calawen
30.09.10,09:46
tzatziki šalát
sysula
30.09.10,07:52
Brokolicová krémová polievka a opekané čínske rezance. Mňaaam.

Poprosim recept na tie cinske rezance :)
JaDo
30.09.10,08:04
pepsikova: "..tak to je dobrý rozdiel...!!!vieš čo?..príď na obed..spravím ti ten špíz, alebo tie knedle..."


Tak to sa naozaj teším, kedy budeš mať čas? Prídem na ten virtuálny obed. Už rozmýšlaj na čo budeš mať chuť ty a ja ťa tiež pozvem.
Zdenka 0705
30.09.10,09:55
Karfiolová polievka s mrkvičkou a špenátový koláč z lístkového cesta, posypaný syrmi ako balkánsky, urda, niva - proste čo som našla v chladničke ... keby ste cítili tú vôňu...;)
Deganova
30.09.10,09:57
...pribehnem...
Zdenka 0705
30.09.10,10:02
...prídi...rada sa podelím :) ... ináč veľmi rýchly koláčik, z polovice lístkového mrazeného cesta, ktoré som vyvaľkala a hodila na formu, vymazanú a posypanú. Neokrajovala som, okraje sa nakoniec len prehli. Špenát - guličky,som udusila na troške oleja a pridala cesnak, nesolila som, syry sú slané. Vychladnuté som natrela na cesto, ktoré som ešte predtým potrela vajíčkom. Posypala syrmi, trošku ozdobila zo zvyškov cesta , znovu potrela vajíčkom a posypala sézamom. Hop do vyhriatej rúry na 200 st. a piekla 25 minút.
erzet
30.09.10,10:22
Včera výnimočne obed pretože bola rybička: zelerová polievka, vyprážané rybie filé, zemiaková kaša, šalát
Dnes: kuracia polievka s pečeňovými haluškami, pečené kuracie stehno, dusená ryža, uhorka
babka - ježibabka
30.09.10,11:10
Plnená paprika s chlebom. Na zajtra sa varí huspenina.
JankaII
30.09.10,11:13
aj ja tak s chlebom jedávam,tak mi to najviac chutí...muž s knedlou:)
JankaII
30.09.10,11:19
kurací paprikáš s haluškami...k tomu čalamáda
adi11
30.09.10,11:22
kapustnica s udeneho kolena... bude na dva dni :)
msa
30.09.10,11:43
rezancová polievka a šesť plechov pizze, bude aj na raňajky :)
lujza.j
30.09.10,11:48
Brokolicová krémová polievka a opekané čínske rezance. Mňaaam.

mimotemy prosím ťa, tie čínske rezance, sú teda ryžové?ako ich opekáš? ja som si tiež chcela opiecť, ale všetko sa mi lepilo na panvicu:mad::mad::mad: ďakujem;)
mysimis
30.09.10,11:54
Dubáková omáčka, pečená panenka a zemiaky.
alabut
30.09.10,13:25
Napokon som dostal chut na fazulovy vyvar s hubami, kapustnicovy chlieb, slaninu z povrchu mi vydzobali. Kolozvarsku mam pripravenu, strcim ju do truby o 16:00, aby si sarkan pochutnal na cerstvom masicku.

http://www.porada.sk/picture.php?albumid=492&pictureid=15561
JankaII
30.09.10,13:43
keby som ja bola tým šarkanom ..aj toto by mi stačilo:D...inač ten chlebík vyzerá dobre:)vlastná výroba??? aj ja sa chcem takým popýšiť pred mojími vlkmi...daj recepis:)
evaj63
30.09.10,16:09
mimotemy prosím ťa, tie čínske rezance, sú teda ryžové?ako ich opekáš? ja som si tiež chcela opiecť, ale všetko sa mi lepilo na panvicu:mad::mad::mad: ďakujem;)

Tie čo ja robievam, niesú, ale sú to instantné čínske rezance. Namiesto rezancov sa dajú použit' aj špagety, najlepšie semolinove, sú tvrdšie.
Rezance povarím vo vriacej vode 5 min, a zlejem . Potom v rozpálenom voku opečiem 3-4 strúčiky cesnaku, vyberem. Opečiem namarinované meso v soj. omáčke a čiernom korení. Vyberiem. Vo voku postupne opečiem papriku na kocky 2 min, postupne pridávam a opekám vždy tak 2 min .ostatnú zeleninu-baby karotku, brokolicu, kapustu na rezance, por,.Nakoniec pridat' rezance, mäso, cesnak a chvíl'u spolu opekat', pridat' sojovuomačku a korenie podl'a chuti. Výborné to je aj bez mäsa. Dobrú chut'.
pepsikova
30.09.10,16:10
pepsikova: "..tak to je dobrý rozdiel...!!!vieš čo?..príď na obed..spravím ti ten špíz, alebo tie knedle..."


Tak to sa naozaj teším, kedy budeš mať čas? Prídem na ten virtuálny obed. Už rozmýšlaj na čo budeš mať chuť ty a ja ťa tiež pozvem....



..fšak hocikedy..ja varím každý deň..len málokedy mám ako kuchárka voľno...
alabut
30.09.10,16:12
Do misky das vodu s kaputnicou 400ml v pomere cca 3:1 - 4:1, 1/2 kvasnic, na spicu noza cukru, 150ml raznej muky metlickou vymiesas a nechas 10min. v bozom pokoji. Potom pridam 800ml T650, 2-3PL pomlete lanove semienka, jeden rozmixovany zemiak, 2KL soli, trocha do toho popichas a opat nechas 20min. v bozom pokoji. Po uplynuti pokoja vymiesas klasicky cesto a nechas ho hodinku nech sa kvasinky napasu. Ak ti vykysne, smaris ho na tapsnu, vytvarujes, hodis do nejakej nadoby (tento som piekol v sklenej miske, ale pekac je lepsi), pripadne naockujes slaninkou, semiackami, nechas podkysnut tak, aby nespadol, a sup s nim do vyhriatej pece. Zo zaciatku mu osolim 240*C na 10-15min., aby sa vytiahol, potom znizim na 200*C a peciem do upecenia, asi 45min. Tuto novu pec este nemam odskusanu, v starej som mal chlieb hotovy za 30min., teraz ho peciem hodinu, ale korka nie je taka ako v starej peci. Ak mas moznost, pocas pecenia fukni obcas rozprasovacom do pece vodu, aby sa piekol v pare. Tento si sarkan zobral do postele a zul ho pri televizore. Kapustnica mu doda zvlastnu chut i vonu, ako keby sa piekol na kapustnom liste. Akurat si musis odhadnut pomer, aby pasoval na tvoje chutove pohariky.

Kolozvarskej ubuda, trochu som ju presolil, kuwa, kazda sol inac soli. Aj pri chlebe si treba odskusat mnozstvo soli, pretoze niektora soli viac, ina menej. :-)
evaj63
30.09.10,16:15
Dnes hrachová kaša s údenym mäsom, chlieb.
Teraz ešte pečiem čokoládový chlieb.
lejka
30.09.10,17:22
Evička, ten čokoládový chlieb - to znie zaujímavo. Pečieš to v domácej pekárničke, či na plechu? Ak aj pridáš receptík, budem Ti povďačná.
Lubaba
30.09.10,17:40
tzatziki šalát

tak tzatziki šalát je dobrý a čo k nemu?
Lubaba
30.09.10,17:42
už ma chytá nočerový hlad
lavanda
30.09.10,17:44
Dnes zemiaky nakyslo s opečenými párkami, zajtra segedínsky guláš s knedľou.
taiko
30.09.10,19:48
No a dnes špeciálne niečo so zemiakmi pre jozku56.
Treska s paradajkami, olivami a bylinkami a ......zemiakmi :)
http://www.jedloakopriatel.sk/treska-s-bylinkami-paradajkami-a-olivami/
jozka56
30.09.10,19:57
ďakujem, šikovný a rýchly recept, určite aj veľmi chutný, to je niečo pre mňa:):):)
Deganova
01.10.10,04:10
... nech sa páči... mám pocit, že bude so mňa košikárka... dobrú chuť...ešte ma v sobotu čakajú 3 na birmovku...
Daniela1010
01.10.10,04:34
tak takéto niečo by som niekedy chcela urobiť aj ja
pepsikova
01.10.10,05:10
...neviem, čo budem variť...ešte mám tak 2 hodinky na rozmyslenie...krásny deň vám...


...tie misy od Deganky sú nádhernééé..mňam..
alabut
01.10.10,05:28
Dnes na varenie kaslem, ak nebude prsat, idem vysekat kapustu a pozbierat slivky.
calawen
01.10.10,06:14
tak tzatziki šalát je dobrý a čo k nemu?

hrianku s cesnakom
hnedoočka
01.10.10,06:41
... nech sa páči... mám pocit, že bude so mňa košikárka... dobrú chuť...ešte ma v sobotu čakajú 3 na birmovku...

vyzerá to úžasne, keby si bola bližšie ,tak som tvoja zákazníčka...;):)
Deganova
01.10.10,06:49
vyzerá to úžasne, keby si bola bližšie ,tak som tvoja zákazníčka...;):)
Možno raz dude stretko niekde v strede a urobím rýchlokurz:):):)...a samozrejme donesiem aj ukážky...:---:---:---
Zvalik
01.10.10,07:46
Dnes zemiaky nakyslo s opečenými párkami, zajtra segedínsky guláš s knedľou.

ahoj, aké sú to zemiaky na kyslo?:rolleyes:
AlaNR
01.10.10,08:09
Dnes mňamka veliká!

Kolienko na pive. :D
Deganova
01.10.10,08:11
Dnes brokolicový nákyp, v sobotu polievka paradajková, cestoviny a tofu a cuketou, v nedeľu indické kurča a ryža
Zdenka 0705
01.10.10,08:20
Dnes kuracie slížiky na zeleri, s varenými zemiakmi.
Daniela1010
01.10.10,08:37
Udusené ,,václavky,, na cibuli s ryžou a cviklou. Mňáááám.
helas
01.10.10,08:59
Dnes jablková žemľovka a kapustová polievka, zajtra hádam niečo s masom
lujza.j
01.10.10,09:15
Tie čo ja robievam, niesú, ale sú to instantné čínske rezance. Namiesto rezancov sa dajú použit' aj špagety, najlepšie semolinove, sú tvrdšie.
Rezance povarím vo vriacej vode 5 min, a zlejem . Potom v rozpálenom voku opečiem 3-4 strúčiky cesnaku, vyberem. Opečiem namarinované meso v soj. omáčke a čiernom korení. Vyberiem. Vo voku postupne opečiem papriku na kocky 2 min, postupne pridávam a opekám vždy tak 2 min .ostatnú zeleninu-baby karotku, brokolicu, kapustu na rezance, por,.Nakoniec pridat' rezance, mäso, cesnak a chvíl'u spolu opekat', pridat' sojovuomačku a korenie podl'a chuti. Výborné to je aj bez mäsa. Dobrú chut'.

ďakujem;)
pepsikova
01.10.10,09:16
...francuzáky pre bandu...a slížiková polievočka pre mňa...
Žabinka
01.10.10,10:13
Ja dnes budem mať tekvicový prívarok, iné nezvládnem prehltnúť. Bolí ma hrdlo, nos mám zapchatý, nič necítim. Hádam mi je aj škoda jesť..
erzet
01.10.10,10:14
Šošovicová polievka, zabíjačkový tanier (bôčik, klobása, kapusta, zemiaky)
Tweety
01.10.10,10:16
Fazuľkový prívarok, bravčový perkelt.
ZEvina
01.10.10,11:10
Karfiolová polievka, palacinky - lekvárové, tvarohové, čokoládové so šľahačkou.
Deganova
01.10.10,12:17
Zo Zevinho obedu by som sa najedla, z Erzetovho nie
alabut
01.10.10,12:18
Eeee ... erzet, zabijackovy tanier, presne tymto smerom som potreboval nakopnut. :-)
erzet
01.10.10,12:20
to som rád
alabut
01.10.10,12:55
Uz sukam z chladnicky , maso, klobasu, otvaram sud kapusty a skrabem zemiaky, posielam dceru po pivo. :-)
bettylou
01.10.10,13:25
u nás podobne, bôčik pečený na kyslej kapuste, zemiaky, fazuľová polievka s mäsom bude zajtra
usko 1
01.10.10,13:39
Grilovaný morský vlk, pečené zemiačiky so žltou kápiou,pečená mala cvikla v alobale. K tomu jogurtovo cesnakový dip.
danushka
01.10.10,13:45
Myslíte, že tí moji doma odpadnú, keď im dám chlebík s maslom?
Fakt sa mi nechce stáť pri peci...:rolleyes:
Tweety
01.10.10,13:57
Myslíte, že tí moji doma odpadnú, keď im dám chlebík s maslom?
Fakt sa mi nechce stáť pri peci...:rolleyes:
Môžeš skúsiť, za to nič nedáš.:) Nech si zvykajú na horšie časy.:)
taiko
01.10.10,15:28
ake horsie casy? tie vies nieco co my nie? :-)
danushka
01.10.10,15:43
...no horšie časy v podobe lenivosti...občas to pochytí každého ;)
Tweety
01.10.10,15:44
Danuška a Ty nevieš, že lenivosť je choroba?
danushka
01.10.10,15:53
Danuška a Ty nevieš, že lenivosť je choroba?
...sezónna v mojom prípade, príde ako viróza, ktorú treba vyležať :D, vtedy naozaj treba niekoho, čo ťa poofukuje, donesie papať do postele a ja som sa rozhodla, že tento víkend mám lenivú virózu...:)
Tweety
01.10.10,16:04
:confused:
Danuška a Ty nevieš, že lenivosť je choroba?
Opravujem sa, nie choroba, ale hriech. Tak terazky neviem, čo s Tebou bude. ;)
danushka
01.10.10,16:09
:confused:
Opravujem sa, nie choroba, ale hriech. Tak terazky neviem, čo s Tebou bude. ;)
Majočka, hriech je jesť po polnoci a hriechom je aj po polnoci chodiť do tejto témy :D
Joj, dostanem ja, robím mrník v tejto milej témičke, odpustite mi, už čuším :).
evaj63
01.10.10,16:17
Ja som dnes štrajkovala, bol len falošný guláš.
Tweety
01.10.10,16:18
A za čo? Za krajšiu kuchyňu?
evaj63
01.10.10,16:20
Ten čokoládový chlieb bol polotovar.
buchač
01.10.10,16:21
Danuška a Ty nevieš, že lenivosť je choroba?


:confused:
Opravujem sa, nie choroba, ale hriech. Tak terazky neviem, čo s Tebou bude. ;)


...sezónna v mojom prípade, príde ako viróza, ktorú treba vyležať :D, vtedy naozaj treba niekoho, čo ťa poofukuje, donesie papať do postele a ja som sa rozhodla, že tento víkend mám lenivú virózu...:)

...he ...a poviem ja ..??? ;)

A just poviem ...:rolleyes::D:D:D

To je taká choroba - viróza , že pri nej je najlepšie mať niekoho pri / na , vedľa ....;) / sebe tak , že hriech budeš páchať / teda , podľa niekoho .../...
Poofukuje , donesie Ťa DO postele ...hm , pekné liečenie by to bolo ...takýýý by som bol lenivýýýý....
Alebo aj na liečiteľstvo by som sa dal ...;):rolleyes::---:):):)
hubatá
01.10.10,16:39
nožík, slaninka, paprika, chlieb, malinovka - na pníku medzi Malackami a Hasprunkú........ hádajte čo tam budem robiť?
danushka
01.10.10,16:43
nožík, slaninka, paprika, chlieb, malinovka - na pníku medzi Malackami a Hasprunkú........ hádajte čo tam budem robiť?

HUBATÁ ide na huby :) :D
Tweety
01.10.10,16:43
HUBATÁ ide na huby :) :D
A nebude to konflikt záujmov?:confused:
danushka
01.10.10,16:45
A nebude to konflikt záujmov?:confused:
...keď sa jej nebudú skovávať, nebude im hubovať...
hubatá
01.10.10,16:49
Nie, zídeme sa celá rodina: bude tam sesternica Bedľová, švagrová Muchotrávková, švagor Dubák a babka Modráková (za slobodna Suchohríbová).
Tweety
01.10.10,16:52
A to všetci na jednom pníku?:---
buchač
01.10.10,16:57
...he ...už len Satan tam chýbať bude ...
Ale ja to nebudem....:D:D:D:D:D:D
hubatá
01.10.10,17:12
Závidíííte čoooo ?????
Ale že vraj nerastú, vraj je zima .... a nech, keď nenazbieram, aspoň sa poprechádzam....
Tweety
01.10.10,17:17
My sme boli minulý týždeň, našli sme suchohríby, dubáčiky boli pekné, ale veľa bolo prevŕtaných červíkmi. Ale muchotrávky boli nádherné.
Tinika
01.10.10,17:27
my dnes vyprazany karfiol dopapali a na zajtra sa vari boršč a masko na hubkach s ryzou a hranolkami :)
danushka
01.10.10,17:27
buchač Dnes, 06:57 PM
...he ...už len Satan tam chýbať bude ...
Ale ja to nebudem....

...že ťa Juraj huba nebolí :D
alabut
01.10.10,18:06
Vecera ala erzet (panbozko nech ti to vynahradi na deturencoch).

http://www.porada.sk/picture.php?albumid=492&pictureid=15566
Tweety
01.10.10,18:10
Vecera ala erzet (panbozko nech ti to vynahradi na deturencoch).

http://www.porada.sk/picture.php?albumid=492&pictureid=15566
Zdravé jedlo, ale nezdravé na večeru. Ći?
calawen
01.10.10,18:15
Špenátový nákyp so šunkou
hubatá
01.10.10,18:36
Priatelia, nezdá sa vám, že tam má pán Alabut priveľa zemiakov..... aby mu nebolo zle !
danushka
01.10.10,18:43
Priatelia, nezdá sa vám, že tam má pán Alabut priveľa zemiakov..... aby mu nebolo zle !
...keď sa na to pozrieš hubatá ako ekonóm, tak zemiačky sú lacnejšie ako mäsko, takže ujo žalúdok bude naplnený doplna a v podstate to už pri trávení nerieši, či to ,,plno" bolo za menej, alebo viac peňazí :)...
No a domáca kasa ušetrila, opatreniam v kríze bolo učinené zadosť :D.
erzet
01.10.10,18:58
40. týždeň
erzet
01.10.10,19:15
Zdravé jedlo, ale nezdravé na večeru. Ći?
Určite lepšie ako moje. Už ten tanier
Katy a R
01.10.10,19:57
Čo takáto sviečková:confused:;)
.. a s knedľou sa netreba babrať .. stačí kúpiť v obchode:D
JankaII
01.10.10,20:04
Priatelia, nezdá sa vám, že tam má pán Alabut priveľa zemiakov..... aby mu nebolo zle !

hihi...Alabutkovi nebude...:D Alabutko má liqueur;):rolleyes:
marleau
01.10.10,20:20
Takúto netreba prihrievať...
kukučka
01.10.10,20:43
ja som stihla načistiť zeleninu na hrnčisko "sladkej" čalamády, niekoľko vrecúšok do mrazničky, niekoľko sít, ktoré už trónia na krbe - bude z toho vegeta a aby toho nebolo málo, tak aj do menšieho hrnca gulášu, uff teraz tu spokojne odfukujem pri bielej čokoláde :D

zlezaradil
alipaša nemá veľa zemiakov, ale málo kapusty :---
alabut
02.10.10,05:23
Ranajky - tradicne fermez s jogurtom, chlieb s maslom, syreckova natierka, bylinkovy caj, glg belovice proti chladu.

Obed - acidko, chlieb, slivky.

Vecera - nejaka rychlovka ako vcera.
uct2007
02.10.10,05:31
Ranajky - tradicne fermez s jogurtom, chlieb s maslom, syreckova natierka, bylinkovy caj, glg belovice proti chladu.

Obed - acidko, chlieb, slivky.

Vecera - nejaka rychlovka ako vcera.

Dobrá rýchlovka je lepšia ako večera :):D

no a vážne.
tak my budeme mať dnes vyprážaný karfiol s paprikovými zemiakmi....hm len polievku ešte neviem akú.
marleau
02.10.10,05:43
Ja idem dnes na domácu zabíjačku,tak radšej nejdem písať,čo tam všetko uvidím,lebo okrem toho,že to asi poznáte,možete mať oslintanú klávesnicu a potom to bude na mňa (lebo aj ja som oslintal spodné dva riadky písmen,keď som videl niektoré božské jedlá,už mi len príbor chýbal a to,aby ten tanier ožil...).
osky
02.10.10,06:39
som totalne prechladnuta.
takze na rad prichadza francuzska cesnakova polievka-skusim ju dnes 1.raz.
no a klasike rezne,zemiakovy trhanec a parena miesana zeleninka.

ak budeme poobede moc mlsni,urobim palacinky,alebo dolky.....alebo cosi sladke........-len nech je to teple:D:---
truch
02.10.10,07:53
Už sa všetko varí:D
krémová šampiónova polievka
segedínek s hrnčekovou knedľou / kapusta od svatky, majú výbornú:)/
Zdenka 0705
02.10.10,08:01
Kukla som do chladničky, treba zlikvidovať všetko, čo sa pokazí behom 3 týždňov, tj. zeleninu a mliečne výrobky, vajcia.... takže: karfiol ala mozoček, zemiaky.
A rozmýšľam, čo zo zelerom, včera bol v hlavnom chode, dnes ešte asi spravím zelerovo-mrkvovú nátierku.
JankaII
02.10.10,10:46
ja dnes zemiakové omelety so zeleninovou oblohou
danushka
02.10.10,11:31
Zľutovala som sa nad mojimi doma...zabudla na lenivú virózu a navarila kapustnicu, nech majú Vianoce :)
hnedoočka
02.10.10,12:53
som totalne prechladnuta.
takze na rad prichadza francuzska cesnakova polievka-skusim ju dnes 1.raz.
no a klasike rezne,zemiakovy trhanec a parena miesana zeleninka.

ak budeme poobede moc mlsni,urobim palacinky,alebo dolky.....alebo cosi sladke........-len nech je to teple:D:---

aj ja som totálne prechladnutá...:rolleyes:

u nás véééľa zemiakových placiek s acidkom alebo kyslou smotanou,fazuľová polievka od včera a skúsim koláč tmavý bozk...uvidíme ,ako zachutí....:confused:
osky ,neboj sa, francúzska cesnečka je super....:---
mysimis
02.10.10,15:12
Dnes to bola guľášová polievka a rezance s tvarohom, smotanou a pečenou slaninkou.
lavanda
02.10.10,16:44
Mrkvová polievka s ovsenými vločkami, pečené kuracie stehná, zemiaková kaša, hruškový kompót.
lavanda
02.10.10,17:02
ahoj, aké sú to zemiaky na kyslo?:rolleyes:

Hm, nikdy som sa nad tým názvom nezamýšľala, mama to tak volala, aj ja to tak volám - zemiakový smotanový prívarok? Podbité zemiaky? Zemiaková omáčka? Naozaj netuším, ako sa to oficiálne volá...:rolleyes:
No, pogúglila som a našla toto - to je temer ono, len ja nedávam vegetu ani cukor s octom a zemiaky krájam na ploché krúžky, ako som bola zvyknutá doma...aj mojim to tak chutí:)
http://www.mimibazar.sk/recept.php?id=6746
A je po záhade;).
alabut
02.10.10,17:22
Vecera - prazenica s parkami, chlieb, bylinkovy caj, u susedky zopar gramov hruskovice, doma pokracujem.
jozka56
02.10.10,17:26
s hruskovicou???? alebo prazenicou???
osky
02.10.10,18:46
aj ja som totálne prechladnutá...:rolleyes:

u nás véééľa zemiakových placiek s acidkom alebo kyslou smotanou,fazuľová polievka od včera a skúsim koláč tmavý bozk...uvidíme ,ako zachutí....:confused:
osky ,neboj sa, francúzska cesnečka je super....:---

jasne,inak,cesnacka je vzdy super-milujem ju na vsetky sposoby.
dnes mi je neuveritelne lepsie-to vcera som bola pripravena na svoj vlastny pohreb:Dchvalabohu,prezijem to bez doktora......

ja som napokon upiekla svoj overeny hrncekovy kolac a tentokrat som nahadzala na piskotu cucoriedky,jahody a nakrajane broskyne-mnam.vychladnuty som posypala praskovym cukrom,je skvely.
teraz este varime poslednu kukuricu vhodnu na jedenie,lebo uz bude tvrda....sice trochu neskora vecera,ale vsak este nejdeme spat,vybehame......:D:---
ubka
02.10.10,19:09
Kukla som do chladničky, treba zlikvidovať všetko, čo sa pokazí behom 3 týždňov, tj. zeleninu a mliečne výrobky, vajcia.... takže: karfiol ala mozoček, zemiaky.
A rozmýšľam, čo zo zelerom, včera bol v hlavnom chode, dnes ešte asi spravím zelerovo-mrkvovú nátierku.
Zdenka, vyskúšaj zo zeleru urobiť hranolky :))) alebo lupienky-super jedlo, či maškrta a nepriberá sa z toho, keďže zeler neobsahuje škrob.
Daj vedieť, ako Ti to chutilo, myslím, že iné hranolky robiť už viac nebudeš :))
ak by si chcela zeler na šalát, pridaj do nastrúhaného med + cesnak, alebo
zeler+jablko+CESNAK+trošku majolky, vhodné aj ako nátierka na jednohubky.
Naviac, zeler je liečivo na choré obličky a celý močový trakt;)
JankaII
02.10.10,19:20
no Lubka tie hranolky vyskúšam...akurát som dnes vykopala zeler
Ivana Š
02.10.10,20:09
u nás dnes - čo chladnička dala - trochu šunky, trochu slaniny, cibuľka, paradajka, paprika a zemiaky nakrájané na kocky, olej , soľ, čierne korenie, vegeta podľa chuti
zamiešať,dať piecť do zapekacej misky, 180- 200°C asi 45 min, potom - ak chladnička dá - posypať syrom a do zlatista dopiecť
je to však výborné aj bez syra
hubatá
02.10.10,20:11
citujem:

alabutVecera - prazenica s parkami, chlieb, bylinkovy caj, u susedky zopar gramov hruskovice, doma pokracujem

jozka56 Dnes, 07:26 PM
s hruskovicou???? alebo prazenicou???

hubatá:
... so susedkou
jozka56
02.10.10,20:19
a v com???
hubatá
02.10.10,20:46
..... no so susedkou budú piť belovicu až ich budú obidvoch bolieť kríže a potom sa natrú fermežou.....
jozka56
02.10.10,20:54
sarkan nepovoli:) a alabutova fermez nepodrzi:)
JankaII
02.10.10,21:03
ale veď Alabutko písal,že na večer,len rýchlovka ako včera:D
hubatá
02.10.10,21:05
pssst..... šarkan = manželka???
jozka56
02.10.10,21:05
ved nechce schytat, od manzelky aj dcery:)
JankaII
02.10.10,21:10
jozka56
02.10.10,21:19
urcite je pohodacka, ako pise alabut:)
JankaII
02.10.10,21:21
aj ja myslím....Alabutko sa predsa stará:D
jozka56
02.10.10,21:27
to iste:)
Zdenka 0705
03.10.10,06:18
Zdenka, vyskúšaj zo zeleru urobiť hranolky :))) alebo lupienky-super jedlo, či maškrta a nepriberá sa z toho, keďže zeler neobsahuje škrob.
Daj vedieť, ako Ti to chutilo, myslím, že iné hranolky robiť už viac nebudeš :))
ak by si chcela zeler na šalát, pridaj do nastrúhaného med + cesnak, alebo
zeler+jablko+CESNAK+trošku majolky, vhodné aj ako nátierka na jednohubky.
Naviac, zeler je liečivo na choré obličky a celý močový trakt;)
Ďakujem za tip, ale to tie zelerové hranolky či lupienky normálne mám vysmažiť na oleji? Nenapije sa to moc?
Ináč včera som miesto nátierky robila super šalátik:
asi polovica väčšieho zeleru, väčšia mrkva, jabĺčko, cibuľka, trošku cesnaku, petržlenová vňať, vlašské orechy. Zeler aj mrkvu som nastrúhala na hrubšom strúhadle, na šalát to bolo a je dobré, ale na nátierku by som to strúhala najemno.
Zaliať zálievkou: lyžica majolky alebo tatarky a pridať jogurt, event. kyslú smotanu, soľ, korenie, 1 KL medu, horčicu /ja som dala kremžskú/ a trochu olivového oleja. Nakoniec som pridala nasekané orechy.
Dobrú chuť :)
alabut
03.10.10,06:20
Ranajky - hemendemen od panimamy, jogurt, syrecky, feferony, chlieb, bylinkovy caj, krk osetrim belovicou.

Obed - polievka klasicka, domace rezance, vietnamsky sumec s cesnekom v trojobale, zemiakova kasa, dusena zelenina, skusim sa vypatlat s eskimo rezom, bylinkovy caj, lesnojahodovy liker.

Vecera - v chladnicke sa mi povaluje smotana, cize opat vietnamska potvora, ale v citronovo-smotanovej omacke.

Noo, tak akosi vyzera moj sarkan, ked privriem oci, Harpya bledne zavistou. :-)
hubatá
03.10.10,06:35
A kedy sa pôjdeš pomodliť do kostola, keď budeš celý deň variť?

U nás klasika: hovädzia s pečeňovými haluškami, knedlo-vepřo-zelo. A keď budú ešte otravovať tak sa nechám ukecať a spravím im vtáčie mlieko .....
alabut
03.10.10,06:47
Medzi zlodejov a darebakov nechodim.
marleau
03.10.10,07:10
Ani ja.Boh tam tiež nie je,toho nosíme so sebou...
alabut
03.10.10,07:17
Ja neviem, mne sa zda, ze boh umrel pri stvoreni.
JankaII
03.10.10,07:23
stvorení čoho-koho?....sveta...:D...alebo žeby Alabutka?:eek:
JankaII
03.10.10,07:27
my dnes rýchlovku...slepačia polievka o slížikmi...pečené kurence...pečené zemiaky...kompot z tekvice,(kyslé uhorky):)..a ide sa na futbal;)
mysimis
03.10.10,08:33
U nás budú grilované kuracie stehienka, horné aj dolné, k tomu pečené zemiaky, pražená ryža a nejaký zeleninový šalát.
evaj63
03.10.10,16:18
Kuracia polievka, pečená krkovička plnená údeným mäsom, syrom, sušenými slivkami a k tomu dusená ryža + americké zemiaky, príloha šopský šalát.
babka - ježibabka
03.10.10,16:25
Polievka zeleninová so strúhancami, rereń, opekané maličké zemiačiky, miešaný šalát -cibuľa, rajčina, paprika.
lavanda
03.10.10,16:26
Dnes sme mali na želanie manžela paradajkovú polievku s pochúťkovou smotanou a jeho milované tvarohové pirohy:). Ani po toľkých spoločných rokoch (kde "toľkých" je naozaj riadne veľké číslo:D) si neviem zvyknúť na spôsob, ako ich je: my ostatní si ich polejeme maslom a dáme si podľa momentálneho želania granko/orechy/mak...), ale jemu musím dať do kompótovej misky kryštálový cukor a on si ich také maslové každý jeden namočí do toho cukru a tak to chrúme... Zvyk je železná košeľa - jeho mama to tak robila, tak v tom pokračujem aj ja. Akurát tie zvuky:eek::eek::eek:!
babka - ježibabka
03.10.10,16:35
Hlavné je, že je spokojnosť na oboch stranách.
hnedoočka
03.10.10,16:46
polievka z králika, pri hlavnom jedle sa realizovala dcéra...takže kuracie prsia s pórom a nivou , varené zemiaky, zeleninová obloha..ona je za racio stravu, ale bolo to veľmi chutné!;)
a kedže Tmavý bozk ako koláčik neuspel u nás doma, ani psík ho nechcel :D:D, zachránili to štrúdle z Kauflandu - jablková a tvarohová...;)
Deganova
04.10.10,04:17
Posielam na dobrý a úspešný štart do nového týždňa... aj ako poďakovanie za všetky bodíky...
jozka56
04.10.10,11:45
Dnes som varila šošovicovú polievku so zeleninou, pečeného pangasia v rúre a varené zemiaky. No ale polievka nebola šosovicová, ale z lúpanej slnečnice, v rýchlosti bez okuliarov som si nevšimla, čo dávam variť. Ale chutilaaa:)
hnedoočka
04.10.10,12:14
Posielam na dobrý a úspešný štart do nového týždňa... aj ako poďakovanie za všetky bodíky...

ja ti dám bodíkov i pochvál koľko chceš, len jednu takú misu na stôl si prosím, nech nemusím olizovať monitor, koľkokrát otvorím túto tému.....;):D:---
hnedoočka
04.10.10,12:15
Dnes som varila šošovicovú polievku so zeleninou, pečeného pangasia v rúre a varené zemiaky. No ale polievka nebola šosovicová, ale z lúpanej slnečnice, v rýchlosti bez okuliarov som si nevšimla, čo dávam variť. Ale chutilaaa:)

Jožka, daj recepísek, ak bola taká suprováááá!!!:D:D
Zvalik
04.10.10,12:35
Ahoj.... dnes slizikova polievka a kuracie prsia na pore s ryzou...
Tweety
04.10.10,12:39
Ahoj.... dnes slizikova polievka a kuracie prsia na pore s ryzou...
Od včera: hovädzia polievka s rezancami, morčacie prsia ako rezeň v omáčke, zemiačky s vňaťkou, šalátik. Šlahačková roláda.
jozka56
04.10.10,12:45
hnedoocka tu jedinecnost ani neviem zopakovat, ale ako polievka chladne, tak hustneeee...asi bude z nej zajtra omacka:)
erzet
04.10.10,12:54
Zeleninová polievka, segedínsky guláš, kysnutá knedľa.
ZEvina
04.10.10,13:09
Dnes som nevarila. Včera sme boli v Stupave na "den zelá", jedli sme tam samé "zdravé" jedlá: pečienky, placky, pečenú klobásu, burčiak... a tak nám doma zostal skoro celý obed - grilované kura, rezne, opekané zemiaky, ryža, slepačí vývar s pečeňovými haluškami a ešte aj bobovicová spolievka s údeným mäsom a rezancami zo soboty. Zostalo ešte aj na večeru.
mysimis
04.10.10,13:12
Kyslá šošovicová s údeným mäskom a zapekanými rožtekmi.
Deganova
04.10.10,13:49
ja ti dám bodíkov i pochvál koľko chceš, len jednu takú misu na stôl si prosím, nech nemusím olizovať monitor, koľkokrát otvorím túto tému.....;):D:---
Hnedoočka ak vymyslíš spôsob dopravy, kedykoľvek, alebo nechceš si urobiť dovolenku na Orave?:):):):)
tetrisss
04.10.10,14:35
Dnes som nevarila. Včera sme boli v Stupave na "den zelá", jedli sme tam samé "zdravé" jedlá: pečienky, placky, pečenú klobásu, burčiak... a tak nám doma zostal skoro celý obed - grilované kura, rezne, opekané zemiaky, ryža, slepačí vývar s pečeňovými haluškami a ešte aj bobovicová spolievka s údeným mäsom a rezancami zo soboty. Zostalo ešte aj na večeru.

Ja som myslela, ze "den zela" je den kapusty a ty ze pecienky, klobasu atd:D
janka51
04.10.10,16:58
Segedínsky guľáš, knedľa.
alabut
04.10.10,16:59
Dnes post. Cely den jogurt, slivky a lesnojahodovy liker. Teraz pijem bylinkovy caj a rozdumujem, komu by som sa dal pozvat na veceru. Bodla by jozkina ryba. :-)
jozka56
04.10.10,17:11
alabut chytaj tanier s rybkou a cerstvymi zemlickami:)rada sa podelim:)
alabut
04.10.10,17:48
jozka, rybu mam zo vcerajska, necham sarkanovi, zemlicky mas domace? Minule som pozeral foto, co si tu pichla. Ja robim zemle tak, ze urobim uzol, jeden koniec hore, druhy dolu a krasne sa oddeluju jednotlive diely. :-)
jozka56
04.10.10,17:55
Žemličky si robím sama doma, našla som si ľahký receptík. Kusov mi vyjde okolo 12, po vychladnutí si ich odkladám v chladničke v plastovej nádobe, kde vydržia aj 10 dní, dlhšie som ich ešte nemala.:)
Tvar žemličky je skoro ako normálnej žemličky, ale alabut hoď foto tvojej, nech sa podučím.
Rozalka
04.10.10,18:25
Ja som včera robila toto http://www.mimibazar.sk/recept.php?id=960
Nedala som rajčiny, ani salámu, zato na spodok pokrájané 2 veľké cibule, a bolo to mňamkové.
Keby ste si to chceli vyskúšať, dajte do väčšej nádoby, dosť štavy pustí a potom kvapká mimo jenskú misu.
alabut
04.10.10,19:33
jozka, skusim v nedelu, cez tyzden mam pracu v zahrade ... kym je pekne.
Dáša_
04.10.10,19:40
Žemličky si robím sama doma, našla som si ľahký receptík. Kusov mi vyjde okolo 12, po vychladnutí si ich odkladám v chladničke v plastovej nádobe, kde vydržia aj 10 dní, dlhšie som ich ešte nemala.:)
Tvar žemličky je skoro ako normálnej žemličky, ale alabut hoď foto tvojej, nech sa podučím.

prosim si recept na zemle
jozka56
04.10.10,20:23
http://www.mimibazar.sk/recept.php?id=3495
tu sú bagetky, ja robím žemličky:) oregano nedávam.
Dáša_
04.10.10,20:25
http://www.mimibazar.sk/recept.php?id=3495
tu sú bagetky, ja robím žemličky:) oregano nedávam.

ďakujem, možno urobím hneď zajtra
hnedoočka
04.10.10,20:33
http://www.mimibazar.sk/recept.php?id=3495
tu sú bagetky, ja robím žemličky:) oregano nedávam.


šikulka....;):)
alabut
05.10.10,01:18
Jedzte, co si doma vyrobite. Aspon obcas. :-)

http://www.protiprudu.info/mate-na-to-zaludek.html
taiko
05.10.10,06:44
otazkou je ci to ludom nie je jedno, kedze to akceptuju. Este sa aj niektori aj vadia aby mohli do ovcej bryndze davat iba 25% ovcieho mlieka, len aby bola lacna.
alabut
05.10.10,07:37
Nech tam nie je ani kvapka ovcieho, ale nech sa to vola kravska bryndza. Mna stve, ze sa prestal znacit na vyrobkoch datum vyroby a zarucna doba. Dnes chemiou predlzia zarucnu dobu aj vyse roka, ale uvadza sa iba doba spotreby. Zda sa, ze obchodne retazce nam okrem vacsieho sortimentu a kvazi nizzsich cien, priniesli novu kulturu vyroby - ani zdochlina nazmar.
lavanda
05.10.10,07:59
U nas bude šošovicová polievka so zeleninou (tip od jozka56, ale s riadnou šošovicou, lebo slnečnice toľko nemám:)) a vyprážaný karfiol so zemiakmi a zeleninovým šalátom.
mysimis
05.10.10,08:05
U náš bude zvyšok včerajšej šošovicovej kyslej s údeným mäskom a zemiaková placka plnená bravčovým mäsom marinovaným v brandy.
A samozrejme posypaná syrom a k tomu veľa rôznej zeleninky.
janka51
05.10.10,08:06
My dnes máme chuť na karfiolovu polievočku a langoše.
mysimis
05.10.10,08:11
http://www.mimibazar.sk/recept.php?id=3495
tu sú bagetky, ja robím žemličky:) oregano nedávam.

Jožka, prosím Ťa, keď budeš robiť žemličky, vyfoť ich a prilep nám ich sem.....bagetky vyzerajú super a určite vyskúšam tento receptík.:)
alabut
05.10.10,08:18
taiko
05.10.10,08:22
:-) no uz chapem preco Ta rozhorcil ten clanok. Bohuzial to tak vyzera, ze ked chces naozajstne maslo a nie len susenoou laktozou prepchatu hmotu, tak si ho musis urobit sam.
taiko
05.10.10,08:26
No my sme mali vcera kuraciu slizikovu, a samozrejme nik nechcel kuracie prsia, takze dnes mame kari-kura. Receptik http://www.jedloakopriatel.sk/kari-kura-s-kokosovym-kremom/
ZEvina
05.10.10,08:55
Zeleninová polievka, zapekané cestoviny, hlávkový šalát.
erzet
05.10.10,09:10
Fazuľová polievka, langoše.
jozka56
05.10.10,09:19
Na obrázku sú včerajšie žemličky bez potrenia vajíčkom, 4 chýbajú sú zjedené:)65520
Zvalik
05.10.10,09:54
ahoj Jozka56, poprosím recept na tie žemličky...ďakujem!
mysimis
05.10.10,09:56
Tu je Jožkin recept na žemličky /bagetky/: http://www.porada.sk/1525220-post6399.html
Kazu
05.10.10,09:59
Máme peknú úrodu václaviek. K obedu som z nich urobila guláš a druhé je mleté mäso pečené na panvici. Príloha: pre mňa chleba, pre manžela ryža, mladí čo chcú a k tomu plná misa kapustového šalátu s chrenom.
JankaII
05.10.10,10:26
ja dnes varím pre seba,keďže chlapi sa stravujú v práci,tak to bude polievka z bielej fazulky...a spravím jej viac,lebo manželíček si určite večer dá:)a synátorom upečiem domáce bagetky na večeru...receptik som tu okukala:;)..v ladničke majú rajčiny, papriky,slaninku,klobásky,salámu,syry...môžu vyberať:D.....a s manželíčkom si večer dáme vareného vínka,posadíme pri krb,vyložíme nôžky a môžme relaxovať:rolleyes::rolleyes::D
http://image061.mylivepage.com/chunk61/1087109/892/Kucha%C5%99inka.gif
JankaII
05.10.10,10:28
Zeleninová polievka, zapekané cestoviny, hlávkový šalát.

ja som cestovinová:Daký receptík máš?:)
podhygmin:-)
05.10.10,10:35
Alebo nieco chutne smazene a nezdrave?
podhygmin:-)
05.10.10,10:37
No radte bo uz som taaaaaaaaak hladny:)
ZEvina
05.10.10,10:52
ja som cestovinová:Daký receptík máš?:)

Janka, já tiež cestoviny môžem, robím ich podľa toho, čo práve mám. Teraz som uvarila cestoviny (také vejáriky) v osolenej vode, šunkovú salámu na kocky, plátky oravskej slaniny, zavárané šampióny na kocky, posypala provensálskym korením, pomiešané som dala do zapekacej misky, chvíľu piekla, potom som 4 vajíčka rozšlahala v šlahačke na varenie a poliala. Dopiecť a hotovo.
katka50
05.10.10,10:54
A čo poviete na toto ?

Dnes som ho robila. PERFEKTNÉ !
JankaII
05.10.10,11:12
Janka, já tiež cestoviny môžem, robím ich podľa toho, čo práve mám. Teraz som uvarila cestoviny (také vejáriky) v osolenej vode, šunkovú salámu na kocky, plátky oravskej slaniny, zavárané šampióny na kocky, posypala provensálskym korením, pomiešané som dala do zapekacej misky, chvíľu piekla, potom som 4 vajíčka rozšlahala v šlahačke na varenie a poliala. Dopiecť a hotovo.

hm...dobréé...však aj ja často sama vymýšľam..ja vždy pridám aj na kocky nakrájanú zeleninku,alebo mrazený hrášok s kukuricou a mrkvičkou(vždy mám nejakú v mrazáku):)je to aj pekné farebné:);)
babka - ježibabka
05.10.10,11:25
Paprikáš z hlivy, kolienka.
ZEvina
05.10.10,12:14
hm...dobréé...však aj ja často sama vymýšľam..ja vždy pridám aj na kocky nakrájanú zeleninku,alebo mrazený hrášok s kukuricou a mrkvičkou(vždy mám nejakú v mrazáku):)je to aj pekné farebné:);)


zapekanú zeleninku robím tiež - hlavne čerstvú (mám veľkú záhradu). Všetku zeleninu - karfiol, brokolica, lúsky, hrášok, kukurička, pórik ..... trošku povarím v slanej vode, zmiešam, dám do zapekacej misky, zalejem rozšlahanými vajíčkami v šlahačke a s korením na zapekanú brokolicu (je výborné) + varené zemiaky s petržlenovou vňaťou a pažítkou.
hnedoočka
05.10.10,12:25
A čo poviete na toto ?

katka, podobný ako tento a môžem potvrdiť že dobrý a hlavne netreba miešať....;)

http://www.porada.sk/t124163-gulas-bez-michani.html
taiko
05.10.10,12:27
A čo poviete na toto ?
Neupalte ma dievcata, ja viem, ze niekedy nemate vela casu, ale gulas v rure je ako losos vo fritaku. No ja veru ked gulasek tak takto :
alabut
05.10.10,12:29
jozka, posielam ti pletene zemlicky (uzliky) so slaninkou, clebova + razna muka.

http://www.porada.sk/picture.php?albumid=492&pictureid=15591http://www.porada.sk/picture.php?albumid=492&pictureid=15592
taiko
05.10.10,12:32
a to vsetko ty sam? Som z toho cely uzasnuty :-). Sa musim este ucit pozeram.
alabut
05.10.10,12:34
taiko, vymysli mi rychlo nieco dusene z bravcoveho pliecka pre sarkana na veceru. Polievku robim fazulovo-hribovy vyvar. :-)
buchač
05.10.10,12:34
taiko , asi hej .
Aj za ten guláš by si vyfasoval .
jozka56
05.10.10,12:36
alabut to tvoje pečivo vyzerá fantasticky... to sa veru mám, čo ešte učiť, ale nevadííí, dúfam, že času mám nadostač. A určite je všetko aj chutné, no a ešte musím začať aj miešať múky:)
taiko
05.10.10,12:39
Alabut. Urobime zaklad pre gulash (cibulka n oleji+paprika+sol+korenie), poprazime maso. Zalejeme troskou vody. POdusime. V polovici pridame zelene olivy. Ked je uz vsetko skoro makke, pridame jeden banan (ano, to zlte v supke). Banan s olivami spravi paradnu, horko, trpko, sladku kombinaciu chuti. Podavame s haluskami, alebo s cestovinou.
alabut
05.10.10,12:41
Vdaka, banan pouzivam casto, vsetky suroviny mam, ide sa na to. :-)
taiko
05.10.10,12:41
Buchac: s tym gulasom nie co nie je v poriadku? Chytro povedz nevarim to casto, tak sa priucim.
taiko
05.10.10,12:45
Vdaka, banan pouzivam casto, vsetky suroviny mam, ide sa na to. :-)
Juuuuj, este som zabudol na cervenu papriku, alebo kapiu. Ta by tam tiez mala byt.
alabut
05.10.10,12:45
Ale dobry je.
JankaII
05.10.10,12:45
také pekné žemličky robíš a dúfam aj chutné:) Alabutko jak je možné že buchty sa ti nedaria?:eek:...či už áno?
hnedoočka
05.10.10,12:46
Neupalte ma dievcata, ja viem, ze niekedy nemate vela casu, ale gulas v rure je ako losos vo fritaku. No ja veru ked gulasek tak takto :

jáj, taiko, klasický guľáš mi ovládame dokonale, ale toto je pre prípad , že nemáš čas dozerať 1,5-2 hodiny...osobne červenú papriku nepridávam,farbu i hustotu získa z mäsa postupným prilievaním vody.

Od lososa vo friťáku to má ďaleko, veď vyskúšaj.....;)
alabut
05.10.10,12:46
Janka, neviem, zato sarkanovi pecenie ide. :-)
buchač
05.10.10,12:46
Teraz ste ma dorazili ...olivy , banán ...do guláša ???
Ešte čoho sa dočkám ??? :confused:
alabut
05.10.10,12:49
skorica
taiko
05.10.10,12:49
no vyskusam, ked nebudem mat cas :-)
taiko
05.10.10,12:50
:-) buchac olivy nejdu do gulasu, to len do tej rychlovky pre alabuta
mysimis
05.10.10,12:58
jozka, posielam ti pletene zemlicky (uzliky) so slaninkou, clebova + razna muka.

http://www.porada.sk/picture.php?albumid=492&pictureid=15591http://www.porada.sk/picture.php?albumid=492&pictureid=15592

Alabutko a neprilepil by si nám aj receptík na tieto dobrotky????:)
taiko
05.10.10,13:00
veru veru, nebolo by zle
usko 1
05.10.10,14:18
Dnes pečené papriky so zemiakovo-bryndzovou plnkou, šošovicová cesnačka a niečo sladkého musí byť, tak som spravila lístkovo-piškótový jablčník.
alabut
05.10.10,14:48
Recept? Kurna ved som ho tu pisal x-krat. :-)

Styri deci tepleho mlieka vylejem do misky na 1/2 kvasnic, pridam na spicu noza cukru a rozmiesam metlickou. Necham par minut kvasinky otuzit. Potom osejem 150ml raznej alebo grahamovej alebo ovsenej alebo vlocky (podla chuti) do kvasiniek, opat rozmiesam metlickou a necham v bozom pokoji 10 minut. Potom znovu osejem 800ml T 650, trochu do toho pozdibrem a opat necham 20 minut na bozom pokoji. Po uplynuti 20 minut pridam dve KL soli, jedno vajce, dve lyzice masti, pomeliem dve-tri lyzice lanovych semienok a vymiesam nelepive cesto. Potom si idem na hodinu a pol schrupnut, alebo pisem blbosti na Poradu. Medzim mi vykysne cesto, pomucim tablu, cesto rozdelim na dvoje a valcekom (rukou) ho trochu rozvalkam. Kolieskom na pizu nakrajam pasy, z ktorych bud pletiem pleteny alebo urobim uzliky (zemle). Rozky a bagety robim tak, ze ... hernajs to sa neda napisat, to treba vidiet. Upletene zemlicky alebo pletenky dam na pecaci papier, necham podkysnut a pri 240*C peciem asi 10 minut, potom teplotu znizim dopekam asi 10 - 15 minut pri 200*C. V starej peci som mal hotove pecivo za 10 - 12 minut, tejto novej neviem prist na chut. Prva faza pecivo vytiahne, druha ho upecie do chrumkava. Podla pece si kazdy musi vyskusat cas prvej fazy, aby nemal zemlicky od spodu chrumkave. Vsak tupritomne baby su sikovne, daju si rady. :-)
msa
05.10.10,18:55
už sa močí fazuľa, ktorá bude na sladkokyslo so smotanou, a k tomu hromada parených buchiet.


P.S. tie úžasné buchtičky od alabuta, ste už niekto skúšali? vyzerajú úžasne, musím to skúsiť.
JankaII
06.10.10,06:13
myslíš tie pletenky?.....lebo buchtičky Alabut nevie robiť...sám sa priznal:)...ja som zatial nerobila ,ale včera som spravila žemličky od Jožky56 a už sú fuč:)...výborné
ZEvina
06.10.10,06:16
Dnes plnená paprika.
Marína
06.10.10,07:29
Jožka, prosím, kde nájdem recept na tie tvoje žemličky?:) Len mi neporaď, že sa tu mám hrabať v skoro v šesť aj pol tisíc receptoch.;):confused::---
Tie alabutove vyzerajú super, ako od prababičky z murovanej pece.;)
JankaII
06.10.10,07:37
Tu je Jožkin recept na žemličky /bagetky/: http://www.porada.sk/1525220-post6399.html

Marína tento to je ..ja mám u Jožky zistené...len nedáva oregano
taiko
06.10.10,07:37
Marina,
Menu->"Hladat v teme"->hladaj "žemličky"-> vysledok : http://www.porada.sk/t113919-p642-co-dnes-na-obed.html#post1525719
Doba hladania 3.5 sekundy:)
taiko
06.10.10,07:46
dnes musim jest amarouny zo zavodnej jedalne lebo sa mi nechcelo varit vcera :-(. Rozmyslam, ci si radsej nedam ocistnu dietu dneska
JankaII
06.10.10,07:52
a teraz sa nesmej!!!vysvetli mne b...j...čo sú to amarouny?:eek:
JankaII
06.10.10,07:54
že by nejaké gebuzinky?:D
mysimis
06.10.10,08:07
Janka kuk sem: http://recepty.vareni.cz/amarouny/
Ani ja som nevedela čo to je ale vygúglila som to.
JankaII
06.10.10,08:28
hihi...už som múdrejšia:)...a ja že "gebuzinky"...no zbohom:D....si taiko pomyslí....hm
erzet
06.10.10,09:47
Janka, Ty si nevidela seriál Návštevníci?
Marína
06.10.10,09:50
Marina,
Menu->"Hladat v teme"->hladaj "žemličky"-> vysledok : http://www.porada.sk/t113919-p642-co-dnes-na-obed.html#post1525719
Doba hladania 3.5 sekundy:)
Vďaka taiko:). pozri, ja tu už viac ako šesť rokov niekomu niečo hľadám, vieš ako mi dobre padlo, že teraz aj mne niekto?;):D:---
taiko
06.10.10,09:51
:-) no nemas za co rad som pomohol. Aj ja som niekedy lenivy ;-)
erzet
06.10.10,09:51
Chichichi, tak si predstav, že ja som to vygooglil. Mál som dojem že myslí, prenesene, na to mimozemské jedlo z toho seriálu, ak sa môžem zamiešať do debaty.
http://www.ulozto.sk/6099003/03-dort-avi
http://www.ulozto.sk/6099047/05-amaroun-avi
taiko
06.10.10,09:54
Janka kuk sem: http://recepty.vareni.cz/amarouny/
Ani ja som nevedela čo to je ale vygúglila som to.
No to by ma nenapadlo, ze takto niekto pomenuje zakusok. Ja som mal skor namysli to "jedlo" co jedli "Navstevnici" ako erzet spomina. Tam, ked sa chceli najest, tak nechali z tabletky sa vyklut, nejaku neforemnu srackabusovo vyzerajucu hmotu. Presne tak totizto niekedy vyzeraju jedla v nasej zavodnej kuchyni :D
JankaII
06.10.10,09:58
Janka, Ty si nevidela seriál Návštevníci?
Ježiš Erzetko...však ten ma napadol prvý,:Daj som mala také podozrenie,že to bude niečo so želatinou....no čo už:rolleyes:som myslela že tak v závodkách nadávate "fuj" jedlu:D..som sa zaskvela,bože;)
taiko
06.10.10,10:01
Ježiš Erzetko...však ten ma napadol prvý,:Daj som mala také podozrenie,že to bude niečo so želatinou....no čo už:rolleyes:som myslela že tak v závodkách nadávate "fuj" jedlu:D..som sa zaskvela,bože;)
No ved vsak hej, takto ja pomenuvam tiez bozske jedla v zavodke (lebo len boh vie co v tom je), kde je zakladom univrzalna hneda omacka. Niektori jednotlivci ich nazyvaju aj "metrove jedla", lebo je tam vsetko co mal kuchar v dosahu jedneho metra :D
erzet
06.10.10,10:05
A máte to tam.
JankaII
06.10.10,10:09
no tak už som v obraze:D,tešííím ,že som nebola ďaleko od pravdy:)
Marína
06.10.10,10:10
mimotemy
taiko:
:-) no nemas za co rad som pomohol. Aj ja som niekedy lenivy ;-)

Ja lenivá nie som:rolleyes:;), idem ja radšej ďalej pracovať.:)
adi11
06.10.10,10:31
Dnes budu francuzske zemiaky s domacou klobasou a sudovou kapustou a bez polievky.
Zvalik
06.10.10,13:16
Ahojte... rajčinková polievka s ryžou a nastrúhaným syrom /andeli zbožňujú/ vysmážaný syr s hranolkami a tatarskou....
lavanda
06.10.10,14:39
My sme dnes mali šošovicovú polievku zo včerajška a cestoviny "chladničkový výber": na oleji som opražila prerastanú údenú slaninku a zvyšok šunkovej salámy, potom do toho pridala nadrobno nakrájanú červenú a žltú papriku a obvarenú brokolicu - len pár ružičiek, popražila, okorenila tymiánom, rozmarínom, trojfarebným korením a karí, morskou soľou osolila, pridala pochúťkovú smotanu, prehriala a šup s tým na uvarené cestovinky. MŇAAAAAM:).
alabut
06.10.10,14:59
Idem si dat chladene pivo a uz kysnu langose. Inac cely den jogurt bez fermeze, aj syrecky s masielkom dosli. :-)
evaj63
06.10.10,15:01
Dnes- špagety alla Bolonese.
Zajtra neviem.
bettylou
06.10.10,17:31
Máme peknú úrodu václaviek. K obedu som z nich urobila guláš a druhé je mleté mäso pečené na panvici. Príloha: pre mňa chleba, pre manžela ryža, mladí čo chcú a k tomu plná misa kapustového šalátu s chrenom.

môžeš pricapiť receptík na ten kapustový šalát s chrenom?

u nás polievka z tekvice hokaido, holubky
taiko
06.10.10,19:33
Takze po dnesnych amarounoch si zajtra dame "Lososa s glazurou". Losossa umyjeme, nakrajame a potrieme glazurou pripravenou z dijonskej horcice, medu a cerstvej zazvorovej stavy. Oblozime ho mrkvou hraskom a brokolicou a sup s nim do rury na 175 stupnov a 17 minut. Celkova priprava 25 minut
peterknazeje
06.10.10,19:40
pstruh peceny v soli
msa
07.10.10,06:33
dnes len zapekané tousty so syrom, šunkou a rajčinou
Kazu
07.10.10,08:49
Polievku urobí nevesta. Tak to bude nejaká zeleninková aby mohla papať aj naša malinkatá, ja upečiem /už pečiem:)/ kuracie krídielka a urobím václavky s vajíčkami. A nech jedia kto čo chce, ja budem zo všetkého:D
pepsikova
07.10.10,09:09
Polievku urobí nevesta. Tak to bude nejaká zeleninková aby mohla papať aj naša malinkatá, ja upečiem /už pečiem:)/ kuracie krídielka a urobím václavky s vajíčkami. A nech jedia kto čo chce, ja budem zo všetkého:D..

..ja tie krídielka poprosím...výmenou za pizzu...
jozka56
07.10.10,09:10
Ja dnes konečne dojem váru z pondelka:rolleyes::D:D:D
Deganova
07.10.10,09:20
Dnes "čušpajz kapusta" a zemiačky s maslom a petržlenovou vňaťou
lavanda
07.10.10,10:21
Dnes "čušpajz kapusta" a zemiačky s maslom a petržlenovou vňaťou

A to je čoooooo?http://www.jaknaweb.com/webova-grafika-gify-animace-obrazky/grafika/smajlici/025.gif
Tweety
07.10.10,10:26
Bezmäsité: rascová polievka, granadírmarš, na večeru a zajtrajšie raňajky( ak ostane) tuniaková pomazánka.
Stanislav 1975
07.10.10,10:32
Ja som dal do trúby, nakrájané zemiačiky s cibulkou a na to masko karé a zalial to takým špeciálnym nálevom( kari, vegeta, chilli, olej, voda)-takže bude dobrý obed...
Slayer666
07.10.10,10:41
Uz sa neviem dockat na spaghetti alla carbonara....snad zajtra.:)
bettylou
07.10.10,12:14
pečená treska na masle (myslela som, že ostane na pomazánku, ale po upečení sa zbehla ani nie na polovicu, takže nič), dusené zemiaky s petržlenom a kôprom, parená brokolica
taiko
07.10.10,12:34
ako sa zbehla? ako si ju piekla?
marleau
07.10.10,13:31
Dnes len tak na rýchlo,pečené kuracie stehná a ryža.A za tým pivoooo....
mysimis
07.10.10,14:23
Chorým som uvarila silný kurací vývar s krupicovými haluškami a kuracie prsia na smotane s maslovými haluškami.
adi11
07.10.10,14:31
pikantny gulasik s bravcoveho maska a hlivy ustricovej s domacou parenou knedlou..bolo to mnam..:)
evaj63
07.10.10,15:11
Francúzske zemiaky a večer upečiem kabáč s maslom, kto chce so slaninkou.
hubatá
07.10.10,15:37
môže to byť dobrééé ..... aj keď neviem čo je kabáč !!!!
Tweety
07.10.10,15:47
Už sa dopeká orechovo-jablková štrúdelka. Mňam
bettylou
07.10.10,15:59
to taiko:
dala na vymastený pekáč, poliala sojovou šoyu, posypala rascou, poukladala kúsky masla na vrch rýb. Bol toho plný pekáč. Potom na 20 min. na 170 stupňou. Keď som to vybrala ostalo tam niekoľko ani nie polovičných kúskov toho, čo tam pôvodne bolo. Predpokladám, že je to napustené 60% ak nie viac vodou. Keď som v raichu a kamarát mi dá pstruha, aj si ho zamrazím na neskôr aj upečiem aj ostane taký veľký aký bol. k.rv.y
lavanda
07.10.10,16:00
Dnes "čušpajz kapusta" a zemiačky s maslom a petržlenovou vňaťou


A to je čoooooo?http://www.jaknaweb.com/webova-grafika-gify-animace-obrazky/grafika/smajlici/025.gif

Hm, odpovedám sama sebe - pogúglila som trochu a toto je jediný recept, ktorý mi to vyhodilo:
...cuspajz?bielu kapustu nakrajat na kusky,predtym dat uvarit do vody kusok udeneho rebra,alebo klobasku,ked maso zmakne,daj kapustu,na kolieska nakrajanu mrkvu,ochut,nezabudni na vegetu.Na konci jeden zemiak na kocky a zahustit len mukou zatrepanou v troske vody.Toto je uzasne hlavne ak je to urobene z tych rebier.To maso tam potom odkosti a nahadz do hrnca.

A mojslovnik.sk hovorí:
čušpajz
Slengové slová a nárečia
v bansko-štiavnickom nárečí - prívarok

Takže tak.http://www.jaknaweb.com/webova-grafika-gify-animace-obrazky/grafika/smajlici/smajlici22.gif

A ja som dnes robila opekanú tresku na panvici so spústou čerstvého zeleninového šalátu a upiekla som "jednomisový" liaty jablčník, časť som teraz po synovi poslala rodičom a dcére, časť sme zjedli s kamarátkou, ďalšia mi práve teraz zavolala, že ma príde pozrieť, takže tiež si dá a zvyšok dorazí syn. U nás je s koláčmi rýchly proces:).
elisaj
07.10.10,16:45
Aj ja sa pridavam.My sme dnes mali rascovu polievku a zapekane cestoviny s mäskom a zeleninkou.A ešte mamina navarila segedinsky guláš bude už aj na zajtra.
kukučka
07.10.10,17:02
"kostičková" zeleninová polievka a ryba, ktorá sa tiež záhadne zmenšila
ešte šťastie, že tej polievky bolo veľa a tak dupľa a mrkvočoko mafíny
taiko
07.10.10,17:35
"kostičková" zeleninová polievka a ryba, ktorá sa tiež záhadne zmenšila
ešte šťastie, že tej polievky bolo veľa a tak dupľa a mrkvočoko mafíny
kurnik sopa, co sa to tam deje s tymi rybami. To kupujete mrazene?