Lubaba
12.07.10,22:11
Plnené morčacie rezne( šunka syr )...zapekané zemiaky, šalát z čínskej kapusty a olivami.
Už sme sa aj s mužom za tie rezne pohádali.On chcel na prírodno a ja takto.
Vyhrala som:)

Dani, prihoď recept na ten šalát s olivami:---
erzet
13.07.10,10:01
Zeleninová polievka, zemiakové placky plnené čalamádou
evuš
13.07.10,10:07
Zeleninová polievka, zemiakové placky plnené čalamádou

..... ááá šutelica už nezostala .....:D:D:D
erzet
13.07.10,11:14
..... ááá šutelica už nezostala .....:D:D:D

Ešte jej je. Do práce som si zobral na 17:00 hod. na prestávku na kúpku, zamraziť som dal veľa a ešte mám aj v hrnci. Akoby ten recept nik nevidel, okrem Evky. Ja vôbec nesúťažím, a nejde mi s body. Mne ide o radosť poradákov.
Danielle369
13.07.10,16:59
Dani, prihoď recept na ten šalát s olivami:---

Tak tu máš recept..
Natrhám čínsku kapustu na malé kúsky,(alebu ju nakrájam na rezance) na kocky tam nakrájam feta syr a ked nie je tak lúbim aj údený syr, potom čierne olivy nakrájam na polovičky, paradajku na malé kúsky a ked mám aj uhorku na malé kúsky. Polejem olivovým olejom, nasypem korenie tsaziky , ked nemám tak nedám.. a premiešam. Jednoduché rýchle a jedlé:) Hlavne vela čiernych olív.
Žabinka
13.07.10,17:44
Zajtra bude na obed pre mňa uhorková polievka (už sa chladí), ostatní budú mať zeleninovú polievku, karfiolový paprikáš s kolienkami.
calawen
13.07.10,18:16
Dáša_
13.07.10,18:21
obdivujem, že zvládate v tomto teple varenie.

ja som dnes zvladla na obed iba restovanu cukinu s chlebom.
A na večeru špagety s hotovou (domacou) omáčkou. Ešte že mam niečo predrobené.
calawen
13.07.10,18:41
obdivujem, že zvládate v tomto teple varenie.

ja som dnes zvladla na obed iba restovanu cukinu s chlebom.
A na večeru špagety s hotovou (domacou) omáčkou. Ešte že mam niečo predrobené.

Dáši, ale ja som toto jedlo pripravila včera večer, dnes som ho iba hodila do rúry na zapečenie... som si takmer istá, že malý by mi nedovolil stáť hodinu pri sporáku (toľko v tomto horku nezvláda spať)
osky
13.07.10,20:18
ja som tiez nezvladala varit,takze sme si
dali:
paletu syrov/mozarellu,emental,goudu,tilsiter,pareny ostiepok/,
sunku,grilovane parky,varene vajicka,cerstve pecivo
a k tomu vsetkemu kopec roznej cerstvej zeleninky;)

:):---v chladnicke tuhne jogurtovo-jahodova torta,ovocny salat/bez cukru/ a kopu roznych jogurtov
-v tomto teple hladame len nieco osviezujuce,bez uhoriek a citronovej vody by sme to snad ani neprezili....:eek:

tak do varenia/alebo do "uvarenia"/:D
jozka56
13.07.10,20:46
..noooo, oneskorená večera..tatarák...bol veľký dôvod....a tak aj tatarák veľmi chutil...
danushka
13.07.10,20:55
Tak na zajtra na obed som vytiahla držky na držkovicu.
Zásadne si pochúťku tohto druhu varievam s mojim manželom len cez prázdniny, keď deti nie sú doma, ale dlhodobo mimo neho :D.

Každý rok si vravím po dovarení držkovice, že toto bude aspoň na tri dni, ja v tej horúčave nebudem vyvárať...ale do večera od obeda v hrnci neostane nič, iba si tak smutne s mužom mackáme s chlebíkom v šťavičke čo ostala.

Čo myslíte, ako to zajtra dopadne?...ostane aj na štvrtok? :D
jozka56
13.07.10,20:58
Danushka len pekne držkovicu zlopnite, a môžete mať potom aj trochu pôst;):D
danushka
13.07.10,21:06
Nuž nedbám Jožka, nech ma zajtra aj rozdrapí, do konca týždňa už budem aj na minerálke a mrkvičke, ale zajtra sa ja na zajka nehrám, zajtra si ten hrniec s tým mojim podáme :D :D :D .

PS...upozorňujem, že moje dnešné príspevky v tejto téme nie sú vhodné pre vegošov ;)
Zita5
13.07.10,21:08
Tak na zajtra na obed som vytiahla držky na držkovicu.
Zásadne si pochúťku tohto druhu varievam s mojim manželom len cez prázdniny, keď deti nie sú doma, ale dlhodobo mimo neho :D.

Každý rok si vravím po dovarení držkovice, že toto bude aspoň na tri dni, ja v tej horúčave nebudem vyvárať...ale do večera od obeda v hrnci neostane nič, iba si tak smutne s mužom mackáme s chlebíkom v šťavičke čo ostala.

Čo myslíte, ako to zajtra dopadne?...ostane aj na štvrtok? :D

Pošli z nej aj do Nitry :);)
Lubaba
13.07.10,21:10
Tak na zajtra na obed som vytiahla držky na držkovicu.
Zásadne si pochúťku tohto druhu varievam s mojim manželom len cez prázdniny, keď deti nie sú doma, ale dlhodobo mimo neho :D.

Každý rok si vravím po dovarení držkovice, že toto bude aspoň na tri dni, ja v tej horúčave nebudem vyvárať...ale do večera od obeda v hrnci neostane nič, iba si tak smutne s mužom mackáme s chlebíkom v šťavičke čo ostala.

Čo myslíte, ako to zajtra dopadne?...ostane aj na štvrtok? :D
škoda že ste takí "súkromníci" aj ja by som si dala, teda keď prídem ja ešte dnes neostane určite na štvrtok
jozka56
13.07.10,21:20
Aj ja by som si dala dobrej držkovej, veď ona taká dobrá a zdravá ako tatarák:D Určite by som ju zvládla, aj bez chlebíka:)
Marína
13.07.10,21:24
Danušík, a recept alá danushka je kde?:confused: ..............:D:---
danushka
13.07.10,21:38
Danušík, a recept alá danushka je kde?:confused: ..............:D:---

Tak ja to robím od očka, ale takto zhruba to budem zajtra kuchtiť :
Zo 3 veľké cibule orestujem na oleji, keď bude cibuľka do sklovita, pridám aspoň 5-6 strúčikov pretlačeného cesnaku a zaprášim sladkou mletou paprikou.
Do tohto základu dám už predvarené držky 1 kg /tie vždy ešte samostatne aspoň tri razy prevarím, prepláchnem/ a s týmto základom podlejem vodou, okorením, obobkujem, orascujem, onovokerením, osolím a varím, varím, varím...
...podlievam vodičkou...
...no a varím do ošalenia...:D

Keď sú držky mäkké, prihodím na kocky nakrájané zemiačky, čipoš papričky, povarím, pridám rajčinový pretlak a dusím do zmäknutia zemiačikov.
Nakoniec pridám zátrepku z hladkej múky so šľahačkou 33%, dochutím ešte vegetou...to už naozaj finiš, nechať prevrieť a ...
nastane dlhé predlhé čakanie, kým tá držkovica vychladne tak, aby sa mlsné jazýčky nepopálili.

Podáva sa to s chlebíkom, najlepšie doma upečeným :)
jozka56
13.07.10,21:54
Danushka a bol by veľký problém urobiť aj makové šúlance??? Nikto mi ich nevie urobiť:rolleyes: ako moja mamenka, ja už vôbec nie.Ale, ak mi kamky poradia dobrý receptík, zvládnem to:)
danushka
13.07.10,22:02
Tak šúľance ja robievam vždy, keď robím zemiakové cesto na pirohy.
Takže taká klasika, čo sa týka cesta.
A rozpražiť masielko tak doružova, pomlieť máčik, pocukrovať a poškoricovať...mňam...

Ale také, aké naše mamenky robievajú, alebo robievali...také len mamenky vedia a vedeli :)
jozka56
13.07.10,22:04
Veď práve, zemiakové cesto neovládam:rolleyes: ale chcem vedieť:) nemám recept, ani segra:rolleyes:
danushka
13.07.10,22:12
Veď práve, zemiakové cesto neovládam:rolleyes: ale chcem vedieť:) nemám recept, ani segra:rolleyes:

Zemiakové cesto na pirohy, či šúľance :

1 kg zemiakov
400 g polohrubej múky
1 vajce
soľ

Zemiaky uvarené v šupke olúpeme a pretlačíme. Pridáme múku, vajce, soľ a vypracujeme cesto.
Niekedy pridávam do cesta aj viac múky ako káže recept, závisí to od zemiakov.
Podstatné je dosypávať toľko múky do cesta, aby sa nelepilo na ruky.

Týmto cestom môžme plniť pirohy sladké, slané...narobiť šúľance.
Cesto je uvarené vtedy, keď vypláva na povrch...ja aj tak ešte takú minútku - dve povarím naviac, keď už to pláva hore.
Istota je guľomet :D.
jozka56
13.07.10,22:18
Dík, v nedeľu vyprobujem, a isto sa potešíme:):) potom napíšem:) teda šúlance, pirohy sme nerobili.
JarkaL
13.07.10,22:24
Dnes som musela navariť viac, aby bolo aj na zajtra (budem celý deň v nemocnici) a keďže deti budú samé, tak si rozkázali na čo majú chuť... Asi mi neuveríte, ale ja som pri dnešných horúčavách strávila cez obed 2,5 hodiny v kuchyni a robila parené buchty s nutelou. Aj sa to potom odrazilo na zvyšku dňa, bolo mi zle, DPH nemala šancu.
Marína
13.07.10,22:30
Jarka, to určite ani deti netušili, ako to dopadne, inak by im asi stačil maslový chlieb. Opatruj sa Jarka.:)
jozka56
13.07.10,22:32
Jarka opatruj sa, ale si veľmi dobrá mamina:):):)
jozka56
13.07.10,22:34
Jožka nerev, aj ked je 8 stupen...debka je velka..jarka drzim palce..
JarkaL
13.07.10,22:35
Veď čo my mamy pre tie naše srdiečka neurobíme...
jozka56
13.07.10,22:36
Jarka velky suhlas:D:D
danushka
13.07.10,22:48
Jaruška, držím Ti palčeky a posielam aj mojich anjelíčkov na zajtra k Tebe, ak bude treba na dlhšie, ochotne prídu :)
cathyc
14.07.10,05:18
Veď práve, zemiakové cesto neovládam:rolleyes: ale chcem vedieť:) nemám recept, ani segra:rolleyes:
danushka ti recept napísala. Ja to síce robím od oka, tak ako moja starká a mamina, ale dohodím jednu radu. Cesto je vláčnejšie a mäkučké, ak sa časť múky nahradí detskou krupicou.
calawen
14.07.10,05:44
provensálske kuracie prsia a varené zemiaky
janaGT
14.07.10,05:47
zeleninové rizoto a rajčinkový šalát s mladou cibuľkou
jaja15
14.07.10,12:22
nie zly napad
Tweety
14.07.10,12:25
nie zly napad
Fazuľová s údeným a fliačkami a rezance s makom. Na olovrant carte dor mascarpone.
osky
14.07.10,13:14
dnes sme mali "chladive potesenie":D

3 hrste cervenych ribezli popucit mierne s 2 PL cukru,pridat 1 velke nakrajane mango, 4 kivy a jahody/taku dobru velku misku.1 listok mäty a 2 listky medovky nadrobno nasekat a pridat k ovociu.k tomu primiesat 2 biele jogurty/moze byt aj kysla smotana alebo pol na pol/.vychladnute je to super.

na veceru uz snad nieco ukuchtim.....:D
kamoska1
14.07.10,13:15
Včera som kupila morčacie prsia v akcii,tak dnes som ich plnené vypražala s dusenymi zemiakmi s petržlenovou vňatou.K tomu zeleninovy miešany šalát.Trocha štipal,dala som tam štiplavu papriku.
ubka
14.07.10,14:46
Ako pripraviť zábavno-sviatočno-chutné pohostenie nielen pre vnúčatá...
Určite zožnete úspech, stojí to za námahu...Dobrú chuť.:)
miramax1
14.07.10,16:42
Ako pripraviť zábavno-sviatočno-chutné pohostenie nielen pre vnúčatá...
Určite zožnete úspech, stojí to za námahu...Dobrú chuť.:)

http://www.porada.sk/t112296-p29-recepty-s-obrazkami-rozne.html
http://varecha.pravda.sk/recepty/korytnacky-slovensky-sposob-fotorecept/7237-pouzi.html
mysimis
14.07.10,18:19
Dík, v nedeľu vyprobujem, a isto sa potešíme:):) potom napíšem:) teda šúlance, pirohy sme nerobili.

Jožka, ja robievam zemiakové cesto tak, že múky dávam 2/3 a 1/3 dám detskej krupice.
cathyc
15.07.10,08:22
zeleninková polievka, plnený zapekaný mladý patizón, zemiaky na pare a rajčinkový šalátik.
calawen
15.07.10,08:55
palacinky (70% kozieho mlieka, 30% kravského, 54% žitnej múky, 46% amaranthovej múky) s nutelou.
erzet
15.07.10,09:28
Polievka kapustnica, vyprážaný bravčový rezeň, zemiaková kaša, šalát
Gabi03
15.07.10,09:30
zeleninková polievka, plnený zapekaný mladý patizón, zemiaky na pare a rajčinkový šalátik.

Daj tip čo dávaš do toho zapekaného patizónu. Mám doma cuketu a vyprážať ju nechcem.
kimart
15.07.10,10:28
kedysi som robila z cukety nákyp, ale neviem kde som zapatrošila recept. Viem, že tam išla cuketa pokrájaná na kocky, špekačky, múka, cesnak... to si už nepamätám. Dalo sa to všetko na plech upiecť, potom sa to pokrájalo a bolo to! Nemáte recept, nepoznáte to?
zdenka131
15.07.10,10:31
kedysi som robila z cukety nákyp, ale neviem kde som zapatrošila recept. Viem, že tam išla cuketa pokrájaná na kocky, špekačky, múka, cesnak... to si už nepamätám. Dalo sa to všetko na plech upiecť, potom sa to pokrájalo a bolo to! Nemáte recept, nepoznáte to?
http://www.mimibazar.sk/recept.php?id=6648
http://www.receptar.sk/index.php?ID=20&SubID=2&recID=22491
http://www.pluska.sk/varime-pecieme/cuketovy-nakyp.html
kimart
15.07.10,10:43
Zdenka 131, moc pekne ti ďakujem. Už aj idem dokúpiť potrebné suroviny a idem nato
cathyc
15.07.10,15:54
Daj tip čo dávaš do toho zapekaného patizónu. Mám doma cuketu a vyprážať ju nechcem.
Napíšem ho rada, len sa priprav na to, že je to takmer beztukové jedlo. Ja také teraz musím, ale mala som dnes kamošku a tej som upiekla domáce jaterničky. Okoštovala aj z môjho jedla a nevedela si ho vynachváliť. Takže patizóny vydlabem. Semienka už boli väčšie a tie ani nemôžem, takže som ich nepoužila. Dužina sa nakrája, rovnako aj ošúpané rajčinky, ja používam tie mäsité. Dám na panvicu bez oleja, jemne posolím a pokorením mojou dietnou koreniacou zmesou. Vraj sa používala v stredoveku. Je to rovnaký pomer saturejky, rozmarínu a bazalky. Ja momentálne používam sušenú formu. Nechám to variť kým sa neodparí všetka prebytočná šťava. Nakoniec do zmesi nahrubo nastrúham nízkotučný eidam. Dám na suchý plech vystlaný papierom a pečiem do mäkka čo teda netrvá dlho. Pred koncom sa môže ešte na vrch nastrúhať syr. Napíšem aj ten môj rajčinkový šalát. Kedysi som robievala s cibulkou a na kyslo, ale cibulku teraz nemôžem, tak som sa vrátila k starému receptu mojej babičky. Ošúpané rajčinky sa nakrájajú na plátky, mierne sa posolia poliala som ich sojanézou a posypala strúhaným syrom a mojou koreniacou zmesou. Babička kedysi používala smotanu, alebo jogurt. Ak máš možnosť zohnať mäsité rajčiny, tak použi tie, sú oveľa chutnejšie.
Keď si to tak zrátaš v celom jedle je minimum tuku, len nízkotučný syr a aj napriek tomu je to skvele. Ak to skúsiš, daj vedieť či chutilo.
Žabinka
15.07.10,18:37
Na zajtra som nachystala zapečené nové zemiaky s kyslou smotanou a kôprom, príloha uhorkový šalát.
Tweety
15.07.10,18:39
Na zajtra som nachystala zapečené nové zemiaky s kyslou smotanou a kôprom, príloha uhorkový šalát.
Śkoda nechať až na zajtra, bola by to fajnová večera.:)
Žabinka
15.07.10,20:19
Śkoda nechať až na zajtra, bola by to fajnová večera.:)
No tak sa dobrovoľne priznávam, že potajomky som chodila ujedať :D. A zistila som, že také trochu teplé je to veľmi dobré. Našťastie ostalo ešte aj na zajtra.:D
Deganova
16.07.10,09:54
Dnes cestoviny so syrom, kyslou smotanou a opraženou cibuľkou, zajtra karfiolová polievka, zapekaný karfiol, nové zemiaky, hlávkový šalat, v nedeľu ázijské kurča, ryža a šalát ovocno-kapustový.
Kazu
16.07.10,09:59
Dnes cestoviny so syrom, kyslou smotanou a opraženou cibuľkou, zajtra karfiolová polievka, zapekaný karfiol, nové zemiaky, hlávkový šalat, v nedeľu ázijské kurča, ryža a šalát ovocno-kapustový.

Zapekaný karfiol máme dnes my a vám na zajtra nezostane, všetko zjeme :D
ewita888
16.07.10,10:02
Dnes cestoviny so syrom, kyslou smotanou a opraženou cibuľkou, zajtra karfiolová polievka, zapekaný karfiol, nové zemiaky, hlávkový šalat, v nedeľu ázijské kurča, ryža a šalát ovocno-kapustový.
mňáááám :mee: pozn.: tú slzu premiestni pod ústa .. všetko podľa mojej chuti..
erzet
16.07.10,10:05
Hŕstková polievka, kuracie kung pao, kari ryža s hráškom
sysula
16.07.10,10:17
Dnes kuracie na sampinonoch a opekane nove zemiacky, zajtra pri vode asi cestoviny s tvarohom, kyslou smotanou a koprom - ja :) a manzel zuzikovy perkelt s maslovymi haluskami. Uz to mame zauzivane :D
Lilka 1
16.07.10,11:36
Dnes som robila zeleninovú letnú roštenku. Mäso na plátky, naklepať, posoliť, okoreniť, potrieť horčicou, obaliť v hl. múke. Osmažiť cibulku, orestovať plátky mäsa. Dusiť, ku koncu pridať nakrájané rajčiny a papriku, cesnak, kečup, vegetu. K tomu nové zemiačky s petržlenovou vňaťou. Mňááám. Naložila som si 2x :D. Vyskúšajte :).
calawen
16.07.10,11:42
My dnes máme špenátový prívarok s varenými zemiakmi a volským okom, aby sme nejedli až tak zdravo :---
Dáša_
16.07.10,11:59
rybia krémová polievka, rybacie placky, zemiaky, uhorkový šalát
bettylou
16.07.10,12:27
pol žltého melóna, paradajka, syr. Už som temer ako Erzet s tými jeho ovocnými dňami. :))
hubatá
16.07.10,14:53
palacinky (70% kozieho mlieka, 30% kravského, 54% žitnej múky, 46% amaranthovej múky) s nutelou.

hmmm..... tak na % som ešte nevarila, musím si to preložiť: 100 % mlieka a 100 % múky. Koľko % nutely ? Výsledok: Aké drahé boli palacinky ?
2009
16.07.10,17:08
Práve robím držkovú na zajtra. Doobeda v počasí aké je by som v kuchyni uhynula. :)
janka67
16.07.10,17:34
Ja sa práve odhodlávam a pokúšam nakopnúť variť tiež na zajtra.
Plánujem zapiecť plátky hejka so syrom v rúre a uvariť zemiaky.
Zajtra vyhotovím zeleninový šalát.:)
2009
16.07.10,17:37
To je rozumné. Ja už pomaly končím a zajtra doobeda mám pokoj. :)
janka67
16.07.10,17:51
Tak teda idem na to ... Vonku je celkom fajn, sa ochladilo a pofukuje, lebo v susedných lokalitách pršalo, u nás cuplo iba pár kvapiek ...
2009
16.07.10,18:05
u nás v noci pršalo ale už to necítiť. Fňuk musím zajtra na hodinku ráno do práce a tááákkkkkkkk sa mi nechcéééééééé
calawen
16.07.10,18:34
hmmm..... tak na % som ešte nevarila, musím si to preložiť: 100 % mlieka a 100 % múky. Koľko % nutely ? Výsledok: Aké drahé boli palacinky ?

No, skúsim to zosumarizovať:

Nutela cca 1 €
7 DL kozieho mlieka: zadarmo (svokra chová kozy a v rámci hodiny zadara, keby predávala, tak 2€/liter)
3 dl kravského mlieka: 0,15 €
2 vajcia: 0,26 €
1 ČL soľ: 0,0033 €
1 ČL cukor (hnedý): 0,01 €
13 PL (= cca 130 g) ražná chlebová múka: 0,078 €
11 PL (= cca 110 g) amaranthová múka: 0,1518 €

Spolu: 1,6531 € (+ energie) z litra mlieka som mala 14 palaciniek - 0,118 €/palacinka

Ak by som kupovala kozie mlieko: 3,0531 € + energie - 0,218 €/palacinka

Stačí? :rolleyes::cool:
2009
16.07.10,18:44
calawen
16.07.10,18:54
2009, vďaka. No nepovedz, keď sa ťa pýtajú...
kukučka
16.07.10,18:57
placky z mletého mäsa + uhorkový šalát
Deganova
16.07.10,19:20
mňáááám :mee: pozn.: tú slzu premiestni pod ústa .. všetko podľa mojej chuti..
Príď pozývam, som doma ako kôl v plote, tak ja budem mať spoločnosť a Ty sa dobre napapkáš:)
Vlastas
16.07.10,20:29
Zajtra varím segedín, v tomto teple niečo kyslejšie.
erzet
16.07.10,21:00
kuk na 4556
erzet
16.07.10,21:01
Zajtra varím segedín, v tomto teple niečo kyslejšie.
možno kyslý ksicht
Vlastas
16.07.10,21:42
Či z toho bude aj kyslý ksicht to neviem, ale segedín robím dobrý.
calawen
17.07.10,06:17
kurča s talianskou zeleninou z Lidlu, pečené hranolky
Ingrid Ondruskova
17.07.10,08:19
kurča s talianskou zeleninou z Lidlu, pečené hranolky

Zaujal ma tip, to je polotovar z LIDL-u? /polotovarom je len tá zelenina?
Ak áno, prosím vizuál...ako je to
zabalené, gramáž a cena...ďakujem...
Ak nič z toho nie je polotovar...tak mám smolu...hor´ sa do klasického varenia...
calawen
17.07.10,12:17
Zaujal ma tip, to je polotovar z LIDL-u? /polotovarom je len tá zelenina?
Ak áno, prosím vizuál...ako je to
zabalené, gramáž a cena...ďakujem...
Ak nič z toho nie je polotovar...tak mám smolu...hor´ sa do klasického varenia...

Iba zelenina je polotovar (foto), gramáž 750 g, cena cca 1,60 €.

Postupujem nasledovne: Umyjem a nakrájam si kurča (v tomto prípade prsia), orestujem na olivovom oleji, pridám celú zeleninu, podusím spolu, zalejem paradajkovým pretlakom, osolím, okorením a pridám bazalku. (druhé foto - už z toho bolo odobraté)
babka - ježibabka
17.07.10,16:27
V takom horku rýchlovka. Polievka - načo, veď je horúco, kuracie pečienky, ryža, miešaný zeleninový šalát. Keby bolo podľa mňa, tak by stačil demižón kyslej vody, hoci nie som po opici mohla by byť aj z uharkov a malý krajiček omasteného chleba a veľká misa zeleninového šalátu. Na zajtra mám kuracie štvťky, ešte neviem ako ich urobím. Namiesto polievky budeme piť celý deň iba vodu s domácim sirupom z čiernych ríbezlí. Veď keď bude chladnejšie si to vynahradíme.
Anna123
17.07.10,18:59
No a ja navarím šalátovej polievky, tú môžem jesť aj takmer studenú, dochutím kôprom.
erzet
17.07.10,19:28
29. týždeň
kukučka
17.07.10,20:22
ľadový zelený čaj
čaj zaliať studenou vodou a nechať cez noc vylúhovať, scediť a piť, kto chce, môže pridať citrón a med, poprípade ľad
zelený čaj možno nahradiť ovocným, alebo bylinkami
výborne hasí smäd, ľahšie sa znáša horúčava a nepotrebujete toľko piť
/pôvodný recept bol dať pár vrecúšok čaju a hneď aj citrónovú šťavu a cukor do plastovej fľaše do chladničky/
Oliwa
17.07.10,20:27
Vychladený červený melón, oranžovú dyňu, varenú kukuricu atď. dokola - to by som mohla celý týždeň, ale aj rodina si pýta svoje, aspoň niečo... zajtra strčím do rúry kurča, nech sa pečie samé, potom mladé zemiačiky v šupke, k tomu uhorkový šalát so smotanou, a ak sa mi veľmi bude chcieť, asi spravím deťom bábovku... Polievku mám zo včera, nikto sa jej ani nedotkol...
truch
18.07.10,09:19
Hlásim hotovo:D:D:D
Polievka zeleninová s hráškom a krupicovými haluškami, bravčové medailónky na šampiónoch, ryža a nakrájaný čerstvý ananás
Ingrid Ondruskova
18.07.10,11:31
Iba zelenina je polotovar (foto), gramáž 750 g, cena cca 1,60 €.

Postupujem nasledovne: Umyjem a nakrájam si kurča (v tomto prípade prsia), orestujem na olivovom oleji, pridám celú zeleninu, podusím spolu, zalejem paradajkovým pretlakom, osolím, okorením a pridám bazalku. (druhé foto - už z toho bolo odobraté)

Ďakujem za tip...dnes sme to mali na obed...dobrá papanica...len mi to trochu prihorelo, lebo samozrejme, dala som to na panvicu a ako obyčajne
som surfovala na porade a .........
otázka
18.07.10,11:56
Takže dnes hríbové melence, pleskavicu ( z mletého mäsa, recept mám z porady, niečo fantastické ) s opekanými zemiakmi a rajčinový šalát s cibuľou v octovom náleve ( vychladený ).
Dáša_
18.07.10,12:01
nedelna polievka :)) a kocky z morčacieho mäsa s ananásom a mandľami.

mmch, niekde som tu čítala diskusiu o kapustovom šaláte do chladničky (zalievaný horúcim nálevom) Len netuším, ako to môže v chladničke 2-3 týždne. Urobila som z jednej hlavky kapusty a pochybujem, že nám vydrží týždeň :)
m.hladka
18.07.10,12:23
Dnes (už osvedčené z tejto témy) kura pod perinou. Fajn. Bude z neho ešte 2x obed.
Dáša_
18.07.10,12:27
Dnes (už osvedčené z tejto témy) kura pod perinou. Fajn. Bude z neho ešte 2x obed.

mám otázku, ako zakladateľke témy, nedalo by sa ti postupne do prvého príspevku dávať odkazy na tie príspevky, kde boli takéto vydarené a osvedčené recepty? Taká klasika z tejto témy? Aby sme to nemuseli pokaždé hľadať.
m.hladka
18.07.10,12:37
mám otázku, ako zakladateľke témy, nedalo by sa ti postupne do prvého príspevku dávať odkazy na tie príspevky, kde boli takéto vydarené a osvedčené recepty? Taká klasika z tejto témy? Aby sme to nemuseli pokaždé hľadať.

mimotemy
Presne dnes som na to myslela, že by bolo dobre urobiť, alebo usporiadať nejaký obsah, niečo pre dobré a zaujímavé obedíky - receptíky.

Tiež sa to tu nahľadám, kým nájdem niečo, čo sa mi zdalo mňamkavé, keď som to už dávnejšie tu čítala, niektoré si hneď aj vytlačím, aby som nezabudla, kde to bolo.
Porozmýšľam.
Rozalka
18.07.10,13:24
Bohužiaľ, vstupovať do prvého príspevku sa nedá, treba založiť novú tému, popros hneď v úvodnej, aby prikladali len receptíky.
Kazu
18.07.10,14:14
Dnes (už osvedčené z tejto témy) kura pod perinou. Fajn. Bude z neho ešte 2x obed.

Aj u nás. Ale boli sme všetci doma a veru nezostane asi ani na zajtra :D
kukučka
18.07.10,16:49
no neviem neviem, kto by si pošmakoval na starom kocúrovi :---
daj radšej recept na dobrého karasa ;)
calawen
18.07.10,19:38
Ďakujem za tip...dnes sme to mali na obed...dobrá papanica...len mi to trochu prihorelo, lebo samozrejme, dala som to na panvicu a ako obyčajne
som surfovala na porade a .........

No, dá sa aj tak (mám doma rúru, ktorá má aj minútku v sebe), že keď máš prihodenú zeleninu a pretlak, nastavíš časovač (ja na rúre alebo v mobile) na tých 35 - 40 minút a môžeš surfovať...

ale nezabudni dať sporák na slabučko... stačí, aby to pomaly vrelo...
Dáša_
18.07.10,19:55
Bohužiaľ, vstupovať do prvého príspevku sa nedá, treba založiť novú tému, popros hneď v úvodnej, aby prikladali len receptíky.

a nevedia do toho vstupiť ani moderatori?
lavanda
18.07.10,20:36
Mrkvová polievka a kurací smotanový paprikáš s cestovinou.
m.hladka
19.07.10,07:13
Fliačky s kapustou a slaninkou.
calawen
19.07.10,09:32
U nás od soboty to kurča s talianskou zeleninou a pečené hranolky (v sobotu som toho narobila jak pre minimálne 7-člennú rodinu, a to sme iba 2 dospelí a 1 dieťa na to...)
erzet
19.07.10,09:39
Polievka hubová, zemiaková baba, 2 dc zákvasu (ja bez zákvasu)
janka marenistakova
19.07.10,11:12
V sobotu na obed vyprážaná ryba, nové zemiaky, cvikla,lievance s ríbezľovým džemom, na večeru plnená paprika s knedľou, v nedeľu hrachová polievka, pečienka s jablkami, ryža a malé mleté rezníky so syrom, večer kto čo zohnal.
m.hladka
19.07.10,11:51
V sobotu na obed vyprážaná ryba, nové zemiaky, cvikla,lievance s ríbezľovým džemom, na večeru plnená paprika s knedľou, v nedeľu hrachová polievka, pečienka s jablkami, ryža a malé mleté rezníky so syrom, večer kto čo zohnal.

pečienka s jablkami? to znie zaujímavo, či to aj tak chutí - prosím receptik, Ď.
Žabinka
19.07.10,15:23
Na zajtra: cukina, plnená mletým mäsom, zapečená so syrom, príloha kyslá smotana, varené zemiaky.
mysimis
19.07.10,15:47
pečienka s jablkami? to znie zaujímavo, či to aj tak chutí - prosím receptik, Ď.

kuk sem: http://www.dobre-recepty.sk/detail/2740-kuracia-pecen-s-jablkami/
m.hladka
19.07.10,16:40
kuk sem: http://www.dobre-recepty.sk/detail/2740-kuracia-pecen-s-jablkami/

Ďakujem, určite to skúsim:

Kuracia pečeň s jablkami

Potrebujeme:
500 g kuracích pečienok, 1 kocka kuracieho bujónu (urobiť 1/2 l bujónu), 4 ks jabĺk, 1 dcl bieleho vína, hladká múka, 120 g kryštalového cukru
Ako na to:
Kuracie pečienky umyjeme a obalíme v hladkej múke a opečieme na oleji z každej strany, aby zmäkli. Pečienky pečieme na miernom ohni, nesolíme ich ani nekoreníme, až keď budú opečené. Potom ich odstavíme zo sporáka. Cukor necháme roztopiť na karamel a zalejeme ho studeným kuracím vývarom. Trošku povaríme, pridáme víno a na mesiačiky nakrajané jablká. Zase necháme prevariť a možeme podávať. Ako prílohu môžeme podávať pyré zemiaky. Na tanier dáme pyré zemiaky pridáme opečené pečienky a polejeme to s pripravenou zmesou z jabĺk.
calawen
19.07.10,18:15
janka marenistakova
20.07.10,06:12
Pečienka s jablkami - dve až tri veľké cibule pokrájané na mesiačiky popražiť do sklovita, pečeň / do 1 kg / pokrájanú ako máte radi, ja na dlhé rezance, preliať vriacou vodou / bude skôr uvarená / , dať na horúci podklad , pražiť, stále miešať a zároveň pridať 1 na tenké mesiačiky nakrájané jablko, podusiť o vlastnej šťave, zaliať vodou tak do polovice ,dusiť, koniec 1 kečup, podľa toho koľko chcete šťavy, vegeta, mleté čierne korenie, trošku mletého cesnaku a majorán pomrvený medzi prstami a trošilinku oregana. Ja to robím takto už roky, u sestry na zabíjačke - jej svokor nikdy v živote nevzal do úst pečienku a tejto sa nevedel dojesť , u nás takisto, zjedia to aj deti, jednoducho je to môj overený rodinný recept. Dobrú chuť!
Deganova
20.07.10,08:04
Pečeň na jabkách robím tak, že najprv si na tenké plátky vypečiem slaninku do chrumkava, na výpeku opečiem pečeň - vyberem z panvice, pridám cibuľu na mesiačiky, udusím pod pokrievkou skoro do mäkka, pridám plátky jabĺk, zaprášim kari korením, osolím a keď sú jablká mäkké, vrátim pečeň a už len prehrejem. Podávam s ryžou a na každú porciu, plátok slaninky.
janka marenistakova
20.07.10,13:39
Ja by som chcela vyskúšať krupicu s jablkami , a síce spustíš klasické maslo, popražiť, skaramelizovať cukor a na ten karamel dať na plátky pokrájané jablká a opiecť. Uvariť klasickú krupicu - mliečko, štipka soli, vanilkový cukor a krupica, my máme radšej trochu redšiu a na vrch poukladáme pekne podusené jabĺčka, ja by som to ešte poprášila minimálne škoricou, škoricovým cukrom. Myslím si, že by to mohlo byť dobré.
cathyc
20.07.10,15:34
znie to skvele, len nechápem na čo je tam treba to maslo. ja robím karamel bez tuku.
kamoska1
20.07.10,17:47
Dnes som robila zemiačky dusené a vypražany patizon,uhorkovy šalat.
osky
21.07.10,10:26
hovädzie na hubach:

2 velke cibule ocistime ,prekrojime na polovicu a nakrajame na tenke polmesiacikove pruzky-dame na rozpaleny olej alebo bravcovu mast oprazit do sklovita.
potom k tomu pridame sterilizovane alebo predvarene huby/vlastny zber;)/ a poriadne poopekame.
napokon k tomu pridame ciste hovädzie mäso nakrajane na kocky/ak nam viac vyhovuju platky,mozu byt, ale tie treba trosku pred tym naklepat/,posolime a za staleho miesania opekame cca 2 -3 minutky.potom podlejeme vodou/moze byt i vyvar/,tak aby mäso bolo prekryte,ale nie viac!!!!! a dusime,casto premiesavame od spodu.ak treba,obcas podlejeme trochou vody.ked je mäso polomäkke,pridame 2 PL paradajkoveho pretlaku ,okorenime podla chuti a dodusime do mäkka.stavy ma zostat tak akurat.ani nie suche ale ani ako polievka,ci gulas!!!.vhodna priloha je ryza ale i cestovina,a samozrejme hlavkovy salat.
osky
21.07.10,10:51
no a zajtra bude toto-uz je to v marinade:

marinovane rychle "kotlety"

pekne ciste bravcove mäso ako na rezne-naklepat a osolit z oboch stran.
v miske si zarobime marinadu:

1,5dcl olivoveho oleja;
1,5dcl normalneho oleja,
pol KL chili korenia alebo stiplavej papriky,
stipka mleteho cierneho korenia,
2 KL sojovej omacky,
2PL-nie kopcovite!!!!cervenej sladkej papriky,
2 srucky jemne pretlaceneho cesnaku

vsetko dobre premiesat a malou lyzickou naberat marinadu a nanasat a rozotierat na rezne tak,ze spodny potrieme poriadne len z vrchu,nan polozime dalsi a znovu poriadne popotierame ,nan dalsi......az posledny potriet zvyskom marinady.vlozit do misky pretocene tak ,aby na vrchu ostala ta nepotreta strana najspodnejsieho rezna.kedze nam marinada po stalceni aj povyteka,tu povytekanu naniest na vrch toho nepotreteho mäsa.
prikryt a dat do chladnicky aspon na noc,ale najlepsie tak na 2 dni a noci,obcas rezniky poprekladame a pootacame,aby sa namarinovali rovnomerne.

potom rozpalit panvicu a olejom len potriet jemne a rychlo do mäkka a chrumkava poopekat z oboch stran,zvysnu marinadu z misky vylejeme na panvicu k mäsku./tie rezne si ale mozeme dat pripravit aj na zahradny gril-tam ich ale musime potierat aj vodou,ked sa vysusia a zvysnou marinadou, alebo vyvarom/
priloha:pol na pol-hranolky a ryza,hlavkovy salat,biely jogurt a citron/vytlacit na rezne stavu/;):D
calawen
21.07.10,14:09
dnes hovädzie dusené na pive a dusená zeleninka (hrášok, mrkva, kaleráb)
erzet
21.07.10,20:48
Na obed: nektarinka a broskyňa
Ne večeru: hruška
ubka
21.07.10,20:52
Na obed: nektarinka a broskyňa
Ne večeru: hruška
Závidím Ti Tvoj apetít ;)
Rozalka
21.07.10,20:55
Na obed: nektarinka a broskyňa
Ne večeru: hruška

To čo? chudneme, chudneme? ty to nepotrebuješ: si taký štíhly, že keď si mydlíš brucho, penu máš aj na chrbte.
erzet
21.07.10,20:58
To čo? chudneme, chudneme? ty to nepotrebuješ: si taký štíhly, že keď si mydlíš brucho, penu máš aj na chrbte.
Nie každý, kto je jeden deň v týždni, ovocie či zeleninu to robí preto aby schudol.
Marína
22.07.10,10:33
Dnes zeleninová polievka s krupicovými haluškami a tvarohové knedlíčky s jahodovou omáčkou.
ZuzuT
22.07.10,10:34
rizoto so šošovicou polievkou (krémovou)
Darina1234
22.07.10,10:37
U nas zeleninova polievka a zemiaky s rascou pečene + kečup
Zvalik
22.07.10,10:41
ahoj... ja som dnes konečne nemusela vymýšlať čo variť, lebo sme boli s andelmi na obede u susedy, mali sme špenátovú polievku a perkelt s kolienkami.... bomba!
erzet
22.07.10,10:53
Slepačí vývar s rezancami, vyprážané bravčové karé s kosťou v cestíčku, varené zemiaky (nedovarené), šalát
calawen
22.07.10,11:13
oriesok
22.07.10,11:51
Paradajková polievka s cestovinou abeceda a so strúhaným syrom navrchu, k tomu zeleninové rizoto s hríbikmi(čerstvé,šampiňóny,hliva). V letných horúcich dňoch,mám najradšej niečo ľahké.ÁAAAAAAAA skladký červený melónik.
m.hladka
22.07.10,11:54
jáhelník (pšenovník) http://varecha.pravda.sk/recepty/jahelnik-psenovnik/4301-recept.html

Pochutila si si?
;) Niekedy nahovorím mangela Miška, aby to skúsil pripraviť. Ď.
Tweety
22.07.10,11:55
Pochutila si si?
;) Niekedy nahovorím mangela Miška, aby to skúsil pripraviť. Ď.
zlezaradilfurt som si myslela, že mangel je len na bigľovanie a pozrime že.:---
janka51
22.07.10,11:58
Zeleninkova polievočka s krupicovými haluškami, stehna na paprike, ryža. Ako dezert ovocný pohár.
m.hladka
22.07.10,12:01
zlezaradilfurt som si myslela, že mangel je len na bigľovanie a pozrime že.:--- :D :D :D

Ta hej, poniektorí aj sú. ;)
Emwa
22.07.10,12:01
Dnes je den, ked na sidlisko "chodi" mliecny expres". Vtedy mi staci po beznych ranajkach. na obed liter mlieka. To je take fajnove, ze k tomu nechcem nic. A ani veceru .
Ivenka
22.07.10,12:02
Opekané zemiaky pikantné, grilované kuracie prsia na prírodno, tzatziky omáčka.............a pustený ventilátor :)
kamoska1
22.07.10,15:27
Zajtra budem robit na obed dyňovú omáčku,ale s cukety,pirohy zo zemiakového cesta vnutri marhula,na vrch tvaroh rozmiešany s kyslou smotanou sladky.Mňam,normalne sa tešim.:)
Tweety
22.07.10,15:32
Zajtra budem robit na obed dyňovú omáčku,ale s cukety,pirohy zo zemiakového cesta vnutri marhula,na vrch tvaroh rozmiešany s kyslou smotanou sladky.Mňam,normalne sa tešim.:)
Kto by sa netešil? Ja by som hneď aj prišla na takýto obed, priznám sa, to som ešte nerobila.
cathyc
22.07.10,15:34
nebol to obed, ale ľahká včera. Čipsy z hokaido tekvičky s bylinkami. Nevyprážam na oleji, iba mierne potriem olivovým olejom , posypem zmesou byliniek a morskou soľou. Suším v trúbe.
kamoska1
22.07.10,15:38
Kto by sa netešil? Ja by som hneď aj prišla na takýto obed, priznám sa, to som ešte nerobila.
mimotemyKeby si prišla,tak samozrejme by som Ta pohostila,dúfam,že by Ti chutilo.
Tweety
22.07.10,15:40
mimotemyKeby si prišla,tak samozrejme by som Ta pohostila,dúfam,že by Ti chutilo.
Ďakujem za pozvanie, ale neviem kam by som mala ísť.:)
kamoska1
22.07.10,15:44
Ďakujem za pozvanie, ale neviem kam by som mala ísť.:)
mimotemyNa Myjavu
Tweety
22.07.10,15:45
mimotemyNa Myjavu
Fúha, tak to mám dosť ďaleko. Škoda.:mad:
Zita5
22.07.10,15:46
:DObed nealkoholické pivo ...večera nealkoholické pivo :D
Tweety
22.07.10,15:47
:DObed nealkoholické pivo ...večera nealkoholické pivo :D
Zituš:confused: to čo má znamenať?:---
Tweety
22.07.10,15:55
:---Ja sa chystám zajtra na balklažánové fašírky, ešte neviem, či sa mi podaria, minule ich jeden varil na TVPapr..., tam uvidím, či som si zapamätala všetky ingrediencie:---.
Dáša_
22.07.10,16:01
:DObed nealkoholické pivo ...večera nealkoholické pivo :D

Nepoviem, keby na obed nealkoholické, na večeru alkoholické ... takto to vyzerá na dietu :D:D
Zita5
22.07.10,16:11
Zituš:confused: to čo má znamenať?:---

Majka to len také menšie harašenie z tepla .Takto by som si to asi predstavovala , keby som nemusela variť :---

Inak som dnes robila ryžu a kuracie prsia na karí korení a kopec rôznej zeleniny k tomu , dokonca si dali na mäsko aj tatársku omáčku.
Tweety
22.07.10,16:14
Majka to len také menšie harašenie z tepla .Takto by som si to asi predstavovala , keby som nemusela variť :---

Inak som dnes robila ryžu a kuracie prsia na karí korení a kopec rôznej zeleniny k tomu , dokonca si dali na mäsko aj tatársku omáčku.
No fidíš, nie je to s Tebou až také zlé.:--- Už som sa bála.:)
adi11
22.07.10,16:16
Tekvicova polievka a langose. Pre vnuka strapacky so slaninkou.
adi11
22.07.10,16:25
Vnúčik vie, čo je dobré, veru vie, lebo lángoš nie je to najsprávnejšie jedlo v tých horúčavách. :)

...on vobec kysnute jedla nema rad..on je viac masovy a fajnovy..

..no mne sa zachutili, a dobre, ze som ich tak malo spravila, lebo skoro vsetky su na tanieri, asik pojdu do mraznicky..to som kvoli synovi, lebo v cudzine take neje..:)
Deganova
22.07.10,17:56
Zajtra nové zemiačky s tvarohom, opraženou cibuľkou a acidkom, v sobotu falošná kuracia polievka, z pol cukiny cukinová čína s ryžou, z druhej polovičky cukinové oči so zemiakmi a kapustovo-mrkvový šalát, v nedeľu kuracie rezne v rume, ryža a hlávkový šalát.
Tweety
23.07.10,09:41
Baklažánové fašírky hotové,( robila som len na skúšku z jedného veľkého ) nové zemiačiky s masielkom a pretržlenovou vňaťou tiež a uhorkový šalátik k tomu. Musím si neskromne priznať, že sa vydarili.
erzet
23.07.10,09:53
Zemiaková polievka na kyslo, srbské plece, dusená ryža
janka51
23.07.10,10:04
Parené buchty plnené jahodovým lekvárom a orechovou posýpkou. Bez polievky.
luluba
23.07.10,10:35
Zapekaná cuketa s makarónami, syrom, paradajkami a bielym jogurtom..
Mala som obavu ako to dopadne, ale bolo to veľmi dobré :-)
m.hladka
23.07.10,11:03
Dnes bolo lečo, celkom dobre padlo v tej horúčave. Teraz ešte kafíčko a veget.
hubatá
23.07.10,18:25
Zajtra nové zemiačky s tvarohom, opraženou cibuľkou a acidkom, v sobotu falošná kuracia polievka, z pol cukiny cukinová čína s ryžou, z druhej polovičky cukinové oči so zemiakmi a kapustovo-mrkvový šalát, v nedeľu kuracie rezne v rume, ryža a hlávkový šalát.

Čo to ..... koho oči budeš variť so zemiakmi ?
Deganova
23.07.10,18:43
Čo to ..... koho oči budeš variť so zemiakmi ?
Mám v opatere neter a tá mi kázala urobiť cukinové oči. Je to vlastne cukina zbavená dužiny, kolieska sa klasicky obalia v trojobale. Pri vyprážaní sa do dierky vloží lyžička na cibuľke orestovaných šampiňónov, zalejú sa 2 PL (alebo viac, záleží aká je dierka) rozmiešaného vajíčka a po stuhnutí sa vypražia z druhej strany.
Dáša_
23.07.10,18:50
Mám v opatere neter a tá mi kázala urobiť cukinové oči. Je to vlastne cukina zbavená dužiny, kolieska sa klasicky obalia v trojobale. Pri vyprážaní sa do dierky vloží lyžička na cibuľke orestovaných šampiňónov, zalejú sa 2 PL (alebo viac, záleží aká je dierka) rozmiešaného vajíčka a po stuhnutí sa vypražia z druhej strany.

no teda, to môže nielen chutiť, ale aj vyzerať zaujímavo
Deganova
24.07.10,04:39
Preto ten názov, lebo ona si ho odvodila od volských očí :)
m.hladky
24.07.10,09:45
Trolilinku sa ochladilo, tak pečené zemiaky s kefírom,

mimotemy aby sme nedostali šok z toho ochladenia! :D:D:D
Dáša_
24.07.10,11:14
u nás má dnes sólo cuketa

Placky a nakoľko synátorovi zjavne zachutili, tak som rýchlo ešte dorobila restovanú cuketu s chlebom

Na zajtra chystám okrem iného cuketu s baklažanom, paprikou a paradajkou pečené v rúre
babka - ježibabka
24.07.10,11:45
Plnená paprika, knedľa. Navarila som veľký hrnčisko aj na zajtra, lebo to ľúbime. Zajtra urobím iba za liter polievky.
calawen
24.07.10,12:21
Vo štvrtok som robila pšenovník,

V piatok sme mali na obed palacinky so zmrzlinou, na večeru špenátový závin

Dnes obložené zemiaky, zajtra sa uvidí, čo svokra navarí alebo či pôjdeme domov...
wagner
24.07.10,13:41
Dnes som dojedla kelovú polievku a spravila som si placky z hokaida a patizónu. K plackám som mala zeleninový šalát z rajčín, papriky, cibuľky, uhorky.
Majky11
25.07.10,08:42
Klasická nedeľná polievka

Druhé jedlo síce už "otrepané" rezne - aj keď veľká pochúťka všetkých mužov, nakoľko za nimi pasuje pivo, ale aby ste nepovedali, tak ako príloha zemiakový šalát. Predpokladám, že skoro vo všetkých domácnostiach sa robí dvakrát ročne. Na vianoce a veľkú noc. Tak prečo si ho nepripomenúť v týchto letných mesiacoch...

Dnešné menu ala Majky11

Hovädzia, bravčová, kuracia, slepačia polievka

Bravčové rezne, zemiakový šalát.

Dobrú chuť.
cathyc
25.07.10,09:32
zeleninová polievka, ryba na pare a teplý cestovinový šalát.
jozka56
25.07.10,09:55
karfiolová polievka, guláš z diviny a ryža
Dáša_
25.07.10,09:56
ja dnes nevarím, sme pozvaní na guľáš. Kotlíkový. Je síce pravda, že prší, ale neva, my prídeme v každom prípade. Doma totižto nič na jedenie nemáme :)
adi11
25.07.10,10:01
Dnes klasika
Masova polievka, pecene maso, domaca parena knedla a kapusta
Tweety
25.07.10,10:05
Dáška, len aby vás nečakalo prekvapenie, že ani u nich nič nebude.
calawen
25.07.10,10:05
Tweety
25.07.10,10:14
Šošovicová na kyslo, pečené odkostené kuracie stehná, varené zemiaky s vňaťkou a maslom, rapadajkový šalát. Dezert: banánová roláda.
janka51
25.07.10,11:35
Dnes mi obed mimoriadne chutnal, lebo varil manžel, rezance som mu síce pripravila ja.

Hovädzia polievka, domáce rezance, bravčové stehno s pivovou omáčkou, zemiačky. Ako dezert ovocný pohár so zmrzlinou a šľahačkou. Pohár som pripravila tiež ja. Keby ho mal pripravovať manžel tak mi radšej povie ,, to netreba:D:D:D"
m.hladka
25.07.10,11:44
:D rapadajkový šalát - taký nepoznám, ale asi bude fajn :D;)
calawen
25.07.10,12:58
janka51, manžel si zaslúži pochvalu a má aj môj obdiv, nakoľko môj nevarí :mad:
Kazu
25.07.10,19:35
Nevesta išla k maminke, chlapi na motokrosové preteky a ja som mala k obedu kaleráb a piškóty. A k večeri už len piškóty. Viem, nie je to veľmi zdravé, ale papuľka pýtala :---
erzet
25.07.10,19:43
V sobotu syn: Čínske kuracie biftečky s pórom a ostro-kyslou omáčkou, ryža, vysmážané tortily s vanilkovým cukrom a horúcou čokoládou
V sobotu brat: Vyprážané morčacie prsia, hranolky
V sobotu ja: Grilovaný encián s brusnicovou omáčkou, americké zemiaky, tiramisu
jozka56
25.07.10,20:00
..erzet aké víkendové hody ste si spravili:D
Oliwa
25.07.10,20:12
Bažantia polievka, cukiny plnené mletým mäsom, šampiónmi, cibuľkou, cesnakom, rajčinkou, zelenou petržlenovou vňaťkou, k tomu americké zemiaky /alebo slovenské rozkrojené na štvrťky a ochutené pečené v šupke :D/, uhorkový šalát so smotanou, ako dezert expresný koláč s mirabelkami.
erzet
26.07.10,09:36
Zeleninová polievka, bryndzové halušky so slaninkou
erzet
26.07.10,09:38
V sobotu syn: Čínske kuracie biftečky s pórom a ostro-kyselou omáčkou, ryža, čokoládový deep crackery
V sobotu brat: Vyprážané morčacie prsia, hranolky
V sobotu ja: Grilovaný encián s brusnicovou omáčkou, americké zemiaky, tiramisu
Obed v reštaurácii (Stein) cez prestávku, u syna, na brigáde.
bettylou
26.07.10,09:41
fazuľková podbitá polievka, hnedá ryža s lečom, cuketová haruľa
calawen
26.07.10,09:44
hubatá
26.07.10,10:14
Plnená paprika, knedľa - a bez komentára všetci pojedli.
jana007
26.07.10,11:35
Plnená paprika, knedľa - a bez komentára všetci pojedli.

Ja som robila v sobotu a tiež hneď zmizla ....
Žabinka
26.07.10,17:39
Keďže sa nám dosť ochladilo a už sa dá stáť pri sporáku, navarila som na zajtra za hrniec kapustnice.
erzet
26.07.10,18:38
30. týždeň
Oliwa
26.07.10,18:41
Zajtra mám v pláne /keďže mám dovolenku/ urobiť deťom /manžel sa dostaví až večer/ krémovú tekvicovú polievočku s opekanými kockami chleba a slivkové /mirabelkové/ gule z odpalovaného cesta /vlani som prišla na to, že je to rýchlejšie ako z klasického zemiakového cesta/ a zapráši sa po nich rovnako... :D:D:D
tetrisss
26.07.10,18:42
Si to tentokrat vybavil na cely tyzden. :)
tetrisss
26.07.10,18:43
Patrilo Erzetovi.
Oliwa
26.07.10,18:47
Som pochopila. ;) Nemá ten Erzet náhodu vlastnú reštauráciu??? :)Alebo sa len tak zodpovedne pripravuje na celý týždeň? Inak, dosť dlho som žila v omyle, že je to žena. :D Až kým som si neklikla na jeho avatar. Neviem prečo, myslela som si, že je to skratka nejakej Eržiky.:D:D:D
tetrisss
26.07.10,19:22
Myslim, ze restiku nema, iba rad papa..)
erzet
26.07.10,19:25
tetrisss Dnes, 08:42 PM
Si to tentokrat vybavil na cely tyzden.

Tak to robím každý týždeň
tetrisss
26.07.10,19:41
Sorry, davno som to nemrkla, som myslela, ze fotis kazdy den.
Majky11
27.07.10,07:48
Navrhujem dnes jednoduché menu :

Zeleninová polievka

Špagety s kečupom a syrom

Dobrú chuť.

Hlavne, že odľahčíme tráviaci systém a varenie bude trvať hodinku.

;)
mysimis
27.07.10,07:59
U nás bude hovädzie varené, kôprová omáčka s knedlikom.
m.hladka
27.07.10,09:28
Nič múdre ma nenapadlo, ale asi to je najrýchlejšie a najmenej pracné: Špagéty

P.S. vidím, že nie som sama, ale ja to mám bez polievky
lavanda
27.07.10,09:30
Mleté bravčové udusené na cibuli a paradajkovom pretlaku a cestoviny. A po obede koštovačka slaných vegetiek, ktoré práve pečiem na dcérinu sobotňajšiu svadbu na jej špeciálnu objednávku - je to jej obľúbená slaná dobrotka:) (všetko ostatné sme si objednali, chvalabohu...). Asi len nadelím pár kúskov na tanier a zvyšok odnesiem k susede, nech do soboty zvýšia:D...
m.hladka
27.07.10,09:33
hoď zopár aj tu ...
Kazu
27.07.10,09:41
V piatok večer som kúpila od suseda dvoch králikov. V sobotu mal manžel z predných nôh paprikáš /alebo sa to aspoň tak tvárilo, lebo to malo základ z dusenej cibule, zelenej papriky a potom som do toho pridala nakrájané rajčiny a prisypala korenie na paprikáš/, pre mladých som zo zadných nôh urobila šnicle. V nedeľu bol ten kaleráb a piškóty a včera som naplnila tie králičie hrude a upiekla. K tomu bola zemiaková kaša. A dnes je kuracie soté. Toho kuracieho bolo dosť veľa, tak som základ rozdelila, jednu časť strčila na výparník a zajtra urobím rizoto.
Kazu
27.07.10,09:42
Mleté bravčové udusené na cibuli a paradajkovom pretlaku a cestoviny. A po obede koštovačka slaných vegetiek, ktoré práve pečiem na dcérinu sobotňajšiu svadbu na jej špeciálnu objednávku - je to jej obľúbená slaná dobrotka:) (všetko ostatné sme si objednali, chvalabohu...). Asi len nadelím pár kúskov na tanier a zvyšok odnesiem k susede, nech do soboty zvýšia:D...

A prihoď do receptov, nech môžem porovnať :)
jozka56
27.07.10,09:46
Mleté bravčové udusené na cibuli a paradajkovom pretlaku a cestoviny. A po obede koštovačka slaných vegetiek, ktoré práve pečiem na dcérinu sobotňajšiu svadbu na jej špeciálnu objednávku - je to jej obľúbená slaná dobrotka:) (všetko ostatné sme si objednali, chvalabohu...). Asi len nadelím pár kúskov na tanier a zvyšok odnesiem k susede, nech do soboty zvýšia:D...
Blahoželám dcére k sobášu a prajem pekné svadbovanie:)
calawen
27.07.10,10:20
zemiakové placky
adi11
27.07.10,10:46
U nas sa dovara plnena paprika..mnam..a francuzska polievka
erzet
27.07.10,10:52
Držková polievka, kapustníky
Ivenka
27.07.10,10:56
Držkovú môžem.
Ja som sa dnes zahrala na "chlapa". Dala som si ryžu a kuracie soté na "mexický" spôsob. Poviem Vám ani slnko nemusí byť aj tak mi je horúco :)
erzet
27.07.10,11:09
Držkovú neľúbim
adi11
27.07.10,11:21
tak posli mojmu, ten ju zbasti hned
erzet
27.07.10,11:35
Už ju zožrali prasce
adi11
27.07.10,11:38
hlavne, ze nevysla nazmar
lavanda
27.07.10,12:17
A prihoď do receptov, nech môžem porovnať :)

Prihodené:).
http://www.porada.sk/t37641-p4-slane-pecivo-na-vianoce.html#post1464812
Oliwa
27.07.10,19:34
Dnes som navarila akože na dva dni. A zajtra môžem zas. Tekvicová krémová polievka sa zjedla /!/ a slivkových guliek, presnejšie XXXL gúl zostalo len na pochutenie. Takže plánujem urobiť hrachovú polievku, opiecť zemiaky v šupke a k tomu cukinu vyprážanú v cestíčku + kto chce tatarka, kto nie - šalát.
hnedoočka
27.07.10,20:22
u nás dnes cuketové placky...manželovi nechutili,mne veľmi, tak som ich zjedla všetky......:---:D
lavanda
27.07.10,22:08
hoď zopár aj tu ...

Nech sa páči, ponúknite sa:)...aj keď viem, že je dosť neskoro...mimotemymedzičasom som bola na nákupoch s dcérou a neterkou a nakúpili sme bijou k svadobným šatám a popolnočné topánky pre nevestu, šminky pre svadobnú mater (=pre mňa), fľaše na vzorky domáceho alkoholu na svadbu, posedeli sme si v domácom kruhu, ochutnali zo svadobných vegetiek, dali si pohárik-dva svadobného vínka a trochu sa odreagovali...svadba je pre rodičov veru stresujúca záležitosť...uff!!!:eek::eek::eek:
Deganova
28.07.10,04:03
Ďakujeme ... a krásny svadobný deň bez stresov...
m.hladka
28.07.10,07:16
Ešte neviem, ale niečo z morčacích pŕs s ryžou niečo stvorím.
Zvalik
28.07.10,07:44
ahojte..... vysmážaný karfiol s hranolkami /nič diétne/ a slížiková polievka /to je zdravšie/
calawen
28.07.10,08:23
Dnes aljašská treska na masle a víne, gurmánska zelenina z Lidlu a pečené zemiaky
cathyc
28.07.10,08:49
Kuracie krídelka grilované s ryžou a šalátom. Zeleninková polievka.
erzet
28.07.10,09:10
Broskyňa
2009
28.07.10,09:14
Broskyňa


Už je streda.. Ešte, že Ťa tu máme :)
ZEvina
28.07.10,09:23
lúsková polievka, restovaná pečeň, restované zemiačiky s petržlenovou vňatou, hlávkový šalát
Zdenka 0705
28.07.10,09:57
Fazuľkový prívarok so zemiakmi varenými v šupke /boli také maličké, že by škriabaním z nich nič nezostalo:), ale boli od mamy zo záhradky/ a k tomu párok /viem, nezdravé, ale čo už, keď ostali/, bola to rýchlovka :)
babka - ježibabka
28.07.10,10:12
Broskyňa
To je pre chlapa málo. Aspoň dve. :D:D:D
babka - ježibabka
28.07.10,10:15
Tekvicový prívarok, volské oko.
buchač
28.07.10,11:57
Broskyňa


Už je streda.. Ešte, že Ťa tu máme :)

V súvislosti so stredou potom nejde o broskyňu , ale o broskyňku ....;)
digehe1
28.07.10,12:06
u nás vysmažená cukyňa,nové zemiačky a zeleninový šalát, bez polievky.................
Darina1234
28.07.10,12:21
U nas výborna cesnakova polievka, rezne marinovane s cesnakom a potom vypražane v cestičku, k tomu zemiaky varene v pare so šalviou, tymianom a cesnakom. Proste dnes si mi telo pýtalo cesnak.
Ježko
28.07.10,12:36
Dnes je paradajková polievka so syrovými haluškami a marhuľové knedlíky.
hubatá
29.07.10,06:34
Máme trošku podobné chute: paradajková kapusta, fašírka, chlieb
Dana1
29.07.10,07:00
Ja som sa tuna na tejto porade nechala inšpirovať niekto tu pred nedávnom varil plnenú papriku. dobrý nápad už sme to dlho nemali.

super uľahčujete mi rozmýšľanie.
erzet
29.07.10,09:15
Francúzska polievka, bravčové rizoto, mala byť uhorka ale som ju vyčenčoval za šalát
Tweety
29.07.10,09:15
Granadírmarš.
calawen
29.07.10,09:39
čokoládovník, menej vydarený
erzet
29.07.10,10:05
V súvislosti so stredou potom nejde o broskyňu , ale o broskyňku ....;)
Bohužiaľ, nie
2009
29.07.10,10:10
Bohužiaľ, nie

Kuk aký je rozdiel medzi broskyňou a broskyňkou? http://cms.tvujdum.cz/userdata/images/31590merunka.jpg
Zdenka 0705
29.07.10,10:12
nie moc dobrá pomôcka :) ... myslím, že toto sú nektarinky a žlté ringloty /slivky/...
2009
29.07.10,10:15
A čo tá posledná??
Zdenka 0705
29.07.10,10:18
hi, aj tá posledná je podľa mňa nektarinka, .... ale veď aj to je vyšľachtená broskyňka ... ehm...:D
2009
29.07.10,10:27
Oprava :) http://img2.flog.pravda.sk/8tm/jMN_114173_m.jpg

http://www.celysvet.cz/skin/smile/s4650.gif

Už sa polepším ale erzet by mi mohol odpovedať nie? :---
2009
29.07.10,10:29
Inak podľa mňa sa vyšlachtili preto lebo majú chlpatú šupku a tá škriabe v krku
Tweety
29.07.10,10:33
Tieto neľúbim, práve pre chlpy,( ale ak ich už niekto ošúpe)nepohrdnem ani nimi.:---
erzet
29.07.10,10:40
Nie sú tam tie na aké sme mysleli, aj to piate slovo z poslednej správy ľúbim.
ZEvina
29.07.10,10:45
Ja som dnes "obedovala" chlieb s kačacou masťou s kúskami pečenej pečene a kvásáčky. Keď ten chlebík od pekára tak krááááásne voňal! (večera asi Febichol)
hnedoočka
29.07.10,10:46
...ja mám dnes na obed tri broskyne...neprejedám sa?;):confused::)
Tweety
29.07.10,10:46
Ja som dnes "obedovala" chlieb s kačacou masťou s kúskami pečenej pečene a kvásáčky. Keď ten chlebík od pekára tak krááááásne voňal! (večera asi Febichol)
Keby len chlebík.:---
buchač
29.07.10,11:00
V súvislosti so stredou potom nejde o broskyňu , ale o broskyňku ....;)


Kuk aký je rozdiel medzi broskyňou a broskyňkou?
BROSKYŇA
http://www.google.sk/search?client=opera&rls=sk&q=brosky%C5%88a&sourceid=opera&ie=utf-8&oe=utf-8
BROSKYŇKA/Y ...habadéj
http://www.google.sk/search?client=opera&rls=sk&q=girls&sourceid=opera&ie=utf-8&oe=utf-8

...ja mám dnes na obed tri broskyne...neprejedám sa?;):confused::)

Hm ...
invest
29.07.10,11:13
Ja som sa dnes dala obslúžiť. Hydinové soté na poľovnícky spôsob, ryža. Bolo to jedlé :)
m.hladka
29.07.10,11:35
Čo máte s tou broskyňou, to je nejaká špeciálna diéta?

Dnes boli parené buchty so slivkovým lekvárom a čokoládou (raz-dva urobené - kúpené, netrápila by som sa s kysnutým cestom)
2009
29.07.10,11:39
Ale nie. Iba sme trošku rozoberali Erzetov ovocný deň. To že ním vždy upozorní na stredu je dobrý stav. Znamená to, že sa pracovný týždeň pregúľal do druhej polovice :)
hnedoočka
29.07.10,11:39
Hm ...


ty si v poslednej dobe výrečný.....:)

mimochodom , jedna mi spadla za skriňu a nevytiahnem ju, jedine vysávačom....:rolleyes:
erzet
29.07.10,11:42
Nestačia ti dve broskyňky?
hnedoočka
29.07.10,11:43
...a mimochodom, odkedy sa erzet preorientoval? myslím v stravovaní....veď mal ovocný deň v piatok...a to banán....
žeby mu teraz chutila broskyňka?