Rupert
25.07.05,16:07
Manhattan

1 diel Sladky(Sweet) Vermouth
3 diely Whiskey
drtený ľad
podávam s čerešňou
Rupert
25.07.05,14:10
LONG ISLAND TEA

1/2 Vodka
1/2 Gin
1/2 jemný Rum
1/2 Tequila
1/2 citronovy dzus, Cola

a ozdobime citronom
Janca
25.07.05,14:15
BAVORSKE PIVO

fernet
tonic


I. verzia:
Na dno pohára naliať fernet, fľašu s tonicom rozhrkat a cez prst nastriekat do pohara, aby sa urobila pena.

II. verzia:
Do pohára tonic a naň pomaličky vyliať fernetík.


Pozn. autora:

pomer kto ako potrebuje
zuhl
25.07.05,14:18
Keby mi to teraz mal tak kto namiešať!
Rupert
25.07.05,14:24
BLACK RUSSIAN

1 1/2 diela Vodka
3/4 Kavovy liker

doplnime samozrejme ladom a pasikom s citrona
Rupert
25.07.05,14:30
PIŇA COLADA

2 diely jemný Rum
4 diely Ananásový džús
a ešte kokosové mlieko, to podľa chuti
durisovad
25.07.05,14:57
A taky, po ktorom by sa dalo bezpecne soferovat nemate?
Rupert
25.07.05,14:59
A taky, po ktorom by sa dalo bezpecne soferovat nemate?
a co tak Vinea :)
ondrejvla
25.07.05,15:15
A taky, po ktorom by sa dalo bezpecne soferovat nemate?
Len keď si zmiešaš všetky komponenty od začiatku až do konca, ale bez alkoholu!
durisovad
25.07.05,15:16
Ta ma vela bubliniek. A ako sa prejavuje taka poriadna "depka"? Bez nej sa tie predchadzajuce specie nemozu? Vyzera to, ze je to dobre.
durisovad
25.07.05,15:18
Len keď si zmiešaš všetky komponenty od začiatku až do konca, ale bez alkoholu!No, nie som si ista, ci by z toho nebol riedky pripad s hustym behanim.
Rupert
25.07.05,15:26
Ta ma vela bubliniek. A ako sa prejavuje taka poriadna "depka"? Bez nej sa tie predchadzajuce specie nemozu? Vyzera to, ze je to dobre.
no to "depkove" tak to mam od tunajších účtovníčiek. je to skratka pre DPH.
som sa neico noveho naucil. :)
durisovad
25.07.05,16:02
To je dobre, keby som to bola vedela pred vikendom, aj by som si nejaky depkovy napoj namiesala, DPH som odniesla uz v piatok a cez vikend som nikam nepotrebovala ist. Skoda, ale na buduci kvartal budem mudrejsia.
ALDA
25.07.05,17:12
a co tak Vinea :)
Aj Vinea je alkoholický nápoj!! Už po troch nafúkaš:) Bude mať etiketu nie nealko, ale málo alkoholická:)
Všetko čo si napísal, by som si dala, len správny dotaz, kto mi to namieša?:mee:

Hela
pyton
25.07.05,17:51
Všetko čo si napísal, by som si dala, len správny dotaz, kto mi to namieša?:mee:

Hela[/QUOTE]
Vsak Rupert hned na zaciatku napísal, ze "podávam s čerešňou":D, treba sa ho opýtat, ze kde:D.
kukučka
25.07.05,18:07
Žeby pod čerešňou?
Bubika
25.07.05,18:29
A kedze je leto v plnom prude, pridavam nieco vianocne :O)

Punc z cerveneho vina

2 dcl cerveneho vina
3 PL citronovej stavy
3 PL rumu
2 KL medu
2 klinceky

uvarime a potom osladime podla chuti. Mozme pridat platok citronu
pyton
25.07.05,18:34
Bubika, to je dobré, ja som si tiez miesto nejakého ovocného caju kupila christmas tea:D.
Rupert
25.07.05,18:52
SEABREEZE

1 1/2 dielika Vodka
Grapfruitový džús
Černicový džús

Lejeme do chaldného pohára, ktorý už obsahuje kocky ľadu.
Staniky
25.07.05,19:00
Decká,
v Rakusku som videla, že kokosové mlieko sa dá kupiť v tetrapakovom obale, videli ste niečo take aj u nas na Slovensku? Ja som z PB a teda tu nič take nie je... čo je škoda, do thajskej kuchyne sa to fakt hodi.
Rupert
25.07.05,19:22
HURRICANE

1 diel Vodka
1 diel Gin
1 diel jemný Rum
1/2 Baccardi (rum)
1 diel Amaretto likér (almond)
1 triple sec cize bud Curacao, Grand Marnier alebo Ciontreau (cize v nasich zemepisnych sirkach najskor to Curacao, reps. po slovensky je to pomarančový likér)
1/4 Grenadine syrup (silny červený syrup vyrobený z pomarančov)

grapefruitový džús, ananásový džús

Pohár naplníme do 3/4 ľadom, pridávame postupne ingrediencie, a nakoniec zalejeme džúsmi v pomere ľubovolnom.
Bionda
26.07.05,09:45
Dievčatá vrele odporúčam Mojito ... ľad, biely rum (už sme skoro všetok vystrebali) , limety , na jeden pohár používam 1,5 limety a mätové listy , trstinový cukor 1 Polievková lyžica... šťavu zmiešate s cukrom(trstinový menej sladí a je zdravší) prilejete rum dáte ľad drvený (ja môžem aj kocky:D) a ozdobíte mätou a prilejete minerálku chladenú... a pijete....
Campari + grepový dzúsik s ľadom... toto tiež môžem a vrele odporúčam! (lepšie ako s pomarančovým ) a keď chcete ešte efekt, tak ako si nalejete na spodok pohára campari, dáte ľadové kocky a žús lejete na kocky miere , aby sa vytvoril farebný rozdiel.. na spodku čerevené a vrch žltý ... (kto by sa vám potom rovnal :D)
bepo
26.07.05,10:47
Decká,
v Rakusku som videla, že kokosové mlieko sa dá kupiť v tetrapakovom obale, videli ste niečo take aj u nas na Slovensku? Ja som z PB a teda tu nič take nie je... čo je škoda, do thajskej kuchyne sa to fakt hodi.Tleba vyskúšať čínsku pledajňu,majú všetko za nízke ceny,šiloký výbel od sušeného tiglieho chvostíka,lyžu,kulie oko z nosoložca,biele a čelvené víno,chlumkavý hlebienok z kohúta-všetko čo hldlo ráči a zje :D
ondrejvla
26.07.05,10:55
Tleba vyskúšať čínsku pledajňu,majú všetko za nízke ceny,šiloký výbel od sušeného tiglieho chvostíka,lyžu,kulie oko z nosoložca,biele a čelvené víno,chlumkavý hlebienok z kohúta-všetko čo hldlo ráči a zje :D
Bepo, ty ešte nevieš poriadne "rrrrr"????
bendži
26.07.05,11:06
Tleba vyskúšať čínsku pledajňu,majú všetko za nízke ceny,šiloký výbel od sušeného tiglieho chvostíka,lyžu,kulie oko z nosoložca,biele a čelvené víno,chlumkavý hlebienok z kohúta-všetko čo hldlo ráči a zje :D
ja som to videla predávať aj u nás, väčšinou to ponúkajú veľké hypermarkety, alebo ku nám chodieva aj priamo chlapík, ktorý predáva pre tú konkrétnu firmu, len neviem ako sa volajú. Distribuujú rôzne takéto veci zdravej výživy, rôzne šťavy z ovocia i zeleniny a tak podobne, v rámci toho aj kokosové mlieko...