erzet
13.03.10,07:19
to RZ :

máš aj nejaké iné hobby okrem jedla ?

mimotemyPrepáčte. Ešte jedna aktivita. Mrzelo by ma keby som ju nespomenul. Spoluorganizovanie Športového dňa pri príležitosti MDD v jednom podniku v TN. Vtip je v tom že oni nemajú MDD 1. júna, ale 7. práve na moje meniny. Tak ste tam vítaný. Viď. fotomimotemy
2009
13.03.10,08:29
mimotemyPrepáčte. Ešte jedna aktivita. Mrzelo by ma keby som ju nespomenul. Spoluorganizovanie Športového dňa pri príležitosti MDD v jednom podniku v TN. Vtip je v tom že oni nemajú MDD 1. júna, ale 7. práve na moje meniny. Tak ste tam vítaný. Viď. fotomimotemy
A foto je kde?
erzet
13.03.10,08:47
A foto je kde?
vo fotomimotemy

už nebudem rušiť túto tému s mimotemy
Maruška54
13.03.10,08:51
u mňa dnes vyprážaný encián s brusnicovou omáčkou, zemiaky ešte neviem na aký spôsob...na brusnicovú omáčku sa ma nepýtajte bude to prvotina
alenka1
13.03.10,10:03
Dnes hovädzia polievka s rezancami, hovädzie varené, paradajková omáčka, varené zemiaky.
Zajtra grilované kurčatá, ryža, kapustový šalát s mrkvou.
Tiramisu
mysimis
13.03.10,10:08
Keďže je vysoký dátum a musím robiť DP tak som sa rozhodla navariť na 2 dni hovädzie na divoko s karamelom a domácimi knedlikmi a som zvedavá koľko to vydrží keď dobehnú hladné kobylky......
jozka56
13.03.10,10:28
Maruška vyprážaný encián je výborný aj s pažítkovou omáčkou/ smotana kyslá, trošku soli, trošku bieleho mletého korenia, pažítka-aj mrazená/.
jozka56
13.03.10,10:31
U nás dnes kurací vývar s niťovkami, kura so zemiakmi zapečené v rúre, mrkvový šalát a koláč z kyslého mlieka/kefíru/. Budem to jesť aj do utorka:rolleyes::), keď neporozdávam:)
alabut
13.03.10,10:41
Polievka z fazulkovych strukov, manzelka si zela obligatnu strudlu, tentokrat aj tvarohovu aj jablkovomakovu, na veceru sa vari cerstva huspenina, na obed segedin s varenym vinom.
Maruška54
13.03.10,10:42
Maruška vyprážaný encián je výborný aj s pažítkovou omáčkou/ smotana kyslá, trošku soli, trošku bieleho mletého korenia, pažítka-aj mrazená/.
mám na balkone až sa trochu spamätá...bola dobrá aj tá brusnicová
jozka56
13.03.10,10:48
Teda ja jedávam segedín s knedľou alebo chlebom, s vareným vínom som ešte neskúšala.
petmar
13.03.10,10:51
Včera som kúpil bravčové stehno, požiadal-poprosil som manželku urobiť to na hrášku (názov neviem, variť neviem) a teraz ako tu sedím pri PC počujem ako v kuchyni búcha šnicle. :rolleyes: No čo už, aj to je jedlo...
mysimis
13.03.10,11:01
mám na balkone až sa trochu spamätá...bola dobrá aj tá brusnicová

Maruška ako si vyrobila brusnicovú omáčku?.....čítala som, že je to prvotina ale predsa......
jozka56
13.03.10,11:08
Včera som kúpil bravčové stehno, požiadal-poprosil som manželku urobiť to na hrášku (názov neviem, variť neviem) a teraz ako tu sedím pri PC počujem ako v kuchyni búcha šnicle. :rolleyes: No čo už, aj to je jedlo...
Neboj, to si len mäsko vyklepáva, ešte stále to nemusia byť rezne:)
Maruška54
13.03.10,11:09
bola to brusnicovo-čučoriedková omáčka lebo samotné brusnice boli trpké...takže brusnice z mrazáku som podusila na masle pridala som dve kocky vína z mrazáku a povarila, potom som to zahustila len málo solamylom a pridala trošku cukru a hotovo a ako hovorím bolo to trpké tak som pridala čučoriedky, trošku som to podliala vodou a zase trošku prisladila a trosku zahustila solamylom, čítala som že aj štipku zázvoru sa môže dať ale ja som nemala
adi11
13.03.10,11:19
Včera som kúpil bravčové stehno, požiadal-poprosil som manželku urobiť to na hrášku (názov neviem, variť neviem) a teraz ako tu sedím pri PC počujem ako v kuchyni búcha šnicle. :rolleyes: No čo už, aj to je jedlo...
..mozno si na nom dnes nepochutis, chysta si snicle na zajtra..{aj moj bucha prave na zajtra}:)
adi11
13.03.10,11:24
..dnes mame kto si co spravi...:)..ja od vcera brokolicovu polievku a zapecenu brokolicu so syrom a zemiakmi
petmar
13.03.10,11:35
Včera som kúpil bravčové stehno, požiadal-poprosil som manželku urobiť to na hrášku (názov neviem, variť neviem) a teraz ako tu sedím pri PC počujem ako v kuchyni búcha šnicle. :rolleyes: No čo už, aj to je jedlo...
tak mám aj na hrášku (z vlastnej úrody) aj šnicle na zajtra aj pondelok, ešte aj guláš fajný navarený. vraj toho stehna bolo pre 2 osoby dosť veľa 2,4 kila;)
..ešte donesiem z komory 4-litrovy pohár s narezanými jablkami na štrúdlu, čo to spraví..som do stredy doma, "musím sa postarať"
adi11
13.03.10,11:54
tak mám aj na hrášku (z vlastnej úrody) aj šnicle na zajtra aj pondelok, ešte aj guláš fajný navarený. vraj toho stehna bolo pre 2 osoby dosť veľa 2,4 kila;)
..ešte donesiem z komory 4-litrovy pohár s narezanými jablkami na štrúdlu, čo to spraví..som do stredy doma, "musím sa postarať"
..niet nad vlastnu urodu...vdaka, ze si spomenul strudlu, idem sa pustit do jej pripravy..:mee:..cesto mam rozmrazene, tak co uz s tym..:)
jozka56
13.03.10,11:54
tak mám aj na hrášku (z vlastnej úrody) aj šnicle na zajtra aj pondelok, ešte aj guláš fajný navarený. vraj toho stehna bolo pre 2 osoby dosť veľa 2,4 kila;)
..ešte donesiem z komory 4-litrovy pohár s narezanými jablkami na štrúdlu, čo to spraví..som do stredy doma, "musím sa postarať"
No vidíš, navarené máš podľa chuti:)
monika74
13.03.10,12:05
ja som včera kúpila bravčovú krkovičku, požiadala a poprosila samu seba a upiekla ju s pikantnou klobáskou, podávala sa knedľa a štipľavé papričky :D...o podusenie kapusty nebolo koho požiadať a ani poprosiť, tak mi klepli zuby naprázdno :D
wegamizi
13.03.10,14:25
Dnes karfiolovy mozoček a spagety bolognese, sladke - makove rezance:) ( odlahcovaci den, priprava na zajtra ;))
alabut
13.03.10,17:26
Hernajs, to varene cucoriedkove s badyanom nemalo chybu, vsetci si schuti pospali, strudle su fuc, este upeciem alabutky k cerstvej huspenine a nocne hody so slivovicou a bylinkovym cajom mozu pokracovat.

Oska, pri tom vine som ti zabudol nafotit tahanie cesta na metle, skusim zajtra :-)
zuzkahris
13.03.10,20:27
Kuracie nugetky s opekanými zamiačkami :)
jozka56
13.03.10,20:33
Noooo tu metlu by som chcela vidieť:)
pepsikova
13.03.10,21:01
..rozmýšlam, na ktorý z týchto príspevkov pošlem zajtra na obed mojich synkov..lebo keď som sa opýtala, čo budeme zajtra jesť, svorne sa zhodli, že ""bársčo""...nemáte niekto recept?..
jozka56
13.03.10,21:18
..rozmýšlam, na ktorý z týchto príspevkov pošlem zajtra na obed mojich synkov..lebo keď som sa opýtala, čo budeme zajtra jesť, svorne sa zhodli, že ""bársčo""...nemáte niekto recept?..
Bársčo= rezeň...máš istotu:---
erzet
13.03.10,21:38
Bársčo= rezeň...máš istotu:---
rezeň nie je barsčo
adi11
13.03.10,21:43
..rozmýšlam, na ktorý z týchto príspevkov pošlem zajtra na obed mojich synkov..lebo keď som sa opýtala, čo budeme zajtra jesť, svorne sa zhodli, že ""bársčo""...nemáte niekto recept?..
..veď boršč máš rýchlo..:D..hodíš mrazené 2-3 kocky do hrnca a je papina ..:D
alabut
14.03.10,15:53
polievka - klasika, hovadzia, domace rezance
druhy chod - fasirky s kelom, omastene zemiaky, udeny dresing, calamada, uhorky
dezert - makovo-visnova strudla, varene cucoriedkove vino s badyanom, oske som zas zabudol nafotit tahanie cesta na metle, pretoze som popri peceni upratoval archiv demizonov
mysimis
14.03.10,15:54
No už som si myslela, že dnes nikto nevaril nič.....:D
Dáša_
14.03.10,16:01
No už som si myslela, že dnes nikto nevaril nič.....:D

ai všetvi účtujú :D:D


u nás segedín, snáď vydrži do zajtra, väčší hrniec už doma nemáme:D:D:D
Dav
14.03.10,16:07
Hydinová polievka, toskánske kuriatko, varené zemiaky.
Toskánske kuriatko(recept z piatkovej prílohy jedného denníka) Kura, pór, citrón, olivový olej, soľ, korenie.
Najprv sa pečie kura, osolené, okorenené, pokvapkané olejom a citrónom, potom sa pridá nakrájaný citrón a nakrájaný pór.
Dav
14.03.10,16:08
No už som si myslela, že dnes nikto nevaril nič.....:D
mimotemyRozmýšľam aj nad pečením:---:D, už sa mi nechcééééé účtovať:mee:
buchač
14.03.10,16:19
Žeby rašle .....dlho už neboli ...;):rolleyes::D
alabut
14.03.10,16:24
polievka - klasika, hovadzia, domace rezance
druhy chod - fasirky s kelom, omastene zemiaky, udeny dresing, calamada, uhorky
dezert - makovo-visnova strudla, varene cucoriedkove vino s badyanom, oske som zas zabudol nafotit tahanie cesta na metle, pretoze som popri peceni upratoval archiv demizonov
Tinika
14.03.10,18:14
ai všetvi účtujú :D:D


u nás segedín, snáď vydrži do zajtra, väčší hrniec už doma nemáme:D:D:D

mi podobne segedín :)
KATA50
14.03.10,19:38
Polievka z bravčových kostí ako zavárka - drobenka ( papcun ), mäsové guľky v paradajkovej omáčke so zemiakmi, jablková štrúdľa.
mysimis
14.03.10,19:39
Polievka z bravčových kostí ako zavárka - drobenka ( papcun ), mäsové guľky v paradajkovej omáčke so zemiakmi, jablková štrúdľa.

Závidím Vám tie štrúdle, ale ja teraz naozaj nemám čas ešte aj na pečenie.....:mee:
jozka56
14.03.10,22:17
Ja som včera napiekla a pekne všetko bez malého kúska rozdala, ale konzumujúcim chutilo, povedali:) a dnes som sa dotlačila rezancami so smotanou a cukrom:)
erzet
14.03.10,22:29
Keby som mal vrtuľník, tak každej účtovníčke by som priniesol niečo na občerstvenie a niečo na nervy, no bohužiaľ.
Maruška54
15.03.10,05:25
Závidím Vám tie štrúdle, ale ja teraz naozaj nemám čas ešte aj na pečenie.....:mee:
aj u mňa jablková štrúdľa...lístkové cesto z Lidlu v takom žltohnedom obale je veľmi dobré a jablčká nastrúhané z pohára,
janka marenistakova
15.03.10,07:40
v SOBOTU - zemiaková kaša, rybie prsty a vyprážaná litavská saláma , k tomu špenát alebo kompót a dukátové buchtičky s vanilkovým krémom, v nedeľu vývar z morčacích kostí so zeleninou a mrveničkou, čína z morčacieho stehna , k tomu ryža , broskyňový kompót a dusené bravčové rebrá s varenými zemiakmi a kyslým kto čo chcel a ešte užhorodský makový zákusok .
alabut
15.03.10,07:46
Dnes prechadzka lesom, strudla s masom, fazulkovy struk, dva deci blackcurrantu a skusim predvlanajsiu jablkovu.
alabut
15.03.10,14:25
Z lesa som doma, tvarohova strudla je uz z truby von, na masovu dnes kaslem, utahany ako pes, idem skusit navarit nejaky grog.

Dnes nevarite?
erzet
15.03.10,15:32
Letná zeleninová polievka (ha ha my už máme leto), babičkina pochúťka (ono vypadá ako dedkova)(to v strede je slivka), dusená ryža
mysimis
15.03.10,15:46
Keby som mal vrtuľník, tak každej účtovníčke by som priniesol niečo na občerstvenie a niečo na nervy, no bohužiaľ.

No Robko, to je ale od Teba milé......ja by som si aj niečo dala, keby si priniesol.....;)
mysimis
15.03.10,15:47
Môj syn ma dnes potešil a navaril lazane.
alenka1
16.03.10,09:30
Mladí sa dnes rozhodli vymaľovať svoju izbu, celý byt rozhádzaný, ešte nám aj zateplujú dom, takže dnes zemiaková kaša, opečená sekaná, čalamáda, polievka hovädzia od nedele.
alabut
16.03.10,10:32
Kupil som lacny kysly tvaroh. Plasol som ho do misy, budu olomoucke syrecky, este som ich z kupovaneho nerobil, tak som zvedavy. Urobim dber cesta na strudlu, nech sa dcera s manzelkou cez tyzden morduje :-)

Od nedele mam fasirky s kelom ... udusim k nim kyslu kapustu, a spravim zemiakove knedle, alebo urobim paradajkovu omacku s domacimi cestovinami, alebo omastene zemiaky s dresingom? V spajzi som videl jablka, v chladnicke tvaroh = strudla (dcera)

Este nemam vytypovanu polievku. Zeby porova?
Hansa
16.03.10,10:57
...moji chlapi si dnes rozkázali rizoto

Postup: cestoviny /také malé guľky z Coop Jedn./ uvariť. Pokrájané kuracie prsia narýchlo opražiť na oleji, keď sú biele pridať jednu konzervu fazuliek v paradajkovej omáčke, do tejto mäsovo-fazuľkovej zmesi pridať ešte ostrý kečup, lyžicu vegety, podľa chuti aj iné korenie a spolu podusiť. Do maskovej zmesi dať uvarenú cestovinu /guľky/, zopár-krát premiešať. Rizoto podávam s kyslou sudovou kapustou. Moji chlapi sa toho nemôžu dojesť :).
Zdenka 0705
16.03.10,11:13
...moji chlapi si dnes rozkázali rizoto

Postup: cestoviny /také malé guľky z Coop Jedn./ uvariť. Pokrájané kuracie prsia narýchlo opražiť na oleji, keď sú biele pridať jednu konzervu fazuliek v paradajkovej omáčke, do tejto mäsovo-fazuľkovej zmesi pridať ešte ostrý kečup, lyžicu vegety, podľa chuti aj iné korenie a spolu podusiť. Do maskovej zmesi dať uvarenú cestovinu /guľky/, zopár-krát premiešať. Rizoto podávam s kyslou sudovou kapustou. Moji chlapi sa toho nemôžu dojesť :).
Rozmýšľam, čo by to mohli byť za guľky...tarhoňa? ...tá je dobrá aj upražená a udesená ako ryža.
Hansa
16.03.10,11:34
Rozmýšľam, čo by to mohli byť za guľky...tarhoňa? ...tá je dobrá aj upražená a udesená ako ryža.

...môže byť - tarhoňa. Ja osobne som to ešte nikdy nepražila a nedusila ako ryžu. Sa bojím, že pokazím :o
Zdenka 0705
16.03.10,11:40
Neboj, nepokazíš...na troške oleja posmažíš, až tak pekne do zlato-hneda, osolíš a podleješ vodou, asi tak ako ryžu. Chvíľu, tak 1-2 minútky ešte povaríš a necháš dôjsť. Hrniec nechám na rozohriatej platni, zakryjem utierkou a chňapkami.
erzet
16.03.10,11:52
No Robko, to je ale od Teba milé......ja by som si aj niečo dala, keby si priniesol.....;)
tu na okolí poznám, z poradáčok, iba jednu, ale tá nič nechce. Ani sa nehlási. Asi je zahrabaná pod účtami. Veď sa ona z tých účtov, po podaní priznania vyhrabe. Veď vraj už sú posledné.


chichichi. Vrátia mi 59.67 €
calawen
16.03.10,14:07
u nás dnes pšenové rizoto, zajtra bude gyros so zemiakovou kašou
erzet
16.03.10,16:59
Fazuľová polievka, 3 ks langošov
Maruška54
16.03.10,19:39
domáce údené varené rebierko a zemiakový šalát
jozka56
16.03.10,23:42
Dnes prechadzka lesom, strudla s masom, fazulkovy struk, dva deci blackcurrantu a skusim predvlanajsiu jablkovu.
A ja by som si teraz dala pedvlanajsiu jablkovu:rolleyes::)
alabut
17.03.10,04:51
Vcera udene rebro v keli.
alabut
17.03.10,09:43
Dnes vsetko v keli.
jana007
17.03.10,12:49
rajčinová polievka a granadír "ala erzet"

http://www.porada.sk/t17362-wok.html#post1304357
alabut
17.03.10,14:56
stol, metla, cesto, maso, kel, deci domacej grapy

http://www.porada.sk/picture.php?albumid=492&pictureid=8123
adi11
17.03.10,15:24
cesnaková polievka a strapačky s opečenou slaninkou
alabut
18.03.10,11:50
Manzelka si opat zela kapustnicu, sebe hydinovu huspeninu, dcere tvarohovo-jablkovo-hruskovu strudlu, jogurt, k strudli nacnem hruskovicu, caj zeleny+mate atacama.

Zajtra je den chlapov, flaska je samozrejma, ale co upiect?
Darina1234
18.03.10,14:50
Poprosim o info na tu hydinovu huspeninu, strasne mi prisla chut, spravila by som si ju
alabut
18.03.10,15:16
Dve male paprcky (predne), tri-styri kuracie stehna, bobkovy list, korenie, zaliat studenou vodou, aby jej nebolo vela. Kuracie stehna vykostim, kosti do kapustnice, chrbty do polievky, sadlo na oskvarky. Dam varit na mierny ohen, po 1,5 hodine vyberiem kuracie stehna, aby sa nerozvarili, paprce este varim hodinku. Poslednu polhodinu pridam cesnek a sol. Paprce odkostim, pokrajam spolu so stehnami na kusky, premiesam, rozlozim do zapekacich misiek a zalejem potrebnym mnozstvom vyvaru, moze sa este pokorenit. Sup na balkon, do chladnicky. Na tanier - ocot, cibula, drvene susene feferony, domaci chlieb, pivo, slivovica :-)

Ak su na povrchu vyvaru mastne oka, opatrne ich zoberiem lyzicou a odlozim do kapustnice.
calawen
18.03.10,19:09
dnes som skúsila urobiť Quiche, len manželovi to veľmi nechutilo (mne hej)
mysimis
18.03.10,19:14
dnes som skúsila urobiť Quiche, len manželovi to veľmi nechutilo (mne hej)

Čo to je????
calawen
18.03.10,19:17
mysimis
18.03.10,19:21
http://varecha.pravda.sk/recepty/quiche-francuzsky-kolac/5396-pouzi.html

Ďakujem, určite vyskúšam......vyzerá to dobre.....
erzet
18.03.10,20:19
Bravčová krkovička červená kapusta, knedľa
2009
19.03.10,04:16
Bravčová krkovička červená kapusta, knedľa

mimotemy Hádať nemusím. :--- Tvoja je tá porcia so 4 knedlíkami ;)
Zdenka 0705
19.03.10,08:23
Brokolicová krémová polievka, šalát z kyslej kapusty a jačmenných krúpov s kúskami údeného tofu. Tento šalátik som našla v časopise Lekáreň 2/2010, je ich tam s kyslou kapustou viac a vyzerajú lákavo.
Zdenka 0705
19.03.10,08:24
Bravčová krkovička červená kapusta, knedľa
Niet nad overenú klasiku. ;)
erzet
19.03.10,08:36
Niet nad overenú klasiku. ;)
ono to bolo úplne inak
Danielle369
19.03.10,08:46
Brokolicová krémová polievka, šalát z kyslej kapusty a jačmenných krúpov s kúskami údeného tofu. Tento šalátik som našla v časopise Lekáreň 2/2010, je ich tam s kyslou kapustou viac a vyzerajú lákavo.

Zdeni nezdá sa ti že nejako moc toho poješ?? :D:D:D...príd na kapra a šalát...bez polievky..:D
Zdenka 0705
19.03.10,09:13
Zdeni nezdá sa ti že nejako moc toho poješ?? :D:D:D...príd na kapra a šalát...bez polievky..:D
...a to už sú Vianoce? :---;)
Marína
19.03.10,10:54
Dnes plnená kapusta, z hlávkovej.
janaGT
19.03.10,11:02
šošovicová polievka a dukátové buchtičky
Hansa
19.03.10,11:43
...já dnes nevarím. Teda si to zatiaľ myslím?!:)
mysimis
20.03.10,09:54
Dnes budú buchty na pare a cesnačka.
Majkas
20.03.10,10:31
Slepačia polievka, špenát+varene zemiaky+volské oko a pre maso-chtivých varená sliepka k tomu
:-)
Lubaba
20.03.10,10:35
šampiňónová polievka so zeleninou, hovädzí guláš so zemiakmi...
m.hladka
20.03.10,10:44
francúzske zemiaky, kyslá uhorka
Marína
20.03.10,10:45
Dnes plnená kapusta, z hlávkovej.
Nakoniec boli lasagne.;)
babka - ježibabka
20.03.10,17:06
Dnes bola kapustnica a huspenina. Kapustnice je veľa, bude na zajtra namiesto polievky. Druhý chod budú šnicle s ryžou a kompótom. Už sú nabúchané v chladničke. Myslím tie šnicle.
Lubaba
20.03.10,22:29
...já dnes nevarím. Teda si to zatiaľ myslím?!:)

to by sa mi tiež hodilo !!
ZlaticaB
20.03.10,22:34
paradajková polievka a špagety boli dnes, ale čo zajtra?
mysimis
21.03.10,13:43
A dnes nikto nič nevaril? Ja som v rámci šetrenia časom dala grilovať kuracie stehná, k tomu zopár zemiačikov a uvarila som ryžu, k tomu bol ešte uhorkový šalát.
alabut
21.03.10,16:10
Tri dni som bol mimo,
polievka - klasika, hovadzia,
druhe - jozefovsky bravcovy rezen, salat z cinskej kapusty a salamy
dezert - likerova bonboniera, slivovica, ciernoribezlovica, pivo, vino, bylinkovy caj
po opici - uhorkova voda, surova kapustnica :-)
alabut
21.03.10,16:13
Zajtra - sekat dobrotu, liecit telo i ducha, strudla so zemiakmi + paradajkova omacka, mnogo-mnogo bylinkovy caj :-)
willma
21.03.10,16:59
postavil sa ku sporáku synátor a bola z toho fantastická sviečková s brusnicovým džemom, s ešte lepším špéci knedlíkom (rohlíky, osmažená slaninka s cibuľkou, vajíčka, petržlenová vňať - pomiešať, zabaliť do potravinárskej fólie - uvariť vo vode alebo na pare.) pred tým štamperlík slivovičky §52, zákusok káva a domáce tiramisu - ledva funím.
erzet
21.03.10,19:54
17.03.2010 - Frankfurtská polievka, pečený bravčový bôčik, kapusta, knedľa (odfotil som susedovcom pri stole)
17.03.2010 - Frankfurtská polievka, kuracie pečienky na šampiňónoch, zemiakové placky, uhorky
(nemohol som to sem umiestniť, neviem prečo mi to nenačítavalo z mobilu)
erzet
21.03.10,19:56
mimotemy Hádať nemusím. :--- Tvoja je tá porcia so 4 knedlíkami ;)
Tá druhá porcia je dupla
erzet
22.03.10,07:18
postavil sa ku sporáku synátor a bola z toho fantastická sviečková s brusnicovým džemom, s ešte lepším špéci knedlíkom (rohlíky, osmažená slaninka s cibuľkou, vajíčka, petržlenová vňať - pomiešať, zabaliť do potravinárskej fólie - uvariť vo vode alebo na pare.) pred tým štamperlík slivovičky §52, zákusok káva a domáce tiramisu - ledva funím.

Willmuš, nielen syn varil pre Teba, ja som bol za teba skontrolovať pumpu v H. O.mimotemy
janka marenistakova
22.03.10,11:12
V sobotu guľáš a bryndzové halušky, v nedeľu kapustová polievka, zapekané rezne s broskyňou, syrom, šunkou, ryža, čalamáda a kakaový zákusok, dnes špekáčiky na pive a zemiaková kaša.
calawen
22.03.10,11:27
v sobotu hovädzie na horčici a kečupe, hranolky; v nedeľu zemiakové placky a rascová polievka, dnes polievka od včera a kukuričné vretená s červenou omáčkou...
ajuschka
22.03.10,15:15
:D
dnes cestovinovy salatik - cestovina, osmazene kocky kuracinky, cerstva paradajka, paprika, ladovy saltik, cibulka, cesnakovo bylinkovy dressing a sezam - vsetko dokopy + struhany syrik, papame teple

zajtra tvarohove bleskove sisky (250g tvarohu, 250g hladkej muky, lyzicka sody bikarbony, 2 vajka, 2 polievkove lyzice rumu - vsetko zmiesat, vyvalkat a uz iba vysmazat. ziadne kysnutie :)
alenka1
23.03.10,06:47
V nedeľu pečené kačky, červená kapusta, knedľa, lokše. Zostalo aj na pondelok. Dnes a zajtra nevarím, dcéra so skorozaťom išli ku svokrovcom, vo štvrtok rizoto, čalamáda, gulášová polievka.
buchač
23.03.10,18:41
Tri dni som bol mimo,
polievka - klasika, hovadzia,
druhe - jozefovsky bravcovy rezen, salat z cinskej kapusty a salamy
dezert - likerova bonboniera, slivovica, ciernoribezlovica, pivo, vino, bylinkovy caj
po opici - uhorkova voda, surova kapustnica :-)

....že čaj .....ja sa zabijem ......;)

Veď ten v tejto kombinácií pôsobí ako terorista v USA ...:D
bettylou
23.03.10,19:00
šošovicová polievka, špagety bolognese, čerešňový kompót
erzet
23.03.10,20:01
12. týždeň
erzet
23.03.10,20:08
Hubová polievka (fakt dobrá)
Štefánske karbonátky, zemiaková kaša, šalát
Hovädzie na korení, tarhoňa (susedov)
willma
23.03.10,20:30
Willmuš, nielen syn varil pre Teba, ja som bol za teba skontrolovať pumpu v H. O.mimotemy mimotemyaj si spravil zápis:D:D:D
erzet
23.03.10,21:01
mimotemyaj si spravil zápis:D:D:D
Pred vstupom mi odobrali všetky ceruzky a papieremimotemy
jana007
24.03.10,11:52
Brokolicová polievka, opekané zemiaky+morčací plátok+baby mrkvičky:)
erzet
24.03.10,12:54
Tri dni som bol mimo,
polievka - klasika, hovadzia,
druhe - jozefovsky bravcovy rezen, salat z cinskej kapusty a salamy
dezert - likerova bonboniera, slivovica, ciernoribezlovica, pivo, vino, bylinkovy caj
po opici - uhorkova voda, surova kapustnica :-)
Dobrýýýýýýýýýýýýýýýýýýýýýýý ý dezert
Zdenka 0705
24.03.10,14:08
Dnes na obed /aj zajtrajší/ plnená kapusta - holubky. Na tento receptík sa už chystám veľmi dlho, no až dnes nastala tá správna chvíľa :). Ďakujem Jarke L, ktorá mi receptík už dávnejšie poslala. Je to proste mňam.
Kazu
24.03.10,15:55
Kel a dusené hovädzie
ZEvina
25.03.10,11:17
mimotemy
nemôžem zohnať tú klasickú tarhoňu - ako má erzet na obrázku. Majú len takú ako nadrobučko posekaná cestovina. Snáď ju neprestali vyrábať?:eek:
bv_alexandra
25.03.10,11:21
u nás dnes:
fazuľová polievka - biela
rybie filety na leči a zemiaky
štrúdľa:)
osky
25.03.10,12:38
peceny zajac,kari-ryza,salat z mrkvy a cinskej kapusty
sysula
25.03.10,12:39
Dnes kuracie prsia a stehna na bielo, ryza a uhorkovy salat. Uz sa tesim :)
mysimis
25.03.10,12:44
Zemiaková krémová polievka a zapekané rezance so slivkovým lekvárom a orechanmi.
dogicka
25.03.10,13:01
Segedínsky guláš, knedle.. mňam
erzet
25.03.10,14:15
mimotemy
nemôžem zohnať tú klasickú tarhoňu - ako má erzet na obrázku. Majú len takú ako nadrobučko posekaná cestovina. Snáď ju neprestali vyrábať?:eek:
Spýtam sa, poinformujem. Myslíš že máme ešte staré zásoby, z vojny?
erzet
25.03.10,19:27
Zo včera. Zabudol som si mobil v práci.
Maďarská zemiaková polievka, mexický guláš, dusená ryža (s tým mäsom sa asi moc ponáhľali a nestačili ho dovariť).

Dnes.
Slepačia polievka s rezancami, pečené kuracie stehno, dusená ryža, uhorka
liba2
25.03.10,19:55
mimotemy
nemôžem zohnať tú klasickú tarhoňu - ako má erzet na obrázku. Majú len takú ako nadrobučko posekaná cestovina. Snáď ju neprestali vyrábať?:eek:Kupujem ju v Tescu; určite sa vyrába (milujem ju :D ).
jozka56
25.03.10,22:29
Zo včera. Zabudol som si mobil v práci.
Maďarská zemiaková polievka, mexický guláš, dusená ryža (s tým mäsom sa asi moc ponáhľali a nestačili ho dovariť).

Dnes.
Slepačia polievka s rezancami, pečené kuracie stehno, dusená ryža, uhorka
Pri tom kurati je tuším plnka, tu môžem:)
Laco-monter
25.03.10,22:50
O polnoci je hádam čas isť spať ...

či nie ?

Nezmeníme tému , na : Čo zajtra na obed ?
jozka56
25.03.10,23:00
O polnoci je hádam čas isť spať ...

či nie ?

Nezmeníme tému , na : Čo zajtra na obed ?
U mňa, keď bude obed, tak asi len kúpenský. Neviem ako u Teba, aj tak by som si dala dobrej plnky ku kuraťu:):):) a nešikanuj :):):)
Laco-monter
25.03.10,23:10
U mňa, keď bude obed, tak asi len kúpenský. Neviem ako u Teba, aj tak by som si dala dobrej plnky ku kuraťu:):):) a nešikanuj :):):)

Tak narež do jenského skla rožky,posyp vegetou, omasti trochu,pridaj 4 rozklepnute vajcia ,zalej mliekom

daj zapiecť a možeš to zdelungať.

Dobrú chuť !
kukučka
25.03.10,23:15
vegeta :eek:
jozka56
25.03.10,23:21
Laco pošli rožky, potom môže byť:) ale vegeta = Kucharek:)
Laco-monter
25.03.10,23:28
vegeta :eek:

žiješ v Mali či v Senegale,že ti treba vysvetľovať čo je vegeta ??
jozka56
25.03.10,23:33
žiješ v Mali či v Senegale,že ti treba vysvetľovať čo je vegeta ??
:rolleyes: a zloženie vegety máš preštudované?????
kukučka
25.03.10,23:38
ha ha, v Mali aj Senegale nepotrebujú k vareniu vegetu a ja tiež nie. Žiadala som ťa o vysvetlenie?
Vyjadrila som nesúhlas s tvojim receptom....

PS. podrž myšku a pochopíš...:D
Laco-monter
25.03.10,23:38
:rolleyes: a zloženie vegety máš preštudované?????

Vegeta je u mňa sypké slané korenie do polievky,žltej farby v ktorom sa nachádzajú najemno pomleté kusky koreńovej zeleniny.

Nerozlišujem ako sa práve teraz volá, u mńa to bude stále vegeta...

A pokiaľ niekto by chcel argumentovať, že glutaman a podobne, tak ja argumentujem , že taký E-211 je min. 100x škodlivejší a nachádza sa skoro vo všetkom...

Takže tak.
jozka56
25.03.10,23:47
Tak, dobrú chuť nám, a tie rožky????
Laco-monter
25.03.10,23:51
Tak, dobrú chuť nám, a tie rožky????

Do Jednoty, čo stoji pri našej bytovke ich vozia asi o 03:15 .

Musíš ešte trochu počkať.:)
Laco-monter
25.03.10,23:53
:rolleyes: a zloženie vegety máš preštudované?????
Poznal som takých,čo vyrábali vegetu svoju doma.:)

Lenže nemala už tu žltú farbu.:mee:

Ja používam vegetu, práve kvoli tomu žltému zafarbeniu.
jozka56
25.03.10,23:54
Do Jednoty, čo stoji pri našej bytovke ich vozia asi o 03:15 .

Musíš ešte trochu počkať.:)
A nemala by som už vyraziť, aby som ich u Vás stihla????
Laco-monter
25.03.10,23:58
A nemala by som už vyraziť, aby som ich u Vás stihla????

Nezahlcujme tému SPAMOM !:(

A nevytvárajme témy v téme !

Ako už veľakrát upozorňoval Najvyšší šef porady.

Zajtra príde "RZ" a bude sa sťažovať, že tu nenašiel nič podnetné...:D
jozka56
26.03.10,00:01
No dobre laco-monter, múku aj všetko, čo treba mám, nikde sa hrabať v noci nebudem, zajtra si rožky napečiem. Vieš.:) A dám si ich čerstvé s maslom.
kukučka
26.03.10,00:16
žlto farbí kurkuma aj šafrán, nevieš? ;)
Jožka, okrem tých rožkov na raňajky by to chcelo aj tip na obed, ja pridám svoj včerajší. Už som tu kdesi písala o orechových celozrných palacinkách, tentoraz som nedala orechy, ale mrkvu rovno z odšťavovača, domáci broskyňový džem. Pre veľký úspech a zásobu nastrúhanej odštavenej mrkvy ich ešte dnes zopakujem.
Maruška54
26.03.10,04:42
mimotemy
nemôžem zohnať tú klasickú tarhoňu - ako má erzet na obrázku. Majú len takú ako nadrobučko posekaná cestovina. Snáď ju neprestali vyrábať?:eek:
aj z Metra "aro" je dobrá
Deganova
26.03.10,05:22
aj z Metra "aro" je dobrá
Ja kupujem Cesi alebo CBA tarhoňu a s obidvoma som spokojná.
calawen
26.03.10,06:37
dnes urobím špenát, aj drobec dostane...
dogicka
26.03.10,07:04
žlto farbí kurkuma aj šafrán, nevieš? ;)
Jožka, okrem tých rožkov na raňajky by to chcelo aj tip na obed, ja pridám svoj včerajší. Už som tu kdesi písala o orechových celozrných palacinkách, tentoraz som nedala orechy, ale mrkvu rovno z odšťavovača, domáci broskyňový džem. Pre veľký úspech a zásobu nastrúhanej odštavenej mrkvy ich ešte dnes zopakujem.

Prosím, pridaj recept....;)
ZEvina
26.03.10,07:33
Spýtam sa, poinformujem. Myslíš že máme ešte staré zásoby, z vojny?


:D:D:D:D a ja mám oprskaný monitor! Vďaka, že ste ma uistili, že ju ešte vyrábajú, ja ju tiež milujem! Tak idem zháňať ďalej!
Ale aby som nebola len mimotemy
Dnes na obed: Fazuľová polievka na kyslo, fašírky, zemiakový šalát.
Žabinka
26.03.10,08:51
Dnes, zajtra, pozajtra bude niečo ako hovädzia roštenka, ryža, dusená zelenina. Polievka ešte neviem, keďže je mäso, tak dáka jednoduchá, napr. cesnaková alebo pórová. Ale ja budem mať dnes grécky šalát, konečne som kúpila na trhu zeleninu, ktorá sa už začína podobať na zeleninu aj farbou, nielen tvarom. A šalát preto, lebo večer mám dohodnutú pizzu. :)
ZlaticaB
26.03.10,10:07
No čo iné keď zas bol na ponuke v jedálni len vyprážaný syr s hranolkami a mäso. Keďže mäso v piatok nejem tak zvýťazil vyprážaný syr ako stále. Asi sa ho nikdy neprejem. Nezdravé ale chutnučké!
osky
26.03.10,10:20
presne ako vravis-u nas je tiez po 100 rokoch vyprazany syr,ale zemiacky si dame len varene v supke,/osupane pretlacit cez mriezku a trosku poopekat na olivovom oleji,petrzelka na to a mnam./,k tomu miesana dusena zelenina a mrkvovy salat.
osky
26.03.10,10:21
ale na veceru si dame peceneho pstruha a k tomu parenu brokolicu.
erzet
26.03.10,10:32
:D:D:D:D a ja mám oprskaný monitor! Vďaka, že ste ma uistili, že ju ešte vyrábajú, ja ju tiež milujem! Tak idem zháňať ďalej!
Ale aby som nebola len mimotemy
Dnes na obed: Fazuľová polievka na kyslo, fašírky, zemiakový šalát.
Opucuj monitor. Na jar treba. Takže už netreba pátrať.
erzet
26.03.10,11:59
Pri tom kurati je tuším plnka, tu môžem:)
nedám
erzet
27.03.10,10:29
13. týždeň
Maruška54
27.03.10,10:36
brokolicovosyrová omáčka s cestovinou
mousek
27.03.10,11:26
Kuracie nohy grilované kedže už je tak teplo vonku plus zemiaky. Polievka zemiaková kyslá.;)
babka - ježibabka
27.03.10,11:34
Polievka cesnaková a po dĺĺĺĺĺĺĺhej dobe cícerová kaša so škvarkami a uhorka - mňam. Kaša sa ušla okoštovať aj susede, lebo ona cícer nesadí. Zajtra bude nejaká fašírka. Ešte neviem aká a s čím. Mleté mäso je už v chladničke.
uct2007
27.03.10,11:43
Dnes - šošovicová s párkom a parené buchty ...
Zajtra - slepačia polievka s pečienkovými haluškami, kuracie rezance s nivovou omáčkou, ryža, americké zemiaky (muž ryžu a ostatní zemiaky), dezert :tiramisu :-) mňam
kukučka
27.03.10,12:52
Prosím, pridaj recept....;)


palacinky sa dajú urobiť všelijaké, skúste pohánku a zmes sekaných orechov + strúhané jablko, alebo celozrnú a kokosovú múku, atď, alebo len s celozrnou múkou a štipkou soli, potom slaná plnka. Do cesta dávam aj olej a panvicu pomastím len pred prvou palacinkou.

ja ich robím od oka a zakaždým iné ;)
miešam všelijaké múky okrem obyčajnej pšeničnej, tie mrkvové bol momentálny nápad :)
doplnené:
vajíčka, mlieko samozrejme, hoci ja dávam vodu ;)
a keď sa trhajú, trochu ryžovej múky /maizenu?/
adi11
27.03.10,13:21
farancuzska polievka, palacinky s tvarohom a slahackou
dogicka
27.03.10,14:16
ja ich robím od oka a zakaždým iné ;)
miešam všelijaké múky okrem obyčajnej pšeničnej, tie mrkvové bol momentálny nápad :)

Nedávaš tam ani vajíčko,ani mlieko?
Laco-monter
27.03.10,14:22
Polievka cesnaková a po dĺĺĺĺĺĺĺhej dobe cícerová kaša so škvarkami a uhorka - mňam. Kaša sa ušla okoštovať aj susede, lebo ona cícer nesadí. Zajtra bude nejaká fašírka. Ešte neviem aká a s čím. Mleté mäso je už v chladničke.

So škvarkami ?

U nás volajú škvarkami, vyškvarené kusky predtým surovej slaniny, ktorá sa vo veľkom hrnci varila na masť .
babka - ježibabka
27.03.10,15:22
So škvarkami ?

U nás volajú škvarkami, vyškvarené kusky predtým surovej slaniny, ktorá sa vo veľkom hrnci varila na masť .
Áno. Presne to isté. Mávali sme ju aj s údeným mäsom, ale dedko údené kvôli cukrovke a tlaku veľmi nemôže a mne od istého času (jeden a pol roka) údeniny a predstav si aj čokoláda, čo som niekedy nie jedla ale priam hltala prestali chutiť. Preto boli na vrchu na kaši škvarky.
mysimis
27.03.10,15:33
Kuracie prsia so syrom a broskyňou, 1/2 hranolky, 1/2 ryža + zeleninový šalát.
osky
27.03.10,16:27
kedze je dnes sobota a koooopu roboty,v noci sa uvarila hovädzia polievka s kopou mäsovych kosti.
takze obed bol jasny-hovädzia polievka so slizkami,a mäsko s kosti s chlebom a kyslou uhorkou-ziadne velke vyvaranie.
ako doplnok kysnuta orechova strudla/z mrazaka este z pred dvoch tyzdnov....:D/

zajtra bude peceny udeny bocik,zemlove knedle a cervena kapusta;ja zemiaky
KATA50
27.03.10,18:50
Zajtra skúsim zeleninovú polievku s krupicovými haluškami, bravčová panenka s broskyňou a syrom + ryža s kukuricou.
adi11
28.03.10,09:55
Mäsová polievka z chrbtiny a gulášik z knedlou .
Kazu
28.03.10,16:40
Dnes sme mali makovú polievku. Vnučka mi pomáhala variť a vyjedala zostatok maku čo sa nepomestil do štrúdle. Odstavila som mäsovú polievku a v nestráženej chvíli mi tam prihodila maku, lebo ona má sladký makáč rada a určite bude dobrý aj v polievke :--- Ešte že ten mak zostal na vrchu a dal sa pozberal naberačkou.
Zdenka 0705
29.03.10,09:52
Pohánka s bryndzou /na teplej pohánke sa bryndza roztopí/ a na vrch usmažená cibuľka.
Lubaba
29.03.10,10:32
Dnes sme mali makovú polievku. Vnučka mi pomáhala variť a vyjedala zostatok maku čo sa nepomestil do štrúdle. Odstavila som mäsovú polievku a v nestráženej chvíli mi tam prihodila maku, lebo ona má sladký makáč rada a určite bude dobrý aj v polievke :--- Ešte že ten mak zostal na vrchu a dal sa pozberal naberačkou.

ahoj, toto ma pobavilo, "dobrý recept"
škoda že nemôžem pridať ešte bodík

zábavné = :)
erzet
29.03.10,19:52
Rascová polievka s vajcom, zemiaková baba, 0,2 dcl zákvas (ak tam niekomu chýba zákvas, tak ten neľúbim)
jana007
30.03.10,10:57
Frankfurtská polievka, vyprážané šampióny, zeleninový šalát.
Danielle369
30.03.10,11:07
Dostali sme domáce jaternice...k tomu urobím uvarené zemiaky a ako zákusok budú oškvarky...a ja ich lúbim s horčicou..a ked toto pojeme asi padneme do duchny:)
tom_i
30.03.10,11:24
Na obedík zeleninková polievka s halukami a k tomu špagety s mortadelou nadstavenou postúhanou párkou a cesnakom :) taká menšia rýchlovka
jana007
30.03.10,11:28
Dostali sme domáce jaternice...k tomu urobím uvarené zemiaky a ako zákusok budú oškvarky...a ja ich lúbim s horčicou..a ked toto pojeme asi padneme do duchny:)
Tú duchnu tíško závidím ....
kukučka
30.03.10,11:53
včera bravčové na paprike, ryža, v noci tlačenka s cibuľou,
dnes stačí surová zelenina, poprípade niečo vykňúram zo špajze, treba likvidovať zaváraniny.
Okrem toho ma chytila alergia na istých zákazníkov tak Pulmoran, výborný prieduškový čaj
Gapo
30.03.10,16:33
Zemiaková polievka, pečené kurča na kyslej kapuste a opekané zemiaky.
adi11
30.03.10,16:46
U nas dnes taky dietny obed..rajcinova polievka a leco so zemiakmi..musim to ist dohnat..:D...darmo maso je len maso..:mee:
erzet
30.03.10,18:47
Zeleninová polievka, čevapčiči, varené zemiaky, horčica, cibuľka

Môj gulášček
osky
31.03.10,06:23
vcera sme mali
zajacie nugety-mala som doma 3 velke zajacie chrbty,tak som vyrezala mäso od kosti a nakrajala na uhladne male kolieska,tie som posolila a obalila v cesticku a nasledne v struhanke. no a klasicky vysmazila.
k tomu zemiakove pyre a hlavkovy salat.lepsie ako z Mcdonaldu...:---:)

z kosti co ostali som uvarila trosku polievky,ktoru budeme mat na dnes.
ale mäsa bolo dost vela,tak zo zvysnych platkov este urobim dnes
pecene spizy /na spajlu ponapichovat na striedacku zajacie platky,chili klobasku,papriku a cibulu-dat do rury upiect/s cervenou kapustou a parenymi zemiakmi.;)
jana007
31.03.10,10:08
Šošovicová polievka s klobáskou, makové šúlance.
Dáša_
31.03.10,10:33
no a ja om prave dorobila danové, tak sa idem pozrieť, či doma ešte niečo na jedenie nájdem, alebo bude iba chlieb s maslom :) Ak nájdem chlieb a maslo...
Lubaba
31.03.10,10:41
polievka = dobrý pocit z konečne odovzdaných DP

hlavné jedlo = hovädzie na zelenine, ryža
Lubaba
31.03.10,10:43
Šošovicová polievka s klobáskou, makové šúlance.

dobrý nápad, to mám rada len tie šúlance nemá kto šúlať...

užitočné = :)
ale bodík ti nepribudne, ešte sa mi nedá dať
babka - ježibabka
31.03.10,12:34
Dnes bola zeleninová polievka a zabíjačkový tanier - kaša, jaternička, dedko klobása ja bez, uhorka.
babka - ježibabka
31.03.10,12:42
dobrý nápad, to mám rada len tie šúlance nemá kto šúlať...

užitočné = :)
ale bodík ti nepribudne, ešte sa mi nedá dať
K tým šúľancom. Niekde - možno tu na porade alebo na mimibazáre som čítala že vyvaľkané cesto na šúľance pokrájať na 2 cm pásiky a potom krájať podobne ako slíže asi na 1/2 cm a hotovo. Čo na tom, že nemajú špicaté konce. Ale ešte som to ale nerobila.
jojom
31.03.10,14:45
K tým šúľancom. Niekde - možno tu na porade alebo na mimibazáre som čítala že vyvaľkané cesto na šúľance pokrájať na 2 cm pásiky a potom krájať podobne ako slíže asi na 1/2 cm a hotovo. Čo na tom, že nemajú špicaté konce. Ale ešte som to ale nerobila.

JA šúľance robím podobne. Cesto si rozdelím na menšie kusy, urobím dlhú dáždovku rozťapkám a nasekám nožom. Je pravda nie sú ušúľané a nemajú "špicaté konce", ale urobím to rýchlo a na tanieri sa po nich len tak zapráši, tak isto ako keby som sa trápil a šúľal ich. :D
kukučka
31.03.10,20:16
pokračovala som dnes Pulmoranom, ale zakončila výborným, sýtym halaszlé cestou z DÚ
alabut
01.04.10,05:40
ranajky - karamelovy liker
desiata - slivovica
obed - cokoladovy liker
olovrant - slivovica
vecera - mandlovy liker
nocne jedlo - bazovy liker
books
01.04.10,05:42
ranajky - karamelovy liker
desiata - slivovica
obed - cokoladovy liker
olovrant - slivovica
vecera - mandlovy liker
nocne jedlo - bazovy liker

Po takomto výdatnom menu by som sa našla pod stolom a možno aj s hlavou nad záchodovou misou.
Dáša_
01.04.10,05:44
ranajky - karamelovy liker
desiata - slivovica
obed - cokoladovy liker
olovrant - slivovica
vecera - mandlovy liker
nocne jedlo - bazovy liker

no ale dnes je Zelený štvrtok, tak tam podľa možností zaraď ešte niečo zelené :D:D
janka67
01.04.10,08:20
no ale dnes je Zelený štvrtok, tak tam podľa možností zaraď ešte niečo zelené :D:D


čo tak napr. toto:;)
http://www.carat-distillery.com/?sortiment&produkt=pepermintovy-liker
http://www.agent004.sk/index2.php?page_id=53&menu_id=23&noitem[]=13&noitem[]=10&noitem[]=12
calawen
01.04.10,16:07
Dnes dukátové buchtičky a manžel mi ich ofrflal, že nemajú nič spoločné s dukátovými buchtičkami len preto, že som tam dala nie pšeničnú ale špaldovú múku :rolleyes: :mad:
Laco-monter
01.04.10,16:20
Ja som robil "jägereky", ak viete , čo to je.

Br.pečeň sa pokrája na tenké plátky a orestuje sa prudko na masti.

Predtým sa ešte može okoreniť čierným mletým korením a obaliť v hl.múke.

Opečene platky pečene sa po povrchu narežú šikmo osolia sa a potrú sa trochou horčice v ktorej je prelisovaný cesnak.
wagner
01.04.10,17:02
no ale dnes je Zelený štvrtok, tak tam podľa možností zaraď ešte niečo zelené :D:D

mimotemyŽe by pepermintový likér?:D
erzet
01.04.10,17:09
Špenát
kukučka
01.04.10,17:48
dala by som si všetko čo ponúkate, najradšej ten špenát
práve mi tu pod nos dala dcéra bezlepkové palacinky a tiež som ofrflala, že robím lepčie :D
Laci milujem aj pečeň, ale tá tvoja jägera nevidela :---
- jägereček sú vnútornosti z diviny
58vlasta
02.04.10,12:05
JA šúľance robím podobne. Cesto si rozdelím na menšie kusy, urobím dlhú dáždovku rozťapkám a nasekám nožom. Je pravda nie sú ušúľané a nemajú "špicaté konce", ale urobím to rýchlo a na tanieri sa po nich len tak zapráši, tak isto ako keby som sa trápil a šúľal ich. :D


V utorok mi zostala zemiaková kaša, pre jedného veľa, pre dvoch málo. Tak so do nej šmykla jedno vajce a hrubú múku. Cesto som vyvaľkala a radielkom som nakrájala na asi pol x tri, štyri cm, aj väčšie, lebo sa mi nechcelo šúľať...Boli výborné s masielkom a nutelou...:---
kačer
02.04.10,13:16
mnam, aj tak robím
alabut
02.04.10,17:30
Dnes mi dozrelo kilo syreckov. Nemozem ich odfotit, pokazil sa mi fotak.

Cely den post - chlieb s maslom a olomockymi syreckami, bylinkovy caj. Vylizovanie misiek, v ktorych manzelka miesa plnky do kolacov.
Dezert - jogurt s mandlovym likerom.
Lenka1979
02.04.10,17:44
Dnes mi dozrelo kilo syreckov. Nemozem ich odfotit, pokazil sa mi fotak.

Cely den post - chlieb s maslom a olomockymi syreckami, bylinkovy caj. Vylizovanie misiek, v ktorych manzelka miesa plnky do kolacov.
Dezert - jogurt s mandlovym likerom.

...tak to sa Ti celkom dobre ušlo cez pôst..:D:D:D, suchá hrianka-nem???:---
jozka56
02.04.10,20:31
Špenát
A ten baranček???? umelý alebo "ozajstný", takého chcem:)
Maruška54
02.04.10,20:56
A ten baranček???? umelý alebo "ozajstný", takého chcem:)
Jožka ja zajtra pečiem...dobehni si
jozka56
02.04.10,21:00
Jožka ja zajtra pečiem...dobehni si
Ahoj Maruška nežartuj:):):):)
Maruška54
02.04.10,21:02
Ahoj Maruška nežartuj:):):):)
nežartujem...budeš aspoň pomocnú silu robiť
jozka56
02.04.10,21:06
nežartujem...budeš aspoň pomocnú silu robiť
Maruška zajtra som od mrkudomrku v robote, teda do 23h:rolleyes:
Kazu
02.04.10,21:38
Maruška zajtra som od mrkudomrku v robote, teda do 23h:rolleyes:

Jožka, ani nechci vedieť ako som to prečítala :D:D:D Radšej už idem spať :---
willma
03.04.10,07:21
na obed veru neviem ale plán dňa: na sporáku zemiaky, vajcia, cvikla, v ďalšej várke mrkva, nejaký ten nálev, údená rolka (alebo vari dve)? Forma na barana nachystaná a vyumývaná, poraďácky recepis od Vlastičky nachystaný. Nodo večera mám čo porábať, Ozaj a foťák na nabíjačke,nech aj nejaká pamiatka zostane :D
mamminta
03.04.10,08:02
pečená kača, kapusta, knedľa ;)
Maruška54
03.04.10,08:33
u mňa zapekané kuarcie prsia s ananásom, šunkou a syrom, karí ryža, baránok je už upečený tiež podĺa receptu Vlastičky
truch
03.04.10,08:47
pečená kača, kapusta, knedľa ;)
Tiež to isté:):):)
Dáša_
03.04.10,09:53
ja som dnes pôvodne plánovala niečo dietne, ale keď som to tu prečítala, tak údené mäso a cibuľovo-zemiakový šalát
Kazu
03.04.10,09:55
pečená kača, kapusta, knedľa ;)

To bude zajtra. Dnes bude čína.
babka - ježibabka
03.04.10,10:13
Keď je biela sobota, tak polievka biela - šalátová a bude už veľkonočná baba, lebo jej robím na obrovský plech z 20 rožkov, 20 vajec a veľkého kolena, aby bolo na 3 dni dosť. Zajtra kačica a v pondelok šnicle. Tie budú iba podľa potreby. Mám ich v mrazničke obalené.
Všetkým Vám prajem príjemné sviatky a veľa šibačky a oblievačky. Mužom zasa vodky.
KATA50
03.04.10,12:45
U nás dnes ešte pôstne. Pečené zemiaky na tymiáne - v rúre a k tomu acidofilné mlieko.
Zajtra - slepačia polievka, morčacie stehná s grilovanou medovocesnakovou mrkvou, morčacia roláda plnená slivkami, ryža s kukuricou, šalát z čínskej kapusty s mandarínkami.
Prajem všetkým požehnané a milosti plné veľkonočné sviatky.
alabut
03.04.10,13:20
Ked je post tak plneny kapustny list, poleva z olomockeho syrecka, chlieb, bylinkovy caj, postna slivovica, postny cokoladovy liker.
Danielle369
03.04.10,14:15
Ja som práve dopiekla také malé bryndzové pagáčiky(recept z Porady)..a kedže muž ešte pôsti do večera tak ja zapraženú polievku s rozhabarkovanými vajciami. A v chladničke mi odpočíva piškotova nepečená torta..to bude k telke..
Dáša_
03.04.10,14:46
Ked je post tak plneny kapustny list, poleva z olomockeho syrecka, chlieb, bylinkovy caj, postna slivovica, postny cokoladovy liker.

mimotemypôstna slivovica znamená, že v kvase neboli žiadne červíky? Alebo niečo iné?
alabut
03.04.10,15:54
Postna slivovica - ze ju zapijem cistou vodou :-)
Gapo
03.04.10,15:58
Lenivé španielske vtáčky (alebo kuchár) ?:D:D
cathyc
03.04.10,19:19
moja dcéra rozhodla...žiadne údené a žiadne pečenie. Takže dnes to bola kapustnica ešte od včerajška a zajtra ryba s ľahkým zemiakovým šalátom. Už aby sa vydala...nech terorizuje niekoho iného.
kukučka
03.04.10,19:27
smotanová s haluškami, naša najmilšia polievka / vývar z údeného/
Danielle369
04.04.10,08:02
Dnes muž varí moje najoblúbenejšie jedlo...kuracie rezne,ryža,a šalát z čínskej kapusty s nastrúhaným syrom a olivami..dúfam že sa mu to podarí jak sa patrí :)
Maruška54
04.04.10,08:20
jožkááá ten sľúbený baránok keď už si neprišla
Danielle369
04.04.10,08:28
jožkááá ten sľúbený baránok keď už si neprišla

Maruš je nádherný prekrásny...si šikulka...
Ivana Š
04.04.10,09:33
dnes to, čo navarí maminka - sme pozvaní k obedu :)
mamminta
04.04.10,10:00
dnes to, čo navarí maminka - sme pozvaní k obedu :)

:D aj my.....
tie maminky sú poklady :)
jozka56
04.04.10,13:13
jožkááá ten sľúbený baránok keď už si neprišla
Maruška aký je pekný, určite je aj dobrý a sladkýýýý:)
truch
04.04.10,17:10
jožkááá ten sľúbený baránok keď už si neprišla
Maruška, je krásny:):)
Moja mamina tiež urobila baránka, pekného, bielučkého, len mu urobila obrovské oči z čokolády, že vyzeral ako mimozemšťan:D
alabut
04.04.10,17:43
Manzelka pecie stedrak, pijem pivo, sledujem ako sa pri peci obracia, je dobre mat vrtku manzelku :-)

Nacriem do jogutu bieleho, polejem ho mandlovym likerom, zahryznem jej kolacik, pustim este jedno pivo, pustim telku, dnes dam slivovici pokoj.
ski555
04.04.10,19:14
Manzelka pecie stedrak, pijem pivo, sledujem ako sa pri peci obracia, je dobre mat vrtku manzelku :-)

Nacriem do jogutu bieleho, polejem ho mandlovym likerom, zahryznem jej kolacik, pustim este jedno pivo, pustim telku, dnes dam slivovici pokoj.
toto nie je nič osobné,len ste mi pripomenuli jeden vtip.
manžel hovorí manželke:
-ak budem na tom veľmi zle,vypni prosím ťa všetky doležité funkcie,ktoré ma budú držať pri živote.
Manželka vstala,vypla telku,video,chladničku,vzala mi pivo a vyliala do WC.
No nie je ....../veľmi milá a starostlivá/.:)Ospravedlňujem sa za príspevok mimo témy,ale nedalo mi
Zdenka 0705
05.04.10,07:04
troška mimotemy, sú to raňaky...baránok z bielkov a maku, bez tuku, biskupský chlebíček zo špaldovej múky s brusnicami a orechmi, bez tuku ;)
alabut
05.04.10,08:29
Dnes:
Ranajky - vela vody studenej, syrova misa, slivovica
obed - to iste
vecera - vrciaca manzelka, osviezujuci spanok
truch
05.04.10,08:29
Široký výber:
Rezne, údené, šalát, obložená misa.
Na dokŕmenie sa: kukuričné keksíky, slané tyčinky, thiramisu, oriešky:):)
uct2007
05.04.10,10:04
Široký výber:
Rezne, údené, šalát, obložená misa.
Na dokŕmenie sa: kukuričné keksíky, slané tyčinky, thiramisu, oriešky:):)

Truch...to si o našej chladničke písala ?? :D Aj rezne,aj údené,šalát, obložená misa.....
Aj slané tyčinky, aj thiramisu...no my nemáme kukuričné keksíky,ale za to máme ešte mramorový zákusok :)
erzet
05.04.10,12:41
Už som tu zasa. Bohužiaľ?

Pikantná pečienka
Buchta snov
Biskupský chlebíček
Borovička
babka - ježibabka
05.04.10,13:04
Už som tu zasa. Bohužiaľ?

Pikantná pečienka
Buchta snov
Biskupský chlebíček
Borovička
Tá buchta vyzerá pekne. Asi bola aj dobrá.
osky
05.04.10,14:30
tradicne rakuske menu:
zeleny stvrtok:post-spenat,voske oci a varene zemiaky
velky piatok:post-ryba
biela sobota:uz sa jedava mäso

u nas ale bola este aj
sobota postna a jedli sme vajickovu natierku s pazitkou,syry a rozne druhy chleba a peciva,
az po omsi-vecer sme sa pustili do udenej rolky,udeneho bociku,roznych salam a slaninky,
no a konecne aj do
velkonocneho baranka/orechovy s nastruhanou cokoladou ,naliaty rumom,potrety jahodovym dzemom a osypany kokosom-masla z marcipanu,uska z mandli a ocka z cokolady/a
zajacikov/s datlami,figami,pomarancovou kandizovanou korou,naliati rumom,potreti marhulovym dzemom a poliati cokoladovou polevou-dozdobeni vyslahanym bielkom/.

nedela-obed v restauracii
dnes-peceny zajac nadety plnkou,cervena kapusta,ryza,hlavkovy salat,vyssie spominane mucniky

vecer-plnene vajicka/uvarene vajicka prekrojit napoly,vybrat zltky a vyslahat ich s tvarohom,solou ,troskou mlieka,masla a struhanym syrom;spricom potom naniest do bielych poloviciek a ozdobit kuskom papriky,kocockou udeneho,pazitkou ci petrzlenovou vnatkou/,
syrove slimaky,sladke mucniky spominane vyssie,ovocie
calawen
05.04.10,15:24
1.4. netradične dukátové buchtičky,
2.4. jidášky,
3.4. kuracina a la italiana a americké zemiaky,
4.4. cestovinový šalát,
5.4. pečené morčacie stehno a zemiakový šalát,
zajtra by mal byť brokolicový nákyp
erzet
05.04.10,15:27
Tá buchta vyzerá pekne. Asi bola aj dobrá.
Je dobrá, je tu, medzi receptami BUCHTA HIMALAJE, pod názvom BUCHTA SNOV: http://www.porada.sk/t112296-p23-recepty-s-obrazkami-rozne.html
osky
06.04.10,12:06
dojedli sme zajka a plnene vajicka zo vcera,
varim kotlikovy gulas-bude aj na 3 dni....:D:)
alabut
06.04.10,13:49
Nadrobno - cinska kapusta, salama, sol, olej, korenie, k tomu jogurt a chlieb, bylinkovy caj + mandlovy liker.
erzet
06.04.10,18:48
14. týždeň
erzet
06.04.10,18:52
Hŕstková polievka, francúzske mäsové guľky, varené zemiaky, uhorka (tie francúzové guľky boli dobré)
cathyc
06.04.10,19:08
Hŕstková polievka, francúzske mäsové guľky, varené zemiaky, uhorka (tie francúzové guľky boli dobré)
Vyzerá to naozaj dobre. Zvažovala som čo zajtra navariť. Takže už mám asi tip.
marjankaj
06.04.10,20:06
Hŕstková polievka, francúzske mäsové guľky, varené zemiaky, uhorka (tie francúzové guľky boli dobré)

Ty si na francúzov?:---:)
erzet
06.04.10,20:39
Ešte to tak, ja som inak orientovaný, ale francúzáky nie sú zlé.
cathyc
07.04.10,04:17
Ešte to tak, ja som inak orientovaný, ale francúzáky nie sú zlé.
máš na mysli to náradie? To fakt nie je zlé. Síce neviem na čo slúži, ale dobre to znie.
KATA50
07.04.10,10:05
Keďže ostalo nejaké to údené-skúsime zapekané cestoviny s údeným zaliate smotanou s rozhabarkovaným vajcom. K tomu cvikla, alebo kyslé uhorky.
marjankaj
07.04.10,10:57
Ešte to tak, ja som inak orientovaný, ale francúzáky nie sú zlé.

No presnejšie by bolo "normálne" :D A dostať francúzákom, asi by si nepoďakoval.:rolleyes:
erzet
07.04.10,13:14
No presnejšie by bolo "normálne" :D A dostať francúzákom, asi by si nepoďakoval.:rolleyes:
Ja som myslel francúzske zemiaky.
erzet
07.04.10,14:42
Gulášová polievka (mäso nikde), segedínsky guláš (dobrý, asi varila Márgit), knedľa.
Maruška54
07.04.10,14:49
Gulášová polievka (mäso nikde), segedínsky guláš (dobrý, asi varila Márgit), knedľa.
ale zato zelá ti dali moc
cathyc
07.04.10,15:16
Gulášová polievka (mäso nikde), segedínsky guláš (dobrý, asi varila Márgit), knedľa.
nebola tá istá polievka už včera. Ak nie tak teda aspoň tak isto vyzerala. Inak mohli by dávať väčšie taniere, lebo takto polovica zostane na tácke.
Gapo
07.04.10,15:32
No presnejšie by bolo "normálne" :D A dostať francúzákom, asi by si nepoďakoval.:rolleyes:
Keby to bol francúzák určite by sa poďakovali aj viacerí:D:D:D:D:D;)
frederyka
07.04.10,15:49
Zemiaková polievka s hráškom. K tomu opečená na kocky nakrájaná žemľa... Zeleninový šalát s kuracím mäskom