúšťajú...

Tak im daj výpoveď do konca augusta a 31.10. si u nich skončil.
tulipan1988
27.08.09,10:44
Asi to bude najlepšie.
Ďakujem.

Ešte toľko, že výpoveď nemusím odôvodniť, že? A dovolenky, na ktorých mám nárok do 30.10.2009 a neboli ešte vybrané, musia mi ich preplatiť?
Tweety
27.08.09,11:27
Asi to bude najlepšie.
Ďakujem.

Ešte toľko, že výpoveď nemusím odôvodniť, že? A dovolenky, na ktorých mám nárok do 30.10.2009 a neboli ešte vybrané, musia mi ich preplatiť?
1.nie, nemusíš ju zdôvodiť.2. áno, nevyčerpanú dovolenku je zamestnáv. pri ukončení PP povinný preplatiť.
mucike
28.08.09,10:28
ahojte , viete mi prosim poradit ?
PP mi konci 30.09. - vypoved z org. dovodov
Zmestnavatel mi ma dat tlacivo pre soc. pooistovnu , aby som sa mohla prihlasit.
06.10. nastupujem na operaciu a dlhodbu PN. Zametsnavatel mi ale tlacivo pre soc. poistovnu chce vydat az po vyplatnom termine (10) , co uz je pre ma neskoro.
1/je nejaky termin do kedy mi musi zamest. odovzdat papiere pre poistovnu ?
2/ ak sa 02.10. prihlasim na urad prace , ale soc. poistovnu nevybavim z dovodu ze mi zamest. nedal papiere a pojdem od 06.10 na PN (ochranna lehota) moze sa stat ze mi ju nikdo nezaplti ?
dakujem za odpoved
veronikasad
28.08.09,10:32
ahojte , viete mi prosim poradit ?
PP mi konci 30.09. - vypoved z org. dovodov
Zmestnavatel mi ma dat tlacivo pre soc. pooistovnu , aby som sa mohla prihlasit.
06.10. nastupujem na operaciu a dlhodbu PN. Zametsnavatel mi ale tlacivo pre soc. poistovnu chce vydat az po vyplatnom termine (10) , co uz je pre ma neskoro.
1/je nejaky termin do kedy mi musi zamest. odovzdat papiere pre poistovnu ?
2/ ak sa 02.10. prihlasim na urad prace , ale soc. poistovnu nevybavim z dovodu ze mi zamest. nedal papiere a pojdem od 06.10 na PN (ochranna lehota) moze sa stat ze mi ju nikdo nezaplti ?
dakujem za odpoved
O aké tlačivo ide ? Na čo ho potrebuješ? Veď prac. pomer ti ešte mesiac trvá.
Potvrdenie o príjme pre účely výpočtu nemocenského ti vydá po predložení PN-ky.
terezamaria
28.08.09,10:42
ahojte , viete mi prosim poradit ?
PP mi konci 30.09. - vypoved z org. dovodov
Zmestnavatel mi ma dat tlacivo pre soc. pooistovnu , aby som sa mohla prihlasit.
06.10. nastupujem na operaciu a dlhodbu PN. Zametsnavatel mi ale tlacivo pre soc. poistovnu chce vydat az po vyplatnom termine (10) , co uz je pre ma neskoro.
1/je nejaky termin do kedy mi musi zamest. odovzdat papiere pre poistovnu ?
2/ ak sa 02.10. prihlasim na urad prace , ale soc. poistovnu nevybavim z dovodu ze mi zamest. nedal papiere a pojdem od 06.10 na PN (ochranna lehota) moze sa stat ze mi ju nikdo nezaplti ?
dakujem za odpoved
Ty končíš 30.9., výstupné papiere dostaneš pri ukončení pracovného pomeru, najneskoršie 1.10.

Prihlásiš sa na ÚPSVaR / bývalý Úrad práce/. Pokiaľ máš odpracované 3 roky z posledných 4 rokov, priznajú Ti podporu v nezamestnanosti.

Od 6.10. nastupuješ na operáciu, PN-ku Ti bude platiť Sociálna poisťovňa, nakoľko budeš v ochrannej dobe. Počas PN-ky budeš mať podporu v nezamestnanosti stopnutú, budeš v nej pokračovať až po ukončení PN-ky.
Kópiu PN-ky /stačí xerox kópiu/ ale musíš ihneď odovzdať na ÚPSV a R.
mucike
02.09.09,13:57
pre terezamaria

pises ze najneskorsie 1.10.09 mi daju vystupne papiere ....je to niekde v zakone , pretoze oni mi ich chcu dat az po 10.10.....kedze dovtedy maju vela prace s vyplatami....
mam sa o co opriet ? lebo ak mi ich nedaju nanjneskor 05.10. tak sa nemam kedy prihlasit na urad prace a ani do soc. poistovne ...a kto mi potom preplati PNku od 06.10 ?

dakujem
Tweety
02.09.09,14:10
pre terezamaria

pises ze najneskorsie 1.10.09 mi daju vystupne papiere ....je to niekde v zakone , pretoze oni mi ich chcu dat az po 10.10.....kedze dovtedy maju vela prace s vyplatami....
mam sa o co opriet ? lebo ak mi ich nedaju nanjneskor 05.10. tak sa nemam kedy prihlasit na urad prace a ani do soc. poistovne ...a kto mi potom preplati PNku od 06.10 ?

dakujem
§ 75 ZP
(2) Pri skončení pracovného pomeru je zamestnávateľ povinný vydať zamestnancovi potvrdenie o zamestnaní a uviesť v ňom najmä

a) dobu trvania pracovného pomeru,
b) druh vykonávaných prác,
c) či sa zo mzdy zamestnanca vykonávajú zrážky, v čí prospech, v akej výške a v akom poradí je pohľadávka, pre ktorú sa majú zrážky ďalej vykonávať,
d) údaje o poskytnutej mzde za vykonanú prácu, o poskytnutej náhrade mzdy a náhrade za čas pracovnej pohotovosti, o zrazených preddavkoch na daň z príjmov a o ďalších skutočnostiach rozhodujúcich pre ročné zúčtovanie preddavkov na daň zo závislej činnosti a z funkčných požitkov a pre výpočet podpory v nezamestnanosti,
e) údaj o dohode o zotrvaní v pracovnom pomere u zamestnávateľa po určitú dobu, po vykonaní záverečnej skúšky alebo maturitnej skúšky, alebo po skončení štúdia, alebo prípravy na povolanie vrátane údaja o tom, kedy sa táto doba skončí (§ 53 ods. 2).
f) údaj o poskytnutí odchodného podľa § 76 ods. 6.
mucike
04.10.09,09:15
Ahojte

prosim o radu, resp. potvrdenie ci je info spravna ..
30.9. som skoncila prac. pomer odrobenych 8 rokov.
1.10. som isla na PN ktora bude trvat cca . 6 mes.
Dostala som info ze pokial budem na PN v ramci ochrannej lehoty tak vsetky odvody bude za mna platit stat...je to prosim tak ? naozaj si nemusim platit ani zdravotne poistenie ?
a dalej mi bolo povedane ze po skonceni PNky sa mozem prihlasit na urad prace a budem mat narok na podporu 6 mes. a do vysky podpory sa mi tato PN zratavat nebude ?


dakujem
veronikasad
04.10.09,13:04
Ahojte

prosim o radu, resp. potvrdenie ci je info spravna ..
30.9. som skoncila prac. pomer odrobenych 8 rokov.
1.10. som isla na PN ktora bude trvat cca . 6 mes.
Dostala som info ze pokial budem na PN v ramci ochrannej lehoty tak vsetky odvody bude za mna platit stat...je to prosim tak ? naozaj si nemusim platit ani zdravotne poistenie ?
a dalej mi bolo povedane ze po skonceni PNky sa mozem prihlasit na urad prace a budem mat narok na podporu 6 mes. a do vysky podpory sa mi tato PN zratavat nebude ?


dakujem
Všetky odvody nie (teda odvody do SP nie), len zdravotné poistenie. Treba v SP odovzdať kopiu PN-ky + potvrdenie o výplate nemocenského zo sociálnej poisťovne.

Počas PN-ky ťa na ÚP nezaevidujú. Môžeš sa zaevidovať až po jej ukončení. Výplata nemocenského nemá vplyv na výplatu dávky v nezamestnanosti.
mucike
05.10.09,08:30
v SP som odovzdala original PNky + cestne prehlasenie o ochrannej lehote ...zdravotnu poistovnu nemusim vobec riesit ?