danushka
20.06.10,21:09
dnes - tradicna hovadzia polievka s domacimi rezancami,
hovadzie maso z polievky s cibulou chlebom a solou hojne zaliate pivom,
fasirky s kelom, omastene zemiaky, vareny salat,
zmrzlina s malinovicou, bylinkovy caj :-)

zajtra - hlad so slivovicou, bylinkovy caj
vecer pojdem na mlieko, uvarim jogurt,

v utorok - rano pozbieram smotanu, okostujem jogurt, naobed naockujem syr, vecer urobim syr (mozzarellu), zo srvatky urdu (ricottu), zo smotany maslo

v stredu, stvrtok, piatok - normalny rezim, chlieb s mastou, syr s olejom a olivami, ladovy salat, slivovica, bylinkovy caj

do jedalnicka musim niekde vtlacit dve flase slusneho vina a kazde rano pohar dva domacej vodicky, pozriem, ci rastu dubaky :-)

Mňa zaujal ten normálny režim:D:D:D v stredu, štvrtok a piatok a ten zajtraší hlad so slivovicou.
Včera totiž po večeri som si dala dva bavoráky a nenormálne to skončilo :D, v posteli som dorovnávala stabilitu s opretou jednou rukou a nohou o podlahu, naozaj to funguje, vedela som zaspať...
Tak sa teda pýtam, či to nebol práve ten fernet, čo to spôsobil, hádam by tak po tej slivovici nebolo, lebo v normálnom režime som určite nebola :eek:.
2009
20.06.10,19:13
Nech je vasa prosba vyslysana. Idem pokrstit fotak malinovicou, aby sa ruka netriasla. Zacnem dojnicami a skoncil by som udenim, ale nacas nemozem udit, pretoze sa mi do udiarne nastahoval akysi vtak s vajcami a usilovne na nich sedi.
Jéj budú aj kravičky? vidím poňal si to poctivo. Si SUPÉÉrrrrrrrrrrr
buchač
20.06.10,19:14
Mňa zaujal ten normálny režim:D:D:D v stredu, štvrtok a piatok a ten zajtraší hlad so slivovicou.
Včera totiž po večeri som si dala dva bavoráky a nenormálne to skončilo :D, v posteli som dorovnávala stabilitu s opretou jednou rukou a nohou o podlahu, naozaj to funguje, vedela som zaspať...
Tak sa teda pýtam, či to nebol práve ten fernet, čo to spôsobil, hádam by tak po tej slivovici nebolo, lebo v normálnom režime som určite nebola :eek:.

Danuš ...mňa Ti na tých " jedálnych lístkoch" alabut jedna vec nejak zaujíma ...

Či to je vôbec jedálny lístok ...nakoľko pri čítaní tých informácií , by som to skôr považoval za

Nápojový lístok ...hlavne alko nápojov

Byť to v telke , tak by sa to dalo zverejniť až po 22.00 hodine...;)
sito
21.06.10,06:58
Musíš mať dobrú pivnicu, ten syr má normálne modrú plieseň. Vyzerá dobre.

Ja by povedal, že tú slivovicu! :) :D:D:D ;)
Candy
21.06.10,08:10
Dnes špagetové vežicky,zajtra kalerábová polievka s rajbaničkou, pangasius s hubovo-paradajkovým ragú + nové zamiaky + šalát, v nedeľu kari kurča na jablkách a hrozienková ryža + šalát.

Môžeš dat komplet recepty? Najmä to hubovo-paradajkové ragú.
Ďakujem
Deganova
21.06.10,08:49
Môžeš dat komplet recepty? Najmä to hubovo-paradajkové ragú.
Ďakujem
Candy posielam recepty
Špagetové vezičky
zapekaciu misu prebehnem olejom a pretlačeným cesnakom, pridám na kolieska nakrájané paradajky, údenú morčaciu šunku na pásiky, pridám uvarené špagety, ktoré pomocou naberačky a vidličky stočím do vežičky, prstami urobím otvor, do ktorého dám syr v črievku, alebo 1/2 trojuholíka, zvyšky šunky a paradajky, posypem syrom a zapečiem.
Pangasius s ragú
Rybu nakorením korením na ryby, potom len na zmesi masla a oleja na panvici pečiem do makka. Na oleji orestujem cibuľku, pridám plátky húb, zakryjem a dusím skoro do makka, v posledných cca 5 minút pridám paradajky nakrájané na kocky - pomer 1:1, vydusím na tuk, na koniec pridám veľa petržlenovej vňate.
Jablkové kari kurča
Kurča naporcujem a marinujem v zmesi oleja, cesnaku 1/2 hlávky a šťavy a kory z citróna. Na druhý deň očistím cca 1 až 1,5kg jabĺk, pokrájam na kocky, dám do pekáča, pridám 1/2 hlávky nakrájaného cesnaku a cibule, prisypem kari, trocha cukru, osolím, pokladiem osolené kurča, zalejem zvyšnou marinádou, prikryjem alobalom a pečiem 45 minút, alobal zhodím a dopekám 30 minút a polievam výpekom.
erzet
21.06.10,10:30
Co konkretne odfotit?
hlad so slivovicou
erzet
21.06.10,10:34
Strúčková polievka, palacinky s nutelou.
2009
21.06.10,10:36
2009
21.06.10,11:00
Skúsim si cez víkend naložiť syr do olivového oleja s provensálskymi bylinkami. Iba musím niekde zohnať recept. Ak nezoženiem vymyslím si vlastný :rolleyes:

http://media.novinky.cz/394/123949-original-ralde.jpg
2009
21.06.10,11:01
Hm a možno si ho obalím aj morskými riasami
2009
21.06.10,11:07
Výroba

Pro výrobu sýrů se používá mléko kravské, kozí, ovčí, ale i velbloudí nebo buvolí. Dále se sýr vyrábí srážením tohoto mléka syřidlem nebo kyselinou mléčnou, popř. vinným octem nebo citrónovou štávou.

To ťavie mlieko by ma zaujímalo strašne moc. Ale buvolie je bomba. Ako získam mlieko z vola? Od vola?
alabut
21.06.10,14:03
Hlad so slivovicou sa pouziva namiesto skodliveho zihlavoveho caju na celkovu ocistu organizmu. Po dvojdnovom vytriezveni sa clovek citi ocisteny ako v siedmom nebi.

Ak budes nakladat syr, neodporucam cibulu, po dlhsej dobe skysne. Tie bylinky na obrazku vyzeraju dobre, necham sa inspirovat. V podstate mozes pouzit samotny olej napachnuty kulinarskymi prisadami, alebo riedke pesto, na nakrajany syr v miske.

Hrniec jogurtu mam uz hotovy, mozem ho zajtra pouzit na naockovanie mlieka a vydatne ranajky. Da sa aj scedit cez platno a ziskat dobry syr k oleju, tiez ho obcas lisujem do bochnika zmiesany s koreninami. Mne lepsie chuti makky s ciernymi olivami a olejom, priloha - dobre vino, dobry chlieb. :-)
calawen
21.06.10,14:50
Hrášková polievka (včera zbieraný hrášok) a cestoviny (ražné rúrky) alla carbonara, manžel bude mať pšeničné penne
erzet
21.06.10,18:25
2009. Mala si sa spýtať sváka Ragana keď tam, poslal Zuzu "tavy dojit".
2009
22.06.10,04:42
ťavu chápem ale vola??
Candy
22.06.10,04:58
Špagetové vezičky
Pangasius s ragú
Jablkové kari kurča


Ďakujem, určite vyskúšam
pepsikova
22.06.10,05:55
...šmarjá, baby, to aj vy ste každé ráno také zúfalé z toho, že zas variť?...čítam tu už tretiu stranu..nemohol by tu niekto ponúkať aj chuť do varenia?..to by sa mi veeeľmi hodilo....
..ale páči sa mi ako sa tu používajú vznešené názvy cestovín:..alla aj carbonara, penne..je to pekné..a ja som zaostalá, my vždy máme len potrubie, vrtule, vretená, kolienka,slíže...čo už..

..a prajem vám veselo pri šporáku...(lebo čochvíľka už ani šporák nebude šporák, ale nejaký taliansky hit, čo bude variť sám....idem si ho teda užiť!..)
Deganova
22.06.10,06:31
...šmarjá, baby, to aj vy ste každé ráno také zúfalé z toho, že zas variť?...čítam tu už tretiu stranu..nemohol by tu niekto ponúkať aj chuť do varenia?..to by sa mi veeeľmi hodilo....
..ale páči sa mi ako sa tu používajú vznešené názvy cestovín:..alla aj carbonara, penne..je to pekné..a ja som zaostalá, my vždy máme len potrubie, vrtule, vretená, kolienka,slíže...čo už..

..a prajem vám veselo pri šporáku...(lebo čochvíľka už ani šporák nebude šporák, ale nejaký taliansky hit, čo bude variť sám....idem si ho teda užiť!..)
Chuť do varenia mám stále, skor je problém čo neuvariť ako uvariť, lebo započujem niečo nové, vidím niečo nové a chcem skúsiť.Potom zasadne rodinná rada a dám na výber.:---
pepsikova
22.06.10,06:47
Chuť do varenia mám stále, skor je problém čo neuvariť ako uvariť, lebo započujem niečo nové, vidím niečo nové a chcem skúsiť.Potom zasadne rodinná rada a dám na výber.:---..

..máš to super zariadené...u mňa rodinná rada jednohlasne odsúhlasí ""bársčo""...to je denne na jedálnom lístku!!!...preto mi chýba chuť variť...a bársčo bez zeleniny...
osky
22.06.10,07:38
no,mna teda varit aj piect bavi,ale musim mat na to cas.neznasam ked sa musim nahanat.napr.dnes mam volno ale zajtra uz robim,cez vikend tiez.....tak dnes spravim picu-ale az poobede,asi hodinku pred prichodom mojho muza.
a urobim polovicu so salamou,paprikou,,kukuricou a olivami a pod,skratka mäsovu a polovicu s brokolicou a hubami/ta bude na piatok-vtedy nejedavame mäsko!-supnem ju do mrazaka a v piatok rozmrazenu do mini rury-bude ako prave upecena/.

no a ja si dam na obed bleskovku-zemiakovu omeletu s cukinami a udenym syrom,k tomu kopec ladoveho salatu-mnam.
mysimis
22.06.10,07:56
Ja som sa včera opäť realizovala v lese, takže dnes budú kuriatka na smotane a maslové halušky.
2009
22.06.10,08:12
Ja som sa včera opäť realizovala v lese, takže dnes budú kuriatka na smotane a maslové halušky.

mňam ja som si ich musela kúpiť :) čo už aspoň viem ako chutia :rolleyes:
mysimis
22.06.10,08:15
mňam ja som si ich musela kúpiť :) čo už aspoň viem ako chutia :rolleyes:

Ja ich zásadne nekupujem, ale behám po lese a zbieram nielen kuriatka, ale aj dubáčiky.
2009
22.06.10,08:17
Odkial si? Ja som chodievala v lete ku krsnej na chatu a tam sa dali rýdziky kosiť. /Malino Brdo/
janka51
22.06.10,08:22
Ja dnes idem uvariť údené kolienko a fazuľovú polievku na kyslo. To je naša obľúbená pochúťka. Ku kolienku chren a baranie rohy...mňam.
kimart
22.06.10,08:43
obed nestíham, ale na večeru určite lečo s párkom
jozka56
22.06.10,08:48
Ja dnes idem uvariť údené kolienko a fazuľovú polievku na kyslo. To je naša obľúbená pochúťka. Ku kolienku chren a baranie rohy...mňam.
Aj u nás sa toto jedlo už varí, ale zo včera je ešte dobrá zeleninová polievka s krupičnými haluškami:)
erzet
22.06.10,09:46
Kapustová polievka so zemiakmi, domáce pečené buchty so slivkovým lekvárom
adi11
22.06.10,10:02
i keď je dnes utorok u nás budú kapustné fliačky na slano aj na sladko (co keď ten môj je ako tehotná žena, musím sa prispôsobiť/
jana007
22.06.10,10:22
Zemiaková kyslá, kuracie soté s nivovou omáčkou a ryža
janka51
22.06.10,11:23
Kapustová polievka so zemiakmi, domáce pečené buchty so slivkovým lekvárom

To tiež nie je na zahodenie;), len čo potom tie kila...:eek::D
pepsikova
22.06.10,11:33
Ja som sa včera opäť realizovala v lese, takže dnes budú kuriatka na smotane a maslové halušky...

...myšimišík, rada ťa vidím...aj ja sa občas realizujem v lese, ale veru hríbik musí na mňa zapískať, aby som ho videla...
Kazu
22.06.10,11:58
Strešňové noky:D /čerešňové halušky s makom/
Zvalik
22.06.10,12:37
Strešňové noky:D /čerešňové halušky s makom/

to môže byť dobré!!! len u nás cesto so sladkým moc nejde, aj keď ja by som sa s takými vecami napchávala stále. ale pre istotu takéto sladké robím len raz za čas lebo neviem-neviem ako by som vyzerala...:D
calawen
22.06.10,12:49
dnes polievočka zo včera, dospelí majú špenátový nákyp so salámou a drobec kozľacie mäsko na cibuli a zemiakové pyré
mysimis
22.06.10,18:31
..

...myšimišík, rada ťa vidím...aj ja sa občas realizujem v lese, ale veru hríbik musí na mňa zapískať, aby som ho videla...

Pepsinka, práve som skončila ďalšie praženie hríbikov, lebo celé poobede som strávila v lese a keby si videla ten úlovok.....hm......som naň hrdá. Prilepím do témy o hubách aj fotečky.
Bazilka
22.06.10,19:23
kto poradí recept na zelerovú polievku? mi tu niekde ušla...... :) ďakujem :)
Monika C.
23.06.10,06:37
Zelerová polievka s nivou :
Ingrediencie

50 g masla, 1 cibuľa, 200 g zeleru, 100 g syru niva, soľ, mleté čierne korenie, 2 kocky zeleninového bujóna

Postup

Na masle speníme nadrobno pokrájanú cubuľu, pridáme nastrúhaný zeler a spolu osmažíme. Zalejeme vodou, pridáme bujón a varíme domäkka. Potom pridáme nastrúhaný syr, mleté čierne korenie, povaríme a polievku rozmixujeme. Dochutíme soľou.
Monika C.
23.06.10,06:41
kto poradí recept na zelerovú polievku? mi tu niekde ušla...... :) ďakujem :)
alebo :
calawen
23.06.10,10:53
stroganov a pečené hranolky
ewita888
23.06.10,10:58
Strešňové noky:D /čerešňové halušky s makom/
mňaaam.. všetko, čo sa kúpe v maku, môžem...:--- a to jako sa robí halušky čerešňové..
Zvalik
23.06.10,12:08
pizza .... z donáškovej služby
Kazu
23.06.10,13:15
mňaaam.. všetko, čo sa kúpe v maku, môžem...:--- a to jako sa robí halušky čerešňové..

Urobím haluškové cesto, dám na dosku s rúčkou, posypem čerešňami a hádžem halušky tak, že vždy cesto prehrniem cez čerešňu tak aby bola obalená. Ale už som sa naučila aj rýchlejšie. Uvarím čerešne vo vode a potom urobím halušky cez haluškáreň a na mise pomiešam s čerešňami a posypem makom. Bruchu to je jedno a zistila som, že môjmu manželovi tiež :) Pre neho je dôležitá len veľkosť misy. :---
2009
24.06.10,07:36
Na večeru som spravila zelerovú polievku. Hi jedla som ju sama a ešte mám aj na dnes večer čo je dobrý stav. :D:D:):):):)

http://www.porada.sk/1436190-post4289.html
ewita888
24.06.10,08:16
skúsim... mám veľmi rada makové vecičky, moja babka vždy robievala exkluzívne slivkové gule, makové púčky alebo perky.. a vždy to posypala makom a vliala na to zo tri žufanky vody, v ktorej sa cesto varilo..takže to plávalo v maku.. by som si aj spravila, len mi nemá kto namleť..:-))
Tweety
24.06.10,08:17
skúsim... mám veľmi rada makové vecičky, moja babka vždy robievala exkluzívne slivkové gule, makové púčky alebo perky.. a vždy to posypala makom a vliala na to zo tri žufanky vody, v ktorej sa cesto varilo..takže to plávalo v maku.. by som si aj spravilo, len mi nemá kto namleť..:-))
Ak nemáš mlynček na mak, skús ho dať do mlynčeka na kávu, skúšala som to, a ide to.
ewita888
24.06.10,08:23
Ak nemáš mlynček na mak, skús ho dať do mlynčeka na kávu, skúšala som to, a ide to.
joj, ja práveže mám mlynček na mak a nemám na kávu:---:--- a vlastne nemám ani mak :D lebo sa mi ho nechce mleť:mee:
VERONIKA6
24.06.10,08:25
joj, ja práveže mám mlynček na mak a nemám na kávu:---:--- a vlastne nemám ani mak :D lebo sa mi ho nechce mleť:mee:
Veď dnes dostaneš kúpiť už aj mak pomletý.:D
ewita888
24.06.10,08:29
Veď dnes dostaneš kúpiť už aj mak pomletý.:D
Veronička, veď ja vieeem... ale musím mať výhovorku.. lebo to nemôžem variť.. lebo zase priberiem...:D
VERONIKA6
24.06.10,08:31
Veronička, veď ja vieeem... ale musím mať výhovorku.. lebo to nemôžem variť.. lebo zase priberiem...:D
Daj si čo Ti chutí a drž sa hesla "Hlavne, že sme zdravé", čo tam po pribratí.
babka - ježibabka
24.06.10,12:17
Morčacie mäso v pikantnom náleve, ryža, uhorka.
janka51
24.06.10,12:34
Kôprovú omáčku, hovädzie mäsko a knedlik. Už sa mi to až žiadalo.
adi11
24.06.10,13:15
to je výborné papaníčko, my sme to mali nedávno
mysimis
24.06.10,13:40
Keďže držím môjho mužíčka na diéte, tak som mu uvarila kvalitné hovädzie mäsko a k tomu veľa, veľa rôznej zeleninky - mrkva, petržlen, kaleráb, kel, zeler.
zzuzus@zoznam.sk
24.06.10,19:48
Ja som dnes robila kuraciu pečienku na cibuľke a ryžu.K tomu uhorkový šalát s bielym smotanovým jogurtom a do toho veľa cesnaku.
calawen
25.06.10,04:58
dnes budú pivovarnícke zemiaky
2009
25.06.10,05:13
A to sú aké? Varia sa v pive?
Monika C.
25.06.10,05:17
U nás tiež zemiaky ale francúzske + šalát z čerstvej zeleniny a polievka cesnaková so syrom.
2009
25.06.10,05:27
U nás tiež zemiaky ale francúzske + šalát z čerstvej zeleniny a polievka cesnaková so syrom.

Teraz som moc múdra. :) To sú Rakott krumple. Ja som podľa Tvojho receptu robila Rakott palacsinta
http://www.porada.sk/1431004-post316.html a malo to úspech. Hlavne sme sa poriadne nasmiali lebo translátor nám to preložil naozaj podareno. :---:D
erzet
25.06.10,05:42
Včera: cesnaková polievka s opekaným chlebom, bravčový rezeň v cestíčku, varené zemiaky s cibuľkou, šalát
Dnes: sedliacka polievka, bryndzové halušky so slaninkou
Monika C.
25.06.10,08:05
Teraz som moc múdra. :) To sú Rakott krumple. Ja som podľa Tvojho receptu robila Rakott palacsinta
http://www.porada.sk/1431004-post316.html a malo to úspech. Hlavne sme sa poriadne nasmiali lebo translátor nám to preložil naozaj podareno. :---:D

Takže bude rakott krumpli:) je to raz dva a času mám málo:)
Deganova
25.06.10,08:35
Dnes, vyprážaná cuketa bez vyprážania, nové zemiaky a hlávkový šalát
Sobota - polievka zemiaková pre milovníkov zemiakových placiek, stroganov zo sójových kociek, hrnčekové knedle
Nedeľa - kuracie stifado, ryža a paradajkový šalát
Zdenka 0705
25.06.10,08:42
dnes vyprážaná cuketa bez vyprážania, nové zemiaky "bez zemiakov" :D:D
....tak toto ma napadlo ešte skôr, než som to dočítala, ...
aká je tá vyprážaná a predsa nevyprážaná cuketa?
calawen
25.06.10,09:06
A to sú aké? Varia sa v pive?

Tu je recept: http://varecha.pravda.sk/recepty/pivovarnicke-zemiaky/3278-recept.html

Áno, pivo je súčasťou receptu...
2009
25.06.10,09:08
Zaujímavé. Tuším ich raz spravím a pozvem otca :)
Deganova
25.06.10,09:16
Zdena 0705, obalím v cestíčku, potom v strúhanke, dám na plech vystlaný papierom na pečenie a prebehnutý olejovým štetcom, vrch pokvapkám tým čo v štetci ostalo a vo vyhriatej rúre pečiem 10-15 minút z jednej strany a tak isto z druhej.
Bionda
25.06.10,09:19
dnes kuracie stehná posypané múkou a paprikou v rúre pečené a pred koncom za misku čerstvo obratých ríbezli nasypať, aby šťavičku pustili s ryžou a polievka z vlastného hrášku, čo zachránili ste pred plesňou a zničením z nadmerného dažďa :)
Zdenka 0705
25.06.10,12:03
obalím v cestíčku, potom v strúhanke, dám na plech vystlaný papierom na pečenie a prebehnutý olejovým štetcom, vrch pokvapkám tým čo v štetci ostalo a vo vyhriatej rúre pečiem 10-15 minút z jednej strany a tak isto z druhej.
... hneď som si spravila karfiol na tento spôsob a musím povedať, že je to vynikajúca mňamka, ktorá ušetrí čas /nemusí sa dopredu variť a nemusím pri vysmážaní stáť/... a o tom, že je zdravšia od klasicky vysmážanej, snáď nikto nepochybuje :)
babka - ježibabka
25.06.10,12:36
Vysmažený karfiol, zemiaky,tatarská omáčka. Nezdravé, ale dobré.
babka - ježibabka
25.06.10,12:52
... hneď som si spravila karfiol na tento spôsob a musím povedať, že je to vynikajúca mňamka, ktorá ušetrí čas /nemusí sa dopredu variť a nemusím pri vysmážaní stáť/... a o tom, že je zdravšia od klasicky vysmážanej, snáď nikto nepochybuje :)
Takto zdravšie a rýchlejšie si môžeš urobiť aj klasické rezne, pripadne vysmažiť hydinu.
miky64
25.06.10,13:37
dnes pizza qatro syrova,udena, šampionovo olivova a morsky mix:);):rolleyes::o
budu štyri kusy nie jeden to bude mnamka zas budem priberať
buchač
25.06.10,17:49
Halušky na cigánsky spôsob ...:rolleyes:
Tweety
25.06.10,17:57
Halušky na cigánsky spôsob ...:rolleyes:
To nepoznám.:confused: Popíš bližšie.
erzet
25.06.10,18:32
26. týždeň
buchač
25.06.10,18:39
To nepoznám.:confused: Popíš bližšie.

Cigán , čo chceš ???
Halušky ...alebo oné ...;)

Plnú onú ;)...halušiek ...:---:D:D:D:D:D
olio
25.06.10,19:18
Cigán , čo chceš ???
Halušky ...alebo oné ...;)

Plnú onú ;)...halušiek ...:---:D:D:D:D:D
...a "ONÉ" sú ževraj makové slíže...:confused:
Nachtigal
27.06.10,11:41
dnes bol Hühnerschnitzel, chcela som ho urobit v cesticku ale starká má zlepsovák, kuracie prsia obalit v muke a potom len vo vajci a sup na panvicu. Vyzeralo to ako obalovaný chlieb vo vajci. Ale chutilo nám.:D:D:D
babka - ježibabka
27.06.10,11:59
Polievka slepačia, hovädzie na zelenine, kapustový šalát. Na doplnenie tvarohový báleš postrašený malinami.
Zvalik
27.06.10,20:28
Polievka slepačia, hovädzie na zelenine, kapustový šalát. Na doplnenie tvarohový báleš postrašený malinami.

ahoj! prosím ťa čo je to tvarohový báleš?;)
osky
27.06.10,21:54
dnes sme mali konecne spolocnu volnu nedelu s mojim drahym muzickom,tak sme si vyhodili z kopytka-vypadli sme z domu a podnikli sme vylet......
ja:pstruh s opekanymi zemiakmi a bylinkovym maslom
moj muz:pecena kacica,cervena kapusta so slivkami a zemlova ceska knedla/vo Viedni je super ceska restika/

ale vcera vecer po praci som este varila,nech je cez tyzden pokoj.....vykostila som 2 zajacov ,z maska som uvarila paprikas,z kosti polievku-supla som aj do mrazaku.
chrbty som vyrezala,z tych zajtra budu rezniky.
calawen
28.06.10,05:13
hovädzia polievka, mäsko z polievky s kôprovou omáčkou
books
28.06.10,06:03
Zeleninová polievka a tekvicový prívarok s opekanou sekanou.
erzet
28.06.10,09:14
Polievka z hlávkovej kapusty, zbojnícky guláš, kysnutá knedla
2009
28.06.10,11:08
Pred polhodinkou som sa vrátila z tržnice. Na tanieri mám paradajky, uhorku, reďkvičku a štipľavú papriku. K tomu kúsok ovčieho aj kozieho syra a zapíjam to vychladnutým jogurtovým mliekom. :)
Hm.. kozí syr jem prvý raz v živote. Má zvláštnu ani neviem ako to nazvať snáď pachuť ?!??!?!?! :rolleyes:
erzet
28.06.10,18:37
V sobotu sme zasa boli v Bratislave, u syna zasa pracovať, na byte. O 13:00 sme boli na obede a čašníčka nás privítala: "dobrý večer", ospravedlnila sa, ale show z toho mala aj ona s kolegami. Brat vraví: "keď budem odchádzať ja jej poviem dobrú noc".
Samo, že som mal foták zo sebou, tak som si urobil foto z našich obedov. Za povšimnutie stojí tá červená ružička, v dekorácii, čo sme neidentifikovali z čoho je.
hubatá
28.06.10,19:51
ahoj! prosím ťa čo je to tvarohový báleš?;)

t.j. z myjavských kopaníc alebo môže byť aj po záhorácky: tvarohový béleš = kysnutý tvarohový koláč (s ovocím - aké máš, také dáš);););)
Zvalik
28.06.10,19:53
Ďakujem za vysvetlenie!
Kazu
28.06.10,20:29
t.j. z myjavských kopaníc alebo môže byť aj po záhorácky: tvarohový béleš = kysnutý tvarohový koláč (s ovocím - aké máš, také dáš);););)

Z tejto strany kopca je ten béleš syrový :D:D:D
adi11
28.06.10,20:45
na obed dva banany, pagac s dzusom, kava..

..teraz som prave doobedovala plneny kapustny list, paradajkova omacka a zemiaky.:)..mnamkave to bolo.:).varili sme to prvykrat a to cez futbal, takze to muselo trochu prihoriet..:D
calawen
29.06.10,10:39
špenátový závin
Maruška54
29.06.10,11:00
paradajková polievka so syrom cibuľovosmotanový koláč
Tweety
29.06.10,11:10
Hov. polievka, hov. rožtenka so slovenskou ryžou, paradajkový šalátik zo chery paradajok s olivovým olejom a ako zákusok orechovojablková štrúdľa.
osky
29.06.10,11:50
polievka zajacia,lievance od oka

/cca 300 g hladkej muky,1 vajce,stvrt kocky drozdia rozpustit v 1 dcl mlieka,k tomu dalsich 2 dcl mlieka a supla som tam aj cca 1,5 dcl kysleho mlieka,1 PL cukru,stipka soli-nechat cca 30 min. vykysnut,pridat 1 velke osupane a nastruhane jablko,premiesat a nechat este pokysnut.ak by sa to zdalo riedke,pridat trochu muky.do husteho pridat trochu mlieka/

podavala som kombinacie:
jahodovy dzem,skorica
jahodovy dzem, granko
jahodovy dzem,tvaroh
nutela,mlete mandle,slahacka
mak,popucene jahody s cukrom

vsetci sa oblizovali az za usami......;):D
erzet
29.06.10,12:56
Gulášová polievka, moravské koláče, biela káva.
kamoska1
29.06.10,14:04
Rybacia polievka,šišky s džemom,čaj potom pohar červeneho vínka:)
iv01
30.06.10,07:02
včera som robila karfólové placky, dnes urobím zeleninovú polievku s nejakými bilinkovými haluškami, alebo niečo také, možno aj smažienky
cathyc
30.06.10,07:06
Vykostené kuracie stehienka na vode s cestovinou a ľahká zeleninková polievka. Žlčník nedopadol dobre, takže dietka.
calawen
30.06.10,07:43
Zapekaný pangasius v paradajkovej omáčke
trisestri
30.06.10,08:19
Hansa
30.06.10,08:21
-večera - včera večer napácovaný vlastnoručne manželom ulovený kapor. Už sa teším na mňamku. Len mám obavy, že jeden bude málo!?:)
2009
30.06.10,08:23
Hi to asi bude
janaGT
30.06.10,08:28
Zapekaný pangasius v paradajkovej omáčke

to znie dobre ... nepodelíš sa o recept?
mysimis
30.06.10,08:34
Kelový prívarok s fašírkou.
erzet
01.07.10,11:06
Francúzska polievka, horehronský bravčový rezeň, zemiaková kaša, šalát
trisestri
01.07.10,12:02
calawen
01.07.10,13:29
pšeno so zeleninou (spôsob rizoto)
2009
01.07.10,13:56
Ja nič ... :rolleyes: Boli sme na partizánskej lúke a bolo pečené prasiatko. Uf malo to aj ňufáčik aj chvostík.:eek: Takže dnes na obed som mala 4 uhorky a asi 7 feferoniek. A som hladná strašne moc. :mee::mee::mee::mee:
p.s. Vlastne dala som si makovo višňovú štrúdľu ale ja sa so sladkého nenajem
cathyc
01.07.10,14:03
Ja nič ... :rolleyes: Boli sme na partizánskej lúke a bolo pečené prasiatko. Uf malo to aj ňufáčik aj chvostík.:eek: Takže dnes na obed som mala 4 uhorky a asi 7 feferoniek. A som hladná strašne moc. :mee::mee::mee::mee:
p.s. Vlastne dala som si makovo višňovú štrúdľu ale ja sa so sladkého nenajem
Zlaté, ale aj to mäsko v supermarkete malo nufáčik a chvostík, poprípade to kotkodákalo či mečalo, bučalo....Hmota bez tváre a iných znakov sa to stalo pre to, aby sme si neuvedomovali, že to kedysi bol živý tvor.
Už aj poľnohospodárske podniky oblbujú reklamou Výroba a predaj čerstvých konzumných vajec a hydiny. By ma fakt zaujímalo ako sa dá vyrobiť vajce.
2009
01.07.10,14:10
Zlaté, ale aj to mäsko v supermarkete malo nufáčik a chvostík, poprípade to kotkodákalo či mečalo, bučalo....Hmota bez tváre a iných znakov sa to stalo pre to, aby sme si neuvedomovali, že to kedysi bol živý tvor.
Už aj poľnohospodárske podniky oblbujú reklamou Výroba a predaj čerstvých konzumných vajec a hydiny. By ma fakt zaujímalo ako sa dá vyrobiť vajce.

Ja viem ale proste som nemohla uf. :confused:. a to ma stále presviedčali aké je to výborné. Nechci ani vedieť čo mi to pripomýnalo. nuž čo diétka menšia mi neuškodí :---:D
2009
01.07.10,14:21
Dokelu veď to vyzerá ako malé dieťa. Nedá sa to jesť

http://www.biospotrebitel.sk/foto-galeria/img/prasiatko-1.jpg
cathyc
01.07.10,14:41
no ublíž tomu......
2009
01.07.10,14:54
Uznávam som mestské dítko. Ak to má ako si napísala tvar niečoho živého a ešte rozkošne vyzerajúceho tak niee. Koniec koncov ja som bola taktná a nič som nekomentovala. iba som to nejedla UF
2009
01.07.10,15:01
Ale zas také kuriatko http://www.tortyodmamy.sk/files_to/images/DSCN7067.thumbnail.jpg alebo prasiatko http://www.tortyodmamy.sk/files_to/images/PRASIATKO.thumbnail.jpg z marcipánu mi môžete kľudne ponúknuť :) A chválou šetriť nebudem.
adi11
01.07.10,15:01
cesnackova polievka na moj rozkaz, no zatial sa jej nik nedotkol..:mee:
hliva ustricova na smotane [vela kopru] s knedlou :) po nej sa len zaprasilo..:D
2009
01.07.10,15:04
Juj neostalo??? stačí mi aj cesnaková polievka.. A ak tá hliva z kôprom juj na revanž by som na víkend ukuchtila niečo ja :)
2009
01.07.10,15:05
revanš to bolo :)
adi11
01.07.10,15:14
to 2009..

cesnacka je vsetka, len caka na hladosa..:D..takze sem sa..:D..to druhe neviem, ci by ponukol, to je jeho oblubene.:confused:.a uz len na dne..:D..a na revans by sme sa dohodli na niecom..:)
2009
01.07.10,15:28
Ako si ju robila? Ja ju ľúbim strašne moc. a neboj na obľúbené by som nikdy nesiahla. Cesnačka je dobrá aj bez vymýšlancov.. Iba popražiť cesnak dať papriku.. trošku múky na zásmažku. Akýkoľvek iný bonus sa ráta.... syr.. trošku pažítky.. opražené kúsky rohlíka aj keď to nemusím. Neboj. tvojim deťom nič obľúbené nespapám aj keď som teraz hladná ako vlk.. :)
zuzkahris
01.07.10,15:43
Ja nič ... :rolleyes: Boli sme na partizánskej lúke a bolo pečené prasiatko. Uf malo to aj ňufáčik aj chvostík.:eek: Takže dnes na obed som mala 4 uhorky a asi 7 feferoniek. A som hladná strašne moc. :mee::mee::mee::mee:
p.s. Vlastne dala som si makovo višňovú štrúdľu ale ja sa so sladkého nenajem

jaj Evka, to by som aj ja skončila na feferónkach :(
adi11
01.07.10,15:43
..smejem sa, lebo to varil tiez moj sb, a on moc nerad prezradza co tam dal a ako to varil..ja som behala po meste s dcerou..ale ja tiez ju varim tak ako si popisala, vela cesnaciku aj vegetu..a zemiacky..a uz som na nu aj chut dostala..ale zostane nieco aj pre VLCICU..
calawen
01.07.10,15:58
2009
01.07.10,16:07
jaj Evka, to by som aj ja skončila na feferónkach :(
Vieš ako štípali bez chlebíka? Inak bolo tam krásne. Myslím na partizánskej lúke. Detičky sa čvachtali v potôčku.. Volá sa nejak od vydri.. aha vydrica..Nik ma nepresvedčí, že Bratislava nie je pekná. Je nádherná.. teda zatiaľ :). Tu som sa narodila a tu aj umriem
sito
01.07.10,16:47
Vieš ako štípali bez chlebíka? Inak bolo tam krásne. Myslím na partizánskej lúke. Detičky sa čvachtali v potôčku.. Volá sa nejak od vydri.. aha vydrica..Nik ma nepresvedčí, že Bratislava nie je pekná. Je nádherná.. teda zatiaľ :). Tu som sa narodila a tu aj umriem

2009, Ty si Slovák ako repa! Nič vo zlom, nech sa Ti darí a zdravie nech Ťa neopúšťa, až si stále vydriduch. Ale jéé! Ale už je 2010. Nenaťahuješ nás? :) :D:D:D ;)
2009
01.07.10,17:52
2009, Ty si Slovák ako repa! Nič vo zlom, nech sa Ti darí a zdravie nech Ťa neopúšťa, až si stále vydriduch. Ale jéé! Ale už je 2010. Nenaťahuješ nás? :) :D:D:D ;)

Vydriduch je vydrí duch vari? http://photo.vivo.sk/jpeg/1972/129791/_n/1f89c86/vydra-riecna


http://videa.superhry.cz/video/11282-sikovna-vydra/
Zita5
01.07.10,18:00
Nič .......hladovka :)
m.hladka
01.07.10,18:14
Nič .......hladovka :)
Ja asi zajtra to isté, ak mi tu niekto nedá dobrý a rýchly nápad. Ď.
2009
01.07.10,18:16
Hladovka iba prospeje. BODKA
2009
01.07.10,18:18
Juj Ty neriešiš pečené prasiatko. .. Kuk Ja by som bola za cesnakovú polievku a kuracie soté..
2009
01.07.10,18:21
2009
01.07.10,18:23
Rozalka
01.07.10,18:23
Nič .......hladovka :)
Vraj to je zdravé na oči ....
A jedlo sa po správnosti volá "Obzerance s kukancami" :)
2009
01.07.10,18:24
Sorry som naštvaná už sa krotím :)
2009
01.07.10,18:25
hups
2009
01.07.10,18:25
:)
cathyc
02.07.10,05:58
Zemiaky na pare s tvarohom a bylinkami. Vločková polievka.
calawen
02.07.10,06:08
rosti
janaGT
02.07.10,06:13
rosti

čože?
erzet
02.07.10,06:20
Šošovicová polievka na kyslo, kapustné fliačky
2009
02.07.10,06:24
rosti

Čo to je? Placky? Ak áno aké? Zemiakové, cukiňové aleboo... Iba placky alebo aj niečím plnené.. Veď nebuť taká stručná ;):---
erzet
02.07.10,06:25
cathyc
02.07.10,06:33
Ja som na vrch zvykla dávať smotanku zmiešanú so soľou a cesnakom, ale môže byť aj jogurt.
calawen
02.07.10,08:40
Erzet, až na to, že my to nerobíme ako placku a manžel to vola rostli - vraj švajčiarske národné jedlo...


Čo to je? Placky? Ak áno aké? Zemiakové, cukiňové aleboo... Iba placky alebo aj niečím plnené.. Veď nebuť taká stručná ;):---
U nás to placky nie sú...

čože?

postup je taký, naprv si vymažem zapekaciu misu, nastrúham doň vrstvu zemiakov (hrubý struhák), osolím, dám trio zeleninu (2x, to je hrášok, mrkva, kukurica), zas trochu osolím, ďalej plátky slaniny, strúhaný syr a na vrch strúhané zemiaky vrstva - nasolím, prikryjem alobalom a dám zapiecť cca 1,5 až 2 hodiny do rúry, je to v celku mňamka...
erzet
02.07.10,08:48
Erzet, až na to, že my to nerobíme ako placku a manžel to vola rostli - vraj švajčiarske národné jedlo...


U nás to placky nie sú...


postup je taký, naprv si vymažem zapekaciu misu, nastrúham doň vrstvu zemiakov (hrubý struhák), osolím, dám trio zeleninu (2x, to je hrášok, mrkva, kukurica), zas trochu osolím, ďalej plátky slaniny, strúhaný syr a na vrch strúhané zemiaky vrstva - nasolím, prikryjem alobalom a dám zapiecť cca 1,5 až 2 hodiny do rúry, je to v celku mňamka...
Ja som rýchlejší ako smrť. Počul som to prvý krát a keď sa na to 2009 pýtala tak som top vygooglil. Bolo ich viacej nájdených ale ja som dal prvý.
calawen
02.07.10,08:50
Ja som rýchlejší ako smrť. Počul som to prvý krát a keď sa na to 2009 pýtala tak som top vygooglil. Bolo ich viacej nájdených ale ja som dal prvý.

ok ;)
Maruška54
02.07.10,09:16
plnená paprika ktorú už dnes konečne dorazím a žemľovka
janka51
02.07.10,12:53
My sme dnes malí vianoce, moja vnučka si rozkázala kapustnicu so všetkým čo tam patrí: hríby, bravčovinka, údená šunka, domáca klobáska, ešte dobré že tu máme nablízku obchodík kde súkromník dodáva údené výrobky .Vnukovi som robila vyprážané jabĺčka v cestičku, on kapustnicu neľúbi.
calawen
03.07.10,18:55
gyros a hranolky
2009
05.07.10,04:52
Nech je vasa prosba vyslysana. Idem pokrstit fotak malinovicou, aby sa ruka netriasla. Zacnem dojnicami a skoncil by som udenim, ale nacas nemozem udit, pretoze sa mi do udiarne nastahoval akysi vtak s vajcami a usilovne na nich sedi.

Kuk.. Drzo si dovolím pripomenúť ;)
ubka
05.07.10,09:50
My sme dnes malí vianoce, moja vnučka si rozkázala kapustnicu so všetkým čo tam patrí: hríby, bravčovinka, údená šunka, domáca klobáska, ešte dobré že tu máme nablízku obchodík kde súkromník dodáva údené výrobky .Vnukovi som robila vyprážané jabĺčka v cestičku, on kapustnicu neľúbi.
Správna babka, každému, čo si želé:)
jozka56
05.07.10,12:09
Dnes lečo s chlebíkom.
janka51
05.07.10,12:31
Španielske vtáčky, ryža a uhorkový šalát, alebo miešaný kompót. Ja mám k ryži radšej kompót.
bettylou
05.07.10,18:40
hnedá ryža, premiešaná s paradajkovou omáčkou a kúskami mäkkého avokáda. Omáčka - len praradajky na cesnakovom oleji.
calawen
06.07.10,06:22
V nedeľu boli cestoviny s červenou omáčkou (zostala omáčka z toho pangasa v stredu - v mrazničke),
včera grilované mäsko, varené zemiaky
dnes francúzske zemiaky
erzet
06.07.10,08:30
Fazuľová polievka, langoše 3 ks
Zdenka 0705
06.07.10,09:13
Re: huby-bedľa, príspevok 13 od vemy
Z takto upečených bedľových klobúčikov som /síce už včera/ urobila bedľové rizoto. Po upečení som ich nakrájala a pridala do hráškovej ryže. Bolo veru výborné.
2009
06.07.10,09:17
mňam. Tušín som už hladná. Raňajkovala som o 5:00
2009
06.07.10,09:22
Fňuk neviem sa rozhodnúť. ;)
B 200g Grilovaná zelenina zapekaná so syrom (baklažán, cukina, šampiňóny, cibuľa)
C 300g Zeleninový šalát, vyprážané syrové kúsky, jogurtový dressing
erzet
06.07.10,09:24
A je správne
2009
06.07.10,09:25
A 100g Bravčové pečené, kapusta, knedľa
2009
06.07.10,09:26
To ozaj nemusím :-P
erzet
06.07.10,09:26
Ja som to vedel keď si to tam nedala. Áno A je správne.
erzet
06.07.10,09:27
Nemusíš, ale môžeš
2009
06.07.10,09:27
:---:---:---:---:---:---:---:---:---
2009
06.07.10,09:29
Inak tu pršalo je fajn vzduch. Asi si dám B utekááááááámmmmmmmmmmm
A možno spravím vínimku a bude polievka
330g Morčací vývar s rezancami 0,90
330g Hrášková krémová polievka
trisestri
06.07.10,09:45
miky64
06.07.10,15:31
dnes kuraci perkelt zajtra kapustova s klobasou a hubami a k tomu jogurtove kuracie prsia
erzet
06.07.10,19:13
27. týždeň
calawen
07.07.10,06:13
žobrácke rezne, prílohu ešte neviem...
invest
07.07.10,06:21
Langoše od starej mamy (recept z porady)
Zvalik
07.07.10,06:32
ahoj... polievka vývar zo zeleniny zo slížikmi a obalované rezne so zemiačikmi
evuš
07.07.10,06:47
....baklažán plnený bryndzou a k tomu kopec čerstvej zeleniny...
Kazu
07.07.10,06:56
Ja by som aj vedela čo, len neviem kto :D
janaGT
07.07.10,07:01
Ja by som aj vedela čo, len neviem kto :D

u mňa presne naopak : ja by som vedela kto, len neviem čo :confused:
2009
07.07.10,07:34
Ja by som aj vedela čo, len neviem kto

u mňa presne naopak : ja by som vedela kto, len neviem čo

A čo takto spojiť sa? Kto vie čo... povie osobe ktorá má toho... a ten navarí pre dve rodinky? Hi že som to dobre vymyslela??? :D:D:D:---:---
osky
07.07.10,10:19
dnes len lahko a rychlo:
dusena ryza s hraskom,hlavkovy salat s rucolou
osky
07.07.10,10:21
žobrácke rezne, prílohu ešte neviem...
ake su to?pridas ,prosim,recept?diky.
wesna
07.07.10,11:29
Ja to riešim dosť často tak, že hodím mäso do pácu (nikdy nie toho istého) a k tomu dajaký ľahký letný šalát, alebo zemiačiky v šupke. mňam
calawen
07.07.10,13:12
ake su to?pridas ,prosim,recept?diky.

http://varecha.pravda.sk/recepty/zobracke-rezne/7279-pouzi.html

prílohu som robila hranolky v rúre... a manželovi tam nesedela uhorka, tak teraz som ju tam nedala...
erzet
07.07.10,13:15
A čo takto spojiť sa? Kto vie čo... povie osobe ktorá má toho... a ten navarí pre dve rodinky? Hi že som to dobre vymyslela??? :D:D:D:---:---
Že si dobrá som vedel, ale že až tak.
babka - ježibabka
07.07.10,13:19
Cesnaková polievka, karfiolový mozoček, zemiaky, čalamáda z pohára.
ZEvina
07.07.10,14:11
Dnes sme mali (a dúfam, že zostane aj na zajtra) hráškovú polievku, zapekanú zeleninku (brokolica, karfiol, mladé lúsky), restované nové zemiačiky s cibuľkou a petržlenovou vňaťou, hlávkový šalát..... všetko, všetko čerstvučké z našej záhradky.... (poteší srdce, žalúdok i peňaženku :D:D:D)
Kazu
07.07.10,14:21
Ja by som aj vedela čo, len neviem kto :D

Dobrá správa: Nakoniec sa našiel aj ten "kto".
Zlá správa: Bola som to ja :D
A na obed bol vyprážaný karfiol, zemiaky a uhorkový šalát. A kapustová polievka od včera.
2009
07.07.10,14:35
Hi :)
hubatá
07.07.10,15:50
Fazuľkové struky so strúhankou a...a...psssst aj čokoláda:mad::mad::mad:
buchač
07.07.10,16:13
Ja by som aj vedela čo, len neviem kto :D


u mňa presne naopak : ja by som vedela kto, len neviem čo :confused:

Amatérky .......;):rolleyes::---:D

Ja by som vedel aj čo , aj kto , aj s kým , aj s čím ...aj ako ....................

A aj kde ....;):cool:
hubatá
07.07.10,16:19
Amatérky .......;):rolleyes::---:D

Ja by som vedel aj čo , aj kto , aj s kým , aj s čím ...aj ako ....................

A aj kde ....;):cool:


...ale, ale...mne sa zdá že si mimotemy
buchač
07.07.10,16:29
...ale, ale...mne sa zdá že si mimotemy
Prečo ???


Ja by som vedel aj čo
Obed - pizza
, aj kto
Ja
, aj s kým
S dcérou ...
, aj s čím
Kto ako . Ja len tak , s rukami ...dcéra spôsobne , s príborom
...aj ako
Ako ??? Predsa s chuťou , ako vždy ...dobré jedlo sa len tak musí ...
....................

A aj kde ...
Len tak , v obývačke , pri telke
Potvora , Ty si na čo myslela ???...;)
cathyc
07.07.10,17:00
dnes bol zajac na vlastnej štave, suchá neslaná ryža a zajtra bude nejaká omáčka asi tekvicová, alebo zemiaková a hydinový párok.
ubka
07.07.10,20:19
Paradajková kapusta, fašírka, knedľa....
Kazu
08.07.10,07:08
Dnes bude šalátová omáčka a dusené hovädzie. Hovädzieho udusím viac a zajtra urobím čerstvú šalátovku znova. Toto je jedlo ktoré dokážeme tlačiť do seba aj tri dni po sebe:D
sysula
08.07.10,07:11
Dnes cézar šalát s kuracím grilovaným :)
osky
08.07.10,07:16
http://varecha.pravda.sk/recepty/zobracke-rezne/7279-pouzi.html

prílohu som robila hranolky v rúre... a manželovi tam nesedela uhorka, tak teraz som ju tam nedala...

dakujem za recept-mne tam teda vobec ta uhorka nesedi a ani ta kapia/totiz ,ja to nelubim/ ale asi to ani k tomu syru nepasuje.vymyslim nieco ine.ale vdaka.
Dana1
08.07.10,07:25
u nás dnes: zemiakové placky s mäsom.
polievka: zemiaková kyslá.
calawen
08.07.10,08:35
dakujem za recept-mne tam teda vobec ta uhorka nesedi a ani ta kapia/totiz ,ja to nelubim/ ale asi to ani k tomu syru nepasuje.vymyslim nieco ine.ale vdaka.

ja som nedávala sterilizovanú kápiu, ale čerstvú a chutilo nám to...
calawen
08.07.10,08:36
erzet
08.07.10,08:37
Slepačia polievka s rezancami, pečené kuracie stehno, dusená ryža, kompót
Zdenka 0705
08.07.10,08:40
dnes slaný koláč s brokolicou

http://varecha.pravda.sk/recepty/slany-kolac-brokolicou/4625-pouzi.html
Ten koláč vyzerá dobre :)...určite vyskúšam a ako Ťa poznám, múku si nedala obyčajnú, pšeničnú...dala si špaldovú?
Dana1
08.07.10,09:09
dnes slaný koláč s brokolicou

http://varecha.pravda.sk/recepty/slany-kolac-brokolicou/4625-pouzi.html


Mňam! brokolicu milujem. bohužiaľ som v našej rodine jediná :mee::mee:
takže keď robím brokolicu tak len pre seba a manželovi a deťom niečo iné.
jozka56
08.07.10,09:22
Dnes fazuľová kyslá polievka a langoše/ aj na tri dni bude;)/.
erzet
08.07.10,09:23
Dnes fazuľová kyslá polievka a langoše/ aj na tri dni bude;)/.
Odkukáva
babka - ježibabka
08.07.10,09:54
Rajčinová kapusta a fašírka.
calawen
08.07.10,10:02
Ten koláč vyzerá dobre :)...určite vyskúšam a ako Ťa poznám, múku si nedala obyčajnú, pšeničnú...dala si špaldovú?

doma máme už iba ražnú chlebovú (kúpila som to v Carrefoure), špaldová mi príde do 3 dní...

inak, v recepte sa píše, že nejaké cesto aj ostane a z toho sa na vrch náplne kladú nejaké vykrajované tvary, ale mne nezostalo...
ubka
08.07.10,21:21
Odkukáva
Neodkukáva, inšpiruje sa :D, aj ja také budem variť;)
sysula
09.07.10,08:45
Krémová cesnačka a gyros v pita placke.. mnam :)
sito
09.07.10,09:43
Ja si vychutnám obzerance, ako kedysi Kaník a spol. Na 48 hodín. Dúfam, že mi nikto nebude hladieť do hrnca. Asi by mi neostalo. Bodaj by sme všetci tak dopadli, a len dva dni nejedli.

Nová vláda recept od neho má, keď zarobíme na štát, vola zarezať, dá. Predal stranu Demokracia a teraz sa nám vracia. Nebudú sa váľať invalidi v posteli, ja potrebujem na hotely. Noha, kúsok chýba, iba? Kde je chyba? V tom poslednom, inú nechce nikto z nich znať. Národ, na vás môžeme srať, my sa potrebujeme vyplesať.

Čo povedal Jurko?
Žabinka
09.07.10,09:57
Dnes je na obed paradajková polievka, špagety s mäskovou omáčkou a syrom. A navarila som toľko, že ostane aj na zajtra. :)
bettylou
09.07.10,12:44
pstruh na rasci a paradajková salsa, bez polievky alebo bujón kôli soli - je horúco
sito
09.07.10,12:52
Ale, ozaj. Nič s ničím a troška si to po solíme. Soľ nad zlato.
Deganova
09.07.10,17:08
Zajtra pórova polievka so syrovými haluškami, zapekané zemiaky so šampiňónami a nivou+ paradajkový šalát, v nedeľu kurča po taliansky + halušky + uhorkový šalát.
calawen
09.07.10,17:53
osky
09.07.10,19:59
zajtra:
peceny kapor na bylinkach ,olivovom oleji a cesnaku;nove varene zemiaky s petrzlenovou vnatkou;dusena brokolica;hlavkovy salat s rukolou
cathyc
10.07.10,05:57
polievka zo zelenej fazuľky, domáce cestoviny s tvarohom.
sito
10.07.10,09:22
Bol som na trhu, malinové nemali, ale mali nové, boli, aj šupka s nich schádzala. ČERSTVÉ! Poumýval som ich, a len tak na sucho do pekáča, zakryl a na stovke do mäkúčka. K tomu, to zlato. Bašťa!
Vlastas
10.07.10,09:29
Držkový guláš so zeleninou, už rozvoniava celý dom. Večer ideme opekať kuracinu,+ miešaný zeleninový šalát, tzatziki a pivko.:---:---:---
Marína
10.07.10,17:05
Dnes u nás plnená paprika alá ondrejvla (http://www.porada.sk/297838-post13.html). Zajtra budú vrchné morčacie stehná bez kostí a kože na cesnaku a zelenej paprike. Veľmi jednoduché, tiež veľmi chutné jedlo. Celé stehná sa zatiahnu(opečú) na oleji, osoliť, trochu posypať čiernym mletým korením(nemusí byť), vhodí sa do nich hrsť celých strúčikov cesnaku(ošúpaných), mäso sa prikryje polkami očistenej papriky tak, aby bolo zakryté, podleje sa vodou a udusí. Ja dusím v tlakovom hrnci. Šťavu nezahusťujem. Podávam s varenými zemiakmi, ktoré sa polejú šťavou z mäsa a každý si ich na tanieri vidličkou "mliaga" so šťavou. Papriku používam svetlo zelenú až žltú.
hubatá
11.07.10,05:52
Dnes:
deti: cukrová vata, na to lángoš, potom zmrzka, zapiť kofolou,
manžel: jedno malé točené prekladané veľkým oroseným
ja: .......no a ja to všetko financujem a odšoférujem keď im bude zle

(na vysvetlenie: ideme sa kúpať):rolleyes:
Marína
11.07.10,07:17
Vráťte sa v zdraví a bez koliky, čo sa zdá, bude priam zázrak.;):D
Danielle369
11.07.10,07:30
Plnené morčacie rezne( šunka syr )...zapekané zemiaky, šalát z čínskej kapusty a olivami.
Už sme sa aj s mužom za tie rezne pohádali.On chcel na prírodno a ja takto.
Vyhrala som:)
cathyc
11.07.10,07:32
sviečková so žemľovými knedličkami. Polievka je ešte zo včera lusková. Nakoľko ju jem sama, tak bude aj na pondelok.
sito
11.07.10,07:57
Čítam, čítam a len si slinky olizujem. Nám zo včerajška zostala kopa zlata. Teraz, čo k nemu??? :) :D:D:D;)
hubatá
11.07.10,08:06
Daj si poradiť od p. Radičovej !!!
sito
11.07.10,08:09
Takže, remeň. Ktorý má hodne dierok. Aj slučka sa uťahuje?
hubatá
11.07.10,08:11
No a keď zatiahneš, už nemáš problém so zlatom, ba ani obed ti netreba...... zrejme toto má na mysli naša vláda !!!
sito
11.07.10,08:17
Tak sme si vybrali! No, nič. Dnes budem bez obeda. A zajtra sa uvidí? Ráno býva múdrejšie. "Díki za každé nové ráno."
veronikasad
11.07.10,08:38
Čítam, čítam a len si slinky olizujem. Nám zo včerajška zostala kopa zlata. Teraz, čo k nemu??? :) :D:D:D;)
opekané zemiačky s tatarkou - mňam ...

Zlato sa ešte vyrába ? U nás som ho v obchode už dávno nevidela.
sito
11.07.10,09:04
Ale kde, keď v Prešove zavreli Solivar??? Žeby ešte v Kremnici nejaké vyťažili?

Inak, súhlasím! mňam, mňam

Zdravím a k dobrému obedu, peknú nedeľu, prajem. A mňam, chuť. ;) :)
veronikasad
11.07.10,09:07
Ale kde, keď v Prešove zavreli Solivar??? Žeby ešte v Kremnici nejaké vyťažili?

Inak, súhlasím! mňam, mňam

Zdravím a k dobrému obedu, peknú nedeľu, prajem. A mňam, chuť. ;) :)
už si presne nepamätám kde, ale bola to niektorá mliekareň v býv. Západosl. kraji ... (v mliekarnei už viac ako 10 rokov nerobím )
erzet
11.07.10,21:47
28. týždeň
erzet
11.07.10,21:50
v piatok: frankfurtská polievka, pečená krkovička, červená kapusta, kysnutá knedla
v sobotu: šutelica
v nedeľu: rezeň so zemiakovým čalátom
erzet
11.07.10,21:52
Pozrite čo sa mi podarilo navariť šutelice
calawen
12.07.10,09:34
Tweety
12.07.10,10:03
Pozrite čo sa mi podarilo navariť šutelice
Ešte keby som tak vedela, co to je,(vyzerá to na polievku) ale vyzerá to lákavo.:---
erzet
12.07.10,10:13
Rascová polievka s vajcom. moravský vrabec, dusená ryže uhorka
sysula
12.07.10,10:14
Francúzska zeleninová polievka - ostalo zo včera :)
2009
12.07.10,10:25
Pozrite čo sa mi podarilo navariť šutelice

A čo to je?? Po Slovensky prosím pekne. :)
Darina1234
12.07.10,10:50
zeleninova polievka a zemiakove placky
evuš
12.07.10,11:03
A čo to je?? Po Slovensky prosím pekne. :)

....no vypadá to ako "naša šutolovica".. ááááále mi tam nedávame údené.... do tej našej ide cibuľa, kyslá kapusta, veľká fazuľa, a nakoniec zahusťujeme zátrepkou.... /na obrázku to vypadá na dobre hustú a sýtu kapustovo-mäsovú polievku/ alebo sa mýlim ?! AJ JA SOM ZVEDAVÁ :D:D:D
janaGT
12.07.10,11:09
u mňa práve na obed polárkový sneh - vanilkový :)
erzet
12.07.10,11:24
A čo to je?? Po Slovensky prosím pekne. :)
Tak dámy, večer to sem pricapím.
evuš
12.07.10,11:46
Tak dámy, večer to sem pricapím.

:eek::eek::eek: až večer ?!! To snáď od zvedavosti ani neprežijeme:mee::mee::mee:
Maj trošku súcitu s nami, keď už nám Oskárek uberá síl ....:D:D:D
erzet
12.07.10,12:10
Oskárek energie pridáva, teda aspoň mne. Z technických príčin to nie je možné skôr
evuš
12.07.10,12:13
Oskárek energie pridáva, teda aspoň mne. Z technických príčin to nie je možné skôr

aj ja mám rada Oskárka, ale nie pri práci, keď je v kancli už cez 30tku...:---
erzet
12.07.10,12:40
aj ja mám rada Oskárka, ale nie pri práci, keď je v kancli už cez 30tku...:---

Poď na kúpko, mám pred firmoumimotemy
2009
12.07.10,12:54
Tak dámy, večer to sem pricapím.
OKI
mysimis
12.07.10,14:50
Ja som jeden recept na šutelicu aj našla: http://varecha.pravda.sk/recepty/sutelica/2087-recept.html
2009
12.07.10,17:13
Šikulka :)
erzet
12.07.10,17:29
OKI
Ty sa moc neteš, to nie je nič zdravé
erzet
12.07.10,17:41
Šutelica
2009
12.07.10,17:50
:)