avalik
11.07.11,17:24
pivko, zijem v BA
calawen
11.07.11,17:24
dnes pohoda zo včera, polievka z bravčových kostí so zeleninou (hustá), dusené hovädzie na domácom hrášku, varené zemiaky...
Kazu
11.07.11,17:33
Obed bol zo včera, k olovrantu som upiekla dva plechy, neviem ako to nazvať spisovne, my to voláme syrový béleš, husto pokladený marhuľami. Decká vyliezli z bazéna a koláče už dávno nie sú :D Manžel práve dokáša trávnik tak mu idem hodiť na panvicu grilovacie klobásy a potom ho zaveziem na pivo.:---
adi11
11.07.11,19:44
..a ja nie a nie sa aklimatizovat po dovolenke..este ze je dnes pondelok..a moj vcera navaril..
ale sb slubil, ze navari plnenu papriku..mnam
adi11
11.07.11,19:47
Zuzka si mi spravila chut na ten marhulovy kolac s posypkou..
calawen
12.07.11,06:17
dnes rýchlovka - cestoviny s paradajkovou omáčkou
avalik
12.07.11,06:33
zapekanec - dnes takto:
podusena cibulka, 1 paradajkove pyre, sol, cukor, 2-3 dl vody - kratko prevarit

do pekaca kladiem vrstvy: paradajkova, opeceny baklazan, nevarene cestoviny (stvrt az pol balika - skrutky, kolienka, ... proste objemovo vacsie), paradajkova, bazalka, platky mozzarely, struhany parmezan, znova baklazan, paradajkova, bazalka, parmezan

peciem v rure cca 30 minut, v domacej pekarni 1 hodinu
vychadza to na 3 velke porcie
kukučka
12.07.11,10:36
dnes pohoda zo včera, polievka z bravčových kostí so zeleninou (hustá)

+ kuracomorčací paprikáš s cestovinami, nechce sa mi robiť halušky
erzet
12.07.11,10:39
Ždiarska kapustnica, šišky s džemom
pepsikova
12.07.11,10:49
...rozmýšlam, kam pojdem na obed...lebo keď som sa ráno pýtala zbytku mojich hadov, čo sa ešte poneviera doma (1kus),čo uvarím, odpoveď bola "a pre koho?"...on nebude doma a ja sama pre mňa veru nikdy nevarím!...
adi11
12.07.11,10:51
..takze plnena paprika sa sb podarila..pepsi mozes dobehnut..:)
pepsikova
12.07.11,11:01
..takze plnena paprika sa sb podarila..pepsi mozes dobehnut..:)..

..oki..po ceste kúpim pivo...díkymojuš!...:D:D
adi11
12.07.11,11:06
chladene pivco padne fajn po obede
rdb
12.07.11,11:08
no dobre - tak - hamburger
mizu24
12.07.11,11:25
dukátové buchtičky z obchodu :D so zlatým klasom (chutí mi viac ako puding)
trisestri
12.07.11,11:26
pepsikova
12.07.11,11:51
dukátové buchtičky z obchodu :D so zlatým klasom (chutí mi viac ako puding)..

..:D:D na olovrant ušpor trochu...(ja síce radšej domáce, ale z lenivosti zjem aj kupované:D:D
pepsikova
12.07.11,11:52
zapekaná fazulka zo syrom http://www.svetreceptov.estranky.sk/clanky/emo-recepty-bezmasite-jedla/zapecena-fazulka-so-syrom-a-vajcom..

..mojík a to si takto navaril, alebo tiež obeduješ na nete?..:D:D
pepsikova
12.07.11,11:55
..a posielam zmrzlinku..nefotenú,kupovanú...akú kto má rád)))
trisestri
12.07.11,12:06
..

..mojík a to si takto navaril, alebo tiež obeduješ na nete?..:D:D

ja mám na to kuchára :D:D:D ,len má to chybu,pivo sa k tomu nehodí
pepsikova
12.07.11,12:33
ja mám na to kuchára :D:D:D ,len má to chybu,pivo sa k tomu nehodí..

..a prečo nie?..fazuľa a vajce je vražedná kombinácia , zabitá syrom..pre pivo ako stvorené))):D:D
81janka
12.07.11,12:43
paradajkovku a zapekané cuketky plnené baraninkou s varenými zemiakmi
kukučka
12.07.11,12:57
dukátové buchtičky z obchodu :D so zlatým klasom (chutí mi viac ako puding)

buchtičky z obchodu či z vlastnej pekárne, ale krém len domáci, mlieko, žĺtka, trochu škrobu, vanilka
/ kvapka rumu? :D/

mmch, pozrite si zloženie, veď je to len nafarbený škrob ;):---

ale vďaka za tip, ale až na piatok, pojazdné mlieko chodí vo štvrtok podvečer
vcielkaisr
12.07.11,13:08
paradajkovku a zapekané cuketky plnené baraninkou s varenými zemiakmi

Baranina by bodla,u nás nedostatkový tovar.
janka marenistakova
12.07.11,13:56
Ja idem urobiť na večeru tvarohové guľky s ovocnou omáčkou -
zmiesim domáci tvaroh, krupicu, vajíčko, štipku soli, trochu cukru, kúsoček masla, vytvarujem guľky, uvarím v osolenej vode
príloha-ovocná omáčka - jeden lekvár rozriedim vodou tak, aby bolo asi 6 dcl,
pridám Zlatý klas a cukor podľa chuti, omáčkou prelejem knedlíky na tanieriku
mohlo by to byť preliate aj kyslou smotanou zmiešanou s van.cukrom, opraženou sladkou strúhankou/ piškótovou / na masle, tvarohom atď., mne sa však najviac pozdáva táto kombinácia s ovocnou omáčkou
renkama
12.07.11,14:48
Ja idem urobiť na večeru tvarohové guľky s ovocnou omáčkou -
zmiesim domáci tvaroh, krupicu, vajíčko, štipku soli, trochu cukru, kúsoček masla, vytvarujem guľky, uvarím v osolenej vode
príloha-ovocná omáčka - jeden lekvár rozriedim vodou tak, aby bolo asi 6 dcl,
pridám Zlatý klas a cukor podľa chuti, omáčkou prelejem knedlíky na tanieriku
mohlo by to byť preliate aj kyslou smotanou zmiešanou s van.cukrom, opraženou sladkou strúhankou/ piškótovou / na masle, tvarohom atď., mne sa však najviac pozdáva táto kombinácia s ovocnou omáčkou

mňaaaam-tvarohové guľky robievam aj ja len so strúhankou,ale tá ovocná omáčka -to môže byť pochúťka.Nabudúce urobím s ňou.:)
avalik
12.07.11,14:50
Ja idem urobiť na večeru tvarohové guľky s ovocnou omáčkou -
zmiesim domáci tvaroh, krupicu, vajíčko, štipku soli, trochu cukru, kúsoček masla, vytvarujem guľky, uvarím v osolenej vode
príloha-ovocná omáčka - jeden lekvár rozriedim vodou tak, aby bolo asi 6 dcl,
pridám Zlatý klas a cukor podľa chuti, omáčkou prelejem knedlíky na tanieriku
mohlo by to byť preliate aj kyslou smotanou zmiešanou s van.cukrom, opraženou sladkou strúhankou/ piškótovou / na masle, tvarohom atď., mne sa však najviac pozdáva táto kombinácia s ovocnou omáčkou

mnamkyyyy :---

ja robim redsie cesto a robim z neho halusky. na tanieri posypem oprazenou struhankou a cukrom a k tomu jablkovu detsku vyzivu :)
evaj63
12.07.11,18:56
V tom teple ani jest' nechutí, ešte trošku od nedele zostalo, takže dnes len bryndzová nátierka.
pepsikova
13.07.11,07:31
Ja idem urobiť na večeru tvarohové guľky s ovocnou omáčkou -
zmiesim domáci tvaroh, krupicu, vajíčko, štipku soli, trochu cukru, kúsoček masla, vytvarujem guľky, uvarím v osolenej vode
príloha-ovocná omáčka - jeden lekvár rozriedim vodou tak, aby bolo asi 6 dcl,
pridám Zlatý klas a cukor podľa chuti, omáčkou prelejem knedlíky na tanieriku
mohlo by to byť preliate aj kyslou smotanou zmiešanou s van.cukrom, opraženou sladkou strúhankou/ piškótovou / na masle, tvarohom atď., mne sa však najviac pozdáva táto kombinácia s ovocnou omáčkou..


..mňammm!..
pepsikova
13.07.11,07:32
...a dávam hlasovať...kto je za guláš....a kto je za belehrad s ryžou...
avalik
13.07.11,07:37
...a dávam hlasovať...kto je za guláš....a kto je za belehrad s ryžou...

gulaš :)
Zdenka 0705
13.07.11,07:47
Dnes sa mi nechce variť, tak vyberiem z mrazáku veľmi dobrý "hovädzí steak" taký zmrazený sa na minime oleja opečie 3 min z jednej a 3 min z druhej strany, už je ochutený. K tomu šampiňónová omáčka a zemiačky, šalát.
http://www.goodyfoody.sk/sk
verkaz
13.07.11,08:16
Frankfurtskú polievku a dukátové buchtičky s krémom. Ešte šťastie, že som ich minule urobila veľa a mám ich zamrazené.
ZEvina
13.07.11,08:18
Kelový prívarok, opečená domáca klobása, chlebík.
osky
13.07.11,08:37
nie je sice cas obeda ,ale ja som este neranajkovala-tak som urobila kompromis a uz si pochutnavam na vysmazanom syre a novych zemiakoch na pare pokvapkanych tekvicovym olejom.:D

syr nie je klasicky-kedze som odmrazovala chladnicku,nasla som tam zabudnutu jednu parenicu-mala uz nie velmi dobru vonu,ale pokazena nebola.vysmazena je vyyyyyyborna.
no a este dva platky toustoveho syra,tak aj tie som zlepila,obalila a su chutne.mnam.uvidim,co na to moj zaludok.....:D
Tweety
13.07.11,08:45
nie je sice cas obeda ,ale ja som este neranajkovala-tak som urobila kompromis a uz si pochutnavam na vysmazanom syre a novych zemiakoch na pare pokvapkanych tekvicovym olejom.:D

syr nie je klasicky-kedze som odmrazovala chladnicku,nasla som tam zabudnutu jednu parenicu-mala uz nie velmi dobru vonu,ale pokazena nebola.vysmazena je vyyyyyyborna.
no a este dva platky toustoveho syra,tak aj tie som zlepila,obalila a su chutne.mnam.uvidim,co na to moj zaludok.....:D
Nechcem byť zlá, ale vyprážaný syr na prázdny žalúdok, nie je nič zdravého:). Mala si si dať nejaké to štamprlátko.
katka 23
13.07.11,08:50
Šampiónová polievka so zeleninou, zapekaný karfiolový nákyp , nové zemiaky, kapustový šalát s paradajkou a uhorkou .
osky
13.07.11,09:02
Nechcem byť zlá, ale vyprážaný syr na prázdny žalúdok, nie je nič zdravého:). Mala si si dať nejaké to štamprlátko.


teeeeda,sa cervenam...ty si ma pred chvilou videla?????????
lebo predstavsi,vo Viedni je totalny hic,ako asi vsade a ja nemam po ruke nic chladene.a v chladnicke bolo nacate sampanske,tak som si dala.no neni mi dneska dobre?;)
ale to sampanske ohrieva,do kelu,nebol to bohviejaky napad.....
Tweety
13.07.11,09:05
teeeeda,sa cervenam...ty si ma pred chvilou videla?????????
lebo predstavsi,vo Viedni je totalny hic,ako asi vsade a ja nemam po ruke nic chladene.a v chladnicke bolo nacate sampanske,tak som si dala.no neni mi dneska dobre?;)
ale to sampanske ohrieva,do kelu,nebol to bohviejaky napad..... Som ťa teda odhlalila.:---
Nápad si nemala dobrý, to chcelo nejakú slivovičku, alebo fernetík. Bublinky stúpajú do hlavy, ako horčica.:---
erzet
13.07.11,09:16
gulaš :)
guláš
erzet
13.07.11,09:18
Baranina by bodla,u nás nedostatkový tovar.
O nič ste neprišli:):):):)
pepsikova
13.07.11,09:28
guláš

..:D:D:D...dvaja guláš, decku je to jedno, takže oki...guláš o dvanástej bude o dvanástej:D:D:D(ja si odoberiem a urobím si mesko s ryžou...potom nepýtajte, fuknem tam hrášok- mňamm...):D:D
osky
13.07.11,09:52
Som ťa teda odhlalila.:---
Nápad si nemala dobrý, to chcelo nejakú slivovičku, alebo fernetík. Bublinky stúpajú do hlavy, ako horčica.:---

mimotemyale,vsak dnes mam volno,od piatej som na nohach-som vystrajala muzika do prace a este som sa nedopracovala ist si znova lahnut:D

o jednej mam uz zraz s mamou v meste,tak sa mi uz ani neoplati.dam si v meste daco chladene.dufam ze to ustojim...........:D
mizu24
13.07.11,11:53
mäsové guľky, paradajková omáčka, knedlík
avalik
13.07.11,11:58
kuraci perkelt s haluskami
dogicka
13.07.11,12:15
granadír
evaj63
13.07.11,15:09
Paradajková so syrom. Pečené rozporcované kura na zemiakoch, slaninke a mladej cibul'ke.K tomu vééélikánsky melon.Mne stačí aj ten.
evaj63
13.07.11,15:15
mimotemyale,vsak dnes mam volno,od piatej som na nohach-som vystrajala muzika do prace a este som sa nedopracovala ist si znova lahnut:D

o jednej mam uz zraz s mamou v meste,tak sa mi uz ani neoplati.dam si v meste daco chladene.dufam ze to ustojim...........:D

To nie je dobrý nápad. Studený nápoj T'a ešte viac zhreje. Vo vel'kých horúčavách treba pit' vlažné, alebo teplé nápoje. Funguje to tak, že teplé ochladí a studené zohreje, vyskúšaj. Organizmus dobre ochladí aj paradajka, uhorka.
osky
13.07.11,15:42
som sa dnes dobre zasmiala-lebo tu je istotne aj 35 stupnov a v meste sme s mamou stretli este aj jednoho znameho-vsetci si davali v kaviarni ladovu kavu a on si dal horucu cokoladu so slahackou-:eek::eek::eek::eek:som si isla oci vyocit,,kutikmi cukalo,ale nevyjadrovala som sa k tomu,len som civela na mamu,ktorej to iste tiez vrtalo v hlave.......................
calawen
13.07.11,18:46
dnes boli provensálske kuracie prsia, k tomu ryža
Tweety
13.07.11,18:48
Rezance s tvarohom, na ozdobu kôpor, acidko.
kukučka
13.07.11,20:52
Majka a slaninka kde? :D
ZEvina
14.07.11,08:30
Hrášková polievka, kapustové fliačky
jozka56
14.07.11,08:36
Cestoviny, šunka, syr a navrch nakrájané rajčinky:)
erzet
14.07.11,09:17
Slepačia polievka s rezancami, pečené kuracie stehno, dusená ryža, uhorka
Tweety
14.07.11,09:30
Majka a slaninka kde? :D
Slaninka došla.:mad: Manžel si dal k tomu párky.:---
81janka
14.07.11,11:39
V tejto horúčave na obed len ľahká zeleninková polievočka (čo dala záhrada) a až podvečer, keď sa trochu schladí, hodíme nejaké mäsko na gril :)
rdb
14.07.11,13:19
Zapecena cukina s paprikou, balkanskym syrom, olivami a jogurtom.
ZEvina
14.07.11,13:40
[/QUOTE] ... a až podvečer, keď sa trochu schladí, hodíme nejaké mäsko na gril :)[/QUOTE]


....toto sa chystáme zajtra a na obed spravím žemlovku.
renkama
14.07.11,14:03
Dnes som bola na obed v reštike - slepačí vývar,kuracie soté,ryža
evaj63
14.07.11,16:11
Polovica rodiny má ešte zo včera kurča a ja s dcérou lečo. Aby mi nebolo l'úto, že som bola málo pri šporáku, tak ešte marhul'ový džem.
renkama
14.07.11,19:03
no akoby ten obed v reštike nestačil,na večeru som bola v gril-bare na kebab.... bol vynikajúci,mňaaam:D
calawen
14.07.11,19:06
dnes som ku kurčaťu zo včera uvarila zemiaky, zajtra asik špenátik...
Nandrolon
14.07.11,19:28
obed /15:30/ -
troška zemiakov s upečeným koreneným kolenom /maličká porcia/ + sójová tyčinka + nejaký keks + liter vína /+kofola k tomu/ + 2 pivá /dal by som viac ale ráno šoférujem..../
pivko
14.07.11,19:32
A sustanon si zabudol???
Nandrolon
15.07.11,04:36
bejvávalo v ďalekej minulosti... :-))))))))))))))))
pepsikova
15.07.11,04:44
obed /15:30/ -
troška zemiakov s upečeným koreneným kolenom /maličká porcia/ + sójová tyčinka + nejaký keks + liter vína /+kofola k tomu/ + 2 pivá /dal by som viac ale ráno šoférujem..../


:D:D:D...ešteže to koleno pochopilo, že ráno šoféruješ!...:D
verkaz
15.07.11,05:22
Dnes robím šošovicovú polievku s párkom a palacinky s tvarohom, lekvárom alebo len s čokoládou a šľahačkou (podľa toho, čo kto bude chcieť)
Marhuľový džem už mán hotový a je fajný, pomaly začnem s ríbezlovým a malinovým,
Dáša_
15.07.11,05:31
Dnes robím šošovicovú polievku s párkom a palacinky s tvarohom, lekvárom alebo len s čokoládou a šľahačkou (podľa toho, čo kto bude chcieť)
Marhuľový džem už mán hotový a je fajný, pomaly začnem s ríbezlovým a malinovým,


my sme minule skúšali palacinky tak, že len sa poprášili práškovým cukrom a pokvapkali sa citronovou šťavou. A bolo to výborné. Podobne vraj funguje aj grepová šťava - vyskúšame nabudúce.

Len na okraj, palacinkové cesto robím bez cukru.
evaj63
15.07.11,15:33
Zeleninová polievka, pre syna pizza, pre MM kuracie pečienky na cibul'ke a mne na št'astie zostalo z leča.
adi11
15.07.11,16:12
ja po dvoch dnoch zavarania a varenia lekvaru, statia pri sporaku mam akurat dost..takze na obed bola len smazena paprika so syrom a k tomu chleba a rajciny:)
renkama
16.07.11,11:16
Poradí mi niekto dobrý recept z camembertu?Ďakujem:)
pepsikova
16.07.11,11:19
...slížiková polievkočka s krupicovými haluštičkami (lebo slížiky som zabudla kúpiť)
..zapekané nevienčosbársčím- národné jedlo mojich hadov ......(cestoviny,kúštik strúhanej tekvice, špekačka, cibula, paprika na kocky,slanina,korenie-pomiešať, šup na misu a do trúby zapiecť len jemne, keď ohnedne trochu, preliať smotanou puchúťkovou s vajcami a dopiecť...upečené posypať bohato syrom...a keby ste videli tie škrečkovské guľky za ušami-akokeby tri dni nejedli)))))ň
srska
16.07.11,11:43
ja po dvoch dnoch zavarania a varenia lekvaru, statia pri sporaku mam akurat dost..takze na obed bola len smazena paprika so syrom a k tomu chleba a rajciny:)zlaté súhrnné výkazy a md/d
alabut
16.07.11,15:06
Salatova polievka, chlieb, maslo, zelenina, jahody, maliny, ceresne, 25 cm cerveneho, dve piva, stakan malinovice.
calawen
16.07.11,19:25
Poradí mi niekto dobrý recept z camembertu?Ďakujem:)

zgrilnúť s korením na syr a trochou olivového oleja v alobale, podávať so šalátom (hlávkový, ľadový) a brusnicový džem...
calawen
16.07.11,19:26
obložené zemiaky
Nandrolon
16.07.11,20:14
1. klobása, veeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeľa ostrého chrenu, 1 krajec chleba, 2 pivá 12-ky, momentálne dopíjam liter červeného.
alabut
17.07.11,05:59
Ranajky - robim liker z lesnych jahod, cize ten.

Obed - alabutka vari lekvar z malin a ribezli, to nechcem, ale hovadzia polievka zo spikovych kosti a domacimi rezancami bodne, dalej hovadzi gulas s mangoldom, priloha este neviem, ale pivo urcite zapasuje.

Vecera - zmrzlinovy tanier zaliaty likerom z lesnych jahod a vecerna kava by mohli ukoncit tento tyzden skvele. :-)
Tinika
17.07.11,09:04
klobaskova polievka a zemiakovy salat s kuracim reznom :)
ludmilla
17.07.11,09:26
Obed, olovrant a vecera dnes v praci:
Sparglova polivka, telaci prirodny rezen so stredomorsym salatom a ako dezert visnova torta,
olovrant: kolegynka urobila jahodove torticky a my s druhou kolegynkou budeme robit ladovu kavu,
vecera: rajciny, uhorky, paprika
verkaz
17.07.11,10:10
Tradične hovädzia polievka s rezancami. Bravčové rezne zapečené so zemiakmi a kyslou kapustou (prekladané). Banánová roláda a dúfam, že na večeru bude stačiť ovocie alebo zelenina.
evaj63
17.07.11,11:53
Zeleninová polievka, gordon bleu, dusená ryža,zeleninový šalát s kukuricou, pre synátora torta k zajtrajším narodkám.
81janka
17.07.11,12:34
hovädzia polievka s rezancami a grilované pstruhy s varenými zemiakmi a zeleninovým šalátom
renkama
17.07.11,14:56
Polievka hovädzia a z toho camembertu som urobila že plnený anciáš :D odkukala som to z relácie bez servítky - varil Števo Dvorský. Môžem odporučiť - veľmi jedlé :D
calawen
17.07.11,19:22
zeleninová polievka a grilované všeličo

olovrant 10 kg dyne (pre 5 osôb), ľadová káva, zmrzlina

večera varená kukurica
kukučka
17.07.11,20:25
obed v lese: zopár jahôd a čučoriedok
ako zákusok: čerstvá medvedia stopa v blate na ceste, pár metrov ďalej vlčia
ZEvina
18.07.11,07:57
Dnes obed zo včera: zeleninová polievka, fašírky, zemiakovo-cibuľový šalát, vyprážaný pangasius, varené zemiaky, zeleninový šalát, takže nevarím, ale zaváram - cca 10 kg uhoriek, baranie rohy, z tých prerastených uhoriek čalamádu, černice.
janka marenistakova
18.07.11,10:40
v sobotu bravčové soté s ryžou, palacinky s ríbezľovým džemom a rybacia nátierka,
v nedeľu jeden veľký plech fašírky vcelku a druhý čerstvej domácej klobásy, keďže sme zabíjali
dnes cestoviny s bryndzou - 1 uvarené cestoviny, tentoraz som kúpila mašličky zmiešam s dvoma veľkými na kocky pokrájanými a v osolenej vode uvarenými zemiakmi, omastím masťou, olejom alebo najlepšie popraženým klasickým maslom, na tanieri polievam bryndzovou omáčkou - vymiešam jednu malú /125g/ bryndzu, 1 kyslú smotanu a trochu vody z uvarených cestovín, môžeme poliať škvarkami,opraženou cibuľkou , posypať pažítkou kto má ako rád, najstarší syn Adamko má rád presne toto ale s tvarohom
čo sa týka tých palaciniek - ja dávam liter mlieka a liter minerálnej vody / Slatina /, 1-2 vajíčka, štipku soli, 2 vanilkové cukry, trochu viac škorice, hladkú múku a medzi prsty sódu bikarbónu, sú tenučké a chuťou fakt skvelé,
môžete ich jesť len tak bez ničoho
trisestri
18.07.11,10:54
rdb
18.07.11,11:50
dnes jednoduche zapecene cestoviny s troma druhmi syra olivami a kukurickou.
Zajtra pastiersky kolac s kuracieho masa. (zostalo z peceneho kurata v nedelu)
calawen
18.07.11,15:23
raňajky: dyňa
desiata: jogurt
obed: špaldové cestoviny s vajcom, jarnou cibuľkou, hráškom a syrom
olovrant: dyňa
večera: ja cestoviny, manžel dyňa
jozka56
18.07.11,15:37
calawen to dyňa ako surová, alebo omáčka, alebo dyňa melón:)
evaj63
18.07.11,17:36
Morčacie prsia na mexický sposob, ryža.
Tweety
18.07.11,18:04
Morčacie prsia na mexický sposob, ryža.
To, čo zostalo z nedele, hov. polievka s rezancami, hov. obaľované rezne, tarhoňa, uhorkový šalát.
Nandrolon
18.07.11,18:04
Dršťková polievka + 2 kaisserky, večer som nakladal veľkú fľašu KVAŠÁKOV. /chren, kôpor, cesnak, cibuľa, feferóny - bez chlebovej kôrky so vzduchotesným uzáverom domácej výroby/.
calawen
18.07.11,18:36
Jožka, v našej rodine dyňa = vodový melón
pepsikova
19.07.11,05:39
....dnes bude špekomisa a karfáč...obrázky nemám...
pepsikova
19.07.11,05:41
Dršťková polievka + 2 kaisserky, večer som nakladal veľkú fľašu KVAŠÁKOV. /chren, kôpor, cesnak, cibuľa, feferóny - bez chlebovej kôrky so vzduchotesným uzáverom domácej výroby/...

..joj, to je vynikajúci nápad, dikybroňa...kvašáky som dávno nerobila...mňamm..
trisestri
19.07.11,08:17
bryndzové halušky z domácou bryndzou,cmar
ZEvina
19.07.11,09:20
Lečo s domácou klobáskou, čerstvý chlebík (voňavý, priamo od pekára).
Tweety
19.07.11,09:23
Lečo s domácou klobáskou, čerstvý chlebík (voňavý, priamo od pekára).
Ešteže to nečíta moja polovička:---, lečo je jeho obľúbené, už sa ním vyhrážal v sobotu, ale boli u nás vnúčatá, tak bolo mäsko. Aj ja lečko mám rada(robím ho na viac spôsobov), ale nie až tak, že by som jedla každý deň, ako on, ale aj tak ma tento týždeň neminie jeho príprava. Už sa tešíím.:)
Katarina
19.07.11,09:36
Veľký hrniec plnenej papriky, bude na dva dni.
ludmila12
19.07.11,10:08
na zahrádce - pomenoval to takto môj brácho pred vela vela rokmi

Udusená cibula /vela/, do nej ide na kolieska nakrájaná mrkva, petržlen a dusíme ďalej, na jar hrášok, teraz mäkká fazulka /záhorácky fyzol krásny strakatý/, fazulové struky /lúsky/ nakrájané na kúsky, 2 strúčiky cesnaku pretlačeného, rasca, trochu neskôr zemiaky nakrájané , nakoniec na kocky nakrájaná cuketa nasekáme petržlenovú vňať a bohato posypeme, premiešame a môžeme jesť. Mne stačí aj bez mäsa mužom treba niečo k tomu prihodiť. Môj mal k tomu kuracie pečienky. Keďže v záhrade je v ponuke vždy niečo iné, nikdy to nie je to isté záhradkové jedlo.
:)
adi11
19.07.11,10:20
U nas tiez leco, prilepsene kuracimi kridelkami a k tomu halusky
Zdenka 0705
19.07.11,10:41
Cestoviny s cuketou a paradajkami, moje najobľúbenejšie, ......vlastne ani iné cestoviny nerobím. :)
rdb
19.07.11,10:52
salat snad z kazdej letnej zeleniny ktoru sme mali doma s jogurtovym drezingom a horuca cokolada s orieskovou prichutou.
janka1710
19.07.11,10:54
no dnes naobed : fazuľka na zeleno, ktorú som natrhala u svokry na záhrade, trochu zemiakov a kôpru a všetko to podbijem kyslou smotanou s vajíčkom...
calawen
19.07.11,11:00
strava ako pre zajace - šalátik:

ľadový šalát, jarná cibuľka, reďkovky, paradajky, trochu šunkovej salámy, syr, olivový olej, šťava z polovice citróna, jogurt, soľ, petržlenová vňať a bazalka - všetko pekne spolu...
evaj63
19.07.11,17:01
Dnes sa nevarilo, zostalo zo včera, zato sa zavárali uhorky.
Gabi03
19.07.11,18:02
Včera lečo.
Dnes kurací perkelt s haluškami.
wesna
19.07.11,18:17
A co tak dusenu cuketku s paradajkami, cibulkou, vajickom popripade syrokremom? je to rychle, lahke a zaroven syte, proste ako usite na leto a horuce dni, kedy sa aspon mne, neziadaju tazke jedla. odporuram pouzit rôzne bylinky, vzhladom na to, ze cuketa nema velmi vyrzanu chut. ja osobne pouzivam majoranku (ale len mierne) alebo korenie na Paellu (typicke spanielske jedlo).
verkaz
19.07.11,20:05
Dnes sme to odbili pizzou. Zajtra bude hrášková polievka, mletý syrový rezeň, opečené zemiaky a paradajkový šalát.
dogicka
20.07.11,06:10
dnes a zajtra šalátový prívarok so zemiakmi a volským okom... mňam...
Zdenka 0705
20.07.11,06:49
Cuketa. Pre zmenu cuketové lodičky plnené údeným tofu a zeleninou, čo nájdem v chladničke :) ... /tofu utekám rýchlo kúpiť, aby som nezmokla /
ZEvina
20.07.11,07:52
Kurací perkelt, domáce halušky.
avalik
20.07.11,10:06
musaka
Nandrolon
20.07.11,10:11
Poobede /môj obed/ bude držková polievka s chlebom, zo 4 väščie štipľavé zavárané feferóny po nej.
pivko
20.07.11,11:52
Dojedol som tzatziky a zapil Gambáčom ;)mňam;)
calawen
20.07.11,15:50
bravčové dusené s hráškom, ryža
calawen
20.07.11,15:52
na zajtra plánujem využiť obrovskú cuketu (váha cca 2 kg, v chladničke zaberá celú poličku).... nápady?
Katarina
20.07.11,16:07
Keď je taká veľká skús prívarok, robí sa ako z tekvice, a k tomu kurací paprikáš.
adi11
20.07.11,17:13
na zajtra plánujem využiť obrovskú cuketu (váha cca 2 kg, v chladničke zaberá celú poličku).... nápady?
http://varecha.pravda.sk/recepty/zapecena-cuketa-fotorecept/8669-recept.html
..zapecena vyzera dobre..nemam vyskusane..ale placky som robila..boli dobre a aj som vysmazala:)
pepsikova
20.07.11,18:52
Keď je taká veľká skús prívarok, robí sa ako z tekvice, a k tomu kurací paprikáš...

...k prívarku skôr fašírky...a je to dobrý nápad, išla som sem posnoriť, čo by bolo dobre na zajtra...a mám to!..

...aj paprikáš je super nápad, tak s haluškami...len mi nejako prestali chutiť kurence, dáke vodové mäsko majú už aj tie topolčianske...:rolleyes:
Žabinka
20.07.11,19:27
Na zajtra bude cukina, plnená uduseným mletým mäsom, zapečená so syrom, preliata kyslou smotanou, príloha varené zmiaky a zeleninový šalát
adi11
20.07.11,19:27
mali sme vcera paprikasove leco s kridiel
verkaz
20.07.11,19:53
Na zajtra ostala hrášková polievka, ktorú sme mali dnes a urobím bryndzové pirohy
Deganova
21.07.11,04:19
Calawen... tu je niečo na výber ...
a z jadier polievka - vydlabaný stred z jadrami povariť cca 1 hodinu v slanej vode s celým čiernym korením, potom precediť, pridať koreňovú zeleninu, celú cibuľku, 2 -3 strúčiky cesnaku, kúsok zelenej papriky, vegetu a variť ako klasický vývar
ZEvina
21.07.11,06:30
Dnes lúsková polievka, rizoto, zeleninový šalát a na zajtra som sľúbila slivkovo-makové gule
Gapo
21.07.11,07:20
Dnes fazuľková polievka na kyslo, domáce zemiaky na cibuľke, vyprážaný rezeň a rajčinový šalát.
rdb
21.07.11,08:56
Sosovica na kyslo s kuskom vonavej sekanej.
erzet
21.07.11,09:41
Francúzska polievka, rezeň, kapustový šalát
Zvalik
21.07.11,09:44
Ahojte...
Zeleninová polievka s krupicovými haluškami a langoše s prílohami, kto má načo chuť;) alebo plnené:)
srska
21.07.11,09:48
u nás neskorý obed: vyprážaný syr (robí srsková) + nové zemiaky (telefonicky zadaná úloha mne):)
Beella
21.07.11,09:53
Ryžový nákyp, pre mäsožravcov kotlíkový guláš zo včera :)
Tweety
21.07.11,09:56
Zeleninová polievka s krupicovými haluškami, fazuľkový prívarok s párkom.
Zdenka 0705
21.07.11,09:56
Cuketa. Pre zmenu cuketové lodičky plnené údeným tofu a zeleninou, čo nájdem v chladničke :) ... /tofu utekám rýchlo kúpiť, aby som nezmokla /
včera sa cuketa "nekonala", zato dnes áno, veľmi chutná, plnila som ryžou s tofu a zeleninou /do ryže som zamešala odpad /vlákninu/ z odšťavenej zeleniny, čo som mala na raňaky/ :)
GabiZ
21.07.11,10:04
U nás dnes zapečená brokolica so syrom. Klasický recept som trošku vylepšila a pridala niečo naviac a bolo to fantastické. Brokolicu len zľahka asi 2-3 minútky obvaríme v osolenej vode, scedíme, dáme do zapekacej misky. Pridáme na malé kocky pokrájaný zemiak (jemne posolíme), nastrúhanú točenú (kto nemá rád tak mäkký salám, prípadne šunku - podľa chuti), postrúhaný niva syr. Zmiešame sladkú smotanu s kyslou, vylejeme to celé navrch. Dávam aj trošku vody, aby sa pri pečení neprilepilo. Dáme to na 20 min. zapiecť pri teplote 200-220 stupňov (elektrická rúra). Nakoniec vyberieme a posypeme nahrubo nastrúhaným syrom - najlepšie eidam. Necháme zľahka dopiecť do ružova - asi 5 min. A potom už len dobrú chuť. Je to naozaj výborné. Niekto namiesto šunky, nivy dáva len brokolicu, mozzarelu, rajčiny, zaleje sa to len sladkou smotanou a posype syrom. Pri tomto jedle sa dá aj experimentovať a dať si tam kto čo má rád.
kremienok76
21.07.11,10:07
taká cuketa je výborná vec, hlavne keď je jej kopec hneď v záhradke.....ja som robila minule, naplnenú praženicou so šunkou, posypanú syrom, a bolauž u nás aj polievočka na spôsob brokolicovej :o vyskúšam aj tento recept
Žabinka
21.07.11,10:12
včera sa cuketa "nekonala", zato dnes áno, veľmi chutná, plnila som ryžou s tofu a zeleninou /do ryže som zamešala odpad /vlákninu/ z odšťavenej šťavy, čo som mala na raňaky/ :)
Zdenka, máme dnes podobné obedy.. :) Dobrú chuť.
evaj63
21.07.11,18:59
Zemiaková na kyslo so zapustenými vajíčkami, palacinky s ovocím.
81janka
21.07.11,20:55
Včera bola bryndzová polievka a palacinky, dnes som robila hrachovú na kyslo a pečené jelitko / jaternica / ... - kto ako chce - s kapustovými zemiakmi (úhrab, smetisko, ... - tiež kto ako chce). Na zajtra nám polievka zostala a urobím asi špagety s paradajkovou omáčkou. :rolleyes:
erzet
22.07.11,09:24
Frankfurtská polievka, ovocná žemlovka
erzet
22.07.11,09:26
30. týždeň
trisestri
22.07.11,09:46
avalik
22.07.11,10:12
lasane - plny pekac, bude na 3 dni :)

dnes takto:
nevarene lasane (1 krabica) - ak nie su pouzivam cestoviny vrtulky,

maskova zmes: na oleji podusim cibulu, pridam 0,5 kg mleteho masa (ja dnes morcacie) - oprazim a rozbijam na kusky lebo sa zvykne "zgucit". osolim alebo pridam vegetu resp. bujon, pridam cesnak. po oprazeni maska pridam 1 konzervu drvenych paradajok, 1 krabicu paradajkoveho pyre + konzervu a krabicu vyplachujem cca 1 dl vody, tu pridam tiez. dochutim oreganom, tymianom a hlavne bazalkou - necham povarit cca 20 minut (zalezi od pouziteho masa)

besamel: na oleji oprazim cca 5 lyzic muky na svetlu zaprazku, prilejem rychlo 1 l mlieka a miesam do zhustnutia - najlepsie metlickou nech nie su hrcky, ochutim 2 kockami bujonu a nakoniec vmiesam 100 - 200 g struhaneho syra

potom ukladam do pekaca vrstvy:
1. maskova zmes na spodok
2. rozlozim nevarene lasane, alebo cestoviny
3. maskova zmes (ak je dost syra tak posypem aj syrom)
4. zase lasane
5. maskova zmes
zalezi od velkosti pekaca vrstvy opakujem, nakoniec na maskovu zmes nalejem besamel, zasypem syrom
a dam piect na 180 st. cca 30 minut, kym syr nezhnedne, po upeceni nechat aspon 10 minut postat

mensie mnozstvo peciem aj v pekarni na chleba - tam dam program pecenie - 1 hodina (pecie pri mensej teplote)

ta maskova zmes je dobra aj na spagety, ked sa mi nechce cakat na zapekanie :)

dobru chut! :)
evaj63
22.07.11,18:03
polievka kyslá zo včera, sedliacke fondue, zelenina.
verkaz
22.07.11,18:12
Aj u nás bude na obed kyslá zemiaková polievka a harula
adi11
23.07.11,16:13
..co dnes nikto nevaril..:D
..sice aj u nas od vcera gulasik...no a po obede z mrazeneho listkoveho cesta pizzovniky a jablkovomakovy rites..:)
Dáša_
23.07.11,16:21
mrkvová polievka s ovsenými vločkami a halušky

Včera som okrem vyprážaného patizónu a cukiny vypražila aj pár cukinových kvetov - tých, čo nemajú plod. Nabudúce ich skúsim aj naplniť.
Anna123
23.07.11,17:12
Kuriatka /huby/ na smotane, cestovina.
Tweety
23.07.11,17:59
..co dnes nikto nevaril..:D
..sice aj u nas od vcera gulasik...no a po obede z mrazeneho listkoveho cesta pizzovniky a jablkovomakovy rites..:)
Čo by nie, na chate, chatičke klasické lečo. :)
evaj63
23.07.11,18:18
Aj u nás dnes lečo a pre syna pizza.
srska
23.07.11,18:23
francuzáky + kapustovo, cesnakovo, kôprový šalát s olivovým olejom
Gapo
23.07.11,18:30
Hovädzia polievka, bravčové pečené, dusená hlávková kapusta a knedľa z pekárničky.
alabut
24.07.11,05:13
Klasicka hovadzia polievka, zltucke domace rezance s domacimi vajcami. Z potravinovej pomoci si alabut upecie tvarohovu strudlu, cerstvy zidovsky maces a domace pletenky, ktore zapijem domacim potesitelom. :-)
verkaz
24.07.11,09:57
Tak isto klasická hovädzia polievka s domácimi rezancami. Pečené mäsko s knedľou a kyslou kapustou. Na poobede kynutý marhuľovo-slivkový koláč s posýpkou.
renkama
24.07.11,12:46
Hovädzie stroganov,domáca knedľa z pekárne.Popri tom som zavarila čučoriedky a ešte z nich robím lekvár (džem) v pekárničke - prvýkrát-som zvedavá čo z toho bude:D
evaj63
24.07.11,16:25
Vývar s razancami, estonske kura, vyprážané kuracie stehná a dusená ryža. Ku kávičke čokoládový koláč.
erzet
24.07.11,19:49
Kuracie prsia obalené v slanine
osky
24.07.11,20:17
piatok:
peceny kapor,opekane zemiaky ,hlavkovy salat
sobota:
pecena kacica,zemlova knedla,pecene zemiaky,cervena kapusta s jablkami
nedela:
grilovane parky,cerstvy chlieb,pecene zemiaky,chren,horcica a cerstva zeleninka

po vsetky 3 dni mramorovy zakusok s naplnou zo slonich slz:D
katka 23
25.07.11,07:33
Karfiolová polievka, bravčové pliecko na smotane, cestovina veretienka.
adejka_79
25.07.11,07:44
mňam, katka23 môžem poprosiť o postup receptu ako sa robí pliecko na smotane, /ako to okoreniť...atď/ ešte som to neskušala, ale viac krat som to jedla vramci obeda v meste a velmi mi to chutí, rada by som to vyskúšala aj doma. ďakujem
jozka56
25.07.11,09:40
Dnes lusková biela polievka a langoše:)
Nandrolon
25.07.11,10:24
dnes ešte len bude domáca kapustnica.
erzet
25.07.11,10:41
Kapustová polievka, pivovarský tokáň, kysnutá knedľa
Zdenka 0705
25.07.11,11:07
Cestoviny s duseným kalerábom, polievka hlivová so zeleninou, zahustená krúpkami.
Žabinka
25.07.11,11:12
Dnes dojedáme víkendové zvyšky :):
1. zeleninová polievka, karfiol a brokolica dusené nad parou, preliate syrovou omáčkou, varené zemiaky
2. zeleninová polievka, bravčové stehno dusené na šampiňónoch, ryža, kyslá uhorka
3. grécky šalát-to mám ja :)
Zdenka 0705
25.07.11,11:17
..... dobré, ale tá 1-ka je u mňa tiež 1-ka *... :)
Žabinka
25.07.11,11:22
Ak mi nebude stačiť 3-ka, dám si aj z 1-ky :)
katka 23
25.07.11,13:13
mňam, katka23 môžem poprosiť o postup receptu ako sa robí pliecko na smotane, /ako to okoreniť...atď/ ešte som to neskušala, ale viac krat som to jedla vramci obeda v meste a velmi mi to chutí, rada by som to vyskúšala aj doma. ďakujem
Nič extra. Klasika na masti opražiť cibuľu s paprikou , do toho trocha popražiť korenie - bobkový list , čierne a nové korenie , troška rasce , pridať mäso , podlievať podľa potreby až je mäsko mäkké. Medzitým si nastrúham na jemno zeleninu - mrkvu , petržlen , kaleráb, zeler .Ďalej si pripravím karamel - skaramelizujem asi 4 čl cukru zalejem 2 dcl vody a cukor rozvarím. Nastrúhanú zeleninu povarím s karamelom , rozmixujem a pridám k mäsu . V sladkej smotane rozhabarkujem hl.múku prilejem k mäsu , dochutím omáčku jablčným octom , povyberám korenie aby nebolo v omáčke a servírujem.
Dobrú chuť.
PLUMERIA
25.07.11,16:24
Kuracie prsia obalené v slanine
Vyzerá to dobre!!!!!:)
katka 23
25.07.11,16:58
Dnes lusková biela polievka a langoše
Aká je to lusková polievka ? To na Spiši nepoznáme , alebo áno?:)
jozka56
25.07.11,17:18
mladé fazuľové struky sa u nás volajú lusky :)
ilona
25.07.11,17:27
Dnes som robila cuketu na úplne nový spôsob,tak sa idem s Vami o ten recept podeliť,lebo to bolo fajn. Cuketu som narajbala ako jablká. Na masť som dala cibuľu, po opečení pridala cuketu,cesnak 4 strúčky, 4 bez kože pokrájané paradajky,trochu posolila,opiekla , podliala 2 dcl bielým vínom, trochu octu a nechala udusiť,samozrejme občas premiešala. Keď bola cuketa hotová dala som tam 3 syrokrémy,/ale v recepte sa píše že by to mal byť Bymbino a smotana / a dochutila vegetou,bazalkou a oregánom. Je to dobré s cestovinou,ale dá sa to zjesť aj so zemiakovou kašou. Možno že tento recept väčšina z Vás pozná,ale pre mňa bol nový,tak som sa chcela podeliť.
alabut
26.07.11,07:51
Pretoze sa EU prasklo po keseni a darovalo mi z mojich dani 20kg vrtuliek, skusim lasagne s vrtulkami. Polievka pre alabutku - kelova. Dezert - ziadny, aj tak chudne potvora. A na vecernu vrtulu pouzijem vinovicu riedenu amaretom. :-)
rdb
26.07.11,08:18
Rizoto s lesnými hribami... vonavééééé.
Lubava
26.07.11,09:23
Karfiolová polievka, kuracie soté v hríbovej omáčke, cestoviny vretená
Gabca
26.07.11,09:27
Vysmážaný karfiol, zemiaky a uhorkový šalát
alaya1
26.07.11,09:29
rizoto s kuracim masom, paradajkovy salat
alaya1
26.07.11,09:34
Nič extra. Klasika na masti opražiť cibuľu s paprikou , do toho trocha popražiť korenie - bobkový list , čierne a nové korenie , troška rasce , pridať mäso , podlievať podľa potreby až je mäsko mäkké. Medzitým si nastrúham na jemno zeleninu - mrkvu , petržlen , kaleráb, zeler .Ďalej si pripravím karamel - skaramelizujem asi 4 čl cukru zalejem 2 dcl vody a cukor rozvarím. Nastrúhanú zeleninu povarím s karamelom , rozmixujem a pridám k mäsu . V sladkej smotane rozhabarkujem hl.múku prilejem k mäsu , dochutím omáčku jablčným octom , povyberám korenie aby nebolo v omáčke a servírujem.
Dobrú chuť.
tento recept ja robim ovela jednoduchsie, neviem, ci by chutili rovnako. No pridam aj ja.
na oleji oprazim pokrajanu cibulku- ked je uz skoro hotova, pridam kocky masa, prazim, kym kocky nezbeleju. potom to posolim, pridam dost cca 3 CL cervenej papriky a jeden bujon. Podlejem vodou a prikryte dusim.
ked je maso makke pridam smotanu, v ktorej som rozhabarkovala 1PL hl.muky. Uvediem do varu, omacka zhustne. Podavam s "nokerlami"- /vajicko, muka, voda, sol/. Je to velmi fajn. deti si zvyknu na to naskruhat este aj syr.
erzet
26.07.11,12:24
Šošovicová polievka, plovdivské mäso, cestovina
katka 23
26.07.11,14:00
Restovaná pečeň v cuketovej placke, navrch postrúhaný syr, polievka gulášová z konzervy vylepšená pridaním zemiakov , paradajky a papriky.
Nandrolon
26.07.11,15:39
"borovička narýchlo restovaná" :-)
lavanda
26.07.11,16:12
Zeleninová polievka, slivkové gule. Na večeru pečené zemiaky s bryndzovou plnkou.
verkaz
26.07.11,20:42
Zajtra sa chystám uvariť kapusnicu a toľko, aby bolo na dva dni.
Ak budú chcieť niečo sladké, tak palacinky alebo lievance.
ZEvina
27.07.11,06:28
Hrášková polievka, pečené kuracie stehná, zemiaky a uhorkový šalát, černicová bublanina.
Gapo
27.07.11,09:15
Hustá zeleninová polievka s ovsenými vločkami, fašírky so zemiakovým prívarkom, chlebík.
Nandrolon
27.07.11,09:41
dnes som už konečne kúpil hovädzinu /nemali také pekné rebro na polievku, tak som kúpil 720 g ramsteku, je tam tak cca 1//4 kosť, ale čo už a idem variť tak o pol štvrtej hovädziu polievku.
trisestri
27.07.11,10:10
alaya1
27.07.11,10:19
Zemiakova plievka s karfiolom/ostal mi kusok v chladnicke/, s petrzlenovou vnatkou, zemiaky, brancove sote.kysle uhorky.
janaGT
27.07.11,10:25
špenát, fašírka, varené vajíčko a zemiakové pyré
alabut
27.07.11,11:03
Kuraci perkelt na uhorkach, slovenska ryza, riedim liker z lesnych jahod, neviem co z lesnymi malinami. :-)
Zdenka 0705
27.07.11,11:16
Cukinový koláč na slano s údeným tofu podľa http://varecha.pravda.sk/recepty/cukinovy-kolac/1496-recept.html, koláčik som si vylepšila gréckym zaziky a paradajkou, v tejto kombinácii to nemalo chybu. :)
Tweety
27.07.11,11:20
Rapadajková polievka s haluškami, a lečo bez vajec.
Zvalik
27.07.11,14:52
Rajčinková polievka /buď ryža alebo slížiky/ a nastrúhaný syr a zemiakovo-cukinové placky
maca.tt
27.07.11,17:43
šampiňonové rizoto -so slovenskou ryžou,pripravené v trúbe
bettylou
28.07.11,09:37
bryndzové zemiaky, stejk, šalát
trisestri
28.07.11,10:46
dnes zeleninový koláč /možne obmeny ako na pizzu/a už je ,,objednávka,, aj na sobotu http://vcielkaisr-mojerecepty.blogspot.com/2011/07/zeleninovy-kolac.html
Gina Er
28.07.11,10:51
sviečková
erzet
28.07.11,11:57
Kuracia polievka s pečeňovými haluškami, vyprážaný rezeň v cestíčku, zemiaková kaša, šalát
Gabca
28.07.11,12:13
My sme mali dnes na obed slepý guláš a ako dezert palacinky ;)
osky
28.07.11,14:48
dnes varene zemiacky s cibulkovou vnatkou,vyprazane bravcove zavitky plnene sunkou a syrom,paradajky,uhorka
janaGT
28.07.11,15:25
slivkové gule a šúlance s opraženou strúhankou
rajčinová polievka so syrom
katka 23
28.07.11,15:38
Strapačky s bryndzou poliate opraženým maslom alebo slaninou , krémová kalerábová polievka so zeleninou - z vlastnej úrody.
KATA50
28.07.11,16:18
Cesnaková s chlebovými krutónmi, zapekané pene s cuketou a liptovskou salámou, k tomu kyslá uhorka .
msa
29.07.11,05:08
zeleninovo-mäsové rizoto, a hrniec fazuľovice po sladko-kyslo so smotanou a s vyvarenými údenými kuracími krídlami.
Zajtra možno /dúfam, že sa mi bude chcieť/ zemiakové placky z nových nakopaných zemiakov + zakysanka. Ako dezert posedie s kávou v ruke pod altánkom, ešte keby tak k tomu bolo dobré teplé počasie. :)
Barbara
29.07.11,07:49
zajtra pečená kačička domáca v hrnci, nie v rúre, v hrnci je šťavnatá, /milujem ten spodok z hrnca čo tam ostane, pripečené drobky čerstvým chlebom/, dusená kapustička, a majonézový šalát.
juuuj, už sa teším:) ňňammm
Tweety
29.07.11,07:51
zajtra pečená kačička domáca v hrnci, nie v rúre, v hrnci je šťavnatá, /milujem ten spodok z hrnca čo tam ostane, pripečené drobky čerstvým chlebom/, dusená kapustička, a majonézový šalát.
juuuj, už sa teším:) ňňammm
Zajtra, zajtra, to je fajn, mňamky, ale čo dnes? Vari si chystáte prázdne miestečko?:--- Nečítala si názov, čo dnes na obed?
Erika686
29.07.11,07:54
alabut
29.07.11,08:00
Dnes je piatok, nieco lahke a sportove. Hribova polievka s mladym hraskom, nove zemiaky so zeleninovou vnatou a plnotucne domace kysle mlieko. Dezert - hrst malin, jahod, ribezli. :-)
pepsikova
29.07.11,08:18
Dnes je piatok, nieco lahke a sportove. Hribova polievka s mladym hraskom, nove zemiaky so zeleninovou vnatou a plnotucne domace kysle mlieko. Dezert - hrst malin, jahod, ribezli. :-)..

..a na pitie?..
Zdenka 0705
29.07.11,08:19
Karfiolové placky, vyskúšam pridať aj "odpad" z odšťavenej mrkvy.
mimotemy Už druhý týždeň využívam môj nový odšťavovač, zatiaľ sa mi darí "odpad" vždy buď zjesť ako sladký dezert /med, citrón, príp. orechy/, alebo ho pridávam do jedla. :)
-----------
... vydarili sa :)
alabut
29.07.11,08:26
... pepsikova, na pitie pozri v sekcii "Zahrada - bylinky". :-)
pepsikova
29.07.11,08:29
alabut Dnes, 10:26 AM
... pepsikova, na pitie pozri v sekcii "Zahrada - bylinky". :-)

..myslíš- malinovica- a tak?...no, stačí okolo domu:)
Barbara
29.07.11,08:41
Zajtra, zajtra, to je fajn, mňamky, ale čo dnes? Vari si chystáte prázdne miestečko?:--- Nečítala si názov, čo dnes na obed?


čítala, čítala, ale som Vám chcela narobiť chute, ;)

oki ,tak na dnes- v pekáči osmažte nie cibuľu, ale česnek 3-4 strúčiky -podľa chuti, my ľúbime cesnak, takže preto toľko, potom naklepte buď stehno- plátky , alebo pliecko, potrite horčicou, okoreňujte/súl, čierne korenie, majoránka, kmín, vegeta/ dávame niekdy aj papriku a paradajku
naukladať do tej masti, potom zemiačky nasekať na hranolky a šup na to mäsko, osoliť a poliať asik 3-4 dcl mliekom, zakryť fóliou a dať do rúry na 180 ku, keď krumple sú mäkké, odkryť a dopiecť- tiež ňňammm
osky
29.07.11,09:15
zemiakovy trhanec a pstruhy podla mlynarky,hlavkovy salat
erzet
29.07.11,09:16
Zeleninová polievka, vyprážané rybie filé, zemiakový šalát. Kolegyňa má meniny, tak aj zákusok.
erzet
29.07.11,09:18
31. týždeň
avalik
29.07.11,09:25
holubky (plnená kapusta)
calawen
29.07.11,09:39
svokra varí ryžový nákyp
hubatá
29.07.11,09:50
Fňuk: zbytok kúpenej pizze od včera - som v robote dnes len do 14.00 hod a keď chcem odísť, tak musím makať a nie jesť !
osky
29.07.11,11:57
31. týždeň


mate super jedalen-vyber je ozaj pestry a paci sa mi ze vzdy je moznost aj bezmäsiteho chodu.a porcie su tiez normalne.ako vidim.v dnesnej dobe je to veru velka vyhoda.

moj muz vzdy nadava na jedalen.ma na vyber jeden mäsity a jeden bezmäsity chod.
okrem toho niekedy uvari kuchar taku kombinaciu ze neviem kde to vzal
/napr.raz dosiel ze mali cestovinu-rurky,s kuskami opecenej slaniny.k tomu si mohli dat horcicu alebo kecup..............ziadna,omacka,ziadne nic.katastrofa./
a este aj vzdy nadava,ze porcie su male..............
ked pride domov,zjedol by nielen klince ale aj mna............
verkaz
30.07.11,09:13
Dnes robím karfiolovú polievku a buchty na pare s čokoládou.
jozka56
30.07.11,09:55
Dnes na obed iba zeleninový vývar s krupičnými haluškami a poobede opekačka, joj, ale počasie nech vydrží:)
babka - ježibabka
30.07.11,12:37
Dnes perfiš obedík. Kapor z miestnej priehrady, (vianočný kúpený sa môže schovať), zemiačiky, uhorkový šalát a kapor mohol byť aj zadarmo. Do našej ulice sa prisťahovali takí mladí s tromi symni, a keďže nemajú záhradu a mne sa nechcelo už zavárať, zaniesla som im uharky a ešte dačo. Pán s najstarším synom chodia na ryby, tak som dostala na výmenu. Jasné, že to nemôžem prijať iba za trochu zeliny, tak som jej nechala aj peniaze a už mám sľúbeného ďalšieho. :D:D:D
truch
30.07.11,14:15
Dnes boli špagety carbonara, zajtra upečiem mäso, kúsok bravčovej krkovičky a horné morčacie stehno, pyré a kompót:)
alaya1
30.07.11,14:55
svokra varí ryžový nákyp
podobne.....
Tweety
30.07.11,14:57
Hov. polievka, tekvicový prívarok, (tekvica z vlastnej úrody) fašírky.
alabut
30.07.11,15:44
Este mam dobru kyslu kapustu, prekkrasny bocik, cize segedin, EU knedle. Popri tom udusim mangold a mlade cviklove listy na slaninke, cibuli, pore a cesneku a trepnem do toho jedno vajce. Este nalozim kvasaky, posekam do mraznicky zelerovu vnat. Myslim, ze ked tento mismas zalejem bylinkovym cajom a nejakym likerom, zaludok bude nadmieru spokojny. Pivo sa chladi v zalohe. :-)
erzet
30.07.11,16:03
Lečo
srska
30.07.11,16:08
dnes ordnung akcia okná + sieťky => narýchlo texas topf + ryža:)
renkama
30.07.11,17:49
Grilované kurča z billy :D
Katarina
30.07.11,17:59
Hovädzí perkelt, ryža, uhorkový šalát. Toho perkeltu bude asi veľa, nevadí urobím z toho čo zostane gulášovú polievku.:)
osky
30.07.11,19:21
Hovädzí perkelt, ryža, uhorkový šalát. Toho perkeltu bude asi veľa, nevadí urobím z toho čo zostane gulášovú polievku.:)


caba neblazni!!!!!!!!!!!hod to do mrazaku .vybrat to mozes aj za mesiac a uvidis,ako ti to bodne,ze nemusis zase klohnit.;)
osky
30.07.11,19:22
dnes boli rezne s varenymi zemiakmi,redkvicky,uhorka,mlada cibulka
zajtra marinovane kotlety s ryzou,hlavkovy salat a paradajky
Gabi03
30.07.11,19:28
Palacinky, a "nevyprážaný" syr (podľa receptu tu nikde na porade) s pečenými zemiakmi ochutenými cesnakom a rozmarínom.
Katarina
30.07.11,19:42
Hovädzí perkelt, ryža, uhorkový šalát. Toho perkeltu bude asi veľa, nevadí urobím z toho čo zostane gulášovú polievku.:)


caba neblazni!!!!!!!!!!!hod to do mrazaku .vybrat to mozes aj za mesiac a uvidis,ako ti to bodne,ze nemusis zase klohnit.;)

Ano máš pravdu, robievam to tak, ale teraz tú polievku potrebujem. Musím rýchlo navariť - zaváram, takže nemám čas variť a jesť treba.:)
alabut
31.07.11,07:41
Ranajky - 1 l pohar kysleho mlieka, bylinkovy caj.

Obed - hovadzia polievka, domace EU rezance, vyprazany vietnamsky zralok, trochu poduseny spenat, mangold a cviklove listy na cesneku, omastene nove zemiaky s petrzlenovou vnatou, bylinkovy caj, liker z lesnych jahod. .-)
jozka56
31.07.11,09:55
Dnes zemiakové pyré a guláš z diviny.
alabut
31.07.11,10:49
Z jelena? :-)
Darina1234
31.07.11,10:59
hov. polievka a k varenemu masu brusnicova omačka ako kedysi doma, mnam
jozka56
31.07.11,11:01
z jelena???? netusim, zabudla som sa opytat:):) ale masko je dobre..
ludmilla
31.07.11,11:47
V záhrade máme bohatú úrodu :)

zeleninová polievka mix zo záhrady
vyprážaný karfiol, varené zemiaky s pažitkou
uhorkový šalát
Dezert:
šľahačka rozmixovaná s banánmi, zmiešaná s bielym jogurtom, posypané lesnými plodmi
81janka
31.07.11,13:12
Baraní vývar s rezancami a sviečková s knedľou.
alabut
31.07.11,14:46
Kolac este dnes, inac po cely tyzden ... :-)
erzet
31.07.11,15:19
Jaternička so zemiakmi
durisovad
31.07.11,15:41
Divinu sme mali dnes aj my, na hubach. Je to asi zdravsie maso ako chladene kurence, len skoda, ze nase deti v tom vidia Bambiho mamu a nechcu to jest. Vraj to je tak ako keby som im ponukla maso z nasho psika, psika aj Bambiho mamu maju radi zivych, pripadne na obrazku, nie na tanieri.
Gapo
31.07.11,16:16
Keďže na strome mám až deväť sliviek, musel som kúpiť aby sa dal urobiť koláč. Nebude na obed, ale ako po, dá sa.;)
katka 23
01.08.11,07:53
Fazuľová polievka , belehradský bravčový rezeň, tarhoňa