Žabinka
07.04.10,18:44
Toto bude až zajtra. Zelenina s opečenými kuracími prsiami, zapečené v syrovej omáčke(kúpenej), cestovinová príloha.
cathyc
07.04.10,16:48
Toto bude až zajtra. Zelenina s opečenými kuracími prsiami, zapečené v syrovej omáčke(kúpenej), cestovinová príloha.
to vyzerá byť mňamka.
Žabinka
07.04.10,16:54
to vyzerá byť mňamka.
Veď aj je. A ako vonia.:) Neviem, či vydrží do zajtra.:D
cathyc
07.04.10,17:06
Veď aj je. A ako vonia.:) Neviem, či vydrží do zajtra.:D
no ja by som sa veru do toho hneď pustila. Výčitky by prišli až po....
erzet
07.04.10,18:50
Keby to bol francúzák určite by sa poďakovali aj viacerí:D:D:D:D:D;)
Koho obťažujú moje príspevky, nemusí ich čítať alebo má aj iné možnosti.
erzet
07.04.10,18:52
ale zato zelá ti dali moc
V segedínskom bolo dosť mäsa. To dá knedľu, mäso a zaleje kapustou. Takže každému dáva mäso najprv.
erzet
07.04.10,18:53
nebola tá istá polievka už včera. Ak nie tak teda aspoň tak isto vyzerala. Inak mohli by dávať väčšie taniere, lebo takto polovica zostane na tácke.
Nie, včera nebola rovnaká včera bola fakt hŕstková.
cathyc
07.04.10,19:05
Nie, včera nebola rovnaká včera bola fakt hŕstková.
to je paráda akú pozornosť získavaš práve tým, že Ti môžeme nakúkať do hrnca. Pravá slovenská mentalita.
erzet
07.04.10,21:45
to je paráda akú pozornosť získavaš práve tým, že Ti môžeme nakúkať do hrnca. Pravá slovenská mentalita.
a ešte mi chcú dať francúzákom.
cathyc
08.04.10,07:48
a ešte mi chcú dať francúzákom.
ešte to tak. Komu by sme potom pod pokrievku nazerali?
trisestri
08.04.10,07:54
KATA50
09.04.10,08:40
No lokše s acidofilným mliekom, alebo s kyslou kapustou, už dávno neboli. Najvyšší čas urobiť.
cathyc
09.04.10,08:43
ja dnes len takú rýchlovku. Kuracie pečienky na spôsob číny s cestovinkou. Bez polievky, lebo nemám kde poriadne variť. Celú kuchyňu mám rozbúranú.
jozka56
09.04.10,10:21
Sestra mala už o 10.h urobené a vysmažené zeleninové fašírky, a nedaj si, takže som mala skorý obed:)
adi11
09.04.10,11:37
fazulova polievka od vcera a vysmazany karfiol s pecenymi zemiakmi a tatarkou:)
luluba
09.04.10,13:50
Ja som dnes robila žemľovku, lebo mäsa už máme až až :-)
janka67
09.04.10,15:35
práve varím takéto niečo
http://www.mimibazar.sk/recept.php?id=3641
Gapo
09.04.10,18:21
Španielske vtáčiky lenivého kuchára.:D
Dáša_
09.04.10,18:24
krémová hrášková polievka z mrazeného hrášku s krupicovými haluškami a cestoviny od včera - aby sa nepovedalo, tak som ich zohriala a pridala kocky slaniny a domáce vajíčka.

a na večeru krupica z mlieka z automatu v trenčanskom laugaríciu:)
erzet
09.04.10,18:27
Na obed: banán
Na večeru: dve červené slivky
osky
09.04.10,18:38
moj muz varil veceru:Kaiserschmarn-on s jablkovym,ja s ceresnovym kompotom.
a mame po diete:---:D
ale uznavam,ze stal za hriech.mnam.
cathyc
09.04.10,18:41
Na obed: banán
Na večeru: dve červené slivky
Pôst?
erzet
09.04.10,18:44
Pôst?
Ty si tu nová?
cathyc
09.04.10,18:47
Ty si tu nová?
v tejto téme áno, tak ma pouč...
Dáša_
09.04.10,18:51
v tejto téme áno, tak ma pouč...

erzet má predsa každý pietok ovocný deň :cool::cool:
erzet
09.04.10,18:53
v tejto téme áno, tak ma pouč...
V piatok mávam ovocno-zeleninový deň. Nie dieta, iba tak. Neberiem to však ako zákon, teda, keď je nejaké stretko, akcoška, návšteva tak to bohužiaľ chtiac poruším, a toto vieš prvá: z toho dôvodu prechádzam s tým dňom na stredu.
cathyc
09.04.10,19:00
V piatok mávam ovocno-zeleninový deň. Nie dieta, iba tak. Neberiem to však ako zákon, teda, keď je nejaké stretko, akcoška, návšteva tak to bohužiaľ chtiac poruším, a toto vieš prvá: z toho dôvodu prechádzam s tým dňom na stredu.
ja občas robievam 5 dňový totálny pôst, ale toto sa mi páči viac. Nie je to také obtiažne. Inšpiroval si ma. Tá streda je fakt lepšia.
cathyc
09.04.10,19:01
erzet má predsa každý pietok ovocný deň :cool::cool:
už budem múdrejšia. Dík.
erzet
09.04.10,19:12
ja občas robievam 5 dňový totálny pôst, ale toto sa mi páči viac. Nie je to také obtiažne. Inšpiroval si ma. Tá streda je fakt lepšia.
Mal som taký deň v stredu a piatok a schudol som 15 kg. Nepýtaj sa ma za koľko, ale nie za dlho. To sa mi však v stredu v noci a piatok o klobáske aj snívalo.
cathyc
09.04.10,19:14
Mal som taký deň v stredu a piatok a schudol som 15 kg. Nepýtaj sa ma za koľko, ale nie za dlho. To sa mi však v stredu v noci a piatok o klobáske aj snívalo.
ja keď držím ten môj 5 dňový tak už na tretí deň píšem kuchárske knihy a nonstop pozerám TV Paprika.
erzet
10.04.10,07:18
15. týždeň
Maruška54
10.04.10,07:26
koložvárska kapusta podľa receptu od Maríny
Kazu
10.04.10,07:39
Mal som taký deň v stredu a piatok a schudol som 15 kg. Nepýtaj sa ma za koľko, ale nie za dlho. To sa mi však v stredu v noci a piatok o klobáske aj snívalo.

Ja tiež potrebujem schudnúť, ale celý deň na mrkve?:D Zo začiatku asi skúsim len také ovocno-zeleninové odpoludnie :--- Možno aj to pomôže nejaké to kilo-dve /pribrať?:D/ Aby som neodbočila od témy: U nás bude dnes rizoto.
Marína
10.04.10,07:57
koložvárska kapusta podľa receptu od Maríny
Maruška, nech vám chutí.:) Už musím aj ja uvariť, mňam.;)
U nás hustá gulášová polievka z býčej kližky, okrem zemiakov aj s nočkami. Tie do guľášu nerobím s mliekom ale s vodou, aby neskysol.
Tiež kysnuté slané pečivo so syrom a šunkou.
Maruška54
10.04.10,08:23
Maruška, nech vám chutí.:) Už musím aj ja uvariť, mňam.;)
U nás hustá gulášová polievka z býčej kližky, okrem zemiakov aj s nočkami. Tie do guľášu nerobím s mliekom ale s vodou, aby neskysol.
Tiež kysnuté slané pečivo so syrom a šunkou.
koložvársku varím prvýkrát, u nás na Záhorí sme varili iné špeciality ale všetko musí by raz prvýkrát tak dúfam že sa podarí
Marína
10.04.10,08:57
Maruška, určite sa podarí, na tom nemáš čo pokaziť. Ja v tejto dobe už kapustu preplachujem, naši nemusia veľmi kyslú, a poriadne ju vyžmýkam, aby som ju na cibuľke ozaj pražila bez vody. Tiež ju aj prerežem, aby neboli dlhé vlákna.
Neskôr napíš, ako vám chutila.
Zdenka 0705
10.04.10,09:02
Dnes tiež len tak diétne, už je navarené. Kapustová polievka s rajčinou, u nás sa tomu hovorí "rajčinová kapusta". Aby bolo čo hrýzť, tak aj trošku zemiačikov som dala a 1 PL ovsených vločiek na zahustenie.
Zita5
10.04.10,09:04
Bryndzové halušky so slaninkou údenou a polievočka zeleninová s čísmenkami :)
Dáša_
10.04.10,09:06
A ja stale netuším, čo navariť ....

Asi idem urobit falošný (slepý) guľáš a čo k tomu, ešte netuším
babka - ježibabka
10.04.10,09:58
Dnes je držková z kúpených mrazených držiek. Asi ju mali od iného dodávateľa, tak to boli také na prst hrubé haluše namiesto slížikov. Pláva v polievke iba sem - tam jedna veľká držka. Zajtra bude hovädzie asi na hríbikoch a k tomu zemiaky. Syn doniesol z Moravy väčšie množstvo lacnejšieho hovädzieho, tak ostatné idem porciovaľ do mrazničky na horšie časy.
mysimis
10.04.10,11:02
Ja som robila parížsky rezeň s kašoáu a uhorkovým šalátom, k tomu zeleninová polievka s krupicovými haluškami.
Maruška54
10.04.10,11:04
Ja som robila parížsky rezeň s kašoáu a uhorkovým šalátom, k tomu zeleninová polievka s krupicovými haluškami.
Mirka s čím ste to mali ten parížsky rezeň?
miky64
10.04.10,11:07
chilli von carne a tortily pripravime k zajtrajšiemu obedu decka budu v nebi miluju to
mysimis
10.04.10,11:08
Mirka s čím ste to mali ten parížsky rezeň?

Maruška, moje pršteky to akosi nezvládli......:D
Maruška54
10.04.10,11:11
len som nevedela či to nie je nejaká špecialita ale keď som si to prečítala ešte raz pochopila som
Maruška54
10.04.10,11:21
Maruška, určite sa podarí, na tom nemáš čo pokaziť. Ja v tejto dobe už kapustu preplachujem, naši nemusia veľmi kyslú, a poriadne ju vyžmýkam, aby som ju na cibuľke ozaj pražila bez vody. Tiež ju aj prerežem, aby neboli dlhé vlákna.
Neskôr napíš, ako vám chutila.
Takže po obede jak po výprasku, je doma aj syn a pripomenul mi že aj Lenka - to ako nádejná nevesta zbožňuje koložvársku tak jej pošlem. Mala som v mrazáku potovary, udusené mäsko, kapustu tú som nechala rozmraziť a ocedila som ju aby nebola moc mokrá, dala som klobásu a aj kúsok slaninky, ryžu som mala od včera takže to veľa roboty nedalo. Od utorka totiž polihujem a od včera som na antibiotikách a už je treba robiť aj DPH tak ma napadlo toto všetko schosnovať.
jozka56
10.04.10,11:34
Takže po obede jak po výprasku, je doma aj syn a pripomenul mi že aj Lenka - to ako nádejná nevesta zbožňuje koložvársku tak jej pošlem. Mala som v mrazáku potovary, udusené mäsko, kapustu tú som nechala rozmraziť a ocedila som ju aby nebola moc mokrá, dala som klobásu a aj kúsok slaninky, ryžu som mala od včera takže to veľa roboty nedalo. Od utorka totiž polihujem a od včera som na antibiotikách a už je treba robiť aj DPH tak ma napadlo toto všetko schosnovať.
Ako správna gazdinka:)
babka - ježibabka
10.04.10,12:53
Takže po obede jak po výprasku, je doma aj syn a pripomenul mi že aj Lenka - to ako nádejná nevesta zbožňuje koložvársku tak jej pošlem. Mala som v mrazáku potovary, udusené mäsko, kapustu tú som nechala rozmraziť a ocedila som ju aby nebola moc mokrá, dala som klobásu a aj kúsok slaninky, ryžu som mala od včera takže to veľa roboty nedalo. Od utorka totiž polihujem a od včera som na antibiotikách a už je treba robiť aj DPH tak ma napadlo toto všetko schosnovať.
To bol múdry človek, čo vymyslel mrazničky. Mne sa to veľmi hodilo, tiež keď som nemala čas variť (nie iba kvôli lenivosti), alebo keď som došla z nemocnice a musel mi navariť niekto iný a ničoho okrem toho, čo bolo v mrazničke nebolo.
Ivana Š
11.04.10,16:30
Tento víkend sa u nás pracovalo a pracovalo, (robíme podkrovie), veľká brigáda, plný dom hladných chlapov, takže varenie veľa a vo veľkých hrncoch , a to obskakovanie - kávička, malinovka, minerálka, slivovička ...

Sobota:
Ráno: údená krkovička, šunka, rôzne druhy syra, zelenina, chlieb
Obed: pečené bravčové mäso, knedľa, parená kapusta
Večer: vajíčkový šalát, paprika, rajčina, chlieb

Nedeľa:
Ráno: Spišské párky, chlebík, kremžská horčica
Obed: polievočka, bravčové rezne, pečené zemiaky, hlávkový šalát
Večer: Padám z nôh, som rada, že brigáde je koniec, majstri si po obede ešte dali kávu a ako zákusok bola bábovka
erzet
11.04.10,18:30
Neviete kde je alabut?
wagner
11.04.10,19:25
Neviete kde je alabut?

Posledná návšteva dnes 6,51 hod. Asi nemá chuť s nikým debatovať, alebo nevarí:confused:, možno drží diétu:D
alabut
12.04.10,03:02
Nedrzim dietu, ale chodim na tyzdnovky na chalupu a tam nemam internet ani TV, iba dive vtaky, cudzie psy, macky a inu haved. Ked pridem na vikend domov, venujem sa namiesto kuchyne manzelke, lepsie chuti :-)
Zdenka 0705
12.04.10,06:56
zábavný bodík za tú manželku :D
KATA50
12.04.10,07:35
Ja dnes skúsim pirohy so slivkovým lekvárom - hlavne pre vnúčatá.:) Dcéra nemá čas na pirohy. Však aj ja som ho donedávna nemala.;)
alabut
12.04.10,07:49
Na chalupe si uvarim huspeninu, drozdovu polievku, urobim hrniec jogurtu, sosovicovu polievku s jogurtom, slepy borsc, vypalim poslednu palenku, vypijem posledne vino a zemiaky a zemiaky a zemiaky. V zahrade este nic nerastie, ani zihlava, skusim si spravit plesnivy syr, nakladany syr je nalozeny, olomocke sa konzumuju, dalsie zalozim, zvara a urda su uz vo flasiach spolu so smotanou, ak vyjdem s casom vrhnem sa na mozarellu. Peciem malo, pretoze v peci na pevne palivo sa zle pecie. Namiesto chladnicky mam pivnicu, v noci, ked je mraz, otvaram okna, cez den ich zatvaram, kazde rano sa kupem sa v rieke, z tyzdnovky pridem ako nevyspaty uzimeny zbity pes, manzelka polieci, ochvilu odchadzam :-)
adi11
12.04.10,11:11
ostalo z nedele :)
hovadzia polievka a pecene masko s knedlou a kapustou :)
janaGT
12.04.10,11:19
segedín s knedľou - zo včera
wagner
12.04.10,11:22
Nedrzim dietu, ale chodim na tyzdnovky na chalupu a tam nemam internet ani TV, iba dive vtaky, cudzie psy, macky a inu haved. Ked pridem na vikend domov, venujem sa namiesto kuchyne manzelke, lepsie chuti :-)


Na chalupe si uvarim huspeninu, drozdovu polievku, urobim hrniec jogurtu, sosovicovu polievku s jogurtom, slepy borsc, vypalim poslednu palenku, vypijem posledne vino a zemiaky a zemiaky a zemiaky. V zahrade este nic nerastie, ani zihlava, skusim si spravit plesnivy syr, nakladany syr je nalozeny, olomocke sa konzumuju, dalsie zalozim, zvara a urda su uz vo flasiach spolu so smotanou, ak vyjdem s casom vrhnem sa na mozarellu. Peciem malo, pretoze v peci na pevne palivo sa zle pecie. Namiesto chladnicky mam pivnicu, v noci, ked je mraz, otvaram okna, cez den ich zatvaram, kazde rano sa kupem sa v rieke, z tyzdnovky pridem ako nevyspaty uzimeny zbity pes, manzelka polieci, ochvilu odchadzam :-)

mimotemy alabut, niečo mi tu nesedí: Tu píšeš že pracuješ a tam si sa vyjadril, že si nepohyblivý po úraze.
13-02-10, 08:12 AM #19 (http://www.porada.sk/1295650-post19.html) alabut (http://www.porada.sk/member.php?u=71179)
Senior Member

Členom od: 06-01-08
Príspevky: 271
Súhlasil: 0x
Získal 128 súhlasov
v 82 príspevkoch
PoradaBody: 6
http://www.porada.sk/images/reputation/reputation_pos.gif


Re: kresba, maľba a ostatné výtvarné prejavy
Juuuj, zdaleka (180km) a nepohyblivy (po uraze).
Zdenka 0705
12.04.10,11:46
Nátierka z tuniaka zo včera zmenila konzistenciu - zostala riedka - tak som uvarila cestoviny, pridala pórik, premiešala a posypala Nori vločkami. Napodiv to bolo aj jedlé a zostane i na večeru. ;)
janaGT
12.04.10,11:52
Nátierka z tuniaka zo včera zmenila konzistenciu - zostala riedka - tak som uvarila cestoviny, pridala pórik, premiešala a posypala Nori vločkami. Napodiv to bolo aj jedlé a zostane i na večeru. ;)

čo sú Nori vločky .... nepoznám .....
Zdenka 0705
12.04.10,11:59
Toto som našla na nete, kúpila v predajni zdravej výživy.
Popis produktu: Pobrežná riasa Nori (Porphyra tenera) je najpopulárnejšia z rias - má mnohostranné využitie, jemnú chuť, najvyšší obsah bielkovín, veľa vitamínu C, B a A. Znižuje cholesterol, pomáha pri trávení tukov. Vďaka vysokému obsahu jódu ovplyvňuje štítnu žľazu, podobne ako riasa Kombu.

V tradičnom japonskom liečiteľstve sa riasy používajú na čistenie krvi: odbúravajú cholesterol z tepien, žíl a vlásočníc (tuky a hlieny pri konzumácii mäsa) a zvyšujú ich pružnosť. Tiež sa používajú na podporu imunitného systému. Zbavujú telo ťažkých kovov, chemických zvyškov a rádioaktivity. Vďaka vysokému obsahu minerálov alkalizujú krv. Pri pravidelnom používaní zlepšujú krvný tlak, alergie, reumatizmus i nervové poruchy.



Zloženie: Sušené morské riasy Nori (Porphyra tenera)



Použitie: Ako korenie do polievok a ďalších jedál studenej i teplej kuchyne. Hotové jedlo posypeme nori vločkami podobne ako petržlenovou vňatou.
Ivana Š
12.04.10,13:09
dnes nevarím, spapáme, čo zostalo po víkendovej brigáde
erzet
12.04.10,18:26
Zeleninová polievka, kuracie prsia na zelenine, dusená ryža (trochu nedodusená)
Dáša_
12.04.10,18:39
segedín s knedľou - zo včera

ja som včera navarila najväčší hrniec segedínu (z morčacích pŕs). Od obeda som ho nechala, žil vlastným životom (chlapi ma obsluhovali aj večer). Dnes na obed ma napadlo, ísť sa pozrieť do chladničky, koľko sa ešte budeme boriť s tým segedínom. A skoro som odpadla - tam sa na mňa usmievala iba jedna skromná porcia.

Ale zaujímavé je, že knedľa ostala...
truch
13.04.10,09:33
Zostal mi kus údeného zo sviatkov, tak máme dnes šunkofleky
Maruška54
13.04.10,09:35
pečená krkovička, červená kapusta a vídeňská knedľa podľa Kazu
Dáša_
13.04.10,09:38
šampiňónova smotanová omáčka, prírodné morčacie prsia a knedľa od nedele
jozka56
13.04.10,09:40
Maruška aj ja chcem:), lebo variť sa mi nechce, ale polievku mám tuším ešte zo soboty.
Maruška54
13.04.10,09:44
jožka u mňa to tiež tak vychádza že varím každý druhý deň ale niečo teplé potrebujem do žalúdka a reštauračná strava nenene;)
jozka56
13.04.10,09:46
jožka u mňa to tiež tak vychádza že varím každý druhý deň ale niečo teplé potrebujem do žalúdka a reštauračná strava nenene;)
Mne sa ani do robotovni nechce ísť kúpiť obed, odtiaľ aspoň viem, čo jem:)
Zdenka 0705
13.04.10,10:49
Dnes narýchlo hráškovú polievku s krúpkami.
Na zajtrajší obed som nachystala do pácu morčacie prsia s čerstvým zázvorom, cesnakom, šalotkou, tymiánom, olejom a soľou. Zajtra budem pokračovať. :)
babka - ježibabka
13.04.10,10:56
šampiňónova smotanová omáčka, prírodné morčacie prsia a knedľa od nedele
Daška, neviem to inak zdôrazniť, ale s tou knedĺou to býva aj u nás tak.
babka - ježibabka
13.04.10,11:02
Dnes bola šošovičná polievka a keďže nejako menej konzumujeme buchty, tak som oprášila vyše 40 ročnú remosku a bolo pár lekvarových buchiet,
Zdenka 0705
13.04.10,11:11
Dnes bola šošovičná polievka a keďže nejako menej konzumujeme buchty, tak som oprášila vyše 40 ročnú remosku a bolo pár lekvarových buchiet,
jááj, si mi pripomenula moje kuchárske začiatky ;)...aj žemľovka a bábovka z remosky boli dobré, aj mäsko som piekla, pretože som nemala sporák, len plynový dvojvarič. Oj, to boli časy :):---:)
babka - ježibabka
13.04.10,11:27
jááj, si mi pripomenula moje kuchárske začiatky ;)...aj žemľovka a bábovka z remosky boli dobré, aj mäsko som piekla, pretože som nemala sporák, len plynový dvojvarič. Oj, to boli časy :):---:)
Ja som tam tiež robila všetko. Ale to sme boli ešte mladé a pekné (to sa tak chvália aj muži medzi sebou) :):):)
truch
13.04.10,12:35
Ja som tam tiež robila všetko. Ale to sme boli ešte mladé a pekné (to sa tak chvália aj muži medzi sebou) :):):)
mimotemyTeraz sme už len pekné:):), ba čo pekné, krásne:D:D
erzet
13.04.10,13:12
mimotemyTeraz sme už len pekné:):), ba čo pekné, krásne:D:D
úžasné
Deganova
13.04.10,13:19
Môj krstný tvrdí boli sme mladý a krásny a teraz sme už iba to "a".
buchač
13.04.10,13:32
Môj krstný tvrdí boli sme mladý a krásny a teraz sme už iba to "a".

....nedá mi zareagovať....

Nech krstný vraví sám za seba ...;):---:---:D:D:D
vieroslava
13.04.10,13:37
pečená krkovička, červená kapusta a vídeňská knedľa podľa Kazu
Kde nájdem recept na tú knedľu?
jozka56
13.04.10,13:37
....nedá mi zareagovať....

Nech krstný vraví sám za seba ...;):---:---:D:D:D
:D:D:D:D:D
Maruška54
13.04.10,13:55
Kde nájdem recept na tú knedľu?
v receptoch na plnku do kuraťa;)
Maruška54
13.04.10,13:59
aha ho:

Keď robím plnku do kuraťa, používam chleba. Ak robím plnku varenú, tak rožky pokrájam na kolieska a na plechu upečiem do červena a až potom primiešam k cibuľke a pečienkam.
Robievam aj "vídeňskú" knedlu, používam ako prílohu ku kapuste a pečenému mäsu. Je to opražená cibuľka, petržlenová vňať, cesnak, opečené rožky /ale nám lepšie chutí chleba/, korenie, soľ, asi lyžica detskej krupice a zalejem vodou v ktorej som dobre rozšľahala vajíčko, tak aby sa voda spenila. Naplním do salámového sáčka a uvarím. Takúto knedlu robievam aj k omáčke a hovädziemu, ale vtedy pridám opražiť aj sušené hríby.
Keď použijem chleba, nemôže to byť taký ten drobivý, ale klasické vláčne cesto, ako býval voľakedy. U nás ho ešte pečú.
adi11
13.04.10,14:06
....nedá mi zareagovať....

Nech krstný vraví sám za seba ...;):---:---:D:D:D

mimotemypresne ako môj starý..:---..oblečenie dedí po deťoch...tepláky, tričká-NIKE..:---..vo varení je najlepší..:D..akurát dnes mu nevyšli fašírky - rozpadli sa mu, tak šli do koša od jedu..:mee:
osky
13.04.10,14:38
fazulova polievka na kyslo,chlieb
mysimis
13.04.10,15:14
pečená krkovička, červená kapusta a vídeňská knedľa podľa Kazu

Maruška, nemáš recept na tú knedľu?
mysimis
13.04.10,15:18
Maruška, nemáš recept na tú knedľu?

Už som dočítala.....:D
erzet
13.04.10,15:53
Fazuľová polievka, langoše
ZEvina
14.04.10,06:25
hovädzí vývar, slížiky, hovädzie mäso z polievky, kôprová omáčka (už mám čerstvý kôpor zo skleníka - ten ale vonia!), knedľa
erzet
14.04.10,07:16
Banán a jabĺčko
Dáša_
14.04.10,07:24
Banán a jabĺčko

nevadilo by to ani mne. Akurat mnozstvo, 1 kus by mi stacilo len na velmi krátky čas :confused::confused:
Danielle369
14.04.10,07:25
Ja budem mať dnes bryndzové halušky s domácou dobre prerastenou slaninkou, a kedže môj muž to nelúbi tak bude mať masný chleba možno aj s cibulou.Výber nechám naňho:):)
Zdenka 0705
14.04.10,07:32
Banán a jabĺčko
mimotemyTak toto boli moje raňajky :---
jana007
14.04.10,08:07
Dnes je nov podľa lunárneho kalendára, takže nejesť iba piť.

Príťažlivá sila Slnka aj Mesiaca pomáha vyplavovať škodlivé látky z celého tela, je potrebné veľa piť. Tento deň je stresom pre celé telo, preto ho nezaťažujme priveľmi namáhavými aktivitami. mimotemy
ZuzanaP
14.04.10,08:38
Dnes je nov podľa lunárneho kalendára, takže nejesť iba piť.

Príťažlivá sila Slnka aj Mesiaca pomáha vyplavovať škodlivé látky z celého tela, je potrebné veľa piť. Tento deň je stresom pre celé telo, preto ho nezaťažujme priveľmi namáhavými aktivitami. mimotemy
mimotemytak ideme teda radšej domov leňošiť :)mimotemy
erzet
14.04.10,08:49
mimotemyTak toto boli moje raňajky :---
+ kávička s mliečkom?
osky
14.04.10,09:08
zajtra ma moj muz styridsiatku:)

kedze ja mam volno dnes-oslavime to uz dnes vecer.takze pripravujem jeho oblubene jedlo/hoci na veceru trochu nezdrave,ale co uz,raaaaz za cas....:D/
-nugety z bravcovej panenky,hranolky,parena brokolica,kari omacka,hlavkovy salat,Traminer/nase oblubene vinko od svagra/
-pre necakanu navstevu
/oficialnu oslavu urobime az v lete,ked bude teplo a vonku na zahrade sa uz bude dat urobit poriadna grilovacka....;)/
nutelove a orechove slimaky z listkoveho cesta a
parizske rozteky/korpusy uz mam-len ich naplnim:---/
Zdenka 0705
14.04.10,09:15
+ kávička s mliečkom?
uhádol :D...ale kávička CARO,/zmes jačmeň,čakanka a tuším raž/ dnes som bola lenivá robiť z melty a cigorky, to asi len v sobotu a nedeľu, ale je veru najchutnejšia.
kukučka
14.04.10,09:23
veľký džbán mrkvovopomarančovej šťavy
hnedoočka
14.04.10,09:25
predjedlo už máme za sebou...kolegyňa doniesla adidas slaninku s chlebom , uhorkou a horčicou.....že vám už tečú slinky?;):confused::D

výčitky z nesprávneho stravovania sme veľmi rýchlo potlačili!:D:rolleyes:
kukučka
14.04.10,09:46
podľahla si reklame, slanina je výborné a zdravé jedlo :)
erzet
14.04.10,09:49
uhádol :D...ale kávička CARO,/zmes jačmeň,čakanka a tuším raž/ dnes som bola lenivá robiť z melty a cigorky, to asi len v sobotu a nedeľu, ale je veru najchutnejšia.
neuhádol
janka51
14.04.10,09:59
Ja som dnes varila mexický guľáš s jemnými haluškami ( nokerliky) Keďže sa mi zvýšila od veľkej noci ešte šunka musela som ju už zneškodniť.
Zdenka 0705
14.04.10,10:08
Keďže sa mi zvýšila od veľkej noci ešte šunka musela som ju už zneškodniť.
... len aby to nemdopadlo opačne :D:---:);)
janka51
14.04.10,10:14
zajtra ma moj muz styridsiatku:)

kedze ja mam volno dnes-oslavime to uz dnes vecer.takze pripravujem jeho oblubene jedlo/hoci na veceru trochu nezdrave,ale co uz,raaaaz za cas....:D/
-nugety z bravcovej panenky,hranolky,parena brokolica,kari omacka,hlavkovy salat,Traminer/nase oblubene vinko od svagra/
-pre necakanu navstevu
/oficialnu oslavu urobime az v lete,ked bude teplo a vonku na zahrade sa uz bude dat urobit poriadna grilovacka....;)/
nutelove a orechove slimaky z listkoveho cesta a
parizske rozteky/korpusy uz mam-len ich naplnim:---/
mimotemyTak prajem manželovi všetko najlepšie.
http://www.sladkakytica.sk/components/com_virtuemart/shop_image/product/c203f962290ab69d9f1eb6fdab994c46.jpg
janka51
14.04.10,10:17
... len aby to nemdopadlo opačne :D:---:);)
verím že nie bol výborný.:D;):)
Dáša_
14.04.10,10:51
predjedlo už máme za sebou...kolegyňa doniesla adidas slaninku s chlebom , uhorkou a horčicou.....že vám už tečú slinky?;):confused::D

výčitky z nesprávneho stravovania sme veľmi rýchlo potlačili!:D:rolleyes:

čo je adidas slanina ???? hádam dobre prerastená?
ZEvina
14.04.10,10:55
čo je adidas slanina ???? hádam dobre prerastená?


... tri pásky... čím viac pások, tým viac adidas.... :D:D:D:D
buchač
14.04.10,11:23
predjedlo už máme za sebou...kolegyňa doniesla adidas slaninku s chlebom , uhorkou a horčicou.....že vám už tečú slinky?;):confused::D

výčitky z nesprávneho stravovania sme veľmi rýchlo potlačili!:D:rolleyes:

Ani nie , mladý doniesol včera paprikovú pumu ...okolo 23,00 koštovku som hodil ...celkom bodla ...;)

A výčitky ?
Tie , ak sa týkajú dobrého jedla , tak tie nezvyknem mať ...raz za čas aj zhrešiť je potrebné ...
osky
14.04.10,11:55
mimotemyTak prajem manželovi všetko najlepšie.
http://www.sladkakytica.sk/components/com_virtuemart/shop_image/product/c203f962290ab69d9f1eb6fdab994c46.jpg

mimotemyno tak katuto kytku by som neodmietla ani ja-mnam.
dakujeme.
prave som z rury povytahovala tie slimaky/z dvoch baleni cesta/-rozvoniava cely dom.
ale nakoniec som ich naplnila nutelou vlastnej vyroby/hadam uz aj 5 rocnou:D/ a posypala polovicu kokosom a polovicu hrubo mletymi lieskovcami.zavinula,nakrajala,upiekla-su krasne.verim,ze budu chutit.
erzet
14.04.10,12:32
Ja som S/M keď toto čítam a mám ovocno-zeleninový deň.
bettylou
15.04.10,05:22
hnedá ryža s tvarohom a pažítkou, pórková polievka
mysimis
15.04.10,08:45
Zeleninový vývar a zeleninové rizoto so šampionmi a s ľadovým šalátom.
Lubaba
15.04.10,09:15
... tri pásky... čím viac pások, tým viac adidas.... :D:D:D:D

mimotemyHa, ha zase som múdrejšia...:D:D:D
erzet
15.04.10,10:25
Slepačia polievka s haluškami, bravčový paprikáš, cestovina (kolienka)
Dnes bez foto. Mobil bol na nabke.
sysula
15.04.10,10:36
banán a jabĺčka..dnes ovocno - zeleninový deň.
Dáša_
15.04.10,10:37
banán a jabĺčka..dnes ovocno - zeleninový deň.

to máte tuším putovné :D:D
bnorika
15.04.10,10:45
Sysula !!!
Aký je ten ovocno-zeleninový deň?
Ako často robíš a aký účel má taký deň? :rolleyes:
Ďakujem za odpoveď!
Maruška54
15.04.10,10:59
Slepačia polievka s haluškami, bravčový paprikáš, cestovina (kolienka)
Dnes bez foto. Mobil bol na nabke.
musím ísť očnému, ja som to prečítala "mobil bol na babke"
ZuzanaP
15.04.10,11:53
ja som si dnes spravila šalát zo zeleru, krabích tyčiniek, cestovín a ananásu s bielym jogurtom a lyžicou majolenky,mňamky mňamky
sysula
15.04.10,12:01
Sysula !!!
Aký je ten ovocno-zeleninový deň?
Ako často robíš a aký účel má taký deň? :rolleyes:
Ďakujem za odpoveď!

Snazim sa drzat 90 dnovu dietu, ale trocha som si ju upravila podla seba. A ten ovocno - zeleninovy den je nahradou za cisto ovocny, kedze moc sladke nemusim, (ani ovocie), tak som k nemu pridala aj zeleninu, konkretne paradajky a urobila paradajkovu polievku. Nemas po tom pocit nafuknutia a odlahci to zaludok. ;)
Zdenka 0705
15.04.10,13:10
ja som si dnes spravila šalát zo zeleru, krabích tyčiniek, cestovín a ananásu s bielym jogurtom a lyžicou majolenky,mňamky mňamky
Zuzka, a presne aké koreniny si tam dala napísať nemôžeš?
babka - ježibabka
15.04.10,16:34
Polievka zeleninová s liatym cestom, bravčové pečené, ryža, slivkový kompót možno spred 3 rokov. Musíme ho minúť.
babka - ježibabka
15.04.10,16:39
Ani nie , mladý doniesol včera paprikovú pumu ...okolo 23,00 koštovku som hodil ...celkom bodla ...;)

A výčitky ?
Tie , ak sa týkajú dobrého jedla , tak tie nezvyknem mať ...raz za čas aj zhrešiť je potrebné ...
Múdro! Žiadne výčitky. Keď si mladý a chutí Ti. U nás sa hovorí že čo telo žádá treba mu dať. :)
erzet
15.04.10,19:38
Večera á la erzet
ZuzanaP
16.04.10,05:51
Zuzka, a presne aké koreniny si tam dala napísať nemôžeš?

Zdenka, ja som to ani nesolila (ja nemusím), len som tam pridala trošku bieleho korenia.

Zeler som si nakrájala na kocky, trošku opražila na olivovom oleji a zaliala šťavou z ananásu. Nechala som variť do zmäknutia, nie však úplne do mäkka, tak akurát. Ananás som si nakrájala na menšie kúsky, krabie tyčinky tiež. Po vychladnutí zeleru som všetko zmiešala dohromady.
cathyc
16.04.10,07:49
Večera á la erzet
Tie zemiaky som identifikovala, ale to ostatné? Vyzerá to ako pizza, ale so zemiakmi? Tak napíš prosím čo to je, lebo ma tu ukrká od zvedavosti.
Lubaba
16.04.10,08:00
Dnes segedínsky guláš s knedľou zo včerajška:D:D
Aankaa
16.04.10,08:40
Tie zemiaky som identifikovala, ale to ostatné? Vyzerá to ako pizza, ale so zemiakmi? Tak napíš prosím čo to je, lebo ma tu ukrká od zvedavosti.
Tipujem hrianky a kuracie soté so zeleninkou + kečupom . A zemiaky na doplnenie hladiny žalúdka.;)
ZEvina
16.04.10,09:59
Lúsková polievka, vyprážaný karfiol, zemiaky, tatárska.
erzet
16.04.10,10:07
Tie zemiaky som identifikovala, ale to ostatné? Vyzerá to ako pizza, ale so zemiakmi? Tak napíš prosím čo to je, lebo ma tu ukrká od zvedavosti.
Usmažená cibuľka, orestované, podusené mäsko (kúsok stehna, čo mi zostalo), klobáska, šampiňóny, paradajkový pretlak, feferónka, rôzne koreniny a to všetko na sendvičovom chlebíku.
jana007
16.04.10,10:46
Zeleninová polievka, aljašská treska v cuketovom cestíčku, zemiaky.
Kazu
16.04.10,10:51
Fazuľový guláš, ryba /pečená s paprikou, cibuľou, cesnakom, paradajkami a údenou slaninkou/ a zemiaková kaša
adi11
16.04.10,10:58
Fazuľový guláš, ryba /pečená s paprikou, cibuľou, cesnakom, paradajkami a údenou slaninkou/ a zemiaková kaša
Zuzka a ako robíš ten fazuľový guláš ? dala si môjmu sb dobrý tip na zajtrajší obed, hlavne ja sa teším na rybyčku a môj zbožňuje fazuľu :D
Kazu
16.04.10,12:59
Zuzka a ako robíš ten fazuľový guláš ? dala si môjmu sb dobrý tip na zajtrajší obed, hlavne ja sa teším na rybyčku a môj zbožňuje fazuľu :D

Na cibuľke podusím hovädzie mäso s gulášovým korením. Ja pridávam ešte aj drvenú rascu a pretlačím 1-2 strúčiky cesnaku. Keď je mäso mäkké pridám konzervovanú fazuľu (červenú, bielu, strakatú, s čili, v paradajkovom pretlaku/. Vybrať si môžeš akú máte radi. Tej fazule dávam dosť veľa /aj tri konzervy, mäsa môže byť menej/, zahustím, dosolím, pridám Vegetu /tú zdravšiu, ale ja im všetkým hovorím vegeta:)/ Čo sa týka mojich chlapov majú najradšej strakatú a červenú. Ja si hovädzie dusím do zásoby do pohárov. A keď použijem aj fazuľu z konzervy tak mám obed na kompletku za 40 minút :---
erzet
16.04.10,18:41
Krúpková polievka so zemiakmi, údené mäso, hrachová kaša, chlieb
erzet
16.04.10,18:48
16. týždeň
adi11
16.04.10,20:30
Kazu, moc pekne ďakujem za receptík na fazuľový guláš. Len ingrediecie nato a môže variť.
osky
16.04.10,20:47
Na cibuľke podusím hovädzie mäso s gulášovým korením. Ja pridávam ešte aj drvenú rascu a pretlačím 1-2 strúčiky cesnaku. Keď je mäso mäkké pridám konzervovanú fazuľu (červenú, bielu, strakatú, s čili, v paradajkovom pretlaku/. Vybrať si môžeš akú máte radi. Tej fazule dávam dosť veľa /aj tri konzervy, mäsa môže byť menej/, zahustím, dosolím, pridám Vegetu /tú zdravšiu, ale ja im všetkým hovorím vegeta:)/ Čo sa týka mojich chlapov majú najradšej strakatú a červenú. Ja si hovädzie dusím do zásoby do pohárov. A keď použijem aj fazuľu z konzervy tak mám obed na kompletku za 40 minút :---

no ved to je cili con carne/-citajcili kon karne/-gulas s fazulou.
buchač
16.04.10,21:46
no ved to je cili con carne/-citajcili kon karne/-gulas s fazulou.

Trt a nie chilly con carne .....

Tu sa pozrite , toto je chilly ...ako sa správne robí ...;)

http://www.porada.sk/942868-post6.html
osky
17.04.10,20:40
Trt a nie chilly con carne .....

Tu sa pozrite , toto je chilly ...ako sa správne robí ...;)

http://www.porada.sk/942868-post6.html

no,presne.recept,ked si odmyslis ze mäso je pomlete,je ako gulas-je to vsetko na jedno kopyto.vsetko co mas v tom recepte na carne,ja davam i do gulasu.
poznam predsa cili con carne.
truch
18.04.10,07:30
Dnes bude konečne krásny deň.Včera som naložila morčacie prsíčka, dnes urobím šalát a hor sa grilovať vonku.:):):)
jacekova
18.04.10,07:34
Dnes bude konečne krásny deň.Včera som naložila morčacie prsíčka, dnes urobím šalát a hor sa grilovať vonku.:):):)


juuuj, to by bolo fajn, keby sme nebývali na činžiaku :(. tak sa teda ideme my naobedovať k svokre :D
Izuzan
18.04.10,08:16
zapekane kuracie prsia so syrom a syrova omačka, ryža, polievka klasicka-kuracia
mysimis
18.04.10,08:20
Kuracia polievka, kurací paprikáš s maslovými haluškami a uhorkový šalát.
cathyc
18.04.10,08:29
Kuracia polievka, kurací paprikáš s maslovými haluškami a uhorkový šalát.
ja robím to isté, ale aké sú to maslové halušky?
ubka
18.04.10,09:05
Prave dávam do rúry..
Do pekáča naspodok kyslú kapustu, na to pokladané, vopred nasolené okorenené kurča, posypať krájanou slaninkou a obložím zemiakmi, tie sú pováľané vo vegete. Prikladám foto, keď bude hotové nafotím tiež, ale stále je čas pre tip na dnešný deň. Pečie sa všetko spolu, preto môžem sedieť pri porade:) asi jednu hodinu.
Jednoducho kurča na kyslej kapuste! Prajem dobrú chuť!
babka - ježibabka
18.04.10,10:45
Prave dávam do rúry..
Do pekáča naspodok kyslú kapustu, na to pokladané, vopred nasolené okorenené kurča, posypať krájanou slaninkou a obložím zemiakmi, tie sú pováľané vo vegete. Prikladám foto, keď bude hotové nafotím tiež, ale stále je čas pre tip na dnešný deň. Pečie sa všetko spolu, preto môžem sedieť pri porade:) asi jednu hodinu.
Jednoducho kurča na kyslej kapuste! Prajem dobrú chuť!
Chuť by bola. Pošli jednu porciu.:):):)
babka - ježibabka
18.04.10,10:51
Na polievku som našla v mrazničke kosti z posledného zajaca. Hovädzie dusené, ryža, uhorka. Včera bol pangasius so zemiakmi a tatarkou. Trochu zemiakov zostalo, tak večera bude mäso alebo s ryžou alebo so zemiakmi, kto akú prĺohu bude chcieť.
janka51
18.04.10,11:26
Slepačiu polievku, domáce rezance a strapaté kuracie rezne, zemiaková kaša a zeleninkový šalát. Výborné sú s tarhoňovým šalátom , ale ten sa mi dnes nechcelo robiť tak som volila len zemiakovú kašu.
Zdenka175
18.04.10,11:33
Aké sú tie strapaté kuracie rezne?
Beella
18.04.10,12:09
Aké sú tie strapaté kuracie rezne?

... asi tieto, vyzerajú výborne :)
http://www.mimibazar.sk/recept.php?id=828
trisestri
18.04.10,13:30
a pritom prave nie je ani jedno z nich http://lusteniny.blogspot.com/search?q=Chilli+con+Carne -ja davam pol kila velkej fazule,750 gramov krajanej hovädziny,5 chilli paprčiek,po 2 paradajky a papriky
janka51
18.04.10,15:09
... asi tieto, vyzerajú výborne :)
http://www.mimibazar.sk/recept.php?id=828
Áno presne sú to oni a sú fakt výborne.
ubka
18.04.10,15:16
babka-ježibabka, samozrejme, porcia zostala a vôbec by som sa nebránila ponúknuť môžeš sa nechať pozvať..:)
a takto to vyzeralo hotové...chutilo všetkým.
Zdenka 0705
18.04.10,16:35
babka-ježibabka, samozrejme, porcia zostala a vôbec by som sa nebránila ponúknuť môžeš sa nechať pozvať..:)
a takto to vyzeralo hotové...chutilo všetkým.
Kura na kapuste je mňamkové;) a tiež mám rada rýchle varenie, tzv. z jedného hrnca . Vidím, že zemiačiky dávaš celé, dobrý nápad. :)
mamminta
18.04.10,17:39
my sme dnes zahájili gulášovú sezónu... takže kotlíkový guláš
mňááááááám :---
osky
19.04.10,18:14
:---:----a my sme zase dojedli z mraznicky zeleznu zasobu-Kaisergulasch/s kolienkami,mnam./:D
erzet
19.04.10,18:49
Zeleninová polievka, kuracie prsia na zelenine, dusená ryža
adi11
20.04.10,11:40
polievka dnes nebude, nemusí byť každý deň, ale zato rizoto sa mi dnes podarilo :)..mňam..:)
dogicka
20.04.10,12:04
Dnes kapustnica, je super...
m.hladka
20.04.10,12:40
Morčacie prsia s tromi druhmi syra + ryža.
erzet
20.04.10,18:39
Pizza Rotunda v Pizzerii Rotunda
JaDo
20.04.10,20:02
54138
cathyc
20.04.10,20:20
54138
Toto mi pripomenulo čo robím z cíceru ja. Predvarený obalím v zmesi červenej mletej papriky, soli korenia a oleja. V trúbe zapekám. Je to mňamka, dá sa aj opražiť na oleji, vtedy je chrumkavejší, ale v tom prípade vynechávam papriku. Nahrádza čipsy k telke.
cathyc
20.04.10,20:21
Pizza Rotunda v Pizzerii Rotunda
pizza na jednom tanieri? To Vám obom stačilo?
Ivana Š
20.04.10,20:36
Pizza Rotunda v Pizzerii Rotunda

Mňam
Deganova
21.04.10,05:53
Pizza Rotunda v Pizzerii Rotunda
mimotemyNezávidím pizzu, ale Vincenza - hlavne jeho výroky, keď varil s Bičanom
napr. okoríme, smontana ...
erzet
21.04.10,05:55
pizza na jednom tanieri? To Vám obom stačilo?
Veď to je majiteľ pizzerky
erzet
21.04.10,05:56
mimotemyNezávidím pizzu, ale Vincenza - hlavne jeho výroky, keď varil s Bičanom
napr. okoríme, smontana ...

olivené (olivový olej), 180 km/h. (teplota rúry na pečenie)mimotemy
Dáša_
21.04.10,06:17
mimotemyNezávidím pizzu, ale Vincenza - hlavne jeho výroky, keď varil s Bičanom
napr. okoríme, smontana ...

aj ja som mimotemy, teraz beži na Prime S Italem v kuchyni. Emanuele rozprava čarovne http://www.sitalemvkuchyni.cz/
osky
21.04.10,07:28
dnes bude svieckova,ale zo zajaca,nie z hovädziny.
my to zboznujeme.mnam.
erzet
21.04.10,08:11
Grap
Dáša_
21.04.10,08:23
Grap

dobre že som už nešla hľadať vo vyhľadávači, čo je to za jedlo - a ty máš dnes ovocný deň :D:D:D
cathyc
21.04.10,08:32
Veď to je majiteľ pizzerky
ahááá, ten čo nemá pizzu pred sebou?
cathyc
21.04.10,08:33
Grap
príjemný ovocno- zeleninkový dník Ti prajem.
uct2007
21.04.10,09:00
U nás dnes varí môj manžel :)
bryndzové halušky...mňam,mňam
a polievka fazuľková (to až tak "nemusím",no ostatní členovia rodiny ma prehlasovali,že to musí byť) ale to som ešte včera navarila...ciže čo si navarím, to si aj musím zjesť :)
erzet
21.04.10,09:03
ahááá, ten čo nemá pizzu pred sebou?
chichichi, majiteľ nebude predsa jesť a hosť ostane na sucho.
janaGT
21.04.10,11:01
chichichi, majiteľ nebude predsa jesť a hosť ostane na sucho.

ale ja toho majiteľa odniekiaľ poznám ... žeby varil v telke? S Bičanom?
liba2
21.04.10,11:07
ale ja toho majiteľa odniekiaľ poznám ... žeby varil v telke? S Bičanom?tiež mám ten pocit, že ho poznám... myslím si že je Talian ;)

... len neviem kde je tá Rotunda
Kazu
21.04.10,11:28
Dnes bol segedínsky s knedľou
erzet
21.04.10,11:55
tiež mám ten pocit, že ho poznám... myslím si že je Talian ;)

... len neviem kde je tá Rotunda
Tu som to napísal: http://www.facebook.com/profile.php?id=1851646148&v=box_3&ref=profile#!/photo.php?pid=317570&id=1851646148&fbid=1174712748604
cathyc
21.04.10,11:58
Ivana Š
21.04.10,14:44
špagety a bolonskou omáčkou a kopou syra
ubka
21.04.10,14:55
Dnes mali "masotariani" hovädzí steak z predneho hovädzieho. Platy mäsa som naklepala hánkami ruky, osolila, okorenila a jednu stranu potrela Kremžskou horčicou. Nechala som odležať, tak asi hodinu, potom opekať na oleji, najskôr stranu, kde nieje horčica potom druhú. Opekam cca 2 min na jednej strane zakryté.
Určite skvelá náhrada pravého steaku, lacnejšie a rýchle.vyskúšajte, želám dobrú chuť!
ubka
21.04.10,15:04
..bezmäsité jedlo sa dá pripraviť aj z "odpadu". Keď kupujem reťkovku nenechám si odstrániť zelené listy, obsahujú totiž významné vitamíny, minerály. Pripravím z nich alla špenát, ako prívarok, alebo polievku. Dnes to bol prívarok, ktorý zahusťujem iba zemiakmi a smotanou.
Umyté listy reťkovky dám do hrnca, pridám dnes, listy cesnaku medvedieho, inokedy strúčik cesnaku, jednu kocku zeleninového bujónu a nadrobno nakrájané zemiaky, keď sú zemiaky mäkké rozmixujem a ochutím smotanou.
Je to fakt výborné, hlavne zdravé a úsporné. Dobrú chuť!
great.zv
22.04.10,05:24
sa Ti povie, že medvedí cesnak, prečo nie?!... ale kam naň chodíš?:o..
ja sa už dlhšie chystám urobiť prívarok - ale z listov "šťavelu", aspoň u nás sa to tak volá... také podlhovasté kyslé lístky... ak by mal niekto overený recept... vďaka
ubka
22.04.10,09:34
Šťavel poznám, robím z neho tiež polievku, lebo na prívarok sa mi to zdá dosť intenzívne, do polievky počas varenia rozhabarkujem aj 1-2 vajcia a tiež dám na vrch opečený starý chlebík. Inak presne tak, ako z listov špenátu, či reťkovky viď obrázky.
Medvedí cesnak?, ja som tu už vložila o medveďom cesnaku, snáď ma nezabijú dám to aj sem, sú tam aj lokality, neviem odkial si, ale ak si urobíš raz výlet do prírody, môžeš si cesnak nasadiť doma v záhradke, ja už zberám doma, vždy čerstvý aj do každého šalátu. Sušené listy strácajú účinok.
Dáša_
22.04.10,09:39
šalátová omáčka a varené zemiaky s maslom, petržlenovou a cibuľkovou vňaťou. Síce neviem, čo na to povedia chlapi, ale snáď to prežijú :)
lenkak
22.04.10,09:40
Brokolicová polievka
Francúzske zemiaky
ubka
22.04.10,09:48
Daša pre chlapov daj do šalátovej omáčky, buď varené vajcia na tvrdo, alebo volské oko. Ja Hneď keď dováram omáčku vpustím do nej surové vajíčka, koľko potrebujem, zakryjem, odstavím a oni dôjdu. Je to princíp strateného vajca, vyskúšaj, bude sa to chutiť a chlapov zasýtiš. . Inak mňam, dala by som si :-)
Dáša_
22.04.10,10:05
Daša pre chlapov daj do šalátovej omáčky, buď varené vajcia na tvrdo, alebo volské oko. Ja Hneď keď dováram omáčku vpustím do nej surové vajíčka, koľko potrebujem, zakryjem, odstavím a oni dôjdu. Je to princíp strateného vajca, vyskúšaj, bude sa to chutiť a chlapov zasýtiš. . Inak mňam, dala by som si :-)

no, ono hlavny problem je ta omačka :)) Asi fakt skončia niektori iba pri vajičku :D:D
m.hladka
22.04.10,10:06
Segedínsky guláš (naša posledná kapustička)
ubka
22.04.10,12:47
a chystá sa vikendova griľovačka :D:D:D
jozka56
22.04.10,13:03
Guláš z diviny a parená knedľa, polievka nie.
babka - ježibabka
22.04.10,13:06
Hrachová polievka so špekáčkami, stískance.
babka - ježibabka
22.04.10,13:11
no, ono hlavny problem je ta omačka :)) Asi fakt skončia niektori iba pri vajičku :D:D
mimotemyTo s tou omáčkou poznám aj ja. Nie sú u Vás moji chlapi? Okrem muža, ten je doma, lebo je po MP málo pohyblivý. :D:D
2009
22.04.10,13:12
Hrachová polievka so špekáčkami, stískance.
Čo sú stískance? Mne to príde tak, že Ťa za dobrý obed od radosti všetci vystískajú. Mýlim sa vari? :)
liba2
22.04.10,13:58
Čo sú stískance? Mne to príde tak, že Ťa za dobrý obed od radosti všetci vystískajú. Mýlim sa vari? :)
http://www.porada.sk/1367546-post32.html

nepoznám, ešte som to ani nevidela, ani nechutnala...
Maruška54
22.04.10,14:10
babka - ježibabka
22.04.10,14:15
http://www.porada.sk/1367546-post32.html

nepoznám, ešte som to ani nevidela, ani nechutnala...
Bola si šikovnejšia ako ja. Chcem ich poslať Jožke do profilu a neviem to. Tak nechajte jeden Jožke a ostatné zjedzte. :):)
jozka56
22.04.10,14:17
Bola si šikovnejšia ako ja. Chcem ich poslať Jožke do profilu a neviem to. Tak nechajte jeden Jožke a ostatné zjedzte. :):)
Stihla som dva :D ďakujem:) a veru nepoznám to ani ja:)
erzet
22.04.10,14:46
Letná zeleninová polievka, vyprážaný bravčový rezeň, zemiakový kaša, šalát
2009
22.04.10,15:04
http://www.porada.sk/1367546-post32.html

nepoznám, ešte som to ani nevidela, ani nechutnala...

Ale aspoň už viem čo to je. :)
babka - ježibabka
22.04.10,17:18
Čo sú stískance? Mne to príde tak, že Ťa za dobrý obed od radosti všetci vystískajú. Mýlim sa vari? :)
Aj to by som prijala, ale sú to skutočne lokše, na ktorý pridala Liba link. :):) U nás sa pečú v trúbe, ale nechtiac som si na autobusovej zástavke pri čakaní na autobus vypočula nechtiac rozhovor, že takto poskladané lokše vyprážajú v masti. Koľko ľudí, toľko chutí a všade sa varí inakšie.
2009
22.04.10,17:59
Aj to by som prijala, ale sú to skutočne lokše, na ktorý pridala Liba link. :):) U nás sa pečú v trúbe, ale nechtiac som si na autobusovej zástavke pri čakaní na autobus vypočula nechtiac rozhovor, že takto poskladané lokše vyprážajú v masti. Koľko ľudí, toľko chutí a všade sa varí inakšie.

Ja si myslím, že takto v rúre je to lepšie. Natrieť masťou a zapiecť.
adi11
22.04.10,22:02
Ja si myslím, že takto v rúre je to lepšie. Natrieť masťou a zapiecť.
..moze to byt fajn, ale to sa musim v kuchyni zamknut, ked ich budem robit, alebo robit ..gulat a gulat..:mee: ..a odhanat..:D..lebo nebude dat co do truby zapiect...:mee:...lokse najradsej cerstve upecene a nie cakat este na trubu...:D..ale niekto ma take radsej, tak nech caka...:---
adi11
23.04.10,11:24
pečené kuracie krídielka so zemiakmi a k tomu ladový šalátik...mnam:)
ubka
23.04.10,12:14
Rada varím " v jednom hrnci" tak tomu bolo aj dnes, kura so zemiakmi na jeden šup a na druhý bolo v brušku :D:D:D
Zdenka 0705
23.04.10,12:30
Rada varím " v jednom hrnci" tak tomu bolo aj dnes, kura so zemiakmi na jeden šup a na druhý bolo v brušku :D:D:D
ubka, to je nejaká špeciálna fólia na pečenie? ...to ma zaujíma
babka - ježibabka
23.04.10,12:36
Rada varím " v jednom hrnci" tak tomu bolo aj dnes, kura so zemiakmi na jeden šup a na druhý bolo v brušku :D:D:D
Ubka dobrý typ. Kura v sáčku robievam aj ja, ale to ma nenapadlo,že tam môžem pridať hneď zemiaky. Určite sú takto chutnejšie šťavnatejšie. Najbližšie vyskúšam. Vďaka za nápad.
ubka
23.04.10,12:57
Ano Zdenka, to je folia, nekonečný sáčok a môžeš v tom piecť aj napriklad krkovičku, je to rýchlejšie a neprská, nemusíš polievať. Kupis aj v kauflande, vola sa to vrecka na pečenie. No ak nemaš, môžeš pokojne dať aj do papierového sáčku, nie desiatový, ale obyčajný taký na zeleninu, uviažeš a položíš na suchý plech. Pečie sa asi 45 min. Nemusíš sa obávať, aj keď vrch papiera bude krehký, nezhorí a všetka šťava bude v sáčku. Mám to overené!:)
Zdenka 0705
23.04.10,13:45
Ano Zdenka, to je folia, nekonečný sáčok a môžeš v tom piecť aj napriklad krkovičku, je to rýchlejšie a neprská, nemusíš polievať. Kupis aj v kauflande, vola sa to vrecka na pečenie. No ak nemaš, môžeš pokojne dať aj do papierového sáčku, nie desiatový, ale obyčajný taký na zeleninu, uviažeš a položíš na suchý plech. Pečie sa asi 45 min. Nemusíš sa obávať, aj keď vrch papiera bude krehký, nezhorí a všetka šťava bude v sáčku. Mám to overené!:)
a termín "nekonečný sáčok" znamená to, že sa môže použiť aj viackrát?
...práve to ma zaujalo, že to môže zostať fatasticky šťavnaté a bez zbytočného tuku navyše...ďakujem
ubka
23.04.10,14:10
"nekonečný sáčok " znamená, že si odstrihávaš podľa potreby dĺžku a uväzuješ obidva konce, sáčok má jednu časť zatavenú :)
babka - ježibabka
23.04.10,15:32
Okrem fólie bývajú tiež sáčky na pečenie. Na dedine neviem či dostanete(dakedy bejvávalo), ale v meste v papiernictve by ich mohli mať.
bv_alexandra
23.04.10,15:54
Toto je ten nekonečný sáčok, a tiež to velmi rada používam absolútne žiadny olej a kuriatko je krásne šťavnatučké. MŃam. A ten nápad zo zemiakmi tiež vyskúšam.
My napr robievame aj zajaca len v týchto foliach. :);)
http://www.carrefour.sk/img/nabidka/katalogy/12684-2.pdf
erzet
23.04.10,19:15
17. týždeň
erzet
23.04.10,19:22
Polievka maďarská s paprikou, pivovarský tokáň, kysnutá knedľa
Kazu
23.04.10,19:25
Dnes bola pizza z toustovéhé chleba. Zajtra budú zvyšky pečenej kačice z mrazničky /zostali nám dve pečené stehná, mladí nie sú doma a nám s manželom to stačí/, červená kapusta z pohára a pol knedle od sestry.
jozka56
23.04.10,20:36
Urobila som doma revíziu sáčkov a našla som aj také nekonečné. Zajtra beriem na chatu k dcére, kúpim kurča, zemiaky a zeleninu a obed bude ako vyšitý. Skoro bez roboty:) budem flejdiť, pomôžem ukladať 10 metrov dreva:)
ubka
23.04.10,23:09
Keď je v kuchyni nuda....
ubka
23.04.10,23:14
zabavna dekorácia v kuchyni...
ubka
23.04.10,23:17
aby bola možnost sa inšpirovať:)
Žabinka
24.04.10,11:46
Dnes bolo španielske kurča (to kura je tam naozaj pod paprikou), hranolky, kelová polievka.
babka - ježibabka
24.04.10,16:57
Dnes guláš, jaterničky. Treba robiť bleskovky, alebo také čo sa varí samo, lebo záhrada volá: Poď sem.
wagner
24.04.10,17:08
Dnes guláš, jaterničky. Treba robiť bleskovky, alebo také čo sa varí samo, lebo záhrada volá: Poď sem.

mimotemyDnes je prízemie - je to čas, kedy sa nemá robiť so zemou, ani s rastlinami.
cathyc
24.04.10,18:04
mimotemyDnes je prízemie - je to čas, kedy sa nemá robiť so zemou, ani s rastlinami.
dnes sa robí s daňami, toto však žiaľ mesiac nepredpovedá.
jozka56
24.04.10,18:10
mimotemyDnes je prízemie - je to čas, kedy sa nemá robiť so zemou, ani s rastlinami.
Ale veď to sa hovorí na Veľký piatok, a fčul čo??? Trhala som burinu a vysádzala kvietky:rolleyes: pekný večer prajem:)
jozka56
24.04.10,18:13
Rada varím " v jednom hrnci" tak tomu bolo aj dnes, kura so zemiakmi na jeden šup a na druhý bolo v brušku :D:D:D
Kurča bolo podľa Tvojho jednohrncového, chutilo, aj šalátik a broskyne:) Počas pečenia som si aspoň pokecala s dcérou:)
ubka
24.04.10,18:33
za by sme si dali pečenú mačku ? :D:D:D
ubka
24.04.10,18:45
zajtra po obede.....
ubka
24.04.10,18:49
Vyskúšala som dnes tento recept a môžem povedať, že zožal úspech, možno bude chutiť aj vám:)
erzet
24.04.10,20:06
Dusené morčacie prsia a ryža
jozka56
24.04.10,20:13
Dusené morčacie prsia a ryža
Foto, kde?
erzet
24.04.10,20:18
Z technických a objektívnych dôvodov dnes bez fota
cathyc
25.04.10,07:53
Pangasius so špenátom a zemiakmi na pare.
Danielle369
25.04.10,08:42
Vraj dnes bude pečené kuriatko na provensálskych bylinkách a so štipkou rozmarínu..no nechám sa prekvapiť..som zvedavá čo tam ten rozmarín narobí:):)
cathyc
25.04.10,08:51
Vraj dnes bude pečené kuriatko na provensálskych bylinkách a so štipkou rozmarínu..no nechám sa prekvapiť..som zvedavá čo tam ten rozmarín narobí:):)
Rozmarín dáva mäsku skvelú chuť a vôňu.
AlaNR
25.04.10,10:17
My sme doma dve s maminou a varím ako pre regiment:
Mäsková polievočka so slížami
Bravčový guláš pre maminu
Domáci uncle-bens s ryžou pre mňa
Čakám, že keď príde nejaká návšteva, tak si vypýta tiež niečo podľa svojho želania:D
Zdenka 0705
25.04.10,10:24
Tak dnes odskúšaná aj u mňa fólia na pečenie, dnes pečené kuracie stehná na šampiňónoch a s celými zemiačikmi alla ubka :)
Voňalo to prenádherne, ešte je hohúúúce :---
Koláčik zemiakový s makom a hlavne bez tuku, našla som na nete, ak bude záujem, priložím recept.
A pekárnička miesi chlebík zo štyroch druhov múky a ovsených vločiek.
No....AlaNR nie si sama, čo pečie ako pre regiment. :D
cathyc
25.04.10,10:26
Tak dnes odskúšaná aj u mňa fólia na pečenie, dnes pečené kuracie stehná na šampiňónoch a s celými zemiačikmi alla ubka :)
Voňalo to prenádherne, ešte je hohúúúce :---
Koláčik zemiakový s makom a hlavne bez tuku, našla som na nete, ak bude záujem, priložím recept.
A pekárnička miesi chlebík zo štyroch druhov múky a ovsených vločiek.
No....AlaNR nie si sama, čo pečie ako pre regiment. :D
jasné, že je záujem, prikladaj...:)
Zdenka 0705
25.04.10,11:22
Sú to makové rezy /nízkotučné/ z mmb.
300 g uvarených zemiakov, 200 g hnedého cukru, 1 PL medu, 3 čerstvé vajcia, 100 g mletý mak, mletá škorica, citr. kôra, 80g krupice /detská, hrubá pšeničná, ja som dala špaldovu krupicu/, 1 PDP, marhuľový džem.
Žĺtka s cukorm a medom vymiešať do penista, pridať krupicu zmiešanú s PDP, vychladnuté nastrúhané zemiaky, asi 1-2 KL škorice, citr. kôru. Bolo to dosť husté, tak som pridala aj trošku teplej vody. Nakoniec vmiešame sneh z bielkov.
Plech vymastíme /akurát tu je ten tuk ;)/ a vysypeme múkou alebo strúhankou.
Dala som na normálny plech, je to také nižšie, po upečení pozdĺžne prekrojíme na 2 diely a spojíme marhuľovým lekvárom.
Hotový môžete posypať cukrom, ale sladký je dosť aj bez posýpky.
Je výborný. Dobrú chuť:)
babka - ježibabka
25.04.10,12:08
mimotemyDnes je prízemie - je to čas, kedy sa nemá robiť so zemou, ani s rastlinami.
Ja som nerobila (iba trošku), mám dlhodobú zdravotnú dovolenku od roboty. Robila som kibica tým, čo mi robili. Na robotu mám momentálne lidi, ale už sa snažím. So smrtkou som si už potykala a asi sa jej nepáčim, tak ma tu ešte nechala. :):):)
babka - ježibabka
25.04.10,12:12
Rada varím " v jednom hrnci" tak tomu bolo aj dnes, kura so zemiakmi na jeden šup a na druhý bolo v brušku :D:D:D
Ubka, Tvoje kura sa páči aj mojej neveste, tak máš bod navyše.
JarkaL
25.04.10,12:27
Toto nebude špajza ekonómky, vyzerá, že má času na rozdávanie...
ubka
25.04.10,15:15
Kurča bolo podľa Tvojho jednohrncového, chutilo, aj šalátik a broskyne:) Počas pečenia som si aspoň pokecala s dcérou:) Jožka


Teším sa, že sa Ti to páčilo, vyskúšaj tak urobiť aj krkovičku, ale aj jaterničky,klobásy, proste hocičo, čo sa pečie a pri pečení prská stojí za to.

Ak sa s tým pohráš, vyskúšaj naspodok do sáčku daj kyslú kapustu, na kapustu ulož toľko kuracích stehien, koľko potrebuješ porcií a okolo nich daj zemiaky. Máš zasa všetko naraz a kura na kapuste je super.!:)
ubka
25.04.10,15:18
babka-jezibabka:Ubka, Tvoje kura sa páči aj mojej neveste, tak máš bod navyše.

Veľmi ma to teší, verím, že aj v budúcnosti priložím niečo, čo bude chutiť rovnako:)
ubka
25.04.10,15:23
..že by hlavné jedlo a zelenina v jednom ?:D:D:D
jozka56
25.04.10,18:32
Toto nebude špajza ekonómky, vyzerá, že má času na rozdávanie...
Ale ja by som takú chcela:confused::)
erzet
25.04.10,18:47
Kuracie prsia na zelenine, dusená ryža