Deganova
23.09.11,15:21
... v sobotu cuketové halušky s cuketou v paradajkovej omáčke, v morčacie v slivkovej omáčke s ryžou...
verkaz
23.09.11,15:53
Zajtra budem robiť jablkovo-tvarohovú žemlovku.
verkaz
24.09.11,18:34
Zajtra bude karfiolová polievka, kuracie rezne v parmezáne, zemiaková kaša a paradajkový šalát. Ako sladkosť bude čokoládový puding, piškoty a šľahačka.
Mila123
24.09.11,18:45
Ja na zajtra chystám demikát a kuracinku...magi nápady ma dostali.....
jozka56
25.09.11,09:56
Dnes na obed slepačí vývar s domácimi rezancami, kurací perkelt s haluškami a jablkový koláč hrnkový(vymyslený). Jooooj, ale sme sa s vnučenkou chutne najedli, teraz odfukujeme a špinavé riady nemá kto umyť :):D
renkama
25.09.11,10:10
Dnes máme sviečkovú s domácou knedľou, jablková štrúdľa ako dezertík :-)
V piatok sme mali zapekané cestoviny s mäsom.
mizu24
25.09.11,12:24
Zeleninová polievka a segedínsky guľáš s knedľou.
lavanda
25.09.11,15:20
Zeleninová polievka s ovsenými vločkami, bravčové na karí a jablkách, zemiaková kaša. Ako dezert bola čokoládová lokša na vinobraní v Rači:).
evaj63
25.09.11,17:36
Dnes bola u nás birmovka, tak sme si dopriali trošku nezdravého. Kuracia polievka, zemiakový majonézový šalát a vyprážané bravčové a kuracie rezne.Samozrejme torta k tomu.
Dáša_
25.09.11,17:50
Zeleninová polievka a segedínsky guľáš s knedľou.

Segedín bo aj u nás - kapuste v súdku je už vykvasená :). Akurát polievka bola nedeľná klasika. Ku tomu jablkovo-maková "štrúdľaô z lístkového cesta
Žabinka
26.09.11,06:04
Dnes budeme na obed dojedať chalupársky guláš z víkendu :).
dogicka
26.09.11,06:10
Zajtra bude karfiolová polievka, kuracie rezne v parmezáne, zemiaková kaša a paradajkový šalát. Ako sladkosť bude čokoládový puding, piškoty a šľahačka.

Ako robíš rezne v parmezáne?
GabiZ
26.09.11,06:44
Dnes ľahká zeleninová polievka a francúzske zemiaky. No a na večeru (aj pre návštevu) chuťovka, čo vždy zasýti a je vynikajúca - chlebíčky zo zemiakového cesta zapečené so syrom, šunkou, rajčinou.
Zužu
26.09.11,08:22
dnes budeme dojedať od včera: pečená kačka, domáca knedla, kapusta, lokše a ešte aj šúľance /so strúhankou a kakaové/
evuš
26.09.11,08:40
Dnes ľahká zeleninová polievka a francúzske zemiaky. No a na večeru (aj pre návštevu) chuťovka, čo vždy zasýti a je vynikajúca - chlebíčky zo zemiakového cesta zapečené so syrom, šunkou, rajčinou.

GabiZ, ako prosím Ťa robíš tie zemiakové chlebíčky ? Normálne z varených zemiakov ? Prosím, popíš...
A.Helenka
26.09.11,08:46
síce nie na obed..... ale výborné sú aj zapekané polovice rožka s plátkami prerastanej slaninky a posypané strúhaným syrom... s paradajkou, paprikou a uhorkou hotové nebíčko v papuľke :)
barbora.k
26.09.11,08:47
my tiež máme zvyšky zo včera, klasika slepačia polievka a bravčové maso na prírodno s rýžou. Večer spravím palacinky (http://www.varime.sk/recepty/zapecene-tvarohove-palacinky-s-pudingom/) a je to :P
A.Helenka
26.09.11,08:50
dnes budeme dojedať od včera: pečená kačka, domáca knedla, kapusta, lokše a ešte aj šúľance /so strúhankou a kakaové/

ako robíš kakaové šúľance, prosím ťa? klasicky maslo, cukor, kakao?
Zužu
26.09.11,08:53
ako robíš kakaové šúľance, prosím ťa? klasicky maslo, cukor, kakao?

áno
GabiZ
26.09.11,08:54
GabiZ, ako prosím Ťa robíš tie zemiakové chlebíčky ? Normálne z varených zemiakov ? Prosím, popíš...

Podľa toho pre koľko osôb, podľa toho je aj množstvo cesta. Ja robím pre 3 osoby tak 3 stredne veľké zemiaky, dám ich variť v šupke. Potom vychladnuté nastrúham, pridám múku, vajíčko, soľ. Robím to od oka, tak, aby bolo cesto nie moc tuhé, je také viac zemiakové. Keďže sa dosť lepí, tak si namáčam ruky (aj pri miesení) a potom robím malé placky. Tieto na suchej panvici (teflónovej) opečiem z jednej a z druhej strany tak do ružova. Nakoniec dám na pekáč (na spodu trochu vymastím), potriem tatárskou omáčkou, dám plátok šunky, polovičnú cherry rajčinku a nastrúhaný syr (nadrobno a veľa). V rúre nechám pri 200 st. zapiecť, kým sa syr neroztopí. Je to naozaj výborná chuťovka.
A.Helenka
26.09.11,08:57
áno

Ďakujem, ja som zatiaľ robila iba so strúhankou alebo s makom, ale s hocičím sú fantastické :)
A.Helenka
26.09.11,09:01
Podľa toho pre koľko osôb, podľa toho je aj množstvo cesta. Ja robím pre 3 osoby tak 3 stredne veľké zemiaky, dám ich variť v šupke. Potom vychladnuté nastrúham, pridám múku, vajíčko, soľ. Robím to od oka, tak, aby bolo cesto nie moc tuhé, je také viac zemiakové. Keďže sa dosť lepí, tak si namáčam ruky (aj pri miesení) a potom robím malé placky. Tieto na suchej panvici (teflónovej) opečiem z jednej a z druhej strany tak do ružova. Nakoniec dám na pekáč (na spodu trochu vymastím), potriem tatárskou omáčkou, dám plátok šunky, polovičnú cherry rajčinku a nastrúhaný syr (nadrobno a veľa). V rúre nechám pri 200 st. zapiecť, kým sa syr neroztopí. Je to naozaj výborná chuťovka.

ooooooch, už mi slinky tečú, normálne si tú lakocinku viem predstaviť ako chutí.....
GabiZ
26.09.11,09:04
ooooooch, už mi slinky tečú, normálne si tú lakocinku viem predstaviť ako chutí.....

Naozaj vynikajúco a keď prídu hladoši domov a mne sa nechce vyvárať, tak je to naozaj "rýchla pomoc" ako ich zasýtiť a hlavne chutne.
A.Helenka
26.09.11,09:10
Naozaj vynikajúco a keď prídu hladoši domov a mne sa nechce vyvárať, tak je to naozaj "rýchla pomoc" ako ich zasýtiť a hlavne chutne.

jedna technická otázka: tá tatarka sa pri zapečení "nezdrcne"?
GabiZ
26.09.11,09:14
jedna technická otázka: tá tatarka sa pri zapečení "nezdrcne"?

Nie, tiež som sa toho najskôr obávala, ale ak si predpečieš rúru a potom tak dáš zapiecť tieto chlebíky, syr (eidam) sa rýcho rozpustí a po max. 10 minútach vytiahneš, takže tatarke sa nič nestane. Kto nemá rád tatarku, alebo chce inú alternatívu, je dobrý aj nátierkový syr, ale potom treba natrieť nahrubo.
evuš
26.09.11,09:17
Podľa toho pre koľko osôb, podľa toho je aj množstvo cesta. Ja robím pre 3 osoby tak 3 stredne veľké zemiaky, dám ich variť v šupke. Potom vychladnuté nastrúham, pridám múku, vajíčko, soľ. Robím to od oka, tak, aby bolo cesto nie moc tuhé, je také viac zemiakové. Keďže sa dosť lepí, tak si namáčam ruky (aj pri miesení) a potom robím malé placky. Tieto na suchej panvici (teflónovej) opečiem z jednej a z druhej strany tak do ružova. Nakoniec dám na pekáč (na spodu trochu vymastím), potriem tatárskou omáčkou, dám plátok šunky, polovičnú cherry rajčinku a nastrúhaný syr (nadrobno a veľa). V rúre nechám pri 200 st. zapiecť, kým sa syr neroztopí. Je to naozaj výborná chuťovka.

...ĎAKUJEM, myslela som si, že to bude asi takto... Určite vyskúšam !
No a fčul mi radcte, či navštevovať tému NEŽEREM alebo Čo dnes na obed ? Ak sa človek riadi podľa jednej témy, nemôže podľa druhej a móóóój večne "nenažraný" brucháčisko a nosisko, čo vycíti všetku vôňu /odomňa lepší ňufák má už iba náš havkáč/ mám toto všecko prežííííť ? :D:D:D
A.Helenka
26.09.11,09:20
;)
...ĎAKUJEM, myslela som si, že to bude asi takto... Určite vyskúšam !
No a fčul mi radcte, či navštevovať tému NEŽEREM alebo Čo dnes na obed ? Ak sa človek riadi podľa jednej témy, nemôže podľa druhej a móóóój večne "nenažraný" brucháčisko a nosisko, čo vycíti všetku vôňu /odomňa lepší ňufák má už iba náš havkáč/ mám toto všecko prežííííť ? :D:D:D

...čakala som, hútala, či sa mám ozvať s touto dilemou prvá, ale vďaka Bohu si ma predbehla, čo moja alibistická maličkosť vrele uvítala a oceňuje, :D:D:D:D ;)
GabiZ
26.09.11,09:22
...ĎAKUJEM, myslela som si, že to bude asi takto... Určite vyskúšam !
No a fčul mi radcte, či navštevovať tému NEŽEREM alebo Čo dnes na obed ? Ak sa človek riadi podľa jednej témy, nemôže podľa druhej a móóóój večne "nenažraný" brucháčisko a nosisko, čo vycíti všetku vôňu /odomňa lepší ňufák má už iba náš havkáč/ mám toto všecko prežííííť ? :D:D:D


.....no veľmi ťažko je odolať. :D Mne sa darí "nežrať" hlavne vtedy, ak niečo takéto urobím na večeru a pritom sa "zamestnám" inými vecami (varenie obeda na ďalší deň a pod.). Kým prídem, tanier je už prázdny a vtedy nepriberám. :D Ale tak tí moji sú zlatí, že vždy mi niečo nechajú, odolať sa nedá, ale už to nie je plný tanier a neládujem do seba, ako keby som si sadla hneď za čerstvo napečenými chlebíkmi. :D
A.Helenka
26.09.11,09:25
.....no veľmi ťažko je odolať. :D Mne sa darí "nežrať" hlavne vtedy, ak niečo takéto urobím na večeru a pritom sa "zamestnám" inými vecami (varenie obeda na ďalší deň a pod.). Kým prídem, tanier je už prázdny a vtedy nepriberám. :D Ale tak tí moji sú zlatí, že vždy mi niečo nechajú, odolať sa nedá, ale už to nie je plný tanier a neládujem do seba, ako keby som si sadla hneď za čerstvo napečenými chlebíkmi. :D


;) poznáme ;)
barbora.k
27.09.11,08:56
.....no veľmi ťažko je odolať. :D Mne sa darí "nežrať" hlavne vtedy, ak niečo takéto urobím na večeru a pritom sa "zamestnám" inými vecami (varenie obeda na ďalší deň a pod.). Kým prídem, tanier je už prázdny a vtedy nepriberám. :D Ale tak tí moji sú zlatí, že vždy mi niečo nechajú, odolať sa nedá, ale už to nie je plný tanier a neládujem do seba, ako keby som si sadla hneď za čerstvo napečenými chlebíkmi. :D

mňááááááám GabiZ toto som nemala čítať, ja som na diéte, ale toto musím dnes spraviť a aspoň trošičku ochutnať. Stále mi dáte nejakú inšipráciu, a potom to s mnojou dieétou aj tak dopadne :rolleyes:
barbora.k
27.09.11,08:58
inak dnes pstruh, citron a zapekané zemiaky, ja si dam len pstruha a kúsok dobroty od GabiZ :D
GabiZ
27.09.11,09:00
Už nejaké ohlasy boli, kto neodolal a vyskúšal, neľutoval, čomu som veľmi rada. No a s tou diétou.......aj ja som sa pokúšala, ale je to naozaj o takpovediac sebazaprení. :mee: Preto napečiem, dám na stôl a utekám:D. Prídem, keď zostanú také 2-3, aby som zastavila "tečúce slinky" a to priberanie potom nie je také rýchle.
verkaz
27.09.11,09:22
Dnes kapusnica s údeným a klobásou. Treba minúť ostatok kapusty, tak idem skoro každý deň niečo robiť s kapustou. Tým sa nič nepokazí.
mizu24
27.09.11,10:46
Špagety carbonara.
alaya1
27.09.11,10:52
Dnes hovazi gulas s chlebom- viroza viac nedovoli varit...
pafendorf
27.09.11,11:02
Perkelt ci ako sa to vola :)... uz je po nom :D
Tweety
27.09.11,11:20
Pečené plnené kurča so slovenskou ryžou a rapadajkovým šalátom.
Aňuška
27.09.11,11:47
Fazuľová polievka s údeným mäskom a šunkafleky.
lavanda
27.09.11,17:15
Tekvicový prívarok s varenou klobáskou a knedlíkom.
msa
28.09.11,07:05
včera kapustnica s klobásou a zemiakovou kašou, a dnes idem na zajtra držky na spôsob maďarského guľáša s knedľou.
erzet
28.09.11,07:18
Včera: fazuľová polievka s klobásou, strapačky so slaninkou.
dogicka
28.09.11,07:24
Dnes kapusnica s údeným a klobásou. Treba minúť ostatok kapusty, tak idem skoro každý deň niečo robiť s kapustou. Tým sa nič nepokazí.

Vierka, ako robíš tie kuracie rezne s parmezánom?
jozka56
28.09.11,07:28
Dnes brokolicová polievka s rezancami a šúlance s tvarohom :)
calawen
28.09.11,11:22
pondelok boli cestoviny so syrovou omáčkou
utorok francúzske zemiaky
dnes losos na španielsky spôsob
zajtra kelový prívarok s párkom
msa
29.09.11,06:00
prívarok z bielej fazuľky s opečenou klobásou na zajtra, pórová polievka.
katka 23
29.09.11,08:43
polievka šošovicová, zemiaky na kyslo (kvašne grule) , karbonátok
rdb
29.09.11,10:34
Maso na zampionoch s cestyovinou a moravsky tvarohovo lekvarovy kolac s posypkou. Ide sa na to!
Tweety
29.09.11,10:36
Paradajková polievka, zapekané morčacie prsia s ryžou a broskyňovým kompótom, ako lakocinka čokoládové košíčky s višňou.
Zužu
29.09.11,10:42
závidím, že ešte stíhate aj piecť lakocinky, ja niekedy ani obed ...
GabiZ
29.09.11,11:30
Dnes sa u nás dojedalo pečené kurča s ryžou, ovocný kompót no a na zajtra sa ide znovu variť. ;)
Bude červená kapustová polievka (z hlávkovej kapusty), vysmážené kuracie stehná a prsia, opekané zemiaky a ako dezert marcipánová torta, ktorá nám zostala po oslave narodenín. Ešte dodám, že polievku voláme červená preto, že keď sa dovára, tak do nej dám pretlak a trošku kečupu. Neviem, či ste to niekedy skúšali, ale je naozaj výborná!!!:).
mizu24
29.09.11,14:09
Žemľovka
adi11
29.09.11,14:27
zeleninova polievka, vyprazane kuracie klbiky v cesticku, ryza a cviklovy salatik
renkama
29.09.11,14:27
Dnes sme mali také "reštauračné hody" v práci :D.Dali sme si doviesť 4 druhy pizze a lasagne. Ešte teraz odfukujem ;)
evaj63
29.09.11,14:56
Včera bravčové soté s pečenými hranolkami. Dnes vajíčková polievka, granadír s uhorkovým šalátom.
alabut
29.09.11,15:23
Prva kapustnica + obycajne bryndzove halusky, mlieko.
msa
30.09.11,05:44
Dnes sa u nás dojedalo pečené kurča s ryžou, ovocný kompót no a na zajtra sa ide znovu variť. ;)
Bude červená kapustová polievka (z hlávkovej kapusty), vysmážené kuracie stehná a prsia, opekané zemiaky a ako dezert marcipánová torta, ktorá nám zostala po oslave narodenín. Ešte dodám, že polievku voláme červená preto, že keď sa dovára, tak do nej dám pretlak a trošku kečupu. Neviem, či ste to niekedy skúšali, ale je naozaj výborná!!!:).
skúšali, aj ja to tak robím , a dokonca dávam pretlak aj keď robím hlávkovú kapustu ako prílohu. Tiež to máme radi. A my sme mali včera bravčový guláš, a dnes neviem čo sa stihne, len nejaké zvyšky alebo studená večera, lebo ideme spracovávať prvú asi 20kg várku cvikle.
jozka56
30.09.11,09:12
Dnes domáce mastené lokše:)
verkaz
30.09.11,09:42
Dnes šošovicovú polievku a rezance s tvarohom.
katka 23
30.09.11,09:57
dnes jeme to isté čo verkaz
na zajtra ma napadlo toto - pečené špekáčky v rúre s čiernym pivom a kečupom + chlieb , polievku ešte vymyslím

ináč neviem či ste to skúšali , je to moravský recept: špekáčky trocha pozdĺžne narežeme, do zárezov dáme plátky cibule , na pekáč trocha masti, naukladať špekáčky, zaliať čiernym pivom a kečupom a do chrumkava zapiecť
Dáša_
30.09.11,10:20
palacinky - každý si na ne dá, čo chce
evaj63
30.09.11,16:50
Hlivový perkelt s cestovinami pre manžela, šunková pizza pre 2 stredoškolákov, polievka zo včera vajíčkova.
Anna123
30.09.11,17:54
Karfiolové kolieska, zemiaková kaša, uhorkový šalát
erzet
30.09.11,18:40
Kapustová polievka, vyprážaný karfiol, zemiaková kaša, uhorkový šalát.
Majky11
30.09.11,20:23
Dnes už nie, nakoľko je 22.23 h ale zajtra jednoznačne preferujem takú jemnú mrkvovú polievku a povedzme hrachovú kašu so špekáčkou a čerstvým chlebom...

Povedzte, kedy ste ju jedli naposledy ???

O hrachovej kaši písať veľa nebudem, ale recept na jemnú mrkvovú tu hodím...

Tu je :

Na masle popražíme jemne nastrúhanú mrkvu, pridáme soľ / alternatívne vegetu /, korenie mleté a necháme prejsť varom asi tak 1/2 hodinky, potom pridáme detskú krupicu na zahustenie / od oka / , cca. 1 pol. lyžicu na 1 L polievky, a mierne ešte povaríme...

Nič viac nič menej...

Množstvá som neuvádzal, nakoľko je to individuálne, šikovné gazdinky snáď gramáže ani nepotrebujú...

Btw. dobrú chuť, k sobotnému obedu...

Majky 11
Rozalka
01.10.11,08:42
Ja sem chodím pre nápady, ale odteraz môžem len snívať a slintať ... pečeňová diéta s nízkym obsahom purínov, ale bohatá na vlákninu. To čo je pre jedno dovolené a priam žiadúce v druhej skupine zakázané, tak dnes asi varená ryža so škoricou a zajtra varená ryža s tvarohom :rolleyes: :mee:

( mimotemyjéjda, sú naspäť naši obľúbení smajlíci :))
verkaz
01.10.11,08:50
Polievka ostala zo včerajška šošovicová a druhé robím francúzske zemiaky
msa
01.10.11,14:15
zabíjačka / boli v akcii jaternice/, s dusenou kyslou kapustou a štvrťkovými zemiakmi, poliate troškou vyškvarenej slaninky.
kukučka
01.10.11,14:34
O hrachovej kaši písať veľa nebudem, ale recept na jemnú mrkvovú tu hodím...

Tu je :

Na masle popražíme jemne nastrúhanú mrkvu, pridáme soľ / alternatívne vegetu /, korenie mleté a necháme prejsť varom asi tak 1/2 hodinky, potom pridáme detskú krupicu na zahustenie / od oka / , cca. 1 pol. lyžicu na 1 L polievky, a mierne ešte povaríme...


môj recept ;)
mrkvu na kolieska, /nech je do čoho zahryznúť / a veľa veľa nasekanej petržlenovej vňate podusíme na masle, pridáme 1-2 lyžice kvalitného kari korenia a vodu, zahustíme špaldovou krupicou. Niekedy pridám kukuricu, alebo inú zeleninu, ale len trošku. Polievka musí byť mierne štipľavá.
evaj63
01.10.11,15:36
dnes iba pre detváky falošné hambáče a vel'a pohárov cviklového šalátu. Na dnes stačí, od roboty aj kone dochnú.:D:D:D
erzet
01.10.11,15:47
Špenát s volským okom
rchrenko
02.10.11,06:11
Kuča v jogurteDo hlbšej misky dáte 500g bieleho jogurtu, ochutíte ho dvoma lyžicami vína, korením a sójovou omáčkou a dobre premiešate.
Kurča umyjete, rozdelíte na menšie porcie, ktoré posolíte. Vložíte ho do ochuteného jogurtu a do rána necháte v chlade odležať.
Mäso na druhý deň poukladáte do naolejovaného pekáča, podlejete časťou jogurtovej zmesi, prikryte alobalom a asi 1 hodinu pečiete. Potom pekáč odokryte, kurča posype strúhaným syrom a dopečte.
Môžete ho podávať s opekanými zemiakmi a so zeleninovou prílohou.
http://2.bp.blogspot.com/-UIS3msQYGqs/ToIPbrGC0rI/AAAAAAAADi8/gVui-M6Cx5w/s1600/kurca_v_jogurte2.JPG
jozka56
02.10.11,08:23
Dnes kurací vývar s rezancami, vyprážané kuracie kĺby, kuskus s mrkvou a hrachom, obyčajný koláč s jablkami a hroznom. Navarené, napečené, pobalené a padám na chatu:)
alaya1
02.10.11,08:32
Este netusim, co navarim:)
luja5
02.10.11,08:56
kuracie rizoto na červenej cibuľke s hráškom, kukuricou a olivami, k tomu uhorky alebo čierne pivko, komu ako bude po chuti
kuracie na kari sa práve začalo dusiť, všetko ostatné je pripravené, tak som si mohla na chvíľku odbehnúť sem :)
verkaz
02.10.11,08:59
Dnes hovädzia polievka s rezancami. Druhé bude zapečené kuracie prsia na slanine a kyslej kapuste a sušených slivkách. K tomu americké zemiaky. Piekla som olejový koláč, ktorý som na tento týždeň videla v kalendári. je celkom dobrý.
m.hladka
02.10.11,09:07
Kuracia polievka s cestovinami, lososové podkovy na masle, zemiačky, šopský šalát a po dlhšom čase zákusok so zmrzlinkou.
alaya1
02.10.11,09:09
brancove na smotane, halusky, vyvar s cestovinou.
evaj63
02.10.11,12:19
Kuracia polievka s rezancami, pečené kuracie štvrt'ky na zemiakoch, slaninke a šeri paradajkách, dusená ryža, šalát z hlávkovej kapusty s kukuricou a hroznom.
babka - ježibabka
02.10.11,13:02
Hovädzia polievka so slížikami, vypražené morčacie prsia, slovenská ryža, hruškový kompót.
lavanda
02.10.11,15:35
Krémová polievka z oranžovej tekvice, huby s vajcom, varené zemiaky, paradajkový šalát.
alabut
02.10.11,17:48
Kriza, cely tyzden chlieb s mastou, bylinkovy caj, kuwa.
erzet
02.10.11,18:18
Bravčové s jabĺčkom
calawen
02.10.11,20:14
piatok kelový prívarok zo štvrtku, pre zmenu miesto párku fašírka
sobota obed grilované kuracie stehná a zemiaky z Tesca, večer guláš
dnes obed zeleninová polievka, "olovrant" grilované mäsové výrobky
erzet
03.10.11,09:15
Hŕstková polievka, kuracie pečienky na cibuľke, dusená ryža, uhorka
babicka1
03.10.11,10:50
ahoj ja dnes varím plnenú papriku s chlebíkom
msa
03.10.11,11:25
Kriza, cely tyzden chlieb s mastou, bylinkovy caj, kuwa.
a s cibuľou a cesnakom mňam!
kozlíček
03.10.11,13:23
Hŕstková polievka, kuracie pečienky na cibuľke, dusená ryža, uhorka
Recept na tú hŕstkovú polievku by som mohol poprosiť?/ak to nie je tajomstvo/
erzet
03.10.11,13:28
KATA50
03.10.11,14:17
Včera uvarené a ešte dnes dojedené: Bravčové rolky , plnené kyslou kapustou a frankfurtskými klobáskami.
http://varecha.pravda.sk/recepty/bravcove-rolky-plnene-kyslou-kapustou-fotorec/20671-recept.html
Zdenka 0705
03.10.11,15:33
Katka, efektné a iste aj veľmi chutné.
katka 23
03.10.11,15:35
Recept na tú hŕstkovú polievku by som mohol poprosiť?/ak to nie je tajomstvo/

ja robím takúto hŕstkovú polievku domácu - večer namočím strukoviny - fazuľu, hrach- extra lebo sa dlhšie varia, extra šošovicu a krúpy až ráno, ráno dám variť niečo údené koleno, rebro a pod.s hrachom a fazuľou + korenie nové a čierne, keď je to polomäkké doložím šošovicu , krúpy, neskôr koreňovú zeleninu a zemiaky,dochutím petržlenovou vňaťou a ligurčekom a majoránkou, ja zápražku nerobím , ale môže byť.
Tweety
03.10.11,15:36
Na večeru: falošná treska.
katka 23
03.10.11,15:38
dnes sme dojedali zo včera polievku vývar z kosti z karé so zeleninou a krupicovými haluškami + knedlo- vepřo - zelo
osky
03.10.11,16:23
priznavam,ze som mala v plane gulas,aby bolo i na zajtra,ale dosla som domov,vidim ze moj muz si vobec neurobil rybu co som mu na dnes nachystala a tak bude nazajtra ta rybka.
nazriem do chladnicky a tam tolko dobrych veci.....tak som ani na nakup nesla.setrime:D
napokon mi z toho vsetkeho chladnickoveho vysiel

hriesne dobry maglajz

/nieco ako granadirsky pochod/

sadnuty vypek zo vcerajsieho peceneho bravcoveho na kmine
2 cibulky velkosti pimpongovych lopticiek
5 zemiakov velkosti pinpongovych lopticiek uvarenych v supke/este od piatka.../
uvarene spagety/bolo ich za ten velky kelimok od Ramy-tiez od piatka/
mala kocka ementalu/bohvie odkedy sa takto potriepal v chladnicke,ale bol vo folii,tak bol jedly:D/,zhruba taka velka ako kocka drozdia

-na panvicu som vareskou vybrala vypek z pekaca,nechala rozpustit a do horuceho som dala prazit nadrobno nakrajanu cibulku.ked sa vyparila tekutina a ostal len omastok,dobre som miesala aby sa cibulka nepripalila,medzitym som si na hrubo postruhala zemiaky a pridala ich na panvicu,dobre poopekala a k tomu este tie spagety.dobre som to premiesala a nechala som to fajne zatiahnut,vznikla z toho taka jednoliata hmota,zemiaky boli uz skor ako kasa,do toho som este postruhala ten emental a vsetko som to za staleho miesania dobre povarila aby sa to dobre poprepajalo.k tomu hlavkovy salat a cerstva uhorka.
mnam,normalne som sa objedla.
ale este mame,bolo toho dost:D
renkama
03.10.11,16:29
zapekané hovädzie so zemiakovou kašou a brusnicami a ešte aj francúzske zemiaky
Zdenka 0705
03.10.11,17:28
osky, toto je príklad, kedy sa hovorí, že sa navarí ... a dobre.... z ničoho, ... lacno a chutne... mnohé "gazdinky" by tie zvyšky isto-iste vyhodili... dúfam, že mužíček vie, aký poklad doma má ;)
kozlíček
04.10.11,12:47
ja robím takúto hŕstkovú polievku domácu - večer namočím strukoviny - fazuľu, hrach- extra lebo sa dlhšie varia, extra šošovicu a krúpy až ráno, ráno dám variť niečo údené koleno, rebro a pod.s hrachom a fazuľou + korenie nové a čierne, keď je to polomäkké doložím šošovicu , krúpy, neskôr koreňovú zeleninu a zemiaky,dochutím petržlenovou vňaťou a ligurčekom a majoránkou, ja zápražku nerobím , ale môže byť.
Ďakujem,slina sa zbehla,tak v piatok režem naňu!
GabiZ
04.10.11,13:26
ja robím takúto hŕstkovú polievku domácu - večer namočím strukoviny - fazuľu, hrach- extra lebo sa dlhšie varia, extra šošovicu a krúpy až ráno, ráno dám variť niečo údené koleno, rebro a pod.s hrachom a fazuľou + korenie nové a čierne, keď je to polomäkké doložím šošovicu , krúpy, neskôr koreňovú zeleninu a zemiaky,dochutím petržlenovou vňaťou a ligurčekom a majoránkou, ja zápražku nerobím , ale môže byť.

:)Takto som hŕstkovú polievku nikdy nerobila, priznám sa, nechcelo sa mi s tým tak paprať. V obchode sa dá hŕstka aj kúpiť, ale nevýhoda je v tom, že každá strukovina sa varí rozdielne, takže kým sa uvarí fazuľa, krúpky prípadne šošovica sú už rozvarené. Inak podobný spôsob prípravy ako tento, čo sa týka postupu. Je dobrá aj taká, ale je taká hustejšia, netreba potom dávať moc zápražky. Ale tento spôsob - domácej prípavy je určite lepší.;)
osky
04.10.11,13:32
osky, toto je príklad, kedy sa hovorí, že sa navarí ... a dobre.... z ničoho, ... lacno a chutne... mnohé "gazdinky" by tie zvyšky isto-iste vyhodili... dúfam, že mužíček vie, aký poklad doma má ;)

no musim uznat,ze moj muz mal s tym v prvom roku manzelstva problem,
bol hrozne rozmaznany a nezjedol ani chlieb zo vcera,ani navarene zo vcera a ani to iste co bolo na obed si nedal na veceru.nieto este chladnickovy vymet.
som jedinacik ale take nieco som nezazila.ale kedze som tvrdohlava a bojovny typ,okresala som ho po zlom-po dobrom to neslo.....
ale po 3 rokoch konecne ocenuje ze som setrna a rovazna a nevyhadzujem peniaze na zbytocnosti.
naucil sa jest aj "starsi"chlieb a pochopil,ze treba dojest aj to,co ostalo navarene zo vcera......
ved mame viac ako potrebujeme a treba mysliet aj na to,ze na druhom konci sveta ini hladuju.
Zvalik
04.10.11,13:37
Ahoj.... dnes, zeleninová polievka z krupicovými haluškami, vysmážaný syr alebo brokolica s hranolkami a tatarkou /kečupom/:)
Žabinka
04.10.11,15:41
Dnes aj včera sme mali tekvicový deň:
1. tekvicový prívarok s fašírkou a varenými zemiakmi -pre mňa
2. tekvicu plnenú mletým mäsom, zapečenú so syrom, varené zemiaky -pre mužíka
evaj63
04.10.11,18:04
včera čína s dusenou ryžou, dnes fazulová omáčka s grilovanými obyčajnými párkami, pečivo. Asi zostane aj na zajtra.
GabiZ
05.10.11,07:52
no musim uznat,ze moj muz mal s tym v prvom roku manzelstva problem,
bol hrozne rozmaznany a nezjedol ani chlieb zo vcera,ani navarene zo vcera a ani to iste co bolo na obed si nedal na veceru.nieto este chladnickovy vymet.
som jedinacik ale take nieco som nezazila.ale kedze som tvrdohlava a bojovny typ,okresala som ho po zlom-po dobrom to neslo.....
ale po 3 rokoch konecne ocenuje ze som setrna a rovazna a nevyhadzujem peniaze na zbytocnosti.
naucil sa jest aj "starsi"chlieb a pochopil,ze treba dojest aj to,co ostalo navarene zo vcera......
ved mame viac ako potrebujeme a treba mysliet aj na to,ze na druhom konci sveta ini hladuju.

Podobne sa snažím spracúvať všetky zbytky potravín, ktoré zostanú a niekedy sú to lepšie "mňamky" ako normálne navarené jedlo. Keď sa tu spomína starší chlieb,napadlo ma, že ak nie je naozaj ako drevo, tak ho nakrájam, potriem nátierkovým syrom, dám plátok šunky, obalím v múke, vajíčku a strúhanke a vysmažím. Potom ako prílohu dám rajčiny, kto má rád papriku alebo akúkoľvek inú zeleninu. Rýchla večera a chutná.
GabiZ
05.10.11,07:56
No a keďže sa blíži čas obeda, tak na dnes som pripravila pečenú krkovičku s opekanými zemiakmi posypanými syrom a ako dezert bábovka z bielou polevou. Pri tej bábovke sa trošku zastavím, raz sa mi stalo, že namiesto kypriaceho prášku do pečiva som dala kypriaci prášok do perníka, napriek tomu som bábovku upiekla a odvtedy inú u nás doma ani nechcú. Má príjemnú perníkovú chuť a tá čokoláda na to (môže byť aj tmavá), hotová pochúťka!
Zužu
05.10.11,08:00
dnes narýchlo- francúzske zemiaky, zaváraná cvikľa
Zdenka 0705
05.10.11,10:17
Marinované kuracie krídelká, obalené "švarcvaldskou" šunkou, zemiaková kaša s brokolicou, cvikla. Nabudúce možno s kyslou kapustou.
erzet
05.10.11,10:32
Kto dnes, prvý, uhádne čo som mal dnes na obed pri najbližšom stretnutí dostane "frťana"
jozka56
05.10.11,10:37
Kto dnes, prvý, uhádne čo som mal dnes na obed pri najbližšom stretnutí dostane "frťana"
že by banán:)
Zdenka 0705
05.10.11,10:59
... alebo jabĺčko? :D
evuš
05.10.11,11:00
...abo pomaranč ? :D
evuš
05.10.11,11:05
...no tuším lákaš na frťana len samé baby...:D:---
jozka56
05.10.11,11:09
...ale miesto frťana, by bodlo dobré červené decko vínka:D
GabiZ
05.10.11,11:14
....alebo žeby schnitzel:D keď na ovocie nereaguješ:eek:
erzet
05.10.11,11:18
Kto dnes, prvý, uhádne čo som mal dnes na obed pri najbližšom stretnutí dostane "frťana"

jožka vyhrala. "fŕťana, dáme si fŕťana"? Nie? Tak decko, či dve. Teraz už sa ti iba umne vyhýbať.
jozka56
05.10.11,11:29
suuuuper, bude decko červeného:) ale veď zas nemusí byť iba to najdrahšie, stačí cabernet sauvignon:---
GabiZ
05.10.11,11:32
...blahoželám a potom si pripite aspoň na nás hlasujúcich:), či súťažiacich?.....:D
ewita888
05.10.11,12:01
Pečiem zemiakové placky nasucho, bez oleja... a upečené potieram pravým maslom... poviem vám, aj sviečková sa može schovať..:-)
msa
06.10.11,05:43
zeleninová polievka, a opekané koliečka zemiakov, len tak na zahryznutie - bolo včera, a dnes asi len špagety s morcadelou , také rýchle.
Zužu
06.10.11,08:39
pečená klobása a jaterničky, pečivo
erzet
06.10.11,09:21
Gulášová polievka, kysnutý ovocný koláč s drobenkou
Tweety
06.10.11,10:04
Hov. polievka s cestovinou, pečené kačacie stehná na kyslej kapuste, knedlík z rožkov.
adi11
06.10.11,12:16
dnes rajcinova polievka a granadir
zajtra vysmazany karfiol
Dáša_
06.10.11,12:24
šampioňovo-syrová polievka, zapekaná zemiaková kaša prekladaná hráškom, rybacím filé, varenými vajíčkami, paradajkový šalát
rdb
06.10.11,13:58
Dnes zapekany karfiol
Zajtra kuracie kridielka s mrkvovým pyré
V sobotu francuzaky
evaj63
06.10.11,14:52
mad'arský guláš s cestovinami
calawen
06.10.11,15:23
pondelok: cestoviny so syrovou omáčkou
utorok: rosti
streda: hovädzie so zemiakmi
dnes: ryžový nákyp
zajtra: špenátový prívarok, varené zemiaky, volské oko
víkend: ešte uvidíme, asi pôjdeme do BA
verkaz
07.10.11,07:13
Dnes brokolicovú krémovú polievku a francúzske zemiaky. Zajtra prekladanec.
GabiZ
07.10.11,07:22
Dnes brokolicovú krémovú polievku a francúzske zemiaky. Zajtra prekladanec.

Brokolicovú krémovú som tiež dávno nerobila a tak ju zbožňujeme, takže super tip na ďalší deň.
My dnes cestoviny zapečené so smotanou, syrom (jedna časť rodiny :D, ktorá nemá rada rajčiny) a špagety s domácou rajčinovou omáčkou.
STRELEC
07.10.11,07:25
Dnes u nás navarím ja. Sme doma s 3/4-tkou sami - kúpim gril.kurča v TESCU :):)
erzet
07.10.11,09:09
Kapustová polievka, novozámocký kurací paprikáš, halušky
Gabca
07.10.11,09:12
U nás dnes sú bryndzové halušky, už sa na ne teším, mňam :-)
msa
07.10.11,09:20
včera večer som na dnes - zemiaková kaša a zapekaná brokolica, zajtra halušky bryndzové aj kapustové a na nedeľu: knedľa domáca, červená hlávková kapusta a dve kačky.
erzet
07.10.11,09:37
41. týždeň
witch
07.10.11,11:05
Zajtra grilujeme:
Daniela1010
07.10.11,13:10
Zajtra grilujeme:

...... krása, len to počasie by malo byť na grilovačku lepšie
Deganova
07.10.11,13:12
V sobotu brokolicová torta, zemiaky, uhorkový šalát a v nedeľu kurací stroganov s ryžou.
mizu24
07.10.11,13:30
Gratinované bravčové plátky so smotanou, ako príloha varené zemiaky.
alabut
07.10.11,15:23
Plnena paprika.
verkaz
07.10.11,16:11
Tak to budú v nedeľu kulinárske hody.
Môj príspevok patrí msa.
Nepodarilo sa mi citovať príspevok
smutok
07.10.11,17:19
Dnes granadír,kapustový šalát.Zajtra perkelt,halušky.V nedeľu :slepačia pol.s pečeňovými gulôčkami,španielske vtáčky,ryža,čalamáda.Puding s ovocím a šľahačka.Pekný deň.
alabut
08.10.11,09:39
Ranajky - prazenica s dusenou paprikou, bylinkovy caj.

Obed - porova polievka, buchty na pare so slivkovym lekvarom, cierny caj.

Vecera - plnena paprika, varene zemiaky, pivo. :-)
truch
08.10.11,11:07
Dnes som skúsila kuracie prsia namočené v tatárskej omáčke / tá reklama je často v telke:D/ , k tomu pyré a strúhané jablká s mrkvou. Bolo to ozaj dobré, odporúčam skúsiť:) Polievka šampiňónová. Zajtra bude tiež pečená kačka, červená kapusta a knedľa.
Tweety
08.10.11,12:31
Fazuľová polievka s údeným a fliačkami, španielske vtáčiky, ryža, višňový kompót.
terezamaria
08.10.11,13:09
Zeleninová polievka s pečeňovými haluškami a tvarohové palacinky. :---:---:---
srska
08.10.11,14:00
ja som si práskol grenadír + zavárané baranie rohy
PLUMERIA
08.10.11,17:15
"TIKKA MASALA".......indické jedlo!:)
mizu24
08.10.11,19:54
Struková polievka na sladko.
alabut
09.10.11,05:47
Ranajky - prazenica s dusenymi paradajkami a mangoldom, cacao.

Obed - hovadzi vyvar, domace kurkumove rezance, pecena ryba na spenate, varene zemiaky, zeleninovy salat, bylinkovy caj.

Vecera - nejaky kolacik, cierny caj. :-)
sito
09.10.11,08:08
Kašlem na to! Pardon, už som v inej rubrike, no teplo potrebujem, či dá sa chystať obeť, obed bez teploty? Tu mi nepredali. Dá sa kúpiť?

:) :D:D:D ;)
verkaz
09.10.11,09:16
Dnes sa už varí hovädzia polievka s domácimi rezancami. Druhé bravčová panenka plnená sušenými slivkami, ryža a hranolky. Paradajkový šalát.
Piecť sa mi nechce, tak len puding s jahodami a šľahačkou.
sito
09.10.11,09:27
:eek: hííí. Verkaz, Ty máš aj na druhé???

Vidíš, ja len jedno. :mee::mee::mee:

V Prešove to všetkých boli, že už nemajú soli, dávajú im múku! Videla si, do popuku. Takto nám podávajú pomocnú ruku. :mee::mee::mee::mee::mee:

Chcelo by to olivy, grécke! K druhému. Ale keď je deviateho, hodí sa to?

:) :D:D:D ;)
hnedoočka
09.10.11,11:33
Dnes sa už varí hovädzia polievka s domácimi rezancami. Druhé bravčová panenka plnená sušenými slivkami, ryža a hranolky. Paradajkový šalát.
Piecť sa mi nechce, tak len puding s jahodami a šľahačkou.

Dnes už dovarená hlivová polievka.Druhé bravčová panenka plnená sušenými slivkami.........:D:D super, nie?
terezamaria
09.10.11,12:05
Divinovo-bravčový guláš / divina od pepsi / a zemiaková placka na panvici. Je to chrumkavá dobrota.:---:---:---
sito
09.10.11,12:10
No super. Žiadne nie. Kto si nechá ujsť bravčovú palenku so susenými slivkami? Kto? ;) Kašeľ je preč, ak áno, zbytočná je každá reč. :) :D:D:D ;)
sito
09.10.11,12:22
Divinovo-bravčový guláš / divina od pepsi / a zemiaková placka na panvici. Je to chrumkavá dobrota.:---:---:---

Takže, divočina? A ja, že prečo sa stáva z porady džungľa. Hotový prales, kto nemusíš, ani sem, do nej nelez. Čakajú ťa tu divy, nebude to ale s tej polievky z hlivy.

Dobrú chuť, všetkým prajem.

http://www.youtube.com/watch?v=7h7Nfob5ZQI
evaj63
09.10.11,12:38
Polievka klasika- kuracia so slížikmi, Chilli con carne na tex-mex sposob.A ešte jedno jedlo pre zmenu z I'rska Sheperd's pie- Pastiersky koláč s cviklovým šalátom.
terezamaria
09.10.11,14:15
Takže, divočina? A ja, že prečo sa stáva z porady džungľa. Hotový prales, kto nemusíš, ani sem, do nej nelez. Čakajú ťa tu divy, nebude to ale s tej polievky z hlivy.



mimotemy Marcel, snáď tá džungľa nevznikla práve pri varení môjho gulášu? A kto nechce, tak sem určite neleze!
Lezú iba tí, čo tu chcú byť. Pekné nedeľné popoľudnie. :---
sito
09.10.11,15:12
Terka, vieš, že som si ani nevšimol. Šak guľáš, ak dobrý je, do každého vleze. A komu nechutí neleze, čo sem leze.

Mne zabral, dupľu som si dal!

Ďakujem, nemáš viac takých guľášnikov ako s Ty? To by bola guľášpartia. ;)
beba13
09.10.11,18:44
..aj u nas dnes guláš,ale ja som ho nevarila to doniesol syn poľovníci mali akciu a navarili viac ako zvládli zjest tak velký hrniec doniesol,takže dnes bolo na vyber,hovädzia polievka,dusené hovädzie v chrenovej omáčke zemiakové pyré ryža,ten divinový gulaš a zabijačkova kapusta-to zase kamarát priniesol a tiež velký hrniec tak snád nebudem variť minimálne 3 dni:---
mizu24
09.10.11,18:54
Žralok na masle a pečené zemiaky.
beba13
09.10.11,19:11
Zeleninová polievka s pečeňovými haluškami a tvarohové palacinky. :---:---:---...vidíš ešte že si pripomenula,nechtiac,... zabudla som ved aj pečenové halušky som robila do polievky a dezert gaštanové pyré so šľahačkou
erzet
10.10.11,12:08
Šošovicová polievka, bryndzové halušky so slaninkou
verkaz
10.10.11,15:23
Ešte mám v sude ostatok kyslej kapusty, tak zajtra bude na obed kološvárska kapusta.
calawen
10.10.11,17:26
dnes zemiakové placky, zajtra kelový prívarok s fašírkou
pivko
11.10.11,09:33
Akurat idem z neskoreho obeda;)
Dnes bola tomyumka
http://www.google.com/search?q=tom%20yum%20kung&biw=1440&bih=704&tbm=isch
fantazia:)
avalik
11.10.11,09:37
fazulovy privarok s parkom
adi11
11.10.11,09:41
..aj u nas zemiakove placky a kysla fazulova polievka
erzet
11.10.11,13:33
Boršč, šišky s džemom
katka 23
11.10.11,13:47
polievka z ružičkového kelu a čevabčiči so zemiakmi a tatarkou + horčicou+cibuľkou
evaj63
11.10.11,14:02
Mletý rezeň so syrom, zemiaky s cibul'kou, šopský šalát, alebo čerstvý ananás.
jess
11.10.11,15:07
chrenová omáčka s údeným mäsom a so zemiačkami
msa
11.10.11,15:59
ja práve pečiem zemiaky na koliečka trošku posolené, deťom aj s kečupom a chlapom k tomu dáme hádam trošku slaninky, až nepovedia. zajtra hustá smotanová fazuľovica s údeným mäsom.
Zdenka 0705
11.10.11,18:36
Dávam na vedomie trochu v predstihu - ak neviete, čo v sobotu navariť, prídite k nám na "Mňaaam fest" :);)
http://www.banovce.sk/download_file_f.php?id=206375
mysimis
11.10.11,18:55
Karé na hríbikoch, tarhoňa a zavárané kukuričky.
Dáša_
11.10.11,19:24
ja som dnes prudko improvizovala - kusok kuracich prs orestované na cibulke, pridaná červená šošovica. Spolu dusené, pridala som nejakú thajskú omáčku, čo bola prednedávnom v akcii v lidli a nakoniec trochu kyslej smotany. Celkom dobra zmes. Podavala som s ryžou.

A na večeru krupica
pivko
12.10.11,08:33
GabiZ
12.10.11,08:37
Dnes sviečková na smotane, knedlíky a na zajtra chystám dusené bravčové pliecko na hríboch a ryža. Ako dezert ku káve alebo k čaju domáce sušienky cookies.
alabut
12.10.11,08:40
Obed - talianska fazulova polievka, duseny spenat s paradajkami, EU tarhona, peceny udeny bocik, pivo.

Vecera - kapustnica na hriboch, chlieb, bylinkovy caj. :-)
witch
12.10.11,09:01
Svokrovci poslali véééla papriky a rajčín, tak dnes lečo s celozrnnou žemľou a tofu, zajtra zemiakové pyré a ryba na zelenine (papriky, rajčiny), pozajtra plnené papriky sójovou zmesou s ryžou.
evaj63
12.10.11,16:05
Falošná gulášová polievka, palacinky s tvarohom, džemom, nutelou, ovocím a šlahačkou.
lavanda
12.10.11,19:26
Krémová polievka z oranžovej tekvice so smotanou a krutónmi, kurča dusené na kyslej kapuste, knedľa.
Zužu
13.10.11,09:06
polievka - kyslá zemiaková s údeným mäsom, ražniči, uhorkový šalát
rdb
13.10.11,09:30
Dnes Zapekaná ryža

V pekaci vrstva ryze s kukurickou, vrstva oprazeneho mleteho hovadzieho s porom, cesnakom paradajkami a znova vrstva ryze s kukurickou. Zaliat smotanov s vajcami a zapiect. Na poslednych desat minut posypat syrom.
verkaz
13.10.11,09:38
Teraz dováram slivkové knedle s tvarohom alebo makom.
Zužu
13.10.11,09:44
aj ja chcem, mňam
msa
13.10.11,10:30
Teraz dováram slivkové knedle s tvarohom alebo makom.
mňaaaaaam,
keď to je taká robota nadlho a rýchlo sa to zje
:(
Žabinka
13.10.11,10:38
U nás bude pravdepodobne na obed koložvárska kapusta, ale až okolo pol piatej :), najprv musím nakúpiť suroviny a upiecť. Takže to bude skôr obedo-večera :)
mysimis
13.10.11,11:04
Tekvicová polievka a lokša plnená kuracou pečeňou s jablčkom.
trisestri
13.10.11,12:10
terezamaria
13.10.11,12:28
Melencová polievka a halušky s nivou a kyslou smotanou alebo s vajcom. :---
avalik
13.10.11,12:33
bryndzove halusky
Zvalik
13.10.11,12:44
U nás dnes asi:rolleyes: rajčinková polievka so syrom a langoše so smotanou alebo kečupom...
Erislava
13.10.11,12:52
U nás dnes, zajtra a v sobotu pečené hurky. klobásy a iné super zdravé dobroty, za tým kolotoče, hudba - máme jarmok.
avalik
13.10.11,13:00
U nás dnes asi:rolleyes: rajčinková polievka so syrom a langoše so smotanou alebo kečupom...

Mimi, si mi narobila chutky - zajtra kuchtim :)
lejka
13.10.11,14:53
U nás je dnes guľášová polievka a halušky s kyslou kapustou a od včera kysnutý kakaový závin na večeru.
evaj63
13.10.11,16:15
Polievka zo včera, pre syna kuracie nugetky s hranolkami, pečené v rúre a pre nás 3-och lečo s celozrnnými bagetami. Synátor lečo nelúbi, aspoň nám viac ostalo, mňam.
alabut
13.10.11,16:20
Taky halusky bryndzove, mlieko.
verkaz
13.10.11,17:36
mňaaaaaam,
keď to je taká robota nadlho a rýchlo sa to zje
:(
Rajecké Teplice sú ďaleko. Vieš ja robím toho toľko, že som si dala aj zamraziť.
adi11
13.10.11,17:53
..u nas dnes kapustnica pre chlapov a ja som si pochutnala tiez na haluskach, ale pripecenych vajcovych..
lavanda
13.10.11,21:00
Kuracie prsia na póre, trojfarebnej paprike a kokosovom mlieku, ryža, čerstvý zeleninový šalát. Ako dezert senzačný čokoládový koláč.
calawen
14.10.11,06:24
dnes nevarím... od stredy mi zostala 1 porcia kuracieho mäsa s gurmánskou zeleninou s varenými zemiakmi a zo včera 1,5 porcie palaciniek s nutelou... :)
erzet
14.10.11,12:12
Zeleninová polievka, vyprážané rybie file, zemiaková kaša
erzet
14.10.11,12:12
42. týždeň
ZEvina
14.10.11,12:50
Dnes bola cesnačka s opraženými kúskami chleba, kôprová omáčka, zemiaky, volské oko. Večer ešte spravím lečo s chlebíkom. Zajtra fazuľová polievka s rezancami a živánska so zemiakmi a grilovanou zeleninou - ak nebude pršať, tak vonku na grile, ak bude, tak upečené v rúre :)
alabut
14.10.11,15:36
Trochu kapustnice, zeleninove rizoto (oskvarky, cibula, paprika, paradajky, mangodove kostrnky, zelerove kostrnky, cesnek, fazula, zeleny hrasok), kava s alabutkou, pivo vypijem sam. :-)
evaj63
14.10.11,16:30
Kuracia živánska.
renkama
14.10.11,18:35
kuracia pečienka
mizu24
14.10.11,20:02
Šunkafleky.
truch
15.10.11,10:25
Dnes fašírky, varené zemiaky a tekvicová omáčka:)
alabut
15.10.11,12:50
Vecera - kapustnica so zemiakmi v supke, francuzske zemiaky s porom a cerstvym rukolovym obsypom, pivo, bananova torta, kava, bylinkovy caj, alabutkin pohar dobrej nalady. :-)
Katarina
15.10.11,15:51
Hééééééj šunkafleky s údeným mäsom.
Katarina
15.10.11,15:54
Teraz vidím, že mizu24 ich mala včera.
ivuliatko
15.10.11,17:22
Navarila som hrnčisko plnenej papriky, nech mám od varenia 3 dni pokoj... Raňajky, večere - samoobslužný štýl "co dủm dal".
Aňuška
15.10.11,17:27
U nás dnes bola šošovicová polievka a palacinky.
alabut
16.10.11,06:05
Ranajky - oskvarkova pomazanka, chlieb, paradajka, paprika, cesnek, cierny caj.

Obed - klasicka kravska polievka, domace kurkumove rezance, krava v keli, varene zemiaky, cerstvy rukolovy obsyp, pivo.

Vecera - ani nemusi byt, staci pohar vody a kava s alabutkou. :-)
luja5
16.10.11,08:32
Hovädzia polievka (robím ja) a lasagne (robí dcéra).
Ja som skôr na jedlá typickej slovenskej kuchyne a lasagne by som asi ani nevedela urobiť také, aké majú byť ;):rolleyes:. Keď sa ma dcéra pred mnohými rokmi po návrate z viacročného pobytu v zahraničí doma opýtala, či môžeme urobiť na obed lasagne, ani som vtedy nevedela, čo to je a myslela som si, že možno nejaké morské rybky alebo morské "príšerky" :D:D:D.
Tweety
16.10.11,09:09
Kuracia polievka s rezancami, kuracie pečené stehná na zemiakoch, francúzske zemiaky, rapadajkový šalát.
jozka56
16.10.11,09:22
Dnes kurací vývar s rezancami, španielske vtáčky a ryža.
verkaz
16.10.11,09:42
Dnes kuracia polievka s krupicovými haluškami. Sviečková na smotane a knedla. A ešte je upečený tvarožník.
mariannadr
16.10.11,11:47
Dnes pečená kačica s červenou kapustou a lokšami. Už sme sa napapkali.
ewita888
16.10.11,11:49
Dnes pečená kačica s červenou kapustou a lokšami. Už sme sa napapkali.
tak na toto mám chuť už asi pol roka... áále ja si to raz uvarím...:D
mariannadr
16.10.11,11:52
teraz je také obdobie, kde sa pozriem, všetci ponúkajú kačacie hody.
babka - ježibabka
16.10.11,13:48
Polievka z kosti z karé so slížikmi, plátky karé udusená iba na cibuľke, smotanová omáčka, tarhoňa. Pre syna som vytiahla lekvárové buchty z mrazničky od minulej nedele. My s dedkom ich mať nemusíme.
msa
17.10.11,09:04
u nás včera knedľa a zajac pečený na kyslej kapuste. dobré bolo.... :)
calawen
17.10.11,09:19
cestoviny s vajcom
GabiZ
17.10.11,10:47
No my sme mali také malé kačacie hody:D Piekla som kačku s plnkou a opekané zemiaky a ako dezert som urobila také chuťovky z lístkového cesta (kolieska banánu s vanilkou v cestíčku, marmeládové koláčiky a aj slané so syrom a šunkou). ;)
kozlíček
17.10.11,12:51
No my sme mali také malé kačacie hody:D Piekla som kačku s plnkou a opekané zemiaky a ako dezert som urobila také chuťovky z lístkového cesta (kolieska banánu s vanilkou v cestíčku, marmeládové koláčiky a aj slané so syrom a šunkou). ;)
GabiZ,plnka taká ako napr.do kučaťa či máš špeci recept?Ak áno a nie je to štátne tajomstvo,tak by som poprosil.
Ďakujem!!!
GabiZ
17.10.11,12:58
Samozrejme, že to nie je tajomstvo. :) Mala som v kačke medzi drobkami aj pečienku, tak som ju nakrájala nadrobno, podusila krátko na oleji a zmiešala som so sušenými rožkami (predtým namočenými v teplej vode), vajíčko celé, soľ, korenie, vegeta. Bola taká redšia, potom som ju natlačila do kože (z krku:D do vnútra kačice dávam totižto jabĺčka, aby bola mäkšia) a dala upiecť s kačou.
Deganova
18.10.11,04:23
... pre všetkých...
evuš
18.10.11,05:49
... pre všetkých...

...a teraz môžeme slintať...:eek::D:D Hanka. nádhera !
msa
18.10.11,06:36
ja som ešte večer stihla prívarok z bielej fazuľky na masielku a smotane so zemiačikmi, a dnes si k tomu kúpia a opečú nejaké klobásy.
erzet
18.10.11,07:06
Včera: karfiolová polievka, čardášové ragú (také mäso, na zelenine, paprike, rajčinách aj mini hríbiky tam boli. Že by to bolo toto: http://varecha.pravda.sk/recepty/cardasove-ragu/2897-recept.html ?), varené zemiaky
Dnes: zemiaková polievka s paprikou na kyslo, kapustníky
calawen
18.10.11,07:24
grenadír, len fliačky si musím vyrobiť...
Zužu
18.10.11,09:20
jelení guľáš, pečivo /varila som ho včera večer/
verkaz
18.10.11,10:10
Dnes sa mi nechce robiť polievka ale urobila som tekvicový prívarok, dusené bravčové mäsko a zemiaky varené v šupke.
witch
18.10.11,10:21
Dnes hlivový guláš so zemiakmi a paprikou (ešte sa nám neminula) a lievanečky z ovsených vločiek a jabĺk s cukrom a škoricou
ivuliatko
18.10.11,12:37
šošovicová polievka nasladko, šúľance so strúhankou
kozlíček
18.10.11,12:56
Samozrejme, že to nie je tajomstvo. :) Mala som v kačke medzi drobkami aj pečienku, tak som ju nakrájala nadrobno, podusila krátko na oleji a zmiešala som so sušenými rožkami (predtým namočenými v teplej vode), vajíčko celé, soľ, korenie, vegeta. Bola taká redšia, potom som ju natlačila do kože (z krku:D do vnútra kačice dávam totižto jabĺčka, aby bola mäkšia) a dala upiecť s kačou.
Ďakujem!!!
rdb
18.10.11,13:05
Plnena paprika
Anna123
18.10.11,14:01
Labužnícka paparika.
adi11
18.10.11,14:40
zemiakova kysla polievka, kuracie pecienky, ryza, zeleninovy salat
evaj63
18.10.11,17:30
Šošovicová polivka na sladko s párkami, tvarohovo-jablková žemlovka s banánou, banán pre dcéru.
avalik
18.10.11,17:45
sosovicova polievka na sladko? to je ako? s cukrom? :confused:
Deganova
19.10.11,03:42
... to je so zeleninou, bez smotany... aspoň u nás...
jozka56
19.10.11,08:23
Dnes segedín a domáca knedľa( 1 parená a 1 varená):)
Dáša_
19.10.11,08:39
U nás zemiakové pagáče - z kysnutého cesta, plnené zemiakovou kašou. A mrkvovo-vločkovo-zemiaková polievka od včera.

Holt, treba tú nadúrodu zemiakov riešiť :)
Zvalik
19.10.11,08:57
Ahoj..... My dnes zapekaná brokolica so šunkou, syrom a smotanou. Pre Paťka /syna/ bryndzové halušky.
avalik
19.10.11,09:46
cuketovy nakyp s brokolicou ... ale to bude skor vecera, lebo nestiham :)
dvoorka
20.10.11,05:05
Včera sme mali palacinky, ktoré deti chceli. No keďže som nemala doma ani vajíčko ani mlieko (cez deň všetko kdesi zmizlo) tak som večer urobila cesto z vody a polohrubej múky a štipky prášku do pečiva. Cesto som urobila hustejšie ako na klasické palacinky a bolo fajné, urobila som aj na sladko aj na slano. Dievky mali s džemom a chlapi s kečupom, syrom a šunkou.
verkaz
20.10.11,10:10
Dnes som vybrala zo suda posledné vlaňajšiu kyslú kapustu, tak som neodolala a urobila som kološvársku kapustu. Ostalo mi ešte v jednom pohári, tak bude na segedínsky guláš, ktorý urobím asi v nedeľu.