rdb
31.01.11,14:16
... na dobrý štart do nového týždňa všetkým známym aj neznámym...
Tu kyticu by som strasne rad videl an vacsej fotografii prosim. Slo by to?
buchač
31.01.11,14:00
Tu kyticu by som strasne rad videl an vacsej fotografii prosim. Slo by to?
...hej ...čoby nie :rolleyes:

Stiahni do svojej mašiny ...a tam si lepšie pozrieš ...;)
osky
31.01.11,14:44
ako robíte také dobré pečené zemiaky? Najskôr ich predvaríte a potom šup na panvicu? Alebo v rúre? Ja robím v rúre, ale dcéra hovorí, že to nie je ono :)


ja robievam rozne:

1.ocistene surove zemiaky,poprekrajujem len na velke stvrtiny a dam na pomasteny pekac,posolim a pokminovym,dobre premiesam a peciem na 200 stupnov.neprikryte.
musia byt ruzove,az cervene-chrumkave,uz s nimi nehybem,trva to asi hodinu ale su vyborne.

2.surove ocistene zemiaky prerezem na kocky alebo hranolky,skartka na drobnejsie ,poslim a pokminovym,dam na pomasteny pekac a peciem ako tie pred tym,len to trva kratsie.;)

3.zemiaky uvarim v supke,trochu vychladnute osupem,prerezem na hrube kolieska ,posolim a opekam ich este na panvici,aby chytili farbu.na zaver posypem petrzl.vnatou

4.surove zemiaky nakrajat na kolieska ,posolit.stopit dostatok masla a opekat ich na tom masle-musia sa casto miesat.pokrajat ich ale mozno aj na kocky alebo stvrtinky.toto sa vola ze zamocke zemiaky.na zaver posypes petrzl.vnatkou

5.zemiaky ocistis a nakrajas na velke stvrtiny.pecies celkom bez tuku-len ich posolis.su ozaj dobre.

6.zemiaky poriadne vydrhnes draplavym cistym vechtikom alebo kartacikom,aj so supkou ich ulozis na suchy pekac a pecies,kym supka nei je krasna chrumkava.
jeme to so solou a maslom.k tomu mlieko,alebo kto ma rad,tak kysle mlieko alebo acidko.....

7.smazene zemiacky:
v supke uvarene a osupane zemiaky pretlacim cez mriezkove koliesko na panvicu,kde mam trochu oleja,alebo masti.posolim,zamiesam.
opekam na prudkom ohni,ale ked priharaju,ohen stiahnem na menej..miesam o dusu ale necham ich dobre popripekat.musia byt trochu omastene,inak su take suche,plane,takze mozes dat trosku oleja a kusok masla.na zaver este posypat petrzl.vnatou.mnam.taketo sa strasne hodia k mäsu vyprazanemu v trojobale.

dufam ze som trochu pomohla.;)
KATA50
01.02.11,09:11
Polievka zo zeleného hrášku s mrveničkou, pangasius zapekaný s domácim lečom, zemiaky, ľadový šalát.
Deganova
01.02.11,09:15
... keby to nebolo tak ďaleko, dala by som sa pozvať...
luja5
01.02.11,09:27
strapačky s kyslou kapustou a s domácou slaninkou
už nám slinky tečú ;):)
verkaz
01.02.11,09:58
Včera sme dojedli od nedele. Dnes chcem urobiť vajíčkovu polievku, hovädzie na hubách s ryžou. K tomu nech si vyberú kompót - je ich plná špajza alebo uhorku.
msa
01.02.11,10:57
hustá fazuľová polievka s chlebom
karpis
01.02.11,11:44
Kyslá zemiaková polievka a Zeleninové rizoto s uhorkovým šalátom
adi11
01.02.11,12:10
rajcinova polievka, leco s klobaskou a kolienkami, a este odvcera segedinsky gulas kysnuta knedla..kto si co vyberie:)
janaGT
01.02.11,12:12
zeleninové rizoto, polievka z nedele - hovädzia
gypsynka
01.02.11,12:14
Kyslá polievka zo zelenej fazuľky, jablková žemľovka.
Zdenka 0705
01.02.11,12:35
Polievka z červenej šošovice so zázvorom. Jablkový chrumkáčik podľa Katy50.
ZEvina
01.02.11,12:49
Dnes sme mali plnenú papriku v rajčinovej omáčke, parená knedľa (ja s varenými zemiakmi). Zajtra budem variť šošovicovú polievku, francúzske zemiaky, čalamáda.
duggle
01.02.11,13:10
špenátové halušky so syrovou omáčkou - "závislý" je od nich syn, a upiekla som smotanovo pudingový koláč
alabut
01.02.11,13:18
Ranajky - topinky, cesnek, bravcova mast, bylinkovy caj.

Obed - peciem opitu karamelovu hubu navecer.

Vecera - cesnekova polievka, hubo-zelo-kotkodakove rizoto, pivo.
osky
01.02.11,16:33
ja som si dala dnes malu udenu rybku a mam jej na cely den.......
moj muz obedoval v praci gulas ,a naveceru som mu urobila len take prirodne rezniky na bylinkovom masle,s ryzou a hlavkovym salatom.
evaj63
01.02.11,19:27
Polievka ešte od nedele, šišky s jahodovou penou.
alabut
02.02.11,09:02
Ranajky - opita huba, bylinkovy caj.

Obed - hovadzi gulas, akurat sa neviem rozhodnut, ci kotlikovy alebo s knedlou. Asi si hodim mincou.
osky
02.02.11,09:34
Ranajky - opita huba, bylinkovy caj.

Obed - hovadzi gulas, akurat sa neviem rozhodnut, ci kotlikovy alebo s knedlou. Asi si hodim mincou.


hovädzi je lepsi s knedlou alebo nudlami.;)
KATA50
02.02.11,09:36
Francúzke zemiaky s cviklovým šalátom.
osky
02.02.11,09:41
rozmrazujem chladnicku,tak vsetko co som tam nasla pootvarane likvidujem na rizoto
-velky hlub z brokolice,velky hlub z karfiolu,dva male naklepane rezniky,bylinkove maslo,dve uvädnute mrkvicky,otvorena pixla hrasku,vnatka z mladej cibulky.
pacla som to vsetko do hrnca ,udusila a k tomu ryzu-zamichame a snime;):---
priloha-na vrch struhany syr-trosku obschnuty,z roku pana....a zbytky hlavkoveho salatu.

na nakup sa ide az zajtra a mozno ani nie,vsak mrazak je plny.....

ranajkovala som len stavu z 2 jablk,3 mandariniek a 2 malych grepov.
jozka56
02.02.11,09:45
Zapekaný kel s ryžou, klobásou a údeným mäsom.
alabut
02.02.11,11:19
Kel mam strasne rad.
osky, ja som upratoval mrazak vcera ... tiez rizoto. :-)
tweedle
02.02.11,11:19
Dobrý deň,
mohol by mi niekto poskytnúť svoj osvedčený recept na sviečkovú na smotane. Na internete je toho veľa a neako si neviem vybrať :) chystám slávnostný obed pre mamu tak chcem aby to bolo tip-top
babi2
02.02.11,11:27
Dobrý deň,
mohol by mi niekto poskytnúť svoj osvedčený recept na sviečkovú na smotane. Na internete je toho veľa a neako si neviem vybrať :) chystám slávnostný obed pre mamu tak chcem aby to bolo tip-top
Ja robím sviečkovú, ako je v tomto recepte, je fakt super
http://www.mimibazar.sk/recept.php?id=3036
janaGT
02.02.11,11:28
kelová polievka so zemiakmi a klobásou, k tomu čerstvý chlebík
Kazu
02.02.11,11:47
Keď si kupujem mäso len na pár dní dopredu, aby som mala cez týždeň z čoho variť, tak ho dám len do chladničky na výparník. Máme dve chladničky, jedna je pre mladých ale tam dávame všetky jogurty, pudingy, maslá a také veci čo je syn. V druhej máme hrnce s jedlom a veci ktoré je môj manžel. To aby oni dvaja vedeli, že je to pre nich :). Keby to bolo spolu v jednej chladničke tak nevedeli, či to môžu jesť:D Manžel potreboval v sobotu odpoludnia zapnúť na chvíľku vŕtačku a zo zástrčky vypol chladničku. Tú kde sa odkladajú hrnce. Vypol a nezapol. Ráno som našla mäso skoro rozmrazené tak som sa v nedeľu vyšantila pri sporáku. Urobila som mleté rezne z bravčového mäsa, kuracie rezne, upiekla som kuracie krídelká, celé kura s plnkou, udusila som hovädzie mäso na guláš, urobila som zemiakový šalát a ryžu s mexickou zeleninou. Niečo som dala do pohárov, niečo do mrazáku, niečo na balkón. Odvtedy nevarím, ešte stále máme čo jesť:D A keď to všetko pojeme tak dorobím ten guláš.:---
Deganova
02.02.11,11:51
Našla som recept na karfiolovú babu a hneď som ho vyskúšala, doporučujem je výborný. Pre prípadných záujemcov prikladám aj recept - karfiol povariť v posolenej vode, v miske vymiešať 3 vajíčka, osoliť, okoreniť, pridať na pásiky nakrájanú kápiu (kto chce aj čili papričku), na kocky tofu syr, vmiešať uvarený na drobno nakrájaný karfiol a celú zmes vyliať na maslom pomastený a strúhankou vysypaný plech (hrúbka zmesi nemá byť vyššia ako 2cm), posypať strúhankou, strúhaným syrom a pridať pár plátkov masla. Upiecť v rúre na 180 C cca 20 minút. Robila som k tomu zemiakovú kašu a kapustovo-mrkvový šalát.
calawen
02.02.11,11:53
kuracie prsia na prírodno na masle, k tomu pečené hranolky
Zdenka 0705
02.02.11,12:04
Ja robím sviečkovú, ako je v tomto recepte, je fakt super
http://www.mimibazar.sk/recept.php?id=3036

aj ja takisto, len pridávam štipku tymiánu, bez neho to nie je ono.
osky
02.02.11,13:31
Našla som recept na karfiolovú babu a hneď som ho vyskúšala, doporučujem je výborný. Pre prípadných záujemcov prikladám aj recept - karfiol povariť v posolenej vode, v miske vymiešať 3 vajíčka, osoliť, okoreniť, pridať na pásiky nakrájanú kápiu (kto chce aj čili papričku), na kocky tofu syr, vmiešať uvarený na drobno nakrájaný karfiol a celú zmes vyliať na maslom pomastený a strúhankou vysypaný plech (hrúbka zmesi nemá byť vyššia ako 2cm), posypať strúhankou, strúhaným syrom a pridať pár plátkov masla. Upiecť v rúre na 180 C cca 20 minút. Robila som k tomu zemiakovú kašu a kapustovo-mrkvový šalát.

nieco podobne robievam aj ja:

uvareny karfiol rozpichat nozom alebo lyzicou na väcsie kusky,k tomu vmiesat 2-3 vajcia,struhany syr a posolit,trosku okorenit,mozeme pridat i sladku mletu papriku.
vsetko dat do vymastenej zapekacej misky a upiect.ako prilohu zemiaky a zeleninovy salat.
ked nemam karfiol,robim to i zo zelenej zavarenej fazulky,z brokolice alebo kelu.vsetky varianty su vyborne a navyse rychle.;)
smutok
02.02.11,13:42
Dnes tekvicový prívar,s hovädzím gulášom a pyré.Zajtra karfiolová polievka a lekvárové buchty .Mňam.
babi2
02.02.11,13:46
aj ja takisto, len pridávam štipku tymiánu, bez neho to nie je ono.
No tak musím vyskúšať:)
evaj63
02.02.11,16:14
U nás opekané čínske rezance.
Zajtra je Nov, treba niečo l'ahké a mňa nič nenapadá tak,aby som všetkým vyhovela.
rdb
02.02.11,16:20
Dobrý deň,
mohol by mi niekto poskytnúť svoj osvedčený recept na sviečkovú na smotane. Na internete je toho veľa a neako si neviem vybrať :) chystám slávnostný obed pre mamu tak chcem aby to bolo tip-top
Ked si das - "Varíme s medveďom Sviečková na smotane" do googla, nájde ti náš slávnostný rodinný recept je to sviečková podľa starého českého receptu. Nemôžem sem dať priamo link, pretože to v práci máme blojkované. Dobrú chuť.
rdb
02.02.11,16:20
Na zajtra na obed ryžové placky so zeleninovým šalátom.
Dáša_
02.02.11,16:35
Ked si das - "Varíme s medveďom Sviečková na smotane" do googla, nájde ti náš slávnostný rodinný recept je to sviečková podľa starého českého receptu. Nemôžem sem dať priamo link, pretože to v práci máme blojkované. Dobrú chuť.

http://baranek.blog.sme.sk/c/127500/Varime-s-medvedom-Svieckova-na-smotane.html

ak su to tvoje recepty, tak sú fakt výborné. X krát som sa inšpirovala. Naposledy tuším tlačenkou :)
bettylou
02.02.11,18:47
fazuľová polievka s kyslou kapustou a hubami, palacinky
alabut
03.02.11,06:08
Chrenova polievka sa mi paci. :-)
alabut
03.02.11,06:09
Ranajky - fermez s jogurtom, mleta slnecnica, bylinkovy caj.

Obed - palestinska jogurtova polievka, pecene kuracie kridla na pive s horcicovou omackou, domaca knedla, bylinkovy caj.

Vecera - este neviem. :-)
calawen
03.02.11,06:59
zeleninové rizoto
osky
03.02.11,10:15
dnes iba velmi rychlo-kolienka s pestom.
ale moj mäsozravy manzel si da este nieco v mekaci;)/McDonald/
verkaz
03.02.11,10:19
Dnes na obed cesnačka a granadír. Na večeru uvarím klobásku aby bolo aspoň trochu mäsa cez deň.
peterknazeje
03.02.11,10:27
grilovana zelenina (rajciny, papriky, cuketa, baklazan, cibula, cesnak) so syrom feta
oriesok
03.02.11,12:23
Práve som dojedla kyslú šošovicovú s údeným.Údená varená krkovička nakrájaná nadrobno, vložená do šošovicovej polievky.K tomu už len krajec chleba.Ale čo teraz? momentálne sa mi nič nechce.
msa
03.02.11,12:26
bravčový perkelt s tarhoňou /rýchlo a veľa/
evuš
03.02.11,12:40
Pečené kuracie /horné/ stehno, kapustovo-chrenový šalát
Zdenka 0705
03.02.11,13:36
Brokolicová kaša poliata usmaženou cibuľkou. Mňam. Zajtra bude aj s prílohou, asi mrkvové placky s kukuričnou múkou.
adi11
03.02.11,13:41
kapustnica a strapacky s udenou slaninkou
osky
03.02.11,13:51
grilovana zelenina (rajciny, papriky, cuketa, baklazan, cibula, cesnak) so syrom feta

hm,moj muz by ma s rymto posla niekam......:(
lavanda
03.02.11,13:59
Zeleninová (brokolica, mrkva, petržlen, pór, zemiaky, ligurček) krémová polievka, tvarohovo-jablková žemľovka s karamelovou omáčkou.
evuš
03.02.11,14:02
hm,moj muz by ma s rymto posla niekam......:(

:D do obchodu po mäso alebo vajíčka, vlastne pre oboje, však ??? :D:D
msa
03.02.11,15:17
hm,moj muz by ma s rymto posla niekam......:(

aj môj muž a aj moje milé detičky:D, ale ja by som s takým problém nemala:)
evaj63
03.02.11,16:50
Dnes iba zeleninová polievka, pre manžela palea s morskými príšerami, a komu sa nebude páčit', bude mat' vodný deň.
alabut
03.02.11,16:58
Palestinska jogurtova polievka (vynikajuca), pecene kuracie kridla v horcicovej omacke, kuwa, nemal som kvasok na knedlu, tak tarhona. :-)
babi2
03.02.11,19:13
Palestinska jogurtova polievka (vynikajuca), pecene kuracie kridla v horcicovej omacke, kuwa, nemal som kvasok na knedlu, tak tarhona. :-)
Alabut prosím, prezraď recept na tú palestínsku jogurtovú polievku
alabut
04.02.11,00:38
http://katerinakralova.blog.idnes.cz/c/60801/Jogurtova-polevka.html

Ja podusim kridla, zalejem vodou, bobkovy list, nove korenie, cibula, mrkva, petrzlen, hrst krupkov, varim, pokial nezmaknu kridla. Potom vyberiem zeleninu, zmixujem spolu s jogurtom a vlejem naspat. Pridam hovadzi bujon, vegetu, sol, feferonovu pastu a povarim pat minut, pridam petrzlenovu vnat, trosinku muskatoveho orechu a finito. V tej na obrazku je este trochu hovadzieho gulasu od vcera. Davam viac jogurtiu, preto je polievka akurat kysla a netreba citronovu stavu.
A Eid Mubarak ! :-)
Hansa
04.02.11,06:38
ľudkovia moji - ja mám dnes za úlohu pripraviť hovädzie rezne.
S bravčovými by problém nebol, ale hovädzie som ešte nerobila.
Hovädzie sú na požiadavku môjho manžela, ak máte dobrý receptík, tak dajte, nech si šplhnem.
zatiaľ diki
karpis
04.02.11,06:47
babi2
04.02.11,07:42
Ja som voľakedy dávno robievala vyprážané rezne z hovädzieho mäsa takto,
klasicky ako bravčové naklepať, okoreniť, obaliť v trojobale a vypražiť. Potom som to dala do kuchty na parák podliaty vodou tak, aby neboli rezne namočené a nechať pariť asi 20 minút. Rezne boli mäkunké, ale mne aj tak chutia najviac bravčové;)
rdb
04.02.11,08:03
Cestovinovy salat so strukovinami a balzamikovou zalievkou.
rdb
04.02.11,08:06
U nas sa hovadzie rezne roboa tak, ze sa prui naklepavani do nich vklepe sol korenie a struhanka, potom sa obalia vo vajci vyprazia, naukladaju do pekaca podleju vodou prikryju druhym pekacom a pecu na 200 stupnov najmenej hodinu. Podobny recept s obrazkami je na
"Varime s medvedom Vlhkie snicle" - nemozem sem dat link, pretoze to v praci mame blokovane. :)
janamirka2
04.02.11,08:53
My to robíme zas tak, že vyklepeme rezne so strúhankou predtým okoreníme,obalíme vo vajci vypražíme a dávame do druhého hrnca podlejeme vodou, dáme trochu kečupu, korenia a dusíme tak dlho podľa toho aké to mäso je. Ak máme tlakový hrniec tak dávame do neho ak nie tak pod pokrievkou dusíme aj 1 hod.Je to výborné môže sa to robiť aj s diviny
duggle
04.02.11,09:06
aj u nás sa vklepáva strúhanka, potom obalím vo vajci, dám do tlakového hrnca, pridám horčicu, kečup, korenie , ku koncu zahustím, máme aj omáčku a podávam to zo zemiakovou kašou - takže viem čo idem variť v nedeľu, ďakujem ;)

dnes zeleninová polievka a bravčové mäso na spôsob gulášu a príloha zemiaky
cathyc
04.02.11,09:35
Moja nebohá mamina ich robievala tak, že vypražené rezne podliala vodou rozmiešanou s výpekom a šľahačkovou smotanou. Zapekala zakryté pokrievkou. Po upečení mali krásnu farbu, skvelú chuť a boli nesmierne mäkučké.
Hansa
04.02.11,10:18
takže tie hovädzie rezne, tak ako ste poradili, aj na nete tak radili: nakrájať, osoliť, okoreniť, prstami do toho jemne vklepkať strúhanku, obaliť vo vajíčku, rýchlo opražiť a potom ešte podliať a dusiť. Dám na to pri dusení trošku vegety, cesnak. Pred podávaním na horúce rezne dám syr Nivu. Chlapi chcú k tomu len chlieb, horčicu, kečup.
Držte mi palce, uvidím čo z toho bude.

Po rezňoch plánujem puding s piškótami a čučoriedkami.
Potom Zlatého bažanta a TV kultúra. Ešte, že je piatok.
alabut
04.02.11,10:54
Pri duseni dat hodne susenych hribov, tie su z toho mismasu najlepsie. :-)
alabut
04.02.11,10:55
Mne s dcerou k tomu najlepsie chuti zemiakova kasa a cvikla.
Hansa
04.02.11,11:07
sušené hríby mám /habadej/, ale synkovi nechutia - takže bez
m.hladka
04.02.11,11:13
Rizoto, posypané postrúhaným syrom.
verkaz
04.02.11,11:15
teraz som priniesla z obchodu karfiól, tak ho idem vypražiť. K tomu urobím opečené zemiačky a tatakru.
calawen
04.02.11,12:20
špenátový prívarok, varené zemiaky, volské oko...

ozaj, vie mi niekto poradiť ešte nejakú špenátovú variáciu okrem klasického prívarku, zapekané zemiaky so špenátom a syrom, špenátový nákyp a špenátová roláda?
Tie 4 menované mám v repertoári, ale roládu musím z neho vyhodiť, nakoľko to manžel nepovažuje za normálne jedlo... Pre info - špenát kupujem mrazený (sekaný alebo pretlak).
Anna123
04.02.11,12:24
Segedínsky guľáš, knedľa
duggle
04.02.11,12:28
u nás sú obľúbené špenátové halušky so syrovou omáčkou, ale tou špenátovou roládou by som sa dala inšpirovať, čo všetko na ňu okrem špenátu treba?
janaGT
04.02.11,12:53
špenátový prívarok, varené zemiaky, volské oko...

ozaj, vie mi niekto poradiť ešte nejakú špenátovú variáciu okrem klasického prívarku, zapekané zemiaky so špenátom a syrom, špenátový nákyp a špenátová roláda?
Tie 4 menované mám v repertoári, ale roládu musím z neho vyhodiť, nakoľko to manžel nepovažuje za normálne jedlo... Pre info - špenát kupujem mrazený (sekaný alebo pretlak).

špenátové halušky so syrovou omáčkou - tie milujem
alabut
04.02.11,14:04
spenatova strudla, na Balkane to volaju burek?
calawen
04.02.11,14:05
u nás sú obľúbené špenátové halušky so syrovou omáčkou, ale tou špenátovou roládou by som sa dala inšpirovať, čo všetko na ňu okrem špenátu treba?

Recept tu:
http://varecha.pravda.sk/recepty/spenatova-rolada/6317-pouzi.html
calawen
04.02.11,14:06
špenátové halušky so syrovou omáčkou - tie milujem


spenatova strudla, na Balkane to volaju burek?

poprosím recepty, alebo aspoň link na ne. Vrelá vďaka:)
alabut
04.02.11,14:14
VYtiahnes cesto, napackas spenat (ja pridavam aj maso), upecies, zalejes jogurtom, zapecies a finito, manzel moze papkat. Z vlastnej skusenosti viem, ze treba kazdemu stravnikovi jeden pekac. :-)
rdb
04.02.11,14:28
VYtiahnes cesto, napackas spenat (ja pridavam aj maso), upecies, zalejes jogurtom, zapecies a finito, manzel moze papkat. Z vlastnej skusenosti viem, ze treba kazdemu stravnikovi jeden pekac. :-)
Toto je krasa a poezia. Na tahane cesto som stale este nenasiel odvahu, ale raz sa pozbieram. :)
evaj63
04.02.11,19:13
Polievka od včera- zeleninová s haluškami.
pre muža zapekané plnené šampiňony so zemiakmi, detváky mali na obed pizzu, ja - obzerance s makom. K večeri vyprážaný karfiol, upiekla som ho v rúre.
jozka56
04.02.11,21:09
alabut, ty a tvoje baby máte riadny apetít, ako sa má vnúčik :)
alabut
05.02.11,01:47
Dcera zobe ako vrabec, alabutka ma apetit, plnostihla, ubite telo, sily ma za chlapa, ked to chytis ... zive striebro. Vnucik je ancikrist, uz by sa tlacil dopredu, svinga nohami a ked sa neposuva dopredu, tak sa pajedi. Hrebienok dviha, uz sa prevratil svina ... otec bol taky isty. :-)
rdb
05.02.11,07:26
Takze dnes sa vytiahnem.
Masovy puding s teplym salatom z rimskeho salatu a tvarohovo slivkovy pohar.
Dáša_
05.02.11,07:31
u nás na obed pizza.

Len tak pre zaujímavost, vcera som pocitala, kolko stoja suroviny na domacu pizzu a vysla mi cena pre 3 ludí (niektorí maju aj veceru :) ) cca 5€
alabut
05.02.11,08:29
U nas klasika:

Ranajky - nic s bylinkovym cajom.

Obed - hubova polievka.

Vecera - plneny kapustny list.
lavanda
05.02.11,15:14
Mrkvová polievka s hráškom a ovsenými vločkami, obrátené rezne z vykostených kuracích stehien, zemiaková kaša, ľadovošalátovo-paradajkovo-trojfarebnopaprikový šalát a tvarohový pribináčik podľa receptu z Porady - všetkého veľa-veľa, lebo som tu mala dcéru s manželom, syna, neterku, synovca a švagra na obed:).
m.hladka
05.02.11,15:42
Dnes bol vyprážaný syr so šunkou, hranolky a nie tatarská, ale vymyslená omáčka, t.j. biely nízkotučný jogurt s pokrájanou cibuľou a korením.
janaGT
05.02.11,15:44
hrášková polievka so zeleninkou a krupicovými haluškami, kuracie mäsko z pácu a ryža a kyslá uhorka
Tweety
05.02.11,16:01
Kapustnica,ale nie až taká bohatá, ako na Vianoce, panenka http://varecha.pravda.sk/recepty/bravcove-filety-s-omackou-pres/1532-recept.html., zemiačky.
adi11
05.02.11,16:09
Dnes rychlo uvareny obed - falosny gulas, pecene jaternice {vnukovi kuracie prsicka} a pudingovy kolacik.
verkaz
05.02.11,19:12
Na zajtra som teraz pripravila tiramisu a na obed budem piecť bravčové stehno, knedľu a kapustu. Polievku urobím karfiolovú.
Žabinka
05.02.11,19:13
Dnes bol vyprážaný syr so šunkou, hranolky a nie tatarská, ale vymyslená omáčka, t.j. biely nízkotučný jogurt s pokrájanou cibuľou a korením.
Aj u nás bol dnes vyprážaný syr, hranolky, tatárska omáčka, karfiolová polievka.
Zajtra bude polievka rovnaká, a ďalej pečená kačička, dusená kapusta, knedle, viď foto :---:---:D:D:
evaj63
05.02.11,20:47
Gyros v tortile so zeleninovou oblohou a smotanovým desingom.
jozka56
06.02.11,00:28
alabut, ako sa vyrába domáci jogurt??? tvaroh si viem vyrobiť z mlieka z mliekomatu /zdraželo na 1l=0,70€/:) lekári hovoria, že moje kosti potrebujú veľa mliečnych povzbudzovákov:)
alabut
06.02.11,02:56
Kup si zavaraci alebo vpichovaci teplomer a maly smotanovy jogurt bez primesi ako susene mlieko a pod. (napriklad Coop Jednota). Zohrej mlieko za obcasneho premiesania (koza) na 85*C. Potom ho ochlad na 50*C. Z mlieka trochu odober, rozmiesaj v nom metlickou jogurt a vlej naspat. Opat dobre rozmiesaj metlickou a prikry dekou, aby neunikalo teplo. O cca tri hodiny bez pohybu mas jogurt hotovy ... vychladit a sup do chladnicky. Neockuj nad 50*C, pretoze zabijes kulturu, ktora je v jogurte. Pred jedenim domaci jogurt dobre rozmiesaj metlickou, aby mal konzistenciu ako kupovany. Maly jogurt ti staci na tri-styri, aj pat litrov mlieka.

Ak mlieko ochladis na cca 30*C a naockujes acidkom, mas domace acidko. Acidka na ockovanie treba asi trikrat viac ako jogurtu a musi stat cca 24 hodin bez pohybu. Netreba ho prikryvat. Takisto pred pouzitim dobre rozmiesat metlickou, aby mal konzistenciu ako original.

Ale pasterizaciou myslim, ze vapnik neziskas, respektive nie formu, s ktorou si organizmus poradi. Do mlieka by si musela pridat potravinarsky chlorid vapenaty. Ja to nerobim, pretoze u nas ho nedostat a ten, co s nim posypuju cesty je spinavy. Pi surove nepasterizovane mlieko. Pijem ho tiez. :-)
jozka56
06.02.11,09:55
alabut ďakujem za rady, budem skúšať, aby sa mi stav kostí aspoň trolinku zlepšil...peknú nedeľu prajem:)
janaGT
06.02.11,09:57
hovädzia slížiková polievka a k tomu hovädzie na hrášku, zemiakové pyré alebo ryža, kto ako bude chcieť
jozka56
06.02.11,09:58
Dnes na obed kurací vývar s krupicovými haluškami, pečené kuracie stehná so slaninkou, ryža, cviklový šalát s chrenom a obyčajný koláčik so zaváranými jahodami. Prídu vnučenky aj s rodičmi, sa teším:)))
janaGT
06.02.11,10:04
a ešte zo včera margotkový koláčik
m.hladka
06.02.11,10:10
Morčacia polievka s rezancami.
Mäso na pive príloha hranolky a ryža.

Prajem všetkým dobrú chuť a príjemnú nedeľu.
janaGT
06.02.11,10:28
ešte k tomu môjmu obedu pridám jednu vec, ktorá veľmi potešila moje srdiečko:
túto noc u nás spalo dievčatko od susedov. Keď mi včera volala jej mama, tak mi povedala, že či by mohla u nás Barborka aj obedovať, pretože ona povedala, že babke na obed nepôjde, pretože teta Janka varí lepšie ako babka :) no nepoteší vás to?
luja5
06.02.11,10:32
vzácna rodinná zhoda - hustá fazuľovica na sladko - a musí v nej lyžica stáť :D
lavanda
06.02.11,10:51
Na obed nám ostali obrátené rezne zo včerajška, ale polievka sa zjedla, takže robím cesnačku so syrom a na večeru skúsim placky podľa nového receptu. Ak budú dobré, svatka má po chlebe - a to doslovne, lebo som jej pre sliepky dávala zvyšky chleba, čo sa cez týždeň nepojedol:D.
A ešte som robila tvaroh z družstevného mlieka a mám pár starších rožkov, tak urobím narýchlo ešte žemľovku. Môj syn nemá dno...:eek::rolleyes::D
calawen
06.02.11,11:26
francúzska krémová cesnačka, kuracie kúsky dusené so zeleninou a smotanou, pečené zemiaky
msa
06.02.11,11:35
rezancová polievka a najväčší hrniec v chalupe plný hustého kotlíkového guláša, to sme už dávno nemali.
alabut
06.02.11,12:07
Klasika:

Ranajky - nic s bylinkovym cajom.

Obed - hovadzia polievka s kurkumovymi rezancami, madarak s domacou knedlou, pivo. Volaco by som upiekol, uvidim, ci sa mi bude chciet. Albautka sa niekam zdekovala, asi k susedke na kavicku s cigaretkou. :-)
KATA50
06.02.11,16:15
Drobková polievka s krupicovými haluškami, vyprážané kuracie prsia v syrovom cestíčku, pečené zemiaky a kyslé nakladané rýdziky. Ešte nám ostala prvá narodeninová torta môjho vnúčika.
mysimis
06.02.11,16:22
Tak po dvoch týždňoch strávených v nemocnici /z toho týždeň úplná hladovka/ som sa dnes už v kuchyni riadne vypochabila a navarila som si to o čom som snívala počas tej hladovky: kurací vývar, morčacie prsia plnené baby špenátom, parmezánom a bacon slaninkou k tomu zemiaková kaša a uhorkový šalát.
alabut
06.02.11,17:29
Aaaa kuwa, mas apetit sta alabutka. :-)
Marína
06.02.11,18:31
Dnes kuracia polievka s krupicovými nokami, bravčová panenka prešpikovaná slaninou, šampiňónový preliv, gratinované zemiaky s cibuľou, cesnakom a šľahačkou, rezy s karamelovou šľahačkou a aby toho nebolo málo, chlieb zo štyroch druhov múky.
Trochu som to prehnala, všetko som robila naraz, pobehovala som ako sedemnástka:D, až sa mi z "kečky" parilo:confused:, takže od varenia a pečenia si potrebujem aspoň dva dni oddýchnuť.;)
jozka56
06.02.11,18:47
teeeda Evi, ty si riadna stíhačka...a tie chlebíky sú nádherné, sa zmestili na jeden plech:)
Marína
06.02.11,19:04
Ďakujem Jožka.:) Zmestili, boli však na tesno, vidíš, že sa trochu túlili k sebe.;) Robila som z cca 1,2 kg múky(T650, pšeničnej tmavej, ražnej tmavej a grahamovej).
Jarka 1
06.02.11,19:06
Marína, prosím Ťa dala si niekde aj recept na tie chlebíky? Neviem nájsť.
babi2
06.02.11,19:20
U nás bola dnes na obed hovädzia polievka s knedličkami z hovädzieho mäsa, dvaja vypchatý vtáci /povedané Alabutovou rečou:)/ k tomu čínska ryža so slovenskou a uhorkovo-paradajkovo-paprikovo-cibuľový šalát. Skoro na večeru, /lebo nikdo nechcel hneď po obede zákusok, že nemajú miesto:)/ palacinky s jahodovým, marhuľovým džemom, čokoládou a šľahačkou. Zákusok som im zabalila domov:)
Marína
06.02.11,19:24
Marína, prosím Ťa dala si niekde aj recept na tie chlebíky? Neviem nájsť.
Jarka, recept je od alabuta, nájdeš tu http://www.porada.sk/612920-post81.html Tu som podľa alabutovho receptu piekla prvýkrát http://www.porada.sk/1594756-post150.html
Nerobila som úplne presne podľa tohto receptu. Dala som cca
- 700 ml múky T650
- 200 ml pšeničnej tmavej múky
- 200 ml ražnej tmavej múky
- 100 ml grahamovej múky
- acidofilné mlieko rozriedené teplou vodou
- slnenicové, ľanové, lúpané sezamové semiačka, ovsené klíčky(tých len trochu, viac som nemala)
Zemiaky som dnes nedávala, nechcelo sa mi čakať, kým sa uvaria a vychladnú. Ja robím tak, že keď cesto vykysne, zbuchnem ho jemne päsťou, nechám znova podkysnúť, ale už len chvíľku, rozdelím ho a prehnetiem na doske tak, aby sa mi poriadne spojilo a chlebíky nechám vykysnúť. Dnes som ich posypala slnečnicovými a lúpanými sezamovými semiačkami.
osky
06.02.11,23:02
vcera prisli na navstevu moji rodicia-super navsteva,lebo,mama doniesla hotovy obed-plny pekac francuzskych zemiakov-nepotesilo by vas?:---;)

dnes sme si upiekli kuriatko,pretlacene petrzlenove zemiacky,hlavkovy salat a pareny karfiol.

konecne sme dojedli posledne vianocne kolaciky-makovu a orechovu stolu .vanilkove rozteky-tolko som ich pred tym mojim schovavala,vyberala len o troskach,az vydrzali az do mojich narodenin.haha.moj muz si skoro oci vyocil.ze-jeeeej,kde sme vzali vanilkove rozteky......:-))
uffff,musim uz piect menej.....
Deganova
07.02.11,05:13
... a opäť začíname... posielam aj všetkýcm tohto týždňovým oslávencom, ale aj všetkým ochotným poraďákom...
alabut
07.02.11,07:43
Dnes skromne:

Ranajky - kasa z ovsenych vlociek, biela a cierna kava, bylinkovy caj.

Obed - z hovadzej polievky urobim prasaciu, plneny kapustny list zo soboty, bylinkovy caj, opita huba s jahodami a cucoriedkami.

Vecera - revolucia nielen v Egypte, ale aj v alabutovej chladnicke ... hovadzia, prasacia, madarak, knedla, plneny kapustny list, pivo. :-)
srska
07.02.11,07:59
dnes "dojíždime": morčacie + ryža z nedele :)
Marína
07.02.11,08:30
U nás bola dnes na obed hovädzia polievka s knedličkami z hovädzieho mäsa, dvaja vypchatý vtáci /povedané Alabutovou rečou:)/ k tomu čínska ryža so slovenskou a uhorkovo-paradajkovo-paprikovo-cibuľový šalát. Skoro na večeru, /lebo nikdo nechcel hneď po obede zákusok, že nemajú miesto:)/ palacinky s jahodovým, marhuľovým džemom, čokoládou a šľahačkou. Zákusok som im zabalila domov:)
Prezradíš svoj recept na plnku?
rdb
07.02.11,08:32
Tak obed zostal zbaleny v chladnice - dusena mrkva s cotage syrom. :( Takze co bude dnes na obed? To je zahada. :)
smutok
07.02.11,08:34
Dnes:hov.pol. z nedele,vepřo-knedlo-zelo a kto by bol ešte hladný,tak lievance s čučoriedkovým lekvárom.
babi2
07.02.11,09:25
Prezradíš svoj recept na plnku?
Ja robím plnku takto :
Poodtŕham z kuraťa tuk ktorý je pri otvore, tento pokrájam na cca 1cm a menšie kúsky a dám vyškvariť, na tomto potom posmažím pokrájanú cibuľu /ak je menej výpeku, tak pridám maslo/,
Pečienku /mala som z dvoch kureniec/ pokrájam-posekám tiež nadrobno /ako ten tuk/ a pridám k cibuli, posmažím len chvíľu, cca 5 min. Pridám soľ, mleté korenie, petržlenovú vňať, vegetu. Rožky /robila som z 8 ks/ pokrájam a pridám k pečienke. V cca 2dcl mlieka rozhabarkujem vajcia / dala som 3 ks/ a vylejem na rožky, pomiešam a ak je treba ešte dolejem mlieko, nemá to byť riedke, ale miešam kým sa tie rožky akoby spojili s pečienkou a hotovo.:)
srska
07.02.11,09:51
široký výber na jedálnom lístku alebo alternatívna ponuka západoslovenského mäsového priemyslu :)
erzet
07.02.11,10:46
6. týždeň
erzet
07.02.11,10:47
Zeleninová polievka, jablkový rez
Marína
07.02.11,11:11
Ja robím plnku takto :
Poodtŕham z kuraťa tuk ktorý je pri otvore, tento pokrájam na cca 1cm a menšie kúsky a dám vyškvariť, na tomto potom posmažím pokrájanú cibuľu /ak je menej výpeku, tak pridám maslo/,
Pečienku /mala som z dvoch kureniec/ pokrájam-posekám tiež nadrobno /ako ten tuk/ a pridám k cibuli, posmažím len chvíľu, cca 5 min. Pridám soľ, mleté korenie, petržlenovú vňať, vegetu. Rožky /robila som z 8 ks/ pokrájam a pridám k pečienke. V cca 2dcl mlieka rozhabarkujem vajcia / dala som 3 ks/ a vylejem na rožky, pomiešam a ak je treba ešte dolejem mlieko, nemá to byť riedke, ale miešam kým sa tie rožky akoby spojili s pečienkou a hotovo.:)
U mňa je to skoro ako cez kopirák.;)
http://www.porada.sk/1422253-post4027.html
http://www.porada.sk/1424050-post4062.html
lavanda
07.02.11,11:39
mimotemyMarína, to kurča pod perinou som ešte nerobila, ani som o ňom nepočula, ale vyzerá senzačne, určite ho vyskúšam, vďaka za inšpiráciu:).

My dnes máme hustú cícerovo-zeleninovú polievku a špagety so syrom.
alabut
07.02.11,16:43
Na obed som nevaril. Vyhrieval som sa sta stary kocur na slniecku. Teraz som dovaril prasaciu polievku (vynikajuca, alabutka zlopla 3x plneny kapustny list a este zmestila dva taniere prasacej) a opitu hubu dnes nejdem piect, nevladzi. :-)
alabut
08.02.11,04:49
Gazdinky, dobre rano vospolok, vyzera, ze bude pekne. Stary kocur bude pokracovat v driemani na slniecku. Ale jest tiez treba cize:

Ranajky - ovsena kasa so slnecnicami, biela kava, kym nie je horuco frtan nejakeho likeru s bylinkovym cajom.

Obed - dobra kapustnica neuskodi, siesta pri pohariku likeru s opitou hubou tiez.

Vecera - alabutka sa chysta na horu palaciniek ... tvarohove, lekvarove, cokoladove a navrhnite este ake ... :-)
hnedoočka
08.02.11,06:23
Na obed som nevaril. Vyhrieval som sa sta stary kocur na slniecku. Teraz som dovaril prasaciu polievku (vynikajuca, alabutka zlopla 3x plneny kapustny list a este zmestila dva taniere prasacej) a opitu hubu dnes nejdem piect, nevladzi. :-)

nechápem, aké má spaľovanie alabutka...:confused: ja by som sa už nezmestila cez zárubňu pri takom štýle stravovania.....kde sa hrnie môj pol liter čaju s pol citróna :rolleyes:
Marína
08.02.11,06:27
mimotemyMarína, to kurča pod perinou som ešte nerobila, ani som o ňom nepočula, ale vyzerá senzačne, určite ho vyskúšam, vďaka za inšpiráciu:).

My dnes máme hustú cícerovo-zeleninovú polievku a špagety so syrom.
Myslíš na toto?
http://www.porada.sk/1422253-post4027.html
http://www.porada.sk/1424050-post4062.html
To nie je pod perinou, recept naň nájdeš tu Kurča pod perinou (http://www.porada.sk/1075298-post62.html);) Spomínam si, že vtedy viacero dievčat ho robilo a pochvaľovali si. Nech aj vám chutí.:)
alabut
08.02.11,07:31
... hnedoocka, alabutka je horuca, mozno tam tu energiu vybije. Pouzivam ju namiesto piecky na ohrievanie tela, ked akurat nesvieti slnko a v noci. Ak normalny clovek vyziari okolo 100 W vykonu, tak ona vyziari 200W. To znamena, ze sa moze dvakrat tolko napchat. Za posledny rok som ju trochu vykrmil, uz je macatejsia, avsak nohavice ma stale tie iste. Ked ju prestanem chovat, schudne. :-)
hnedoočka
08.02.11,09:11
šťastný to človek /myslím alabutka/...okrem toho ,že som sa na tom pobavila, zoberiem si ponaučenie a zvýšim tepelnú výkonnosť,ak mi to dopomôže k takému vykŕmovaniu sa..:D..pretože ja si aj sama navarím,aj tak nemôžem konzumovať....:rolleyes:
verkaz
08.02.11,11:11
Dnes robím šošovicovú polievku a buchty na pare s kakaom alebo s makom (ako si nakladú).
dogicka
08.02.11,11:41
U nás dnes zbytky z nedele: cibuľová polievka so syrom a sviečková.
janaGT
08.02.11,11:43
aj u nás ešte dojedáme z nedele, hov. na hrášku, už len som dorobila ryžu a ešte máme hov. polievku slížikovú
lavanda
08.02.11,12:32
Myslíš na toto?
http://www.porada.sk/1422253-post4027.html
http://www.porada.sk/1424050-post4062.html
To nie je pod perinou, recept naň nájdeš tu Kurča pod perinou (http://www.porada.sk/1075298-post62.html);) Spomínam si, že vtedy viacero dievčat ho robilo a pochvaľovali si. Nech aj vám chutí.:)

Hm, vlastne ani jedno:rolleyes:. Ty si ho v niektorom príspevku spomenula (keď si písala o plnke do kurčaťa), ja som si našla podľa názvu na internete toto:
http://www.mimibazar.sk/recept.php?id=809
Ale aj to tvoje určite vyskúšam, keď budeme mať na chalupe nejaké fyzicky ťažké práce, vyzerá to na veľmi sýte jedlo:).

My dnes včerajšia cícerová polievka, vyprážaný syr, zemiaky na pare a bohatá zeleninová obloha.
rdb
08.02.11,12:33
A u nas cez vikend zjeme vzdy vsetko, neviem preco nikdy nezostane nic na dojedanie.
Dneska dusena mrkva s cottage syrom a na veceru velky kuraci salat.
calawen
08.02.11,12:41
zemiaky opekané na cibulke
KATA50
08.02.11,12:43
Cícerová krémová polievka s bielou hriankou, zapekaná cestovina s brokolicou, zaliata syrovo-smotanovou omáčkou.
Zdenka 0705
08.02.11,15:02
Hŕstková polievka, hlivový paprikáš s kukuričnými cestovinami /špirálkami/.
alabut
08.02.11,17:05
... alabutka uz doma, zlopla 2x plneny kapustny list, 2x kapustnica, teraz hotuje palacinky z dvoch litrov mlieka ... pol kila tvarohu na plnku je pripravenych, este spravim jogurt. Kuwa, palacinky som sa piect este nenaucil, jest ano. :-)
KATA50
08.02.11,17:21
Môžem sa opýtať ?? To všetko pre dvoch (2) ???
alabut
08.02.11,18:01
V podstate pre dvoch. Dcera zobe ako vrabec, zo dve palacinky zje. Zato alabutke chuti. Svokra i svokor boli chudi a pojedli neurekom. Svokor bol stuply, ale cele koleno z fazule, alebo tri kila hovadziny z polievky padlo. Potom si doprial kompotik, pol litra tvrdeho, ked nemal aj okena stacila. :-)
alabut
09.02.11,09:36
Ranajky - dve palacinky od vcera, bylinkovy caj, kava s alabutkou. Dnes ma striha a holi, do prace ide poobede. :-)

Obed - kapustnica zatrepana mliekom s plnenym kapustnym listom, obligatny bylinkovy caj.

Vecera - este neviem.
Deganova
09.02.11,10:08
Dnes kelová torta a dusené zemiaky, zajtra bolonské vegetariánske špagety
calawen
09.02.11,10:18
bravčové dusené na hrášku, ryža
peterknazeje
09.02.11,10:19
peceny pstruh (sol, cierne korenie, citron) s rukolovo-rajcinovym salatom
msa
09.02.11,10:38
včera cestoviny so smotanovo-syrovou omáčkou s kukuricou a hromadou cesnaku, a dnes ma inšpiroval alabut, tak možno bude kapustnica
msa
09.02.11,10:39
Ranajky - dve palacinky od vcera, bylinkovy caj, kava s alabutkou. Dnes ma striha a holi, do prace ide poobede. :-)

Obed - kapustnica zatrepana mliekom s plnenym kapustnym listom, obligatny bylinkovy caj.

Vecera - este neviem.

ako robíš ten kapustný list?
dogicka
09.02.11,11:14
Aj u nás dnes kapustnica....
ZEvina
09.02.11,11:19
Je to chrípkovým obdobím, alebo máme rovnaké chute, ale u nás tiež - kapustová polievka a rizoto s miešaným šalátom
Maya1
09.02.11,11:21
ste ma inšpirovali - kapustnicou sa budem snažiť vyhnať chrípku...
KATA50
09.02.11,11:23
V podstate pre dvoch. Dcera zobe ako vrabec, zo dve palacinky zje. Zato alabutke chuti. Svokra i svokor boli chudi a pojedli neurekom. Svokor bol stuply, ale cele koleno z fazule, alebo tri kila hovadziny z polievky padlo. Potom si doprial kompotik, pol litra tvrdeho, ked nemal aj okena stacila. :-)

Tak to je super, ja si musím dávať pozor aj na vodu ktorú vypijem...:mee:
adi11
09.02.11,11:27
Aj u nas sa dnes vari sudova kapusta, teda moj sb vari..zevraj bude segedin...takze idem robit kysnutu knedlicku :)
smutok
09.02.11,13:29
Dnes:karfiolová polievka,rezne H.Ružičkovej,hranolky,tat.omáčka a zvýšené hodnoty cholesterolu.Príjemný deň.
janaGT
09.02.11,14:40
kuracie prsia zapečené so syrom a smotanou a ako prílohe ryža
lavanda
10.02.11,09:27
Kelová polievka, hovädzie na smotane s knedľou.
evuš
10.02.11,09:40
Prepelicovo-zeleninová polievka, brokolicové placičky
calawen
10.02.11,11:42
fazuľový prívarok s párkom z mrazáku...
rdb
10.02.11,11:59
Kysla zemiaková polivka so susenymi hribami a zeleninove rizoto s calamadou.
Hansa
10.02.11,12:00
piatok - kapustné halušky /kapusta vlastná zo súdka, halušky urobím s pridaním surových zemiakov, mienim to všetko poliať oškvarenou slaninkou/

sobota - varená pečienka a bravčový lalok na spôsob zabíjačkovej s mäkkým chlebíkom

nedeľa - roláda z mletého maska plnená varenými vajíčkami a zemiaková kaša /špecialista je manžel, on prihotoví/, ja prihotovím kurací vývar a slížiky
rdb
10.02.11,12:10
A ideme robit nieco pre zdravie aj penazenku. Cez vikend ma caka vyskumny program - chlebove placky, nekvasene aj kvasene. Rozne typy celozrnnych muk a inspiracia Indickou, arabskou, tureckou aj severskou kuchynou. Mal by som narobit rozne typy placiek na cely tyzden. Tak uvidime. Drzte palce.
erzet
10.02.11,12:23
Cesnaková polievka s opekaným chlebom, bravčový rezeň v cestíčku, zemiaková kaša, šalát
janaGT
10.02.11,12:35
fazuľový prívarok s údeným mäsom, chlebík
alabut
10.02.11,12:38
Opat palestiska jogurtova polievka, zemiakove placky s dusenou pecienkou, jogurt, bylinkovy caj. Dnes je pekne, ani sa mi nechce varit.
evaj63
10.02.11,14:59
Pár dní som tu nebola, takže v utorok-napacované morčacie prsia s ryžou, na večeru som stihla aj chlebové placky, boli vynikajúce.
streda- špagety s opečenou slaninkou a šunkou v paradajkovej omáčke, pre muža- syrovo smotanová omáčka,
dnes- zemiakový perkelt so sekanou, alebo opečeným párkom.
marleau
10.02.11,15:00
Dnes len tak hrudka ovčieho syra a hrudka domáceho tvaroha,mäso sa už zunuje ...
verkaz
10.02.11,16:00
Dnes som len zapiekla zemiaky a k tomu maslo a kyslé mlieko.
Zajtra chcem robiť bryndzovú polievku a zapečené šunkové fliačky.
Tweety
10.02.11,16:07
Práve som porozlievala do jenských misiek huspeninu, už teraz mi tečú slinky.
KATA50
10.02.11,16:13
Talianska paradajková polievka, domáce fliačky so sladkou kapustou.
janaGT
10.02.11,16:18
ja rozmýšľam , že zajtra urobím kapustníky, ja ich síce nemusím, ale manžel ich má rada, tak sa asi nad ním zľutujem ...
alabut
11.02.11,05:57
Dobre rano, trochu nam nasnezilo. :-)
Ranajky - vianocka, maslo, biela kava.

Obed - hubova polievka s krupkami, nieco lahke by som upiekol namiesto opitej huby, ale neviem co.

Vecera - tatarsky biftek, topinky, bylinkovy caj.
2009
11.02.11,06:25
Práve som porozlievala do jenských misiek huspeninu, už teraz mi tečú slinky.

Len ju nedaj na balkón. Mne ju minule zožrali straky.. :---
evuš
11.02.11,06:31
Dobre rano, trochu nam nasnezilo. :-)
Ranajky - vianocka, maslo, biela kava.

Obed - hubova polievka s krupkami, nieco lahke by som upiekol namiesto opitej huby, ale neviem co.

Vecera - tatarsky biftek, topinky, bylinkovy caj.


ale,ale Alabutko, dnes je piatok, čo tak pôst ?
alabut
11.02.11,06:37
Ved sa budem postit cele leto.
hnedoočka
11.02.11,06:41
Dobre rano, trochu nam nasnezilo. :-)
Ranajky - vianocka, maslo, biela kava.

Obed - hubova polievka s krupkami, nieco lahke by som upiekol namiesto opitej huby, ale neviem co.

Vecera - tatarsky biftek, topinky, bylinkovy caj.

bývaš ďaleko? na tatarák by som sa nechala pozvať...ja by som doniesla niečo na výmenu.....;)
alabut
11.02.11,06:54
Juuuj, daleko, tataraku bude dost, vzdy ostane na druhy den. Nepamatam, ci som v tvojich koncinach niekedy bol. :-)
evuš
11.02.11,06:55
Alabut, celé leto ??? Ale ten tatarák by som si dala i ja - hoci je piatok !
alabut
11.02.11,06:56
Jar - leto, chlieb s mastou, cibula, salat, jogurt. Pomaly sa motakm po zahrade a nemam cas na varenie. :-)
evuš
11.02.11,07:16
"fšak" ja vím, že si v lete na záhrade, ale zabudol si na mangold . :)
alabut
11.02.11,07:40
Mangold mi stale rastie, teraz velmi pomaly, ale ked odhrabem sneh, je pekne cerstvy a zeleny. :-)
ZEvina
11.02.11,07:52
Dnes bude paradajková polievka, dusená zelenina, volské oko, zemiaky a večer príde vnučka, tak určite budú palacinky.
Tweety
11.02.11,08:06
Len ju nedaj na balkón. Mne ju minule zožrali straky.. :---
A kde by som ju dala? Stále ju dávam do registračnej skrine:--- na balkón.
evuš
11.02.11,08:12
A kde by som ju dala? Stále ju dávam do registračnej skrine:--- na balkón.

Tweety - takže najprv ju "zaregistruješ" a potom papkáte ? :D
2009
11.02.11,08:27
A kde by som ju dala? Stále ju dávam do registračnej skrine:--- na balkón.

Na náš by si nemohla. Ja som tam naučila chodiť straky. Zlikvidujú vajce na tvrdo aj so škrupinou. A prikrytie huspeniny tiež nepomáha. Sú to výmyselnice.
Tweety
11.02.11,08:31
Na náš by si nemohla. Ja som tam naučila chodiť straky. Zlikvidujú vajce na tvrdo aj so škrupinou. A prikrytie huspeniny tiež nepomáha. Sú to výmyselnice.
Na našom krmím zaránky sýkorky, ale neskôr ich vystriedajú potvory holuby, ale tie ženiem, kade ľahšie.
rdb
11.02.11,08:33
Dnes
na ranajky mrkvova pomazanka
na obed zeleninove rizoto a kysla uhorka
na veceru liptovske pirohy
Marína
11.02.11,09:23
Dobre rano, trochu nam nasnezilo. :-)
Ranajky - vianocka, maslo, biela kava.

Obed - hubova polievka s krupkami, nieco lahke by som upiekol namiesto opitej huby, ale neviem co.

Vecera - tatarsky biftek, topinky, bylinkovy caj.
Ak ti môžem doporučiť, upeč deň a noc. Veľmi chutné a vyvážené cesto, starodávny recept. Skús http://www.porada.sk/t10865-rozne-zakusky-overene.html Síce v recepte píšem trochu mlieka, dáš však podľa potreby. Múku používam polohrubú. Žĺtky s cukrom poriadne vymiešaj do peny.
Tak tatarák aj ja môžem, hocikedy. Ak by sa ti chcelo, napíš, prosím, čo všetko do neho dávaš.
great.zv
11.02.11,09:50
Práve som porozlievala do jenských misiek huspeninu, už teraz mi tečú slinky.

...taký osvedčený recept na dobré studeno... hm
podelíš sa?..
..robila som už podľa viacerých receptov, ale studeno ako od mojej starej mamy... sa mi ešte nepodarilo...
evuš
11.02.11,09:53
Zeleninový šalát s kuracími kúskami v sézame, dresing, bagetka
Tweety
11.02.11,09:53
...taký osvedčený recept na dobré studeno... hm
podelíš sa?..
..robila som už podľa viacerých receptov, ale studeno ako od mojej starej mamy... sa mi ešte nepodarilo...
Takže, fajnové masíčko na huspeninu, tak aby toho bolo dosť, korenie, dávam aj trochu zeleninky, tak ako do polievky, k tomu cesnak, a idem variť na miernom ohni, tak asi 3 hod., potom trochu nechám, potom masko porozdeľujem a zalej, počkám, až stuhne, potom sa už len napchávame. Ja mám rada len s octom, manžel aj s ciľubou, ale to je už na jedákoch.
Marína
11.02.11,10:00
...taký osvedčený recept na dobré studeno... hm
podelíš sa?..
..robila som už podľa viacerých receptov, ale studeno ako od mojej starej mamy... sa mi ešte nepodarilo...
Môžeš aj tu pozrieť http://www.porada.sk/t69511-huspenina.html a skúsiť nájsť podobný ako od starej mamy.
great.zv
11.02.11,10:05
a predpokladám, že základná merná jednotka... "od oka".. :-)
Tweety
11.02.11,10:08
a predpokladám, že základná merná jednotka... "od oka".. :-)
Ja som včera mala napr niečo cez kila masíčka,(ale to sme doma už len dvaja) vodu tak, akurát, aby bolo zaliate, sem tam sa odparí, tak po malých množstvách som pridala, ale nie veľa, lebo by potom nesthuhla, ale ja všetko varím odoka a primježene..
ZEvina
11.02.11,11:02
...taký osvedčený recept na dobré studeno... hm
podelíš sa?..
..robila som už podľa viacerých receptov, ale studeno ako od mojej starej mamy... sa mi ešte nepodarilo...


... ja si to tiež stále myslím, že najlepšiu huspeninu robievala moja mamka, aj keď teraz mi moje deti hovoria to isté - mami, ty robíš najlepšiu huspeninku! Nám sa to nikdy tak nepodarí..... asi to nebude len chuťou... :)
alabut
11.02.11,13:09
Treba ju pomaly a dlho varit, aby sa maso nielen oddelilo od kosti, ale aj aby sa kosti a slachy dobre vyvarili. Ja ju varim cele poobedie a do rana velka cast zmizne. Tusim ju budem musiet aj ja dat do registracky. :-)
alabut
11.02.11,17:42
Vecera - nakoniec dopadla takto: hubova polievka s krupkami, varene kuracie kridla, omastene zemiaky so zelerovou vnatou, langose s tatarskou omackou a struhanym udenym syrom, alabutka este urobi tatarsky biftek, upecie topinky a finito. Susedke som pomahal upiect opitu hubu, mozno donesie skusit. :-)
verkaz
11.02.11,20:27
Zajtra trochu sladkého - urobím tvarohovo - marhulovú žemlovku
Žabinka
11.02.11,21:34
Na víkend, pred chvíľou dovarené, dusené hovädzie na horčici (sťaby roštenka :D), ryža, príloha dusená zelenina alebo uhorkový šalát, polievka šošovicová kyslá.
alabut
12.02.11,08:01
A priloha? :-)
smutok
12.02.11,09:19
Dnes:tekvicový prívarok s fašírkami a pagáče.Zajtra:milujeme kyslú kapustu,tak vepřo-knedlo-zelo,slepačia polievka a pudingový pohár.
m.hladka
12.02.11,09:58
Dnes ražniči.
Zajtra ešte neviem.
alabut
12.02.11,10:09
Dnes sa nevari, tataraku plna misa. Testujem a trenujem zaludok ... pohar suroveho mlieka - tatarsky biftek. Zatial to ide. :-)
Zdenka 0705
12.02.11,12:55
Hustá cícerovo-zeleninová polievka. Trošku neskôr, cviklový šalát zo surovej cvikle nasladko.
bettylou
12.02.11,13:01
U nás tiež tatarák odvečera (inšpirácia Alabut), už ale končí. Inak mlieko s tatarákom je super kombinácia, mám to vyskúšané. Len mlieko zvyknem trochu prihriať.
srska
12.02.11,13:40
zapekačka v rúre pri 200 st. - zemiaky, domáca kyslá kapusta, domáca slaninka, domáca údená klobáska, kuracie hnáty - mňamík :)
calawen
12.02.11,19:30
Dnes varila svokra... Srnčie medailónky, grilovaná zelenina (v liatinovom voku) a pečené americké zemiaky. Srnku obstaral švagor...
verkaz
12.02.11,19:59
Zajtra budem robiť hovädziu polievku s rezancami. Bravčovú panenku ako medailonky, zemiakovú kašu a šalát z čínskej kapusty.
Ako zákusok strúhaná mrkva s jablkom. Ak im však bude chýbať riadny koláč, tak mám v mrazničke do rezervy sladké kroisanky.
Deganova
12.02.11,21:17
.. a čo to je zemiaková kača...:):):):):):):):):):):):):):):):)
verkaz
12.02.11,21:31
:)už som opravila:D
Lubaba
12.02.11,21:41
zemiaková kača je, keď varí zemiakovú kašu Kača:D:D:D
Lubaba
12.02.11,21:42
Zajtra budem robiť hovädziu polievku s rezancami. Bravčovú panenku ako medailonky, zemiakovú kašu a šalát z čínskej kapusty.
Ako zákusok strúhaná mrkva s jablkom. Ak im však bude chýbať riadny koláč, tak mám v mrazničke do rezervy sladké kroisanky.
dobrý nápad, vďaka
mysimis
13.02.11,09:28
Hovädzí vývar s rezancami, hovädzie na divoko, knedlik aj kysnutý aj pohárový, ako dezert bude čerstvé ovocie so šľahačkou a piškotami.
alabut
13.02.11,09:53
Ranajky - hubova polievka, bylinkovy caj.

Obed - hovadziokuraciokridlova polievka, kurkumove rezance, kelove fasirky, bud svieckova alebo dusena kapusta. Osobne si dam varene kuracie kridla, omastene zemiaky, tatarska omacka a holba cerveneho. :-)

Vecera - repete obeda.
calawen
13.02.11,13:37
cícerová polievka, mäso na cesnaku, a chystám sa upiecť špaldovú bábovku (celozrnnú)
Zdenka 0705
13.02.11,14:49
Potom napíš, ako chutila :) ... ak áno, prosím aj receptík
calawen
13.02.11,15:05
Zdenka, robím ju dlhodobo... hrnček cukru, 1 balík vanilkového cukru zmiešam so 4 žĺtkami do peny, pridám postupne 1,5 dl oleja, 1,5 dl vody a hrnček múky, 2 PL rumu (nemám, dala som koňak), 1 balík prášku do pečiva a pridám sneh zo 4 bielkov. Do vymastenej a vysypanej formy vylejem väčšiu časť cesta, do zvyšku vmiešam 2 PL kakaa a tmavé cesto vlejem do svetlého. Pečiem pri 180°C cca 45 minút. Upečené posypem práškovým cukrom (ak nemám, zomeliem kryštálový).
calawen
13.02.11,15:10
mám silikónovú formu na pečenie bábovky a už si neviem poradiť, čo urobiť, aby sa mi to v poriadku vyklopilo...
Zdenka 0705
13.02.11,17:16
Tak s tým Ti neporadím, nemám skúsenosti. Som skôr na osvedčenú klasiku, silikónu sa akosi bojím...
evaj63
13.02.11,17:17
Kurací vývar s rezanami, estónske kurča, dusená ryža, perník z kyslého mlieka.
Marína
13.02.11,17:50
mám silikónovú formu na pečenie bábovky a už si neviem poradiť, čo urobiť, aby sa mi to v poriadku vyklopilo...
Vrch priklop nejakým lopárikom a tak obráť. Na formu daj mokrú studenú utierku, aj striedaj, mala by povoliť.
janaGT
13.02.11,18:48
ja mám silikónovú formu na bábovku z tupperware, upečiem, cca 10-15 minút nechám vychladnúť a potom protiľahlé strany formy od seba akoby odtiahnem a bábovečka pekne krásne vypadne :)
janaGT
13.02.11,18:52
u nás bol dnes segedín s knedľou
erzet
13.02.11,19:35
V piatok: Frankfurtská polievka, jablková žemľovka (a som na dovolenke)
calawen
13.02.11,19:35
ďakujem všetkým
alabut
14.02.11,09:29
Rakajky - jogurt s kompotom, bylinkovy caj.

Obed - hovadzia polievka od vcera, k fasirkam od vcera udusim kyslu kapustu, domaca knedla.

Vecera - hovadziu polievku prerobim na krupkovozeleninovu. :-)
taiko
14.02.11,11:26
U nas dnes jednoduchá jablková kačka. Receptik tuto http://www.jedloakopriatel.sk/jablkova-kacka/
alabut
14.02.11,11:34
Ked rano vstanes, rozospata,
krasne vonias, si uz taka.
Hoc nas osud zrazil na kolena,
stale lubim, tesim a myslim na:
Tvoje vlasy,
Tvoje usta,
Tvoje ruky.
Nic to, ze uz si slaba, stara,
pre jedneho si stale krasna.
Vstanem ... a idem piect opitu hubu, lebo si mu prikazala. Kuwa, dnes je akehosi Valentina, zeny blazneju ... to je den blaznov? Co to za sviatok? Dietu by ste mali drzat. :-)
hnedoočka
14.02.11,11:45
..krásne poetický obed....:)
aj držíme diétu, veď dnes žijeme iba z lásky....;)
alabut
14.02.11,12:02
A ako dlho ti vydrzi jogurtova poleva? :-)
KATA50
14.02.11,16:50
Bravčový guľáš, k tomu cestovina.
lavanda
14.02.11,17:09
Hubová polievka (z vlastnoručne nazbieraných a usušených dubákov;)), mäsové guľky v paradajkovej omáčke, varené zemiaky. Puding s ananásom a šľahačkou.
Gapo
14.02.11,17:32
Zeleninová polievka, kel, dusené hovädzie, chlebík.
alabut
15.02.11,06:04
Opita huba vcera padla, alabutka so susedou jej dali zabrat. :-)

Ranajky - udeny bocik, chlieb, horcica, bylinkovy caj.

Obed - kapustnica.

Vecera - nieco bezmasite ... zemiakove placky.
lavanda
15.02.11,07:23
Polievku dojeme včerajšiu hubovú, dusené bravčové na hrášku a baby mrkvičke, tarhoňa, cvikľový šalát.
calawen
15.02.11,08:18
zemiakové placky
verkaz
15.02.11,08:31
Dnes robím zeleninový deň. Polievočku so zeleniny akú doma nájdem.
Ako hlavné jedlo špenát, zemiakové knedle a volské oko.
2009
15.02.11,08:46
zemiakové placky
Dnes som dostala takýto recept a možno ho niekedy vyskúšam :)
KATA50
15.02.11,09:21
Lavanda mi pošepla hubovú so zemiakmi a k tomu mäsové guľky v kyslej kapuste so zemiakmi.
luja5
15.02.11,09:37
hrášková polievka, domáce parené buchty so slivkovým lekvárom

http://nd01.jxs.cz/886/055/284214b667_21580816_o2.gif
alabut
15.02.11,10:43
Ku kapustnici este spravim domacu zabijacku a opitu hubu, ked alabutkam chutila. :-)
oriesok
15.02.11,11:11
Plnené vyprážané kuracie prsíčka ( syr,šunka,kápia) so zemiakovou kašou.
janaGT
15.02.11,11:37
kuracie soté so zeleninou, ryža
Deganova
15.02.11,12:51
Keďže dcéra trávi prázdniny u priateľa na východe Slovenska, idem si uvariť zelenú fazuľku a mám do konca týždňa vystarané:D:D:D:D:D:D:D...
Fanny62
15.02.11,13:24
Už som niekedy čítala recept na opitú hubu, ale neviem to nájsť, mohol by to niekto zopakovať, prosím ??:)
babi2
15.02.11,14:13
Už som niekedy čítala recept na opitú hubu, ale neviem to nájsť, mohol by to niekto zopakovať, prosím ??:)
Opitá huba - to tak podľa mňa premenoval Alabut, ale mal by to byť tmavý bozk tu:
http://www.porada.sk/t81415-p7-pod-ku-mne-milacik-upeciem-ti-kolacik-alebo-tmavy-bozk.html