pavol36
23.05.12,12:08
Jaro, a prečo sa teda k tej bande dementných idiotov tak hrabeš? ...Inak, s tým poštárksym autom si ma dobre pobavil, tak fajn som sa už dlho nesmial :))) To si prosím ťa kde počul? ...aj ja chcem chodiť na poštárskom :))
jaro87
23.05.12,16:43
Jaro, a prečo sa teda k tej bande dementných idiotov tak hrabeš? ...Inak, s tým poštárksym autom si ma dobre pobavil, tak fajn som sa už dlho nesmial :))) To si prosím ťa kde počul? ...aj ja chcem chodiť na poštárskom :))
To si zasa neberte nejako osobne, len ma štve, že keď človek nemá známosti, tak si môže pískať a skôr sa tam dostane ten hlúpy, čo tie známosti má. A sused to robil,vravel , že poštára, na neho aj narážam v tom príspevku hore :D
Mirka26
26.05.12,17:06
Tak vazeni ja som z Pk a idem do skoly od jula do Kosic, no co Vam poviem, ziadna logika. co uz. Ale dufam, ze v Ke nie je taka buzeracia ako v PK.
Pikoška
26.05.12,17:28
A podľa toho čo vidím, a ak to je aj pravda a dostanú sa na nejaké miesta totálni dementi,u ktorých celé okolie neverí, že spravili psychotesty - ledva spravená ZŠ, vybavená SŠ a miesto v PZ, tak u mňa celý zbor klesol na hodnotu 0,0000000000000000000000000000001 a je to jedna veľká banda idiotov. Česť výnimkám
Jarko a Ty si sa k tomuto vysokému číslu ako dopracoval?;) To si si chcel šplhnúť? Lebo ja ako čítam niektoré babenky, tak si neviem predstaviť, ako by sme sa my dve dohodli na spísaní zápisnice o mojom výsluchu. Gramatika na dovolenka a v štylizácii by mohla byť moja vnučka ich lektorkou.:)
jaro87
27.05.12,14:14
Prečo šplhnúť?:) Ani to číslo neviem po sebe prečítať :D Veď dobre, možno to bolo kapánek z cesty, no a čo. Ja si tie známosti tiež nájdem , čo iné mi ostáva. Možno môj bratranec z trinásteho kolena robí na oddelení a čosi sa bude dať. Ak sa tam dostanem,dám tu návod ako sa mi to podarilo :D
jaro87
27.05.12,14:22
Tak vazeni ja som z Pk a idem do skoly od jula do Kosic, no co Vam poviem, ziadna logika. co uz. Ale dufam, ze v Ke nie je taka buzeracia ako v PK.
Koľko trval ten proces od podania žiadosti až po čas, keď si sa dozvedela, že ideš na výcvik?:) Bude mi stačiť pol roka?:)
Pikoška
27.05.12,16:47
Prečo šplhnúť?:) Ani to číslo neviem po sebe prečítať :D Veď dobre, možno to bolo kapánek z cesty, no a čo. Ja si tie známosti tiež nájdem , čo iné mi ostáva. Možno môj bratranec z trinásteho kolena robí na oddelení a čosi sa bude dať. Ak sa tam dostanem,dám tu návod ako sa mi to podarilo :DJa Ti veľmi budem držať palce, aby si sa tam pretlačil. Spravodlivé síce to nebude nikdaj, ale s Tebou aspoň veselé.......:)
jaro87
27.05.12,16:56
Ja Ti veľmi budem držať palce, aby si sa tam pretlačil. Spravodlivé síce to nebude nikdaj, ale s Tebou aspoň veselé.......:)
Pohladila si moje ego, dííík :) V septembri idem na dopravný inšpektorát sa povtierať kvôli diplomke,som zvedavý čo to tam budú mať za bordel :D
buchač
27.05.12,17:13
Pohladila si moje ego, dííík :) V septembri idem na dopravný inšpektorát sa povtierať kvôli diplomke,som zvedavý čo to tam budú mať za bordel :D
..nesranduj...

...že zavolám mjr. Mgr. Janku XYZ ????? :---
jaro87
27.05.12,17:38
..nesranduj...

...že zavolám mjr. Mgr. Janku XYZ ????? :---
Zavolaj , a odrazu jej môžeš odkázať nech mi pošle nejaké nehodové úseky v okrese čadca aj s počtami nehôd, počet usmrtených, ťažko a ľahko zranených, príčiny nehody,či to bolo nákladné auto, osobné,čas nehôd,vek šoféra,nehody cyklistov, chodcov,stačí od r. 2008 a ak by boli nejaké fotečky bol by som rád,nejaké štatistiky pekné , dĺžky ciest všetkých tried v okrese, nech sa mam s čím hrať, zabudol som na niečo?:D
buchač
27.05.12,17:39
...zlatýýýýý....dostal si ma ...:-) :-)...
lujza.j
27.05.12,17:40
Zavolaj , a odrazu jej môžeš odkázať nech mi pošle nejaké nehodové úseky v okrese čadca aj s počtami nehôd, počet usmrtených, ťažko a ľahko zranených, príčiny nehody,či to bolo nákladné auto, osobné,čas nehôd,vek šoféra,nehody cyklistov, chodcov,stačí od r. 2008 a ak by boli nejaké fotečky bol by som rád,nejaké štatistiky pekné , dĺžky ciest všetkých tried v okrese, nech sa mam s čím hrať, zabudol som na niečo?:D
http://www.minv.sk/?krajske-riaditelstvo-pz-v-ziline
deha
30.05.12,10:29
A to ste dali odkaz už na tých novo menovaných šéfov, alebo to sú ešte tí pôvodní?
deha
30.05.12,10:33
Pre Jara 87:
Jeden nový príslušník PZ- Ing. ekonóm- mi hovoril , že bol v úvode tohto roku 3 mesiace na odbornom sústredení, ďalšia- právnička- mi povedala, že ona nebola nikde, len absolvovala streľby a tu na stránke spomínajú polročné sústredenie , preto som tú otázku ohľadne odbor. školenia absolventa VŠ dala niekoľkokrát a nikto mi na to neodpovedal.
pavol36
30.05.12,12:27
Pre všetkých, čo sa stále pýzajú na to isté:

Prosím Vás, uvedomte si, že kvalifikácia policajta sa skladá z dvoch zložiek - zo všeobecného vzdelania (maturita, VŠ vzdelanie I. alebo II. stupňa) a z policajného vzdelania (základného, špecializovaného). Môžete mať aj desať titulov pred menom i za menom, jednoducho ho musíte najneskôr v prípravnej štátnej službe (ktorá trvá prvé dva roky) získať, inak nemôžete byť policajtmi. A nevolá sa to kurva sústredenie - je to normálna škola, ako každá iná. So známkami, s predmetmi, s písomkami i so záverečnými skúškami. A ak tú školu neabsolvujete a policajné vzdelanie nezískate, tak potom astalavista... Napísal som to zrozumiteľne polopatisticky?
deha
30.05.12,13:25
Práve takýto výklad problému ru chýbal/ aj bez tej ku..vy. Dík.
gabriela333
30.05.12,21:17
Ahojte, je pravda že nasledujúce fyzické testy, ked nepočítam tieto júnové..v Pezinku budú až od januára 2012? Ja som počítala s tým že už v septembri začnú zase..prosím o odpoveď ak niekto vie
gabriela333
30.05.12,21:23
teda opravujem sa ..od januára 2013?
Balos83
11.06.12,20:02
Dobrý večer, ťažká otázka na pondelok večer: Možno považovať človeka , ktorý spáchal trestný čin § 223 Tz č. 140/1961 Zb za bezúhonného? §223 - ublíženie na zdraví z nedbanlivosti?(kamarát sa uvažuje o kariére v PZ, len to nevie, či by to bol dajakým problémom)Ďakujem za vaše názory poradáci :D
avalik
11.06.12,20:09
Dobrý večer, ťažká otázka na pondelok večer: Možno považovať človeka , ktorý spáchal trestný čin § 223 Tz č. 140/1961 Zb za bezúhonného? §223 - ublíženie na zdraví z nedbanlivosti?(kamarát sa uvažuje o kariére v PZ, len to nevie, či by to bol dajakým problémom)Ďakujem za vaše názory poradáci :D

73/1998 Z. z.Zákon o štátnej službe príslušníkov Policajného zboru, Slovenskej informačnej služby, Zboru väzenskej a justičnej stráže Slovenskej republiky a Železničnej polície

§14
(2) Za bezúhonného sa na účely tohto zákona nepovažuje občan, ktorý bol právoplatne odsúdený za úmyselný trestný čin alebo bol právoplatne odsúdený na nepodmienečný trest odňatia slobody. Bezúhonnosť sa v prijímacom konaní preukazuje odpisom z registra trestov.5) (http://www.zakonypreludi.sk/zz/1998-73#f5573833)
lujza.j
11.06.12,20:11
Dobrý večer, ťažká otázka na pondelok večer: Možno považovať človeka , ktorý spáchal trestný čin § 223 Tz č. 140/1961 Zb za bezúhonného? §223 - ublíženie na zdraví z nedbanlivosti?(kamarát sa uvažuje o kariére v PZ, len to nevie, či by to bol dajakým problémom)Ďakujem za vaše názory poradáci :D
http://www.minv.sk/?uvazujete-o-sluzobnom-pomere-v-pz
Balos83
13.06.12,12:11
Na stránke sú už vyvesené nové termíny:

ZAČIATOK SKÚŠOK JE VŽDY O 7,30 HOD.





2. 7.2012

-. 8. 2012

3. 9. 2012





1. 10. 2012

5. 11. 2012

3. 12. 2012
Balos83
19.06.12,20:10
Ďakujem, podľa tohto nie je to problém!! :D Aspoň ja si to vykladám TAKTO!! :D
kaco11
16.07.12,07:00
to Balos83: nepovedal si aky trest ho stihol a či má odpis registra trestov čistý.
Brunita22
22.07.12,09:26
Dobrý deň,

chcem sa opýtať ako postupovať, keď sa chcem stať príslušníkom PZ, konkrétne pracovať v odbore kriminálnej polície SR. Ďakujem za odpovede a rady.
lujza.j
22.07.12,09:40
Balos83
24.07.12,11:09
ďlašia otázka, teraz je to čerstvé:
Ak mi bola moja žiadosť o prijatie do služobného pomeru zamietnutá bez uvedenia dôvodu, tak po akej dlhej dobe, si to môžem skúsiť znova? Čo by ste odporučili? Nechem im tam poslať znova http://www.slovakpolice.com/components/com_kunena/template/default/images/emoticons/laughing.png
nech majú troška pokoji odo mňa. Tak ja som si myslel, že zrhuba po 3 mesiacoch. Čo vy na to?
Balos83
24.07.12,11:11
to kaco 11 :no takže to či má čistý register to neviem, vo výpise to nemal, to sa mu stalo v roku 2006 a v roku 2011 to tam uvedené nebolo. Odpis ešte nežiadal ak dobre viem, teraz už ani nemôže. Jedná sa o to, že mal dopravnú nehodu a v súvislosti stou dopravnou nehodou ublížil na zdraví - PN do 30 dní - jednému účastníkovi dopravnej nehody. Mal zadržaný vodičák na jeden rok a dostal aj pokutu od súdu. Takže v oriešku toľko. Ďakujem
kaco11
24.07.12,12:45
to Balos83: takze na základe toho v zmysle zákona sa dá povedať, že pre potreby prijímacieho konania je bezúhonny lebo
Podmienky prijatia a prijímacie konanie
§ 14(2) Za bezúhonného sa na účely tohto zákona nepovažuje občan, ktorý bol právoplatne odsúdený za úmyselný trestný čin alebo bol právoplatne odsúdený na nepodmienečný trest odňatia slobody.

nebol to ani umysel a ani nesiel sediet. jeho trestom bolo odobratie VP a pokuta
dede595
24.07.12,13:29
dobry den ,
prosim vas ma niekto skusenost s fyzickymi testami mal by som par otazok :) ... ked sa robia brusaky tak je to tak ze ruky za hlavu a striedanie strany (laktom o koleno raz na pravu raz na lavu) alebo rovno bez dotyku kolena ... a druha otazka pri plavani na 100m sa skace z mostika alebo sa neskace a ide sa priamo z vody ... alebo si to clovek moze vybrat ako chce ... a mozu sa pouzivat plavecke oékuliare ? diky vopred :)
Balos83
24.07.12,15:10
Veľmi pekne ďakujem za zodpovedanie otázky :D
kaco11
25.07.12,07:50
to dede: brusaky striedas strany dotyk lakta a kolena. Ruky su za hlavou resp. dotyk hlavy. To zalezi na cloveku co tam bude. a pri plavani mozes mat aj okuliare a ci budes skakat alebo ides priamo z vody zalezi len na tebe.
Balos83
30.07.12,13:09
Ešte by som sa vrátil k fyzickým testom :D - aké je poradie jednotlivých disciplín? Je na to niejaké predpísané poradie, či ako komu padne? Pri opakovaných zhyboch je spôsob držanie predpísané? - robiť to treba podhmatom či nadhmatom? Ja viem, že všetko podrobne vysvetlia aj na prijímačkách, ale predsa tá ľudská zvedavosť je omnoho silnejšia!! Ďakujem
jaro87
05.08.12,11:20
Pre jaro87

Vaše vzdelanie Vám rozhodne pri prijímaní zohľadnia. Nielen policajná VŠ je u polície uplatniteľná. Ako príklad Vám uvediem informatikov alebo ekonómov, kde je výhodou a v podstate aj predpokladom VŠ vzdelanie v uvedenom smere.
Ak vás niekto rozpracuje v prijímacom konaní, tak Vás rozpracuje na konkrétnu funkciu, minimálne na konkrétnu policajnú službu (poriadkovú, dopravnú, kriminálnu alebo inú). Moc Vám nezaručím, že budete robiť hneď dopravného inžiniera, pretože týchto funkcií nie je v rámci PZ mnoho (1-2 na každom okrese, nejaký inžinieri na krajoch a na prezídiu), ale časom sa na takú pozíciu s Vašim vzdelaním určite dostanete. Pri Vašom vzdelaní to odhadujem, že Vás nikto nedá na obvodné oddelenie na poriadkovú políciu, ale na dopravný inšpektorát, aj keď asi nie hneď na funkciu dopravného inžiniera. Po prijatí nemáte výcvik, ale získavate základné, resp. špecializované policajné vzdelanie. A nakoľko máte VŠ, tak získavate policajné vzdelanie trochu inou formou ako prijatí stredoškoláci.

Dobrý deň, ako sa líši forma získania policajného vzdelania stredoškoláka a vysokoškoláka? Nikde som sa to tu nedočítal, ďakujem
jaro87
05.08.12,11:36
Pozeral som kariérny rast prezidenta PZ, bol prijatý v r.1993 do PZ ( už ako absolvent nepolicajnej VŠ)a v tom istom roku hneď aj na akadémiu PZ v BA( vysoká škola) http://www.minv.sk/?prezident-policajneho-zboru...počíta sa teda VŠ ako prax?niekde inde som sa dočítal , že policajt sa po 2 rokoch praxe v PZ môže dostať na dôstojnícku školu do BA ( to je pomaturitné štúdium, stredná škola) a po 5 rokoch praxe v PZ na akadémiu ( vysoká škola).. Ďakujem , dúfam, že sa dá z toho vymotať
jaro87
05.08.12,17:56
Podľa všetkého záleží podľa toho ,na akú funkciu v PZ budem dosadený, hneď to nebude nič moc, odseriem si nejaký ten rok na obvodnom a budem čakať na uvoľnenie miesta, získam základné policajné vzdelanie( budem v prípravnej štátnej službe) ako každý nový policajt (môžem byť aj Doc. Dr.Ing Meno Priezvisko, PhD. - bude mi to na nič),ktoré musím získať do dvoch rokoch v KE alebo PK, potom možem získať špecializované policajné vzdelanie, ktoré trvá zhruba 3 mesiace na SOŠ v BA, po 5 rokoch môžem nastúpiť na akadémiu do BA...počíta sa všeobecné vzdelanie + policajné vzdelanie + odpracované roky a bla bla...Hneď dobré miesto určite nebude, treba vydržať a čakať, veď robota policajta je na celý život,času mám dosť :D
jaro87
05.08.12,18:10
Čiže ešte ma napadla otázka - na akú funkciu by som sa mal dostať v PZ,aby som nebol 8 mesiacov na SOŠ v KE alebo PK, ale kratšie? Dakto tu písal, že sa to dá kratšie,vie mi niekto povedať ? Niečo na doprave napríklad .Predstavte si,že v máji 2013 štátnicujem, budem inžinier v odbore dopravné inžinierstvo, žiadna prax, nič nič nič, len ukončená škola, diplomka na tému zvýšenia bezpečnosti cestnej premávky a chuť so sebou čosi robiť :)
dfhee
06.08.12,09:33
Ahoj, chcel by som sa informovať že ako to je s hraničnou políciou ..ako sa tam podáva prihláška? je na to nejaký formulár alebo len stačí napísať obyčajnú žiadosť do zamestnania? ..bol by som vďačný za vzor :) ďakujem.


S pozdravom dfhee
assasins
09.08.12,20:12
Podáš si obyčajnú žiadosť o zamestnanie+kopia rodného listu, kopia maturitného vysvedčenia + bolo by dobré aj motivačný list. A pôjdeš to odniesť na riaditelstvo alebo pošleš poštou.

Následne ťa pozvú na informačný pohovor ( ten ešte nič neznamená iba ťa ta informujú čo a ako )
V prípade ak ťa rozpracujú ( potrebuješ podpis od okresného a krajského riaditelstva , niekto má aj 9 žiadostí a stále nepodpísané )
Ak ťa rozpracujú pošlú ťa na previerky fyzickej zdatnosti a diktát+ sloh. Výsledok ti príde do 30 dní .
Následne ak si bola úspešná nasledujú psychotesty , tie trvajú 7-8 hod. 80 % uchádzačov vypadne práve na tomto. Sú naozaj náročné pripraviť sa na ne moc nedá, píšeš čo sa ti zdá najsprávnejšie , ak klameš zistia to a automaticky si nespravil/la. Pozor na psychotesty ťa nemusia poslať hneď môžeš čakať aj 3 mesiace a viac.
Výsledok príde tiež do 30 dní, ale nemusí v zákone je že môžu oznámiť do 6 mesiacov max.
Potom nasleduje vstupná zdravotná prehliadka , ktorú si hradí v plnom rozsahu uchádzač sám. Môže to byť od 30 do 120 € podľa toho ako si to vieš zariadiť.
Po úspešnom zvládnutí prímacieho konania čakáš na školu. Pozor aj napriek tomu že všetko uchádzaš splní , je to fakultatívne , čiže aj napriek tomu nemusíš byť prijatá. A nemáš právo na odvolanie.
minaz
13.08.12,10:39
pekne zhrnutie
minaz
13.08.12,10:40
uzitocna tema,aj ked by sa o tom dalo pisat viac
minaz
13.08.12,10:47
Dobrý deň, ako sa líši forma získania policajného vzdelania stredoškoláka a vysokoškoláka? Nikde som sa to tu nedočítal, ďakujem
aj ja som citala a nedocitala som sa :)
minaz
13.08.12,11:00
Čiže ešte ma napadla otázka - na akú funkciu by som sa mal dostať v PZ,aby som nebol 8 mesiacov na SOŠ v KE alebo PK, ale kratšie? Dakto tu písal, že sa to dá kratšie,vie mi niekto povedať ? Niečo na doprave napríklad .Predstavte si,že v máji 2013 štátnicujem, budem inžinier v odbore dopravné inžinierstvo, žiadna prax, nič nič nič, len ukončená škola, diplomka na tému zvýšenia bezpečnosti cestnej premávky a chuť so sebou čosi robiť :)
podla mna sa kratsie v PK a KE neda, kratsie sa da asi len v BA, to bude to specializovane policajne vzdelanie.ale ci sa da hned pri prijati,tak to ti povedat neviem :)
jaro87
13.08.12,19:13
no uvidíme ako bude,asi je táto téma už uzavretá :)
nleinka168
27.08.12,13:44
ahojte..
chcela by som sa spýtať, že v septembri som pozvaná na informatívny pohovor do NR..
je neaká šanca,že ma zoberú, keď je teraz toľko voľných miest na polícii aj keď nemám známosť?
a potom ako je to zo slohom, či sa píše úvaha alebo rozprávanie..a akú tému zvyknú dávať?
ďakujem..
Pali111
30.08.12,19:59
[QUOTE=buchač;1067644]Ak máš dioptrie - ZABUDNI

Naivná otázka ale ak mám dioptrie 3ky, teda bez sosoviek alebo bez okuliarov som slepy, tak nie je vôbec šanca na uplatnenie???? Toto sa mi nezdá normálne, tí čo vidia dobre a nenosie okuliare sú niektorí možno nejakí tupci ALE vidia dobre takže budú policajti...
pavol36
04.09.12,12:16
Pali111

Nehnevaj sa, ale polícia je ozbrojený zbor. Za kozmonauta ťa s troma dioptriami takisto nevezmú... Proste sú stanovené určité kritéria na zdravotný stav a stav zraku medzi to patrí. A čo sa tupcov týka, tí to na čele napísané nemajú. A tých najväčších tupcov by mali eliminovať psychotesty.
Je ešte jedna možnosť - operácia laserom, ak je to u Teba možné. Stojí to okolo 1000 €, ale ak je to možné a stojí ti to za to - prečo nie?
Bunds
04.09.12,23:48
Prosím vás.. nemá niekto bodovanie za disciplíny? neviem to nájsť na internete.. pritom staršie mám kde je 6 disciplín ako: Beh na 100m max počet 10= 13,0s // Skok do diaľky max počet 10= 270cm // Sed ľah max počet 10= 80 "brušákov" // zhyby max počet 10= 12 zhybov // Beh 12min. max počet 10= 2900m // Plávanie max počet 10= 1,30 min. / Nevyhovuje: 0-25 / Vyhovuje 26-40 / Dobré 41-50 / Výborný 51-60 / Počul som že teraz je to na vyhovuje min 30 bodov.. takže predpokladám že prišlo k zmenám.. táto informácia nie je z prvej ruky práve preto sa chcem čo najskôr informovať a uistiť či došlo k zmenám bodovania alebo všetko je tak ako bolo.
Ďalej neviem pri zhyboch či pôjdem na biceps alebo chrbát a na plávanie aký typ plaviek si mám zobrať šortky alebo slipové. Totižto do bazénov v poslednej dobe púšťajú len v slipových plavkách, preto by som bol rád keby mi niekto odpovedal na moje otázky čo najskôr. Ďakujem. ps. ak niekto má rozpis bodovania šup mail: bunds@azet.sk
buchač
05.09.12,06:03
Prosím vás.. nemá niekto bodovanie za disciplíny? neviem to nájsť na internete.. pritom staršie mám kde je 6 disciplín ako: Beh na 100m max počet 10= 13,0s // Skok do diaľky max počet 10= 270cm // Sed ľah max počet 10= 80 "brušákov" // zhyby max počet 10= 12 zhybov // Beh 12min. max počet 10= 2900m // Plávanie max počet 10= 1,30 min. / Nevyhovuje: 0-25 / Vyhovuje 26-40 / Dobré 41-50 / Výborný 51-60 / Počul som že teraz je to na vyhovuje min 30 bodov.. takže predpokladám že prišlo k zmenám.. táto informácia nie je z prvej ruky práve preto sa chcem čo najskôr informovať a uistiť či došlo k zmenám bodovania alebo všetko je tak ako bolo.
Ďalej neviem pri zhyboch či pôjdem na biceps alebo chrbát a na plávanie aký typ plaviek si mám zobrať šortky alebo slipové. Totižto do bazénov v poslednej dobe púšťajú len v slipových plavkách, preto by som bol rád keby mi niekto odpovedal na moje otázky čo najskôr. Ďakujem. ps. ak niekto má rozpis bodovania šup mail: bunds@azet.sk

Strana 2 - 6

http://www.minv.sk/swift_data/source/policia/prevencia/zakon_cest_a_odvaha/POVOLANIE%20POLICAJTA.pdf
Bunds
05.09.12,12:59
vendelin123
12.09.12,05:53
Ahoj neviete prosim datumy fyzickych testov v KE??? Cakam na pozvanie a chcel by som vediet orientacne datum, dakujem. Bola tu tusim 2 strany dozadu tabulka s terminmi ale to bolo pre PK, myslite ze mozu mat rovnake???
thomasp
26.09.12,20:12
Zdravím, chcel by som si podať žiadosť po Policajného zboru. Podarilo sa "vygoogliť" toto. Má niekto skúsenosť s tým, ako napísať tú žiadosť, alebo to môže vyzerať ako tento vzor, ktorý som našiel na internete. Ďakujem :)

Ján Vážny, Nábrežná 14, 841 01 Bratislava, r.č. 123456/7890


Okresné riaditeľstvo PZ Bratislava I
Sasinkova 23
812 13 Bratislava

Bratislava dňa 25.08.2010




Žiadosť o prijatie do služobného pomeru v policajnom zbore.




Podpísaný Ján Vážny, narodený 07.05.1983 si Vás dovoľujem požiadať o prijatie do služobného pomeru v Policajnom zbore Slovenskej Republiky.

V prílohe prikladám svoj životopis a overenú kópiu potvrdenia o ukončení a dobe štúdia.

Za skorú odpoveď Vám vopred ďakujem.

S pozdravom

Ján Vážny
uchádzač
buchač
26.09.12,20:18
Zdravím, chcel by som si podať žiadosť po Policajného zboru. Podarilo sa "vygoogliť" toto. Má niekto skúsenosť s tým, ako napísať tú žiadosť, alebo to môže vyzerať ako tento vzor, ktorý som našiel na internete. Ďakujem :)

Ján Vážny, Nábrežná 14, 841 01 Bratislava, r.č. 123456/7890


Okresné riaditeľstvo PZ Bratislava I
Sasinkova 23
812 13 Bratislava

Bratislava dňa 25.08.2010




Žiadosť o prijatie do služobného pomeru v policajnom zbore.




Podpísaný Ján Vážny, narodený 07.05.1983 si Vás dovoľujem požiadať o prijatie do služobného pomeru v Policajnom zbore Slovenskej Republiky.

V prílohe prikladám svoj životopis a overenú kópiu potvrdenia o ukončení a dobe štúdia.

Za skorú odpoveď Vám vopred ďakujem.

S pozdravom

Ján Vážny
uchádzač

...môcť môže , čoby nie ..............:rolleyes:

Lenže takúto žiadosť ( blbosť ) som už dávno nevidel ............:eek:
Mila123
26.09.12,20:20
však ide za policajta, tak prečo inú?
thomasp
26.09.12,20:21
A v otázke bolo napísané aj "Má niekto skúsenosť s tým, ako napísať tú žiadosť, alebo to môže vyzerať ako tento vzor, ktorý som našiel na internete. Ďakujem". Tak by sa dalo poradiť ako to má vyzerať? Ď.
thomasp
26.09.12,20:27
Ja som potreboval poradiť :)
avalik
26.09.12,20:55
Zdravím, chcel by som si podať žiadosť po Policajného zboru. Podarilo sa "vygoogliť" toto. Má niekto skúsenosť s tým, ako napísať tú žiadosť, alebo to môže vyzerať ako tento vzor, ktorý som našiel na internete. Ďakujem :)

Ján Vážny, Nábrežná 14, 841 01 Bratislava, r.č. 123456/7890


Okresné riaditeľstvo PZ Bratislava I
Sasinkova 23
812 13 Bratislava

Bratislava dňa 25.08.2010




Žiadosť o prijatie do služobného pomeru v policajnom zbore.




Podpísaný Ján Vážny, narodený 07.05.1983 si Vás dovoľujem požiadať o prijatie do služobného pomeru v Policajnom zbore Slovenskej Republiky.

V prílohe prikladám svoj životopis a overenú kópiu potvrdenia o ukončení a dobe štúdia.

Za skorú odpoveď Vám vopred ďakujem.

S pozdravom

Ján Vážny
uchádzač
Ján Vážny, Nábrežná 14, 841 01 Bratislava




Okresné riaditeľstvo PZ Bratislava I
Sasinkova 23
812 13 Bratislava
Bratislava 27. septembra 2012


Vec
Žiadosť o prijatie do služobného pomeru príslušníka Policajného zboru


Žiadam o prijatie do služobného pomeru príslušníka Policajného zboru.

S pozdravom
podpis




Prílohy:
Životopis
Doklad o dosiahnutom vzdelaní - maturitné vysvedčenie

---------------------------------
ak máš VŠ diplom, tak dáš ten
ale najprv si tam zavolaj, čo všetko potrebuju doručiť so žiadosťou a čo sa dá doložiť neskôr


§ 15

(1) Prijímacie konanie sa začína podaním žiadosti občana o prijatie do služobného pomeru.

(2) Nadriadený je povinný vykonať s občanom informatívny pohovor, počas ktorého ho oboznámi so základnými právami a povinnosťami vyplývajúcimi zo služobného pomeru, najmä s podmienkami štátnej služby a s platovými a inými náležitosťami. Z informatívneho pohovoru sa vyhotovuje písomný záznam.

(3) V prijímacom konaní občan predloží tieto doklady:
a) písomnú žiadosť o prijatie,
b) vyplnený dotazník,
c) životopis,
d) osobné doklady, najmä rodný list, doklady o dosiahnutom vzdelaní, sobášny list, rodné listy detí alebo ich overené odpisy,
e) vojenskú knižku alebo preukaz branca,
f) čestné vyhlásenie podľa § 14 ods. 4 (http://www.zakonypreludi.sk/zz/1998-73#f5570366).
buchač
27.09.12,05:47
thomasp 9 Hours Ago #21883
A v otázke bolo napísané aj "Má niekto skúsenosť s tým, ako napísať tú žiadosť, alebo to môže vyzerať ako tento vzor, ktorý som našiel na internete. Ďakujem". Tak by sa dalo poradiť ako to má vyzerať? Ď.
...ja som predsa napísal ...." môže , čoby nie "....

ALE URČITE by som do žiadosti nenapísal ...." si Vás dovoľujem požiadať o prijatie do služobného pomeru "...už len doplniť o slovíčko " úctivo "....
Štylizáciu a formu dala Dara ...


Mila123 9 Hours Ago #21882
však ide za policajta, tak prečo inú?

...he ....tak toto sa dá pochopiť všeliako ...
nleinka168
27.09.12,06:26
hlavicka tvoje meno

adresa príjemcu

miesto dátum

Vec: žiadosť o prijatie do služobného pomeru

žiadam o prijatie do služobného pomeru v zmysle § 14 zákona 73/1998 o štátnej službe príslušníkov Policajného zboru, Slovenskej informačnej služby, Zboru väzenskej a justičnej stráže Slovenskej republiky a Železničnej polície.

resp. skrátená verzia

žiadam o prijatie do služobného pomeru príslušníka policajného zboru.

príloha : životopis.

s pozdravom

jožko mrkvicka

To je všetko. Oni len potrebujú mať niekde takýto panflet a potom sa začne kolotoč príjmacieho konania.
buchač
27.09.12,06:53
hlavicka ....
FAKT si hlavička ....
To je všetko. Oni len potrebujú mať niekde takýto panflet a potom sa začne kolotoč príjmacieho konania.

...hm , keď už , tak pamflet .......

...a pamflet ??? ....... na vlastnú osobu si len debil napíše a takýchto k polícii dnes nejak nemusia ...
Miro Hroš
30.09.12,14:20
dobry deň chcem sa opitat kedy začina studium na policajnej akademii v Pezinku dakujem za odpoved
Miro Hroš
30.09.12,14:24
a mam este jednu otazku co sa stane ked jednu z disciplim neurobim napr.nezaplavem som vyradeny alebo take nieco??
lujza.j
30.09.12,15:23
dobry deň chcem sa opitat kedy začina studium na policajnej akademii v Pezinku dakujem za odpoved
no sú tam aj iné "disciplíny"....ale ty budeš mať okrem plávania asi aj iný problém....
tomasjuve
30.09.12,16:04
miro hros :v kazdej discipline mas limit ktory musis splnit inac si out plus celkovy vysledok musi mat urcitu hodnotu
b.taff
04.10.12,20:55
Chcem sa spýtať. Študent Akadémie Policajného zboru v Blave je príslušníkom policajného zboru(Ďalej PPZ), nie? Ako PPZ nemôže mať iný príjem, či? Teda študent na APZ poberá plat? Ak áno, tak aký. Za odpoveď vopred ďakujem.
avalik
04.10.12,21:32
Chcem sa spýtať. Študent Akadémie Policajného zboru v Blave je príslušníkom policajného zboru(Ďalej PPZ), nie? Ako PPZ nemôže mať iný príjem, či? Teda študent na APZ poberá plat? Ak áno, tak aký. Za odpoveď vopred ďakujem.

možeš byť civilným študentom alebo študovať ako príslušník PZ, viac info ti dajú priamo na akadémii


po nástupe k PZ:

§ 104
Služobný príjem v prípravnej štátnej službe

(1) Policajtovi v prípravnej štátnej službe, okrem príslušníka Policajného zboru v prípravnej štátnej službe, patrí služobný príjem ako policajtovi v stálej štátnej službe podľa § 84 ods. 1 (http://www.zakonypreludi.sk/zz/1998-73#f5571422) s výnimkou príplatku za riadenie, príplatku za zastupovanie a príplatku za prípravu policajta čakateľa.
(2) Príslušníkovi Policajného zboru v prípravnej štátnej službe patrí služobný príjem ako príslušníkovi Policajného zboru v stálej štátnej službe podľa § 84 ods. 2 (http://www.zakonypreludi.sk/zz/1998-73#f5571452) okrem príplatku za riadenie a príplatku za zastupovanie.
(3) Policajtovi v prípravnej štátnej službe počas skúšobnej doby osobný príplatok nepatrí.
(4) V prípravnej štátnej službe počas doby denného štúdia na získanie základného policajného vzdelania sa príslušníkovi Policajného zboru funkčný plat priznaný podľa § 84 ods. 2 písm. a) (http://www.zakonypreludi.sk/zz/1998-73#f5571453) znižuje o 20 %. Príplatok a peňažná náhrada, pre ktorých výpočet je rozhodujúca výška funkčného platu, sa vypočítavajú z takto upraveného funkčného platu.

(5) Funkčný plat podľa odseku 4 sa zaokrúhľuje na 50 eurocentov smerom nahor.

cely zakon: http://www.zakonypreludi.sk/zz/1998-73
kaco11
24.11.12,12:28
ak si civilny študent na A PZ BA tak iný prijem mozes mat, pretoze si obyčajný študent vysokej školy....tam si potom treba zistit veci ohladom sociálky a tak....Ak si bol rozkazom prijatý na A PZ a si príslušníkom PZ a to že študuješ ti povoloval tvoj nadriadený tak sa riadis zákonom o policajnom zbore.....Podľa tvojej otázky predpokladam, že si civil...pretože policajt, ktorý študuje na A PZ vie, že nemôže mať iný prijem....okrem toho čo povoluje zákon...a to je umelecká cinnost, ucitelska cinnost a pod....
kaco11
24.11.12,12:32
to MIRO HROS......akadémia PZ je v podstate normálna vysoká škola....potom existuje este stredná škola policajného zboru....čo je príprava už prijatých policajtov na vykon služby....akadémiu nemusí mať každý...strednu skolu PZ musi, /okrem výnimiek/...čo sa týka príjmacieho procesu k PZ je uvedený na stránke minv.sk konkretne http://www.minv.sk/?podmienky-prijatia
laura07
01.12.12,18:33
Zdravím, od decembra som prijatá do PZ, od januára mám ísť do školy v KE. Chcem sa opýtať, či počas štúdia sa absolvuje nejaká lekárska prehliadka, alebo je to len raz ročne ako to býva u polície?? Za odpoveď ďakujem:)
buchač
01.12.12,18:38
Zdravím, od decembra som prijatá do PZ, od januára mám ísť do školy v KE. Chcem sa opýtať, či počas štúdia sa absolvuje nejaká lekárska prehliadka, alebo je to len raz ročne ako to býva u polície?? Za odpoveď ďakujem:)

...a nie je jedno , či LEN raz do roka a ČI každý kvartál ???

Ale inak , pokiaľ viem , tak u ozbrojených zložiek je pravidelná ročná prehliadka ...
avalik
01.12.12,19:01
Zdravím, od decembra som prijatá do PZ, od januára mám ísť do školy v KE. Chcem sa opýtať, či počas štúdia sa absolvuje nejaká lekárska prehliadka, alebo je to len raz ročne ako to býva u polície?? Za odpoveď ďakujem:)

ved dnes uz je december, do pondelka nevydrzis s odpovedou priamo od zdroja?
jana19855
31.12.12,16:49
Dobry den chcela by som sa opytat,3x som neurobila psychotesty,ze vraj osobnostny test je este nejaka moznost sa dostat k Pz? Je chyba vo mne alebo ze nemam nikoho za sebou? Dakujem
lujza.j
31.12.12,17:05
Dobry den chcela by som sa opytat,3x som neurobila psychotesty,ze vraj osobnostny test je este nejaka moznost sa dostat k Pz? Je chyba vo mne alebo ze nemam nikoho za sebou? Dakujem
dúfam, že nie....!!!!!
Balos83
31.12.12,17:18
Dobry den chcela by som sa opytat,3x som neurobila psychotesty,ze vraj osobnostny test je este nejaka moznost sa dostat k Pz? Je chyba vo mne alebo ze nemam nikoho za sebou? Dakujem

JE ale vtedy už nie ako policajt, ale ako zamestnanec PZ.
http://www.minv.sk/?pracovne-prilezitosti-3
jan.palarik
04.01.13,13:13
dobry den zaujima ma ake su kriteria diktatu (teda pocet chyb, dlzka) a este aky rozsah ma slohova praca, ak mi mozete niekto prosim Vas odpovedat Dakujem
vendelin123
04.01.13,13:44
Ahoj sloh je na 1 A4 nemusis to uplne dodrzat ide o to aby videli ci vies vobec pisat vety a aby to malo hlavu a patu, takze pokial si normalne chodil do skoly nie je problem, to iste aj diktat, ktory je na tiez asi na necelu A4.

Mam aj ja otazku neviete datumy behov? Mam urobene vsetky testy aj previerky zdravotne atd,(skusky som mal v KE) len mi povedali ze mi zavolaju ked sa bude priberat na vycvik a cakam uz asi 3 tyzdne a nic
lujza.j
04.01.13,13:53
Ahoj sloh je na 1 A4 nemusis to uplne dodrzat ide o to aby videli ci vies vobec pisat vety a aby to malo hlavu a patu, takze pokial si normalne chodil do skoly nie je problem, to iste aj diktat, ktory je na tiez asi na necelu A4.

Mam aj ja otazku neviete datumy behov? Mam urobene vsetky testy aj previerky zdravotne atd,(skusky som mal v KE) len mi povedali ze mi zavolaju ked sa bude priberat na vycvik a cakam uz asi 3 tyzdne a nic
mimotemy tak díky:eek:
jan.palarik
04.01.13,20:09
ja mam fyzicke a slovencinu 24.1. v KE ak ti to pomoze
minaz
05.01.13,10:59
je pravda,ze ak budem klamat na psychologickych testoch,tak som automaticky nespravila?
lujza.j
05.01.13,12:02
mimotemy pre boha:eek: toto čítať mám z toho nočnú moru...potom sa niekto čuduje ako to vyzerá v PZ....čo nový kus to demet!!!!
jaro87
05.01.13,12:14
Ak budeš klamať,tak si klamár a pravdepodobne Ťa neprijmú :D Vraj sa na psychotesty nedá pripraviť. Tam ani nemôže byť správna odpoveď, každý má svoj psycho profil. Ak Ťa bude vzrušovať krv alebo nejaké podobné úchylky, tak si vybavená :D
vendelin123
05.01.13,12:33
mimotemy pre boha:eek: toto čítať mám z toho nočnú moru...potom sa niekto čuduje ako to vyzerá v PZ....čo nový kus to demet!!!!

lujza, nic proti ale tiez tam nemozu nabrat uhladenych intelektualov ktorym pojde iba o postup, asi ta aj sklamalo co som napisal o jazykovych testoch, mozno to ze som chodil na gympel aj na VS tak mi to take prislo, urcite tam nejde o to aby si pouzivala slova odborne, ved si uvedom ze policajt v terene pracuje so zlodejmi fetakmi dealermi, ked pise spravu musi tam byt vsetko podstatne nie omacky okolo atd. tak si predstav ze budes pri nich pouzivat uhladeny slovnik a potom sa necuduj ze niektori su uz tym poznaceni, a na psychotestoch sa klamat neoplati, ak si normalny clovek tak sa nie je coho bat
lujza.j
05.01.13,12:40
lujza, nic proti ale tiez tam nemozu nabrat uhladenych intelektualov ktorym pojde iba o postup, asi ta aj sklamalo co som napisal o jazykovych testoch, mozno to ze som chodil na gympel aj na VS tak mi to take prislo, urcite tam nejde o to aby si pouzivala slova odborne, ved si uvedom ze policajt v terene pracuje so zlodejmi fetakmi dealermi, ked pise spravu musi tam byt vsetko podstatne nie omacky okolo atd. tak si predstav ze budes pri nich pouzivat uhladeny slovnik a potom sa necuduj ze niektori su uz tym poznaceni, a na psychotestoch sa klamat neoplati, ak si normalny clovek tak sa nie je coho bat
mimotemy toto fákt...ja sa už nečujem ničomu....si ešte nevidel môj slovník:---
minaz
05.01.13,14:48
chcela som skor vediet,ci je lepsie oklamat alebo sa priznat k niecomu o com si myslim,ze ma koli tomu neprijmu...napriklad sa mozu spytat ci som niekedy soferovala pod vplyvom alkoholu, skusala marihuanu a ine nepristojne veci...nehovorim,ze som to robila,ale chapete
jan.palarik
05.01.13,15:36
Este mam jednu otazocku, ako je to ked mate spravene psychotesty a nespravite SJ mozte ju po troch mesiacoch opakovat ?
assasins
10.01.13,13:43
FOR: vendelin123

Tiež čakáš na nástup do školy ? Na nový beh ?
marti211
12.01.13,20:12
chcem sa opýtať daval som žiadosť a čakal som že najprv pôjdem na fyzické testy ale volali mi a idem najprv na psychotesty...kedy môžem očakávať že ma zavolajú na fyzické testy??????
buchač
12.01.13,20:15
chcem sa opýtať daval som žiadosť a čakal som že najprv pôjdem na fyzické testy ale volali mi a idem najprv na psychotesty...kedy môžem očakávať že ma zavolajú na fyzické testy??????

...keď vás bude viac záujemcov , nejaká skupinka ...

...a čo , ponáhľaš sa niekde ? :rolleyes:
marti211
12.01.13,20:27
...keď vás bude viac záujemcov , nejaká skupinka ...

...a čo , ponáhľaš sa niekde ? :rolleyes:

najprv diky za odpoveď.....a nie nie praveže sa neponahľam len som cel tak informatívne vediet že koľko asi to bude trvať.
Balos83
12.01.13,20:42
je to rôzne, kamoša hňeď po informatívnom pohovore už aj poslali na fyzické testy. 10 dní na to už aj mal spravené.
marti211
12.01.13,20:55
predpokladam že až po vyhodnotení psychotestov...ak prejdem až vtedy daju vedieť....a koľko trva vyhodnotenie psychotestov??..zas je mesačná lehota al. koľko??
Balos83
12.01.13,21:00
predpokladam že až po vyhodnotení psychotestov...ak prejdem až vtedy daju vedieť....a koľko trva vyhodnotenie psychotestov??..zas je mesačná lehota al. koľko??

treba zavolať na personálne oddelenie a HOTOVO! :D
kaco11
13.01.13,13:15
....a niektorí s tým materiálom musíme pracovat...
kaco11
13.01.13,13:17
....oni sa ti ozvu...neboj sa....lehoty tam urcene nie su....niekoho vyhodnotia za tyzden, niekoho za mesiac....ide o to ako rýchlo potrebuju nových policajtov a ako je volne na skole....
lujza.j
13.01.13,13:19
mi hovor....:-O
jan.palarik
14.01.13,22:01
aky je ludia sloh na slovencine je tam volny vyber zanru, alebo daju napis uvahu na temu napr. rozpravanie na temu napr. ? alebo nieco podobne ?
dobrava
23.05.13,10:16
Prosím Vás, a aká je šanca dostať sa k ZVJS, konkrétne práca s mladistvými odsúdenými, tuším, že funkcia je "referent režimovej činnosti" . Môžete niekto napísať, o akú prácu sa jedná, ako je to psychicky náročné, no a koniec koncov - zaujíma aj platová trieda.
avalik
23.05.13,14:56
pozri http://www.zvjs.sk/?ponuka-volnych-miest
momentalne uvadzaju volne miesto v Sucanoch, platova trieda 3
veronika2509
27.05.13,18:10
Dobrý deň, chcela by som sa opýtať čo všetko vyšetruje lekár na lekárskej prehliadke do prijatia k policajnému zboru? Ďakujem
Karoltrot
30.05.13,11:28
je nejake obmedzenie aj pre skoliozu?

dakujem za odpoved
jaro87
07.06.13,13:19
asi som naivný,ale je tu niekto z KRPZ Žilina?
buchač
07.06.13,15:38
je nejake obmedzenie aj pre skoliozu?
dakujem za odpoved
Záleží od stavu ...
Mám za to to , že na toto odpovie príslušný lekár...
buchač
07.06.13,15:40
asi som naivný,ale je tu niekto z KRPZ Žilina?
...a čo chceš vo svojej naivite ???
Haban
17.06.13,10:59
Dobrý deň,
chcem is poslat žiadot do PZ do Trnavy.
Žiadost mam posielat mailom na tuto odresu? http://www.minv.sk/?okresne-riaditelstvo-pz-v-trnave
za odpoveď vopred Ďakujem
avalik
17.06.13,11:06
Dobrý deň,
chcem is poslat žiadot do PZ do Trnavy.
Žiadost mam posielat mailom na tuto odresu? http://www.minv.sk/?okresne-riaditelstvo-pz-v-trnave
za odpoveď vopred Ďakujem

ziadost posielas na krajske alebo okresne riaditelstvo PZ - doporucene, nie emailom
- mozes aj osobne dorucit na prislusnu podatelnu, na jeden vytlacok si das potvrdit prevzatie
Haban
17.06.13,12:20
Dobrý deň,
chcem is poslat žiadot do PZ do Trnavy.
Žiadost mam posielat mailom na tuto odresu? http://www.minv.sk/?okresne-riaditelstvo-pz-v-trnave
za odpoveď vopred Ďakujem

ziadost posielas na krajske alebo okresne riaditelstvo PZ - doporucene, nie emailom
- mozes aj osobne dorucit na prislusnu podatelnu, na jeden vytlacok si das potvrdit prevzatie

Ďakujem za objasnenie takže to mam poslat na tutu odresu? http://www.minv.sk/?kontakty-krajskeho-riaditelstva-pz-v-trnave
Kollárová 31, 917 02 Trnava
a stači iba žiadost poslať životopis a vysvedčenie prinesiem až na pohovor?
avalik
17.06.13,12:36
Dobrý deň,
chcem is poslat žiadot do PZ do Trnavy.
Žiadost mam posielat mailom na tuto odresu? http://www.minv.sk/?okresne-riaditelstvo-pz-v-trnave
za odpoveď vopred Ďakujem

ziadost posielas na krajske alebo okresne riaditelstvo PZ - doporucene, nie emailom
- mozes aj osobne dorucit na prislusnu podatelnu, na jeden vytlacok si das potvrdit prevzatie

Ďakujem za objasnenie takže to mam poslat na tutu odresu? http://www.minv.sk/?kontakty-krajskeho-riaditelstva-pz-v-trnave
Kollárová 31, 917 02 Trnava
a stači iba žiadost poslať životopis a vysvedčenie prinesiem až na pohovor?

adresa je OK
ja by som poslala ziadost + zivotopis ... ale urcite by som si tam najprv zavolala na personalne a dohodla sa s nimi :)
jaro87
28.06.13,17:04
No ľudia, ten pohovor k polícii je celkom silná káva :D Tam sa ozaj hlási hocijaký pacient :D Citoval by som nejaké výroky, ale o tom to tu neni...Chcete ísť k polícii? Neriešte, že ste si dorábal maturitu, neriešte vôbec to, že sú tam nejaké fyzické testy, ani nemusíte vedieť poriadne gramatiku, veď načo :) Nad takými vecami sa netrápte, jednoducho si dajte žiadosť, pozvú Vás na pohovor a tam vaša pozícia typu kukláč, detektív, inšpektor a neviem aké sny zhoria ako fakľa ;)
lujza.j
28.06.13,17:10
No ľudia, ten pohovor k polícii je celkom silná káva :D Tam sa ozaj hlási hocijaký pacient :D Citoval by som nejaké výroky, ale o tom to tu neni...Chcete ísť k polícii? Neriešte, že ste si dorábal maturitu, neriešte vôbec to, že sú tam nejaké fyzické testy, ani nemusíte vedieť poriadne gramatiku, veď načo :) Nad takými vecami sa netrápte, jednoducho si dajte žiadosť, pozvú Vás na pohovor a tam vaša pozícia typu kukláč, detektív, inšpektor a neviem aké sny zhoria ako fakľa ;)
ó aká to naivita...snáď si si nemyslel, že 30 v mesiaci budeš civilista a hops už 1-vého budeš napr. kukláč:D
jaro87
28.06.13,17:21
počkať, to bolo myslené na tých, čo to tam naozaj hovorili a išli tam s tým :D mne sa to páčilo keď na konci nám dali papier a napíšte všetci OPP, funkcia : referent :D :D inšpektori a hentakí hlava v smútku :)
jaro87
28.06.13,17:22
a dotaz pána vpredu " referent sa píše s D alebo T".... :D
lujza.j
28.06.13,17:43
a potom, že vtipy o polišoch.....:D...čo kus to blbec....teda nejaká ta výnimka...:cool:
kopretinka
28.06.13,17:53
ja mám dvoch kamarátov polišov,a sú úplne normálni....alebo že by v Čechách boli iné podmienky na prijatie? :D
jaro87
28.06.13,17:57
"mám zmysel pre spravodlivosť".... "chcem byť kriminalistik"..."mojím snom je byť policajt, preto som si dorábal maturitu"..."moje záľuby: príjemné vystupovanie"..."vyštudovala som sociálnu prácu"....kadekto no :) a tak som ticho, ešte som nebol na testoch, tam ma vyperú jak handru a spadne mi hrebienok :D
jaro87
28.06.13,18:00
ja mám dvoch kamarátov polišov,a sú úplne normálni....alebo že by v Čechách boli iné podmienky na prijatie? :D
a tak to bol len pohovor, tam pozvú každého kto si dá žiadosť... veď takým sitom psychologickým vyšetrení, fyzických testov a neviem čoho všetkého nemôže prejsť nejaký dunčo..predsa....či?:D
lujza.j
28.06.13,18:04
ja mám dvoch kamarátov polišov,a sú úplne normálni....alebo že by v Čechách boli iné podmienky na prijatie? :D
hej sú iné...znížené....a už nie je výber, ale nábor...nie je záujem, za cca. nejakých do 500e sa nechce riskovať život, nikdy nevieš do akej situácie sa dostaneš aj ked sme na SK....
kopretinka
28.06.13,18:40
od kedy policajti zarábajú do 500e ?
lujza.j
28.06.13,18:45
od kedy policajti zarábajú do 500e ?
a čo si myslíš koľko?...ked nastúpi po škole/policajnej/...ja myslím obyčajných pešiakov ....ktorý sú v 1-2-jke triede....to len novinári vedia tliachať aké platy majú poliši, len zabudnú napísať ktorí....
jaro87
28.06.13,18:46
od kedy policajti zarábajú do 500e ?
policajt má nástupný 540 € + príplatky, čosi spomínali, že 160 €, čiže 700...v hrubom :)
kopretinka
28.06.13,18:47
tak prečo sa tam tak hrnú?
buchač
28.06.13,18:50
od kedy policajti zarábajú do 500e ?

...dávno ......
lujza.j
28.06.13,18:50
tak prečo sa tam tak hrnú?
tak lepšie asi ako na pracáku...prošku poslúžia a ked zistia, že o čo to je idú het...
1. 536,50
2. 569,50
3. 606
4. 646
5. 695,50
6. 762
7. 802
8. 841,50
9. 881,50
plus príplatky
jaro87
30.06.13,10:44
napíšte mi tu nejakú motivačnú myšlienku, nech vidím ružovejšie budúcnosť v PZ :D
buchač
30.06.13,11:04
napíšte mi tu nejakú motivačnú myšlienku, nech vidím ružovejšie budúcnosť v PZ :D
...ak potrebuješ motiváciu , tak radšej nechoď k polícii .....

Sorry ( budem otvorený ) , no nie všetci sa na toto povolanie hodia a šli k polišom kvôli rôznym výhodám ....

Ale dementov je medzi nimi dostatok , takže máš ešte aj tú voľbu z dvoch možností výberu...
Nespomínam ani , že ozbrojené zložky nie sú holubník ...podpíšeš a odkrútiš nejaký ten piatok pod velením nejakého iniciatívneho a máš smolu ...
jaro87
30.06.13,11:31
vieš , lebo tu len čítam, že prečo NIE k polícii, málo zarobia, sú to hlupáci, ťažké sa dostať atď..nespomínam si, že prečo ÁNO, asi tu ani nebolo také niečo spomenuté... len zabudni, zabudni, zabudni.... pritom sa policajti zle nemajú,ale nikto sa tu nepochváli :D a iniciatívny... v hlave mám X nápadov čo by sa dalo zlepšiť v doprave u nás v meste, podľa mňa dôležité veci...keby som to chcel zlepšiť, bol by som preto iniciatívny blbec?:) a dementi - mne stačil naozaj ten pohovor, nechcem aby to vyznelo, že niekoho odsudzujem alebo ponižujem,ale tam z človeka sršala debilita, na prvý pohľad bolo jasné, že on asi nie....alebo práve takí áno?:D
buchač
30.06.13,11:37
v a iniciatívny...
Na tú iniciatívu som narážal v zmysle starého vojenského príslovia :

" Jeden iniciatívny blbec je horší , ako rota záškodníkov !!! "
lujza.j
30.06.13,14:06
vieš , lebo tu len čítam, že prečo NIE k polícii, málo zarobia, sú to hlupáci, ťažké sa dostať atď..nespomínam si, že prečo ÁNO, asi tu ani nebolo také niečo spomenuté... len zabudni, zabudni, zabudni.... pritom sa policajti zle nemajú,ale nikto sa tu nepochváli :D a iniciatívny... v hlave mám X nápadov čo by sa dalo zlepšiť v doprave u nás v meste, podľa mňa dôležité veci...keby som to chcel zlepšiť, bol by som preto iniciatívny blbec?:) a dementi - mne stačil naozaj ten pohovor, nechcem aby to vyznelo, že niekoho odsudzujem alebo ponižujem,ale tam z človeka sršala debilita, na prvý pohľad bolo jasné, že on asi nie....alebo práve takí áno?:D
..toto je všetko pekné čo by si chcel, ale rýchlo nato zabudni.....realita je sakra iná.....a, že sa majú dobre ktorí?funkcionári, alebo obyčajný pešiaci, ktorí robia na ich odmeny...a tí ktorí sa majú dobre.....žijú určite iba z výplaty?...
Jurry
30.06.13,14:11
no hlavnou podmienkou je mať tam rodinu
MichaelaMilan
21.07.13,14:22
Prosím vás, viete mi povedať aké majú šance dostať sa do PZ ženy????? vopred ďakujem za odpoveď.
lujza.j
21.07.13,14:33
Prosím vás, viete mi povedať aké majú šance dostať sa do PZ ženy????? vopred ďakujem za odpoveď.
šanca je vždy nejaká...napr. viem, že KR PZ Ba nechce...a to ani z Akadémiou PZ....
čo ťa vedie ísť k polícii?
MichaelaMilan
21.07.13,20:25
[QUOTE="MichaelaMilan"]Prosím vás, viete mi povedať aké majú šance dostať sa do PZ ženy????? vopred ďakujem za odpoveď.
šanca je vždy nejaká...napr. viem, že KR PZ Ba nechce...a to ani z Akadémiou PZ....
čo ťa vedie ísť k polícii?[/QUOTE
Hm....... a aj vieš prečo?
K PZ ma vedie niekoľko vecí........odvtedy čo som sa stala matkou sa pozerám na veľa vecí úplne inak
lujza.j
21.07.13,20:47
[QUOTE="MichaelaMilan"]Prosím vás, viete mi povedať aké majú šance dostať sa do PZ ženy????? vopred ďakujem za odpoveď.
šanca je vždy nejaká...napr. viem, že KR PZ Ba nechce...a to ani z Akadémiou PZ....
čo ťa vedie ísť k polícii?[/QUOTE
Hm....... a aj vieš prečo?
K PZ ma vedie niekoľko vecí........odvtedy čo som sa stala matkou sa pozerám na veľa vecí úplne inak
....platové podmienky nič moc....zmenili sa aj socialne istoty ....
MichaelaMilan
22.07.13,07:43
[QUOTE="MichaelaMilan"]Prosím vás, viete mi povedať aké majú šance dostať sa do PZ ženy????? vopred ďakujem za odpoveď.
šanca je vždy nejaká...napr. viem, že KR PZ Ba nechce...a to ani z Akadémiou PZ....
čo ťa vedie ísť k polícii?[/QUOTE
Hm....... a aj vieš prečo?
K PZ ma vedie niekoľko vecí........odvtedy čo som sa stala matkou sa pozerám na veľa vecí úplne inak
....platové podmienky nič moc....zmenili sa aj socialne istoty ....

no na plate mi nezáleží, aj keď je prevda, že než som išla na materskú tak som mala aj okolo 800€ v čistom, ale nechcem ísť niekam len kvoli platu .......a kde má vlastne dnes človek nejaké istoty????? Myslím že nikde :-)
lujza.j
22.07.13,07:55
[QUOTE="MichaelaMilan"]Prosím vás, viete mi povedať aké majú šance dostať sa do PZ ženy????? vopred ďakujem za odpoveď.
šanca je vždy nejaká...napr. viem, že KR PZ Ba nechce...a to ani z Akadémiou PZ....
čo ťa vedie ísť k polícii?[/QUOTE
Hm....... a aj vieš prečo?
K PZ ma vedie niekoľko vecí........odvtedy čo som sa stala matkou sa pozerám na veľa vecí úplne inak
....platové podmienky nič moc....zmenili sa aj socialne istoty ....

no na plate mi nezáleží, aj keď je prevda, že než som išla na materskú tak som mala aj okolo 800€ v čistom, ale nechcem ísť niekam len kvoli platu .......a kde má vlastne dnes človek nejaké istoty????? Myslím že nikde :-)
Hmm...na plate nezalezi:)....je to aj o inom....vstupis do PZ ...ak,uvidis casom......nesplnene iluzie,"vytriezvenie" a po par rokoch tra-dá....ako kopec inych.....
buchač
22.07.13,09:09
čo ťa vedie ísť k polícii?
...odvtedy čo som sa stala matkou sa pozerám na veľa vecí úplne inak
....platové podmienky nič moc....zmenili sa aj socialne istoty ....[/QUOTE]
no na plate mi nezáleží, aj keď je prevda, že než som išla na materskú tak som mala aj okolo 800€ v čistom, ale nechcem ísť niekam len kvoli platu .......a kde má vlastne dnes človek nejaké istoty????? Myslím že nikde :-)[/QUOTE]
By ma zaujímalo , že či matka bude brázdiť ulice , alebo sa mieni do kanclu zašiť ...

Kvôli platu nie , tak ostáva už len to jediné ... žeby kvôli tomu známemu heslu ???

" Pomáhať a chrániť " ...
lujza.j
22.07.13,09:15
čo ťa vedie ísť k polícii?
...odvtedy čo som sa stala matkou sa pozerám na veľa vecí úplne inak
....platové podmienky nič moc....zmenili sa aj socialne istoty ....
no na plate mi nezáleží, aj keď je prevda, že než som išla na materskú tak som mala aj okolo 800€ v čistom, ale nechcem ísť niekam len kvoli platu .......a kde má vlastne dnes človek nejaké istoty????? Myslím že nikde :-)[/QUOTE]
By ma zaujímalo , že či matka bude brázdiť ulice , alebo sa mieni do kanclu zašiť ...

Kvôli platu nie , tak ostáva už len to jediné ... žeby kvôli tomu známemu heslu ???

" Pomáhať a chrániť " ...[/QUOTE]
...v " pentagone" fetosov a na ul. Svornosti,alebo pri slovnafte....fesandy...nahaňat:D....fujky....fujk y...
MichaelaMilan
23.07.13,09:10
čo ťa vedie ísť k polícii?
...odvtedy čo som sa stala matkou sa pozerám na veľa vecí úplne inak
....platové podmienky nič moc....zmenili sa aj socialne istoty ....
no na plate mi nezáleží, aj keď je prevda, že než som išla na materskú tak som mala aj okolo 800€ v čistom, ale nechcem ísť niekam len kvoli platu .......a kde má vlastne dnes človek nejaké istoty????? Myslím že nikde :-)[/QUOTE]
By ma zaujímalo , že či matka bude brázdiť ulice , alebo sa mieni do kanclu zašiť ...

Kvôli platu nie , tak ostáva už len to jediné ... žeby kvôli tomu známemu heslu ???

" Pomáhať a chrániť " ...[/QUOTE]

no poviem to asi takto: neprišla som sem nepodstatný ľuďom vysvetľovať (bez urážky) prečo sa chcem/nechcem stať členom PZ. Moja otázka znela, že aké majú šance ženy.........to je všetko :-)
MichaelaMilan
23.07.13,09:13
[QUOTE="MichaelaMilan"]Prosím vás, viete mi povedať aké majú šance dostať sa do PZ ženy????? vopred ďakujem za odpoveď.
šanca je vždy nejaká...napr. viem, že KR PZ Ba nechce...a to ani z Akadémiou PZ....
čo ťa vedie ísť k polícii?[/QUOTE
Hm....... a aj vieš prečo?
K PZ ma vedie niekoľko vecí........odvtedy čo som sa stala matkou sa pozerám na veľa vecí úplne inak
....platové podmienky nič moc....zmenili sa aj socialne istoty ....

no na plate mi nezáleží, aj keď je prevda, že než som išla na materskú tak som mala aj okolo 800€ v čistom, ale nechcem ísť niekam len kvoli platu .......a kde má vlastne dnes človek nejaké istoty????? Myslím že nikde :-)
Hmm...na plate nezalezi:)....je to aj o inom....vstupis do PZ ...ak,uvidis casom......nesplnene iluzie,"vytriezvenie" a po par rokoch tra-dá....ako kopec inych.....

Hm...... jedna zásadná otázka: píšeš z vlastnej skúsennosti??? či len domnienky, či z rečí známych/ rodiny?????
jaro87
28.07.13,08:03
no, takže žiadosť zamietnutá, celkom rýchlo ma vybavili :) ďalšiu žiadosť si môžem poslať ihneď alebo mám čakať? vie niekto?Vďaka
Balos83
28.07.13,08:23
ako rýchlo ti poslali odpoveď? bol si pozvaný na pohovor?
lujza.j
28.07.13,08:37
no, takže žiadosť zamietnutá, celkom rýchlo ma vybavili :) ďalšiu žiadosť si môžem poslať ihneď alebo mám čakať? vie niekto?Vďaka
aký dôvod?
Balos83
28.07.13,08:42
podľa mňa klasika, to čo ja som dostal už pár (cca 8-10 :D)! §15 ods. 6 zákona 73/1998 Z.z. :D
lujza.j
28.07.13,08:44
podľa mňa klasika, to čo ja som dostal už pár (cca 8-10 :D)! §15 ods. 6 zákona 73/1998 Z.z. :D
myslela som napísať "ľudskou rečou":D...inak stále nechápem čo vás do PZ ťahá?
jaro87
28.07.13,08:45
žiadny dôvod.. v zmysle § 15 ods. 6 zákona č. 73/1998 Z.z. blablabla Vašu žiadosť o prijatie do služobného pomeru zamietam
Balos83
28.07.13,08:51
to je bez uvedenia dôvodu!!!, majú na to v zákone môžnosť, tak to radi aj využívajú, takto je to oznámenie nenapadnuteľné! :(

Čo ma tam ťahá, tak to radšej v SS, už aj ti idem písať
avalik
28.07.13,10:23
no, takže žiadosť zamietnutá, celkom rýchlo ma vybavili :) ďalšiu žiadosť si môžem poslať ihneď alebo mám čakať? vie niekto?Vďaka

keď nie je voľné tabuľkové miesto tak zbytočne budeš vypisovať ďalšie žiadosti ...
skús sa zamestnať ako civil na niektorom úrade dopravy, prípadne na MV vo svojom odbore
jaro87
28.07.13,11:28
no, takže žiadosť zamietnutá, celkom rýchlo ma vybavili :) ďalšiu žiadosť si môžem poslať ihneď alebo mám čakať? vie niekto?Vďaka

keď nie je voľné tabuľkové miesto tak zbytočne budeš vypisovať ďalšie žiadosti ...
skús sa zamestnať ako civil na niektorom úrade dopravy, prípadne na MV vo svojom odbore

mám chuť sa rozpísať ako to vidím s tými voľnými tabuľkovými miestami... a zamestnať sa ako civil na úrade dopravy? alebo na MV? v tomto komunistickom štáte sa na také miesta dostane niekto len z úzkeho okruhu ľudí, ktorí poznajú určitých ľudí...ale to je stará a otrepaná pesnička... mne sa to vlastne už ani nechce nejako riešiť
buchač
28.07.13,11:48
no, takže žiadosť zamietnutá, celkom rýchlo ma vybavili :) ďalšiu žiadosť si môžem poslať ihneď alebo mám čakať? vie niekto?Vďaka

keď nie je voľné tabuľkové miesto tak zbytočne budeš vypisovať ďalšie žiadosti ...
skús sa zamestnať ako civil na niektorom úrade dopravy, prípadne na MV vo svojom odbore

mám chuť sa rozpísať ako to vidím s tými voľnými tabuľkovými miestami... a zamestnať sa ako civil na úrade dopravy? alebo na MV? v tomto komunistickom štáte sa na také miesta dostane niekto len z úzkeho okruhu ľudí, ktorí poznajú určitých ľudí...ale to je stará a otrepaná pesnička... mne sa to vlastne už ani nechce nejako riešiť
Mám chuť sa rozpísať v inom zmysle ......

Spomínaš komunizmus ???
Tak takéto zriadenie ešte žiaden štát nemal ...síce komunisti budovali a smerovali vpred ku komunizmu ....
Keďže sa hlásiš ku polišom , takže máš do 30 rokov ...
Takže v tejto súvislosti o komunizme a či socíku vieš o tom trt ...
Možno máš pravdu ohľadom tej otrepanej pesničky , no určite to nebolo až také markantné ako je to dnes ...

Ale k veci ...
Zaujímavé je , že ak mladého neprijmú k ozbrojeným zložkám , okamžite sú pindy ...
Zaujímavé je , že každý závidí tie výsluhové príspevky , ktoré väčšina dostala za službu práve v tých temných ( vraj ) časoch ...
Zaujímavé je , že teraz sa dosť mladých hlási ....prečo asi ?

V tejto súvislosti je zaujímavé aj toto

MichaelaMilan
no na plate mi nezáleží, aj keď je prevda, že než som išla na materskú tak som mala aj okolo 800€ v čistom, ale nechcem ísť niekam len kvoli platu .......a kde má vlastne dnes človek nejaké istoty????? Myslím že nikde :-)


no poviem to asi takto: neprišla som sem nepodstatný ľuďom vysvetľovať (bez urážky) prečo sa chcem/nechcem stať členom PZ. Moja otázka znela, že aké majú šance ženy.........to je všetko :-)
Hm .......raz záleží , raz nie ...
Pre mňa nepodstatná otázka ...
Podstatné je to , aký osoh by mal ozbrojený policajný zbor ....

Miesta hovorkýň sú obsadené , v kanceláriách je ich dosť ...chodníky šľapú iné a inde ...radšej sa vráť ( bez urážky ) po tej materskej na svôj pôvodný flek ...
jaro87
28.07.13,13:46
mám 26:) a komunistov som spomenul preto lebo sme pozadu asi vo všetkom, teda vo všetkom o čom sa ja ako tak zaujímam, teda bola to narážka , možno som mal použiť iné slovo , ale iné ma nenapadá..a nemôžem sa pozerať na to, ako všetko krásne naoko funguje, prezentuje sa ako dokonalé, a pritom je to úplne o niečom inom, každý o tom vie a každý sa tvári, že o tom nevie :D ale to je nadlho..proste si pomaly zvykám na to, že do PZ sa nedostanú tí najšikovnejší,, ale tí navychcanejší, ktorí použijú iných na to, aby ich tam dostali...a myslite si čo chcete kto chcete....a nechcem urážať, tak si to neberte osobne
buchač
28.07.13,14:29
proste si pomaly zvykám na to, že do PZ sa nedostanú tí najšikovnejší,, ale tí navychcanejší, ktorí použijú iných na to, aby ich tam dostali...a myslite si čo chcete kto chcete....a nechcem urážať, tak si to neberte osobne
...nik sa neuráža a ja už vôbec nie ....

Ale inak ???
Máš síce pravdu ...ale nie zas až tak úplne ...

Tí , ktorí sa dostanú do ozbrojených zložiek ( všeobecne myslené ) majú aj to šťastie ...
No nie všetci sa tam dostanú len a len s tými známosťami ...
Je síce pravdou , že dnešná doba je už taká .... no na druhej strane sa dá povedať , že oproti socíku je tak trochu ( nazvem ) spravodlivejšia ...
Za socíku nejaký jedinec urobil blbosť ?
Nuž ocko alebo strýčko to zaonačili ...
Voľakedy sa vo vodičskom preukaze zásadne nosila stovečka - dve ...že na to všimné , respektíve na zalepenie očí ...
Dnes len debil vezme úplatok ...za 30 - 50 € riskovať ??? Neoplatí sa ...

Tí vychcaní ???
Nuž ak je dobrý , nuž aj vydrží ...
Ak si myslí , že zbohatne na úplatkoch a podobných bočákoch ???
Srandista a idealista ...blbec !!!

U armády je to ešte horšie ...do misií sa ich hlási kvantum aj napriek rizikám " podnikania " a aj tak sú počty naplnené ....
MichaelaMilan
29.07.13,08:46
no, takže žiadosť zamietnutá, celkom rýchlo ma vybavili :) ďalšiu žiadosť si môžem poslať ihneď alebo mám čakať? vie niekto?Vďaka

keď nie je voľné tabuľkové miesto tak zbytočne budeš vypisovať ďalšie žiadosti ...
skús sa zamestnať ako civil na niektorom úrade dopravy, prípadne na MV vo svojom odbore

mám chuť sa rozpísať ako to vidím s tými voľnými tabuľkovými miestami... a zamestnať sa ako civil na úrade dopravy? alebo na MV? v tomto komunistickom štáte sa na také miesta dostane niekto len z úzkeho okruhu ľudí, ktorí poznajú určitých ľudí...ale to je stará a otrepaná pesnička... mne sa to vlastne už ani nechce nejako riešiť
Mám chuť sa rozpísať v inom zmysle ......

Spomínaš komunizmus ???
Tak takéto zriadenie ešte žiaden štát nemal ...síce komunisti budovali a smerovali vpred ku komunizmu ....
Keďže sa hlásiš ku polišom , takže máš do 30 rokov ...
Takže v tejto súvislosti o komunizme a či socíku vieš o tom trt ...
Možno máš pravdu ohľadom tej otrepanej pesničky , no určite to nebolo až také markantné ako je to dnes ...

Ale k veci ...
Zaujímavé je , že ak mladého neprijmú k ozbrojeným zložkám , okamžite sú pindy ...
Zaujímavé je , že každý závidí tie výsluhové príspevky , ktoré väčšina dostala za službu práve v tých temných ( vraj ) časoch ...
Zaujímavé je , že teraz sa dosť mladých hlási ....prečo asi ?

V tejto súvislosti je zaujímavé aj toto

MichaelaMilan
no na plate mi nezáleží, aj keď je prevda, že než som išla na materskú tak som mala aj okolo 800€ v čistom, ale nechcem ísť niekam len kvoli platu .......a kde má vlastne dnes človek nejaké istoty????? Myslím že nikde :-)


no poviem to asi takto: neprišla som sem nepodstatný ľuďom vysvetľovať (bez urážky) prečo sa chcem/nechcem stať členom PZ. Moja otázka znela, že aké majú šance ženy.........to je všetko :-)
Hm .......raz záleží , raz nie ...
Pre mňa nepodstatná otázka ...
Podstatné je to , aký osoh by mal ozbrojený policajný zbor ....

Miesta hovorkýň sú obsadené , v kanceláriách je ich dosť ...chodníky šľapú iné a inde ...radšej sa vráť ( bez urážky ) po tej materskej na svôj pôvodný flek ...


Firma je v konkurzi, takže sa asi ťažko vrátim naspäť :-D A ja nechcem ísť do kanclu.......je zaujímavé ako všetci píšete ako by ste mi videli do hlavy :-) .......úprimne vás obdivujem, lebo viete omne viac ako ja!
jaro87
30.07.13,08:51
počkať, nedozvedel som sa, že ako dlho mám čakať a poslať si ďalšiu žiadosť, či to je jedno? :D a ešte jedna veľmi dôležitá otázka - škola v PK alebo KE sa otvára pravidelne v pevne určenom dátume alebo nie? tento rok brali 15.4 a 15.7, bude sa priberať aj 15.10?
Balos83
30.07.13,19:35
prakticky, pokiaľ ti tam nenapíšu dôvod, tak hneď nasledujúci (dokonca ten istý) deň, môžeš zaslať žiadosť znova a znova a znova!
kamčík
30.07.13,19:54
Viete mi poradiť ako prebieha informatívny pohovor?
Balos83
30.07.13,21:26
všade to tak trošku inak ide, proste výsledok je taký istý pokiaľ buď nie si úplne ... alebo nemáš známosti tak cez to sito neprejdeš!!! Dajú ti podpísať "záznam o informatívnom pohovore" aj to len tiež kvôli tomu, že zo zákoza to musia, formalita nič viac! Vysvetlia, čo tá práca policajta je, zhruba podmienky prijatia ako i to stále radi pripomenia, že prijatie je len "fakultatívne", to znamená že aj keď predješ cez všteko ich sitá (fyzické, slovenčina, psychotest, lekárske), ani vtedy ešte nemáš vyhraté!!!
anet
01.08.13,07:47
Firma je v konkurzi, takže sa asi ťažko vrátim naspäť :-D A ja nechcem ísť do kanclu.......je zaujímavé ako všetci píšete ako by ste mi videli do hlavy :-) .......úprimne vás obdivujem, lebo viete omne viac ako ja!
Žena, matka .... ktorá chce byť policajtkou, nie do kanclu, ale do terénu (poriadkárka) ... dievča, ty si ešte asi nedostala od živáňov po hube.

počkať, nedozvedel som sa, že ako dlho mám čakať a poslať si ďalšiu žiadosť, či to je jedno? :D a ešte jedna veľmi dôležitá otázka - škola v PK alebo KE sa otvára pravidelne v pevne určenom dátume alebo nie? tento rok brali 15.4 a 15.7, bude sa priberať aj 15.10?
Nie je to pravidlo.

všade to tak trošku inak ide, proste výsledok je taký istý pokiaľ buď nie si úplne ... alebo nemáš známosti tak cez to sito neprejdeš!!! Dajú ti podpísať "záznam o informatívnom pohovore" aj to len tiež kvôli tomu, že zo zákoza to musia, formalita nič viac! Vysvetlia, čo tá práca policajta je, zhruba podmienky prijatia ako i to stále radi pripomenia, že prijatie je len "fakultatívne", to znamená že aj keď predješ cez všteko ich sitá (fyzické, slovenčina, psychotest, lekárske), ani vtedy ešte nemáš vyhraté!!!
Ani keď nastúpi do školy ešte nemá vyhraté, keď bude tupelo neprejde.
jaro87
01.08.13,08:21
Viete mi poradiť ako prebieha informatívny pohovor?
Keď som bol v ZA na informatívnom,tak nás dali do nejakej rokovacej miestnosti (bolo nás tam 27) ,bol tam riaditeľ obvodného a tuším 2 alebo 3 personalistky. Po jednom nás čítali a každý povedal kto je, odkiaľ je, aké má najvyššie dosiahnuté vzdelanie, prečo chce ísť k polícii a čo konkrétne by chcel robiť u polície - 3/4 chceli ísť k dopravákom, ďalší na kriminálku, tuším vaja na poriadkovú, pár kusov kukláčov a dakto rovno detektív. Personalistky si zapísali, potom rozdali papiere a každý mal napísať funkciu - OPP referent (oddelenie poriadkovej polície). Rozlúčili sme sa a každý pekne domov a o mesiac prišla odpoveď - zamietnuté.
tomko007
13.08.13,11:17
Ahojte, ja som už urobil aj fizicke testy, aj psychotesty, aj lekarske vyšetrenie úspešne, a dnes som dostal papier že ,,prijímacie konanie pokračuje,, teda nezamietali. Ešte čo ma čaká? nemá niekto skúsentosti? Ďakujem.
avalik
13.08.13,15:11
Ahojte, ja som už urobil aj fizicke testy, aj psychotesty, aj lekarske vyšetrenie úspešne, a dnes som dostal papier že ,,prijímacie konanie pokračuje,, teda nezamietali. Ešte čo ma čaká? nemá niekto skúsentosti? Ďakujem.
V prijímacom konaní sa občan podrobí previerke ovládania štátneho jazyka, previerke fyzickej zdatnosti, psychodiagnostickému vyšetreniu a lekárskemu vyšetreniu.

Previerka ovládania štátneho jazyka pozostáva z dvoch častí:

z diktátu, ktorý je zameraný na preverenie úrovne ovládania pravopisu štátneho jazyka,
z kompozície, ktorej cieľom je overenie schopnosti stručne, jasne a výstižne vyjadriť slovami myšlienky a zostaviť súvislý jazykový text.

Uchádzač nevyhovel previerke zo štátneho jazyka, ak získal celkovo menej ako 20 bodov, čo predstavuje 50% úspešnosť.

http://www.minv.sk/?kurzy-2
tomko007
13.08.13,15:29
urobil som aj zo SJ úspešne .
buchač
13.08.13,18:19
Ahojte, ja som už urobil aj fizicke testy, aj psychotesty, aj lekarske vyšetrenie úspešne, a dnes som dostal papier , že ,,prijímacie konanie pokračuje,, teda nezamietali. Ešte čo ma čaká? nemá niekto skúsentosti? Ďakujem.

urobil som aj zo SJ úspešne .

Keď tak pozerám na predchádzajúci príspevok , tak by som aj toho hodnotiteľa testov slovenského jazyka poslal nazad do školy ...

Fyzické ....po " f " je ypsilon ...
Pred " že " sa dáva čiarka ...
Pred " a " sa nedáva čiarka ..
Začiatok vety veľké písmeno ...

Píšeš s diaktrikou , preto hodnotím všetko ...keby nie , neštvalo by ma to ...:cool:
tomko007
13.08.13,18:37
haha mno ja to viem :D ale to je len forum a nie diktát, takže tu môžem dovoliť :D a písal som to rýchlo na tablete.
lujza.j
13.08.13,18:42
haha mno ja to viem :D ale to je len forum a nie diktát, takže tu môžem dovoliť :D a písal som to rýchlo na tablete.
zápisnice spisované polišmi...to sú samé gramatické perly:D:D
buchač
13.08.13,18:43
haha mno ja to viem :D ale to je len forum a nie diktát, takže tu môžem dovoliť :D a písal som to rýchlo na tablete.
...ešte dobre , že vieš .....

Poviem inak ...
Ja síce píšem teraz na NTB , ale keď som na tablete , tak si dávam pozor na preklepy a tie aj opravujem...

Nejde ani o ten diktát ...nechcem Ťa ani ponížiť a ani poučovať ...no ide o to , že pravopis aj na fóre by mal nejak vyzerať ...
Je to proste vyzitka jednotlivca ....

Ale mne je to v podstate jedno ....
lujza.j
13.08.13,18:58
mimotemy...inak mali by určiť spodnú vekovú hranicu pre prijatie do PZ...."deti" "chránia a pomáhajú":D:D
Andrej M
26.08.13,09:05
Ahoj, vedel by mi niekto povedat ake je poradie "disciplin" na fyzickych testoch ? ( taky prehlad ako to tam v ten den vyzera :) ) dik
avalik
26.08.13,09:12
no poradie asi zavisi od skusajuceho ... na konci 12 minutovy beh a potom plavanie ... pravdepodobne porade bude take ake je v tabulke http://www.minv.sk/?kurzy-2
buchač
26.08.13,10:08
Ahoj, vedel by mi niekto povedat ake je poradie "disciplin" na fyzickych testoch ? ( taky prehlad ako to tam v ten den vyzera :) ) dik
Dá sa povedať , že sa robí spôsobom od tej najľahšej po najťažšiu ...
Aspoň na vojne sa tak robilo , keď sme mali preskúšanie .
Balos83
26.08.13,10:28
To viem, že buď plávanie (ak robíš skúšky v PK, tak to sa pláva na APZ v BA) alebo Cooperovku máš na koniec, tak či onak, aj tak je to zabiják!
buchač
26.08.13,10:58
To viem, že buď plávanie (ak robíš skúšky v PK, tak to sa pláva na APZ v BA) alebo Cooperovku máš na koniec, tak či onak, aj tak je to zabiják!
Zabijak ?????????

Hm .......................................Radšej nekomentujem ....
bodliak
26.08.13,13:00
Skúšajúci sa pýta adepta:
- Koľko je 5 plus 5 ?
ten z fleku odpovie:
- 12 !
- Ste prijatý. Povedali ste nám viac, ako sme od vás očakávali.
majko1121
27.08.13,16:16
Ludia Bez dobrej znamosti vam uprimne poviem ze nemate ziadnu sancu a mozte byt na 100vke bolt na plavani Phelps atd spravil som to na 52 bodov zo 60 a aj tak ma vyhodili za nejaky prisetupok ktory ani nemam v odpise z registra trestov atd...https://www.facebook.com/usmev?fref=ts#!/akosanestatpolicajtom
avalik
27.08.13,16:59
Ludia Bez dobrej znamosti vam uprimne poviem ze nemate ziadnu sancu a mozte byt na 100vke bolt na plavani Phelps atd spravil som to na 52 bodov zo 60 a aj tak ma vyhodili za nejaky prisetupok ktory ani nemam v odpise z registra trestov atd...https://www.facebook.com/usmev?fref=ts#!/akosanestatpolicajtom

bol si vyhodnoteny ako nespolahlivy - so znamostami to nema nic spolocne ... ak ti raz zapisu nieco do evidencii v podobnych zlozkach sa nezamestnas, zbytocne sa rozculujes a vytvaras FB stranky
buchač
27.08.13,17:04
Ludia Bez dobrej znamosti vam uprimne poviem ze nemate ziadnu sancu a mozte byt na 100vke bolt na plavani Phelps atd spravil som to na 52 bodov zo 60 a aj tak ma vyhodili za nejaky prisetupok ktory ani nemam v odpise z registra trestov atd...https://www.facebook.com/usmev?fref=ts#!/akosanestatpolicajtom
Preskúšanie z TV nie je jediným aspektom prijatia ....

Policajt nemá byť iba telesne zdatný ...
Keď tak pozerám na pravopis , vyhodil by som Ťa okamžite z príjimacieho konania...!!!!!
majko1121
27.08.13,20:25
chlapci vzdy sa najdu dve strany mince...a uprimne myslim si ze zobrali inych drevakov...psychotesty som spravil tiez a SJ takisto lustrak som mal uz po psychotestoch a bolo vsetko OK :P odovzdal som fotky na sluzobak spravil lekarske testy a zrazu bol problem. Bol somnou chalan, ktory dopadol horsie ako ja. Mal vzdy prvy inf. a o vsetkom vedel a vzali ho... Tak isto ako k PZ potrebujes zamost aj do armady pripadne k hasicom...a co mas s mojim pravopisom sem tam sa chybicka vloudi nikto nie je dokonaly, ale som na tom iste lepsie ako polovicka zakomplexovancov co sa tam dostalo :P
avalik
27.08.13,20:36
chlapci vzdy sa najdu dve strany mince...a uprimne myslim si ze zobrali inych drevakov...psychotesty som spravil tiez a SJ takisto lustrak som mal uz po psychotestoch a bolo vsetko OK :P odovzdal som fotky na sluzobak spravil lekarske testy a zrazu bol problem. Bol somnou chalan, ktory dopadol horsie ako ja. Mal vzdy prvy inf. a o vsetkom vedel a vzali ho... Tak isto ako k PZ potrebujes zamost aj do armady pripadne k hasicom...a co mas s mojim pravopisom sem tam sa chybicka vloudi nikto nie je dokonaly, ale som na tom iste lepsie ako polovicka zakomplexovancov co sa tam dostalo :P

no dik, nie som chlapec a ani zakomplexovana, uz som si svoje odsluzila v tej inej zlozke a bez znamosti ;)

... nepomoze ti, ked budes prskat, casom zistis, ze vsetko v zivote ma svoj vyznam
majko1121
27.08.13,20:43
Ved to ja chapem mna len hneva ze som dal do toho cas, snahu a peniaze...a dolezite je kedy si k PZ isla...v dnesnej dobe je obrovsky problem dostat sa len cez informatívny pohovor...
buchač
27.08.13,20:48
chlapci vzdy sa najdu dve strany mince...
Ja absolútne nemám problém .....
Poviem aj tak , že takéto problémy ma vonkoncom nevzrušujú...

ALE

Voľakedy sa robil nábor do silových zložiek , nakoľko bolo plno voľných miest ...
Teraz sú tie tabuľky naplnené a záujem preveliký ....
avalik
27.08.13,21:11
Ved to ja chapem mna len hneva ze som dal do toho cas, snahu a peniaze...a dolezite je kedy si k PZ isla...v dnesnej dobe je obrovsky problem dostat sa len cez informatívny pohovor...

no ber to tak, ze si presiel cez psychotesty aj lekarsku prehliadku - takze si zdravy ... a to je tiez dobra sprava, ci nie? nie je to ani prvy a ani posledny nezdar v tvojom zivote, zdvihni hlavu a vykroc vpred (viem, znie to divne, ale casom pochopis)
tomasjuve
28.08.13,05:02
majko ma pravdu, ja som absolvoval APZ tak viem ako to chodi, vacsina miest po znamostiach
buchač
28.08.13,06:31
majko ma pravdu, ja som absolvoval APZ tak viem ako to chodi, vacsina miest po znamostiach
Nik netvrdí predsa opak ...

Aj za toho socíku boli fleky a " fleky " ......
majko1121
28.08.13,09:11
Ludia mna mrzi len to, že sa tam nedostane niekto kto ma naozaj zaujem sluzit v PZ. Ale tak co sa cudujem ved tak to u nas funguje vsade :( asi som bol moc najivny
tomasjuve
28.08.13,15:49
majko ma pravdu, ja som absolvoval APZ tak viem ako to chodi, vacsina miest po znamostiach
Nik netvrdí predsa opak ...

Aj za toho socíku boli fleky a " fleky " ......

znamosti uz treba aj na hliadku minimalne mimo bratislavy aj mam byvalych spoluziakov v hliadkach co je teda dost cudne
majko1121
28.08.13,16:48
Bol som aj v Blave a ani tam to nie je na ruziach ustlane...velky zaujem...asi pockam na zmenu vlady ak to pomoze...zaujem sa tym neznizi ale mozno budu vo vedeni apolitickeho PZ cestnejsi zastupcovia...
lujza.j
28.08.13,16:51
Bol som aj v Blave a ani tam to nie je na ruziach ustlane...velky zaujem...asi pockam na zmenu vlady ak to pomoze...zaujem sa tym neznizi ale mozno budu vo vedeni apolitickeho PZ cestnejsi zastupcovia...
:D:D:D
majko1121
29.08.13,08:55
Preco sa smejes, vies o tom nieco ?
zlatka717
29.08.13,08:58
Majko1121, máte pravdu, je to smutné, ale je to tak. K tomu, aby ste prešli pohovorom musíte mať tlačenku. Bez nej to skúšajte stále, možno Vás po istom čase pošlú na testy. Na pohovore nás bolo 40, prešli možno 15 - všetci z nich to mali vopred vybavené, okrem jedného, čo už tam bol štyrikrát a veľmi chcel byť policajtom. Pohovor- primitívne otázky, trval minútu, vyvoleným už priamo na ňom povedali, že prešli, ostatní čakali na telefonát- väčšinou márne. Fyzické a slovenčina - to jediné je spravodlivé v Ke. Viacerí to neurobili - ale nedivím sa, pretože vyšportovaní chlapci neprešli cez pohovor, a polovička preferovaných to nespravili, čo už bolo zjavné pri pohľade na nich. Psychotesty - no, ako sa už traduje, ten, kto má tlaky - dobré tlaky prejde, ten kto nemá, nie. Nevravím, že všetci čo prejdú psycho majú tlaky, ale tí vyvolení, už vedeli, že to majú - a majú, a sú tam, pretože musia zobrať ich, ostatní majú smolu- zvlášť na východe je to tak. A ak by ste ich urobili, aj zdravotnú, tak vás nepríjmu, pretože zoberú tých vyvolených. Je smutné, že sa prijímajú ľudia absolútne nevhodní, a tí, čo to naozaj chcú robiť, neprejdu. A bude to ešte horšie. Je jedno, či máte právnické vzdelanie alebo iné vhodné na tú pozíciu, či ste športovec a chcete to robiť z presvedčenia, ak nemáte niekoho za chrbtom, nemáte šancu, možno veľmi maličkú. Mám právnické vzdelanie- tým sa nechcem nejako povyšovať, len jednoducho mám vzdelanie, vďaka ktorému mám vedomosti, ktoré sa vyžadujú na to povolanie.Ale koho prijali? Paniu s okuliarmi, ktorá ledva prešla telesnou, ďalšiu obéznu - ľudí, ktorí si boli od začiatku vedomí toho, že ich prijmú - hm, a ten chalan, tohto neprijali. Prečo asi? Je to skorumpované a zmeny nečakajte. Veľa šťastia prajem.
lujza.j
29.08.13,09:03
napr. v BA sa krajský nemenil...tak načo chceš čakať:cool:..čo sa zmení...v PZ už nič...
kaco11
31.08.13,10:28
Vidím, že sa z tejto témy stáva nie poradňa, ale sťažovňa....Uvedomte si, že v rámci Slovenskej republiky, je vysoká nezamestnanosť....takže je samozrejmé, že stúplo aj percento žiadateľov k PZ....takže je prirodzené, že niektorých musia vylúčiť a niektorí, ktorí na to majú idú po známosti....Ruku na srdce.....je to aj v civilnom sektore....Takže zbytočne sa táto téma mení na sťažovanie sa na protekciu pri prijímacom konaní v PZ, nič s tým nespravíte.
zlatka717
31.08.13,19:23
No, ja som sa nesťažovala - možno trošku :-) skôr som opísala realitu a popustila uzdu rozhorčeniu. A áno, je to aj v civilnom sektore, ale práve preto, by to nemalo byť v štátnej správe. Ale máte pravdu, nič sa s tým nespraví. A čo sa týka porady, myslím, že ten čo má vážny záujem, tak si základné podmienky prečíta na stránke MV SR. Ale samozrejme, niektoré info. tam nie sú.
majko1121
02.09.13,12:35
Krasna vizitka PZ. Ako mozes napisat ze dostat sa do PZ po znamosti je normalne ? To si sa ani trosku nad tym nezamyslel ? Tak ti potom nevadi klientelizmus, korupcia, rodinkarstvo, vsak co by som si nepomohol ked mozem. A este mi napada taka otazocka na clena PZ. Ako si sa k PZ dostal: viete co poznamosti. Automaticky musi byt ten policajt niekomu zaviazany a ako ma byt potom cestny a objektivny ?
buchač
02.09.13,12:41
Krasna vizitka PZ. Ako mozes napisat ze dostat sa do PZ po znamosti je normalne ? To si sa ani trosku nad tym nezamyslel ? Tak ti potom nevadi klientelizmus, korupcia, rodinkarstvo, vsak co by som si nepomohol ked mozem. A este mi napada taka otazocka na clena PZ. Ako si sa k PZ dostal: viete co poznamosti. Automaticky musi byt ten policajt niekomu zaviazany a ako ma byt potom cestny a objektivny ?
Rozvíjaš tému , ale ideš od témy ...ba dokonca to plakanie k ničomu nevedie , respektíve nič nevyriešiš .

Chceš snáď povedať , že nejaký poliš musí byť automaticky niekomu zaviazaný ???
Porozmýšľaj a prídeš na to , že nie ...
Ide o to , že známosti ( všade a všetky ) sa síce využívajú , no zneužíva ich iba puk .
Aspoň ja som toho názoru ...
majko1121
02.09.13,13:12
Ide tu o podmienky prijatia a myslim ze znamosti su v dnesnej dobe jednim z kriterii aj ked nie su na stranke ministerstva napisane.
A nie je to zneuzitie, ked niekto pouzije svoje postavenie pre vyber prislusnika :D
Takze ty si svoju znamost vyuzil, ktora bude zato ze sa prihovorila chciet kompenzaciu.
stewe001
15.09.13,12:34
​Ako prebieha zdravotné vyšetrenie pre prácu v PZ ?? robí sa to v ten istý deň ako Fyzické testy ??
Dorka211
12.10.13,12:29
Ahojte, ja by som sa chcela len spýtať ,či sa fyzické testy pre väzenskeho dozorcu robia na pôde ZVJS alebo platia tak isto ako pri PZ ,že treba ísť robiť do Pezinku? Lebo niektorí tvrdia, že ZVJS ich robí u nich...
alvadores
22.10.13,18:47
Ahojte, neviem ci sa tu uz pisalo, ale mam taku jednu otazku. Uspesne som zvladol fyzicke testy a po psycho. mi prislo zamietnutie. Psychologicka nam povedala, ze aj v pripade, ze urobime psycho a prejdeme lekarskou prehliadkou, tak nemusime byt prijaty. Ako mam zistit ci som tie psychotesty spravil alebo nie? Lebo viem, ze platnost psycho. je jeden rok. Tak by som aspon vedel, ci mam cakat rok alebo podam opät ziadost. Dakujem. :)
dominatorxx
10.11.13,19:51
Mohol by som sa opýtať, aká bola slovenčina? Píše sa tam diktát a sloh. Aký bol ten diktát? A aká téma bola na sloh. Písala sa na slohu úvaha alebo aký to bol sloh? Bol by som veľmi vďačný za odpoveď niekomu, kto to už absolvoval. Ďakujem
kec
16.11.13,22:25
Diktát je diktát, čo ti o ňom môžem povedať? Niekedy sú tam y/i, ja som ho mal zameraný na čiarky a vybrané slová tam ani neboli.
Sloh si mohol písať akým štýlom si chcel - úvaha, rozprávanie... Podstatné je držať sa témy a písať slovensky. Držať sa témy znamená, že píšeš o tom, čo ti dali na výber (máš tri možnosti). Nie ako niektorí experti že si doma pripravíš sloh na tému "prečo chcem byť policajtom" a tento potom napíšeš a ako poslednú vetu pridáš "a veľkú zásluhu na tom má môj pes Boby, ktorý je mojím najlepším priateľom" - pričom téma bola "pes, najlepší priateľ človeka"...
A ešte k tej slovenčine. Slovenčina znamená písať po slovensky, nie maďarsky, nie záhorácky, nie východniarsky a najmä nie hotentotsky. Pre niektorých je to veľký problém a skutočne nedokážu sformulovať dve vety. Ale ty sa tým vôbec nemusíš trápiť.
lukass22
19.11.13,18:24
Dobrý deň chcem sa opýtať ako je to s tým 8 mesačným kurzom ktorí je v Košiciach? Mohol by mi niekto poradiť? Máte s tým nejaké skúsenosti?
MartaSk
03.03.14,13:41
Majko1121, máte pravdu, je to smutné, ale je to tak. K tomu, aby ste prešli pohovorom musíte mať tlačenku. Bez nej to skúšajte stále, možno Vás po istom čase pošlú na testy. Na pohovore nás bolo 40, prešli možno 15 - všetci z nich to mali vopred vybavené, okrem jedného, čo už tam bol štyrikrát a veľmi chcel byť policajtom. Pohovor- primitívne otázky, trval minútu, vyvoleným už priamo na ňom povedali, že prešli, ostatní čakali na telefonát- väčšinou márne. Fyzické a slovenčina - to jediné je spravodlivé v Ke. Viacerí to neurobili - ale nedivím sa, pretože vyšportovaní chlapci neprešli cez pohovor, a polovička preferovaných to nespravili, čo už bolo zjavné pri pohľade na nich. Psychotesty - no, ako sa už traduje, ten, kto má tlaky - dobré tlaky prejde, ten kto nemá, nie. Nevravím, že všetci čo prejdú psycho majú tlaky, ale tí vyvolení, už vedeli, že to majú - a majú, a sú tam, pretože musia zobrať ich, ostatní majú smolu- zvlášť na východe je to tak. A ak by ste ich urobili, aj zdravotnú, tak vás nepríjmu, pretože zoberú tých vyvolených. Je smutné, že sa prijímajú ľudia absolútne nevhodní, a tí, čo to naozaj chcú robiť, neprejdu. A bude to ešte horšie. Je jedno, či máte právnické vzdelanie alebo iné vhodné na tú pozíciu, či ste športovec a chcete to robiť z presvedčenia, ak nemáte niekoho za chrbtom, nemáte šancu, možno veľmi maličkú. Mám právnické vzdelanie- tým sa nechcem nejako povyšovať, len jednoducho mám vzdelanie, vďaka ktorému mám vedomosti, ktoré sa vyžadujú na to povolanie.Ale koho prijali? Paniu s okuliarmi, ktorá ledva prešla telesnou, ďalšiu obéznu - ľudí, ktorí si boli od začiatku vedomí toho, že ich prijmú - hm, a ten chalan, tohto neprijali. Prečo asi? Je to skorumpované a zmeny nečakajte. Veľa šťastia prajem.

pravdu pravdú píšete, vo všetkom s Vami súhlasím, nik sa nedostane bez tlačenky
clen
29.09.15,08:16
a psychotesty majú ešte z čias komunizmu....nám to hovoril psycholog na testoch, ze tieto testy su osvedčené 30-ročnou praxou... som prevracal očami a aj grcať sa mi chcelo...
wlado1
09.09.17,08:02
Čaute, chcel by som sa spýtať ešte ohľadom tých zdravotných obmedzení pre prijatie, ale do ZVJS. Zrak, krvný tlak....všetko mám v poriadku, len mám miernu skolióziu. Je to problém? Ďakujem