Ripper_SVK
08.06.09,23:19
Dobrý deň, mal by som dva dotazy ohladne prijatia za príslušníka PZ a to nasledovné:
1) aké je ombedzenie čo sa týka dioptrických okuliarov. Mám na mysli, že keď nosím okuliare s dioptriami viac ako 0,5 čo je tolerancia u justičnej a štátnej polície, či môžem vykonávať aspoň prácu v kancelárií. A ešte ako je to s kontaktnými šošovkami ? Berie sa to do úvahy alebo nie ?

2)počas prípravy, t.j. 6 mesiacov štúdia, je toto platené, alebo nie ?

Za odpovede vopred každému ďakujem :)
arizona
08.06.09,21:42
ALDA
09.06.09,09:18
http://www.minv.sk/?podmienky-prijatia-nr

mimotemysnažim sa to sem pricapiť a kukám arizona šikuľka to v pohode pridala.:)
kaco11
09.06.09,13:55
Čo sa týka toho 6 mesacneho studia tak to mas platené, ale iba základ. cca to je okolo 15 tisíc s tým, že na škole máš stravu a ubytovanie zaplatené. a čo sa týka tých dioptrií, tam to záleží kam sa hlásiš resp. kde chceš pracovať. Je možné, že do výkonu by ťa nezaradili, ale do kancelárie by to bolo možné. Odporúčala by som ti ísť sa spýtať napríklad k dvom levom tam je lekár, ktorý aspoň teda v mojom prípade mi robil vstupnú lekársku prehliadku. On dáva odporúčanie či si zdravotne v poriadku alebo nie. Pretože v PZ pracuje kvantum policajtov, ktorí majú a potrebujú okuliare. To je jedna vec a druhá, že dnes ako sledujem berie polícia "každého". Záleží od očnej vady a od tvojej šikovnosti.
Bastian
09.06.09,14:12
Ešte by som pripomenul, že dnes do policajného zboru neberú ľudí z ulice... ale iba známych. Je kríza...
ALDA
09.06.09,16:10
Ešte by som pripomenul, že dnes do policajného zboru neberú ľudí z ulice... ale iba známych. Je kríza...

:eek::eek::eek:
buchač
09.06.09,16:29
Dobrý deň, mal by som dva dotazy ohladne prijatia za príslušníka PZ a to nasledovné:
1) aké je ombedzenie čo sa týka dioptrických okuliarov. Mám na mysli, že keď nosím okuliare s dioptriami viac ako 0,5 čo je tolerancia u justičnej a štátnej polície, či môžem vykonávať aspoň prácu v kancelárií. A ešte ako je to s kontaktnými šošovkami ? Berie sa to do úvahy alebo nie ?

2)počas prípravy, t.j. 6 mesiacov štúdia, je toto platené, alebo nie ?

Za odpovede vopred každému ďakujem :)

Ak máš dioptrie - ZABUDNI !!!!!

S tou kanceláriou si to namyslel vážne , však ......či ?
buchač
09.06.09,16:38
Ešte by som pripomenul, že dnes do policajného zboru neberú HOCIAKÝCH ľudí z ulice... ale iba známych. Je kríza...

To na krízu už všetko budeme zvaľovať ????

A aj tí známi musia niečo vedieť / mali by / .
Staré praktiky už sa nenosia - že každý blb mohol byť polišom , zabudni ....
Teraz je minimum maturita , učňovka už nestačí a pár tried ZDŠ ani vtedy nestačilo !!!

Poznám prípad jednej osoby známej z médií .
Syn sa jej hlásil , bol prijatý , no vymýšľal , že to a ono / nešpecifikujem / .
Dotyčný RODIČ vydžubal vlastnú krv zo školy , len tak hvížďalo ....

Nie je potrebné zhadzovať prácu týchto ľudí , myslím tým samozrejme tých , ktorí sú na očiach . Veľa ľudí do toho nevidí , podžubuje , vidí len veľké platy , že dávajú pokuty / dnes brat dostal , sedel som vedľa neho / ........
renula4
09.06.09,17:45
Podmienkou pre prijatie za policajta je 100 % zdravotný stav, tzn. že nemôžu byť v súčasnej dobe žiadne dioptrie, tj. okuliare alebo šošovky ani nie dioptrie do 0,5 dioptr. Vzhľadom k tomu, že v polícii platí kariérny postup každý jeden uchádzač za policajta z civilu musí začať na základných útvaroch, napr. OO PZ. Výnimku majú vyšetrovatelia, teda uchádzač, ktorý ma VŠ II. stupňa so zameraním právo, bezpečnostné služby - Akadémia PZ. Výnimku zo vzdelania na iné školy udeľuje prezident PZ. Čo sa týka 6-mesačného štúdia toto je platené s tým, že základný plat je znížený o 2O %, je to cca okolo 1OOOO,- SK po starom. Je to škola ktorá je povinná na získanie základného policajného vzdelania. V súčasnej dobe sa podmienky do polície veľmi sprísňujú.
buchač
09.06.09,18:20
arizona
09.06.09,18:31
Keby boli iba dioptrie problém a veľmi po tej práci túžiš, riešením je operácia laserom.
Môj známy túžil ísť k vojsku a tiež bol problém v horšom zraku. Síce to nie je lacná záležitosť,ale ak niekto po niečom túži...
Pár mesiacov po operácii už ho vzali, dnes už má zopár mierových misií po svete za sebou.:)
Ripper_SVK
09.06.09,21:07
O tej operacii je uz takmer rozhodnuté, veď je to len ambulantný zákrok...Cena je síce vyššia, ale na druhej strane dobrý zrak je na nezaplatenie a určite sa to oplatí
Ripper_SVK
09.06.09,21:56
Ďakujem všetkým za množstvo informácií a nových poznatkov.
Zajtra idem ešte len na informatívny pohovor. Dám vedieť ako som dopadol :)
tutiola
11.06.09,08:54
Pre prrijatie do služobného pomeru v PZ sa vyžaduje 100% zdravotný stav. Čo sa týka okuliarov, tolerancia je do 0,5 dioprií bez ohľadu na to, či sa jedná o okuliarre alebo šošovky. Konečné slovo má služobný lekár.

Nie je pravda, že do PZ berú ľudí z ulice aj keď si to hlavne myslia ľudia, ktorí neprešli výberovým konaním, nakoľko veľa vysokoškolsky vzdelaných ľudí neprrejde psychotestami. Je viac stredoškolsky vzdelaných ľudí, ktorí tie testy urobia. Aj to je výsledok toho, kto všetko sa dostane a ako na VŠ. Výnimku pri výbere majú vyšetrovatelia, kedy musia mať ssíce 100% zdravotný stav, ale tie okuliare berú s väčšou toleranciou.

Počas základnej policajnej školy poberá základný plat bez príplatkov.
kaco11
13.06.09,18:19
Tutiola chod sa pozriet do pezinka na skolu a najdes tam dost vtipnu kopku ludi co tam nemaju co robit.
ALDA
13.06.09,20:54
Tutiola chod sa pozriet do pezinka na skolu a najdes tam dost vtipnu kopku ludi co tam nemaju co robit.

To je otázka času, že dokedy, preriedia ich a tí, čo na to nemajú odídu.:)
A po skončení školy sú zasa previerky pred nástupom do zamestnania.
kukučka
13.06.09,21:23
v každej profesii sa nájde niekto, kto sa na ňu nehodí, poprípade jej robí hanbu, aj medzi policajtami, to však neznamená, že si nemáme vážiť prácu tej poctivej väčšiny
mimotemy alebo len vtedy, keď za nás nasadzujú svoj život?
kaco11
14.06.09,12:20
Ziadne previerky ako vstupne nie su. Maximalne tak kazdorocne previerky z telocviku a strelieb ktore musi mat kazdy policajt. A tich ludi co si vazia pracu policie je malo. Ale to je o inom. :)mimotemy
tutiola
14.06.09,14:02
Súhlasim s každým z vás. Každý má čiastočne pravdu. Boli časy keď do polície skutočne brali ľudí z ulice, ale dopadlo to ešte horšie ako keď do policie robili nábor. Práve tak ako vyučený stolár nie je zárukou kvalitne urobenej postele, alebo vyštudovaný lekár nie je zárukou že naozaj vie liečiť, tak ani človek ktorý dokáže urobiť testy, má vyhovujúci zdravotný stav a prejde previerkou telesnej zdatnosti ešte nie je zárukou dobrého policajta. Ale isté kritéria pri výbere musia byť určené. A že niekde " najdes tam dost vtipnu kopku ludi co tam nemaju co robit", kde to tak nie je? Sme všetci na tom pravom mieste kam patríme? Mysli si to o nás aj naše okolie, alebo ľudia ktorí s nami prichádzajú do styku?
ALDA
15.06.09,07:43
Ziadne previerky ako vstupne nie su. Maximalne tak kazdorocne previerky z telocviku a strelieb ktore musi mat kazdy policajt. A tich ludi co si vazia pracu policie je malo. Ale to je o inom. :)mimotemy

Prepáč ja som písala o inom odbore zamestnania v PZ a nie iba o bežných policajtoch. Táto kategória na ktorú som myslela sa okrem tých dôkladných previerok aj po skončení školy a pred nástupom do zamestnania musí aj vzdelávať. Napr.:
stredná škola , stredná škola PZ, poddôstojnícka škola a vysoká škola. To ale neznamená, že sa aj tu nenájde ľudovo povedané čierna ovca.
Iste kto má v rodine prísl. PZ by vedel rozprávať o rôznych odboroch MV, ale to nie je dovolené.
misomiso
15.06.09,08:22
v každej profesii sa nájde niekto, kto sa na ňu nehodí, poprípade jej robí hanbu, aj medzi policajtami, to však neznamená, že si nemáme vážiť prácu tej poctivej väčšiny
mimotemy alebo len vtedy, keď za nás nasadzujú svoj život?

Ja by som tu "vacsinu" odhadoval tak - na 2% :)
misomiso
15.06.09,15:53
Ja by som tu "vacsinu" odhadoval tak - na 2% :)

Preco sa tento prispevok niekomu nepaci? :) (niekto si dal tu robotu, ze mu dal minus bod).

Ja nepisem iba tak do vetra, ale na zaklade konkretnych (bohatych) skusenosti. Napriklad, s komunikaciou s policajtmi po tom, co rodicov vykradli. Alebo - ako samotny policajt radil kolegyni, ktora mala na kratky cas (po nehode) na policajnej stanici kabelku s osobnymi vecami, aby isla urychlene domov a hned nechala vymenit vlozku v zamku.

O dopravnych ani nehovorim. Bud su arogentni a snazia sa cloveka usvedcit z niecoho, co nespravil, alebo mate to stastie, ze narazite na "pritulneho" policajta, dobraka od kosti, ktory vas nezastrasuje a nie je hruby, to ma ale tiez svoj dovod, ten potom chce pokutu, sice nizsiu, ale zato do vacku.

Keby som mal spisat vsetky story, tak by som zahltil server Porady, takze sa iba obmedzim na konstatovanie, ze teoreticky niekde zije aj slusny policajt, a ak mam spravit optimisticky odhad, tak to moze byt do dvoch percent.
kaco11
15.06.09,20:58
Alda nechcem podcenovat tvoje znalosti a danosti ale ked sa tu najde este jeden policajt okrem mna tak mi da za pravdu. Je to zvlastna firma. A to vzdelavanie nie je povinne. Je to podmienka pri prijati na funkciu alebo ked si vybavis vyslu ta. Inac ani nahodou. A suhlasim ciastocne aj s misom. Je malo normalnych policajtov,ale to bud taki nastupia a vydrzia inac ta tam pokazi ten system. Ale to je mimo zadanej temy. Drzim zadavatelovi temy palce.
ALDA
16.06.09,11:46
Alda nechcem podcenovat tvoje znalosti a danosti ale ked sa tu najde este jeden policajt okrem mna tak mi da za pravdu. Je to zvlastna firma. A to vzdelavanie nie je povinne. Je to podmienka pri prijati na funkciu alebo ked si vybavis vyslu ta. Inac ani nahodou. A suhlasim ciastocne aj s misom. Je malo normalnych policajtov,ale to bud taki nastupia a vydrzia inac ta tam pokazi ten system. Ale to je mimo zadanej temy. Drzim zadavatelovi temy palce.

Moje znalosti a danosti sú osobné, ale som sa sem zamotala aj podľa reakcii misomisa do zlej témy. To čo ja ovládam nie je bežná policajná práca, ani o prijatí do funkcie, je to špeciálny odbor v PZ a o tom nemôžem hovoriť.

Ano čiastočne máte pravdu, ale myslím, že sa to postupne mení.
PS: kaco11 neviem či nie si jedným z tých protekčných, ktorí boli prijatí na PŠ v PK, mám pocit, že poznám Tvoju rodinu z maminej strany.:D
kaco11
16.06.09,20:33
Alda neviem na zaklade coho usudzujes o mojom protekcnom prijati. Keby som ta poznala tak sa aj urazim. Vzhladom na to ze ta nepoznam a toto je internet je mi to jedno. Nikdy a nikam som nebola protekcne prijata. Som tak hlupa ze som to vzdy odmietala prave kvoli takymto reciam. A moju rodinu urcite nepoznas. To ti garantujem:)
ALDA
17.06.09,08:42
Alda neviem na zaklade coho usudzujes o mojom protekcnom prijati. Keby som ta poznala tak sa aj urazim. Vzhladom na to ze ta nepoznam a toto je internet je mi to jedno. Nikdy a nikam som nebola protekcne prijata. Som tak hlupa ze som to vzdy odmietala prave kvoli takymto reciam. A moju rodinu urcite nepoznas. To ti garantujem:)

Prepáč, myslela som, že si muž.
misomiso
22.06.09,17:32
Preco sa tento prispevok niekomu nepaci? :) (niekto si dal tu robotu, ze mu dal minus bod).

Ja nepisem iba tak do vetra, ale na zaklade konkretnych (bohatych) skusenosti. Napriklad, s komunikaciou s policajtmi po tom, co rodicov vykradli. Alebo - ako samotny policajt radil kolegyni, ktora mala na kratky cas (po nehode) na policajnej stanici kabelku s osobnymi vecami, aby isla urychlene domov a hned nechala vymenit vlozku v zamku.

O dopravnych ani nehovorim. Bud su arogentni a snazia sa cloveka usvedcit z niecoho, co nespravil, alebo mate to stastie, ze narazite na "pritulneho" policajta, dobraka od kosti, ktory vas nezastrasuje a nie je hruby, to ma ale tiez svoj dovod, ten potom chce pokutu, sice nizsiu, ale zato do vacku.

Keby som mal spisat vsetky story, tak by som zahltil server Porady, takze sa iba obmedzim na konstatovanie, ze teoreticky niekde zije aj slusny policajt, a ak mam spravit optimisticky odhad, tak to moze byt do dvoch percent.

http://www.sme.sk/c/4902134/policia-obvinila-siedmich-policajtov-z-kupliarstva.html
buchač
22.06.09,17:42
http://www.sme.sk/c/4902134/policia-obvinila-siedmich-policajtov-z-kupliarstva.html

Michal , je to síce smutné , ale predsa nemôžeš / nemal by si / hádzať všetkých do jedného vreca .
Veď medzi obilie sa aj plevel dostane , alebo

" Nech ten prvý hodí kameňom , kto je bez viny ! "
misomiso
24.06.09,19:26
Michal , je to síce smutné , ale predsa nemôžeš / nemal by si / hádzať všetkých do jedného vreca .
Veď medzi obilie sa aj plevel dostane , alebo

" Nech ten prvý hodí kameňom , kto je bez viny ! "

Ved ja nehadzem vsetkych do jedneho vreca. Uz som sem pisal, ze som ochotny uverit, z 2% policajtov je cestnych a poctivych.
misomiso
24.06.09,19:33
kaco11
25.06.09,08:16
:eek::D:eek::D:eek::D

miso tak toto bolo fakt dobrééééé. celkom som sa pobavila. Akurát nerozumiem o čo im ide. Veď to možno zaisťovali na mieste činu ako dôkazný materiál.:D:D:D
jojom
28.09.09,13:43
Ziadne previerky ako vstupne nie su. Maximalne tak kazdorocne previerky z telocviku a strelieb ktore musi mat kazdy policajt. A tich ludi co si vazia pracu policie je malo. Ale to je o inom. :)mimotemy
Pri vstupe do PZ alebo ZVJS a ostatných podľa 73-ky, musí každý uchádzač prejsť fyzickými previerkami, psychotestami a vstupnou lekárskou prehliadkou. Iba ak nastúpiš ako zamestnanec tzn. že si nie podľa prijatý podľa zákona 73 príslušník, ale podľa zákonníka práce št. zamestnanec. Streľby sa konajú minimálne raz ročne, fyzické previerky 1x ročne, aj to aj to je povinné. Kto sa udrživa kondične nemá problém, streľby to už je niečo iné ale dá sa. Pri nástupe do PZ musíš mať všetko NO-problem. ˇA zabudol som je tam veková hranica 35 r. samozrejme sú aj tu výnimky.
kaco11
29.09.09,06:25
Tie previerky boli reakcia na nieco ine. Ale nevadi. A mimochodom vekova hranica je neobmedzene resp.nie je 35 rokov. Po novom
jojom
29.09.09,07:16
Sori kaco11 máš pravdu v novom zákone horná veková hranica vypadla.

§ 14
(1) Policajtom môže byť štátny občan Slovenskej republiky starší ako 18 rokov, ktorý o prijatie písomne požiada,
kaco11
29.09.09,08:03
pohoda:) ten zákon poznám aj ja. A čo sa týky tých previerok tak moja reakcia bola na príspevok, kde sa spomínalo, že po škole sa robia príjmacie testy. Po škole tie testy policajt už má hotové.
mariandream
01.10.09,10:10
Mohol by mi niekto poradit zavezne k mojej otazke?
Ked som v minulosti bol zamestnancom v sluzobnom pomere/statna sluzba ..Konkretne Colnica..
Je mozne sa uchadzat znova o pracu v ozbrojenej zlozke napriklad PZ SR ??
Dovod zaniku sluzobneho pmeru : porusenie sluzobnej prisahy.
Kedze zakon o PZ SR hovori ,kto v predchadzajucom zamestnani bol preousteny z statnej sluzby z dovodu porusenia sl.prisahy .Nemoze byt prijaty do PZ..
Chcem podotknut bolo to uz cca 10 rokov ,som zamestnancom G4S SBS ,mam Zbrojny preukaz..

Ktory mudry mi na to odpovie??
kaco11
03.10.09,17:05
Oficialne ta nezoberu. Zakon hovori jasne,ale povedzme si pravdu. Zalezi od teba,ak mas tlacenku da sa to. Inac zabudni
Marek24
05.10.09,17:07
Chcem sa spytat kde je najväcsia sanca sa dostat,myslim ci neni sanca väcsia napr. v zeleznicnej policii.A ako je to v Bratislave zo zaujmom oproti inym krajom.A zhyby sa robia na skuskach z nadhmatom alebo podhmatom.A ako je to s diktatom ,je to velmi tazke?
kaco11
05.10.09,18:53
Marek24, ty sranduješ s tým diktátom, vsak????? Na to, aký je diktát ťažký ti skutočne odpovedať nebudem. Ak sa dostaneš k PZ tak budeš písať denne úradný záznam /záleží kam sa dostaneš/ a ten v určitých prípadoch bude postupovať až k vyšetrovateľovi, keď nie k prokurátorovi a na súd a bude to tvoja vizitka, tak sa nad tým zamysli.

Neviem čo konkrétne myslíš po najväčšou šancou, ale základná otázka znie čo chceš robiť? Čo si pod pojmom policajt predstavuješ? V PZ máš množstvo zložiek. V prípade však ak sa budeš hlásiť bez tlačenky tak sa dostaneš s najväčšou pravdepodobnosťou k poriadkovej polícii a to sú obvoďáci, ktorí sú všade, na každej dedine. Ich práca je všetko. Cez zastavovanie na ceste, cez služobné zákroky na bytoch, v baroch, eskorty, pátranie po osobách a podobne. Proste všetko. Bratislava má všeobecne aj vzhľadom na kriminalitu najväčší podstav. Pretože aj keď niekto v Bratislave začne dosť ich odíde domov a podobne. V Bratislave stále chýbajú ľudia.

Čo sa týka zhybov záleží od telocvikára, ktorý tam je. Pokiaľ vidí, že sa dokážeš vytiahnuť bez problémov 30 krát nechá ťa robiť ako chceš. Majú radšej ak to robíš s podhmatom, ale základ je vytiahnuť bradu nad tyč. A musíš ich urobiť 12 na 10 bodov.
1000mester
11.10.09,18:47
ja by som mal otázky čo sa týka pozície vyšetrovateľ,,,ja mám ukončenú výšku,ktorá veľmi nesúvisí s bezpečnostnou službou ale ma zaujala tá pozícia. A neviem ako mám teraz postupovať. V tom prípade by som musel vyštudovať celú tú výšku zameranú na bezpečnostné služby,alebo či v takom prípade neexistuje nejaká kratšia verzia na získanie znalostí súvisiace s tým odborom?? ,,,dakujem za pomoc
kaco11
12.10.09,06:13
Ak pozícia vyšetrovateľ resp.vyšetrovateľ je príslušník PZ. Výhodu by si mal ak by si mal vyštudovanú Akadémiu PZ. Ale aj v tom prípade by si musel absolvovať polročnú strednú policajnú školu v Pezinku alebo v Košiciach. Záleží od bydliska. A pre upresnenie, nie je to štúdiu zamerané na bezpečnostné služby. Je to škola PZ. Bezpečnostné služby majú svoje školenia.

Tú školu musíš mať preto, aby si mohol byť príslušníkom PZ, aby si sa naučil základné zákony, ktoré k práci potrebuješ a naučil aj robiť so zbraňou. Pretože v prípade núdze ak dostaneš rozkaz tak si rovnocenný príslušník PZ ako obvodný policajt a musel by si isť na ulicu robiť zákroky a pod. To sa samozrejme nestáva, ale aj napriek tomu. A čo sa týka prijatia štandartne sa dáva oficiálna žiadosť na krajské riaditeľstvo. Ideálne je však zbehnúť za riaditeľom oddelenia kam chceš ísť robiť a s ním sa následne dohodnúť na postupe. V prvom rade však musí mať voľnú tabuľku.
siu30
19.11.09,11:00
Zdravím všetkých....chcem sa pripojiť na tému prijatia do PZ SR....pred dvoma týždňami som bola na informatívnom pohovore.....a.......vobec to nieje jednoduché prejsť len tým samotným prvým pohovorom čo mňa dosť mrzí...jasné...kritéria sú kritéria,ale maturitu mám,zápis v registre trestov nie,vo vodičskej karte taktiež nie...som zdravá a túžim sa stať policajtom,lebo viem,že táto práca by ma napĺňala......jedine čo nemám sú známosti....a preto to dosť mrzí....podotýkam bola som svedkom na tom informatívnom pohovore......je pravda,že výsledok z pohovoru ešte neviem,ale neviem prečo mám pocit pritom všetkom čo som počula,že mi šancu nedajú(kiež by áno).....a ja sa pýtam prečo nedajú šancu ľuďom,ktorý napr.na strednej škole nemali síce jednotky, ale nie preto ,že boli hlúpi,ale preto že boli v puberte a neriešili že niekedy bude potrebné mať jednotky na vysvedčení.......a čo tým chcem povedať???.....že by mali pustiť každého kto spĺňa základné kritéria.......lebo keď zlihám na testoch,tak viem,že som zlihala ja.....a asi nato nemám....ale keď neprejdem tým pohovorom neviem kde som urobila chybu......snáď pochopíte čo som tým všetkým chcela povedať......nevzdávam sa a budem pozitívne myslieť,lebo veľmi potom túžim, aj keď.....?????????????
kaco11
19.11.09,15:42
siu je síce veľmi pekné a krásne, že túžiš byť policajtkou, ale:

zlyhať je s ypsilonom:) to len tak mimochodom:)

Problém je v tom, že neviem síce kde si na pohovore bola, ale v Bratislave je to dnes tak, že jednoducho v čase krízy a vysokej nezamestnanosti má zrazu každý potrebu byť policajtom a všetci po tom túžia. Po neviem koľkých rokoch dnes v Bratislave v Petržalka je podstav NULA. Opakujem v Petržalke na obvodných oddeleniach, kde bol doteraz vždy nedostatok a nik tam nechcel ísť robiť. Takže sa snažia vyradiť takto ľudí, aby neboli zahltení na prijímacích pohovoroch, pretože pri tom množstve by sa mohlo stať, že napríklad telocvik by sa robil týždeň. Bohužiaľ máš smolu, že sa hlásiš v čase krízy a vysokej nezamestnanosti. Ale na druhej strane, pokiaľ skutočne túžiš byť policajtkou tak vydržíš. Po novom je vek neobmedzený. Takže ti držím palce, možno sa ti to podarí.
siu30
19.11.09,16:46
....dík kaco za ten ypsilon,hm niekdy mi to ujde..... hanbím sa...
(lebo ako policajtke by nemalo)

.....a vďaka aj za podporu....no je to môj cieľ,ktorý by som chcela zdolať,kedže som doteraz nemala priestor a podporu.....ja chápem čo si mi tým chcel povedať a viem aj,že je kríza a nezamestnanosť....a stať sa policajtom je ešte veľmi veľmi dlhá cesta.....a ešte ani úspešne zdolané testy previerky a zdravotná prehliadka Ti nezaručujú že tým policajtom budeš.....ja som svojim príspevkom len chcela podotknúť,že by mohli dať ľuďom(samozrejme,ktorí spľňajú základné podmienky)šancu dostať sa aspoň na testy a previerky,aby vedeli,že keď neuspejú, kde urobili chybu teda ZLYHALI....:)
kaco11
19.11.09,16:50
siu hovorím, bohužial. Hlásiš sa hodne v blbom období. Doteraz to tak nebolo. Každý bol pripustený okamžite k previerkam a následne potom to bolo selektované. Ale to bolo preto, že bol všade podstav, takže keď sa prihlásilo 300 ľudí a prešlo 50 a tabuliek bolo voľných 100 tak ich prijali všetkých. Bohužiaľ dnes je tak veľa ľudí, že ich musí krajský selektovať. a ináč som ONA:) nevadí:)
siu30
19.11.09,17:08
....no áno.....už som nato prišla,že si ona...ospravedlňujem sa;)....ok.....tak už mi ostáva len čakať na obálku a uvidíme.......tlačenku som nemala,tak neviem neviem......veriť a dúfať....a pokúšať a pokúšať.......:)a ešte otázočka.....ak ma zamietnu,kedy resp.po akom čase si môžem poslať ďalšiu žiadosť???
UBIKA25
19.11.09,17:39
mimotemyMyslíte, že je to dobrá práca?
Veľa ľudí odtiaľ odchádza... na vlastné žiadosti ...opýtajte sa ich..:rolleyes:
kaco11
19.11.09,19:06
Na vlastne ziadosti? Ano. Hovori sa o zmene soc.zakona a maju odrobene 25 a viac a zarobene na dochodok. Odchadzaju taki. Alebo vies o hromadnych odchodoch z inych dovodov? Ja nie. A siu ak ti zamietne ziadost krajsky hned na zaciatku mozes v podstate okamzite. Po neuspes.telocviku po mesiaci,po neuspes.psycho po roku.
siu30
19.11.09,19:14
....vďaka za odpoveď.....kaco:)....aspoň viem na koho sa obrátit v prípade nejakej nejasnosti a otázky.....ak samozrejme môžem....?:)
kaco11
19.11.09,19:18
Na to je tu porada:)
siu30
19.11.09,19:38
ok....tak ja sa potom ozvem ako som dopadla...:rolleyes:
UBIKA25
20.11.09,12:16
Na vlastne ziadosti? Ano. Hovori sa o zmene soc.zakona a maju odrobene 25 a viac a zarobene na dochodok. Odchadzaju taki. Alebo vies o hromadnych odchodoch z inych dovodov? Ja nie. A siu ak ti zamietne ziadost krajsky hned na zaciatku mozes v podstate okamzite. Po neuspes.telocviku po mesiaci,po neuspes.psycho po roku.
No ja teda z vlastnej skúsenosti viem, že len v našom kraji na jednom nemenovanom oddelení odišlo do civilu len tento rok pekný počet policajtov, a to neboli takí po neúspešnom telocviku, neboli to takí, čo mali odrobené 15 rokov a viac. Ževraj je to tam ako na vojne, taký vojenský prístup, nadčasy nezaplatené, štatistika, výsledky, kontroly, denne vysoké pokuty, a tak. Odišli na vlastnú žiadosť, len kôli tomuto systému. Držím palce tým, ktorý sú tam a dúfam, že sa to zmení a nebudu z nich len vyberači pokút.
kaco11
20.11.09,14:29
problem je v tom, ze pokial sa nevedia spojit proti riaditelovi tak neuspejú. Nadcasy nemame zaplatené ani my. Štatistika je normálna, kontroly tak isto. Pokial cakali nieco ine tak mali smolu. To vsetko je ich práca. Ja som volakedy zazivala kontroly 4 krat za sluzbu. Zakazdym iný nadriadený. Vecer o desiatej, o tretej. o piatej a koncilo to ráno o siedmej. Nechávali nás vykonávať dychovú skúsku priamo pred ludmi, na co sme sa hromadne ohradili a odmietli sme. Prestali. Poradu zvolával riaditel vzdy po nocnej čo bolo protizákonné a nezaplatené. Spamatal sa, ked mu tam neprišlo 20 ludí a nezmohol s nami nic. Bodový systém je protizákonný a ked sa nevzoprú tak si nepomôžu. Polícia je podobná vojne. Je to ozbrojený zbor, kde platia rozkazy a príkazy. Aj ked je rozkaz nadriadeného protizákonný je policajt povinný ho vykonať. A potom to môže riešiť. Tolko trestov kolko som dostala ja za dva roky a samozrejme bez odmien. Pod trestom myslím percentá strhnuté z platu. Bola som mladá a hlúpa a nevedela som sa ohradiť. Moja smola. Ale jednoducho to nie je práca ako v civilnom sektore. Je iná. Byť policajtom nie je ľahké a nie každý to zvládne. Je to náročné na psychiku.
bounty
29.11.09,21:36
Dobrý deň, chcem sa spýtať, či vie niekto aká je horná veková hranica pre ženy pre prijatie do PZ. Ďakujem.
renula4
15.12.09,18:30
V zmysle zákona 73/1998 nie je žiadna veková hranica na vstup uchádzača do polície. Ale aj v PZ to nie je až také ľahké ak si niekto myslí, že je to med lízať. Poznám to z vlastnej skúsenosti. Počas skúšobnej doby ťa môžu vyhodiť za hocijaký malý prešľap. Veľa mladých si myslí, že previerky a vstup do PZ je malinou. Omyl!! Ak by nemali vybavované fyzické previerky a psychotesty tak to nespravia. Česť výnimkám.
renula4
15.12.09,18:38
Vyšetrovateľom môže byť aj uchádzač z civilu, ktorý má ukončenú VŠ právnickú alebo Akadémiu PZ. Po vykonaní prijímacieho konania a prijatí do PZ na voľné tabuľkové miesto ťa nadriadený vyšle na získanie vyšetrovateľských skúšok a na získanie dôstojníckeho policajného vzdelania. Po uplynutí vyšetrovateľskej čakateľskej praxe ťa minister vymenuje za vyšetrovateľa. V súčasnej dobe len veľmi málo berú uchádzačov s VŠ vzdelaním iného zamerania, pretože sa im musí udeľovať výnimka a vyjadrujú sa k tomu odbory.
renula4
15.12.09,18:42
SIU30 reagujem na tvoj príspevok že si bola na pohovore k PZ. Je pravdou, že sa pozerá aj na známky na maturitnou vysvedčení, ale v PZ je ešte stále presvedčenie, že žena nemá čo v PZ robiť, pretože väčšina mužov v žene nemá istotu, či vykoná dobre zákrok na páchateľa. Ja si osobne myslím, že niekedy ženy môžu byť lepšie ako muži. Vlastná skúsenosť.
kaco11
16.12.09,18:16
vdaka za vsetky policajtky:)ale musis uznat ze su zeny ktore kazia dobre meno. z uniformy modny vystrelok a kancelarie kozmeticky salon. sluzba musi prebiehat tak aby sa nechtik nezlomil. moja skusenost. jaj abych nezabudla. rambo draha je uplne tabu. pocnuc aj konciac vyrokmi mne sa toci na tej lavicke hlava.
beba214
16.12.09,18:19
viem ze ten kto sa chce stat policajtom musi mat 25 rokov. Musi mat čisti register trestov. musi byt prisposobili.
siu30
17.12.09,19:17
....ahojte......nooo tak ja neviem....na pohovore bolo povedane,ze o mesiac pride vyrozumenie..."co a ako dalej".....a preslo uz 6 tyzdnov a ja som zatial ziadnu obalku nedostala......????
renula4
18.12.09,18:20
V zákone nie je stanovená žiadna veková hranica. Policajtom môže byť občan po dovŕšený 18 roku veku a po získaní minimálne maturitného vzdelania a splnení ďalších podmienok.
renula4
18.12.09,18:22
SIU30 ja by som sa spýtala na personálnom, kde si bola na pohovore. Inak by mali odpovedať do 30 dní, avšak lehota sa dá predĺžiť. Keď je veľa uchádzačov do PZ tak sa nestíha ani všetkých pozvať na pohovor a nie to aby Ti ešte aj odpovedali, resp. odpisovali.
siu30
31.12.09,12:52
22.12. mi prisla obalka.......ZAMIETNUTA.......hm....co uz.....budem skusat dalej.......kedy by bolo najlepsie poslat si dalsiu ziadost???....
renula4
31.12.09,18:06
22.12. mi prisla obalka.......ZAMIETNUTA.......hm....co uz.....budem skusat dalej.......kedy by bolo najlepsie poslat si dalsiu ziadost???....
Ja osobne by som nejaký ten mesiac počkala. Teraz sa veľmi veľa ľudí hlási, sú medzi nimi aj takí, ktorí by nikdy do zboru nešli. Počkaj nejaké dva - tri mesiace a vyskúšaj znovu. Ale vieš aký je problém, že ženy v zbore veľmi nechcú. Držím palce. Vyskúšaj
Rosenberg
02.01.10,18:44
dobry den, tiez by som mal jednu otazku ohladom prijatia k PZ..
mam pracu na TPP ale mam aj zivnost.. je to tvorba webstranok a reklama.. pri mojej doterajsej praci to problem nieje.. chcel by som sa teda opytat, ci mozem podat prihlasku, alebo mam najskor zrusit zivnost? myslim, ze pri policii ju mat nemozem.. no ale pre istotu ;)
renula4
02.01.10,19:01
dobry den, tiez by som mal jednu otazku ohladom prijatia k PZ..
mam pracu na TPP ale mam aj zivnost.. je to tvorba webstranok a reklama.. pri mojej doterajsej praci to problem nieje.. chcel by som sa teda opytat, ci mozem podat prihlasku, alebo mam najskor zrusit zivnost? myslim, ze pri policii ju mat nemozem.. no ale pre istotu ;)
Je to pravda, že policajti nemôžu podnikať. Zatiaľ živnosť môžeš mať až do rozhodnutia o prijatí do služobného pomeru príslušníka PZ. Pred podpísaním rozkazu o prijatí do PZ musíš predložiť doklad o zrušení živnosti, inak nemôže byť medzi tebou a PZ uzatvorený služobný pomer.
Gerdy
08.01.10,13:10
mimotemyje to trosku mimo temy, ale predsa podelim sa o moje skusenosti s PZ.
minuly skolsky rok som ukoncil Pravnicku fakultu, dal som si ziadost .. najprv informativny pohovor, kde nas bolo asi okolo 20 .... 5-6 ludi bolo s vysokoskolskym vzdelanim, ja jediny s pravnickym. Pozvali ma na fyzicke testy, na ktore som sa poctivo pripravoval .. OK isiel som dalej, prisiel som na psychotesty, na ktore sa realne neda pripravit. Mal som sice nejaku literaturu ako sa cez to dostat, ale predsa kto nezazije - neuveri. 6 hodin v kuse odpovedania na osobnostne a logicke otazky .. ok, po 3 dnoch mi zavolali ze som ich nespravil. Bol som trosku zaskoceny ale tak co uz life goes on .... Jedno ma iba mrzy, ze to budem moct skusit o rok a realne ani neviem kde som spravil chybu na tych psychotestoch.. skoda
PS - jedna pikoska, kolega, tiez Mgr. nespravil psychotesty, odvolal sa voci nim, bol to velmi zdlhavy proces ... isiel do Ba robit opakovane ale pani psychologicka mu povedala, mate sice vysoke IQ ale raz ste introvert raz extrovert, takze nic z toho .... :confused:
kaco11
12.01.10,21:57
tu nejde o to ci spravis alebo nie ale ci splnas osobnostne predpoklady pre danu pracu. a tich je dost. odhliadnuc od medielizovanych preslapov nie je to lahka praca. kto neskusil nevie.
tutiola
19.01.10,12:47
Vzdelanie je dôležité, ale dôležitejšie je vedieť správne a pohotovo reagovať a rozhodovať v kritických situáciach a to žiadna škola človeka nenaučí, ale ak to má v sebe, škola to pomôže rozvinúť. Hlavne tieto vlastnosti majú odhaliť psychotesty.
mmmCCC
09.03.10,23:48
robia sa aj fyzické testy s plávania?
kaco11
10.03.10,00:06
ano. jeden čas boli vypustené, ale robia sa opať.
Danila
10.03.10,05:56
robia sa aj fyzické testy s plávania?A možno aj z gramatiky, pre prípad, že by ste stále neboli dvaja....;)
tutiola
10.03.10,22:01
A možno aj z gramatiky, pre prípad, že by ste stále neboli dvaja....;)
Aj keď to píšeš žartom, skutočnosť je taká, že diktáty sa veru píšu. Musia sa písať. Stačí si prečítať zopár príspevkov záujemcov a každému je jasné, že je to opodstatnené. Nejedná sa o čiarky a bodky, ale....
kaco11
13.03.10,04:57
ludia keby ste videli tie niektoré úradné záznamy. Kolega vedie zatial statistiku. na A4 52 gramatických chýb. :)
lillka
01.04.10,08:49
mam pred sebou psychotesty a fyzické skúšky pre prijatie do pz.

poradi niekto:
- keď nespravím psyhotesty dalšie možem zopakovat až po roku,....
-ako je to s fyz.testami....keď ich neurobím po akom čase ich možem zopakovať???


dakujem.
lillka
01.04.10,09:00
ja mam tiez živnost.a bola som na pohovore teraz idem absolvovat vs skusky a ked budem iste ze som prijata tak zivnost zrusim....to vravela aj na personalnom...zatial nemusis-potom uvidis.
dokonca niekomu davaju aj výnimky.
kaco11
01.04.10,13:22
fyzicke po mesiaci znova.
kaco11
01.04.10,13:25
zivnost zrus az budes mat personalny rozkaz. zivnost musi byt zrusena najneskor ku dnu nastupu.
lillka
01.04.10,18:22
to ucite po mesiaci?

su tie skusky velmi brutalne?
ako to tam prebieha?
kaco11
02.04.10,16:38
to ucite po mesiaci?

su tie skusky velmi brutalne?
ako to tam prebieha?

ano a to určite po mesiaci. Jedná sa o to, psychotesty môžeš robiť najskôr o rok a to len z toho dôvodu, že až po roku je najpravdepodobnejšie, že budeš mať iný výsledok. Čo sa týka telesných previerok tak po mesiaci môžeš mať iný výsledok ak budeš na sebe makať.

Brutálne???? Pobavila si ma. Tie telesné previerky sú trapne. Zvládne ich každý kto má aspoň troška záujem sa pohybovať. Ale aby si nemala stresy tak to poviem takto. jedná sa o beh na 12 minút. Tam je vhodné aby si zabehla minimálne 2,5 km. Brušáky za dve minúty cca 80. Ale pokiaľ sa zdvíhaš tak ruky más zopäté za hlavou a laktom sa dotkneš opačného kolena. Skok do diaľky a zdvíhanie sa na tyči robia iba muži. Ženy sa na tyč zavesia a musia sa tam udržať. Bradu samozrejme nad tyčou. Cca 1 min. A potom je beh 100 muži, 50 ženy. Ale ten čas si už fakt nepamatám. A nakoniec plávanie. To už je tuším opať povinné. Tam sa pláva 100 metrov. Na plavárni v Bratislave sú to 4 dĺžky.

Ako teraz však funguje bodovanie neviem. Ja som mala dosiahnuť dokopy na prijatie 26 bodov, ale z každej disciplíny som musela mať aspoň jeden bod. Istý čas to bolo tak, že si mohla mať aj 0 bodov, ale dokopy to muselo byť ten daný počet. Teraz ako je to opať neviem. Musíš sa spýtať ked tam už prídeš.

Ale telesné testy sú to najmenej. Telesné testy idú ako prvé. Potom sú psychotesty a to sú 4 hodiny otázok a testov. To je troška záťaž hlavne pokiaľ si fajciar ako ja:):) Telesné testy sú len v podstate na to, že sa vieš hýbať. Aj ked sa čudujem, že veľa ľudí na nich pohorí. Na oddelení sú už potom následne každoročne robené previerky a aj výcviky. Záleží od oddelenia. Špecialnejšie útvary majú každý mesiac niekoľkokrát celodenné výcviky.
lillka
03.04.10,13:33
cca 80 brusakov je trosku problem ale potesilo by ma keby aspon nohy sam mohla zakvacit do nejakych rebrim....ci sa to nerobi tam?
pavol54
03.04.10,16:14
Tá tyč je horizontálne alebo vertikálne umiestnená? To aby sa vedelo kde treba trénovať.
lillka
03.04.10,17:16
aka tyc?
pavol54
03.04.10,18:31
aka tyc?
Tá čo ju uvádza kaco v príspevku 80 ( to pre odľahčenie, veď policajti musia pracovať aj v prostredí kde sú vertikálne tyče, aspoň v krimi filmoch to tak býva)
lillka
04.04.10,07:07
ŽIVOTOPIS uchadzádzača do služobného pomeru k PZ


čo mám napísať k otázke : aké má byť Vaše pracovné zaradenie alebo funkcia?


známa mi napísala že tam mám napísať SKRÁTENÉ VYŠETROVANIE, čo to vlastne znamená???....možem to tam napísať keď mám iba maturitu?
kaco11
04.04.10,16:04
80 brušákov je veľa???? Pardon ale potom sa nedivím, ked niekoho vyhodia na telesných testoch. Ale to bolo mimo temy. Lillka prepac ale fakt by ma zaujímalo či si skutočne pevne rozhodnutá byť policajtom resp.či ti niekto objasnil čo chceš robiť. Na tvoju otázku na tyč nebudem reagovať. Prečítaj si najprv môj príspevok, ktorý som písala predtým.

Skrátené vyšetrovanie je odbor okresných riaditeľstiev PZ. Existuje odbor vyšetrovania, kde sa podľa názvu môžeme domnievať, že niečo vyšetrujú. Skúsim to v skratke opísať. Stane sa nejaký čin. Niekto ti ukradne auto. Prídeš na najbližšie obvodné oddelenie, kde službukonajúci policajt spíše o tom záznam. Vzhľadom na to, že sa jedná o vyššiu škodu /sumy presne neviem/ nie je v zmysle zákona a nariadení príslušný na riešenie uvedeného prípadu. Vec postupuje na vyšetrovačku. Vyšetrovateľ bude vo veci konať/vyšetrovať. To znamená, že musí zistiť či sa skutok stal, či sa stal tak ako uviedol oznamovateľ a zistiť páchateľa skutku. Následne ak získa odpovede, ktoré potrebuje rozhodne čo zo spisom spraví. Môže ho ukončiť pretože sa skutok nestal, môže ho posunúť prokurátorovi, ktorý následne vznesie obvinenie. To je vyšetrovanie. Skrátené vyšetrovanie robí presne toto všetko s tým, že sa jedná o trestné činy s hornou sadzbou do 3 rokov teda menej závažné trestňáky. napríklad krádeze a podobné.

Sedíš v kancelárii, vypočúvaš kopu debilov, máš okolo seba kvantum spisov kde si musíš sledovať zákonné lehoty. Ak ju prešvihneš máš problém. To je skrátené vyšetrovanie. Bárjaký feťák ukradne jogurt v potravinách a ty to budeš riešiť.

MIMO TEMY:
osobne ti odporúčam ujasniť si najprv čo chceš robiť. U policajného zboru slovenskej republiky je možné nájsť uplatnenie v mnohých oblastiach len treba vedieť čo od tej práce očakávam a čo chcem. Ak sa dostaneš na miesto, ktoré ti nebude vyhovovať a nebudeš mať tlačenku tak môžeš rátať s tým, že sa odtiaľ nevyhrabeš. Totižto na preloženie na inú funkciu resp. oddelenie potrebuješ súhlas tvojho riaditeľa, že ťa púšťa a nového riaditeľa, že ťa berie. Ak ich nemáš nikam nejdeš.
kaco11
04.04.10,16:05
A na skrátené vyš. ti stačí maturita. Ale prijať ťa tam nemusia.
lillka
05.04.10,06:49
diky za nazor, ale myslim ze je to len na mne ci to skusim alebo nie.v kazdom pripade sa nepozname tak nemozes objektivne posudit ci sa na to hodim alebo to mam nechat tak.
pavol54
05.04.10,12:26
Kaco lillka je v tom nevinne to som ja zo srandy reagoval na tvoj príspevok "že ženy stačia ak budú visieť na tyči" .ale nič proti nemám
Strejdo
05.04.10,16:51
kaco11, tú informáciu o fyzických testoch máš 100% overenú, že po mesiaci môžeš dať novú žiadosť??? Mne sa vidí, že až po 3 mesiacoch. Môj kamarát neurobil pred mesiacom fyzické a toto mu povedali.

Ináč vážení, väčšina, čo chcete ísť do PZ sa tu pýtate IBA na minimálne hranice, ktoré máte zvládnuť na fyzických testoch. Veď to je hanba. Prečo vás nezaujímajú maximálne limity??? Nemáš tlačenku, ideš na minimum bodov, len aby si ako tak prešiel a čakáš, že ťa príjmu, keď sa hlási spolu s tebou ďalších 400 uchádzačov a voľných tabuliek je 100? No koho asi zoberú? V prvom rade toho, kto má tlačenku, aaale aj tak musel vyhovieť na všetkých previerkach, potom tých, ktorí tlačenku nemajú, taktiež prejdú všetkými previerkami, ale naviac musia prejsť previerkami nie priemerne, ale NADPRIEMERNE. A na tých ostatných už miesto neostáva. Takže tí, ktorí naozaj chcú byť príslušníkmi policajného zboru z presvedčenia, uvedomte si a porozmýšľajte, ako chcete na previerkach dopadnúť, či vám stači "ako tak prejsť" a čakať , na to že "snáď motyka vystrelí", čo určite nevystrelí, alebo sa poctivo pripravíte na previerky a ukážete im svoje prednosti a prečo by práve vás mali prijať do PZ. To už nehovorím o osobe, ktorá sa tu opýtala, či treba vedieť aj plávať. (Keď uvidíš niekoho , ako sa topí, čo budeš robiť, zavoláš hasičov a rýchlo zdrhneš, aby ťa niekto nevidel, že čo je to za policajt, ktorý nevie plávať? Kým prídu hasiči, tak už bude obeť iba nevládne plávať na hladine s hlavou pod vodou. A urobil si naviac prácu vlastným kolegom , ktorí budú musieť zisťovať, či ide o vlastné zapríčinenie, alebo vraždu. Veď aj v služobnej prísahe máš napisané:" Svoje sily a schopnosti vynaložím na to, aby som chránil práva občanov, ICH BEZPEČNOSŤ a ....." a blaa blaa. Tak pouvažujte.

lillka, tam kde sa ťa pýtajú na tvoje zaradenie, sa píše: Podľa potrieb PZ. A nohy ti pri brušákoch bude držať pomocník policajt.
kaco11
06.04.10,04:33
strejdo kamarátovi bolo povedané mesiac. Ale ono to môže záležať od personalistky, ktorá tam sedí. Jedna povie tak druhá tak. Je veľa vecí, ktoré u PZ SR sú rozporuplné.

Lillka, nebolo to myslené v zlom na tvoju osobu. Ide len o to, že už som zažila ľudí, ktorí "idem k dopravákom budem sedieť celý deň v aute, zohrievať si zadok a rozdávať pokutky na radare" Bohužiaľ to je omyl. Dopraváci robia omnoho viac práce. Keď som danému človeku vysvetlila, že tie vypnuté semafóry nebude riadiť nejaký major, ktorý má už 20 rokov odrobených a že ten semafór nezaujíma či je vonku -15 alebo +40 a niekto ho hold riadiť musí. Keď sa stane dopravná nehoda a ľudia tam krvácajú resp.sú už mrtvi tak aj policajt je jeden z tých, ktorý tam je a pozerá sa a pomáha. Keď ti na ulici bárjaký debil /podnikateľ, mafián, ing, bez urážky/ sa snaží dokázať, že ty si hovno a on je niekto. A začne sa po tebe voziť a pokiaľ pozná priamo nadriadeného tak s ním nič nespravíš. Musíš sklopiť uši a ísť ďalej. A pritom si nič neporušila. Kde kto ti vykrikuje, že ťa vyzlečie z uniformy a kde kto podá na teba sťažnosť. Väčšina ich je neopodstatnených, ale určite nie je príjemné, keď ti za zadkom chodí inšpekcia ministerstva vnútra a tvoj zle napísaný úradný záznam, pretože si bola po nočnej a unavená znamená, že 3 mesiace máš znížený plat o 15%. A to len preto, aby niekto ukázal, že odvádza svoju prácu. Veľa ľudí má skreslené predstavy o práci u polície a potom sú sklamaní.

Ja som to skôr myslela v dobrom, aby si si najskôr ujasnila čo presne chceš robiť a čo od tej práce očakávaš. Ak si nájdeš skvelé miesto a fantastický kolektív tak je to úžasná práca. Robím ju už niekoľko rokov. Viem o čom hovorím. A tiež mi chvílku trvalo než som chlapom okolo seba ukázala, že nie som hlúpučká policajtka v sukničke, ktorú si pomýlili zo sekretárkou.
lillka
07.04.10,14:00
kaco11 ja viem ze vsetko zalezi od cloveka, a u kazdeho ide o nieco ine. som rozhodnuta,no zalezi len od toho ci urobim tie skusky. pokial ide o take prelomove a dolezite veci v zivote tak som z toho na nervy. na druhej strane sa tam dostat ani nemusim aj keby som tie skusky urobila,lebo z kazdej strany pocuvam ze nie je dvolezite ako to dopadne pokial mas tlacenku a niekto za tebou stoji. a ja ju nemam, tak sa mozem spoliehat len na seba a dufat ze to bude stacit.
lukas.m
07.04.10,19:01
Dobrý deň ! Chcel by som sa vás opýtať že či vôbec mám šancu prejsť pohovorom ak som zamturoval zo slovenského jazyka na 4 , sranda je že z anglického jazyka na jednotku :D . Bolo mi povedané že také žiadosti dávajú bokom a ani ich nezaujímajú. Je to pravda ? Mám nejakú šancu alebo nie ? ďakujem za vaše odpovede ...
lillka
08.04.10,06:31
lukas m, ja som bola na pohovore minuly mesiac a tiez slovencina bola na 3, ale na pohovore odomna nechceli vysvedcenia. to budes potrebovat az ked tym pohovorom prejdes.
Strejdo
08.04.10,06:32
Tak šanca tu stále je, ale aj keby si prešiel všetkými previerkami, v dnešnej dobe majú na výber koho prijmu a koho nie, takže pri tomto rozhodovaní si vyberú takého, ktorý mal dobre výsledky počas celého prijímacieho konania a navyše mal dobré známky. Ale veď skús, nádej stále máš a možno prihliadnu aj na to, keď ťa predsa len rozpracujú, že dobre napíšeš diktát a slohovú prácu.
lukas.m
08.04.10,08:41
Čiže mám šancu sa dostať k fyzickým previerkam a psychotestom ? No povedzme že fyzické testy spravím s vynikajúcim výsledkom a ten čo mal zo slovenčiny jednotku ich spraví len tak tak :D uprednostnia jeho lebo mal so sloviny jednotku alebo mňa čo som mal 4 . (berme do úvahy že diktát som napísal správne ) :D
Strejdo
08.04.10,15:26
Tak ty si tu môžeš uvažovať koľko chceš. Ale keď ten, čo mal slabšie fyzické, má tlačenku, tak ani keby si bol superman, ti to nepomôže. To je ťažké tu uvažovať, či áno alebo nie. Skús a uvidíš. Jediný, kto by ti vedel poradiť je iba krajský riaditeľ, ktorý by prispieval do tejto témy, ale taký tu určite nieje.
Takže skús a zbytočne nefilozofuj.
kaco11
09.04.10,05:13
Takže treba si uvedomiť jednu vec. Pred "krízou", ktorá prebehla svetom a ešte stále do istej miery je aj na slovensku a teda vďaka ktorej je aj vyššia nezamestnanosť na slovensku sa veľa ľudí zrazu spamätalo a zistilo, že v štátnej správe je celkom fajn. Bratislava mala napríklad pred troma rokmi podstav 500 policajtov. A to len samotná bratislava. Dnes je stav naplnený. Ale bohužiaľ uchádzačov je čím ďalej tým viac. Predtým sa tak nepozeralo na vysvedčenia, výsledky previerok, dokázali prepáčiť veľa vecí, pretože potrebovali ľudí. Dnes berú ľudí, ktorí majú NADPRIEMERNE výsledky vo všetkom alebo dobrú tlačenku. Aj tlačenka môže byť dobrá, ale pokiaľ nemáte dosah priamo na krajského riaditeľa tak je to problém. V bratislave aj s tlačenkou krajský neberie ľudí nad 30 rokov. Napríklad. Aj keď vek obmedzený nie je.

Totižto v bratislave /neviem ako v ostatných krajoch/ je to tak, že všetky žiadosti idú najprv ku krajskému a ten potom púšťa ľudí na previerky. Takže v BA ludia nad 30 už sa nemusia ani snažiť a podávať žiadosti. Voľakedy to bolo opačne.
matej22
09.04.10,07:05
Na základnej škole policajta PZ je samozrejme 6 mesiacov platených a myslím si že tých 0,5 dioptrijí nehrá takú velkú rolu
kaco11
09.04.10,11:26
tie okuliare v závislosti od funkcie na ktorú je prijímaný. Ak je to do kancelárie tak v tom problém nie je. a tích 6 mesiacov je platených platová trieda 1+hodnost strážmajster+odslúžené roky /percentá/. S tým, že na škole je ubytovanie a strava zdarma.
Strejdo
09.04.10,12:24
Zabudla si dodať, že v škole je plat znížený o 20%.
kaco11
09.04.10,13:21
o tom nemam znalost. dostava len zaklad. bez rizikoveho,smennosti nadcasov osobneho a pod. preco znizeny o 20%?
Strejdo
09.04.10,13:25
Pretože nič nerobíš, iba študuješ.
lillka
12.04.10,07:16
ja viem z personalneho ze je cez 500e, ak som si to to dobre zapamatala tak dokonca 560.
demkoo
12.04.10,11:59
chcem sa spytat ze kde sa podava ziadost o prijatie? na okresnom riaditelstve alebo na krajskom? a este ze ci sa to posiela postou alebo treba zaniest osobne. za odpoved dopredu dakujem.
lillka
12.04.10,16:05
ja som ziadost posielala na okresne dopororucene,zrejme to potom posielaju na krajske. ale ked chces mozes to zaniest aj osobne.
kaco11
14.04.10,12:13
je to jedno. Z okresneho to postupuju na krajske. Ak podáš žiadosť priamo na krajskom tak je dosť pravdepodobné, že ťa hodia niekde v rámci kraja. Pokiaľ ťa príjmu. Ak to dáš na okresné tak je pravdepodobné, že ak tam budu mať voľné tak ťa zamestnaju na tom danom okrese. Ak nie opať niekde v rámci kraja.

73/1998 Z.z.

ZÁKON

zo 17. februára 1998
o štátnej službe príslušníkov Policajného zboru, Slovenskej informačnej služby, Zboru väzenskej a justičnej stráže Slovenskej republiky a Železničnej polície

tabulková trieda
1 536, 50

(2) Percentuálny podiel prídavku za výsluhu rokov policajta je po dovŕšení odbornej praxe v pásme

a) do 2 rokov 0 % ,
hodnostne
strážmajster 2

To je tak všetko čo dostane policajt na škole. nemá rizikové, nemá smennosť, nadčasy, pohotovosť, príplatok za psa, príplatok za auto a pod.
Strejdo
14.04.10,13:54
Radšej si daj žiadosť na kraj, máš väčšiu pravdepodobnosť úspešného prijatia, pretože vrámci kraja máš viac voľných tabuľkových miest ako iba vrámci okresu. Ale riskuješ zároveň aj to, že ťa môžu šupnúť aj terbárs 100km od miesta, kde bývaš.
Nyyankees
21.04.10,23:55
AKo som natrafil na tuto temu, spomenul som si na rozhovor z byvalym spoluziakom, ktory chce ist k policajtom. Ma vysoku skolu, splna vsetky podmienky, avsak asi 5 rokov dozadu bol obvineny z trestneho cinu a bolo to uzavrene zmierom. Neviete, ci by ho vzali? Pozeram, ze kaco11 by to mozno vedel/a..
norik1986
05.05.10,12:27
Ešte mám otázku k požiadavkám na zrak: ide čisto len o dioptrie, alebo sa skumaju aj ine poruchy: napr. porucha farbocitu (co nie je to iste ako farboslepost). V mojom pripade prichadza do uvahy pozicia vysetrovatela, neviem, mozno tam su trochu ine poziadavky.dik
janopalo1
20.05.10,06:54
Mam dioptrie 1 a 1,25, je to problem? Resp. inak,vie mi niekto povedat, ako prebieha vstupna lekarska prehliadka u lekara PZ (najlepsie u lekarky v BB), akym sposobom kontroluju zrak - len tabulka alebo aj kukaju do oci. Ale ak bude niekto vediet popisat celu prehliadku, budem rad. A este som sa chcel opytat, ci sa vstupna prehliadka absolvuje az po psychotestoch alebo mam ist na nu pred nimi? Termin na psychotesty uz mam.
MartaSk
26.06.10,15:42
kaco11, tú informáciu o fyzických testoch máš 100% overenú, že po mesiaci môžeš dať novú žiadosť??? Mne sa vidí, že až po 3 mesiacoch. Môj kamarát neurobil pred mesiacom fyzické a toto mu povedali.

Ináč vážení, väčšina, čo chcete ísť do PZ sa tu pýtate IBA na minimálne hranice, ktoré máte zvládnuť na fyzických testoch. Veď to je hanba. Prečo vás nezaujímajú maximálne limity??? Nemáš tlačenku, ideš na minimum bodov, len aby si ako tak prešiel a čakáš, že ťa príjmu, keď sa hlási spolu s tebou ďalších 400 uchádzačov a voľných tabuliek je 100? No koho asi zoberú? V prvom rade toho, kto má tlačenku, aaale aj tak musel vyhovieť na všetkých previerkach, potom tých, ktorí tlačenku nemajú, taktiež prejdú všetkými previerkami, ale naviac musia prejsť previerkami nie priemerne, ale NADPRIEMERNE. A na tých ostatných už miesto neostáva. Takže tí, ktorí naozaj chcú byť príslušníkmi policajného zboru z presvedčenia, uvedomte si a porozmýšľajte, ako chcete na previerkach dopadnúť, či vám stači "ako tak prejsť" a čakať , na to že "snáď motyka vystrelí", čo určite nevystrelí, alebo sa poctivo pripravíte na previerky a ukážete im svoje prednosti a prečo by práve vás mali prijať do PZ. To už nehovorím o osobe, ktorá sa tu opýtala, či treba vedieť aj plávať. (Keď uvidíš niekoho , ako sa topí, čo budeš robiť, zavoláš hasičov a rýchlo zdrhneš, aby ťa niekto nevidel, že čo je to za policajt, ktorý nevie plávať? Kým prídu hasiči, tak už bude obeť iba nevládne plávať na hladine s hlavou pod vodou. A urobil si naviac prácu vlastným kolegom , ktorí budú musieť zisťovať, či ide o vlastné zapríčinenie, alebo vraždu. Veď aj v služobnej prísahe máš napisané:" Svoje sily a schopnosti vynaložím na to, aby som chránil práva občanov, ICH BEZPEČNOSŤ a ....." a blaa blaa. Tak pouvažujte.

lillka, tam kde sa ťa pýtajú na tvoje zaradenie, sa píše: Podľa potrieb PZ. A nohy ti pri brušákoch bude držať pomocník policajt.

Chcem sa len podeliť o skúsenosť môjho syna, ktorý si dopisuje s okresným PZ vo VT už skoro 2 roky.Raz ho pozvali na pohovor a hned im ten pan povedal, že majú veľa žiadosti a bla,bla. a nech počítajú s tým, že nebudu prijatý. A stále dookola píše žiadosti okres VT,kraj PO,KE s zo všade odpoveď,
že nie je miesto.Nemaš známosť,nie si tlačenka nedostaneš sa. A vôbec nezáleží na tom, ako človek zmaturoval. /bol vyznamenaný/, pritom jeho spolužiak má znaámeho riaditeľa a už bol trikrát na skúškach a stále neurobí psychotesty. Chcú predčasne dôchodky? Nech sa páči. Aspoň sa to prečistí.
Nastúpia noví, ktorí budú robiť aj po stiahnutí výhod, hoci do 60-ky.Môj syn by šiel aj za takých podmienok.Tak ja len toľko na margo prečítaného
Chorvi
27.09.10,15:51
Dobry den chcel by som ist na policajnu skolu no este mam pred maturou a chcem sa opytat ci mi tam treba aby som mal maturitu aj z obcianskej nauky (vychovy).....tiez som pocul nieco take ze od buduceho roku sa policajti nebudu prijimat co je na tom pravdy? vie mi niekto poradit??? vopred dakujem :o)
barichello3
10.10.10,19:10
Zdravím, mal by som otázku...Mám 33 rokov a už dávnejšie mám cieľ stať sa príslušníkom PZ.Kvôli tomuto môjmu snu študujem popri zamestnaní už tretí rok, preto aby som mal maturitu a mohol sa uchádzať o miesto v polícii.Na budúci rok v máji maturujem a ak úspešne zmaturujem, tak následne na to chcem podať žiadosť na prijatie k PZ.Potom v Júli 2011 dovršim vek 34 a podla toho ako mi pred 2 rokmi na personálnom oddelení KR PZ povedali tak k polícii berú do 35 rokov.Ak by všetko klaplo, tak by som to mal stihnúť...Ale dostalo sa mi do uší, vraj sa táto veková hranica znížila, a všetká táto moja snaha by mala byť zbytočná.Moc sa mi tomu nechce veriť, tak sa chcem opýtať, čo je na tom pravdy....??? za odpovede vopred vďaka...
kaco11
19.10.10,15:44
obmedzenie vekom už neplatí. Toto bolo zrušené. Problém je však niekde inde. Bývalý krajský riaditeľ napríklad v bratislave však ešte stále trval na tom, že len do 35 keď nie tuším do 30 rokov. Problém je v tom, že pokiaľ ťa odmietnu tak nikto nie je povinný ti uviesť dôvod. Takže odpoveď na otázku. Nie už to neplatí. Veková hranica oficiálne je neobmedzená.
Suzette1987
11.12.10,21:16
Dobry večer! zaujímalo by ma, ako je to s kondičnými testami žien, sú rovnaké ako u mužov alebo nie?aké sú rozdiely, podmienky atď?plánujem si podať žiadosť na prácu vyšetrovateľa, mám ukončenú VŠ právnickú

ďakujem za odpovede
lujza.j
11.12.10,21:52
Dobry večer! zaujímalo by ma, ako je to s kondičnými testami žien, sú rovnaké ako u mužov alebo nie?aké sú rozdiely, podmienky atď?plánujem si podať žiadosť na prácu vyšetrovateľa, mám ukončenú VŠ právnickú

ďakujem za odpovede
momentálne je "stop" stav prijímania do PZ.
lujza.j
12.12.10,10:04
prečo sa mu smeješ:):)ja síce tiež nechápem čo ľudí vedie ísť v dnešnej dobe do PZ, ale čo už každý má iné sny a hobby:):)
lujza.j
12.12.10,10:17
...ale ja viem o čom hovorím....:):):)
viktorviktor
11.01.11,16:19
Jaakuboo
01.02.11,17:43
Ahojte môže mi tu niekto poradiť, ak študujem na VS, ale už ma to tam nebaví a ukončím štúdium a chcem ísť za štátneho policajta, čo všetko musím vybaviť ?

Račej by som bol keby mi z vás niekto bol ochotný poradiť napísal nick na Pokec alebo FB pokecáme ... dik
ekomart
01.02.11,17:59
mal by si byť bohatý
lujza.j
01.02.11,18:01
Ahojte môže mi tu niekto poradiť, ak študujem na VS, ale už ma to tam nebaví a ukončím štúdium a chcem ísť za štátneho policajta, čo všetko musím vybaviť ?

Račej by som bol keby mi z vás niekto bol ochotný poradiť napísal nick na Pokec alebo FB pokecáme ... dik

skús si pozrieť príspevok pred tvojim, je tam kopec info
Jaakuboo
01.02.11,18:11
ako o to mam poziadat a kde to mam zaslat ?
242micro
01.02.11,18:22
a je sanca aj bez maturity dostat sa tam?....stredna je ukoncena..len matura chyba..hm?vdaka.
co nerobia vynimky..ak sa spravia psycho aj fyzicke testy.
Jaakuboo
01.02.11,18:32
a je sanca aj bez maturity dostat sa tam?....stredna je ukoncena..len matura chyba..hm?vdaka.
co nerobia vynimky..ak sa spravia psycho aj fyzicke testy.
niekto to tu uz pisal, ze maturita musi byt, ale viem, ze ak by si chcel ist za prof vojaka tak tam nemusis mat maturitu...
242micro
01.02.11,18:40
niekto to tu uz pisal, ze maturita musi byt, ale viem, ze ak by si chcel ist za prof vojaka tak tam nemusis mat maturitu...
dakujem..aj nadtym som rozmyslal..ale viac sa mi pozdava policajt...znova urobit maturu..ach jaj..ze znovu studovat 2 roky..sa neda .uz je rodina atd...:)
buchač
01.02.11,18:41
Ahojte môže mi tu niekto poradiť, ak študujem na VS, ale už ma to tam nebaví a ukončím štúdium a chcem ísť za štátneho policajta, čo všetko musím vybaviť ?
Račej by som bol keby mi z vás niekto bol ochotný poradiť napísal nick na Pokec alebo FB pokecáme ... dik

mal by si byť bohatý

ako o to mam poziadat a kde to mam zaslat ?

a je sanca aj bez maturity dostat sa tam?....stredna je ukoncena..len matura chyba..hm?vdaka.
co nerobia vynimky..ak sa spravia psycho aj fyzicke testy.

niekto to tu uz pisal, ze maturita musi byt, ale viem, ze ak by si chcel ist za prof vojaka tak tam nemusis mat maturitu...
Chlapci moji zlatíííí .....

Dlho som nečítal takú znášku ...oné....blbostí ...:confused::cool:
Jaakuboo
01.02.11,20:02
Chlapci moji zlatíííí .....

Dlho som nečítal takú znášku ...oné....blbostí ...:confused::cool:
Čo sa ti na tom nepáči ? :)
lujza.j
01.02.11,20:07
Chlapci moji zlatíííí .....

Dlho som nečítal takú znášku ...oné....blbostí ...:confused::cool:

mimotemy no čo už:rolleyes: potom ma takí v noci zastavia a prvé čo sa ma opýta, že odkiaľ idem:eek: a keď sa ho opýtam, že aký to ma súvis s tým, že ma zastavil tak je z toho:eek::eek:
jozef cerny
09.02.11,14:29
takze ked sa chcem stat vezenskym strážnym referentom musím absolvovat tiež akadémiu v Pezinku?
kaco11
24.02.11,17:22
CHCEM BYT POLICAJTOM
POSTUP:
musím mať 18 rokov, ukončené minimálne stredoškolské vzdelanie s maturitou. Pošlem si písomnú žiadosť resp. dá sa zastaviť aj osobne na personálnom príslušného okresu, kde by som chcel pracovať. Ide o to, že ak to pošlete písomne a nebudú mať voľné tabuľky tak v momente obratom dostanete odpoveď, že máte smolu.

V prípade ak majú voľné miesta tak sa robí výberové konanie. Potrebujú pre začiatok žiadosť o prijatie do služobného pomeru, životopis a neskôr musíte predložiť aj maturitné vysvedčenie. Ak toto všetko na personálnom dostanú tak s vami spravia osobný pohovor /tak to bolo v BA/. Potom dostanete papier o mieste a čase konaní telesných previerok. Všetky tabuľky nájdete na stránke minv.sk /mimochodom tie previerky sú maximálne trápne/. Ak postúpite do ďaľšieho kola tak dostanete papier o mieste a konaní psychotestov. Máte si doniesť jedlo a pitie a pod. lebo to bude trvať dlho. Cca tak 6 hodín. Ak aj to spravíte znova Vám pride papier že potrebujú lekársku prehliadku. Ak bude aj tá v poriadku tak ste prijatý a čakáte len na uvolnenie tabuľky, aby ste mohli nastúpiť a podpísať rozkaz.

K príspevku nadomnou. Názov školy v Pezinku je Stredná policajná škola v Pezinku. Patrí pod Ministerstvo vnútra. Väzenská a justičná stráž patrí pod Ministerstvo spravodlivosti. Nie nemusíš ju absolvovať, ale čo majú oni, to neviem.

A k záveru ešte jedna prosba. Pokiaľ chcem byť policajtom kvôli presvedčeniu tak je mi jedno čo musím absolvovať, aby sa naplnil môj sen. Pokiaľ hľadáte prácu a nemáte dostatočné IQ /nechcem nikoho uraziť/ tak skúste niečo iné. Policajná práca nie je taká jednoduchá ako vyzerá. Je psychicky dosť náročná. Veľa vecí musíte prekusnúť. To čo denne vidíte v správach ako sa správajú naši politici nelogicky tak také rozkazy budete denne dostávať a budete ich musieť splniť.
Čivava
04.04.11,15:45
mňa by len zaujímalo, o čom sa píše slohová práca,
dík
kaco11
06.04.11,01:53
na uvedenú tému. To ti nikto nepovie, čo momentálne učiteľa napadne
zuziiiik
11.04.11,14:20
Ahojte, mam za sebou psychotesty a fyzické testy a teraz ma čaká lekárska prehliadka, je tu niekto, kto vie ako to chodiiii. :rolleyes:
kaco11
13.04.11,16:14
spravia vyšetrenia či si zdravá. t.j. krv, vrodené choroby, chronické ochorenia a pod. krvný tlak, cholesterol a čo ja viem čo. Bežná lekárska prehliadka, ktorú keď absolvuješ a prijmu ťá tak ju budeš robiť každý rok
zuziiiik
14.04.11,04:58
ano ano to uz sa deje, dali mi zoznam testov ktore si mam urobit u svojho lekara a potom sa mam objednať u ich služobneho :D som taka nedočkava a zvedava. Dakujem za odpoved :D kaco11 :D
lucia_nr
07.05.11,20:26
Rada by som sa spýtala, aké sú disciplíny s časmi a výkonmi pri previerkach fyzickej zdatnosti pri prijatí do ZVJS pre muža, vek 34 rokov... Ďakujem
Mirynka
14.05.11,20:26
Rada by som sa spýtala, aké sú disciplíny s časmi a výkonmi pri previerkach fyzickej zdatnosti pri prijatí do ZVJS pre muža, vek 34 rokov... Ďakujem


Ako mám skúsenosti, tak personalistka zvykne v ZVJS zvykne poskytnúť tabuľku disciplín
dominiček
15.06.11,08:31
Dobrý deň prajem,

chcel by som sa opýtať, či mi niekto nevie na 100% povedať, kedy si môžem podať žiadosť o opätovné prijatie do PZ. Niekto vraví tri mesiace niekto pol roka, na pohovore vraveli niečo že až po roku, ale v zakone sa píše že do pol roka musi byť uchadzať oboznamený z definitívnym rozhodnutím o prijatí resp.o neprijatí a teda keď je príjmacie konanie ukončene, bráni mi niečo požiadať o prijatie znova? Vrela vďaka za odpovede...
kaco11
21.06.11,16:19
ak nie je ukoncené prvá žiadosť o prijatie tak druhou sa zaoberať ani nebudú. Záleží od toho, čo si nespravil.Ak si nespravil napríklad psychotesty tam je to rok. Až po roku môžeš opatovne požiadať o prijatie. Ak si sa však na testy nedostal a hned ti oznámia, že ta neberu tak by som to riešila cca o 3 mesiace. Tam totižto dôvod nepoznáš, obratom ked budeš žiadať o prijatie tak ti to sfleku zamietnu. Ale tam hranica nie je určená.
dominiček
21.06.11,19:15
Veľmi pekne Ti ďakujem za odpoveď...
luborka
29.07.11,14:11
Dobrý deň. Mám jednu otázku.Čo všetko je potrebné k tomu,aby som mohla pracovať pri jazdnej polícii?....Stačí mi len maturita a SOŠ PZ v KE?
Ďakujem za odpoveď
adka.ny
07.08.11,14:11
Dobrý deň, chcela by som sa opýtať, keďže mám ešte pred maturitou, ale chcela by som byť v PZ, či si mám vybrať Akadémiu PZ BA alebo Soš PZ KE? Ďakujém
kaco11
09.08.11,04:23
zacnime tym aky je tam rozdiel. na sos pz si vyslana rozkazom po uspesnom absolvovani prijmacieho konania do pz sr. na akademiu mozes ist aj ako civil,ale jej ukoncenie nie je zarukou prijatia k zboru. budes mat vysoku skolu = akademiu pz s tym,ze ak ta neprijmu k zboru musis si s touto skolou hladat uplatnenie v civilnom sektore. vysvetlila som. rozhodnutie je na tebe
kaco11
09.08.11,04:27
luborka musis sa k policii dostat (potom pojdes na sos pz). musi byt u jazdnej policie volne tabulkove miesto a musis tam byt pridelena rozkazom. nechcem ti kazit iluzie,ale o par rokov mozno:-)
adka.ny
09.08.11,14:56
Ďakujem
doudou
14.09.11,20:08
ako ma strukturalizovat tu ziadost o prijhatie do PZ??? som dako mimo vopred dakujem za radu ;)
kaco11
16.09.11,11:20
microsoft word a tam si najdes zivotopis. Daj si profesionalny. Je to najjednoduchsie. Principialne je jedno aký bude.
Luka_senko88
21.09.11,08:18
[ Ja by som sa chcel opýtať že či pri odvolaní je vačšia šanca sa dostat do PZ ? pretože som bol teraz na informatívnom pohovore a nebolo to také že by nás každého rozoberali samostatne a od každeho by sa niečo dozvedali že napr. : či som zdatný hej v niečom, alebo prečo chcem byt príslušníkom PZ a takéto veci ale nas narhnuli do jednej nmiestnosti nieco nam povedali, vypísali sme dotazníky a sli sme domov. Možem povedat že som typ človeka ktory nema problem zo zdatnosťou, fyzickou kondíciou, ale neviem aký mali dôvod nato že ma neprijali, Budem sa stále byť za to aby som sa tam dostal!
Luka_senko88
21.09.11,08:27
Ja by som sa chcel opýtať že, pri odvolaní je vačšia šanca sa dostať do PZ ako by som mal znova posielat žiadosť. Ja viem budem to robit určite opakovane ak ma neprijmu ale chcel by som toto vediet. Pretože som bol nedávno na inf. pohovore a prebiehalo to tak ze proste nás nahrnuli do jednej miestnosti a tam nám len nieco povedali vypísali sme nejake dotazníky a šli sme domov a oni potom povedali že o 10 dní príde odpoveď, ale ako nietko môže vedieť že aký som keď, ani som nou neurobil žiadny rozhovor. Aký bol dôvod neprijatia samozrejme že bezdôvodne bolo udané, ale čo už. Ale človek torý je fyzicky velmi zdtatný a nemá žiadne zdravotné problémy by nemal mať nejaký velký problém sa dostať do PZ.
GabiZ
22.09.11,06:54
Ja by som sa chcel opýtať že, pri odvolaní je vačšia šanca sa dostať do PZ ako by som mal znova posielat žiadosť. Ja viem budem to robit určite opakovane ak ma neprijmu ale chcel by som toto vediet. Pretože som bol nedávno na inf. pohovore a prebiehalo to tak ze proste nás nahrnuli do jednej miestnosti a tam nám len nieco povedali vypísali sme nejake dotazníky a šli sme domov a oni potom povedali že o 10 dní príde odpoveď, ale ako nietko môže vedieť že aký som keď, ani som nou neurobil žiadny rozhovor. Aký bol dôvod neprijatia samozrejme že bezdôvodne bolo udané, ale čo už. Ale človek torý je fyzicky velmi zdtatný a nemá žiadne zdravotné problémy by nemal mať nejaký velký problém sa dostať do PZ.

Možnosť prijatia občana do Policajného zboru je fakultatívna, t.j. občan nemá právny nárok na prijatie i v prípade splnenia všetkých podmienok prijímacieho konania. Možnosť prijatia občana do Policajného zboru závisí i od voľných policajných miest.
buchač
22.09.11,07:56
Ja by som sa chcel opýtať že, pri odvolaní je vačšia šanca sa dostať do PZ ako by som mal znova posielat žiadosť. Ja viem budem to robit určite opakovane ak ma neprijmu ale chcel by som toto vediet. Pretože som bol nedávno na inf. pohovore a prebiehalo to tak ze proste nás nahrnuli do jednej miestnosti a tam nám len nieco povedali vypísali sme nejake dotazníky a šli sme domov a oni potom povedali že o 10 dní príde odpoveď, ale ako nietko môže vedieť že aký som keď, ani som nou neurobil žiadny rozhovor. Aký bol dôvod neprijatia samozrejme že bezdôvodne bolo udané, ale čo už. Ale človek torý je fyzicky velmi zdtatný a nemá žiadne zdravotné problémy by nemal mať nejaký velký problém sa dostať do PZ.

...nielen svaly sú potrebné ....


Aj ten ROZUM - vzdelanie je v dnešnej dobe u policajtov požadovaný ...
piove25
23.09.11,21:31
Zdravím, chcel by som sa spýtať, či niekto nevie aký je nástupný plat u polície počas štúdia na škole v Pezinku, dík
lujza.j
23.09.11,21:49
malý:(
buchač
24.09.11,08:04
Zdravím, chcel by som sa spýtať, či niekto nevie aký je nástupný plat u polície počas štúdia na škole v Pezinku, dík

...malý je slabý výraz ...


KATALÓG
pracovných činností
PRVÁ ČASŤ
POLICAJNÝ ZBOR SLOVENSKEJ REPUBLIKY
1. PLATOVÁ TRIEDA
Kvalifikačný predpoklad vzdelania: –
Príklady pracovných činností:
1.01. Prijímanie, potvrdzovanie, triedenie a doručovanie písomností a zásielok na útvare.
1.02. Zapisovanie korešpondencie do protokolov, sprostredkovanie obehu spisov, dokladov, tlače na útvare.
1.03. Príprava na výkon policajnej služby na strednej odbornej škole Policajného zboru Slovenskej republiky,
ktorá priamo nadväzuje na základnú (náhradnú) vojenskú službu.


...cifry radšej nechci vedieť .....to CIFROVÁ ich má väčšie ....:---:D:---:D:---:D:---:D
piove25
24.09.11,09:02
Jasné, že to bude málo, ale chcel by som približne vedieť sumu... Dík
piove25
24.09.11,09:02
Jasné, že to bude málo, ale chcel by som približne vedieť sumu... Dík


...malý je slabý výraz ...


KATALÓG
pracovných činností
PRVÁ ČASŤ
POLICAJNÝ ZBOR SLOVENSKEJ REPUBLIKY
1. PLATOVÁ TRIEDA
Kvalifikačný predpoklad vzdelania: –
Príklady pracovných činností:
1.01. Prijímanie, potvrdzovanie, triedenie a doručovanie písomností a zásielok na útvare.
1.02. Zapisovanie korešpondencie do protokolov, sprostredkovanie obehu spisov, dokladov, tlače na útvare.
1.03. Príprava na výkon policajnej služby na strednej odbornej škole Policajného zboru Slovenskej republiky,
ktorá priamo nadväzuje na základnú (náhradnú) vojenskú službu.


...cifry radšej nechci vedieť .....to CIFROVÁ ich má väčšie ....:---:D:---:D:---:D:---:D
buchač
24.09.11,09:22
Jasné, že to bude málo, ale chcel by som približne vedieť sumu... Dík

PRESNE všetky platové triedy :

Pre jednotlivé platové triedy príslušníkov Policajného
zboru sa určuje funkčný plat v tejto výške:
Platová trieda Výška funkčného platu v Sk
mesačne
1 16 150 respektíve cca 536 € ....
2 17 150
3 18 250
4 19 450
5 20 950
6 22 950
7 24 150
8 25 350
9 26 550“.

Zákon je z roku 2008 , respektíve došlok určitej valorizácii , čiže platy sú o niečo vyššie ...
Znenie celého zákona http://www.mosr.sk/data/files/645.pdf ...

...študuj , respektíve hľadaj...http://www.google.sk/search?client=opera&rls=cs&q=POLICAJN%C3%9D+ZBOR+SLOVENSKEJ+REPUBLIKY+1.+PLAT OV%C3%81+TRIEDA&sourceid=opera&ie=utf-8&oe=utf-8&channel=suggest
avalik
24.09.11,09:28
Jasné, že to bude málo, ale chcel by som približne vedieť sumu... Dík

zákon 73/1998 Z.z. o štátnej službe príslušníkov Policajného zboru, Slovenskej informačnej služby, Zboru väzenskej a justičnej stráže Slovenskej republiky a Železničnej polície (http://jaspi.justice.gov.sk/jaspiw1/htm_zak/jaspiw_mini_zak_zobraz_clanok1.asp?kotva=k2&skupina=1)
piove25
25.09.11,11:46
PRESNE všetky platové triedy :

Pre jednotlivé platové triedy príslušníkov Policajného
zboru sa určuje funkčný plat v tejto výške:
Platová trieda Výška funkčného platu v Sk
mesačne
1 16 150 respektíve cca 536 € ....
2 17 150
3 18 250
4 19 450
5 20 950
6 22 950
7 24 150
8 25 350
9 26 550“.

Zákon je z roku 2008 , respektíve došlok určitej valorizácii , čiže platy sú o niečo vyššie ...
Znenie celého zákona http://www.mosr.sk/data/files/645.pdf ...

...študuj , respektíve hľadaj...http://www.google.sk/search?client=opera&rls=cs&q=POLICAJNÝ+ZBOR+SLOVENSKEJ+REPUBLIKY+1.+PLATOVÁ +TRIEDA&sourceid=opera&ie=utf-8&oe=utf-8&channel=suggest (http://www.google.sk/search?client=opera&rls=cs&q=POLICAJN%C3%9D+ZBOR+SLOVENSKEJ+REPUBLIKY+1.+PLAT OV%C3%81+TRIEDA&sourceid=opera&ie=utf-8&oe=utf-8&channel=suggest)


Jasné, dík... To bude pravdepodobne v hrubom, čo? :(
kaco11
25.09.11,17:16
ano je to v hrubom. Policajt počas trvania školy SOS PZ pezinok resp. kosice je zaradený do jednotky platovej triedy. Plus k tomu dostane priplatok za hodnost, t.j strážmajster. Neprináleží mu príspevok za smennost, za rizikové ani iné príplatky. Takže to je všetko. Presné výšky príplatkov si nájdeš v zákone
http://www.vyvlastnenie.sk/predpisy/zakon-o-statnej-sluzbe-prislusnikov-policajneho-zboru-slovenskej-informacnej-sluzby-zboru-vaezenskej-a-justicnej-straze-slovenskej-republiky-a-zeleznicnej-policie/

konkretne piata čast od paragrafu 85. a pre účelý tohto zákona sa policajtom rozumie príslušník PZ. Je to tam troška komicky napísané, ale dá sa to pochopit. Všetky cifry su uvádzané v hrubom pochopiteľne. Ak by si dal niekto námahu prečítat celý alebo vacsiu cast tohto zákona tak sú tam uvedené aj podmienky prijatia a celý proces príjmacieho konania.
kaco11
25.09.11,17:26
to: Luka-Senko


To akým sposobom bol informatívny pohovor s tebou robený je jedno. Ty si musís uvedomiť, že to nie je ako na post riaditeľa. Jednoducho daný kraj alebo okres má volné 4 tabuľkové miesta. Jedná sa o poriadkovú políciu napríklad. Prihlási sa Vás 50. Ad jedna. Nepredpokladaj, že s každým bude robený osobný pohovor. Neúnosné. Ad dva už pred tebou boli robené pohovory, kde sú rozpracovaný ľudia alebo počas školy zmenili názor a traja sa rozhodli ísť na uvedené tabulky. Takže tým padom tabulky v tvojom okrese sú zaplnené, ale v druhom sa uvolnili, ale tam si sa nehlásil. Je to napísané veľmi zjednodušene, ale takto nejak to funguje. A potom samozrejme ak bol s tebou na pohovore človek,čo tam má životopis a je na tom inteligencne a fyzicky ako ty a ja sa za neho zaručím, tak aj na to sa prihliada, pokial je vo mna vložená dôvera. Nazvi si to napríklad protekcia:) Ale tá je všade.

Ak sa odvoláš tak ti to bude na dve veci, pretože pravý dôvod prijatia sa aj tak nedozvies:)) nikdy. Ak sa ti raz podarí dostať k Policajnému zboru Slovenskej republiky tak sám uvidíš čo to je. Nie je to ľahke. Na psychiku. A to mám pár rokov odrobených. A prepáč budem troška osobná. Teraz sú prijímaní mladí zasrani bez vojny, bez slušnosti, bez disciplíny. Nevedia čo je úcta či ku kolegom alebo k občanom. A potom sa všetci divíme, ze na nás občania nadávajú. A dalšia kapitola sú nadriadení:))))

Odporúčam chod priamo za riaditeľom, kde by si chcel robit a zisti si, ci má volné miesta a kolko. A ci tam náhodou už nemá na ne rozpracovaných ludi.
piove25
29.09.11,09:15
Zdravím, chystám sa na SOŠ v Pezinku a chcel by som sa spýtať či mi niekto neposkytne nejaké podklady pre štúdium. Niekto kto tam chodí, alebo chodil a niečo má. Poprípade nejaké dobré rady a na čo si mám dávať pozor. Dík
Luka_senko88
02.10.11,16:13
l
kaco11
03.10.11,07:58
Zdravím, chystám sa na SOŠ v Pezinku a chcel by som sa spýtať či mi niekto neposkytne nejaké podklady pre štúdium. Niekto kto tam chodí, alebo chodil a niečo má. Poprípade nejaké dobré rady a na čo si mám dávať pozor. Dík

Základné podklady pre štúdium sú na internete. Jedná sa o zákony: zákon o cestnej premávke, zákon o PZ, trestné právo, trestný poriadok, priestupkový zákon. Všetký ostatné veci dostaneš na škole, pretože sa jedná o predpisy a nariadenia špecifické pre PZ. Knihy tam dostaneš tiež. Zošity si kúp:))))) Uniformu dostaneš tiež:))))))

Na čo si máš dávať pozor? Hlavne treba dodržiavať etický kódex príslušníka Policajného zboru:)))
http://www.minv.sk/?eticky_kodex_policajta

Prajem veľa šťastia v štúdiu a pevné nervy pri výkone:)))))

Dodám ešte jednu vec. Nezabúdaj na to, že prvé dva roky si v prípravnej štátnej službe. Jeden prúser, nasereš nesprávneho človeka a letíš.
piove25
03.10.11,18:29
Základné podklady pre štúdium sú na internete. Jedná sa o zákony: zákon o cestnej premávke, zákon o PZ, trestné právo, trestný poriadok, priestupkový zákon. Všetký ostatné veci dostaneš na škole, pretože sa jedná o predpisy a nariadenia špecifické pre PZ. Knihy tam dostaneš tiež. Zošity si kúp:))))) Uniformu dostaneš tiež:))))))

Na čo si máš dávať pozor? Hlavne treba dodržiavať etický kódex príslušníka Policajného zboru:)))
http://www.minv.sk/?eticky_kodex_policajta

Prajem veľa šťastia v štúdiu a pevné nervy pri výkone:)))))

Dodám ešte jednu vec. Nezabúdaj na to, že prvé dva roky si v prípravnej štátnej službe. Jeden prúser, nasereš nesprávneho človeka a letíš.

Tak to super.. Dik za info.. Maj sa
ejustek
09.12.11,15:48
ahojte som tu nova chcela by som sa opytat potrebujem pomoct s vyplnovanim neviem vyplnit kolonku nazov sluzobneho uradu. mam tam napisat nezov PZ kde sa hlasim . alebo potom v cestnom vyhlaseni je cislo konania aj to si vypnuju oni? alebo co tam mam dat pomoct prosim. dakujem ak by ste boli dobre napiste mi prosim email na ejustek@azet.sk
kyči
10.12.11,11:21
Zdravím..môže mi niekto povedať s akých vyšetrení sa skladá lekárska prehliadka?tak podrobnejšie ak by to bolo možne.Ďakujem
buchač
10.12.11,11:24
kyči
12.12.11,11:02
No veľmi si mi nepomohol teda...rad by som vedel s čoho presne sa skladá lekárska prehliadka..ja viem aké sú podmienky prijatia..
buchač
12.12.11,11:38
No veľmi si mi nepomohol teda...rad by som vedel s čoho presne sa skladá lekárska prehliadka..ja viem aké sú podmienky prijatia..

...odkaz máš ..........to hádam nemyslíš , že Ti to tu bude niekto hľadať .....:confused:

Prídeš do špitáľa , vyfasuješ dotazník a beháš od šavla k pavlovi ....

- krv , moč , biochémia
- očné
- interné - tlak ,EKG
- ORL
- psychotesty
- všade sa pozrú ................aj do toho posledného otvoru ...:---:D....teda môžu ;)

http://www.minv.sk/swift_data/source/policia/prevencia/zakon_cest_a_odvaha/POVOLANIE POLICAJTA.pdf
kyči
12.12.11,22:01
no ja som to hľadal a nemohol som to nájsť..do armády som to našiel pekne rozpísane..inak dik že si ma aspon kus osvietil..v podstate vsade ta osahavaju ci u armadi ale u policajtov..:---
Mirka26
20.12.11,19:24
mna by zaujimalo ze ake temy su na ten sloh na previerke zo slovenskeho jazyka.
kaco11
24.12.11,05:10
Nic v zlom, ale to ti nikto nepovie. A ten sloh nie je az taký podstatný. Doležité je, aby si tam nemala hrubky. Ja na Tvojom mieste by som sa skor obavala psychotestov, ktore su niekolkonasobne ťažšie ako sloh. Rozhodne ten sloh nie je obťiažnosťou v takom rozsahu ako maturity.
vendelin123
04.01.12,21:08
da sa niekde zistit dokedy je "stop" stav v PZ?
kaco11
08.01.12,20:28
prepac, ale to mas odkial, ze je stop?
vendelin123
09.01.12,09:10
pokusam sa tam dostat a nepriberaju novych, ani v BA
buchač
09.01.12,11:27
prepac, ale to mas odkial, ze je stop?

pokusam sa tam dostat a nepriberaju novych, ani v BA

....he .....hlavne a dokonca ....

...čo tak nejaký zapadnutý okres skúsiť - informovať sa , kde líšky dobrú noc dávajú a lastovičky sa na cestu späť vracajú ...???
Miňo_297
20.01.12,16:15
A maturita na ktorej strednej škole by bola najideálnejšia k tomu aby ma zobrali na policajnú akadémiu ??
lujza.j
20.01.12,20:44
A maturita na ktorej strednej škole by bola najideálnejšia k tomu aby ma zobrali na policajnú akadémiu ??

mimotemy čo ťa vedie k tomu ísť na tú to školu, je ti platná akurát tak v PZ. určite by som volila inú riadnu právnickú fakultu.
pavol36
22.01.12,19:27
Čo sa stop stavu týka pri prijímaní - ten stále je. Je to spôsobené napnutým rozpočtom. Ak by sa obsadili všetky voľné miesta u PZ, nebolo by na výplaty.
Čo sa maturity týka - je úplne jedno, akú maturitu a kde ju máš. Na APZ sa skôr dostaneš z civilu, ako keby si bola policajtka. Policajt je uprednostňovaný, až keď už má pár rokov u PZ odrobených. Možno najideálnejšie riešenie je spraviť si VŠA, ideálne právnickú a potom požiadať o prijatie za vyšetrovateľa. Ale ak dovtedy uzákonia kariérny postup, aj tak začneš od šlapania chodníkov, ako 90% všetkých policajtov...
mlynuska
30.01.12,12:29
Môžem sa opýtať na to vyššie spomenuté 6 mesačné preškolenie, teda či sa realizuje len v BA a či tam musia chodiť policajti na týždňovky? Ak má policajtka malé dieťa je povolená nejaká výnimka ?.. trebárs škola len dva dni v týždni a nejaký individuálny študijný plán?...Ďakujem
pavol36
30.01.12,16:40
Pre mlynuska

Máte na mysli základnú policajnú školu? Tá funguje v Pezinku a v Košiciach. Samozrejme, že v prípade osobitného zreteľa je možné vybaviť aj individuálny študijný plán, ale počítajte skôr s tým, že prvé dva týždne budete regulérne na dennom štúdiu, kým sa takéto niečo vybaví. Ale je to možné.
V takom prípade by ste podľa mňa 1x mesačne prišla na nejaké dva dni na nejaké písomné testy alebo preskúšanie. Určite nie spôsobom 2 dni škola a 3 dni mimo školy. Samozrejme, ten čas, čo by ste nebola v škole, by ste bola v práci - na útvare PZ, kde by ste bola zaradená...
mlynuska
30.01.12,20:24
Ďakujem za odpoveď.
rencikaty
06.02.12,23:05
Zdravim prosim o radu, cely zivot snivam o tom ze sa stanem policajnov kynologickov milujem pracu zo zvieratamy a ked sa nou da pomahat ludom o to viac by ma to tesilo. Preto vas prosim o radu sko sa da dostat do policiee na post kynologa mam stredoskolske vzdelanie v odbore kynologia neviem vsak nikde na internete naist odpoved na moju otazku.
avalik
06.02.12,23:37
Zdravim prosim o radu, cely zivot snivam o tom ze sa stanem policajnov kynologickov milujem pracu zo zvieratamy a ked sa nou da pomahat ludom o to viac by ma to tesilo. Preto vas prosim o radu sko sa da dostat do policiee na post kynologa mam stredoskolske vzdelanie v odbore kynologia neviem vsak nikde na internete naist odpoved na moju otazku.

zavolaj si ci maju volne miesta: http://www.minv.sk/?kontakty_odbor_kynologie_hipologie

a douc sa gramatiku lebo neprejdes prijimacim konanim
pavol36
07.02.12,16:48
Pre rencikaty

Trošku by som to doplnil. Podľa mňa zbytočné volať na odbor kynológie a hipológie do blavy... Tam nevedia, kde je sever a nevedia pomaly ani to, koľko psovodov na Slovensku funguje. Najjednoduchšie sa ísť informovať na okresné riaditeľstvo v mieste bydliska, prípadne na niektoré z blízkych okresných riaditeľstiev. Na každom okrese je oddelenie služobnej kynológie, ktoré patrí pod odbor poriadkovej polície okresného riaditeľstva. Ja byť rozumný okresný riaditeľ, človeka, ktorý má vzťah ku psom, so psami robí a rozumie im, neodmietnem.

P.S: a s tou slovenčinou by fakt nebolo od veci niečo poriešiť, inak budú testy zo slovenského jazyka to posledné, čoho sa v prijímacom konaní dočkáte...
kaco11
10.02.12,13:33
Dovolím si sukromný názor. Tích rozumných riaditelov je príííííšerne málo:)))))
Rikhard Juriga
17.02.12,21:42
Zdravím, chcel by som sa stať policajtom ale stále váham, čo sa týka testov tak tie fyzické by som dal možno aj na plný počet lebo športujem a všetky tie disciplíny robím pravidelne. Nemám v tom stále jasno. Mám 18 rokov, oplatí sa tak mladý dať na tú profesiu ? Mám nejaké šance ? Pochopil som to tak že si mam skočiť na okresné ( v mojom prípade Skalica ), tam vyplniť nejaké papiere a oni podľa voľných miest mi dajú vedieť. No neviem či je to tak ... Ďalej je to kariérny rast. Podľa čoho sa určujú hodnosti ? Je to tak že čím vyššia hodnosť tím vyšší plat ? A keď sme u toho koľko zarobí priemerný policajt ? V prípade že by sa mi táto práca nepáčila dá sa bez problémov rozviazať pracovný pomer ? A ešte k tej škole v Pezinku kde ma v prípade prijatia zaradia, pretože som zo Záhoria... je možnosť na víkendy chodiť domov ? Mohol by sa k tomu vyjadriť niekto, kto už si tím prešiel a má niečo za sebou.
Ďakujem za prípadnú odpoveď :)
buchač
18.02.12,08:11
Zdravím, chcel by som sa stať policajtom ale stále váham, čo sa týka testov tak tie fyzické by som dal možno aj na plný počet lebo športujem a všetky tie disciplíny robím pravidelne. Nemám v tom stále jasno. Mám 18 rokov, oplatí sa tak mladý dať na tú profesiu ?
Nikto za Teba nerozhodne ...Ty sám musíš zvážiť pre a proti ...
Mám nejaké šance ? Pochopil som to tak že si mam skočiť na okresné ( v mojom prípade Skalica ), tam vyplniť nejaké papiere a oni podľa voľných miest mi dajú vedieť. No neviem či je to tak ... Ďalej je to kariérny rast.
Kariérny postup v Policajnom zbore
Obsadzovanie voľných miest príslušníkov Policajného zboru sa vykonáva z neobmedzeného počtu uchádzačov o prijatie. Na voľné miesta sú vyberaní tí uchádzači, ktorí boli v prijímacom konaní najúspešnejší. Prijatí uchádzači sú následne zaradení do základných útvarov Policajného zboru. Policajt bezprostredne po prijatí do sluţobného pomeru absolvuje základné policajné vzdelanie v trvaní šiestich mesiacov. V základnom útvare Policajného zboru zotrvá policajt minimálne počas prípravnej štátnej sluţby, ktorá trvá dva roky. Pred jej skončením nadriadený policajta spracuje sluţobné hodnotenie so záverom o jeho spôsobilosti, respektíve nespôsobilosti na ďalší kariérny postup, na zaradenie do stálej štátnej sluţby. Policajt zaradený v stálej štátnej sluţbe má na ďalší kariérny postup moţnosť získať špecializované policajné vzdelanie v trvaní troch mesiacov, ktoré je podmienkou postupu na funkciu s plánovanou dôstojníckou hodnosťou. Policajt má najskôr po piatich rokoch policajnej praxe moţnosť pokračovať vo svojom kariérnom postupe štúdiom na Akadémii Policajného zboru v Bratislave. Pri kaţdom postupe na vyššiu funkciu sa uplatňuje výber najvhodnejšieho kandidáta.
Podľa čoho sa určujú hodnosti ?
Hodnosti sú podľa funkcií ..
Je to tak že čím vyššia hodnosť tím vyšší plat ?
...nemusí byť pravidlo ....čím vyššia funkcia ,tým vyšší plat ...
A keď sme u toho koľko zarobí priemerný policajt ?
Platová trieda Výška funkčného platu v eurách mesačne
1. 536,50
2. 569,50
3. 606
4. 646
5. 695,50
6. 762
7. 802
8. 841,50
9. 881,50
plus príplatky
V prípade že by sa mi táto práca nepáčila dá sa bez problémov rozviazať pracovný pomer ? A ešte k tej škole v Pezinku kde ma v prípade prijatia zaradia, pretože som zo Záhoria... je možnosť na víkendy chodiť domov ? Mohol by sa k tomu vyjadriť niekto, kto už si tím prešiel a má niečo za sebou.
Ďakujem za prípadnú odpoveď :)
Celý proces je nasledovne ...viď

http://www.minv.sk/swift_data/source/policia/prevencia/zakon_cest_a_odvaha/POVOLANIE POLICAJTA.pdf
pavol36
18.02.12,08:59
Pre Rikhard Juriga

Buchač tu už niečo popísal, takže niektoré veci trošku ešte rozviniem...

Či máte šance? V podstate áno. Aj keď, už sa v rezorte MV SR pripravuje centralizácia prijímacieho konania, ktorú bude vykonávať výlučne odbor prijímacieho konania na sekcii personálnych a sociálnych činností MV SR. Z celého procesu prijímacieho konania by teda mali byť vyškrtnuté okresné i krajské riaditeľstvá (vraj kvôli väčšej transparentnosti a zamedzeniu možnej korupcii). Ja osobne v tom vidím akurát chystanie bohovského fleku pre niekoho, pretože riaditeľovi toho nového odboru sa chystá plat, o akom sa ani len riaditeľovi krajského riaditeľstva nesníva. Ak by to prešlo, malo by to začať fungovať od 1. apríla 2012...
Hodnosť - je určená zákonom č. 73/1998 Z.z. v znení neskorších predpisov a takisto funkciou, na ktorú budete ustanovený. Hodnosť nemá nejaký brutálny vplyv na plat, sú to len drobné - hodnostné nájdete v zákone č. 73/1998 Z.z.
Čo sa samotného platu týka, vychádzajme z toho, že ste bežný smrteľník, ktorý bude po absolvovaní prijímacieho konania ustanovený do funkcie referent na obvodné oddelenie alebo okresný dopravný inšpektorát. To je platová trieda 1. Jej výšku v hrubom máte uvedenú v predošlom príspevku. K tomu dostanete na tejto funkcii hodnostné (pri nástupe strážmajster), paušálny príplatok za nerovnomernosť času služby a rizikový príplatok. Budete riadiť služobné motorové vozidlo, takže ďalších 20E mesačne navrch. Osobný príplatok počas prvých rokov neočakávajte, nie je to nároková zložka príjmu, ku odmenám sa ako bežný policajt dostanete možno 1 až 2x ročne, zo začiatku budú viacmenej symbolické (odhadujem v desiatkách euro, zdanené samozrejme). Po nejakých odslúžených rokoch budete dostávať i príplatok za výsluhu rokov, ktorý tvorí určité percento funkčného platu. Spočítané a zrátané - Váš reálny čistý plat sa bude pohybovať v priemere okolo 500 - 600E (+/- hovorím o prvých rokoch Vášho služobného pomeru). Samozrejme v prípade práce nadčas túto dostanete riadne zaplatenú. Pokiaľ budete prvý rok na rezortnej škole v Pezinku alebo Košiciach, bue ešte nižší o rizikový príplatok a príplatok za nerovnomernosť.
Čo sa samotnej školy týka, nie je to vojna, takže cez víkendy v pohode domov. Okrem takých nárazových akcií, ako sú napríklad voľby, kedy z Pezinku do Blavy ide slúžiť každý, kto má ruky a nohy.
A na záver - čo sa týka skončenia služobného pomeru - v skúšobnej dobe kedykoľvek bez udania dôvodu zo strany zamestnávateľa alebo z Vašej strany - je to párdňová záležitosť. Po skončení skúšobnej doby je štandardná výpovedná lehota dvojmesačná, dá sa však odísť i na dohodu skôr. V tomto ohľade, a nielen tomto Vám odporúčam si prečítať zákon č. 73/1998 Z.z., ktorý v úplnom znení nájdete v pohode cez uja googla. Sú tam uvádzané platové náležitosti, ukončenie služobného pomeru atď, skoro všetko.

Ešte odkaz na stránku MV SR - pre Vás sú zaujímavé prvý, druhý a posledný zákon:
http://www.minv.sk/?zakony_mvsr
A ak by ste si chcel načítať niečo o policajnej robote a problémoch, odporúčam túto stránku:
http://www.ozpsr.sk/ (nájdete tam zákony, kolektívne zmluvy a to najdôležitejšie, archív novín Polícia, ktoré vydáva odborový zväz polície...

A úplne na záver - na Vašom mieste by som v súčasnej dobe neváhal (ak si myslíte, že by Vás policajná robota bavila). Skôr alebo neskôr, lepšie napísané čoskoro sa bude opäť otvárať zákon o sociálnom zabezpečení policajtov. A s najväčšou pravdepodobnosťou sa doterajšie výhody, najmä systém dôchodkového zabezpečenia, bude vzťahovať len na doteraz slúžiacich policajtov. Policajti, ktorí nastúpia po účinnosti nového zákona o sociálnom zabezpečení budú mať oveľa menšie sociálne istoty, ako tí doterajší...
Rikhard Juriga
18.02.12,13:19
Ďakujem za odpovede, už mám v tom skoro jasno. Veď za vyskúšanie nič nedám. Treba experimentovať a zistiť čo bude pre mňa v budúcnosti to najlepšie..., pôvodne som mal predstavu obvodného policajta, ktorý rieši problémy v okolí môjho okresu, teda dúfam že by ma dali sem.
A ešte k tomu záveru, nie som si istý či som to dobre pochopil, znamená to že v budúcnosti bude problém so sociálnym zabezpečením policajtov ? Mohol by si mi to povedať "vlastnými slovami" ? :)
pavol36
18.02.12,14:18
Pre Rikhard Juriga

Čo sa týka Vášho prípadného umiestnenia po základnej škole - s najväčšou pravdepodobnosťou sa dostanete priamo do miesta Vášho bydliska. Tento trend sa u polície už dobrých pár rokov presadzuje a aj prakticky realizuje. Na rozdiel od komančov, kedy blaváci išli slúžiť do Košíc, výchdniari do Trnavy, žilinčania do Komárna a svorne všetci do Blavy :)
Čo sa sociálneho zabezpečenia týka - problém ako problém. Nie je to v tom, že by policajti nemali na výplaty. Ide o iné veci. Vysvetlím to na príklade jednej z nich, aj keď možných zmien bude oveľa viac.
V súčasnosti môže ísť policajt na výsluhový dôchodok po 15 odpracovaných rokoch (po novom 20 až 25 rokov). Výsluhový dôchodok po 15 rokoch predstavuje 30 percent hrubého služobného platu (po novom to bude oveľa menej a percentá za ďalšie odslúžené roky budú naskakovať pomalšie). Ďalší príklad - pri odchode do civilu (zjednodušene povedané) v súčasnosti policajt, ktorý má započítanú prax 20 rokov (vrátane vojny) dostane odchodné 8,5 x hrubý služobný plat - po novom max. 3-5 platov pri akejkoľvek odslúženej dobe. A tak ďalej a tak ďalej...
Lepšie ako moje vlastné slová je letecky si prezrieť na stránke odborového zväzu polície archív novín Polícia - je tam ohľadom tohoto kopec článkov. Ešte súčasná vláda už jeden takýto pokus mala, skončilo to však po jej odvolaní. Nakoľko je však celosvetová kríza, nová vláda zákon o sociálnom zabezpečení bude musieť skôr, alebo neskôr otvoriť.
Takže povinné čítanie noviny Polícia - nájdete tam naozaj všetko - a ešte tento odkaz http://www.minv.sk/?pripomienkove-konanie-rok-2011 - zamerajte sa na predpis pod poradovým číslom 14 - Analýza sociálneho systému ozbrojených zložiek.

A na záver úplne jednoducho - ak k takým zmenám v sociálnom zabezpečení dôjde - policajti prijatí podľa nových predpisov budú závidieť tým súčasným. Ani nie tak platy, ale výsluhové dôchodky a odchodné, pretože nové zákony ich pre novoprijatých (podľa nových predpisov) policajtov okrešú o dobrú polovicu. A zároveň predĺžia dobu odslúžených rokov, po ktorých bude mať policajt na tieto dávky nárok. Zdôrazňujem, že tieto škrty by sa mali týkať len novoprijatých policajtov. Odhadujem, že zákon o sociálnom zabezpečení policajtov sa otvorí a bude chcieť revidovať túto jeseň, najneskôr na budúci rok.

Máte v tom už jasnejšie? :)
lujza.j
18.02.12,14:24
momentálne do PZ? podľa mňa nie...;)
pavol36
18.02.12,14:32
Momentálne som celkom rád, že môj syn nechce byť policajtom :) Kde bolo, tam bolo, dobre už bolo... A to nie je v súvislosti s platmi a sociálnym zabezpečením...
lujza.j
18.02.12,14:40
nechcem sa nikoho dotknúť, ale do "zboru" teraz iba zúfalci...ked už nič...tak budem policajtom a aj to tak vyzerá:(
pavol36
18.02.12,14:40
Čím viac človek do toho vidí, tým častejšie si hovorí "Cecilko, chce se mi blejt" :)
To s tými zúfalcami - to ani nie zúfalci, ale skôr vychcanci v dosť prípadoch - dostane pištoľ, obušok a myslí si, že je pán boh a nie je nad neho. Aj keď - nájdu sa aj ľudia, ktorých to fakt baví. Pokiaľ sa stráca istota celoživotného zamestnania a poslania, tak to tak bude aj vypadať, bohužiaľ.
Rikhard Juriga
18.02.12,17:11
Ja neviem, chcem mať zodpovednú, flexibilnú, aktívnu prácu ale neviem akú. Proste nechcem robiť ako moji rodičia vo fabrike. Keďže rodičia nemajú peniaze na denné štúdium musím si ho v prípade záujmu hradiť sám, preto by som šiel na externé štúdium a popri tom pracoval na určitý čas aj v tej fabrike, len aby som mal peniaze na pokrytie nákladov. Ako to čítam tak ma to odradilo. Nechcem pracovať za pár korún a aby ma niekto buzeroval a mal kolegov zúfalcov. Myslím že mám na viac, ale ako vidím nemá to peknú budúcnosť. Najlepšie je začať podnikať vo svojom :) :mad:
buchač
18.02.12,17:59
Čím viac človek do toho vidí, tým častejšie si hovorí "Cecilko, chce se mi blejt" :)
To s tými zúfalcami - to ani nie zúfalci, ale skôr vychcanci v dosť prípadoch - dostane pištoľ, obušok a myslí si, že je pán boh a nie je nad neho. Aj keď - nájdu sa aj ľudia, ktorých to fakt baví. Pokiaľ sa stráca istota celoživotného zamestnania a poslania, tak to tak bude aj vypadať, bohužiaľ.

...a tí , ktorých to aj baví , sú brzdení , škrtení a obmedzovaní tými rôznymi zákonmi , vyhláškami , predpismi a nariadeniami , že si jeden aj rozmyslí , či vôbec vytiahne obušok a pridrbe tomu , ktorý si to fakt aj zaslúži ...

...o tlakoch zvrchu ani nevravím .....viď napríklad kauza mladý Rosin ..........to už nie je ani na blivajs , to je jak po použití silného preháňadla v kombinácii so Šaraticou ....
Tweety
18.02.12,18:02
...a tí , ktorých to aj baví , sú brzdení , škrtení a obmedzovaní tými rôznymi zákonmi , vyhláškami , predpismi a nariadeniami , že si jeden aj rozmyslí , či vôbec vytiahne obušok a pridrbe tomu , ktorý si to fakt aj zaslúži ...

...o tlakoch zvrchu ani nevravím .....viď napríklad kauza mladý Rosin ..........to už nie je ani na blivajs , to je jak po použití silného preháňadla v kombinácii so Šaraticou ....

o tlakoch zvrchu ani nevravím .....viď napríklad kauza mladý Rosin ..........to už nie je ani na blivajs , to je jak po použití silného preháňadla v kombinácii so Šaraticou ....


Povedzme si na rovinu, aj kauza jeho otecka od tejto ďaleko neuteká.:rolleyes: Smutné, že si nie sme na tejto zemi všetci rovní.
pavol36
18.02.12,18:14
Richard, ak máte chuť, ak si myslíte, že by Vás to napĺňalo a bavilo, ale nielen na chvíľu, ale na dlho - choďte do toho. A nebojte sa - najbližších 10 rokov určite nebudete riešiť kauzy, z ktorých strieka hovno na všetky strany. To až neskôr, ak si spravíte výšku a náhodou sa dostanete robiť na niektoré špeciálne policajné útvary, ktorý sa vŕtajú v tom, čo by podľa niektorých nemalo ani svetlo sveta uzrieť...
Hlavu hore - mrknite na "majora Zemana", tiež začínal ako mladé ucho. A zistil, že ho tá robota baví a rástol v nej.

P.S.: Napriek všetkému je tá robota oveľa zaujímavejšia ako niekde pri páse vo fabrike, tomu verte.
lujza.j
18.02.12,18:18
Richard, ak máte chuť, ak si myslíte, že by Vás to napĺňalo a bavilo, ale nielen na chvíľu, ale na dlho - choďte do toho. A nebojte sa - najbližších 10 rokov určite nebudete riešiť kauzy, z ktorých strieka hovno na všetky strany. To až neskôr, ak si spravíte výšku a náhodou sa dostanete robiť na niektoré špeciálne policajné útvary, ktorý sa vŕtajú v tom, čo by podľa niektorých nemalo ani svetlo sveta uzrieť...
Hlavu hore - mrknite na "majora Zemana", tiež začínal ako mladé ucho. A zistil, že ho tá robota baví a rástol v nej.

P.S.: Napriek všetkému je tá robota oveľa zaujímavejšia ako niekde pri páse vo fabrike, tomu verte.

ako pekne si to napísal ..... a pravdivo....:)
lucy86
17.03.12,16:26
Dobry den, chcela by som sa opytat, po akej dlhej dobe si mozem opat podat ziadost, ak mi prisiel list z pohovoru, ze moju ziadost zamietaju? je na to nejake casove obdobie? alebo si mozem po meisaci opat podat ziadost?
lucy86
17.03.12,16:43
Dobry den, chcem sa opytat po akej dlhej dobe mozem opat podat ziadost, ak sa mi po pohovore vratil list so zamietnutim mojej ziadost? Je to nejako casovo obmedzene, napr. ak som si podala tento rok mozem opat az na dalsi rok, alebo je to jedno, a mozem si podat opat?
kaco11
29.04.12,06:44
Pokial ti ju hned zamietnu tak mozes žiadost podavat každý den. Ale je pravdepodobne, ze dovod odmietnutia boli plné stavy. Takže by som to riešila skor sposobom zastavit sa na okresnom resp. krajskom riaditeľstve a zistit si kolko tabuliek a kde maju volne.
kaco11
29.04.12,06:45
DOPLNENIE:Pri neuspešných telesných previerkach sa može najskor po mesiaci a pri neuspesnych psycho po roku.
srska
29.04.12,06:53
DOPLNENIE:Pri neuspešných telesných previerkach sa može najskor po mesiaci a pri neuspesnych psycho po roku.a to čo za predpis? neprešiel cez psychotesty a po roku už bude iná osobnosť?
kaco11
29.04.12,07:14
Nie som si ista ci je to niekde oficialne. Ale určite na to existuje nejake nariadenie, ktoré maju personalistky. Pripadne rozkaz. Či sa stane z človeka ina osobnost? Určite nie, ale mozu sa zmenit aspekty tvojho spravania na to aby si sa stal relativne vhodnym kandidatom na prijatie. Poznam človeka čo to opakoval 3 roky po sebe a aj tak ich nespravil. Jedna základna vec. U PZ nehladaj logiku:))))))) NIKDY:)))))) Ja som si to nevymyslela, ja len odpovedam:)
deha
03.05.12,10:49
A akú šancu má absolvent VŚ:Fakulty špeciálneho inžinierstva odbor Bezpečnosť majetku a osôb?
lucy86
05.05.12,17:07
ďakujem za odpoved, este sa chcem opytat jednu vec. Nosim okuliare,chcela by som vediet aka je hranica pre dioptrie. Precitala som uz viacero diskusii, niekde sa pise, ze okuliare vobec, niekde sa pise, ze do 0,5 je to v pohode. Tak neviete niekto aka je presna hranica?? vdaka
jaro87
05.05.12,21:09
Ahojte,tiež mám pár otázok o prijatí do PZ, neviem sa rozhodnúť kam pokračovať po skončení VŠ, totižto končím o rok druhý stupeň v odbore dopravné inžinierstvo,najradšej by som sa dostal k dopravnej polícii. Zohľadní niekto vôbec moje vzdelanie pri prijímaní? Vlastne ani nad ničím iným nerozmýšľam, chcem sa uplatniť v niečom, kde som sa 5 rokov trápil. Pochopil som to tak, že si mám dať písomnú žiadosť na okresné alebo krajské riaditeľstvo, pôjdem na pohovor,ak budem mať tlačenku ( ktorú mám),tak ma príjmu,pôjdem na výcvik - výcvik budem mať skrátený keď mám skončenú VŠ? Ďalej, skončím výcvik a potom čo? Kde ma príjmu? Kde ma zaradia, podľa akých kritérií? Musím vydržať dva roky na obvodnom napr, na poriadkovej polícii a potom ma preložia na moje vysnívané dopravné? A platová trieda od jednotky alebo sa mi zohľadní VŠ? Je mi na niečo VŠ,keď nie je policajná?:D Ďakujem za vyčerpávajúcu odpoveď, dúfam, že sa ozve niekto , veľmi by ste mi pomohli :)
pavol36
07.05.12,07:35
Pre jaro87

Vaše vzdelanie Vám rozhodne pri prijímaní zohľadnia. Nielen policajná VŠ je u polície uplatniteľná. Ako príklad Vám uvediem informatikov alebo ekonómov, kde je výhodou a v podstate aj predpokladom VŠ vzdelanie v uvedenom smere.
Ak vás niekto rozpracuje v prijímacom konaní, tak Vás rozpracuje na konkrétnu funkciu, minimálne na konkrétnu policajnú službu (poriadkovú, dopravnú, kriminálnu alebo inú). Moc Vám nezaručím, že budete robiť hneď dopravného inžiniera, pretože týchto funkcií nie je v rámci PZ mnoho (1-2 na každom okrese, nejaký inžinieri na krajoch a na prezídiu), ale časom sa na takú pozíciu s Vašim vzdelaním určite dostanete. Pri Vašom vzdelaní to odhadujem, že Vás nikto nedá na obvodné oddelenie na poriadkovú políciu, ale na dopravný inšpektorát, aj keď asi nie hneď na funkciu dopravného inžiniera. Po prijatí nemáte výcvik, ale získavate základné, resp. špecializované policajné vzdelanie. A nakoľko máte VŠ, tak získavate policajné vzdelanie trochu inou formou ako prijatí stredoškoláci.
pavol36
07.05.12,07:37
Pre lucy86

Záleží od verdiktu posudkového lekára, ktorý preskúma Vaše výsledky zdravotných previerok. V zásade do 0,5 môže byť človek za policajta prijatý. O tomto sa môžete presne informovať aj u personalistov, ktorí Vás majú rozpracovanú. Ak by to bolo prekážkou, jediným riešením je potom operácia laserom (ak je možná na odstránenie vady).
lucy86
07.05.12,12:15
Dakujem Pavol36 :)
jaro87
07.05.12,20:18
Ja už mám pocit, že všetko závisí od známostí. Na dopravný inšpektorát alebo na kriminálku ma zoberú len ak bude práve voľné miesto a budem mať vplyvnú známosť , ktorá ma tam dosadí. Chcem sa jednoducho uplatniť v tom, v čom mám titul a budem pre niečo prospešný, určite nechcem skončiť na obvodnom pri poriadkovej polícii, keď dopravných inžinierov konči ročne na Slovensku sotva 20,ak sa neuplatním ,tak tam ani nebudem trepať. A vďaka za odpoveď :)
lujza.j
07.05.12,20:21
Ja už mám pocit, že všetko závisí od známostí. Na dopravný inšpektorát alebo na kriminálku ma zoberú len ak bude práve voľné miesto a budem mať vplyvnú známosť , ktorá ma tam dosadí. Chcem sa jednoducho uplatniť v tom, v čom mám titul a budem pre niečo prospešný, určite nechcem skončiť na obvodnom pri poriadkovej polícii, keď dopravných inžinierov konči ročne na Slovensku sotva 20,ak sa neuplatním ,tak tam ani nebudem trepať. A vďaka za odpoveď :)
tam by mal každý začať!!!!
buchač
08.05.12,00:27
čawte. kedy zvyknu robiť prijimačky v pezinku ( fizicke , psychicke ) ? v ktorom mesiaci ? ďakujem za info .

...ako tak na pravopis pozerám :eek:....hm , radšej sa ani nehlás , alebo choď na doučko .....;)
jaro87
08.05.12,07:03
ale každý tam nezačína :)
jaro87
08.05.12,07:04
tam by mal každý začať!!!!
ale každý tam nezačína :)
Zlatica Solčánová
08.05.12,08:50
robil niekto z vás prijímačky minulý rok? ak áno tak v ktorom mesiaci ? diki. Zlatka.
lujza.j
08.05.12,09:01
ale každý tam nezačína :)
ved potom to tak aj vyzerá :( tam začať má svoje opodstatnenie....pre každého, to že budeš mať Vš neznamená, že si "zožral celú múdrosť sveta"....
Pikoška
08.05.12,09:30
ved potom to tak aj vyzerá :( tam začať má svoje opodstatnenie....pre každého, to že budeš mať Vš neznamená, že si "zožral celú múdrosť sveta"....On síce nezožral celú múdrosť sveta, len získal vzdelanie pre odbor, v ktorom má záujem úspešne pracovať. Ak by boli odborníci v policajnom zbore, tak by určite úspešnejšie riešili aj závažnú ekonomickú trestnú činnosť, a inú trestnú činnosť. Chvíľu sa môže poprechádzať, či poprevážať po ulici, má to svoje opodstatnenie, ale poriadne zamerať dopravnú nehodu je zložitejšie, ako mínať často bezúčelne PHM z daní daňových poplatníkov. Lebo poriadku je na ulici veľmi málo. Určite toho na ulici zastúpiť bude vedieť, otázne je, či jeho odborne zastúpi ten z poriadkovej praxe. Dôvera v políciu klesá, tak odbornosť to môže vylepšiť.:) Pozri si príspevok vyššie, a taká obyčajná gramatika tiež všeličo napovie.;)
avalik
08.05.12,09:39
Ja už mám pocit, že všetko závisí od známostí. Na dopravný inšpektorát alebo na kriminálku ma zoberú len ak bude práve voľné miesto a budem mať vplyvnú známosť , ktorá ma tam dosadí. Chcem sa jednoducho uplatniť v tom, v čom mám titul a budem pre niečo prospešný, určite nechcem skončiť na obvodnom pri poriadkovej polícii, keď dopravných inžinierov konči ročne na Slovensku sotva 20,ak sa neuplatním ,tak tam ani nebudem trepať. A vďaka za odpoveď :)

a co cakas, ze niekto koli tebe da vypoved? aj v civile plati, ze pracu mozes dostat len ked je volne miesto
buchač
08.05.12,10:05
On síce nezožral celú múdrosť sveta, len získal vzdelanie pre odbor, v ktorom má záujem úspešne pracovať. Ak by boli odborníci v policajnom zbore, tak by určite úspešnejšie riešili aj závažnú ekonomickú trestnú činnosť, a inú trestnú činnosť. Chvíľu sa môže poprechádzať, či poprevážať po ulici, má to svoje opodstatnenie, ale poriadne zamerať dopravnú nehodu je zložitejšie, ako mínať často bezúčelne PHM z daní daňových poplatníkov. Lebo poriadku je na ulici veľmi málo. Určite toho na ulici zastúpiť bude vedieť, otázne je, či jeho odborne zastúpi ten z poriadkovej praxe. Dôvera v políciu klesá, tak odbornosť to môže vylepšiť.:) Pozri si príspevok vyššie, a taká obyčajná gramatika tiež všeličo napovie.;)
Máš aj pravdu , ale trochu budem aj oponovať ...

Raz darmo ...môže byť vyštudovaný odborník , no prax je vždy len praxou...
Nikoho nezabije , ak sa ako obyčajný príslušník dopravnej polície zoznámi s rôznymi situáciami na cestách ...pri riešení a dokumentovaní tých rôznych dopravných nehôd , problémov a aj povahami tých jednotlivých vodičov ....a podobne...
Vtedy , po tej nejakej ( aj keď krátkej praxi na ulici ) by som rád uvítal odborníkov na tých zodpovedných funkciách....

...veď si len spomeňme ( aj keď iný rezort to je ) na kindermanagment v bývalom VSŽ ...čo mladí vlci spôsobili...že pomaly do smútku šiel tento gigant ....
jaro87
08.05.12,10:17
Ja som určite celú múdrosť sveta nezožral, nechcem byť najväčší z najväčších. A súhlasím , že sa má začínať zdola, ale keď chcem niečo robiť v doprave,tak prečo by som mal začínať pri poriadkovej polícii? Kľudne by som začal zdola,ale pri dopravnej polícii. A o to mi ide, robiť niečo, na čom mám kvalifikáciu. A o tomto tu stále píšem, ak sa neuplatním v PZ,tak budem skúšať inde. Toť vše :)
lujza.j
08.05.12,10:32
On síce nezožral celú múdrosť sveta, len získal vzdelanie pre odbor, v ktorom má záujem úspešne pracovať. Ak by boli odborníci v policajnom zbore, tak by určite úspešnejšie riešili aj závažnú ekonomickú trestnú činnosť, a inú trestnú činnosť. Chvíľu sa môže poprechádzať, či poprevážať po ulici, má to svoje opodstatnenie, ale poriadne zamerať dopravnú nehodu je zložitejšie, ako mínať často bezúčelne PHM z daní daňových poplatníkov. Lebo poriadku je na ulici veľmi málo. Určite toho na ulici zastúpiť bude vedieť, otázne je, či jeho odborne zastúpi ten z poriadkovej praxe. Dôvera v políciu klesá, tak odbornosť to môže vylepšiť.:) Pozri si príspevok vyššie, a taká obyčajná gramatika tiež všeličo napovie.;)
a koľko dopravných inžinierov, /predpokladám že o to má dotyčný záujem/ je asi v PZ potrebných? možno tak jeden kus napr. pre jedno OR PZ BA, možno čo sa týka kraja viac.... to aký su odborníci v PZ tam je chyba niekde inde kedysi sa robil výber dnes nábor.....
no ten z poriadkovej asi nebude robiť dopravného inžiniera....... dopravný policajti sú bežne z radov poriadkárov, tak:rolleyes: skôr je tragédia to že vyšetrovateľov robia ludia s Vš napríklad obuvníckou :eek: a kopec iných vecí, ktoré by mali byť inak, ale nie su :(ale to je už mimotemy
sú veci ktoré "civil" nepochopí....
jaro87
08.05.12,10:40
a koľko dopravných inžinierov, /predpokladám že o to má dotyčný záujem/ je asi v PZ potrebných? možno tak jeden kus napr. pre jedno OR PZ BA, možno čo sa týka kraja viac.... to aký su odborníci v PZ tam je chyba niekde inde kedysi sa robil výber dnes nábor.....
no ten z poriadkovej asi nebude robiť dopravného inžiniera....... dopravný policajti sú bežne z radov poriadkárov, tak:rolleyes: skôr je tragédia to že vyšetrovateľov robia ludia s Vš napríklad obuvníckou :eek: a kopec iných vecí, ktoré by mali byť inak, ale nie su :(ale to je už mimotemy
sú veci ktoré "civil" nepochopí....

Veď ok, ale kto dnes robí to, čo vyštudoval? Ja chcem robiť svoje. A áno, sú odborníci, ktorí stoja za nič a dokázal by ich nahradiť hocikto z praxe. A tak isto sú aj takí odborníci, ktorí sú nenahraditeľní. Uvidím ako dopadnem ja, možno bude zo mňa lepší obuvník ako dopravný inžinier :D
lujza.j
08.05.12,10:44
Veď ok, ale kto dnes robí to, čo vyštudoval? Ja chcem robiť svoje. A áno, sú odborníci, ktorí stoja za nič a dokázal by ich nahradiť hocikto z praxe. A tak isto sú aj takí odborníci, ktorí sú nenahraditeľní. Uvidím ako dopadnem ja, možno bude zo mňa lepší obuvník ako dopravný inžinier :D
držím palce:) ja by som už nikdy....;)
jaro87
08.05.12,10:50
[QUOTE=lujza.j;2056967]držím palce:) ja by som už nikdy....;)[/Q
Ďakujem :)
Pikoška
08.05.12,17:56
a koľko dopravných inžinierov, /predpokladám že o to má dotyčný záujem/ je asi v PZ potrebných? možno tak jeden kus napr. pre jedno OR PZ BA, možno čo sa týka kraja viac.... to aký su odborníci v PZ tam je chyba niekde inde kedysi sa robil výber dnes nábor.....
no ten z poriadkovej asi nebude robiť dopravného inžiniera....... dopravný policajti sú bežne z radov poriadkárov, tak:rolleyes: skôr je tragédia to že vyšetrovateľov robia ludia s Vš napríklad obuvníckou :eek: a kopec iných vecí, ktoré by mali byť inak, ale nie su :(ale to je už mimotemy
sú veci ktoré "civil" nepochopí....Ku podivu ja predsa s Tebou súhlasím. A ak by som mala vnímať políciu podľa Tvojich vyjadrení, tak by som na základe blbého " civila " vymenila nápis pomáhať a chrániť za nápis - aj keď ma nenávidia, len nech sa ma boja... vieš prečo? Polícia je tu pre nás, nie my pre políciu, a za Boha to nechcú pochopiť. Lebo " civil ", vyvyšujú sa a netuším prečo. Ja som práve to chcela povedať, že poľnohospodár rieši únik dépeháčky, chemik únik daní a občas ekonóm to skontroluje a pod. Dnes sú tie organizované skupiny vrátane etablišmentu už tisíc míľ pred políciou, majú prešpekulované sofistikované spôsoby ICH účtovníctva, daňovníctva, finančníctva, tak treba odborníkov s praktickými skúsenosťami, a poriadkári nech sú zdatnejší chlapi, nie tí meterpediest chlapčiatka, devuchy s umelými nechtami a bude to v pohode.
buchač
08.05.12,18:19
...ja len dúfam , že niečo podobné také nebude možné u nás ....

Nepili jste?
Nevadí, stejně dostanete nejvyšší trest


Nula na policejním alkoholtesteru vůbec nic neznamená, přijít o řidičský průkaz můžete vmžiku a vůbec nerozhoduje, zda jste něco pili nebo ne, zda vám policie alkohol prokáže nebo ne. Policii ČR se dostala do ruky nepříjemná zbraň, kterou začíná využívat. Na naši redakci se obrací stále více čtenářů, kteří za volantem zažili téměř šikanu policejních hlídek. Ty nyní mohou zastavovat řidiče bez důvodu a podle některých výkladů nacházejí obezličku, jak se dostat až k případným odměnám z udělených pokut, aniž by řidičům prokázaly nějaké pochybení.


http://www.firstclass.cz/auto-moto/nepili-jste-nevadi-stejne-dostanete-nejvyssi-trest/
pavol54
08.05.12,18:43
dobré!!!!!!
Zuza Brhelová
09.05.12,15:44
Skusky su kazdy mesiac až do júna , jedna bude teraz v pondelok, kam si si dala ziadost?
Zlatica Solčánová
09.05.12,16:57
do Nitry. buduci týžden idem na pohovor. a do kedy sú skúšky?
Zuza Brhelová
09.05.12,16:59
Posledné skúšky budú v júni (začiatkom). V septembri nastupuje novy beh ....no moja nechcem ti kazit iluzie ale ale do nitrianskeho kraja nabi moc neberu aj ked teraz ich brali
Zlatica Solčánová
09.05.12,17:37
mno neviem , ale skusim si to :). ak ma ďalej nepustia , tak podám žiadost aj do BA. :)
Zlatica Solčánová
09.05.12,18:49
a v tom prípade kedy zvyknu byť skúšky ? alebo NR a BA spolu urobia v Pezinku(prij.skúšky , nie pohovor) alebo zvlášť?diki . Zlatka
Zuza Brhelová
09.05.12,18:53
V jeden čas zvyknú byť každy mesiacaž do 4.júna (spolu každý okres,kraj), ale najprv musíš sa dostať cez pohovor a veľa iných skúšok. podla mňa už neposielaj žiadosť do BA , lebo posledný pohovor bude o týždeň a posldná skúška 4.júna . Zuzka
viviana123
09.05.12,22:32
posledné skúšky budú 4. júna (telesná a psychotesty) - http://www.minv.sk/?terminy-prijmacich-skusok , už len 14.5. v pondelok a potom už len v júni a koniec :-) . ale berú len velmi ťažko .... je to ako na vojne denno denne buzerácie...veľa učenia čo ak nezvládneš platíš nemalé peniaze a že odtial sa dostaneš velmi lahko aj to je isté..keď si človek ktorý vie vydrzať trošku zvýšenú disciplinu a dosť učenia tak to dáš..A prijimačky sú celkom v pohode čo sa týka telesnej ale psychotesty sú dosť ťažké ! tabulka noriem na prijimačky : http://www.minv.sk/?kategoria-18-29-rokov
Pato007
09.05.12,23:23
Zlatica , zavolal som dnes školu pz , a hovorili mi že posledná skúška bude 4.júna na školský rok 2012/2013 ! :mad:
deha
10.05.12,06:28
Koľko trvá policajný výcvik, resp. to štúdium v Pezinku pre absolventa nepolicajnej vysokej školy, viete to niekto presne? Ď.
Zlatica Solčánová
10.05.12,10:03
diki Pato , ale už to viem , lebo Zuza a Vivana už napísali. Zlatka.:)
viviana123
10.05.12,10:10
od júla do januára neni sú skúšky
lucy86
10.05.12,18:27
A to aj pre Košice plati,že su posledne skúšky 4.juna??
lujza.j
10.05.12,18:32
A to aj pre Košice plati,že su posledne skúšky 4.juna??
http://www.minv.sk/?sospzke
deha
17.05.12,06:36
Koľko trvá policajný výcvik, resp. to štúdium v Pezinku pre absolventa vysokej školy, viete to niekto presne? Tri mesiace alebo šesť mesiacov?
lucy86
18.05.12,18:31
Ahojte, som tu opat, teraz som si precitala na jednom fore, ze aj vyska postavy sa hodnoti, a minimalna vyska je 165cm, je to pravda?
jaro87
22.05.12,16:58
Koľko trvá policajný výcvik, resp. to štúdium v Pezinku pre absolventa vysokej školy, viete to niekto presne? Tri mesiace alebo šesť mesiacov?
To by aj mňa celkom zaujímalo.Viem,že stredoškoláci to majú 6 mesiacov + 2 mesiace prax, napr. budú chodiť s poštárskym autom
jaro87
22.05.12,17:06
A podľa toho čo vidím, a ak to je aj pravda a dostanú sa na nejaké miesta totálni dementi,u ktorých celé okolie neverí, že spravili psychotesty - ledva spravená ZŠ, vybavená SŠ a miesto v PZ, tak u mňa celý zbor klesol na hodnotu 0,0000000000000000000000000000001 a je to jedna veľká banda idiotov. Česť výnimkám