erzet
15.05.10,11:20
Raňajky. Pre seba obrovský tanier. Pekne uležaný Limburgen už sa /skoro plazil rodinka ma zahnala do vedľajšej izby/ k tomu ovčí syr, 4 krabie klepietka a zapila som acidkom. Ostaný vlastný výber. Väčšinou chlebík s čím chceli a jeden zdravo mysliaci člen mojej rodinky si dal ako vždy jogurt s naklíčeným jačmeňom. Nemôžem povedať čo kto lebo ak by narazili na túto tému šli by sa sťažovať rade OSN pre ľudské práva :mee::---
nesúhlasím
Laco-monter
15.05.10,09:20
tak ja som M, a keby som jedla každé 2hod ca 150 gr, hoci aj zeleniny, tak určite som za chvíľu L.

ryba na masle, zemiaky, šalát

iné množstvo potravy dokáže sporiadať človek 45-kilový

a na iné množstvo JE ZVYKNUTÝ človek 110-kilovy :rolleyes:

Pre teba porcia max 45 gramov :D
Zdenka 0705
15.05.10,09:21
Plnené zapečené šampiňony, ešte som to nerobila, ale včera som kúpila také krásne veľké a mladučké, že som neodolala.
Laco-monter
15.05.10,09:23
Plnené zapečené šampiňony, ešte som to nerobila, ale včera som kúpila také krásne veľké a mladučké, že som neodolala.

v Kaufloši ??
Zdenka 0705
15.05.10,09:24
áno...videl si ma?
adi11
15.05.10,09:35
Plnené zapečené šampiňony, ešte som to nerobila, ale včera som kúpila také krásne veľké a mladučké, že som neodolala.
tiez sme to nedavno robili a boli vyborne, mnam... len malokedy clovek natrafi na take velke
janaGT
15.05.10,10:58
u nás špenát, zemiakové pyré a vajíčko varené
tutiola
15.05.10,11:04
Jednoduché dedinské jedlo, ktoré robíme ak je málo času a veľa roboty:
haluškovica a halušky s kyslou kapustou (strapačky s kyslou kapustou)
willma
15.05.10,13:04
kurací vývar, kurča na kapuste a zemiaky
Darina1234
15.05.10,13:38
U nas kalerabova polievka, halušky s kapustou a langoše. Nech sa chlapi najedia, dufam, že langoše zostanu aj na zajtra/ ale to len akože/
cathyc
15.05.10,14:17
krupicová polievka s hráškom a slivkové gule s mňam domácim tvarohom od farmára.
2009
15.05.10,17:57
mimotemy

nesúhlasím

nesúhlasím

S čím vlastne nesúhlasíš? Že zo zbytku avokáda bola pomazánka na večeru??? Že ma rodinka zahnala? Veď mali pravdu ten syr nevoňal. Alebo, že mal na raňajky každý niečo iné? Ich voľba ich žalúdky.. Hm.. a sťažovať na .. Hm.. s tými právami sa teraz narobí. Ak nechám pozrieť ráno do ich tanierov porušujem ich.....

Lidská práva svobody

K základním znakům demokratického právního státu patří respektování a dodržování lidských práv a svobod - pokládáno za základ civilizované společnosti. (Jejich uplatňování však naráží v mnoha zemích na velké problémy, existují i diskutabilní témata, např. trest smrti, interrupce, eutanázie…)


P.s. Idem spať... Aj keď som chcela vrátiť ten komentár nicku Laco-monter. Dnešok mi dal zabrať hlavne posledné 3 a pol hodiny u mamičky, ktorá je v nemocnici. Možno ráno ak nezabudnem. :---
alesta
15.05.10,18:58
Ahoj, ja som dnes varila hovädziu polievku a kurací paprikáš s novými zemiakmi a uhorkový šalát, no veľmi originálne to nie je... tiež mám pocit, že varím a jeme dookala stále to isté.
Dáša_
15.05.10,19:02
A ja sa vytešujem, zajtra nevarím, ideme na oslavu. A tajne dúfam, že nám zabalia aj na večeru :)
ubka
15.05.10,19:51
Nemôžem to otvoriť.
Trúbový guláš: ide to otvoriť, treba točiť kolečkom myšky:-)
1 až 1a polkg mäsa, bravčové, alebo hovädzie, alebo divina., nakrájať na kocky.
2-3 veľké cibule nakrájať na drobno
5 str. cesnak nasekať na drobno
2 lyž. korenie
3 lyž. mletá sladka paprika
3 PL Solamil
2 kocky masox
1 paradajkový pretlak-malý/veľký podľa chuti
soľ
0,75 ml vody
Podľa chuti nakrájať papriku zelenú, baraní roh, feferónku.
Všetko premiešať, dať do pekáča, zakrýť alobalom a pri 250 st.C piesť
1 hod- bravčové
1 a pol hodinu hovädzie/divinu
Neotvárať, nemiešať, nechutnať počas pečenia!:)
Dobrú chuť!
erzet
15.05.10,20:53
Trúbový guláš: ide to otvoriť, treba točiť kolečkom myšky:-)
1 až 1a polkg mäsa, bravčové, alebo hovädzie, alebo divina., nakrájať na kocky.
2-3 veľké cibule nakrájať na drobno
5 str. cesnak nasekať na drobno
2 lyž. korenie
3 lyž. mletá sladka paprika
3 PL Solamil
2 kocky masox
1 paradajkový pretlak-malý/veľký podľa chuti
soľ
0,75 ml vody
Podľa chuti nakrájať papriku zelenú, baraní roh, feferónku.
Všetko premiešať, dať do pekáča, zakrýť alobalom a pri 250 st.C piesť
1 hod- bravčové
1 a pol hodinu hovädzie/divinu
Neotvárať, nemiešať, nechutnať počas pečenia!:)
Dobrú chuť!
Dík, už som to otvoril, ale takto je to lepšie
babka - ježibabka
16.05.10,16:15
Zeleninová polievka, sviečková a knedľa. Na doplnenie tvarohový báleš. Aby sa minul iba malý z remosky.
janka marenistakova
17.05.10,09:50
sobota -halušky s bryndzou, ryžový nákyp, hovädzie na hrášku s varenými zemiakmi
nedeľa- slepačia polievka s rezancami, vyprážané kura s falošným šalátom, sviečková s knedľou, jablčník
calawen
17.05.10,10:12
špaldové cestoviny s červenou omáčkou (sušené paradajky nakladané v olivovom oleji, jarná cibuľka, baklažán na kocky, paradajkový pretlak - rozmixované a uvarené, soľ, provensálske korenie)
JaDo
17.05.10,10:23
sobota -halušky s bryndzou, ryžový nákyp, hovädzie na hrášku s varenými zemiakmi
nedeľa- slepačia polievka s rezancami, vyprážané kura s falošným šalátom, sviečková s knedľou, jablčník

Nie je to nejako veľa na 2 dni? Ja by som to rozdelila na 5 dní! :)
JaDo

Ja navrhujem:

Hustú polievku z fazule Mungo a šalát s celozrnným pečivom.

Naklíčim 200g fazule Mungo - 1/2 na polievku a 1/2 na šalát.

Polievka- Na troche olivového oleja posmažím 200g zeleniny (hrubo nastrúhaná koreňová a napr. brokolica) s 1ČL drv.kmínu, 1ČL kurkumy, špetkou škorice a karí. Pridám 100g Munga zalejem 1,2lvody a uvarím do mäkka. Na záver pridám 2 PL ovsených vločiek, petržl. vňať a citr.štávu.

Šalát- Na jemno narezať mladú kapustu (alebo čínsku), pridať naklíčené Mungo, paradajky, papriky (čo mate radi), 2PL Cesnaku medvedieho (napr. sušený z biopotravín). Primiešam dressing a po premiešaní posypem mäkkým syrom (Feta, alebo slaný, alebo kozí).
Dressing- 1diel citrónovej šťavy : 3 dielom extra panenského olivového oleja. Ja pridávam 1 strúčik rozotreného cesnaku, ale nemusí byť.
A dobré celozrnné pečivo alebo celozrnný chlebík.
adi11
17.05.10,11:09
slepačia polievka od nedele, z vareného mäska bude plnená paprika.. mňam:)
ZuzanaP
17.05.10,12:47
Kuracie soté s ryžou a šparglová polievka. Som ju varila prvýkrát a je výborná, teda nám chutí...
janka marenistakova
17.05.10,13:25
Ale ty asi nemáš troch stále hladných synov a stále hladného muža, všetci by si dali stále niečo dobré a malé
liba2
17.05.10,13:36
Ale ty asi nemáš troch stále hladných synov a stále hladného muža, všetci by si dali stále niečo dobré a malé
Janka, ja ti teda nezávidím tú prácu v kuchyni, ty varíš najmenej 2 hlavné jedlá...... si starostlivá mamina :) .
Ančika
17.05.10,13:46
Nie je to nejako veľa na 2 dni? Ja by som to rozdelila na 5 dní! :)
JaDo

Ja navrhujem:

Hustú polievku z fazule Mungo a šalát s celozrnným pečivom.

Naklíčim 200g fazule Mungo - 1/2 na polievku a 1/2 na šalát.

Polievka- Na troche olivového oleja posmažím 200g zeleniny (hrubo nastrúhaná koreňová a napr. brokolica) s 1ČL drv.kmínu, 1ČL kurkumy, špetkou škorice a karí. Pridám 100g Munga zalejem 1,2lvody a uvarím do mäkka. Na záver pridám 2 PL ovsených vločiek, petržl. vňať a citr.štávu.

Šalát- Na jemno narezať mladú kapustu (alebo čínsku), pridať naklíčené Mungo, paradajky, papriky (čo mate radi), 2PL Cesnaku medvedieho (napr. sušený z biopotravín). Primiešam dressing a po premiešaní posypem mäkkým syrom (Feta, alebo slaný, alebo kozí).
Dressing- 1diel citrónovej šťavy : 3 dielom extra panenského olivového oleja. Ja pridávam 1 strúčik rozotreného cesnaku, ale nemusí byť.
A dobré celozrnné pečivo alebo celozrnný chlebík.
Fazuľu máme radi, ale mám iba takú, čo si dopestujem doma. Aká je fazuľa MUNGO? Dá sa dopestovať aj u nás? Kde ju kúpim?
V rámci tohoto receptu som sa už vysporiadala s kurkumou. Dlho som nevedela čo to je, ale už viem:) a už ju aj mám:). Teraz tú fazuľu, prosím?
Maruška54
17.05.10,13:48
Fazuľu máme radi, ale mám iba takú, čo si dopestujem doma. Aká je fazuľa MUNGO? Dá sa dopestovať aj u nás? Kde ju kúpim?
V rámci tohoto receptu som sa už vysporiadala s kurkumou. Dlho som nevedela čo to je, ale už viem:) a už ju aj mám:). Teraz tú fazuľu, prosím?
videla som ju v Bille aj v Kauflande, sú to také malé zelené guličky
Ančika
17.05.10,13:54
videla som ju v Bille aj v Kauflande, sú to také malé zelené guličky
Ďakujem, pohľadám a zasejem a uvidím:)
erzet
17.05.10,18:44
20. týždeň
erzet
17.05.10,18:50
Šošovicová polievka, segedínsky guláš, kysnutá knedľa
adi11
18.05.10,12:28
u nás sú francúzske zemiaky na náš spôsob :)
janaGT
18.05.10,12:30
to je aký spôsob?
erzet
18.05.10,12:32
u nás sú francúzske zemiaky na náš spôsob :)
Ak to nie je tajné, pod tretom smrti, čo je Váš spôsob?
adi11
18.05.10,12:43
Ak to nie je tajné, pod tretom smrti, čo je Váš spôsob?
..nie je to vôbec tajné..takže ten náš spôsob je dobrý v tom, že dávame na uvarené zemiaky sudovú kapustu a samozrejme klobásku, potom sa môžu jesť aj večer alebo na druhý deň..:)..sú fajn šťavnaté..:)
Kazu
18.05.10,13:00
Dnes som navarila hrniec špagetovej omáčky, niečo sme si dali dnes a zvyšok pôjde do pohárov na horšie časy :) nie keď budú horšie časy ale keď toho času bude menej :---
adi11
18.05.10,13:04
Dnes som navarila hrniec špagetovej omáčky, niečo sme si dali dnes a zvyšok pôjde do pohárov na horšie časy :) nie keď budú horšie časy ale keď toho času bude menej :---

..ale ver tomu, že aj horšie časy budú..a možno času bude habadej..:---:D:)
erzet
18.05.10,13:22
..ale ver tomu, že aj horšie časy budú..a možno času bude habadej..:---:D:)
ešte môžu byť aj horšie?
Kazu
18.05.10,13:29
..ale ver tomu, že aj horšie časy budú..a možno času bude habadej..:---:D:)

To keď vyfasujem drevené pyžamo?:D:D:D
Marta V
18.05.10,13:39
Dnes som navarila hrniec špagetovej omáčky, niečo sme si dali dnes a zvyšok pôjde do pohárov na horšie časy :) nie keď budú horšie časy ale keď toho času bude menej :---

Môžeš dať prosím ťa recept ako robíš tú omáčku? Potom ju sterilizuješ? Ďakujem
Kazu
18.05.10,13:51
Môžeš dať prosím ťa recept ako robíš tú omáčku? Potom ju sterilizuješ? Ďakujem

Daj si do vyhľadávača Bolonská omáčka a je ich tam viac druhov.
babka - ježibabka
18.05.10,14:16
Šalátová polievka, francúzske zemiaky, hlávkový šalát.
calawen
18.05.10,15:21
palacinky (špaldové celozrnné) s džemom
erzet
18.05.10,17:58
Zeleninová polievka, kapustníky
JaDo
18.05.10,18:40
Kus kus so zeleninou.
Bolo to i s uhorkovým šalátom za 20 min. hotové.


Dala som variť 2 diely vody s 1/4 bio zeleninového bujónu a 1 na hrubo nastrúhanou mrkvou. Do vriaceho vývaru som nasypala 1 diel kus kusu. Premiešala, 1min. varila, vypla a zakryla som a nechala to "dôjsť". Na panvičke som podusila pórok. Kus kus som mierne prisolila morskou soľou a presunula na taniere. Na vrch som pekna rozložila pôrok.
Marta V
19.05.10,05:17
Daj si do vyhľadávača Bolonská omáčka a je ich tam viac druhov.
Ďakujem, vyskúšam
m.hladka
19.05.10,06:55
Bryndzové halušky, tešila som sa, že bryndza bude májová (lebo je vraj nasamlepšia), ale nefunguje to tak.
2009
19.05.10,07:10
Juj bryndzové halušky mňam.. Mám v chladničke bryndzu ale nejak nie som schopná v teplote spraviť akciu. Juj ak by mal niekto fotku. Bryndzové by ma potešili ale špenátové s nivou by bolo tak super. Nezaslúžim si ale snáď sa niekto sľutujeeeeeeeeeee
calawen
19.05.10,08:11
V inej téme som spomínala, že ani májová bryndza nie je to čo má byť (zo 100% ovčieho mlieka).... :rolleyes:
calawen
19.05.10,08:14
Dnes bravčové so zeleninou a hranolkami
2009
19.05.10,08:33
V inej téme som spomínala, že ani májová bryndza nie je to čo má byť (zo 100% ovčieho mlieka).... :rolleyes:
No a čo? Teoreticky by som bola najzdravšie sa stravujúci človek. 90°C mojej stravy je v surovom stave. Ostatné je mäsko mi chutí.. Prílohy nemusím aj keď hi robím
Tweety
19.05.10,08:35
No a čo? Teoreticky by som bola najzdravšie sa stravujúci človek. 90°C mojej stravy je v surovom stave. Ostatné je mäsko mi chutí.. Prílohy nemusím aj keď hi robím
90°C mojej stravy To sa Ti teda podarilo.:---
miky64
19.05.10,08:36
Dnes bravčové so zeleninou a hranolkami
francuzske zemiaky so slovenskou domacou klobaskou a uhorkovy šalatik s zelenou cibulkou mnam:):---;)
calawen
19.05.10,09:06
francuzske zemiaky so slovenskou domacou klobaskou a uhorkovy šalatik s zelenou cibulkou mnam:):---;)

To mám v pláne na piatok...
calawen
19.05.10,09:08
No a čo? Teoreticky by som bola najzdravšie sa stravujúci človek. 90°C mojej stravy je v surovom stave. Ostatné je mäsko mi chutí.. Prílohy nemusím aj keď hi robím

Išlo mi o to, že najprv sa hádame o náš národný výrobok a potom ho tak zhovadíme. V bryndziarni robia májovú bryndzu 50 na 50 - ovčie a kravské mlieko...:(
Kazu
19.05.10,09:10
No a čo? Teoreticky by som bola najzdravšie sa stravujúci človek. 90°C mojej stravy je v surovom stave. Ostatné je mäsko mi chutí.. Prílohy nemusím aj keď hi robím


Tipujem, že na 90% to už surové nie je :D:D:D Tento preklep sa ti vydaril, tomu sa budem dlho smiať :D:D:D ..... fúúúj, ale som škodoradostná, už som si plesla :o
sysula
19.05.10,09:15
V inej téme som spomínala, že ani májová bryndza nie je to čo má byť (zo 100% ovčieho mlieka).... :rolleyes:

Ja som mala stastie na bio bryndzu zo salasa zo 100% ovcieho mlieka..to bolo nebicko v papulke :)
alabut
19.05.10,11:11
obed - kapustnica, bryndzove halusky, makovo-jablkova strudla, mlieko, bylinkovy caj, medovina
vecer - zemiakove pirohy s tvarohovou plnkou, bylinkovy caj, slivovica
dadia1
19.05.10,12:25
segedinsky gulaš a knedľa z mikrovlnky (hotova za 10-15 minut)
ela77
19.05.10,12:37
nemajte mi za zlé, nasledovné riadky patria do vtipov, ale nedá mi neprilepiť to tu: dostala som to meilom dnes:

Recept roka 2010
V súvislosti so zvýšením životných nákladov dovoľujem si Vám zaslať jednoduchý a lacný recept na rýchle výživné jedlo, ktoré dobre pomôže kompenzovať nárast cien.
Potrebujete:
Za 50 centov cibule
Za 50centov octu
Liter horúcej vody
Postup:
Cibuľu pokrájajte a pridajte ocot a horúcu vodu. Všetko to vlejte do lavóra a sadnite si do toho holým zadkom.
Takto získate:
dve teplé šunky
dve vajcia na tvrdo
utopenca s cibuľou a octom.
A kto má rád tatársku omáčku, môže sa trochu pohrať s utopencom.
Kazu
19.05.10,13:12
Nevesta prišla od maminky a priniesla nejaký proviant, tak mladí mali čo jesť. Manžel dnes nie je doma, ja by som od včera mala tú špagetovú omáčku ale bola som lenivá si uvariť 1 porciu špagiet. Dala som si kaleráb, nebolo to zlé, ale ani žiadne nebíčko v papuľke a navyše začínam byť hladná. Neviem ako môže prežiť erzet tie jeho ovocné dni. Ja by som o jednom banáne celý deň určite nevydržala :D Idem poňúrať po chladničke :---
Žabinka
19.05.10,13:16
Dnes bola červená kapustová polievka, pečené morčacie stehná na cesnaku a slaninke, ryža, zeleninový šalát. Ale ja som mala len ten zeleninový šalát.
miky64
19.05.10,13:43
To mám v pláne na piatok...
na zajtra bude prirodne bravčove na horčici,ryža a šalatik z činskej kapusty a na piatok šalat z cestovin s kuracimi prsiami,krajane paradajky,papriky,uhorky a tatarkou/domacou/
calawen
19.05.10,15:00
na zajtra plánujem dukátové buchtičky, alebo urobím pizzu z mrazáku (robila som domácu minulý mesiac a zostalo mi)
Zvalik
19.05.10,15:43
no dnes to bolo: rajčinková polievka /domáca šťava/ so strúhaným syrom a plnené osúchy
erzet
19.05.10,19:12
Jabĺčko a banán
babka - ježibabka
20.05.10,14:03
Dnes bola májovková polievka so strúhancami a kuracie prsia v solamylovom cestíčku, ryža, broskyňový kompót.
calawen
20.05.10,15:01
dnes predsalen zvíťazila lenivosť - bola pizza z mrazáku...
babka - ježibabka
20.05.10,15:17
dnes predsalen zvíťazila lenivosť - bola pizza z mrazáku...
V čase núdze nie je nič lepšie ako domáce polotovary. To je moja reč. :):):):):D:D
erzet
20.05.10,18:14
Slepačia polievka s rezancami, diabolská pochúťka, opekaný chlieb vo vajci
ubka
20.05.10,21:11
Vyberieme niečo zo zásob :)
bettylou
20.05.10,21:24
tiež domáci polotovar - dusené bravčové v červenej šampiňónovej omáčke a nové zemiaky plus šalát
calawen
21.05.10,05:12
dnes spomínané francúzske zemiaky
erzet
21.05.10,05:52
Vyberieme niečo zo zásob :)
To je tá najkrajšia kvapľová jaskynka. Tam sa dostať. To je jedna báseň, nekonečná
babka - ježibabka
21.05.10,12:49
Fazuľová kaša, pečená klobáska, uhorka.
2009
21.05.10,13:57
Okolo 18_tej na večeru zemiakové placky s veľa cesnakom
ubka
21.05.10,14:14
Výdatné dažde, teplo a bude inšpirácia čo na obed :)
Maruška54
21.05.10,14:17
To je tá najkrajšia kvapľová jaskynka. Tam sa dostať. To je jedna báseň, nekonečná

pre teba okrem stredy
janka67
21.05.10,17:59
Výdatné dažde, teplo a bude inšpirácia čo na obed :)

Pred mojou osobou sa všetky huby ukrývajú :D tak sa tak naivne opýtam ... to sú tohtoročné?
Nádhera, až sem cítim ich vôňu.:)
miky64
21.05.10,20:41
http://varecha.pravda.sk/recepty/korytnacky-slovensky-sposob-fotorecept/7237-pouzi.html
dnes som hladall inšpiraciu na zajtra a nesuvisi to síce s obedom ale je to excelentne hlavne pre detske party fakt oplati sa vidieť
JaDo
21.05.10,20:42
Fazuľu máme radi, ale mám iba takú, čo si dopestujem doma. Aká je fazuľa MUNGO? Dá sa dopestovať aj u nás? Kde ju kúpim?
V rámci tohoto receptu som sa už vysporiadala s kurkumou. Dlho som nevedela čo to je, ale už viem:) a už ju aj mám:). Teraz tú fazuľu, prosím?

Fazuľa Mungo sa kupuje väčšinou tam, kde sú zdravé potraviny. Môže byť v BIO kvalite ale aj nie (napr.Mungo od firmy Marianna).
Táto fazuľa je dobrá preto, že veľmi ľahko klíči.:)
Sú to malé zelené guličky (ako čučoriedky). Myslím, že na domáce pestovanie by asi bol veľmi náročný zber.:confused:
Maruška54
22.05.10,08:36
šampionová krémová polievka, šmorn a čučoriedková omáčka
truch
22.05.10,08:40
Tiež šampionovú polievku ako Maruška a tortelíny s paradajkovo-bazalkovou omáčkou.
A opäť a zase Kitkin tvarohový koláčik:):):)
calawen
22.05.10,08:50
"Wolowina w piwie"
OKAA
22.05.10,09:35
Kotlíkový guláš s chlebom;)Večera:Kakaový,makový,tvarohový závin a čaj:)Zajtra-vyprážané kurča,pyré a uhorkový šalát(polievka...kurací vývar):)
Dobrú chuť vám želám:D
AlaNR
22.05.10,12:29
Televízna rajčinová polievočka z džúsu podľa Evičky Černej, strapačky a v letnej kuchyni sa varí údené koleno, to bude dneska obžerstvo....!!!
bv_alexandra
22.05.10,12:37
Králik na smotane na sposob sviečkovej a cestovina;)
Zdenka 0705
23.05.10,09:10
Kuracia prsia, kapustový prívarok zo skorej kapustičky, nové zemiaky.
m.hladka
23.05.10,09:26
chilli
tetrisss
23.05.10,10:46
Dnes sme mali prvy vonku grilovany obed, grilovana krkovicka, kuracie stehna, grilovane zemiaky, zelenina, kapustovy salat, domaca cista hroznova stava a najprv este cesnakova polievka. Ledva sme dojedli, uz nam hrozi dazd.
Rozalka
23.05.10,11:07
Domáci zajko na paprike (paprikáš, so smotanou, ako sa patrí) + halušky
AlaNR
23.05.10,11:53
Mäsková polievočka so slížikmi, vysmážané kuracie prsíčka v cestíčku, nové zemiaky na masle s petržlenovovu vnaťkou, rajčinový šalát s mladou cibuľkou...
Ešte by to chcelo sladkú bodku, nad tou ešte len uvažujem...
damati
23.05.10,12:30
Dusené bravčové mäso so zelenou fazuľkou a opekané zemiaky
Kazu
23.05.10,17:05
Z morčacích pŕs som upiekla dve rolády. Jednu som naplnila šunkou, špenátom a syrom. Druhú som naplnila dusenými dubákmi. K tomu nové zemiaky s jarnou cibuľkou a hlávkový šalát. Polievka z kuracích krkov, mäsové knedličky a cesnakové haluštičky.
terezamaria
23.05.10,17:28
Z morčacích pŕs som upiekla dve rolády. Jednu som naplnila šunkou, špenátom a syrom. Druhú som naplnila dusenými dubákmi. K tomu nové zemiaky s jarnou cibuľkou a hlávkový šalát. Polievka z kuracích krkov, mäsové knedličky a cesnakové haluštičky.

Zuzi dala by som sa pozvať, hlavne na tú dubákovú:):):)
alabut
23.05.10,17:59
dnes varila manzelka :-)
hovadzia polievka, vyprazany rezen, zemiakovy salat, svieckova, knedla, cokoladova torta, cokoladovy liker, kava so slahackou, jahody, pivo, slivovica, bylinkovy caj
Kazu
23.05.10,18:00
Zuzi dala by som sa pozvať, hlavne na tú dubákovú:):):)

Si pozvaná :) Ale ponáhľaj sa, z tej dubákovej sa zjedlo najviac :---
terezamaria
23.05.10,18:12
dnes varila manzelka :-)
hovadzia polievka, vyprazany rezen, zemiakovy salat, svieckova, knedla, cokoladova torta, cokoladovy liker, kava so slahackou, jahody, pivo, slivovica, bylinkovy caj
Ešte že nemusela variť slivovicu, pivo a jahody. Lebo okrem toho varila dva chody,
musí mať veľmi rada varenie.:):):)
Rozalka
23.05.10,18:31
Televízna rajčinová polievočka z džúsu podľa Evičky Černej, strapačky a v letnej kuchyni sa varí údené koleno, to bude dneska obžerstvo....!!!

Bacha, obžerstvo patrí medzi 7 smrteľných hriechov ....... :D:D:D:D:D
erzet
23.05.10,19:03
Paila, Nebezpečne dobrý jablčník detí z OK školy
Lubaba
23.05.10,20:14
dnes varila manzelka :-)
hovadzia polievka, vyprazany rezen, zemiakovy salat, svieckova, knedla, cokoladova torta, cokoladovy liker, kava so slahackou, jahody, pivo, slivovica, bylinkovy caj
rezeň nezostal so šalátom? to ti poviem to ste museli mať asi druhú svadbu:)
alabut
24.05.10,05:27
To mi urobila naschval, ja rezen so salatom nemam rad, ja som si pochutil na varenom salate s varenymi zemiakmi a cerstvymi domacimi oskvarkami od susedy :-)
calawen
24.05.10,06:08
Včera zeleninová polievka a grilované čevapčiči so zeleninou.

Dnes budú cestoviny (ešte nie som úplne rozhodnutá ktoré - špaldové, jačmenné, ražné) so syrovou omáčkou.
Žabinka
24.05.10,08:10
Dnes (a pravdepodobne ešte aj zajtra) budeme dojedať vynikajúci víkendový gulášik zo srnky, chlebík.
alabut
24.05.10,08:18
Ja dnes skromne: slanina, chlieb, cucoriedkove vino, vecer langose s olomouckymi syreckami, domaci jogurt, bylinkovy caj a cokoladovy liker so slivovicou :-)
erzet
24.05.10,08:33
Ja dnes skromne: slanina, chlieb, cucoriedkove vino, vecer langose s olomouckymi syreckami, domaci jogurt, bylinkovy caj a cokoladovy liker so slivovicou :-)
som rád že si sa vrátil, chýbal si mi.
Zdenka 0705
24.05.10,08:48
aj mne ... hlavne tie, pre mňa, neskutočné kombinácie :)
Kazu
24.05.10,08:57
Ani nie tak tie jedlé ako tie pitné.:D
erzet
24.05.10,15:27
V piatok: Fazuľová polievka, vyprážané rybie filé, zemiaková kaša, uhorka
Jedálny lístok na 21. týždeň
V pondelok: Mrkvová polievka s mrveničkou, bravčová pečeň na cibuľke, dusená ryža, uhorka
jana007
25.05.10,11:50
Zajačí perkelt a kolienka.
Zvalik
25.05.10,12:30
ahoj.... kyslá zemiaková polievka, vysmážaný syr s hranolkami a tatarka
Ajuška
25.05.10,12:59
Ja dnes skromne.... :-)
mimotemy...suseda nebola doma?...alebo máš tým smerom po poslednom maškrtení zaracha... :D:D:D ...
JaDo
25.05.10,19:49
Čo tak:

- nejaká hustá polievka (napr. šošovicová, fazuľová..)
a k tomu
- jablková alebo tvarohová žemľovka?
calawen
26.05.10,06:17
Bravčové mäso s kukuricou, zemiaky
cathyc
26.05.10,06:24
rajčinová polievka s kapustou a kapustné fliačky.
miky64
26.05.10,10:44
polievka smotanova s fazulou a rizoto s uhork,ovym šalatom
janaGT
26.05.10,10:46
pizza na donášku :)
babka - ježibabka
26.05.10,12:58
Televízna rajčinová polievočka z džúsu podľa Evičky Černej, strapačky a v letnej kuchyni sa varí údené koleno, to bude dneska obžerstvo....!!!
mimotemyTýmto názvom si mi pripomenula môjho otca, ktorý po našom odchode so sestrou z domu zostal ako vdovec sám. Keď sme k nemu so sestrou prišli na návštevu tak nám ponúkal rôzne jedlá na ochutnanie. Televízne nie, lebo televízor nemal, ale napr. novinovú alebo kalendárovú polievku, knižkové alebo časopisové mäso s dodatkom: toto som nemal, dal som tam toto alebo toto neviem čo je, dal som tam toto.
Kazu
26.05.10,13:03
V nedelu som naložila plátky bravčovej panenky a dnes som ich opražila, velikánska kopa zeleniny a chlebové posúchy so slaninou a cesnakom. A polievka bola májovková. Ale od starého chlapa sa človek vďaky nedočká, miesto toho ma začal podozrievať, že budem chcieť aby si ten obed dneska odpracoval :D:D:D
babka - ježibabka
26.05.10,13:04
Ale aby bolo niečo aj k téme. Navarila som to síce včera odpoludnia, lebo som sa motala 2 dni na poliklinike. Tak včera večer a dnes na obed bol paprikáš z pečiarok a kolienka pre dedka a ja som ich mala smažené s vajcom a krupicou. Polievka lenivá - sáčková francúzska.
Zdenka 0705
26.05.10,16:20
Keďže som si konečne kúpila panvicu na lievance, u nás jednoducho "dolkáreň", tak som skúsila špenátové dolky - kto chce, tak lievance :). Múku som dala špaldovú 6 PL, cesnaku hojne, soľ, mčk, trošku mušk. oriešku, 2 vajcia a trošku zriedila kyslou smotanou, nakoniec asi pol káv. lyžicky PDP.
Prvú várku takto, potom som pridala kúsok strúhanej nivy do cestíčka...dolky som nikdy nemusela, lebo sa mi zdali príliš mastné, ale táto panvica je špica, dolky krásne suchučké...
---------------
ups, zabudla som, dopĺňam:
+ špenát sekaný, mrazený, asi 6 guličiek. Mám s ním dobré skúsenosti, lebo si vždy rozmrazím len toľko, čo potrebujem.
JarkaL
26.05.10,16:24
Keďže som si konečne kúpila panvicu na lievance, u nás jednoducho "dolkáreň", tak som skúsila špenátové dolky - kto chce, tak lievance :). Múku som dala špaldovú 6 PL, cesnaku hojne, soľ, mčk, trošku mušk. oriešku, 2 vajcia a trošku zriedila kyslou smotanou, nakoniec asi pol káv. lyžicky PDP.
Prvú várku takto, potom som pridala kúsok strúhanej nivy do cestíčka...dolky som nikdy nemusela, lebo sa mi zdali príliš mastné, ale táto panvica je špica, dolky krásne suchučké...

A kde je špenát?
m.hladka
26.05.10,16:26
Keďže som si konečne kúpila panvicu na lievance, u nás jednoducho "dolkáreň", tak som skúsila špenátové dolky - kto chce, tak lievance :). Múku som dala špaldovú 6 PL, cesnaku hojne, soľ, mčk, trošku mušk. oriešku, 2 vajcia a trošku zriedila kyslou smotanou, nakoniec asi pol káv. lyžicky PDP.
Prvú várku takto, potom som pridala kúsok strúhanej nivy do cestíčka...dolky som nikdy nemusela, lebo sa mi zdali príliš mastné, ale táto panvica je špica, dolky krásne suchučké...

recept určite vyskúšam, ale čo je to "mčk"
Tweety
26.05.10,16:27
recept určite vyskúšam, ale čo je to "mčk"
Mleté čierne korenie mi z toho vyšlo.
Zdenka 0705
26.05.10,17:52
A kde je špenát?
Doplnila som do receptu. Tak som sa ponáhľala na "bez servítky" :):---;)
Bazilka
26.05.10,21:47
Pečeného zajačika ušiačika prešpikovaného slaninkou a s jabĺčkami...bažantík je lepší,ale zajačik viac pri ruke...
calawen
27.05.10,06:29
dnes čvchn - bravčové s kukuricou od včera...
jana007
27.05.10,10:30
Pečeného zajačika ušiačika prešpikovaného slaninkou a s jabĺčkami...bažantík je lepší,ale zajačik viac pri ruke...

I u nás je plný zajačník - takže sviečková zo zajačích stehien špikovaných slaninkou a knedla.
miky64
27.05.10,12:05
dnes byčie vajcia s tatarkou a parmezanovou pastou,hranolky a na večeru budu zemiaky na kyslo a volske oko
2009
27.05.10,13:39
dnes byčie vajcia s tatarkou a parmezanovou pastou,hranolky a na večeru budu zemiaky na kyslo a volske oko

Ako chutia býčie vajcia? Ako hríby? Iba som zvedavá ;)
lavanda
27.05.10,14:01
Dnes len rýchly obed - mrkvová polievka a sedliacka omeleta.
mimotemy Tie býčie žľazy som raz zo zvedavosti kúpila, urobila som ich na oleji, cibuli a červenej paprike, ako som našla v nejakej knihe recept, dcéra, ktorá vtedy mala 5 rokov a nevedela, čo je, to zmastila, ale u mňa asi zafungovali predsudky, dala som si hlt a viac som nemohla, nechala som to tak:o... Chutilo to podobne ako paprikáš z kuracích žalúdkov, ktorý zbožňujem, ale... Zvyšok som dala nášmu kocúrovi, ale ten to tiež nechcel - žeby bol cítil chlapskú spolupatričnosť a súcit s býkom:confused:?
2009
27.05.10,18:16
Dnes len rýchly obed - mrkvová polievka a sedliacka omeleta.
mimotemy Tie býčie žľazy som raz zo zvedavosti kúpila, urobila som ich na oleji, cibuli a červenej paprike, ako som našla v nejakej knihe recept, dcéra, ktorá vtedy mala 5 rokov a nevedela, čo je, to zmastila, ale u mňa asi zafungovali predsudky, dala som si hlt a viac som nemohla, nechala som to tak:o... Chutilo to podobne ako paprikáš z kuracích žalúdkov, ktorý zbožňujem, ale... Zvyšok som dala nášmu kocúrovi, ale ten to tiež nechcel - žeby bol cítil chlapskú spolupatričnosť a súcit s býkom:confused:?

Moja spomienka je možno zlá...nejasná ;) Je to asi 30 rokov dozadu. Náš tréner kastroval kone. /Nie ten tréner ale veterinár /. Hm tréner z toho spravil guláš a robili sme ochutnávku. Ja si iba spomýnam, že to bolo strašne slané. Rok na to som na Železnej studienke ochutnala vyprážané býčie žľazy a chutili mi ako vyprážané bedle. Pozor nie som morbídna som iba zvedavá ako chutia. Radu objednaj si v reštaurácii neberiem. Skúsila som to so slimákmi a bolo to tak ochutené cesnakom a bylinkami, že sa chuť nedala rozoznať.
miky64
28.05.10,05:39
Moja spomienka je možno zlá...nejasná ;) Je to asi 30 rokov dozadu. Náš tréner kastroval kone. /Nie ten tréner ale veterinár /. Hm tréner z toho spravil guláš a robili sme ochutnávku. Ja si iba spomýnam, že to bolo strašne slané. Rok na to som na Železnej studienke ochutnala vyprážané býčie žľazy a chutili mi ako vyprážané bedle. Pozor nie som morbídna som iba zvedavá ako chutia. Radu objednaj si v reštaurácii neberiem. Skúsila som to so slimákmi a bolo to tak ochutené cesnakom a bylinkami, že sa chuť nedala rozoznať.
pri príprave byčich žliaz je najpodstatnejšie nechať ich 24 hod kupať sa v mlieku a poriadne vyčistiť os semenovodov a potom sa to pripravuje ako každe ine maso podla chuti vypražať dusiť piesť. V reštauracii by som to asi nejedol alebo by som musel poznať kuchara a čo sa týka chuti zaleži na príprave a ingredienciach ale podľa mna je to vdačne a dobre masko:rolleyes::cool::---
mimotemya teraz jedna nepríjemna skusenosť,skutočnosť a upozornenie včera som bol na nakupoch a kedže sa bliži den deti chcel som si na nečisto vyskušať recept ktory som tu uverejnil jedna sa o pečene korytnačky, v kauflande som kupil mlete maso/naš mlynček nam odpochodoval,že vraj už stačilo/na regali svietil nápis akcia cena 1,49€ dobre to vyzeralo hovorim doma dochutim a pečiem.prve prekvapenie ma čakalo pri pokladni miesto 1,49€ mi zaučtovali 2,49€ a to sa mi nepačilo vratil som sa k regalu skontroloval som nalepku na tovare s popiskou na cenovke rovnake označenie aj na tovare aj na cenovke šiel som na recepciu kde som požiadal o vysvetlenie a tu to začalo.Zavolali veducu masouseku jej prve slova miesto ospravedlnenia boli že som zle videl/nosim okuliare/lenže mala smolu kedže sa mi to nestalo v kauflande prvy raz tak som si to nafotil na mobil/ešte že kračam z dobou aj ked už nie som najmladší/ked videla zabery tak jej druha reakcia bola že to musel iny zakaznik tam preložiť/jeden balik je to možne ale 6 balikov? to boli moje slova/ na to už asi nevedela ako reagovať tak cez zuby mi oznamila že jej je to luto ale nie je to ich chyba tak ma to dorazilo že som aj zabudol kupiť to maso takže dnes idem zhanať mlete maso/určite nie do kauflandu/ a potom si sadnem a idem napísať sťažnosť na vedenie kauflandu a soi samozrejme aj z fotom aby mi zase niekto nepovedal že som zle videl už mam toho plne zuby v priebehu niekolkych tyždnov je to už piaty prípad
1. banany deklarovana cena 0,79€ skutočnosť 0,89€ vyjadrenie zodpovedneho:zabudli vymeniť cenovku/ otv.doba od07:00 moja sťažnosť 10:15
2. jablka deklarovana cena 0,59€ skutočnosť 0,89€ veduci useku nemal čas,veduci obchodu nepritomny sc
3. šlahačka v spreji deklarovana 0.79€ skutočnnosť 0,89€ vyjadrenie vymenia to žiadne ospravedlnenie
4. masovyrobok deklarovana 0,25€ skutočnosť 0,49€ vyjadrene cena plati až na druhy den rano/ nakupoval som o 19:30/ takže som si povedal čo je moc to je vela a mam toho akurat dosťmimotemy:confused::mee::mad:
erzet
28.05.10,05:40
Mleté čierne korenie mi z toho vyšlo.
Myslel som že mčk je málo čoho koľvek
calawen
28.05.10,06:52
Dukátové buchtičky idem variť...
ZEvina
28.05.10,11:06
Plnenú papriku s knedľou sme mali z posledných zásob. No neviem, či aj tento rok budeme papriku zavárať.....:mee:
Maya1
29.05.10,14:52
takúto ja mám svokru,;)
Zita5
29.05.10,14:56
takúto ja mám svokru,;)

Fantastickú, nie ?:);)
Zita5
29.05.10,15:00
Ja som dnes varila super zelerovú polievku s krupicovými haluškami ,bravčové stehno na šťave /do šťavy som pridala strúhané zavárané uhorky/,slovenskú ryžu,uhorkový šalátik.

Vnukovi som upiekla autičkovú tortu k narodkám .Pri pohľade , že čo to je taká malá torta pre toľkých dospelákov , tak som prirobila ešte za plech rezov .:)
Maya1
29.05.10,15:05
mňam, dobrá inšpirácia na pondelok. Takáto šťava a slovenská ryža - ideálna kombinácia. Len zelerovú polievku by som asi jedla sama.:)
Zita5
29.05.10,15:14
mňam, dobrá inšpirácia na pondelok. Takáto šťava a slovenská ryža - ideálna kombinácia. Len zelerovú polievku by som asi jedla sama.:)

Ty a vieš, že možno nie .Len im netreba povedať,čo to je .Takto som to spravila aj ja .
Nastrúhala som zeler na jemno , dala udusiť , podliala vodou , pridala soľ,dobrotku/vegeta bez glutamánu/,jednu vetvičku vegetky ,červenú papriku a nechala som to variť .Nakoniec som spravila zásmašku a dala do polievky.Pridal som petržlenovej vňate .K tomu som opiekla na kocky pokrájané rožky.

No a nepovedala som im aká to je polievka .Až keď ju veľmi chválili na čele s mojou svokrou,po dupľovaní som im prezradila , akú polievku jedli .Veľmi ju chváli a preto ju varím.
Moja svokra sa vyjadrila , že takú ešte nejedla a že v živote by si nepomyslela ,že zelerová je taká dobrá.:D

A dnes som zasa robila , ale na iný spôsob.:)
Maya1
29.05.10,15:22
super, určite to aspoň na svojich vyskúšam, som zvedavá na reakcie...
m.hladka
29.05.10,16:26
Dnes: hubovka, mňam.
liba2
29.05.10,17:14
super, určite to aspoň na svojich vyskúšam, som zvedavá na reakcie...
Určite budeš úspešná :D mám podobnú skúsenosť, a vyšlo to :D.
calawen
29.05.10,19:20
ľahká reďkovková polievka, pečené bravčové a pečené zemiaky.
hubatá
30.05.10,05:24
takúto ja mám svokru,;)


môj muž ma tu drgá: opýtaj sa či sa dotyčný nejde rozvádzať........
hubatá
30.05.10,05:26
ľahká reďkovková polievka, pečené bravčové a pečené zemiaky.


tc..tc... ešteže tá ľahká reďkovková to zachráni ...
alabut
30.05.10,05:38
sote v zemiakovych plackach, plnena paprika, hovadzia polievka, paradajky, redkovka, pivo, vino, slivovica, bylinkovy caj, nejaky lahky a rychly kolac, asi makovo-jablkovy strudla alebo pudingovy s jogurtom a jahodami
Maya1
30.05.10,06:34
môj muž ma tu drgá: opýtaj sa či sa dotyčný nejde rozvádzať........
:D:D:D
hubatá
30.05.10,07:11
sote v zemiakovych plackach, plnena paprika, hovadzia polievka, paradajky, redkovka, pivo, vino, slivovica, bylinkovy caj, nejaky lahky a rychly kolac, asi makovo-jablkovy strudla alebo pudingovy s jogurtom a jahodami

Ma nesss...erkaj Alabut ! Z takej výživy nestojí chlapom ani golier na košeli. A za druhé by ma zaujímalo kde na to berieš euráče hmmmm ?
buchač
30.05.10,08:35
sote v zemiakovych plackach, plnena paprika, hovadzia polievka, paradajky, redkovka, pivo, vino, slivovica, bylinkovy caj, nejaky lahky a rychly kolac, asi makovo-jablkovy strudla alebo pudingovy s jogurtom a jahodami


Ma nesss...erkaj Alabut ! Z takej výživy nestojí chlapom ani golier na košeli. A za druhé by ma zaujímalo kde na to berieš euráče hmmmm ?

Hm , ako vieš ..?????

Aj keď si myslím , že po takejto strave by sa mi ani stáť nechcelo ,.....taký mišung by asi misa poriešila ....myslím WC misa ...

A euráče ...neser sa , veď ja zo svojho dôchodku / do 2.000 € / ledva vyžijem ...

A rozmýšľam nad rašlami ,....;):rolleyes::confused::cool:
m.hladky
30.05.10,08:51
Dnes: šošovicová polievka, vyprážané morčacie prsia, zemiakové pyré a zeleninový šalátik.
calawen
30.05.10,09:41
Po dlhom čase rostli (o je prehlasované)
janaGT
30.05.10,10:21
kuracie soté s mexickou zmesou zeleniny, ryža, uhorkový šalát
Marína
30.05.10,11:43
Dnes karfiolová polievka, jahňa na cesnaku a rozmaríne prešpikované slaninou, nové varené zemiaky poliate šťavou z jahňaťa a ľadový šalát.
babka - ježibabka
30.05.10,12:19
Zeleninová polievka , hodila som do nej za hrsť mletého mäsa so slížikmi, fašírky, zemiaky, kyslé uhorky. Na zajedenie rýchly marhuľový /kompót do cesta/ koláč potretý malinovým džemom a posypaný grankom.
renkama
30.05.10,13:16
paradajková polievka s cestovinou a syrom,zapekané hovädzie(rezne naopak),zemiaková kaša,brusnicový kompót
Zita5
30.05.10,13:34
Kurací vývar ,slížiky , čevabčiči,cibuľa,horčica,paprikovo cibuľkové zemiaky /u nás červené zemiaky s cibuľou /
kamoska1
30.05.10,15:21
Sice to nebude na obed,ale v tyždni spravim na večeru langoše s cesnakom a kečupom.ked zostane manžel si to prihreje v mikrovlnke aj na raňajky.Mame to radi všetci.
alabut
30.05.10,16:00
ine mi neostava, vacsinu surovin si dorobim sam, vcitane pitia, syrov, chleba, zeleniny, zemiakov, ovocia, dochod 183
calawen
31.05.10,05:57
cestoviny so zeleninou a syrom (ja asi amaranthové s hráškom, manžel pšeničné)
miky64
31.05.10,09:46
polievka kuracia s rezankami zo včera a dnes varené zemiakova kaša,bravčove medailonky so slivkovo škoricovou omačkou
cathyc
31.05.10,09:53
ine mi neostava, vacsinu surovin si dorobim sam, vcitane pitia, syrov, chleba, zeleniny, zemiakov, ovocia, dochod 183
Naozaj obdivuhodné. Mohol by si založiť novú tému, kde by si učil ostatných ako na to. Pre veľa ľudí by to mohli byť rady na nezaplatenie. Daj vedieť ak to urobíš, aby som to neprehliadla.
Marína
31.05.10,11:56
Hansa
31.05.10,12:07
mimotemydievčence, alabut má zrejme plné ruky práce.
2009
31.05.10,12:19
Veru neviem, či sa dočkáme http://www.porada.sk/album.php?albumid=492&pictureid=7998 :mee:
Nie nedočkáme. Tiež som bola v minulosti zvedavá. Ale aspoň nám môže pracovať fantázia. Si myslím :rolleyes: http://www.porada.sk/album.php?albumid=492&pictureid=7145

P.s. Aspoň Vy mi prezraďte. Je to žralok? :)
buchač
31.05.10,12:21
Nie nedočkáme. Tiež som bola v minulosti zvedavá. Ale aspoň nám môže pracovať fantázia. Si myslím :rolleyes: http://www.porada.sk/album.php?albumid=492&pictureid=7145

P.s. Aspoň Vy mi prezraďte. Je to žralok? :)

Všetko možné , len žralok nie ....

Z toho pohľadu mi to na filety z tresky vyzerá ...a ďalšiu špecifikáciu radšej nedávam ...tak mi to pripadá , ako keby to už niekto trávil ...
Marína
31.05.10,12:48
Všetko možné , len žralok nie ....

Z toho pohľadu mi to na filety z tresky vyzerá ...a ďalšiu špecifikáciu radšej nedávam ...tak mi to pripadá , ako keby to už niekto trávil ...
Mne tiež, alebo morská šťuka.
2009
31.05.10,13:02
Mne tiež, alebo morská šťuka.

mimotemyŽralok má čisto biele mäsko. Viem to lebo som ho nielen jedla ale aj pripravovala.
P.s. Ale nelovila :---
cathyc
31.05.10,13:58
Nie nedočkáme. Tiež som bola v minulosti zvedavá. Ale aspoň nám môže pracovať fantázia. Si myslím :rolleyes: http://www.porada.sk/album.php?albumid=492&pictureid=7145

P.s. Aspoň Vy mi prezraďte. Je to žralok? :)
v každom prípade tie jeho štrúdle vyzerajú skvele. Evidentne to v tej rodinke vedia. Tiež by som sa to rada naučila ťahať na celý stôl.
Marína
31.05.10,22:00
Cathy, ani sa mi veriť nechce, že je to už 5 rokov, čo sa na porade piekli ťahané štrúdle. Dosť podrobne som postup opísala, neskúsiš?;) http://www.porada.sk/139864-post18.html
jozka56
31.05.10,22:10
Alabut je veľká šikuľka, ale nie často je tu na netíku. Keď príde, určite všetko vysvetlí:) A tá ryba, myslím, že je pangasius.
Marína
31.05.10,22:19
Alabut je veľká šikuľka, ale nie často je tu na netíku. Keď príde, určite všetko vysvetlí:) A tá ryba, myslím, že je pangasius.
Bingo.:) Aspoň myslím, že alabut to potvrdí, ohľadom receptov je totiž veľký tajnostkár.;):D
jozka56
31.05.10,22:24
Bingo.:) Aspoň myslím, že alabut to potvrdí, ohľadom receptov je totiž veľký tajnostkár.;):D
Evi, nie je tajnostkár. Keď vloží recept, tak napíše, ale nie je to v albumoch. Treba hľadať, lebo recepty sú rôzne vložené. Ale tie jeho rozbehovky sú úžasné:)
Marína
31.05.10,22:27
Evi, nie je tajnostkár. Keď vloží recept, tak napíše, ale nie je to v albumoch. Treba hľadať, lebo recepty sú rôzne vložené. Ale tie jeho rozbehovky sú úžasné:)
Teda tak je to, budem hľadať podľa jeho príspevkov.:)
Myslela som si, že je, pretože v albumoch som sa ho pýtala, či fotky nepopíše a ...... zatiaľ nič.
jozka56
31.05.10,22:35
Alabut nepopisuje, ani nehodnotí, treba hľadať.:)
2009
01.06.10,02:25
mimotemy Alabut je v každom prípade výnimočný človek. Nech robí čokoľvek robí to s nadšením a dá do toho celého seba. Ak neodpovedá do albumov nemusí to znamenať nezáujem. Z vlastnej skúsenosti viem, že ak niečo pokašleš napr, v Firefoxe nemusíš vidieť skoro nič. Ja tam nevidím ani vaše avarty a ani fotky čo nemajú link priamo na net. Apropo teraz oslovujem priamo Alabusa. Skús teraz v lete pridať k strave čerstvú zeleninu. Akúkoľvek. Si adept na rakovinu hrubého čreva.:eek: Kvôli konzistencii jedál čo varíš. Žalúdok si asi prirodzene chrániš bylinkovými čajmi a nejakými likérmi alebo čo piješ :--- ale hrubé črevo je potvora. Pá bežím už do práce.
P.s. Ja osobne zjem a ochutnám všetko čo sa nehýbe a viem, že ten čo ma ponúka to spravil. Aj sladké i keď v pečenej alebo varenej forme mi vyložene nechutí :):)
cathyc
01.06.10,04:34
Alabut je veľká šikuľka, ale nie často je tu na netíku. Keď príde, určite všetko vysvetlí:) A tá ryba, myslím, že je pangasius.
To bol aj môj tip.
cathyc
01.06.10,04:37
Cathy, ani sa mi veriť nechce, že je to už 5 rokov, čo sa na porade piekli ťahané štrúdle. Dosť podrobne som postup opísala, neskúsiš?;) http://www.porada.sk/139864-post18.html
Asi sa cez víkend do toho pustím. Dám vedieť ako to dopadlo, ale veľmi si neverím.
calawen
01.06.10,05:49
špenátový prívarok s volským okom a zemiakmi
janaGT
01.06.10,05:57
špenát je moja srdcovka
Marína
01.06.10,07:21
Asi sa cez víkend do toho pustím. Dám vedieť ako to dopadlo, ale veľmi si neverím.
Cathy, skús, ak by sa ti predsa nevydarilo, prídeš o 20 Dg múky a jeden bielok, no čo.;):--- Ak píšem, že cesto má byť ako plastelína, myslím tým konzistenciu platelíny, keď z nej niečo tvoríš a od tepla rúk ti zmäkne. Urob ho ešte trošku mäkkšie. Z tohto množstva múky štrúdľu nebudeš mať takú veľkú ako má alabut, vyjde na veľký plech podkova. Ja do cesta preto dávam len bielok, lebo od žĺtka cesto vysychá. Cesto nemusíš dávať pod kastróliky, či misky, môžeš skúsiť tak, ako Anička http://www.porada.sk/142455-post31.html Pozri, ona zmaturovala na prvý šup;) http://www.porada.sk/140968-post23.html , určite sa aj tebe vydarí.
Aby som nezabudla, ihneď od stredu cesta ho vyťahuj na pavučinku, neskôr by to už ťažko išlo. Myslím to tak, že stred by si mala málo vytiahnutý, ďalej od stredu už by cesto bolo vytiahnuté.
Recept mám z českého časopisu Květy spred cca 25-30 rokov.
alabut
01.06.10,15:47
dnes skromne, dochod daleko, langose s kecupom a struhanym udenym syrom alebo olomockymi syreckami, dnes bez slivovice, mliecko si dame a bylinkovy caj
Zita5
01.06.10,16:04
Dovarená večera, na zajtra možno aj obed:D.......polievka z hlávkového šalátu , kuracie prsia na smotane na kyslo , cestoviny- kolienka
renkama
01.06.10,17:45
dnes obed v reštaurácií,keďže je MDD:)
ja:zapekaná brokolica so šunkou a syrom (bola výýýýborná)
dcéra:palacinky s ovocím a šľahačkou
calawen
01.06.10,18:03
zajtra bude kurča (iba prsia) pečené vo fólii, príloha budú nejaké zemiačky a zeleninka...
erzet
01.06.10,18:46
28.05.2010 - Sviatočná hubová polievka, chilli con carne, dusená ryža
29.05.2010 - gulášček na Furmanských dňoch v Bánovciach nad Bebravou
31.05.2010 - Kuracie špízy
01.06.2010 - Strúčková polievka, moravské buchty
Marína
01.06.10,19:03
Dnes boli zapekané cestoviny(vrtuľky) s brokolicou, paradajkami, 2 druhy syra, ..... tu je recept http://www.porada.sk/790320-post8.html Šampiňóny som nedávala. Z vývaru z brokolice bola polievka. Pridala som fazuľu v tomate, lúpanú pohánku a trochu liateho cesta.
Zdenka 0705
02.06.10,08:52
28.05.2010 - Sviatočná hubová polievka, chilli con carne, dusená ryža
29.05.2010 - gulášček na Furmanských dňoch v Bánovciach nad Bebravou
31.05.2010 - Kuracie špízy
01.06.2010 - Strúčková polievka, moravské buchty
....veru, veru....niet nad predvolebný gulášik :---
Kazu
02.06.10,09:41
Knedlo, vepřo, zelí:) Už môžem, na krv som bola ráno, nebudú dôkazy už ma internista neprefacká:---
cathyc
02.06.10,09:45
Knedlo, vepřo, zelí:) Už môžem, na krv som bola ráno, nebudú dôkazy už ma internista neprefacká:---
Internistu sa neboj, je to cudzí človek a Ty si pre neho len číslo. Seba by si sa mala báť...teraz dobrú chuť a na večeru plnú misku surovej zeleninky.
adi11
02.06.10,09:49
U nás sa varí plnená paprika :)
Tweety
02.06.10,09:50
Bryndzové halušky s acidkom.
2009
02.06.10,10:07
Ja som sa dnes nechala presvedčiť na zapekanú cukinu s patizónom, šampiňóny a syr. K tomu cesnakový dressing a bruško mám maximálne spokojné. :):)
2009
02.06.10,10:09
U nás sa varí plnená paprika :)
Zoznámiš ma s tým sa? Zišiel by sa mi nielen na varenie :rolleyes:
cathyc
02.06.10,10:11
Ja som sa dnes nechala presvedčiť na zapekanú cukinu s patizónom, šampiňóny a syr. K tomu cesnakový dressing a bruško mám maximálne spokojné. :):)
To znie dobre, prihodíš receptík?
Kazu
02.06.10,10:25
Internistu sa neboj, je to cudzí človek a Ty si pre neho len číslo. Seba by si sa mala báť...teraz dobrú chuť a na večeru plnú misku surovej zeleninky.

Môj internista sa vie rozčúliť aj na čísla :) Ale ja si dám viac tej kapusty a bude to dobré:---
erzet
02.06.10,10:27
....veru, veru....niet nad predvolebný gulášik :---
chichichi, predvolebný je zadarmo, tento stal 1 €.
Aj v Pezinku bol dobrý, aj, aj, kto umí, ten umí
janaGT
02.06.10,10:29
chichichi, predvolebný je zadarmo, tento stal 1 €.
Aj v Pezinku bol dobrý, aj, aj, kto umí, ten umí

1 € - skoro zadarmo :)
cathyc
02.06.10,10:34
Môj internista sa vie rozčúliť aj na čísla :) Ale ja si dám viac tej kapusty a bude to dobré:---
presne to mi napadlo, že povieš, preto som dodatočne dopísala slovíčko surovej...zeleninky.:)
2009
02.06.10,10:37
To znie dobre, prihodíš receptík?
Kuk nemôžem dala som si to s kolegami v reštike za gastráče :---
adi11
02.06.10,10:47
Zoznámiš ma s tým sa? Zišiel by sa mi nielen na varenie :rolleyes:
:---..to sa je môj manžel..už má plán varenia aj na zajtra..:D..ale okrem varenia a upratovania nevie nič..tak neviem k čomu by ti taký " sa " bol..:---
Zita5
02.06.10,10:51
Dovarená večera, na zajtra možno aj obed:D.......polievka z hlávkového šalátu , kuracie prsia na smotane na kyslo , cestoviny- kolienka

Moje nervy, zbadala som túto tému .Však mi zjedli včera v noci aj môj dnešný obed:D Som už zúfalá , už niekedy nemám inšpiráciu .Po všetkom sa len zapráši .:D
2009
02.06.10,11:04
:---..to sa je môj manžel..už má plán varenia aj na zajtra..:D..ale okrem varenia a upratovania nevie nič..tak neviem k čomu by ti taký " sa " bol..:---

mimotemy Hups to ma nenapadlo...:rolleyes: Ale asi zle skloňujem. Ten sa... to sa... Ja som si myslela, že je to stredný rod. :---:---
Darina1234
02.06.10,11:23
U nas hrachova polievka, francuzske zemiaky a langoše. Zitka tiež sa to všeko zje, ale aj ja niekedy verim, že možno zostane aj niečo na zajtra.
trisestri
02.06.10,12:05
tak trochu vítaminy,hrašková polievka a prekladaná fazulka http://vcielkaisr-mojerecepty.blogspot.com/2010/04/prekladana-zelena-fazulka.html
Zdenka 0705
02.06.10,12:06
chichichi, predvolebný je zadarmo, tento stal 1 €.
Aj v Pezinku bol dobrý, aj, aj, kto umí, ten umí
...o kúsok ďalej bol celý obed zadarmo :D
renkama
02.06.10,14:17
práve robím po dlhšom čase tekvicový prívarok,k tomu sekaná, volské oko, vajíčko na tvrdo, komu čo sa ráči:D
alabut
02.06.10,15:20
kapustnica, chlieb so slaninou, nejaky vermut, bylinkovy caj
2009
02.06.10,15:22
Boli v nej aj hríby? Ozaj rastú teraz?
Zita5
02.06.10,16:15
U nas hrachova polievka, francuzske zemiaky a langoše. Zitka tiež sa to všeko zje, ale aj ja niekedy verim, že možno zostane aj niečo na zajtra.

Dnes som veru nepočítala čo bude zajtra , spravila som zapečený karfiol s brokolicou ,zemiakové pyré , zeleninový šalátik v zložení čínska kapusta ,nová cibuľka,mrkva,citrónová šťava,olivový olej trošku cukru .Tieto šalátiky milujeme .
alabut
02.06.10,18:04
hriby rastu a ako, v mraznicke a v spajzi

zajtra chlieb s mastou, cibulka, redkovka, bylinkovy caj a sedmicka slivovice na potlacenie chorob
janaGT
02.06.10,18:06
U nas hrachova polievka, francuzske zemiaky a langoše. Zitka tiež sa to všeko zje, ale aj ja niekedy verim, že možno zostane aj niečo na zajtra.

inšpirovala som sa tými francúzkymi ... už sú urobené na zajtra :)
erzet
02.06.10,19:55
...o kúsok ďalej bol celý obed zadarmo :D
To som celý ja
pepsikova
02.06.10,20:14
..na trošku masti som prskla cibuľku nadrobno, aj cesnak, na to na drobno nakrájané spišské párky,nadrobno nasekané cvíbiky,petržlenovú vňať, za hrsť mrazenej kukurice a podliala som asi 1/2dl vody, na 10 min. podusila a šupla do toho celý štipľavý kečup, prevarila a hotovo...a uvarila k tomu špagety...
..synkovia si aj riady umyli, aby mali zásluhy-chcú aj zajtra také...
janka marenistakova
03.06.10,05:41
Včera maďarský guľáš s knedľou alebo tarhoňou, kto si čo vybral, dnes to isté - mám veľa zameškaného účtovníctva, v piatok dojeme zvyšky, muž príde z týždňovky hladný ako vlk a cez víkend zasa celé dni pri sporáku a kuchynskom drese.
calawen
03.06.10,09:13
špaldové palacinky s lekvárom (keby včera bola svokra v ke, boli by z kozieho mlieka)
Darina1234
03.06.10,09:34
U nás dusene vykostene kuracie stehna s porom, uhorkový šalat a vajičkova polievka/ rascova/
mysimis
03.06.10,10:20
..na trošku masti som prskla cibuľku nadrobno, aj cesnak, na to na drobno nakrájané spišské párky,nadrobno nasekané cvíbiky,petržlenovú vňať, za hrsť mrazenej kukurice a podliala som asi 1/2dl vody, na 10 min. podusila a šupla do toho celý štipľavý kečup, prevarila a hotovo...a uvarila k tomu špagety...
..synkovia si aj riady umyli, aby mali zásluhy-chcú aj zajtra také...

Pepsi, čo sú to cvíbiky?
mysimis
03.06.10,10:21
Pangasius na masle, dusená zelenina, zeleninový šalát.
janaGT
03.06.10,10:26
Pepsi, čo sú to cvíbiky?


podľa mňa len preklep, asi cíbiky :)
Maruška54
03.06.10,10:39
cíbiky - cvíbiky aj nás sa tak hovorí
mysimis
03.06.10,10:51
cíbiky - cvíbiky aj nás sa tak hovorí

Hovorí Maruška, hovorí, ale ja Ti vôbec neviem čo to je.....:)
Žabinka
03.06.10,10:55
Pepsi, čo sú to cvíbiky?
Svokra hovorievala môjmu synovi, že je chudý ako cíbik.
Ale to s tým jedlom asi nesúvisí.:D
Tiež by ma zaujímalo, čo je to?
Maruška54
03.06.10,11:04
mladá cibuľka - cvíbik teda tá zelená časť
janaGT
03.06.10,11:05
cíbik je niečo ako pažítka, je to horná časť mladej cibuľky :)
2009
03.06.10,11:07
Svokra hovorievala môjmu synovi, že je chudý ako cíbik.
Ale to s tým jedlom asi nesúvisí.:D
Tiež by ma zaujímalo, čo je to?

http://www.vtaky.sk/atlas/atlasobrazky/22_0_obr_3.jpg

Svokra asi chcela povedať, že je štebotavý ako cíbik.. :)
P.s. Aj mňa zaujíma čo je cibik alebo cvibik?
2009
03.06.10,11:08
aha už je to tu napísané :)
janaGT
03.06.10,11:08
http://www.vtaky.sk/atlas/atlasobrazky/22_0_obr_3.jpg

Svokra asi chcela povedať, že je štebotavý ako cíbik.. :)
P.s. Aj mňa zaujíma čo je cibik alebo cvibik?


kuk príspevky nad tvojim príspevkom - je to vrchná časť mladej cibuľky podobná pažítke :)
2009
03.06.10,11:11
Už som to videla. Iba som pred odoslaním správy musela niečo dorobiť. Ale neumriem sprostá a to ma tešííííííííííííííííííííííí íííííííí :0)
Zdenka 0705
03.06.10,12:22
Moja mama nepovie ináč, iba že si ide urobiť "cíbikový chlebík s maslom" - teda s pažítkou :D
2009
03.06.10,12:28
Moja mama nepovie ináč, iba že si ide urobiť "cíbikový chlebík s maslom" - teda s pažítkou :D

Ako deti sme si spievali takúto pesničku:
Cíbíček. Cíbíček vtáčik maličký
Povedz mi cibíček ako sejú mak.
P.s. toho vtáčika by som nepapala ale pažítku a mladú cibuľku môžem kuk
Darina1234
03.06.10,12:32
2009, my sme spievali čižiček, čižiček,
Zdenka 0705
03.06.10,12:32
hi...a my že "čižíček, čižíček, vtáčik maličký......."
...aj to je vtáčik...máš aj takého? :D
Zdenka 0705
03.06.10,12:33
2009, my sme spievali čižiček, čižiček,
...si ma predbehla ;):)
2009
03.06.10,12:35
Juj skleróza. Ale zas je to už skoro 40 rokov. :)
Darina1234
03.06.10,12:38
Aj tak dakujem za spomienku na školku, lebo hned som si ju začala spievať a vratila sa do detstva.
Zdenka 0705
03.06.10,12:38
2009, to neva .... vták ako vták :D
2009
03.06.10,12:46
Kuk som Eva nie rok 2009 ;) :)
Zdenka 0705
03.06.10,13:13
Tak a tu je v plnej kráse....čížik
http://photo.vivo.sk/jpeg/2686/70601/_n/4c1438/Cizik-lesny
p.s.
krásne, ako sa vedia ženy rozpísať na jedno slovko v recepte...že? :):D;)
erzet
03.06.10,13:18
určite?
Zdenka 0705
03.06.10,13:22
nepozdáva sa Ti vtáčik?....či naše šantenie?
hubatá
03.06.10,15:35
Pepsi, čo sú to cvíbiky?

ja si myslím, že vňať z mladej cibuľky.......
janaGT
03.06.10,15:39
Ako deti sme si spievali takúto pesničku:
Cíbíček. Cíbíček vtáčik maličký
Povedz mi cibíček ako sejú mak.
P.s. toho vtáčika by som nepapala ale pažítku a mladú cibuľku môžem kuk

Čižíček, čižíček
Čižíček, čižíček, vtáčik maličký,
Či ty vieš čižíček, ako sejú mak?
Ej tak tak sejú mak, ej tak tak sejú mak,
Ej tak tak sejú mak, ej tak sejú mak.
… ako rastie mak?
… ako kvitne mak?
… ako tlčú mak?
… ako jedia mak?

no veru, pamätám si to, moje mladé časy :)
erzet
03.06.10,19:52
Letná zeleninová polievka, horehronský rezeň, zemiaková kaša, šalát
erzet
03.06.10,19:54
ja si myslím, že vňať z mladej cibuľky.......
Nie cvíbiky, ale cíbiky
pepsikova
03.06.10,20:05
Pepsi, čo sú to cvíbiky?..

..mojuš, no to je také oné..zelené..čo trčí z mladej cibuľky...také tenučké zelené sú cíbiky, a také hrubšie zelené sú cvíbiky(v mojej kuchyni)..(na chlebík s masťou sú už hrubé a tak ich nakrájam nadrobno a šupnem do mrazáka...inak to neviem vysvetliť...


..ale potešilo ma, ako sa krásne dokážeme baviť aj na slovo "cvíbiky"...
pepsikova
03.06.10,20:12
..dnes som zas robila fajnové na slaninke...nadrobno nakrájaný pór, do toho dobre uvarený karfiol,(rozmačkať len jemne, všelijaké vňate-cvíbiky, petržlen, vegetový list,na kocky pokrájaná slaninka(kopa slaniny, najlepšia je gazdovská) ,mrazený hrášok,uvarené vretienka(cestoviny), osoliť, okoreniť, premiešať a vysypať na pomastený plech, dať zapiecť do slaboružova, potom vybrať, poliať vajíčkom-rozšlahaným v mlieku a pochúťkovej smotane a potom dať dopiecť...navrch postrúhať syr...mňam...
cathyc
04.06.10,06:35
Dnes fazuľovica s údeným kolienkom....hrooooozne nezdravé, ale včera bolo super. Včera som bola s poraďáckou kamarátkou v rýbárskej bašte v Nitre a dala som si pangasiusa v medovo-horčicovej omáčke s opekanými zemiakmi a zeleninovou oblohou. Super mňamka. V nedeľu si doma spravíme repete.
calawen
04.06.10,07:28
Francúzske zemiaky
Zdenka 0705
04.06.10,07:32
Dnes už konečne :) pečené zemiaky so slaninkou, a potom poliate bryndzou zriedenou kyslou smotanou.
Ošúpané zemiaky vcelku, urobím taký zárez do nich, tam dám plátok slaninky.
Už dávno som to nerobila, lebo je to kalorická bomba, ale neskutočne dobrá ...
dogicka
04.06.10,07:36
Ako deti sme si spievali takúto pesničku:
Cíbíček. Cíbíček vtáčik maličký
Povedz mi cibíček ako sejú mak.
P.s. toho vtáčika by som nepapala ale pažítku a mladú cibuľku môžem kuk


Nebolo to náhodou "čižíček"....