erzet
29.07.10,13:47
Nejak si pozadu. Už dávno som sa preorientoval z piatku na stredu. V piatok sú rôzne akcošky a potom som to musel pokrývať výnimkami. Broskyňky som nevymenil. Banán nekomentujem.
Žabinka
29.07.10,12:43
Dnes boli vyprážané kuracie stehienka, nové maslové zemiačiky s petržlenovou vňaťkou, uhorkový šalát. Mňam, mňam.:)
janka51
29.07.10,12:57
Krúpová polievka s údenými rebierkami a bryndzové halušky. Ja som halušky vymenila za rebierka s chrenom a baranie rohy. Perfektné, štipľavé.
Oliwa
29.07.10,18:51
Dnes boli vyprážané kuracie stehienka, nové maslové zemiačiky s petržlenovou vňaťkou, uhorkový šalát. Mňam, mňam.:)
To je smútočné menu? :D Keď je to všetko v čiernom... Prepáč, nedalo mi to.
Ale vyzerá chutne. ;)
Tweety
29.07.10,18:54
Práve som dovarila( po prvýraz) baklažánovú nátierku, nedalo mi, jeden krajec chleba s ňou padol za obeť( mňam, to bola lahoda),:) ostatok odložím zajtra na raňajky.:) Len neviem, či si ten krajec nedá manžel aj syn. Chcem ešte aby zostalo, lebo nebudem mať čo odniesť dcére.
alla66
29.07.10,19:08
Dnes boli vyprážané kuracie stehienka, nové maslové zemiačiky s petržlenovou vňaťkou, uhorkový šalát. Mňam, mňam.

http://www.porada.sk/attachment.php?attachmentid=62208&d=1280407374
Žabinka, ty si ľaváčka?:);)

PS: tanierik nie je čierny:).... je z tvrdeného dymového skla;)
Oliwa
29.07.10,19:28
Jasnačka, že viem, že je dymový... :D
Ten nožík som si všimla tiež, ale nechcela som už radšej vyrývať ;).... Je položený /alebo je to fotom?/ naopak, alebo zúbkami naopak - ale veď toto je o nápadoch, nie o pravidlách stolovania... :D
alla66
29.07.10,19:36
neeeeeee...Kolega je ľavák a drží vidličku v pravej ruke.Tiež som to skúšala, mám "grambľavé" ruky:)všimla som si, že nie všetky veci ľaváci robia opačnou rukou.;)
Lubaba
29.07.10,19:53
a ešte niečo zostalo?
erzet
30.07.10,06:13
Francúzska polievka, bravčové rizoto, mala byť uhorka ale som ju vyčenčoval za šalát
Pridal som foto
hubatá
30.07.10,06:39
Takže popíšem to nasledovne .Sme 5 členná rodina , ide ma niekedy trafiť šľak z varenia a dnes som bola mimoriadne nesvoja , čo s hladnými krkmi keď prídeme domov.Moje príchody z práce sú zvyčajne o 16,30 hod.- 17,00 hod.
Mám sťaženú situáciu , lebo prichádzame väčšinou naraz všetci alebo postupne .A ja musím do hodiny stíhať .

Takže dnes sme prišli štyria naraz a ja v taškách nákup a všetko okolo mňa mrelo hladom , ešte aj moja svokra , ktorá je doma celý deň.
Prvá pomoc pre dvoch členov bola praženica s tatárskou omáčkou a k tomu bageta .Celkom diétne ;) K tomu sa pridal ďalší člen , aj ja si dám ..tak som vajec pridala .

Po pol hodine prišiel najmladší člen a po jeho otázke čo budeš variť ? Dostal odpoveď , zeleninovú polievku a šampiňónové rizoto a k tomu spravím uhorkový šalát .......on ..hmmm tak to mi radšej sprav maslovú bagetu so zeleninou ja si radšej dám to , z rizota som hladný:D

Takže u nás sa dnes varila zeleninová polievka ,šampiňónové rizoto /aj hráškom a mladou mrkvičkou/, uhorkový šalát .

P.S. Jááj Ty si chcela variť dnešný obed m.hladka? No tak som pridala obedo-večeru .Prepáč to som si všimla až teraz .:)


:rolleyes::rolleyes::rolleyes:
Ja som si vždy navarila deň dopredu a vyhla som sa tomu aby som varila pod takýmto nátlakom hladošov:
Kým som prišla z roboty, boli v hrncoch už len priškvarené zostatky, lebo hrnce sa samozrejme nikomu nechcelo umývať ....... takže to bol dobrý dôvod, aby akože nechali aj mame na dne hrnca .....

A tak som to vyškrabala a začítala sa v pohode do časopisu zistiť čo to budem vlastne variť. Keďže už nikoho nebolo doma, neznervózňovali ma búchajúce skrinky od linky a chladničky a nemiestne poznámky typu: "nemáme niečo dobrééé ????"
A potom pekne pomaličky v tichu domácnosti som začala variť na druhý deň.

(Ale pozor: také množstvo aby sa mohli chlapi ešte večer dodžgať a aj aby zostalo na ten "druhý deň", hlavne keď bolo niečo dobručkééé !!!):rolleyes::rolleyes::rolleyes:
Žabinka
30.07.10,08:04
http://www.porada.sk/attachment.php?attachmentid=62208&d=1280407374
Žabinka, ty si ľaváčka?:);)

PS: tanierik nie je čierny:).... je z tvrdeného dymového skla;)
Ja nie, to dcérka je ľaváčka, odfotila som jej porciu, tá je menšia, aby som náhodou nevyzerala ako pahltná.:D
m.hladka
30.07.10,08:23
Vyprážaný syr so šunkou a hranolky, objednali si to deti :---
Zdenka 0705
30.07.10,09:39
trisestri
30.07.10,10:02
calawen
30.07.10,10:06
zapekané zemiaky so špenátom a syrom
ZEvina
30.07.10,10:49
Bobovicová polievka s údenými kosťami a širokými domácimi rezancami (záhoráci vedia, o čom to je - v polievke musí ostať stáť lyžička :D) a jablkovo-černicová žemlovka - varené včera do 22,00 hod.
janka51
30.07.10,11:11
Plnený kapustný list s chlebikom, bez polievky...dnes by mi ju nikto nejedol.
MarcelkaT
30.07.10,11:19
Plnený kapustný list s chlebikom, bez polievky...dnes by mi ju nikto nejedol.



Janka, tak toto mám veľmi rada,......:)
wagner
30.07.10,12:15
Vyprážaný karfiol (keď nemám čas, tak vyprážam) a k tomu dusený kel na cibuľke- mňam:)
Dáša_
30.07.10,13:43
NIČ :D:D

Nejak sme sa pustili do veľkého upratovania, tak sa mi nechce aj variť. Ja som obedovala dve suche žemle s vodou. Čo obedoval manžel, to netuším :cool:
Gapo
30.07.10,13:58
Manželka mala meniny, takže bola karfiólová polievka s ovsenými vločkami, pečená kačka s dusenou kapustou a knedľou urobenou z receptov získaných tu. Knedľa bola tiež vynikajúca, prečo som ju doteraz kupoval?!?:confused:
Kapusty bolo viac, tak sa upečie krkovička a bude na druhý deň.;)
erzet
30.07.10,17:56
Polievka Šurdica, bravčová roláda, dusená ryža, čalamáda
erzet
30.07.10,17:59
Moja slaná kytica
calawen
30.07.10,18:19
tá je krásna, priam na zjedenie :---
hubatá
30.07.10,18:25
NIČ :D:D

Nejak sme sa pustili do veľkého upratovania, tak sa mi nechce aj variť. Ja som obedovala dve suche žemle s vodou. Čo obedoval manžel, to netuším :cool:


chudáčik ...... tak z takejto výživy mu ani golier na košeli nebude stáť !!!!
bettylou
31.07.10,09:36
baraní guláš - varíme vonku mňam
digehe1
31.07.10,14:19
:rolleyes::rolleyes::rolleyes:
Ja som si vždy navarila deň dopredu a vyhla som sa tomu aby som varila pod takýmto nátlakom hladošov:
Kým som prišla z roboty, boli v hrncoch už len priškvarené zostatky, lebo hrnce sa samozrejme nikomu nechcelo umývať ....... takže to bol dobrý dôvod, aby akože nechali aj mame na dne hrnca .....

A tak som to vyškrabala a začítala sa v pohode do časopisu zistiť čo to budem vlastne variť. Keďže už nikoho nebolo doma, neznervózňovali ma búchajúce skrinky od linky a chladničky a nemiestne poznámky typu: "nemáme niečo dobrééé ????"
A potom pekne pomaličky v tichu domácnosti som začala variť na druhý deň.

(Ale pozor: také množstvo aby sa mohli chlapi ešte večer dodžgať a aj aby zostalo na ten "druhý deň", hlavne keď bolo niečo dobručkééé !!!):rolleyes::rolleyes::rolleyes:



nemáme spoločnú domácnosť?????? presne ako u nás............
calawen
31.07.10,15:01
hubatá
31.07.10,16:16
nemáme spoločnú domácnosť?????? presne ako u nás............

Už som to písala v téme "srandičky", takže zopakujem len pre teba:

Vrátim sa z nákupu, položím tašky, vyzujem sa, prezlečiem do pracovného, vykladám nákup .... a kurník, chýba makovník !!!!
Oblečiem sa, obujem sa a kričím synovi: zabudla som v pekárni makovník idem preň !!!!
A on na to s kľudom: "ááále nikam nechoď, veď ja som ho už zjedol !!!"
m.hladka
31.07.10,19:38
Dnes boli bryndzové halušky so slaninkou a s acidkom.

Zajtra ražniči.

Dobrú chuť
taiko
31.07.10,20:30
Špaldove cestoviny s kokosovou omackou a sunkou. Doba pripravy asi 15 minut. Dodam aj recept ak bude treba :)
alla66
31.07.10,20:41
môžem poprosiť o recept? :)
taiko
31.07.10,20:47
vygooglite si "Cestoviny so šunkou a kokosovou omáčkou", mam tam presny postup aj s obrazkami. Nie som este opravneny sem fuknut linku
alla66
31.07.10,20:49
OK:)
zdenka131
31.07.10,20:49
vygooglite si "Cestoviny so šunkou a kokosovou omáčkou", mam tam presny postup aj s obrazkami. Nie som este opravneny sem fuknut linku

http://www.jedloakopriatel.sk/
alla66
31.07.10,20:50
vygooglite si "Cestoviny so šunkou a kokosovou omáčkou", mam tam presny postup aj s obrazkami. Nie som este opravneny sem fuknut linku


http://www.jedloakopriatel.sk/cestoviny-so-sunkou-a-kokosovou-omackou/
mysimis
01.08.10,10:12
Dnes som varila tekvicový prívarok, nové zemiaky s cibuľkou a hovädziu roštenku na hročici a práve sa pečie sypaný tvarohový koláč.
taiko
01.08.10,10:15
my sa chystame spachat hraskovu polievku s matou a kokosovym mliekom a pecene vrchne morcacie stehno (velikeeeee), ktore celu noc odpocivalo v chladnicke naspikovane cesnakom a namarinovane v olivovom oleji s tymianom a salviou.
pepsikova
01.08.10,10:17
...štrudľa lenivej ženy je už upečená, v trúbe sa morduje bravčové, nakrájané na plátky,namočené v oleji, naukladané na plech, zasypané nakrájanou cibuľou, paprikou a rajčinou, posypané karím a soľou..čo z toho bude, neviem, ale vonia to krásne..a ryža.....

a dobrú chuť vám prajem...a krásnu nedeľu..slnko zase nevie, čo so sebou,pečie odušu..
mysimis
01.08.10,10:19
Pepsi, prosím Ťa čo je štrúdľa lenivej ženy?
calawen
01.08.10,12:46
Rosti a pridávam foto, ako to robím...
pepsikova
01.08.10,12:58
Pepsi, prosím Ťa čo je štrúdľa lenivej ženy?

..no čo ja viem?..recept som dostala od mojej kamky a moja suseda povedala, keď som jej dala ochutnať, že je to " recept, ktorý robia lenivé ženy, keď sa im nechce štrudlové cesto naťahovať po kuchyni"..tak..
..tu je :..40 dg hladká múka, 1 vajce, 14 lyžíc studenej vody, 1 Cera- stuž. pokr, tuk..všetko spolu spracovať, z bochníka urobiť 3 až 5 bochníčkov, na tenko rozvalkať, naplniť a zavinúť ako štrudlu...upiecť, vybrať, pocukriť a zjesť...
Danielle369
01.08.10,13:47
http://www.receptar.sk/index.php?ID=18&SubID=2&recID=321902327
aj ja rada robím lenivú ženu..ked som fakt lenivá:)
Dnes slepačia polievka s pečeňovými knedličkami , pečené rebierka, pečené zemiaky a šalát bol mix..paradajka, paprika,cibula
erzet
01.08.10,13:53
pepsikova
01.08.10,14:57
.a na večeru bude smažené nič bez chleba na odvrátenej strane mesiaca, k tomu buchty , šlahané cez plot a ako dezert vysmážané obočie z dážďofky...lebo som fakt lenivá...
taiko
01.08.10,15:07
my sa chystame spachat hraskovu polievku s matou a kokosovym mliekom a pecene vrchne morcacie stehno (velikeeeee), ktore celu noc odpocivalo v chladnicke naspikovane cesnakom a namarinovane v olivovom oleji s tymianom a salviou.
morku sme uz zjedli, takze ziadne foto nebude, ale polievocku mam
mysimis
01.08.10,15:51
..no čo ja viem?..recept som dostala od mojej kamky a moja suseda povedala, keď som jej dala ochutnať, že je to " recept, ktorý robia lenivé ženy, keď sa im nechce štrudlové cesto naťahovať po kuchyni"..tak..
..tu je :..40 dg hladká múka, 1 vajce, 14 lyžíc studenej vody, 1 Cera- stuž. pokr, tuk..všetko spolu spracovať, z bochníka urobiť 3 až 5 bochníčkov, na tenko rozvalkať, naplniť a zavinúť ako štrudlu...upiecť, vybrať, pocukriť a zjesť...


Ďakujem za recept, určite vyskúšam a dám vedieť ako to dopadlo:)
alabut
01.08.10,18:24
Same uzitocne veci na teple i chladne dni. Zo vsetkeho naklast do misky a s chutou skonzumovat.

http://www.porada.sk/picture.php?albumid=492&pictureid=13765
Kazu
01.08.10,19:14
Dnes som sa vyšantila v kuchyni. Snažíme sa variť diétne, lebo nevesta kojí ale dnes som manželovi urobila takú mäsovú nediétnu, neveste diétnu polievku, neveste kuracie prsia, varené zemiačky, hlávkový šalát a pre ostatných pečené kura, plnku, rezne z kurací horných nôh, ryža na spôsob zeleninového rizota, uhorkový šalát a po obede puding s banánmi a piškótami. Máme skorú odrodu jabĺk. Hovoríme im Anny jabka. Zobrali sme už dva veľké hrnce jabĺk a robili sme tej najmalinkatejšej presnidávku. Dnes manžel priniesol ešte také menšie vedro, tá trojročná ich zbadala a žobronila, že chce koláčik. Vedela som, že chce štrúdľu. Vytiahla som lístkové cesto z mrazničky a dala som sa čistiť jablká. Prvú štrúdľu som urobila takú malú, rýchle upiekla aby teda mohla jesť. Sadla si von ku stolu a natešená vyjedala.:--- Prišiel manžel a vraví, aby mu dala ochutnať. Skoro jej oči vypadli, chytila tanier, odtiahla zo stola a vyčítavo hovorí: To je taký malý koláčik, ty by si mi aj prst odkusol. Počkaj chvíľu, tebe babka pečie veľký koláč :D Ten jej malý koláčik bola asi dvadsať centimetrová štrúdľa a zbodla ju celú :--- Dojedla, tým sa jej záujem o koláčiky skončil a babka poď sa hrať. A babka mala ešte dve štrúdle robiť:)
hubatá
01.08.10,19:22
Same uzitocne veci na teple i chladne dni. Zo vsetkeho naklast do misky a s chutou skonzumovat.

http://www.porada.sk/picture.php?albumid=492&pictureid=13765



;)...... my vidíme aj neviditeľný koňakový špic !!!!;)
trisestri
02.08.10,09:51
calawen
02.08.10,10:42
cestoviny s červenou omáčkou...
Zdenka 0705
02.08.10,11:05
Dostala som stonkový zeler, tak prvý raz v živote :) skúšam.
Stonkový zeler s bešamelovou omáčkou, už som to šupla do rúry, tak som zvedavá.
m.hladka
02.08.10,11:51
Dnes: Rezance s makom
Zdenka 0705
02.08.10,12:10
Dostala som stonkový zeler, tak prvý raz v živote :) skúšam.
Stonkový zeler s bešamelovou omáčkou, už som to šupla do rúry, tak som zvedavá.
Super som si pochutila :) ... ešte uhorkový šalátik s jogurtom... a kvetinky na stole v lete nesmú chýbať ;)
taiko
02.08.10,12:25
z toho morcacieho maska zo vcera sa nam trosku zvysilo, tak som poobrezaval kost, na olivovom oleji oprazil cuketu, fukol som tam to masko a vypek z neho. Potom som pridal spaldove cestoviny, ktore som si predvaril. spolu som to este trosku povaril a mnamoza prevelika. Myslim, ze to bude dobre z akehokolvek peceneho masa
erzet
02.08.10,18:29
31. týždeň
erzet
02.08.10,18:32
Polievka kelová so zemiakmi, bravčové na smotane, kysnutá knedľa
lavanda
02.08.10,19:30
Jáááj, ja som dnes mala rýchlo navarené...dojedali sme svadobné zvyšky - rezníky, pečené stehienka, vyprážaný karfiolík, rôzne šalátiky...no a svadobné koláčiky, napiekol nám ich jeden pán z Ivanky, boli mňamikové, nech sa páči, ponúknite sa aj vy:).
erzet
02.08.10,20:02
Jáááj, ja som dnes mala rýchlo navarené...dojedali sme svadobné zvyšky - rezníky, pečené stehienka, vyprážaný karfiolík, rôzne šalátiky...no a svadobné koláčiky, napiekol nám ich jeden pán z Ivanky, boli mňamikové, nech sa páči, ponúknite sa aj vy:).
Už mám obkúsaný aj olízaný monitor
hnedoočka
02.08.10,20:06
Jáááj, ja som dnes mala rýchlo navarené...dojedali sme svadobné zvyšky - rezníky, pečené stehienka, vyprážaný karfiolík, rôzne šalátiky...no a svadobné koláčiky, napiekol nám ich jeden pán z Ivanky, boli mňamikové, nech sa páči, ponúknite sa aj vy:).


...ten vľavo dole, karamelový....si prosííííím!!!!:---
m.hladka
02.08.10,20:24
ďakujem, lahodičkové
erzet
02.08.10,20:27
Ja si nevyberám, beriem čo dajú alebo čo uchmatnem.
hnedoočka
02.08.10,20:30
aj ja som dnes mala super obed ,ale neviem ,kde mám USB kábel, tak prezradím neskôr....dúfam, že neporuším žiadne pravidlo porady .....;)
adi11
02.08.10,20:31
ja bych z kazdeho kustik ochutnat stela
adi11
02.08.10,20:31
z tej svadbovej krabice
erzet
02.08.10,20:50
aj ja som dnes mala super obed ,ale neviem ,kde mám USB kábel, tak prezradím neskôr....dúfam, že neporuším žiadne pravidlo porady .....;)
Za to že nevieš kde máš USB kábel žiadne pravidlo asi neporušíšmimotemy
Halli
02.08.10,20:58
Dokelúúú, toto je strašná téma na večer, zakazujem si sem kukať http://www.beruska8.cz/smajlici/male2/27.gif

:D:D
bobino38
03.08.10,05:07
...to ja mám problém kukať na telku keď ide Bez servítky, to musím stále vybrakovať chladničku:-)
Zdenka 0705
03.08.10,05:26
...a ja som si uchmatla od lavandy včera večer jeden a schovala na dnešné ránko ku kávičke...:)
calawen
03.08.10,05:40
zeleninové rizoto bude dnes (dúfam, že sa mi podarí uvariť túto natural ryžu - nech dám aj 2 - 3násobné množstvo vody v pomere ku ryži, aj tak je stále tvrdá :confused:)
m.hladka
03.08.10,06:27
ja to varím zajtra,
hľadaj na porade ako variť ryžu, je tu jedna veľká téma o tom
m.hladka
03.08.10,06:28
Dnes: Kurča na paprike s kolienkami (nie ženskými)
taiko
03.08.10,07:01
Dnes na obed: losos len tak upeceny v rure (20 minut 180 stupnov), k tomu fajna koprova omacka z ovseneho mlieka a ryza. Pri troske koordinacie za 20 minut vsetko hotove
taiko
03.08.10,07:03
Dnes: Kurča na paprike s kolienkami (nie ženskými)
no ved ale ak su nejake zenske kolienka na blizku, to ten spolocny obed hned lepsie chuti. :)
taiko
03.08.10,07:10
zeleninové rizoto bude dnes (dúfam, že sa mi podarí uvariť túto natural ryžu - nech dám aj 2 - 3násobné množstvo vody v pomere ku ryži, aj tak je stále tvrdá :confused:)
skus pozret tuto http://zdravie.pluska.sk/zdravie/vyziva/ako-uvarit-ryzu-natural.html. Pozeram ze tam chcu fuknut aj vegetu, tak to teda pardon. Trocha kurkumy, ci kari urcite urobi lepsiu sluzbu stravnikovi a aj jeho traveniu. A uz nehovorim o tom aka je to pastva pre oci. (takto nejako vyzera dusena zeleninka s kurkumou http://www.jedloakopriatel.sk/zeleninove-ranajky/)
Oliwa
03.08.10,07:17
Dnes som sa vyšantila v kuchyni. Snažíme sa variť diétne, lebo nevesta kojí ale dnes som manželovi urobila takú mäsovú nediétnu, neveste diétnu polievku, neveste kuracie prsia, varené zemiačky, hlávkový šalát a pre ostatných pečené kura, plnku, rezne z kurací horných nôh, ryža na spôsob zeleninového rizota, uhorkový šalát a po obede puding s banánmi a piškótami. Máme skorú odrodu jabĺk. Hovoríme im Anny jabka. Zobrali sme už dva veľké hrnce jabĺk a robili sme tej najmalinkatejšej presnidávku. Dnes manžel priniesol ešte také menšie vedro, tá trojročná ich zbadala a žobronila, že chce koláčik. Vedela som, že chce štrúdľu. Vytiahla som lístkové cesto z mrazničky a dala som sa čistiť jablká. Prvú štrúdľu som urobila takú malú, rýchle upiekla aby teda mohla jesť. Sadla si von ku stolu a natešená vyjedala.:--- Prišiel manžel a vraví, aby mu dala ochutnať. Skoro jej oči vypadli, chytila tanier, odtiahla zo stola a vyčítavo hovorí: To je taký malý koláčik, ty by si mi aj prst odkusol. Počkaj chvíľu, tebe babka pečie veľký koláč :D Ten jej malý koláčik bola asi dvadsať centimetrová štrúdľa a zbodla ju celú :--- Dojedla, tým sa jej záujem o koláčiky skončil a babka poď sa hrať. A babka mala ešte dve štrúdle robiť:)
Chcela by som byť Tvojou nevestou alebo vnučkou. :D:D:D
Ak budeš mať záujem adoptovať si ďalšieho stravníka, daj vedieť... :):---;)
miky64
03.08.10,07:55
dnes bude zeleninove lečo/z čerstvych ingrediencii/ s udenym mäskom a opekane zemiačiky
jozka56
03.08.10,08:19
Dnes varím bielu šošovicovú polievku, halušky s vajcom a kyslou uhorkou.
calawen
03.08.10,08:27
skus pozret tuto http://zdravie.pluska.sk/zdravie/vyziva/ako-uvarit-ryzu-natural.html. Pozeram ze tam chcu fuknut aj vegetu, tak to teda pardon. Trocha kurkumy, ci kari urcite urobi lepsiu sluzbu stravnikovi a aj jeho traveniu. A uz nehovorim o tom aka je to pastva pre oci. (takto nejako vyzera dusena zeleninka s kurkumou http://www.jedloakopriatel.sk/zeleninove-ranajky/)

Tak, už to mám hotové, s tým kari to bol dobrý nápad... Najprv som premyla ryžu, potom som ju podusila na oleji (žiaľ olivový došiel včera), nakoniec zaliala dvojnásobným množstvom vody a rozdrvila bujón, nebolo dosť mäkké, tak som pridala ešte vodu - potom to bolo ok. Na masle som podusila mrazenú zeleninu (trio - mrkva, hrášok, kukurica), zasypala kari korením a pridala provensálske korenie a nakoniec som prisypala tú udusenú ryžu. (nezvyk na mňa, lebo obvykle to robím tzv. eintopf = všetko spolu)...
taiko
03.08.10,09:33
Tak, už to mám hotové, s tým kari to bol dobrý nápad... Najprv som premyla ryžu, potom som ju podusila na oleji (žiaľ olivový došiel včera), nakoniec zaliala dvojnásobným množstvom vody a rozdrvila bujón, nebolo dosť mäkké, tak som pridala ešte vodu - potom to bolo ok. Na masle som podusila mrazenú zeleninu (trio - mrkva, hrášok, kukurica), zasypala kari korením a pridala provensálske korenie a nakoniec som prisypala tú udusenú ryžu. (nezvyk na mňa, lebo obvykle to robím tzv. eintopf = všetko spolu)...
takto podobne to robim ja. ja niekedy este pred prisypanim ryze fuknem do tej zeleniny pomarancovu/grapefruitovu/limetkovu stavu a tu prisypanu ryzu s tym este minutecku podusim/povarim. Len ked tam davam tie ovocne stavy, tak sa tam podla mna viac ako kari hodi cerstvy zazvor a cesnak.
calawen
03.08.10,09:43
takto podobne to robim ja. ja niekedy este pred prisypanim ryze fuknem do tej zeleniny pomarancovu/grapefruitovu/limetkovu stavu a tu prisypanu ryzu s tym este minutecku podusim/povarim. Len ked tam davam tie ovocne stavy, tak sa tam viac ako kari hodi cerstvy zazvor a cesnak.

vidíš, na sladko (myslím tým tie ovocné šťavy) som ešte nerobila;)
taiko
03.08.10,09:51
vidíš, na sladko (myslím tým tie ovocné šťavy) som ešte nerobila;)
MNoooo, to nie je uplne na sladko. Tie citrusy, zazvor a cesnak, to je taky prijemny mix. Nie je to vyslovene sladke. Inac v podobne omacke (do ktorej pridam este sezamovy olej a med) marinujem maska a tuhsie ryby ako zralok, ci mecun.
ZEvina
03.08.10,11:06
Dnes bol lúskový prívarok, fašírky.
Tweety
03.08.10,11:08
Dnes bola lúskový prívarok, fašírky.
Idem nachystať pác na zajtrajšie morčacie prsíčka na kari.
ZEvina
03.08.10,11:19
ups! Tweety.... som Ti dáko skočila do marinády... :D:D
taiko
03.08.10,11:22
Dnes na obed: losos len tak upeceny v rure (20 minut 180 stupnov), k tomu fajna koprova omacka z ovseneho mlieka a ryza. Pri troske koordinacie za 20 minut vsetko hotove
No a tu to mame. Nie nie nie, to nie su svaby v tej koprovke. Len som ju miesto muky, ci skrobu zahustil ovsenymi vlockami.
Tweety
03.08.10,11:36
ups! Tweety.... som Ti dáko skočila do marinády... :D:D
Nie Ty, ale ja som skákala.:---
2009
03.08.10,11:51
No a tu to mame. Nie nie nie, to nie su svaby v tej koprovke. Len som ju miesto muky, ci skrobu zahustil ovsenymi vlockami.


To vyzerá dobre :)
Deganova
03.08.10,13:20
Ak chcem mať hustú šťavu pod mäsom, alebo idem variť mäso s prídavkom smotany (napr. paprikáš, segedín), nedávam múku, ale spolu s mäsom (jem výlučne hydinu) dám dusiť 1-2 PL ovsených vločiek.
hubatá
03.08.10,14:47
Dnes na obed: losos len tak upeceny v rure (20 minut 180 stupnov), k tomu fajna koprova omacka z ovseneho mlieka a ryza. Pri troske koordinacie za 20 minut vsetko hotove


.....aké je to ovsenné mlieko?
hubatá
03.08.10,14:51
Záhorácka trojprdová, slivkový béleš a snáď do večere vydržia aj puberťáci.
calawen
03.08.10,17:59
.....aké je to ovsenné mlieko?

to je náhrada mlieka, robená v tomto prípade z ovsu, bežne sú aj sójová náhrada a pohánková náhrada (čo poznám z obchodov)...
erzet
03.08.10,18:39
Hŕstková polievka. makový závin
Zvalik
03.08.10,19:02
hlavne ten makový závin by som si dala, mňam!
erzet
03.08.10,19:14
Neskoro
Zvalik
03.08.10,19:15
škoda....!
hnedoočka
03.08.10,19:40
aj ja som dnes mala super obed ,ale neviem ,kde mám USB kábel, tak prezradím neskôr....dúfam, že neporuším žiadne pravidlo porady .....;)



našiel sa kábel takže to bol vlastne včerajší obed.....:)

http://www.porada.sk/1470729-post405.html
Halli
03.08.10,20:05
Dokelúúú, toto je strašná téma na večer, zakazujem si sem kukať http://www.beruska8.cz/smajlici/male2/27.gif

:D:D


..vôbec sem nekukááám :eek:

http://www.beruska8.cz/smajlici/male2/39.gif
Marína
03.08.10,21:29
Slavulík, môžeš, ale so zlepenými očami.:D
Lubaba
03.08.10,21:34
Hŕstková polievka. makový závin
ten makový by bodol...
Lubaba
03.08.10,21:36
dnes bola krkovička bravčová - cigánpečená a ešte pre vnukov klasika - pečené kurča, ryža s hráškom a uhorka pre staršieho a mladší k tomu nič, ale zase bola dupľa.
Halli
03.08.10,21:42
jozka56
03.08.10,21:46
Dnes vnučenka stíhala obed, nechcela halušky s vajcom, tak mala halušky so smotanou a kryštálovým cukrom:)
taiko
03.08.10,21:52
Ludia zlati, nejeme my tu nahodou malo ryb? Ne ne, nechcem poukazovat na toho lososa, co som dnes postol. Len sa mi zda ze je malo rybiciek medzi tymi laskominkami (pre vychodnarov - lakocinkami), co tu varime. A ryby su vacsinou hotove do 15-20 minut, co by vam drahe zeny, drahe mamy mnohokrat ulahcilo zivot.
jozka56
03.08.10,22:03
taiko, ja osobne ryby jedávam veľmi málo.... ale odkedy poznám pangasia, tak ryby aspoň 1x za mesiac:D
taiko
03.08.10,22:05
juuuj, moja. to by malo vraj byt dva-krat do tyzdna. A nie som si isty ci pangasius je ta spravna volba. Ved mame vselijake ine fajne ryby, dokonca niektore aj nase domace
Marína
03.08.10,22:07
Jožka, tak toho ja zas nemusím, ale losos a hoki u nás "ide".;)
jozka56
03.08.10,22:16
losos sa mi nikdy nepodaril...ale som rada, že rybka nie je raz za rok na vianoce...
taiko
03.08.10,22:34
zoberieme janske sklo, spodok vymastime troskou!!! oleja poukladame tam lososa, posypeme koprom a pecieme v rure zakryte 15-20 minut na 175-180 stupnov. Tentokrat sa to urcite podari :-)
jozka56
03.08.10,22:42
...dobre, skúsim.ale nie je nad rezeň...ale sa hovorí, že zdravie ma prednosť:D
taiko
03.08.10,22:46
Oooo, rezen mozem aj ja veru. To zase prrrr. Mnam, fajny s uhorkovym salatikom.
taiko
04.08.10,05:29
spaldove cestoviny s cottage syrom/tvarohom rozmiesanym s troskou olivoveho oleja a kopou pazitky
Zdenka 0705
04.08.10,05:38
Inšpirovaná taikom som vytiahla z mrazničky dva filety lososa. Na prvý pokus skúsim potrieť marinádou: cesnak rozotriem s troškou morskej soli, pridám pár kvapiek olivového oleja a veeeľa čerstvej petržlenovej vňate. Pokvapkám citr. šťavou a dám piecť. Môže byť?
taiko
04.08.10,05:54
Hmm, ja som losos s cesnakom este nekombinoval. Trosku sa bojim, ze sa tam stretnu dve silne chute lososa a cesnaku. Na druhej strane ale, vsetko treba skusit. :-)
Dáša_
04.08.10,05:59
ked mne sa aj kôpor zdá na lososa silná chuť. zrejme je to originál švédske, ale mne na lososovi najviac chuti iba soľ a maslo.
taiko
04.08.10,06:02
No si ma dostala teraz. Som si uvedomil, ze sa toho cesnaku podvedome bojim asi len pre to, ze som to este neskusil :-). Zdenka hor-sa do toho cesnaku a daj vediet ake to bolo
2009
04.08.10,06:09
Lososa si robievam často. Vlastne mimo leta aj 2x do týždňa a pstruha tiež. Ale iba pre seba moja rodinka je rybu iba na Vianoce. Tú svoju porciu vždy vrazím do mikrovlnky /na gril. Je to rýchle nedá sa to pokaziť. U lososa vždy vymýšľam vďačne naberie chuť všetkého čo tam dám. Kôpor a špenát môže byť ale cesnak ho pokazí. Moja skúsenosť. Ale 100 ľudí 100 chutí :)
taiko
04.08.10,06:12
Ludia a nezavru nas, ze tu takto mimo temu blabotame?
2009
04.08.10,06:14
:rolleyes: Oni nám to odpustia :D:D
calawen
04.08.10,06:17
Dnes bude bravčové dusené na zelenine (mrkva, kaleráb, hrášok)
hnedoočka
04.08.10,06:19
určite...ja mám rada ryby a toto je poučné....
Zdenka 0705
04.08.10,06:44
No, ja cesnak dávam všade, kde len môžem, ako sa vraví, "cesnaku nie je nikdy dosť" :D ... teraz som si prešla recepty na nete, a dá sa...ale každému chutí niečo iné, to je pravda
hubatá
04.08.10,07:19
Ludia zlati, nejeme my tu nahodou malo ryb? Ne ne, nechcem poukazovat na toho lososa, co som dnes postol. Len sa mi zda ze je malo rybiciek medzi tymi laskominkami (pre vychodnarov - lakocinkami), co tu varime. A ryby su vacsinou hotove do 15-20 minut, co by vam drahe zeny, drahe mamy mnohokrat ulahcilo zivot.


:)Morským rybám neverím:
ak sú lacné je tu riziko že pochádzajú zo zamorených oblastí a medzi ne patria aj všetky pozametané ryby z paluby, predávané ako filé. Najväčšie riziko pre mňa predstavujú všetky konzervované rybie výrobky. Viď posledne Mexický záliv - koľko krajín sa v okolí ropnej katastrofy živí rybolovom!!!
A naše alebo české sladkovodné ryby bežne živé nedostaneš iba vo veľkých obchodných reťazcoch. Sú nekresťansky drahé, ak si prepočítaš koľko odpadu je z nich a koľko čistého mäsa ti zostane na tanieri.

Najlacnejšie a najzdravšie sú ryby (aj malé plevelné ako napr. ostriež, väčšie belice) darované od rybára ktorého zazriete pri prechádzke a vidíte ako zúfalo bičuje potok udicou. "Tichí blázni" radi za menší peniaz aj predajú, aspoň troška si privyrobia na výživu rybiek a znížia náklady na svoj koníček. :)
taiko
04.08.10,07:39
jozka56
04.08.10,07:44
taiko, tak založ novú tému
erzet
04.08.10,07:52
:)Morským rybám neverím:
ak sú lacné je tu riziko že pochádzajú zo zamorených oblastí a medzi ne patria aj všetky pozametané ryby z paluby, predávané ako filé. Najväčšie riziko pre mňa predstavujú všetky konzervované rybie výrobky. Viď posledne Mexický záliv - koľko krajín sa v okolí ropnej katastrofy živí rybolovom!!!
A naše alebo české sladkovodné ryby bežne živé nedostaneš iba vo veľkých obchodných reťazcoch. Sú nekresťansky drahé, ak si prepočítaš koľko odpadu je z nich a koľko čistého mäsa ti zostane na tanieri.

Najlacnejšie a najzdravšie sú ryby (aj malé plevelné ako napr. ostriež, väčšie belice) darované od rybára ktorého zazriete pri prechádzke a vidíte ako zúfalo bičuje potok udicou. "Tichí blázni" radi za menší peniaz aj predajú, aspoň troška si privyrobia na výživu rybiek a znížia náklady na svoj koníček. :)
Keď to budeš brať takto tak nemôžeš jesť nič. Na "Porade" som čítal o párkoch, svokor bol tam, kde sa robí čalamáda, počul som o sekanej, o pekárňach, ako sa pestuje zelenina, ovocie, ako sa chovajú kurence...
hubatá
04.08.10,08:02
to je fakt: už aj veľké rybárske farmy chovajú ryby na granulách a nie na kukurici.....
taiko
04.08.10,08:03
mimotemyzlezaradilDrahi kolegovia. je otazkou ci je tato diskusia o rybkach hodna novej temy, v kazdom pripade je vsak tato tema o tom "co dnes bude na obed." Mea culpa, mea culpa, mea maxima culpa, ze som tento odklon zavinil. Nie je problem odklonit sa zo spravnej cesty, dolezite je, sa na nu zas vratit, takze sup sup, "Co dnes na obed?"zlezaradilmimotemy
hubatá
04.08.10,08:12
Takže u nás:
bez polievky a tekvicová omáčka, fašírka a chlieb
jozka56
04.08.10,08:28
tú fašírku a chleba by som brala, ale tekvicu neľúbim
adam
04.08.10,08:45
U nás rezne naopak... bez polievky, tá je od včera ( šošovicová )
m.hladka
04.08.10,08:57
mimotemyzlezaradilDrahi kolegovia. je otazkou ci je tato diskusia o rybkach hodna novej temy, v kazdom pripade je vsak tato tema o tom "co dnes bude na obed." Mea culpa, mea culpa, mea maxima culpa, ze som tento odklon zavinil. Nie je problem odklonit sa zo spravnej cesty, dolezite je, sa na nu zas vratit, takze sup sup, "Co dnes na obed?"zlezaradilmimotemy

Ďakujem za poriadok v tejto téme.
Po prečítaní mimo témy (aj keď ...) bola by som skoro dnes obeda :mee:
Zdenka 0705
04.08.10,10:22
Losos je ozaj delikatesa :) Ten cesnačik nebol skoro ani cítiť, dala som aj kúštik zázvoru. Pod zemiaky pórik a trošku rozmarínu navrch.
Všetkého opatrne, len rybku som musela skôr vybrať, lebo zemiakom dlhšie trvalo, kým boli mäkké.
Marína
04.08.10,10:43
jozka56 (http://www.porada.sk/member.php?u=54597) Dnes, 12:16 A
losos sa mi nikdy nepodaril...ale som rada, že rybka nie je raz za rok na vianoce...

Jožka, nám asi najviac chutí príprava lososa na čerstvom tymiáne, viď aj názorná ukážka http://www.porada.sk/1097091-post373.html
Ak nemáš čerstvý, stačí aj sušený, dobre je ho chvíľku najprv macerovať v olivovom oleji.
jozka56
04.08.10,15:29
...Marína vyskúšam:D
Zdenka 0705
05.08.10,06:06
Dnes zapekaná cukina, plnená ryžou a šunkou.
calawen
05.08.10,06:12
Izuzan
05.08.10,07:01
tak dnes na obed bude: zeleninová polievka a karfiol zapekaný so šunkou a syrom
m.hladka
05.08.10,07:01
Kuracie prsia s tromi rôznymi syrmi + ryža a čerstva zeleninka
ZEvina
05.08.10,09:17
Včera som zavárala 31 pohárov uhoriek, tak dnes na obed len narýchlo: krvavničky a jaterničky z mraziaka, zemiačiky a čalamáda.
lujza.j
05.08.10,09:31
Včera som zavárala 31 pohárov uhoriek, tak dnes na obed len narýchlo: krvavničky a jaterničky z mraziaka, zemiačiky a čalamáda.
mimotemyaj ja chcem mat v mrazáku také mňamky:D normálne mi slinky tečúúúú:D:D:---;)
erzet
05.08.10,10:01
Jarná zeleninová polievka, vyprážané rybie file, zemiaková kaša, šalát
calawen
05.08.10,10:04
Grécky (Krétsky) šalát http://varecha.pravda.sk/recepty/grecky-kretsky-salat/8004-pouzi.html

Feta syr som nemala, dala som Urdu a práve tá chutila malému, iné nejedol...
Zdenka 0705
05.08.10,12:42
Dnes zapekaná cukina, plnená ryžou a šunkou.
... nech sa páči, kto si dá? ;)
Gapo
05.08.10,12:55
Ja som robil podobné ako Zdenka 0705. Zapečený baklažán s plnkou z vnútra baklažánu a mrkvy, obložené zemiakmi. Bohužiaľ foto je nemožné, už je v bruchu:D
Zajtra, kapustné fliačky.
jozka56
05.08.10,13:04
Dnes sa o obed postarala vnučka, kúpila pizzu a grécky šalát, pochutili sme si:)
janka51
05.08.10,13:50
...segedínsky guláš, knedľa...
adi11
05.08.10,14:52
U nas bola tekvicova omacka a patizonove placky s tatarkou.
ondrejvla
05.08.10,15:09
Dnes vnučenka stíhala obed, nechcela halušky s vajcom, tak mala halušky so smotanou a kryštálovým cukrom:)

Krásna fantázia starej mamy. :)
osky
05.08.10,19:03
Krásna fantázia starej mamy. :)

mne moja neboha stara mama robievala halusky s Grankom.
to bola tiez fantazia........mnam.
Oliwa
05.08.10,19:22
Vidieť, že je sezóna cukín či cukiet, tekvíc, baklažánov, patizónov... Aj ja som robila včera večer /k dnešnému obedu/ cukiny plnené mletým mäskom, rajčinkami, paprikou, cibuľkou, cesnakom, korením, posypané syrom a deti si k tomu na obed upiekli čerstvé zemiačiky...
Foto net, obed net...:) Iba ak by som odfotila prázdne plechy...:D
A na zajtra idem urobiť krémovú tekvicovú polievočku...
Nech je to také tématické... :)
Zajtra bude variť muž - v lepšom prípade objedná deťom pizzu, čo by ich určite potešilo, keďže dcéra má narodeniny... Kým prídem z práce - prežijú... Majú čerstvú vianočku a v chladničke je torta "višňová láska"...
Zdenka 0705
06.08.10,07:14
Dnes taktiež tekvicová krémová polievka, veru tých tekvíc a cukín som dostala aj ja, takže všetko treba "schosňovať", zvlášť keď je to z domácej bio záhradky.
Na zajtra k obedu bravčové kapsy s kyslou kapustou.
evuš
06.08.10,08:30
Vidieť, že je sezóna cukín či cukiet, tekvíc, baklažánov, patizónov... Aj ja som robila včera večer /k dnešnému obedu/ cukiny plnené mletým mäskom, rajčinkami, paprikou, cibuľkou, cesnakom, korením, posypané syrom a deti si k tomu na obed upiekli čerstvé zemiačiky...
Foto net, obed net...:) Iba ak by som odfotila prázdne plechy...:D
A na zajtra idem urobiť krémovú tekvicovú polievočku...
Nech je to také tématické... :)
Zajtra bude variť muž - v lepšom prípade objedná deťom pizzu, čo by ich určite potešilo, keďže dcéra má narodeniny... Kým prídem z práce - prežijú... Majú čerstvú vianočku a v chladničke je torta "višňová láska"...

Dievčence, ak máte veľa cukín, perfektná je aj cukina : plech vyložiť papierom na pečenie, naň poukladať na kolieska nakrájanú cukinu /hrúbka 1-1,5 cm/ , posypať oregánom a na každú dať malú kocku Fety, nesoliť - feta je dosť slaná. Piecť na 180 st., dokým jemne nezhnedne.
Popritom na olivovom oleji, opražiť asi 20 cesnakov nakrájaných na jemné krúžky + posekaná petržlenová vňať. Podávať spolu - nóóó balada :D
m.hladka
06.08.10,08:51
LEČO.
JTOMA
06.08.10,08:53
Tak týmto menu by sa ma veru neuspokojila........Ale keď Vám chutilo, tak na zdravie....
m.hladka
06.08.10,09:00
Tak týmto menu by sa ma veru neuspokojila........Ale keď Vám chutilo, tak na zdravie....

Ja potrebujem uspokojiť seba a manželička, ďakujem, určite bude chutiť, lebo varí on :D
Deganova
06.08.10,09:04
Pripojím môj recept na cukiny- cukinu nakrájať na cca 1 cm krúžky, dať do misky, pridať cesnak popučený, šťavu z citróna, nechať stáť cca 2-3 hodiny. Rozmiesať polohrubú múku, soľ, vegetu, sladkú papriku, obaliť cukinu a vypražiť.
Danielle369
06.08.10,09:09
Dnes sa varí lúsková( žlté fazulové struky ) omáčka a dostali sme jablčka " Jakubky ",,, tak som zarobila na jablčkovo-orechový závin. Dúfam že 2 plechy do večera vydržia:)
erzet
06.08.10,09:11
Kapustová polievka s klobásou, Pezinské rezne, varené zemiaky, čalamáda
calawen
06.08.10,09:15
Špenátový prívarok, varené zemiaky, volské oko (varené vajce manželovi k tomu nepasuje :rolleyes:)
ZEvina
06.08.10,10:11
Slivkové-makové gule.
hubatá
06.08.10,10:19
Kapustová polievka s klobásou, Pezinské rezne, varené zemiaky, čalamáda


..... éééé aké sú to "pezinské rezne?" Asi s pezinským bielym alebo žeby už s burčákom hmmm?
:---:---:---
osky
06.08.10,10:22
posledny obed v nemocnici:
polievka zeleninova s krupicou,dusena ryba zapecena s platkom mozarelly a paradajky,hlavkovy salat,jogurtovy dresing,ovocny jogurt,jablko

vcera v nemocnici:
polievka hovädzia s tarhonou,kuracie prsia na prirodno s ryzou,hlavkovy salat,octovy dresing,porcia babovky

predvcerom v nemocnici:
polievka cremova sparglova,cukinovy nakyp/zapekane zemiaky-cukina-zemiaky,preliate vajickom/,mrkvovo-struckovy salat,cokoladovy puding

den predtym v nemocnici:
polievka zelerova,zeleninove rizoto,salat uz si nepamätam aky,porcia lekvarovej rolady,banan

este den predtym:
polievka zeleninova s krupicovymi haluskami,zemiakove pyre,pecena fasirka,dusena mrkva,tvarohovy krem s piskotami

trosickumimotemy-po ostatne dni si uz nepamätam,ale musim uznat,ze hladna som nebola,vzdy bolo z coho vyberat a naraz sa to nedalo ani zjest.
vecere boli vzdy zlozene z polievky a k tomu bolo bud pecivo s nejakym syrom,ci salamou,alebo bola tepla vecera,napr.krupicovy trhanec alebo zeleninovy nakyp;k tomu vzdy kus ovocia
a na ranajky bola zemla a k nej este bud sladky rozok alebo krajec chleba,1 minimaslo,mini lekvar,ak nebol lekvar boli dva platky kvalitneho syra,skoro kazdy den jogurt a ked nie,tak kus ovocia./samozrejme,ze ludia ,co su alergicky na mlieko,moslimovia alebo dietujuci-kazdy dostava podla zelania..../

za 9 dni v nemocnici vo Viedni som prave zaplatila 96,66 euro.
mozno sa vam taketo info niekedy zide/ale ta cena je uz s tym,ze mi cast preplaca poistovna,kedze tu zijem a robim,inak by to bolo ovela viac;)/.
2009
06.08.10,10:32
Priznám sa na začiatku čítania som vyvalila oči ako dobre vyvárajú v nemocnici. Hi vlastne som Ťa podozrievala, že Ti jedlo nosí rodinka :)
2009
06.08.10,10:33
Dúfam, že už si v poriadku
hubatá
06.08.10,10:41
hehe...... tiež kukám v ktorej nemocnici na Slovensku varia takéto menu.
A na konci vidím: Viedeň

.... ale sme to zasa dopadli a či ešte len stále padáme a padáme .....
ZEvina
06.08.10,11:02
Takto dobre varia v jednej nemocnini v Bratislave, ale radšej jesť doma pečené zemiaky s kyslím mliekom, ako stravovať sa tam - Onkologický ústav, Klenová.
Zdenka 0705
06.08.10,11:11
aj v Martinskej FN varili dobre, a mohli sme si aj vyberať, vždy chodila sestrička a pýtala sa, čo si dáme ... ale tiež radšej tie zemiačky doma spravené, to je pravda
mysimis
06.08.10,11:20
Dievčence, aj ja som vypúlila oči na nemocničné menu, ale poviem Vám, radšej bude o hlade ale doma......
Hansa
06.08.10,11:36
francúzska sáčková polievka a palacinky plnené jahodovým lekvárom, tvarohom a posypané grankom
erzet
06.08.10,11:43
Palacinky z prášku, lekvár z pohára, tvaroh z kelímka, granko z krabice?
Hansa
06.08.10,11:45
palacinkové cesto domáce, lekvár vlastnoručne vyrobený, tvaroh tučný - kúpený a granko z krabice!
kačenka
06.08.10,11:47
ja som bola ráno na hríboch a tak teraz som si pochutnala na supééér hríboch s vajíčkami, cibuľkou a čerstvým chlebíkom. Som spokojná a môžem ísť hríbiky zavárať a krájať na sušenie.
erzet
06.08.10,11:52
palacinkové cesto domáce, lekvár vlastnoručne vyrobený, tvaroh tučný - kúpený a granko z krabice!
Prepáč, to bol vtip.
Hansa
06.08.10,11:56
Prepáč, to bol vtip.

...neospravedlňuj sa, je to OK!
Kazu
06.08.10,11:59
Rajčinová polievka a rezance s domácim lekvárom a makom.
adi11
06.08.10,12:23
dnes bude len dobre husta sladka fazulova polievka s chlebikom {vnuk uz ofrflal, ze radsej chce varenu klobasku}
Hansa
06.08.10,12:25
dnes bude len dobre husta sladka fazulova polievka s chlebikom {vnuk uz ofrflal, ze radsej chce varenu klobasku}

...a dobre povedal, dobrá klobáska nie je zlá. Len potom to ťažisko na žalúdku.:)
adi11
06.08.10,12:33
...a dobre povedal, dobrá klobáska nie je zlá. Len potom to ťažisko na žalúdku.:)

..ked zistil, ze aka je dobra ta polievka tak ju zbastil a uz je nebohy..
ani sa necudujem...cele doobeda behali na treningu {strasne ich zatazuju}
Tweety
06.08.10,12:44
Dukátové buchtičky.
lavanda
06.08.10,17:10
Dnes bola zeleninová polievka s ovsenými vločkami a restované kuracie pečienky s ryžou/varenými omaslovanými zemiačkami (podľa chuti) a kyslou uhorkou.
erzet
06.08.10,18:22
32. týždeň
hubatá
07.08.10,08:46
Dnes?
Upracem v chladničke, pozbieram zbytky z celého týždňa a upečiem picu ..... ups! ...... pizzu
Zita5
07.08.10,08:47
segedín:)
pepsikova
07.08.10,08:53
...kuracie prsia na póre, ryža...koláč ovocný:"makovo-tyblokový, orechovo-broskyňový"...už nech je večer...
..a krásny deň vám...
mysimis
07.08.10,09:11
Dnes bude plnená paprika a vymyslím aj nejaký koláč.
Maruška54
07.08.10,10:06
paradajková polievka so syrom a cukinový nákyp
jacekova
07.08.10,10:09
ideme na oslavu...mamina dodatočne oslavuje meniny a aj ocino a brácho... takže bez roboty kopec dobrôt ;)
janka51
07.08.10,10:18
Tekvicový prívarok, varené zemiaky a hovädzie mäsko. Krémeš.
Darina1234
07.08.10,11:33
brokolicova polievka, živanska v alobale a vandel šišiek
babka - ježibabka
07.08.10,13:07
Lečo s vajcom (bez klobásky), zemiaky.
babka - ježibabka
07.08.10,13:30
To vypadá celkom dobre. Skúsim. Ako to tam dávate? Patrí to k cukina od Deganova.
mimi3
07.08.10,14:02
Vlastnoručne nazbierané pražené dubáky s chlebom.
kamoska1
07.08.10,16:46
Kapustová polievka s klobaskou,slivkové perky s maslom,poliate s tvarohom rozmiešanym s kyslou smotanou sladky.
Zajtra sviečkova na smotane,knedla.(musime si odpočinut od zeleninovych šalatov,aspom chvilku,sme ich prejedeni.)
alabut
07.08.10,17:15
opekane dubaky s mangoldom, chlieb, slivovica, bylinkovy caj, hubova polievka na mangolde, chlieb
skill
07.08.10,17:19
No, neviem, slivovica a huby??? To sa neodporuča!!!
kamoska1
07.08.10,17:32
V malom množstve,to nič neurobí.U nas chlapi by už boli hore zipsom:-)))
mimi3
07.08.10,18:18
Vidím,že dnes sa hubárčilo. Tá jedna malá slivovica určite nič nepokazí, ale čo je mangolda som si musela naštudovať.
Tweety
07.08.10,18:20
Vidím,že dnes sa hubárčilo. Tá jedna malá slivovica určite nič nepokazí, ale čo je mangolda som si musela naštudovať.
Nejedla som, ale je to akokeby špenát.
http://zahradkar.pluska.sk/zahradkar/clanky/zelenina/mangold-namiesto-spenatu.html
alabut
07.08.10,18:58
Listy pouzivam namiesto spenatu, trochu podusit na oleji bez soli, stonky su vyborne v polievke namiesto spargle. Celkom sa mi tato bylina paci, uvidim, ako prezimuje.
miky64
07.08.10,19:14
dnes bola kačička divoka/zakopane zásoby z mrazaku/ z kapustou,zemiakovy knedlik a 2 broky/našiel som ich až medzi zubami/ zajtra bude domaci kralik na vine so smotanou a k tomu zemiakove pire s rebarborou
calawen
07.08.10,19:16
dnes sa zopakovalo stredajšie menu, len škoda, že sa nepodarilo nadviazať na jeho úspech :(

Takže bravčové rezne dusené s horčicou a dusená zeleninka (mrkva, kaleráb a hrášok na sladko) zemiaky sa mi nechcelo robiť...
kukučka
07.08.10,19:56
Listy pouzivam namiesto spenatu, trochu podusit na oleji bez soli, stonky su vyborne v polievke namiesto spargle. Celkom sa mi tato bylina paci, uvidim, ako prezimuje.

no mne mangold výzorom skôr pripomína cviklu, jedla som z neho u kamarátky výbornú smotanovú polievku, boli v nej aj zemiaky.
alabut
08.08.10,06:45
Ja mam mangold podobny burgyni.

Dnes dubakove fasirky, zemiaky, hodne salatu, trochu slivovice, trochu cucoriedkoveho likeru so zmrzlinou, bylinkovy caj.
hubatá
08.08.10,07:12
.... joj.... daj pozor aby si si to na obed nepomýlil a dal si trochu šalátu a hodne slivovice, aj to sa stáva !!!!
vema
08.08.10,17:44
Ja mam mangold podobny burgyni.

Dnes dubakove fasirky, zemiaky, hodne salatu, trochu slivovice, trochu cucoriedkoveho likeru so zmrzlinou, bylinkovy caj.Alabut, ako robíš dubákové fašírky?
hubatá
08.08.10,19:58
Žeby namiesto mäsa dubáky a všetko ostatné ako do fašírky?(vajce, cesnak, č. korenie a asi kúsok žemle alebo strúhanky na zahustenie?). Nakoniec vypražiť.

Inak z tohto materiálu je dobrý aj "kuba": hríbiky pokrájať na drobno, pridať pokrájanú a navlhčenú žemľu v mlieku, vajce, petrž. vňať, č. korenie a cesnak. Vyliať na dobre vymastený plech a upiecť do chrumkava. K tomu pyré a nejaký uhorkový šalát.

Len tie dubáčiky ľutujem gniaviť v mäsovom mlynčeku.....
lavanda
08.08.10,20:30
Dnes bez polievky - vyprážaný syr so šunkou a zemiakovými kroketami...ale priznávam bez mučenia, že nie doma, ale na termálnom kúpalisku...:---:D;)...
Deganova
09.08.10,06:19
LEČO.
A mňa veru áno... napr. lečo z ryžou na to postrúhaný syr a je rizoto, lečo spolu s cukinou do toho syr v črievku a cestovina, lečo so šampiňónami, šunkou a smotanou+vyprážané zemiaky... takže nie je lečo ako lečo... :)
taiko
09.08.10,09:39
No a u nas nema kto zjest biele maso z vareneho kurata zo vcerajsej kuracej polievky, tak bude "kari kura". Kuracie masko opecieme, v kokosovom mlieku rozmiesame Kurkumu, kari, muskatovy orech a trebulku pravu, zalejeme tym masko a pridame uvarenu ryzu. Fotecky budu neskor
erzet
09.08.10,10:55
Krúpová polievka so zemiakmi, segedínsky guláš, kysnutá knedľa.
cathyc
09.08.10,11:47
kráľovské kura-grilované, ryža a broskyňový kompót. To kuriatko ste už kupovali? Je naozaj skvelé doporučujem.
taiko
09.08.10,11:59
No a u nas nema kto zjest biele maso z vareneho kurata zo vcerajsej kuracej polievky, tak bude "kari kura". Kuracie masko opecieme, v kokosovom mlieku rozmiesame Kurkumu, kari, muskatovy orech a trebulku pravu, zalejeme tym masko a pridame uvarenu ryzu. Fotecky budu neskor
No takze tu to mame aj s obrazkami
osky
09.08.10,13:19
po depresiach v nemocnici marodim a tak som sa prisla zregenerovat k mojim rodicom na Slovensko.moj muz to este chvilu vydrzi doma sam.
takze vari moja mami;):)
dnes:
fazulovy privarok s parkom ,k tomu kto ako chce chlieb alebo varene zemiacky.dezert:jablkovo-makovy zavin.mnam.

a na veceru huby s vajickom-z dnesneho ranneho zberu.
jozka56
09.08.10,13:32
osky prajem ti rýchlu regeneráciu doma na Slovensku a príjemný pobyt u rodičov:):) a veľa dobrých maminých jedál:)
adi11
09.08.10,14:06
kuracia polievka a cevapcici z nedele...a ako obycajne kazdy pondelok leco s kolienkami..a pretoze vcera nebol kolac, lebo sa zrazilo mlieko, tak musel byt dneska a to orechovy a slivkovy..:)
lavanda
09.08.10,14:45
Falošná gulášová polievka a keďže sme dnes boli na huby, tak huby s vajcom a varenými zemiakmi. Synovi a jeho kamarátovi som pre istotu upiekla kuracie stehná:).
Tweety
09.08.10,14:48
a na veceru huby s vajickom-z dnesneho ranneho zberu.
Podotýkam, že huby nie sú dobrým výberom jedla na večeru, pretože sú ťažko stráviteľné.
hubatá
09.08.10,16:42
Pochádzam z horárne, jedla som huby pomaly s materským mliekom a nikdy mne a ani nikomu nebolo zle, alebo že by sme z nich mali ťažký žalúdok. Ako maličké deti sme vyprážané bedle alebo dubáky jedli len-tak bez chleba, vynášali sme ich von namiesto koláčov. Jedli sme ich aj zohrievané na druhý deň. Huby sú lepšie keď "oschnú" (potom sa môžu namočiť do vody aby získali svoj objem), ako keby mali byť slizké z chladničky.

Samozrejme je iné, keď huby už dáme do mrazáka zmraziť.
babka - ježibabka
09.08.10,17:34
A mňa veru áno... napr. lečo z ryžou na to postrúhaný syr a je rizoto, lečo spolu s cukinou do toho syr v črievku a cestovina, lečo so šampiňónami, šunkou a smotanou+vyprážané zemiaky... takže nie je lečo ako lečo... :)
Podobné - bez syra: Suroviny ako na lečo, na malé kúsky bravčové mäso, ryža. Neviem čo je to. Ja tomu hovorím gemiš.
Na dnes nám zostalo od včera. Polievka klasika mäsová, vypražené kuracie stehienka horné aj dolné v cestíčku, zemiaky, uhorkový šalát. Na zajtra mám pripravenú cukinu. Neviem ešte čo z nej stvorím. Asi podĺa receptu, ktorý dala minule Deganova.
babka - ježibabka
09.08.10,17:43
No takze tu to mame aj s obrazkami
Dobre to vyzerá. U nás keď zostane kuracie alebo slepačie mäso z polievky, tak ho tiež nevyhodím. Urobím na druhý deň babu. Klasika - pokrájané, prípadne pomleté mäso, vajcia, namočené + suché pokrájané rožky, koreniny a upečiem.
buchač
09.08.10,19:49
ZAJAC

1. zajac
2. slanina , ale prerastaná
4. DUBÁKY - nie " hríby" ....západňári vedia ;)
5. paradajka , paprika , chilly paprika
6. koreniny- přiměřeně

POSTUP

Najprv si zajaca musíme zohnať , tento sa dá rôznymi spôsobmi :

a. zrazíme na ceste
b. pytliackym spôsobom
- strelíme
- ulovíme do oka
c. ukradneme
d. dostaneme darom
e. kúpime v hypersupermarkete ....ale to je len posledná , najkrajnejšia možnosť ....:---:D

Následný postup je jednoduchý .
Na oleji popražíme cibuľku so slaninou a chilly paprikou . Pridáme naporcované kúsky zajaca. Koreniny podľa chuti , osobne som dal len vegetu , soľ a mletú červenú papriku .
Podlejeme vodou a dusíme . Pozor však na možnosť , že zajac môže byť aj " starý kus " , tvrdšie mäso má a vtedy je potrebné niekedy aj škrtiť .
Nesmieme zabudnúť na neustále a pravidelné miešanie a samozrejme aj ochutnávanie ...:rolleyes:
Keď je mäso mäkké , tak akurát , pridáme dubáky a ostatnú zeleninu . Necháme prebytočnú vodu odpariť , tak aby šťava mal takú hustešiu konzistenciu , môže sa aj troch kečupu pridať . Kto má rád , nie je problém aj zahustiť trochou múky .

PRÍLOHA
V podstate všetko - ryža , zemiaky , cestovina ...vrelo však doporučujem domáce nokerlíky - halušky .
Zeleninovo - uhorkový šalát by bol k tomu fajn ...;)

P.S.:
Na chalupe som si dal v nedeľu ...po hubačke prišiel vhod , deň predtým som si takto pripravil .
osky
09.08.10,20:27
ZAJAC

1. zajac
2. slanina , ale prerastaná
4. DUBÁKY - nie " hríby" ....západňári vedia ;)
5. paradajka , paprika , chilly paprika
6. koreniny- přiměřeně

POSTUP

Najprv si zajaca musíme zohnať , tento sa dá rôznymi spôsobmi :

a. zrazíme na ceste
b. pytliackym spôsobom
- strelíme
- ulovíme do oka
c. ukradneme
d. dostaneme darom
e. kúpime v hypersupermarkete ....ale to je len posledná , najkrajnejšia možnosť ....:---:D

Následný postup je jednoduchý .
Na oleji popražíme cibuľku so slaninou a chilly paprikou . Pridáme naporcované kúsky zajaca. Koreniny podľa chuti , osobne som dal len vegetu , soľ a mletú červenú papriku .
Podlejeme vodou a dusíme . Pozor však na možnosť , že zajac môže byť aj " starý kus " , tvrdšie mäso má a vtedy je potrebné niekedy aj škrtiť .
Nesmieme zabudnúť na neustále a pravidelné miešanie a samozrejme aj ochutnávanie ...:rolleyes:
Keď je mäso mäkké , tak akurát , pridáme dubáky a ostatnú zeleninu . Necháme prebytočnú vodu odpariť , tak aby šťava mal takú hustešiu konzistenciu , môže sa aj troch kečupu pridať . Kto má rád , nie je problém aj zahustiť trochou múky .

PRÍLOHA
V podstate všetko - ryža , zemiaky , cestovina ...vrelo však doporučujem domáce nokerlíky - halušky .
Zeleninovo - uhorkový šalát by bol k tomu fajn ...;)

P.S.:
Na chalupe som si dal v nedeľu ...po hubačke prišiel vhod , deň predtým som si takto pripravil .

tatino prave dnes "klofol" troch zajov-dvoch si beriem vo stvrtok domov, tak potom to isto vyskusam.
mamik vari uz na zajtra polievku a co s dalsou zajacinkou uvidim az zajtra.ona radsej uz tie svoje overene receptiky....:D
Oliwa
10.08.10,07:30
Pochádzam z horárne, jedla som huby pomaly s materským mliekom a nikdy mne a ani nikomu nebolo zle, alebo že by sme z nich mali ťažký žalúdok. Ako maličké deti sme vyprážané bedle alebo dubáky jedli len-tak bez chleba, vynášali sme ich von namiesto koláčov. Jedli sme ich aj zohrievané na druhý deň. Huby sú lepšie keď "oschnú" (potom sa môžu namočiť do vody aby získali svoj objem), ako keby mali byť slizké z chladničky.

Samozrejme je iné, keď huby už dáme do mrazáka zmraziť.

mimotemyKonečne som pochopila Tvoj nick! :D
Doteraz som žila v hlbokej nevedomosti, že je to kvôli Tvojmu daru reči -
a ono je to o hubách! :---:);)
m.hladka
10.08.10,07:45
Losos + americké zemiaky
osky
10.08.10,07:48
hehe...... tiež kukám v ktorej nemocnici na Slovensku varia takéto menu.
A na konci vidím: Viedeň

.... ale sme to zasa dopadli a či ešte len stále padáme a padáme .....

to je fakt,ale na Slovensku za den v nemocnici platis necele 2 eura.
vo Viedni niekolkonasobok.......:eek:
osky
10.08.10,07:52
zajacie hody:
zajacia polievka s rezancami,zajaci paprikas s varenymi zemiakmi

na veceru:nadievka so zajacimi pecienkami,hlavkovy salat
calawen
10.08.10,08:24
lečo s chlebom...
taiko
10.08.10,08:58
na spodok jenskeho skla trosku ghee, cuketa, mrkva, brokolica. Na to treska namarinovana v olivovom oleji, limetkovej stave, kuopre a rasci a sup s tym do pece na 15-20 minut pri 180ºC. Fotecky ako obvykle neskor
Maruška54
10.08.10,09:08
cukinový prívarok a hovädzie na šťave
Oliwa
10.08.10,11:19
lečo s chlebom...
chlieb bez leča :D
Ančika
10.08.10,11:44
Varené morčacie (z nedeľnej polievky) na cibuľke dochutené MORCA-DELLOU z konzervy + varená cestovina + strúhaný syr = varí vnuk (16 r.). Uvidíme:---;)
calawen
10.08.10,12:17
chlieb bez leča :D

aj to je možnosť... Keď som drobcovi naservírovala lečo, 10 minút okolo toho chodil, kým ochutnal...
rozum
10.08.10,12:17
Buchty na pare so slivkovým lekvárom a nutelou.
lavanda
10.08.10,12:26
Opäť sme boli na hubách, takže opäť huby s vajcom:D:D:D. Mňaaaam:)! A synovi a jeho kamarátovi som urobila palacinky s tvarohom a lekvárom. Polievka od včera - falošná gulášová, nemala som čas vyvárať, s hubami je robotyyyy:eek::eek:...
taiko
10.08.10,14:05
na spodok jenskeho skla trosku ghee, cuketa, mrkva, brokolica. Na to treska namarinovana v olivovom oleji, limetkovej stave, kuopre a rasci a sup s tym do pece na 15-20 minut pri 180ºC. Fotecky ako obvykle neskor
No a takto nejako to vyzera v praxi. Fukol som tam aj nejake spaldove vlocky, a tak uz nie je potrebna ziadna priloha
alabut
10.08.10,14:17
chlieb s mastou, hlava salatu, slivovica, bylinkovy caj
hubatá
10.08.10,16:26
to je fakt,ale na Slovensku za den v nemocnici platis necele 2 eura.
vo Viedni niekolkonasobok.......:eek:


;););)
dodávam: ..... z niekoľkonásobne vyšších platov .....
Tak ja by som si potom tiež rada doplatila, ale nemám na to. Koniec debaty.;););)
lenkak
10.08.10,16:30
francúzske zemiaky.
erzet
10.08.10,19:08
Rascová polievka s vajcom, kalifornské kuracie prsia, dusená ryža
alabut
11.08.10,04:32
dubakova kapustnica, chlieb s mastou, duseny mangold, ladovy salat, poriadny hlt slivovice, bylinkovy caj
olio
11.08.10,05:04
hŕstková polievka s klobásou a sušenými hribami a kapustové halušky
Ančika
11.08.10,06:48
Kyslá polievka z fazuľových strúčkov so zemiakmi, opražená teľacia klobása, chlieb. Rýchly slivkový koláč s posýpkou.
janaGT
11.08.10,06:54
plnená paprika
m.hladka
11.08.10,07:17
Rizoto.
VERONIKA6
11.08.10,07:32
Paprikáš z kuriatok /hríbikov/ s haluškami.
calawen
11.08.10,12:11
kura v nivovej omáčke, pečené zemiaky na spôsob amerických
osky
11.08.10,21:47
dnes sme mali gulas a makovy kolac.jedli sme ho s cerstvymi nektarinkami a bol skvely.
mimotemycely den mama hladala strunku z mlynceka a potom uz to nechala tak,ze vsak sa najde......aj sa nasla.

poobede som si dala este kusok kolaca,zahryzla som do cohosi neopisaltelneho.....myslim si-vsak orechy tu nie su,to nemoze byt skrupina...pozriem,a tot strunka......:D:---
aaaaale,hlavne ze sa nestratila........