JarkaL
27.06.09,17:16
U nás boli langoše a ako zákusok zopár banánov v langošovom ceste posypaných škoricovým cukrom.
Minule sme sa tu bavili o rezňoch a karfiole nie vyprážaných na panvici, ale v rúre. Myslíte, že by sa to dalo skúsiť aj s vyprážaným syrom?
wagner
27.06.09,15:50
A ja som si vyvarila cestoviny(celozrnné zo špaldovej múky) a k tomu lečo. Brala som pol dňa úrodu(dve vedrá karfiolu a pol vedra brokolice, dve vedrá hrachu), tak som to poobede dávala nad paru a teraz do mrazničky. Neodolala som a spravila som si karfiolový šalát - karfiol poliaty olivovým olejom a posypaný grilovacím korením vitana. Mňam. Teraz lúskam hrach a tak mám o zábavu na celý večer postarané.
ondrejvla
27.06.09,16:25
Ale mne to chutí:D:D, ja by som takých jabĺk mohla jesť každý deň aj desať. A to grilovacie korenie mi tak chutí, že ho pridávam všade. Mňam:D:)
:eek::eek: Aj do torty?!:eek:
lenkak
27.06.09,16:32
U nás včera
hov. mäsko s paradajkovou omáčkou, knedľa
višnový koláčik
dnes:
brav. mäsko pečené, varené zemiačiky.
zbytok višňového koláčika.
Dav
27.06.09,16:42
U nás bola zeleninová polievka, kurča pod perinou, uhorkovo-paradajkový šalát so syrom a olejová vanilková piškóta. Mala som aj pomocníkov- prišiel syn s priateľkou a tak som varila, učila variť a užívala si spoločnosť.
terezamaria
27.06.09,17:33
Konečne Vám píšem recept na koložvársku kapustu:

- udusím 1 kg kapusty- podliatej vodou, osolenej, trošku okorenenej
- udusím 1/2 kg ryže

- na oleji dusím -cibuľku
- nadrobno nakrájanú prerastenú slaninku, asi 10 dkg
- nadrobno nakrájané 2 nožičky klobáse
- rozdrvených, resp.zomletých 6 diétnych páriek

- ochutím to bylinkovým maslom /prášok/
- rascou mletou
- čiernym ml.korením
- vegetou
Na pekáč dám polovicu kapusty, klobásovú udusenú zmes, polovicu ryže,potom ďaľšiu polovicu kapusty, ďaľšiu polovicu klobásovej miešaniny a navrch zvyšnú ryžu.Zalejem to 3 vajcami rozšlahanými v mlieku, asi v 4 dcl , s vegetou.Pečiem vo vyhriatej rúre asi 30 - 40 minút, až je vrchná ryža trošku pripečená do zlatej farby.Podberačkou vyskúšam, či je vypečená zálievka, pokiaľ nestojí naspodu, je koložvárska kapusta hotová.
alla66
27.06.09,17:54
U nás boli langoše a ako zákusok zopár banánov v langošovom ceste posypaných škoricovým cukrom.
Minule sme sa tu bavili o rezňoch a karfiole nie vyprážaných na panvici, ale v rúre. Myslíte, že by sa to dalo skúsiť aj s vyprážaným syrom?
Myslím si, že v rúre nie...Syr sa musí smažiť rýchlo, vložiť do horúceho oleja a na veľkom plameni...
Zita5
27.06.09,18:01
U nás : zeleninová polievka s lievankou , plnené kuracie a morčacie prsia /plnka karfiolová /, ryža , paradajkový šalát s cibuľkou .Banánové rezy.
babka - ježibabka
27.06.09,19:40
Tak tú pravú domácu zabíjačku by som si určite dala.:D
Nemáte niekto recept na kvasenú kapustu do pohárov?
Recept na kvasenú kapustu prikladám v prílohe, ale to bude aktuálne až na jeseň. Pár krát som ju robila keď sa nám rozbil súdok a nemali sme hneď po ruke druhý. A aby som bola aj v danej téme, dnes sme mali hovädzí guláš so zemiakmi a zajtra bude polievka z kostí, pečený bôčik, a hlávkový šalát.
ajacik
27.06.09,20:02
Ja na ventil mierne tlačím koncom varešky a postupne vypúšťam paru, je to šup šup.:)

mimotemydievčatá, a viete, prečo sa kuchta nedá otvoriť hned ho dovarení? Lebo jedlo ešte "dochádza". A ak nasilu vypustite paru, prip. sa rýchlo schladí, môže sa stať, že potraviny nebudú dovarené tak, ako by mali.

Inak, som si kúpila drahú kuchtu od Berghoff a idem ju hned aj reklamovať. Mám pocit, že ventil je zlý. :(
bv_alexandra
28.06.09,09:58
U nás : zeleninová polievka s lievankou , plnené kuracie a morčacie prsia /plnka karfiolová /, ryža , paradajkový šalát s cibuľkou .Banánové rezy.
A ja už dnes viem čobude robiť Zitka 9.7 na obed.
Tekvicový prívarok s opečeným párkom
Banánové rezy
:D:D:D
mzdarka renca
28.06.09,10:10
A ja už dnes viem čobude robiť Zitka 9.7 na obed.
Tekvicový prívarok s opečeným párkom
Banánové rezy
:D:D:D
Nikuška, nechaj niečo aj pre mňa, hlavne tú dzinovicu:D
JarkaL
28.06.09,14:05
Minule sme sa tu bavili o rezňoch a karfiole nie vyprážaných na panvici, ale v rúre. Myslíte, že by sa to dalo skúsiť aj s vyprážaným syrom?
Tak som to dnes vyskúšala a vyšlo to. Syr sa trošku roztápal, ale to sa topí aj v panvici. Piekla som pri 210 stupňoch a išlo to celkom rýchlo.
Zita5
28.06.09,14:07
A ja už dnes viem čobude robiť Zitka 9.7 na obed.
Tekvicový prívarok s opečeným párkom
Banánové rezy
:D:D:D

Si si 100% istá ....:D

Dnes som robila sviečkovú ,knedle a klasicky kurací vývar .
ondrejvla
28.06.09,14:44
U nás bola zeleninová polievka, kurča pod perinou, uhorkovo-paradajkový šalát so syrom a olejová vanilková piškóta. Mala som aj pomocníkov- prišiel syn s priateľkou a tak som varila, učila variť a užívala si spoločnosť.

Kurča pod perinou? To počujem, či vlastne čítam prvý raz...A to ste všetci jedli pod jednou perinou?:eek:

Ale aby som zostala tiež v téme, mne dnes uvarili obed v Nimnici, kuracie prsia na voľajakej šťave, hríbiky, celozrnná ryža, vývar s cestovinou, bolo to chutné. Večera - to ešte neviem, ale určite niečo diétne.
ZEvina
29.06.09,10:40
Zbožňujem pondelky čo sa týka varenia. V nedeľu navyváram a napečiem toľko, že v pondelok nemusím variť. Slepačí vývar, niťovky, grilované kura, ryža, rezne (bez nich u nás nedeľa nemôže byť), opekané nové zemiačiky, rýchlokvasené uhorky (kvasáky), miešaný šalát, tvarohová a jablkovo-maková štrúdľa. Bola aj trasená torta s jahodami, ale bola len jedna:D
tutiola
29.06.09,11:20
:rolleyes:Ani si nepamätam, kedy som mala tak rýchly, skromný obed.:) Cele doobedie sme behali po lekároch a tak som varila Francuzsku polievku zo sáčku.:D:D Ešte si trochu oddychnem a potom urobím široké rezance s kapustou. Bude to neskorý obed alebo skorá večera:---:---
stonka
29.06.09,12:39
Toto som včera dostala mailom. Vyzerá to chutne. mňam, mňam
DanielaSL
29.06.09,12:56
[QUOTE=Marína;1085599]Danka, u nás je to ako cez kopirák. Ja mám ešte radšej s kalerábom.

Evi ako to robíš s tým kalerábom? Celkom dobrý nápad......mám rada kaleráby .
alla66
29.06.09,14:17
joooj uz slintaaaaam :D

ja mam tu plechovkovu verziu fazulky... idem skusit urobit z toho ;) lebo hlad sa uz ozyyyyva...

Andrejka, ako chutila polievka z plechovky???

Čakám, kto z rodiny urobí "dojížďáka" na slepačiu polievku a idem experimentovať s fazuľami v konzervehttp://smajlici-1.ic.cz//jidlo/101-150/potr.118.gif...daj info ♥
wagner
29.06.09,16:58
Ja si fazuľu pripravujem tak, že jej navarím za hrniec a dám do kelímkov do mrazničky. Keď potrebujem, mám hotovú, iba vyberiem z mrazničky. Neviem prísť na chuť tej konzervovej.
Marína
29.06.09,20:09
[QUOTE=Marína;1085599]Danka, u nás je to ako cez kopirák. Ja mám ešte radšej s kalerábom.

Evi ako to robíš s tým kalerábom? Celkom dobrý nápad......mám rada kaleráby .
Danielka, kaleráby postrúhaš na strúhadle(veľké oká) a popražíš tak ako kapustu. Ja dusím na na klasickom masle skoro do ružova.
Nechaj si chutnať.:)
Marína
29.06.09,20:15
Kurča pod perinou? To počujem, či vlastne čítam prvý raz...A to ste všetci jedli pod jednou perinou?:eek:

Ale aby som zostala tiež v téme, mne dnes uvarili obed v Nimnici, kuracie prsia na voľajakej šťave, hríbiky, celozrnná ryža, vývar s cestovinou, bolo to chutné. Večera - to ešte neviem, ale určite niečo diétne.
Vlastička, a ty si sa až kam zatúlala? Prajem pekný pobyt.:)
Ten nápad všetci pod jednou perinou pre niekoho možno nie je na zahodenie.;):D
Kurča pod perinou nájdeš tu http://www.porada.sk/1075298-post62.html
bv_alexandra
30.06.09,08:15
ked nemáte radi sladkú bávobku tak určite poteší takáto:)
Tento recept som v neďelu robila. Je to vynikajúce, a jednoduché. Len tak sa zaprášilo po nej. :D
2009
30.06.09,09:21
Dá mi niekto recept na špenátovú roládu. Prosím moc. Kúpila som špenát ale na klasický nemám chuť. Nevadí ak príprava bude dlhá. Aj večera je dobrá vec. Evika
janaGT
30.06.09,09:25
u nás dnes na obed kuracie mäsko dusené s bujónom + zemiakové pyré alebo ryža, komu čo chutí. A ešte dojedáme marlenku.
Lenka1979
30.06.09,09:26
Dá mi niekto recept na špenátovú roládu. Prosím moc. Kúpila som špenát ale na klasický nemám chuť. Nevadí ak príprava bude dlhá. Aj večera je dobrá vec. Evika


2009-skús prečítať príspevok č.91, tam som písala jeden recept na takúto roládku. Bola fajnučká.;)
Olice
30.06.09,09:29
Dá mi niekto recept na špenátovú roládu. Prosím moc. Kúpila som špenát ale na klasický nemám chuť. Nevadí ak príprava bude dlhá. Aj večera je dobrá vec. Evika


2009-skús prečítať príspevok č.91, tam som písala jeden recept na takúto roládku. Bola fajnučká.;)
A ešte aj tu http://www.porada.sk/t55652-spenatova-rolada.html
2009
30.06.09,09:54
2009-skús prečítať príspevok č.91, tam som písala jeden recept na takúto roládku. Bola fajnučká.;)

Už som to našla. chýbajú mi iba šampióny ale idem na to. Som marod a času mám dosť. Idem na to. Vďakaaaaaaaaaaaa.
Lenka1979
30.06.09,10:01
Už som to našla. chýbajú mi iba šampióny ale idem na to. Som marod a času mám dosť. Idem na to. Vďakaaaaaaaaaaaa.


Môžeš tam dať hocičo podľa svojej chuti, kukuricu, šampióny, kapiu... prajem Ti dobrú chuť...;)
2009
30.06.09,12:29
Môžeš tam dať hocičo podľa svojej chuti, kukuricu, šampióny, kapiu... prajem Ti dobrú chuť...;)
Bolo to iné. a to som chcela. vďaka
ZEvina
30.06.09,13:09
Dnes bol rýchly obed cigánska pečienka z pácu, zemiaky, kvasáky.
Teším sa na večeru. Vyskúšam parný hrniec, čo som dostala od detí. Nová zeleninka - mrkva, petržlen, karfiol, kalerábik, zelené lúsky, hrášok, brokolica, kukurička, na to volské oko a nové zemiačiky. Jáááj, ja zeleninku môžem!
ZEvina
30.06.09,13:21
Bolo to iné. a to som chcela. vďaka

Raz som jedla u mojej švagrinej špenátové halušky so syrovou omáčkou. Mňam! Aj som si ten recept niekde napísala (na tú omáčku - tri druhy syra). Teraz si mi ich pripomenula, musím nájsť ten recept, alebo jej zavolať.
Bionda
30.06.09,14:37
Ja dnes uhorkový šalát, mäsko na spôsob gulášika- divina, hovädzina, bravčovina+ chilli a zemiaky varené. Ešte aj naša nástka jedla- inak guláš ako polievku vôbec nezje!
ondrejvla
30.06.09,14:45
Hurá!! Už viem, čo je to kurča pod perinou, keď prídem domov, určite vyskúšam, recept mám skopírovaný...
Nemáte niekto recept na zapekané šalátové uhorky? Vraj sú výborné so strúhaným syrom a kyslou smotanou, na vrchu posypané nejakými bylinkami? Známa mi rozprávala, že to jedla v Rakúsku, že to predávajú vo Viedni v stánkoch na ulici. Pýtala som sa jej, či to nebol baklažán, alebo cuketa, ale tvrdila mi, že to boli uhorky...
sysula
01.07.09,10:52
Dnes bude prívarok z luskov zelenej fazulky, k tomu volské oko a čerstvý chlebík..mnam :)
janaGT
01.07.09,11:03
u nás dneska zemiaková omáčka s volským okom a chlebom,
alternatíva č. 2 - pečené kuracie stehná s ryžou
Darina1234
01.07.09,11:06
Ja som dnes volako nie a nie napad a nakoniec som uvarila slepy gulas s vela zeleninou / paprika, paradajky a k tomu kelovy privarok a bravčove mäso, lebo su doma obidvaja chlapci a tak isto budem musiet aj niečo na zajtra, ale budem čerpať info odtialto/ bezmäsite - sladke/
Zita5
01.07.09,11:42
JA dnes idem variť - študentské rezne ,zemiakové pyré , paradajkový šalát ,polievka paradajková so syrovou lievankou .
fipina
01.07.09,11:59
Ja som včera robila zvyšný chlebík vo vajíčku s čerstvou zeleninkou (suchá večera, pretože na obed sme ešte dojedali mäsko z nedele) a dnes idem urobiť moje obľúbené cestovinky : cestoviny uvariť (klasika) a omáčka : na olivovom oleji speniť cibuľku, pridať papriku, paradajku nakrájané na kocky. Keď zelenina pustí štavu, pridať šampiňóny, prípadne šunku (čo máte doma a podľa chuti) a na koniec nahrubo postrúhaný hermelín. Ak zelenina pustí málo šťavy, dolievam ešte pred syrom trochu vody (cca 0,5 dcl). Chvíľu nechať, nech sa syr rozpustí a dochutiť soľou, bazalkou a pretlačeným cesnakom. Nakoniec zmiešať s cestovinou. Mňam, už sa teším.
Olice
01.07.09,12:07
JA dnes idem variť - študentské rezne ,zemiakové pyré , paradajkový šalát ,polievka paradajková so syrovou lievankou .
To sú aké tie študentské rezne, prosím Ťa.
Zita5
01.07.09,12:14
To sú aké tie študentské rezne, prosím Ťa.

Vyprážaná diétna /Liptovská/saláma ;):)
Olice
01.07.09,12:17
Vyprážaná diétna /Liptovská/saláma ;):)
Ahá, občas aj to môže byť:).
tutiola
01.07.09,12:43
Slepačia polievka a hydinové rizoto. Čerstvý uhorkový šalát.
erzet
01.07.09,13:19
Baba, ale zemiaková so zakysankou
Bionda
01.07.09,13:48
a čo takto dobré mäsové lasagne s paradajkovou omáčkou, nahusto posypané parmezánom a dobrý bešamel .... - keď si to vopred pripravím, tak zapiecť môžem aj na druhý deň, event. tesne pred podávaním- aby boli čerstvé. Doporučujem neprekladať jednotlivé pláty a nemusíte vôbec vopred variť, ale rovno také suché z krabice klásť - ak ovšem si neurobíte lasagne- cestoviny domáce- mňamky, to je ale dobrotka.
............... nuž a pomaly by mali ísť aj hríbonky a čo takto lasagne hrííííbové s bešamelom..... hurá, to zas bude mlsanie......
:D
Marína
01.07.09,14:38
Lasagne sú aj u nás veľmi obľúbené, niekedy zvyknem spodnú vrstvu namiesto lasagni dať penne(kratšie rúrky). Aj v kombinácii so špenátom sú výborné. Ja zvyknem na chvíľku cestoviny ponoriť do horúcej vody, ale len aby zvláčneli.
Ivana 1511
02.07.09,05:42
Dnes bude vyprážaná cuketa, nové zemiaky a uhorkový šalát.
Môže byť?
Ako robíte tie lasagne? Nikdy som to nerobila. Dáte postup?
tutiola
02.07.09,07:00
Slepačia polievka zo včerajška, údena krkovička, kyslá kapusta a domáca knedľa. Skutočne letná strava:rolleyes: ale čo narobím, keď už od pondelka to odkladám a mojí sa toho dožadujú:)

Recept na lasagne by som tiež uvítala.
Ludula
02.07.09,07:05
Lasagne sú aj u nás veľmi obľúbené, niekedy zvyknem spodnú vrstvu namiesto lasagni dať penne(kratšie rúrky). Aj v kombinácii so špenátom sú výborné. Ja zvyknem na chvíľku cestoviny ponoriť do horúcej vody, ale len aby zvláčneli.
Čo su tie lasagne? Ja som o takom jedle ešte nepočula.
janaGT
02.07.09,07:16
Čo su tie lasagne? Ja som o takom jedle ešte nepočula.
to sú cestoviny, také plátky
Maruška54
02.07.09,07:33
to sú cestoviny, také plátky
ja si ich vyrábam sama: 300 g polohrubej múky, 3 vajcia, soľ, trochu vody,
spracujeme, rozdelíme na tri časti, pred vaľkaním necháme odležať pod miskou asi 30 minút
Jara
02.07.09,09:10
Dnes bude plnená paprika /už je naplnená v mrazáku :D / a paradajková omáčka. Teda rýchla večera, kým sa paprika uvarí, tak spravím omáčku a môžem vegetiť s nohami v lavóri...:D
ZEvina
02.07.09,09:50
Mňam... dala by som si dobrú plnenú papriku! U nás bude až na druhý týždeň. Tento rok mi paprika rastie dáko pomaly. Dnes som len sama - rýchla večera -hemendex s pórkovým šalátikom a tiež nohy v lavóri:D
Dav
02.07.09,20:09
U nás bola kuracia restovaná pečeň, hranolky, ryža, zeleninový šalát, a misa tiramisu...a... nohy do lavóra....dobrý nápad -to urobím namiesto druhej večere:D
Beella
02.07.09,20:10
Dnes bude vyprážaná cuketa, nové zemiaky a uhorkový šalát.
Môže byť?
Ako robíte tie lasagne? Nikdy som to nerobila. Dáte postup?


Ja ich robím nasledovne:
- urobím si bešamel - maslo, hladká múka, mlieko. Ešte do horúceho pridám celú kyslú smotanu, riadne rozmiešam. Ochutím bylinkami - čo mám, na čo mám chuť .... :cool:
- orestujem cibuľku, vložím mleté mäso (robím ich vo väčšej jenskej mise, používam cca 60 - 70 dkg mletého mäsa) a opekám. K tomu pridám asi 5 mrkiev - na tenšie kolieska pokrájanej, pridám oregano a dusím. Keď nemám deti doma, pridám aj šampióny (neľúbia ich....).

A idem vrstviť do misy:
- bešamel
- mäso
- postrúhaný syr
- lasagne
- bešamel
- mäso
..... na vrchu končím mäso a postrúhaný syr

Mňááám :D Dobrú chuť
JarkaL
02.07.09,21:42
pozrite videorecepty.sk, su tam vyborne spenatove lazagne, mam ich vyskusane.
Zita5
03.07.09,05:26
Včera som robila Lečo s párkom, ryžu .....a dnes idem robiť zapekané cestoviny .:) A zajtra asi tú plnenú papriku , už aj ja som o tom uvažovala .
olybaba
03.07.09,05:56
pozdravujem,
velmi sme si oblubili osviezujuci karfiolovy salat, mozno ho pouzit aj ako prilohu

Karfiolový šalát s kôprovým dressingom

http://kucharka.madness.sk/images/recept/karfiol.jpg

Ingrediencie
1 karfiol, soľ, 1 väčší jogurt, alebo smotanu (možno aj pomiešať pol na pol)
2 strúčiky cesnaku (http://kucharka.madness.sk/potravina/cesnak.php), 4 vetvičky kôpru
(podľa chuti možno pridať trošku cukru, poprípade citronovú šťavu)
Postup prípravy
Karfiol uvaríme do polomäkka v osolenej vode.
Jogurt, alebo smotanu, zmiešame s prelisovaným cesnakom a posekaným kôprom.
Scedený a odkvapkaný karfiol rozoberieme na malé ružičky a zmiešame s pripraveným dressingom.
Najlepšie chutí vychladený. Po vychladení sa zvýraznia chute a možno ho ešte dochutiť.
tutiola
03.07.09,06:04
Vypražaný syr, nové varené zemiaky, čerstvý hlávkový šalát.
Nika
03.07.09,06:08
zemiakový prívarok s klobáskou..... mňaam :)
janaGT
03.07.09,06:14
u nás dneska zeleninková polievka a bryndzové halušky
Simonab
03.07.09,12:11
My sme mali dnes ryžové placky a opečené nové zemiačky s kyslou smotanou, alebo kto chcel aj zákvas.
Mancika
04.07.09,13:11
Suroviny : 1 zelená paprika, 1 žltá paprika , 1 biela paprika , 1 červená paprika, 1 nakrájaná, očistená (na krúžky-ak je väčšia = na 1/2polkrúžky) mladá cukína , 2 rajčiny (ak nemáme = trocha kečupu ) , 2 cibule (na pol-mesiačky ) ,1 pol.lyžica oleja (len na vytretie jenskej misy ) ,150-200 g syr s modrou plesňou (Niva ) postrúhame na hrubo ,štipka vegety, 200g šampiňóny .
Postup : pokrájame si šampiňóny , krátko podusíme ( stačí 10 min. ) , uvedené suroviny pokrájame , jenskú misu vytrieme olejom, navrstvíme suroviny, (cibuľa, paprika, šampiňóny, cukína, paradajka - každú vrstvu posypeme vegetou , nesolíme ! -- syr Niva to nahradí ), šupneme do predom vyhriatej rúry ( ja mám el. Rúru = 180st.) na 20minút, potom vyberieme ,otvoríme a posypeme syrom, dáme zapiecť ešte na 10-15 minút -odkryté- kým sa nespraví zapečená doružova kôrčička . Podávame s udusenými mladými zemiačikmi posypané s petržl. vňaťkou... , ale kto má rád , môže s ryžou , oboje chutí VÝBORNE.........
Dav
04.07.09,13:44
Na troche oleja opražiť nakrájané fazuľové struky, mierne podliať vodou, udusiť. Uvariť vajcia na tvrdo, nakrájať na kolieska.
Pekáč vymastiť olejom, vysypať strúhankou. Vrstva fazule, soľ, korenie, vrstva vajec, soľ,fazuľa, soľ, korenie, vegeta. Zaliať šľahačkovou smotanou, zapiecť v rúre - 20-30 minút. Príloha : varené zemiaky alebo chlieb.
alla66
04.07.09,13:47
Andrejka, ako chutila polievka z plechovky???

Čakám, kto z rodiny urobí "dojížďáka" na slepačiu polievku a idem experimentovať s fazuľami v konzervehttp://smajlici-1.ic.cz//jidlo/101-150/potr.118.gif...daj info ♥

Dnes som varila fazuľovú polievku z konzervy....scedila som nálev, k fazuli pridala vodu, čierne a celé korenie, bobkáč, štipku soli, vegety, nechala 10 min. vrieť ...pridala šľahačkovú smotanu, zátrepku z mlieka a múky a na záver opraženú cibuľku s červ.paprikou....polievka bola o chvíľu uvarená a necítila som rozdiel...fazuľa ako fazuľa
nasledoval vyprážaný syr so šunkou, varené zemiaky, tatarská omáčka..na záver pohár pivka pre lepšie trávenie:)
tutiola
05.07.09,19:52
Fazuľu z konzervy používam pri príprave mäska na mexicky spôsob. Jedlo spestrí a zároveň zahustí.

Dnes na obed boli plnené rezne šunkou,syrom a paprikou, nové zemiačky s pažitkou a čerstvý hlávkový šalát. Zajtra?:--- To isté - ostalo :---
Dáša_
05.07.09,19:56
ja sa pochválim dnešnou večerou - včera sme sa vrátili z dovolenky. Obed som nejak zvladla a potom som vyslala chlapov k starej mame - rezne na večeru poslala aj pre mna:):)

Super rýchla večera..
babka - ježibabka
06.07.09,10:25
Ja mám tento týždeň do piatku o varenie postarané. Dostali sme za misu hríbov a keďže sme do piatku s dedkom iba sami dvaja, tak budeme mať hríbobvé hody. Polievočka s hríbikami a veľa zeleninky so strúhanou cestovinou, jeden deň hríby s krupicou a vajcom, druhý krát paprikáš s kolienkami, potom so zemiakmi na spôsob francuzskych a ešte zostane aj na hríbové škvarky.
ZEvina
06.07.09,11:12
Dnes hrášková polievka, pečené ryby, opekané zemiačiky, zaváraná cibuľka, baranie rohy.
A teraz sa môžem pustiť do zavárania dvoch bední marhúľ!:mee:
Beella
06.07.09,18:51
Na obed ryžový nákyp - tak som dnes bola za najlepšiu mamu, tetu a krstnú :D a na večeru hríby s vajíčkom.

Zajtra spravím deckám dva plechy slaného cukinového koláča a uhorkový šalát so smotanou.
alla66
06.07.09,19:02
My sme mali dnes ryžové placky a opečené nové zemiačky s kyslou smotanou, alebo kto chcel aj zákvas.
...prosím Ťa môžeš napísať tvoj recept na ryžové placky? Ď.
katarinkamt
08.07.09,07:43
Ahoj, poradis mi , ako robis karfiol s vajcom? dakujem.
janasv
08.07.09,08:36
Brokolicová polievka, rybka pangas v cestíčku, varené zemiaky s pažítkou a maslom. Zeleninový šalát alebo kompót :---, kto čo chce.

Ale ked tak vidím to množtvo zeleniny na trhu, uvažujem nad borščom....:rolleyes::rolleyes: a vidím tú prípravu nebezpečne blízko.......:---:---:---:---
m.hladka
08.07.09,16:47
Dovolenka skončila a vidím, že sa tu varí a varí -samé mňamky.
ZEvina
09.07.09,11:15
Dnes sme mali paradajkovú polievku, restovanú pečeň v zemiakovej placke.
Zajtra zapekaná zelená fazuľka, uhorkový šalát a v sobotu konečne plnená paprika :D a večer opekačka!
Jara
09.07.09,12:14
Zapečený baklažán, plnený mletým mäskom a posypaný struhaným syrom, zemiakové pyré a uhorkovo-paradajkový šalát. Chutné. Zajtra budú pstruhy na masle. Už teraz sa teším
ludmilla
09.07.09,12:18
U nás bola dnes rajčinová kapusta s mässom.
Jara
09.07.09,12:27
U nás bola dnes rajčinová kapusta s mässom.

Joj aj tu mám veľmi rada :D
ZEvina
09.07.09,13:19
Joj aj tu mám veľmi rada :D


mimotemy
Rajčinovú kapustu má rád aj môj drahý (u nás na Záhorí paradajkové zelé) ale najradšej má rezne. Môžem v nedeľu variť hocičo, ale pre neho aspoň dva rezníky musia byť. Raz som sa ho spýtala, či má radšej niečo, ako rezeň (záhorácky rízek)? On - áno! DVA RÍZKY! :D:D:D
Marína
09.07.09,16:44
U nás sú francúzske zemiaky z nových zemiakov. Ja pečiem zo surových.
Bionda
09.07.09,16:56
dnes som vykuchtila rýchly a nakoniec bol veľmi chutný obed. Cestoviny s omáčkou špnátovo- cuketovo-šparglovo smotanová na cibuľke a cesnaku :D ani som nemyslela , že taká kombinacion bude taká chutná :D:D:D:D vrele doporučujem!
Dáša_
09.07.09,17:10
U nás na obed rizoto s hráškom a marčacím masom.

A na večeru som ustúpila :cool: (plánovala som krupicovú kašu, ale synátor usporiadal nájazd na mrazák a vylovil rybie prsty) tak rybie prsty, zemiaky, a osmažené plátky cukiny a baklažánu s omáčkou (studenou) z kyslej smotany, marhuľového džemu, majonézy, póru a pažítky.
Beella
09.07.09,17:45
Zapečený baklažán, plnený mletým mäskom a posypaný struhaným syrom, zemiakové pyré a uhorkovo-paradajkový šalát. Chutné. Zajtra budú pstruhy na masle. Už teraz sa teším


Jarka, to mleté mäso sa na takto zapekaný baklažán nejako upravuje, alebo tam ide surové?
Bionda
09.07.09,17:58
Ja osobne ak plním či patizón, baklažán, cuketu....- mäsko vždy už mám na panvici upravené- dochutené ...... napr. na cibuľke podusené s hríbkami, alebo dužinou z vydlabaného budúceho plneného :D:D:D:
buchač
09.07.09,18:45
U nás na obed rizoto s hráškom a marčacím masom.

A na večeru som ustúpila :cool: (plánovala som krupicovú kašu, ale synátor usporiadal nájazd na mrazák a vylovil rybie prsty) tak rybie prsty, zemiaky, a osmažené plátky cukiny a baklažánu s omáčkou (studenou) z kyslej smotany, marhuľového džemu, majonézy, póru a pažítky.

Chudák MARČA....do rizota ju Dáška dala , jeden by nepovedal .....:---:D:D:Dhttp://www.celysvet.cz/skin/smile/s7737.gif
Beella
09.07.09,18:53
Ja osobne ak plním či patizón, baklažán, cuketu....- mäsko vždy už mám na panvici upravené- dochutené ...... napr. na cibuľke podusené s hríbkami, alebo dužinou z vydlabaného budúceho plneného :D:D:D:


Mám baklažán, ale práve aj nad cuketou som rozmýšľala. Len som nevedela, či nebude po zapečení taká vodová, rozprplaná... :D
Ďakujem
Sabadka
10.07.09,06:00
Chudák MARČA....do rizota ju Dáška dala , jeden by nepovedal .....:---:D:D:Dhttp://www.celysvet.cz/skin/smile/s7737.gif

Pre toho kto má rád mäso to máš furt jedno či je v rizote marča, morča či mača je kríza tak nech si nikto nevyberá a pekne spapká to čo má na tanier naložené a basta:---:---:---
Dáša_
10.07.09,06:04
Ja som ochotná dnes na obed navariť maximálne špagety s paradajkovou (z pretlaku :))) omáčkou a syrom
sysula
10.07.09,06:10
Ked dnes vyjde pocasie tak bude kotlikovy gulas.mnam :)
Nachtigal
10.07.09,06:53
cukinové placky - obdoba zemiakových, viac prisoliť a okoreniť! :eek::eek::eek:
Maruška54
10.07.09,07:06
...prosím Ťa môžeš napísať tvoj recept na ryžové placky? Ď.
niekde som to videla, nájdem a priložím
Jara
10.07.09,07:26
Jarka, to mleté mäso sa na takto zapekaný baklažán nejako upravuje, alebo tam ide surové?

Mleté mäsko opražím na cibuľke, dám vegetu a čierne korenie a trošku parad. pretlaku. Môžeš dať aj dužinu z baklažánu, lebo baklažán režem pozdĺž a dužinu vydlabem lyžičou. Ostanú mi také lodičky. Tie potom plním tou zmesou mäska. Dám syr a zapečiem v rúre.
jana9782
10.07.09,07:42
ja som dnes varila zemiaciky, a sojove platky v trojobale...
a zajtra lepim pirohy :)
m.hladka
10.07.09,07:52
Mňamky, mňamky, ale ja a dcéra, sme sa dali dnes pozvať manželom na obed, pretože dcéra má dnes 18.
Zita5
10.07.09,07:54
Ja dnes pravdepodobne bryndzové halušky .
Marianna01
10.07.09,08:05
kolegynin manžel nám varí sviečkovú... už sa teším

kto by chcel rýchle jedlo na víkend a má záhradku plnú zeleniny, tady rýchly recept:

zemiačiky ošúpeme (mladé len umyjeme) prepolíme, hodíme na plech, cukinu/baklažán/tekvicu - očistenú nakrájame na mesiačiky, prihodíme na plech, mrkvu, zelenú fazuľku, papriku, rajčinky, cibuľku, cesnak - akúkoľvek zeleninu, ktorú záhrada dala umytú, očistenú prihodíme na plech - krájame na väčšie kusy. Trochu polejeme olejom, deci vody (viac nie, zelenina pustí šťavu), osolíme, pridáme vejaké tie voňavé byliky (bazalka/oregano/tymian - podľa chuti - alebo aj nie), zamiešame. Na vrch môžme poukladať plátky slaninky, alebo klobásky - alebo aj nie, upečieme v rúre všetko naraz domäkka. Výborné, rýchle, ľahké, zdravé, stredomorskej chuti slovenské jedlo...
jana9782
10.07.09,08:09
Mňamky, mňamky, ale ja a dcéra, sme sa dali dnes pozvať manželom na obed, pretože dcéra má dnes 18.

Tak jej prajem vsetko najlepsie :) Aj moja neter ma dnes 18r.ale uz par rokov som ju ani sestru nevidela :( Nie si to nahodou Ty ? :)
Len tak mimotemy :)
Nachtigal
10.07.09,09:44
kolegynin manžel nám varí sviečkovú... už sa teším

kto by chcel rýchle jedlo na víkend a má záhradku plnú zeleniny, tady rýchly recept:

zemiačiky ošúpeme (mladé len umyjeme) prepolíme, hodíme na plech, cukinu/baklažán/tekvicu - očistenú nakrájame na mesiačiky, prihodíme na plech, mrkvu, zelenú fazuľku, papriku, rajčinky, cibuľku, cesnak - akúkoľvek zeleninu, ktorú záhrada dala umytú, očistenú prihodíme na plech - krájame na väčšie kusy. Trochu polejeme olejom, deci vody (viac nie, zelenina pustí šťavu), osolíme, pridáme vejaké tie voňavé byliky (bazalka/oregano/tymian - podľa chuti - alebo aj nie), zamiešame. Na vrch môžme poukladať plátky slaninky, alebo klobásky - alebo aj nie, upečieme v rúre všetko naraz domäkka. Výborné, rýchle, ľahké, zdravé, stredomorskej chuti slovenské jedlo...
môžeme to zaliať vajíčkom rozšľahaným v mlieku?
vovovo
10.07.09,09:47
Čo tak syrové lievance a zeleninový šalát
olybaba
10.07.09,10:07
Marína
10.07.09,10:08
Ja osobne ak plním či patizón, baklažán, cuketu....- mäsko vždy už mám na panvici upravené- dochutené ...... napr. na cibuľke podusené s hríbkami, alebo dužinou z vydlabaného budúceho plneného :D:D:D:
Ja takto plním aj mladé kaleráby, vydlabané kúsky dám okolo nich(snažím sa, aby boli skoro rovnakej veľkosti), trošku podlejem vývarom z rasce, osolím a dusím, nakoniec pridám šľahačkovú smotanu, vydusím a dám na chvíľu zapiecť do rúry. Je to tiež dobrota.:)
tutiola
10.07.09,10:44
Po včerajšku nám neostalo chleba, tak ráno boli palacinky z ovsených vločiek, obed zeleninová polievka s krupicovými haluškami, vyprážaný karfiol, varené nové zemiaky, uhorkovo-paradajkový šalát.
Nachtigal
10.07.09,11:12
kolegynin manžel nám varí sviečkovú... už sa teším

kto by chcel rýchle jedlo na víkend a má záhradku plnú zeleniny, tady rýchly recept:

zemiačiky ošúpeme (mladé len umyjeme) prepolíme, hodíme na plech, cukinu/baklažán/tekvicu - očistenú nakrájame na mesiačiky, prihodíme na plech, mrkvu, zelenú fazuľku, papriku, rajčinky, cibuľku, cesnak - akúkoľvek zeleninu, ktorú záhrada dala umytú, očistenú prihodíme na plech - krájame na väčšie kusy. Trochu polejeme olejom, deci vody (viac nie, zelenina pustí šťavu), osolíme, pridáme vejaké tie voňavé byliky (bazalka/oregano/tymian - podľa chuti - alebo aj nie), zamiešame. Na vrch môžme poukladať plátky slaninky, alebo klobásky - alebo aj nie, upečieme v rúre všetko naraz domäkka. Výborné, rýchle, ľahké, zdravé, stredomorskej chuti slovenské jedlo...
-už sa to pečie všetko čo záhrada dala, prevahu tam má cukina. Som zvedavá na výsledok!
Darina1234
10.07.09,11:18
Ja robim šošovicovú polievku a zemiakove placky, syn už papa a z izby kričí perfektne
m.hladka
10.07.09,16:02
Po včerajšku nám neostalo chleba, tak ráno boli palacinky z ovsených vločiek, obed zeleninová polievka s krupicovými haluškami, vyprážaný karfiol, varené nové zemiaky, uhorkovo-paradajkový šalát.

Ako sa robia tie palacinky z ovsených vločiek? Ď.
caligulax
10.07.09,16:53
Ako sa robia tie palacinky z ovsených vločiek? Ď.
to by aj mna zaujimalo :)
babka - ježibabka
10.07.09,18:25
My sme mali polievku ako Olybaba - luskovú a morušové gule z rožkového cesta s tvarohom alebo grankom aké kto chcel.
alla66
10.07.09,18:28
My sme mali polievku ako Olybaba - luskovú a morušové gule z rožkového cesta s tvarohom alebo grankom aké kto chcel.
morušové gule...dáš recept?:)
babka - ježibabka
10.07.09,20:17
morušové gule...dáš recept?:)
Recept na cesto je tu- http://www.porada.sk/t86744-ultrarychle-rozkove-pirozky.html, zabalila som morušu a uvarila, tak ako slivkové alebo iné.
kukučka
10.07.09,20:52
palacinky sa dajú urobiť všelijaké, skúste pohánku a zmes sekaných orechov + strúhané jablko, alebo celozrnú a kokosovú múku, atď, alebo len s celozrnou múkou a štipkou soli, potom slaná plnka. Do cesta dávam aj olej a panvicu pomastím len pred prvou palacinkou.
alla66
10.07.09,21:12
Recept na cesto je tu- http://www.porada.sk/t86744-ultrarychle-rozkove-pirozky.html, zabalila som morušu a uvarila, tak ako slivkové alebo iné.

Nedá mi to spýtať sa, Morušu, viď.foto - http://www.dreviny.sk/img_dreviny/00555.jpgktorá má podobu maliny a rastie na strome? Plody sú malé, dávala si viac kusov do gule?
Kazu
11.07.09,16:06
Dnes bola hríbová omáčka, knedľa a dusené mäso. Ako dezert puding s piškótami a banánom. Zajtra bude slepačia polievka, kuracie prsia so šunkou a šampińonmi, americké zemiaky. A upečiem ten škoricový sypaný koláč, u nás je teraz "in":---. Manžel ešte nezistil, že je v ňom tvarohová plnka.:D
betka631
11.07.09,16:36
Kazu ja tiež robím plnené košíčky a v plnke sú posekané hrozienka ...ktoré môj muž neznáša a z vianočky ich po jednom vylupuje...ale v tých košíčkoch ešte na hrozienka neprišiel. Možno preto, že sú máčané v rume. :D
Dáša_
11.07.09,17:36
Kazu ja tiež robím plnené košíčky a v plnke sú posekané hrozienka ...ktoré môj muž neznáša a z vianočky ich po jednom vylupuje...ale v tých košíčkoch ešte na hrozienka neprišiel. Možno preto, že sú máčané v rume. :D

ten rum je možno dobra cesta aj na iné neobľúbené potraviny :D:D (najčastejšie zeleninu :cool:)
Kazu
11.07.09,18:34
ten rum je možno dobra cesta aj na iné neobľúbené potraviny :D:D (najčastejšie zeleninu :cool:)

Na rum by som ho nenalákala, zeleninu zje aj holú, ale taký tvaroh na červenom vííííne...:rolleyes:, nnnno, možno by si dal povedať :D:D:D Ten môj manžel má hrozný odpor k mlieku, smotane, tvarohu. Ja to trochu zakamuflujem a on to zblajzne do poslednej omrvinky. Keď zistí, čo práve zjedol tak sa zlostí, že prečo mu to dávam jesť veď predsa dobre viem, že on to neje, lebo to nemá rád :D:D:D:D:D A zlomyselne dodá: "Ktovie čo všetko si mi už dala pojesť a mne to nakoniec ešte aj chutilo":---
wagner
11.07.09,19:22
:D:D:D, uisti ho, že nemáš záujem ho otráviť, iba chceš aby mu chutilo:D:D:D
Marína
11.07.09,21:22
Dnes bola hríbová omáčka, knedľa a dusené mäso. Ako dezert puding s piškótami a banánom. Zajtra bude slepačia polievka, kuracie prsia so šunkou a šampińonmi, americké zemiaky. A upečiem ten škoricový sypaný koláč, u nás je teraz "in":---. Manžel ešte nezistil, že je v ňom tvarohová plnka.:D
Zuzka, prosím ťa, kde nájdem recept na ten škoricový sypaný?
Maruška54
12.07.09,03:23
príspevok č.119 len som nedávala jahody ale tvaroh som pofrkala džemom
Marína
12.07.09,07:04
Maruška, vďaka.:) Mám ešte mrazené čučoriedky, aj černice, dám tie.
m.hladka
12.07.09,07:44
Práve vytváram "kurča pod perinou", držte mi palce. Len neviem, koľko rožkov a vajec, hm, dajako si poradím. Dám vedieť ako to dopadlo a chutilo.
Marína
12.07.09,09:36
Práve vytváram "kurča pod perinou", držte mi palce. Len neviem, koľko rožkov a vajec, hm, dajako si poradím. Dám vedieť ako to dopadlo a chutilo.
Martuška, kde si?:) Daj, koľko len chceš?;) Ja dávam na 1 kg mäsa 3-4 rožky a 2-3 vajcia podľa veľkosti. Ak mi "perina" zvýši, čiže idem robiť fašírky a nie je jej dostatočné množstvo na počet "chutí" na fašírky, ešte pridám vajce a rožok.
Prajem vám dobrú chuť.:)
Marína
12.07.09,09:45
Dnes u nás na obed.
Zeleninová polievka v kuracom vývare so strúhaným cestom(mrkva, petržlen, zeler, karfiol, hrášok, pór).
Grilované lososové filety marinované v olivovom oleji s čerstvým tymiánom, zemiakový šalát s olivovým olejom, kôprom a citrónovou šťavou, dresing s drvenou čerstvou bazalkou a cesnakom.
Zákusok doporučený Maruškou, škoricový sypaný s tvarohom a čučoriedkami.

Dodatočne pridaná názorná ukážka.
Maruška54
12.07.09,09:46
Marína a koláčik nič?
Marína
12.07.09,10:34
Vidíš, ten som zabudla pripísať.:confused: Aj ten bude.:) Idem to napraviť.
olybaba
12.07.09,11:12
marina,
- mohla by si napisat recept na tvoj dnesny kolac - škoricový sypaný s tvarohom a čučoriedkami ?
- alebo od marusky napisat nan link ?
diky
veronikasad
12.07.09,11:17
marina,
- mohla by si napisat recept na tvoj dnesny kolac - škoricový sypaný s tvarohom a čučoriedkami ?
- alebo od marusky napisat nan link ?
diky
link máš v tomto príspevku

http://www.porada.sk/1077769-post119.html
m.hladka
12.07.09,11:27
Martuška, kde si?:) Daj, koľko len chceš?;) Ja dávam na 1 kg mäsa 3-4 rožky a 2-3 vajcia podľa veľkosti. Ak mi "perina" zvýši, čiže idem robiť fašírky a nie je jej dostatočné množstvo na počet "chutí" na fašírky, ešte pridám vajce a rožok.
Prajem vám dobrú chuť.:)

Asi na 3/4 kg mäsa som dala 3 rožky a 3 vajcia.
Musím povedať, že je to veľmi, veľmi super jedlo. Moja preberavá dcéra si ho už dala medzi obľúbené jedlá.
Ďakujem za vynikajúci recept.
Marína
12.07.09,12:34
Martuška, vďačne, nech vám padne na úžitok.:)
olybaba
12.07.09,17:21
nasa dnesna polievka : hubovy mix so zeleninou

http://www.nosalty.hu/files/recept_kepek/gombaleves_0.jpg
babka - ježibabka
12.07.09,19:30
Nedá mi to spýtať sa, Morušu, viď.foto - http://www.dreviny.sk/img_dreviny/00555.jpgktorá má podobu maliny a rastie na strome? Plody sú malé, dávala si viac kusov do gule?
Ano, sú to tie stromové maliny. Čierne sú aj s malými aj s väčšími plodmi ako sú biele. My máme tie s väčšími a stačilo po jednej.
JarkaL
12.07.09,19:43
Dnes u nás na obed.
Zeleninová polievka v kuracom vývare so strúhaným cestom(mrkva, petržlen, zeler, karfiol, hrášok, pór).
Grilované lososové filety marinované v olivovom oleji s čerstvým tymiánom, zemiakový šalát s olivovým olejom, kôprom a citrónovou šťavou, dresing s drvenou čerstvou bazalkou a cesnakom.
Zákusok doporučený Maruškou, škoricový sypaný s tvarohom a čučoriedkami.

Dodatočne pridaná názorná ukážka.

Teda, k Vám by som sa nechala pozvať na obed, vyzerá to super.
Dáša_
12.07.09,19:47
link máš v tomto príspevku

http://www.porada.sk/1077769-post119.html

Robila som ten čučoriedkový z tohto linku a bol dobrý. A v celku nenáročný na prípravu.
Marína
12.07.09,21:27
Teda, k Vám by som sa nechala pozvať na obed, vyzerá to super.
Ďakujem Jarka, ale je to ozaj nenáročná príprava. Keď prídeš do Košíc, daj vedieť, si pozvaná.:) Možno nebude práve losos, ale niečo dobré ti rada ukuchtím.;)
Kazu
14.07.09,07:38
A teraz dievčatá raďte :--- Čo má uvariť dnes taká žienka domáca, ktorá síce vie čo by chcela ale chute nie je ani za máčny mak.:D Keď si zmyslím na varenie naskakuje mi husia koža. Oskar pečie ako divý a to ja mám celý deň pokazený. Kde sú tie časy keď pršalooooo :mee:
ZEvina
14.07.09,08:40
Čo tak zemiaková polievka, bravčové mäso na zeleninke, tarhoňa, uhorkový alebo hlávkový šalát, večera rybacia pomazánka, cibuľka, reďkovka, čerstvý voňavý chlebík?
Maruška54
14.07.09,09:21
A teraz dievčatá raďte :--- Čo má uvariť dnes taká žienka domáca, ktorá síce vie čo by chcela ale chute nie je ani za máčny mak.:D Keď si zmyslím na varenie naskakuje mi husia koža. Oskar pečie ako divý a to ja mám celý deň pokazený. Kde sú tie časy keď pršalooooo :mee:
kto by ti vyhovel...ešte pred týždňom si nadávala že sa cítiš ako v Írsku
babka - ježibabka
14.07.09,09:32
Ano, sú to tie stromové maliny. Čierne sú aj s malými aj s väčšími plodmi ako sú biele. My máme tie s väčšími a stačilo po jednej.
mimotemyToto je síce mimo témy, ale pre porovnanie drobnoplodých a veľkoplodých moruší prikladám foto plodov a listov bielej drobnoplodej a čiernej veľkoplodej moruše.
A k téme - dnes vyprážaná cukina a polievku dojeme nedeľnú mäsovú, lebo včera sme ju nejedli. A keďže je sezóna moruší, tak asi v piatok urobím morušové parené buchty - tam dám 3-4 ks. Posypané tvarohom a navrch šľahačka.
Kazu
14.07.09,11:36
kto by ti vyhovel...ešte pred týždňom si nadávala že sa cítiš ako v Írsku

Ale to len pre to zmoknuté prádlo :D
wagner
14.07.09,11:54
Ja som mala dnes dusené kuracie stehno, posypané grilovacím korením. Pred dokončením som pridala karfiol a brokolicu. K tomu šalát z karfiolu - karfiol upravený nad parou, k tomu surová cibuľka, poplašené olivovým olejom a posypané grilovacím korením. Mňaáááám.:)
judita1971
14.07.09,12:00
mimotemyToto je síce mimo témy, ale pre porovnanie drobnoplodých a veľkoplodých moruší prikladám foto plodov a listov bielej drobnoplodej a čiernej veľkoplodej moruše.
A k téme - dnes vyprážaná cukina a polievku dojeme nedeľnú mäsovú, lebo včera sme ju nejedli. A keďže je sezóna moruší, tak asi v piatok urobím morušové parené buchty - tam dám 3-4 ks. Posypané tvarohom a navrch šľahačka.
ach moruše, už dávno som ich nejedla, moji starí rodičia ich mali doma .. stále som na nej vysedávala v čase keď bola sezóna...
Kazu
14.07.09,12:03
Nakoniec som urobila tekvicový prívarok s opečenou klobásou a upiekla som ten škoricový sypaný. Chystala som sa ho robiť na nedeľu, ale nevyšlo to. Manžel ešte z komory vydoloval posledné jablká, neboli už neviem aké, ale stačili na tri štrúdle, tak som urobila tie. Dnes som mala takú nechuť k vareniu až som sa hanbila za svoju lenivosť tak som rýchle upiekla ten sypaný a dala som tam čučoriedky. Je naozaj výborný. Už je polovica plechu zjedená :---
JarkaL
14.07.09,12:18
Že vraj si dnes lenivá.... No ukáž mi lenivú gazdinku, ktorá vo všedný deň upečie k obedu 2 zákusky.
DanielaSL
14.07.09,12:22
Veď ja nepečiem ani v nedeľu.......:eek: jeden...nieto dva.
Maruška54
14.07.09,12:45
Veď ja nepečiem ani v nedeľu.......:eek: jeden...nieto dva.
ja som to pochopila tak že v nedeĺu boli štrúdle a dnes sypaný
DanielaSL
14.07.09,12:48
No tě búh Maruš...každý deň koláč...aká by som bola?:rolleyes:;)
Kazu
14.07.09,13:34
Voľakedy sa u nás vypekalo oveľa viac. Aj niekoľko krát v týždni a v sobotu aj na 6 plechov. Nerobilo mi žiaden problém piecť aj o desiatej večer. Keď chodil syn do škôlky nasľuboval kamarátom očičkové buchtičky a piekla som aj do polnoci. :D Dnes by sa mi už veru nechcelo. Jedine tak pre vnúčatká.
olybaba
14.07.09,14:59
Kazu,
- očičkové buchtičky ????
- nejaka specialita ? alebo len synova fantazia ?
rogalo
14.07.09,15:16
Dievčatá, tie moruše ma vrátili do krásneho detstva na východe Slovenska, keď sme sedávali pod nimi, liezli po strome a pochutnávali si na nich. Ja som mala najradšej tie tmavé a dnes si už neviem ani ich chuť predstaviť, no bolo nám vtedy fajn. Ďakujem Vám.
Maruška54
14.07.09,15:58
Kazu,
- očičkové buchtičky ????
- nejaka specialita ? alebo len synova fantazia ?
mimotemymôj syn ako škôlkár si raz rozkázal "červenú omáčku, mjaké krumpole a gulaté maso"
terezamaria
14.07.09,17:33
Čo to je to kurča pod perinou? Poviete mi to prosím?

Ten sypaný škoricový zákusok robíte presne podľa návodu? Navrch stačí pokrájať alebo postrúhať 1/2 Hery? Nie je to málo?

Ďakujem.
Maruška54
14.07.09,17:46
Čo to je to kurča pod perinou? Poviete mi to prosím?

Ten sypaný škoricový zákusok robíte presne podľa návodu? Navrch stačí pokrájať alebo postrúhať 1/2 Hery? Nie je to málo?

Ďakujem.
nie je to málo je to akurát
Kazu
14.07.09,19:16
Kazu,
- očičkové buchtičky ????
- nejaka specialita ? alebo len synova fantazia ?

To som robila deťom pre radosť. Malé buchtičky plnené tvarohom, makom, džemom a pod. Buchtičku som potrela vajíčkom, na vrchu som im nožničkami nastrihala cesto akože vlásky, nastrihla som očičká strčila hrozienka a nastrihla pusinku a z vylúpaných slnečnicových semienok urobila zúbky. A na bokoch som cesto zmačkla akože ušká. S očičkovými buchtičkami prestali až niekedy v 12-tich rokoch takže som sa ich napieklaaaa :D:D:D
A ešte dobre, že som dnes ten škoricový koláč urobila, prišli vnučky a mali čo vyťahovať :)
alla66
14.07.09,19:40
Čo to je to kurča pod perinou? Poviete mi to prosím?

Ďakujem.
Terezka :)
http://www.porada.sk/1075298-post62.html
ZEvina
16.07.09,09:36
kurací perkelt, halušky a hurá na zaváranie uhoriek :mee:
Bionda
16.07.09,10:10
Čo takto dnes niečo menej náročné: Kuracie krídelka sladko- pikantné grilované... príloha dľa vkusu a gustu , napr. opekané zamiačky a nejaký šalátik ? :D:D:D
Dezertík chladený červený melón.... alebo ovocný šalátik z vlastných zdrojov? Broskyňa, marhuľa, jabĺčko na kúsky + malinky - všetko spolu dobrá maškrtka a aby to bolo 100% light :D :D doporučujem riadnu dávku šľahačky :D:D:D:D
Hansa
16.07.09,12:27
Obed, ale taký neskorší:

- nakrájané kuracie prsia osmažiť, zaliať šľahačkovou smotanou, do toho vraziť trojuholník plesňového syra Niva, jednu plechovku šampiónov, povariť, okoreniť sušenou bazalkou, papkať so špagetami.

Všetko by bolo OK, len syr je málo plesnivý?!:)
Marína
16.07.09,13:04
Dnešná objednávka od syna.
Kuracie prsia nakrájané na rezance opiecť na oleji spolu s nadrobno nakrájanou cibuľou. Osoliť, pridať lyžicu kečupu, lyžicu plnotučnej horčice, hrášok z konzervy alebo obvarený mrazený. Zaliať šľahačkovou smotanou a vydusiť tak, aby vznikal mierne hustá omáčka.
Príloha: varené zemiaky posypané drvenou rascou a zapečené do ružova v rúre, šalát - uhorky, paradajky, pór, pár kvapiek balzamikového octa, olivový olej a provensálske korenie.
Príprava aj s prílohou cca 25-30 minút.
m.hladka
17.07.09,08:43
Kuk sem a už viem, čo variť!
Dnes to bude lečo a zajtra rezance s makom.
olybaba
17.07.09,08:55
dnes mam dovolenku, tak som navarila :

- zeleninova polievka s drozdovymi knedlickami
http://www.bartek.sk/recepty/46.jpg

- tekvicovy privarok s perkeltom
http://img.mimibazar.sk/2/10/080715/12/j6308.jpg
Kazu
17.07.09,08:56
Lečo bolo včera. Nachystala som ho manželovi k obedu, ja som nebola doma a môj manžel ho nejedol on v chladničke ten hrniec nezbadal. Chudáčik môj milovaný, zase sa musel tlačiť k obedu len chlebom a údeným syrom. Ten údený syr v chladničke nájde vždy, keby bol kde strčený. Asi budem musieť kúpiť viditeľnejšie hrnce :D
A dnes budú špagety, mladí sú na dovolenke a my dvaja sa uskromníme :---
ZEvina
17.07.09,09:01
Koľké z nás dnes majú kuracie prsia ala Marína? :D:D:D
Dáša_
17.07.09,09:02
Lečo bolo včera. Nachystala som ho manželovi k obedu, ja som nebola doma a môj manžel ho nejedol on v chladničke ten hrniec nezbadal. Chudáčik môj milovaný, zase sa musel tlačiť k obedu len chlebom a údeným syrom. Ten údený syr v chladničke nájde vždy, keby bol kde strčený. Asi budem musieť kúpiť viditeľnejšie hrnce :D
A dnes budú špagety, mladí sú na dovolenke a my dvaja sa uskromníme :---

videla si tu reklamu, kde si schovava akysi jogurt pod obal z dzusu - skus s tym syrom tak :D


A k teme , robim pizzu, jednu aj zeleninovu s cuinou.
janaGT
17.07.09,09:06
ja som manželovi ukuchtila mäsovú roládu ( veľmi jednoduchý recept - 1 kg mleté bravčové + 1 šľahačková smotana + 1PL vegety - poriadne zmiešať, nechať stáť v chladničke aspoň cez noc a upiecť. Do vnútra môžete pridať podľa chuti - ja som dala kápiu a hrášok) + ryža.
olybaba
17.07.09,09:08
A k teme , robim pizzu, jednu aj zeleninovu s cuinou.

- Dasa : prosim ta popis tu cukinovu pizzu - diky
dara
17.07.09,09:22
šampionový paprikáš, mjam mjam
Dáša_
17.07.09,09:23
- Dasa : prosim ta popis tu cukinovu pizzu - diky

cukinova pizza je z núdze cnosť - mam stravníka, ktorý ma veľmi veľa dietnych obmedzeni. A tak mu na pizzu dám miesto paradajky mladu cukinu, ktoru pomocou škrabky na zemiaky našupem na tenké plátky a pokladiem na vrch aj s kuskami syra.

Napad nie je vlastný, ked sme boli na dovolenke v Ríme, tak takúto pizzu predavali v bufete pre domácich. A ešte aj takú, ktorá bola pokladená zemiakmi našúpanými na jemne kolieska. po pravde, je to asi skor už slaný koláč.
Maruška54
17.07.09,09:51
hovadzie maso, kôprová omáčka a knedľa kupovaná...fúúúúj hanba
m.hladka
17.07.09,09:55
hovadzie maso, kôprová omáčka a knedľa kupovaná...fúúúúj hanba

Niekomu to fuj môže byť, ale prečo hanba?
Ja súhlasím, pretože sa v kuchyni netreba celé doobeda krútiť, variť, piecť a za 10 minút sa všetko popapá. Potom hodinu umývať riady a čo ďalej, pripravovať večeru?
Nie o tom je život.
Marína
17.07.09,10:04
Koľké z nás dnes majú kuracie prsia ala Marína? :D:D:D
:D:D:D Evi, a ty si azda ukuchtila?;)
Kazu
17.07.09,10:06
hovadzie maso, kôprová omáčka a knedľa kupovaná...fúúúúj hanba

Dones k nám :--- My to úplne bez hanby zjeme :D:D:D
Paula
17.07.09,10:10
hovadzie maso, kôprová omáčka a knedľa kupovaná...fúúúúj hanba


Nehanbím sa, ak kúpou hotovej veci podporujem v podstate i zamestnanosť čo len jediného človiečika :)
ZEvina
17.07.09,11:35
:D:D:D Evi, a ty si azda ukuchtila?;)


suroviny mám všetky prichystané, no nebude to obed, ale skorá večera, lebo prídu deti. Vyzerá to, že to bude rýchlo hotové a môžem pri tom chystať živánsku na opekačku. (My sme dojedali na obed včerajší perkelt.)
Dáša_
17.07.09,11:40
Tá kupovaná knedľa mi pripomenula jednu našu známu. Raz len tak medzi rečou prehodila, ako prihrieva (samozrejme kupenú) knedľu.

Jednoducho ju ráno postaví na slnečné miesto do okna a na obed má prihriate :D:D

A to si fakt nevymýšam :cool:
ZuzuT
17.07.09,11:48
... a opat je tu celojedalenska odstavka :( tak som sa musela aktivizovat a polovicke chystat obedy - s obmenami bola polievka z cerstvych dubacikov, karfiol na sposob mozocka a zemiakova kasa, zeleninova polievka, ryza s indickym korenim a kuracie prsia na prirodno so sojovou omackou a dusenymi suchohribmi a modrakmi, zapekany baklazan plneny ryzou (zostatok z predchadzajuceho dna ;)),opecenou slaninkou a vnutrom baklazanu, posypany struhanym syrom, zeleninovy salat, varene nove zemiaky omastene maslom a posypane listkami cerstveho tymianu, anglicka zelenina a volske oko.
Gabi03
17.07.09,12:04
Niekomu to fuj môže byť, ale prečo hanba?
Ja súhlasím, pretože sa v kuchyni netreba celé doobeda krútiť, variť, piecť a za 10 minút sa všetko popapá. Potom hodinu umývať riady a čo ďalej, pripravovať večeru?
Nie o tom je život.

Tak si treba zaobstarať umývačku riadu a z hodiny sa ušetrí minimálne 55 minút. :D
Kazu
17.07.09,12:07
... a opat je tu celojedalenska odstavka :( tak som sa musela aktivizovat a polovicke chystat obedy - s obmenami bola polievka z cerstvych dubacikov, karfiol na sposob mozocka a zemiakova kasa, zeleninova polievka, ryza s indickym korenim a kuracie prsia na prirodno so sojovou omackou a dusenymi suchohribmi a modrakmi, zapekany baklazan plneny ryzou (zostatok z predchadzajuceho dna ;)),opecenou slaninkou a vnutrom baklazanu, posypany struhanym syrom, zeleninovy salat, varene nove zemiaky omastene maslom a posypane listkami cerstveho tymianu, anglicka zelenina a volske oko.

Musela som ti to dva krát prečítať. Dúfam, že som to na druhý krát pochopila že to si robila počas týždňa, je tak? Napoprvé som "závisťou" :D skoro pukla, že si to stihla všetko dnes :D:D:D Alebo sa mýlim? :---
Dáša_
17.07.09,12:11
Tak si treba zaobstarať umývačku riadu a z hodiny sa ušetrí minimálne 55 minút. :D

alebo mať dobrého manžela :D:D

Inak, neviem čím to je, ale mna zvyčajne kuchyňa premôže. Som schopná uvariť 3,4 rôzne chody, koláč. Ale stihnem vyvliecť všetky misky, skoro všetky hrnce, komplet varešky, hrnčeky ....
A TO VžDY Tam vstupujem s tým, že dnes to zvládnem - no nedarí sa. A potom ma musí manžel zachraňovať.


(na oplátku, týžden upchaty odtok v umyvadle som zvladla ja :D:D )
ZuzuT
17.07.09,12:12
.. no jasné, behom týždňa .. "sebaničiteľ" nie som :-) najmä nie v týchto horúčavách
Marína
17.07.09,13:43
suroviny mám všetky prichystané, no nebude to obed, ale skorá večera, lebo prídu deti. Vyzerá to, že to bude rýchlo hotové a môžem pri tom chystať živánsku na opekačku. (My sme dojedali na obed včerajší perkelt.)
Hm, nás čaká opekačka a guľášik zajtra pri jazere. Dúfam, že sa neulakomia komáre.:rolleyes: Evi, myslím, že s tým kuracím budete spokojní, je to rýchle a napriek tomu dobré. Doporučila by som ti skúsiť aj http://www.porada.sk/1085599-post249.html , tiež som robila včera z kuracích pŕs a sú tiež hotové raz dva.
babka - ježibabka
17.07.09,14:32
Ja som dnes varila aj nevarila. Dostali sme nečakane marhule a červené ríbezle, tak z mäkkých marhúľ som urobila koláč - ten sa piekol sám a polievka bola lenivá (sáčková francúzska). Tvrdé marhule som zavarila, z mäkkých idem urobiť džem a druhý zmes ríbezlí + moruše čo som mala na buchty. Tak sa ešte do večera navarím.
m.hladka
17.07.09,15:14
Tak si treba zaobstarať umývačku riadu a z hodiny sa ušetrí minimálne 55 minút. :D

Ja osobne umývam riad veľmi rada a to vážne hovorím. Ja som to myslela obrazne, že hodinu. Ja hneď počas varenia umývam riad.
Umývačku by som nechcela ani zadara, pretože voda, elektrina, čistiace prostriedky... to teda nie je zadara a program je niekedy aj hodinovy.
Marína
17.07.09,15:43
Ja osobne umývam riad veľmi rada a to vážne hovorím. Ja som to myslela obrazne, že hodinu. Ja hneď počas varenia umývam riad.
Umývačku by som nechcela ani zadara, pretože voda, elektrina, čistiace prostriedky... to teda nie je zadara a program je niekedy aj hodinovy.
Marti, tak ja umývačku mám, ale keby som bola čo i len o tomto tušila, na nejakej dohode o vykonaní práce (oprava) pracovnej činnosti by sme sa možno dohodli:D a 100% si aj šikovnejšia umývačka ako moja.:)
Maruška54
17.07.09,16:19
tak som z tej kupovanej knedle zjedla dva plátky, jeden na obed a jeden na večeru...nemasná neslaná nemôžem si pomôcť ale nie je nad domácu
ZEvina
20.07.09,06:23
Hm, nás čaká opekačka a guľášik zajtra pri jazere. Dúfam, že sa neulakomia komáre.:rolleyes: Evi, myslím, že s tým kuracím budete spokojní, je to rýchle a napriek tomu dobré. Doporučila by som ti skúsiť aj http://www.porada.sk/1085599-post249.html , tiež som robila včera z kuracích pŕs a sú tiež hotové raz dva.

Evi, vďaka za dobrý recept, odporúčam aj ostatným. Priznám sa, že miesto hrášku som tam dala zavárané šampióny, lebo som potrebovala do šalátu a ostatné som dala k tým prsiam, ale bolo to veľmi dobré. Určite vyskúšam aj tie morčacie prsia.
No mám jeden problém. Musím si zohnať dákych stravníkov, lebo chcem všetky recepty vyskúšať, niekedy mám navarené aj tri druhy jedál a nestíhame to jesť:mee:
janaGT
20.07.09,06:31
Ja osobne umývam riad veľmi rada a to vážne hovorím. Ja som to myslela obrazne, že hodinu. Ja hneď počas varenia umývam riad.
Umývačku by som nechcela ani zadara, pretože voda, elektrina, čistiace prostriedky... to teda nie je zadara a program je niekedy aj hodinovy.

no s týmto veľmi nesúhlasím, môj postreh:
keď sme nemali umývačku riadu, za polrok sme mali spotrebu vody 68 m3 ( obdobie 01-06/08 )
umývačku sme začali používať cca od 07/08, spotreba vody za obdobie 07-12/08 bola 22 m3!
Jar alebo pur som kupovala tuším na kvantá, jedna litrová fľaška mi vystačila na týždeň - a to fakt nesrandujem.
A spotreba elektriny - tiež som nezaznamenala žiadnu veľkú odchýlku. Spotrebu plynu aj el. si odpisujem každý mesiac :)
Kazu
20.07.09,06:43
Evi, vďaka za dobrý recept, odporúčam aj ostatným. Priznám sa, že miesto hrášku som tam dala zavárané šampióny, lebo som potrebovala do šalátu a ostatné som dala k tým prsiam, ale bolo to veľmi dobré. Určite vyskúšam aj tie morčacie prsia.
No mám jeden problém. Musím si zohnať dákych stravníkov, lebo chcem všetky recepty vyskúšať, niekedy mám navarené aj tri druhy jedál a nestíhame to jesť:mee:

Žeby sme urobili nejaký kafčotref spojený s ochutnávkou ?:D Až budeš mať navarené daj vedieť :---
Marína
20.07.09,06:51
Evi, vďaka za dobrý recept, odporúčam aj ostatným. Priznám sa, že miesto hrášku som tam dala zavárané šampióny, lebo som potrebovala do šalátu a ostatné som dala k tým prsiam, ale bolo to veľmi dobré. Určite vyskúšam aj tie morčacie prsia.
No mám jeden problém. Musím si zohnať dákych stravníkov, lebo chcem všetky recepty vyskúšať, niekedy mám navarené aj tri druhy jedál a nestíhame to jesť:mee:
Evi, neviem či to bol dobrý nápad to tu uviesť:D, aby si nebola prekvapená poraďáckou frontou s prázdnymi ešusmi.:---
Som rada, že vám chutilo.:) Evi, tu http://www.porada.sk/1010105-post57.html nájdeš ďalšie rýchlovky.
Dáša_
24.07.09,08:27
Tuším sa v tomto teple nikomu do varenia nechce ...

Ja sa snažim dnes o zeleninové rizoto so zelenou fazuľkou a mrkvou.
wagner
24.07.09,08:41
Ja som odtrhla karfiol, tak si spravím na obed.
Kazu
24.07.09,08:43
Dnes bude zeleninová polievka, kurací perkelt a zo včerajška marhuľový koláč.
Ančika
24.07.09,09:35
Mám výborný tvaroh a rezance s tvarohom a kyslou smotanou zbožňujeme. Rýchle a chutné.
plada
24.07.09,09:40
Vyskúšaj a podeľ sa s nami o skúsenosť .To by aj mňa zaujímalo , ako sa to upečie .;)
Ja odjakživa pečiem rezne, mäso, fašírky aj vyprážaný karfiol v trúbe, raz-dvakrát otočím a nemusím celú dobu stáť pri šporáku.
Plada
ZEvina
24.07.09,09:42
polievka z mäkkej bobovice, brokolicové fašírky, zemiakový šalát, večer opekačka - gulášik.
Gabi03
24.07.09,09:47
Drahý spolurozmýšľajúci. Zajtra mám veľkú brigádu na stavbe s 10timi chlapmi. Čo variť? Na desiatu párky, na obed zapekané kuracie (najskôr prsia) so zemiakmi, rajčinovo - cibulový šalát. Ale akú polievku? A čo na olovrant?
Máte nápady? :)
adi11
24.07.09,09:50
Mám výborný tvaroh a rezance s tvarohom a kyslou smotanou zbožňujeme. Rýchle a chutné.
Klasické moje obľúbené piatkové jedlo, len keby to aj môj vnuk ľúbil. Kvôli nemu musíme variť nadvojo.
janaGT
24.07.09,10:16
Drahý spolurozmýšľajúci. Zajtra mám veľkú brigádu na stavbe s 10timi chlapmi. Čo variť? Na desiatu párky, na obed zapekané kuracie (najskôr prsia) so zemiakmi, rajčinovo - cibulový šalát. Ale akú polievku? A čo na olovrant?
Máte nápady? :)

ja by som sa na obed netrápila so zap.kuracími prsami, pre toľkých chlapov budeš musieť dosť toho urobiť, radšej by som urobila buď pečené kurence alebo kotlíkový guláš. Keď by si urobila guláš, nemusíš polievku.
Na olovrant som zvykla brigádnikom robiť buď varené alebo opekané klobásky. Alebo pečené jaternice. Alebo jaternice by neboli zlé aj k obedu + nejaká čalamáda, uhorky ...
Ančika
24.07.09,10:40
Drahý spolurozmýšľajúci. Zajtra mám veľkú brigádu na stavbe s 10timi chlapmi. Čo variť? Na desiatu párky, na obed zapekané kuracie (najskôr prsia) so zemiakmi, rajčinovo - cibulový šalát. Ale akú polievku? A čo na olovrant?
Máte nápady? :)
Na takého príležitosti mám jeden výborný recept. Živánska v pekáči. Zemiaky okrájať, pokrájať na kolieska, cibuľu na polkolieska, bravčové mäsko, najlepšie z pliecka, na plátky približne vo veľkosti zemiakov, aj oravskú slaninku a zelenú papriku radšej na pásiky. Nenapichujem na špajdle, nebalím do alobalu, ale všetko vo väčšej nádobe posolím, zľahka premiešam a vysypem na masťou vymazaný pekáč, posypem troška rascou, podlejem vodou (opatrne, nie veľa), zakryjem alobalom, alebo druhým pekáčom a dám piesť do dobre horúcej rúry. Pre dopečením odokryjem a zapečiem. Moji stolovníci nechcú ani šalát, lebo by im pokazil chuť.
Je to rýchle, chutné, všetko v jednom hrnci a dá sa toho pripraviť veľa (záleží od kapacity pekáča a rúry). Ja to pripravujem už v maxi kapacite.
janaGT
24.07.09,10:46
mňa ešte napadol jeden recept, ktorý som často robila na brigády na stavbu:
br. krkovička na plátky, každý osoliť, okoreniť, ukladať na vymastený pekáč šikmo na seba - a medzi každý plátok dať za lyžicu leča, ostatné lečo poukladať popri mäsku a niečo navrch.
Nachystať večer, na druhý deň nechať piecť.
Tiež veľmi dobrý a vďačný recept.
Gabi03
24.07.09,10:52
ja by som sa na obed netrápila so zap.kuracími prsami, pre toľkých chlapov budeš musieť dosť toho urobiť, radšej by som urobila buď pečené kurence alebo kotlíkový guláš. Keď by si urobila guláš, nemusíš polievku.
Na olovrant som zvykla brigádnikom robiť buď varené alebo opekané klobásky. Alebo pečené jaternice. Alebo jaternice by neboli zlé aj k obedu + nejaká čalamáda, uhorky ...

No mám nakúpené kuracie prsia... to si nemyslím, že by bol taký problém. Guláš bol predvčerom. Tie opekané klobásky, alebo špekačky budú na olovrant. Jaternice sa tiež minuli včera. :D


Na takého príležitosti mám jeden výborný recept. Živánska v pekáči. Zemiaky okrájať, pokrájať na kolieska, cibuľu na polkolieska, bravčové mäsko, najlepšie z pliecka, na plátky približne vo veľkosti zemiakov, aj oravskú slaninku a zelenú papriku radšej na pásiky. Nenapichujem na špajdle, nebalím do alobalu, ale všetko vo väčšej nádobe posolím, zľahka premiešam a vysypem na masťou vymazaný pekáč, posypem troška rascou, podlejem vodou (opatrne, nie veľa), zakryjem alobalom, alebo druhým pekáčom a dám piesť do dobre horúcej rúry. Pre dopečením odokryjem a zapečiem. Moji stolovníci nechcú ani šalát, lebo by im pokazil chuť.
Je to rýchle, chutné, všetko v jednom hrnci a dá sa toho pripraviť veľa (záleží od kapacity pekáča a rúry). Ja to pripravujem už v maxi kapacite.

Tá živánska nie je zlý nápad, lenže vždy keď robím dačo podobné, neviem sa trafiť do korenín a vždy je to bez chuti. Okrem toho, by som asi pre tých 10- tich "poriadnych" chlapov musela robiť aspoň na 3 pekáče. :)

A čo tá polievka? :) Žeby nejaká fazulová? :rolleyes:
MartinkoK
24.07.09,10:54
na olovrant by mohli byť aj obložené chleby
Gabi03
24.07.09,10:57
na olovrant by mohli byť aj obložené chleby

Hehe, to bol dobrý vtip. :D :D :D

Bez urážky, ale ja na to nie som. To by muselo byť minimálne 50 polkrajcov. :o

Ešte ma k tým pečeným špekačkám napadlo vyložiť pokrájanú salámu, nejaký syr a zeleninu.... a každý si zoberie, čo chce.
Dáša_
24.07.09,10:57
Tá živánska nie je zlý nápad, lenže vždy keď robím dačo podobné, neviem sa trafiť do korenín a vždy je to bez chuti. Okrem toho, by som asi pre tých 10- tich "poriadnych" chlapov musela robiť aspoň na 3 pekáče. :)

A čo tá polievka? :) Žeby nejaká fazulová? :rolleyes:

ja robim podobny recept, ale zemiaky davam osobitne (potom netreba tolko pekáčov) , teda varené a pridávam k tomu na tenko narezanú kvalitnejšiu klobásu - ta slúži miesto korenín, výborne to ochutí.

A okrem bravčoveho masa tam dam aj napriklad kuracie krídla, stehna a oravsku slaninu. Podľa toho, čo mám v mrazáku.
Muška
24.07.09,11:09
Libuška...., vidím Ťa :)
ALDA
24.07.09,11:15
Libuška...., vidím Ťa :)

Aj ja už ani nevidím od hladu a roboty :mee:
kukučka
24.07.09,11:25
Drahý spolurozmýšľajúci. Zajtra mám veľkú brigádu na stavbe s 10timi chlapmi. Čo variť? Na desiatu párky, na obed zapekané kuracie (najskôr prsia) so zemiakmi, rajčinovo - cibulový šalát. Ale akú polievku? A čo na olovrant?
Máte nápady? :)

polievku zo zelenej fazuľky so slaninkou, olovrant lečo alebo studený plnený bôčik, buď len rožkami, alebo aj mäsom
Gabi03
24.07.09,11:31
polievku zo zelenej fazuľky so slaninkou, olovrant lečo alebo studený plnený bôčik, buď len rožkami, alebo aj mäsom

Takú polievku ja nechyrovala a nemala ani fazuľky :) Slanina by bola. :D Ten bôčik nie je zlý nápad, ale to je ďalšie varenie a okrem toho už by boli rozmaznávaní. :rolleyes: No a lečo... toľko paprík a paradajok čistím iba keď zaváram to lečo. :D:o

Ale ďakujem všetkým za nápady. Hádam sa inšpiruje aj niekto iné.
Ančika
24.07.09,11:33
Pri čítaní tejto témy vždy vyhladnem. Teraz tiež. Končím a idem robiť tie tvarohové rezance. Zajtra bryndzové halušky a v nedeľu asi tú moju živánsku. Už dávno nebola. Všetkým želám pekný víkend.
kukučka
24.07.09,11:57
a čo mrkvová? podusiť mrkvu a veľmi veľa nasekanej petržlenovej vňate, korenie a muškát, klasická mliečno-smotanová zátrepka a mrvenička, alebo krupicové halušky, kto nechce mliečnu, môže dať kurací bujón. S obmenou korenín sa tak dá pripraviť akákoľvek zeleninová polievka
písala si, že chleby nie, tak zemiaky nakyslo, alebo s kyslým mliekom, alebo hrubý kysnutý ovocný koláč s posýpkou, aj chlapi majú radi sladké :D
kukučka
24.07.09,12:02
a nezabudnite likvidovať staré zásoby jak z mrazničky, tak zo špajze, raz som musela kvôli "návšteve molí" všetko vyhodiť, odvtedy toho doma držím menej
Blankake
24.07.09,12:06
No mám nakúpené kuracie prsia... to si nemyslím, že by bol taký problém. Guláš bol predvčerom. Tie opekané klobásky, alebo špekačky budú na olovrant. Jaternice sa tiež minuli včera. :D



Tá živánska nie je zlý nápad, lenže vždy keď robím dačo podobné, neviem sa trafiť do korenín a vždy je to bez chuti. Okrem toho, by som asi pre tých 10- tich "poriadnych" chlapov musela robiť aspoň na 3 pekáče. :)

A čo tá polievka? :) Žeby nejaká fazulová? :rolleyes:
Presne to som mala na mysli - fajná hustá fazuľová - chlapi to majú väčšinou radi. :)
Gabi03
24.07.09,12:10
Presne to som mala na mysli - fajná hustá fazuľová - chlapi to majú väčšinou radi. :)

No asi naozaj nebudem vymýšľať ďalej. Hoci mám tlakový hrniec, ktorý by mal polievočku veľmi rýchlo, asi dám už dnes napučať fazuľu, aby som nemusela polievku na niekoľkokrát variť. :)
m.hladka
24.07.09,12:19
Ja som dnes robila vyprážaný syr so šunkou a hranolky, ktoré dávam na pekáč s málo olejom do rúry. Mám ich rýchlo a bez vyprážaného zápachu v celej kuchyni.
To obdivujem, bábenky, že stíhate cez týždeň ešte aj piecť.
janasv
24.07.09,12:19
Ak tu niekde recept na Chips nugetky je, tak sorry, pre mňa je to novinka. :--- Ale dobrá inšpiráció. :)
U nás dnes zapekaný karfiól so smotanou a pečenými zemiakmi a zeleninová polievka, šalátik. Plus bábovka :---:---.
Kazu
24.07.09,13:23
Ja som dnes robila vyprážaný syr so šunkou a hranolky, ktoré dávam na pekáč s málo olejom do rúry. Mám ich rýchlo a bez vyprážaného zápachu v celej kuchyni.
To obdivujem, bábenky, že stíhate cez týždeň ešte aj piecť.

No ja som druhý plech ťahala z rúry o desiatej večer, takže tak to asi stíham:D:D A preto nám zostalo aj na dnes
m.hladka
26.07.09,08:31
No ja som druhý plech ťahala z rúry o desiatej večer, takže tak to asi stíham:D:D A preto nám zostalo aj na dnes
Tak to ťa obdivujem, ale nezávidim.
Ja som pečenie koláčov úplne vynechala, pretože aj tak som sa len ja s tým napchávala a odzrkadlilo sa to na váhe.

Dnes varí manžel: mäso na pive, hranolky, ryža.

Dobrú chuť všetkým k nedeľnému obedu.
tutiola
26.07.09,08:39
Mám doma syna a ten si teraz pýta same "špeciality". Včera granadýr a dnes francuzske zemiaky.:D
Xanti
26.07.09,08:58
Mám doma syna a ten si teraz pýta same "špeciality". Včera granadýr a dnes francuzske zemiaky.:D Mňaaaaam to by som si dala,
mňa dnes inšpiroval tento recept.... http://www.najrecepty.sk/story.php?id=4511 ... dúfam, že to bude aj jedlé, ale neni tam čo pokaziť si myslím. :D
Dáša_
26.07.09,09:09
Mňaaaaam to by som si dala,
mňa dnes inšpiroval tento recept.... http://www.najrecepty.sk/story.php?id=4511 ... dúfam, že to bude aj jedlé, ale neni tam čo pokaziť si myslím. :D

no toto je fakt prudko jedlé - robím na viac spôsobov. Nedávam vegetu, lebo ju nepoužívam, ale iné korenie a soľ.

Niekedy obalím v struhanke, niekedy v pšeničných klíčkoch, v zemiakových lupienkoch alebo aj bez obalu.
Naviac, v chladničke zmes vydrží dlhšie, takže robím čerstvé na obed, čerstvé na večeru. A ešte ostane aj na zajtra :)

(Nemôžem vysmažiť všetko narez, lebo sa kľudne vďaka synáčikovi stane, že na večeru nemáme čo jesť :D:D)
liba2
26.07.09,09:12
mňa dnes inšpiroval tento recept.... http://www.najrecepty.sk/story.php?id=4511 :D
Šťavnaté vysmážané kuracie rezne

Čo potrebujeme: 500g kuracie alebo morčacie prsia,1 kyslá smotana, vegeta, mleté biele korenie,1 vajce, 2 strúčiky cesnaku, strúhanku na obaľovanie, olej na vysmážanie

500 g kuracích alebo morčacích pŕs nakrájame na kúsky cca 5cmx5cm. Do nádoby dáme 1 kyslú smotanu /stačí asi na 1O kúskov/, trocha vegety, mletého bieleho korenia, 1 vajce a 2 strúčiky pretlačeného cesnaku. Dobre premiešame a do tohto poukladáme nakrájané kúsky mäsa a dáme aspoň na 1 hod. do chladničky. Potom jednotlivé kúsky obalíme v strúhanke a vysmážame. Vysmažené rezne nechám odtiecť z oleja na servítke. Rezne sú veľmi šťavnaté a chutné.
Xanti
26.07.09,09:15
Noooo už sa mi to smaží, a fakt nádherne to vonia. Slinky mi tečú ako doge. :D
liba2
26.07.09,09:17
Noooo už sa mi to smaží, a fakt nádherne to vonia. Slinky mi tečú ako doge. :D
Ja som práve včera počula na tento recept samé chvály :D
Tiež najbližšie vyskúšam.
Xanti
26.07.09,09:32
Ja som práve včera počula na tento recept samé chvály :D
Tiež najbližšie vyskúšam. No chýri neklamú, naozaj je to fajnové. Chrumkavé a šťavnaté mäsko. Nabudúce vyskúšam s bravčovým, ale pacovať budem dlhšie. :D
pasuliatko
26.07.09,11:44
;)
vasulka
26.07.09,12:44
:confused:...a čo zajtra na obed???
babka - ježibabka
26.07.09,13:54
Ja som dnes iba piekla koláče morušový a tvarohový s morušami. Ostatné dojedáme od včera (pečené mäso, ryža, uhorkový šalát (ten je dnešný). Ja budem mať (alebo aj nebudem) zajtra obed erárny - nemocničný, dedko bude mať to, čo mu dá nevesta a syn ide na týždňovku, tak nech sa stará. Ale to kura so smotanou niekedy vyskúšam.
bv_alexandra
27.07.09,06:40
MY sme mali včera na obed vyprážaný syrovo-šunkový špíz v cestíčku.:);)
Marína
27.07.09,06:50
MY sme mali včera na obed vyprážaný syrovo-šunkový špíz v cestíčku.:);)
To ma zaujíma o čom je reč.:)
Gabi03
27.07.09,06:51
A my sme mali včera to, čo som uvarila v sobotu. A budeme to mať ešte pár dní....
Polievku nie. Fazuľová sa minula. :)
andreaS
27.07.09,06:57
na obed bude zrejme kura s ryzou a salatom...

na veceru sa griluje ;) masko uz je napacovane... ako priloha bude kus-kus... vynikajuca a rychla priloha...
janaGT
27.07.09,07:26
u nás zo včera hov. polievka, kuracie prsíčka zapekané so syrom a zaliate sladkou smotanou + kyslá uhorka + ryža
bv_alexandra
27.07.09,14:32
To ma zaujíma o čom je reč.:)
Marínka,;):)
uplne jednoduché:
Nakrájať syr a šunku na také cca 2cmširoké kocečky. Napichať na špajdlu.
Urobiť si hustejšie cestičko z vajec a hladkej múky. Posoliť a pokoreniť, ja dávam aj trošku vegetky.
Potom tieto špízy obaliť v múke a následne obaliť v cestíčku a vypražiť. Je to balada. Chutí to úplne inak ako klasický vyprážaný syr.
Toto jedlo je pre mna spomienkou na detstvo
Ked sme s tatkom chodili vždy v sobotu na túru tak sme sa potm vždy zastavili v horskom hoteli a dali sme si špíz, ja som ho milovala.:D:);)
olybaba
27.07.09,15:53
nosina
27.07.09,16:02
ja mám chuť na plnenu papriku s knedlou alebo zemiaky zajtra to určite spravým mňam ;)
Bionda
27.07.09,16:23
ja som robila lístkové cesto- na spodok a na vrch a medzi boli kuracie psia v celku- ogrilované a cuketka so špenátom medzi. Pekne zapečené a bolo to veľmi chutné :D
Dáša_
27.07.09,16:29
synáčik si žiadal rizoto s mäskom, hráškom a kečupom, takže tak.
ALDA
27.07.09,17:41
Dnes: Vyprážané morčacie pečienky, zemiačky, uhorkový šalátik.
Dojedáme od soboty: Lúsková omáčka s kôprom, zemiačky, volské oko.
Zajtra nevarím, musíme všetko podojedať.

Všetkým v týchto teplých dňoch želám chuť do papkania a nezabudnite aj piť./nie alkohol:D/
liba2
27.07.09,18:12
Toto je moja obľúbená téma, prečítam si kto čo varí, varil, bude variť, vypijem pri tom kávičku a som najedená :D .
wagner
27.07.09,19:02
Toto je moja obľúbená téma, prečítam si kto čo varí, varil, bude variť, vypijem pri tom kávičku a som najedená :D .
Keby sa to aj mne darilo, tak by som nemala problém s váhou. Ja si zas pomyslím, že aj to by som mohla variť, aj to a aj iné a potom sa iba prejedám, keď tu varíte také dobroty a robíte mi chuť. Neviem či neprestanem chodiť do tejto témy, aby som nepriberala.
Marína
27.07.09,19:26
Marínka,;):)
uplne jednoduché:
Nakrájať syr a šunku na také cca 2cmširoké kocečky. Napichať na špajdlu.
Urobiť si hustejšie cestičko z vajec a hladkej múky. Posoliť a pokoreniť, ja dávam aj trošku vegetky.
Potom tieto špízy obaliť v múke a následne obaliť v cestíčku a vypražiť. Je to balada. Chutí to úplne inak ako klasický vyprážaný syr.
Toto jedlo je pre mna spomienkou na detstvo
Ked sme s tatkom chodili vždy v sobotu na túru tak sme sa potm vždy zastavili v horskom hoteli a dali sme si špíz, ja som ho milovala.:D:);)
Ďakujem Saška:), určite vyskúšam.
klarissa
28.07.09,07:28
Ja dnes niečo bezmäsité, široké rezance s tvarohom a možno aj zeleninová polievka.:)
Žabinka
28.07.09,10:29
Už dávno som nerobila (lebo je to trochu prácne, ale veľmi fajné) plnené kelové listy. Listy sparím, hrubšie časti jemne naklepem, zabalím do nich po plátku šunky a syra, obalím v trojobale, dá sa aj v cestíčku, ale to som neskúšala, vypražím a rýchlo spapám :D, aby ma niekto nepredbehol. :D:D Ako príloha sú najlepšie varené zemiačiky a paradajkový (alebo iný)šalát. Dnes poobede, keď bude menej teplo, sa do toho pustím, aby bolo na zajtra.
ZEvina
28.07.09,10:51
Dnes paradajková polievka so strúhaným syrom, dusená zelenina s oravskou slaninkou, zemiačiky, volské oko.
JarkaL
28.07.09,10:53
U nás dnes sójová polievka a halušky s tvarohom a popraženou cibuľkou.
Darina1234
28.07.09,10:57
U nas šampionova polievka, tekvicovy privarok, zemiaky a volske oko
pavla.p
28.07.09,11:01
a ktorého šampióna varíš?
Darina1234
28.07.09,11:16
Má tam byt dlžen , všakže
Blankake
28.07.09,11:19
Má tam byt dlžen , všakže
aj "ň" = šampiňónová :)
m.hladka
28.07.09,11:28
U nás dnes sójová polievka a halušky s tvarohom a popraženou cibuľkou.

Ako sa robí ta sójová polievka? Ď.
liba2
29.07.09,09:34
Keby sa to aj mne darilo, tak by som nemala problém s váhou. Ja si zas pomyslím, že aj to by som mohla variť, aj to a aj iné a potom sa iba prejedám, keď tu varíte také dobroty a robíte mi chuť. Neviem či neprestanem chodiť do tejto témy, aby som nepriberala.Zdenka, veď ja tiež tak uvažujem... aj to... aj to.... ale nakoniec zjem čo špajzá dá :D