Dana1
07.10.10,20:27
Uz sa neviem dockat na spaghetti alla carbonara....snad zajtra.:)
Tu som jeden našla.

http://varecha.pravda.sk/recepty/spagety-alla-carbonara/1712-recept.html
a ešte tu
http://varecha.pravda.sk/recepty/moja-omacka-carbonara/8259-recept.html
erzet
07.10.10,18:30
Francúzska polievka, bravčový rezeň v cestíčku, zemiaková kaša, šalát
alabut
07.10.10,18:30
150 litrov a nejake drobne kapusty opat natlacene + 20 hlav na plnenu kapustu. Snad bude dost. Este spravim k sudu calamady vedro inej chuti a dve vrecia dam susedke, prasa ma velke, dlhe, kapustnice bude treba. Krucipisek, doma mam uz pol sudka fuc. :-)

Zajtra sa uvari prvy segedin z novej kapusty, kysnuta alebo zemiakova knedla, feferonova prichut.
marleau
07.10.10,18:35
Aj my sme včera robili kapustu,dvakrát som skočil a bolo hotové,predsa len 130 kg musí dostať vodu hádam aj z múky von...:)Už sa teším,týždenne aspoň raz kyslá kapusta až do mája a nepotrebujeme tie ich choré americké vakcíny.:D:D:D
calawen
07.10.10,18:40
Tu som jeden našla.

http://varecha.pravda.sk/recepty/spagety-alla-carbonara/1712-recept.html
a ešte tu
http://varecha.pravda.sk/recepty/moja-omacka-carbonara/8259-recept.html

ten druhý recept je môj :rolleyes: a hneď v komentoch mi jedna baba napísala originál recept od taliana...
jozka56
07.10.10,21:59
calawen, občas sem hoď link na tvoje recepty vo vareche, ja sa určite poteším:)
Deganova
08.10.10,04:25
Lavanda celkom dobre si gúglila. Keď som chodila do B. Štiavnice naša domáca nám čušpajz kapustu robila pomerne často. Na oleji podusíme cibuľku, pridáme nakrájanú kapustu, osolíme a pridáme trošku mletej rasce. Dusíme až kým nie je kapusta skoro mäkká. Potom pridáme nakrájané paradajky (na tenšie mesiačiky) a dodusíme. Nakoniec prilejeme kyslú smotanu, necháme prevrieť. Podávame s varenými zemiakmi, poliatimi maslom a posypanými petržlenovou vňaťou. Nebohá domáca nám okolo taniera dala čušpajz a do prostriedku zemiačky. Týmto jedlom si ju vždy pripomeniem.
Dana1
08.10.10,06:19
ten druhý recept je môj :rolleyes: a hneď v komentoch mi jedna baba napísala originál recept od taliana...
Mne sa zdalo, že ten recept mám odtiaľ. Ja som si ho prepísala do môjho kuchárskeho zošitka a stránku ...varechy.sk som si dala do obľúbených položiek, lebo sú tam super recepty.

podľa toho receptu som tu omáčku ešte nerobila. ja robím tak, že 8 trojuholníčkov syra karička alebo iný dám na na slaninku alebo len tak na olej roztlačím vydličkou a pomaly pridávam mlieko. dávam pozor aby to nezovrelo. nakoniec pretlačím cesnak a pridám pažitku.

takto to varil Petr Novotný ešte dávno vo svejej kuchárskej relácii.
alabut
08.10.10,06:47
Ranajky - prazenica so slaninkou, klobasou, mangoldom, cesnekom a feferonovou pastou, chlieb, bylinkovy caj, polka cerveneho proti unave. :-)

http://www.porada.sk/picture.php?albumid=492&pictureid=15715
oriesok
08.10.10,07:51
Polievka kyslá zemiaková, dolky s džemom.
ZEvina
08.10.10,08:08
Dnes diétne, zeleninová polievka, rezance s tvarohom a so smotanou. Treba žalúdok "pripraviť" na zajtrajšiu zabíjačku. Najviac sa teším na obar a čerstvé pečienky.... ups.... sliny mi už tečúúúúúúúúú!
jozka56
08.10.10,08:12
ZEvina to myslíš ten prvý gulášek,prvé jedlo, čo sa robí z pečienky??? ak áno, tak ti ho závidím:D a jelítka robíte s ryžou, krúpami alebo so sendvičom?
lavanda
08.10.10,08:17
Dnes diétne, zeleninová polievka, rezance s tvarohom a so smotanou. Treba žalúdok "pripraviť" na zajtrajšiu zabíjačku. Najviac sa teším na obar a čerstvé pečienky.... ups.... sliny mi už tečúúúúúúúúú!

Vyzerá to, že odpisujem, ale čestné pionierske, že nie - u nás dnes to isté:D. Žeby tajný poraďácky prenos myšlienok???
ZEvina
08.10.10,08:21
Jožka, gulášek, ktorý myslíš, je tiež mňamový, ale ten je lepší až na druhý deň. Obar je "polievka" z kotla, v ktorom sa vyvára všetko mäso na jaterničky, krvavničky a tlačenku. Po vybratí všetkého mäsa sa prichutí majoránkou a vegetou.
ZEvina
08.10.10,08:25
Vyzerá to, že odpisujem, ale čestné pionierske, že nie - u nás dnes to isté:D. Žeby tajný poraďácky prenos myšlienok???

Lavanda, možno máme len rovnaké chute, ale ja sa priznám dobrovoľne bez týrania, že ja tu veľmi často opisujem! Veď preto je táto téma taká výborná! Ušetrí mi to kopu času rozmýšľaním, čo mám variť. Vďaka všetkým prispievateľkám a prispievateľom viem, čo budem variť aj dva dni dopredu!

ešte doplním, že som vyskúšala aj veľa vašich nových receptov, za čo dostávam doma veľké pochvaly.
erzet
08.10.10,09:25
Boršč, zbojnícky guláš, kysnutá knedla
ZEvina
08.10.10,09:32
mimotemy
jožka, ak myslíš skoro pred Vianocami, tak my (teda sestra, ja som len pracovná sila, ochutnávač a odberateľ:D) ešte pred Vianocami stíhame ďalšiu zabíjačku. Jaterničky(jelítka) robíme s ryžou a krvavničky(jitrničky) s rožkami.
babka - ježibabka
08.10.10,12:45
Polievka z nezrelej fazule, veľa zeleniny, pár zemiakov, strúhance. Granatír, uhorka. mimotemyGranatír neviem ako sa správne píše, ale dúfam, že viete, čo sme to mali. Jedna mama dala deťom písomný pokyn, čo majú robiť. Prišla domov, pokyn nesplnený. Na otázku prečo to neurobili odpovedali. že to sa nedalo urobiť, lebo v pokyne sú chyby. Tak preto sa vopred ospravedlňujem.:D:D:D
JankaII
08.10.10,13:15
A dobréé...pochopili sme:) ja to volám šifliky,to keď doma poviem ,tak už vedia čo sa ide variť:D..každý po svojom:)
jackguelina
08.10.10,13:24
Dnes som varila:Hráškovú polievku s krupicovými haluškami,
Vyprážané rohlíkys tvarohom a broskyňami.
oriesok
08.10.10,13:32
My voláme šiflíky, keď sú s kapustou
oriesok
08.10.10,13:34
Dnes som varila:Hráškovú polievku s krupicovými haluškami,
Vyprážané rohlíkys tvarohom a broskyňami.
Tie rohlíky tuším všera robili v telke bez servitky.
JankaII
08.10.10,13:36
aj mne sa tak marí...,ale Jacky tuším nepozerala
JankaII
08.10.10,13:36
My voláme šiflíky, keď sú s kapustou

hovorím...každý po svojom:)
janka51
08.10.10,14:10
Hríbovú polievku na kyslo a parené buchty s orechmi.
jackguelina
08.10.10,14:33
Tie rohlíky tuším všera robili v telke bez servitky.

Ja viem ,že ich robili,ale ja ten recept poznám roky,a dnes som ich naozaj robila.
JankaII
08.10.10,14:44
však ja ti verím...nespochybňujem:)
jackguelina
08.10.10,14:55
To je v pohode ,Janka,viem ,že nespochybňuješ
erzet
08.10.10,18:42
41. týždeň
buchač
08.10.10,20:05
Polievka z nezrelej fazule, veľa zeleniny, pár zemiakov, strúhance. Granatír, uhorka. mimotemyGranatír neviem ako sa správne píše, ale dúfam, že viete, čo sme to mali. Jedna mama dala deťom písomný pokyn, čo majú robiť. Prišla domov, pokyn nesplnený. Na otázku prečo to neurobili odpovedali. že to sa nedalo urobiť, lebo v pokyne sú chyby. Tak preto sa vopred ospravedlňujem.:D:D:D

Babka , babka ....

Ty si čo za ježibabka ???

Granadír marš , tak je to správne . ;)...alebo aj Granatiersky pochod .
osky
08.10.10,21:22
zajtra mam v plane znovu cesnakovu polievku a langose-prechladnuta uz sice skoro nie som,ale obchadza to mojho muzicka-tak pre istotu....:D

do zasoby/na zamrazenie/ este uvarim zajaci paprikas a ako dezert spravim zemlovku.
jozka56
08.10.10,21:39
Tak u nás názov granadír marš neexistuje, iba granatýr. Osmažiť na masti cibuľku, pridať nakrájané varené zemiaky, restovať ich a pridať vyvarené hrubé rezance/najlepšie domáce hrubé slíže/ a príloha zavárané kyslé uhorky. Granatýr je bez červenej mletej papriky:)
lavanda
08.10.10,21:41
Od osky odpisujem: cesnaková polievka. A z vlastnej hlavy - či skôr synovej - vyprážaný syr, hranolky, tatarka a miešaný zeleninový šalátik. A tvarohovo-jogurtovo-piškótovo-mandarinkovokompótová misa so šľahačkou:). Len dúfam, že to ten cesnak pomôže všetko spáliť, lebo inak zbohom žlčník:eek:.
alabut
09.10.10,04:51
Ranajky - fermez s jogurtom, bylinkovy caj, polka cerveneho proti bolesti.

Obed - co daju u susedov, co naleju po susedoch.

Vecera - pikantny hovadzi gulas, kysnuta knedla, chlieb, pivo.
JankaII
09.10.10,05:55
a to máš dobrých susedov:D
pepsikova
09.10.10,05:55
...fermež- nieje to nejaká farba, či lak?..nie že sa ti niečo stane!!!!...
hubatá
09.10.10,06:17
Mám taký dotaz pán Alabut:
pijete na nejakú bolesť aj vodu, alebo až také ukrutné bolesti ste nemali že by ste museli piť vodu ......

Potom sme na tom rovnako, ja som tiež ešte nepila vodu proti bolesti .........
JankaII
09.10.10,07:16
a čileky som zvedavá:eek: Alabutko ako sa vynájdeš a odpovieš?:D
m.hladka
09.10.10,07:46
Vyprážané kuracie prsia, zemiakový šalát.
babka - ježibabka
09.10.10,08:03
Buchač ďakujem za usmernenie, ale u nás sa nehovorí spisovne a každý si melie ako mu huba narástla, ale celkove sa dohovoríme a to je hlavné. Pá a maj sa.
jackguelina
09.10.10,11:03
Dnes som varila : brokolicovú polievku , zemiakový šalát/bez majonézy/ a mäsovo-syrové fašírky.Ako dezert:kávovo-čokoládový krém so šľahačkou a broskyňami.
Zita5
09.10.10,11:35
Dnes som varila : brokolicovú polievku , zemiakový šalát/bez majonézy/ a mäsovo-syrové fašírky.Ako dezert:kávovo-čokoládový krém so šľahačkou a broskyňami.

Prezraď prosím Tvoj recept na zemiakový šalát bez majonézy .:) Ďakujem .
Žabinka
09.10.10,12:03
Dnes aj zajtra: zeleninová polievočka, pečená húska, knedlík, dusená kapustička. A je aj za pohár fajnej husacej mastičky.
alabut
09.10.10,13:40
pijete na nejakú bolesť aj vodu, alebo až také ukrutné bolesti ste nemali že by ste museli piť vodu ......

Potom sme na tom rovnako, ja som tiež ešte nepila vodu proti bolesti .........

Ja sa drzim Bukovskeho. Rano otvorim oci, buch dva pohare vody. Potom ma byt polhodinova pauza do ranajok, ale nikde sa nepise, ze ine sa uzivat sa nemoze. Naranajkujem sa, voda sa ma pit az za hodinu, ale nikde sa nepise, ze ine sa nemoze. Zakaz plati iba pre vodu. No a podobne sa vinie stravovaci rezim az do vecera. Nastudoval som viacerych dietologov a vsetci hudu to iste. Zhrniem, voda je zakazana po vacsinu dna a co nie je zakazane, je povolene, telo ma prezumpciu neviny.

Vratim sa k teme, alabutka urobila fajnovy gulasik, knedle na cely tanier, aj pivo kupila, aj sa usmieva ... dnes je krasny den. :-)
marleau
09.10.10,14:06
Po včerajšom futbale (hlavne popíjaní pri ňom) mi dnes dobre padol segedínsky guláš ešte zo starej kapusty.
JankaII
09.10.10,14:24
pijete na nejakú bolesť aj vodu, alebo až také ukrutné bolesti ste nemali že by ste museli piť vodu ......

Potom sme na tom rovnako, ja som tiež ešte nepila vodu proti bolesti .........

Ja sa drzim Bukovskeho. Rano otvorim oci, buch dva pohare vody. Potom ma byt polhodinova pauza do ranajok, ale nikde sa nepise, ze ine sa uzivat sa nemoze. Naranajkujem sa, voda sa ma pit az za hodinu, ale nikde sa nepise, ze ine sa nemoze. Zakaz plati iba pre vodu. No a podobne sa vinie stravovaci rezim az do vecera. Nastudoval som viacerych dietologov a vsetci hudu to iste. Zhrniem, voda je zakazana po vacsinu dna a co nie je zakazane, je povolene, telo ma prezumpciu neviny.

Vratim sa k teme, alabutka urobila fajnovy gulasik, knedle na cely tanier, aj pivo kupila, aj sa usmieva ... dnes je krasny den. :-)

no vidíš,jak ti je dobre...a čo iné ti už ku šťastiu chýba??(opomeniem zdravie,my invalidi si to môžme dovoliť:D)...nič:)Alabutka sa usmieva a tak to má byť:)všetko je oki:D....vždy s úsmevom:).........inač vynašiel si sa dobre..oceňujem;);)
mysimis
09.10.10,14:26
Keďže som uviazla v nemocnici, tak som nič nevarila, ale chcela som. Na chalupu som nakúpila srnčie na guľáš, mali byť fašírky so zemiakovou kašou a chcela som aj napiecť. Žiaľ nepodarilo sa.....:mee:
mysimis
09.10.10,14:29
Prezraď prosím Tvoj recept na zemiakový šalát bez majonézy .:) Ďakujem .

Zitka ja robím zemiakový šalát bez majonézy takto: uvarím zemiaky a pokrájam ich, kým vychladnú tak si pokrájam na drobno cibuľku, uhorky, varenú mrkvu a dosypem tam aj hrášok. Potom to zalejem vodou, do ktorej dávam čierne korenie, soľ, cukor a ocot. Týmto zalejem vychladnuté zemiaky, zamiešam, počkám koľko vody vsajú zemiaky /podľa potreby dolievam/ a nakoniec nalejem málinko olivového oleja.
Gapo
09.10.10,14:42
Keďže som dnes prispel do témy "Pečená kačica", použijem časť aj sem.
Takže polievka z drobkov, pečená kačica, ryža a uhorkový šalát. Keďže sa nedá zjesť za jeden deň (teda dala by sa, ale to by nás asi roztrhlo):D
No a tu je ukážka ako asi to bude aj zajtra.
jackguelina
09.10.10,15:04
Prezraď prosím Tvoj recept na zemiakový šalát bez majonézy .:) Ďakujem .


Môžem ,je to jednoduché:zemiaky ,uvarené v šupke-ošúpať ešte teplé,pokrájať/ja krájam na kolieska/,pridať nakrájanú cibuľu.Urobiť nálev:
voda+cukor+soľ + trošku mletého čierneho korenia+ocot+olej.Má to mať jemnú sladkokyslú chuť.Potom nálev po čiastkach lejeme na zemiaky a miešame.Podmienkou je ,že zemiaky musia byť teplé,aby sa ingrediencie spojili./To je rozdiel od majonézového šalátu,kde zemiaky musia byť studené/
Zita5
09.10.10,15:09
Baby ďakujem za receptíky na zemiakový šalátik .Ja to robím tiež ako Vy , ale ja som raz jedla zemiakový šalát bol neskutočne dobrý.Ja proste neviem utrafiť, aby ten môj bol tiež tak dobrý .Preto som sondovala receptík ;)
JankaII
09.10.10,15:10
Jacky ...my robíme taký ako Mysimis,dávame viac cibule a voláme ho cibulový,ale aj tvoj vyskúšame
jackguelina
09.10.10,15:12
Tak Zitka,máš tu dva recepty,môžeš si vybrať.
jackguelina
09.10.10,15:14
Veď aj my ho voláme cibuľový,ale môžu tam byť aj ostatné prísady ,ako píše mysimis.
Maruška54
09.10.10,15:16
my ho voláme záhorácky, zrovna zajtra ho idem robiť na hody lebo môj brat hovorí že nikto neurobí lepší ako ja, ale veľa záleží aj od zemiakov, najlepšie sú rohlíčky
JankaII
09.10.10,15:21
Veď presne taký ako ona robí aj my robíme(hrášok ,mrkva,petržlen-pre muža:Duhorka a kopec cibule a potom už len dobrý sladkokyslokorenistý nálev:)
JankaII
09.10.10,15:21
Maruška má pravdu...zemiaky sú dôležité
Zita5
09.10.10,15:36
Dievčatá robievam aj cibuľák, aj zemiakový ako mysimis.Ja som jedla ten s tou zeleninou taký fantastický.V tom šalátiku nebolo vidieť nálev , ale tie zemiaky so zeleninkou boli tak perfektne nasiahnuté tým nálevom. A to bude asi kvalitou zemiakov, ako píšete .
jackguelina
09.10.10,16:06
Veď prave ja mám tú skúsenosť,že keď dám teplé zemiaky,nálev vsiakne a nevidno ho .
JankaII
09.10.10,16:08
na tom niečo je..Jacky..musíme vyskúšať...kvalitné teplé zemiaky a ostatné už vieme:)
Zita5
09.10.10,16:15
zajtra si dám záležať , aby boli viac než teplé :)
JankaII
09.10.10,16:28
potom napíš či to vyšlo:)
erzet
09.10.10,16:54
Zemiakové placky s "oškvarkama"
hubatá
09.10.10,17:17
Ja dávam studené zemiaky, ale tento šalát musí odstáť, aby nálev nebol vodový, ale spojený s olejom a zemiaky sa obalia tenučkou vrstvou nálevu, ale v ňom neplávajú. Echt záhoráci nedávajú ani hrášok, ani uhorku, ale len na drobno pokrájanú cibuľu a č. korenie. Nálev musí byť sladkokyslý, jemnučký a nie aby sa huba krivila.

No a k nemu pasujú už len šnicle !!!
mysimis
09.10.10,18:17
zabudla som napísať, že toho nálevu urobím viac, ale vždy ho celý nepoužijem. Veľa záleží od toho ako sú zemiaky smädné.
babka - ježibabka
09.10.10,19:18
Ja dávam studené zemiaky, ale tento šalát musí odstáť, aby nálev nebol vodový, ale spojený s olejom a zemiaky sa obalia tenučkou vrstvou nálevu, ale v ňom neplávajú. Echt záhoráci nedávajú ani hrášok, ani uhorku, ale len na drobno pokrájanú cibuľu a č. korenie. Nálev musí byť sladkokyslý, jemnučký a nie aby sa huba krivila.

No a k nemu pasujú už len šnicle !!!
Koľko ľudí, toľko chutí. Nám pasuje cibulák taký bez zeleniny k rybe a k šnicliam skôr majonézový. Ale vyskúšam aj so zeleninou bez majonézy. Taký som ešte nerobila, ale už som ho jedla u švagrinej a je fakt dobrý.
osky
09.10.10,20:57
zajtra mam v plane znovu cesnakovu polievku a langose-prechladnuta uz sice skoro nie som,ale obchadza to mojho muzicka-tak pre istotu....:D

do zasoby/na zamrazenie/ este uvarim zajaci paprikas a ako dezert spravim zemlovku.

vdaka vsetkym za bodiky,ale sklamem vas-plan som nesplnila lebo sa ukazalo slniecko a bol by hriech stravit tak krasny den pri langosoch-ktore trvaju celu vecnost.okrem toho som v obchode zbadala tak krasny kel,ze som neodolala.

takze miesto cesnacky bola na obed kelova polievka a miesto langosov grilovane parky-skor na veceru ako na obed.ale ten paprikas a zemlovku som zvladla,este rano zavcasu.......:D:D
mimotemyno ale miesto langosov mame okopane kvetinkove hriadky a pozhrnane listie pod orechmi,vytrhane paradajkove korene a konecne dokoncene listy na laminatovej podlahe v dalsej izbe.
vonku stihli uschnut tri pracky pradla a okrem toho rozkvitli mi primule-chuderky,zblaznili sa z toho dnesneho slniecka......:eek::eek::---
alabut
10.10.10,06:53
Ranajky - fermez s jogurtom, bylinkovy caj, lesnojahodovy liker. Uz sa tesim na hovadziu polievku ... klokoce.

Obed - alabutka ma na stole krkovicu, tak asi pecena krkovicka, kapusta na sladko, knedla (zemiaky), pivo.

Vecera - dtto.
JankaII
10.10.10,07:06
Ranajky - fermez s jogurtom, bylinkovy caj, lesnojahodovy liker. Uz sa tesim na hovadziu polievku ... klokoce.

Obed - alabutka ma na stole krkovicu, tak asi pecena krkovicka, kapusta na sladko, knedla (zemiaky), pivo.

Vecera - dtto.

Alabutko a čo sme sa dnes dohodli? :Daj my takéto,ale so slepačou polievkou..pozdravuj Alabutku:)
lavanda
10.10.10,07:48
U nás dnes mleté kuracie na paradajkovom pretlaku, zemiaky. A ako polievku robím cvikľový baršč.
hubatá
10.10.10,07:56
hmmmm ..... dobrý boršč nie je zlý !!!
mysimis
10.10.10,07:57
U nás dnes mleté kuracie na paradajkovom pretlaku, zemiaky. A ako polievku robím cvikľový baršč.

Lavanda a ako robíš kuracie mleté na paradajkovom pretlaku?
lavanda
10.10.10,09:45
Lavanda a ako robíš kuracie mleté na paradajkovom pretlaku?

Na cibuli opražím mleté mäso (bravčové alebo kuracie), kým sa nerozpadne na veľa malých kúskov, potom ho osolím, okorením čiernym mletým korením, pridám zo dva bobkové listy, pár guličiek celého čierneho korenia, sušenej bazalky, podlejem vodou a pridám paradajkový pretlak ("přiměřeně" = malý pretlak na asi pol kila mäsa) a dusím, kým mäsko nezmäkne. Potom v troške vody rozmiešam asi 1 ČL solamylu, prilejem ho k mäsu a ešte chvíľu povarím. Vznikne taká polotekutá masa, ktorá sa hodí aj na cestoviny, s čím to väčšinou aj robievam, ale dnes sme mali chuť radšej na zemiaky.

hubatá Dnes, 09:56 AM
hmmmm ..... dobrý boršč nie je zlý !!!

A nerobím ruský boršč, ale poľský baršč. Čiže v mäsovom vývare (môže byť aj z kocky) uvarím nadrobno nakrájanú cvikľu a potom z cvikle urobím šalát a vývar podľa potreby dosolím, dokorením čiernym korením a servírujem s vajcom natvrdo. Odkedy som takýto baršč v Poľsku prvýkrát jedla (pred 30 rokmi:eek:), som doň zamilovaná a vždy si ho tam dávam a keď ide niekto do Poľska, nechávam si ho doviezť aj vo forme vrecúškovej polievky - viem, nie je to asi veľmi zdravé, ale keď mu nemôžem odolať... a hodí sa mi, keď som na chalupe sama a nechce sa mi variť pre jedného:o:o:o...alebo len tak na desiatu...
mysimis
10.10.10,09:51
Dnes okrem Lavandy a p. Alabutovej nikto nič nevarí????
lavanda
10.10.10,09:55
Asi sa všetci (a múdro:):):)) vybrali buď na výlet do prírody a pečú si špekáčiky, alebo do reštaurácie a majú to bez roboty:D.
hubatá
10.10.10,09:57
Veru, nejako je tu ticho ...... je pekne možno išli do záhrady poriadky porobiť.
Tweety
10.10.10,10:00
Hovädzia roštenka s tarhoňou, uhorkový šalát.
Dáša_
10.10.10,10:00
segedin, domáca knedľa
babka - ježibabka
10.10.10,10:21
Polievka z kačacích drobkov, pečená kačica, máme ju najradšej s chlebom, lekvárové buchty. A spomienka na pekáčové slíže. Čerstvo vyvarené hodené do pekáča s výpekom. Alebo keď bola domáca kačica krvavé slíže. Mňam.:):):)
mysimis
10.10.10,10:21
A ja som dostala hotový obed - polievka, ktorú nie je možné definovať.....bolo v nej kadečo a predsa nič, ryža, kuracie stehno pečené a k tomu kompót z 2 sliviek a 1/2 marhule.
msa
10.10.10,11:02
domáce knedle, červená kapusta a pečená kačka a menší zajac.
jackguelina
10.10.10,11:26
Na cibuli opražím mleté mäso (bravčové alebo kuracie), kým sa nerozpadne na veľa malých kúskov, potom ho osolím, okorením čiernym mletým korením, pridám zo dva bobkové listy, pár guličiek celého čierneho korenia, sušenej bazalky, podlejem vodou a pridám paradajkový pretlak ("přiměřeně" = malý pretlak na asi pol kila mäsa) a dusím, kým mäsko nezmäkne. Potom v troške vody rozmiešam asi 1 ČL solamylu, prilejem ho k mäsu a ešte chvíľu povarím. Vznikne taká polotekutá masa, ktorá sa hodí aj na cestoviny, s čím to väčšinou aj robievam, ale dnes sme mali chuť radšej na zemiaky.

hubatá Dnes, 09:56 AM
hmmmm ..... dobrý boršč nie je zlý !!!

A nerobím ruský boršč, ale poľský baršč. Čiže v mäsovom vývare (môže byť aj z kocky) uvarím nadrobno nakrájanú cvikľu a potom z cvikle urobím šalát a vývar podľa potreby dosolím, dokorením čiernym korením a servírujem s vajcom natvrdo. Odkedy som takýto baršč v Poľsku prvýkrát jedla (pred 30 rokmi:eek:), som doň zamilovaná a vždy si ho tam dávam a keď ide niekto do Poľska, nechávam si ho doviezť aj vo forme vrecúškovej polievky - viem, nie je to asi veľmi zdravé, ale keď mu nemôžem odolať... a hodí sa mi, keď som na chalupe sama a nechce sa mi variť pre jedného:o:o:o...alebo len tak na desiatu...


Ahoj Lavanda ,ten tvoj recept mäsovej zmesi vyzerá veľmi dobre.Už dávno som to chcela urobiť a toto sa mi páči.Už viem ,čo bude zajtra na obed.
jackguelina
10.10.10,11:27
Ešte sa chcem opýtať,keď dáš zmes na špagety,dávaš aj strúhaný syr?
mysimis
10.10.10,13:14
Ja robím na špagety podobnú zmes, na oleji upražím mleté mäso, dám tam koreniny podľa chuti - č. korenie, biele korenie, rôžne bylinky - oregano, bazalka, petržlenová a zelerová vňať a následne na to dám paradajkový pretlak, na 1/2 kg mäsa dávam také 1/2 l balenie pretlaku, dolejem troškou vody, hodím tam pre chuť 1 menšiu mrkvu a 1 menší petržlen. Kým sa pripravuje táto mäsová zmes, tak si uvarím špagety, na ne dám mäsovú zmes, strúhaný syr, príp. kečup alebo smotanu.
alabut
10.10.10,13:14
Ja robim polsku botwinku. Mensia cvikla na rezanceky aj s listami, smotana - pochutka. Manzelke farba nereze. :-)
evaj63
10.10.10,13:24
Ahoj Lavanda ,ten tvoj recept mäsovej zmesi vyzerá veľmi dobre.Už dávno som to chcela urobiť a toto sa mi páči.Už viem ,čo bude zajtra na obed.

Takto robím bolonezske špagety, len s tým rozdielom, že najskor podusím nastrúhanu zeleninu / mrkva, petržel zeler/ s bobkovým listom a mletým bielym korením. A ešte pridávam na drobno nakrájanú cibul'u, oregano a tymián. Recept mám od jedného šefkuchára, ktorý sa to naučil na lodi od talianskeho kuchára.
lavanda
10.10.10,14:35
jackguelina Dnes, 01:27 PM
Ešte sa chcem opýtať,keď dáš zmes na špagety,dávaš aj strúhaný syr?

My si syr dávame len na obyčajné kečupové špagety, na toto nie, ale - ako hovorievala naša chemikárka na strednej škole - "dobrovolnosti se meze nekladou":D.
evaj63
10.10.10,14:36
Dnes dusené kuracie na červenom víne s ryžou.
buchač
10.10.10,18:06
Žeby guláš ??? ;)
Včera .
Lubaba
10.10.10,20:43
Dnes aj zajtra: zeleninová polievočka, pečená húska, knedlík, dusená kapustička. A je aj za pohár fajnej husacej mastičky.mimotemynezostala aspoň kožtička?
kukučka
10.10.10,21:34
krémová ostrá polievka z oranžovej dyne, plnená sviečkovica, ryža - ale lepšia je so zemiakovou kašou, koka mafíny
alabut
11.10.10,05:28
Ranajky - kapustnica.

Obed - co sused dal.

Vecera - navari alabutka.
Žabinka
11.10.10,08:27
mimotemynezostala aspoň kožtička?
Ľubi, veď nás je 5 ks plus psíčka. Čo myslíš, koľko z húsky ešte ostalo? ;);)
kukučka
11.10.10,08:56
ja sa čudujem, ak niekto vyhadzuje kože, veď to sú najlepšejšie škvarky na svete

dnes nevarím, ostalo odvčera, ale idem na babinec s vege pohostením, večer tu dám recept čo mi bude najviac chutiť, varia výborne /oficiálne prednášku o zdravej výžive a sú tam aj chlapi/
peterknazeje
11.10.10,08:59
gazpacho a grilovaná pražma s čerstvým šalátom
hnedoočka
11.10.10,09:05
Tažin:
500g cestovín(mušle,špirály,slimačikovia)
700 g kuracích pečienok(zajačích)
7 vajec
2 veľké cibule
olej
ml.korenie
sol
vňate:petržlenová,kôpor(vňatí tak za hrsť s každej)
kečup
Cestoviny vyvariť,pečienky nakrájať osmahnuť na chytro na cibuľke. Vo veľkej mise zmiešať vyvarené cestoviny s pečenkami ,pridať korenie,sol,vňate(ja nešetrím ,lebo tie tam dávajú dobrú chuť)vajcia a kečup(2 dcl,kto má rád kečup môže aj viac).Vyliať na vymastený a strúhankou posýpaný plech a dať do ružova zapiecť.Podávať zo zeleninovým lubovolným šalátom

ja podoháňam aj minulý týždeň, lebo nestíhačka.....;):)

Tažin podľa Janky II som skúšala a poviem vám, mne i manželovi chutil...doteraz bola králičia pečeň len na cibuľke, teraz chutila i s cestovinami.....
65878

...a kto má dvoch vysokoškolákov mimo domova, tak asi vie pochopiť, že som sa od sporáka cez víkend veľmi nevzdialila:
v sobotu bola Francúzska cesnakovo-krémová polievka s opečenou bagetou a strúhaným syrom, zemiaky na kyslo /alebo zemiakový prívarok / s volským okom - na želanie synátora, farárove rezne /recept z netu/ s ryžou a zo zvyšnej papriky lečo.Večer som ešte dorábala zemiakový šalát na nedeľu, ku ktorému boli kuracie rezne /podľa príkazu/ a slepačia polievka. Sladké: pudingová vianočka - viď foto.
6587965880
poznámka autora:tá vianočka nebola pripálená, len som ju potrela čistým žĺtkom, tak ho viac chytilo do tmava.;)
trisestri
11.10.10,09:07
erzet
11.10.10,09:15
Polievka krúpková so zemiakmi, Jánošíkové rebierko, varené zemiaky, uhorka
osky
11.10.10,09:29
Sladké: pudingová vianočka - viď foto.
6587965880
poznámka autora:tá vianočka nebola pripálená, len som ju potrela čistým žĺtkom, tak ho viac chytilo do tmava.;)[/QUOTE]


prosim,prilep recept na pudingovu vianocku.diky.
hnedoočka
11.10.10,09:35
Sladké: pudingová vianočka - viď foto.
6587965880
poznámka autora:tá vianočka nebola pripálená, len som ju potrela čistým žĺtkom, tak ho viac chytilo do tmava.;)


prosim,prilep recept na pudingovu vianocku.diky.[/QUOTE]

osky...ok, ale večer, lebo v práci ho nemám - príprava je jednoduchá ...:)
taiko
11.10.10,09:36
No a ja dnes mam kokosove cestoviny so spenatom a sunkou. Receptik tuto http://www.jedloakopriatel.sk/kokosove-cestoviny-so-spenatom-a-sunkou/
marleau
11.10.10,09:44
Čo dnes na obed?Tak ja Vám napíšem,čo:najlepšejšia polievka na svete - hrachová a k tomu čerstvé pečivo,konkrétne pletenky.A druhé?Dupľa polievky.
sysula
11.10.10,09:54
paradajkova polievka a kuracie stehna na smotane s kolienkami :)
mysimis
11.10.10,10:06
Som stále v nemocnici, takže musím jesť čo mi dajú - brokolicová polievka a rezance s makom.
oriesok
11.10.10,10:22
Zeleninové rizoto s kuracím mäsom.
marleau
11.10.10,10:22
Som stále v nemocnici, takže musím jesť čo mi dajú - brokolicová polievka a rezance s makom.
Ja som bol v lete 5 dní v nemocnici,ale veru na ich stravu som sa ani len nepozrel.Ja nechápem,ako to može byť jedlé.
hnedoočka
11.10.10,10:28
Som stále v nemocnici, takže musím jesť čo mi dajú - brokolicová polievka a rezance s makom.

čítala som šuťák, takže som rada ,že sa máš lepšie a zajtra ,dúfam, že sa pochváliš priepustkou a domácou stravou.....ale páči sa mi , že netuješ i v nemocnici!:):):)
oriesok
11.10.10,10:32
Ja som bol v lete 5 dní v nemocnici,ale veru na ich stravu som sa ani len nepozrel.Ja nechápem,ako to može byť jedlé.
Ak máš na výber, tak áno, ale ak máš len hlad, tak čo už, z niečoho musíš žiť.Rezance s makom nie sú zlé.Dobre sa po nich drieme.
jozka56
11.10.10,10:34
Ja som dnes robila cestoviny so šunkou a syrom, navrch som si pokrájala paradajku. Zas bude jedlo aj na tri dni:)
babka - ježibabka
11.10.10,10:41
A to driemanie hlavne v noci má rád personál (ale ako v ktorej nemocnici, aby som niektorým zase neublížila) aspoň pacient neotravuje. Vlastná skúsenosť. Mysimys skoré uzdravenie.
oriesok
11.10.10,11:01
Personál nie je otravovaný a pacietovi aspoň skôr ujde čas .
mysimis
11.10.10,11:19
Ja som bol v lete 5 dní v nemocnici,ale veru na ich stravu som sa ani len nepozrel.Ja nechápem,ako to može byť jedlé.

ja som človek nenáročný a čo môžem zjem, lenže už druhý deň mi nosia z domu, lebo sú veci ktoré nemôžem vôbec jesť, napr. polievky a ani mak.
oriesok
11.10.10,13:37
Želám skorý návrat do domácej kuchyne:):):)
ZEvina
11.10.10,13:46
Na obed boli jaterničky a krvavničky so zemiakmi a kyslou kapustou, ale zajtra už musím spraviť zemiakovú polievku, vajcové halušky a hlávkový šalát, lebo som už celá premastená. Dnes ešte na večeru upečiem v trúbe zemiačiky, k tomu maslo a kyslá kapusta.
alabut
11.10.10,14:08
Na obed susedka spravila kuracie a bravcove rezne, zemiakovy salat, slepacia polievka, bylinkovy caj.

Vecer alabutka ukuchti zemiaky s acidkom, ja si pripravim bylinkovy caj a nejaky liker, skusim cucoriedkovy.
bettylou
11.10.10,14:26
slepačia odvčera, šošovicový prívarok s kyslou kapustou, zemiaky, volské oko
evaj63
11.10.10,15:20
Na obed susedka spravila kuracie a bravcove rezne, zemiakovy salat, slepacia polievka, bylinkovy caj.

Vecer alabutka ukuchti zemiaky s acidkom, ja si pripravim bylinkovy caj a nejaky liker, skusim cucoriedkovy.

Aj ja chcem takú susedu.:D:D:D
alabut
11.10.10,16:37
Tak sa prestahuj. :-)
hnedoočka
11.10.10,19:04
hm...ale kam?:confused:
buchač
11.10.10,19:07
hm ..a poviem TI ...???? :rolleyes:
alabut
12.10.10,05:43
Sem, k nam.
alabut
12.10.10,05:46
Ranajky - gumovy rozok z obchodnej siete, maslo, bylinkovy caj, gumu splachnem belovicou.

Obed - co da susedka.

Vecera - co da alabutka. :-)
hnedoočka
12.10.10,06:02
alabutko...dáš aspoň súradnice?...neboj sa, ja aj tak netrafím....:D:D
Daniela1010
12.10.10,06:52
Ja som to dnes poňala trochu dietne, neviem čo to na mňa prišlo a pripravila som si rybu so špenátom a dva zemiaky v šupke. Samozrejme, že pre ostatných doma som musela niečo iné a síce kuracie rizoto s mrazenou zeleninou.
msa
12.10.10,07:54
hrachová kaša s údeným mäsom a chlebom
Žabinka
12.10.10,09:56
Dnes, po húskových hodoch, bude trošku diétny obed - paradajková polievka, makové šúľance.
peterknazeje
12.10.10,11:08
rigatoni con pomodoro, aglio e parmigiano
ZEvina
12.10.10,11:12
rigatoni con pomodoro, aglio e parmigiano

po slovensky guláš? :D:D:D
Tweety
12.10.10,11:18
Zeleninová polievka, v ktorej sa obvaril karfiól, a ten potom zapečený, zemiačky.
adi11
12.10.10,12:32
Tiez zeleninova polievka a leco s haluskami. Na veceru budu zapekane halusky s vajickom.
JankaII
12.10.10,13:12
hm ,to som ešte nerobila...aký je postup pri tých haluškách ?:)
alabut
12.10.10,14:06
Kym pride alabutka z prace a zacne varit, uvarim jej fazulovo-hubovu polievku s mangoldom. Zatial si dam bylinkovy caj, med nemam, tak nech ma slak trafi z belovice.
lavanda
12.10.10,14:52
po slovensky guláš? :D:D:D

Zo zvedavosti som si to vyhľadala na gúgli: cestoviny (trubičky) s cesnakom, paradajkami a parmezánom. Mňam:).
JankaII
12.10.10,14:54
Kym pride alabutka z prace a zacne varit, uvarim jej fazulovo-hubovu polievku s mangoldom. Zatial si dam bylinkovy caj, med nemam, tak nech ma slak trafi z belovice.

len nech ťa netriafa...kto sem potom bude prispievať...? Alabutka?:eek:...a prečo miesto teba p.Alabutová varí??
adi11
12.10.10,14:58
Janka, to nevies ako sa robia zapekane halusky ? to moj syn tak vola

Tak ako slize aj halusky dam na rozpalenu panvicu, trochu ich opeciem, aby boli chrumkave a hodim na to vajicko a je papina..:)
adi11
12.10.10,14:59
a k tomu sa hodi cviklovy salatik..mnam
JankaII
12.10.10,15:17
Janka, to nevies ako sa robia zapekane halusky ? to moj syn tak vola

Tak ako slize aj halusky dam na rozpalenu panvicu, trochu ich opeciem, aby boli chrumkave a hodim na to vajicko a je papina..:)

jaj Adi...:confused:ja som myslela ,že také s vajíčkom dáš ešte do trúby zapekať:rolleyes:...dikes:)
evaj63
12.10.10,16:55
Vajíčkova polievka, domáce rezance, aké kto chcel. Ja samé, len také omastené.
alabut
12.10.10,17:44
Tak, albutka nevarila, kurna, uspokojila sa s alabutovou polievkou. Zajtra budem mudrejsi. Zacnem vydatnymi ranajkami, jej staci kava a cigaretka. :-)
JankaII
12.10.10,18:12
fuj také nezdravé...cigoška...Alabutko a čo si ty už s varením prestal?
alabut
12.10.10,18:16
Neprestal, ale je pekne, neskoro sa dostanem domov a moj zdravotny stav mi prikazuje zalahnut. Alabutka mi prave vari ovsene vlocky, k tomu mi zapasuje jahodovy liker. :-)
JankaII
12.10.10,20:15
jaj nechcem byť zvedavá...píšeš,že neskoro sa dostaneš domov...pracuješ?:eek:
hubatá
12.10.10,20:23
..... kristepane, prečo myslíš Janka II. hneď na prácu, ty si ako naši rómovia !!! Veď možno je len u frajerky a keksuje.......
JankaII
12.10.10,20:31
hihi...však ja som vedela ,že sa za mňa opýtaš:D
alabut
13.10.10,00:40
Kdeze praca, musela by ma sanitka doviezt domov, po troche upratujem hriadky na zahrade a opravujem, kde mi zateka. :-)
alabut
13.10.10,05:51
Ranajky - prazenica s chlorofylom na citrone a cesneku, chlieb, bylinkovy caj, pohar belovice, aby som trafil do zahrady.

Obed - posnorim po susedoch.

Vecera - asi kuracie kridla na mangolde a citronoch so smotanou.
alabut
13.10.10,05:53
Vcerajsie ovsene vlocky poliate jahodovym likerom nemali chybu. :-)
hnedoočka
13.10.10,06:00
hm...odkedy varí alabutka, nemáme čo čítať. To ale nebola kritika alabutky ,ale nepriamo tebe pochvala....;):D
JankaII
13.10.10,06:13
však aj ja som už postrehla ,jak keby Alabutko páru strácal,alebo žeby pod parou variť nevládal?:confused::cool: http://img-dafo.tym.sk/files/95ydje6lmi73qtbm7gfv.gif
hnedoočka
13.10.10,06:22
prosim,prilep recept na pudingovu vianocku.diky.

osky...ok, ale večer, lebo v práci ho nemám - príprava je jednoduchá ...:)[/QUOTE]

tak nie večer, ale obdeň ráno:
CESTO:

90 dkg hladkej múky
2 kocky droždia
20 dkg práš. cukor
3 lyžice oleja
1 káv. lyžička soli
4-5 dcl mlieka
3 vyšľahané bielka /pridať k vymiesenému cestu/

PLNKA:

1/2 l mlieka
4-5 lyžíc kryšt. cukor
1 palmarín
2 čokoládové pudindy
3 lyžice kakaa

POSTUP:

Najprv si uvaríme plnku.Polovicu mlieka dáme variť spolu s cukrom a palmarínom. V druhej polovici rozmiešame pudingy s kakaom, vlejeme do prvej časti mlieka a uvaríme puding, ktorý necháme vychladnúť.
Z uvedených prísad si urobíme kysnuté cesto.Keď je zmiešané, pridáme k nemu 3 vyšľahané bielka a ešte zľahka premiešame. Z cesta /bez vykysnutia/ urobíme 6 bochníkov.Každý bochník rozvaľkáme na tenko,potrieme pudingom a stočíme do rolády. Potom spletáme vždy dve rolády do vianočky. Položíme na vymastený plech a necháme vykysnúť. Nakoniec potrieme žĺtkami a pečieme ako klasické kysnuté cesto.

PS: mne by sa tam hodila jeden a pol dávka pudingu.

Recept doporučujem, lebo cesto je dlho mäkkučké a osvedčil sa nám i na riadne skrúcané kysnuté koláče s orechami, makom, či kakaom.
hnedoočka
13.10.10,06:24
Janka II, mne ten smajlík pripadá ako pochvala pepsikove....:D:D
JankaII
13.10.10,06:28
aj ja som si všimla :D:D..len som to tam dala,aby sa Alabutko za tú paru nenahneval:confused:
ZEvina
13.10.10,06:49
Včera som otrhala posledné lúsky a aj troška kôpru. Takže dnes lúsková omáčka, varené vajíčka alebo volské oko, chlebík.
m.hladka
13.10.10,07:55
Dnes vôbec neviem načo mám chuť, hm, asi pôjdem von.
Tweety
13.10.10,08:15
Dnes vôbec neviem načo mám chuť, hm, asi pôjdem von.
A von si myslíš, že nebudeš hladná, tam Ti pretrávi ešte viac, či?
taiko
13.10.10,08:23
No som si trosku zaexperimentoval a vyklula sa z toho "Pomarančová kačka s paprikovou ryžou". Ak by niekto chcel vyskusat, tak tuto la receptik http://www.jedloakopriatel.sk/pomarancova-kacka-s-paprikovou-ryzou/
oriesok
13.10.10,09:58
Dnes maďarský guľáš s knedľou.
taiko
13.10.10,10:06
Ano ano, veru si ho zajtra v Prahe u Pinkasuu dam
oriesok
13.10.10,10:17
Ách, byť tak v Prahe, ani maďarák by nemusel byť.
taiko
13.10.10,10:24
veru nie. Plznik a svieckova tam budu tiez :-)
JankaII
13.10.10,10:30
taiko a ty si aký svetobežník:Dbývaš v Holandsku ,obeduješ v Prahe:eek:...kurnik:)
oriesok
13.10.10,10:31
Taiko, nedráááždi,
erzet
13.10.10,10:33
Ranajky - gumovy rozok z obchodnej siete, maslo, bylinkovy caj, gumu splachnem belovicou.

Obed - co da susedka.

Vecera - co da alabutka. :-)
Dala alabutka a aj suseda?
taiko
13.10.10,10:52
Pre JankaII: Byvam v Holandsku, ale do Prahy chodim tak dva krat do roka na knedliky a pivko :-). A moja fesanda tam ide na testy na potravinovu intoleranciu.
JankaII
13.10.10,12:22
aha :)
Holder Miro
13.10.10,12:59
Dneska som navaril maďarskú fazuľovú polievku s údeným kolienkom a klobásou.

Tu je recept:

Asi 200 g hnedej strakatej fazule zalejeme vodou a necháme nabobtnať v miske, do nasledujúceho dňa.

Asi 300 g mäsitých bravčových kosti /z chrbtice/ a 1 menšie údené kolienko /narezané alebo rozseknuté na 3 kusy/ zalejeme asi 3 litrami vody a privedieme do varu, pozbierame penu ,

medzitým si očistíme 1 stredne veľkú mrkvu, a obielime 4 - 5 zemiakov a tiež očistíme 4 strúčiky cesnaku.

k mäsu , ktoré sa varí, pridáme namočenú fazuĺu aj s vodou v ktorej bola namočená a varíme cca 45 minut,na miernom ohni,
potom pridáme na kocky pokrájanú mrkvu,. zemiaky a roztlačený cesnak,2 PL kečupu alebo paradajk.pretlaku,
mierne osolíme a pridáme 1/2 podlhovastej feferonky nakrájanej na krúžky,asi 50g na polmesiačiky nakrájanej paprikovej maďarskej klobásy,tiež pridáme asi 150 g korenistej bielej klobásy nakrájanej na polmesiačiky,
ďalej varíme asi 1/2 hodiny,
ak sme trochu "presolili" dolejeme asi 3 dcl vriacej vody,
mäso vyberieme oddelíme od kosti narežeme na kocky a vrátime naspäť do polievky
dochutíme majoránkou, a zahustíme 2 PL hladkej múky rozmiešanými v 1 dcl studenej vody,
za občasného miešania povaríme ešte 10-15 minut a odstavíme.

Podávame z chlebom.
lavanda
13.10.10,13:09
Trochu som sa inšpirovala Rachel Allenovou a robila som zapekanú rybu so syrom a ružičkovým kelom, zeleninovým miešaným šalátom a namiesto zemiakov len hrianky s maslom - syn už bol veeeeľmi hladný a nechcel čakať na krumple:).
Kazu
13.10.10,13:33
Dnes som prekvapkala manžela :--- Bola som na nákupe v Makre a videla som tam nejaké hotové jedlo - vraj čínske rezance. Zo zvedavosti som zobrala jedno balenie /2ks/ a dala som otestovať manželovi:D. Asi by to zjedol bez väčších výhrad, ale videl ma ako som vyklopila rezance z krabice do taniera a skoro mu oči vypadli od prekvapenia, že ho chcem asi otráviť, prinajlepšom mu vybaviť prechodný pobyt na záchode. Musela som ho presviedčať, že je pre neho veľká česť byť hlavným ochutnávačom :D My ostatní sme mali kuracie prsia na prírodno, ryžu a šalát. A kuracie prsia manžel tiež veľmi nemusí, takže sa ľahšie rozhodol byť tým pokusným králikom.:--- Výsledkom jeho testu bolo vyhlásenie, že jedlé to je, ale aby som to už viac nekupovala:---. Ale raz sa ešte bude musieť obetovať, zostala tam ešte jedna krabica.:D
Tweety
13.10.10,13:36
Dnes som prekvapkala manžela :--- Bola som na nákupe v Makre a videla som tam nejaké hotové jedlo - vraj čínske rezance. Zo zvedavosti som zobrala jedno balenie /2ks/ a dala som otestovať manželovi:D. Asi by to zjedol bez väčších výhrad, ale videl ma ako som vyklopila rezance z krabice do taniera a skoro mu oči vypadli od prekvapenia, že ho chcem asi otráviť, prinajlepšom mu vybaviť prechodný pobyt na záchode. Musela som ho presviedčať, že je pre neho veľká česť byť hlavným ochutnávačom :D My ostatní sme mali kuracie prsia na prírodno, ryžu a šalát. A kuracie prsia manžel tiež veľmi nemusí, takže sa ľahšie rozhodol byť tým pokusným králikom.:--- Výsledkom jeho testu bolo vyhlásenie, že jedlé to je, ale aby som to už viac nekupovala:---. Ale raz sa ešte bude musieť obetovať, zostala tam ešte jedna krabica.:D
A Ty sa obetovať nebudeš? :---
Kazu
13.10.10,13:46
A Ty sa obetovať nebudeš? :---

Nie :D:D:D Mne nechutili :--- Ale kúpila som mu v tom Makre aj niečo, čo mu vynahradí psychickú ujmu. Priniesla som mu kačacie pečienky a v sobotu mu ich na také neskoré raňajky vypražím v husacej masti. A budem mať odpustené :D
alabut
13.10.10,14:42
Obed u susedky - tarhona a akysi kuraci perkelt bez papriky ... chutne. Vypit dala materinoduskovy liker, bylinkovy caj. Liker padol, caj tiez.

Idem pomaly varit veceru, kridla na mangolde s citronom, mozno tam sibnem smotanu. Teraz si dam pivo a idem zarezavat, rychla polievka zo zeleniny uz klokoce ... o chvilu vrazi do dveri sarkan.
mysimis
13.10.10,16:12
Ja som dnes robila kuracie prsia na prírodno s dusenou zeleninkou a zeleninovú polievku.
Tweety
13.10.10,16:30
Ja som dnes robila kuracie prsia na prírodno s dusenou zeleninkou a zeleninovú polievku.
Takže si už z nemocnice domka, to je dobré. :)
evaj63
13.10.10,19:55
Dnes bola plnená paprika v paradajkovej omáčke s knedl'ou, bude aj na zajtra.
marleau
13.10.10,20:12
dnes som mal také dve domáce klobásy na obed,že sa mi nezmestili na tanier.jeden koniec bol kuchyni a druhý už v polke jedálne.ale "dal som ich",som si trúfol...
hnedoočka
13.10.10,20:17
:D:D....odvaha ti teda nechýba!
Markéta Novadová
13.10.10,21:58
Ja vyskúšam Bavorskú polievku... dnes to už asi nestihnem :), ale určite to vyskúšam hneď na druhý deň. Kto chce tiež, prikladám recept (http://sladkapostelnabielizen.sk/bavorska-polievka.html).
lavanda
13.10.10,22:56
Ranajky - gumovy rozok z obchodnej siete, maslo, bylinkovy caj, gumu splachnem belovicou.

Obed - co da susedka.

Vecera - co da alabutka. :-)


Ranajky - prazenica s chlorofylom na citrone a cesneku, chlieb, bylinkovy caj, pohar belovice, aby som trafil do zahrady.

Obed - posnorim po susedoch.

Vecera - asi kuracie kridla na mangolde a citronoch so smotanou.


Obed u susedky - tarhona a akysi kuraci perkelt bez papriky ... chutne. Vypit dala materinoduskovy liker, bylinkovy caj. Liker padol, caj tiez.

Idem pomaly varit veceru, kridla na mangolde s citronom, mozno tam sibnem smotanu. Teraz si dam pivo a idem zarezavat, rychla polievka zo zeleniny uz klokoce ... o chvilu vrazi do dveri sarkan.

Tak mi napadlo, či tá suseda, keď je taká štedrá (čo v dnešných časoch nie je zvykom), nebude - alabutova mama:rolleyes:?
alabut
13.10.10,23:24
Kdeze mama, ta je daleko, ale mam zopar susied, ked k nim pridem, daju pojest, vypit, slaniny, vajec, kapustnice, kapusty. Ja na oplatku im dam vypit. :-)

Obcas im nieco opravim, najma kosacky kantria na skalach, darujem bylinky, kostujem ci dobru palenku kupili a tak.
Daniela1010
14.10.10,04:33
Alabaut, kosačku by sme aj my potrebovali dať do poriadku. Nechceš sa staviť? Dáme aj najesť aj vypiť.
alabut
14.10.10,05:28
Mam svojich stamgastov (vdovy a stare dievky). V jednej chalupe vdova a tri dievky ... radost opravovat. :-)
alabut
14.10.10,05:34
Ranajky - prazenica s chlorofylom a citronom, bylinkovy caj, hlt belovice na upravu dychu.

Obed - mam opat naplanovany u nejakej susedky, snad daju aj vypit nejaku domacu maskrtu. :-)

Vecera - doma pri sarkanovi, ide varit segedin, kapusty dost. Dcera zmasti kysnute knedle a ja si odpociniem pri pohari calvadosu.
hnedoočka
14.10.10,05:38
vraciame sa k batrovmu obchodovaniu?;):confused:
pepsikova
14.10.10,05:58
...al a ten chlorofyl- však to je zelené...boli dobré tie vajíčka?..určite?..

..tie susedky..to môže byť aj návykové...len aby ti šarkan špagátik neutiahol...

..krásny deň ti dnes!..

..a ja urobím kapustové haluše so slaninkou...
taiko
14.10.10,06:18
a aku formu ma ten chlorofil? BTW. Nechces pomoct s tymi kosackami? (susedkami) Minule som vymenil palivovu pumpu an aute takze nejaku opravu zastanem :-)
ZEvina
14.10.10,06:20
Dnes hrášková polievka, restované kuracie pečienky, ryža, čalamáda.
hnedoočka
14.10.10,06:22
taiko, to nie je zlý nápad...ja požičiam sb na opravy , keď nemusím variť.....:D:D
sito
14.10.10,06:57
Hnedoočka, kura! Ako rozčvičku. :) :D:D:D ;)
sysula
14.10.10,11:16
Dnes halusky s tvarohom a z chladnicky na mna kricia kuracie prsia, tak musim vymysliet co s nimi..
m.hladka
14.10.10,11:26
Dnes varila moja polovička a to mali byť fliačky s kapustou, ale bolo to: kapusta s fliačkami - taká výmena je super.
Hansa
14.10.10,11:35
...dnes som sa rozhodla, že zajtra bude na večeru ryba - na plech dám "grilovací" alobal na to pokrájané zamiaky, osolím, dám rascu na to podkovičky ryby /sladkovodná, ulovená manželom/, frknem oleja, na rybu dám koreniny /podľa chuti a možností špajze/. Zabudla som - do zemiakov primiešam mrazený hrášok a kukuricu a po bokoch nakrájam na pásiky papriku. Všetko to prekryjem tým grilovacím alobalom, utesním a budem piecť 15 - 20 minút.
Recept bol na nete, je mnou vylepšení a prispôsobený. Už sa teším na rybku!:)
mysimis
14.10.10,13:38
Dnes to bol anglický roastbeef s opekanými zemiakmi, tatarkou a hlivová polievka.
mysimis
14.10.10,13:39
Veľmi pekne Vás prosím, hľadám recept na francúzsku krémovú polievku - viem, že sme ju tu už viac krát spomínali, ale neviem sa dostať k receptu.
Anna123
14.10.10,13:41
Hovädzie mäso na smotane a hubách, knedľa alebo cestoviny
janka67
14.10.10,14:49
Veľmi pekne Vás prosím, hľadám recept na francúzsku krémovú polievku - viem, že sme ju tu už viac krát spomínali, ale neviem sa dostať k receptu.

Niečo takéto?
http://www.porada.sk/t101961-francuzska-cesnakovo-kremova-polievka.html
http://www.mimibazar.sk/recept.php?id=6620
http://www.delikatesy.sk/recepty-suroviny/francuzska-kremova-cesnakova-polievka-25
alabut
14.10.10,16:14
Chlorofyl = krasne sviezozelene mangoldove listy. Alabutka vari segedin, dcera robi knedlu, ja si idem naliat calvados a robit odborny dozor. :-)
JankaII
15.10.10,06:47
dneska robím francúzke zemiaky:)
dogicka
15.10.10,06:52
90 dkg hladkej múky
2 kocky droždia
20 dkg práš. cukor
3 lyžice oleja
1 káv. lyžička soli
4-5 dcl mlieka
3 vyšľahané bielka /pridať k vymiesenému cestu/




Hnedoočka, tie tie tri vyšľahané bielka sa myslia ako sneh? Asi sa blbo pýtam, ale ešte som sa s takýmto receptom na kysnuté cesto nestretla.
ZEvina
15.10.10,07:05
Polievka fazuľovo mliečna, bryndzové halušky. Poobede idem postaviť na huspeninu.
Markéta Novadová
15.10.10,07:55
Keďže je obdobie zberu zdravej červenej repy, prikladám recept (http://sladkapostelnabielizen.sk/polievka-z-mladej-cervenej-repy.html) na prípravu chutného jedla z tejto plodiny.
Daniela1010
15.10.10,07:55
Domáca držková polievka............sa tešííííííííííííím........
Markéta Novadová
15.10.10,08:01
Keďže je obdobie zberu červenej repy, prikladám jeden chutný nápad (http://sladkapostelnabielizen.sk/polievka-z-mladej-cervenej-repy.html) aj pre nepriaznivcov tejto plodiny .)
erzet
15.10.10,09:33
Kapustová polievka, palacinky z džemom, na moje požiadanie poliate čokoládou.
Lubava
15.10.10,09:51
Dnes fazuľová kyslá polievka, široké rezance s tvarohom a smotanou. Kolegyňa na slano a ja sladko.
Lubava
15.10.10,10:06
Kolegyňa mi doniesla výbornú fazuľovú nátierku.
Bude zajtra na raňajky.
m.hladka
15.10.10,11:07
Varený karfiol poliaty opráženou strúhankou na masle a zemiaky
Marína
15.10.10,11:07
Dnes jazyková polievka a koložvárska kapusta (http://www.porada.sk/548884-post29.html).
Hladošom porciu prikladám.;)
m.hladka
15.10.10,11:08
mňam
drobeceva
15.10.10,11:10
Kurací steak s bylinkovým maslom, 1/2 ryža, 1/2 hranolky, zeleninová obloha a kopec srandy ;) na stretku v PO v hoteli LINEAS.
Posledné voľné porcie...neváhajte, pridajte sa:)
m.hladka
15.10.10,11:17
:D :D :D tešííííííím
adi11
15.10.10,11:26
od vcera segedinsky gulas s domacou kysnutou knedlou :) mnam, skoda, ze ho nebolo viac..:mee:
alabut
15.10.10,12:25
Tiez dojedame segedin. Idem zmastit nejaku polievku.

Ranajky - fermez s domacim jogurtom, kava s manzelkou, lesnojahodovy liker bez manzelky.

Obed - dnes susedy nedali, ani vypit, naopak, ja som im dal banan.

Vecera - spominany segedin a asi halaszle, bylinkovy caj, mal by som si dat cerveneho na zbujarenie cervenych krviniek. :-)
JankaII
15.10.10,12:58
hm...banán...hm:eek:...susedky boli spokojné:D???...však počkaj Alabutku ,keď príde z práce ..tá ti dá banány z domu vynášať;)
alabut
15.10.10,13:15
Vsak to su jej kamaratky, ked sa stretnu kavickuju a trkocu niekolko hodin. Ja naopak, hodim banan, bez trkotania. :-)
2009
15.10.10,13:23
Juj skúšam si to predstaviť. :D Ide okolo mňa sused a hodí po mne banán. A bez slova. Veď by som sa prinajmenšom zľakla. :eek::eek::eek::eek:
Kazu
15.10.10,13:25
Nezahováraj, toto sa šarkanovi ľúbiť nebude:D:D:D
mysimis
15.10.10,13:52
Tiez dojedame segedin. Idem zmastit nejaku polievku.

Ranajky - fermez s domacim jogurtom, kava s manzelkou, lesnojahodovy liker bez manzelky.

Obed - dnes susedy nedali, ani vypit, naopak, ja som im dal banan.

Vecera - spominany segedin a asi halaszle, bylinkovy caj, mal by som si dat cerveneho na zbujarenie cervenych krviniek. :-)

Alabut, len či to bol naozaj banán:D:D:D
JankaII
15.10.10,13:52
presne to aj ja hovorím....Alabutkovi sa nejak zalúbilo po susedách:confused:aj banány daruje:Da chudera upracovaná Alabutka ,aby po večeroch varila:confused:..šak počkaj Alabutko...šarkan keď zistí..kamarátky aj vlasy budú mať vyšklbané a ty keď sa budeš chcieť najesť...zas budeš variť:D
evaj63
15.10.10,14:09
Granadír s uhorkovým šalátom.
Zvalik
15.10.10,15:56
ahojte... bude to večera... zemiačiky upečené v trúbe zo šupkou s masielkom, cibuľkou a soľou...
babka - ježibabka
15.10.10,16:36
Dusená pečienka, ryža, uhorka.
JankaII
16.10.10,07:10
zostali francuzáky...dorobím ešte palacinky:)
buchač
16.10.10,09:04
Dnes a zajtra ....

R + O + V = ŠARATICA :rolleyes:....ach jo ...:---

Aby sa nepovedalo , tak aj kávu a čaj si "udriem"...
jackguelina
16.10.10,10:09
Dnes na obed: kurací vývar s mäsovými knedličkami
sviečková na smotane,knedlík
jablkový koláč.
trisestri
16.10.10,10:36
mysimis
16.10.10,10:52
Dnes a zajtra ....

R + O + V = ŠARATICA :rolleyes:....ach jo ...:---

Aby sa nepovedalo , tak aj kávu a čaj si "udriem"...

Juraj, to máš preventívne, alebo si ochorel????
mysimis
16.10.10,10:53
Vývar z morčacích krkov, opekané zemiaky, ražniči z bravčovým músom a kuracími pečienkami.
msa
16.10.10,10:53
dnes veľká misa bryndzových halušiek, zajtra segedínsky s domácimi knedľami, nechala som sa inšpirovať :)
buchač
16.10.10,10:58
Juraj, to máš preventívne, alebo si ochorel????

...kontrola v pondelok ...:cool:
mysimis
16.10.10,11:03
...kontrola v pondelok ...:cool:

áááá, to poznám - držím palce, aby to dobre dopadlo....:)
JankaII
16.10.10,11:15
Dnes a zajtra ....

R + O + V = ŠARATICA :rolleyes:....ach jo ...:---

Aby sa nepovedalo , tak aj kávu a čaj si "udriem"...

šaratica?...problémy:eek:
buchač
16.10.10,11:17
JankaII
16.10.10,11:21
už som v obraze...čítala som..tak nech ti to dobre dopadne:)
alabut
16.10.10,14:24
Ranajky - segedin poliat jogurtom vlozit feferonovu pastu, chlieb, bylinkovy caj, hlt borovicky v obchode.

Obed - banan, kava, vypit nedali.

Vecera - kotlikovy gulas s mangoldom, chlieb, bylinkovy caj, med a belovicu si doprajem, ta ma drzi nad vodou. :-)
alabut
16.10.10,14:37
Nielen gulasom sa clovek zivi, falosna svieckova:

http://www.youtube.com/watch?v=IAutTd_5EWU
evaj63
16.10.10,16:42
Syn si rozkázal špagety, po obede ešte lenivá štrúdla, kekse s ovsenými vločkami.
Marína
16.10.10,19:33
...kontrola v pondelok ...:cool:


áááá, to poznám - držím palce, aby to dobre dopadlo....:)
Juraj, tiež sa k Miške pridávam, nech všetko dopadne k tvojej spokojnosti.:)
taiko
16.10.10,20:26
Nuz a ja sa z tej Prahy ozyvam. Gulasova polievocka, svieckova a..... vsak sami vidite. No dobrota to bola bola prevelika. (restauracia Olympia, Praha)
taiko
16.10.10,20:28
No a moje stastie najvacsie si dalo pecene husacie stehno
alabut
17.10.10,00:11
Kurna, ta ma apetit, ako moj sarkan. Ten kozel bol tiez pre nu? :-)
alabut
17.10.10,00:14
Rano si dam ovsene vlocky s lesnojahodovym likerom proti chripke, bylinkovy caj.
hubatá
17.10.10,05:07
Hádanka:
Aký je rozdiel medzi Alabutom a Taiko?
JankaII
17.10.10,05:50
Jeden býva na Slovensku v bližšie neurčenej dedinke:D ..a druhý v Holandsku:eek:
hubatá
17.10.10,05:55
Nie neuhádla si Janka II.
Rozdiel je minimálny: pijú obaja, ale Alabut lesnojahodový likér a Taiko kozla.......... hihihi !
JankaII
17.10.10,06:08
:confused:...nezabŕdajme hneď z rána:D,lebo nás od tiaľto vyšmaria:eek:...ale aby si bola v obraze,keď si tu absentovala:Alabutko už ani tak liker nestíha,lebo teraz po susedách banány roznáša:rolleyes:
pepsikova
17.10.10,06:09
...cibuľový šalát a kuracie a morčacie šnicle...

...dobrú chuť vám prajem k čomukoľvek...
JankaII
17.10.10,06:13
cibulový šalát,fašírky,slepačia polievka ...aj ja dobrú chuť prajem:)
hubatá
17.10.10,06:20
...... prídem dievčatá: cibuľový šalát milujem aj bez mäsa.
Ja dusím bravčové do segedína, ešte tam prásknem smotanu, knedľu kúpim a vyrážam na šípky.....
JankaII
17.10.10,06:25
ku nám môžeš:)my vždy šalátu kopec spravíme
alabut
17.10.10,06:46
Pri piti rannej kavy s likerom rozdumujem nad obedom.

Obed - dnes bez tradicnej poievky, alabutka je chora, staci mangoldovy gulas od vecere, ale uz je pripravene maso a mangold na fasirky. K tomu duseny mangold na cesnaku a bud omastene zemiaky alebo tarhona. Samozrejme lesnojahodovy liker proti bacilom spolu s bylinkovym cajom vytvoria nedelnu atmosferu prijatelnu pre obidve strany, dnes som lenivy ako pes. Alabutka poobede slubila tvarohovy kolacik, dufam, ze vyzdravie. :-)