Marína
20.05.11,12:02
rdb - prosím napíš recept na balkansku plnku, dík.
Anna, nájdeš TU (http://baranek.blog.sme.sk/c/96121/Varime-s-medvedom-Uplne-domace-uplne-medzinarodne-Lasagne.html).

Poznámka: Čítaj ďalšie príspevky.
rdb
20.05.11,10:11
Neviem presne aky si dala odkaz, lebo v praci patri medzi blokovane, ale ak nahodou moj blog tak recept bude asi o tri tyzdne.
:)
Marína
20.05.11,10:16
Neviem presne aky si dala odkaz, lebo v praci patri medzi blokovane, ale ak nahodou moj blog tak recept bude asi o tri tyzdne.
:)
Áno, na tvoj blog. Takže to nie je tá plnka, ktorú uvádzaš pri "Úplne domáce úplne medzinárodné Lasagne"? Má len identický názov?
Páčia sa mi tvoje recepty a krásne o nich píšeš.:) Tvoj blog som tu dávala do pozornosti už dávno, to som ešte netušia, že sa tu stretneme.;)
Pohľadám link.

Dodatok: Tu je http://www.porada.sk/1077974-post129.html , bez mesiaca to bolo pred dvoma rokmi.
Zdenka 0705
20.05.11,10:45
.. moja obľúbená stránka :)
evaj63
20.05.11,18:35
Slivkové a jahodové knedle s tvarohom.
verkaz
21.05.11,11:09
Dnes zapekám brokolicu so syrom a vajíčkami.
Zajtra tradičná hovädzia s domácimi rezancami a bravčové kare zapečené na zemiakoch a kyslej kapuste.
osky
21.05.11,16:14
chcela som upiect zajacika s nadievkou a kapustou,ale moj rozmaznany milacik ohrna nos.hm....
tak toho usiaka musim urobit ako paprikas.....no nezabili by ste ho?!
aaaaale co,uz som si pomaly zvykla ,ze na polovicu veci ktore som mala v oblube musim pri nom zabudnut...

dnes sme jedli tohoto zajaca na smotane s hubami a zemlovou knedlou abude to aj na pondelok/varila som to sice este v stvrtok,ale sme sa k tomu akosi nedostali ,pre robotu nebol ani cast sa normalne najest....;),tak az dnes,ale je to vyboneeeee/

zajtra
kuracia polievka a vyprazane kuracie prsia s hranolkami,zeleninovy salat
Marína
21.05.11,16:24
U nás dnes koložvárska kapusta. Takto ju robím ja http://www.porada.sk/548884-post29.html
taiko
21.05.11,16:52
...a fazuľovú polievočku si nedáme? Ale pozor, uvariť, ale nejesť, až na druhý, vtedy je lepšia :D
http://www.jedloakopriatel.sk/fazulova-polievka-s-paradajkami/
durisovad
21.05.11,17:15
Ked sa u nas navari dobra fazulova polievka, do druheho dna veru nevydrzi.
Katarina
21.05.11,19:03
Treba jej navariť veľa a čo zostane šup do mrazáku na horšie časy, keď nie je čas,alebo nálada na varenie.
evaj63
21.05.11,19:21
Fazulovicu by som si veru dala, ale nevarila som ju už aspoň rok. Muž nemože zo zdravotných dovodov a syn nechce. Pre mňa a dcéru sa to neoplatí ani varit'.
Gapo
22.05.11,07:21
Karfiólová polievka s ovsenými vločkami, vyprážaný syr, varené zemiačiky s majonézou.
evaj63
22.05.11,16:04
Kuracia polievka, vyprážaný kapor, ryža pre jednu polovicu rodiny a pre druhú vyprážané kuracie prsia a stehná, miešaný zeleninový šalát. Po obede tvarohová torta s jahodami.
lujza.j
22.05.11,16:49
Karfiólová polievka s ovsenými vločkami, vyprážaný syr, varené zemiačiky s majonézou.

aká je tá majonéza?
pivko
22.05.11,17:00
nezdravá....
lujza.j
22.05.11,17:03
:)
alabut
22.05.11,17:35
Bryndzove halusky s fazulou a spenatom s redkvickami.
Gapo
23.05.11,07:01
aká je tá majonéza?
Mne, resp. nám chutí, je výborná.
1. ohne Zusatz von Konservierusstoffen
2.Mit 80% Rapsol
ZEvina
23.05.11,09:51
Slepačia polievka so slížikmi zo včera, rizoto, miešaný šalát - ľadový šalát, cibuľka, redkovka, pórik.
Laguna13
23.05.11,10:22
Kuracie prsia na zelenine s ryžou a šalátom.
evuš
23.05.11,11:30
...NIŠT... kto má stále variť :D:D:D
ZEvina
23.05.11,11:55
A ja už viem aj, čo budeme mať na obed zajtra - práve som kúpila na Miletičke karfiól a nové zemiačiky.
Katarina
23.05.11,12:18
Ja už mám tiež strašnú chuť na nové zemiačiky - ale pestované na Slovensku. Z dovozu to pre mňa nie je ono.
Zdenka 0705
23.05.11,12:33
..ani mne sa nechcelo dnes variť, tak som rozmrazila cícer, k tomu fetu, rajčiny v oleji, citrón, bylinky... mňamky-mňam :)
erzet
23.05.11,12:49
Kapustová polievka, kuracie pečienky na čínsky spôsob, dusená ryža
janka marenistakova
23.05.11,13:23
v sobotu kyslá fazuľa, pečené bravčové koleno na kyslej kapuste, chlieb,v nedeľu maďarský guľáš, cestoviny, pečené kuracie štvrte, ryža, perník, vývar s pečeňovými haluškami.
osky
23.05.11,15:18
Mne, resp. nám chutí, je výborná.
1. ohne Zusatz von Konservierusstoffen
2.Mit 80% Rapsol

som sa musela pre istotut pozriet,ci som ozaj na slovenskej stranke alebo som sa pomylila....:---
preco nepises po slovensky?
Gapo
23.05.11,16:59
No bolo to kúpené v Rakúsku a Pivko napísal, že je to nezdravé, tak som odpísal údaj na etikete :)
Veď tomu každý dnes rozumie ;)
Žabinka
23.05.11,17:36
Na najbližšie dni po dlhšej dobe španielske kura, opekané zemiaky, polievka karfiolová.
Gapo
23.05.11,18:04
Úžasné, mňam :)
lavanda
23.05.11,18:33
Kuracie prsia na karí (a kadejakom inom) korení a kokosovom mlieku, ryža, pestrofarebný zeleninový šalát "čo chladnička dala" - a dala dosť:).
verkaz
23.05.11,19:43
Zajtra robím brokolicovú krémovú polievku a buchty na pare plnené ovocím poliate čokoládou.
Marína
23.05.11,19:53
A ja už viem aj, čo budeme mať na obed zajtra - práve som kúpila na Miletičke karfiól a nové zemiačiky.
U nás ako cez kopirák.;) Klasický vyprážaný, ....no, asi celkom klasika to nie je, ja vyprážam surový, malé ružičky, aby sa dobre prepiekli a aby som sa s takými drobnými nemusela babrať, v múke a v strúhanke obaľujem v sáčku, ide to raz-dva. Vyprážaný surový je oveľa chutnejší ako uvarený, odkedy som skúsila prvýkrát, varený nevyprážam. K tomu šalát z uhoriek, rajčín, redkvičiek a jarnej cibuľky.
Z hlúbikov a pár zemiakov bola polievka so smotanou a kôprom.
ZEvina
24.05.11,06:07
Marína, tak to som od Teba "obkukala" ten sáčkový postup! Je to super rýchle a nemám tak zabarané ruky. A hlúbiky tiež vždy použijem do polievky. A teším sa už na vlastné zemiačiky - tak za týždeň by už mali byť. Tie prvé dusím na mladej cibuľke a posypem petržlenovou vňaťou, k tomu uhorkový šalát - ani mäso k tomu nepotrebujem!
erzet
24.05.11,09:51
Letná zeleninová polievka, kysnutý ovocný koláč
[kde sa vzali,
tam sa vzali,
pri polievke servítky stáli (ležali)]
hnedoočka
24.05.11,12:32
Na najbližšie dni po dlhšej dobe španielske kura, opekané zemiaky, polievka karfiolová.

a receptík na to mňamky tu už niekde máme? ak nie, tak poprosím.....:)
hnedoočka
24.05.11,12:37
[QUOTE=ZEvina;1749693]Marína, tak to som od Teba "obkukala" ten sáčkový postup! Je to super rýchle a nemám tak zabarané ruky.

ten sáčkový postup platí pre múku a strúhanku? múku chápem, no od vajíčka karfiol hodiť do sáčka so strúhankou nie je problematické?
prosím vysvetliť,lebo obaľovanie karfiolu neznášam......;):)
Zdenka 0705
24.05.11,12:44
nie je, vyskúšaj...napichni na vidličku už namočený karfiol vo vajíčku, šup s ním do sáčku so strúhankou, .. potriasť, strúhanka sa nachytá na mokré vajíčko...sáčok /nie ruky/ síce bude na konci procedúry ubabraný, ale veď už je len na vyhodenie :) ... aspoň ja to tak robím
kozlíček
24.05.11,13:20
včera som jedol u známych toto (http://recepty.rodinka.sk/recept.ltc?ID=15148&k=4)a bolo to fajn.No ale,sto ľudí sto chutí.
Marína
24.05.11,13:57
[QUOTE=ZEvina;1749693]Marína, tak to som od Teba "obkukala" ten sáčkový postup! Je to super rýchle a nemám tak zabarané ruky.

ten sáčkový postup platí pre múku a strúhanku? múku chápem, no od vajíčka karfiol hodiť do sáčka so strúhankou nie je problematické?
prosím vysvetliť,lebo obaľovanie karfiolu neznášam......;):)
Valika, nie je to problém, použi väčší sáčok a daj viac strúhanky, koniec sáčka zatoč a poriadne ním potras. Ja používam surový(osolený) karfiol, takže sa nemusím obávať, že sa mi rozpadne, s vareným určite musíš opatrnejšie. Vajíčka rozšľahám do menšej misky aby boli vo vyššej vrstve, hodím celú hrsť karfiolových ružičiek obalených v múke(už som vyššie spomínala, že surové musia byť menšie, aby pri vyprážaní zmäkli), poriadne zamiešam vidličkou aby sa obalili, vyberám lyžicou alebo podberám vidličkou, nenapichujem ako Zdenka, surové ide ťažšie napichnúť. Vyprážam v menšom kastróliku a olej nalejem vo vyššej vrstve, aby karfiol bol ponorený ak už nie celý tak asi do 3/4. Keďže vyprážam surový, nemusím ho opatrne obracať ale v oleji premiešam vidličkou a vyberám dierkovanou naberačkou.
Valika, možno mi neuveríš;), odhadujem, že jeden veľký karfiol som takto mala obalený len niečo cez 5 minút, 10 minút to zďaleka nebolo.
Kazu
24.05.11,14:25
Lečo. A bez polievky, lebo keď je lečo tak si pridáme :)
Žabinka
24.05.11,15:08
a receptík na to mňamky tu už niekde máme? ak nie, tak poprosím.....:)
Španielske kurča.
Veľmi jednoduché a rýchle. Najradšej používam kuracie stehná, tie sa dobre rozložia po pekáči. Pokvapkám worchestrovkou (netreba šetriť :)), posypem z oboch strán korením na kurčatá, ak nemám -grilovacím, trošku oregana, môže byť podliate troškou bieleho vína (to dávam,len keď mám dáke otvorené, inak nemusí byť, lebo trochu kyslastú chuť urobí aj worchestrovka), ale najčastejšie nepodlievam ničím, lebo potom je tam veľa šťavy, a zle sa to upečie. Na kura naukladám malé cibuľky prekrojené na polky, ak sú väčšie, tak na štvrťky, olivy je jedno či čierne alebo zelené, ale zelené sú šťavnatejšie. Zakryjem, pečiem asi hodinu aj kúsok(podľa veľkosti stehien), potom naukladám červené papriky pokrájané na väčšie prúžky, a dopečiem od oka, kým paprika nechytí tmavšiu farbu, asi pol až trištvrte hodinu. A potom odháňam od pekáča muža a psíka, ktorí mi na to priebežne chodia :D:D.
evaj63
24.05.11,18:51
[QUOTE=hnedoočka;1750161]
Valika, nie je to problém, použi väčší sáčok a daj viac strúhanky, koniec sáčka zatoč a poriadne ním potras. Ja používam surový(osolený) karfiol, takže sa nemusím obávať, že sa mi rozpadne, s vareným určite musíš opatrnejšie. Vajíčka rozšľahám do menšej misky aby boli vo vyššej vrstve, hodím celú hrsť karfiolových ružičiek obalených v múke(už som vyššie spomínala, že surové musia byť menšie, aby pri vyprážaní zmäkli), poriadne zamiešam vidličkou aby sa obalili, vyberám lyžicou alebo podberám vidličkou, nenapichujem ako Zdenka, surové ide ťažšie napichnúť. Vyprážam v menšom kastróliku a olej nalejem vo vyššej vrstve, aby karfiol bol ponorený ak už nie celý tak asi do 3/4. Keďže vyprážam surový, nemusím ho opatrne obracať ale v oleji premiešam vidličkou a vyberám dierkovanou naberačkou.
Valika, možno mi neuveríš;), odhadujem, že jeden veľký karfiol som takto mala obalený len niečo cez 5 minút, 10 minút to zďaleka nebolo.

Aj ja tak obalujem karfiol, ale nevyprážam. Len ho trošku pokvapkám olejom a šupnem do rúry.
adi11
24.05.11,19:36
Lečo. A bez polievky, lebo keď je lečo tak si pridáme :)
..co ja sa napocuvam za to od mojho muza, ze som nezavarila ani flasku..:mee:..pretoze vzdy v pondelok mal nan chut, ale nie na kupovane..:(..ako minule..bolo sama cibula a bez chuti, vone..no zumpa..:mee:
..niet nad domaaace..:):):)
adi11
24.05.11,19:39
moj dnes navaril fantasticky bravcovy gulasik...:)..zajtra musim ususnit volaco uz ja..lenze este neviem co..:confused:
Zewa
24.05.11,23:48
salatova alebo zihlavova kysla polievka so zaprazkou...ochutena worchestrom a oprazenou slaninkou...da sa jest tepla ci studena, hlavne v tychto horucavach ... a ako druhe plnena paprika.. za tymto jedlom si viem nohy polamat :-)
dogicka
25.05.11,06:48
[QUOTE=Marína
Valika, nie je to problém, použi väčší sáčok a daj viac strúhanky, koniec sáčka zatoč a poriadne ním potras. Ja používam surový(osolený) karfiol, takže sa nemusím obávať, že sa mi rozpadne, s vareným určite musíš opatrnejšie. Vajíčka rozšľahám do menšej misky aby boli vo vyššej vrstve, hodím celú hrsť karfiolových ružičiek obalených v múke(už som vyššie spomínala, že surové musia byť menšie, aby pri vyprážaní zmäkli), poriadne zamiešam vidličkou aby sa obalili, vyberám lyžicou alebo podberám vidličkou, nenapichujem ako Zdenka, surové ide ťažšie napichnúť. Vyprážam v menšom kastróliku a olej nalejem vo vyššej vrstve, aby karfiol bol ponorený ak už nie celý tak asi do 3/4. Keďže vyprážam surový, nemusím ho opatrne obracať ale v oleji premiešam vidličkou a vyberám dierkovanou naberačkou.
Valika, možno mi neuveríš;), odhadujem, že jeden veľký karfiol som takto mala obalený len niečo cez 5 minút, 10 minút to zďaleka nebolo.[/QUOTE]

Marína, a do sáčka so strúhankou dáš tiež naraz viac ružičiek karfiolu? A aké malé máš tie ružičky? A ako dlho vyprážaš tie surové ružičky?
Kazu
25.05.11,07:14
..co ja sa napocuvam za to od mojho muza, ze som nezavarila ani flasku..:mee:..pretoze vzdy v pondelok mal nan chut, ale nie na kupovane..:(..ako minule..bolo sama cibula a bez chuti, vone..no zumpa..:mee:
..niet nad domaaace..:):):)

Ja som robila domáce, z kupovaných rajčín:D Manžel bol v Prievidzi, pri Laskári kúpil asi 4 kg baníckych rajčín, papriku som vykúpila v našom obchodíku so všetkým možným, cibuľu mám z Jednoty, akurát klobáska bola naša domáca.
Môj manžel nie je trochár, keď už sa rozhodne niečo kúpiť do kuchyne, tak veľkú kopu. Okrem tých rajčín kúpil aj niekoľko druhov syrov zo Zázrivej, medziiným aj ovčí syr /taký dosť mäkký, ešte z neho tiekla srvátka/ vraj pre mňa, lebo taký ľúbim. No áno, ľúbim, ale len 10 deka a toho je dobrého poldruhého kilogramu:D Fakt netuším, čo s tým môžem urobiť, či sa to dá použiť na výrobu nejakého jedla alebo to bude len pre mačky, lebo mne už toho rastú uši.:D Vie mi niekto poradiť čo s tým? Už som rozmýšľala, že urobím rezance, ale to si neviem s cukrom predstaviť a slané mi nechutia. Skôr som myslela nejaké rajčinovo, paprikovo niečo na grécky spôsob ale nikdy som takto nekombinovala, aby som to potom nenúkala psovi :D
Maruška54
25.05.11,07:18
Zuzka skús to zapiecť ako som ti poslala recept na zapekanú fetu, koreniny dúfam že odo mňa ešte máš, ja myslím že to bude dobré.
dogicka
25.05.11,07:21
Ja som robila domáce, z kupovaných rajčín:D Manžel bol v Prievidzi, pri Laskári kúpil asi 4 kg baníckych rajčín, papriku som vykúpila v našom obchodíku so všetkým možným, cibuľu mám z Jednoty, akurát klobáska bola naša domáca.
Môj manžel nie je trochár, keď už sa rozhodne niečo kúpiť do kuchyne, tak veľkú kopu. Okrem tých rajčín kúpil aj niekoľko druhov syrov zo Zázrivej, medziiným aj ovčí syr /taký dosť mäkký, ešte z neho tiekla srvátka/ vraj pre mňa, lebo taký ľúbim. No áno, ľúbim, ale len 10 deka a toho je dobrého poldruhého kilogramu:D Fakt netuším, čo s tým môžem urobiť, či sa to dá použiť na výrobu nejakého jedla alebo to bude len pre mačky, lebo mne už toho rastú uši.:D Vie mi niekto poradiť čo s tým? Už som rozmýšľala, že urobím rezance, ale to si neviem s cukrom predstaviť a slané mi nechutia. Skôr som myslela nejaké rajčinovo, paprikovo niečo na grécky spôsob ale nikdy som takto nekombinovala, aby som to potom nenúkala psovi :D

Kazu ja robím z tohto syra taký šalát. Pokrájam na kocky syr, paradajku, zelenú papriku a šalatovú uhorku, posolím, ovegetím a hotovo. S čiernym chlebom nemá chybu. A niekedy tam primiešam aj tatarku, ja mám rada aj nezdravé veci, a je tiež výborný.
Kazu
25.05.11,07:27
Zuzka skús to zapiecť ako som ti poslala recept na zapekanú fetu, koreniny dúfam že odo mňa ešte máš, ja myslím že to bude dobré.

Vidííííš, tak to ten tvoj recept mi v hlave kdesi poletoval a nie a nie si spomenúť:D Ďakujem, že si mi to pripomenula.
Maruška54
25.05.11,07:33
Vidííííš, tak to ten tvoj recept mi v hlave kdesi poletoval a nie a nie si spomenúť:D Ďakujem, že si mi to pripomenula.
ja si to robím dosť často a už som to robila aj s tofu syrom takým mäkkým a chutilo mi to a myslím že ten ovčí je na to jak stvorený, jedenkrát som nemala doma ani paradajku ani papriku tak som to urobila len s veľa cibule, trochu som ju ale dopredu popražila lebo mám rada takú upečenú cibuľu, tak teraz to robím niekedy aj tak že dám na dno zapekacej nádoby veľa cibule na to fetu a potom paradajku a papriku
Kazu
25.05.11,07:33
Kazu ja robím z tohto syra taký šalát. Pokrájam na kocky syr, paradajku, zelenú papriku a šalatovú uhorku, posolím, ovegetím a hotovo. S čiernym chlebom nemá chybu. A niekedy tam primiešam aj tatarku, ja mám rada aj nezdravé veci, a je tiež výborný.

Toto tiež vyzerá dobre, hlavne s tou tatarkou. To sa mi možno podarí presvedčiť aj manžela, že také ľúbi aj on:D

Tak ja idem kuchtiť, majte sa, po obede poviem ako chutilo:)
Zdenka 0705
25.05.11,08:41
Bežne mrazím balkánsky syr, možno by aj tento išiel, keď ho máš tak veľa.
Zdenka 0705
25.05.11,08:46
Dnes špenátová polievka z čerstvého špenátu, ktorý som nakoniec rozmixovala. Odvtedy, čo som tu niekde čítala, že sa môže pridať kúsok Nivy, ináč ani nerobím. Dodá jej to "šmrnc" :)
Ako druhý chod cestoviny s cuketou a rajčinami, bez syra.
evuš
25.05.11,11:57
Vidííííš, tak to ten tvoj recept mi v hlave kdesi poletoval a nie a nie si spomenúť:D Ďakujem, že si mi to pripomenula.

Zuzka, čo tak sem ten recept na zapekanú fetu "pricapiť" ? :D, ďakujem !
Marína
25.05.11,16:28
Marína, a do sáčka so strúhankou dáš tiež naraz viac ružičiek karfiolu? A aké malé máš tie ružičky? A ako dlho vyprážaš tie surové ružičky?
Evka, dávam viacej naraz, väčší karfiol obaľujem cca na 5 krát. Múku, aj strúhanku dávam do 2 alebo 3 kg mikroténových sáčkov, zatočím pri otvore, sáčok sa nafúkne vzduchom, druhou rukou pridržím dno sáčka a vo vzduchu to "pretrepem".:D
Karfiol rozoberiem na ružičky s cca priemerom 4 cm, aj menšie, podľa toho aké ich karfiol má, ak sú veľké, prerežem na polovicu.
Vyprážam do ružova. Skús jeden napichnúť vidličkou a uvidíš, či je mäkký.
Maruška54
25.05.11,16:49
nepriložila Zuzka priložím ja, ale ona ho má aj tak odo mňa
bettylou
25.05.11,17:09
Ja som robila domáce, z kupovaných rajčín:D Manžel bol v Prievidzi, pri Laskári kúpil asi 4 kg baníckych rajčín, papriku som vykúpila v našom obchodíku so všetkým možným, cibuľu mám z Jednoty, akurát klobáska bola naša domáca.
Môj manžel nie je trochár, keď už sa rozhodne niečo kúpiť do kuchyne, tak veľkú kopu. Okrem tých rajčín kúpil aj niekoľko druhov syrov zo Zázrivej, medziiným aj ovčí syr /taký dosť mäkký, ešte z neho tiekla srvátka/ vraj pre mňa, lebo taký ľúbim. No áno, ľúbim, ale len 10 deka a toho je dobrého poldruhého kilogramu:D Fakt netuším, čo s tým môžem urobiť, či sa to dá použiť na výrobu nejakého jedla alebo to bude len pre mačky, lebo mne už toho rastú uši.:D Vie mi niekto poradiť čo s tým? Už som rozmýšľala, že urobím rezance, ale to si neviem s cukrom predstaviť a slané mi nechutia. Skôr som myslela nejaké rajčinovo, paprikovo niečo na grécky spôsob ale nikdy som takto nekombinovala, aby som to potom nenúkala psovi :D

naložiť do oleja -ujo google - nakladaný syr :confused:
Marína
25.05.11,17:12
naložiť do oleja -ujo google - nakladaný syr :confused:
Alebo vyrobiť bryndzu.
Zdenka 0705
25.05.11,17:15
nepriložila Zuzka priložím ja, ale ona ho má aj tak odo mňa
Tešila som sa na recept, nejde mi to otvoriť.
Kazu
25.05.11,17:20
nepriložila Zuzka priložím ja, ale ona ho má aj tak odo mňa

Maruška, práve teraz som sa vrátila zo Senice :--- Ale dobre si urobila, že si ho priložila, lebo ja som si recepis vytlačila a teraz by som ho musela napísať a takto aspoň mám ušetrenú robotu. Ale dnes som k obedu ugrilovala zvyšnú krkovičku čo bola naložené ešte od soboty a k tomu som urobila šalát s tým syrom s tatarkou. Ale syr som postrúhala na drobkovom strúhadle, lebo manželova mlsná huba by ho inak nezjedla. Bolo to vynikajúce. A zajtra budem robiť syr podľa teba. Toľko zdravého naraz :D
Marína
25.05.11,17:37
Tešila som sa na recept, nejde mi to otvoriť.
Zdenka, predpokladám, že máš MS Office 2003 a súbor xxxxxxx.docx je buď z ver. 2007 alebo 2010. Prikladám vo formáte pdf.
Mne súbor otvára aj vo ver. 2003.
Maruška54
25.05.11,17:41
dievky mne sa to zdal divný formát ale vidím že ste si poradili
evaj63
25.05.11,19:13
U nás dnes tiež lečo. Ale sme sa s dcérou nadlábli, mňam.
KoxXxo
25.05.11,20:14
A ja som mal
Marína
25.05.11,21:26
evuš
26.05.11,06:32
nepriložila Zuzka priložím ja, ale ona ho má aj tak odo mňa

Ďakujééém, určite vyskúšam !
Kazu
26.05.11,07:29
Vyzerá to tak, že mačkám sa syr neujde. Včera mal ten šalát veľký úspech. K večeri som narobila plnú misu, pridala som tam aj nakrájanú šunku, so Senice som priniesla čerstvý chleba s tekvicovými jadierkami, prišli aj nevesty a syn a po mise šalátu sa len zaprášilo. Aj manželovi chutilo, pokým nezistil, že je tam ten syr :D:D:D Ešte aj k posteli si vodu priniesol, aby mohol zapiť, keď si spomenie čo jedol :D A už po miliónty krát za trvania nášho manželstva mi namosúrený opakoval:j Nedávaj mi jesť také veci, keď vieš že to nemám rád. Chchchcha, keby on vedel čo všetko už pojedol, musel by si priniesť k posteli aj víno. :D:D:D Takže dnes si ten zapekaný syr budem jesť sama. :D
ZEvina
26.05.11,07:30
Dnes varené údené kolienko, chrenová omáčka, knedľa, na zajtra som sľúbila kapustové fliačky, polievka pre veľký úspech - hrášková.
dogicka
26.05.11,07:46
Evka, dávam viacej naraz, väčší karfiol obaľujem cca na 5 krát. Múku, aj strúhanku dávam do 2 alebo 3 kg mikroténových sáčkov, zatočím pri otvore, sáčok sa nafúkne vzduchom, druhou rukou pridržím dno sáčka a vo vzduchu to "pretrepem".:D
Karfiol rozoberiem na ružičky s cca priemerom 4 cm, aj menšie, podľa toho aké ich karfiol má, ak sú veľké, prerežem na polovicu.
Vyprážam do ružova. Skús jeden napichnúť vidličkou a uvidíš, či je mäkký.

Ďakujem, vyskúšam....
evuš
26.05.11,10:24
Šosovicová kyslá, grécky šalát
verkaz
26.05.11,10:39
Dnes šalátová polievka (dúfam, že ostane aj na zajtra) a filé na masle so zemiakovou kašou.
trisestri
26.05.11,10:48
erzet
26.05.11,12:53
Francúzska polievka, bravčový rezeň v cestíčku, zemiaková kaša, šalát
rdb
26.05.11,14:45
sosovica so zeleninou a placicky z ovsenych vlociek.
evaj63
26.05.11,19:00
Čo dnes všetci varili šošovicu? Aj u nás bola šošovicová omáčka s párkami, alebo volským okom.
Dáša_
26.05.11,19:15
skúšala som na obed tento recept http://www.mimibazar.sk/recept.php?id=15759 - teda vlastne ku tomu opečené morčacie prsia z mrazáku a zelenina.

Na večeru tvarohové guľky s čoko polevou a omáčka z čerstvých jahod
Kazu
27.05.11,07:20
Včera som mala ten zapekaný syr, bol výborný, doslova som sa prež.....:D Manžel mal zemiakovú placku s kuracími pečienkami a k večeri som robila palacinky. To som sľúbila ten našej malej žabinke a priživili sme sa všetci.:)
Dnes budú nové zemiaky, uhorkový šalát a rozmýšľam čo tak asi ešte k tomu.
Maruška54
27.05.11,07:30
Včera som mala ten zapekaný syr, bol výborný, doslova som sa prež.....:D Manžel mal zemiakovú placku s kuracími pečienkami a k večeri som robila palacinky. To som sľúbila ten našej malej žabinke a priživili sme sa všetci.:)
Dnes budú nové zemiaky, uhorkový šalát a rozmýšľam čo tak asi ešte k tomu.
na zlé by som ťa predsa ja nikdy nenavádzala, ešte si niekedy kúp v Lídli grécku Fetu ale "grécku!!!!!" nie Pilos
evuš
27.05.11,07:30
Včera som mala ten zapekaný syr, bol výborný, doslova som sa prež.....:D Manžel mal zemiakovú placku s kuracími pečienkami a k večeri som robila palacinky. To som sľúbila ten našej malej žabinke a priživili sme sa všetci.:)
Dnes budú nové zemiaky, uhorkový šalát a rozmýšľam čo tak asi ešte k tomu.

Zuzi, nedá sa dať užitočné + zábavné naraz - tak dávam takto....
No a k novým zemiakom, uhorkovému šalátu sa hodí napr. vyprážaný karfiol ...
Zuzi, len prepánajána nerob ten šalát z tých nakazených uhoriek :eek::D:D:D
rdb
27.05.11,10:11
Plnene cukiny s rajcinovou omackou.
.
Zajtra Grilovacka a opekacka
.
V nedelu kura na fazulovych strukoch a cezar salat.
Gabca
27.05.11,10:30
Hráškovo-zeleninovú polievočku a lievance s jahodovým džemom. V piatok sme odjakživa mávali bezmäsitý deň ;)
Maruška54
27.05.11,11:15
neviem do ktorej témy to priložiť ale táto je najviac o jedení...domáce princezky



recept dodám len čo prejdem na iný počítač
Dáša_
27.05.11,11:24
neviem do ktorej témy to priložiť ale táto je najviac o jedení...domáce princezky



recept dodám len čo prejdem na iný počítač


teda, princezka namočená do kávy - niečo úžasné... Dúfam, že na druhý PC prejdeš čoskoro :)
Maruška54
27.05.11,11:57
už je to tu a môžem vám povedať že s tými čo teraz predávajú v obchode sa to nedá ani porovnať tieto sú nebíčko v papuľke, ale zase to niektorým asi nepojde otvoriťa ja s tým neviem iné urobiť prosím vás ujmite sa toho niekto
erzet
27.05.11,12:31
Fazuľová polievka, langoše - 18.11.2009
Šošovicová polievka, langoše - 27.05.2011

Jeden značný rozdieľ
veronikasad
27.05.11,12:38
Robo, netreba vymeniť kuchárku ?
erzet
27.05.11,12:39
22. týždeň
erzet
27.05.11,13:08
veronikasad, nie, tajomstvo je pod lyžičkou
pivko
28.05.11,05:15
Dnes grilovačka:D
Žabinka
28.05.11,08:10
Na víkend bude šošovicová polievka kyslá, hrncová živánska (bravčová krkovička prekladaná slaninkou, cibuľou, klobáskou), opekané zemiaky, zeleninový šalát.
kukučka
28.05.11,08:58
jéj, ojojój, nemáš toho veľa? môžem sa pridať?
/pre tých, čo používajú wow a ani nevedia, ako sa to píše :( /

my chudáci pod Tatrami môžeme len potichúčky závidieť, hrášok na trhu sa nám už neušiel a to treba ísť pekných pár kilometrov, ale to čerstvé ovocie a zelenina zato stoja, ale konečne aj tu prší, hádam sa dočkáme vlastnej

aby som nebola mimo témy: demikát s kopou pažítky, rybky a špenát, aj keď mrazený
Katarina
28.05.11,09:14
Žabinka, to vyzerá veľmi dobre a určite chutí výborne. Mohla by si prosím prihodiť recept, vyskúšam. Ďakujem.
calawen
28.05.11,09:29
paradajková polievka s ryžou, dusené hovädzie na cibuli s provensálskym korením, varené zemiaky s maslom a pažítkou.
marleau
28.05.11,11:35
76343
evaj63
28.05.11,13:08
Kuracie medailonky s hranolkami, na jednom pekáči v rúre. A na zajtra knedle.
Žabinka
28.05.11,14:02
jéj, ojojój, nemáš toho veľa? môžem sa pridať?
/pre tých, čo používajú wow a ani nevedia, ako sa to píše :( /

my chudáci pod Tatrami môžeme len potichúčky závidieť, hrášok na trhu sa nám už neušiel a to treba ísť pekných pár kilometrov, ale to čerstvé ovocie a zelenina zato stoja, ale konečne aj tu prší, hádam sa dočkáme vlastnej

aby som nebola mimo témy: demikát s kopou pažítky, rybky a špenát, aj keď mrazený


Žabinka, to vyzerá veľmi dobre a určite chutí výborne. Mohla by si prosím prihodiť recept, vyskúšam. Ďakujem.
Kukučka, ak to patrilo mne, tak pre informáciu, polovica je už fuč :). Traja dospelí, dvaja dospievajúci a jeden pes, skonzumujú toho hodne. Aj keď si vždy myslím, koľko som toho veľa navarila, a na druhý deň je všetko zjedené :).

Katarína, prikladám recept na Hrncovú živánsku:
Bravčová krkovička (najlepšie bez kosti)-nie je taká suchá ako stehno, sa nakrája na rezne, posoliť, okoreniť, potrieť horčicou, a do hrnca alebo jenskej misy striedavo ukladať s pokrájanou slaninkou, cibuľou na kolieska, klobáskou na kolieska. Môže sa podliať troškou červeného vína, ale nemusí. A tiež sa môže pomedzi popridávať nakrájaná paprika, teraz som nemala. Ja to pečiem v elektrickej rúre zakryté cca 1,5 hodinu a potom ešte 0,5 hodinu dopečiem odokryté, ale celkovo to odhadujem podľa vzhľadu. Počas pečenia vznikne dosť šťavy, tú priebežne odoberám, lebo by sa to neprepieklo, potom sa dá podávať zvlášť, keď si niekto chce viac mäsko preliať.
m.hladka
28.05.11,15:43
aj ja ďakujem za receptik, určite vyskúšam, dobré to vyzerá a asi aj chutí, mňamky ...
osky
28.05.11,18:25
grilovane bravcove ostre kotlety/marinada-olivovy olej ,vela cesnaku,trochu chilli a sol-ale neprezente to,ja som tie nase marinovala 3 dni a napokon som ich musela preplachnut vodou.lebo muz krical ze mu zhori huba................./,ryza,dusena biela spargla,hlavkovy salat
ako dezert-na spodok pohara piskoty,na to krem ,kolieska bananov ,krem a trosku posypat grankom.krem-zmiesat 1 tvaroh,1 kyslu smotanu a 1 biely smotanovy jogurt,cukor podla chuti,pohare dat vychladit a take vychladnute jest.
kamoska1
28.05.11,19:30
Dnes sme mali americke zemiaky,vyprážané šampiňony,hlavkový šalat z našej zahrady.Po obede som piekla jablkovo-makovú štrudlu.Zavarila som zo 4-roch davok sirup bazový.
jozka56
29.05.11,08:31
Dnes sa obed nevarí, poobede máme rodinné stretko na chate, bude opekačka/kuracie aj bravčové mäso/ s kopcom zeleninového šalátu, bublaninu a gaštanové mafinky mám už napečené:)
truch
29.05.11,11:13
Dnes som si vymyslela recept, /možno už je kdesi vymyslený:D/. Bravčové panenky som nakrájala na valčeky asi 3 cm vysoké, posolila , pokorenila, zatočila do slaninky, zapla špáradkom a naprudko som ich opekala zo všetkých strán, k tomu syrová omáčka, ryža a zeleninová obloha. Famílii chutilo:)
erzet
29.05.11,15:14
Bačovské rezne
janka67
29.05.11,15:44
kozlíček
29.05.11,16:19
Bačovské rezne
A keď poprosím,bol by problém "šuchnúť recept"?Ďakujem!
m.hladka
29.05.11,16:19
Dnes som si vymyslela recept, /možno už je kdesi vymyslený:D/. Bravčové panenky som nakrájala na valčeky asi 3 cm vysoké, posolila , pokorenila, zatočila do slaninky, zapla špáradkom a naprudko som ich opekala zo všetkých strán, k tomu syrová omáčka, ryža a zeleninová obloha. Famílii chutilo:)

Napíš mi, prosím, recept na tu syrovú omáčku. Ď.
Marína
29.05.11,18:04
už je to tu a môžem vám povedať že s tými čo teraz predávajú v obchode sa to nedá ani porovnať tieto sú nebíčko v papuľke, ale zase to niektorým asi nepojde otvoriťa ja s tým neviem iné urobiť prosím vás ujmite sa toho niekto
.
Maruška54
29.05.11,18:26
ďakujem, to mám na starom PC dám to uložiť vo Worde a uloží sa mi to takto, neviem si s tým rady
evaj63
29.05.11,18:55
kuracia polievka s rezancami, dusená kapusta,včera robená knedlä, pečené bravčové karé, pečená kačica, piekla som to spolu.
Deganova
30.05.11,04:09
... všetkým poraďákom na úspešný štart do nového týždňa...
srska
30.05.11,05:13
dorážka zo soboty a nedele: včerajšia hovädzia + sobotňajšie varené koleno
evuš
30.05.11,06:16
Dnes som si vymyslela recept, /možno už je kdesi vymyslený:D/. Bravčové panenky som nakrájala na valčeky asi 3 cm vysoké, posolila , pokorenila, zatočila do slaninky, zapla špáradkom a naprudko som ich opekala zo všetkých strán, k tomu syrová omáčka, ryža a zeleninová obloha. Famílii chutilo:)

Ja robím panenku tiež takto, akurát namiesto syrovej, robím dubákovú omáčku ...
erzet
30.05.11,06:30
A keď poprosím,bol by problém "šuchnúť recept"?Ďakujem!
Aj bez prosenia

http://www.porada.sk/1754824-post100.html
alabut
30.05.11,07:34
Jogurt, plneny rezen, spenatove puky s rukolou, dorazit bylinkovym cajom a malinovicou riedenou vermutom.
evuš
30.05.11,10:00
Cesnaková krémová, šopský šalát
Katarina
30.05.11,10:00
Katarína, prikladám recept na Hrncovú živánsku:
Bravčová krkovička (najlepšie bez kosti)-nie je taká suchá ako stehno, sa nakrája na rezne, posoliť, okoreniť, potrieť horčicou, a do hrnca alebo jenskej misy striedavo ukladať s pokrájanou slaninkou, cibuľou na kolieska, klobáskou na kolieska. Môže sa podliať troškou červeného vína, ale nemusí. A tiež sa môže pomedzi popridávať nakrájaná paprika, teraz som nemala. Ja to pečiem v elektrickej rúre zakryté cca 1,5 hodinu a potom ešte 0,5 hodinu dopečiem odokryté, ale celkovo to odhadujem podľa vzhľadu. Počas pečenia vznikne dosť šťavy, tú priebežne odoberám, lebo by sa to neprepieklo, potom sa dá podávať zvlášť, keď si niekto chce viac mäsko preliať.[/QUOTE]

Žabinka veľmi pekne ďakujem za recept, určite vyskúšam.
rdb
30.05.11,10:51
Na dnes zostalo z nedele. Kura na fazulovych strukoch.
.
Zajtra cestoviny s bolognese omackou.
Katarina
30.05.11,11:13
... všetkým poraďákom na úspešný štart do nového týždňa...

Tie slané torty vyzerajú fantasticky. Zišla by sa mi pre oslávenca, ale bojím sa do toho pustiť. Aký stupeň náročnosti si to vyžaduje?
Deganova
30.05.11,11:21
Katka ja som tiež len samouk, ale studená kuchyňa na vždy bavila. Ja jednu takú "tortu" robím cca 5-7 hodín, chce to len odvahu... ak budeš potrebovať radu ozvy sa...
alabut
30.05.11,11:28
Kuwa, tusim na zjedenie netreba odvahu. Ako dlho vydrzi pri hladnom chlapovi?
rdb
30.05.11,11:30
Katka ja som tiež len samouk, ale studená kuchyňa na vždy bavila. Ja jednu takú "tortu" robím cca 5-7 hodín, chce to len odvahu... ak budeš potrebovať radu ozvy sa...
Ja som jednu taku stvorcovu urobil raz, ale zdaleka nebola takto nadherne ozdobena. Ale veru by som rad skusil takto sa pohrat ked budu narodeninove prilezitosti. Robis ich nadherne!
evuš
30.05.11,11:34
Ja som jednu taku stvorcovu urobil raz, ale zdaleka nebola takto nadherne ozdobena. Ale veru by som rad skusil takto sa pohrat ked budu narodeninove prilezitosti. Robis ich nadherne!

Ja to už dávno hovorím, mať Hankine zlaté ručičky a trpezlivosť :)
Hanka, nádhera - to je škoda aj zjesť ! Ja som sa ešte stále neodhodlala, ale tento víkend máme mať oslavu....:D:D:D žeby hókus-pókus ?
Deganova
30.05.11,11:50
Ja to už dávno hovorím, mať Hankine zlaté ručičky a trpezlivosť :)
Hanka, nádhera - to je škoda aj zjesť ! Ja som sa ešte stále neodhodlala, ale tento víkend máme mať oslavu....:D:D:D žeby hókus-pókus ?
... žeby sme dali stretko a aj rýchlokurz?---
evuš
30.05.11,11:54
... žeby sme dali stretko a aj rýchlokurz?---

Och joj, veľmi rada :), len škoda, že tá Orava je od nás tak ďaleko :mee:
jozka56
30.05.11,12:00
Dnes zasmažená hlivová polievka, zapekaný pangasias a varené nové zemiaky, všade kopec petržlenovej vňate.
trisestri
30.05.11,12:19
bettylou
30.05.11,12:31
bravčové plece s kyslou kapustou, zemiaky mastené tekvicovým olejom miesto masla (majú takú super zelenú farbu a orieškovú chuť), polievka hŕstková s cviklou a bielou reďkovkou
verkaz
30.05.11,16:57
Dnes bola pohoda, ostalo z nedele. Zajtra hráškovú polievku a halušky s bryndzou.
osky
30.05.11,18:39
polievka hribkova s mrkvou ,petrzlenom ,cibulkou,vnatkami a jemnou zasmazkou.

zelena spargla na pare,posypana struhankou oprazenou na troske masla,k tomu opekane nove zemiacky a vela hlavkoveho salatu.
lavanda
30.05.11,19:23
Dusené bravčové na mexickej zeleninovej zmesi, ryža, zeleninový šalát.
adi11
30.05.11,19:55
zo vcera hovadzia polievka, bravcove masko na paprike, konecne aj koprova omacka a domaca kysnuta knedla {to moj sa na nu cely tyzden tesil}..a ja som si spravila nove zemiacky so spenatom..:)
kukučka
30.05.11,23:20
Tie slané torty vyzerajú fantasticky. Zišla by sa mi pre oslávenca, ale bojím sa do toho pustiť. Aký stupeň náročnosti si to vyžaduje?


Katka ja som tiež len samouk, ale studená kuchyňa na vždy bavila. Ja jednu takú "tortu" robím cca 5-7 hodín, chce to len odvahu... ak budeš potrebovať radu ozvy sa...
Nebudem to ani skúšať ani náhodou, rýchlosť papkáčov je určite oveľa rýchlejšia ako tvoja a neviem, či by som ich k tomu nádhernému výtvoru vôbec pustila :--- :D
Čím sú obsypané boky? Pýtam sa len čisto zo zvedavosti. ;)
Deganova
31.05.11,04:11
Nebudem to ani skúšať ani náhodou, rýchlosť papkáčov je určite oveľa rýchlejšia ako tvoja a neviem, či by som ich k tomu nádhernému výtvoru vôbec pustila :--- :D
Čím sú obsypané boky? Pýtam sa len čisto zo zvedavosti. ;)
Boky potieram pomazánkovým maslom neochuteným a posýpam strúhaným syrom
Dreamka
31.05.11,07:42
Dnes bryndzové halušky/halušky s tvarohom a k tomu kyslé mliečko :)
alabut
31.05.11,08:04
Plneny kapustny list s jogurtom a chlorofylom vsetkeho druhu po cely tyzden. Tuto stravu doplnime rozkami s maslom a domacim syrom (bryndzou) opat posypanu roznym druhom chlorofylu. Na doplnenie vitaminov skupiny D vytrcime ctene telo na obdiv paliacemu slnku. Dorazime sa bylinkovym cajom a domacimi palenkami rozneho druhu a veku. Na doplnenie a rozprudenie cervenych a bielych krviniek denne flasa cerveneho, najlepsie z cucoriedok. :-)
calawen
31.05.11,08:52
kapustnica bez hríbov
ZEvina
31.05.11,09:56
Bravčové mäso na mrkvičke a hrášku, tarhoňa, ľadový šalát.
Tweety
31.05.11,10:00
Rapadajková polievka, cordon bleu, zemiaky, tatárka. Uf, zabudla som, práve som vybrala z rúry jogurtový jahodový koláč s posýpkou.
Slayer666
31.05.11,10:04
Ludia, co je to Gordon blue? Nie nahodou Cordon bleu?:D
ZlaticaB
31.05.11,10:50
V jedálni sme mali ryžu, kuracie mäsko na prírodno a zeleninový šalát (bola tam aj uhorka) čo myslíte zjedla som ten šalát?
erzet
31.05.11,10:53
Mrkvová polievka s mrveničkou, kapustníky
invest
31.05.11,11:40
Granadír
Maruška54
31.05.11,12:05
Ludia, co je to Gordon blue? Nie nahodou Cordon bleu?:D

ano správny názov je Cordon bleu ale na Slovensku je zaužívané aj Gordon blue možno slangový výraz a hladnému je jedno ako sa to volá hlavne že je to dobré
Tweety
31.05.11,12:08
ano správny názov je Cordon bleu ale na Slovensku je zaužívané aj Gordon blue možno slangový výraz a hladnému je jedno ako sa to volá hlavne že je to dobré
No veru, na tom mojom nebolo teda napísané ništ, a to som ho celý zjedla.:---
hnedoočka
31.05.11,12:34
Plneny kapustny list s jogurtom a chlorofylom vsetkeho druhu po cely tyzden. Tuto stravu doplnime rozkami s maslom a domacim syrom (bryndzou) opat posypanu roznym druhom chlorofylu. Na doplnenie vitaminov skupiny D vytrcime ctene telo na obdiv paliacemu slnku. Dorazime sa bylinkovym cajom a domacimi palenkami rozneho druhu a veku. Na doplnenie a rozprudenie cervenych a bielych krviniek denne flasa cerveneho, najlepsie z cucoriedok. :-)

pozor, na predávkovanie vitamínom /hlavne D/ :D

u mňa reštika navarila super pirohy plnené zemiakmi s opraženou cibuľkou a kyslou smotanou.;)
Žabinka
31.05.11,13:58
Dnes aj zajtra budem mať polievku zeleninovú, zelenina ešte čaká, kým príde na rad :), v takom teple sa mi nechce stáť pri sporáku, ako druhé konečne tekvicový prívarok, nové zemiačiky, uvarené vajíčko. Práve uvarené, ešte horúce. Takže také diétne :).
Zdenka 0705
31.05.11,16:06
joj, ale by som si dala :) :D
evaj63
31.05.11,18:28
paradajková polievka so syrom, lievance, k večeri ešte juhoslovanské kabáče, plnené údenou krkovičkou.
Žabinka
31.05.11,18:33
Zdenka 0705 Dnes, 06:06 PM
joj, ale by som si dala
Zdenka, kľudne príď, mám za hrniec, a nikto okrem mňa to nechce. Ostatní sú mäsoví :).
Katarina
31.05.11,20:04
paradajková polievka so syrom, lievance, k večeri ešte juhoslovanské kabáče, plnené údenou krkovičkou.

Čo sú to juhoslovanské kabáče, plnené údenou krkovičkou. Údenú krkovičku mám veľmi rada.
alabut
01.06.11,04:56
Dobre rano vospolok. Baby, co sa da urobit zo suroveho spenatu? Alabutka mi natrhala z lasky plnu tasku. :-)
osky
01.06.11,05:10
alabut,urob taku zapekanu rybu prekladanu cerstvym spenatom.videla som to raz davnejsie v TV a vyzeralo to velmi dobre.presny recept hladaj na nete,lebo ja ho nemam.
Marína
01.06.11,05:28
Dobre rano vospolok. Baby, co sa da urobit zo suroveho spenatu? Alabutka mi natrhala z lasky plnu tasku. :-)
- polievka
- fašírky(ovsené vločky, rožky, cibuľa, cesnak, vajcia, strúhaný syr, koreniny, strúhanka)
- špenátové halušky(noky) so syrovou omáčkou
- lasagne
- prekladaný krúžkami zemiakov(uvarených v šupke) a syrom, zapečený v rúre

Do zásoby môžeš urobiť špenátové cestoviny, ktoré budeš podávať so syrovou omáčkou alebo šampiňónovou, dubákovou, ...............

Dodatok: Tu http://www.mamincinyrecepty.cz/spenat sú dobré recepty so špenátom.
alabut
01.06.11,05:52
Joooj, Maryska, dakujem za ten link, nieco si vyberiem. :-)
dogicka
01.06.11,06:25
Zdenka 0705 Dnes, 06:06 PM
joj, ale by som si dala
Zdenka, kľudne príď, mám za hrniec, a nikto okrem mňa to nechce. Ostatní sú mäsoví :).

No ja milujem tekvicový prívarok, ale ja k nemu udusím trošku mäska na cibuľke, a zmastí to aj manžel. Inak s vareným vajcom by ani mne nechutila. Keď už, tak s volským okom.
Gapo
01.06.11,09:00
Karfiólová polievka, plnený baklažán a pečené zemiačky s hlávkovým šalátom.
ZlaticaB
01.06.11,09:54
Karfiólová polievka, plnený baklažán a pečené zemiačky s hlávkovým šalátom.
Ešte som nikdy nejedla baklažán, ale furt si myslím,že to vyskúšam, čím ho plníš a ako ho pripravuješ?
evuš
01.06.11,10:57
Ešte som nikdy nejedla baklažán, ale furt si myslím,že to vyskúšam, čím ho plníš a ako ho pripravuješ?

Zlati, Ty si ešte nejedla baklažán :eek: ??? .... Ja ho milujem ! Výborný je napr. tento : http://www.ceskatelevize.cz/porady/10084897100-kluci-v-akci/207562221900014/?deid=1137&recept=276
Zdenka 0705
01.06.11,11:20
Tekvicový prívarok so zemiačikmi kľúdne aj bez vajíčka, aj s vajíčkom, alebo s volským okom, no aj s fašírkou. Tá príloha to je už len také "panské huncútstvo" :D
Žabinka
01.06.11,11:28
Moji chlapi ho zjedia len s párkom, opečeným na cibuľke :) mäso skrátka musí byť :) .
jozka56
01.06.11,11:36
ja zjem takmer všetko, ale tekvicový prívarok a šalátovú polievku nie....ani to nevarím:)
kozlíček
01.06.11,11:47
Dnes aj zajtra budem mať polievku zeleninovú, zelenina ešte čaká, kým príde na rad :), v takom teple sa mi nechce stáť pri sporáku, ako druhé konečne tekvicový prívarok, nové zemiačiky, uvarené vajíčko. Práve uvarené, ešte horúce. Takže také diétne :).
juj keď sme nie bližšie,no škoda
Zdenka 0705
01.06.11,11:49
Pre Jožku 56:
...vieš ako sa hovori?... "koľko ľudí, toľko chutí" ,)
rdb
01.06.11,11:49
Dnes v radiu furt hovoria, ze "zeleninu nejest" Tak ja som mal na obed velky zeleninovy salat s jogurtovou zalievkou. Mlada kapusta, redkovky, mlada cibulka, jarna mrkva... (aspon ze tu uhorku sme vynechali:))
Vsetko nasekat nastruhat pomiesat pojogurtovat posolit zjest.
jozka56
01.06.11,11:51
ano, Zdenka pochopila som:) ved tak to ma byt:)
ZlaticaB
01.06.11,12:16
Zlati, Ty si ešte nejedla baklažán :eek: ??? .... Ja ho milujem ! Výborný je napr. tento : http://www.ceskatelevize.cz/porady/10084897100-kluci-v-akci/207562221900014/?deid=1137&recept=276
Vyzerá výborne, ďakujem a vyskúšam
Gapo
01.06.11,16:11
Prekrojím na polovicu, pozdĺžne a vydlabem vnútro, to posekám, k tomu nakrájam mrkvu na kocky, dám podusiť.
Baklažán vytriem rozotreným cesnakom so soľou. Vložím do vydlabaného baklažánu, obložím štvrťkami zemiakov, osolím, polejem olejom, ja používam olivový a trochu podlejem vodou, potom už len zapiecť. A dá sa aj inak.;)
srska
01.06.11,16:17
dnes: 1 karfiol z miletičky + nová cibuľka + pažítka + vajcia = karfiol ako mozoček
evaj63
01.06.11,17:29
Kotlíkový guláš a krajec chleba.
alabut
02.06.11,08:58
Este stale mam vynikajucu kyslu kapustu, takze kapustnica, priloha naukladane a stocene spenatove listy s rukolou. Dalej plneny kapustny list, priloha jogurt a spenat ako hore. :-)
Gabca
02.06.11,09:01
Ja som dnes ráno pred odchodom do práce stihla navariť dusené kuracie prsia so zeleninou na smotane a cestovina. Už sa teším na obed ako si pochutnám ;)
ZEvina
02.06.11,09:30
Na moje veľké potešenie som objavila v mraziaku jaterničky a krvavničky, k tomu pečené zemiaky v rúre a šalát z kyslej kapusty.
m.hladka
02.06.11,09:45
Plnená paprika, zemiačky.
Lubava
02.06.11,09:46
Gulášová polievka, závin z lístkového cesta s dusenou zeleninou a tofu, kapustový šalát
erzet
02.06.11,09:55
Slepačia polievka s rezancami, pečené kuracie stehno (možno nestihli/nepodarilo sa im dopiecť), dusená ryža, kompót
verkaz
02.06.11,10:20
Plnená paprika, zemiačky.
to je motív na zajtra, už sa teším
verkaz
02.06.11,10:21
Už nám hotovú šalátovú polievku a dorábam kološvársku kapustu. Zajtra bude plnená paprika
dogicka
02.06.11,10:34
Včera a dnes provensálske cestoviny, zajtra a v sobotu plnená kapusta, zemiaky.
calawen
02.06.11,10:44
rezance s tvarohom a slaninou
jozka56
02.06.11,10:49
U nás dnes pečené kuracie štvrťky, ryža a kyslá uhorka. (erzetík mäsko bolo riadne dopečené:))
Mirica-LV
02.06.11,11:17
paradajková omáčka s kuracinkou
erzet
02.06.11,11:38
U nás dnes pečené kuracie štvrťky, ryža a kyslá uhorka. (erzetík mäsko bolo riadne dopečené:))
aspoň u teba, tvoje
Laguna13
02.06.11,11:40
Zeleninové rizoto s cviklovým šalátom
srska
02.06.11,12:04
Plnená paprika, zemiačky.
kurnik to je mňamík. u nás to nevie nikto navariť:)
Tweety
02.06.11,12:11
pivko
02.06.11,12:38
Práve som sa oblízal:D
Tweety
02.06.11,12:38
Práve som sa oblízal:D
My sme sa takto v sobotu.:---
srska
02.06.11,12:38
Tweety
02.06.11,12:39
a ktorá z nich je taká akú varila moja mamka - hááá:)
No, veď to skúste a posúdite. Možno bude ešte lepšia.:)
srska
02.06.11,12:42
No, veď to skúste a posúdite. Možno bude ešte lepšia.:)
ako sopliak som mame pomáhal mlieť mäsko a cibuľu do plnenej papriky:)
Tweety
02.06.11,12:44
ako sopliak som mame pomáhal mlieť mäsko a cibuľu do plnenej papriky:)
No, tak potom?
osky
02.06.11,15:44
hribkova polievka,bravcove kare platky na hubach-na prirodno,ryza,hlavkovy salat
dezert:bananova studena torta -mnam,este mame....
Anna123
02.06.11,17:04
Ja som sa inšpirovala receptami, ktoré priložíla Marína v príspevku č. 10406 a varila som špenátový pekáč s rybou, koláč- strúhaný tvarožník.
Marína
02.06.11,18:06
Plnená paprika, zemiačky.


kurnik to je mňamík. u nás to nevie nikto navariť:)

Odkedy som sa stretla so zaujímavým receptom od Vlastičky (http://www.porada.sk/297838-post13.html), inú už ani nerobím http://www.porada.sk/1555373-post7347.html Výýýborná.:)
srska
02.06.11,18:17
Odkedy som sa stretla so zaujímavým receptom od Vlastičky (http://www.porada.sk/297838-post13.html), inú už ani nerobím http://www.porada.sk/1555373-post7347.html Výýýborná.:)
no, vytlačím si ten vlastičkyn recept na mojej oki a v sobotu alebo nedeľu to vyprobujem. pani domáca ide het, kuchyňa bude moja:D
Marína
02.06.11,18:33
Nezabudni kúpiť perníkové korenie, to dodá omáčke výbornú chuť, len opatrne s ním. Osobne zápražkou zahusťujem až na konci varenia aby mi neprihorela.
Nech sa ti vydarí.;):)
buchač
02.06.11,18:35
Nezabudni kúpiť perníkové korenie, to dodá omáčke výbornú chuť, len opatrne s ním. Osobne zápražkou zahusťujem až na konci varenia aby mi neprihorela.
Nech sa ti vydarí.;):)

...šak veď to ....veď to ....;)
srska
02.06.11,18:51
Nezabudni kúpiť perníkové korenie, to dodá omáčke výbornú chuť, len opatrne s ním. Osobne zápražkou zahusťujem až na konci varenia aby mi neprihorela.
Nech sa ti vydarí.;):)
to je čo? ja poznám len výraz "perník" ale ten do omáčky asi ee:D
Marína
02.06.11,19:05
Kúpiš v potravinách, nájdeš medzi koreninami v malom sáčku, pozri TU (http://www.google.sk/search?client=firefox-a&rls=org.mozilla:cs:official&channel=s&hl=sk&biw=1280&bih=578&q=pern%C3%ADkov%C3%A9%20korenie&um=1&ie=UTF-8&tbm=isch&source=og&sa=N&tab=wi). Je to síce korenie, ktoré sa pridáva do perníkov ale pristane aj paradajkovej omáčke.;) Zvyčajne obsahuje - škorica mletá, koriander mletý, klinček mletý, nové korenie mleté, badián mletý, aníz mletý, fenikel mletý, muškátový orech mletý, muškátový kvet mletý, ...........
alabut
03.06.11,06:53
Ja davam cisty muskatovy orech.
Zdenka 0705
03.06.11,07:35
Ani by som nepovedala, že perník ee do rajskej. V Čechách bežne ... a to sú majstri v omáčkach :) ... pozri napr. sem:http://mlsnakocka.blog.cz/0903/rajska-omacka-s-hovezim-masem-ceska-klasika
ZlaticaB
03.06.11,07:57
Dnes vypražaný karfiol a polievka (neviem, asi co týden dal)
alabut
03.06.11,08:04
Bryndzove halusky, bryndza zo salasa, alabutove zemiaky, alabutova udena slaninka, alabutove acidko, ukoncime alabutovou malinovicou.
ZuzanaP
03.06.11,08:49
Zapekané cestoviny s tuniakom, podľa receptu z Apetítu :-)
erzet
03.06.11,09:12
Talianska fazuľová polievka s cestovinou, bryndzové halušky so slaninkou.
Marína
03.06.11,11:18
Ani by som nepovedala, že perník ee do rajskej. V Čechách bežne ... a to sú majstri v omáčkach :) ... pozri napr. sem:http://mlsnakocka.blog.cz/0903/rajska-omacka-s-hovezim-masem-ceska-klasika
Zdenka, bežne nejde, ale ozaj tie koreniny paradajkám pristanú, hlavne klinček, muškátový oriešok alebo kvet, škorica tiež.
Tweety
03.06.11,11:32
Zeleninová polievka s krupicovými haluškami, rezance s tvarohom.
pivko
04.06.11,04:26
Za 10min odchádzam do Targu , tak že dnes určite:Fasolka po Bretoňsku.
Marína
04.06.11,10:24
Dnes slaninou prešpikované jahňacie stehno na cesnaku, rozmaríne, tymiáne, olivovom oleji, trochu domácej masti so štvrťkami cibule pečené v rúre, varené zemiaky a ľadový šalát.
buchač
04.06.11,10:32
Čo dnes na obed?

NESTARÁM sa...a ani o večeru ....

...šak idem na svadbu ....no nie ...;):---:D
Katarina
04.06.11,10:35
Slaný osúch so slaninou, kyslá fazuľová polievka.
Gina Er
04.06.11,10:45
palacinky s tvarohom
MarcelkaT
04.06.11,11:45
NESTARÁM sa...a ani o večeru ....

...šak idem na svadbu ....no nie ...;):---:D
------------------------------
Tak Ty sa máš,;) budeš papať veľkou lyžicou.......:);):---
Tweety
04.06.11,11:47
NESTARÁM sa...a ani o večeru ....

...šak idem na svadbu ....no nie ...;):---:D
Ak je tak, tak Ti želám veselé svadbenie.:---
Zdenka 0705
04.06.11,11:56
Obaľovaný karfiol pečený na plechu, nové zemiaky s cibuľkou, šalát.
verkaz
04.06.11,14:17
Zajtra kuracia polievka s rezancami a idem skúsiť nový recept - bravčové rezne naklepem v strúhanke, namočím vo vajíčku a rýchlo opražím, takéto poukladám na pekáč, zalejem bujónom a dám zapiecť - k tomu nové zemiačky a šalát zo svojej záhradky (aby som nekúpila náhodou zo Španielska).
durisovad
04.06.11,14:34
Dobry napad, akurat som spekulovala, co na zajtra. Akurat tie rezne budu hovadzie. A aj salat uz mame na zahrade, ochranujem ho pred slimakmi, dufam, ze do rana ho nenacnu.
DanielaSL
05.06.11,02:15
U nás bude dnes na obed grilovačka ..... krkovička sa už pácuje a k tomu zemiačky a grilovaná zeleninka. Pekné počasie a nový gril....nie je čo váhať.
pivko
05.06.11,04:35
Idem sa okúpať do Maďarska:D tak že dnes určite niečo z toho:
http://www.porada.sk/album.php?albumid=798
+ rybka
Dáša_
05.06.11,05:18
Idem sa okúpať do Maďarska:D tak že dnes určite niečo z toho:
http://www.porada.sk/album.php?albumid=798
+ rybka

počúvaj mimotemy , ty si nejaký rozcestovaný. Včera si tuším plánoval obed v Poľsku, dnes v Maďarsku. A zajtra bude kde ????
pivko
05.06.11,05:25
počúvaj mimotemy , ty si nejaký rozcestovaný. Včera si tuším plánoval obed v Poľsku, dnes v Maďarsku. A zajtra bude kde ????
mimotemy Včera pracovná cesta:eek:dnes relax;) zajtra zase na stavbe:mee:
Gina Er
05.06.11,07:57
eintopf (bravčové mäso,kaleráb alebo zemiaky,ružičkový kel,čím viac,tým lepšie,mrkva,petržlen,cibuľa,cesnak)
ale varil sa včera,dnes chcem od varenia mať pokoj
Tweety
05.06.11,08:39
Hov. polievka s cestovinou, hov. varené, kôprová omáčka, nové zemiaky( knedľu veľmi nemusíme). Ako dezert zo včera ešte ostalo jahodového koláčika.
adi11
05.06.11,09:05
U nas sa varilo uz od skoreho rana..lebo bude hic..kto by vydrzal pri trube..
slepacia polievka s pecenovymi haluskami, pecene kuracie stvrtky, nove zemiacky tiez v trube pecene, salat vseho druhu..hlavne vela rajcin a papriky..dezert nebude..staci kazdemu horalka.:D.je moc teplo..:)
Gina Er
05.06.11,09:29
Hov. polievka s cestovinou, hov. varené, kôprová omáčka, nové zemiaky( knedľu veľmi nemusíme). Ako dezert zo včera ešte ostalo jahodového koláčika.
koprofkaaaaa mňáááám:D
Tweety
05.06.11,09:31
koprofkaaaaa mňáááám:D
Poslať Ti trúbkovou cestou?:--- Teraz mám na záhrade kôpru dosť, prišiel teda jeho čas, tak šup s ním do omáčky.:---
Marína
05.06.11,13:03
Majka, a na horšie časy do mrazničky.;)
Marína
05.06.11,13:08
Dnes rolky z bravčového karé(horčica, šunka, syr gouda, kápia) na cibuľovom základe(cibuľa na mesiačiky) s čučoriedkovým kompótom(aj šťava) a suchým červeným vínom. Príloha - ryža(dusená s cibuľou a klinčekmi).
Rozalka
05.06.11,13:33
Skvelá "jarná" polievka (mladá mrkvička, mladý petržlen, mladé zemiačky a mladý hrášok) + Evkin (Marína) super vyprážaný karfiol, s ničím, len tak sám a za vandééél (za vandel každému!).
Vďaka, Evka.
Marína
05.06.11,13:37
Rózka, veľmi ma teší, že vám chutil.:)
evaj63
05.06.11,17:40
Polievka ako každú nedel'u- kuracia s rezancami, kuracie soté s hranolkami z rúry, po odede punčová torta s mliečnym marcipánom pre mládežníkov k MDD.
erzet
05.06.11,18:34
Diabolské kura, zemiaky, torta http://www.porada.sk/1760398-post2020.html
rdb
06.06.11,12:18
Dnes velmi bleskovo sojove rezance na fazuli a mrkve a opekane zemiaky. Zajtra SPARGELZEIT!!!! :)
erzet
06.06.11,12:55
Hŕstková polievka, kuracie rizoto, uhorka
janka marenistakova
06.06.11,13:12
V sobotu - šalátová polievka, volské oko alebo rybie prsty,
v nedeľu - vývar s rezancami, hovädzia roštenka s tarhoňou, vyprážané kuracie krídla a karfiol len tak samé alebo s chlebíkom, tvarohové pampúšiky.
mysimis
06.06.11,13:31
Skvelá "jarná" polievka (mladá mrkvička, mladý petržlen, mladé zemiačky a mladý hrášok) + Evkin (Marína) super vyprážaný karfiol, s ničím, len tak sám a za vandééél (za vandel každému!).
Vďaka, Evka.

Kde nájdem recept na tento vyprážaný karfiol???? Vopred ďakujem za usmernenie:)
evuš
06.06.11,13:34
Kde nájdem recept na tento vyprážaný karfiol???? Vopred ďakujem za usmernenie:)

príspevok : 10285 ;)
Zdenka 0705
06.06.11,14:10
Kalerábová jarná polievka a tortilla s ľadovým šalátom, plnená tuniakom a fazuľkou a la mexiko.
KATA50
06.06.11,14:14
Polievka ako každú nedel'u- kuracia s rezancami, kuracie soté s hranolkami z rúry, po odede punčová torta s mliečnym marcipánom pre mládežníkov k MDD.
Krásna torta! Nepridáš recept alebo link ? Punčové máme veľmi radi.
Anna123
06.06.11,16:08
Minilangoše.
Marína
06.06.11,16:23
Kde nájdem recept na tento vyprážaný karfiol???? Vopred ďakujem za usmernenie:)
Mirka, sú k nemu tri príspevky, tu:
http://www.porada.sk/1749540-post10285.html
http://www.porada.sk/1750232-post10292.html
http://www.porada.sk/1751277-post10309.html
Gapo
06.06.11,16:45
Keďže je už nová kapustička, tak bravčové pečené mäsko, s dusenou kapustou a knedľou z pekárničky, paradajková polievka s ovsenými vločkami.:---
Gina Er
06.06.11,16:48
u nás tiež nová kapusta,ale v podobe kapustových fliačkov
Gapo
06.06.11,16:52
Vidíš, dobrý nápad :)
Žabinka
06.06.11,17:19
Dnes bola na obed grilovaná krkovička a bôčik z nedeľnej grilovačky na chalupe, zajtra pečené kuriatko, dusená zelenina, nové zemiaky, kelová polievka.
Daniela1010
07.06.11,09:38
A čo dnes nikto nebude obedovať? Tak ja mám dnes uvarenú pohánku s kukuricou v pomere 1:1, nastrúhanú cviklu, mrkvu a paštrnák. Dala som sa na očistnú kúru podľa piatich elementov, no čo Vám budem hovoriť, každý deň čítam čo sa varí, mrvím sa v receptoch a už sa teším, kedy začnem normálne jesť.
Marína
07.06.11,09:53
A čo dnes nikto nebude obedovať? Tak ja mám dnes uvarenú pohánku s kukuricou v pomere 1:1, nastrúhanú cviklu, mrkvu a paštrnák. Dala som sa na očistnú kúru podľa piatich elementov, no čo Vám budem hovoriť, každý deň čítam čo sa varí, mrvím sa v receptoch a už sa teším, kedy začnem normálne jesť.
Odtiaľ sa zdáš úplne čistá.;):D:---
janaGT
07.06.11,10:03
cesnačka a francúzske zemiaky