alabut
03.11.10,07:22
Ranajky - tlacenka, kapustnica, bylinkovy caj, kava s alabutkou.

Obed - pivo s nicom.

Vecera - co daju alabutke (jaternice, kapustnica a pod.)
Deganova
03.11.10,06:52
Tu kyticu by som si dal na ranajky. Si do Deganov vydata, ci prava Deganka?
Prečo sa pýtaš, vari si do rodiny?
JankaII
03.11.10,06:54
Re: Čo dnes na obed? Alabut
Ranajky - tlacenka, kapustnica, bylinkovy caj, kava s alabutkou.

Obed - pivo s nicom.???

Vecera - co daju alabutke (jaternice, kapustnica a pod.)



ktorým?:D
calawen
03.11.10,07:14
Dnes bude trochu netradičný recept. Lososa trošilinku posoliť, nadrobiť naňho bryndzu a posypať provensálskym korením a zapiecť. Príloha varené zemiaky.
ZEvina
03.11.10,07:22
Dnes kelová polievka, francúzske zemiaky, šalát z kyslej kapusty.
(vnučka neľúbi lúsky)
Lenka1979
03.11.10,07:28
Hrachová polievka, kuracie prsia v syrovom cestíčku, mastené zemiaky, šalát z jarnej zeleniny.:)
janaGT
03.11.10,07:29
mňam :)
hnedoočka
03.11.10,07:58
JankaII Dnes, 07:54 AM
Re: Čo dnes na obed? Alabut
Ranajky - tlacenka, kapustnica, bylinkovy caj, kava s alabutkou.

Obed - pivo s nicom.???

Vecera - co daju alabutke (jaternice, kapustnica a pod.)

ktorým?:D



žeby s ma/h/ruškou, alebo mu tam plávajú hnedé očká?:eek::D
JankaII
03.11.10,08:08
ty... možné je všetko?:D
AlaNR
03.11.10,08:23
U nás dneska budú kačacie hody - kolega (zároveň môj dlhoročný starigáň - v jednom) oslavuje 35-ťku, tak bude kačička, kapustička červená aj biela, knedlička, lokše.... a cholagol na večeru :D:D:D
jaja1
03.11.10,08:37
Fazuľový prívarok, perkelt zo safaládok
Kazu
03.11.10,08:40
Ranajky - tlacenka, kapustnica, bylinkovy caj, kava s alabutkou.

Obed - pivo s nicom.

Vecera - co daju alabutke (jaternice, kapustnica a pod.)

Alabutka je na zabíjačke?
m.hladka
03.11.10,09:26
Rezance s makom.
msa
03.11.10,12:16
paradajková polievka a zapekané cestoviny so smotanou, zeleninou, trochou morčacinky a syrom.
babka - ježibabka
03.11.10,13:17
Fazuľková polievka, pečený bôčik, zemiaky, uhorka. Večer bude bôčik na studeno s cibuľou a chlebom.
JankaII
03.11.10,13:20
hm..a dobrý je aj potretý cesnakom a paprikou...mňam
adi11
03.11.10,15:07
Kyslá šošovicová polievka prilepšená domácou klobáskou s chlebíkom a na nešpor budú pečené jaternice, čalamáda, chlieb.
bettylou
03.11.10,15:35
pečené kura obložené petržlenom, zemiakmi a paprikou prešpikované cesnakom a citrónom, pór v paradajkovej omáčke
evaj63
03.11.10,16:30
Kapustné strapačky s údeným rebrom.
Zostalo uvarenej kapusty, tak pre polovicu osadenstva je aj kapustová polievka s hríbami a klobásou.
mysimis
03.11.10,17:03
Kyslá fazuľová s údeným mäskom a k tomu zemiakové placky.
lavanda
03.11.10,17:15
Mrkvový prívarok s opekanou králičou klobáskou.
lavanda
03.11.10,17:19
pečené kura obložené petržlenom, zemiakmi a paprikou prešpikované cesnakom a citrónom, pór v paradajkovej omáčke
Podelíš sa s receptom? Ďakujem:).
osky
03.11.10,21:00
restovane kuracie a zajacie pecienky na cibulke,tarhona
Marína
03.11.10,21:16
Kyslá fazuľová s údeným mäskom a k tomu zemiakové placky.
Miška, dtto, až na tie placky.;)
alabut
04.11.10,05:20
Ranajky - chlieb s maslom, syrecky, paprika, varene vajce, zelerova vnat, biela kava, poldecacik vynecham.

Obed - nic s pivom.

Vecera - paradajkovy salat, priloha: vyprazane kuracie pecienky v trojobale, omastene zemiaciky so zelerovou vnatou, rozmyslal som nejaky dresing, ale nejdem kazit vynikajucu jednoduchu chut vyprazanych pecienok, bylinkovy caj, tri stakany belovice, pocas dna som omeskal, alabutka urcite priberie.
erzet
04.11.10,07:17
Tie vyprážané kuracie pečienky v trojobale, to je dobré, to som ešte nepočul.
dogicka
04.11.10,07:19
Tu kyticu by som si dal na ranajky. Si do Deganov vydata, ci prava Deganka?


Alabutko, pravá, pravá a ja tiež :D:D:D. Poznáš nejakého "živého" menovca, alebo len lieky na žalúdok "Degan" ?
Lenka1979
04.11.10,07:33
Vyprážaný syr, hranolky, tatárska omáčka... klasika.:)
janka67
04.11.10,08:30
Šošovicová polievka a upravený variant tohto jedla:
http://www.mimibazar.sk/recept.php?id=22284

miesto špekáčikov (alebo špekačiek?):confused: laborecká klobása a miesto baraních rohov pikantné lečo
msa
04.11.10,13:09
kurací perkelt s cestovinami
jackguelina
04.11.10,14:29
Erzet ,ale tie vyprážané kuracie pečienky vyskúšaj,to je vynikajúce!!
jackguelina
04.11.10,14:32
Ja som dnes varila špargľovú ,krémovú polievku .Druhý chod také veľmi nezdravé ,ale také dobréééééééé vyprážané bravčové rezne so zemiakovou kašou a hlávkovým šalátom./ Z toho celého je zdravá výživa asi len ten šalátik/.
mysimis
04.11.10,14:33
Kuracia polievka s rezančekmi, mrkvou, petržlenom a kurecím mäskom a kuracie prsia plnené praženicou, hráškom a kápioiu, opekané zemiaky a mrkvový šalát.
lujza.j
04.11.10,15:06
Šošovicová polievka a upravený variant tohto jedla:
http://www.mimibazar.sk/recept.php?id=22284

miesto špekáčikov (alebo špekačiek?):confused: laborecká klobása a miesto baraních rohov pikantné lečo
ja miesto baraních rohov dávam alma papriku
alabut
04.11.10,16:17
Vecera - salat ala alabut namiesany, zemiaky sa varia, obalovane kuracie pecienky uz alabutka vypraza, dali mi kavu, bylinkovy caj, pivo sa chladi, ostava len siahnut do skrine a natankovat. Kuwa, keby bol clovek zdravy, sveta zit. :-)

Zajtra - opat paradajkovy salat ala alabut, zemiaky, priloha: vitamin D (rybacie fasirky) a pivo, bylinkovy caj, kava, vyprostovak.
Žabinka
04.11.10,16:17
Konečne som urobila na zajtra plnenú papriku. Už mám na ňu chuť od leta, ale len teraz sa mi to podarilo. Ale tá omáčka je v skutočnosti červená.:D Príloha buď knedľa, alebo varené zemiaky. Polievka zeleninová.
alabut
04.11.10,16:21
No krasa. Dobru chut. :-)
babka - ježibabka
04.11.10,16:52
Žabinka tiež ju milujem a keď mám v lete suroviny a čas, narobím si do mrazničky ako polotovar. V zime také letné jedlo dobre padne.
babka - ježibabka
04.11.10,16:54
Dnes restované kuracie pečienky, ryža, hruškový kompót.
Žabinka
04.11.10,17:03
Konečne som urobila na zajtra plnenú papriku. Už mám na ňu chuť od leta, ale len teraz sa mi to podarilo. Ale tá omáčka je v skutočnosti červená.:D Príloha buď knedľa, alebo varené zemiaky. Polievka zeleninová.
Chodila som potajomky chutnať a popálila som si jazyk. Tak mi treba, keď nemôžem vydržať do zajtrajšieho obeda. Ale už som pre istotu odložila hrniec z môjho dosahu.:D
alabut
04.11.10,17:22
He, aby ti ostalo. :-)
Žabinka
04.11.10,17:25
Veď práve preto som to odložila. Zíde z očí, zíde z mysle.
hubatá
04.11.10,17:52
Žabinka, ale riadny hrnčisko si navarila, koľko je vás doma ......heh?
JankaII
04.11.10,18:02
tipnem si :4? :)
osky
04.11.10,18:09
jej,aj ja som mala plnenu papriku,od mojej drahej mamusky,tiez sa mi na nu slinky zbiehali uz aj pol roka-lebo ja to nevarim-moj muz to neje.
on mal dnes pecene kura s tarhonou od vcera.kura bolo v mraznicke,hotove,dala som ho len prihriat do mini rurky,tak som nemusela varit,cha......:---
hubatá
04.11.10,18:36
pečené kura sa dá dať do mrazničky ?
JankaII
04.11.10,18:39
jasne
hubatá
04.11.10,18:44
nemá potom inú chuť - pachuť?
alabut
04.11.10,20:32
Ako urobit likerove spice bez spice? Liker do toho dokazem naliat, ale ako spackat tu trubelu? :-)
mysimis
04.11.10,21:06
Ako urobit likerove spice bez spice? Liker do toho dokazem naliat, ale ako spackat tu trubelu? :-)

Kuk sem: http://www.mimibazar.sk/recept.php?id=14186 - tu je recept aj s obrázkami ako na to.
jozka56
04.11.10,21:12
mysimis dobre, ze si hodila link, ved ja som v peceni fakt este velky amater:) ale ucim sa..zmazala som:)
osky
04.11.10,21:36
mimotemyhubata-ja mrazim uplne vsetko-az na mlieko,zemiaky a jogurty,to sa neda.:mad::(
dokonca aj tvaroh mrazim.zatial nebol nikdy s nicim problem.
ked je kurca rozmrazene ,dam ho na pekacik do mini rury,tam sa to zohreje a zaroven sa zapecie kozka-je ako cerstve-ak nemas a chces chrumkavu kozticku,daj to do normalnej rury este na par minut zapiect.
ked su kurence v akcii,upeciem aj tri a naporcujem si to do mrazaku.vlastne tak mrazim vsetko-uz len hotove,ziadne polotovary.
rozmrazit,zohriat a o par minut sa obeduje/veceria..../;)
m.hladka
05.11.10,08:05
Pangasius.
Práve hľadám na aký spôsob, musím prelúskať 23 strán, ktoré som tu zahliadla v téme: Recepty s obrázkami ...
Lenka1979
05.11.10,08:11
Paradajková polievka, dukátové buchtičky s vanilkovým krémom... (dnes som na sladko:D)
Žabinka
05.11.10,08:48
[/URL][URL="http://www.porada.sk/member.php?u=28706"]JankaII (http://www.porada.sk/member.php?u=180332) Včera, 07:02 PM
tipnem si :4? :)

JankaII, skoro si trafila, 5 + psík, ani naňho nemožno zabudnúť :D, zato taký veľký hrniec. A blíži sa víkend, tak ho aspoň nestrávim pri sporheľte.
erzet
05.11.10,10:09
Erzet, v utorok si daj (alebo aspoň zdokumentuj) námornícke mäso - tiež zaujímavý ničnehovoriaci názov jedla - ale môže to byť mňamka :) :) :)
Kuchárky mi sľúbili na pondelok pripraviť recepty na kuracie prsia načierno, babičkinu pochúťku a na námornícke mäso pripraviť na pondelok.
ZEvina
05.11.10,10:22
Dnes kuracie mäso na zelenine, tarhoňa, mrkvový šalát a na večer si moje choručké žabiatko (vnučka) objednala palacinky s čokoládou a šľahačkou - príznak uzdravovania sa :D
Daniela1010
05.11.10,10:24
Krémová cesnaková polievka, Duo vyprážané mäso (jedno v zemiakom cestičku, jedno v bryndzovom cestíčku) varené zemiaky a cesnakový dresing. Ako dezert podávali pol lokše s lekvárom a makom. Čo vám budem hovoriť ledva fučím. Ešte to všetko zalejem dobrou kávičkou a už budem spokojná.
osky
05.11.10,10:35
ja som dnes od 4.-tej rana na nohach a peciem,takze som nestihla ranajky a momentalne obedujem-celozrnne spagety so zostatkom makovej plnky
mimotemy/piekla som makove zerbo-recept som prilozila,okrem toho aj kokosove zerbo,celozrnny biskupsky chlebik a este tenbiskupsky chlebik,co som nevedela vyratat pomer mlieka-tak mame napecene-to svagrovi na 50-tku na bud.tyzden,na tortu tentoraz nemam cas.....,este musim aspon dvojo dakych takychto trvanlivych zmaknut-ak mate typ,prilepit prosim!!!!
jozka56
05.11.10,10:42
osky sprav linecké keksíky s dobrým lekvárom:) syrové pagáčiky:)
jozka56
05.11.10,10:42
ZEvina aká si dobrá babinka:))
osky
05.11.10,10:45
osky sprav linecké keksíky s dobrým lekvárom:) syrové pagáčiky:)

jaaaj,ved to by som rychlejsie tu tortu upiekla-ja myslim skor nieco take rychle,s cim sa netreba moc babrat,dobre na chut,nie moc drahe a trvanlive.......nooo,som nenarocna,ja viem:D
osky
05.11.10,10:49
evus dakujem,mozno vyskusam,ale to cakanie je neprakticke-uvidim.
evuš
05.11.10,10:50
[/FONT]
ja som dnes od 4.-tej rana na nohach a peciem,takze som nestihla ranajky a momentalne obedujem-celozrnne spagety so zostatkom makovej plnky
mimotemy/piekla som makove zerbo-recept som prilozila,okrem toho aj kokosove zerbo,celozrnny biskupsky chlebik a este tenbiskupsky chlebik,co som nevedela vyratat pomer mlieka-tak mame napecene-to svagrovi na 50-tku na bud.tyzden,na tortu tentoraz nemam cas.....,este musim aspon dvojo dakych takychto trvanlivych zmaknut-ak mate typ,prilepit prosim!!!!


Osky, si šikulka ! Dám Ti tip na zázvorníky, sú vraj rýchle a veľmi dobré - už ich musím vyskúšať i ja :D...
Na dosku preosejeme : 60 dkg hl. múky špeciál, 50 dkg pr. cukru, 1 balíček prášku
do pečiva, 1 balíček vanilkového cukru, 2 KL /kopcom/ zázvoru. Urobíme jamku a do nej dáme : 1 PL vláčneho masla, 4 celé vajcia /rozhabarkované/.
Všetko zmiesime, rozvaľkáme na hrúbku asi 0,75 cm a vykrajujeme, hneď obraciame, na múkou /polohrubou/ posypanej doske necháme zasušiť /najlepšie v prievane – nie na slnku/ .Večer pripravíme – ráno pečieme, ráno pripravíme – večer pečieme na vymastenom plechu, alebo fólii vo vyhriatej rúre asi na 170 ⁰ C /10 – 12 min/ .
bettylou
05.11.10,15:38
Podelíš sa s receptom? Ďakujem:).

Pór v paradajkovej omáčke
Recept je podľa Bukovského knihy Recepty na fajn časy. Keďže som knihu nechala doma, tak som robila len variáciu:
Na oleji do sklovita cibuľku, pridám cesnak, čili (někdo to rád vostrý :D ),
do toho buchnem paradajky a pretlak. Biele časti póru nakrájam asi 3cm kúsky vložím do vriacej omáčky, môže sa podliať, podla hustoty a podusím, ja len ca 10 min, lebo ho mám rada chrumkavejší. Dá sa jesť aj ako ľahká večera s pečivom.
JankaII
05.11.10,16:10
mimotemyhubata-ja mrazim uplne vsetko-az na mlieko,zemiaky a jogurty,to sa neda.:mad::(
dokonca aj tvaroh mrazim.zatial nebol nikdy s nicim problem.
ked je kurca rozmrazene ,dam ho na pekacik do mini rury,tam sa to zohreje a zaroven sa zapecie kozka-je ako cerstve-ak nemas a chces chrumkavu kozticku,daj to do normalnej rury este na par minut zapiect.
ked su kurence v akcii,upeciem aj tri a naporcujem si to do mrazaku.vlastne tak mrazim vsetko-uz len hotove,ziadne polotovary.
rozmrazit,zohriat a o par minut sa obeduje/veceria..../;)

a ja veru aj jogurty smotanové cez leto mrazím,ale nie do tuha ...zachvíľu....a je to ako zmrzlina...vyskúšaj:D
alabut
05.11.10,17:01
Ranajky - tlacenka, ocot, cibula, chlieb, bylinkovy caj.

Obed - u susedov, paradajkova polievka z velkej abecedy so syrom, kuwa, kym som dojedol aj som spravy precital, kuracie sote, tarhona, brusnicovy kompot (velmi dobre), vodka s horcom (velmi dobre), bylinkovy caj. :-)

Vecera - pikantny paradajkovy salat ala alabut, omastene cele minizemiaciky, priloha ... rybacie fasirky, pivo, bylinkovy caj, polka cerveneho, kava s alabutkou.
JankaII
05.11.10,17:04
Alabut teraz káva?potom ,že nespíš
evaj63
05.11.10,19:13
Včera zapekané cestoviny s brokolicou a šunkou.
Dnes šošovicová omáčka s volským okom a párkom.
erzet
05.11.10,19:48
45. týždeň
erzet
05.11.10,20:39
Kapustová polievka, babičkina pochúťka (bravčové a vo vnútri slivka), dusená ryža, kompót
Marína
05.11.10,21:04
ja som dnes od 4.-tej rana na nohach a peciem,takze som nestihla ranajky a momentalne obedujem-celozrnne spagety so zostatkom makovej plnky
mimotemy/piekla som makove zerbo-recept som prilozila,okrem toho aj kokosove zerbo,celozrnny biskupsky chlebik a este tenbiskupsky chlebik,co som nevedela vyratat pomer mlieka-tak mame napecene-to svagrovi na 50-tku na bud.tyzden,na tortu tentoraz nemam cas.....,este musim aspon dvojo dakych takychto trvanlivych zmaknut-ak mate typ,prilepit prosim!!!!
Čo povieš na medové rezy a štedrák?
lavanda
05.11.10,23:00
ja som dnes od 4.-tej rana na nohach a peciem,takze som nestihla ranajky a momentalne obedujem-celozrnne spagety so zostatkom makovej plnky
mimotemy/piekla som makove zerbo-recept som prilozila,okrem toho aj kokosove zerbo,celozrnny biskupsky chlebik a este tenbiskupsky chlebik,co som nevedela vyratat pomer mlieka-tak mame napecene-to svagrovi na 50-tku na bud.tyzden,na tortu tentoraz nemam cas.....,este musim aspon dvojo dakych takychto trvanlivych zmaknut-ak mate typ,prilepit prosim!!!!

Skús žĺtkové rezy, sú veľmi chutné a týždeň určite vydržia.
21 dag tuku vymiešať s 21 dag pr.cukru, pridať 14 dag mletých orechov, 14 dag hrubej múky a sneh zo 4 bielkov. Upiecť v predhriatej rúre na vymastenom a hrubou múkou vysypanom menšom plechu (čiže plechu zo starých plynových sporákov, lebo v elektrickej novej rúre mám plech väčší). Zahorúca poliať žĺtkovou polevou (vyšľahať 20 dag pr.cukru s 1 vanilkovým cukrom, šťavou z 1 menšieho citróna a 4 žĺtkami).
hubatá
06.11.10,00:28
1. šuhajdy (aj keď sa nepečú), 2. medové rezy (čím dlhšie stoja, tým sú lepšie), 3. medvedie labky, 4. kokosové ježe, 5. šamrole upiecť a dodatočne naplniť vareným snehom, 6. deň a noc, 7. kokosové pusinky, 8. košíčky (ale potrebuješ formičky), 9. orechové rúrky, 10. orechové štangličky, 11. rumové mesiačiky......a už sa mi nechce rozmýšľať
alabut
06.11.10,06:07
Ranajky - styri banany, pivo.

Obed - u susedov.

Vecera - vari alabutka, asi plnenu kapustu, kapustnicu, snad aj nieco upecie. :-)
janka67
06.11.10,09:52
Dusené bravčové plece so šampiňónmi, ryža, sterilizovaný uhorkový šalátik vlastnej výroby a snáď aj niečo upečiem ;), ale až keď pohrabem to kvantum lístia z dvora.
Zdenka 0705
06.11.10,10:36
Tuniakové placky s nejakým šalátikom.
http://varecha.pravda.sk/videorecepty/tuniakove-placky-rychle-chutne/10602-pouzi.html
... a takto to vyzerá vo finálnej podobe, na dochutenie ešte jogurtovo-cesnaková omáčka.
jackguelina
06.11.10,10:48
Dnes varím:Kapustnica s údeným rebierkom a klobásou.bravčové prírodné s ryžou a teplý jablkový kompót/prísady v kompóte:cukor,škorica a klinčeky/.
msa
06.11.10,12:42
šošovicový prívarok s klobásou
osky
06.11.10,12:44
1. šuhajdy (aj keď sa nepečú), 2. medové rezy (čím dlhšie stoja, tým sú lepšie), 3. medvedie labky, 4. kokosové ježe, 5. šamrole upiecť a dodatočne naplniť vareným snehom, 6. deň a noc, 7. kokosové pusinky, 8. košíčky (ale potrebuješ formičky), 9. orechové rúrky, 10. orechové štangličky, 11. rumové mesiačiky......a už sa mi nechce rozmýšľať

no tak toto su dobre typy aj na vianoce-premyslam /aj ked ani mne sa uz nechce:D/aj nad jezkami,su rychle,dobre a vela sa ich narobi.ale aj tie zltkove rezy ma lakaju.
ostatne receptiky utekaj okamzite prilepit do temy Vianoce-prosim,ja si ich tam potom najdem.
vsak o chvilu to tu mame aj zo snehom....:D:eek:
osky
06.11.10,12:47
Dusené bravčové plece so šampiňónmi, ryža, sterilizovaný uhorkový šalátik vlastnej výroby a snáď aj niečo upečiem ;), ale až keď pohrabem to kvantum lístia z dvora.

aaaale,co by si vyckavala-vyslahaj,supni to do truby,nastav kuchynsky budik-zober si ho zo sebou!!!! a chod pohrabat-ked budes hotova,budes mat uz cosi ku kavicke-za odmenu-ja to tak vzdy robim,vsak sa to pecie same,nemusis pri tom stat....;)
osky
06.11.10,12:54
kelova polievka/z mraznicky/,
moj muz - grilovane parky s cerstvou bagetkou,a ja som si z mrazaka vytiahla peceneho kaprika-tiez s bagetkou-je krasny den,a aj ja som pohrabala radsej listie a pod.,ako stat pri sporaku.....;)

zakusok mame tiez z mraznicky,cokoladovo-kokosovy-treba to tam preriedit.
DanielaSL
06.11.10,13:06
Skús žĺtkové rezy, sú veľmi chutné a týždeň určite vydržia.
21 dag tuku vymiešať s 21 dag pr.cukru, pridať 14 dag mletých orechov, 14 dag hrubej múky a sneh zo 4 bielkov. Upiecť v predhriatej rúre na vymastenom a hrubou múkou vysypanom menšom plechu (čiže plechu zo starých plynových sporákov, lebo v elektrickej novej rúre mám plech väčší). Zahorúca poliať žĺtkovou polevou (vyšľahať 20 dag pr.cukru s 1 vanilkovým cukrom, šťavou z 1 menšieho citróna a 4 žĺtkami).

Lavanda vďaka za recept..tento mám rada....
babka - ježibabka
06.11.10,13:37
Vypražené kuracie pečienky, minizemiačiky, marhuľový kompót. Zajtra bude kura na kyslej kapuste, asi tiež minizemiačiky, lebo máme veľa drobných, tak navarím veľký hrnčisko, celkom malé dám sliepkam a trochu väčšie skonzumujeme my. :D:D:D
Osky idem experimentovať, zbytok pečienok aj zajtra upečené kura dám do mrazničky. Hotové jedlá som dávala iba porcie pre jedného, keď sme boli s dedkom na liečení pre syna, aby náhodou nezomrel od hladu, aby ma nezavreli, že som ho nechala umreť. To srandujem, veď je už dávno dospelý. :):):)
truch
06.11.10,13:45
Dnes boli po dlhej dobe francúzske zemiaky s uhorkou:)
osky
06.11.10,14:17
Osky idem experimentovať, zbytok pečienok aj zajtra upečené kura dám do mrazničky. Hotové jedlá som dávala iba porcie pre jedného, keď sme boli s dedkom na liečení pre syna, aby náhodou nezomrel od hladu, aby ma nezavreli, že som ho nechala umreť. To srandujem, veď je už dávno dospelý. :):):)[/QUOTE]

neboj,bude to dobre-na kurcati sice asi odhodis kozku,lebo ohriate z mikrosky to nie je take chrumkave ,ale ked ho das rozmrazene do mini rury alebo normalnej trosku pripiect,bude ako prave robene.
a pecienky budu dobre aj z mikrosky-moj muz je v jedle rozmaznany,ale na toto si zvykol velmi rychlo,keby mu to nechutilo,nejedol by to.
kde by som prisla,keby som kazdy den cucala pri vareni.....
janka67
06.11.10,14:27
aaaale,co by si vyckavala-vyslahaj,supni to do truby,nastav kuchynsky budik-zober si ho zo sebou!!!! a chod pohrabat-ked budes hotova,budes mat uz cosi ku kavicke-za odmenu-ja to tak vzdy robim,vsak sa to pecie same,nemusis pri tom stat....;)

Dohrabané, vyvozené na roľu do kompostu, aj zo susedného pozemku z tej našej 60 ročnej jablone, bielizeň vyvesená, suchá poskladaná, piecť chcem kysnuté záviny aspoň z 1,5 kg múky a nemal mi kto zamiesiť, pekáreň a takú veľkú nemám.:);)
Dovi, dopo :cool:

P. S. funkcie svojej rúry ovládam a nestojím pri nej ;)
taiko
06.11.10,14:36
alabut
06.11.10,15:00
Obed - u susedov, zamrvankova polievka, opaprikovane pecene kurca, omastene zemiaky, ryza, cvikla, bylinkovy caj, vodka s horcom.

Vecera - ako som predpokladal, kapustnica, plnena kapusta, zakusok ziadny, ale pivko sa chladi ... albutka perie, vysava, upratuje, na chvilu prestala, ide zlopnut s alabutom kavicku. :-)
adi11
06.11.10,15:01
Dnes staci huspenina a zajtra bude kuriatko na smotane s knedlou {prave som ju dokoncila}, a este jednoduchy jablkovy kolacik.
janka67
06.11.10,15:07
mňam :)
JankaII
06.11.10,15:22
Obed - u susedov, zamrvankova polievka, opaprikovane pecene kurca, omastene zemiaky, ryza, cvikla, bylinkovy caj, vodka s horcom.

Vecera - ako som predpokladal, kapustnica, plnena kapusta, zakusok ziadny, ale pivko sa chladi ... albutka perie, vysava, upratuje, na chvilu prestala, ide zlopnut s alabutom kavicku. :-)

Tak teraz som sa pri tom tvojom popise aj virtualne najedla:)...konečne sa zas vracia starý Alabut? ;)a kávičku si idem veru aj ja s tým mojím dať...dobrý nápad:)
alabut
06.11.10,15:30
Nechaj si chutnat a nezabudni staremu ku kavicke nejaky likerik a vytiahni zakusok z mraznicky, alebo vytiahni banan. :-)
JankaII
06.11.10,15:37
banán ku káve to nie je bohviečo,ale mám bábovku:)
jackguelina
06.11.10,15:44
Ja kukám,ty sa každý deň stravuješ u susedov:):):)To sú dobrí susedia,no ale aj ty by si ich už mal pozvať k vám,čo povieš?
jackguelina
06.11.10,15:47
Ja som zase nestihla príspevok pre Alabutka,prišiel pozde,čo už.
Marína
06.11.10,16:04
U nás od včera zemiaky s kuracou pečeňou na spôsob zemiakov na kyslo(obr.1) Ide tam však sladká smotana, ja dávam 33%-nú.
Dnes jeden druh mäsa - tri druhy jedla.;)
Pôvodný zámer bol plnená paprika alá Vlastička(ondrejvla) (http://www.porada.sk/297838-post13.html). Ďakujem Vlasti, ten recept je super, ja len do mäsovej plnky ešte pridávam slaninu pokrájanú na drobné kocky, opraženú na troche oleja s cibuľou.
Keďže mäsa bolo dosť, tak som 4 guľky udusila v červenej kapuste(obr.2) a pár guliek a 2 plnené papriky v kyslej kapuste dochutenej paradajkovým pretlakom(obr.3).
Obidve kapusty som podliala mäsovým vývarom. Vždy mám nejaký zamrazený, či už kurací, hovädzí, tiež trochu z húb.
Na obr. 4 sú pečené guľky, ktoré patria do omáčky s plnenou paprikou. Obr. 5 - plnená paprika už aj s guľkami.
Väčšia časť jedla ide do mrazničky na horšie časy.;):)
hnedoočka
06.11.10,16:33
Marína si šikulka, všetko vyzerá lákavo dobre....až tu slintám pri monitore...asi takto...:---
Marína
06.11.10,17:10
A ty nevieš, že do tejto témy je najlepšie nakúkať až ráno?;):D
tetrisss
06.11.10,19:07
Tak dnes si sa riadne dogulovala.:---
Marína
06.11.10,20:06
Tak veru, tak.:D:---
osky
06.11.10,20:11
U nás od včera zemiaky s kuracou pečeňou na spôsob zemiakov na kyslo(obr.1) Ide tam však sladká smotana, ja dávam 33%-nú.
Dnes jeden druh mäsa - tri druhy jedla.;)
Pôvodný zámer bol plnená paprika alá Vlastička(ondrejvla). Ďakujem Vlasti, ten recept je super, ja len do mäsovej plnky ešte pridávam slaninu pokrájanú na drobné kocky, opraženú na troche oleja s cibuľou.
Keďže mäsa bolo dosť, tak som 4 guľky udusila v červenej kapuste(obr.2) a pár guliek a 2 plnené papriky v kyslej kapuste dochutenej paradajkovým pretlakom(obr.3).
Obidve kapusty som podliala mäsovým vývarom. Vždy mám nejaký zamrazený, či už kurací, hovädzí, tiež trochu z húb.
Na obr. 4 sú pečené guľky, ktoré patria do omáčky s plnenou paprikou. Obr. 5 - plnená paprika už aj s guľkami.
Väčšia časť jedla ide do mrazničky na horšie časy.;):)

no teda,ty si sikovnica,kolko si toho stihla.
ja kapustu nelubim,ale moj muz by sa iste oblizoval.
ja by som si dala tu plnenu papriku,mnam,ale tu nelubi moj muz....:D
takze my taketo doma nevarime.
osky
06.11.10,20:18
Dohrabané, vyvozené na roľu do kompostu, aj zo susedného pozemku z tej našej 60 ročnej jablone, bielizeň vyvesená, suchá poskladaná, piecť chcem kysnuté záviny aspoň z 1,5 kg múky a nemal mi kto zamiesiť, pekáreň a takú veľkú nemám.:);)
Dovi, dopo :cool:

P. S. funkcie svojej rúry ovládam a nestojím pri nej ;)

dala by som si dobry zavin,jani,robis tu chute.
po tom vsetkom co si zvladla ta obdivujem ze sa ti este chce take cosi pracne vyrabat-ale vseobecne vidim,ze my slovenske zeny stihame vsetko a aj dokazeme skoro vsetko.
kam sa na nas hrabu tieto rakuske lenochodky.....
Ivana Š
06.11.10,21:23
no teda,ty si sikovnica,kolko si toho stihla.
ja kapustu nelubim,ale moj muz by sa iste oblizoval.
ja by som si dala tu plnenu papriku,mnam,ale tu nelubi moj muz....:D
takze my taketo doma nevarime.

keby som mala variť len to, čo lúbime všetci, tak sa nenajeme nikdy, hladom by sme pomreli, čo člen rodiny - to iné chute, nechute, potravinové alergie a pod.
Varím tak, aby si každý na svoje prišiel. A keď navarím deťom a a manželovi ich milované bryndzové halušky, ktoré ja nezjem ani za nič, prečo by som si neuvarila pre seba moje obľúbené kuracie prsia s ananásom, zapečené so syrom, ktoré zasa oni nemusia
Rozalka
06.11.10,21:53
Čakala som dnes návštevu, a tá sa dopredu "dovedovala", čo bude na obed. Na moje prekvapenie o dukátové buchtičky neprejavili záujem, vraj si ich pamätajú zo školy ako dačo "blé". Napriek tomu som ich urobila, a to tak, ako ich robievala moja mamka - každý kúsok namáčaný v masle a potom v zmesi mletých orechov a škorice.
Keď dokvitli syn s priateľkou, stroho som im oznámila, že je najvyšší čas, aby si napravili mienku o DB, a veru, keby toho bolo 2x viac, aj to by sa pojedlo.
alabut
07.11.10,07:20
Veru, hlad je najlepsi kuchar.
Marína
07.11.10,08:05
no teda,ty si sikovnica,kolko si toho stihla.
ja kapustu nelubim,ale moj muz by sa iste oblizoval.
ja by som si dala tu plnenu papriku,mnam,ale tu nelubi moj muz....:D
takze my taketo doma nevarime.
Ďakujem.:)
Veď nie je problém urobiť naraz tak kapustu ako aj papriku, veď ich robíš z tej istej zmesi mäsa.;)
alabut
07.11.10,08:45
Ranajky - alabutkina kapustnica, kava s alabutkou.

Obed - bycek Jozko uz klokoce, kurkumove rezance, alabutke sa reznov zachcelo, omastene minizemiaciky, pikantny paradajkovy salat s cesnekom, sebe urobim plnene rezne (horcica, slaninka, vajce a inu variantu ... olomocke syrecky, vajce, slaninka), bylinkovy caj, asi otvorim cervene, pretoze alabutka upecie makovy zavin, aby sa neprasilo. :-)

Vecera - prazenica s mangoldom a cviklou, bylinkovy caj a ak ostane cervene, ak nie malinovica.
calawen
07.11.10,08:56
Včera zabíjačkové špeciality v hoteli Bankov, dnes zapečená treska s chrenom
vema
07.11.10,09:24
Pečený diviak, kapusta, knedla. K prasiatku som priložila pár jabĺčok, aby mu nebolo smutno. Kuracia polievka a slížiky. Koláčik z mrazničky, momentálne náš oblúbený, trené cesto, na to rozpustený marhuľový lekvár a na vrch orechové cesto posypané čokoládou. Pečie sa to spolu a je toho veľa.
truch
07.11.10,09:37
Dnes pečiem krkovičku a rebrá, pyré, k tomu mužovi šalát,synovi kompót a ja si dám kyslé uhorky. Polievku nevarím, nech sa zje zbytok zo včera.
m.hladka
07.11.10,09:45
Kuracia polievka s rezancami, pečené plnené kurčiatko, zemiačky, a zeleninka
mňamky, mňam
Tweety
07.11.10,09:57
Polievka z morčacích krídiel a stehien, španielský vtáčik, slovenská ryža, broskyňový, alebo hruškový kompót.
alabut
07.11.10,10:15
Meliem feferony na korenie, vonia cela kuchyna, krasna farba, alabutka mi nechce urobit rezne zo syreckov, ze jej bude smrdiet olej i kuchyna, budem sa musiet uspokojit s horcicou, slaninou a vajcom.

calawen, tresku s chrenom si kde vynuchala? Daj vediet, ci chutila a postup pripravy, prosim. :-)
taiko
07.11.10,12:27
No ta treska by veru aj mna zaujimala
osky
07.11.10,13:07
Pečený diviak, kapusta, knedla. K prasiatku som priložila pár jabĺčok, aby mu nebolo smutno. Kuracia polievka a slížiky. Koláčik z mrazničky, momentálne náš oblúbený, trené cesto, na to rozpustený marhuľový lekvár a na vrch orechové cesto posypané čokoládou. Pečie sa to spolu a je toho veľa.


prosiiiim,prilep rychlo recept!!!
osky
07.11.10,13:09
dnes mame pecene kurca,k tomu som vhodila zopar rozstvrtenych zemiakov upiect,ale mame aj ryzu.
no a bol salat z cinskej kapusty a mrkvy.

zakusok:asi zmrzlina alebo jogurt.....s pecenim pokracujem az zajtra.;)
osky
07.11.10,13:14
Ďakujem.:)
Veď nie je problém urobiť naraz tak kapustu ako aj papriku, veď ich robíš z tej istej zmesi mäsa.;)

ale ked mne to smrdiiiiiii....:D
Marína
07.11.10,13:29
Urob z hlávkovej.;) Som zvedavá, na čo sa teraz "vyhovoríš".:D:---
Ja vždy robím z hlávkovej, teraz to bola výnimka.
evaj63
07.11.10,15:14
slepačia polievka s rezancami, dusené bravčové stehno na kečupe a horčici k tomu zemiakové pyré. Makové žerbó.
vema
07.11.10,15:23
prosiiiim,prilep rychlo recept!!!
Máš ho v Koláče a zákusky.
jackguelina
07.11.10,15:28
Kuracia polievka s rezancami, pečené plnené kurčiatko, zemiačky, a zeleninka
mňamky, mňam

Poprosila by som recept na dobrú plnku do toho kurčaťa.
calawen
07.11.10,15:28
Meliem feferony na korenie, vonia cela kuchyna, krasna farba, alabutka mi nechce urobit rezne zo syreckov, ze jej bude smrdiet olej i kuchyna, budem sa musiet uspokojit s horcicou, slaninou a vajcom.

calawen, tresku s chrenom si kde vynuchala? Daj vediet, ci chutila a postup pripravy, prosim. :-)

Tu http://varecha.pravda.sk/recepty/chrenova-zapecena-treska-syrom/2465-recept.html. Veľa záleží od ryby, my sme mail nejakú takú blatovú - z metra a tak to bolo nič moc, možno ak sa ti podarí trafiť dobrú, môže to byť fajn.

Taiko, pre manželku nič moc, je tam mlieko, ale to možno nahradíš sójovým...
Marína
07.11.10,15:30
Dnes na obed to, čo som včera uvarila, plnená paprika a plnená kapusta. Veľkoryso som mng. ukázala túto stránku http://www.varenieapecenie.estranky.sk/stranka/sladke-dobroty-v_ , že si môže vybrať, chýbajúce ingrediencie však musí dokúpiť.;) Vybral si hneď prvý recept na viedenský zákusok, namiesto pomarančového kúpil ananásove džúsy.
Ja nechápem, odkiaľ sa na ich obrázku nabralo toľko plnky a šľahačky, veď porovnajte s mojim. Určite nemali menší pekáč, lebo ja mám cesto možno ešte vyššie ako na ich obrázku. Nakoniec sme radi, že plnky a šľahačky nie je veľa, plne je takáto vrstva dostačujúca.
Trochu som mala obavy, čo sa stane so šľahačkou, ak dám na ňu mokré piškóty, je to však v pohode. Jeden rad som skúsila tak, že som najprv dala piškóty a na to šľahačku, zle sa však dáva pomedzi ne. Mala som nejaké talianske cukrové, sú pevnejšie, až tak nenasiaknu, skôr nerozmočia sa. Na 1/2 l smotany som pre istotu dala 2,5 bal. stužovača šľahačky.
Zákusok nie je sladký, je osviežujúci, vrele doporučujem.:)
alabut
07.11.10,15:38
calawen, zajtra nakopem chren a cez tyzden obetujem vietnamskeho zraloka na tu dobrotu. Ak nezapasuje, pecena klobasa s feferonmi a pivom chren vylepsi. :-)
Marína
07.11.10,15:42
Poprosila by som recept na dobrú plnku do toho kurčaťa.
Kým príde Martuška, medzitým skús pozrieť aj
http://www.porada.sk/1422222-post4024.html
http://www.porada.sk/1422253-post4027.html
http://www.porada.sk/1424050-post4062.html
Dievčatá, pamätáte sa, koľké sme naraz piekli kurča pod perinou?;) http://www.porada.sk/1075298-post62.html
Ivana Š
07.11.10,16:19
Evka - Marína, môj muž je ti veľmi veľmi vďačný za to, že si ma inšpirovala :)
uvarila som guľky s kyslou kapustou a paradajkovou omáčkou - obr. č.3 (bez papriky), k tomu varené zemiaky,
zalizoval sa až za ušami :)
Kazu
07.11.10,16:26
Dnes sa nám nedarilo. Schválne píšem "nám" lebo sme boli v kuchyni dve. Ja som robila hovädziu roštenku a myslela som, že obedovať budeme ako angličania. To hovädzie bolo asi z bukovej fošne, nie a nie zmäknúť. Nevesta robila štrúdle. Objavila v potravinách hotové štrúdľové cesto, predavačka jej ho prichválila, vraj "výborné, ako domáce" :D:D:D Štrúdle boli ako by naplnila papier na pečenie.:--- Ten prostriedok ešte, ešte, ale moje obľúbené chrumkavé konce skončili v koši :D. Nevesta sa snažila štrúdľu pokrájať a pritom si mrmlala: Nechápem, čo sa na takejto štrúdli tej predavačke ľúbilo" Ja jej vravím: "Najviac sa jej asi ľúbilo, že si to kúpila":D:D:D
Marína
07.11.10,16:36
Zuzka, ja sa tu od smiechu idem ušúľať.:D:D:D
mysimis
07.11.10,16:38
Moje víkendové chalupové menu: vývar z kostí s pečienkovými guličkami, fašírka plnená celými vajíčkami pečená v srnčom chrbte, guľáš varený v kotlíku. Ako dezert to bola dobošová torta s karamelom na vrchu a roláda s parížskym krémom.
jackguelina
07.11.10,16:51
Dnes sa nám nedarilo. Schválne píšem "nám" lebo sme boli v kuchyni dve. Ja som robila hovädziu roštenku a myslela som, že obedovať budeme ako angličania. To hovädzie bolo asi z bukovej fošne, nie a nie zmäknúť. Nevesta robila štrúdle. Objavila v potravinách hotové štrúdľové cesto, predavačka jej ho prichválila, vraj "výborné, ako domáce" :D:D:D Štrúdle boli ako by naplnila papier na pečenie.:--- Ten prostriedok ešte, ešte, ale moje obľúbené chrumkavé konce skončili v koši :D. Nevesta sa snažila štrúdľu pokrájať a pritom si mrmlala: Nechápem, čo sa na takejto štrúdli tej predavačke ľúbilo" Ja jej vravím: "Najviac sa jej asi ľúbilo, že si to kúpila":D:D:D

Vtipne si to napísala. No to hotové štrúdľové cesto fakt nestojí za nič.Ja som to tiež skúsila a už ho nekupujem.Teraz robím takú napodobeninu štrúdle:rozvaľkám na tenko lístkové cesto,dám náplň,ako do štrúdle a je to mňam.
janka51
07.11.10,17:02
Kapusta, pečené bravčové, knedľa (domáca) a jablková roláda na ktorú mi poslala recept "Ubka" Bola mňam mňam.
m.hladka
07.11.10,17:36
Poprosila by som recept na dobrú plnku do toho kurčaťa.

Moja plnka do kurčaťa:
3 suchšie rožky pokrájať, 3 celé vajcia + asi deci mlieka (kolko rožkov toľko vajec), a aj keď máš kuracej pečienky môžeš dať, ale nemusí byť, soľ, vegeta, mleté čierne korenie od oka.
Prajem dobrú chuť.
m.hladka
07.11.10,17:37
slepačia polievka s rezancami, dusené bravčové stehno na kečupe a horčici k tomu zemiakové pyré. Makové žerbó.

Prosím, hoď recept na makové žerbo. Ď.
jackguelina
07.11.10,17:46
Moja plnka do kurčaťa:
3 suchšie rožky pokrájať, 3 celé vajcia + asi deci mlieka (kolko rožkov toľko vajec), a aj keď máš kuracej pečienky môžeš dať, ale nemusí byť, soľ, vegeta, mleté čierne korenie od oka.
Prajem dobrú chuť.


Moc,moc ďakujem ,si veľmi zlatá.Už viem,kde som robila chybu:)
buchač
07.11.10,18:07
...
To hovädzie bolo asi z bukovej fošne, nie a nie zmäknúť.
...
...ak neviete , tak nasledovné si zapíšte za ušká ...;):D

Ak jeden nevie , čo za hovädo po paši behalo , tak platí nasledovné ...

Počas varenia , keď už fakt sa dlho varí alebo dusí , je možné pridať za kávovú lyžičku sódy bicarbony .
Len pozor na jedno , tento počin má za následok - okamžitú reakciu ...spôsobí také rýchle , ale krátke vzkypenie .

Potom má pokrm oveľa kratšiu prípravu , na jeho chuti nie je nič čudné ...
jackguelina
07.11.10,18:25
Súhlasím,aj ja to používam,keď si už neviem dať rady.
JankaII
07.11.10,20:16
Kapusta, pečené bravčové, knedľa (domáca) a jablková roláda na ktorú mi poslala recept "Ubka" Bola mňam mňam.

Janka ...však daj aj mne ten receptík:)
adi11
07.11.10,20:24
Kapusta, pečené bravčové, knedľa (domáca) a jablková roláda na ktorú mi poslala recept "Ubka" Bola mňam mňam.
Janka, aj u nas mala jablkova rolada uspech...:)...takze vdaka Ubka..:)
adi11
07.11.10,20:29
JankaII ta rolada je niekde na Porade, pokukaj
drobeceva
07.11.10,20:30
adi11
07.11.10,20:31
si sikulka sikovna
kukučka
07.11.10,21:03
minútky z bravčového karé, zelená fazuľka, volské oko alebo hrušky z kompótu,
z kostí rýchla zeleninová polievka

vykostené mäsko posypem hrubo mletým horčičným semenom a naložím ho na deň dva do oleja, pridam hrubo nakrájaný cesnak, inokedy z rozmarínom, pred pečením sypem špaldovou krupicou
marinovanie sa veľmi urýchli vaxovaním
nepoužívam hotové grilovacie zmesi, majú podobné fuj prímesi ako vegeta
Kazu
07.11.10,21:31
...ak neviete , tak nasledovné si zapíšte za ušká ...;):D

Ak jeden nevie , čo za hovädo po paši behalo , tak platí nasledovné ...

Počas varenia , keď už fakt sa dlho varí alebo dusí , je možné pridať za kávovú lyžičku sódy bicarbony .
Len pozor na jedno , tento počin má za následok - okamžitú reakciu ...spôsobí také rýchle , ale krátke vzkypenie .

Potom má pokrm oveľa kratšiu prípravu , na jeho chuti nie je nič čudné ...

Lenže ja mám doma len Samaritána:D
osky
07.11.10,21:39
Lenže ja mám doma len Samaritána:D
a co na to hovori tvoj muz?nehneva sa.....?
Kazu
07.11.10,21:46
a co na to hovori tvoj muz?nehneva sa.....?

:D:D:D Môj manžel ani netuší, že také čosi doma je :D:D:D
JankaII
08.11.10,06:39
vyzerá, že je to ono
http://www.porada.sk/1531482-post443.html

tak to vyzerá dobre:)...ešte u Ubky vyzistim ...či je to ono;)
dogicka
08.11.10,07:07
Dnes na obed to, čo som včera uvarila, plnená paprika a plnená kapusta. Veľkoryso som mng. ukázala túto stránku http://www.varenieapecenie.estranky.sk/stranka/sladke-dobroty-v_ , že si môže vybrať, chýbajúce ingrediencie však musí dokúpiť.;) Vybral si hneď prvý recept na viedenský zákusok, namiesto pomarančového kúpil ananásove džúsy.
Ja nechápem, odkiaľ sa na ich obrázku nabralo toľko plnky a šľahačky, veď porovnajte s mojim. Určite nemali menší pekáč, lebo ja mám cesto možno ešte vyššie ako na ich obrázku. Nakoniec sme radi, že plnky a šľahačky nie je veľa, plne je takáto vrstva dostačujúca.
Trochu som mala obavy, čo sa stane so šľahačkou, ak dám na ňu mokré piškóty, je to však v pohode. Jeden rad som skúsila tak, že som najprv dala piškóty a na to šľahačku, zle sa však dáva pomedzi ne. Mala som nejaké talianske cukrové, sú pevnejšie, až tak nenasiaknu, skôr nerozmočia sa. Na 1/2 l smotany som pre istotu dala 2,5 bal. stužovača šľahačky.
Zákusok nie je sladký, je osviežujúci, vrele doporučujem.:)


Tento koláč robievam aj ja, je naozaj výborný. Doporučujem na tento a podobné koláče dávať šľahačku v prášku (najlepšie Dr. Oetker), musí sa ale urobiť z trvanlivého mlieka.
osky
08.11.10,07:48
:D:D:D Môj manžel ani netuší, že také čosi doma je :D:D:D

nooooo,to som si mohla mysliet,vsak to tak byva aj vo filmoch-muz otvori skrinu a tam na neho zmurka "Samaritan.....":eek::eek::eek::D
Kazu
08.11.10,08:10
nooooo,to som si mohla mysliet,vsak to tak byva aj vo filmoch-muz otvori skrinu a tam na neho zmurka "Samaritan.....":eek::eek::eek::D

Ja som moderná žena, ja mám instantného :D:D:D
jozka56
08.11.10,10:43
Dnes bude brokolicová polievka a francúzske zemiaky s uhorkou/ len sa rozhodnúť začať variť:)/
JankaII
08.11.10,10:57
ale začiatok je dobrý:D virtualne si už naštartovaná:)
jozka56
08.11.10,11:57
virtualita je už reálom:)))
JankaII
08.11.10,11:58
na rozdiel odo mňa:( ale ja až večeru chystám:)
jozka56
08.11.10,12:01
o 14:00 má vnučenka čerstvý obed:)
osky
08.11.10,13:14
Ja som moderná žena, ja mám instantného :D:D:D


fiha,kazu,to ti je daka novinka.to by som si mohla aj v kabelke nosit ze?prihod navod na pouzitie.ma sa to nafukat,poskladat,ci staci len normalne rozprestriet a hotovo.......:confused::---
Kazu
08.11.10,13:20
fiha,kazu,to ti je daka novinka.to by som si mohla aj v kabelke nosit ze?prihod navod na pouzitie.ma sa to nafukat,poskladat,ci staci len normalne rozprestriet a hotovo.......:confused::---

Služby tohoto Samaritána užívaš perorálne :D:D:D
taiko
08.11.10,13:28
Služby tohoto Samaritána užívaš perorálne :D:D:D\
no fuuuha a ja som si stale myslel, ze tato diskusia je o obedoch.
:D
msa
08.11.10,13:58
od včera segedínsky s domácou knedľou a kuracia polievka s pečeňovými haluškami
erzet
08.11.10,14:00
kuracie prsia na čierno a babičkina pochúťka - to ma zaujíma - prosím pricap foto, a ak môžeš aj recept
Babičkina pochúťka, Námornícke mäso, Kuracie prsia na čierno.
erzet
08.11.10,14:01
Zemiaková polievka na kyslo, gazdovské halušky
Kazu
08.11.10,14:03
\
no fuuuha a ja som si stale myslel, ze tato diskusia je o obedoch.
:D

No nie len o obedoch, ale aj o večeriach :D A keď v papaní mieru nepoznáme a kyselina nám krk žerie tak Samaritán je taký môj osobný vyprošťovák. Otvorím skriňu /nie v spálni, ale v kuchyni :---/ a tam je .....on, srdca môjho šampión. A v pohári vody Samaritán za mňa aj život položí :D:D:D

A aby som nebola mimo témy, k obedu bola tá 3 hodiny dusená roštenka zo včera.
alabut
08.11.10,16:57
Len si doprajte samaritanov, kolko hrdlo raci. Alabutka tiez nakupila Amaretov, a vydal som prikaz, zajtra nakupit este viac. Dufam, ze pocuvne hlas srdca. :-)

Ranajky - nedelna polievka.

Obed - u susedov, bravcovy prirodny rezen so zeleninou, zemiaky, cvikla, flasa rakuskeho vina (celkom dobre).

Vecera - alabutka sa snazi, hovadzia polievocka je uz pri alabutovi, prazi rezne, zohrieva plnenu kapustu, otvara Amareto, vytahuje pivo z chladnicky, kuwa, kde by som taku kobylu zohnal? A nemusim byt ani "Farmar hlada zenu", drzim sa jej ako kliest. :-)
lavanda
08.11.10,17:08
Dnes sme mali krémovú brokolicovú polievku s krutónmi a špagety s mletou mäsovou zmesou v paradajkovej omáčke. Na zajtra sa mi už rozmrazuje kačica, bude s knedľou a kapustou a polievkou z dneška. A aby sme sa so synom neprejedli, zavolala som aj neterku, ktorej sa budem potom snažiť vnútiť kačaciu masť, čo sa vypraží:).
mysimis
08.11.10,17:18
Dnes som piekla jaterničky s klobáskou......no úplne zdravé jedivko.....:D:D:D
Ivana Š
08.11.10,17:24
Babičkina pochúťka, Námornícke mäso, Kuracie prsia na čierno.

ďakujem za recepty, vyskúšam :)
Ajuška
08.11.10,17:27
Služby tohoto Samaritána užívaš perorálne :D:D:D
...ssiii Ty ale rozkokošenaaa......:D:D:D...Tvojej puse naozaj nedávaš zadarmo jesť...:rolleyes:... (ja dzífča z dzedziny si idem radšej vygoogliť toho Samaritána... nech viem ozaj čo si zač...;):---...)
P.S... teeeedaa Zuziiiiiii.... vygoogleneee... Samaritán je ľahko perlivý nápoj v prášku na špeciálne účely... je tiež vhodný na odstránenie nepríjemných pocitov spojených... pri stavoch "opice" ....:D:D:D....
Kazu
08.11.10,17:37
...ssiii Ty ale rozkokošenaaa......:D:D:D...Tvojej puse naozaj nedávaš zadarmo jesť...:rolleyes:... (ja dzífča z dzedziny si idem radšej vygoogliť toho Samaritána... nech viem ozaj čo si zač...;):---...)
P.S... teeeedaa Zuziiiiiii.... vygoogleneee... Samaritán je ľahko perlivý nápoj v prášku na špeciálne účely... je tiež vhodný na odstránenie nepríjemných pocitov spojených... pri stavoch "opice" ....:D:D:D....

:D:D:D Ja to dávam opici keď sa prežerie :D:D:D
osky
08.11.10,18:14
:D:D:D Ja to dávam opici keď sa prežerie :D:D:D

Kazu,ty mas doma toho na sklade-najprv samaritana a vculky aj opicu....
no ,pekny mrnicek sa nam tu vykreslil.

ja som dnes konecne ponakladala moje kolaciky do doz,aby neoschli,kym pride na ne rad a zahajila som dietu-ale bez zartov,celkom vazne.
to mam z talianska,uz som ju raz drzala a fungovala.tak drzte päste,lebo je to taaaazkeeeeeee:mad::(
janka51
08.11.10,18:41
Obed bol od včera, ale tak som mala dosť času vyskúšať "Viedenský zákusok" a takto sa mi podaril...
mysimis
08.11.10,18:44
Janka, ja sa chystám upiecť tento zákusok na sobotnú stužkovú mojej dcéry......prosím Ťa koľko kúskov si mala z neho????
janka51
08.11.10,19:13
...vyšlo mi 30 kúskov...plech som mala 36*40
mysimis
08.11.10,19:16
ďakujem Ti veľmi pekne......
evuš
09.11.10,06:54
Kazu,ty mas doma toho na sklade-najprv samaritana a vculky aj opicu....
no ,pekny mrnicek sa nam tu vykreslil.

ja som dnes konecne ponakladala moje kolaciky do doz,aby neoschli,kym pride na ne rad a zahajila som dietu-ale bez zartov,celkom vazne.
to mam z talianska,uz som ju raz drzala a fungovala.tak drzte päste,lebo je to taaaazkeeeeeee:mad::(

Osky, prilož prosím diétu z Talianska, pretože po týchto Vašich fajn tipoch na obed som pribrala :mee::mee::mee:.... prosíííííím, a možno i schudnem, už sa nato chystám od jari :D:D:D
ZEvina
09.11.10,07:21
Fazuľová polievka na kyslo, krupicové rezance.
Marína
09.11.10,07:22
Obed bol od včera, ale tak som mala dosť času vyskúšať "Viedenský zákusok" a takto sa mi podaril...
Janka, prosím ťa, aké množstvo šľahačky si dávala? Ja z 500 ml 33% smotany ale vyšla mi v tenšej vrstve ako tebe, pozri http://www.porada.sk/1555956-post7375.html Piekla som v takom istom pekáči ako ty.
Ten zákusok je fakt veľmi, veľmi dobrý a keď sa do druhého dňa rozleží, nemá chybu.;):)
taiko
09.11.10,07:39
ja si dnes budem pochutnavat na cesnakovom kuriatku. Uvidime, co na to povdia kolegovia v robote :D (receptik tuto http://www.jedloakopriatel.sk/kura-na-cesnaku/ )
oriesok
09.11.10,08:49
Polievka z mrazeného hrášku v kombinácii s čerstvou koreňovou zeleninou a lievankou, parené buchty s orechami alebo makom.
UBIKA25
09.11.10,09:07
Dnes sa chystám - hrachovú kašu s opraženou sekanou a chlebík, polievka zo včera xi cesnaková so zemiačkami...
taiko
09.11.10,10:02
Osky, prilož prosím diétu z Talianska, pretože po týchto Vašich fajn tipoch na obed som pribrala :mee::mee::mee:.... prosíííííím, a možno i schudnem, už sa nato chystám od jari :D:D:D
Nechcem nejak moc rypat dievcata, ale nechudnite, lebo priberiete. Dokazom, ze ta dieta nefunguje je to, ze ju treba drzat znovu. :D (kuknite sa tu http://www.iprima.cz/videoarchiv/all/2287/all)
mysimis
09.11.10,10:03
Pečené kuracie stehienka, k tomu pečené zemiaky s cibuľkou a kyslá uhorka.
evuš
09.11.10,11:14
Nechcem nejak moc rypat dievcata, ale nechudnite, lebo priberiete. Dokazom, ze ta dieta nefunguje je to, ze ju treba drzat znovu. :D (kuknite sa tu http://www.iprima.cz/videoarchiv/all/2287/all)

Taiko, nerýpeš... ja som nikdy nedržala diétu ! Teda vlastne 3 krát, vždy asi 2 hodiny pred pôrodom a 2 po pôrode, potom som zhltla skoro aj spolubývajúcu :D:D:D A teraz ako mamina 3 detí takéto veci neriešim...
Ale občas nie je na škodu si odľahčiť trošku žalúdok a je jasné, že Taliani, Chorváti a pod... jedia o čosi zdravšie....takže preto som sa Oske ozvala ohľadne Talianskej diéty :--- Len aby tá diéta nebola taká, ako tá delená strava :bravčový cesnakovo-paprikový lalok na jednom tanieri, klobása na druhom tanieri a pritom pohár orosenej 12tky :)
osky
09.11.10,11:48
Nechcem nejak moc rypat dievcata, ale nechudnite, lebo priberiete. Dokazom, ze ta dieta nefunguje je to, ze ju treba drzat znovu. :D (kuknite sa tu http://www.iprima.cz/videoarchiv/all/2287/all)

ale toto nie je ziadna klasicka dieta-to je nastavene stravovanie od dietologa pre mojho znameho v taliansku-a funguje,len to treba vydrzat,vaha sa nevrati len tak a napokon,pri tejto ani nie ste hladni.

prilepim ju poobede,teraz nemozem.dam ju do temy zdravie.
a napisem aj svoje rady a mozeme si pisat ,ako postupujeme.ten nazov ze "talianska" som si dala len ja,ako poznavaciu znacku,nech viem,o co ide;)
evuš
09.11.10,11:54
ale toto nie je ziadna klasicka dieta-to je nastavene stravovanie od dietologa pre mojho znameho v taliansku-a funguje,len to treba vydrzat,vaha sa nevrati len tak a napokon,pri tejto ani nie ste hladni.

prilepim ju poobede,teraz nemozem.dam ju do temy zdravie.
a napisem aj svoje rady a mozeme si pisat ,ako postupujeme.ten nazov ze "talianska" som si dala len ja,ako poznavaciu znacku,nech viem,o co ide;)

OK Osky, budem rada. Aj som si myslela, že to bude niečo také, preto som sa toho chytila. A zo dve-tri kilá nalepené za pár rôčkov manželstva rada obetujem, najmä keď to pomôže najmä zdravotne... niekedy mi už dochádza dych pri našich loptošoch, tak nech im stíham...:---
taiko
09.11.10,12:17
ale toto nie je ziadna klasicka dieta-to je nastavene stravovanie od dietologa pre mojho znameho v taliansku-a funguje,len to treba vydrzat,vaha sa nevrati len tak a napokon,pri tejto ani nie ste hladni.

prilepim ju poobede,teraz nemozem.dam ju do temy zdravie.
a napisem aj svoje rady a mozeme si pisat ,ako postupujeme.ten nazov ze "talianska" som si dala len ja,ako poznavaciu znacku,nech viem,o co ide;)
Hmmm, ja nie som ziadny odbornik, ani dietolog, ale sedliacky rozum mi hovori, ze to co nastavil dietolog pre niekoho ineho (v tomto pripade dokonca muza), je cisto individualne a bola by podla mna obrovska nahoda ak by to fungovalo pre niekoho ineho (dokonca zenu). Aby ma tu niekto neupalil, ja nemam proti zenam nics, len chcem povedat ze sme predsa len trosicku ini. :D No a uz cusim, aby som tu dlho mimo temy netliachal. Fukni tu dietu a uvidime ze co to vlastne je.:)
erzet
09.11.10,13:14
Hrachová polievka, guláš, knedľa
Ivenka
09.11.10,13:19
:) a je po diéte
erzet
09.11.10,13:24
Prečo?
alabut
09.11.10,13:25
Ranajky - mangold na slaninke a cesneku s plnenym kapustnym listom natrenym syreckami, bylinkovy caj, kava s alabutkou, zdibec Amareta.

Obed - u susedov - segedin, kupovana knedla (fuj), pivo.

Vecera - opat mangold na slaninke a cesneku s plnenym kapustnym listom natrenym syreckami. Este klofnem trocha kapustnice a davno som nepiekol "Ciernu hubu". K Amaretu a vecernej kave s alabutkou bude ako stvorena. :-)
taiko
09.11.10,13:31
Alabut, vidim ze Ti chuti amareto. Skusil si uz aj Ramazzotti, alebo Avernu? Veeeelka lakocinka
alabut
09.11.10,14:04
Vies co, u nas dostat iba tri druhy, tieto nepoznam. :-)
alabut
09.11.10,14:05
Z tych troch sa mi zda najlepsi tusim Venezia 21%, dostat ho v susednej obci. Ladoval som ho do zmrzliny cele leto. :-)
taiko
09.11.10,14:55
mysimis
09.11.10,15:05
Alabut, prosím Ťa čo je "čierna huba"?
alabut
09.11.10,17:07
Cierna huba = Tmavy bozk ... kolacik, ktory tu prezentoval akysi milacik.
hnedoočka
09.11.10,19:30
obed klasika reštauračný...prežila som, no večera super domáca - čerstvá huspenina s cibuľou, octom a chlebom....:):)


67213 67214 67215
evaj63
09.11.10,19:34
Včera panstvo nechcelo ryžu a ked'že jej bol plný hrnirëc, tak som z nej dnes urobila ryžový nákyp s mandarínkami. Nikto neprotestoval. Na večeru bolo pečené kuriatko s chlebom a uhorkou.
ubka
09.11.10,20:03
obed klasika reštauračný...prežila som, no večera super domáca - čerstvá huspenina s cibuľou, octom a chlebom....:):)


67213 67214 67215

Hnedoočka, aký význam má tá huspenina v pohárikoch ? :) na horšie časy, alebo preprava niekam ?;)
ubka
09.11.10,20:05
Alabut, prosím Ťa čo je "čierna huba"?
Huba Judášovo ucho

http://www.bio-obchod.sk/images/produkty/huba-judasovo-ucho.jpg
Judášovo ucho, po latinsky Hirneola auricula Judae alebo po slovensky Uchovec bazový je nepostrádateľná ingrediencia pre kuchyňu Ázie - tzv. čierna huba. Je známe pod mnohými názvami, napr. lesné ucho, snežná huba, morský rôsol alebo plátové želé. Je to vlastne sušená huba, ktorá po namočení do vody pripomína napučané ucho, z čoho dostala svoje meno. Nemá nijakú chuť a používa sa len na obohatenie pokrmu vlákninami. V sušenom stave vydrží aj niekoľko mesiacov.

Má chrumkavú a pevnú konzistenciu.
Využíva sa aj na vytváranie tmavých kontrastov v jedlách. Možno ho znovu ohrievať.

Tiež Čierna huba :) stačí ?
jozka56
09.11.10,20:11
Hnedoocka, co taaaaak vela, prezrad:)
hnedoočka
09.11.10,20:22
Hnedoočka, aký význam má tá huspenina v pohárikoch ? :) na horšie časy, alebo preprava niekam ?;)

to ma naučil jeden známy...zvyčajne sa huspeniny zje trocha, kým je na ňu chuť a zbytok sa rozdal alebo vyschol v chladničke.
Takto ich dám do fľaštičiek,zasterilizujem a uskladním v chladničke.Takto vydrží aj tri mesiace a zje sa, kedy na ňu máme chuť.:):)
Kazu
09.11.10,20:23
Však to aj pre nás urobila :D
ubka
09.11.10,20:27
to je super poznatok, určite to vyskúšam, ale poprosím Ťa, koľko sterilizuješ a ako to potom vyzerá, sadne po schladení?
Kazu, dáme aj s cibuľkou a octom ? tak DCH! :)
jozka56
09.11.10,20:29
keď aj ja by som si dala z tej huspeniny, vieš:)
hnedoočka
09.11.10,20:32
jj, že aj pre vás..len dojdite,kým je....lebo sb veľmi chutí...;)
hnedoočka
09.11.10,20:36
to je super poznatok, určite to vyskúšam, ale poprosím Ťa, koľko sterilizuješ a ako to potom vyzerá, sadne po schladení?
Kazu, dáme aj s cibuľkou a octom ? tak DCH! :)

mäso samozrejme porežem na kúsky a dávam do nálevu bez kostí.
Vo fľaštičke klesne viac ku dnu, no kožky sú vyššie.Sterilizujem len tak 5 minút kvôli viečku.
ubka
09.11.10,20:40
srdečná vďaka, určite vyskúšam a z tej Tvojej sa podelím aj s Jožkou 56 :)
Príjemný večer..:)
jozka56
09.11.10,20:42
ale svoj podiel si zjem až zajtra, lebo nemám pečivo, ale zajtra si určite upečiem:))
ubka
09.11.10,20:45
dobre urobíš, bude sa Ti lepšie spať :)
jozka56
09.11.10,20:48
:D:D:D horalku som práve schrúmala:)
hnedoočka
09.11.10,21:13
boli by sme dobrá partia - žemličky sa mi páčili, ale nestíham všetko skúšať...doniesla by si...
ubka
09.11.10,21:25
nepochybuj o tom! ten kto rád papá vie sa dobre aj zabaviť, neotravuje dietami :)
jozka56
09.11.10,21:34
:D:D:D a vlastne zajtra idem skúšať nový žemličkový recept, dúfam, že bude OK:) dieta nie:)
alabut
10.11.10,05:44
Ranajky - fermez s jogurtom a plnenym kapustnym listom, pivo, kava s alabutkou.

Obed - dnes bez susedov ... jogurt a plneny kapustny list s kocurom Misom, pivo a pokec so susedmi v obchode, belovica nez kocura. :-)

Vecera - urcite plneny kapustny list s jogurtom, spravim vecernu kapustnicu pre alabutku, bylinkovy caj a skuska cernicoveho likeru.
JankaII
10.11.10,05:59
Jožka... potom ten nový žemličový recept prihraj aj sem:)
hnedoočka
10.11.10,06:19
Ranajky - fermez s jogurtom a plnenym kapustnym listom, pivo, kava s alabutkou.

Obed - dnes bez susedov ... jogurt a plneny kapustny list s kocurom Misom, pivo a pokec so susedmi v obchode, belovica nez kocura. :-)

Vecera - urcite plneny kapustny list s jogurtom, spravim vecernu kapustnicu pre alabutku, bylinkovy caj a skuska cernicoveho likeru.

dúfam, že ten kocúrik Miško je spoločnosť pri obede, nie príloha....;):D
alabut
10.11.10,06:24
Jasne, ze spolocnost. Ma zaujimave stravovacie zvyky podobne ludskym ... ak je hladny pazravost, ak je syty mlsnost. Vacsinou je hladny, aspon vychyta vsetky mysi na okoli. :-)
hnedoočka
10.11.10,06:32
kým nenástojí na belovici kvôli pretráveniu, tak je to OK !:D
msa
10.11.10,10:31
fazuľová polievka, zemiaková kaša, vyprážaný hermelín a tatarka, samozrejme vo veľkom a do piatku sa nevarí :)
mysimis
10.11.10,10:37
Boršč a rizoto s bravčovým mäskom a zeleninou.
msa
10.11.10,10:38
"mňam"
taiko
10.11.10,10:49
mnam, mnam
JankaII
10.11.10,10:53
mňam,mňam,mňam:)
taiko
10.11.10,10:59
Nejak som bol lenivy vcera, tak som uklohnil len rychle cestovinky (http://www.jedloakopriatel.sk/cestoviny-so-sunkou-a-kokosovou-omackou/). Nie nie, ta kokosova omacka nie je sladka :-)
jozka56
10.11.10,11:23
Dnešné žemličky 12ks67241:) link mi nejde priložit..iba cez Google "pecene zemle" prvý príspevok:)
JarkaL
10.11.10,11:26
Zemiaková polievka a francúzske zemiaky.
JankaII
10.11.10,11:33
vysmážaný syr,hranolky a tatárka s kečupom:)...a chcem vyskúšať tú jablkovú roládu od Ubky...mala som ju v pláne až cez víkend,ale už mi chutí:D
ubka
10.11.10,11:37
Dobrú chuť :)
taiko
10.11.10,11:37
Dnešné žemličky 12ks67241:) link mi nejde priložit..iba cez Google "pecene zemle" prvý príspevok:)
Jozka, toto si myslela? http://domacnost.sme.sk/c/4329652/upecte-si-s-nami-sypane-zemle-a-kaiserky.html
hnedoočka
10.11.10,11:39
Dnešné žemličky 12ks67241:) link mi nejde priložit..iba cez Google "pecene zemle" prvý príspevok:)

Jožka, vypisuje mi len toto:

404 Bohužiaľ, takúto stránku sme nenašli.
(Áno, pozreli sme sa dvakrát.)

aj ostatným?:confused:

dodatočne vidím, že taiko to dal na správnu mieru....:):)
jozka56
10.11.10,11:41
áno, ale mne to link nezobralo..a dakujem:)
moje zmeny v recepte: rucne miesenie, suche drozdie, miesto smetolu bravcova mast:)
hnedoočka
10.11.10,11:48
jožka, suché droždie je lepšie?
jozka56
10.11.10,11:49
ja neviem aké je čerstvé, ešte som z neho tušim nerobila:) v zásobe mávam suché, lebo nikdy neviem, čo sa mi práve bude chcieť:D
JankaII
10.11.10,15:32
jablková roláda podľa Ubky ,za asistencie Janky 51:D
http://img830.imageshack.us/img830/2698/kolwi.jpg
taiko
10.11.10,15:53
mnaaaaam, hnedoocka to sa ako vari ta huspenina. receptik nemame? :-)
evaj63
10.11.10,18:11
Zemiakový perkelt s plnenou fašírkou, chlebík.
mysimis
10.11.10,19:05
Taiko ja varím huspeninu nasledovne: kúpim si svieže paprčky - 4 ks, 1 údené kolienko a ešte aj čisté údené mäsko, napr. krkovičku. Toto všetko dobre vyumývam a postavím variť do veľkého hrnca - cca 10-12 l. Ochutím čiernym korením, soľou, veľa, veľa cesnaku načistím, ja pre chuť zvyknem tam dať aj jeden petržlen, jednu mrkvu a cibuľu v celosti. Toto všetko uvediem do varu a varím to aspoň 7 - 8 hod. Keď je to uvarené, vyberiem mäso a vývar precedím. Paprčky a kožky si do huspeniny nedávam /tie odnesiem do útulku psíkom papať/. Do misiek si na spodok nakrájam čisté mäsko a zalejem vývarom. Nechám vychladnúť a poukladám do chladničky.
hnedoočka
10.11.10,20:02
Taiko ja varím huspeninu nasledovne: kúpim si svieže paprčky - 4 ks, 1 údené kolienko a ešte aj čisté údené mäsko, napr. krkovičku. Toto všetko dobre vyumývam a postavím variť do veľkého hrnca - cca 10-12 l. Ochutím čiernym korením, soľou, veľa, veľa cesnaku načistím, ja pre chuť zvyknem tam dať aj jeden petržlen, jednu mrkvu a cibuľu v celosti. Toto všetko uvediem do varu a varím to aspoň 7 - 8 hod. Keď je to uvarené, vyberiem mäso a vývar precedím. Paprčky a kožky si do huspeniny nedávam /tie odnesiem do útulku psíkom papať/. Do misiek si na spodok nakrájam čisté mäsko a zalejem vývarom. Nechám vychladnúť a poukladám do chladničky.

taiko, podobne ako mysimis s menšími obmenami: koleno dávam,ale nie údené, kvôli deťom pridávam pliecko - oni nemajú radi mastné.Petržlen a mrkvu nedávam, ale môže byť a z korenín dávam všetko ,čo si myslím ,že neuškodí.....aj trochu grilovacieho, zázvor, biele korenie, vegeta...proste ochutíš si to podľa svojho.Variť na miernom ohni,aby nálev zostal číry.
Deťom robím len s plieckom,prípadne karé. Ak mi zvýši nálev, do menších nádob dám šunku ,vajíčko,kápiu,uhorku a urobím vajce v aspiku.
taiko
10.11.10,20:24
no a mam to vybavene. Tu keby som prisiel k masiarovi a pytal koleno, ci paprcky , tak ma asi daju zavriet za nejake tajne ritualy. :D Jedine ze by som k nejakemo turkovi zasiel:eek:
No skoda ze si nedam fajnu huspeninku:mee:
Marína
10.11.10,20:33
Teraz robím tieto :

Oškvarkové pagáčiky

1 kg polohrubej múky
1 kyslá smotana
1 dcl oleja
2 celé vajcia
1 kvasnice - modrá kocka
1 ČL cukru
2 - 3 KL soli
cca 4 dcl mlieka
trocha oškvarkov, asi 20 - 25 dkg

Postup:
Z prísad vypracujeme cesto,ja to robím elektrickým ručným šlahačom - tými špirálami, ktoré hneď na doske rozvaľkáme na štvorec. Rozotrieme pomleté oškvarky, tesne pred rozotieraním ich trošku zriedime teplou vodou, 2 - 4 lyžice. Prekladáme ako lístkové cesto. Opakujeme 3krát po 15 minútach. Nakoniec cesto rozvaľkáme na hrúbku cca 2 cm a vykrajujeme pagáče, ktoré poukladáme na plech trocha ďalej od seba (pagáče nakysnú).
Na vrch pagáčov spravíme nožíkom mriežku, potrieme rozšľahaným vajcom, prípadne posypeme sezamom, rascou.
Upečieme vo vyhriatej rúre.
Terezka, dnes som piekla škvarkové pagáčiky podľa tvojho receptu.;) Sú dobré.:)
Trošku som recept pozmenila ale len tým, že po každom preložení cesta som 3x natrela škvarkovou hmotou, z toho na dve som dala aj trochu postrúhaných zemiakov varených v šupke a na jednu úplne na drobno posekané škvarky.
Trochu netradične som ich krájala na štvorce. Vyšlo mi 55 pagáčikov.
hubatá
10.11.10,20:37
fíííha, ale ti pekne lístkujú !!!
Marína
10.11.10,20:43
Ďakujem.:) Preto som po každom vyvaľkaní cesta ho potrela škvarkami aby to tak bolo.;)
lavanda
10.11.10,20:58
Na zajtra mi z dneška ostala polievka z kačacích drobkov s pečeňovými haluškami a budem robiť segedín s knedľou.
kukučka
10.11.10,21:18
dusené morčacie stehno, celozrná ryža, kyslé uhorky - ostalo aj na zajtra

zlezaradil
nie ste vy dievčatá z dolniakov? Hlásim sa do toho útulku, bo ja som "lakomá" podeliť sa o také dobroty
aj s mojím psíkom:D
pivko
11.11.10,05:36
Včera som si odskočil na nákup do Miškolca a kúpil som tanyasi csirke
tak že dnes ženička uvarí kurací paprikáš s haluškami;)
mňam;)
mysimis
11.11.10,09:58
Dnes bude hovädzie mäsko s tarhoňou.
janaGT
11.11.10,10:01
aj u nás to isté :)
Zdenka 0705
11.11.10,10:10
Dnes drožďová polievka s mrkvičkou - robila som prvý raz a ozaj je chutná :)
Druhý chod - karfiol ala mozoček a varené zemiaky s vňaťkou, k tomu zeleninový šalát.
erzet
11.11.10,11:24
Kuracia s rezancami, bravčový rezeň v cestíčku, zemieková kaša, šalát
jozka56
11.11.10,12:19
Dnes bol obed veľmi rýchly bryndzové noky so slaninkou, mala byť aj opražená cibuľka, ale doma nebola:)67294
zdroj:http://www.facebook.com/photo.php?fbid=171513546192314&set=a.171510802859255.41932.114447195232283