babi2
04.03.11,17:08
čaute hladoši, u nás dnes podbitá fazuľa s kyslou kapustou a zemiaky v šúpke: gazdovské ale sýte. dobrú chuť
môžeš prosím dať recept na podbitú fazuľu s kyslou kapustou?
Rozalka
04.03.11,18:13
Nie obed, ale večera: v rúre pečený zemiak v šupke, maslo, tvaroh, kyslé mlieko
evaj63
04.03.11,19:06
Včera aj dnes mexický guláš s chlebom, pre muža do roboty slanú tortu. Ani som si ju netihla odfotit' a bola fuč.
slavka124
05.03.11,11:41
môžeš prosím dať recept na podbitú fazuľu s kyslou kapustou?
jasné, že môžem- takže pred varením namočiť bobky fazuli do vody, aby sa skôr uvarili. ak bude napoly uvarená pridať kyslú kapustu a uvariť všetko do mäkka. pridať ingrediencie podľa chuti: popor, vegetu, bobkový list a jeden zeleninový bujón. ( ja osobne s kyslou kapustou pridávam aj trochu rôsolu- môže aj nemusí byť) a potom to podbijem s mliekom, pochúťkovou smotanou a solamylom( tak na riedšie - nemusí to byť husté). na koniec pridám zápražku s cibuľkou na masle a sladkou paprikou. k tomu sa uvaria zemiaky v šúpke, po vychladnutí narezať ako na zemiakový šalát a premiešať to s druhou polovicou zápražky.( tej zápražky treba urobiť viac ako len do polievky).
nič k tomu viac netreba, je to sýte jedlo. ak to niekto vyskúša- dajte mi vedieť či chutilo.
pekný víkend
mysimis
05.03.11,11:53
jasné, že môžem- takže pred varením namočiť bobky fazuli do vody, aby sa skôr uvarili. ak bude napoly uvarená pridať kyslú kapustu a uvariť všetko do mäkka. pridať ingrediencie podľa chuti: popor, vegetu, bobkový list a jeden zeleninový bujón. ( ja osobne s kyslou kapustou pridávam aj trochu rôsolu- môže aj nemusí byť) a potom to podbijem s mliekom, pochúťkovou smotanou a solamylom( tak na riedšie - nemusí to byť husté). na koniec pridám zápražku s cibuľkou na masle a sladkou paprikou. k tomu sa uvaria zemiaky v šúpke, po vychladnutí narezať ako na zemiakový šalát a premiešať to s druhou polovicou zápražky.( tej zápražky treba urobiť viac ako len do polievky).
nič k tomu viac netreba, je to sýte jedlo. ak to niekto vyskúša- dajte mi vedieť či chutilo.
pekný víkend

U nás sa to volá strapkáč.
mysimis
05.03.11,11:56
Dnes francúzske zemiaky a ako dezert mafinky s belgickou čokoládou.
slavka124
05.03.11,12:09
tento názov prvý krát počujem, ale to by som si dala čo je u vás- mňam
Tweety
05.03.11,12:23
Nie obed, ale večera: v rúre pečený zemiak v šupke, maslo, tvaroh, kyslé mlieko
Len jeden? To vám stačilo? :---
kozlíček
05.03.11,12:38
špenátový prívarok, varené zemiaky, volské oko
Pozdravujem!
Môžem ťa poprosiť o recept na špenátový prívarok?Mám ich veľa,ale stále skúšam či netrafím na taký ktorý ešte nemám a chutil by mi viac ako tie čo mám.Ďakujem!!!
hnedoočka
05.03.11,15:08
keďže zajtra doobeda na programe malá oprava auta u synovca, dnes sa varilo i na nedeľu:

na obed francúzska cesnakovo-krémová polievka so strúhaným syrom a opekaným chlebom a /diétne ;)/ obvarený adidas bôčik tiež s cesnakom...takže chrípku sme zahnali.:D
na zajtra práve dopečené francúzske zemiaky / pozorujem, že som dnes nejak francúzska/ a dokončená nepečená smotanová torta s jahodami a piškótami oddychuje v chladničke.
calawen
05.03.11,15:11
Pozdravujem!
Môžem ťa poprosiť o recept na špenátový prívarok?Mám ich veľa,ale stále skúšam či netrafím na taký ktorý ešte nemám a chutil by mi viac ako tie čo mám.Ďakujem!!!

Na masle spením nadrobno nakrájanú cibuľu, do nej šplechnem špenátové pyré (už rozmrazené - aby bola voda odtečená), pridám soľ, korenie, pretlačený cesnak, majoránku, príp. ešte na čo mám chuť a na záver prilejem trochu mlieka - aby to nebolo príliš husté ani príliš riedke.
calawen
05.03.11,15:13
dnes bravčové dusené na hrášku, varené zemiaky, zeleninová polievka
Rozalka
05.03.11,16:59
Len jeden? To vám stačilo? :---
Veru Majka, mne jeden manželovi jeden a fakt stačilo, ledva som fučala, zemiaky boli totiž obrrrrovské. :)
lavanda
06.03.11,09:45
Včera sme boli tu na chalupe na fašiangovom sprievode a na pohostení v kulturáku, dali sme si kapustnicu a výdatný zabíjačkový tanier, takže dnes len diétne - krémová brokolicová polievka a pečené kuracie stehienka so zemiakovou kašou a surovým zeleninovým pele-mele.
calawen
06.03.11,09:51
zeleninová polievka zo včera, hovädzie rezne, zemiaková kaša, po obede sa chystám ešte bábovku upiecť...
mysimis
06.03.11,10:14
Zeleninová polievka s obláčikmi, maslové halušky, kuracie prsia na smotane.
verkaz
06.03.11,10:41
Tradične nedeľná hovädzia polievka s domácimi rezancami. Sviečková. Ešte mi treba dorobiť knedlu a dúfam, že zostane aj na obed zajtra. Ako zákusok marlenka.
Maruška54
06.03.11,10:55
Adi a prípadný záujemcovia tu sú recepty:
Karfiolová roláda - 1/2 karfiolu surového postrúhať na jemno, pridať cca 15 dkg strúhaného syra ( Eidam, Niva), 3 vajíčka, soľ, korenie, bylinky podľa chuti, zmiešať a pridať cca 3 ČL hladkej múky - zmes trocha redšia ako na zemiakové placky. Formu na srnčí chrbát vytrieť olejom (maslom), vyložiť plátkami šunky tak aby sme nimi mohli pokryť aj vrch, vyliať zmes a piecť cca 3/4 hod, potom vrch pokryť plátkami syra (alebo strúhaným) a dať ešte cca 15 minút zapiecť. Kto chce može dať polovicu zmesi preložiť napr. plátkami Nivy, alebo šunky a znova zmes... záleží len na kuchárke. Výborná za tepla i za studena.
Kari karfiol - na oleji spením cibuľku, pridám na menšie kúsky nakrájaný karfiol, posypem kari, troškou mexického korenia, osolím, opražím, zalejem vodou a dusím. Na záver kyslá smotana s troškou hladkej múky. Prajem všetkým dobrú chuť.

Ten karfiol na karí je výborný, včera s ryžou dnes s hranolkami
KATA50
06.03.11,11:34
Obrátené bravčové rezne, zemiakové pyré, cviklový šalát. Poobede Kapustnica, šišky, šišky, šišky...Prídu vnúčatá - bude veselo.:-)))
duggle
06.03.11,11:42
kurča s medom a jablkami a poobede upečiem jablkový koláč, príjemnú nedeľu vám prajem ;)
kozlíček
06.03.11,12:51
Na masle spením nadrobno nakrájanú cibuľu, do nej šplechnem špenátové pyré (už rozmrazené - aby bola voda odtečená), pridám soľ, korenie, pretlačený cesnak, majoránku, príp. ešte na čo mám chuť a na záver prilejem trochu mlieka - aby to nebolo príliš husté ani príliš riedke.
Veľmi pekne ďakujem!!!
Ja robím aj takýto istý,len dám ešte jedno vajíčko a veľmi rýchlo ho zamiešam,aby sa "stratilo" bielko.
srska
06.03.11,13:18
dnes bola kačka + knedlo + zelo
evaj63
06.03.11,14:38
Kuracia polievka, pečená krkovička na cibuli s medom, zemiaková kaša, po obede Božský koláč.
lujza.j
06.03.11,14:42
božský koláč?a receptík by nebol?:)
evaj63
06.03.11,18:07
Božský koláč.
cesto- 300g hl. múky, 200g pr. cukor, 180g tuku, 1/2 prdopeč, 2 vajíčka-vypracovat' cesto, vyvalkat' a dat do pekáča.

Plnka- 500g mäkkého tvarohu, 2 vajcia, 2 PL rumu, 1 balíček pudingu- vanilkový,alebo banán, 3 PL pr. cukru, sekané orechy, hrozienka, kúsky čokolády, trošku mlieka- vymiešat' na stredne hustú hmotu, natrieme na cesto a upečieme.

Robila som ho prvý krát a nám chutí.
Ja som dala namiesto mlieka vanikový a broskyńový jogurt, končila im záruka, tak som ich tam šupla.
pivko
07.03.11,09:33
hnedoočka
07.03.11,10:28
kde? V Košiciach? :confused:
erzet
07.03.11,10:49
Hŕstková polievka, kuracie pečienky na hubách, dusená ryža, uhorka
verkaz
07.03.11,11:11
Dnes pohodička, všetko na obed mi ostalo zo včera.:):):)
taiko
07.03.11,11:28
Už sme dlho nič nemali s kokosom :) . Tak nech sa pači "Kuriatko v kokosovo-paradajkovej omáčke" Receptik tuto http://www.jedloakopriatel.sk/kura-v-kokosovo-paradajkovej-omacke/
Žabinka
07.03.11,14:36
Dnes som dojedala z nedele hovädziu polievku s rezancami, sviečkovú na smotane s knedlíkmi. A bude ešte aj zajtra :).
alabut
07.03.11,17:01
Dochodok daleko, tak skromne.
alabut
07.03.11,17:12
Zajtra je MDZ, baby, co idete uklohnit v tento sviatocny den? A co idete pit?
plada
08.03.11,07:13
Ja dnes urobím také zapečené zemiaky so šunkou a omáčkou. Včera sme si urobili takú malú predprípravu - otvorili sme šampáňo s jahodami, dnes ho dopijeme.
A tak. Poskromne.
alabut
08.03.11,08:46
Dnes fazulova polievka s cerstvo vyudenymi rebrami, druhe neviem. :-)
verkaz
08.03.11,08:55
Zeleninová polievočka, dukátové buchtičky s vanilkovým krémom.
Ak moji nezabudnú, na dnešný sviatok, tak urobím k večeru nejaké chlebíčky a chuťovky k tomu dobré biele suché vínko.
lavanda
08.03.11,09:58
Dnes som zavolala na večeru rodičov a dcéru s mužom a robím pomaly pečenú kačicu s knedľou a kapustou. Dúfam, že sa podarí, skúšam nový recept. A dáme si asi šampus, keď už je to MDŽ:).
alabut
08.03.11,11:43
Zeny, vsetko najlepsie k MDZ. Nech mate stale plne pekace. :-)
plada
08.03.11,11:57
Odpovedám za všetky ženy: Alabut, ďakujeme Ti!
erzet
08.03.11,12:18
Gulášová polievka, bravčový perkelt, cestovina
adi11
08.03.11,12:28
Dnes husta kelova polievka (teda moj sb chcel privarok, ale nejak sa mu nepacil, tak dal donho aj cervenu papriku), pre mna staci s chlebom a chlapi budu mat aj fasirky.
janaGT
08.03.11,12:48
žemlovka s broskyňami a polievka ešte z nedele
taiko
08.03.11,16:56
Páni, keď ste zabudli na kvety, ukuchtite tento dezertik a na kvety sa razom zabudne. Teda aspoň u nás sa zabudlo :D . receptik tuto http://www.jedloakopriatel.sk/kokosove-banany-s-matou-a-limetkou/
alabut
08.03.11,16:57
... alabutka doma, flasa cabernetu sa dostava na izbovu teplotu, este cakam na susedu s dojcatom a orgie MDZ mozu zacat. Decko bude lepsie spat. :-)
evaj63
08.03.11,17:06
Hrachová polievka s haluškami, gyros s tortilami a zeleninou.
osky
08.03.11,17:57
v praci spenatove palacinky-brrrrr,muz mal fasirku atiez to okomentoval ze brrrrrr:D

tak sme si to na veceru vynahradili.
moj muz marinovane kotlety s volskymi okami a ryzou,ja spagety s paradajkovou omackou a bazalkou.mnam.
JaDo
08.03.11,18:25
včera: plnená paprika, chlieb

dnes: rybacia polievka a zemiaky, ryba, uhorkový šalát

zajtra: pšeno, dusená zelenina
babicka1
08.03.11,22:03
a čo na ,,škaredú stredu,,?niečo bezmäsité?
Lubaba
08.03.11,22:10
a čo na ,,škaredú stredu,,?niečo bezmesité?
no malo by byť
Lubaba
08.03.11,22:13
a čo na ,,škaredú stredu,,?niečo bezmesité?
keď už ani nie bezmesité, ale určo bezmäsité:---ale …jelikož…nýbrž…poněvádž. - no zkrátka asi tak!

neriaď sa v tom ale podľa mňa, ja všetko!!!
Ivana 1511
09.03.11,06:56
Hríbová omáčka, varené vajce, chlieb.
duggle
09.03.11,07:17
kedže je ten pôst no jesť treba :D tak mi dnes ideme mať fazulkovú polievku - zelenú strukovú fazulku , a tvarohovo jablkovú žemľovku
KATA50
09.03.11,08:41
Polievka mrkvová s ovsenými vločkami, zemiaky poliate opraženou cibuľkou, k tomu acidofilné mlieko.
babicka1
09.03.11,08:57
prepáč ja viem ako sa to píše len som v rýchlosti nemohla nájst na klávesnici ,,ä,, a tiež nie ,,určo,, pá..
babicka1
09.03.11,09:05
ja rozmýšlam,že slíže,tvarohové,vajíčkové podla chuti papáčov a asi urobím aj granadír
slavka124
09.03.11,09:10
u nás dnes bude zeleninová polievka a rybie filé so zemiakmi
alabut
09.03.11,10:32
Dnes je pekna streda, slnecno, ale zima a vietor, zenske este chodia zababusene, alabutovo oko nema na com spocinut.

Ranajky - kava s alabutkou, prechadzka.

Obed - nic s pivom.

Vecera - palestinska kuracia polievka, vyprazany syr, varene zemiaky, nieco na pofrckanie, nieco na dezinfekciu a nieco ku kave. :-)
Tweety
09.03.11,10:34
Dnes je pekna streda, slnecno, ale zima a vietor, zenske este chodia zababusene, alabutovo oko nema na com spocinut.

Ranajky - kava s alabutkou, prechadzka.

Obed - nic s pivom.

Vecera - palestinska kuracia polievka, vyprazany syr, varene zemiaky, nieco na pofrckanie, nieco na dezinfekciu a nieco ku kave. :-)
Len nezabudni, že dnes sa môžeš dosýtosti najesť len raz.
taiko
09.03.11,11:33
Dnes je pekna streda, slnecno, ale zima a vietor, zenske este chodia zababusene, alabutovo oko nema na com spocinut.

Ranajky - kava s alabutkou, prechadzka.

Obed - nic s pivom.

Vecera - palestinska kuracia polievka, vyprazany syr, varene zemiaky, nieco na pofrckanie, nieco na dezinfekciu a nieco ku kave. :-)

Alabut, aka je to "palestinska kuracia polievka" ?
alabut
09.03.11,13:03
Niekde som tu daval recept aj link. Uvarim kuracie kridla spolu s cibulou, jacmennymi krupkami a korenovou zeleninou. Moze byt aj trochu ruzickoveho kelu. Pridame bobkovy list a nove korenie. Ked su kridla makke, vyberieme zeleninu a rozmixujeme s jogurtom (hodne), vlejeme naspat nechame trosku povriet, petrzlenova vnat, dochutime a mne strasne chuti. Ziadny ocot, cukor a pod. Nato mame mrkvu a jogurt. Kridelka vyberiem, uvarim k nim zemiaciky, celu malu cviklicku a lahke dietne jedlo je na svete. Dnes ku kridlam pridam vyprazany syr a nejake kreposti na pofrkanie. :-)
evuš
09.03.11,13:09
Alabut, Alabut - dnes je Popolcová streda, mäso sa dnes nekonzumuje ...
evuš
09.03.11,13:11
Ja dnes pôstím, ale na večeru urobím : špagety s kaparami, cesnakom a sušenými paradajkami /1x sa môžem najesť do sýta:D/
Žabinka
09.03.11,13:14
Dnes mali deti voľno kvôli Monitoru, tak som narýchlo varila kyslú šošovicovú polievku a tvarohové palacinky.
alabut
09.03.11,14:05
Alabut, Alabut - dnes je Popolcová streda, mäso sa dnes nekonzumuje ...

Myslim, ze aj Kristus by si rad dal, keby mohol. Ved na druhy svet sa mu nechcelo. Aj vina bolo hojnost, aj macesu, aj ryb, ovocia. Olivy pravdepodobne nemal rad, ked jeden nechal vyschnut. Olivy by sa nemali jest pocas postu, co aj dodrzujem.
osky
09.03.11,20:06
vcera som kupila sampiony,ze si ich dne s vyprazime ,ale nebola som schopna varit,taka unavena som dosla z prace....:mad:
tak som po ceste domov kupila kazdemu v stanku u Turkov kus pizze-muzovi tuniakovu a sebe margeritu,a bolo navarene.
post sme dodrzali.:)

a ku vcerajsiemu sviatku-moj muz sa teda vyfarbil.
dostala som balicek nadhernych bombonov,z malej viedenskej manufaktury.
rucne robene pralinky boli neeeeeskutocne a hriesne dobre,nedalo sa s nimi prestat.....no co vam budem hovorit.ozaj hriech to jest.to boli fakt take ze nevies prestat jest.ale nechcela som ich nechavat na dnes,lebo je post a rada by som postne obdobie ochudobnila o nase hriesne pazravostne vrtochy...:Da tak- spucovali sme ich spolu,na dvakrat.napchavali sme sa nimi do jedenastej vecer....
no ale dali sme si zaväzok,ze cez post sa taketo veci u nas nebudu kupovat!!!!;)
evaj63
09.03.11,20:23
Polievka ešte zo včera- hrachová, ryžový nákyp s jahodami. Jogurty sa nejak prestali jest', tak som do nákypu dala aj 1 jahodový jogurt, nákyp bol vynikajúci.
durisovad
09.03.11,20:24
Alabut, Alabut - dnes je Popolcová streda, mäso sa dnes nekonzumuje ...

Myslim, ze aj Kristus by si rad dal, keby mohol. Ved na druhy svet sa mu nechcelo. Aj vina bolo hojnost, aj macesu, aj ryb, ovocia. Olivy pravdepodobne nemal rad, ked jeden nechal vyschnut. Olivy by sa nemali jest pocas postu, co aj dodrzujem.
Post dodrziavame aj my. Ale uz som pocula aj taky nazor, ze nech radsej trpi hriesne telo ako keby mal dar bozi vyjst navnivoc.
Myslim, ze Kristus nenechal olivovnik vyschnut, ale ho vytal, pretoze nepriniesol ovocie.
alabut
10.03.11,06:00
Kristus neprikazal sa postit, to je vymysel cirvi. Jeho najdolezitejsiu myslienku ... milujte svojich nepriatelov, pretoze priatelov a blizkych doakze milovat kazdy blbec ... ludia vobec nedodrzuju. Toto treba dodrziavat, nie nejaky post. Inak by nebolo aspon v krestanskom svete konfliktov a vojen.

Dnes na Kristovu pocest - kapustnica s karmenadlou, bravcovy gulas ... vsetko bez oliv. :-)
calawen
10.03.11,07:41
dnes bude strieľací deň - fazuľový prívarok
pivko
10.03.11,08:54
Tweety
10.03.11,08:55
Hrstková polievka a granadír marš.
KATA50
10.03.11,09:26
Kristus neprikazal sa postit, to je vymysel cirvi. Jeho najdolezitejsiu myslienku ... milujte svojich nepriatelov, pretoze priatelov a blizkych doakze milovat kazdy blbec ... ludia vobec nedodrzuju. Toto treba dodrziavat, nie nejaky post. Inak by nebolo aspon v krestanskom svete konfliktov a vojen.

Dnes na Kristovu pocest - kapustnica s karmenadlou, bravcovy gulas ... vsetko bez oliv. :-)
Ježiš sa neprikázal postiť - sám sa postil na púšti 40 dní pred ukrižovaním... Jogíni si očisťujú telo tiež jarnými pôstami. :rolleyes: A nám vôbec neuškodí, ak si sami - zadarmo, svojou striedmosťou, v tomto jarnom období, aspoň trochu očistíme telo od "zimných stravovacích návykov" . Každý tak, ako sa cíti. Netreba to nariaďovať - toto obdobie je veľmi múdre, tak ako aj celá Biblia.:):):)
verkaz
10.03.11,09:33
Dnes dusím nad parou brokolicu a k tomu cestoviny so syrovou omáčkou. Polievočku len zapraženú so zemiakmi
taiko
10.03.11,09:58
dnes bude strieľací deň - fazuľový prívarok
Inac ked trosku fazulu povaris, potom tu vodu vylejes a znova das varit do "novej" vody, tak ziadna strelba nebude :-) A tiez pomoze ked si po fazulke dash zazvorovy cajik
rdb
10.03.11,10:00
Problem je, ze jedine co sa cato dodrziava je nejedenia masa. Skutocny ocistny post vyzera trochu inak.Napriklad palacinky so zaprazenou polievkou su vselico len nie ocistny post. Od posledneho februaroveho tyzdna az do konca marca drzime prisnu ocistnu kuru. Natural ryza, zelenina, strukoviny, morska sol (velmi striedmo) bylinky (velmi striedmo) Je to trochu narocne, ale aj tak si myslim, ze ten napor v marci kazdy rok zvladneme len kvoli tomu. Citim sa vzdy nadherne preciteny a taky lahky. Nema to nic spolocne zo ziadnou filozofiou ci vierou. Je to jednoducho dobra vec na predlzenie kvalitnrho zivota.
erzet
10.03.11,10:12
Kuracia polievka s rezancami, pečené kuracie stehno, dusená ryža, uhorky
erzet
10.03.11,10:14
Ježiš sa neprikázal postiť - sám sa postil na púšti 40 dní pred ukrižovaním... Jogíni si očisťujú telo tiež jarnými pôstami. :rolleyes: A nám vôbec neuškodí, ak si sami - zadarmo, svojou striedmosťou, v tomto jarnom období, aspoň trochu očistíme telo od "zimných stravovacích návykov" . Každý tak, ako sa cíti. Netreba to nariaďovať - toto obdobie je veľmi múdre, tak ako aj celá Biblia.:):):)
ja som včera nepil (alkohol), nefajčil a mal som tri pomaranče, u mňa je takmer každá streda škaredá
Tweety
10.03.11,10:25
ja som včera nepil (alkohol), nefajčil a mal som tri pomaranče, u mňa je takmer každá streda škaredá
Škaredá streda včera ešte nebola, tá bude až tesne pred Veľkou nocou.
jozka56
10.03.11,10:26
Dnes na obed rožkové knedle, z čerstvého chrenu a smotany omáčka a pečená krkovička.
No, pôst budem mať vtedy, keď nebudem stíhať variť, ani jesť:)
babicka1
10.03.11,10:52
mám tu kuracie prsia dám ich zapiect s magi nápadmi urobím ryžu a bude polievočka je hríbiková so strúhaničkou
janaGT
10.03.11,11:22
plnená paprika
srska
10.03.11,12:27
plnená paprika
mňamík

u mňa IT obed: káva, perník, 2 cigy
msa
10.03.11,14:04
dnes zemiaková kaša s fašírkami a čalamádou alebo tatarkou. Polievka hovädzia s rezancami. Zo včera pár kusov šišiek ku káve.
erzet
10.03.11,14:12
Škaredá streda včera ešte nebola, tá bude až tesne pred Veľkou nocou.
Nie, škaredá streda bola včera, lebo vraj všetky ženy mali sviatok. Babka vravela, že tým ženám, ktoré sa bavili po polnoci, po pochovaní basy, sa posmievali že sú škaredostredáčky.
http://www.moneo.sk/clanky/detail/popolcova-alebo-skareda-streda/
taiko
10.03.11,15:11
No a aby sme tento týždeň zavŕšili kokosové orgie. pripravili sme si dnes Krevetovú polievku (http://www.jedloakopriatel.sk/krevetova-polievka-s-kokosom-a-zeleninou/)... a nie su v nej ani oči ani fúzy :D
evaj63
10.03.11,16:50
Dnes iba slaninkové osúchy.
alabut
10.03.11,17:40
Co sa ondite s tym postom? Vacsina ludstva sa posti po cely zivot a aj tak im je to naprd. Kristus serie iba na velku kopu a Mojzis nesuc desat prikazani pod pazuchou dal zabit 3 500 sukmenovcov. Rovno slahol prikazania o zem, tiez boli a su v celej historii naprd.

Zajtra slaninka, chlieb, cibula a som rad, ze na to mam. Biskupstvo slope na oslavu Jezisovej popravy tokaj, ja si dam pramenitu vodu a malinovicu.
hubatá
10.03.11,18:36
Alabut, tak veľa pravdy v dvoch vetách som už dávno nečítala.
jozka56
10.03.11,18:45
kopec pravdy máš alabut, ale netreba brať ľuďom ich presvedčenie ....pokiaľ nejde o život, ide o....:)
alabut
10.03.11,19:22
Viac sa mi nechcelo pisat, nechcem dopadnut ako Mojzis a slahnut klavesnicu o zem. Bez nej vyzijem, ale bez potravy a vody tazko. V predvecer oslav Kristovej popravy zelam vsetkym ludom sveta, aby sa nemuseli postit a uz vobec nemuseli pocuvat cirkevne blaboly, ake je to uzitocne. Aj pes vie kedy ma hryzt travu a clovek je horsi ako on? :-)

Kupil som Hrinovsku tehlu, ze vyskusam priemyselny syr. Ludia ho chvalili, mna skoro slak trafil. Samy margarin.
hnedoočka
10.03.11,19:46
jožka správne napísala...netreba brať ľuďom ich presvedčenie...
jeden môj známy povedal neveriacemu ako ty, toto:
Ak ja verím a nie je to pravda,tak sa mi nič nestane,ale ak ty neveríš a je to pravda, tak dopadneš horšie......
bolo to strašne dávno,ale dodnes si tu vetu pamätám.....
jozka56
10.03.11,20:12
alabut pozitivne na tu hrinovsku, nevyprazaj, ale struhaj, vtedy je dobra:)
KATA50
11.03.11,06:22
Polievka zemiaková s krúpkami, vyprážaný karfiol s jogurtovým, cesnakovým drezingom , alebo tatárska omáčka.
alabut
11.03.11,06:39
hnede ocko, ten clovek nemal pravdu. Nezabudaj, ze Kristus prveho zobral na nebesia lotra z kriza. Je to presne naopak. :-)

Ranajky - kava s alabutkou.

Obed - nic.

Vecera - vyprazany hrinovsky syr, zemiaky.
hnedoočka
11.03.11,06:59
potom mi nejakým spôsobom daj vedieť, či ty si bol ten druhý lotor....:D:D
alabut
11.03.11,08:12
Vsak si precitaj bibliu. Jezis neprisiel zrusit staru zmluvu, ale doniesol novu - miluj svojho nepriatela. A rozhodni sa, ci budes zit podla starej, kde Mojzis s kludnym svedomim a podporou boha vyvrazdil priamo pred kamennymi doskami tisice sukmenovcov, alebo podla novej, kde ti Jezis slubuje, ze ti vykruti krk az po smrti. No z kralov ma strach. Hovori, co je kralovo kralovi, co je bohovo bohovi. Dane platil poctivo, ale zlodejov si vazil. Ak si precitas zjavenie svateho Janicka v deliriu, tam mas o kraloch popisaneho viac. Utekam na prechadzku. Ked chodis, nejes. :-)
erzet
11.03.11,08:13
Strúčková polievka, jablkový rez s kokosom
lenkak
11.03.11,08:16
karfiolová polievka zo včera
palacinky s jahodami, šľahačkou.
Zdenka 0705
11.03.11,08:16
Polievka zemiaková s krúpkami, vyprážaný karfiol s jogurtovým, cesnakovým drezingom , alebo tatárska omáčka.
Karfiol si chystám aj ja, ale rozmýšľam, či karfiolovú roládu, alebo kari karfiol čo sem dala receptíky Deganova. Smažený tak raz do roka :)
erzet
11.03.11,08:24
Alabut, Ty sa budeš v pekle smažiť
KATA50
11.03.11,08:34
Karfiol si chystám aj ja, ale rozmýšľam, či karfiolovú roládu, alebo kari karfiol čo sem dala receptíky Deganova. Smažený tak raz do roka :)
No však práve, smažený som nerobila ani nepamätám. Tak som dostala na neho chuť. S karfiolom sa dá tiež navymýšľať;):):)
pivko
11.03.11,09:38
duggle
11.03.11,11:15
syrová polievka s hráškom, vyprážaná cuketa s bazalkou a oreganom, vyprážaný syr, každému podľa chuti a zemiaky , zeleninový šalát
beba13
11.03.11,11:27
brokolicová polievka,vyprážaný syr opekané zemiaky a lievance
evaj63
11.03.11,20:00
sedliacke fondue, na prilepšenie chlebová roláda.
verkaz
11.03.11,21:04
Bryndzové halušky s kyslým mliekom. Polievku nerobím, nahradí ju to mlieko.
adi11
11.03.11,21:16
Sladka fazulova pikantna polievka a k tomu moj stary spravil aj drapaky {teda aj polievku on uvaril} a bola alututi...:)
alabut
12.03.11,05:51
Dnes - chlieb s mastou, cibula, cesnek, pivo, holba belovice. Idem poliat paradajky do susednej obce.
mysimis
12.03.11,07:55
Dnes budú žemlové knedle, kapusta a pečené mäsko. Ako dezert bude vyplňovanie daňového priznania - nestíham aj piecť.....:D:D:D
alaya1
12.03.11,08:18
Dnes robim spenatovy smotanovy privarok, zemiakova kasa a volske oko.
pivko
12.03.11,09:29
adi11
12.03.11,11:53
dnes kvoli vnukovi file so zemiakovym salatom a muzovi rezne, polievka odvcera:)
adi11
12.03.11,16:49
a dneska sa mi podarili aj taketo moravske kolaciky, uz som si na ne dlho chutila..sice moj sb ma skritizoval, ze su nejake nizke ako placky, ale prave ja take zboznujem, hlavne ze su chrumkave a je tam vela tvarohu, to len prvy plech boli take a druhy su vyssie..:)
alabut
12.03.11,17:16
Kuwa, mast som zabudol, tak cely den poriadny post ala ramadan, terez som zozul, co alabutka podstrojila. Ani belovica mi od hladu nechutila. :-)

Práve vďaka pôstu má moslim možnosť na vlastnej koži pocítiť hlad a smäd, ktorý sužuje množstvo ľudí na svete. Jedine takto môže sám skutočne chápať pocity chudobných a byť pripravený im pomôcť. Aj z tohto dôvodu je ramadán nazývaný i mesiacom výdrže a súcitu. Všetci veriaci moslimovia by sa v tejto dobe mali viac obracať k Alahovi, viac sa venovať recitácii a štúdiu Koránu. Kto z moslimov je toho schopný, mal by počas ramadánu prečítať celý Korán.
osky
12.03.11,18:32
pred casom som zohnala lacnejsiu hovädzinu,tak som si kupila cca 3,5 kg.
vcera vecer som to dala rozmrazit,ze dnes uvarim gulas.ale ked sa to nakrajalo,bolo toho napokon tak vela,ze som si pomyslela,ze nebudeme predsa jest cely tyzden len gulas.....

tak som uvarila pol napol,kotlikovy gulas a kaiser gulas.
nieco sme zjedli na obed,nieco sme si vzali do viedne a nieco som supla zmrazit.;)

vcera boli v plane vyprazane sampiony,ale napokon si muz rozkazal rybie file.
kedze huby boli uz obalene,vyprazime si ich zajtra k obedu.
v pondelok dojeme co zostane.:---
alabut
13.03.11,06:43
Stvrt kravy si mala kupit, ked bola lacna. Zadnu stvrtku. :-)
alabut
13.03.11,06:48
Dnes je pekne, idem na vander. V torbe flasa malinovice, jogurt, syr s olejom a okruch chleba. Alabutka uklohni hovadziu polievku s rezancami, dalsie neviem co ma v plane. Dobre padne navecer. :-)
verkaz
13.03.11,08:48
Dnes polievka kuracia s rezancami (to už je tradícia a ak nerobím hovädziu, tak kuraciu, ak urobím inú tak sa nedeľa neráta).
Mám naložené kuracie rezne v kyslej smotane s cesnakom, tak uch vypražím. K tomu urobím zemiakovú kašu a šalát z čínskej kapusty a póru. Upečené nemám nič, tak bude len čokoládový puding so šľahačkou.
jozka56
13.03.11,09:18
alabut aj počasie ti žičí na vander:)
duggle
13.03.11,10:34
hovädzia polievka, k tomu mrvenička, rezance, pečeňové halušky, kôprová omáčka s mäsom a knedľou, tvarohovo višňové štrúdle, príjemnú nedeľu ;)
pivko
13.03.11,12:19
Dnes som obed zmeskal , idem akurat na veceru
:http://thefoodaddicts.com/tom-yum-gai-thai-spicy-sour-chicken-soup/
;););)
buchač
13.03.11,12:25
Dnes som obed zmeskal , idem akurat na veceru
:http://thefoodaddicts.com/tom-yum-gai-thai-spicy-sour-chicken-soup/
;););)

...obed som nezmeškal ...idem si dať " desať " ...aby som večeru stihol ...;):rolleyes:
msa
13.03.11,12:36
rezancová polievka a po dlhej dobe, kurča s mrkvovou ryžou.
Žabinka
13.03.11,13:48
Včera aj dnes: polievka kyslá šošovicová (dnes konečne dojedená :D), vyprážaný rezník, zemiakový šalát.
alabut
13.03.11,18:44
Vandrovka ukocena, vepro knedlo zelo zjedene, idem pozriet spravy.
osky
13.03.11,19:24
alabutko,povedala som lacnejsiu,nie lacnu.sme v rakusku,tu sa da taaaazko zohnat daco ozaj lacne:D,ale stvrt kravy by som ani nevpratala do mrazaka.
mimotemypreboha,vsak sme len dvaja,aj tak uz sa zaokruhlujeme.......
moj muz ked bol slobodny bol taky stihly,no a uz sa mu crta take brusinko....mile,pokial je este malicke,ale ked naberie riadny kotlik,tak dakujem pekne....takze ziadnu kravu ani byka.vystacime si zatial sami....:---
alabut
13.03.11,19:42
Tam nikto doma nechova dobytok? Prv som bezne kupoval stvrt kravy alebo byka a pol svine, pripadne celu. Teraz poskromne. Ale obcas sa naskytne mlady bycek Ferko a bud polka alebo stvrtka sa sackuje do mrazaka. Ak ma byt tvoj muz dlho vykonny, dopraj mu hojnost maska hovadzieho. :-)
KATA50
13.03.11,20:36
Dnes bola slepačia s domácou cestovinou, bravčové so šampiňónmi a smotanou + nokerle.
Zajtra je koložvárska kapusta a zemiaková kaša.
evaj63
13.03.11,20:50
Kuracia polievka s kačacími drobkami, dusená kapusta, knedle, a k tomu pečená kačka, upiekla som s ňou aj kura na sposob kačky. Bude aj na zajtra.
buchač
13.03.11,20:54
Kuracia polievka s kačacími drobkami, dusená kapusta, knedle, a k tomu pečená kačka, upiekla som s ňou aj kura na sposob kačky. Bude aj na zajtra.

Stôl plný ...dvor prázdny ...;):---:D
durisovad
13.03.11,22:01
Dvor prazdny ale bruska plne...
erzet
14.03.11,06:48
11. týždeň
pivko
14.03.11,09:08
stravovat sa ako ty , tak sa radsej picnem.
Rusalka 24
14.03.11,09:22
fazuľová polievka a ryby pecene na ohni zo vcera
pivko
14.03.11,09:40
Ja dnes nieco Europske :
hmotnost v surovom stave 0,5 Kg;):eek:
http://www.oknation.net/blog/print.php?id=427131
;););)
Ak chce niekto prelozit recept tak no problem:D:D:D
rdb
14.03.11,10:02
Dnes grilovana zelenina (cukina, paprika) k tomu celozrnna ryza a fazulkovy salat.
babicka1
14.03.11,11:18
špagety s kuracím mäskom so syrovou omáčkou
erzet
14.03.11,11:20
Brokolicová polievka, pezinský rezeň, dusená ryža
erzet
14.03.11,11:23
pivko, škoda by Ťa bolomimotemy
srska
14.03.11,11:24
šampiňónový paprikáš + ryža (vysoký dátum):D
alabut
14.03.11,17:59
Ranajky - kava s alabutkou.

Obed - pivo s obchodnickou, dve borovicky.

Vecera - alabutka obaluje salamu. Ide prazit. :-)
osky
14.03.11,18:55
spagety so sampionovou omackou
/malu cibulku nakrajame nadrobno a oprazime, na rozpalenom oleji.pridame 2 velke struky cesnaku.nato hodime 500 gramov nakrajanych cerstvych sampionov a oprazime.ked huby splasnu,podlejeme trochou vody alebo bujonu a dusime do mäkka.posolime,posypeme troskou stiplavej papriky,stipkou rasce.oprazeny cesnak vyberieme a vyhodime.nakoniec pridame creme fraiche-citaj krem fres,ale ak nezozenieme,moze byt aj taka odstata stuhnuta slahackova smotana-36 percentna.povarime a nechame dobre zahustit.
evaj63
14.03.11,19:17
Dnes sa varila len večera, podl'a priania pána domáceho- špagety s opečenou slaninkou a vajíčkami.
erzet
15.03.11,06:43
pivko, prečo by si sa picol?mimotemy
dogicka
15.03.11,07:32
špagety s kuracím mäskom so syrovou omáčkou

Pridáš prosím recept?:)
rdb
15.03.11,12:03
Cervena sosovica s kopou cesnaku a s tymianom, pecene papriky s bazalkou a naturalna ryza.
mysimis
15.03.11,12:16
Bryndzové halušky so slaninkou, smotanou a strúhaným oštiepkom.
alabut
15.03.11,17:28
Ranajky - kava s alabutkou.

Obed - polovicka udenej makrely, rozok, tanier jogurtu, belovica, marhulovy liker.

Vecera - zemiaky, acidko.
erzet
15.03.11,20:28
Fazuľová polievka, 3 langoše
alabut
16.03.11,04:31
Ranajky - kava s alabutkou.

Obed - syr s olivovym olejom, chlieb, misa jogurtu, belovica, marhulovy liker.

Vecera - alabutkino tajomstvo. :-)
KATA50
16.03.11,08:33
Alabut a ty čo už nevaríš ??? :-((
jozka56
16.03.11,08:37
Erzet tak si ma namotal tými langošami, že som ich ešte včera v noci zarobila, cesto šupla do chladničky a dnes ich budem vyprážať k obedu.
Zdenka 0705
16.03.11,08:50
Dnes moje obľúbené celozrnné /môžu byť aj kukuričné/ cestoviny s cuketou a paradajkami. Toto som si varievala počas 90 DD, už dávnom nediétujem týmto spôsobom, ale tieto cestovinky si vždy rada spravím.
Polievka mliečna karfiólová s mrkvičkou, zahustená kuskusom.
Kuskusom zahusťujem aj vývary, je to rýchle a dobré.
KATA50
16.03.11,12:30
Polievka kyslá so sušenými kozárikami, údené tofu v zemiakovej placke.
evuš
16.03.11,12:43
Polievka kyslá so sušenými kozárikami, údené tofu v zemiakovej placke.

Prosím Vás, tofu aj ochucujete, alebo ho nechávate len tak..údené... ?
Vyzerá to fantasticky, dokonca i tá zemiaková placka vypadá akási fajnovejšia :)
KATA50
16.03.11,12:58
Tofu marinujem so sójovou omáčkou a korením4 farieb. Potom do plackového cesta a smažím po obidvoch stranách. Viac v mojom albume. V profile.
KATA50
16.03.11,12:59
akynka
16.03.11,13:06
Mňam, to tofíčko by som si dala... :-P
msa
16.03.11,13:52
včera vyprážaný karfiol so zemiakovou kašou a čalámadou a na dnes
hrnčisko držkového gulášu.
evuš
16.03.11,14:01
KATA50, ďakujem - určite vyskúšam !
duggle
16.03.11,14:03
brokolicová polievka, kuracie prsia so šunkou a syrom príloha cestovina
Zdenka 0705
16.03.11,14:19
KATA50, ďakujem - určite vyskúšam !
..aj ja :)
KATA50
16.03.11,14:40
Nie je za čo. Vďačne. Nech sa vám podarí .:):)
alabut
16.03.11,16:33
Dnes som dosadil kapustu, salat, cibulku, som utahany ako pes.

Vecera - jaternice od susedky, zemiaky, calamada, acidko, jogurt.
evaj63
16.03.11,20:14
Včera boli u nás jahodové knedlíčky s tvarohom,
dnes dusené hovädzie rezne s ryžou, l'adový šalát.
pivko
17.03.11,06:28
Konečne doma :mee: tak že dnes určite:
mňam
hnedoočka
17.03.11,06:34
vitaj! ;)
pivko
17.03.11,06:37
Díky , vlastne už by som mal mať obed za sebou nakoľko v hlave už mám 13:36, buntoším už od 3am.
verkaz
17.03.11,08:22
Dnes varím hubovú polievku s mrveničkou a rybky (file) na masle so zemiakovou kašou.
alabut
17.03.11,08:36
Ranajky - rozok s maslom, cierny caj.

Obed - voda pitna.

Vecera - palestinska jogurtova polievka, varene kuracie kridla, tarhona, horcicova omacka, opita huba, bylinkovy caj.
alabut
17.03.11,09:32
Potom, co radioaktivny mrak zamieril na Pacifik, nebolo by od veci dat si velkonocnu pacificku rybku. Dufam, ze hriby nebudu v lete svietit. A mozno telo ten nejaky radioaktivny prvok potrebuje.
buchač
17.03.11,09:59
Konečne doma :mee: tak že dnes určite:
mňam

...prídem ;)..." nahádž " viac halušiek , navar ich viac ...ale veľa nezjem , nemaj boja...:rolleyes:
drobeceva
17.03.11,10:02
...prídem ;)..." nahádž " viac halušiek , navar ich viac ...ale veľa nezjem , nemaj boja...:rolleyes:
mňáááám, pivko...ale si mi narobil chuť na tie haluštičky...to, čo ušetríš na Jurajovi, pridáš mne ;)
mysimis
17.03.11,10:04
Pangasius na masle, dusená zelenina, zeleninový šalát.
kozlíček
17.03.11,11:58
Konečne doma :mee: tak že dnes určite:
mňam
Už aby bol piatok,mám ich sľúbené a teším sa preveľmi!Ja by som ich mohol jesť asi každý deň.
alaya1
17.03.11,12:17
Dnes vlastna tvorba.
Polievka mliecna cesnacka s parkom a struhanym syrom.
Voda, ktora ostala po uvareni zemiakov, kocka bujona, 4str.pretlaceneho cesnaku, na kolieska 2 parky, uvarit a zahustit miekom s 1lyz.hl.muky.Pred podavanim dat do taniera nastruhany syr a zaliat polievkou.
Pecene zemiaky a kuracina.
Malicko povarene zemiaky/len kym zacne vriet voda/scedime, pomiesame s olejom, korenim, dala som pecene kura, mlet.cer.paprikou, razcou a solou, nasypeme do zapek.misky a upecieme v rure do grumkava.
Kuracina- kuracie platky necham postat v marinade/olej, korenie, sol, horcica, kecup a co najdem v chladnicke/, potom maso oprazim na rozpalenej panvici.
Priloha- domaca calamada.
Ja si recepty skor vymyslam podla ponuiky mojej chladnicky a potr.skrinky-)
evuš
17.03.11,13:03
[/B]
Dnes vlastna tvorba.
Polievka mliecna cesnacka s parkom a struhanym syrom.
Voda, ktora ostala po uvareni zemiakov, kocka bujona, 4str.pretlaceneho cesnaku, na kolieska 2 parky, uvarit a zahustit miekom s 1lyz.hl.muky.Pred podavanim dat do taniera nastruhany syr a zaliat polievkou.
Pecene zemiaky a kuracina.
Malicko povarene zemiaky/len kym zacne vriet voda/scedime, pomiesame s olejom, korenim, dala som pecene kura, mlet.cer.paprikou, razcou a solou, nasypeme do zapek.misky a upecieme v rure do grumkava.
Kuracina- kuracie platky necham postat v marinade/olej, korenie, sol, horcica, kecup a co najdem v chladnicke/, potom maso oprazim na rozpalenej panvici.
Priloha- domaca calamada.
Ja si recepty skor vymyslam podla ponuiky mojej chladnicky a potr.skrinky-)

mimotemy....tak u nás nebude na večeru dnes nič - chladnička prázdna, potravinová skrinka tiež... a moja peňaženka sa tiež tvári, že už dávno nejedla...:D :D :D
bettylou
17.03.11,13:14
cviklovo-brokolicová polievka, cestovina s bryndzou
Zdenka 0705
17.03.11,14:09
...tak tú farbu polievky by som chcela vidieť :)
taiko
17.03.11,14:43
A čo takto rybku? U nás tuniakové rizoto. Receptik tuto http://www.jedloakopriatel.sk/tuniakove-rizoto/
evaj63
17.03.11,19:38
plnená pečená roláda z mletého mäsa, zemiaky s opraženou cibulkou, uhorky.
evuš
18.03.11,10:14
...no tuším dorazila tá kríza včul i na Poradu... dnes nik nevarí, ani neobeduje ?!! :eek::cool:
msa
18.03.11,10:14
smotanový prívarok zo zelenej fazuľky a k tomu pečená klobása a párky.
verkaz
18.03.11,10:42
Ale varí, už to tu rozvoniava. Varím kapusnicu s klobásou. Takže dnes je kapusnicový deň.
calawen
18.03.11,10:55
U nás sa varí cez týždeň poobede na druhý deň... Manžel marod so synom doma, ja pracujem 4 hod denne, včera som pripravila špenátový prívarok, varené zemiaky, volské oko si musí urobiť sám a skúsila som urobiť aj tú špenátovú roládu od alabuta - tá sa upiekla sama v rúre do 11:15...
Zdenka 0705
18.03.11,11:42
Údené tofu v zemiakovej placke, podľa Kat/k/y50.
Doporučujem.
rdb
18.03.11,11:45
Dnes brokolica zapecena pod kukuricnym cestickom a ryza natural. Cesnak rulez.
evuš
18.03.11,11:46
Údené tofu v zemiakovej placke, podľa Kat/k/y50.
Doporučujem.

aj ja doporučujem.... včera som mala, bolo to výborné. Dala som si k tomu sterilizovanú cibuľku...mňam
erzet
18.03.11,14:01
Hrachová polievka, segedínsky guláš, kysnutá knedľa:)
erzet
18.03.11,14:02
12. týždeň
alabut
18.03.11,15:53
Ranajky - kava s alabutkou.

Obed - pivo, borovicka, belovica, citronovy liker atd, atd.

Vecera - voda pitna, voda studena, voda bublinkova atd, atd..
calawen
18.03.11,18:19
U nás sa varí cez týždeň poobede na druhý deň... Manžel marod so synom doma, ja pracujem 4 hod denne, včera som pripravila špenátový prívarok, varené zemiaky, volské oko si musí urobiť sám a skúsila som urobiť aj tú špenátovú roládu od alabuta - tá sa upiekla sama v rúre do 11:15...

Cesto som urobila sladké (podľa netu - som si neuvedomila aké to bude spolu), ale v celku sa dalo, aj keď som ho urobila asi príliš husté - neťahala som ho, ale vyvaľkala na maličkú štrúdličku, ktorú som si sama zjedla :rolleyes::eek:
evaj63
18.03.11,18:41
Na obed bol l'adový šalát s paradajkou, drezingom a kúskami camembertu, na večeru so šunkou.
jozka56
18.03.11,18:48
alabut, tuším si to s tou tekutou obednou stravou prehnal, a toľko vody....veď ti z nej bude zle:D:D:D
bettylou
18.03.11,20:15
Niečo na spôsob sviečkovej, ale s kyslým dom. mliekom miesto smotany so sójovými kockami.

mimotemy
Alabut to máš z tej diskusky o dobrodení alkoholu z témy Alkoholizmus a ako sa z toho dostať. Ale treba vychutnávať. sorry. :D:---:) ..Prejdze:;)
alabut
19.03.11,07:05
Ranajky - palestinska polievka, francuzske zemiaky s jogurtom, vedro vody, dzban caju, kava s albutkou. Clovek je hned akysi zdravsi a svet krajsi. :-)
verkaz
19.03.11,08:52
Zo včera mi ostala kapusnica a upražím na masle rybie filé so zemiakovou kašou.
truch
19.03.11,11:27
Dnes zeleninová polievka s mrveničkou, cíferske rezy,zemiakové pyré, broskyňový kompót:)
babka - ježibabka
19.03.11,13:59
Fazuľová polievka (pre chlapov na sladko - červená, pre mňa biela kyslá) s údeným rebrom, slivkové gule z rožkového cesta (zo slivkového kompótu). Zajtra bude polievka z kostí z karé a sviečková. (Vymetám mrazničku a špajzu.)
janaGT
19.03.11,14:38
Dnes zeleninová polievka s mrveničkou, cíferske rezy,zemiakové pyré, broskyňový kompót:)

u nás takmer to isté, zeleninová polievka, cíferský prekladaný kurací rezeň, ryža a broskyne :)
uct2007
19.03.11,15:03
U nás pórová polievka a pizza - jednu som robila šunkovú a druhú slaninovú
KATA50
19.03.11,19:26
Kotlíkový guľáš s chlebom. :rolleyes:Zajtra...manžel Jozef, syn Jožko - budú Vianoce.:):)
Dáša_
19.03.11,19:28
paradajková kapusta z čínskej kapusty a cigánska pečienka s chlebom
lavanda
19.03.11,21:06
Pórová polievka so zemiakmi, hráškom, mrkvou a ovsenými vločkami, cestovinový šalát s orestovanou zeleninou a opečenými kuracími prsíčkami.
evaj63
19.03.11,21:35
Bryndzové halušky.
pivko
20.03.11,05:30
Slovenská realita:mee: dnes:D
alabut
20.03.11,05:50
Polievka uz klokoce. Dnes klasika ... hovadzia polievka, kurkumove rezance, radioaktivny vyprazany vietnamsky zralok.
truch
20.03.11,07:54
Polievka zostala zo včera, akosi moc som jej navarila:D
Druhé, čína z bravčovej panenky,ryža/hranolky, ľadový šalát, alebo kompót
Danielle369
20.03.11,08:01
Polievka z holuba a milovaný rezeň s opekanými zemiačikmi a šopský šalát...ked sa najem nespravím už nič:(
verkaz
20.03.11,09:29
Klasická polievka hovädzia s domácimi rezancami. Bravčová panenka plnená sušenými slivkami k tomu hranolky a ryža, paradajkový šalát.
Ako zákusok roláda s plnkou zo smotanovej pomazánky.
calawen
20.03.11,12:27
Dnes som sa po dlhom čase odhodlala urobiť klasické bravčové vyprážané rezne, k tomu zemiakovú kašu a uhorku. Zeleninová polievka zahusťovaná jačmennými krúpkami, po obede bude asi bábovka...
bettylou
20.03.11,16:42
Suši
Gapo
20.03.11,17:00
Paradajková polievka s ovsenými vločkami, zapečená brokolica, varené zemiaky.
mysimis
20.03.11,18:28
Hovädzia polievka s domácou mrveničkou, panenka zapečená so šampionmi, šunkou a syrom, hranolky v rúre a domáca tatarka. Ako dezert boli malé croasanty.
evaj63
20.03.11,20:50
Slepačia polievka- bez nej by nebola nedel'a, rezne v chrumkavom obale, ryža, l'adový šalát s paradajkami, dezért- jahodové tiramisu.
alabut
21.03.11,07:18
Ranajky - kava s alabutkou.

Obed - pivo s obchodnickou.

Vecera - pozostatky z nedelnych orgii. :-)
erzet
21.03.11,07:26
Dnes som sa po dlhom čase odhodlala urobiť klasické bravčové vyprážané rezne, k tomu zemiakovú kašu a uhorku. Zeleninová polievka zahusťovaná jačmennými krúpkami, po obede bude asi bábovka...
a ako to skončilo?
calawen
21.03.11,07:31
a ako to skončilo?

v celku ušlo... len rezne som musela ešte zo 20 minút dopekať v rúre, lebo celkovo 16 minút im bolo málo, keďže boli trošku hrubšie (ale naklepané)...
akynka
21.03.11,09:45
ach, dnes na obed zdravá strava :-(

zeleninka (karfiol, mrkva, brokolica) na pare a prehodená plátkom syra...

aj vifonku som si zabudla, tak dnes len "príloha" :-D
rdb
21.03.11,09:49
Dnes naturalna ryza k nej poduseny medvedi cesnak s cicerom tymianom a cesnakom. Na veceru placky s ryze a fazule a velky zeleninovy salat.

mimotemyNerozumiem tomu, pred troma tyzdnami sa pisalo o tom, ze je post a ako citam vcera same rezne?
evuš
21.03.11,10:49
mimotemyNerozumiem tomu, pred troma tyzdnami sa pisalo o tom, ze je post a ako citam vcera same rezne?[/QUOTE]

mimotemyrdb, prísny pôst /bez mäsa, max. 3 x jedlo za deň - z toho 1 x dosýta a 2x len-tak/ sa musí držať na Popolcovú stredu a Veľký piatok.....
Pôstiť sa neznamená, iba nejesť mäso, ale napr. nepozerať telku, nesedieť hodiny pred PC, urobiť dobré skutky, nefajčiť, nepiť alkohol, oželieť sladkosti a pod... očistiť nielen telo, ale najmä dušu !

ha, i my sme mali včera bravčovú panenku v anglickej slaninke, opekané zemiačky a dubáčikovú omáčku.... dnes len zeleninový šalát....:D
erzet
21.03.11,10:57
Údená polievka, údené mäso, hrachová kaša, chlieb
rdb
21.03.11,11:36
Kazdopadne teda telo podla toho co citam neociti nikto :) Tak vsetkym zelam nech to vyjde s dusami. :)
alabut
21.03.11,14:35
Kaslat na post, ved to nema zmysel. Kto nepracuje, nech neje. :-)
pavol54
21.03.11,17:02
mimotemyNerozumiem tomu, pred troma tyzdnami sa pisalo o tom, ze je post a ako citam vcera same rezne?

mimotemyrdb, prísny pôst /bez mäsa, max. 3 x jedlo za deň - z toho 1 x dosýta a 2x len-tak/ sa musí držať na Popolcovú stredu a Veľký piatok.....
Pôstiť sa neznamená, iba nejesť mäso, ale napr. nepozerať telku, nesedieť hodiny pred PC, urobiť dobré skutky, nefajčiť, nepiť alkohol, oželieť sladkosti a pod... očistiť nielen telo, ale najmä dušu !

ha, i my sme mali včera bravčovú panenku v anglickej slaninke, opekané zemiačky a dubáčikovú omáčku.... dnes len zeleninový šalát....:D[/QUOTE]
Skrátka : nepiť, nejesť, nefajčiť, nemilovať, netančiť, nezamestnať sa, už vôbec nepracovať.
Dáša_
21.03.11,17:11
Dnes naturalna ryza k nej poduseny medvedi cesnak s cicerom tymianom a cesnakom. Na veceru placky s ryze a fazule a velky zeleninovy salat.

mimotemyNerozumiem tomu, pred troma tyzdnami sa pisalo o tom, ze je post a ako citam vcera same rezne?


čítala som včera o tvojej ryžovej diete - teda priznám sa, také by som asi nevydržala. Aj keď ma to celkom láka. Ale už len predstava neslanej ryže...

U nás pôst znamená, že žiadne sladkosti (teda, žiadne z obchodu) a žiadna káva. Okrem iného

A ešte ma celkom zaujalo, to čo si písal o tom, že jeme len to čo, vieme, čo je... To je velmi zaujímavá téma, to by stálo za diskusiu
bettylou
21.03.11,18:25
neslana ryža je supeer, inú ani nerobím
alabut
22.03.11,06:14
Hmm, dnes sa postit je eknomicky nevyhodne. Pravdepodobne preto ludia preferuju vydatnu stravu ... aj v podobe reznov.
hnedoočka
22.03.11,06:47
Kaslat na post, ved to nema zmysel. Kto nepracuje, nech neje. :-)

pôst v jedení môžeš kľudne nahradiť tzv.sociálnym pôstom.To znamená ,že v tomto období budeš robiť vo väčšej miere dobré skutky iným ľuďom...a myslím, že toto u teba nebude problém,vzhľadom na dobré susedské vzťahy,pomoc poraďákom v núdzi a podobne........:)
alabut
22.03.11,06:55
Nad tym sa zamyslal uz Tolstoj. I vyplynulo mu, ze almuzna dana jednemu chudakovi, je vzata inemu. Susedske vztahy s normalnymi ludmi mam asi dobre. So silovymi reprezentantmi najma z vyhodu, velmi zle. :-)
hnedoočka
22.03.11,07:06
citujem:Nad tym sa zamyslal uz Tolstoj. I vyplynulo mu, ze almuzna dana jednemu chudakovi je vzata inemu.

toto je už filozofická úvaha...to by znamenalo tiež, že keďže nemôžeš zachrániť národ, necháš "skapať" i jedinca?:confused:
alabut
22.03.11,07:24
Chybne uvazujes, jedinec dokaze nechat skapat narod. Ak ho chces zachranit, musis nechat skapat jedinca. .-)
hnedoočka
22.03.11,07:33
ty sa tým riadiš? vyberáš si extrémne situácie namiesto bežného reálu...ale končím s úvahami,lebo sme už dlhšie mimo tému....

dnes na obed kotlíkový guľáš a namiesto pôstu sa budem snažiť pomáhať blížnym...pomôžem im a zároveň i sebe....;):)
alabut
22.03.11,07:38
To sa Kristovi nebude pacit. Pomahat bliznym dokaze kazdy blbec, pomahat nepriatelovi dokaze iba ten, co veri v Krista ... tak nejako to povedal. :-)

Ja dnes - kava s alabutkou, pivo s obchodnickou, vecer kapustnica.
Zdenka 0705
22.03.11,07:40
Dnes kapustové strapačky, k zapitou cmar.
pavol54
22.03.11,08:05
pôst v jedení môžeš kľudne nahradiť tzv.sociálnym pôstom.To znamená ,že v tomto období budeš robiť vo väčšej miere dobré skutky iným ľuďom...a myslím, že toto u teba nebude problém,vzhľadom na dobré susedské vzťahy,pomoc poraďákom v núdzi a podobne........:)
Mohol by začať tým že by stlačil tlačítko "súhlasím" lenže to ako pozerám nehrozí takže žiadny dobrý skutok ktorý by potešil.
rdb
22.03.11,12:16
Dnes sa bude experimentovat - Ryzovo kukuricny kolac plneny brokolicou a porom a zeleninovy vyvar.
KATA50
22.03.11,12:39
Kokošky ( ňoky) s makom, poliate maslom.
janaGT
22.03.11,13:03
šošovicová polievka so zeleninou, slíže - s grankom, orechami ... kto aké bude chcieť :)
evuš
22.03.11,13:07
Obed - "kúpená" bageta ....
Večera - mexické kukuričné tortilly plnené mletým mäskom, s dipom a zeleninkou - všetko, vrátane tortíll doma urobené :)
rdb
22.03.11,13:17
Aspon daj s cim bola ta bageta :)
Domace tortily, to je super napad!
bettylou
22.03.11,14:28
volské oko, špekačky, šošovicový prívarok
alabut
22.03.11,16:27
Dnes slovenska strava, kapustnica uz klokoce, alabutka si este zmyslela navecer segedin. :-)
evaj63
22.03.11,18:53
Opekané špagety s kuracím mäsom a zeleninou na čínsky sposob.
alabut
22.03.11,19:04
Spagety domace?
verkaz
22.03.11,19:28
Na zajtra chystám zemiakovú kyslú polievku, francúzske zemiaky a kyslú uhorku.
pivko
23.03.11,05:10
Na zajtra chystám zemiakovú kyslú polievku, francúzske zemiaky a kyslú uhorku.
Polievka iná ,ale druhé jedlo to isté;)
KATA50
23.03.11,08:17
Fazuľová s klobásou, a zapekaný karfiol podľa Varechy.sk :

http://varecha.pravda.sk/recepty/zapekany-karfiol/14777-recept.html
gardenia
23.03.11,08:47
Ja dnes robím špenátovú polievku a po prvýkrát ideme ochutnať tilapiu s pečenými zemiakmi a zeleninovým šalátom.
alabut
23.03.11,08:59
Dnes post ... dopijem flasu cerveneho, bylinkovy caj.