JankaII
11.11.10,13:34
Jožka ..pozrela som si na face recepty p.Irenky a môžem povedať,že po dlhej dobe niečo čo ma na face zaujalo...teda sem budem chodiť pre inšpirácie..ja osobne ďakujem za link:):)
babka - ježibabka
11.11.10,12:35
Také lúbim. Pošli. Naši nám hovorili, keď som bola malá, že balíky sa posielajú po elektrických drôtoch. A vaľmi sme sa tomu čudovali, žeako je to možné. Ale veď vtedy bola aj elektrina a všetko vzácnosťou. :)
jozka56
11.11.10,12:40
Oli chytaj, letí potrubnou poštou:))))
babka - ježibabka
11.11.10,13:00
dúfam, že ten kocúrik Miško je spoločnosť pri obede, nie príloha....;):D
mimotemyČitam to až dnes a v prvom momente som sa zľakla,že kocúra zabalil do kapustného lista. Až mám oprskaný monitor. :D:D:D:D
babka - ježibabka
11.11.10,13:04
Dnes iba rýchlovka Tekvicová omáčka s chlebom. Nechce sa mi variť, ani jesť, ale nemôžem zas nechať dedka zomrieť od hladu. Druhý chod od Jožky. Ďakujem, došlo v pohode.
truch
11.11.10,13:16
Obedy cez týždeň nevarím, len občas večere:D Dnes na večeru bude rýchlovka, torteliny so špenátom a na ne omáčka 4 druhy syru /kúpené hotové:D:D/. Je to raz-dva a chutí to celej famílii:)
magno
11.11.10,13:18
Ludia zlaty.............. nasa starka prave doniesla bryndzovnik-este teply.Je to sice kaloricka bomba,ale zas- raz za cas.......;)
evuš
11.11.10,13:22
bryndza je zdravá, tak si daj v kľude koľko ti hrdlo ráči :)
babka - ježibabka
11.11.10,13:23
Pre inšpiráciu. Toto som dnes dostala majlom od krstnej dcéry. Možno sa Vám niečo hodí.
Hansa
11.11.10,13:25
Ludia zlaty.............. nasa starka prave doniesla bryndzovnik-este teply.Je to sice kaloricka bomba,ale zas- raz za cas.......;)

...ja už aj glgám. Pritom nikdy v živote som ešte bryndzovník nejedla!
magno
11.11.10,13:25
:) bryndza je sice zdrava,ale ide tam asi tona masla-origos.Je to mastne ako hrom,ale aj rovnako dobre.Takze asi - urcite neodolam :o
magno
11.11.10,13:39
Tak som bola zistit recept:

BRYNDZOVNIK

Z polohrubej muky urobit polotuhe kysnute cesto do ktoreho zapracujeme trosku oleja,aby nebolo tvrde.Nechame vykysnut.Potom si ho rukami roztiahneme na vymasteny plech.Medzi tym si vymiesat bryndzu s trochou mlieka a potom to natrieme na vytiahnute cesto.Cele to potom polejeme roztopenym maslom a mozme posypat pazitkou.Dame upiect.Pecieme do zlatista-kym sa nam bryndzovnik pecie zamkneme dvere a skontrolujeme okna ci su dobre zatvorene,lebo tento slany kolac tak uzasne vonia a chuti,ze v momente jeho vytiahnutia z rury sa pocet clenov vasej domacnosti zvysi o vsetkych susedov :D:D:D


PS:ospravedlnujem sa ,ze nie su presne gramaze,ale nasa starka ma uz 84 rokov a za tie roky praxe uz pecie od oka ;)
taiko
11.11.10,13:58
A opat dnes jedna rychlovecka, ale faaajnaaa (http://www.jedloakopriatel.sk/spagety-s-mozzarellou-olivami-a-paradajkami/). Sak ked mam dovolenku, neznamena ze budem hodinu stat pri sporaku no nie?
bettylou
11.11.10,14:14
pečené kurča odvčera, pečené zemiaky a mrkva už došli, tak ako príloha paradajková ryža
oriesok
11.11.10,15:01
Dnes stíham už len večeru, zohrejem zabíjačkovú kašu, s niečím kyslým a chlebom. A ešte niečim zapijeme.
alabut
11.11.10,15:13
Tiez dlhsiu dobu nevarim (vdaka susedky a alabutka).

Ranajky - fermez s jogurtom, bylinkovy caj.

Obed - slivovica s fermezom a jogurtom.

Vecera - alabutka bola doma, prihotovila pre polovicku kapustnicu, segedin, ba aj pivo troni v chladnicke. Knedlu zabudla, tarhonu nevie ... zujem chlieb. K televizoru zmlsnem jogurt s Amaretom :-)
buchač
11.11.10,16:31
Lidičky ....romantická sviečková ...
Tweety
11.11.10,18:18
Lidičky ....romantická sviečková ...
No, s prázdnym bruchom si veľa romantiky neužiješ.:)
buchač
11.11.10,18:53
Júúúúúúj ;).....ale radšej nereagujem ...:)
Tweety
11.11.10,18:55
Prečo?
evaj63
11.11.10,21:22
Dnes má syn meniny, tak som mu uvarila oblúbený kurací rezeň,pečené zemiaky, smotanový drezing.
pivko
12.11.10,05:44
Po včerajšom paprikáši;) dnes len strapačky s kyslou kapustou:mee: + hubová polievka;)
alabut
12.11.10,06:02
Kuwa, celu noc som chodil alabutke na segedin, sporak, okydany, doobeda lahsia strava. :-)

Ranajky - fermez s jogurtom, bylinkovy caj, kava s alabutkou.

Obed - dtto.

Vecera - opat bude sporak zakydany od segedinu? Nieco by sa zislo upiect.
Marína
12.11.10,06:20
A to ste varili pre celý regiment toho segedínu, že si stále na ňom od rána do večera a naopak pochutnávaš;):D
alabut
12.11.10,06:28
alabutka vari iba v 9 litrovych hrncoch. Jogurt s amaretom nema chybu. :-)
oriesok
12.11.10,08:39
Teším sa na medailónky z bravčovej panenky s dubákovou omáčkou.Dubáky z vlastného zberu. K tomu zemiačky.
janaGT
12.11.10,09:09
to znie veľmi dobre ...
VERONIKA6
12.11.10,09:10
Dúfam, že s knedličkou. Mňam.
hnedoočka
12.11.10,09:13
Teším sa na medailónky z bravčovej panenky s dubákovou omáčkou.Dubáky z vlastného zberu. K tomu zemiačky.

oriešok, prosím, pricap recept na dubákovú omáčku....:)
Kazu
12.11.10,09:25
Rizoto s kyslou uhorku.
pepsikova
12.11.10,09:46
Kuwa, celu noc som chodil alabutke na segedin, sporak, okydany, doobeda lahsia strava. :-)

Ranajky - fermez s jogurtom, bylinkovy caj, kava s alabutkou.

Obed - dtto.

Vecera - opat bude sporak zakydany od segedinu? Nieco by sa zislo upiect...

..teda to je dobá kombinácia..."fermež":D:D som už jedla so fšeličím, ale s jogurtom???
Zdenka 0705
12.11.10,10:15
fermež je taký "alabutismus" :D ... asi málo čítaš v tejto téme :) ....sú to podrvené, resp. pomleté ľanové semiačka
JankaII
12.11.10,10:18
:eek:..ja čítam alabuta pravideľne,ale som už taká z neho dopletená....som si myslela ,že fermež je po alabutský nejaký džem:eek:,alebo tak niečo:D
jozka56
12.11.10,11:37
Zdenka 0705 ma pravdu s tym fermezom:)
oriesok
12.11.10,12:13
oriešok, prosím, pricap recept na dubákovú omáčku....:)
Dubákovú omáčku robím skoro spamäti, veľmi jednoducho:na oleji spením cibuľku,pridám kúsok masla, asi 2 dcl hubový vývar pridám mrazené nakrájané dubáky,soľ, trochu mleté biele korenie,asi 1 dcl bieleho vínka a dusím, keď sa prebytočná voda odparí, nalejem 1/2 l šľahačkovej smotany a odkryté povarím. Nezahusťujem múkou.Šľahač.smotana trochu zhustne varením.
Medailónky z bravč,panenky robím na elektrickom grile.
Zdenka 0705
12.11.10,12:30
Dnes špaldova tarhoňa so zeleninou, niečo na spôsob rizota.
alabut
12.11.10,13:46
Uz som doma, ide sa na to ... langose so segedinom, kapustnica este ostala, ale v pripade vojnoveho stavu porova polievka. Nacim nieco upiect.

Kuchticky ... poradte nieco lahke, dobre, jednoduche a rychle ako Cierna huba (Tmavy bozk) k jogurtu a amaretu. :-)
adi11
12.11.10,13:53
Filé z morskej šťuky, v šupe uvarené zemiaky, cviklový šalát
JankaII
12.11.10,13:58
Uz som doma, ide sa na to ... langose so segedinom, kapustnica este ostala, ale v pripade vojnoveho stavu porova polievka. Nacim nieco upiect.

Kuchticky ... poradte nieco lahke, dobre, jednoduche a rychle ako Cierna huba (Tmavy bozk) k jogurtu a amaretu. :-)

ty alabut ja ti teraz vážne radím vyskúšaj jablkovú roládu čo som tu nedávno nafotila mám recept,lacný rýchly,dobrý....včul nesrandujem:)
adi11
12.11.10,14:01
chcelu som mu ju práve doporučiť
hnedoočka
12.11.10,14:07
Uz som doma, ide sa na to ... langose so segedinom, kapustnica este ostala, ale v pripade vojnoveho stavu porova polievka. Nacim nieco upiect.

Kuchticky ... poradte nieco lahke, dobre, jednoduche a rychle ako Cierna huba (Tmavy bozk) k jogurtu a amaretu. :-)

rýchle šálkove recepty mám doma, ale tento sa na jeden podobá....

Hrnčekový ovocný koláč (zo Slovenky)
Ingrediencie: 2 hrnčeky polohrubej múky, 1 hrnček cukru, 1 hrnček mlieka, ½ hrnčeka oleja, 1-2 vajcia, 1 prášok do pečiva, 600 g ovocia.
Postup: Všetky ingrediencie (okrem ovocia) spolu dobre vymiešame, vylejeme na vymastený a hr. múkou vysypaný plech, navrch poukladáme ovocie. Pred upečením dáme na koláč posýpku (1 diel múky, pr.cukru a masla).
lavanda
12.11.10,14:21
Kapustnica s údenými rebrami, klobáskou a vlastnoručne nazbieranými dubákmi a palacinky s lekvárom.
alabut
12.11.10,14:21
Kuwa, nemam ovocie, iba jahodovy, cucoriedkovy a slivkovy kompot. Skusim to nejako pokombinaovat. Snad sa da alabutka ukecat a zje. :-)
hnedoočka
12.11.10,14:24
Kuwa, nemam ovocie, iba jahodovy, cucoriedkovy a slivkovy kompot. Skusim to nejako pokombinaovat. Snad sa da alabutka ukecat a zje. :-)

alabut, ja v zime tiež dávam len kompótové ovocie, takže žiaden strach...šťavu zlej a ovocie použi na zákusok...najlepšie pomiešať rôzne druhy...;)
alabut
12.11.10,14:38
Stavu zliat? Vsak sa da vykvasit a ... vysledok je vyborny do likerov. Tusim sa mi ten kolac zacina pacit ... stavu zliat. :-)
taiko
12.11.10,16:01
pozeram alabut, ze ani kvapku cohokolvek vykvasitelneho nazmar :-D
alabut
12.11.10,16:11
taiko, dostat u vas bravcovinu s kozou?
taiko
12.11.10,16:18
no tak o tom neviem. U normalneho masiara uricte nie a keby som do islamskeho isiel, a pytal bravcove, tak tam za chviilu bude moja koza visiet :-)
babka - ježibabka
12.11.10,16:32
Kuwa, nemam ovocie, iba jahodovy, cucoriedkovy a slivkovy kompot. Skusim to nejako pokombinaovat. Snad sa da alabutka ukecat a zje. :-)
Toto mám stiahnuté z internetu. Je to síce marhuľový koláč, ale robím ho čo mala to dala a namiesto polevy dávam niekedy Granko:

Rýchly marhuľový koláč
Ingrediencie

zavárané marhule 7dcl fľaša - marhule asi s polovicou šťavy (ja dávam všetku), 350 g polohrubej múky , 2 kávové lyžičky sódy bikarbóny , 1 dcl oleja , 3 vajcia , 250 g práškového cukru
Inštrukcie - Vajcia s cukrom vyšľaháme, pridáme olej (môžeme aj vanilkový cukor), kompót, múku so sódou bikarbónou. Pečieme na vymastenom a múkou vysypanom plechu. Po vychladnutí polejeme čokoládovou polevou
babka - ježibabka
12.11.10,16:34
Dnes bola vypražená cukina, zemiaky, uhorka.
alabut
12.11.10,16:57
babka, marhule a rum musim nechat alabutke na opiteho frantiskana. :-)
JankaII
12.11.10,17:41
a čo si alabut upiekol?
alabut
12.11.10,18:23
Podosvy, ako zvycajne. Kuwa, kde robi alabut chybu? Alabutka sa po zemi valala, aspon stava sa podarila. :-)
JankaII
12.11.10,19:50
a aký koláč si si vybral?..ten jablkový je krehunký a je upečený za 15 min
babka - ježibabka
12.11.10,20:46
Alabut, veď som napísala, že ho robím čo mala, to dala. Daj kompót aký máš, nemusí byť marhuľový. Koláč je dobrý šťavnatý.
erzet
12.11.10,21:18
46. týždeň
bettylou
12.11.10,23:24
mimotemy Taiko, tak skús u poľského mäsiara, a nevrav, že tam nemáte :---


Cviklovo-brokolicová polievka.
Zbytok v reštaurácii - jelenie plátky s brusnicami, broskyňou, červená kapusta, krokety, omáčka dochutená šľahačkou (našťastie na kôpke, lebo tú ja nemusím) - celkom chutné. Tu majú teraz wild woche (týždeň diviny) vždy niekde inde. Á raz do roka, no .. nedaj si.
adi11
12.11.10,23:32
tak divinku aj bych si dala...bejvavalo volakedy..polovacky..
na tu polievku mozes dat recept ?
hubatá
13.11.10,07:38
jééj ja poznám len cviklovú polievku, v kombinácii s brokolicou by to mohla byť pekne divoká farba .....
Darina1234
13.11.10,08:02
cesnakova polievka a špenatove halušky
magno
13.11.10,10:00
.........zeleninkova polievka a pizza so vsetkym moznym co je v chladnicke :)
JankaII
13.11.10,10:17
od včera mám ešte hrachovú polievku s krupicovými haluškami a vyskúšam tie bryndzové noky,ako tu Jožka 56 pridala...cez týždeň som sa k ním nedostala,tak dúfam ,že dnes budú chutiť:)
m.hladka
13.11.10,10:58
Varený karfiol, varené zemiaky poliaté maslom so zapraženou strúhankou.
tetrisss
13.11.10,11:47
Co mas dietu?:---
alabut
13.11.10,11:56
Alabutkin segedin s langosmi zlikvidovany, idem si ja pospat, vecer zemiaky s acidkom. Este urobim hrniec jogurtu, stiahnem smotanu na mascarpone a uvarim bochnik syra, ktory poputuje do udiarne a dozrie pekne v alobale. Mozno ho dam este splesniet na zeleno, do Vianoc by mal stihnut. :-)
bettylou
13.11.10,12:21
inšpirovaná poradou: ružovovo upečený losos, zemiaky v šupke, nakladaná cvikla, a ružičkový kel na pare

Cviklová polievka - hmm recept
Popražím cibuľku, cesnak, čilli,. zalejem vodou, pridám na prúžky cviklu a zemiaky na zahustenie. Pridám na štvrťky paradajku pre chuť, aj bylinky (aké sú po ruke). Pred dovarením pridám brokolicu. Alebo sa dá aj tak, že pred brokolicou sa to celé rozmixuje na krém a v ňom potom plávajú kúsky brokolice. Kto má rád, môže si pridať pol kocky vývaru. Ja to nemusím. Mám rada chuť zeleniny.
adi11
13.11.10,12:28
dakujem, vyskusam
babka - ježibabka
13.11.10,16:17
jablková roláda podľa Ubky ,za asistencie Janky 51:D
http://img830.imageshack.us/img830/2698/kolwi.jpg
Obmena jablkového koláča - šušká mi nevesta: Otočený koláč poliať uvareným pudingom, dať šľahačku, posypať grankom, alebo nastrúhať čokoládu. Tiež to nemusí byť zlé.:D:D:D
alabut
13.11.10,16:41
Nerozumiem. :-) Skus nasepnunt neznalemu radobypekarovi podrobnejsie.
janka51
13.11.10,16:56
Janka, tak čo tie noky chutili? Nám oškvarkove pagáče veľmi nestihla som ani odfotiť. Zajtra budem piecť znovu tak dúfam, že stihnem odfotiť. Priložím potom foto.
pivko
13.11.10,17:18
Zajtra na trhu v Užhorode bude Ukrajinsky boršč + šašlik;)
babka - ježibabka
13.11.10,18:47
Alabut:Nerozumiem. :-) Skus nasepnunt neznalemu radobypekarovi podrobnejsie.

Jednoduchá jablečná roláda (bez tuku)
POTŘEBNÉ PŘÍSADY
4 vejce; 180 g cukru; 6 až 8 lžic hladké mouky; 250 g nastrouhaných jablíček (asi tak 2 až 2 a půl středně velkého jablíčka); skořice a cukr na posypání jablíček
POSTUP PŘÍPRAVY
Plech vyložíme pečícím papírem, nastrouhaná jablíčka rozložíme na plech, posypeme skořicí a eventuelně cukrem.
Ušleháme vejce a cukr, až je hmota hustá. POZOR - vejce s cukrem se musí šlehat opravdu dlouho, až vznikne poměrně hustá kaše. Do ušlehané kaše lehce vmícháme mouku a nalijeme na jablíčka.
Dáme péct na zhruba 15 až 20 minut .
Po upečení otočíme papír nahoru a ještě teplé stočíme, po vychladnutí pocukrujeme nebo polijeme nějakou polevou.
evaj63
13.11.10,18:52
Dnes pečené kuriatko, po obede mangelovi k meninám slaná torta.
JankaII
13.11.10,19:07
Janka, tak čo tie noky chutili? Nám oškvarkove pagáče veľmi nestihla som ani odfotiť. Zajtra budem piecť znovu tak dúfam, že stihnem odfotiť. Priložím potom foto.

Jani boli dobre a sýte:),len chlapi mysleli ,že tu bryndzu budú mať navrchu a potom ju hľadali:D,lebo v tom ceste ju tak necítiť;)...tie oškvarkové pagáče aj ja vyskúšam,len teraz som posledné na pomazánku minula:)
erzet
13.11.10,19:30
Pikantné kuracie špízy, dusená ryža
calawen
13.11.10,19:51
Dnes zeleninová polievka, bravčové dusené na cibuli s hráškom a príloha ryža. Zároveň som varila aj na zajtra koložvársku kapustu - ideme ku svokre oslavovať manželove narodeniny a švagrove meniny, ja som dostala na starosti hlavný chod, ona urobí tortu...
hnedoočka
13.11.10,20:48
u nás včera sb vraždil......:eek:
67440 a ja som zahladila identitu....;)67439

dnes na obed polievka z králika, zemiakové šúľance s kyslou kapustou...neviem, ako sa kde volajú, preto prikladám foto

67441 67442

zo zbytku cesta zemiakové lokše 67443

a sladké....šišky bez oleja - pečené v rúre 67444
erzet
13.11.10,21:10
Akoby sa už blížili Vianoce (Kubula a Kuba Kubikula Vianoce)
hnedoočka
13.11.10,21:30
však to aj je odložené na Vianoce...ty nepočúvaš v rádiu vianočné piesne?:D
Rozalka
13.11.10,22:00
u nás včera sb vraždil......:eek:
a ja som zahladila identitu....;)
dnes na obed polievka z králika, zemiakové šúľance s kyslou kapustou...neviem, ako sa kde volajú, preto prikladám foto
zo zbytku cesta zemiakové lokše
a sladké....šišky bez oleja - pečené v rúre

:D:D:D zemiakové šúľance .... a na tanieri je napísané, že "šopský šalát" :D:D
Zato na tie šišky bez oleja by si mohla prezradiť recept - vyzerajú vábne.

U nás dnes: brokolicová krémová s chrumkavými kocôčkami, pikantné penne cukinou
msa
13.11.10,22:11
napácovaný baraní chrbát so sladkou dusenou kapustou a knedľou, polievka kuracia rezancová.
Zuzka10
13.11.10,22:14
Na prianie najmladšej dcéry : koložvárska kapusta.:---
erzet
13.11.10,22:14
u nás včera sb vraždil......:eek:
67440 a ja som zahladila identitu....;)67439

dnes na obed polievka z králika, zemiakové šúľance s kyslou kapustou...neviem, ako sa kde volajú, preto prikladám foto

67441 67442

zo zbytku cesta zemiakové lokše 67443

a sladké....šišky bez oleja - pečené v rúre 67444
Akože nie, veď Bukekela Vianoce je v preklade Kubula a Kuba Kubikula Vianoce)
hnedoočka
13.11.10,22:21
:D:D:D zemiakové šúľance .... a na tanieri je napísané, že "šopský šalát" :D:D
Zato na tie šišky bez oleja by si mohla prezradiť recept - vyzerajú vábne.

U nás dnes: brokolicová krémová s chrumkavými kocôčkami, pikantné penne cukinou

dobrý postreh...všimla som si tiež....:D:D
šišky priložím zajtra, ok?
olybaba
14.11.10,07:03
- prikladam recept na sisky bez oleja
- su super !!!
Zdenka 0705
14.11.10,09:41
Ľahká kelová polievka s hríbikmi, ľahká preto, lebo je ľahká hneď 2x :)...jednoduchá a bez zápražky.
Losos s kôprom a zemiačky poliate jogurtovým dresingom.
Ajuška
14.11.10,09:56
Ľahká kelová polievka s hríbikmi...
...do keluu...:rolleyes:...tak hríbiky do kelu by ma ozaj nenapadlo dať...a to som ozaj schopná kombinovať neskombinovateľné...:---...už len pri čítaní mám pocit, že sa mi arómy prebíjajú...;)...Zdenii... to je vlastná tvorba?...alebo špecialitka odniekiaľ dotiahnutaa...
verkaz
14.11.10,09:58
Kuracia polievka s rezancami, plnená panenka sušenými slivkami k tomu ryža a hranolky a šalát z čínskej kapusty. Ako zákusok čokoládový puding s čučoriedkami.
Dúfam, že mi zostane aj na zajtra. V utorok by som chcela urobiť plnené zemiaky bryndzou a údeninou.
alabut
14.11.10,10:03
Neprebije kelova chut hribiky?
Zdenka 0705
14.11.10,11:06
Tu máte recepis, mne chutila :)... nie je to vlastná tvorba, obkukané z netu... a nič sa nepobilo...ešte to tak...:eek:
Suroviny:
250 g kelu
150 g nových zemiakov
1 cibuľa
2 strúčiky cesnaku
30 g masti
majorán
rasca
mleté čierne korenie
soľ.

Postup:
Z kelu odrežme tvrdé hlúbovité časti a nakrájame na rezance. Nadrobno nakrájanú cibuľu speníme na masti, pridáme nakrájaný kel a krátko opražíme. Zalejeme vriacou vodou, pridáme očistené a nakrájané zemiaky, rozotretý cesnak so soľou, korenie, rascu a soľ. Uvaríme domäkka. Tesne pred dovarením pridáme majorán. Podľa chuti môžme pridať sušené huby, nakrájanú údenú klobásu, alebo párky.
Miesto masti som dala olivový olej a moja chuť bola na sušené huby :)
babka - ježibabka
14.11.10,11:42
Polievka zeleninová so strúhanou cestovinou, moja milovaná plnená paprika - polotovar z mrazničky. Tú máme najradšej s chlebom.
JankaII
14.11.10,11:44
aj my s chlebom,ale muž niekedy aj knedlu si dá
adi11
14.11.10,11:55
Slepacia polievocka, kuraci paprikas, ryza a aj zemiaky na cibuli, calamada
mysimis
14.11.10,15:19
Dnes boli u nás hranolky a k tomu mäsko na spôsob Katky Kolníkovej. A prikladám Vám aj viedenský zákusok, ktorý som piekla dcére na stužkovú a je naozaj super aj chuťovo.
janka51
14.11.10,15:28
Kuracia polievka, rezance,pečené stehna, zemiaková kaša, zeleninový šalát. Jablková roláda a oškvarové pagáče. Včera čo som piekla malí taký úspech, že dnes som ich musela znovu.
janka51
14.11.10,15:33
Ja som si cesto na oškvarkove pagáče rozvaľkala, a hneď som ho narezala na mriežku a až tak som nakrájala na kocky, alebo vykrajovať kolieska. Zdá sa mi to lepšie ako potom už na plechu.
alabut
14.11.10,15:52
Dnes relax a oddych na slniecku, zakazal som alabutke piect, uz mala nachystany tvaroh a slivkovy lekvar. :-)

Ranajky - nic, kava s alabutkou.

Obed - hovadzia polievka, kurkumove rezance, opaprikovane pecene kurca, zemiaky, ryza, slivkovy kompot, pivo, skuska cernicoveho likeru. Poobede varim urdu (riccota), susim syr do udiarne, alabutka krizi sudoku ako o zavod.

Vecera - dtto, alebo nic. :-)
mysimis
14.11.10,15:55
Alabut, kde kupuješ syridlo?
hnedoočka
14.11.10,18:45
- prikladam recept na sisky bez oleja
- su super !!!

alybaba, to sú presne tie, čo som robila...ja som recept dostala napísaný, takže dík, ušetrila si mi písanie.....:)
Marína
14.11.10,19:05
Dnes kuracia polievka s rezancami, pečené kuracie nohy a plnka s pečeňou, broskyňový kompót. Nefotila som, pretože to isté som varila v júni a obrázky priložila tu http://www.porada.sk/1422222-post4024.html aj tu http://www.porada.sk/1422253-post4027.html
Dezert - recept mám od priateľky, nazvala som ho po nej.;)

Dášin jablkový zákusok
Na papier na pečenie poukladáme polky ošúpaných jabĺk(jamkou dole). Posypeme kryšt. cukrom a 2 VC. Necháme zapiecť cca 15-20 min., kým nezačne praskať. Vylejeme cesto: 4 celé vajcia + 26 Dg kryšt. cukor = vyšľahať. Pridať 1 dcl oleja, 1 dcl vlažnej vody, 25 Dg polohr. múky, 1/2 PDP
Upečieme, preklopíme, vychladíme. Na to dáme 2 čokol. pudingy uvarené v 0,8 -1 l mlieka + cukor podľa chuti(cca 4 PL).
V ½ l šľahačk. smotany(33%-40%) rozpustíme tesne pod bodom varu 100 g čokolády na varenie , vychladíme a po 24 hod. vyšľaháme. Parížsku šľahačku dáme na puding a postrúhame čokoládu.
Veľmi chutný.:)

Poznámka: Mala som 30% smotanu, preto sa mi šľahačka nevyšľahala úplne do tuha.
Marína
14.11.10,19:24
mysimis (http://www.porada.sk/member.php?u=1495) Dnes, 04:55 PM
Alabut, kde kupuješ syridlo?

Miška, prečítaj si o syridlových tyčinkách (http://www.polnoinfo.sk/clanok/1778/z-ekonomiky/neprehliadnite/ponuknime-spotrebitelovi-k-mlieku-i-syridlo-%E2%80%93-zvysi-predaj-mlieka-cez-automat/). Dajú sa objednať aj cez e-shop, viď http://www.syridlo.sk/ a klikni do okienka syridlá. Chcem si ich objednať.
evaj63
14.11.10,19:33
Polievka klasika- kuracia so slížikmi. Dusené bravčové rezne, ryža, mrkvový šalát s čerstvým ananásom. Pre mangela vyprážané kuracie krídla.
mysimis
14.11.10,19:36
Ďakujem Evička, určite chcem vyskúšať urobiť domáci syr, takže si to v blízkej dobe objednám.
Marína
14.11.10,19:42
Nemáš za čo Miška.:) Pozri si aj túto stránku http://jaknato.webpark.cz/index.html
Na stránke, ktorú som tu predtým priložila, nájdeš aj zoznam predajní, kde sa dá kúpiť. Objednávať sa veľmi neoplatí,zasielajú od 5 ks vyššie a to je na 250 l mlieka a poštovné je min. 3,60 €. Skús pozrieť.
Kazu
14.11.10,20:25
Kurací vývar s husími krkmi /to je cestovina/, fašírka v alobale, do červeno-chrumkava upečené kuriacie krídielka /predtým naložené v medovo-paprikovo-cesnakovom dresingu/ , pečené bravčové, rezne, ryža s mexickou zeleninou, zemiakový šalát, ľadový šalát s nálevom, slané syrové tyčinky, černoškovia, štrúdle jablkovo škoricové, jablkovo makové a tvarohové s hrozienkami. Boli hody :)
Zdenka 0705
14.11.10,20:39
aha... už som sa zľakla, že Ty takto každú nedeľu vyváraš a vypekáš ... :)
Marína
14.11.10,21:06
Zuzka, keby som ja len toto bola vedela, aspoň cez okienko by som bola nakúkla a pohľadom sa takýchto dobrôt nabažila.;):)
alabut
15.11.10,06:36
Ranajky - nic, kava s alabutkou.

Obed - jogurt s amaretom, bylinkovy caj.

Vecera - odpad z nedele, bylinkovy caj, cernicovy liker. :-)

Mysimys, syridlo nekupujem, u nas je syraren.
Kazu
15.11.10,10:11
Marína, aj prísť si mohla, len krídla by sa ti už neušli :--- Zostalo ich zopár a tie si manžel naložil na tanier večer pred televízor. Ani ryžu alebo chleba si k tomu nezobral..... len krídla a on :D
Daniela1010
15.11.10,11:16
Slepačia polievka s pečeňovými haluškami + dusená zelenina na karí s tarhoňou.
hnedoočka
15.11.10,11:48
...dnes nik nevarí? asik zostalo od včera.....:confused:
Tweety
15.11.10,11:56
Hej, nevarí, aspoň ja nie, chi,chi, aj nám zostalo, kapustová kyslá s údeným a hubami,(generálka pred vianocami) morčacie prsia na prírodno, zemiaky, hruškový kompót. Na olovrant hnetený jablčník.
adi11
15.11.10,12:06
Práve som dovarila kyslú šošovicovú polievku a palacinky plnené tvarohom, mňam :) ..no a chlapi musia dojesť aj zvyšky z nedele..:)
sysula
15.11.10,12:15
Dnes tortelini so smotanovou omackou a gorgonzolou :) Maso nechcem ani vidiet po vikendovej zabijacke :D
alabut
15.11.10,14:24
Vecer idem zmastit dalsi syr, stiahnut smotanu, uvarit urdu ala alabut (riccotu), ak sa mi bude chciet uvarim mascarpone. Pooral som poslednu zahradu.

Obed - lahky u susedov, domaca klobasa, domaci chlieb, domaci cucoriedkovy liker, cervene vino, amareto, belovica, pivo.

Vecera - som unaveny ako pes, pockam, kym pride alabutka a podhodi mi nieco do misky, pivo, bylinkovy caj, jogurt s amaretom. Hadam si mozem aj schrupnut, kym sarkan vrazi do dveri. :-)
willma
15.11.10,15:44
hubová polievka - vlastnoručne nazbierané, z mrazáku v pravú chvíľu vybrané:D. Zajtra napíšem či chutila. A keď nenapíšem .......:D:D:D
JankaII
15.11.10,17:02
tak už si dojedla:D
erzet
15.11.10,19:44
V piatok: boršč, bravčová pečeň na zelenine
Dnes: talianska fazuľová polievka, bryndzové halušky
Zvalik
15.11.10,20:16
ahoj.... plnené teplé sendviče .../šunka, syr, kečup, tatarska, kapustný list/
msa
15.11.10,20:31
Vecer idem zmastit dalsi syr, stiahnut smotanu, uvarit urdu ala alabut (riccotu), ak sa mi bude chciet uvarim mascarpone. Pooral som poslednu zahradu.

Obed - lahky u susedov, domaca klobasa, domaci chlieb, domaci cucoriedkovy liker, cervene vino, amareto, belovica, pivo.

Vecera - som unaveny ako pes, pockam, kym pride alabutka a podhodi mi nieco do misky, pivo, bylinkovy caj, jogurt s amaretom. Hadam si mozem aj schrupnut, kym sarkan vrazi do dveri. :-)

ty máš aj so susedmi určite založenú ekofarmu :D
evaj63
15.11.10,20:45
Dojedanie zo včera, 2 plechy oškvarkových pagáčov.
willma
15.11.10,21:14
nooo, mám za sebou dva plné taniere, moje mláďa si dalo naložiť 4x a zostalo na dne hrnca
jozka56
15.11.10,22:07
willma tak si dobre nazberala, ale aj vyborne navarila, ked sa polievka ujala:))) aj s duplami:)
alabut
16.11.10,05:34
Dobre ranko damy. :-)

Ranajky - obalovany chlieb v tojasi, fermez s jogurtom, kava s alabutkou.

Obed - jogurt s amaretom so susedkou, pivo s obchodnickou, bylinkovy caj.

Vecera - kapustnica davno nebola, kolozvarska kapusta tiez, nacim upiect slaninkove celozrnne zemlicky ala jozka56. Zajtra mame s alabutkou vyrocie ocepcenia. Idem pozriet formy na likerove spice a piskoty. :-)
pivko
16.11.10,06:15
Dnes sa teším na krémovú brokolicovú s opraženym chlebom + zapekané cestoviny;)
kukučka
16.11.10,09:16
včera som pre návštevu varila krúpy, zostalo aj na dnes. Lekvárov plná špajza, mixnemfixnem palacinky, upečiem čerstvý chlebík a finito. :D
Deganova
16.11.10,09:31
Dnes kalerábová polievka s vajcovou hmlou a indické karfiolové ragú, zajtra dudnické rezne s ryžou, v stredu zeleninová polievka so syrovými haluškami a špenátové gnochi.
gypsynka
16.11.10,10:07
Zapekané kuracie prsia so šunkou a syrom, opekané zemiačky.
verkaz
16.11.10,10:32
Už som písala., že dnes idem robiť plnené zemiaky. Uvarím v šupke veľké zemiaky, zomeliem údené mäso, zmiešam ho s bryndzou a zemiakmi, ktoré som vydlabala zo stredu veľkých. Plním touto zmesou a navrch položím plátok slaniny. Dám zapiecť. Dobrú chuť
calawen
16.11.10,10:47
pšenovník, ale iba pre mňa a syna, lebo manželovi to nechutí :rolleyes:
erzet
16.11.10,11:02
Zeleninová polievka, zapekané zemiaky s karfiolom, uhorka
Zdenka 0705
16.11.10,11:06
pšenovník, ale iba pre mňa a syna, lebo manželovi to nechutí :rolleyes:
Ja sa ho chystám už dlhžie upiecť, mám viac receptov a neviem si vybrať ;) Môžeš dať recept, aký robiš Ty?
Ďakujem :)
calawen
16.11.10,12:53
Ja sa ho chystám už dlhžie upiecť, mám viac receptov a neviem si vybrať ;) Môžeš dať recept, aký robiš Ty?
Ďakujem :)

http://varecha.pravda.sk/recepty/jahelnik-psenovnik/4301-recept.html ale robila som len polovičnú dávku...
Zdenka 0705
16.11.10,13:06
Ďakujem.
evaj63
16.11.10,18:07
Dusené zemiaky s petržlenovou vňat'ou, pečená klobása, cviklový šalát, kyslá uhorka.
lavanda
16.11.10,18:25
Včera som pozerala televíziu a inšpirovali ma pre dnešný obed títo dvaja s ich pečeným mäsom a smotanovými zemiakmi - použila som však bravčové karé. Mňam:).
http://www.ceskatelevize.cz/porady/10084897100-kluci-v-akci/1137-recepty/?recept=827
janka67
16.11.10,18:31
Mňam. Tak týmito mladými mužmi sa aj ja inšpirujem.http://www.majka57.cz/images/obrazky/GIF/smajlici/jidlo_piti/1/19.gif
Veľmi rada sledujem ich "Kluci v akci"
http://www.majka57.cz/images/obrazky/GIF/smajlici/jidlo_piti/1/va2.gif
Marína
16.11.10,20:18
Marína, aj prísť si mohla, len krídla by sa ti už neušli :--- Zostalo ich zopár a tie si manžel naložil na tanier večer pred televízor. Ani ryžu alebo chleba si k tomu nezobral..... len krídla a on :D
mimotemy Zuzka, priznaj, určite sa z neho stal anjel.;):)
Kazu
16.11.10,23:02
mimotemy Zuzka, priznaj, určite sa z neho stal anjel.;):)

To by ale lietal hore nohami, lebo rohy by ho prevážili :D:D:D
Ajuška
17.11.10,00:56
...si Ty raz len na neho milaaa........:D)
hubatá
17.11.10,05:40
Som vnučka Hubatej a tu je môj jedálny lístok:
raňajky: krupicová kaša
Desiata: mastný chleba, cibuľa
Obed: paradajková so syrom (tú zjem, tú ľúbim!), kôprová omáčka, mäsko na šťavičke, babinina knedľa (no nech má babina radosť, tak niečo pobrblem)
Olovrant: obkúsané jablko, a k tomu ukradnutá horalka (možno si to aj zopakujem)
Večera: chcela by som krupicovú kašu, ale babina mi bude určite núkať francúzske zemiaky a tú odpornú červenú cviklu kvôli krvinkám (premôžem sa nech je kľud a voľačo do seba napchám). Chcela by som si podudlať fľašku s medovým mliečkom, ale mi ju už nedajú ......... tak nech si aj to mlieko nechajú a ja si dám žuvačku.
alabut
17.11.10,05:48
Ranajky - fermez s jogurtom, bylinkovy caj, kava s alabutkou.

Obed - vcerajsia kapustnica, bravcove medailonky na hruskach, bylinkovy caj, cernicovy liker, tvarohovy kolac so slivkovym lekvarom.


Chcel som kupit nastavec na vyrobu likerovych spicov, ale mali len male a skoro 15€ sa mi zdalo vela. Skusim si ho vyrobit. Ak poznate nejaky nakres alebo dobru fotku na webe ... sem snim. Aj za male cukrarske vrecko dat vyse 4€ sa mi zda vela, co mi namiesto neho poradite? :-)
hubatá
17.11.10,06:08
Trošku nerozumiem aký nádstavec potrebuješ na výrobu likérových špicov: myslíš ten ktorým vytláčas krém? Tak to si ho naozaj môžeš vyrobiť buď z kúska plechu, alebo z kúska nejakej umelej trubičky (zmenšiť, vyrezať zúbky jemnou brúskou).
A namiesto cukrárenského vrecka ja už roky používam hrubší igelitový sáčok. Jeden rožtek odstrihnem, vložím do neho ozdobný nádstavec a je to. Po použití vyhodím, škoda jari.
pivko
17.11.10,06:21
Dnes ma žena vytiahla do Poľska-Krosno tak že príležitostne si dám moje obľúbené jedlo Fasolka po Bretońsku;) mňam
alabut
17.11.10,08:31
Aj moja pochutka, ale spravne tam ma byt hovadzie maso, nie parky, alebo klobasa. :-)
alabut
17.11.10,08:34
Hubata, vdaka za radu, spic vyrobim, a igelitove sacky niekde pokutrem. Nechapem, preco ich nepredavaju hotove. V relacii Varime s Italem pouzivaju hotove, odstrihne spicu a zahodi. Asi nasi obchodnici potrebuju vacsiu trzbu.
JankaII
17.11.10,08:47
presne tak...
babi2
17.11.10,09:40
Chcel som kupit nastavec na vyrobu likerovych spicov, ale mali len male a skoro 15€ sa mi zdalo vela. Skusim si ho vyrobit. Ak poznate nejaky nakres alebo dobru fotku na webe ... sem snim. Aj za male cukrarske vrecko dat vyse 4€ sa mi zda vela, co mi namiesto neho poradite? :-)
neviem si celkom predstaviť, ako by sa to dalo doma vyrobiť
http://www.peceniehrou.sk/index.php?main_page=product_info&products_id=354&zenid=h8djq6laf51h0ij6om44unsbu4
alabut
17.11.10,10:03
Ja si viem predstavit, v Cechoch su lacnejsie. :-)

http://www.formicky.cz/?menu=spicky_likerky&id=0&pozice=90&strana=7
osky
17.11.10,10:54
Som vnučka Hubatej a tu je môj jedálny lístok:
raňajky: krupicová kaša
Desiata: mastný chleba, cibuľa
Obed: paradajková so syrom (tú zjem, tú ľúbim!), kôprová omáčka, mäsko na šťavičke, babinina knedľa (no nech má babina radosť, tak niečo pobrblem)
Olovrant: obkúsané jablko, a k tomu ukradnutá horalka (možno si to aj zopakujem)
Večera: chcela by som krupicovú kašu, ale babina mi bude určite núkať francúzske zemiaky a tú odpornú červenú cviklu kvôli krvinkám (premôžem sa nech je kľud a voľačo do seba napchám). Chcela by som si podudlať fľašku s medovým mliečkom, ale mi ju už nedajú ......... tak nech si aj to mlieko nechajú a ja si dám žuvačku.

zaujimalo by ma,kolko rokov mas-ked chces este flasku dudlat.....
adi11
17.11.10,11:33
Sladka fazulova polievka s udenym rebierkom a k tomu drapaky.
Darina1234
17.11.10,11:46
cesnakova polievka + važecká pochuťka
erzet
17.11.10,11:49
neviem si celkom predstaviť, ako by sa to dalo doma vyrobiť
http://www.peceniehrou.sk/index.php?main_page=product_info&products_id=354&zenid=h8djq6laf51h0ij6om44unsbu4
vidím že Dubnický obchod je užitočný
msa
17.11.10,12:03
včera halušky s bryndzou a dnes rizoto zo zvyškov mäsa.
marjankaj
17.11.10,13:28
Skuste kuracie pecienky zavinute v platku slaninky prepichnute spajlou, upecene v remoske alebo rure. Netreba to solit, pecienky chytia chut po slaninke, su to take jednohubky.
Ako priloha moze byt cokolvek a ked k tomu date ako bonus zeleninovy salat - Vasi chlapi sa do Vas urcite opat zamiluju.
Teda ten moj mi dnes volal do prace so slovami ,,ze toto bol cisty koniec, ze uz len s jednym sa to da porovnat:D:D:D.
Nuz...co na to povedat, laska ide cez zaludok, stara pravda.

Danushka, a ten druhý recept nepridáš?:confused:
danushka
17.11.10,13:58
Danushka, a ten druhý recept nepridáš?:confused:
A ja som Ti už Janko zabudla s čím to porovnával ten môj vtedy;), ale spravím opäť takú pečienku a či si spomenie, som sama zvedavá :D.
marjankaj
17.11.10,14:11
A ja som Ti už Janko zabudla s čím to porovnával ten môj vtedy;), ale spravím opäť takú pečienku a či si spomenie, som sama zvedavá :D.

Tebe to tak nechutilo?:D
danushka
17.11.10,14:15
Tebe to tak nechutilo?:D
A čo Ty si za uvedomelého občana, keď v štátny sviatok o jedle premýšľaš ? :D:D:D
U nás doma sa dnes štrngá kľúčmi napríklad a máme chlebík s maslom, keby nebolo tak teplo, tak aj budajky na hlave máme, prisámbožku, že hej :D.
buchač
17.11.10,14:30
A čo Ty si za uvedomelého občana, keď v štátny sviatok o jedle premýšľaš ? :D:D:D
U nás doma sa dnes štrngá kľúčmi napríklad a máme chlebík s maslom, keby nebolo tak teplo, tak aj budajky na hlave máme, prisámbožku, že hej :D.
Kulaci ......kapitalisti ....

Ja som už druhý deň o vode , čaji a Šaratici ...;)
Zvyšok rodiny dnes maká ...do roboty si vzali len chlieb s masťou ...
Aj to len preto , že je sviatok ...
Na Vianoce bude maslo ...na Štedrý deň aj so soľou ...aby sa nepovedalo , že som škrob ...
marjankaj
17.11.10,14:41
A čo Ty si za uvedomelého občana, keď v štátny sviatok o jedle premýšľaš ? :D:D:D
U nás doma sa dnes štrngá kľúčmi napríklad a máme chlebík s maslom, keby nebolo tak teplo, tak aj budajky na hlave máme, prisámbožku, že hej :D.

No vidíš, jeden o jedle a druhý o ...:---Radšej nenapíšem:---:---:---
buchač
17.11.10,14:52
:---...aj ta viem...:---:cool:
evaj63
17.11.10,16:03
Špagety alla Boloneze
truch
17.11.10,16:13
Dnes bola zeleninová polievka a cannelloni plnené s kuracím mäsom,bolónskou omáčkou a navrch som dala zapiecť syr. Bešamel som robila podľa rady Evuš, aj s muškátovým orieškom:)
Zvalik
17.11.10,17:28
ahoj.... dnes kapustová polievka a v trúbe upečená bravčová krkovička /piekol manžel/ s chlebíkom
lavanda
17.11.10,17:40
Pečené mäsko odvčera, krémová brokolicová polievka a ako dezert jablká podusené na masle a poliate vanilkovým krémom so šľahačkou.
alabut
17.11.10,19:29
Mordujem sa s mascarpone. Zabudol som kyselinu citronovu na chalupe, tak to skusam s citronom. Dufam, ze tri litre smotany nevyjde navnivoc. Alabutova urda riccota) vysla dobre, syr sa soli, susi, v sobotu moze do udiarne. Jeden necham splesniviet. Snad to do Vianoc stihne. Idem si ja frcnut s alabutkou kavu s amaretom. :-)
hnedoočka
17.11.10,20:23
cesnečka, obvarený bôčik "adidas", s paprikou a cesnakom.....čisto diétne jedlá....:D;)

a dnes sa mi podarilo upiecť môj prvý chlebík a že je dobrý, svedčí to, že viac než polovička v priebehu hodiny zmizla....svokra povedala, že už aj vydávať sa môžem....:D:cool:
keďže však išla moderná Popoluška /Kučeravá Sue/, tak sa mi vrch málinko viac pripiekol,ale ináč všetko OK.....

67610 67611
alabut
17.11.10,20:29
Aspon je chrumkavy.
hnedoočka
17.11.10,20:31
...je ...aj chutný...to ma najviac teší...ale na fotke je tmavší než v skutočnosti a spodok normál...asi to bude tým , že vrch bol potretý slanou vodou....
jozka56
17.11.10,20:40
hnedoočka to si piekla v rúre, aký recept si použila??? a ako dlho sa piekol? zajtra ráno by som vyskúšala:)
jozka56
17.11.10,20:42
vidíš hnedoočka ty sa už podľa svokry aj vydávať môžeš....a mne hovoria pomaly vydávať:)))) ale cestu nehovoria kam:):D
hnedoočka
17.11.10,21:55
sorry, vypadol mi net...Jožka, určite to bolo na minibazare ,ale teraz to neviem nájsť....pošlem ti zajtra, ok? ide tam múka, droždie, voda,fenikel,drvená rasca....
jozka56
17.11.10,21:57
OK idem to nájsť, ráno chcem piecť, lebo pre obedom idem za vnučenkou:)
jozka56
17.11.10,22:05
hnedoočka
17.11.10,22:09
hnedoočka tento???http://www.mimibazar.sk/recept.php?id=32938&order=1

jj, Jožka, si šikulka...nakoniec to bolo pod pizzou.....;)
jozka56
17.11.10,22:11
vďaka vyskúšam, dobrúúú:)
alabut
18.11.10,07:42
Ranajky - nic, bylinkovy caj.

Obed - fazulova polievka s mangoldovymi kostrnkami a smotanovou srvatkou, bylinkovy caj, amareto.

Vecera - trochu kapustnice, zapecene zemiaky so zbytkami jaternice poliate udenym dresingom, calamada nasladko s jogurtom a cesnekom, bylinkovy caj, kava s amaretom a alabutkou. Dnes sa do prace vyfesakovala, hodinu sa vrtela pred zrkadlom. :-)
pepsikova
18.11.10,07:58
..no!..neviem veru, či sa to alabutka nevyfešákovala za trest- však na raňajky nič s čajom- to veru nie je ktoviečo!...
hnedoočka
18.11.10,08:40
ona to len v dobrom myslela...veď už len pohľad na ňu musel alabuta nasýtiť....;)
jozka56
18.11.10,08:58
Dnes budeme mať zemiakovú omáčku s volským okom a k tomu suchý čerstvý chlebík, ešte sa pečie v rúre/zatiaľ vyzerá OKi/.
pepsikova
18.11.10,09:23
..očko, máš pravdu...dávam ti bodík..za zasmiatie...
mysimis
18.11.10,14:50
Vpražaný camembert s hranolakami a tatarkou......nemôžem sa vždy stravovať zdravo....občas môžem aj zhrešiť:)
MarcelkaT
18.11.10,15:07
U nás na večeru budú zemiakové placky a cmar.
jozka56
18.11.10,17:32
Tak toto je dnešný chlebík, čo bol k obedu
67672
hnedoočka
18.11.10,17:57
Tak toto je dnešný chlebík, čo bol k obedu67668

Jožka, vyzerá fajn...čo si na ňom pomenila? Len semiačka navrch?:confused: Som presvedčená, že chutil...:)
jozka56
18.11.10,18:01
áno len semiačka, ale vykysnúť som nechala iba jedenkrát a zabudla som popichať vidličkou...
jozka56
18.11.10,18:21
Nakrájaný vyzerá takto67673:)
hnedoočka
18.11.10,18:28
:D:D to som zabudla i ja...a bolo to tam vôbec napísané? :confused:
jozka56
18.11.10,18:45
veru nebolo:D:D:D urobila som kuk na link:)
evaj63
18.11.10,21:12
Dnes bola živánska.
pivko
19.11.10,05:55
Dnes bude paradajková polievka a zapekané cestoviny.
alabut
19.11.10,06:15
Ranajky - nic s bylinkovym cajom. Idem udit syr.

Obed - fermez s jogurtom, bylinkovy caj, ribezlovica.

Vecera - necham sa inspirovat. :-)
ZEvina
19.11.10,09:31
Dnes šošovicový prívarok, opekaná domáca klobása, chlieb, cesnakové lángoše.
Kazu
19.11.10,10:04
Dnes budú špagety. Manžel ich má rád, syn dostane stravný lístok, mne ani neviem či bude chutiť a nevesta bude mať u maminky. Odsťahovala sa aj s našou malinkatou k rodičom, lebo som zase chorá tak nech vnučka dáku pliagu odo mňa nechytí. Aj tak som tu len na skok a letíím do postele, nech ma manžel neprichytí, že čučím do písíčka.:D
evuš
19.11.10,10:14
Dnes budú špagety. Manžel ich má rád, syn dostane stravný lístok, mne ani neviem či bude chutiť a nevesta bude mať u maminky. Odsťahovala sa aj s našou malinkatou k rodičom, lebo som zase chorá tak nech vnučka dáku pliagu odo mňa nechytí. Aj tak som tu len na skok a letíím do postele, nech ma manžel neprichytí, že čučím do písíčka.:D

mimotemy Zuzi, zase spávaš bez manžela ???? Preto si znova ochorela ! Tak pekne do postele, veľa čaju, cesnaku a manželíka po boku / ten cesnak, nech si dá i manžel, aby ste si nesmrdeli/ :D
JankaII
19.11.10,10:30
tak ja dnes kuracie pečienkky ala Lilka1 a k tomu dlhozrnná ryža....
celý týždeň sa na to chystám ,ale až dnes som pečienky kúpila..sa teším:)..dúfam ,že aj moji chlapi:D
Zdenka 0705
19.11.10,10:58
Dnes kelové fašírky zahustené ovsennými vločkami, pečené zemiačiky s cesnakom a rozmarínom.
erzet
19.11.10,10:59
ja to strašne rád čítam
Zdenka 0705
19.11.10,11:04
pre Róberta:
...tie kelové fašírky asik, že?...ale náhodou som tam dala aj opečenú slaninku... pre chuť a vôňu ;)
erzet
19.11.10,11:15
ja som s krátkym
erzet
19.11.10,11:16
hups, s krátkym "o"
Zdenka 0705
19.11.10,11:19
... no veď ....:D
jackguelina
19.11.10,12:11
Dnes varím polievku z bravčových kostí s rezancami.Druhý chod: KUNG-PAO z kuracích pŕs+ryža.Ako dezert:jablková roláda.
Tweety
19.11.10,12:11
Bez polievky, francúzske zemiaky.
m.hladka
19.11.10,12:22
mimotemy
Dvaja snaživci už túto tému vyriešili a preto ich prosím, aby túto tému už nenavštevovali, ďakujem.

P.S.
Ani som netušila, že sa aj takáto téma dá vyriešiť, napriek tomu, že každý deň riešim: Čo dnes naobed?

Ak by sa táto téma predčasne uzavrela, tak všetkým ostatným, čo prispievali a prispevajú do tejto témy svoje nápady s varením veľmi pekne ďakujem.

Už som sa aj najedla :D:D:D
evuš
19.11.10,12:29
mimotemy
Dvaja snaživci už túto tému vyriešili a preto ich prosím, aby túto tému už nenavštevovali, ďakujem.

P.S.
Ani som netušila, že sa aj takáto téma dá vyriešiť, napriek tomu, že každý deň riešim: Čo dnes naobed?

Ak by sa táto téma predčasne uzavrela, tak všetkým ostatným, čo prispievali a prispevajú do tejto témy svoje nápady s varením veľmi pekne ďakujem.

Už som sa aj najedla :D:D:D

... oni doma asi takúto dilemu neriešia - asi nevedia variť :D:D:D
m.hladka
19.11.10,12:33
Tak čo tu potom riešia???
evuš
19.11.10,12:42
Ak ju uzavrú, tak sa neboj, si šikulka, založíš zase novú tému :D:D:
pepsikova
19.11.10,12:43
...ja dnes špekomisu a na večeru prievidzský šalát...každého za pekáč..
..a toto je super téma,rada sem chodím...
pepsikova
19.11.10,12:45
Ak ju uzavrú, tak sa neboj, si šikulka, založíš zase novú tému :D:D:
...evuš, o čom píšete?..ja som tu takmer každý deň..som niečo prehliadla?..

(nebojím, že by sa téma zavrela, hneď, ako sa mi zjavil môj príspevok, tak pod ním kovboj s pištoľou..a strieľa tahet!!)
erzet
19.11.10,12:47
v úvode je, že téma je vyriešená dvoma.
pepsikova
19.11.10,12:50
...jáááj..múdry si toho nefšimne...a my budeme kuchtiť a pašmať sa na navarené u susedov aj ďalej...
erzet
19.11.10,12:56
takže ja/my sme nem múdry
alabut
19.11.10,15:18
Vecera - kuracie prsia na sampinonoch, tarhona, kapustovy salat, bylinkovy caj, kava s amaretom a alabutkou. :-)
calawen
19.11.10,15:25
dneš špenátový prívarok so zemiakmi a volské oči...
mysimis
19.11.10,17:38
francúzska cesnaková krémová polievka s bylinkovými bagetkami a kuracie prsia na prírodno s ryžou a mrkvový šalát.
kukučka
19.11.10,18:16
mimotemy
Dvaja snaživci už túto tému vyriešili a preto ich prosím, aby túto tému už nenavštevovali, ďakujem.

P.S.
Ani som netušila, že sa aj takáto téma dá vyriešiť, napriek tomu, že každý deň riešim: Čo dnes naobed?

Ak by sa táto téma predčasne uzavrela, tak všetkým ostatným, čo prispievali a prispevajú do tejto témy svoje nápady s varením veľmi pekne ďakujem.

Už som sa aj najedla :D:D:D

kliknem? dnes mám sviatok, môžem, nie? :D:---:D
evaj63
19.11.10,18:20
Chilli con carne" na Tex-Mex sposob, čerstvé pečivko.
pepsikova
19.11.10,18:26
erzet (http://www.porada.sk/member.php?u=37436) Dnes, 01:56 PM
takže ja/my sme nem múdry..

..šak ja tiež nem múdry...čo bojíš, sme dvaja...a iste nás je aj viac)))
hnedoočka
19.11.10,18:35
mimotemy
Dvaja snaživci už túto tému vyriešili a preto ich prosím, aby túto tému už nenavštevovali, ďakujem.

P.S.
Ani som netušila, že sa aj takáto téma dá vyriešiť, napriek tomu, že každý deň riešim: Čo dnes naobed?

Ak by sa táto téma predčasne uzavrela, tak všetkým ostatným, čo prispievali a prispevajú do tejto témy svoje nápady s varením veľmi pekne ďakujem.

Už som sa aj najedla :D:D:D

Martuška ,neboj,spíšeme petíciu...veď toto je prvá téma do ktorej kuknem...ak nevarím, tak tu sa určite nasýtim...aspoň pohľadom..;)
Ak ste si nevšimli,aj téma "Čo sa mi dnes stalo.....bola vyriešená, dokonca tromi klikmi...jeden deň jej nebolo a píšeme tam ďalej...:confused:
Tiež nechápem,ako mohla byť vyriešená, keď aj zajtra je deň a čo keď ma niečo poteší či nebodaj rozčúli?:rolleyes:
pre pepsi:asi tiež nebudem múdrejšia, ked som si to všimla....hm, čo už...:D
Kazu
19.11.10,18:37
mimotemy Zuzi, zase spávaš bez manžela ???? Preto si znova ochorela ! Tak pekne do postele, veľa čaju, cesnaku a manželíka po boku / ten cesnak, nech si dá i manžel, aby ste si nesmrdeli/ :D

Moja, on spáva bezo mňa, odsťahoval sa do druhej izby. Odmieta celú noc počúvať moje kohŕkanie :--- Ja by som mohla chodiť kašľať aj do reklamy na všetky tie ich broncho kvapky:D No ale aby som nebola celkom mimotemy, tak k večeri bude to, čo zostalo od obeda. A manžel išiel povzbudzovať Skalicu, tak tým príde snorím po Porade a jedným kukom na hodiny :D
Kazu
19.11.10,18:42
mimotemy
Dvaja snaživci už túto tému vyriešili a preto ich prosím, aby túto tému už nenavštevovali, ďakujem.

P.S.
Ani som netušila, že sa aj takáto téma dá vyriešiť, napriek tomu, že každý deň riešim: Čo dnes naobed?

Ak by sa táto téma predčasne uzavrela, tak všetkým ostatným, čo prispievali a prispevajú do tejto témy svoje nápady s varením veľmi pekne ďakujem.

Už som sa aj najedla :D:D:D

Chvíľu som tu nebola a čo mi zase ušlo? :eek:
verkaz
19.11.10,18:58
:D:D:D Jesť musíme každý deň
Zajtra robím kuracie prsia obalené v červenej paprike zmiešanej s hladkou múkou a soľou. Rýchlo osmažíme a dáme zapiecť. Podávam s ryžou a šopským šalátom.
mysimis
19.11.10,19:37
No a ja múdra som klikla na vyriešené, že mi ukáže kto to vyriešil v tejto téme......neviete dá sa to nejako zrušiť????
erzet
19.11.10,19:40
Údená polievka s krúpkami, kysnutý ovocný koláč
erzet
19.11.10,19:43
47. týždeň
lavanda
19.11.10,20:36
Dnes sme mali prívarok z veľkej strakatej suchej fazule so zemiakmi a bravčové dusené na paprike. A na zajtra už mám (pri jednom varení) urobené v strúhanke naklepávané rezne - neviem, ako sa oficiálne volajú, ale naklepú sa v strúhanke, namočia do vajca a opečú na panvici, potom sa dajú do pekáča, podlejú, posypú opraženou cibuľou a dopečú. Urobím k tomu zemiakovú kašu a zeleninový šalát. A polievku asi kapustovú.
m.hladka
19.11.10,22:04
No a ja múdra som klikla na vyriešené, že mi ukáže kto to vyriešil v tejto téme......neviete dá sa to nejako zrušiť????
:eek: Uvidíme, čo to spraví ...:confused:
hubatá
20.11.10,06:04
Dievčatá, ak máte také neporiadne decká ako ja, že keď si berú koláč tak ho už nezakryjú a samozrejme oschne - tak mám pre vás jednu radu: nakrájajte ho na kocky (môže byť aj s ovocím, alebo s džemom, príp. plnkou) a polejte ho redším vanilkovým pudingom.
A máte na raňajky "Dukátové buchtičky neporiadnych detí" - tak ako teraz ja. Je to dobré, jedlé a čo je najdôležitejšie oschnutý koláč neskončil v smetiaku.

(Dúfam že si to prečíta aj p. Ivetka a pochváli ma za uťahovanie opasku).
pivko
20.11.10,07:54
Tak ja sa idem dnes ako sa hovorí obžrať:D do jedného nemenovaného košického hotela;)
http://www.hotelbankov.sk/sk/zabijackove-hody
tomu sa hovorí poriadny obed;)
Marína
20.11.10,08:19
Pivčo, nezabudni na zákusok - Febichol a Pancreolan:D:---
Dobrú chuť!:)
m.hladka
20.11.10,12:58
guláš, mňam ...
truch
20.11.10,13:18
Dnes sme mali fazuľovú s údeným, robím so smotanou -sladko-kyslú a granadír.
mysimis
20.11.10,13:25
:eek: Uvidíme, čo to spraví ...:confused:

Písala som aj Richardovi, aby mi poradil ako to odtiaľ odstrániť, lebo moje moderátorské možnosti mi to žiaľ nedovoľujú a veľmi, ale veľmi ma to mrzí, pretože je to moja top téma....:mee:
mysimis
20.11.10,13:27
Ja som dnes varila cestoviny so syrovou omáčkou, do ktorej som na želanie zaťa - čakateľa dala aj opečenú slaninku s cibuľkou a šampiony.....naozaj bola veľmi chutná, zmizla za chvíľku.
bettylou
20.11.10,13:35
zeleninová polievka s vajcom, pstruh v paradajkovej omáčke s ružičkovým kelom, ryža, cvikla
babka - ježibabka
20.11.10,13:43
Dnes jablková žemľovka z padaných jabĺk. Ostatné odšťavujem v parnm hrnci. Zajtra budú fašírky a rajčinová kapusta.
Daniela1010
20.11.10,14:05
U nás dnes bola frankfurtská polievka a langoše
alabut
20.11.10,14:25
Ranajky - nic s bylinkovym cajom.

Obed - u susedov som skusal udenu slaninu, chlieb, cervene, na oplatku som im dal bochnik udeneho syra, jogurt s amaretom a kapustovy salat ala albut. Kocur Miso dostal jogurt a kozu zo slaniny. Dnes ma po ceste domov onuchavali vsetky psy.

Vecera - alabutka uvarila plneny kapustny list, mysli si, ze na cely tyzden ( :-) ), kapustnicu, chladi pre alabuta pivo, akurat pijem bylinkovy caj a vecer sa pustim do polievky a listov. Samozrejmost je kava s amaretom a alabutkou.

Nocne jedlo - plneny list bude mat poplach.
tetrisss
20.11.10,18:26
Musis mat uplne super susedov, ale zase za bochnik domaceho udeneho syra, no...co by clovek nespravil.:o
evaj63
20.11.10,18:32
Zapekané cestoviny s brokolicou, posypané mandl'ovými lupienkami.
erzet
20.11.10,19:34
Ranajky - nic s bylinkovym cajom.

Obed - u susedov som skusal udenu slaninu, chlieb, cervene, na oplatku som im dal bochnik udeneho syra, jogurt s amaretom a kapustovy salat ala albut. Kocur Miso dostal jogurt a kozu zo slaniny. Dnes ma po ceste domov onuchavali vsetky psy.

Vecera - alabutka uvarila plneny kapustny list, mysli si, ze na cely tyzden ( :-) ), kapustnicu, chladi pre alabuta pivo, akurat pijem bylinkovy caj a vecer sa pustim do polievky a listov. Samozrejmost je kava s amaretom a alabutkou.

Nocne jedlo - plneny list bude mat poplach.
Neviem či ťa nie je lepšie šatiť ako chovať.
alabut
21.11.10,07:13
Ranajky - fermez s jogurtom, bylinkovy caj, kava s amaretom a alabutkou.

Obed - polievka z akejsi kosti, idem skusit k plnenemu kapustnemu listu trochu nejakej omacky, hadam svieckovu vyskusam. Vino som mal vcera, takze cernicovy liker, bylinkovy caj. A co babovka s mascarpono-amaretovou plnkou? Alebo tiramisu? Nemam piskoty, tak babovka poliata neutralnym alkoholom so spominanou plnkou, aby vynikla horkasta chut tesiaca srdce alabutovo. Pripadne navrhnite lepsiu. :-)
mysimis
21.11.10,09:39
Kapustová polievka s údeným rebrom, klobáskou a hríbami a knedle so segedínom.
msa
21.11.10,12:18
klasická rezancová nedeľná polievka, a pečené kuracie stehná s tarhoňou.
adi11
21.11.10,12:19
Slepačia polievka, belehradský rezeň, lečo, zemiaky a dokonca aj ryža..:)..no môj sb ma dnes milo prekvapil..:)
veruska
21.11.10,14:52
hŕstková polievka, lasagne s mäsom a zeleninou
truch
21.11.10,15:16
Dnes sviečková s knedľami, najobľúbenejší pokrm mojich chlapov:).
Mala som mrazené ríbezle a čučoriedky, tak som pridala trochu cukru, dala do mikrovlnky, rozmixovala a dala na sviečkovú, bolo to dobré aj to pekne vyzeralo:)
alabut
21.11.10,16:28
Este lepsie su brusnice. Ja som si posypal dnes svieckovu vnatou stonkoveho zeleru ... tiez vyborne. :-)
alabut
21.11.10,16:30
Urobila si mi chut na ribezle. Vecer si veru dam jogurt s ribezlomalinovym komptom.