Deganova
27.08.09,07:15
Dnes urobím zeleninovú polievku a k tomu cuketové halušky a paradakovou omáčkou. Ponúkam aj recept:
cca 300 g cukety a také isté množstvo zemiakov nakrájať na drobné kocky a v slanej vode uvariť do mäkka, scediť, nechať trocha vychladnúť, pridať hladkú múku, vypracovať cesto. Cez halušnicu do variacej vody pretačiť halušky. Na oleji speniť cibuľku, cesnak, pridať nakrájané paradajky, kocky nakrájanej cukety a podusiť do mäkka, ochutiť soľou, korením a bazalkou.Hotové jedlo posypať strúhaným syrom.
Dáša_
27.08.09,05:34
Ja dnes urobím na obed cuketové placky. Len sa mi nikde nepodarilo nájsť recept na tie placky s ovsenými vločkami, tak asi budem musieť improvizovať.
Zdenka 0705
27.08.09,06:00
Skús tieto: cuketu cca 250 g nastrúhať na jemno, posoliť, pridať vajíčko, asi 3 PL ovsenných vločiek, jednu strednú mrkvu nastrúhanú na jemno, cca 10 dkg syra nastrúhaného a premiešaj.
Pridať cesnak /podľa chuti/ a ak je to riedke, ešte strúhanku, opatrne. Môžme ešte dosoliť, cibuľu nie.
Tvoríme guľky, sú také mäkšie, opatrne obalíme v strúhanke, tesne pred vyprážaním guľku sploštíme v dlani , ale nie moc natenko. Vysmažiť.
Dobrú chuť - idem aj ja dnes robiť.
Nachtigal
27.08.09,06:15
Ja dnes urobím na obed cuketové placky. Len sa mi nikde nepodarilo nájsť recept na tie placky s ovsenými vločkami, tak asi budem musieť improvizovať.
ja som tiež improvizovala a tých vločiek som tam dala hodne a výsledok bol: fantastické chrumkavé cukinové placky!!!!!
Kazu
27.08.09,06:29
Kapustové fliačky na sladko
Tweety
27.08.09,06:53
Kapustové fliačky na sladko
2x:--- Jedny by si mohla posúnúť:---
MarcelkaT
27.08.09,07:32
Dobrý recept na plnenú kapustu prosím. Ďakujem.
Kazu
27.08.09,08:03
2x:--- Jedny by si mohla posúnúť:---

:D Musela by som mať riadne dlhúúúú ruku :D
Nachtigal
27.08.09,10:14
neviem už od koho bol tento recept ale už sa u nás udomácnil, je super, môžeš to jesť samé alebo aj ako prílohu k mäsisku : robím tie zemiaky so zeleninou - prevláda tam cukina - pečené v rúre, delím ich na polovicu, chlapovi tam primiešam nakrájanú klobásu!!!!! ja len také diétne:D a ešte rozmýšľam vylepšiť to potom nejakým ľahkým dresingom....
bezradná
27.08.09,10:20
Dobrý recept na plnenú kapustu prosím. Ďakujem.

skús tu nájsť niečo ;)

http://www.porada.sk/t75252-plneny-kapustny-list.html
bezradná
27.08.09,10:21
Kapustové fliačky na sladko


Zajtra budú u nás - ale ja len na slano s mletým čiernym korením. Mňam:D
sysula
27.08.09,10:28
Mletá fašírka so syrom, zemiaková kaša :)
m.hladka
27.08.09,10:32
Buchty na pare so slivkovým lekvárom a čokoládou.
(Hotové) - 10 min. obed. Tiež mňam.
MarcelkaT
27.08.09,10:34
Ďakujem za recepty, stiahla som si ich a vyskúšam. Varim sem-tam plnenú kapustu, ale chcela som niečo ešte lepšie. Každý recept má niečo do seba. Ja by som v plnenej kapuste pomaly aj spala.
Mária.K.
27.08.09,10:41
Skús tieto: cuketu cca 250 g nastrúhať na jemno, posoliť, pridať vajíčko, asi 3 PL ovsenných vločiek, jednu strednú mrkvu nastrúhanú na jemno, cca 10 dkg syra nastrúhaného a premiešaj.
Pridať cesnak /podľa chuti/ a ak je to riedke, ešte strúhanku, opatrne. Môžme ešte dosoliť, cibuľu nie.
Tvoríme guľky, sú také mäkšie, opatrne obalíme v strúhanke, tesne pred vyprážaním guľku sploštíme v dlani , ale nie moc natenko. Vysmažiť.
Dobrú chuť - idem aj ja dnes robiť.
Zdenka, tie ovsené vločky pred pridaním do cukety aj nejako sparíš? Alebo ich pridávaš také, ako sa kúpia v obchode? Nemám s tým skúsenosti a chcela by som tento recept vyskúšať.
Gabca
27.08.09,10:56
Ja som mala dnes na obed dva rozky, suchu salamu a syr. Ja teda neviem, ale ja s ktomu vareniu v robote vobec neviem dostat :D
rozum
27.08.09,11:09
Ako robíte šuľkance alebo gombovce,teda zemiakové plnené knedlíčky?
bz5
27.08.09,11:16
Zdenka, tie ovsené vločky pred pridaním do cukety aj nejako sparíš? Alebo ich pridávaš také, ako sa kúpia v obchode? Nemám s tým skúsenosti a chcela by som tento recept vyskúšať.

Vločky netreba nijako upravovať :). Také "surové" len pridať.
K tomu receptu od Zdenky. Robievam podobné placky, len cuketu po tom ako nastrúham a osolim, necham chvílku odstať lebo cuketa po osolení pustí veľa štavy. Preto cukety potom vyžmýkam, inak by to bolo strašne riedke a muselo by sa tam pridavať veľa strúhanky alebo múky... resp. by sa placky rozpadávali. Ja to vyžmýkam a potom uz ani múku a ani strúhanku nepridávam... uplne stacia tie vločky.
Zdenka 0705
27.08.09,11:19
Zdenka, tie ovsené vločky pred pridaním do cukety aj nejako sparíš? Alebo ich pridávaš také, ako sa kúpia v obchode? Nemám s tým skúsenosti a chcela by som tento recept vyskúšať.
Nie, nesparím, mám tie menšie, kupované v Lidli. Oni sa tam rozmočia a nie je ich vôbec cítiť.
Mária.K.
27.08.09,11:33
Nie, nesparím, mám tie menšie, kupované v Lidli. Oni sa tam rozmočia a nie je ich vôbec cítiť.
Ďakujem.
Mária.K.
27.08.09,11:34
Vločky netreba nijako upravovať :). Také "surové" len pridať.
K tomu receptu od Zdenky. Robievam podobné placky, len cuketu po tom ako nastrúham a osolim, necham chvílku odstať lebo cuketa po osolení pustí veľa štavy. Preto cukety potom vyžmýkam, inak by to bolo strašne riedke a muselo by sa tam pridavať veľa strúhanky alebo múky... resp. by sa placky rozpadávali. Ja to vyžmýkam a potom uz ani múku a ani strúhanku nepridávam... uplne stacia tie vločky.
Ďakujem.
Kazu
27.08.09,11:51
K večeri budú slivkové gule s makom. Myslela som, že ich budem robiť až na zajtra ale smola, kapustové fliačky sme úspešne zlikvidovali, bolo nás viac ako som rátala :---
Mária.K.
27.08.09,12:19
K večeri budú slivkové gule s makom. Myslela som, že ich budem robiť až na zajtra ale smola, kapustové fliačky sme úspešne zlikvidovali, bolo nás viac ako som rátala :---
Ja som ich varila včera. Boli výborné. Mňam.:)
liba2
27.08.09,13:37
K večeri budú slivkové gule s makom. Myslela som, že ich budem robiť až na zajtra ale smola, kapustové fliačky sme úspešne zlikvidovali, bolo nás viac ako som rátala :---.... takúto večeru by som nikdy neodmietla.... :D :D :D
m.hladka
28.08.09,09:53
Kuracie pečienky na cibuľke a paprike.
Nie veľmi mňam, ale aj také treba papať.
drobeceva
28.08.09,09:56
Kuracie pečienky na cibuľke a paprike.
Nie veľmi mňam, ale aj také treba papať.
mňamky, to mám rada.
U mňa plnené vajíčka /zvýšujem si trošku cholesterol, ale raz za čas hádam neuškodí/
m.hladka
28.08.09,09:58
plnené vajička? a čím?
adi11
28.08.09,10:03
Vajíčko si dávam sem tam do opečenej paradajky s cesnakom...mňam...a mám rýchlu večeru alebo obed.
adi11
28.08.09,10:04
Dnes nevarím, bude zo včerajška knedla, kôprová omáčka a mäsko na šťave.
drobeceva
28.08.09,10:06
plnené vajička? a čím?
Marti, uvarím natvrdo vajíčka. Keď vychladnú - rozrežem, vyberiem žĺtka, s vidličkou ich roztlačím, pridám celé vajíčko, ochutím, trošku oleja, trošku strúhanky - všetko vymiešam a plním bielky. Opečiem na panvici, podávam so zemiakami a ľubovoľný šalát.
Bionda
28.08.09,10:10
.... takúto večeru by som nikdy neodmietla.... :D :D :D

:D:D:D no po tom maku :D to sa dobre spí :D:D:D

Ja som dnes v rúre zapiekla lososa s maslom a bylinkami :D varené zemiaky a paradajkový šalátik s cibuľkou :D
m.hladka
28.08.09,11:10
Marti, uvarím natvrdo vajíčka. Keď vychladnú - rozrežem, vyberiem žĺtka, s vidličkou ich roztlačím, pridám celé vajíčko, ochutím, trošku oleja, trošku strúhanky - všetko vymiešam a plním bielky. Opečiem na panvici, podávam so zemiakami a ľubovoľný šalát.

Hmm, tak to dakedy vyskúšam.
Nachtigal
28.08.09,12:30
Vajíčko si dávam sem tam do opečenej paradajky s cesnakom...mňam...a mám rýchlu večeru alebo obed.
toto idem hneď vyskúšať, mám fantastické domáce rajčinky!!!!
MarcelkaT
28.08.09,12:39
U nás zajtra varí manžel. Naložil do nejakého maglajzu/nálevu/ pangasiusa.Čo s ním urobí neviem,ale asi na pare. Ja urobím len zemiaky a nejaký šalát.
janaGT
28.08.09,16:32
ja som dnes piekla buchty - marhuľový lekvár, slivkový lekvár a ešte aj tvarohové. A zeleninovú polievku.
adi11
28.08.09,16:38
toto idem hneď vyskúšať, mám fantastické domáce rajčinky!!!!
Dúfam,že si rajčinky nakrájala a tak opiekla...potom roztlačený cesnak..a nakoniec vajíčko. Prvýkrát som do toho dala aj uvarenú cestovinu - ešte lepšie ako len s chlebíkom.
Nachtigal
28.08.09,17:51
tak a je na svete prvé nedorozumenie, ja som si myslela, že to je recept vydlabaná rajčina a do nej vklepnuté surové vajíčko a zapečené. Lebo ten recept tu už bol a vždy som sa chystala, že to urobím!!!! no aj som urobila!!!! ale tá rajčina mi bola akosi kyslá a moc som ju vydlabala a to sprosté vajco mi ešte z nej aj vytieklo:D takže prosím znova o recept, pjosím, pjosím pekne:D
Silvernola
28.08.09,18:48
V stredu som si naložila narýchlo kvasenú kapustu a zajtra bude segedín
Nachtigal
28.08.09,19:06
V stredu som si naložila narýchlo kvasenú kapustu a zajtra bude segedín
to ja aká narýchlo kvasená kapusta? ja poznám len kvasenú kapustu narýchlo kúpenú v markete.....
Darina1234
28.08.09,19:12
Ja robim zajtra pre chlapov, živansku v alobale ,doma v rure, ale na odlahčnie ich oklamem a použijem morčacie mäso.
Silvernola
28.08.09,19:36
to ja aká narýchlo kvasená kapusta? ja poznám len kvasenú kapustu narýchlo kúpenú v markete.....
Hlávkovú kapustu nakrájam, premiešam s rascou a osolím. Na dno veľkého hrnca dám krajec chleba, na vrch tak isto a zalejem teplou (nie horúcou) vodou. Nechám na teplom mieste – najčastejšie na sporáku prikryté stáť 3 – 4 dni. Kedysi som to robila v kameninovom hrnci – žiaľ, už ho nemám – a chlieb som vyberala. Dnes varím kapustu aj s ním – pekne zahusťuje. Jednoducho zapnem plyn, pridám mäsko,...
Dáša_
29.08.09,13:05
Ja som sa dnes vybrala na vylet, chlapi si urobili palacinky a nechali aj mne :))) Ale cesto som im namiesala este rano - aby som mala pocit, že ma trochu potrebujú...
ela77
29.08.09,17:41
toto síce patrí do -plnená paprika-, ale ako typ na obed možno poslúži preto ho dám ak sa nenahneváte aj do tejto témy:Skúsim pridať aj svoj návod. Bravčové pliecko zomeliem a podusím ho spolu s ryžou na cibuľke, získa to tak lepšiu chuť. Potom pridám pretlačený cesnak premiešam a plním papriky. Vajíčko do tejto zmesy nedávam. Na dno pekáča poukladám nakrájané paradajky a poukladám na ne naplnenú papriku, na ňu poukladám malé paradajky cherry, podlejem vodou a dusím v rúre. Paradajkovú omáčku robím osve a najlepšie z vlastnej paradajkovej zaváranej šťavy, má to lepšiu chuť ako pretlak z obchodu. Omáčku však robím tak, že miesto zaliatia vodou ju zahusťujem bešamelom urobeným z mlieka, alebo smotany na varenie podľa toho čo mám po ruke. Omáčka má potom jemnejšiu chuť. Zjedia ju u mňa i tí čo vraj nelúbia paradajkovú omáčku.
skúsim foto.42794
m.hladka
29.08.09,18:13
Koch - trelivo - baba
- je to jedno jedlo, ktoré sa na rôznych miestach liptova volá rôzne
- je to ako zemiakova placka pečená v rúre ako koláč
Kazu
29.08.09,18:18
Pečený domáci králik s plnkou a "broky" /keby som si vedela spomenúť ako sa to napíše spisovne:---/. A palacinky.
alla66
29.08.09,18:41
Pečený domáci králik s plnkou a "broky" /keby som si vedela spomenúť ako sa to napíše spisovne:---/. A palacinky.
u nás sú broky = tarhoňa:)
DARJA22
29.08.09,19:33
Hlávkovú kapustu nakrájam, premiešam s rascou a osolím. Na dno veľkého hrnca dám krajec chleba, na vrch tak isto a zalejem teplou (nie horúcou) vodou. Nechám na teplom mieste – najčastejšie na sporáku prikryté stáť 3 – 4 dni. Kedysi som to robila v kameninovom hrnci – žiaľ, už ho nemám – a chlieb som vyberala. Dnes varím kapustu aj s ním – pekne zahusťuje. Jednoducho zapnem plyn, pridám mäsko,...


Tak toto musím urobiť aj ja, u nás kvasená kapusta by mohla byť denne, aj ako len príloha.
Nachtigal
30.08.09,05:14
Kuracie pečienky na cibuľke a paprike.
Nie veľmi mňam, ale aj také treba papať.
včera som robila kuracie pečienky na smotane - ako paprikáš s cestovinou kolienkami, syn si celkom pochvaľoval, vraj super nápad!!!
Nachtigal
30.08.09,14:10
dnes bola holúbäcia polievočka - manželova obľúbená, pečené kura, ryža a zeleninový šalát, robil manžel!!! Pýtala som sa čo tam dal: čínska kapusta, nahrubo rozmixovaná mrkva, cesnak, cibuľa, paprika, rajčina, červená repa a dochutil to bylinkami - šalvia, medovka a mäta...no skrátka celkom zdravý mišung...a chutilo to výborne!!!! no a zarobila som si cesto na langoše s tou kyslou smotanou a hneď som vyskúšala také 4 malé langošíky plnené salámom a klobásou ......super ..... zajtra robím rôzne druhy langošíkov a ja langoše originál s cesnakom!!!!!
frederyka
30.08.09,14:49
Naložené mäsko v paci so zemiakovým pyré, šalátik
Dáša_
30.08.09,15:23
Hlávkovú kapustu nakrájam, premiešam s rascou a osolím. Na dno veľkého hrnca dám krajec chleba, na vrch tak isto a zalejem teplou (nie horúcou) vodou. Nechám na teplom mieste – najčastejšie na sporáku prikryté stáť 3 – 4 dni. Kedysi som to robila v kameninovom hrnci – žiaľ, už ho nemám – a chlieb som vyberala. Dnes varím kapustu aj s ním – pekne zahusťuje. Jednoducho zapnem plyn, pridám mäsko,...


narazila som na niečo podobné http://www.cuketka.cz/?p=1481
olybaba
30.08.09,16:20
u nas bola na olovrant ku kave miesto zakusku - tvarohova zemlovky

http://img.mimibazar.sk/2/10/070524/14/j1475.jpg
Nachtigal
30.08.09,16:39
ku káve bola bábovka :D
Jara
31.08.09,08:28
Polievka kuracia od nedele a halušky so sladkou kapustou. Ku káve som včera robila pudingovú tortu s piškótkami, banánom a šľahačkou a keďže ja som diabetes drahý bude mať na 3 dni :D
olybaba
31.08.09,10:16
mam dovolenku, konecne sme cela rodina doma, mozme mat spolocny obed :
- zeleninova polievka s drozdovymi haluskami
- pecena kacka + pecene morcacie stehno
- zemlove knedle
- dusena cervena kapusta
mnam, mnam
Nachtigal
31.08.09,10:51
mam dovolenku, konecne sme cela rodina doma, mozme mat spolocny obed :
- zeleninova polievka s drozdovymi haluskami
- pecena kacka + pecene morcacie stehno
- zemlove knedle
- dusena cervena kapusta
mnam, mnam
super!!!! užite si spoločný obed a prajem vám aj pekný zbytok dňa, nech sa vám vydarí!!!!! Milujem keď je rodina spolu!:---:o:D
L.u.c.i.a.
31.08.09,11:00
Bryndzové halušky a z vývaru po haluškách (nevadí, keď tam ostane plávať aj zopár halušiek) cesnakovú polievku so zemiakmi a ml.červ.paprikou ;)
klarissa
01.09.09,06:53
Ja mám dnes strááášnu chuť na fazuľovú polievka s domácimi rezancami.
Zita5
01.09.09,06:55
syrovo šunkový špíz v cestíčku , zemiaky, tatarská omáčka ,kapustová polievka
bv_alexandra
01.09.09,07:32
Ja som včera robila na dnes
kuracie stehná na paprike a ryžu a ešte som urobila
tekvicovo - zemiakové placky. ;):)
Nachtigal
01.09.09,11:29
babenky ja som si v nedeľu zarobila cesto na langoše s tou smotankou, uznávam, je super!!!!!!! Ďakujem vám za inšpiráciu!!! V nedeľu som na skúšku urobila také malé plnené langoše so salámom, len 4 ks - chutili, v pondelok som urobila zase také ozaj malé plnené salámom s kečupom a druhé klobásou. . Salámové chutili lepšie. Dnes plnené šunkou a plátkom syra. Nemáme to ako hlavné jedlo ale ako chuťovku poobede. Takto chcem skúšať rôzne plnky - zeleninová, mleté mäso...... Panvicu mám v pohotovosti schovanú v rúre. Na víkend čakám návštevu a myslím si, že také malé langošíky plnené rôznymi plnkami budú vhodným doplnkom ... sú jedlé teplé i studené !!!!!!:)
Dav
01.09.09,12:06
Dnes na obed nič výnimočné - rezne z morčacích pŕs a zemiakový šalát.
Na večeru budú guľky z mletého morčacieho mäsa v paradajkovej omáčke so špagetami.
Mleté morčacie prsia, surová ryža, vajce, soľ, korenie, vegeta, mokrými rukami sformovať guľky, opražiť prudko na troche oleja, zaliať vodou, pridať paradajkový pretlak, bobkový list a uvariť guľky aj omáčku, naliať na špagety.
Nachtigal
02.09.09,08:11
Dnes na obed nič výnimočné - rezne z morčacích pŕs a zemiakový šalát.
Na večeru budú guľky z mletého morčacieho mäsa v paradajkovej omáčke so špagetami.
Mleté morčacie prsia, surová ryža, vajce, soľ, korenie, vegeta, mokrými rukami sformovať guľky, opražiť prudko na troche oleja, zaliať vodou, pridať paradajkový pretlak, bobkový list a uvariť guľky aj omáčku, naliať na špagety.
zaujala ma tu tá surová ryža, nerozvarí sa? nezostane mazľavá? ako dlho to varíš? dík
Elena Navrátilová
02.09.09,08:16
Dnes na obed nič výnimočné - rezne z morčacích pŕs a zemiakový šalát.
Na večeru budú guľky z mletého morčacieho mäsa v paradajkovej omáčke so špagetami.
Mleté morčacie prsia, surová ryža, vajce, soľ, korenie, vegeta, mokrými rukami sformovať guľky, opražiť prudko na troche oleja, zaliať vodou, pridať paradajkový pretlak, bobkový list a uvariť guľky aj omáčku, naliať na špagety.

Oli, prosím Ťa čo považuješ za výnimočný obed? :D;)
MarcelkaT
02.09.09,13:52
My sme mali kuraciu polievku, grilované kuracie krídielka, cripsované zemiaky a uhorkový šalát.
buchač
02.09.09,14:08
Oli, prosím Ťa čo považuješ za výnimočný obed? :D;)

Chlieb s masťou a cibuľou , pekne posolený....:---
Dáša_
02.09.09,14:23
Ja mám dnes iný zážitok s obedom - dnes náš syn (9 rokov) prvý krát jedol klobásu.
Teda, bol u nas jeho spolužiak, na obed sme mali tekvicu a išla som im k nej urobiť volské oko. Ale spolužiak si vybral klobasu. A zrazu náš syn povedal: A ako to chutí, skúsim aj ja. Skoro sme s manželom odpadli. Nič také ako klobása, párky, salamy ešte nemal v ústach, dokonca ked chodili s triedou na grilovačku, tak jedaval iba suchý chlieb.

Raz sa možno dožijem aj toho, že zje normálny natretý chlieb s maslom prípadne šunkou. Takto iba musím vymýšľať, čo iné mu dať napríklad na výlet do batohu.
Dav
02.09.09,17:31
zaujala ma tu tá surová ryža, nerozvarí sa? nezostane mazľavá? ako dlho to varíš? dík
Ryžu dôkladne umyjem. Nerozvarí sa. Pôvodne je to recept z medzinárodnej kuchyne, kde išlo hovädzie a bravčové mäso v pomere 1:1. Napadlo mi, že to nemusí byť zlé ani s morčacím mäsom. Veľmi podobne robievam aj plnku do plnenej papriky. Kým sa uvarí mäso, uvarí sa aj ryža, preto som prestala dávať varenú ryžu. Guľky prudko opražím, a potom varím asi 20 minút na malom plyne. Potom vyberiem jednu guľku a skontrolujem, či je uvarená. Ak nie, tak pokračujem a kontrolujem po 5 min. Guľky nerobím veľké, priemer cca 5 cm.
Dav
02.09.09,17:35
Oli, prosím Ťa čo považuješ za výnimočný obed? :D;)
Elenka, to, s čím je viac práce ako s rezňami. Napríklad plnené rezne, závitky, španielske vtáčiky, Esterházy rezne, a to, k čomu treba oveľa viac príloh ako zemiakový šalát.:D
Elena Navrátilová
02.09.09,17:44
Elenka, to, s čím je viac práce ako s rezňami. Napríklad plnené rezne, závitky, španielske vtáčiky, Esterházy rezne, a to, k čomu treba oveľa viac príloh ako zemiakový šalát.:D

No vidíš každý to vidí po svojom. Ja výnimočným označím vtedy ak obedujem s niekym výnimočným a nie čo servírujem. Samozrejme je to na každom ... ale nemyslím že napr. to čo si varila v nedeľu nie je výnimočné ale podľa môjho skromného názoru... dosť náročné na prípravu a čas. Ale to nie je podstatné... v Tvojej spoločnosti sú pre mňa výnimočné napr. aj zemiakové placky alebo bryndzové halušky, rezeň ... jednoducho hocičo či už to je náročnejšie na prípravu, suroviny... ;)
P.S. Ale výnimočný obed mi príde aj keď príde dcéra na obed. ;)
Dav
02.09.09,17:51
No vidíš každý to vidí po svojom. Ja výnimočným označím vtedy ak obedujem s niekym výnimočným a nie čo servírujem. Samozrejme je to na každom ... ale nemyslím že napr. to čo si varila v nedeľu nie je výnimočné ale podľa môjho skromného názoru... dosť náročné na prípravu a čas. Ale to nie je podstatné... v Tvojej spoločnosti sú pre mňa výnimočné napr. aj zemiakové placky alebo bryndzové halušky, rezeň ... jednoducho hocičo či už to je náročnejšie na prípravu, suroviny... ;)
P.S. Ale výnimočný obed mi príde aj keď príde dcéra na obed. ;)
Elenka, ty mi vidíš až do žalúdka :D, zemiakové placky mám veľmi rada, a v Tvojej spoločnosti- tak to by som si vychutnala spoločnosť, aj placky, a bola by sýta duša aj telo:)
Nachtigal
03.09.09,05:30
Ja mám dnes iný zážitok s obedom - dnes náš syn (9 rokov) prvý krát jedol klobásu.
Teda, bol u nas jeho spolužiak, na obed sme mali tekvicu a išla som im k nej urobiť volské oko. Ale spolužiak si vybral klobasu. A zrazu náš syn povedal: A ako to chutí, skúsim aj ja. Skoro sme s manželom odpadli. Nič také ako klobása, párky, salamy ešte nemal v ústach, dokonca ked chodili s triedou na grilovačku, tak jedaval iba suchý chlieb.

Raz sa možno dožijem aj toho, že zje normálny natretý chlieb s maslom prípadne šunkou. Takto iba musím vymýšľať, čo iné mu dať napríklad na výlet do batohu.
pozývaj častejšie spolužiaka!!!!!!
Nachtigal
03.09.09,05:33
Ryžu dôkladne umyjem. Nerozvarí sa. Pôvodne je to recept z medzinárodnej kuchyne, kde išlo hovädzie a bravčové mäso v pomere 1:1. Napadlo mi, že to nemusí byť zlé ani s morčacím mäsom. Veľmi podobne robievam aj plnku do plnenej papriky. Kým sa uvarí mäso, uvarí sa aj ryža, preto som prestala dávať varenú ryžu. Guľky prudko opražím, a potom varím asi 20 minút na malom plyne. Potom vyberiem jednu guľku a skontrolujem, či je uvarená. Ak nie, tak pokračujem a kontrolujem po 5 min. Guľky nerobím veľké, priemer cca 5 cm.
je to fajn, keď sa uvarí všetko naraz!!! Ďakujem!
alaya1
03.09.09,08:49
Dnes- rezance s tvarohom,.ja to nemam rada, takze dietka pokracuj. varim, co nelubim.
Nachtigal
03.09.09,09:03
no super, za svet si nemôžem spomenúť čo neľúbim:D:D:D a tak som chcela diétku!!!!
alaya1
03.09.09,09:29
:):):):)
invest
03.09.09,09:54
Ja mám dnes iný zážitok s obedom - dnes náš syn (9 rokov) prvý krát jedol klobásu.
Teda, bol u nas jeho spolužiak, na obed sme mali tekvicu a išla som im k nej urobiť volské oko. Ale spolužiak si vybral klobasu. A zrazu náš syn povedal: A ako to chutí, skúsim aj ja. Skoro sme s manželom odpadli. Nič také ako klobása, párky, salamy ešte nemal v ústach, dokonca ked chodili s triedou na grilovačku, tak jedaval iba suchý chlieb.

Raz sa možno dožijem aj toho, že zje normálny natretý chlieb s maslom prípadne šunkou. Takto iba musím vymýšľať, čo iné mu dať napríklad na výlet do batohu.
Daša, môj syn má 22 rokov a neviem čo s ním na raňajky. Ešte ke)d bol v škôlke a v škole, všetky deti jedli pomazánky, salám, párky a on "hový vohvík" tj. holý rohlík, alebo chlieb. Tiež som myslela, že snáď rokmi. No nepomohlo. Snáď tvoj syn bude na tom lepšie.
xv50
04.09.09,11:57
Dôverne poznám tento problém, môj syn má 10 rokov a dodnes nechce jedávať zeleninu, ovocie / okrem jablka a banánu/. Ani neochutná. Moja známa detská lekárka stále tvrdila, že tomu chýba len hlad a malý sa napchá hlúposťami, ale nemala pravdu. V škôlke mohol byť hladný ako chcel, zaťal sa a neochutnal - aj keby odpadával od hladu. Pomazánky museli z chleba dolu.Tak to je doteraz. / Ale zase musím priznať, že miluje ryby, ktoré iné deti nemajú radi a celkovo od malička má divné chute - napr. suché ovsené vločky - bez všetkého.
Dáša_
04.09.09,12:06
Aspon vidím, že v tom nie som sama :))) Pomazánky ani pomyslieť...

Len tak na okraj, pri jednej forme autizmu existuje aj taká forma poruchy, že nemôže byť na tanieri žiadna omáčka, nič na chleba. Nejaka poruchy systémovej integrácie to tuším nazývajú :)))

Ako malý rok jedaval na večeru suché cestoviny bez ničoho a čistú vodu :))

A ryby môže aj on. Ja už sa nepozastavujem, iba konštatujem.
xv50
04.09.09,12:18
Aj ja som už v tejto fáze konštatácie , ale kým som nebola, systémovo bola dezintegrovaná hlavne moja osobnosť, lebo chleba s horčicou sa mi nezdala byť vhodná večera pre 4-ročné dieťa.
Nachtigal
04.09.09,15:15
Keď čítam vaše problémy s deťmi, som vďačná, že moje deti zjedli všetko. Suseda mala takého syna, čo nejedával. Viem, že vždy pozývala nejaké deti aby sa hrali u nich so synom a pri tej príležitosti im robila vždy niečo jesť, skúšala všetko aby mu chutilo!
Dáša_
04.09.09,17:04
Keď čítam vaše problémy s deťmi, som vďačná, že moje deti zjedli všetko. Suseda mala takého syna, čo nejedával. Viem, že vždy pozývala nejaké deti aby sa hrali u nich so synom a pri tej príležitosti im robila vždy niečo jesť, skúšala všetko aby mu chutilo!

moja teta kedysi varila doma a potajne to nosila ku susedom. Lebo susedia varili lepšie :D, tam sa vždy zjedlo všetko.

Problém akurát je, že obe jej deti majú v súčastnej dobe dobre cez 100kg - a ich deti sa tiež blížia k tejto hranici....
Nachtigal
05.09.09,09:49
kelová polievka s klobásou, mleté mäsko dusené na cibuľke s brokolicou a karfiolom, šťava ochutená kečupom, viac zeleniny ako mäsa príloha ryža. V poslednej dobe zahusťujem všetko ovsennými vločkami: aj guláš, aj toto mleté mäsko, šťavy aj polievky. Nie je to tam ani cítiť a je to zdravé!!!!! :D
tetrisss
05.09.09,11:40
Dnes- rezance s tvarohom,.ja to nemam rada, takze dietka pokracuj. varim, co nelubim.

Hm, neviem, ako dlho taka dietka vydrzi, teda viem, kym ta nepopadne vlci hlad:---.
zuzkahris
05.09.09,11:41
Takže dnes : Kyslú kapustu treba podusiť na cibuľke do mäkka / komu je veľmi kyslá, treba dať trochu kryštálového cukru /. Cestovinu / fliačky / uvariť v osolenej vode, slaninku opražiť. Všetko spolu zmiešame a dáme do sklokeramickej misy zapiecť. Vyskúšajte, je to óóóóbrovská mňamka :). Dobrú chuť!
Kazu
05.09.09,12:04
Polievka z kosti, rezne z mletého mäsa, opekané zemiaky, uhorkový šalát
maca.tt
05.09.09,15:50
vajcové chlebíky špeciálne vymyslel môj syn ,hodia sa na rýchlu večeru,do vajíčok sa nakrája cibula,paprika,rajčina,saláma,niekedy dám aj tvrdý syr,celé to pomiešam obalujem chleba a vysmážam
tetrisss
05.09.09,16:01
vajcové chlebíky špeciálne vymyslel môj syn ,hodia sa na rýchlu večeru,do vajíčok sa nakrája cibula,paprika,rajčina,saláma,niekedy dám aj tvrdý syr,celé to pomiešam obalujem chleba a vysmážam

To moze byt zaujimave.
Nachtigal
05.09.09,16:23
vajcové chlebíky špeciálne vymyslel môj syn ,hodia sa na rýchlu večeru,do vajíčok sa nakrája cibula,paprika,rajčina,saláma,niekedy dám aj tvrdý syr,celé to pomiešam obalujem chleba a vysmážam
chleba obalovaný len vo vajíčku som robila, to ostatné bolo vždy ako príloha, ale všetko spolu s vajíčkom sme ešte nemali, určite vyskúšam
alaya1
06.09.09,05:32
Takže dnes : Kyslú kapustu treba podusiť na cibuľke do mäkka / komu je veľmi kyslá, treba dať trochu kryštálového cukru /. Cestovinu / fliačky / uvariť v osolenej vode, slaninku opražiť. Všetko spolu zmiešame a dáme do sklokeramickej misy zapiecť. Vyskúšajte, je to óóóóbrovská mňamka :). Dobrú chuť!
Len kapustu a cestoviny? Baz masa?? Hm..to nie je pre mna:):):)
pepsikova
06.09.09,05:52
...ja dnes nevarím, zostalo od včera, hladoši neboli doma...cibuľový šalát a varené údené kolienko...
arizona
06.09.09,05:53
...ja dnes nevarím, zostalo od včera, hladoši neboli doma...cibuľový šalát a varené údené kolienko...
Taká dobrota!!!mňááám :):---;)
danushka
06.09.09,06:40
...a ja som včera večer navarila plnenej papriky za veľký hrniec na dva dni...teraz dilema čo k nej ako prílohu ?...knedľa? zemiaky? knedľa? zemiaky?
:D:D:D
buchač
06.09.09,06:43
...a ja som včera večer navarila plnenej papriky za veľký hrniec na dva dni...teraz dilema čo k nej ako prílohu ?...knedľa? zemiaky? knedľa? zemiaky?
:D:D:D

Riešenie dilemy ...

Veľká lyžica a poctivý kus chleba ...;)
Maruška54
06.09.09,08:46
u mňa slepý guláš ale s kusom údeného po tých dovolenkových musakách, souvlaki a gyrosoch
olybaba
06.09.09,09:16
Rozalka
06.09.09,09:30
To je krásne, ešte by si mala priložiť foto práznych tanierov, ako dôkaz, že všetci všetko pojedli, lebo to je najlepšie vysvedčenie pre kuchárku. (Osobne to mám veľmi rada, keď sú prázdne misy a aj taniere)
arizona
06.09.09,09:34
zapekane plnene zemiaky
http://www.najrecepty.sk/images/img_4293.jpg



Tie zemiačiky vyzerajú nebezpečne dobre!Neprihodíš recept? Čím ich plníš?
ivetazosveta
06.09.09,12:38
Toto je téma kôli ktorej som sa tu tiež prihlásila, mám dojem že všetko sme už mali a nevarím už nič nové-aj keď stále vymýšľam niečo iné.
Dnes sme mali kelovo-mrkvovú polievočku so špaldovými vločkami a bravčové rezne zapekané s fazuľkami a rajčinami, posypané petržlenovou vňatou a postrúhaným syrom.
Dav
06.09.09,13:00
Toto je téma kôli ktorej som sa tu tiež prihlásila, mám dojem že všetko sme už mali a nevarím už nič nové-aj keď stále vymýšľam niečo iné.
Dnes sme mali kelovo-mrkvovú polievočku so špaldovými vločkami a bravčové rezne zapekané s fazuľkami a rajčinami, posypané petržlenovou vňatou a postrúhaným syrom.
mimotemyVitaj:)
andreaS
06.09.09,13:32
dnes sme mali na obed (ostalo aj na veceru samozrejme :) ) sosovickovu polievku a strapacky :)
olybaba
06.09.09,14:08
Tie zemiačiky vyzerajú nebezpečne dobre!Neprihodíš recept? Čím ich plníš?

- pripravim cibulovy zaklad do ktoreho ukladam naplnene zemiaky
- plnim surove neosupane zemiaky stylom co dum dal - tentokrat to bolo ochutene mlete morcacie maso
- na vrch zemiaka davam klasicku slaninu, oravsku slaninu a pod.
- dusim pod pokrievkou
- ked je maso makke dam na 5 minut pod gril
- moze sa do stavy pridat smotana, syr a dalej podla fantazie
- priloha zeleninovy salat
- na pripravu tohto jedla viem pouzit vsetko co ostalo v chladnice, ci ako plnku do zemiakov, ci do stavy a urobit radost rodine, stale je jedlo ine a velmi chutne
arizona
06.09.09,14:18
Ďakujeme :):):)
mamminta
06.09.09,16:11
my sme mali obrátené rezne :D
Dáša_
06.09.09,16:20
My sme dnes nevarili - boli sme pozvani na kotlikovy gulas :)) A ešte nám zabalili aj domov ...
Maruška54
06.09.09,16:42
My sme dnes nevarili - boli sme pozvani na kotlikovy gulas :)) A ešte nám zabalili aj domov ...

a do čoho vám zabalili?
Dáša_
06.09.09,17:10
a do čoho vám zabalili?

:D:D do akejsi tupeware nadoby :D:D
ivetazosveta
06.09.09,17:48
kelová polievka s klobásou, mleté mäsko dusené na cibuľke s brokolicou a karfiolom, šťava ochutená kečupom, viac zeleniny ako mäsa príloha ryža. V poslednej dobe zahusťujem všetko ovsennými vločkami: aj guláš, aj toto mleté mäsko, šťavy aj polievky. Nie je to tam ani cítiť a je to zdravé!!!!! :D
Mne sa doma už smejú že dávam vločky všade-používam hádam všetky čo sú na trhu. Ryžové, špaldové, jačmenné, pohánkové,..... :)
zuzkahris
06.09.09,18:05
Len kapustu a cestoviny? Baz masa?? Hm..to nie je pre mna:):):)
No veď preto, netreba stále mäso papať :), miesto toho tam máš slaninku a ozaj je to výborné ;)
Nachtigal
07.09.09,07:26
Mne sa doma už smejú že dávam vločky všade-používam hádam všetky čo sú na trhu. Ryžové, špaldové, jačmenné, pohánkové,..... :)
naši by ani nevedeli, že sú tam, keď im to nepoviem. Začala som iba malými dávkami na skúšku!!!!! a niekde ich teraz veru riadne usypem:D
ivetazosveta
07.09.09,16:57
Dav,Nachtigal, arizona, danushka, liba2 - Ďakujem za privítanie
Dnes som varila: petržlenovo-zelerovú polievku s jarnou cibuľkou
JarkaL
08.09.09,10:33
U nás dnes bude sójová polievka a rizoto. Musím vyvárať každý deň, lebo synovia mi chodili zo školy rovno z obeda a hladní, takže chceli obed aj doma, takže tento rok som ich neprihlásila.
Darina1234
08.09.09,10:41
JarkaL, ja som na tom podobne, starši chodi, tam dobre varia, aj aj tak chce obed ešte aj doma a nladši nechodi, takže varim denne. Dnes u nas zelerova polievka a hydinove rizoto so syrom, + paradajokovy šalat, k tome ešte od kamaratky slivkove knedle.
JarkaL
08.09.09,10:45
To je riadna hostina, koľko majú rokov? Moji 15 a 17, dcéra 6 a tá po mne chce do školy na desiatu 3rožky!, keksík a ovocie (obedy má v škole).
Darina1234
08.09.09,10:54
Chlapci maju 18 a 15, takže u nas funguje chladnička ako televizor, stale do nej pozeraju a vyberaju. desiatu robim grahamove bagety velke z billy, 4 ks alebo rozky v počte 6 ks, + 2 alebo 3 jodurty
Dáša_
08.09.09,11:40
To je riadna hostina, koľko majú rokov? Moji 15 a 17, dcéra 6 a tá po mne chce do školy na desiatu 3rožky!, keksík a ovocie (obedy má v škole).

si spomínam na prvákov, ktorí sa doma mamám sťažovali, že dala malú desiatu, lebo nemali na každú prestávku niečo iné :D:D
janka marenistakova
08.09.09,11:52
Ja mám troch synov - 13,9,2, v nedeľu dooobeda zjedli na posedenie za plech pizzového chleba, trochu im síce pomohol muž,
ráno im balím ovocie, keks, obložený chlieb , neraňajkujú, lebo skoro vstávajú, najedia sa v autobuse, v škole majú desiatu, obed, pojedia kto čo nechce alebo idú pravidelne na dupľu, v autobuse sú už hladní a doma minimálne dvakrát jedia kým idú spať.Čo bude kým vyrastú, to si ani neviem predstaviť. Na dnes
uvarím cestovinu ku kuraťu s lečom, zajtra španielske vtáčiky, zemiakovú kašu a mrkvový šalát.
Dáša_
08.09.09,11:57
Ja mám troch synov - 13,9,2, v nedeľu dooobeda zjedli na posedenie za plech pizzového chleba, trochu im síce pomohol muž,


Raz nám spolužiak na výške rozprával, ako jeho mama v nedeľu vždy piekla na obed dve kurčatá - jedno sa zjedlo na obed a druhé ostalo na večeru.

On sa raz išiel po obede do kuchyne sa napiť. Zrazu zbadal to druhé upečené kurča. Nejak ani nebol hladný (bolo ešte krátko po obede), len si tak chcel hodiť kúsok do úst.
Skončil, keď z rurčaťa ostala iba kostra :)))
Rodina mu nechcela veriť.
A čo v tú nedeľu večerali, to sme sa už nepýtali. Vtedy sa obchody zatvárali v sobotu na obed a niektoré sa otvárali až v utorok...
Jara
08.09.09,12:13
Dnes bryndzové halušky so slaninkou.
Nachtigal
08.09.09,13:04
:Dzeleninová polievočka s krupičnými haluškami, palacinky s tvarohom! Po včerajšom dojedení nedeľného mäsiska trošku bezmäsitý deň.:D
terezamaria
08.09.09,13:18
Nuž dámy mať doma chlapov, to nie sú dievčence, ktoré keď sú už staršie, dávajú si pozor, aby kilogramy nepribúdali.

Ja som tiež mala, aj našťastie mám chlapcov, ale majú už 30 a 33.Ale úplne živo si to viem predstaviť, ako jedli dá sa povedať stále. A o pečení ani nehovorím. Pieklo sa najmenej každý druhý deň, keď nie každý.

Dnes som robila zeleninovú polievku a varenú údeninu s cibuľovo-zemiakovým šalátom.
alla66
08.09.09,17:36
Takže dnes : Kyslú kapustu treba podusiť na cibuľke do mäkka / komu je veľmi kyslá, treba dať trochu kryštálového cukru /. Cestovinu / fliačky / uvariť v osolenej vode, slaninku opražiť. Všetko spolu zmiešame a dáme do sklokeramickej misy zapiecť. Vyskúšajte, je to óóóóbrovská mňamka :). Dobrú chuť!
súhlasím;)

Len kapustu a cestoviny? Baz masa?? Hm..to nie je pre mna:):):)
ak dáš skoro 400g prerastenej údenej slaninky,http://smajlici-1.ic.cz//kuchari/1/029.gif mäso ti chýbať nebude;)

No veď preto, netreba stále mäso papať :), miesto toho tam máš slaninku a ozaj je to výborné ;)
Zuzka, tvoj recept som robila dnes...:--- kto má rád kyslú kapustu, slaninku, fliačky...vôňa, chuť...superhttp://smajlici-1.ic.cz//slova/001-050/slova020.gif
ivetazosveta
08.09.09,19:13
Plnené šampiňóny
Prísady:
8 veľkých šampiňónov,1-2 vajcia,1 cibuľu,petržlenovú vňať,50g syra na strúhanie,
200 g šunky,5-7 ružíc uvarenej brokolice,olej, soľ, korenie-biele
3ks farebnej papriky-žltá,červená,zelená- z každej postačí pol
/2 staršie žemle alebo rožky- netreba/
Postup:
1.Šampiňóny očistíme, odkrojíme nožičky a klobúčiky poukladáme na olejom vymastený plech.
2.Hubové nožičky nakrájame najemno a spolu s nakrájanou cibuľou opečieme na oleji, soľ, korenie.
3.Najemno nakrájanú šunku, farebnú papriku, postrúhaný syr, petržlenovú vňať a uvarenú brokolicu dobre premiešame s udusenými nožičkami na cibuľke, pridáme vajce.
4.Podľa potreby ešte dochutíme a naplníme do šampiňónových klobúčikov. Pred koncom pečenia dáme na každý klobúčik kopček strúhaného syra. Pečieme vo vyhriatej rúre.
Ak zvýšila plnka môžeme je piecť samostatne priloženú /tu môžeme do nej dať namočené žemle či rožky a vajce/.
Tip: podávame s uvarenými zemiakmi a tatárskou omáčkou.
zuzkahris
08.09.09,19:44
alla66, som veľmi rada. že ti chutilo, myslím, že je to príjemná zmena jedálnička:), teším sa!
JarkaL
09.09.09,10:43
Dnes prívarok z Tofu syra so šampiňónmi a k tomu cestoviny.:)
babka - ježibabka
09.09.09,14:48
Dnes bola držková polievka a greflové gule - tvarohové a orechové.
terezamaria
09.09.09,16:59
Dnes bola držková polievka a greflové gule - tvarohové a orechové.

Čo je to greflové gule?
alla66
09.09.09,17:45
Dnes bola držková polievka a greflové gule - tvarohové a orechové.
Držkovú robíš sama, alebo kupuješ? Niekedy kúpim pre syna, doma som ešte nevarila. Ak máš osvedčené triky na chutnú polievku, šup sem;) vďaka:)
Bionda
10.09.09,09:26
Ja dnes biela karfiolova polievka, karé s kosťou na prírodno - marinované s ryžou . :)
Včera som piekla malé zemiačiky v šupke v rúre - jáj aké len boli smasielkom dobré :D a cibuľka v kyslom náleve .... muž ten jasné oravskú slaninu - mne stačilo aj kuracie mäso - už tú slaninu som teda nemusela :D:D:D:D
Darina1234
10.09.09,09:29
U nas dnes polievka z hub kuriatok, faširky, k tomu pyre a uhorkový šalat, večer palacinky. ktore si chlapci už urobia sami.
Daniela1010
10.09.09,09:48
včera večer som si navarila, dnes to na obed spapkáme: horné kuracie stehná osmažené na oleji s cibuľkou, potom zaliate vodou, tak aby boli skoro zaliate, osolíme, okoreníme, trochu vegety, necháme asi 15 min variť, potom som do toho dala jednu konzervu kukurice, varíme približne 10 min, potom saom tam vhodila 4 kusy trojuholníkového syra, ktorý sa vám pekne roztopí, rozpučila 2 strúčky cesnaku a bolo hotovo. Ako príloha je cestovina, my máme také krátke ,,potrubia,,.
osky
10.09.09,10:03
pecene hovädzie na rajcinach.

asi 1,5 kg hovädziny v celku
4 velke cibule
asi pol kg cerstvych nakrajanych rajcin
1,5 dcl kuracieho vyvaru/moze byt aj iny mäsovy alebo zeleninovy,v krajnom pripade bujon rozmiesany v bielom vine/
2 kl grilovacieho korenia
par guliciek cierneho korenia
asi 10 susenych borievok
mlety rozmarin
2-3 ks bobkovy list
0,5 -1dcl olej
sol

na rozpalenom oleji usmazime na platky nakrajanu cibulu,
medzitym ako sa smazi si v tej istej panvici poopekame zo vsetkych stran mäso,aby pri peceni nevypustilo vsetku stavu.
ked je mäso poopekane,vlozime ho do pekaca-pekac nevymastame!
mäso dobre posolime zo vsetkych stran.
cibulu este posmazime ale nie celkom do zlata,len tak akurat skoro do zlatista.hotovu poprasime grilovacim korenim a premiesame.
potom ju aj s olejom vylejeme na pekac okolo mäsa,pridame rajciny,bobk.list,borievky a cierne korenie.povrch mäsa bohato posypeme mletym rozmarinom.
podlejeme vyvarom alebo inou spominanou variantou vyvaru.
prikryjeme a vlozime do rury.pecieme na 200 stupnov,trva to aj tri a pol hodiny,mäso priebezne otacame a kontrolujeme.
nepodlievame,uz na zaciatku musi byt dost tekutiny a stiav v pekaci-to znamena ze asi do jednej tretiny pekaca,moze byt aj trochu viac ale nie vela vody!!!
mäso je hotove ked je uplne mäkke,tmavo sfarbene,vonave.ak sa nam zda vypek prilis mastny,uz v zavere mozme priliat asi 2 dcl vody,na zjemnenie a dame to na chvilu prejst teplom este do rury,ta moze uz byt aj vypnuta.
vyborne k tarhoni alebo k ryzi,s hlavkovym salatom.
tento recept sa da pouzit aj na pecenie diviaka.
babka - ježibabka
10.09.09,10:24
Čo je to greflové gule?
U nás grefle vyzerajú tak ako na prílohe. Sú to vlastne poloslivky veľké ako čerešne srdcovky a nejdú od kôstky. Podobné sú gajlanky,tie idú od kôstky, ale tie nemáme. Z greflí je vynikajúci lekvár, lepší - jemnejší ako slivkový.
babka - ježibabka
10.09.09,10:58
Držkovú robíš sama, alebo kupuješ? Niekedy kúpim pre syna, doma som ešte nevarila. Ak máš osvedčené triky na chutnú polievku, šup sem;) vďaka:)
Držkovú som robievala z čerstvých držiek - podľa receptu v prílohe z knihy Mladá kuchárka autor Anna Marienková vydal Obzor v roku 1966. Keď mám povedať pravdu, ták tá z čerstvých nám chutí najlepšie, sú tam krásne hrubé kúsky držiek. Teraz robím z kúpeného polotovaru uvarenéaj pokrájané mrazené držky. Sú dostať aj u nás v potravinách a kamarátke ich nosí syn tuším z Tesca. Je to 1 kg balenie a vyjde to niečo vyše 100 korún. Robím to od už oka. Tento raz som to robila priamo zo zamrznutých držiek. Hodila som ich do osolenej vody variť, medzitým som si urobila základ trochu iný postup ako je v knihe. Na masť (olej) si dám na drobno pokrájanú (alebo postrúhanú - ako kedy) cibuľu a prelisovaný cesnak. Na to kilové balenie som dala jednu velikú a jednu stredne veľkú cibuľu 4veľké strúčiky cesnaku asi ako jedna menšia hlavička. Usmažím to do sklovita, pridám papriku asi 4 veľké lyžice, popražím, Pridám múku tiež asi toľko, znova popražím, medzitým sa mi prevarili držky so soľou tak to zlejem do základu a ešte chvíľu varím, pridám majorámku, ktorú ešte pomrvím, aby to krajšie voňalo a dochutím. Ak sa mi zdá hustá, pridám vody, ak sa mi zdá riedka, zahusťujem detskou krupicou. Ale na to už máte každá svoju fintu. Tak do varenia a dobrú chuť.
zuzlicek
10.09.09,11:11
Tak ja momentalne peciem bravc. rebra a zemiaky k tomu a mame este karfiolovu polievku zo vcera...mnam
m.hladka
10.09.09,11:39
Dnes bola vymyšlanina môjho manžela: celkom dobre to dopadlo.
Sójove mäso na cibuľke, paprike a paradajke s ryžovou prílohou. Dalo sa spapkať.
janaGT
10.09.09,11:47
granatír
bv_alexandra
10.09.09,12:08
My sme včera varili
varené zemiaky a filé na masle
bryndzovú nátierku keby bolo niekomu málo tá rybka:)
alla66
10.09.09,13:09
Držkovú som robievala z čerstvých držiek - podľa receptu v prílohe z knihy Mladá kuchárka autor Anna Marienková vydal Obzor v roku 1966. Keď mám povedať pravdu, ták tá z čerstvých nám chutí najlepšie, sú tam krásne hrubé kúsky držiek. Teraz robím z kúpeného polotovaru uvarenéaj pokrájané mrazené držky. Sú dostať aj u nás v potravinách a kamarátke ich nosí syn tuším z Tesca. Je to 1 kg balenie a vyjde to niečo vyše 100 korún. Robím to od už oka. Tento raz som to robila priamo zo zamrznutých držiek. Hodila som ich do osolenej vody variť, medzitým som si urobila základ trochu iný postup ako je v knihe. Na masť (olej) si dám na drobno pokrájanú (alebo postrúhanú - ako kedy) cibuľu a prelisovaný cesnak. Na to kilové balenie som dala jednu velikú a jednu stredne veľkú cibuľu 4veľké strúčiky cesnaku asi ako jedna menšia hlavička. Usmažím to do sklovita, pridám papriku asi 4 veľké lyžice, popražím, Pridám múku tiež asi toľko, znova popražím, medzitým sa mi prevarili držky so soľou tak to zlejem do základu a ešte chvíľu varím, pridám majorámku, ktorú ešte pomrvím, aby to krajšie voňalo a dochutím. Ak sa mi zdá hustá, pridám vody, ak sa mi zdá riedka, zahusťujem detskou krupicou. Ale na to už máte každá svoju fintu. Tak do varenia a dobrú chuť.
Vďaka za recept. mimotemyMám ešte otázku, čistíš, umývaš mrazené držky? Napr.ako kuracie stehná musím umyť a očistiť od peria a hlúbov.
zuzkahris
10.09.09,18:36
Ja som dnes robila vafle s domácou jablkovou nutelou a so šľahačkou.., mňaam :)
terezamaria
10.09.09,18:52
Držkovú som robievala z čerstvých držiek - podľa receptu v prílohe z knihy Mladá kuchárka autor Anna Marienková vydal Obzor v roku 1966. Keď mám povedať pravdu, ták tá z čerstvých nám chutí najlepšie, sú tam krásne hrubé kúsky držiek. Teraz robím z kúpeného polotovaru uvarenéaj pokrájané mrazené držky. Sú dostať aj u nás v potravinách a kamarátke ich nosí syn tuším z Tesca. Je to 1 kg balenie a vyjde to niečo vyše 100 korún. Robím to od už oka. Tento raz som to robila priamo zo zamrznutých držiek. Hodila som ich do osolenej vody variť, medzitým som si urobila základ trochu iný postup ako je v knihe. Na masť (olej) si dám na drobno pokrájanú (alebo postrúhanú - ako kedy) cibuľu a prelisovaný cesnak. Na to kilové balenie som dala jednu velikú a jednu stredne veľkú cibuľu 4veľké strúčiky cesnaku asi ako jedna menšia hlavička. Usmažím to do sklovita, pridám papriku asi 4 veľké lyžice, popražím, Pridám múku tiež asi toľko, znova popražím, medzitým sa mi prevarili držky so soľou tak to zlejem do základu a ešte chvíľu varím, pridám majorámku, ktorú ešte pomrvím, aby to krajšie voňalo a dochutím. Ak sa mi zdá hustá, pridám vody, ak sa mi zdá riedka, zahusťujem detskou krupicou. Ale na to už máte každá svoju fintu. Tak do varenia a dobrú chuť.
Podobný recept môjmu, len ja cesnak roztlačím do polievky 10 minút pred skončením varenia, papriky dávam len 2 kávové lyžičky a držky pokiaľ ich dám
variť, obvarím ich aspoň 10 minút.Vodu vylejem, ešte ich premyjem a znovu ich dám variť. Každý má svoj systém, aj svoj recept. Ale musela byť dobrá tá Tvoja, lebo s držkami si nešetrila.Ja mám rada tiež takú hustú, aby tie držky tam bolo aj vidieť.
babka - ježibabka
11.09.09,17:14
Vďaka za recept. mimotemyMám ešte otázku, čistíš, umývaš mrazené držky? Napr.ako kuracie stehná musím umyť a očistiť od peria a hlúbov.
Alla 66 nie sme náhodou rodina, keď si taká fajnová ako ja? Tento krát Ti musím povedať, že tieto polotovary držiek sú perfektné, netreba ich umývať a to mi ver, lebo ja som baba potvora, čo všetko očumuje a ovoniava. Sú pekné bielučké. Ináč, keby som kúpila mrazené držky vcelku, to je jasné, že by som ich umyla a najprv varila tak ako je v recepte podľa knižky.
babka - ježibabka
11.09.09,17:35
Dnes sme nevarili, boli sme na poliklinike a prišli sme o 15.30, tak sme dojedli zbytok držkovej a na noc sa nemá veľa jesť, tak uhorkový šalát so smotanou a omastený chlieb, je to síce ťažké ale dobré, zajtra bude plnená paprika.
alla66
11.09.09,17:47
Alla 66 nie sme náhodou rodina, keď si taká fajnová ako ja? Tento krát Ti musím povedať, že tieto polotovary držiek sú perfektné, netreba ich umývať a to mi ver, lebo ja som baba potvora, čo všetko očumuje a ovoniava. Sú pekné bielučké. Ináč, keby som kúpila mrazené držky vcelku, to je jasné, že by som ich umyla a najprv varila tak ako je v recepte podľa knižky.
:D:D:D http://www.beruska8.cz/jezibaby/jezibaby1/177.gif možno sme rodina;) aj máme rovnakú figúru http://www.beruska8.cz/jezibaby/jezibaby1/178.gif :D;)

...určite máme na porade viacej príbuzenstva ( tiež tak fajnové ako my dve) :---:D;)

Kúpim držky, uvarím polievku a budem sama zvedavá na výsledok.:)
zuzkahris
11.09.09,18:52
A čo takto grilovanú rybičku ?:)
liba2
11.09.09,18:55
no , tak tú by som si ja dala aj hneď :D
ivetazosveta
11.09.09,19:57
dnes som robila kelové fašírky a zemiakovú kašu..
ivetazosveta
12.09.09,07:25
Pečené rybie filety na slaninke, cesnaku a syrovým bešamelom - bude dnes.
Dáša_
12.09.09,08:08
u nás sobotná klasika: pizza (cesto z pekarne, na vrch každému podľa jeho preferencii :))), občas ostane kúsok aj na večeru..

Inak, ja v sobotu točím cca 3 jedlá: palacinky (smaží manžel), pizzu a syrové kroketky. v zime pribúda ešte hustá kapustnica.
Nachtigal
12.09.09,10:15
včera večer som si navarila, dnes to na obed spapkáme: horné kuracie stehná osmažené na oleji s cibuľkou, potom zaliate vodou, tak aby boli skoro zaliate, osolíme, okoreníme, trochu vegety, necháme asi 15 min variť, potom som do toho dala jednu konzervu kukurice, varíme približne 10 min, potom saom tam vhodila 4 kusy trojuholníkového syra, ktorý sa vám pekne roztopí, rozpučila 2 strúčky cesnaku a bolo hotovo. Ako príloha je cestovina, my máme také krátke ,,potrubia,,.
dnes som sa inšpirovala od Danky, je to super papaničko:D
Beella
12.09.09,10:43
U nás dnes patizónové smažienky, tie ešte práve vyprážam :), dusené zemiaky s petržlenovou vňaťou a rajčinovo-cibuľový šalát.

Smažienky robím tak, že patizón na hrubo postrúham a pridám 3 žĺtka, ovsené vločky, strúhanku (toto podľa "mokrosti" patizónu a od oka), vegetu, soľ, majoránku, na jemno posekanú cibuľu a asi 6 strúčikov cesnaku a na koniec vmiešam z 3 bielok sneh. Nechám postáť spolu asi pol hodinky a za pomoci lyžice (naberiem na lyžicu, druhou lyžicou zošuchnem do oleja :D) vyprážam na rozpálenom oleji.
Nachtigal
12.09.09,13:19
:D:D:D http://www.beruska8.cz/jezibaby/jezibaby1/177.gif možno sme rodina;) aj máme rovnakú figúru http://www.beruska8.cz/jezibaby/jezibaby1/178.gif :D;)

...určite máme na porade viacej príbuzenstva ( tiež tak fajnové ako my dve) :---:D;)

Kúpim držky, uvarím polievku a budem sama zvedavá na výsledok.:)
alla si neprekonateľná s tými tvojimi kreslenými doplnkami, "určite varia držkovicu" - kde nato chodíš? je to super:D:D:D:D:D:D:D:D:D:D:D:D:D:D:D
alla66
12.09.09,14:14
hľadám po Tescu držky, nenašla som...BABKAJEŽIBABKA, v akom obale bývajú? biely,
farebný... .. keď budem doma, pošlem ti link na obrázky
Gabhus
12.09.09,15:39
Alla, link pošli všetkým, tie obrázky nemajú chybu - držky v Tescu predávajú - aspoň u nás v takom plastovom kelímku ako balené mäso a majú ich pri mäse - kde majú pečeň, srdcia a také veci.
alla66
12.09.09,16:00
neviem odkiaľ si. som v Trebišove, tu ich nemajú. hľadala som po mrazákoch v igelitových obaloch. zameriam sa na kelimky.
oki, link pošlem. inak linky sú v téme ,, ako vložiť obrázok''http://www.porada.sk/864701-post20.html
http://www.porada.sk/864788-post37.html
buchač
12.09.09,16:32
alla si neprekonateľná s tými tvojimi kreslenými doplnkami, "určite varia držkovicu" - kde nato chodíš? je to super:D:D:D:D:D:D:D:D:D:D:D:D:D:D:D

Zadaj do gogoľa slovo gif...a vyjde Ti z toho neúrekom ....

http://www.google.sk/search?client=opera&rls=sk&q=gif&sourceid=opera&ie=utf-8&oe=utf-8

No a potom už klasika , otvoriť obrázok , pozrieť vlastnosti a kopírovať a vložiť .......atď ..http://www.celysvet.cz/skin/smile/s12078.gif
olybaba
13.09.09,12:02
kurací vývar

http://varenie.nadhlad.sk/minifoto.php?f=5_1224181264.jpg

kelový prívarok

http://m.blog.hu/fo/foznijo/image/PA084491_resize_resize.JPG
alla66
13.09.09,12:16
Alla, link pošli všetkým, tie obrázky nemajú chybu - držky v Tescu predávajú - aspoň u nás v takom plastovom kelímku ako balené mäso a majú ich pri mäse - kde majú pečeň, srdcia a také veci.
mimotemyhttp://www.celysvet.cz/ (http://www.celysvet.cz/)
http://photobucket.com/
Elena Navrátilová
13.09.09,12:34
neviem odkiaľ si. som v Trebišove, tu ich nemajú. hľadala som po mrazákoch v igelitových obaloch. zameriam sa na kelimky.
oki, link pošlem. inak linky sú v téme ,, ako vložiť obrázok''

Alenka predávajú ich aj v Bille aj v Jednote COOP. V 1 kg igelitových sáčkoch.
alla66
13.09.09,13:04
ďakujem Elenka, http://www.celysvet.cz/skin/smile/s4764.gifzajtra obehám všetky obchody v meste;)
Elena Navrátilová
13.09.09,13:09
Nachtigal
13.09.09,17:55
Zadaj do gogoľa slovo gif...a vyjde Ti z toho neúrekom ....

http://www.google.sk/search?client=opera&rls=sk&q=gif&sourceid=opera&ie=utf-8&oe=utf-8

No a potom už klasika , otvoriť obrázok , pozrieť vlastnosti a kopírovať a vložiť .......atď ..http://www.celysvet.cz/skin/smile/s12078.gif
ďakujem je to super!!! budem skúšať:D:D:D:D:D
ivetazosveta
14.09.09,11:10
včera som varila polievku zo zeleného hrášku a morčacie prsia z brokolicou
Darina1234
14.09.09,11:20
U nas polievka od včera rezancova, a zeleninove lečo so zemiakmi. mnam
adi11
14.09.09,11:35
U nás dnes rozvoniava plnená paprika, do ktorej sme pomleli nezjedené pečené kura z nedele. Polievka od včera kuracia.
erzet
14.09.09,11:47
ja som mal palacinky
janka marenistakova
14.09.09,11:50
sobota - kysnuté plnené rožky, sladké s čerešňovým lekvárom, slané s bryndzovou plnkou s kôprom alebo škvarkami, zamiesila som skoro 3 kg múky, špekáčiky s pivom a lečom, zemiaková kaša, mrkvový šalát,nedeľa - mäso so smotanou a šampiňónmi, domáce halušky alebo knedľa , každý jedol halušky , večer bulharský šalát a tatárskou a rezne, zákusok černoškine prsia ale po mojom / beloškine /- muž mal narodeniny , preto toľko, normálne varím kvapku menej, mala som strach čo s tými rožkami,
ráno ostalo na tanieri asi 6.
erzet
14.09.09,11:52
kurací vývar

http://varenie.nadhlad.sk/minifoto.php?f=5_1224181264.jpg

kelový prívarok

http://m.blog.hu/fo/foznijo/image/PA084491_resize_resize.JPG
tak málo mäsa?
Kazu
14.09.09,12:27
erzet, niektorí jedia preto aby žili a nie naopak :D
Kristína
14.09.09,12:40
No, ja som včera robila mäsové guľky s kôprovou omáčkou (v jednej panvici ) a domácu knedľu.
Zajtra asi slivkové gombolce (ehm, spisovne zemiakové knedle) a nejakú polievku.
A večer zamiesim ešte na chladničkové lángoše.
Darina1234
14.09.09,12:43
Kristína,prosim pripiš tie langoše, aj ja by som zarobila pre chlapcov na zajtra.
Dáša_
14.09.09,12:48
No, ja som včera robila mäsové guľky s kôprovou omáčkou (v jednej panvici ) a domácu knedľu.
Zajtra asi slivkové gombolce (ehm, spisovne zemiakové knedle) a nejakú polievku.
A večer zamiesim ešte na chladničkové lángoše.

mäsové guľky som robila včera aj ja a ku nim chcel synátor omáčku, tak som vymyslela jablkovú.

A dnes mi mama dala slivkové knedle - to sú najrýchlejšie a najleúšie obedy :))
mazanova
14.09.09,14:12
sobota - kysnuté plnené rožky, sladké s čerešňovým lekvárom, slané s bryndzovou plnkou s kôprom alebo škvarkami, zamiesila som skoro 3 kg múky, špekáčiky s pivom a lečom, zemiaková kaša, mrkvový šalát,nedeľa - mäso so smotanou a šampiňónmi, domáce halušky alebo knedľa , každý jedol halušky , večer bulharský šalát a tatárskou a rezne, zákusok černoškine prsia ale po mojom / beloškine /- muž mal narodeniny , preto toľko, normálne varím kvapku menej, mala som strach čo s tými rožkami,
ráno ostalo na tanieri asi 6.
černoškine prsia??? nepoznám, môžem dostať recept?
alla66
14.09.09,14:41
černoškine prsia??? nepoznám, môžem dostať recept?
http://www.porada.sk/1089773-post80.html
ivetazosveta
16.09.09,12:44
Dnes bolo málo času tak sú orechové cestoviny:rolleyes:
janaGT
16.09.09,12:53
vyprážaný pangasius
Babulica
17.09.09,10:37
krpcovi špenát, mužovi vyzmážané šampiony s hranolkami a tatarkou...
janaGT
17.09.09,10:38
krpcovi špenát, mužovi vyzmážané šampiony s hranolkami a tatarkou...
a ty máš diétu? :)
Nachtigal
17.09.09,10:43
rajčinová polievka a palacinky natreté džemom a plnené makom, hovoríme tomu imitácia "lokšov" :D:D:D
EMILY04
17.09.09,10:52
Cestoviny so syrovou omáčkou a karfiól.
terezamaria
17.09.09,11:20
Ja som dnes robila pre mladých dolky s džemom.

Dávam recept, lebo sú výborné :

- 2 biele jogurty - alebo 1 veľký
- 8 polievk.lyžíc kopcom polohrubej múky / 10 pri veľkom/
- 1 čajová lyžička sódy bikarbóny
- 1 poliev.lyžica prášk.cukru
- 1 vajce
- 1 vanilk.cukor

Dobre zamiešať a vysmážať dolky, poukladať na papierové utierky, aby zvyšný olej sa vsiakol. Spodnú natrieť džemom a prikryť vrchnou. Nakoniec posypať prášk.cukrom.
EMILY04
17.09.09,11:30
Ja sa zajtra chystám urobiť pre moje slniečka minerálkové palacinky. Určite si pochutia.
Terezka, recept na dolky si hneď píšem.
EMILY04
alla66
17.09.09,11:39
Terezka, koľko kúskov výjde z tvojho receptu?... stačí pre štyroch hladošov?
VERONIKA6
17.09.09,11:42
Terezka, koľko kúskov výjde z tvojho receptu?... stačí pre štyroch hladošov?
Terezka, recept mám opísaný a tiež ma zaujíma približne koľko kúskov z toho bude.
Jara
17.09.09,11:48
Restovaná pečeň na cibuľke a ryža, kyslé uhorky. Velice rýchle a dobré...
janaGT
17.09.09,11:50
kuracie na zelenine ( mrkva, hrášok ) a kolienka,
druhý chod vyprážaný pangasius zo včera a zemiaky
books
17.09.09,11:52
Na dnes som nachystala makové slivkové gule.
terezamaria
17.09.09,11:53
Terezka, koľko kúskov výjde z tvojho receptu?... stačí pre štyroch hladošov?

To určite nie, to je len pochúťka pre 4 hladošov. Kúskov asi 20 - 22, takže 10 - 11 dvojíc. Ale sú ľahulinké a vynikajúce.Lenže ja som už zahodila dolkovník - panvicu, tak som robila možno trošičku väčšie. Ale i tak pre 4 hladných papákov to nie je.
janaGT
17.09.09,11:54
To určite nie, to je len pochúťka pre 4 hladošov. Kúskov asi 20 - 22, takže 10 - 11 dvojíc. Ale sú ľahulinké a vynikajúce.
je to jasné, pre 4 hladošov aspoň 4 - násobok receptu :)
terezamaria
17.09.09,11:56
Ja sa zajtra chystám urobiť pre moje slniečka minerálkové palacinky. Určite si pochutia.
Terezka, recept na dolky si hneď píšem.
EMILY04

EMILY napíš Tvoje minerálkové palacinky. Ďakujem.
terezamaria
17.09.09,11:58
je to jasné, pre 4 hladošov aspoň 4 - násobok receptu :)
Sú dosť sýte, takže 2 násobok stačí. Potom 5 - 6 zlepených dvojíc stačí na osobu.
Ančika
17.09.09,12:07
Vyzerá to dobré, budú možno zajtra. Už ich mám skopírované a vytlačené aj pre moje 3 sestry a 2 dcéry a 1 nevestu. Všetky varíme aj pre detičky a takéto papaničká zbožňujú.
m.hladka
17.09.09,13:15
Dnes bola "hubovka".
terezamaria
17.09.09,15:45
Dnes bola "hubovka".

Martuška hubová polievka, alebo hubovka od šéfa? mimotemyAsi to prvé, lebo Ty asi ani šéfa nemáš.
alla66
17.09.09,16:12
Ja som dnes robila pre mladých dolky s džemom.

Dávam recept, lebo sú výborné :

- 2 biele jogurty - alebo 1 veľký
- 8 polievk.lyžíc kopcom polohrubej múky / 10 pri veľkom/
- 1 čajová lyžička sódy bikarbóny
- 1 poliev.lyžica prášk.cukru
- 1 vajce
- 1 vanilk.cukor

Dobre zamiešať a vysmážať dolky, poukladať na papierové utierky, aby zvyšný olej sa vsiakol. Spodnú natrieť džemom a prikryť vrchnou. Nakoniec posypať prášk.cukrom.
Terezka, jogurty dávaš 150g???
dala som 2 x 125 g..... mala som kapánek husté cesto...http://www.celysvet.cz/skin/smile/s12533.gifpridala som kvapku mlieka..inak sú super:)
držkováhttp://www.celysvet.cz/skin/smile/s8712.gif sa tiež podarila ;)
terezamaria
17.09.09,16:25
Terezka, jogurty dávaš 150g???
dala som 2 x 125 g..... mala som kapánek husté cesto...http://www.celysvet.cz/skin/smile/s12533.gifpridala som kvapku mlieka..inak sú super:)
držkováhttp://www.celysvet.cz/skin/smile/s8712.gif sa tiež podarila ;)

Ja dávam 2 x 150g alebo jeden veľký, ten je tuším 350 g, zahodila som už téglik. To cesto sa z naberačky dá vyliať a potom upraviť.
Kazu
17.09.09,16:48
Dnes bola "hubovka".

Tak tú dnes dostal aj môj muž :D
terezamaria
17.09.09,16:59
Tak tú dnes dostal aj môj muž :D

mimotemy Počkaj zajac! To sa môže? Či ozaj myslíš na hubovú polievku alebo omáčku?:):):)
Kazu
17.09.09,17:10
mimotemy Počkaj zajac! To sa môže? Či ozaj myslíš na hubovú polievku alebo omáčku?:):):)

Asi to bola omáčka, lebo ešte chodí s odutou hubou :D:D:D
maca.tt
17.09.09,17:23
zemiaková musaka s mletým mäsom
maca.tt
17.09.09,17:27
Kristína,prosim pripiš tie langoše, aj ja by som zarobila pre chlapcov na zajtra.
recept na chladničkové lángoše je na strane 73
Kazu
17.09.09,17:30
Zajtra bude polievka z čerstvých šampiňónov a upečiem slivkové cestenice.
Marína
17.09.09,17:48
Zajtra bude polievka z čerstvých šampiňónov a upečiem slivkové cestenice.
Zuzka, prosím o preklad.:)
m.hladka
17.09.09,18:08
Martuška hubová polievka, alebo hubovka od šéfa? mimotemyAsi to prvé, lebo Ty asi ani šéfa nemáš.

Šéfa mám.:D:D:D

Hubovka je ako žemlovka, ale namiesto jabĺčok tam dáš huby (šampiňóny).

recept:
- 6 rožkov nakrájať na drobno (3 dňové sú najlepšie)
- 5 celých vajec
- huby očistené a nakrájané podusené na cibuľke
- čierne korenie
- majoránka
- vegeta
- cesnák
- soľ
- červená paprika
to všetko zmiešať a dať zapiecť v plechu alebo janskej misy do rúry na 35 -45 minút ako koláč.

mňam mňam mňam (dobre na priberanie)
EMILY04
17.09.09,18:21
Tak tu je recept na palacinky s minerálkou. Recept mám od svokry, ktorá ich volá zamatové palacinky. Sú jemnučké a výborné.

1 liter mlieka
4-5 vajec
2 lyžice cukru
1/2 vanil.cukru
1 lyžička prášku do pečiva
štipka soli
50-60 dkg hladkej múky
-----------------------------
všetko zmiešať, nechať 10 min. postáť a pridať 3dcl minerálky

Dobrú chuť.
EMILY04
Kazu
17.09.09,19:52
Zuzka, prosím o preklad.:)

Rozvaľkané kysnuté cesto, na to poukladáme slivky, preložíme cesto, popritláčam, odrežieme celý pás sliviek a dáme na plech. Potom zase ˇaľší a na plechu necháme vždy miesto medzi pásmi aby sa pri pečení nespojili. Hovoríme tomu aj trnkové pjery.
Kazu
17.09.09,19:54
Rozvaľkané kysnuté cesto, na to poukladáme slivky, preložíme cesto, popritláčam, odrežieme celý pás sliviek a dáme na plech. Potom zase ˇaľší a na plechu necháme vždy miesto medzi pásmi aby sa pri pečení nespojili. Hovoríme tomu aj trnkové pjery.

To si musím zajtra udobrovať manžela.:D Dnes ofrflal obed čo uvarila nevesta lebo vraj smrdí smotanou a určite tam je aj syr. Tak dostal "kapky" aby mu lepšie trávilo :D
jozka56
17.09.09,20:10
To si musím zajtra udobrovať manžela.:D Dnes ofrflal obed čo uvarila nevesta lebo vraj smrdí smotanou a určite tam je aj syr. Tak dostal "kapky" aby mu lepšie trávilo :D
Kazu Ty nielen fantastikoš babinka, ale aj svokruša:)...to sa cení...:):D
Kazu
17.09.09,20:14
Kazu Ty nielen fantastikoš babinka, ale aj svokruša:)...to sa cení...:):D

Mojenka, prosím ťa, pochváľ ma až slnko vyjde, teraz mi naprší do nosa :D:D:D
jozka56
17.09.09,20:17
Mojenka, prosím ťa, pochváľ ma až slnko vyjde, teraz mi naprší do nosa :D:D:D
:D:D:D.....:D:D:D
ZuzanaP
18.09.09,05:54
Dnes máme cestovinky. Na panvici som trošku opiekla slaninku, pridala pór, zelenú papriku, pretlačený cesnak. Nechala som všetko chvíľku orestovať a zaliala som to smotanou. Dochutila bazalkou, trošku vegety, smotanu som nechala trošku zredukovať a potom som to naliala na cestovinky. Mňamky mňamky
janaGT
18.09.09,06:14
Tak tu je recept na palacinky s minerálkou. Recept mám od svokry, ktorá ich volá zamatové palacinky. Sú jemnučké a výborné.

1 liter mlieka
4-5 vajec
2 lyžice cukru
1/2 vanil.cukru
1 lyžička prášku do pečiva
štipka soli
50-60 dkg hladkej múky
-----------------------------
všetko zmiešať, nechať 10 min. postáť a pridať 3dcl minerálky

Dobrú chuť.
EMILY04

tá minerálka má byť perlivá?
EMILY04
18.09.09,06:22
Ano, tá minerálka má byť perlivá. Skušala som palacinky robiť aj s jemne perlivou a rovnako dobre chutili.
EMILY04
Dáša_
18.09.09,06:27
U nás sme dnes vyriešili obed trochu komplikovane.
Junior má v družine na obed ryžový nákyp a to on nemá rád. Zato tatino by si dal. Takže obed pôjdeme zobrať do obedára a zje tatino. A pre nás dvoch urobím halušky zo syrom. To zase nemá rád tatino :D
janaGT
18.09.09,06:44
u nás dnes zeleninková polievka s krupicovými haluškami
ivetazosveta
18.09.09,12:06
Hrachová kaša a špekačky
Kazu
18.09.09,15:20
Dnes som urobila tú šampiňonovú polievku, pečené pliecko, zemiakovú kašu, kučeravý šalát a tri plechy cesteníc. Teraz som prišla domov a z tých troch plechov zostali len dve!:eek: nožičky :D:D:D A to má manžel tak akurát ku káve :--- .......a ja si dám diééétku :---
adi11
19.09.09,10:15
Dnes je francúzska polievka a tvarohová žemlovka.
janaGT
19.09.09,11:16
dnes vyprážané šampiňóny a zemiakové pyré
Zitulda
19.09.09,11:40
U nás máme dnes brokolicovú polievku a francúzske zemiaky s uhorkovým šalátom ako dezert terezkin recept výborný mandarínkový zákusok. Tessika potom sa pochválim, ako chuti.l
ivetazosveta
19.09.09,17:15
mexický guláš a brokolicová polievka,
mimotemy :ako môžem hlasovať, alebo bodovať aj ja! ženy poradte:mee:
terezamaria
19.09.09,17:23
mexický guláš a brokolicová polievka,
mimotemy :ako môžem hlasovať, alebo bodovať aj ja! ženy poradte:mee:

mimotemyKlikneš na súhlasím pod príspevkom.Ale neviem, či nemusíš mať 15 príspevkov.
alla66
19.09.09,18:11
mexický guláš a brokolicová polievka,
mimotemy :ako môžem hlasovať, alebo bodovať aj ja! ženy poradte:mee:


mimotemyKlikneš na súhlasím pod príspevkom.Ale neviem, či nemusíš mať 15 príspevkov.
mimotemyTerezka, v niektorom príspevku na porade je napísané...."súhlasy a bodovanie môže dávať člen, ktorý je zaregistrovaný viac ako mesiac".....(nezáleží od počtu príspevkov.)...
calawen
19.09.09,18:33
Zemiakové placky
Dáša_
19.09.09,19:16
palacinky. sladke aj slané
ivetazosveta
20.09.09,08:48
rybacia polievka, vysmážaný patizón a zemiaková kaša.
mimotemy:Ďakujem za rady! Stále mi píše, že nie som zaregistrovaná, budem až o mesiac?
Silvernola
20.09.09,09:09
rybacia polievka, vysmážaný patizón a zemiaková kaša.
mimotemy:Ďakujem za rady! Stále mi píše, že nie som zaregistrovaná, budem až o mesiac?
Pridaj jubilejný pätnásty príspevok a už to pôjde!
alla66
20.09.09,09:15
:Ďakujem za rady! Stále mi píše, že nie som zaregistrovaná, budem až o mesiac?

zaregistrovaná si:), iba máš obmedzenie ako každý nový člen, písať jeden príspevok za 30 minút a nesmieš oceňovať a dávať súhlas...musíš byť trpezlivá:)



Pridaj jubilejný pätnásty príspevok a už to pôjde!

nepôjde, mýliš sa:)
maca.tt
20.09.09,09:36
zapečené kuracie prsia s brokolicou
atka4
20.09.09,10:17
polievka
zeleninová /zeleninka z vlastnej záhr., takže ako maslo:D/
II.jedlo:
gratinované smotanové zemiaky so syrom
Sladkú smotanu-0,5 l priviesť k varu spolu s cesnakom-4 strúčiky narezané na plátky, tymiánom-3 vetvičky .
Keď to zovrie, pridáme na tenké plátky narezané zemiaky-1 kg, osoliť podľa chuti. Varíme, kým sa smotana zredukuje cca na 1//2 objemu.
Prelejeme do zapekacej nádoby-jenského skla a pod. vymazanej maslom, pritlačíme, aby neboli vzduchové bubliny, posypeme nastrúhaným syrom - cca 300 gr /parmezán doporučený, ja mám dnes ementaler/ a v predhriatej rúre - na cca 165 st. pečieme cca 40 min.
príloha:
šalát z čerstvej hlávkovej kapusty zmiešanej so soľou, rascou a oliv. olejom.

(Dnes nie je manžel doma, takže nemusí byť mäsko, tak si pochutíme s dcérou);)
Zdenka 0705
20.09.09,11:06
Mäsové guľky v leče. Ako múčnik koláčik ríbezľovo-malinový z mrazeného ovocia.
Dav
20.09.09,11:10
U mňa bola na obed plnená paprika, "navarená" spôsobom " Nechceš si zobrať zamrazenú plnenú papriku?", autor výroku moja mama. Tak technológia bola jednoduchá - otvoriť mrazák, vybrať papriky, urobiť zápražku, zaliať paradajkovou šťavou, ( tú som si vlastnoručne navarila a vysterilizovala ešte v auguste), dať tam papriky, trochu povariť - a obed je hotový.
Dáša_
20.09.09,11:20
" Nechceš si zobrať zamrazenú ..........................?", autor výroku moja mama.

Senzačné varenie.

A úžasné mamy, čo takto ponúkajú :)
Nachtigal
20.09.09,11:31
Pečené kura podlievané čiernym pivom, malo chutiť ako kačka, ale nechutilo!:D
atka4
20.09.09,11:36
U mňa bola na obed plnená paprika, "navarená" spôsobom " Nechceš si zobrať zamrazenú plnenú papriku?", autor výroku moja mama. Tak technológia bola jednoduchá - otvoriť mrazák, vybrať papriky, urobiť zápražku, zaliať paradajkovou šťavou, ( tú som si vlastnoručne navarila a vysterilizovala ešte v auguste), dať tam papriky, trochu povariť - a obed je hotový.

Juj, tiež dobrotka......;)
tiež som dnes nechcela stráviť v kuchyni pár hodín, keďže som "nemusela", lebo sme doma len dve, tak to bolo ripsky-rapsky.....

ako jednoducho to znie, vyber si zmrazničky.......ale príprava dôsledná bola v auguste......;), takže augustová námaha sa zúčtovala na dnešné výnosy....:D:D:D
Nachtigal
20.09.09,11:48
aj ja mám nejaké rezervy v mraziaku! Sú to hlavne polievky, akosi sa mi vždy podarilo veľa navariť a keď sme to nechceli jesť viac dní musela som odložiť do mraziaka. Príde doba, kedy mi to príde vhod.:D
atka4
20.09.09,11:51
aj ja mám nejaké rezervy v mraziaku! Sú to hlavne polievky, akosi sa mi vždy podarilo veľa navariť a keď sme to nechceli jesť viac dní musela som odložiť do mraziaka. Príde doba, kedy mi to príde vhod.:D
To ja zas robím cielene zásoby aj do mrazáku......tiež skôr polievočky, lebo deti často lietajú cez víkend kade-tade, tak si to vyberieme a je to.... posledne som robila boršč, 15 l hrniec, ale boli tu robotníci pri malej stavbe, tak sa najedli aj oni, aj my, aj som nabalila synovi, aj som zamrazila. Síce len 2 fľaše 0,7, ale aspoň niečo....;)
Nachtigal
20.09.09,12:04
To ja zas robím cielene zásoby aj do mrazáku......tiež skôr polievočky, lebo deti často lietajú cez víkend kade-tade, tak si to vyberieme a je to.... posledne som robila boršč, 15 l hrniec, ale boli tu robotníci pri malej stavbe, tak sa najedli aj oni, aj my, aj som nabalila synovi, aj som zamrazila. Síce len 2 fľaše 0,7, ale aspoň niečo....;)
boršč som nevarila dobré tri roky, asi si ma inšpirovala, díky:D
babka - ježibabka
20.09.09,16:01
Zajačia polievka z hlavy a kostí, zajačia pečienka + pár kuracích čo mi zostali od včera a vykostené stehná pokrájané na menšie kúsky vypražené, k tomu zemiaky a zeleninový šalát. Na poobedňajšie zakusnutie greflový koláč a greflové buchty. Zajačí trup bol včera s veľa plnky s kuracími pečienkami.
babka - ježibabka
20.09.09,16:05
Až teraz vidím, že fotka s bálešom je nekvalitná, ale spravila som iba jednu, lebo dedkovi ešte na taký horúci chlopkala huba.
erzet
20.09.09,16:10
Lečo s klobásou
erzet
20.09.09,16:11
Až teraz vidím, že fotka s bálešom je nekvalitná, ale spravila som iba jednu, lebo dedkovi ešte na taký horúci chlopkala huba.
Vidieť že si sa ponáhľala s s foťákom preč.
Nachtigal
20.09.09,16:12
Zajačia polievka z hlavy a kostí, zajačia pečienka + pár kuracích čo mi zostali od včera a vykostené stehná pokrájané na menšie kúsky vypražené, k tomu zemiaky a zeleninový šalát. Na poobedňajšie zakusnutie greflový koláč a greflové buchty. Zajačí trup bol včera s veľa plnky s kuracími pečienkami.
Zajačie je diétne mäsko, kedysi sme to mávali často, hlavne zajačí perkelt:o
Dáša_
20.09.09,17:30
My sme dnes mali poobede návštevu, tak som tuším celý deň hlavne piekla. Ešte včera som urobila černoškyne prsia - deťom ale robil problém nemletý mak, dospelým chutilo aj bez rumu.
Potom som upiekla dva plechy čokoládových mufinov, dva plechy slaných praclíkov a buchtičiek (kysnuté cesto z pece, predvarené vo vode s jedlou sódou) a nakoniec tri plechy malých pizz - kolieska som robila šálkou. Cesto ale zase robila pekáreň.

A na obed som vykostila dve kuratá - z kostí polievky, prsia dnes so šampionovou omáčkou a ryžou, ešte ostalo aj na zajtra. A cez týžden máme na dva krát stehná a krídla. A ešte mám aj varené mäso z kostí - z toho budú zajtra placky s cibuľou, mrkvou a paprikou. (Podľa akejsi televíznej relácie radšej kúpim celé kurata a delím si sama.)
osky
20.09.09,19:00
My sme dnes mali poobede návštevu, tak som tuším celý deň hlavne piekla. Ešte včera som urobila černoškyne prsia - deťom ale robil problém nemletý mak, dospelým chutilo aj bez rumu.
Potom som upiekla dva plechy čokoládových mufinov, dva plechy slaných praclíkov a buchtičiek (kysnuté cesto z pece, predvarené vo vode s jedlou sódou) a nakoniec tri plechy malých pizz - kolieska som robila šálkou. Cesto ale zase robila pekáreň.

A na obed som vykostila dve kuratá - z kostí polievky, prsia dnes so šampionovou omáčkou a ryžou, ešte ostalo aj na zajtra. A cez týžden máme na dva krát stehná a krídla. A ešte mám aj varené mäso z kostí - z toho budú zajtra placky s cibuľou, mrkvou a paprikou. (Podľa akejsi televíznej relácie radšej kúpim celé kurata a delím si sama.)

je super vsetko vediet spracovat,len neviem,cely tyzden jest kuracinu by sme u nas nezvladli.radsej prestriedat este s niecim inym.......
Dáša_
20.09.09,19:04
je super vsetko vediet spracovat,len neviem,cely tyzden jest kuracinu by sme u nas nezvladli.radsej prestriedat este s niecim inym.......

tie stehna a kridla dam umyte a nakorenene do mrazaku tak, aby boli zmrznute kazde samo. Vyťahujem, ked treba.

Ono je hlavny rozdiel v tom, ze ked som upiekla cele kurča, tak sa ťažko dojedalo, takto sa využije lepšie.
osky
20.09.09,19:08
U nás sme dnes vyriešili obed trochu komplikovane.
Junior má v družine na obed ryžový nákyp a to on nemá rád. Zato tatino by si dal. Takže obed pôjdeme zobrať do obedára a zje tatino. A pre nás dvoch urobím halušky zo syrom. To zase nemá rád tatino :D

tak po vycerpavajucom pracovnom dni/hoci je nedela/,som sa z chuti na 5 sekund uvolnila vybuchom smiechu.vdaka.
ale vymysleli ste to super fantasticky!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!! !!!!!!!!!!:D:)
Ančika
21.09.09,09:39
Zajačia polievka z hlavy a kostí, zajačia pečienka + pár kuracích čo mi zostali od včera a vykostené stehná pokrájané na menšie kúsky vypražené, k tomu zemiaky a zeleninový šalát. Na poobedňajšie zakusnutie greflový koláč a greflové buchty. Zajačí trup bol včera s veľa plnky s kuracími pečienkami.
Prosím, čo to je "greflový" koláč a buchty? Vyzerá to bohato, čo do množstva, a je také potrebujem pre mojich papkáčov.
atka4
21.09.09,10:18
[QUOTE=Dáša_;1156292]My sme dnes mali poobede návštevu, tak som .....
Už som sa bála, že si nevarila, a že ste ich zjedli:D:D:D
Bionda
22.09.09,15:19
Ja som dnes urobila taký perkeltík s bravčového neviem čoho, ale muž na sáčok napísal, že na perkelt alebo guláš :D ..... jááá neviem tak rada varím a tak dobre a to mäso nie a nie poznať :D:D:D:D ..... takže mäsko s ryžou a dobrá cvikľa ...
ešte zostal ( no schovala som krpatej - priznávam, aké že zostalo! :eek: u nás dobrovoľne nič nezostane!)malý kúsok z torty , čo som piekla- kokosovú s parížskym krémom.
Tie pizzovú roládičku som robila aj ja, myslela som si , že aké budú dobré k TV večer, nuž ale aj keď som robila z dvoch lístkových ciest- skapalo skôr než som sa stihla otočiť :D:D:D.... ale napr. miesto pagáčikov veľmi dobré... :D