ski555
05.02.10,21:14
dnes boli slané osúchy a lusková polievka a ešte trošku sladkého-osúch s lekvárom a mletými orechmi.
ski555
05.02.10,20:16
a zajtra bryndzové halušky,ale normálne nie tie ako do paprikášu,len múčne,to je o ničom.Klasika zemiaky.
mysimis
05.02.10,20:18
dnes boli slané osúchy a lusková polievka a ešte trošku sladkého-osúch s lekvárom a mletými orechmi.

Ako robíš tie osúchy?
jojom
05.02.10,20:31
Hodím vám sem pár jedál v exceli, kedysi sme to v práci napísali aby sme mali po ruke nejaké kombinácie. Užite podla vlastnej potreby. Ako sa čo varí, sa už potom dá vygoogliť.
alabut
06.02.10,08:18
Dnes nieco lahsie. Na rano topinky s cenekom a caj. Doobeda uvarim ovarovu polievku a vecer krvavu kapusnicu. K televizoru nejake linecke kolieska.
m.hladka
06.02.10,09:58
Ja idem skúsiť tie zemiaky s nivou, dúfam že mi budú chutiť.
Nachtigal
06.02.10,10:00
Dnes nieco lahsie. Na rano topinky s cenekom a caj. Doobeda uvarim ovarovu polievku a vecer krvavu kapusnicu. K televizoru nejake linecke kolieska.
ako robíš ovarovú polievku?
Nachtigal
06.02.10,10:11
Ja idem skúsiť tie zemiaky s nivou, dúfam že mi budú chutiť.
robila som ich, je to chutné, ale ja som si normálne uvarila ošúpané zemiaky, roztlačila a tak dala vrstvu zemiakov, vrstvu nivy ..... navrch vrstvu zemiakov, takto som si už zvykla robiť aj francúzske zemiaky, lebo je to veľmi rýchle a akosi aj jemnejšie a chutnejšie /aspoň pre nás/ a do rúry to dám už len na zapečenie kvôli farbe.....:D:D:D:D:D a skúšala som aj zemiaky uvarené v šupke a nastrúhané na strúhadle pod francúzske zemiaky, chutí to výborne!:D:D:D:D stále ten istý recept ale výsledok vždy iný, vyskúšajte!:D:D:D
erzet
06.02.10,10:40
Dnes nieco lahsie. Na rano topinky s cenekom a caj. Doobeda uvarim ovarovu polievku a vecer krvavu kapusnicu. K televizoru nejake linecke kolieska.
No to moc ľahké nie je. Ide o to ako ľahké či na žalúdok, alebo výrobu.
alabut
06.02.10,11:09
Taka rychlovka, urobim zaklad z cibule a bazalky, pridam vodu, rozoberiem jaternice dam uvarit, dochutim (cesnek, bazalka, slaninka, trosku feferonov v soli alebo mletych a podla toho co vysnorim manzelke po spajziach a chladnickach), pripadne zahustim rozmixovanym zemiakom :-)
truch
06.02.10,11:56
Dnes som robila karfiolovú krémovú polievku a halušky s bryndzou a cmarom, zajtra bude kuracie rizoto a mrkvový šalátik:):)
calawen
06.02.10,11:58
žampiňóny, smotana a kura, k tomu hranolky
Žabinka
06.02.10,12:21
Dnes bol daniel na mexický spôsob v arabskej placke, s postrúhaným syrom a kyslou smotanou, polievka cesnaková.
Žabinka
06.02.10,12:24
Žubrienka, ideš z tej linky dolu!
No dobre, už som aj preč.:D
To mi nakázala dopísať dcéra.
m.hladka
06.02.10,13:21
ZEMIAKY S NIVOU


zemiaky, niva, sladká smotana, mleté

čierne korenie

zemiaky nakrájame na kolieska, šupinovite naukladáme do vymastenej nádoby, navrch
rozdrvíme nivu a polejeme š


ľahačkovou smotanou, okoreníme, vrstvy zopakujeme až do

vy


čerpania surovín a upečieme, najprv pod alobalom domäkka a potom odokryte, aby

zemiaky chytili farbu a korku


Tak som to dnes vyskúšala a fakt to bolo vynikajúce, odporúčam aj ostatným, ale som si najprv tie zemiaky uvarila v šupke a potom sa menej pečú v rúre.
calawen
06.02.10,16:34
po obede ako mňamku som urobila kiwi rezy, teraz ich likvidujeme s manželom...
erzet
06.02.10,19:20
Živánska pečienka
Tinika
06.02.10,19:31
my sme mali francuzske zemiaky, brokolicovu polievku, rychly kolačik ovocny s broskynami a kuracie masko na smotane som si prichystala na pondelok
hnedoočka
06.02.10,19:34
Živánska pečienka

bodlo by teraz......škoda, že si ďaleko!;):---
Tinika
06.02.10,20:12
Živánska pečienka

ano vyzera to dobre uz sa mi slinky zbiehaju
erzet
07.02.10,08:25
bodlo by teraz......škoda, že si ďaleko!;):---
Nem.
Ja som si to varil na včera a dnes. Volám dcére ako dopadla na opravnej skúške. Vraj je tu, v Dubnici môj syn, jej brat, nečakane, nedalo mi, vravím nech príde na večeru. Prišiel a takmer mi nezostalo. Taký kúsok mäsa mi zostal, ale knedle je ešte polovica a kapusty som urobil toľko ako moja ex keď varila pre štvorčlennú rodinu.mimotemy
m.hladka
07.02.10,10:58
Varenie je drina, ostanem pri účtovníctve.

Dnes:
Morčacia polievka, rezance.
bratranec doniesol srnčie mäso, pretože som to nikdy nerobila, tak podľa jednej starej kuchárksej knihy som to spracovala, ale nikdy viac.
Je to zdĺhave, pracne, ale dúfam, že bude aspoň chutné. Tak idem ochutnať.
Prajem všetkým dobrú chuť.
Maruška54
07.02.10,11:16
vývar z kostí s rezancami a zeleninou, poctivá záhorácka chrenová omáčka s kuracím mäsom
AlaNR
07.02.10,11:47
Ako každú nedeľu voňavá mäsková polievočka so slížami.

Druhé fašírky, pečené krumple a šalát z čerstvej cvikly.
adi11
07.02.10,12:01
Dnes pre zmenu hovadzia polievka [ lebo stale kuraciu muz zunoval }
tiez fasirka, ale vcelku plnena vajickami, k tomu zemiakovocibulovy salat..bolo to mnam..musim stareho pochvalit:)
mysimis
07.02.10,12:34
zeleninová polievka, kurací paprikáš, maslové halušky, uhorkový šalát
kikoza
07.02.10,12:52
zeleninová polievka, kuracie prsia ako čína, hranolky , ryža
m.hladka
07.02.10,12:58
Obed dopadol dobre, veľmi chutil aj keď som sa s tým nababrala,
a teraz po obediku si dáme kafíčko a zmrzlinku so šlahačkou, mňam ...
hnedoočka
07.02.10,13:17
polievka z morky, plnené kuracie stehná s ryžou a hlávkovým šalátom.
Zdenka 0705
07.02.10,14:30
"Krkovička pre vítaných hostí" - receptík odtiaľto :) ... hostia /syn a vnuk/ si pochutili. Príloha bola varené zemiačky a špenát.
Dezert - banánová bábovka s kúskami čokolády.
p.s. tento týždeň bude zrejme viac mäskový, lebo vnuka mám na prázdninách, deti v česku už majú "jarné".
alabut
07.02.10,18:12
jozka56
07.02.10,19:07
nedelna polievka
Vyzerá to veeeľmi dobre, nože hoď recept, tak tomuto by som dala prednosť pred tatarákom:)
alabut
08.02.10,06:39
Normalna hovadzia polievka s kuracimi kostami, ktore ostanu po vykosteni stehien a korenovou zeleninou. Varime pomaly 2,5 hodiny, pridame v tomto pripade ruzickovy kel zviazany v kelovych listoch a varime pomaly kym nie je kel makky. Medzitym si urobime domace rezance. ak je kel uvareny, vyberieme z polievky vsetku zeleninu a rozbalime kel. Najsor si pochutname na cistej polievke s rezancami dochutenou kari korenim, aby sa telo pripravilo na silnejsie susto. Potom si dame znova trocha polievky naukladame do nej kelove listy, na kelove listy ruzickovy kel, rezance, mrkvu, trochu makkeho masa, na rezance trochu paradajkoveho pretlaku so smotanou, trochu mletych feferonov, trosku struhaneho udeneho ostiepku (nemusi byt), cerstve zelerove listy a co nas napadne. Po tejto polievke vas druhy chod a dezert prestane zaujimat :-)
alenka1
08.02.10,07:01
Ďakujem všetkým za inšpiráciu. Robila som včera "krkovičku pre vítanú návštevu" so zemiakovou kašou a uhorkovým šalátom, bola úžasná. Zostalo aj na dnes. Moja vyberavá rodina pochválila a súhlasila so zaradením do rodinných receptov. Zajtra bude kuracia polievka so všetkou možnou zeleninou, plnená paprika s paradajkovou omáčkou a varenými zemiakmi.
alabut
08.02.10,08:19
http://www.porada.sk/album.php?albumid=492&pictureid=6524

Ranajky, alabutka s maslom, salamou a bielou kavou.
alabut
08.02.10,11:37
alabut
08.02.10,14:30
http://www.porada.sk/picture.php?albumid=492&pictureid=6537
Dnes som si urobil bananovy liker s ryzovym nakypom, uf.
calawen
08.02.10,16:45
http://www.porada.sk/picture.php?albumid=492&pictureid=6537
Dnes som si urobil bananovy liker s ryzovym nakypom, uf.

To vyzerá výborne, ja som dnes robila len kôprosmotanový osúch...
erzet
08.02.10,19:50
Hŕstková polievka, zemiaková baba, 2 dcl zákvasu
(nič, moc, na východe boli určité lepšie baby)
Fanny.G
08.02.10,21:40
Ja si zajtra uvarím kuracie prsia na plechu poliate syrom bambino rozmiešanom v šľahačkovej smotane...to všetko tak akurát pripečené...mňamky.
K tomu zemiačky alebo šalát z červenej kapusty.;)
Deganova
09.02.10,05:40
Fazuľková polievka na sladko, fašírky z ovsených vločiek, falošný zemiakový šalát.
ZuzanaP
09.02.10,06:22
Medové pečené kuracie stehienka, ryža so zeleninkou.
calawen
09.02.10,07:25
pokračujem, od včera mi zostal pol plechu toho osúchu...
Kazu
09.02.10,07:53
Kúpila som 20 kg bôčika a narobili sme klobásky. Z koží som uvarila huspeninu. Dnes sa mi vôbec, ale vôbec, nechce variť tak som sa rozhodla, že k obedu bude huspenina. Už sa teším ako bude manžel oči pučiť :D :D:D ešte nikdy nemal k obedu huspeninu :---
dogicka
09.02.10,08:06
Fazuľková polievka na sladko, fašírky z ovsených vločiek, falošný zemiakový šalát.

Super, prídem....;)
adi11
09.02.10,08:43
Kúpila som 20 kg bôčika a narobili sme klobásky. Z koží som uvarila huspeninu. Dnes sa mi vôbec, ale vôbec, nechce variť tak som sa rozhodla, že k obedu bude huspenina. Už sa teším ako bude manžel oči pučiť :D :D:D ešte nikdy nemal k obedu huspeninu :---
Ked pises o huspenine, moj muz si navaril tiez a dal ju na balkon. Posledne dva taniere dal do chladnicky, lebo zistil, ze je nejaka pustena. Lenze ona mu vonku zamrzla a cez den sa pustila. Cely den bol nervozny jak slak, lebo mu vysli nazmar dva taniere, na ktore si velmi chutil.Bolo to pustene ako polievka, ale masko sa dalo zjest.:D
plada
09.02.10,08:47
Kúpila som 20 kg bôčika a narobili sme klobásky. Z koží som uvarila huspeninu. Dnes sa mi vôbec, ale vôbec, nechce variť tak som sa rozhodla, že k obedu bude huspenina. Už sa teším ako bude manžel oči pučiť :D :D:D ešte nikdy nemal k obedu huspeninu :---
Náhodou huspenina je super, s cibuľkou a octom, ja ju robievam, keď zabíjame prasiatko, vtedy mám kože, paprčky a rôzne odrezky mäska. Hneď by som si dala.
Plada
adi11
09.02.10,08:49
Chcem sa spytat, ci niekto robil kuracie pecienky obalene v udenej slanine na zemiakoch a sudovej kapuste ? moj muz si na to strasne chuti, ma to uz nachystane a :confused:
plada
09.02.10,08:50
Ked pises o huspenine, moj muz si navaril tiez a dal ju na balkon. Posledne dva taniere dal do chladnicky, lebo zistil, ze je nejaka pustena. Lenze ona mu vonku zamrzla a cez den sa pustila. Cely den bol nervozny jak slak, lebo mu vysli nazmar dva taniere, na ktore si velmi chutil.Bolo to pustene ako polievka, ale masko sa dalo zjest.:D
To nie je problém, treba trochu zohriať a dať vychladiť do chladničky alebo na balkón, znova Ti zhustne, teda mne vždy. Inak môj otec si ju niekedy dá zohriať a má z nej polievku, do nej si dá jemné kúsky nakrájaného na tenko chlebíka - to je taká zabíjačková polievka.
Plada
alabut
09.02.10,09:24
http://www.porada.sk/picture.php?albumid=492&pictureid=6605
Ja skusim hubovu polievku. Vytiahneme z mraznicky pokrajany hrib siniak, hodime do sladkej srvatky, pridame co najdeme v chladnicke (besamel, stara smotana), bobkovy list nove a cierne krenie, povarim to zo 20 minut, pridam male zemiaciky a rozmixovanu zeleninu z hovadzej polievky od endele, dochutim octom. Dnes skusim pridat domace siroke rezance a kopor, neviem, ci ju nepokazim. Hrib siniak doda polievke zlatozltu farbu a uplne inu chut a vonu ako sme u hub zvyknuti. Omacka je najlepsia prave z neho.

V druhom hrnceku povarime urdu so smotanou a pridame mlete feferonky v soli. Vznikne nam lahodny paprikova smotanovo-syrova pomazanka na natieranie masa po upeceni. Krasna vona po cerstvej paprike.
Maruška54
09.02.10,09:31
zeleninová polievka a granatír...všetko s domácimi rezancami
osky
09.02.10,09:33
tak ja dnes urobim pizzu,uz som ju nerobila dlho,som doma tak si najdem cas.:D
alabut
09.02.10,10:44
Dovaril som polievku z hriba siniaka (modraka). Vyborna je cista, iba so zemiacikmi. V druhom hrnci som pridal cestoviny a na tanier mrazeny kopor. Cestoviny zabili chut a vonu hub, kopor chut trosku vylepsil, ale klasika je klasika.
adi11
09.02.10,11:54
Chcem sa spytat, ci niekto robil kuracie pecienky obalene v udenej slanine na zemiakoch a sudovej kapuste ? moj muz si na to strasne chuti, ma to uz nachystane a :confused:
Nakoniec mu poradila predavacka vedla v potravinach.
Tie pecienky s udenou slaninkou pecene spolu so sudovou kapustou boli vyborne. K tomu uvarene zemiacky.
mysimis
09.02.10,13:33
Domáci zajko na červenom víne a k tomu krokety a cibuľová polievočka.
osky
09.02.10,15:44
tak ja dnes urobim pizzu,uz som ju nerobila dlho,som doma tak si najdem cas.:D

tak sa vydarila bajecne-mame gule za usami......
erzet
09.02.10,16:56
Zeleninová polievka, domáce buchty (si slivkovým lekvárom), čaj
erzet
09.02.10,17:00
Keďže likvidujem nadnormatívne zásoby z nedele, tak 08.02.10 som mal Obrátenú babku a 09.02.10 Dubnické hady (keďže tieto dve jedlá sú iba pre silné žalúdky tak fotodokumentáciu som nerobil).
mysimis
09.02.10,17:02
Keďže likvidujem nadnormatívne zásoby z nedele, tak 08.02.10 som mal Obrátenú babku a 09.02.10 Dubnické hady (keďže tieto dve jedlá sú iba pre silné žalúdky tak fotodokumentáciu som nerobil).

Erzet čo je obrátená babka a dubnické hady????
erzet
09.02.10,19:14
posledný raz sa pýtam, mám?
alabut
09.02.10,19:17
Jasnacka
erzet
09.02.10,19:46
Obrátená babka
Cibuľu nakrájame, dáme usmažiť na masť, pridáme pretlačený cesnak, knedľu pokrájame na kocky a dáme usmažiť na cibuľu a cesnak. Rozhabarkujeme vajcia, zalejeme, keď sa prismaží obrátime to a obrátenú babku dosmažíme. Babku švacneme na dusenú kapustu čo nám zostala a zjeme. (poradila kolegyňa)

Dubnické hady
Urobíme obyčajné, ale redšie, haluškové cesto, preosejeme cez haluškár tak, že sa vytvoria dlhšie halušky, ako dážďovky, tzv hady, premiešame s dusenou kapustou, navrch dáme smaženú cibuľku, na to kečup, aj hady majú krv a zjeme. (vymyslel som ja)
alabut
10.02.10,13:14
Vyssie ma niekto nalakal na huspeninu. Koza z Ferda a dve nohy z FIlipa sa uz varia spolu s bobkovym listom, korenim a cesnacikom. O dve hodiny nalejem do misiek a mraz mi dokonci veceru. Domaci chlebik kysne, syr sa maca v soli, dnes sa alabutky nepecu. :-)

Polievku si urobime k huspenine ovarovu so srvatkou, trochu feferonky, bazalky a prasacie hody sa mozu vecer pri pohari slivovice a osmahnutej sviecke zacat.
tetrisss
10.02.10,17:27
Erzet, dnes mas post?:)
erzet
10.02.10,20:12
Dnes som bol v Blave, v práci som si na dnes objednal Segedínsky, už je tam. Na zajtra obed nemám objednaný, verím že ich uprosím. Obedoval som až večer v Dubnickej reštike a nechcite odo mňa aby som tam šaškoval s foťákom. Mal som Tirolský mix
tiger111
10.02.10,21:45
:D
Dnes som bol v Blave, v práci som si na dnes objednal Segedínsky, už je tam. Na zajtra obed nemám objednaný, verím že ich uprosím. Obedoval som až večer v Dubnickej reštike a nechcite odo mňa aby som tam šaškoval s foťákom. Mal som Tirolský mix
erzet
11.02.10,07:21
Tirolský mix je na strane 11
Pri návšteve Dubnice tú reštiku doporučujem navštíviť. Dávam si aj Pikantné toasty (na strane 4), je to ako predjedlo, ale je toho aj tak dosť a potom sršíte nie vtipom, ale ohňom.
Žabinka
11.02.10,09:51
Obrátená babka
Cibuľu nakrájame, dáme usmažiť na masť, pridáme pretlačený cesnak, knedľu pokrájame na kocky a dáme usmažiť na cibuľu a cesnak. Rozhabarkujeme vajcia, zalejeme, keď sa prismaží obrátime to a obrátenú babku dosmažíme. Babku švacneme na dusenú kapustu čo nám zostala a zjeme. (poradila kolegyňa)

Toto mám veľmi rada. Keď mi ostane knedľa, vždy ju využijem presne takto.
usko 1
11.02.10,15:29
Dnes bola kuracia pečeň v rúre, len s chlebíkom a cviklou.
Zajtra sa chystám na kurča na moravanke so zemiakovou knedľou.
m.hladka
11.02.10,15:59
Dnes bola pizza v pizzatérii, aj to je dobre, ak sa nemusí stáť pri šporáku, ale len nie často.
m.hladka
11.02.10,16:01
Obrátená babka
Cibuľu nakrájame, dáme usmažiť na masť, pridáme pretlačený cesnak, knedľu pokrájame na kocky a dáme usmažiť na cibuľu a cesnak. Rozhabarkujeme vajcia, zalejeme, keď sa prismaží obrátime to a obrátenú babku dosmažíme. Babku švacneme na dusenú kapustu čo nám zostala a zjeme. (poradila kolegyňa)

Toto mám veľmi rada. Keď mi ostane knedľa, vždy ju využijem presne takto.

Hm, to môže byť celkom fajn. skúsim.
alabut
11.02.10,18:33
Tinika
11.02.10,18:44
dnes na obed nebol čas o 3 som dojedla brokolicovu polievku este od nedele :)
erzet
11.02.10,19:28
Slepačia polievka s rezancami, Pečené kuracie stehno, plnka, dusená ryža, uhorka
plada
12.02.10,07:08
Vyzerá tá huspeninka výborne, dala by som si. Asi pôjdem kúpiť paprčky a navarím si tak len málo pre seba, zo tri misky.
Plada
Žabinka
12.02.10,11:18
Dnes máme červenú kapustovú polievku, vyprážaný syr, zemiačky a tatársku omáčku.
jana007
12.02.10,12:18
Vyprážané šampióny, zemiaky varené, tatarská omáčka.
Laco-monter
12.02.10,12:31
Skor na večeru

ja robím vepřo-knedlo-zelo

toto jedlo ma nikde a nikdy nesklamalo !
alabut
12.02.10,12:40
bolonska fazulova polievka s cestovinou, plnene vyprazane sampiony, zemiaky, zavarane hriby
alabut
12.02.10,12:52
erzet
12.02.10,20:11
erzet
12.02.10,20:31
7. týždeň
alabut
12.02.10,20:39
Hubovou plnkou plnene vyprazane sampiony, omastene zemiaky, nakladane hriby, specialny udeny dresing ala alabut, pri tej omacke manzelka chrochtala blazenostou, teraz som sa dostal do pasce, chce ju aj zajtra :-)
http://www.porada.sk/picture.php?albumid=492&pictureid=6818
kikoza
12.02.10,21:26
Vyprážané šampióny, zemiaky varené, tatarská omáčka.
to isté bolo:)
kikoza
12.02.10,21:32
Slepačia polievka s rezancami, Pečené kuracie stehno, plnka, dusená ryža, uhorka
niet nad "závodné stravovanie"- nestaráš sa o varenie, prídeš,sýty odídeš...:D
ajacik
12.02.10,22:14
Hubovou plnkou plnene vyprazane sampiony, omastene zemiaky, nakladane hriby, specialny udeny dresing ala alabut, pri tej omacke manzelka chrochtala blazenostou, teraz som sa dostal do pasce, chce ju aj zajtra :-)


a prezradis ten drezing? pls;)
alabut
13.02.10,07:07
So surovinami je to horsie, nedaju sa kupit. Do misky dame najkor urdu s mletymi zavarenymi feferonmi. Urda- syr, ktory ziskame zo srvatky pomalym varenim do 95*C, kym sa nevyzraza. Mozeme si pomoct troskou octu. Potom nechame pomaly vychladnut a scedime cez utierku, pridame zavarane mlete cervene dlhe feferony v troche soli a polovicu smotany. pomaly privedieme k varu, nechame vychladnut. Namiesto feferonov davam niekedy korenie styroch farieb, ktore potciem kladivom na hrube kusky, ale feferony su lepsie a nadherne vonaju. Mlete feferony v doli dostat kupit, ale su priserne slane (20% soli) a nemaju tu vonu ako domaca vyroba. Urda by sa snad dala nahradit nejakym riedkym smotanovym syrom.
Pokracujeme, do misky sme dali urdu, polovicu smotany, nadrobno nasekanu cibulu a to najdolezitejsie - udeny olej. Ja ho ziskavam tak, ze ked vyrobim udeny syr, tak ho skladujem v oleji, aby nevyschol a prave toto je udeny olej, ktory silno vonia a chuti udeninou a syrom. Neviem, cim by sa dal nahradit, lebo toto je najpodstatnejsia zlozka, ktory doda dresingu uplne atypicku chut. Slo by kupit domaci ostiepok niekde na trhu a strcit na par tyzdnov do oleja. Prilozim foto, surovin je pouzitych malo, vyroba je rychla, dresingu staci malo, pretoze ma vyraznu chut.
http://www.porada.sk/picture.php?albumid=492&pictureid=6819
tutiola
13.02.10,08:50
Z jedného pekáča: zemiaky - mesiačiky, kuracie krídla s kari korením, plnené pečené zemiaky. Všetko pečené naraz v jednom pekáči.
Maruška54
13.02.10,09:17
polievka rýchla kmínová a šišky...bude ich veľa kto môže nech príde...pozývam
Dav
13.02.10,09:57
polievka rýchla kmínová a šišky...bude ich veľa kto môže nech príde...pozývam
Vďaka za pozvanie.
U nás bude fazuľová polievka s údeným mäsom, sekaná a zemiakový šalát.
erzet
13.02.10,10:03
polievka rýchla kmínová a šišky...bude ich veľa kto môže nech príde...pozývam
Teba pozývam, v pondelok, na záhorácky paprikáš do Košece
alabut
13.02.10,10:17
talianska fazulova, zemiaky-harmonika na kyslej kapuste, omastene male zemiaciky, zelerova vnat a udeny dresing, poobede makovo-jablkovo-kiwi strudla, skusim do nej capnut trochu rumu
Maruška54
13.02.10,10:36
Teba pozývam, v pondelok, na záhorácky paprikáš do Košece
mám to chápať tak že na oplátku? môžeš prísť máme zabité
erzet
13.02.10,10:51
mám to chápať tak že na oplátku? môžeš prísť máme zabité
Nie na oplátku, iba tak. A čo si zabila? Polievku, kmín, šišky?
Maruška54
13.02.10,11:04
Nie na oplátku, iba tak. A čo si zabila? Polievku, kmín, šišky?
prasa...už je v mrazáku a niečo v komíne
alabut
13.02.10,13:25
Harmonia sa podarila, vdaka za recept, manzelka si spokojne potapkala.

http://www.porada.sk/picture.php?albumid=492&pictureid=6830
Maruška54
13.02.10,13:33
nakoniec boli aj šišky aj fánky
adi11
13.02.10,16:46
prasa...už je v mrazáku a niečo v komíne
..to nieco v komine budu asi klobasky ze ?...
Minule som kupila v Kauflande vo vakuovom baleni domace klobasky. Sliny mi tiekli po ceste domov, tak som si na ne chutila. Tak odporne, sladke a preudene klobasky som este nejedla. Na druhy den muz kupil velkonocnu klobasu, ale ani ta nic nestala. Takze furt si chutim na dobru domacu klobasu, ale v obchode ju asi nenajdem. Vsetko je tak nekvalitne, az mi je z toho nanic.:mee:
Maruška54
13.02.10,17:00
nie adi to v komíne bude slaninka a rebrá...nie je nad domáce a máš pravdu aj klobásky
adi11
13.02.10,17:07
nie adi to v komíne bude slaninka a rebrá...nie je nad domáce a máš pravdu aj klobásky
..joj, spominam si na tie udene rebra, ked sme zabijavali...a k tomu varene zemiacky..to bola papina..:)
osky
13.02.10,17:36
Harmonia sa podarila, vdaka za recept, manzelka si spokojne potapkala.

http://www.porada.sk/picture.php?albumid=492&pictureid=6830


tak konecne aspon vidim ako to vyzera,lebo povodnu prilohu v konkretnej teme mi nechce otvorit,dokonca ani ked mi to Jarka poslala na moj meil.vyzera to ozaj krasne.
osky
13.02.10,17:41
dnes som robila netradicnu plnenu papriku-bez mäsa,vegetariansku.vlastny recept.skoro mi oci z jamjek vypadli,lebo aj moj muz ju jedol-on je mäsozravec,a chutilo mu velmi.tak som rada ze sa vydarila,konecne nieco zdrave co mozeme obaja.:)
erzet
13.02.10,17:46
nakoniec boli aj šišky aj fánky
ešte len pečiem
jozka56
13.02.10,17:54
nakoniec boli aj šišky aj fánky
Maruška daj recept, ale s takými surovinami, čo mám doma, lebo sa mi nechce ísť zajtra do obchodu. Ja som šišky robila v pondelok, aaaale také parádne som ich nemala, ale chutili.
Maruška54
13.02.10,17:57
ešte len pečiem
no ja dobre že som napiekla...švagriná mi privrela ruku do auta...teda ja som ju tam nechala a ona len buchla...ale prsty mi ostali
Maruška54
13.02.10,17:58
Maruška daj recept, ale s takými surovinami, čo mám doma, lebo sa mi nechce ísť zajtra do obchodu. Ja som šišky robila v pondelok, aaaale také parádne som ich nemala, ale chutili.

jožka šišky alebo fánky?
erzet
13.02.10,17:59
jožka šišky alebo fánky?
To je jedno, veď nemá doma múku
jozka56
13.02.10,18:00
jožka šišky alebo fánky?
Šišky:)
jozka56
13.02.10,18:00
To je jedno, veď nemá doma múku
Teda erzet, náhodou mám doma všetky múky:) a aj dobrú susedu:)
Maruška54
13.02.10,18:08
500 g polohrubej múky, 3 žltky, 30 g droždia, 30 g práškového cukru, 30 g masla -ja som dala Heru, 1 čajová lyžička citronovej šťavy, 2 polevkové lyžice rumu, štipka soli, 3 dl mlieka
cesto spracuješ a necháš kysnúť hodinu dáš na dosku a už nespracovávaš rozvalkáš podla toho ako robíš, ja som dávala džem dovnútra tak rozvalkáš natenko dáš džem a prikryješ druhým plátom vykrajuješ necháš trošku podkysnúť a do oleja dávaš hornou stranou
jozka56
13.02.10,18:14
Vďaka Maruška, iba rum nemám, vadí??? A zajtra urobím.
Maruška54
13.02.10,18:15
Vďaka Maruška, iba rum nemám, vadí??? A zajtra urobím.
rum by mal byť potom slopú menej oleja
VERONIKA6
13.02.10,18:17
Vďaka Maruška, iba rum nemám, vadí??? A zajtra urobím.
Ak máš, daj troška koňaku.
mysimis
13.02.10,18:20
Harmonia sa podarila, vdaka za recept, manzelka si spokojne potapkala.

http://www.porada.sk/picture.php?albumid=492&pictureid=6830

Prosím Vás, kde nájdem recept na toto super vyzerajúce papníčko???
jozka56
13.02.10,18:25
Doma, žiaden alkohol. Ale poriešim:)
Maruška54
13.02.10,18:26
Prosím Vás, kde nájdem recept na toto super vyzerajúce papníčko???
ten zemiak sa volá tuším harmonika a je niekde na tejto stránke a to ostatné popisoval alabut možno asi dve strany dozadu
Maruška54
13.02.10,18:27
Doma, žiaden alkohol. Ale poriešim:)
skús u susedov...barter...sused rum ty šišky
adi11
13.02.10,18:28
Vďaka Maruška, iba rum nemám, vadí??? A zajtra urobím.
ja som dala esenciu
jozka56
13.02.10,18:30
Adi, ani esenciu nemám. Ostane to na susedoch:)
alabut
14.02.10,11:13
Hovadzioslepacia polievka, plneny rezen, omastene zemiaky so zelerom, udeny dresing, strudla od vcera, domaca hruskovica od vlani, respektive rulandske biele 2004.
Laco-monter
14.02.10,11:21
Hovadzioslepacia polievka, plneny rezen, omastene zemiaky so zelerom, udeny dresing, strudla od vcera, domaca hruskovica od vlani, respektive rulandske biele 2004.

Ale najsamprv hádam tu hruškovicu...:D
jozka56
14.02.10,11:30
Dieťa šišky nechcelo, že 2x za týždeň:rolleyes:, tak som robila moravské koláče. Obrázok dodám, keď nájdem kábel mobil+pc:)
Maruška54
14.02.10,11:47
rezne, varené zemiaky, červená repa
mysimis
14.02.10,12:08
Ja som bola včera u svorky na zabíjačke, takže dnes sú na obed zabíjačkové hody.
Maruška54
14.02.10,12:12
Ja som bola včera u svorky na zabíjačke, takže dnes sú na obed zabíjačkové hody.
no keď vás bolo na zabijačke svorka hladošov jak nás tak vám moc na dnes neostalo
mysimis
14.02.10,15:25
no keď vás bolo na zabijačke svorka hladošov jak nás tak vám moc na dnes neostalo

Máš pravdu Maruška, bola som u svokry a aj nás bolo veľa a aj sa nám ušlo kadečo.....prasiatko bolo dosť veľké.:D
erzet
14.02.10,16:33
Šurdica, námornícke mäso, dusená ryže
Maruška54
15.02.10,10:45
skús u susedov...barter...sused rum ty šišky
u mňa dnes prišlo na ten barter...ja v sobotu šišky...vietnamci susedia dnes zo svojho včerajšieho novoročného obeda...ešte neviem ako chutí pýtajte sa večer
erzet
15.02.10,10:56
u mňa dnes prišlo na ten barter...ja v sobotu šišky...vietnamci susedia dnes zo svojho včerajšieho novoročného obeda...ešte neviem ako chutí pýtajte sa večer
Neprišla si na ten paprikáš
Maruška54
15.02.10,10:59
Neprišla si na ten paprikáš
ja som bola rada že žijem...švagriná mi pribuchla ruku do dverí auta...ale nič mi nie je ako zázrakom nadarmo sa nehovorí zlá zelina neyhynie
Zdenka 0705
15.02.10,12:13
Maruška, si mi cez víkend narobila chute na šišky a fánky.
Tak dnes fánky, len z polovičnej dávky, lebo je toho veľa.
/recept som písala v téme čeregy/
- vajíčko som dala len jedno, ale zato som pridala rum, ktorý v recepte nie je.
A veruže sú dobré, nie moc mastné. Na obrázku je z nich už polovica fuč, bola vrchovatá misa :)
janka marenistakova
15.02.10,12:17
V sobotu biela fazuľka so zeleninou- polievka, plnená paprika s knedľou, večera halušky s tvarohom, v nedeľu paradajková kapusta,
zapekané morčacie rezne s brokolicou, ryža a perník, na večeru zemiaková kaša a opekané domáce špekáčiky.Dnes dojeme zvyšky a potom zasa niečo vymyslieť - dobré, veľa, nie draho.
erzet
15.02.10,13:15
Maruška, si mi cez víkend narobila chute na šišky a fánky.
Tak dnes fánky, len z polovičnej dávky, lebo je toho veľa.
/recept som písala v téme čeregy/
- vajíčko som dala len jedno, ale zato som pridala rum, ktorý v recepte nie je.
A veruže sú dobré, nie moc mastné. Na obrázku je z nich už polovica fuč, bola vrchovatá misa :)
Kde asi zmizli?
Zdenka 0705
15.02.10,13:18
...hádaj...:D...môžeš len raz:):---
erzet
15.02.10,13:20
ja som bola rada že žijem...švagriná mi pribuchla ruku do dverí auta...ale nič mi nie je ako zázrakom nadarmo sa nehovorí zlá zelina neyhynie
(Ešte že nie nevesta) Živo si na to spomínam, a ešte ma to bolí, keď mi to pred, asi pred piatymi rokmi, urobila moja ex.
erzet
15.02.10,14:06
...hádaj...:D...môžeš len raz:):---
že by vnuk?
erzet
15.02.10,15:47
Frankfurtská polievka, záhorácky paprikáš, halušky
jozka56
15.02.10,17:04
50425 takto vyzerali moje moravské koláče:)
Maruška54
15.02.10,17:07
Frankfurtská polievka, záhorácky paprikáš, halušky
to bol dnes ten paprikáš? dnes so aj mohla prísť už mi nič nie je
babka - ježibabka
15.02.10,19:17
Dnes boli zostatky od včera - polievka hovädzia, segedínsky guláš, pár fániek. Zajtra bude pečený bôčik vo veľkom plechu spolu so zemiakmi, k tomu niečo kyslé. V stredu už je pôst, tak pangasius a zemiakový šalát - cibulák.
calawen
16.02.10,06:40
Včera som robila cestoviny s vajíčkom a hráškom, dnes budú zapekané zemiaky so špenátom a syrom a od stredy do soboty sme na Orave...
Nachtigal
16.02.10,07:24
včera som robila šalát s krabými tyčinkami /cestovina, zelenina, krabie tyčinky a podľa chuti majonéza/ a na dnes si deti objednali tie výborné langoše. Opäť budú aj s cesnakom ale i s rôznymi plnkami!!!!! ;););)
Kazu
16.02.10,07:57
Dnes bude od včera. Knedla, kapusta, pečené mäso.
alabut
16.02.10,11:06
Clebova poliebka na zelenine, jogurt, jablko, chlieb, mandlovy vajecny liker
erzet
16.02.10,14:21
Clebova poliebka na zelenine, jogurt, jablko, chlieb, mandlovy vajecny liker
Mandľový vaječný likér. súhlasím
Izuzan
16.02.10,17:29
Na zajtra som robila: Sojové mäso (rezance) s hubami,
s fazuľkou a zeleninou, príloha je ryža. Naši to majú mac radi.
erzet
16.02.10,19:13
Kapustová polievka, mäsové guľky v paradajkovej omáčke, kysnutá knedla
alabut
17.02.10,09:42
dorazim cokoladovy liker s domacim chlebom, mastou a cibulou
tutiola
17.02.10,10:08
Dnes je to u nás jednoduche. Nevaríme. Je Popolcová streda a to pre nás znamená prísny pôst. Krajec chleba, biely jogurt, rybací šalát, čaj.

Zabudla som dodať, že to sú raňajky, obed a večera.
adi11
17.02.10,14:27
Dnes rajcinova polievka a suche zemle, caj, kava:)

http://img.topky.sk/cestovky/184043.jpg/Post-ilustr0.jpg
buchač
17.02.10,14:45
Dnes je to u nás jednoduche.
...
...
Zabudla som dodať, že to sú raňajky, obed a večera.

Ráno - šunka , pečivo , maslo , čaj

Obed - bravčové na čínu ...

Večer - údené mäso , chlieb , maslo , zelenina , čaj ...

Zabudol som dodať , že som diabetik ...:---:D
Marína
17.02.10,15:48
Ráno - šunka , pečivo , maslo , čaj

Obed - bravčové na čínu ...

Večer - údené mäso , chlieb , maslo , zelenina , čaj ...

Zabudol som dodať , že som diabetik ...:---:D
Ešte vzdaním sa večere to aspoň trošilinku môžeš napraviť;)
buchač
17.02.10,18:44
Ešte vzdaním sa večere to aspoň trošilinku môžeš napraviť;)

Neskoro.....už som po .....ale ešte aj druhú by som mal si dať ....porozmýšľam nad touto variantou ....;)
Kazu
17.02.10,19:31
Byť diabetik tak sa druhej večere nevzdám. Neoplatí sa riskovať ani kvôli pôstu. Ale niečo bezmäsité určite v chladničke nájdeš :---
buchač
17.02.10,19:43
Byť diabetik tak sa druhej večere nevzdám. Neoplatí sa riskovať ani kvôli pôstu. Ale niečo bezmäsité určite v chladničke nájdeš :---

Ani v najhoršom sne ....veď čo by pani doktorka povedali ???..no nie ???

...šak hej ....už v špajzke ma čaká makovník , ten si s maslom a lekvárom dám ...a tretia večera bude čokoláda...;)

Akurát ma moja milovaná zdrbe ....:---:D
erzet
17.02.10,19:50
Zemiaková polievka, vyprážané rybie filé, zemiakový šalát.

Večer: špagety s vajcom a grankom
Marína
17.02.10,20:52
Ani v najhoršom sne ....veď čo by pani doktorka povedali ???..no nie ???

...šak hej ....už v špajzke ma čaká makovník , ten si s maslom a lekvárom dám ...a tretia večera bude čokoláda...;)

Akurát ma moja milovaná zdrbe ....:---:D
..... že neveríííííííííííím.;):---
Marína
17.02.10,20:59
Byť diabetik tak sa druhej večere nevzdám. Neoplatí sa riskovať ani kvôli pôstu. Ale niečo bezmäsité určite v chladničke nájdeš :---
Zuzka, vzdaním sa som myslela na to údené.:)
osky
17.02.10,21:11
Ráno - šunka , pečivo , maslo , čaj

Obed - bravčové na čínu ...

Večer - údené mäso , chlieb , maslo , zelenina , čaj ...

Zabudol som dodať , že som diabetik ...:---:D

teeeeeda-na to ze je popolcova streda,si mal mäsa pozehnane.
su len dva dni v roku,kedy sa jedenie mäsa povazuje naozaj za tazky hriech.jednym z nich bol aj ten dnesny,ale asi nechodis do kostola.
tak potom sa ta to netyka.ale aj tak,tolko mäsa v jednom dni-nezunovalo sa ti to?
osky
17.02.10,21:13
my sme si spravili v parnom hrnci zemiaky i brokolicu a k tomu rychlo rybie prsty.na hotove zemiacky som kvaplla trosku olivoveho oleja a stipku soli-boli super.
buchač
17.02.10,23:28
teeeeeda-na to ze je popolcova streda,si mal mäsa pozehnane.
su len dva dni v roku,kedy sa jedenie mäsa povazuje naozaj za tazky hriech.jednym z nich bol aj ten dnesny,ale asi nechodis do kostola.
tak potom sa ta to netyka.ale aj tak,tolko mäsa v jednom dni-nezunovalo sa ti to?

Čo sa mäsa týka , s ním som nemal a ani nemám ..a dúfam , že ani nebudem mať problémy ...;)

mimotemy

K tej pripomienke o kostole a hriechu , predpokladám , že veľmi netúžiš po mojej odpovedi ???
pepsikova
17.02.10,23:37
Ani v najhoršom sne ....veď čo by pani doktorka povedali ???..no nie ???

...šak hej ....už v špajzke ma čaká makovník , ten si s maslom a lekvárom dám ...a tretia večera bude čokoláda...;)

Akurát ma moja milovaná zdrbe ....:---:D..

..ale čo neurobíš pre svoje zdravie?..
alabut
18.02.10,07:56
Klobasa v sezamovom cesticku, hrachova kasa, domaci chlieb, domaci alkohol z cucoriedok, studeny vyluh repikovych listov, materinej dusky a imela
m.hladka
18.02.10,08:17
Rezance so slivkovým lekvárom (+1 si to priala), ale ako to dopadne, lebo som to ešte nikdy nevarila, poobede sa pochválim, alebo radšej nie?
erzet
18.02.10,08:26
Klobasa v sezamovom cesticku, hrachova kasa, domaci chlieb, domaci alkohol z cucoriedok, studeny vyluh repikovych listov, materinej dusky a imela
Ty budeš žiť 120 rokov a potom budeš v tom alkohole ako Lenin.
sysula
18.02.10,08:28
Plnená paprika s paradajkovou omackou a cerstvy chlebik :) mnam
Laco-monter
18.02.10,08:29
Ty budeš žiť 120 rokov a potom budeš v tom alkohole ako Lenin.

A ty čo žereš také kentusy,že špagety z vajcom a grankom ???:eek:
erzet
18.02.10,08:32
A ty čo žereš také kentusy,že špagety z vajcom a grankom ???:eek:

Ja nežerem.

Ja mu nenadávam, ja ho chválim. Aj sa divím, obdivujem a chválim tých čo sa zdravo stravujú.
alabut
18.02.10,08:35
Polievka - nadnes skusim nejake kyselo s klobasou a hubami, alebo slovensky borsc, podla toho, co vykutrem manzelke v chladnicke. Alkohol k slovenskemu narodu patri ako prasa, kapusta a zemiaky :-)

Poradte nejaky lahky dezert, k alkoholu samozrejme.
erzet
18.02.10,08:44
Rezance so slivkovým lekvárom (+1 si to priala), ale ako to dopadne, lebo som to ešte nikdy nevarila, poobede sa pochválim, alebo radšej nie?
Na tom sa dá niečo aj pokaziť.

Inak, Tebe som už veľakrát chcel poďakovať za túto tému. Dík.
jana007
18.02.10,08:50
Na tom sa dá niečo aj pokaziť.

Inak, Tebe som už veľakrát chcel poďakovať za túto tému. Dík.

Plne súhlasím, rada čítam túto tému a potom začínam byť hladná a už teraz myslím, čo bude dnes na obed ....
erzet
18.02.10,09:02
Plne súhlasím, rada čítam túto tému a potom začínam byť hladná a už teraz myslím, čo bude dnes na obed ....
u mňa šnicla
Laco-monter
18.02.10,09:04
u mňa šnicla


...dúfam,že nie z lekvárom, či grankom ??:D
jana007
18.02.10,09:06
Ja som mala černohorský rezeň včera a dnes som sa ešte nerozhodla :
18.02.2010 - dnešná ponuka polievka : Kalerábová, Slepačí vývar 1 : Kuracie rezančeky v zemiakovej placke, obloha
2 : Vyprážaný šampiňónovo-syrový špíz, zemiaky, tatárska
3 : Tvarohové knedličky s jahodami
alabut
18.02.10,09:20
Ja by som si dal 3 a trojitu jahodovu zmzlinu s decakom malinovice do toho
Laco-monter
18.02.10,09:21
Ja som mala černohorský rezeň včera a dnes som sa ešte nerozhodla :
18.02.2010 - dnešná ponuka polievka : Kalerábová, Slepačí vývar 1 : Kuracie rezančeky v zemiakovej placke, obloha
2 : Vyprážaný šampiňónovo-syrový špíz, zemiaky, tatárska
3 : Tvarohové knedličky s jahodami

Ku..a , Vám sa to žije .:eek:

Ja keď som bol zamestnanec /1992-2003/,tak som na obed tlačil len to,čo soom si z domu doniesol.;)

Kdepak ,nejaké zavodné stravovanie ....:confused:
Laco-monter
18.02.10,09:22
Ja by som si dal 3 a trojitu jahodovu zmzlinu s decakom malinovice do toho

Ty si ako Václav Havel, on tiež jedol zmrzlinové poháre z decom vodky ....

a potom odpadol...:D
janaGT
18.02.10,09:27
Ku..a , Vám sa to žije .:eek:

Ja keď som bol zamestnanec /1992-2003/,tak som na obed tlačil len to,čo soom si z domu doniesol.;)

Kdepak ,nejaké zavodné stravovanie ....:confused:


ale nie každý tu píše o závodnom stravovaní. Vieš, existuje také niečo že denné menu v reštauráii :)
Laco-monter
18.02.10,09:30
ale nie každý tu píše o závodnom stravovaní. Vieš, existuje také niečo že denné menu v reštauráii :)


Pointa mojho príspevku Ti unikla...:mee:
erzet
18.02.10,09:31
...dúfam,že nie z lekvárom, či grankom ??:D
dnes nie je škaredá streda. Pozri večer.
tutiola
18.02.10,09:34
Ráno - šunka , pečivo , maslo , čaj

Obed - bravčové na čínu ...

Večer - údené mäso , chlieb , maslo , zelenina , čaj ...

Zabudol som dodať , že som diabetik ...:---:D

Diabetikov mám doma dvoch. Manžel a moja mama. Vždy to nechávam na nich ako sa rozhodnú.:)Nezakazujem. :eek:Propomínam len ráno.:) Tie dva dni v roku nie je pre nich žiaden problém. Ja ako gazdiná v tomto týždni mäso nevarím, ale ak si oni niečo zoberu (v chladničke sa vždy niečo nájde), tak im to nevytýkam ani neupozorňujem. V podstate ich sa pôst netýka.:) A presne ako píšeš, diabetik a koláč áno:D, ale diabetik a pôst nie. Presne takí sú aj mojí.:D:D Včera manžel predsa len uvaril ešte aj hrstkovú polievku.
erzet
18.02.10,09:35
Ja som mala černohorský rezeň včera a dnes som sa ešte nerozhodla :
18.02.2010 - dnešná ponuka polievka : Kalerábová, Slepačí vývar 1 : Kuracie rezančeky v zemiakovej placke, obloha
2 : Vyprážaný šampiňónovo-syrový špíz, zemiaky, tatárska
3 : Tvarohové knedličky s jahodami
Dal by som si jednotku
janaGT
18.02.10,09:40
Pointa mojho príspevku Ti unikla...:mee:

a môžeš mi teda prezradiť tú pointu?
tutiola
18.02.10,09:43
to môže byť dobré, odskúšam v sobotu alebo nedeľu
Laco-monter
18.02.10,09:43
a môžeš mi teda prezradiť tú pointu?

že nie každý zamestnanec má čas počas svojej prac.doby vypisovať na net.:confused:

a nie každý zamestnanec ma možnosť chodiť na obed do reštiky...:rolleyes:
erzet
18.02.10,09:49
Idem na ten rezeň. Vajce tam určite bude, v trojobale. Pozriem či tam nie je aj Granko
Darina1234
18.02.10,09:51
U nas paradajkova polievka, špenatove halušky
janaGT
18.02.10,09:58
že nie každý zamestnanec má čas počas svojej prac.doby vypisovať na net.:confused:

a nie každý zamestnanec ma možnosť chodiť na obed do reštiky...:rolleyes:

a ešte otázočku: ako vieš, že všetci čo tu momentálne píšeme, sme v práci a že sme zamestnancami? Veď tu je kopec takých, ktorí sú SZČO a nemajú pevne stanovený pracovný čas a pracujú neskoro do noci?
A k bodu č. 2 - každý ZC má nárok na stravný lístok, za ktorý si to meníčko v pohode kúpiš :)
A ešte podotýkam, že vždy bolo aj bude, že tí, ktorí pracujú manuálne, vždy poukazajú na tých, ktorí pracujú duševne. Len neviem, či by si si s nami účtovníčkami a ekonómkami vymenil.
Laco-monter
18.02.10,10:05
a ešte otázočku: ako vieš, že všetci čo tu momentálne píšeme, sme v práci a že sme zamestnancami? Veď tu je kopec takých, ktorí sú SZČO a nemajú pevne stanovený pracovný čas a pracujú neskoro do noci?
A k bodu č. 2 - každý ZC má nárok na stravný lístok, za ktorý si to meníčko v pohode kúpiš :)
A ešte podotýkam, že vždy bolo aj bude, že tí, ktorí pracujú manuálne, vždy poukazajú na tých, ktorí pracujú duševne. Len neviem, či by si si s nami účtovníčkami a ekonómkami vymenil.
Ja teraz nepracujem,jednak preto že na stavbe sa nedá cez zimu pracovať, a jednak preto aby som cez rok veĺa nezarobil,lebo by som musel platiť značnú dań z príjmu FO.;)
Najviacej sa mi páčilo ,keď sme z kolegom boli na stavbe kdesi het ďáleko od civilizácie a v rozhlase preberali tému,že čo robia pracovnici v kanceláriach počas prac.doby ,vybavujú súkromné maily a tak.
tak som mu povedal aby prestal surfovať a radšej išiel mi odrezať niečo.:D
Inak ja nemám nič proti nijakej práci alebo "práci",či zamestnaniu alebo robote.
REALIZUJTE SA NAPLNO !:o
erzet
18.02.10,10:40
Ja teraz nepracujem,jednak preto že na stavbe sa nedá cez zimu pracovať, a jednak preto aby som cez rok veĺa nezarobil,lebo by som musel platiť značnú dań z príjmu FO.;)
Najviacej sa mi páčilo ,keď sme z kolegom boli na stavbe kdesi het ďáleko od civilizácie a v rozhlase preberali tému,že čo robia pracovnici v kanceláriach počas prac.doby ,vybavujú súkromné maily a tak.
tak som mu povedal aby prestal surfovať a radšej išiel mi odrezať niečo.:D
Inak ja nemám nič proti nijakej práci alebo "práci",či zamestnaniu alebo robote.
REALIZUJTE SA NAPLNO !:o
A môj brat robí na stavbe a robí aj cez zimu, a je rád.
jana007
18.02.10,10:53
Ja som mala černohorský rezeň včera a dnes som sa ešte nerozhodla :
18.02.2010 - dnešná ponuka polievka : Kalerábová, Slepačí vývar 1 : Kuracie rezančeky v zemiakovej placke, obloha
2 : Vyprážaný šampiňónovo-syrový špíz, zemiaky, tatárska
3 : Tvarohové knedličky s jahodami

Takže som dala na radu Erzeta a dala som si 1. a karelábovú polievku.
janaGT
18.02.10,11:02
Takže som dala na radu Erzeta a dala som si 1. a karelábovú polievku.

ja som si dala vyprážané kuracie prsia v zemiakovom cestíčku + zem.pyré + obloha, polievka slepačí vývar - ten som si nedala, lebo ho nemusím
erzet
18.02.10,11:10
Takže som dala na radu Erzeta a dala som si 1. a karelábovú polievku.
To si dobre urobila. To si aj polievku môžete vybrať?
AlaNR
18.02.10,11:12
Mne dnes navarili rascovú polievku s vajcom a delenú stravu - opekané tofu so zeleninou na masle. Vyzerá to všeliako, ale česť závodnej kuchyni, že sa aspoň snažili. :-)
janaGT
18.02.10,11:17
A môj brat robí na stavbe a robí aj cez zimu, a je rád.

Laco montér asi cez leto zarobí toľko, že cez zimu už robiť nemusí.
Inak poznám dosť takých akože živnostníkov, od ktorých keď pýtaš doklad, tak na teba pozerajú, že čo chceš :)
Nezobereme si z neho príklad?
jana007
18.02.10,11:29
To si dobre urobila. To si aj polievku môžete vybrať?
áno, vždy sú dve
erzet
18.02.10,11:29
Laco montér asi cez leto zarobí toľko, že cez zimu už robiť nemusí.
Inak poznám dosť takých akože živnostníkov, od ktorých keď pýtaš doklad, tak na teba pozerajú, že čo chceš :)
Nezobereme si z neho príklad?
asi je kolotočiar a stavia kolotoče
Dáša_
18.02.10,11:38
Polievka - nadnes skusim nejake kyselo s klobasou a hubami, alebo slovensky borsc, podla toho, co vykutrem manzelke v chladnicke. Alkohol k slovenskemu narodu patri ako prasa, kapusta a zemiaky :-)

Poradte nejaky lahky dezert, k alkoholu samozrejme.

ma napadli rumove pralinky, ako ten dezert :D:D

Teda, ak náhodou ešte ostali nejaké figurky z vianočného stromčeka, prípadne, ak je už nakúpené na veľkú noc.

Odhryzneš figurke hlavičku, naplníš rumom (alebo taký višňový likér by tiež nebol na zahodenie) a dezert je hotový :):):D:D
alabut
18.02.10,11:49
Polievka je hotova - klasicka kapusnicka s vyvarom z kosti, krabicou mrazenych hribov a dvoma druhmi klobasy. Ako dezert som urobil pudingovy kolac z jahodami, poleva - (co dom dal) acidko, stara smotana, citronova kora, vanilkovy cukor a 1,5 dcl vajecneho likeru do toho si neodpustim. Ako priloha k jahodam cervene Cuvee 2009, aby sa neprasilo.
alabut
18.02.10,12:45
Po dezerte sa zaprasilo. Nemal som mascarpone, plnka mi vysla kvoli likeru redsie. Vyriesil som to tak, ze si kazdy odrezal kus piskotu a polial polevou podla chuti. Chuti bolo az-az.
http://www.porada.sk/picture.php?albumid=492&pictureid=6934

Styri zltky utrieme s 10 dKg praskoveho cukru, pridame deci oleja, dva deci teplej vody, 25 dKg hladkej muky s polovickou Prdopecu, primesame sneh z bielkov. Dve tretiny vylejeme na plech, do tretiny vrutime kakao a dolejeme. Potom si uvarime puding, v duchu kolac rozporcujeme a do kazdeho dielu capneme lyzicou puding. Otvorime dve sedmicky jahod a pohadzeme sikovne pomedzi puding, a do stredu pudingovych kopcov. Pecieme pri 180*C u mna 25 minut. Plnku urobime z hocicoho. Ja som pouzil domace acidko, vanilkovy cukor, vajecny liker, citronova kora, trocha smotany. Ako zaklad mozme pouzit sladky tvaroh, jogurt, kyslu smotanu a pod. Nabuduce skusim s mandlovym pudingom a orechami.
Ak nam plnka vyjde riedka, nevadi, lyzica a poliat na tanieri podla lubovole. Dakujem babam na Porade za recept, piskot je ako paperie :-)
m.hladka
18.02.10,13:27
Rezance so slivkovým lekvárom (+1 si to priala), ale ako to dopadne, lebo som to ešte nikdy nevarila, poobede sa pochválim, alebo radšej nie?

No, celkom sa to podarilo, dala som tam aj trocha pomletých orechov a maslo a zapiekla v rúre. Fajn.
(ale veľmo sladké)
Kazu
18.02.10,13:30
Krkovička pre vítanú návštevu, ryža s tarhoňou, červená repa.
erzet
18.02.10,13:53
No, celkom sa to podarilo, dala som tam aj trocha pomletých orechov a maslo a zapiekla v rúre. Fajn.
(ale veľmo sladké)
No vidíš písal som
Laco-monter
18.02.10,14:49
Laco montér asi cez leto zarobí toľko, že cez zimu už robiť nemusí.
Inak poznám dosť takých akože živnostníkov, od ktorých keď pýtaš doklad, tak na teba pozerajú, že čo chceš :)
Nezobereme si z neho príklad?

Nedávam nikomu žiaden doklad .:(

Ja si robím učto SÁM !:cool:
alabut
18.02.10,17:10
Hrachovka s pikantnou pecenou klobaskou, chlieb, bodlo by jedno pivo.
http://www.porada.sk/picture.php?albumid=492&pictureid=6942
maca.tt
18.02.10,17:39
cícerová kaša,opekana sekaná,smažená cibulka
erzet
18.02.10,20:00
Francúzska polievka, bravčový rezeň v cestíčku, zemiaková kaša, šalát
erzet
18.02.10,20:15
Nedávam nikomu žiaden doklad .:(

Ja si robím učto SÁM !:cool:
janaGT asi myslela, že zákazníkom živnostníci nedávajú doklad o odvedenej práci. Tak Janka?
janaGT
18.02.10,20:18
janaGT asi myslela, že zákazníkom živnostníci nedávajú doklad o odvedenej práci. Tak Janka?

presne tak :)
Česť výnimkám!
bettylou
18.02.10,20:51
vývar s pľúckovou štrúdľou, viedenský rezeň, opečené zemiaky, miešaný šalát
erzet
18.02.10,20:55
Keď našetrím tak budem mať na obed toto:

Párty - Čína

Potrebujeme:4 – 8 ks kuracích pŕs, 1 väčšia cibuľa, 1 pór, olej, zmes korenia na prípravu číny – dva až tri druhy, vegeta, soľ, sušené hrozienka, kešu oriešky, očistené mandle narezané na plátky, 1 konzerva šampiňónov, 1 konzerva kukurice, 1 konzerva hrášku, 1 konzerva červenej a bielej fazuľky, 1 konzerva sójových klíčkov, 1 konzerva ananásu a mandaríniek

Ako na to:Na oleji usmažíme cibuľku s pórom, okoreníme, vložíme pokrájané mäso a miešame, kým nenadobudne bielu farbu. Postupne pridáme huby, rozomleté kešu oriešky, mandle, hrozienka a miešame. Pridáme kukuricu, hrášok, fazuľky a klíčky, okoreníme, prípadne dolejeme vodu a dusíme. Na záver pridáme ananás, 2 - 3 minúty varíme a ako posledné pridáme mandarínky. Všetko premiešame a podávame s talianskym chianti alebo s portským vínom.
alabut
19.02.10,08:08
Cine sa zdialky vyhybam. Radsej si urobim bryndzovu polievku.

Vyrabal niekto cesto na domace lasagne?
Maruška54
19.02.10,08:45
Cine sa zdialky vyhybam. Radsej si urobim bryndzovu polievku.

Vyrabal niekto cesto na domace lasagne?
ano ja:
300 g polohrubej múky, 3 vajíčka, soľ, trošku vody,

spracovať a nechať odpočinúť pod miskou, musí byť také plastelínové, rozdeliť na tri bochníky, ja to robím na veľkom plechu, takže trikrát cesto, dvakrát plnka
alabut
19.02.10,10:18
Ake hrube maju byt platy? Nelamu sa, ak sa ususia?
Maruška54
19.02.10,10:30
natenko vyvalkane, ja ich nesuším, hneď plním a pečiem
alabut
19.02.10,10:36
Panbozko nech ti to vynahradi na detoch, idem bojovat s bryndzovou polievkou a lasagnami pre manzelku.
Maruška54
19.02.10,10:39
Panbozko nech ti to vynahradi na detoch, idem bojovat s bryndzovou polievkou a lasagnami pre manzelku.

ďakujem ale už snáď len na vnúčencoch
jana007
19.02.10,11:41
Keď našetrím tak budem mať na obed toto:

Párty - Čína

Potrebujeme:4 – 8 ks kuracích pŕs, 1 väčšia cibuľa, 1 pór, olej, zmes korenia na prípravu číny – dva až tri druhy, vegeta, soľ, sušené hrozienka, kešu oriešky, očistené mandle narezané na plátky, 1 konzerva šampiňónov, 1 konzerva kukurice, 1 konzerva hrášku, 1 konzerva červenej a bielej fazuľky, 1 konzerva sójových klíčkov, 1 konzerva ananásu a mandaríniek

Ako na to:Na oleji usmažíme cibuľku s pórom, okoreníme, vložíme pokrájané mäso a miešame, kým nenadobudne bielu farbu. Postupne pridáme huby, rozomleté kešu oriešky, mandle, hrozienka a miešame. Pridáme kukuricu, hrášok, fazuľky a klíčky, okoreníme, prípadne dolejeme vodu a dusíme. Na záver pridáme ananás, 2 - 3 minúty varíme a ako posledné pridáme mandarínky. Všetko premiešame a podávame s talianskym chianti alebo s portským vínom.

ERZET - inšpiroval si ma, dnes sme boli na obed v azijskej reštaurácii :
bambusová polievka, kuracie na zelenine a rezance.
Nachtigal
19.02.10,13:32
kyslá fazuľová polievka a šišky:D:D:D
Žabinka
19.02.10,13:35
Dnes bol "suchý obed" a jablko, zajtra budú konečne po dlhej dobe rezne vyprážané v trojobale, zemiakový šalát, polievka asi kelová.
Laco-monter
19.02.10,13:40
Vyprážané rybie file z tresky , zemiaková kaša .
Bionda
19.02.10,14:01
zeleninová polievka s hríbami- kuriatkami a moravský vrabec s ryžou a uhorkový šalát. :)
Ešte sa chystám upiecť moravské koláče :)
erzet
19.02.10,14:15
ERZET - inšpiroval si ma, dnes sme boli na obed v azijskej reštaurácii :
bambusová polievka, kuracie na zelenine a rezance.
Myslel som sa že to ideš robiť. Videl som to u Bičana, nič zložité to nie je, iba toľko ingrediencií a drahé by to bolo.
erzet
19.02.10,14:16
Jablko, ale Pink Lady:mad::mee::(:---:D
buchač
19.02.10,14:17
zeleninová polievka s hríbami- kuriatkami a moravský vrabec s ryžou a uhorkový šalát. :)
Ešte sa chystám upiecť moravské koláče :)

.....?????....

Tak dlho to trvá .....????????????????????????????????????????????? ???
babka - ježibabka
19.02.10,15:08
Dnes som nevarila, bola som u lekára, tak som cestou domov kúpila haringov a pagáče a to si neviete predstaviť ako nám chutili - lebo od rána bolo dávno. Večer budú slíže, neviem ešte aké - orechové, grankové alebo vajcové.
adi11
19.02.10,15:21
Ani u nas sa dnes nevarilo, dali sme si huspeninu a vecer bude asi krupicna kasa:)
alabut
19.02.10,17:18
Manzelka pred chvilou zlopla dva taniere bryndzovej polievky s opekanymi osuchmi, ochutnala kusok lasagne a dozaduje sa svojej casti pekaca. Maso som udusil miesto vina na pive, teraz si idem dat deci radsej dva domacej z cernic a studeny vyluh repika a materinej dusky. Vecer stiahnem cucoriedkove vino. :-)
bettylou
19.02.10,18:10
Kyslá fazuľková , orechové rezance, a pre mňa brokolica so sezamom a ľanovými semiačkami posypaná strúhaným syrom a navrchu kúsok zaváranej špargle
Kazu
19.02.10,18:48
Manzelka pred chvilou zlopla dva taniere bryndzovej polievky s opekanymi osuchmi, ochutnala kusok lasagne a dozaduje sa svojej casti pekaca. Maso som udusil miesto vina na pive, teraz si idem dat deci radsej dva domacej z cernic a studeny vyluh repika a materinej dusky. Vecer stiahnem cucoriedkove vino. :-)

Ja si odtrhnem kus kuchynskej papierovej utierky a poutieram monitor :D
jozka56
19.02.10,18:56
Kazu, veď alabutovi aj závidím, vždy si vhodne niečo šupne, aby mu jedlo neuškodilo....aj potom:) ...ale jeho jedlá sú nápadité...všetka česť kuchárovi:):)
erzet
19.02.10,19:30
Ja si odtrhnem kus kuchynskej papierovej utierky a poutieram monitor :D
Hod aj mne útierku moc nevidím.
pepsikova
19.02.10,19:35
Manzelka pred chvilou zlopla dva taniere bryndzovej polievky s opekanymi osuchmi, ochutnala kusok lasagne a dozaduje sa svojej casti pekaca. Maso som udusil miesto vina na pive, teraz si idem dat deci radsej dva domacej z cernic a studeny vyluh repika a materinej dusky. Vecer stiahnem cucoriedkove vino. :-)


..aj jaaa scem chlapa, čo mi dá večeru pod hubu..teda pod pusu...aj mäso na pive zjem..aj víno mu darujem a čaj navarím dobrovolne, bez nátlaku..len nech potom umyje riad...

a tiež som použila tú kuchynskú utierku))))))))))))))))))))))
alabut
20.02.10,03:22
ERZET, niekde som videl od teba na Porade recept na tvarohovy zakusok s cokoladovym pudingom. Nevies kde?
alabut
20.02.10,03:31
Manzelke dnes naobed pripravim kolozvarsku kapustu v pokryvenom pekaci (presla ho autom), chlebovu polievku s porom a ak mi erezt poskytne recepis, ako dezert tvarohovy zakusok s primesou cokoladoveho pudingu s jahodami. Sebe doprajem cucoriedkove vino, ktore som vcera stiahol z demizona a k tomu zapasuje domace palene z cernic. :-)
Marína
20.02.10,08:03
Síce nie som erzet ale našla som ti aby si mal čas na vyváranie, vypekanie.:)
Je to ono? http://www.porada.sk/1283976-post208.html

U nás dnes fašírka plnená klobáskou, slaninou, syrom, vajcom, kápiou a kyslou uhorkou.
Maruška54
20.02.10,08:13
u mňa dnes fazuľová polievka bobovica s domácimi rezancami, huspenina s chlebom a cibuľou a octom,
alabut
20.02.10,09:00
Ano, to je on, vdaka.
Huspeninku by som si dal, nemam ani koze, ani paprcky. Fazulovu varim casto, najvacsi uspech ma na taliansky sposob - s porom (kelom), paradajkovym pretlakom a poriadne sirokymi domacimi rezancami :-)
mysimis
20.02.10,10:34
U nás je dnes moravský vrabec, ryža, uhorkový šalát.
Maruška54
20.02.10,11:34
nakoniec boli ešte aj jaternice...ohlásil sa syn že príde aj s kolegom tak som ponúkla a chutilo chlapcom
Dáša_
20.02.10,11:38
u nás pizza
adi11
20.02.10,15:15
hrachova polievka a zemiakove placky
erzet
20.02.10,17:26
Dukátové buchtičky podliate Amaretom
erzet
20.02.10,17:43
ERZET, niekde som videl od teba na Porade recept na tvarohovy zakusok s cokoladovym pudingom. Nevies kde?
Dík Marína, ja by som to nenašiel, ale je to v týchto receptoch, od rennky, dezertíky: http://www.porada.sk/t112296-p21-recepty-s-obrazkami-rozne.html#post1283642
adi11
20.02.10,17:45
Dukátové buchtičky podliate Amaretom
okrem buchticiek si ponukol aj peknu vzorku na vysivanie :)
osky
20.02.10,20:08
vcera sme si robili celkom obycajny spenat,parene zemiaky a volske oka.ale moj muz to jedol ako keby v zivote nejedol:---,
asi sa mu uz prijedlo mäso.....;)

zajtra bude fasirka so zemiakovym pyre.
m.hladka
20.02.10,20:37
vcera sme si robili celkom obycajny spenat,parene zemiaky a volske oka.ale moj muz to jedol ako keby v zivote nejedol:---,
asi sa mu uz prijedlo mäso.....;)

zajtra bude fasirka so zemiakovym pyre.

špenát nemám rada, ale zajtra máme rovnaký obed, dobrú chuť
mysimis
20.02.10,20:47
Ja sa k Vám pridávam, lebo tiež bude fašírka so zemiakovou kašou.
janaGT
20.02.10,20:51
u nás zajtra španielske vtáčiky a ryža
Dáša_
20.02.10,20:53
ja zajtra vykosťujem 2 kurčatá. Videla som to v telke a potom som to aj spočítala, že to vyjde lacnejšie - z prs bude na zajtra akože čína s ananásom a mandľami, na pondelok z tých prs odrežem na malé rezníky - namočené v jogurte, vajíčku, korení. Stehna a krídla odložím do mrazáku . to máme na 2x a z kostry bude polievka.

Prve vykosťovanie mi celkom trvalo, ale teraz už to je pohoda.