erzet
21.09.10,09:35
Par stran dozadu som pracovne nazval mlete lanove semienka fermezou. Menej musim tukat do klavesnice. Cize mlete lanove semienka - pracovny nazov alabuta - fermez.

Od zajtra si zacnem okrem fermeze s jogurtom uzivat zivot s chrenom i s kapustovym salatom a manzelkou samozrejme. Zajtra musim pozbierat z pola chren aj fazulu a strcit ju do susiaka. Ostane mi este natlacit 100 litrovy sud kapusty a 30 litrovy sud calamady. :-)

Nazajtra:

Ranajky - fermez s jogurtom, kapustovy salat, chlieb s maslom, syrecky, bylinkovy caj, pol flase cerveneho.

Obed - kapustovy salat, chlieb s maslom, syrecky, bylinkovy caj, druha polovicka cerveneho, pohar belovice.

Vecera - este neviem, necham sa inspirovat osadenstvom Porady.
Ja som to pochopil.
Vtipne, myslím, som napísal od veci.
JankaII
21.09.10,08:02
Ja dnes varím sama pre seba:D...tak hráškovú polievku z krupicovými haluškami a petržlenovou vňaťkou:)
mysimis
21.09.10,09:03
A ja dnes nevarím, dojeme s mužom zbytky z chladničky:---
jackguelina
21.09.10,09:15
Ja dnes varím polievku z kuracích drobkov-ako závarku:gágoríky.
Ako hlavné jedlo :kuraciu "čínu" na slovenský spôsob+ ryžu.
Kazu
21.09.10,09:36
Pozerám, že je akosi veľa hodín a ešte som nezačala variť. Tak to budú dnes špagety. Zlikvidujem šunku z chladničky /nemusia ju predsa dojedať stále mačky:)/ pokrájam na rezance, opečiem, pridám cesnak, zalejem vodou z hríbov /odložila som do mrazáku keď som ovárala hríbiky na nakladanie/, nechám rozpustiť zo dve Bambina, medzitým sa uvaria špagety a obed bude hotový. Tak ja letíííím.
erzet
21.09.10,10:20
Kelová polievka, šišky s džemom.
Marína
21.09.10,10:57
Pozerám, že je akosi veľa hodín a ešte som nezačala variť. Tak to budú dnes špagety. Zlikvidujem šunku z chladničky /nemusia ju predsa dojedať stále mačky:)/ pokrájam na rezance, opečiem, pridám cesnak, zalejem vodou z hríbov /odložila som do mrazáku keď som ovárala hríbiky na nakladanie/, nechám rozpustiť zo dve Bambina, medzitým sa uvaria špagety a obed bude hotový. Tak ja letíííím.
Zuzka, tie tvoje mačky sa teda pri tebe majú, tým je teda hej.;):)
Kazu
21.09.10,11:04
Zuzka, tie tvoje mačky sa teda pri tebe majú, tým je teda hej.;):)

Môj manžel má taký jeden nechcem povedať, že hlúpy, ale otrasný zvyk. Stále musí nechávať nedojedené a ide ma trafiť šľak keď vidím ako jedno koliesko nechá na tanieri. A aby som nefrflala tak ho rýchle zabalí a strčí späť do chladničky a pre istotu niekde do zadu.:D Ja ho už poznám a podozrivé mini balíčky pravidelne kontrolujem. A potom sa nemôžem striasť mačiek lebo tajne dúfajú, že vždy keď vyjdem predo dvere tak mám nejaký pamlsok :D No ale teraz tam bolo tej šunky viac tak nech predídem plytvaniu.
sysula
21.09.10,11:23
Tak dnes manzel zacne a ja ked pridem z masaze dokoncim: hovadzie varene, paradajkova omacka a opekane zamiaciky. A asi uhorkovy salat.. ak budem este vladat :D
marleau
21.09.10,11:59
Zemiaková kaša s plnotučným mliekom a domácim maslom,hovädzie na hubách a omáčka.
kukučka
21.09.10,12:34
prívarok zo zelenej fazuľky, slanina, volské oká, všetko domáce
alabut
21.09.10,14:11
hnede ocko - ja uz mam dva 40 litrove sudky natlacene, este mi zostava natlacit 100 litrov kapusty. Bezne zjeme s manzelkou 120 - 160 litrov, preto chcem natlacit trochu viac, pravda ak mi kapustu nenavstivia bieli cigani. Hodne miesta zaberu cele hlavky, pretoze moja ma strasne rada plnenu kapustu a kvoli nej som sa ju musel naucit mat rad aj ja. :-)

Dalej potrebujem na zimu kybel fazule, 10 vriec zemiakov, plnu mraznicku hub a vnate zo zeleniny, niekolko flias susenych hub, mech muky, hrniec masti, sud calamady a niekolko demizonov alkoholu. Kvikvi, muuu a kotkodak sa snazim kupovat cerstve. Mraznicku pri dnesnej cene elektriny sa neoplati kvoli masu zapinat. Mesacne 300 SKK, za rok 3600 SKK urobi kopu cerstveho masa.
JankaII
21.09.10,15:21
:eek: :D :)
hubatá
21.09.10,15:57
Veru, dnes sa oplatí mrazák len tam kde majú vlastnú zeleninu alebo si dochovajú nejaké to vlastné mäsko.
alabut
21.09.10,15:58
Vecera - nic ma neispirovalo, tak misa kapustoveho salatu je pripravena v chladnicke, chren, fermez, jogurt, prazenica s klobasou, chlieb s maslom, syrecky, pivo, mozno pohar nejakeho lieku proti bolesti a na dobry spanok. Manzelka zdobla madarsky gulas, ma chut na zemiakove placky, mozno aj tie. Jej urobim acidko mne dalsi jogurt. Zajtra musim vyluskat malu vlecku fazule, zmastit calamadu, mozno trochu mascarpone a robim si zalusk na ten tvarohovy kolacik so slivkovym lekvarom a hrozienkami. Manzelka ho upiekla v nedelu a bol vyborny. :-)
hubatá
21.09.10,16:19
..... bóóóžinku chlap ako cumeľ....... a čo pani Alabutová sem niekedy nepríde pokecať ?
JankaII
21.09.10,16:24
veru ...Alabutko....pošli ju za nami....:D
alabut
21.09.10,17:00
Ona ma svoj rezim, nerada sa vykecava a uz vobec nepise. Kava, cigaretka, deti, psy, sranda, vtipy, polieva kvet a ked ju chyti rapel, pecie. :-)
JankaII
21.09.10,17:01
však to aj ja všetko...bez cigaretky:D
alabut
21.09.10,17:13
Joooj, este maniak sudoku. :-)
JankaII
21.09.10,17:27
a čo to je moja sestra?:D
alabut
21.09.10,18:08
Ja viem kade stary behal?
JankaII
21.09.10,18:42
že by až ku nám na západ zašiel
wagner
21.09.10,19:18
Ja tu hľadám, čo ste varili a Vy si tu mimo témy vykecávate
Ivenka
21.09.10,19:21
Ja som robila zemiakové placky, do toho som praskla čo chladnička dala - kuracie zbytky z nedele, kus klobásky, papriku zelenú, ochutila som to gulášovým čípoš krémom a podliala kuracím vývarom. Mňaaam. Leto už skončilo, už netreba chudnúť.
Zvalik
21.09.10,19:21
ahoj.... kyslá zemiaková polievka a pizza /len cesto sa mi doblblo:eek:/, ale aj tak zjedli...:rolleyes:
calawen
21.09.10,19:45
na obed pšenové "rizoto" so zeleninou - len jedna porcia bo manželovi nechutí a na večeru toasty so šunkou a syrom (skúšali sme nový kontaktný gril)
pepsikova
21.09.10,19:48
..ja som nakrájala kopec cibule do pekáča...na to som len tak nahádzala nakrájané mäso z morčacích stehien bez kostí,na to som dala konzervu šampáčov,pokrájanú papriku, rajčiny a navrch plátky slaniny, čo bola vysušená zabudnutá v mrazáku...pokvapkala trošku olejom posolila, porascovala a pichla do trúby...za dve hodiny z toho bolo fajnové mäsko, k tomu ryža..a uhorka...
..z plného pekáča nemáme ani na zajtra...ale struková fazuľka so smotankou od včera si sedí v chladnici a nikto sa jej ani nedotkol..tak..
hnedoočka
21.09.10,20:31
..ja som nakrájala kopec cibule do pekáča...na to som len tak nahádzala nakrájané mäso z morčacích stehien bez kostí,na to som dala konzervu šampáčov,pokrájanú papriku, rajčiny a navrch plátky slaniny, čo bola vysušená zabudnutá v mrazáku...pokvapkala trošku olejom posolila, porascovala a pichla do trúby...za dve hodiny z toho bolo fajnové mäsko, k tomu ryža..a uhorka...
..z plného pekáča nemáme ani na zajtra...ale struková fazuľka so smotankou od včera si sedí v chladnici a nikto sa jej ani nedotkol..tak..

reže mi tvoj sarkastický humor, či humorný sarkazmus?:confused::D
ja som robila podobne: otvorila chladničku, zbadala zvyšnú slaninku...opiekla ju s cibuľkou,potom tam bol kúsok klobásy, bolo treba dočistiť šunku, na papriku sadali vínne mušky a paradajkami som to dorazila...jáj,ešte mi prišla pod ruky malá feferónka a tresla do toho dve vajíčka.....a sama sa čudujem, že aké dobréééé....;):)
ubka
21.09.10,20:56
Dnes som pripravila "Plody mora" podľa receptu prineseného z ciest ;)
Pripravovala som z 1 kg rôznych plodov-kúpené v Metro.
Na oleji opražiť 1 veľkú cibuľu, 4 stúčiky cesnaku a nasypať plody mora, /môžu byť ešte zamrznuté/, ak sa pustí vody, nechať odpariť a zaliať 2 dl bieleho vína a 120 ml vyvaru z ryby, /alebo kocky-rybacej/, veľa nasekanej petržlenovej vňate a 60 gr hoblín Parmezánu, okoreniť troškou mletého korenia a podľa potreby dosoliť. Treba zobrať do úvahy, že vývar z kocky je slany:)
Všetko nechať prejsť varom, odpariť tekutiny na polovicu a naliať na uvarenú cestovinu.
Fakt výborné, nakŕmila som dnes tým aj takých, čo predtým hovorili, že v živote by také nejedli..jasné, povedala som im čo jedli až po zjedení.:---
Daniela1010
22.09.10,06:10
U mňa dnes na obed to, čo včera - mäsové guľky v rajčinovej omáčke s knedlou.
katarina.j
22.09.10,06:24
no Daniela1010 si na tom lepšie ako ja, ja dnes stihnem maximalne nejaku bagetu a 2x kávu, možno zelený čaj-popri práci a prac.chaose....tak dobrú chuť...
ZEvina
22.09.10,09:47
kurací perkelt, halušky
erzet
22.09.10,09:56
Jabĺčko
korela
22.09.10,09:56
pandaexpres
erzet
22.09.10,09:57
Kto bude mať najkratší názov jedla?
sysula
22.09.10,09:58
Jabĺčko

Niekoľko jabĺčok :D.. Jedno je málo.
oriesok
22.09.10,10:15
H2O, možno aj s dupľou
erzet
22.09.10,10:23
oriesok vyhral
osky
22.09.10,10:32
co mate post????
vsak ani piatok nie je-hm.....
ja som zatial stihla len ranajky a misku hrozna......
JankaII
22.09.10,10:34
Dnes som pripravila "Plody mora" podľa receptu prineseného z ciest ;)
Pripravovala som z 1 kg rôznych plodov-kúpené v Metro.
Na oleji opražiť 1 veľkú cibuľu, 4 stúčiky cesnaku a nasypať plody mora, /môžu byť ešte zamrznuté/, ak sa pustí vody, nechať odpariť a zaliať 2 dl bieleho vína a 120 ml vyvaru z ryby, /alebo kocky-rybacej/, veľa nasekanej petržlenovej vňate a 60 gr hoblín Parmezánu, okoreniť troškou mletého korenia a podľa potreby dosoliť. Treba zobrať do úvahy, že vývar z kocky je slany:)
Všetko nechať prejsť varom, odpariť tekutiny na polovicu a naliať na uvarenú cestovinu.
Fakt výborné, nakŕmila som dnes tým aj takých, čo predtým hovorili, že v živote by také nejedli..jasné, povedala som im čo jedli až po zjedení.:---

Týmto sa chcem ospravedlniť kamarátke Ubke za ,,neužitočné"omylom som klikla a už to nejde vziať preč...:( ...Lubka prepáč..mrzí ma to..pre mňa tvoj príspevok bol užitočný:)
JankaII
22.09.10,10:42
Ja si tiež dnes dojem,čo som si včera navarila:Dt.j.hrachovú polievku,mojí chlapi sa stravujú v práci... na večeru spravím škvarkovú pomazánku k tomu papriku,rajčiny ..a komu sa nepáči,nech je hladný;)
erzet
22.09.10,10:45
Komu sa neľúbi,
ten nech si zatrúbi.

Spieva sa v jednej pesničke.
JankaII
22.09.10,10:49
presne...tak....:D
oriesok
22.09.10,11:56
Kto bude mať najkratší názov jedla?
Erzet ďakujem za ocenenie, kedy príde výhra???? Dúfam, že si na nej pochutím, lebo zatiaľ naozaj len H2O.
adi11
22.09.10,11:58
fasirka
oriesok
22.09.10,12:03
co mate post????
vsak ani piatok nie je-hm.....
ja som zatial stihla len ranajky a misku hrozna......
nie je kedy,som mimo domova, hádam sa to zmení do večera.
jackguelina
22.09.10,12:27
Ja dnes varím :šošovicovú polievku s párkom,sedliacku omeletu s hráškom.
na večeru:pomazánka z ricotty/srvátkový syr/,k tomu chlieb
rajčiny a zelené papriky.
evaj63
22.09.10,14:17
My dnes len tak na rýchlo- pečená klobása, zemiakova kaša+ čalamáda.
marleau
22.09.10,15:56
Šošovicová s údenými rebrami.
alabut
22.09.10,16:47
Vecera - rychlovka ... dusena bravcova pecienka na zelenine, ryza, kapustovy salat, tvarohovy kolacik so slivkovym lekvarom, bylinkovy caj, pohar belovice proti bolestiam, neskor pivo.
Halli
22.09.10,17:01
Daniela1010
23.09.10,04:33
Dnes na obed kurací perkelt s kolienkami, zajtra beriem dovolenku a budú bryndzové halušky - jupííííííííí ( tak sa radovala moja dcéra, keď som povedala, že budú bryndziaky)
pepsikova
23.09.10,04:44
Dnes na obed kurací perkelt s kolienkami, zajtra beriem dovolenku a budú bryndzové halušky - jupííííííííí ( tak sa radovala moja dcéra, keď som povedala, že budú bryndziaky)..

...ani sa nečudujem dcérenke...ja som tiež skoro vyskakovala, keď ma moja kamka pozvala na bryndzáky....či bryndziaky..
pepsikova
23.09.10,04:45
Vecera - rychlovka ... dusena bravcova pecienka na zelenine, ryza, kapustovy salat, tvarohovy kolacik so slivkovym lekvarom, bylinkovy caj, pohar belovice proti bolestiam, neskor pivo..

..a čo si nezavolal?..aj mne by sa páčila taká večera...však to sú hotové lukulské hody!!!..
pepsikova
23.09.10,04:47
..ja dnes bravčo na šampáčoch,kolienka, alebo halušky, neviem, čo si banda vyberie...možno knellu...

..prajem vám krásny deň...aj dobrú chuť...
erzet
23.09.10,06:12
alabut, čo za bolesti Ťa trápia?
alabut
23.09.10,06:13
Dnes uvarim huspeninu, nechce sa mi dva dni varit a nejaku zeleninovo-fazulovu polievku navecer. Popri tom zlopnem fermez s jogurtom, bylinkovy caj a proti bolesti pohar belovice.

Tvarohovy kolacik so slivkovym lekvarom a hrozienkami pani alabutovej bol vyborny. :-)
alabut
23.09.10,06:16
erzet - po tazkom uraze rozdrvena chrbtica v drieku, s tym spojene stlacene nervy a civilizacne choroby.
ZEvina
23.09.10,08:07
Jóóój dievčatá, takú chuť ste mi narobili s tými bryndzovými haluškami! Ešte nám síce ostal zo včera perkelt, ale zbehnem kúpiť bryndzu - spravím na večeru.
Zajtra bude vyprážaný pangasius s opekanými zemiakmi a tatarkou a šišky s jahodovým lekvárom (mi už dlho na ne tečú slinky).
erzet
23.09.10,08:17
erzet - po tazkom uraze rozdrvena chrbtica v drieku, s tym spojene stlacene nervy a civilizacne choroby.
Už som si viacej krát všimol, že píšeš o bolestiach. Vieš profesionálna deformácia, bezpečnostný technik, ešte k tomu autorizovaný.
erzet
23.09.10,08:19
Cesnaková polievka s opekaným chlebom, vyprážaný bravčový rezeň, zemiaková kaša, šalát
JankaII
23.09.10,09:36
no mojí chlapi si dnes objednali špagety s morca dellou a syrom na to ešte udená slaninka a domáci kečup:) a ku káve spravím makový koláč(recepis som tu videla);)
ubka
23.09.10,09:40
erzet, fajn, dozvedela som sa niečo nové na porade, špeciálne u Teba budem dávať na javo čo nemám rada, tak ako si ma poučil, keď niečo nemáš rád, dáš neužitočné. Vďaka za radu, nevedela som to :))
marleau
23.09.10,09:54
Dnes diéta,ale to,čo si dám,mám stráááášne rád.Uvarená ryža a na ňu kúsok domáceho masla.Rozotriem po ryži a už sa napchávam.Mňňáááám....Verte,že som z toho najedený,že je to zdravé a že to chutí,možte hneď skúsiť.
ubka
23.09.10,10:20
Kto bude mať najkratší názov jedla?
Určite Ty, gratuľujem k výhre:))
calawen
23.09.10,10:46
Kukurično-zemiakový šalát
ubka
23.09.10,11:24
hoď recept, ako to robíš
hnedoočka
23.09.10,11:46
erzet - po tazkom uraze rozdrvena chrbtica v drieku, s tym spojene stlacene nervy a civilizacne choroby.

mimotemy ale nevzdal si sa aktivít a to sa mi na tebe páči....:)
dokonca veľmi rada čítam tvoje kulinárske príspevky a poviem ti, že brala by som týždenný pobyt u vás... určite by bolo zaujímavé pozorovať tvoje kuchtenie....i na ochutnávku by som sa dala nahovoriť....;)
buchač
23.09.10,11:47
Kto bude mať najkratší názov jedla?

bk
Daniela1010
23.09.10,12:15
tot jedlo poznám, to je naozaj dobréééé........
buchač
23.09.10,12:17
bk ....v preklade je to býk ...od rusnakov prevzaté ...;):D
Kazu
23.09.10,12:21
Dnes boli hríby s vajíčkami
oriesok
23.09.10,12:49
bk ....v preklade je to býk ...od rusnakov prevzaté ...;):D
Ten býk na tanieri, alebo v maštali?
mysimis
23.09.10,13:17
Ja som dnes mala kuracie prsia na smotane s maslovými haluškami.
erzet
23.09.10,13:29
erzet, fajn, dozvedela som sa niečo nové na porade, špeciálne u Teba budem dávať na javo čo nemám rada, tak ako si ma poučil, keď niečo nemáš rád, dáš neužitočné. Vďaka za radu, nevedela som to :))
Pre mňa neužitočné, pre niekoho možno opak.
babka - ježibabka
23.09.10,13:55
Fašírky, zemiaky, uhorka.
buchač
23.09.10,15:21
Ten býk na tanieri, alebo v maštali?

...veď choď ...pozri do maštale ...alebo aj inde...;)

Uvidíš aj sám ...:rolleyes::D:D:D
hubatá
23.09.10,16:23
Hehe .... a my máme vinobranie takže 3 dni:
kačica, lokše, burčák, kačica, lokše, burčák, kačica, lokše, burčák
kačica, lokše, burčák, kačica, lokše, burčák, kačica, lokše, burčák
kačica, lokše, burčák, kačica, lokše, burčák, kačica, lokše, burčák
kačica, lokše, burčák, kačica, lokše, burčák, kačica, lokše, burčák

kolotoče !!!
Tweety
23.09.10,16:27
Hehe .... a my máme vinobranie takže 3 dni:
kačica, lokše, burčák, kačica, lokše, burčák, kačica, lokše, burčák
kačica, lokše, burčák, kačica, lokše, burčák, kačica, lokše, burčák
kačica, lokše, burčák, kačica, lokše, burčák, kačica, lokše, burčák
kačica, lokše, burčák, kačica, lokše, burčák, kačica, lokše, burčák

kolotoče !!!
Tak si to užite v zdraví a veselosti.:):):) Apropó, píšeš len 3 dni, a dala si to štyrikrát.:--- Tak koľko toho teda bude?
JankaII
23.09.10,16:43
ona už začala dnes:D
buchač
23.09.10,16:45
Od vidím do nevidím....
Alebo ...do pos....a , do poka...a....
calawen
23.09.10,17:08
kukurično-zemiakový šalát

1/4 kg zemiakov
1/4 kg kukurice (dala som mrazenú)
125 ml bieleho jogurtu
pažítka
soľ
korenie
ocot

zemiaky uvariť v šupke, ošúpať, nakrájať na kocky, pridať uvarenú kukuricu (mala som mrazenú - dala som na 5 min. do mikrovlnky) - spolu zmiešať, zaliať dresingom z bieleho jogurtu, nasekanej pažítky, soli, korenia a trošku octu.
alabut
23.09.10,17:12
Vecera - napokon cistucka hribova polievka s trochou mrkvy, petrzlenovej vnate a trochou rezancov. Hupenina uz klokoce, ale manzelka sa zblaznila a este struha zemiaky na placky. Domaceho acidka dost, dokaze kazdy vecer zlopnut liter. :-)
pepsikova
23.09.10,17:36
Vecera - napokon cistucka hribova polievka s trochou mrkvy, petrzlenovej vnate a trochou rezancov. Hupenina uz klokoce, ale manzelka sa zblaznila a este struha zemiaky na placky. Domaceho acidka dost, dokaze kazdy vecer zlopnut liter. :-)..

..mojko, ty už raz by si mohol byť kamarát a zadať súradnice...šak kde sa dvaja najedia, aj tretiemu sa ujde...
mysimis
23.09.10,17:38
pepsikova, moja reč, aj ja by som sa k Tebe pridala a vyskúšala by som alabutove dobroty.
pepsikova
23.09.10,17:39
Tak si to užite v zdraví a veselosti.:):):) Apropó, píšeš len 3 dni, a dala si to štyrikrát.:--- Tak koľko toho teda bude?..

...iste to hubaňa preto toľko krát napísala, aby sa ušlo každému...kto skôr príde!!!
JankaII
23.09.10,17:40
..

..mojko, ty už raz by si mohol byť kamarát a zadať súradnice...šak kde sa dvaja najedia, aj tretiemu sa ujde...

on neprezradí:D,nakoniec sa dozviem ,že je to môj sused:D
pepsikova
23.09.10,17:41
mimotemy ale nevzdal si sa aktivít a to sa mi na tebe páči....:)
dokonca veľmi rada čítam tvoje kulinárske príspevky a poviem ti, že brala by som týždenný pobyt u vás... určite by bolo zaujímavé pozorovať tvoje kuchtenie....i na ochutnávku by som sa dala nahovoriť....;)..

..mojuš a po týždni by nás iste kotúľali...s ostatným súhlasím..
pepsikova
23.09.10,17:43
...nebudem chodiť do tejto témy...to sa nedá...nehrám sa!!!!!...šak čo stránka, to kilo navyše..len z čítania...
pivko
23.09.10,18:05
Cesnaková polievka s opekaným chlebom, vyprážaný bravčový rezeň, zemiaková kaša, šalát
Cesnakovú polievku na obet si naozaj može dovoliť len BOZPO:eek::mee:,ale nie človek ktorý má počas celého dňa obchodné jednania. Cesnačku tak cez víkend na chalúpke;)
PS: to ti muselo fajne ťahať z ....:mee:
bettylou
23.09.10,18:20
opekaný pstruh, paradajková ryža s hlivou, zeleninová polievka
marleau
23.09.10,18:50
večera: ovocná misa z 5 druhov ovocia.
hnedoočka
23.09.10,20:43
on neprezradí:D,nakoniec sa dozviem ,že je to môj sused:D

nemyslím...v jednom príspevku písal, že manželka obľubuje plnenú kapustu...a to sa varí viac-menej na východe...čiže naše"holubky" :D

Alabut...že ty si východniar?;)
marleau
24.09.10,06:13
Dnes: halušky s domácim maslom a domácim tvarohom,zakysanka.
JankaII
24.09.10,06:26
nemyslím...v jednom príspevku písal, že manželka obľubuje plnenú kapustu...a to sa varí viac-menej na východe...čiže naše"holubky" :D

Alabut...že ty si východniar?;)

Alabutko je tajnostkár;)..neprezradííí a neprezradííí....:confused:asi sa zľakol,že sa k nemu chceme dovaliť:eek: a popapať mu huspeninu:D
Deganova
24.09.10,07:17
Dnes rezancový nákyp a tvarohom a jahodami, zajtra kurací vývar s rezancami a bryndzové halušky, v nedeľu kuracia roláda, ryža a broskyňový kompót.
oriesok
24.09.10,07:17
...veď choď ...pozri do maštale ...alebo aj inde...;)

Uvidíš aj sám ...:rolleyes::D:D:D
Buchač bez urážky, myslela som to ako vtip aaaaaaaa nedal si názov jedla ,, z býka,, preto som položila dannú (vtipnú) otázku.
Tak sorry, nechcem urážať, ak to tak vyzeralo.
JankaII
24.09.10,07:29
ja dnes plnenú papriku:)
buchač
24.09.10,07:35
Buchač bez urážky, myslela som to ako vtip aaaaaaaa nedal si názov jedla ,, z býka,, preto som položila dannú (vtipnú) otázku.
Tak sorry, nechcem urážať, ak to tak vyzeralo.
mimotemy
...ale niééééééééé , veď aj ja som to celé poňal ako vtip ...:)

Uraziť mňa ???

Neexistuje ......to by už bola veľmi , veľmi silná káva a taká sa tu nepodáva ...;)
Nemám takú v obľube a ani iným neponúkam ...:rolleyes:
Tweety
24.09.10,07:56
Polievka zo suchohríbov, praženica s hubami, omáčka zo suchohríbov s domácimi nokerlami.
oriesok
24.09.10,09:13
My dnes máme kelový prívarok so zemiakmi a párkom,k tomu chlieb.
hnedoočka
24.09.10,10:25
Alabutko je tajnostkár;)..neprezradííí a neprezradííí....:confused:asi sa zľakol,že sa k nemu chceme dovaliť:eek: a popapať mu huspeninu:D

mimotemy ale mňa by mohol pozvať teraz, lebo som skoro na diéte......:D
erzet
24.09.10,10:30
Brokolicová polievka, kuracie prsia s ananásom, dusená ryža
babka - ježibabka
24.09.10,13:53
Na štvrtý deň bude čím sa pokazí, tým sa napraví. Že hubatá?
babka - ježibabka
24.09.10,13:59
Dnes jablková žemľovka. Na večer som robila škvarkovú pomazánku. Mala som veľa mletých škvarkov, tak som dala do malých nádobiek do mrazničky na horšie časy.
alabut
24.09.10,14:45
Cely den som sa bavil s fazulou.

Vecera - huspenina, chlieb, ocot, cibula, esta stihnem trochu fazulovej polievky s hubami, bylinkovy caj, pohar nektarinkovice proti bolestiam tohto sveta. :-)
JankaII
24.09.10,15:40
neodpovedal si ...
erzet
24.09.10,18:57
39. týždeň
pivko
24.09.10,19:13
39. týždeň
To je menu v bufete 4. cenovej skupiny? a hlavne ten utorok:eek::mee: a aj celkovo:mee:nezávidím ti ak sa tam stravuješ:---
zzuzus@zoznam.sk
24.09.10,20:20
Ja som dnes robila morčací perkelt s haluškami/ mám nový haluškár,taký,že sa len posúva doprava a doľava a robí si halušky/.A večer kapustové fľiačky z čerstvej kapusty.
hubatá
25.09.10,07:08
Tak si to užite v zdraví a veselosti.:):):) Apropó, píšeš len 3 dni, a dala si to štyrikrát.:--- Tak koľko toho teda bude?


Vysvetlenie k vinobraniu p. Hubatej:
Štvrtý deň je už pracovný, tak to sa polieta po mastných plechoch zbytkom lokší, aby sme si spomenuli ako dobre nám bolo tie 3 dni.......
Od pondelka nastane šetriaci mesiac, lebo sa všetko preflákalo - deti na kolotočoch, vate, balónoch a dospelí na husacine, lokšoch a burčáku.

Veď kedy je nám Slovákom dobre .... vtedy ked je nám zle od žalúdka !!!!
truch
25.09.10,10:41
Dnes pizza, objednaná a dovezená:D
a svadobné koláče, včera sme dostali plnú krabicu:D
Tweety
25.09.10,11:13
Polievka od včera(suchohríbová) a segedínsky s hrnčekovými knedľami.
alabut
25.09.10,15:59
Chcel som varit kapustnicu, ale som utahany ako pes. Staci huspenina z chladnicky, chlieb s maslom a syrecky, bylinkovy caj, ani poldeci mi nechuti. :-)
calawen
25.09.10,17:59
Dnes bol hovädzí vývar so zeleninkou (polievka) a mäsko z polievky nakrájané na rezne s kôprovou omáčkou a príloha zemiaky
marleau
25.09.10,18:55
Zajtra domáca kapustnica s domácou klobásou a sušenými hríbami.Kapustnica minuloročná.Ani "druhé" nepotrebujem...
calawen
25.09.10,19:03
Zajtra dnešný vývar a druhé... čo svokra uvarí... Ideme na návštevu
Dáša_
25.09.10,19:25
U nás dnes pizza a pizove slimáky.

Zajtra polievka klasická plus sviečkova z tekvice hokaido a morčacích pŕs.

A láka ma, kdesi som tu videla že čokoládový sen, tak možno skúsim to ako dezert.
hnedoočka
25.09.10,19:53
Chcel som varit kapustnicu, ale som utahany ako pes. Staci huspenina z chladnicky, chlieb s maslom a syrecky, bylinkovy caj, ani poldeci mi nechuti. :-)

:eek: nie si chorý?
lavanda
25.09.10,20:21
Zemiaková polievka s hubami, srnčí guláš s cestovinovými mašličkami.
klarissa
26.09.10,05:47
Kuracia polievka, kuracie ražniči s ananásom, ryža
JankaII
26.09.10,07:35
kuracia polievka,kuracie prská na leče ,hranolky
hubatá
26.09.10,07:58
..... a čo si kúpila nulky? Aj také päťky majú niečo do seba !!!
JankaII
26.09.10,08:38
...niečo medzi tým:D
truch
26.09.10,08:41
Paradajková polievka so syrom,
plnená morčacia roláda, pyré a kompót
adi11
26.09.10,08:56
masova polievka a vepro, knedlo, zelo :D
jackguelina
26.09.10,09:06
Zeleninová polievka s bielou fazuľou,kuracie prsia s broskyňou a syrom+ryža.
erzet
26.09.10,09:13
Bryndzové halušky
Daniela1010
26.09.10,09:18
Tak dnes som varila dvojmo, pre dcéru bravčové vtáčiky s ryžou, pre mňa a drahého som spotrebovala to, čo bolo treba spracovať a síce zemiaky, kyslá kapusta, tri plátky krkovičky, jedno kuracie stehno, dve klobásy a to všetko v jednom pekáči pečené v trúbe. Polievka je samozrejme tiež s kuracích krkov, veľa zeleniny a krupicové halušky.
alabut
26.09.10,11:11
Ranajky - fermez s jogurtom, chlieb s maslom, syrecky, bylinkovy caj, pohlad na peknu zenu.

Obed - polievka klasicka, domace rezance, dusene bravcove na zelenine, varene zemiaciky, paradajkovy salat s cviklovymi listami, kysnuty makovy zavin, bylinkovy caj, nejaky liker.

Vecera - dtto.
bettylou
26.09.10,11:15
U mamy pečená kačka, červená kapusta, knedlík, kurací vývar.
JankaII
26.09.10,11:16
mi síce v nedeľu vždy obedujeme neskôr:)...no pohľad na pekného muža pri telke som už stihla:D
alabut
26.09.10,11:17
Aj ja chcem mamu s kackami. :-)
alabut
26.09.10,11:18
Makove si uz pojedla?
JankaII
26.09.10,11:19
tak k nej nejaké presťahuj:D
JankaII
26.09.10,11:22
ja??
alabut
26.09.10,11:25
Re: Jednoduchý makový koláč
Dnes som koláčik podľa tohto receptu robila...je: fakt dobrý a rýchly
Naposledy upravil JankaII : 24-09-10 at 09:31 AM.
pepsikova
26.09.10,11:30
..morčací šnicel...cibulový šalát...slížiková polievka...


...dobrú chuť vám k nedeľnému obedu...
JankaII
26.09.10,11:37
alabut Dnes, 01:25 PM
Re: Jednoduchý makový koláč
Dnes som koláčik podľa tohto receptu robila...je: fakt dobrý a rýchly
Naposledy upravil JankaII : 24-09-10 at 09:31 AM.
viac


Alabutko,...áno ten sa popapal ešte v ten deň
hnedoočka
26.09.10,12:04
polievka z morčacieho mäsa, bravčové karé na šampiňonoch, ryža ,zeleninový šalát, jablková štrúdľa - polotovar...pretože rýchly jablkový koláč sa rýchlo dojedol...;):D
hubatá
26.09.10,12:09
Konečne nejaký výrobca neklamal: rýchly jablkový koláč
Deganova
26.09.10,13:41
... toto som robila v sobotu... posielam hlavne Maríne a Danuske
hubatá
26.09.10,13:47
krááásne, až je to škoda zjesť !
mysimis
26.09.10,14:16
V sobotu som varila kyslú fazuľovú polievku s údeným mäskom.
Dnes to boli rezne v zemiakovom cestíčku, zemiaková kaša, zeleninový šalát. Komu by sa málilo, tak ešte vyprážané bedle z vlastného zberu. Ako dezert bol tvarohový koláč, ktorý zmizol veľmi rýchlo.
Tweety
26.09.10,14:56
Kam asi ten koláč zmizol?
mysimis
26.09.10,14:59
Kam asi ten koláč zmizol?

Moje kobylky ho zlikvidovali.....:D /muž, syn, dcéra a zať/
evaj63
26.09.10,16:08
Kuracia polievka s rezancami, kuracie soté s hranolkami, zemiakové placky sa mi nechcelo dnes robit'.
Slayer666
26.09.10,16:39
Strasne dobra vec:
http://www.youtube.com/watch?v=7HI1D6sti3g
Ti, co neovladaju zvlastnu indicku formu anglictiny, mozu sledovat. Da sa to pochopit aj z videa.:)
osky
26.09.10,17:14
dnes sme boli na krste a menu bolo vydatne:

1.pecene bravcove,rakuske zemlove knedle,kysla kapusta
2.pecene kurca
3.vyprazane bravcove i kuracie rezne,hranolky
4.vyprazane sampiony,karfiol,baklazan,cukiny
5.hovädzi vyvar s palacinkovymi rezancami a pecenovymi knedlami
6.dusena hovädzina,zemiakovy trhanec
7.studene oblozene misy
8.zemiakovy rakusky salat a kopu zeleninovych roznych salatov

-vsetko bolo na styl bufetu a kazdy si nakladal na tanier co mu chutilo-ochutnali sme z kazdeho...

ako dezert sa krajali torty od vymyslu sveta ,kava,vino,pivo.....
Dana1
26.09.10,17:25
Včera som robila langoše. dnes pečené bravčové rezne na kyslej kapuste a varené zemiačky s maslom a cibuľkou. dnas som bola lenivá a koláč nebol. ale ešte mám v chladničke langošové cesto tak na večeru boli zasa langoše.
calawen
26.09.10,17:40
Zajtra dnešný vývar a druhé... čo svokra uvarí... Ideme na návštevu

Svokra uvarila knedlo(zemo - zemiaky pre nepšeničných), vepřo, zelo
Ivenka
26.09.10,18:09
Zeleninová polievka s krupicovými haluškami, Pangasius/či ako sa volá/ na masle, zemiaková kaša. Večera - palacinky s jahodovým džemom-kúpeným, domáci som dávno porozdávala.
katarina.j
26.09.10,18:51
No my sme si pochutili-slepačia polievka, sviečková omáčka-knedla. mnam, mnam....
Marína
26.09.10,19:07
... toto som robila v sobotu... posielam hlavne Maríne a Danuske
Hanka, krásne, si veľmi šikovná, kreatívna.:) Ďakujem.
Daniela1010
27.09.10,07:33
Dnes ešte dojedám zo soboty, hovädzie na slaninke s tarhoňou.
oriesok
27.09.10,07:44
mňa dnes čaká včerajšia polievka hovädzia s rezancami a dnešný granadír s kyslou uhorkou
oriesok
27.09.10,08:07
Svokra uvarila knedlo(zemo - zemiaky pre nepšeničných), vepřo, zelo
Keby som ja čakala na pozvanie k obedu od mojej svokry, tak už som na infúziach .To sa u nás prihodí raz za X rokov.
Zvalik
27.09.10,08:28
súhlasím s tebou oriešok....
ZEvina
27.09.10,08:48
Hovädzia polievka so slížikmi zo včera, hovädzie mäso z polievky, kôprová omáčka, rožkové knedle. Rezne so zemiakovým šalátom zo včera nech si zje sb!
alabut
27.09.10,08:48
Mne sa tiez dnes nechce varit. Rano som glgol jahodoveho likeru, to ma vzpruzilo.
JankaII
27.09.10,12:29
nedeľná repríza:)
marleau
27.09.10,13:14
Zapekaná krkovička so syrom na zemiakoch a čalamáda,tatárka a uhorka k tomu.Aj si idem dať dupľu...
JankaII
27.09.10,13:56
len si daj:D
hubatá
27.09.10,16:40
Nič .... šetrím! Chlebom som polietala po mastných plechoch a bolo.
lavanda
27.09.10,17:03
Dnes varil manžel - hustú fazuľovicu zo zeleninou a sušenými hubami. Urobil aj varené zemiačky a napácoval kuracie prsia, ale tie si necháme na zajtra, tá polievka je ozaj sýta:).
buchač
27.09.10,17:55
adam
27.09.10,18:01
Ranajky - fermez s jogurtom, chlieb s maslom, syrecky, bylinkovy caj, pohlad na peknu zenu.

Obed - polievka klasicka, domace rezance, dusene bravcove na zelenine, varene zemiaciky, paradajkovy salat s cviklovymi listami, kysnuty makovy zavin, bylinkovy caj, nejaky liker.

Vecera - dtto.
Paradajkový šalát s cviklovými listami? Prihodíš ako na to ?
taiko
27.09.10,18:09
poprazime trosku sunky na ghee, pridame spareny spenat, kokosove mlieko a nedovarene spaldove cestoviny. Spolu to vsetko dovarime a na konci pridame pekorino, alebo bryndzu.
(info o ghee tuto http://www.jedloakopriatel.sk/nesmiete-maslo-skuste-ghee/)
hubatá
27.09.10,18:26
éééééééé...... Buchačko ty si ma včera videl ????
evaj63
27.09.10,18:28
Dnes Tatranské soté s hranolkami podl'a spomienok zpred troch rokov v Bulharsku v českej reštaurácii Praha.
JankaII
27.09.10,18:46
éééééééé...... Buchačko ty si ma včera videl ????

čo si prelietavala okolo???Dávaj pozor Buchač ťa zostrelí:D
pepsikova
27.09.10,18:50
..nezostalo niekomu niečo od obeda?...som prišla zo školy, hladná ako chudobný spisovateľ,dnes sa nevarilo, tak len obzerance s kukancami boli ...

(...síce som našla Stinkine misy s fajnotami, ale zas nemôžem všetko sama zo))zjesť..nooo)
pepsikova
27.09.10,18:51
Dnes Tatranské soté s hranolkami podl'a spomienok zpred troch rokov v Bulharsku v českej reštaurácii Praha...


..toto muselo byť faaajnové!!!..tatranské,z Bulharska,z českej krčmy...už len tá zmes sveta znie ohromne...hoď recepis..
wagner
27.09.10,19:42
..nezostalo niekomu niečo od obeda?...som prišla zo školy, hladná ako chudobný spisovateľ,dnes sa nevarilo, tak len obzerance s kukancami boli ...

(...síce som našla Stinkine misy s fajnotami, ale zas nemôžem všetko sama zo))zjesť..nooo)

Pepsi môžeš prísť. V chladničke mám lángoše a lečo. Večera bude hotová hneď:D Sú výborné
kukučka
27.09.10,19:48
posielam ti krúpy aj s údeným rebrom
alabut
27.09.10,21:47
Paradajkový šalát s cviklovými listami? Prihodíš ako na to ?

Klasicky nakrajas papriku, cibulu, paradajky, do toho nakrajas male zelene cviklove listy, ochutis, polejes olejom a hotovo. Tak isto robim kapustovy salat, zaklad nakrajana kapusta, potom cviklove listy, mrkva, cibula, jablko, alebo paradajky, paprika. Oba druhy sa mozu zaliat jogurtom.

Cviklove listy zvysuju podiel chlorofilu. :-)
erzet
28.09.10,05:32
Sobota: bryndzové halušky
Nedeľa: restovaná kuracia pečeň s jabĺčkami, ryža
Pondelok vo firme: jemná hrachová polievka, bravčové na staroslovanský spôsob, kysnutá knedľa
Utorok (dnes) vo firme: gulášová polievka, kapustníky
pepsikova
28.09.10,05:52
Paradajkový šalát s cviklovými listami? Prihodíš ako na to ?

Klasicky nakrajas papriku, cibulu, paradajky, do toho nakrajas male zelene cviklove listy, ochutis, polejes olejom a hotovo. Tak isto robim kapustovy salat, zaklad nakrajana kapusta, potom cviklove listy, mrkva, cibula, jablko, alebo paradajky, paprika. Oba druhy sa mozu zaliat jogurtom.

Cviklove listy zvysuju podiel chlorofilu. :-)..

..teda ja taký obyčajný, bez podielu chlorofilu..a k nemu väčší šnicel...prídem..oki?..
hnedoočka
28.09.10,06:08
Dnes varil manžel - hustú fazuľovicu zo zeleninou a sušenými hubami. Urobil aj varené zemiačky a napácoval kuracie prsia, ale tie si necháme na zajtra, tá polievka je ozaj sýta:).

aj ja scéééém takého ....pošlem na kurz?;):D
hnedoočka
28.09.10,06:10
u mňa dnes od nedele, lebo včera na obed bola obložená misa so suuuuper!! koláčikmi a na večeru burčiak.....:---
alabut
28.09.10,07:33
Vecera je uchvatna. Necham sa inspirovat.
alabut
28.09.10,07:50
Ranajky - zlava: domaci syreckovy krem, kupovana Rama, domaca feferonova natierka.

http://www.porada.sk/picture.php?albumid=492&pictureid=15489
ZEvina
28.09.10,08:06
Dnes rajčinová polievka so strúhaným syrom, zapekaná zelenina (karfiol, brokolica, fazuľové struky) s cestovinou, kapustový šalát, zajtra fazuľový prívarok z bielej fazule, domáca opečená klobása, chlebík.
Stanislav 1975
28.09.10,08:09
Dnes praženica z 5 vajec a 2 rohlíčky...:D
hnedoočka
28.09.10,08:12
Ranajky - zlava: domaci syreckovy krem, kupovana Rama, domaca feferonova natierka.

http://www.porada.sk/picture.php?albumid=492&pictureid=15489

mňa zasa inšpiruje domáci syrečkový krém.....dáš receptík?;)

a dopĺňam...aj domáca feferónkova nátierka....
alabut
28.09.10,08:36
Kurna, uz som ich sem viackrat pisal. :-)

Syreckovy krem - pokazeny tvaroh. Najlepsie do janskej misky s pokryvkou vlozime klasicky suchsi kysly tvaroh a nechame ho skazit pri izbovej teplote. Obcas premiesame. O dva- tri tyzdne je krem hotovy.

Feferonova pasta - feferonky zomelieme na masomlynceku, pridame sol podla chuti a sterilizujeme. Pasta je vyborna do gulasov, ako pikantna natierka, do roznych polievok, duseneho masa a pod.
hnedoočka
28.09.10,08:41
ty nevieš, že opakovanie je matka múdrosti?:D
ale s tým syrečkovým krémom si ma dorazil....to je jedlé?;)
nevylieza potom z toho mäsko / chrobáčiky/ ?:D
mysimis
28.09.10,09:11
Ja som navarila na dnes husaciu pečienku na cibuľke s ryžou a kyslou uhorkou.
bettylou
28.09.10,09:19
srbská fazuľová polievka (s lečom), makové rezance, mäsová nátierka-zvyšky z nedeľného vývaru
lenkak
28.09.10,09:38
Ja som dnes uvarila:
kelová polievka
kapustné fliačky
a Martinko má už plné bruško. :)
jackguelina
28.09.10,09:42
http://img-dafo.tym.sk/files/eiyojqacljm55andbogf.jpg
Obed mám v reštaurácii,nemusím variť.
JankaII
28.09.10,10:03
ja dnes granatierský pochod
JankaII
28.09.10,10:07
Ranajky - zlava: domaci syreckovy krem, kupovana Rama, domaca feferonova natierka.

http://www.porada.sk/picture.php?albumid=492&pictureid=15489

Alabutko,prosím ťa ,ako robíš feferonovú natierku?
bettylou
28.09.10,10:15
písal na predchádzajúcej strane
JankaII
28.09.10,10:21
ááá...kuk na druhú stranu.....aha,už vidím....dík:)
LadyK
28.09.10,10:34
som v práci, takže dnes nič ;-)
včera oco urobil domácu pizzu (na ktorú je on teda macher) - normálne kysnuté cesto, potrieš olejom, pretlakom a nahádžeš tam čo len chceš - salámy, klobásy, šunky, slaninky, zeleninu akú len svet nevidel (alebo akú chladnička/mrazák dá), vajíčka buď len tak rozbiješ (v ceste si ale urob jamôčku, aby sa ti nerozliali)alebo spravíš praženicu...MŇAAAAAMMMM ;-DDD

alebo - francúzske zemiaky, restovaná pečeň, a viac mi momentálne na um nezišlo... ;-)
buchač
28.09.10,10:55
Mám sa ako na zámku ...

Nejaké oné som v meste vybavoval ...

K mame som zbehol , na chvíľku ...presso kávu si vychutnať ...
Odchádzal som nabalený :
- paradajková polievka
- palacinky
- vepřo , zelo , zemiako ...

Prídem domov :
- šošovicová polievka /včera doniesol na ochutnávku zať - čakateľ ....
- bravčové dusené vo vlastnej šťave , zemiaky
- bábovka ešte ostala ...ak nie , na vraždu by som bol ...;)
mysimis
28.09.10,10:59
Mám sa ako na zámku ...

Nejaké oné som v meste vybavoval ...

K mame som zbehol , na chvíľku ...presso kávu si vychutnať ...
Odchádzal som nabalený :
- paradajková polievka
- palacinky
- vepřo , zelo , zemiako ...

Prídem domov :
- šošovicová polievka /včera doniesol na ochutnávku zať - čakateľ ....
- bravčové dusené vo vlastnej šťave , zemiaky
- bábovka ešte ostala ...ak nie , na vraždu by som bol ...;)

Juraj dnes to máš naozaj výborné, ani neviem čo by som skôr z toho pojedla....:D
......a veľmi sa mi páči pomenovanie "zať - čakateľ":D:D:D
alabut
28.09.10,11:59
Auto fici,
Anca krici:
"Postoj auto!"
Auto f ....!

No, spomenul som si na reklamny slogan zo slabikara a ja ficim varit kapustnicu, piect alabutky a cakat hladneho sarkana, ktory vecer vrazi do dveri. Vonku fici.
jozka56
28.09.10,12:10
Dnes som navarila karfiolovú polievku, kuracie rezne, ryžu a koláč s broskyňami. Dobré bolo, aj na zajtra ostalo:)
ZEvina
28.09.10,13:06
Dnes som navarila karfiolovú polievku, kuracie rezne, ryžu a koláč s broskyňami. Dobré bolo, aj na zajtra ostalo:)


Jožka, nehovor ostalo, kým nie je naozaj "zajtra"! Toto som si ja tiež už veľakrát myslela..... :D:D:D
jackguelina
28.09.10,13:12
marleau
28.09.10,13:35
Sedliacka strava ... chutí najlepšejšejšejšie.
evaj63
28.09.10,15:31
Brokolicová krémová polievka a opekané čínske rezance. Mňaaam.
osky
28.09.10,15:39
my sme boli vcera na otocku pozriet nasich na Slovensku-mamina upiekla kurence a urobila obratene rezne s gyroz korenim.zabalila mi aj domov,takze dnes na veceru zjeme rezne a zajtra to kurca.

v praci boli zase spagety......:D
alabut
28.09.10,15:50
mysimis
28.09.10,16:09
Nemohla by som byť tým šarkanom ja?:D:D:D
Tweety
28.09.10,16:10
Potrava pre sarkana pripravena, teraz cakam, kedy vrazi do dveri.

http://www.porada.sk/picture.php?albumid=492&pictureid=15491http://www.porada.sk/picture.php?albumid=492&pictureid=15490
Nachystané vyzerá akokeby boli aspoň traja.
JankaII
28.09.10,16:11
Potrava pre sarkana pripravena, teraz cakam, kedy vrazi do dveri.

http://www.porada.sk/picture.php?albumid=492&pictureid=15491http://www.porada.sk/picture.php?albumid=492&pictureid=15490

šikuľka si:)tie pletenky...juj ...hneď by som zahrýzla:D
JankaII
28.09.10,16:20
Nemohla by som byť tým šarkanom ja?:D:D:D

hmhm..Alabut sa už odhlásil...tuším šarkan dorazil:eek:a :hneď sedemhlavý:D
alabut
28.09.10,16:44
Sarkan nakrmeny. Hrniec je iba 9 litrovy, snad na dva dni bude. Zajtra vecer leco. :-)
JankaII
28.09.10,16:48
a proti bolesti dnes nič? :D
alabut
28.09.10,16:50
Pozabudol som, ale dozeniem. :-)
JankaII
28.09.10,16:53
tie tvoje ranyhojiče....niečo by som aj doma chcela mať:D
taiko
29.09.10,06:25
Dnes nieco sladke. Spaldove rezance s makom a javorovym sirupom (http://www.jedloakopriatel.sk/javorovy-sirup/)
alabut
29.09.10,07:21
Ranajky - fermez s jogurtom, bylinkovy caj, neskor pohar jahodoveho likeru.

http://www.porada.sk/picture.php?albumid=492&pictureid=15552
hnedoočka
29.09.10,07:46
Potrava pre sarkana pripravena, teraz cakam, kedy vrazi do dveri.

http://www.porada.sk/picture.php?albumid=492&pictureid=15491http://www.porada.sk/picture.php?albumid=492&pictureid=15490

no téééda, s tebou bývať by som nemohla. Asi by ma len odkotúľali..:D..tie pletenky nemajú chybu...vraj nám máš jednu poslať...ale čo tie papriky? to sú pečené?:confused:
jackguelina
29.09.10,07:56
Hovädzia polievka s pečeňovými haluškami.
Varené hovädzie mäso,kôprová omáčka,knedlík.
Daniela1010
29.09.10,08:05
Ultramalé zemiačky o premiere 1-2 cm, vydrhnuté a aj so šupou pečené s cesnakom, cibuľou a slaninkou. Skoro somto ani nedopísala, už mi slinky tečú.
hnedoočka
29.09.10,08:23
toto si zaslúži užitočné, lebo ultramalých zemiačikov máme až-až
lenkak
29.09.10,09:04
na rýchlo robené buchty, malý čertík moc vymýšľal. :)
bettylou
29.09.10,09:58
šošovicová polievka podbitá, rýdzikový guláš, chlieb
alabut
29.09.10,10:09
hnede ocko - papriky vyuzivaju zbytkove teplo pece. Ked sa ususia, pomelu sa a do ohnivych jedal pridaju sa. Krasna vona. :-)
lavanda
29.09.10,10:33
Hrášková polievka s vajcovými haluškami, cestoviny s čučoriedkovým lekvárom a grankom.
JankaII
29.09.10,11:50
Ultramalé zemiačky o premiere 1-2 cm, vydrhnuté a aj so šupou pečené s cesnakom, cibuľou a slaninkou. Skoro somto ani nedopísala, už mi slinky tečú.

aj mne:D..ja aj také opečené a potom po kúsku masla si pridávam...ľubim
alabut
29.09.10,12:59
Achjaj, idem si uvarit kavu, prefiltrovat ladviny jahodovym likerom, upiect Ciernu hubu a cakat sarkana. Ked bude rozohriata truba, davno som nepiekol chlieb. Drzte palce na nohoch i rukoch. :-)
hnedoočka
29.09.10,13:04
Achjaj, idem si uvarit kavu, prefiltrovat ladviny jahodovym likerom, upiect Ciernu hubu a cakat sarkana. Ked bude rozohriata truba, davno som nepiekol chlieb. Drzte palce na nohoch i rukoch. :-)


:D:D:D tá trúba bola až v druhom riadku,tak vieš, na čo som myslela.....

...a na nohoch i rukoch sa píše na východe, že?;):):confused:
taiko
29.09.10,13:35
kto alebo co je sarkan. Som chybal, ked sa to preberalo
alabut
29.09.10,13:43
hnede ocko, kvoli tebe nebudem menit ciarku. :-)
Sarkan, prosim pekne, je moja uzasna manzelka. Sice nedokaze bagrovat, ale je s nou sranda.
Zdenka 0705
29.09.10,14:07
...tak na to by som veru neprišla v žiadnom páde....že manželke hovoríš šarkan....peknéééé :-)
Kazu
29.09.10,14:52
Dnes bola koprovka so zemiakmi a posekaným vareným vajíčkom. Ryža a kuracie pečienky /sú játra pečienky?/ s kapustovým šalátom. Taký zabarený horúcim sladkokyslým nálevom s rascou.
evaj63
29.09.10,19:56
Dnes boli na obed zbytky od včera a k tomu som upiekla juhoslovanské kabače.
jozka56
29.09.10,20:08
alabut, ako pises, ani ti nevadi, ze sarkan nevie bagrovat....ale vidiet, ze manzelka je tvoje jasne svetielko:)
taiko
29.09.10,20:50
maaaamiii, zase cestoviiinyyyy? Ej veru hej zase. No zabijem sa ked ich mam rad?
Takze poprazime na oleji cele cesnaciky, pridame tam na drobno nakrajany fenikel, o 3 minuty brokolicky, o dalsie 3 minuty konzervovane paradajky, tymian a bazalku a nakoniec ako vzdy :) pridame nedovarene cestoviny (veru zase spaldove). Dovarime a hotovo. "25 minut se vsim vsudy"
taiko
29.09.10,20:52
ano ano mozeme tam fuknut aj nejake na drobno nakrajane mäska
jozka56
29.09.10,20:54
a zemiaky nebudu???
taiko
29.09.10,20:58
ja neviem nic so zemiakmi, ale pozriem a daco vymyslim :-)
jozka56
29.09.10,21:10
OK....a preco taiko nevies nic so zemiakmi???
JaDo
29.09.10,21:18
Ja by som si iba dala:
Guľaté kysnuté knedle s čučoriedkami s tvarohom, práškovým cukrom a poliaté maslom.

Alebo:
Zemiakové knedle s cibuľkou, oravskou slaninkou a so šalátom z kyslej kapusty.

Alebo:
Dobrý špíz - rôzne mäsko, zeleninka, cibuľa, slaninka na ihle a k tomu zemiakové pyré a uhorkový šalát.

A čo budem mať?
Jačmennú kašu (vodovú) s jabĺčkami, škoricou a medom (alebo melasou).
alabut
30.09.10,05:36
Rozmyslam medzi kolozvarskou a zemiakovymi pirohami s tvarohocitronovouvou plmkou. Ja s dcerou sme za pirohy, sarkan samozrejme kolozvarsku. Tusim dam hlasovat.
hnedoočka
30.09.10,05:41
alabutko, aj ja som za pirohy.....ak z nich aspoň ochutnám...:D:D:D
pepsikova
30.09.10,05:56
...aj ja som za pirohy...

..u nás bude vysmažený karfáč, pyré a niečo kyslé k tomu...ale až na večeru...

...dobrú chuť ku všetkému, čo varíte a spapkáte..
pepsikova
30.09.10,06:02
Ja by som si iba dala:
Guľaté kysnuté knedle s čučoriedkami s tvarohom, práškovým cukrom a poliaté maslom.

Alebo:
Zemiakové knedle s cibuľkou, oravskou slaninkou a so šalátom z kyslej kapusty.

Alebo:
Dobrý špíz - rôzne mäsko, zeleninka, cibuľa, slaninka na ihle a k tomu zemiakové pyré a uhorkový šalát.

A čo budem mať?
Jačmennú kašu (vodovú) s jabĺčkami, škoricou a medom (alebo melasou)...

..tak to je dobrý rozdiel...!!!vieš čo?..príď na obed..spravím ti ten špíz, alebo tie knedle...
oriesok
30.09.10,06:12
Rozmyslam medzi kolozvarskou a zemiakovymi pirohami s tvarohocitronovouvou plmkou. Ja s dcerou sme za pirohy, sarkan samozrejme kolozvarsku. Tusim dam hlasovat.
Ja som na strane šarkana, teda koložvárska, jááááááj kapusta, zemiaky to sú moje potraviny na akýkoľvek spôsob.
JankaII
30.09.10,06:28
Rozmyslam medzi kolozvarskou a zemiakovymi pirohami s tvarohocitronovouvou plmkou. Ja s dcerou sme za pirohy, sarkan samozrejme kolozvarsku. Tusim dam hlasovat.

Alabutko ..sprav pirohy a potom nám to sem prihraj...nech sa virtuálne napapame:D
alabut
30.09.10,06:42
Rozhodnute, dcera sa akurat pridala ku kolozvarskej, co nechapem, lebo nema rada kapustu. Zevraj pirohy su sladke, pricom tam nejde ani deko cukru. No a ku kozvarskej urobim osvedcenu fazulovu polievku s kelom. Zapijat sa bude bylinkovym cajom (repik, materina, imelo), priloha domaci chlieb s kapustovou prichutou a vonou so slaninovym povrchom, aperitiv este neviem, asi lesnojahodovy liker.

Pirohy nabuduce - proti vsem. :-)
ZEvina
30.09.10,06:51
Včera som dala mäso z krkovičky do pácu, z kostí som spravila vývar so slížikmi, dnes spravím balíčky do alobalu (zemiaky, mäso na kocky, cibuľa, oravská slanina, domáca klobáska) šupnem do rúry, k tomu zavárané malé cibuľky.
JankaII
30.09.10,07:04
Rozhodnute, dcera sa akurat pridala ku kolozvarskej, co nechapem, lebo nema rada kapustu. Zevraj pirohy su sladke, pricom tam nejde ani deko cukru. No a ku kozvarskej urobim osvedcenu fazulovu polievku s kelom. Zapijat sa bude bylinkovym cajom (repik, materina, imelo), priloha domaci chlieb s kapustovou prichutou a vonou so slaninovym povrchom, aperitiv este neviem, asi lesnojahodovy liker.

Pirohy nabuduce - proti vsem. :-)

tak virtuálna papanička nebudeee:(???
Daniela1010
30.09.10,07:18
u mňa dnes bude obed donáškový s reštiky: bryndzová polievka a bravčové ražniči so zemiakmi