atka4
22.09.09,17:41
Ja som dnes urobila taký perkeltík s bravčového neviem čoho, ale muž na sáčok napísal, že na perkelt alebo guláš :D ..... jááá neviem tak rada varím a tak dobre a to mäso nie a nie poznať :D:D:D:D ..... takže mäsko s ryžou a dobrá cvikľa ...
ešte zostal ( no schovala som krpatej - priznávam, aké že zostalo! :eek: u nás dobrovoľne nič nezostane!)malý kúsok z torty , čo som piekla- kokosovú s parížskym krémom.
Tie pizzovú roládičku som robila aj ja, myslela som si , že aké budú dobré k TV večer, nuž ale aj keď som robila z dvoch lístkových ciest- skapalo skôr než som sa stihla otočiť :D:D:D.... ale napr. miesto pagáčikov veľmi dobré... :D

Zas samé mňamky...:)
S tým pečením to poznám, doma je treba urobiť aspoň 2 veľké pekáče koláčov, po jednom sa len zapráši, často nestihne ani vychladnúť, druhý strážim, nech majú deti aspoň na raňajky - ha-ha, nemajú....

dnes som robila lečo, bleskovka....;)
ivetazosveta
22.09.09,15:59
hubové rizoto
kukučka
22.09.09,15:59
morčacie stehno, dusená kapusta a teraz by som si dala palacinky, ale nemáme mlieko, tak chrumkám sucháre, ale také "parádne" :D

Sucháre

3 vajcia
25 Dg cukru
30 - 35 Dg hrubej múky
miska sušeného ovocia a orechov, všetko veľmi nahrubo sekané
vymiešať vajcia s cukrom, pridať múku a ovocie, husté cesto vyliať v troch pásoch po dĺžke na plech vyložený papierom, alebo pomastený. Pečieme do žlta, krájame na 2-3 cm kúsky. Je lepší, keď odstojí.
Bionda
22.09.09,16:17
no normálne si ma napašmala:eek: !!! Idem ich upiecť! Veď to vyzerá véééľmi prudko jedlé!
Bionda
22.09.09,16:18
Zas samé mňamky...:)
S tým pečením to poznám, doma je treba urobiť aspoň 2 veľké pekáče koláčov, po jednom sa len zapráši, často nestihne ani vychladnúť, druhý strážim, nech majú deti aspoň na raňajky - ha-ha, nemajú....

dnes som robila lečo, bleskovka....;)

:D ja som spravila za tri plechy ..... tiež nič nezostalo!!! :D:D:D:D
kukučka
22.09.09,17:10
no normálne si ma napašmala:eek: !!! Idem ich upiecť! Veď to vyzerá véééľmi prudko jedlé!

aj je :D - to je taký "upratovací" recept, ako pizza a chlebík so syrom.

Boli sme len tak naskok v nedeľu poobede na nákup v ALME a v L. Clercu v Novom Targu. Vrelo odporúčam, taký výber potravín som ešte nevidela. Zo desať druhov údených rýb, sušené ovocie na váhu, mak cca 45, kokos 50 Sk za kilo /to aby ste nemuseli preratávať. :--- Držky hovädzie, teľacie - surové, varené, ochutené...Cukor z celého sveta, veľa druhov výbornej chalvy...Najviac som si ale pochutila na pomarančovom želé :D
janaGT
23.09.09,05:23
večer som navarila hov. roštenku a tarhoňu
jojom
23.09.09,05:54
Včera so urobil bezmäsitý obed: šopský šalát s cestovinou, today pre zmenu bezmäsitý obed: dusené šampióny so sysorvou omáčkou, knedla. :)
m.hladka
23.09.09,06:31
mimotemy
V tejto téme mi chýba slovko "mňam" namiesto: "súhlas", lebo by som ho všade použila.
Dievčence, také dobroty varíte: mňam, mňam,mňam,mňam,mňam,mňam,mňam,mňam,mňam,m am,mňam,mňam,mňam,mňam,mňam ...........
alla66
23.09.09,06:49
mimotemy
V tejto téme mi chýba slovko "mňam" namiesto: "súhlas", lebo by som ho všade použila.
Dievčence, také dobroty varíte: mňam, mňam,mňam,mňam,mňam,mňam,mňam,mňam,mňam,m am,mňam,mňam,mňam,mňam,mňam ...........súhlas
máme tu aj chlapca, pardon muža..... ktorý zablúdil do tejto témy....
zaujímavé recepty....manželka nevie, aký poklad má doma;):D

Včera so urobil bezmäsitý obed: šopský šalát s cestovinou, today pre zmenu bezmäsitý obed: dusené šampióny so sysorvou omáčkou, knedla. :)
Kazu
23.09.09,07:05
Dnes hríbová polievka a granatier marš a nejaký rýchly koláč so slivkami
Dáša_
23.09.09,07:28
máme tu aj chlapca, pardon muža..... ktorý zablúdil do tejto témy....
zaujímavé recepty....manželka nevie, aký poklad má doma;):D

ja mám pocit, že aj erzet je muž :):)
Dáša_
23.09.09,07:29
mimotemy
V tejto téme mi chýba slovko "mňam" namiesto: "súhlas", lebo by som ho všade použila.
Dievčence, také dobroty varíte: mňam, mňam,mňam,mňam,mňam,mňam,mňam,mňam,mňam,m am,mňam,mňam,mňam,mňam,mňam ...........


A už ked mimotemy, tak mne by zase v téme čo ma dnes potešilo .... chýbal taký hladkajúci smajlík
Dáša_
23.09.09,07:36
aj je :D - to je taký "upratovací" recept, ako pizza a chlebík so syrom.

:D

teraz neviem, upratovací recept znamená, že v ten den upratuješ a máš čas iba na toto alebo upratovací recept znamená, že upratuješ chladničku a využívaš, čo najdeš? Lebo také prehľadové :D:D môj manžel volá: "Vážení přátele, co týden dal ...":D:D:D
alla66
23.09.09,07:52
ja mám pocit, že aj erzet je muž :):)
sorry, už ho beriem ako kočku, pečie, varí....http://www.celysvet.cz/skin/smile/s6162.gifprepáč erzet :D;)

A už ked mimotemy, tak mne by zase v téme čo ma dnes potešilo .... chýbal taký hladkajúci smajlík
http://www.celysvet.cz/skin/smile/s4764.gif
kukučka
23.09.09,10:34
teraz neviem, upratovací recept znamená, že v ten den upratuješ a máš čas iba na toto alebo upratovací recept znamená, že upratuješ chladničku a využívaš, čo najdeš? Lebo také prehľadové :D:D môj manžel volá: "Vážení přátele, co týden dal ...":D:D:D
alebo najskôr zjeme staršie, keď sme sa už neovládli a kúpili nové, hoci jedla máme dosť. Včera bola večera a dnes raňajky ;)

Chlebík so syrom

rozšľaháme vajíčka a pridáme strúhaný syr, vzniknutú kašu natrieme na starší chlieb, alebo pečivo a opečieme na panvici. Masti stačí úplne máličko. K tomu čerstvá zelenina, alebo aj domáca papriková pomazánka, čaj, biela káva.
Výborné, rýchle a sýte jedlo. Najlepšie teplé, studené nám nechutí, to radšej zbytok kaše dám do chladničky a opečiem neskôr čerstvé. Môže sa stať, že syr bol suchý a kaša zhustne, treba znovu pridať 1-2 vajíčka.
Babulica
23.09.09,10:59
Ja dnes varím zapečené gnocchi s brokolickou, s nivou zaliate nivovou omáčkou, posypané strúhaným syrom :)
Bionda
23.09.09,11:05
U nás dnes- pre najmladšiu- prudký mäsožravec mäsko naprírodno s fazuľkami s cesnakom, maslovým špenátom a ryžou a my s dcérou staršou ryžový nákyp s obrími hrozienkami naloženými v rume :D:D:D:D - tak som si naložila!!! Mňam a staršia už píše sms , že bude sa ponáhľať :D:D:D:D
Aňuška
23.09.09,11:11
U nás dnes fazuľová polievka a granatír.
Gabca
23.09.09,11:18
Ja dnes budem varit : pecene kuracie stehna so zeleninou a ryzu. Kuracie stehna dam piect osolene a posypane trochou grilovacieho korenia, podliate vodou. Ked su tak do tristvrte upecene, zak ich vyberiem a do vypeku nasypem mrazenu zeleninu, napriklad jarnu, alebo mochovsku a na vrch dam stehna a dopeciem. Zeleninka nasiakne chutou z kurata a je to zaroven ako priloha /dusena/ spolu s ryzou. Mne osobne to velmi chuti.
Jara
23.09.09,12:03
Dnes máme bravčovú panenku na smotane s cestovinami. Na zajtra si pripravím fašírky so zemiakovým pyré a zeleninovým šalátom.
calawen
23.09.09,12:13
Zapekané zemiaky so syrom a špenátom
janaGT
23.09.09,12:19
Zapekané zemiaky so syrom a špenátom
to znie priam úžasne ... zemiaky aj špenát môžem :)
ivetazosveta
23.09.09,14:51
máme veľa patizónov :), tak dnes bude patizonový prívarok s volským okom a zemiaky :o
Zita5
23.09.09,15:33
Moja rodina ...večera zo včera , šošovicová polievka s hríbami , kuracoe prsia na šťave s lečom , varené zemiaky , zeleninový šalátik .

Pre moju maličkosť a moju svokru , teraz práve robím ....... pečený pstruh,opekané zemiaky ,zeleninová obloha .:)
Mária.K.
23.09.09,15:40
máme veľa patizónov :), tak dnes bude patizonový prívarok s volským okom a zemiaky :o
Môžem ťa poprosiť o recept na patizónový prívarok?
calawen
23.09.09,16:34
to znie priam úžasne ... zemiaky aj špenát môžem :)

Veľmi jednoduché - v pôvodnom recepte stojí uvariť zemiaky v šupke, potom ošúpať, nakrájať na kolieska. Špenát (čerstvý) uvariť, posekať, pridať soľ, korenie, maslo. Tvrdý syr nastrúhať.
Do zapekacej nádoby poukladať polovicu zemiakov, na to polovicu strúhaného syra, špenát, zvyšok zemiakov, zvyšok syra a zaliať 1 vajcom rozrobeným v 1 dl mlieka a dať zapiecť do rúry.

Keďže ja som z tých lenivejších - robím zo surových zemiakov - naukladám po zakrytie špenátu (uvareného špenátového pretlaku) zemiakmi - zapečiem na cca 1 a 1/4 hodiny pri 175°C v rúre, potom posypem syrom a zelejem tým vajcom v mlieku a dopečiem cca 1/4 hodiny...
jojom
24.09.09,07:04
Dnes pre zmenu si dáme zeleninové rizoto k tomu kopu šalátuuuuuuu, nenáročné a chutné. Mäso every day nemusím. :D .
Daniela1010
24.09.09,08:10
Dnes máme hovädzí guláš a chlebík.
janka marenistakova
24.09.09,08:13
V lidli bola včera zlacnená bryndza, tak vyskúšam niečo také ako francúzske zemiaky - vymastený pekáč, vrstva uvarených zemiakov pretlačených ako na zemiakový šalát, vrstva bryndze, zemiaky, postrúham litavskú salámu, trochu slaninky, zasa zemiaky, bryndza a tak doookola, zalejem mliekom s rozšľahanými vajíčkami, zapečiem, na vrchu by mala byť asi bryndza alebo zemiaky, to sa ešte rozhodnem.
včera - zemiaková kaša, maďarský guľáš, kyslá uhorka, hot-dogy po mojom - po dĺžke nakrojený rožok natriem tenko maslom, syrom, vložím ošúpaný párok, dám na 3 min. do mikrovlnky, po vybratí vložím k párku zavárané baranie rohy alebo kápiu, horčicu, kečup - môže byť
gypsynka
24.09.09,08:41
Uvariť kolienka, zaliať uvareným lečom a posypať strúhaným syrom. Mňamka.
osky
24.09.09,20:29
ja zajtra varim hubovu omacku so zemlovymi knedlami-,na veceru palacinky/mame taku tradiciu,ze piatok je bez mäsa./

v sobotu klasicky kotlikovy gulas,v nedelu upecieme zajaca,babovku a uvarime hovädziu polievku.mimotemy-vsetko co sa nezje,poleti do mrazaku.to sa potom super vari-v mikroske:D:)




citala som tu ze madarsky gulas-ja ho zboznujem ,ale neviem recept.prilepite?prosim.:---:D
atka4
24.09.09,20:54
ja zajtra varim hubovu omacku so zemlovymi knedlami-,na veceru palacinky/mame taku tradiciu,ze piatok je bez mäsa./

v sobotu klasicky kotlikovy gulas,v nedelu upecieme zajaca,babovku a uvarime hovädziu polievku.mimotemy-vsetko co sa nezje,poleti do mrazaku.to sa potom super vari-v mikroske:D:)




citala som tu ze madarsky gulas-ja ho zboznujem ,ale neviem recept.prilepite?prosim.:---:D

http://www.mimibazar.sk/recept.php?id=2160
http://www.mimibazar.sk/recept.php?id=7270
http://www.receptar.sk/index.php?ID=10&SubID=5&recID=94323424
http://www.porada.sk/archive/index.php/t-7086.html
http://www.thymos.sk/recepty/madarsky-gulas
http://www.dobre-recepty.sk/detail/4712-madarsky-gulas/
http://recepty.dct.sk/recepty-madarsky-gulas/
http://www.receptyonline.com/recepty/masite-hlavne-jedla/madarsky-gulas-original.html
HankaH
25.09.09,07:40
bv_alexandra
25.09.09,08:08
U nás bude dnes falošný guláš a zemiakové placky;):)
kovex
25.09.09,08:12
..... a u nás hydinové rizoto......
janaGT
25.09.09,08:19
lekvárové pirohy s opraženou strúhankou :)
.:seventeen:.
25.09.09,09:10
lekvárové pirohy s opraženou strúhankou :)
u nás dnes presne to isté :D
m.hladka
25.09.09,09:13
Dnes fazuľová polievka - kovbojská.

Ešte že ide víkend.:D:D:D
Dáša_
25.09.09,14:35
u nás nič, chytil ma leňoško :D:D
Ani len chleba som nedala piect :cool:
Zita5
25.09.09,14:51
Dnes fazuľová polievka - kovbojská.

Ešte že ide víkend.:D:D:D

Napíš aká je to kovbojská fazuľa .......predpokladám že sladká štipľavá , alebo sa mýlim ?
ALDA
25.09.09,15:12
Bóžinku, furt si hovorrím, nekukaj do tejto témy a nedá mi.:mee:
A nemôžem papkať a ani nemám chuť, čo je horšie, ale dúfam, že ked sa uzdravím, tak sem nakuknem a okukám a vyskúšam nevyskúšané.
Aby som nebola mimotemytak u nás dnes: Čaj podľa výberu: na žalúdok, pečeň a slezinu, diabetický a k nemu suchárik, alebo dia piškótky, môže byť aj tmavý chlebík.
Dobrú chuť.:)

PS: Idem kuknúť na kvetinkové témy.
ivetazosveta
25.09.09,17:47
segedínsky guláš
Marína
25.09.09,19:02
Bóžinku, furt si hovorrím, nekukaj do tejto témy a nedá mi.:mee:
A nemôžem papkať a ani nemám chuť, čo je horšie, ale dúfam, že ked sa uzdravím, tak sem nakuknem a okukám a vyskúšam nevyskúšané.
Aby som nebola mimotemytak u nás dnes: Čaj podľa výberu: na žalúdok, pečeň a slezinu, diabetický a k nemu suchárik, alebo dia piškótky, môže byť aj tmavý chlebík.
Dobrú chuť.:)

PS: Idem kuknúť na kvetinkové témy.
mimotemy Alduška-Heluška, prajem ti čo najskoršie uzdravenie.:)
Marína
25.09.09,19:32
Dnes francúzske zemiaky a naloženie krkovičky do "maglajzu" na zajtrajšie grilvanie.
Marináda - kečup, worchester, med, dijonska horčica, cesnak, čerstvé oregano, olej, čierne korenie, trošku kari a rozmarínu
Zdenka 0705
26.09.09,08:36
Ja dnes nebezpečne zdravo:---:---
Vysmážaný zeler s cviklovo-zemiakovým šalátikom:)
mimotemy a na raňaky z polovičky zelera šalátik s mojim chlebíkom :---mňam
adi11
26.09.09,09:16
Ja dnes nebezpečne zdravo:---:---
Vysmážaný zeler s cviklovo-zemiakovým šalátikom:)
mimotemy a na raňaky z polovičky zelera šalátik s mojim chlebíkom :---mňam
práve som dovarila cviklu...chcem ju zavariť...mohla by si dať recept na ten šalát z cvikly ?
Dáša_
26.09.09,09:16
Dnes francúzske zemiaky a naloženie krkovičky do "maglajzu" na zajtrajšie grilvanie.
Marináda - kečup, worchester, med, dijonska horčica, cesnak, čerstvé oregano, olej, čierne korenie, trošku kari a rozmarínu

"francúzaky" sú dnes aj u nás - neviem, či ste niekto včera večer sledovali SEDEM a Eňu, ked rozprávala o francuzakoch :D:D:D
Kazu
26.09.09,09:32
Ja dnes nebezpečne zdravo:---:---
Vysmážaný zeler s cviklovo-zemiakovým šalátikom:)
mimotemy a na raňaky z polovičky zelera šalátik s mojim chlebíkom :---mňam

To aj my. Ani nie tak "zdravo" ako "nebezpečne".:--- Budeme mať dusenú divú sviňu :D:D:D
Zdenka 0705
26.09.09,09:37
práve som dovarila cviklu...chcem ju zavariť...mohla by si dať recept na ten šalát z cvikly ?
Cviklu aj zemiaky varíme v šupke, pomer asi 1:2. Pokrájame na kocky. Primiešane cibuľu najemno nakrájanú, plus kyslú smotanu, čierne korenie, soľ, kukurica, chren. Tie posledné som nedávala. Dochutíme podľa seba. Nabudúce by som tam pridala aj nakrájané jabĺčko, dávam ho aj do klasického zemiakového šalátu a chutí mi tam.
jojom
26.09.09,11:05
Ups, zabudol som, dnes na obed Čiernohorský rezeň ale z hydinových pŕs, k tomu kečup a surovú zeleninu. Ale dnes som to nevaril ja ale drahá (necelo sa mi).Ja som len nakrájal mäso :)
adi11
26.09.09,18:51
Cviklu aj zemiaky varíme v šupke, pomer asi 1:2. Pokrájame na kocky. Primiešane cibuľu najemno nakrájanú, plus kyslú smotanu, čierne korenie, soľ, kukurica, chren. Tie posledné som nedávala. Dochutíme podľa seba. Nabudúce by som tam pridala aj nakrájané jabĺčko, dávam ho aj do klasického zemiakového šalátu a chutí mi tam.

Zdenka, ďakujem pekne, zajtra vyskúšam.
frederyka
26.09.09,19:26
Dnes som robila prvýkrát v živote ryžový nákyp,:--- s malou dušičkou , kto ho bude jesť a už mám zapekaciu misu v drese:D:D:D
ludmilla
27.09.09,02:25
pečená hus, lokše a kapusta
Marína
27.09.09,09:12
pečená hus, lokše a kapusta
Ťažko by som odolávala.;)
olybaba
27.09.09,10:23
Daniela1010
28.09.09,08:23
Dnes to bude trocha dietnejšie a síce zeleninová polievočka ešte od soboty a potom si doprajem kávičku s nejakou dobrou maškrtou.
books
28.09.09,08:25
Hŕstková polievka a vysmážaný patizón + cukina a varené zemiaky s maslom.
Janinkaaa
28.09.09,09:36
Ale čo na suchý obed ?
Nechodím na obedy. Nosím si jedlo z domu. A to desiatu a aj obed. V robote nemáme mikrovlnku.
Väčšinou si nosievam jogurty, alebo chlieb s maslom šunkou a pod.
Čiže hlavne chlieb a pečivo a pekne z toho priberám.
Čo by ste mi poradili ?
Jara
28.09.09,09:58
Včera bola pečená kačica, červená kapusta a knedľa. Keďže bola riadne velikánska, ostalo aj na dnes.
Kazu
28.09.09,10:25
:DU nás bolo presne to isté :D
janaGT
28.09.09,11:19
u nás dnes zo včera - sviečková na smotane a knedľa
Jara
28.09.09,11:19
Nezdravé, ale stráááášne dobré :D
Jara
28.09.09,11:20
No Janka, naraz sme písali, tak ja som myslela na tú kačicu...
osky
28.09.09,11:32
u nas peceny zajac,zemlove knedle ,dusene zlte fazulkove strucky a cerstvy hl.salatik.
m.hladka
28.09.09,11:46
Ale čo na suchý obed ?
Nechodím na obedy. Nosím si jedlo z domu. A to desiatu a aj obed. V robote nemáme mikrovlnku.
Väčšinou si nosievam jogurty, alebo chlieb s maslom šunkou a pod.
Čiže hlavne chlieb a pečivo a pekne z toho priberám.
Čo by ste mi poradili ?

Poskladajte sa na mikrovlnku ("dvojplatničku"), alebo choďte na obedy do reštiky na riadny obed.
Daniela1010
28.09.09,11:49
Na suchý obed by si si mohla dať napr. rizoto, francúzke zemiaky,palacinky, podlesníky s kyslým mliekom, posúch, lečo alebo domáca pizza. Toto ja kľudne zjem aj studené, no neviem ako ty?
Janinkaaa
28.09.09,11:58
Na suchý obed by si si mohla dať napr. rizoto, francúzke zemiaky,palacinky, podlesníky s kyslým mliekom, posúch, lečo alebo domáca pizza. Toto ja kľudne zjem aj studené, no neviem ako ty?
Skúšala som, ale nie je to ono.
Neviem, čo sú podlesníky.
janka67
28.09.09,12:03
U nás podlesníky = zemiakové placky.:)
invest
28.09.09,12:44
U nás maďarský guláš s knedľou zo včera. Zajtra ideme oberať, tak dúfam, že bude kačka:D
OKAA
28.09.09,16:24
Ja som dnes varila- kurací perkelt s cestovinou.Bude aj zajtra;)
Nachtigal
28.09.09,17:14
Dnes bola kapustnica s údeným;) a tiež bude aj na zajtra.:D
ivetazosveta
28.09.09,19:30
V sobotu- prírodné rezne z karé (iba polovička druhá bude v nedeľu) +obloha+zemiaky s cibuľkou a petržlenovou vňaťou-bolo málo času, lebo som sťahovala kamošku a v nedeľu som len tak narýchlo hodila do hrnca druhý zvyšok karé tentoraz na sušených hríboch s ryžou a bežala som do roboty.
Polievka oba dni fazuľová so zeleninou. :)
OKAA
29.09.09,08:21
Mňááám,fazulovú polievku milujem, aj môj manžel.:oAsi ju uvarím zajtra...Ale,čo mojim detom:rolleyes:?Strukoviny nemusia!Dievčatá,píšte, čo budete dnes ,,kuchtit,,!!!!Nech si od vás vezmem inšpiráciu.......;)
janaGT
29.09.09,08:23
ja dnes rizoto so zeleninou a mäskom z nedelnej polievky
Dáša_
29.09.09,08:24
paprikáš s cestovinou

teda musím sa priznať, netuším, aký je rozdiel medzi paprikášom a perkeltom, proste urobím to, čo robieva aj mama - mäso na cibuľke, paprika, smotana
tonkat
29.09.09,08:46
My sme mali v nedeľu kuracie rezne plnené sušenými slivkami, pyré a šalát podľa chuti. Bolo to výborné a nie pracné.
erzet
29.09.09,08:53
fazuľová polievka a langoše
ALDA
29.09.09,08:53
Už môžem trošku jesť:), takže: slepačia polievka, rizoto so zeleninou a mäskom z polievky. Uhorkový šalát, ale nie pre mňa:mee:
Jara
29.09.09,08:55
No po tej kačke, čo sme ju jedli 2 dni, dnes budú rezance s tvarohom...Musíme to trošku odľahčiť...
OKAA
29.09.09,08:58
paprikáš s cestovinou

teda musím sa priznať, netuším, aký je rozdiel medzi paprikášom a perkeltom, proste urobím to, čo robieva aj mama - mäso na cibuľke, paprika, smotana


Dáška,to, čo varievaš-je perkelt.Bez smotany-paprikáš;)
OKAA
29.09.09,09:03
ja dnes rizoto so zeleninou a mäskom z nedelnej polievky


Janka,vdaka za tip:Drizoto deti zbožňujú-už dlhšie som ho nevarila.....Takže zajtra varím-fazulovú polievku a rizoto:)Ešte že vás mám...čo ja sa vždy narozmýšlam......a pritom stačí ,,zájst,,na poradu!!!:o
erzet
29.09.09,09:27
Taká perlička. Zajtra máme v závodnej jedálni ponuku:
1. Segedín
2. Mletý lidkin rezeň
3. Krevetová omáčka, špagety

Bol som zvedavý kto si dá trojku. Nikto.mimotemy
erzet
29.09.09,09:30
fazuľová polievka a langoše
Voľakedy nám babka robila, keď nebolo ani chýru ani slychu o langošoch, fazuľovú polievku s cesnakovým osúchom. Chutilo mi to, tak dnes je to inovované. Fazuľová polievka s langošom.
Dáša_
29.09.09,09:30
Dáška,to, čo varievaš-je perkelt.Bez smotany-paprikáš;)


no snáď si už zapamatám, že to poznám so zlým názvom :)) Ďakujem.
janaGT
29.09.09,09:42
no snáď si už zapamatám, že to poznám so zlým názvom :)) Ďakujem.
ja som v tom mala tiež niekedy zmätok, teraz si to pamätám tak, že keď je to červené je tam paprika a preto paprikáš :)
A vylučovacou metódou to druhé bez papriky je perkelt.
bv_alexandra
29.09.09,10:00
ja som v tom mala tiež niekedy zmätok, teraz si to pamätám tak, že keď je to červené je tam paprika a preto paprikáš :)
A vylučovacou metódou to druhé bez papriky je perkelt.
No u nás je to tiež tak že so smotanou je perkelt ale aha čo som našla v slovníku:
paprikáš -a m. ‹maď < srb, chorv < l < g < ind›
1. kuch. (hydinové) dusené mäso korenené paprikou, podliate smotanou
perkelt, -u m. (maď.) kuch. druh (http://www.porada.sk/?w=druh&c=hfab) jedla pripraveného z kúskov mäsa duseného na masti, cibuľke a paprike, paprikáš (http://www.porada.sk/?w=paprik%C3%A1%C5%A1&c=hfab): teľací, bravčový (http://www.porada.sk/?w=brav%C4%8Dov%C3%BD&c=hfab) p.;ale je pravda že je tam uvedené ešte aj toto
perkelt -u m. ‹maď› kuch. maď. bravčový guľáš so smotanou
Tak a kto sa má potom v tom vyznať:D
Beella
29.09.09,10:55
My dnes párkovú gulášovú polievku a sladké kapustové fliačky
osky
29.09.09,11:02
;)
No u nás je to tiež tak že so smotanou je perkelt ale aha čo som našla v slovníku:
paprikáš -a m. ‹maď < srb, chorv < l < g < ind›
1. kuch. (hydinové) dusené mäso korenené paprikou, podliate smotanou
perkelt, -u m. (maď.) kuch. druh (http://www.porada.sk/?w=druh&c=hfab) jedla pripraveného z kúskov mäsa duseného na masti, cibuľke a paprike, paprikáš (http://www.porada.sk/?w=paprik%C3%A1%C5%A1&c=hfab): teľací, bravčový (http://www.porada.sk/?w=brav%C4%8Dov%C3%BD&c=hfab) p.;ale je pravda že je tam uvedené ešte aj toto
perkelt -u m. ‹maď› kuch. maď. bravčový guľáš so smotanou
Tak a kto sa má potom v tom vyznať:D

;)vo vsetkom je kusok pravdy ale:
vo vseobecnosti ide paprika tak do paprikasu ako i do perkeltu.

paprikas je bez smotany a z pravidla sa robieva z hydiny.

perkelt ma rozne variacie,z roznych druhov mäsa,presne ako si to popisala a je este dochuteny smotanou.smotana -na hydinu slahackova,na cervene mäso a divinu kysla.
tot moje poznatky.:)
kukučka
29.09.09,11:13
jeden lepší ako druhý, varte a pozvite ma, ja urobím halušky! :D:D:D
Bionda
29.09.09,11:36
Ja som dnes( včera sa mi podarila kúpiť hliva- krásna, čerstvá na trhu :D ) hlivovo- kurací paprikáš s ryžou ( hoci taký perkelt by možno bodol viac :D). Smotanu ani mlieko nemôžem veľmi používať kvôli dcére- má intoleranciu na laktozu, musím vymýšľať jedlá bez - aj samotné maslo len minimum. Ale vrele doporučujem, veľmi chutne to vypálilo :D
Tweety
29.09.09,11:38
Ale vrele doporučujem, veľmi chutne to vypálilo :D
Aj si to vypaľovala?:---
bz5
29.09.09,11:55
U nás sa do paprikášu dáva smotana a do perkeltu nie... Trošku som aj ja hľadala a v slovníku maďarskej kuchyne píšu:

"Jedlo podobné gulášu, ale zahustené, v ktorom je menej šťavy a môžu sa doň pridať napríklad hríby, je perkelt. Ak sa zjemní kyslou smotanou a pridá sa viac papriky, dostaneme paprikáš."
janaGT
29.09.09,11:57
U nás sa do paprikášu dáva smotana a do perkeltu nie... Trošku som aj ja hľadala a v slovníku maďarskej kuchyne píšu:

"Jedlo podobné gulášu, ale zahustené, v ktorom je menej šťavy a môžu sa doň pridať napríklad hríby, je perkelt. Ak sa zjemní kyslou smotanou a pridá sa viac papriky, dostaneme paprikáš."

sa mi zdá, že iný kraj, iný mrav :)
bz5
29.09.09,11:59
sa mi zdá, že iný kraj, iný mrav :)

No tak u nás v Turci je to takto :)..., ale hlavne, že nám chutí :)
bv_alexandra
29.09.09,12:04
Práve som sa rozhodla - u nás dnes bude /ovšem ak ma migréna neskolí:D/
zemiakový prívarok - a špekáčka.
a moja dcéra mi zas povie - že ju neľubim, ked zbadá čo má na tanieri:rolleyes::D
janaGT
29.09.09,12:07
Práve som sa rozhodla - u nás dnes bude /ovšem ak ma migréna neskolí:D/
zemiakový prívarok - a špekáčka.
a moja dcéra mi zas povie - že ju neľubim, ked zbadá čo má na tanieri:rolleyes::D

ja som tiež robila minulý týždeň zemiakový prívarok s opečenou klobáskou a volským okom a chlebom a napchávala som sa s ním 2 dni len ja. Muž aj dcéra, že neľúbime ... tak nech nechajú tak, hlavne že mne chutilo.
Maruška54
29.09.09,12:57
Cuketové fašírky, zemiaky uvarené v šupke nastrúhané a zapečené v rúre, tatarka

http://www.rozhlas.cz/brno/recepty/_zprava/627430
bezradná
29.09.09,13:21
Cuketové fašírky, zemiaky uvarené v šupke nastrúhané a zapečené v rúre, tatarka

http://www.rozhlas.cz/brno/recepty/_zprava/627430

Aj ja som si vo svojej pošte dnes našla jeden recept na "jemnučké cuketové placky" a hneď som volala domov - konečne dobrý tip na obed, k tomu opečené zemiaky a tatarka
prikladám recept, možno sa aj inému zíde :D
MarcelkaT
29.09.09,13:28
Cuketové fašírky, zemiaky uvarené v šupke nastrúhané a zapečené v rúre, tatarka

http://www.rozhlas.cz/brno/recepty/_zprava/627430


Maruška, tak to by som si dala, mňam......... Pošli mi z nich trošku, prosííím:---:---:---
kukučka
29.09.09,13:33
ja idem urobiť moju milovanú cesnakovú tatárku ;)
terezamaria
29.09.09,14:22
ja idem urobiť moju milovanú cesnakovú tatárku ;)

Môžeš napísať recept? Ďakujem.
calawen
29.09.09,15:23
grenadír (obľúbené jedlo môjho sb - má dnes meniny). K tomu dostane červené víno a bonboniéru
kukučka
29.09.09,15:53
Cesnaková tatarka

Suroviny:
1 celé veľké vajíčko,
1 PL mletého horčičného semena alebo horčice, korenie, soľ, drvená štipľavá paprika, trošku bazalky
olej
veľká hlavička cesnaku, kyslá uhorka, cibuľa a mrkva z uhoriek /iná kyslá alebo varená zelenina/, pohár vriaceho!!! uhorkového nálevu

Postup: Rozmixujeme vajíčko s horčicou, korením a soľou, potom prilievame olej a mixujeme do zhustnutia.
Vlejeme pohár vriaceho uhorkového nálevu, premixujeme s ostatnými surovinami a znovu pridávame olej až je majonéza hustá
/ po vychladnutí ešte trochu zhustne/. Je toho plná 7dcl fľaša, vydrží dlho, žiadna chémia.
Môžeme pridať čerstvé bylinky alebo koreniny podľa vlastného výberu.
Kto neznáša čerstvý cesnak, môže ho krátko povariť v uhorkovom náleve, pozor, kypí.

PS.
Pôvodný recept je francúzska omáčka AOLI len zo žĺtka. Vriacu vodu som nahradila nálevom zo sladkokyslých uhoriek, prevarím ho v mikrovlnke a rovno vlejem do majonézy. Nebojte sa toho, stačí 1x :D Olej lejem, žiadne po kvapkách.
Ak robím majonézu do zemiakového šalátu, cesnak vynechám. Ak je kyslá, pridať lyžičku cukru.
ivetazosveta
29.09.09,17:38
cestoviny s orechmi a polievka z mrazenej zeleniny- brokolica,karfiol, hrášok, mrkva-dnes varila dcéra, lebo je chorá
calawen
30.09.09,06:58
grenadír (obľúbené jedlo môjho sb - má dnes meniny). K tomu dostane červené víno a bonboniéru


Nakoniec mi to večer ofrflal po jednom súste, lebo som to urobila z kukuričných cestovín namiesto tradičných pšeničných, lebo jemu nechutia.:mad:
Ja som zas nechcela variť na 2x, lebo z normálnych cestovín v mojej strave by malého Adriána strašne nafukovalo, bolelo ho bruško, plakal by a ja mu nechcem ublížiť...:(
Tak mi jeho porcia zostala dnes na obed...:rolleyes:
kovex
30.09.09,07:08
u nás bude restovaná hydinová pečeň na cibuľke - mňam
Dáša_
30.09.09,07:29
Investovali sme :))) a tak by som teraz potrebovala rubriku "Čo lacné dnes na obed :)))"

Šošovica s vajičkom alebo klobáskou a chlieb. A verim, že ostane aj na zajtra na polievku :)))
m.hladka
30.09.09,08:28
Rezance s tvarohom.
ZuzanaP
30.09.09,08:35
Rezance s tvarohom.
Nasladko, či naslano?
Jara
30.09.09,08:51
Kura na šampiónoch so smotanou a knedľou.
ZEvina
30.09.09,09:31
Jak já som hladná!!!!!!!!!!!!!!!!
Nestíham ísť ani na obed:mee:
terezamaria
30.09.09,09:59
Cesnaková tatarka

Suroviny:
1 celé veľké vajíčko,
1 PL mletého horčičného semena alebo horčice, korenie, soľ, drvená štipľavá paprika, trošku bazalky
olej
veľká hlavička cesnaku, kyslá uhorka, cibuľa a mrkva z uhoriek /iná kyslá alebo varená zelenina/, pohár vriaceho!!! uhorkového nálevu

Postup: Rozmixujeme vajíčko s horčicou, korením a soľou, potom prilievame olej a mixujeme do zhustnutia.
Vlejeme pohár vriaceho uhorkového nálevu, premixujeme s ostatnými surovinami a znovu pridávame olej až je majonéza hustá
/ po vychladnutí ešte trochu zhustne/. Je toho plná 7dcl fľaša, vydrží dlho, žiadna chémia.
Môžeme pridať čerstvé bylinky alebo koreniny podľa vlastného výberu.
Kto neznáša čerstvý cesnak, môže ho krátko povariť v uhorkovom náleve, pozor, kypí.

PS.
Pôvodný recept je francúzska omáčka AOLI len zo žĺtka. Vriacu vodu som nahradila nálevom zo sladkokyslých uhoriek, prevarím ho v mikrovlnke a rovno vlejem do majonézy. Nebojte sa toho, stačí 1x :D Olej lejem, žiadne po kvapkách.
Ak robím majonézu do zemiakového šalátu, cesnak vynechám. Ak je kyslá, pridať lyžičku cukru.

Ďakujem, vyzerá to zaujímavé, aj to vajce po zaliatí vriacím nálevom bude zahriate, teda nemala by hroziť salmonela alebo podobné problémy. Vyskúšam.
osky
30.09.09,10:48
celozrnne spagety s makom a hnedym cukrom.
moj muz-pecene mäso so zemlovou knedlou a cervenou kapustou.
maca.tt
30.09.09,15:36
hliva ako rizoto s pohánkou
dadulinek
30.09.09,16:10
zeleninova polievka a mussaka
Kazu
30.09.09,16:24
Dnes som robila chladničkový výmet. Zobrala som čo zostalo od nedele až do včera nespotrebované, pridala trochu čerstvého a ešte som dostala aj pochvalu :D
tigaki
30.09.09,16:52
pangasa v cestičku, zemiakové pyré, šalát mix - ľadový šalát, rajčina, uhorka, pokvapané citrónom - dobrá večera
terezamaria
30.09.09,17:52
pangasa v cestičku, zemiakové pyré, šalát mix - ľadový šalát, rajčina, uhorka, pokvapané citrónom - dobrá večera

Tak to verím, že dobrá večera, pochválili Ťa?
OKAA
01.10.09,06:47
Dnes-mňáááám-vyprážaný kapor a obyčajný,zemiakový ,,slovenský,,šalát;)
Synovi,rybacie prsty.Bože,ja tak milujem ryby......celá rodinka ich zbožňujeme-okrem syna,hm...:rolleyes:
No,dnes určite budem mat ,,čemer,,!:D
Nachtigal
01.10.09,06:54
včera som kúpila bravčové srdce, takže dnes bude srdiečková omáčka na smotane a knedľa, polievka je od včera kelová:D:D:D
hnedoočka
01.10.09,09:55
Tak tu je recept na palacinky s minerálkou. Recept mám od svokry, ktorá ich volá zamatové palacinky. Sú jemnučké a výborné.

1 liter mlieka
4-5 vajec
2 lyžice cukru
1/2 vanil.cukru
1 lyžička prášku do pečiva
štipka soli
50-60 dkg hladkej múky
-----------------------------
všetko zmiešať, nechať 10 min. postáť a pridať 3dcl minerálky

Dobrú chuť.
EMILY04

EMILY04, udeľ svokre za mňa "řád zlaté vařečky" za tie palacinky!
už som ich včera robila druhýkrát a každý si ich pochvaľuje / i švagriná/

takže dnes na obed palacinky / á la EMILY/ netradične: pozdĺžne rozkrojíte banán, zabalíte ho do palacinky, ozdobíte šľahačkou a polejete karamelovým toppingom. dobrú chuť sebe i vám!
ZEvina
01.10.09,10:43
Včera obedo-večera francúzske zemiaky, miešaný šalát, dnes šošovicový prívarok, opekané špekačky, zajtra vyprážaný karfiol, opekané zemiaky, tatárska omáčka, v sobotu bobovicová polievka, široké rezance.
Po týždni zhonu môžem konečne "normálne" variť :D
Zdenka 0705
01.10.09,11:32
Včera obedo-večera francúzske zemiaky, miešaný šalát, dnes šošovicový prívarok, opekané špekačky, zajtra vyprážaný karfiol, opekané zemiaky, tatárska omáčka, v sobotu bobovicová polievka, široké rezance.
Po týždni zhonu môžem konečne "normálne" variť :D
Inšpirovala si ma na zajtrajšie varenie. Skúsim urobiť reparát na šošovicový prívarok:D.
...len budem papať tentoraz už sama:cool:
calawen
01.10.09,11:59
dusená zelenina s pšenom
janka marenistakova
01.10.09,12:23
Dnes pravá kyslá fazuľa s údeným, včera ryžový nákyp s jablkami a malinovým sirupom, zajtra neviem , v sobotu dojeme zvyšky, v nedeľu paradajková kapusta, zapekané kura spolu so zemiakmi, recept mám z porady, nepečený krémeš z Marína keksov a ešte niečo s ryžou alebo knedľou, muž chodí na týždňovky, tak balím.
atka4
01.10.09,12:47
Včera obedo-večera francúzske zemiaky, miešaný šalát, dnes šošovicový prívarok, opekané špekačky, zajtra vyprážaný karfiol, opekané zemiaky, tatárska omáčka, v sobotu bobovicová polievka, široké rezance.
Po týždni zhonu môžem konečne "normálne" variť :D

Takže sobota je u nás jasná, francúzske zemiaky. Je to jedno z mojich najobľúbenejších jedál;)

U nás je dnes, "čo som našla" v chladničke, v mrazničke....:confused:
uvarila som cestoviny - menšie mašličky,
podusila som cibuľku, hodila sterilizované šampiňóny, mrazenú zeleninu/mrkva, brokolica, karfiol, hrášok, kukurica/, potom som narezala kuracie mäsko z kuracej polievky, vytlačila 1 syr "v črievku" bambino a zaliala smotanou na varenie....dochutila som bazalkou, č.ml. korenie a morská soľ.
všetko premiešať s cestovinkami a hotovo:)

Inak ak robievam napr. plnené palacinky s mäsom, zeleninou a podobne, používam miesto mlieka vodu.
Návod je od mamky mojej svokry, je to dobré a lacnejšie.

napr. Hordobágyi palacinky-neviem, či som to napísla správne...:eek: plnené vychladnutým poduseným mletým mäsom na cibuľke +horčica+kečup, obalené v trojobale a vyprážané+zemiaková kaša, šaláty, čokoľvek... trochu babračky, ale neskutočná mňamka...../
58vlasta
01.10.09,13:17
No rýchlu fazuľovú polievku si spravím zajtra: Na oleji podusím nakrájanú cibuľu a cesnak, pridám hl. múku, chvíľu popražím, pridám ml.č. papriku, rýchlo zamiešam a zalejem studenou vodou, asi pol litra, potom dolejem vodu tak, aby boli zemiaky zakryté. Pridám očistené nakrájané zemiaky, trochu nejakej klobásy,/alebo zbytky nejakého mäska,/málokedy však zostanú/, soľ, mleté korenie/niekedy dám radšej mleté čili alebo št.papriku, bobk. list, 1 bujón. Keď sú zemiaky mäkké, pridám konzervu sterilizovanej fazule, nechám prevrieť a pridám smotanu a mlieko, podľa toho, koľko chcem polievky.Naučila som ju variť syna, ktorý pracuje v zahraničí a to jeho mňam :)nemá chybu, chýba mi doma - to jeho mňam...:D. A cestoviny: uvarené/rôzne/, ďalej na slaninke podusím cibuľu,cesnak, pridám konzervu tuniaka,/aj s olejom/, konzervu sterilizovanej kukurice, ochutím soľou, ml.korením, trochu koreninovej zmesi /vegeta/a zamiešam s cestovinami. Je to všetko rýchlo uvarené..... Posledne robievam rada ryby filé pangasius, je veľmi chutný v syrovom cestíčku aj na masle ...
ivetazosveta
01.10.09,16:08
zapekané zemiaky so zeleninou a syrom a špenátová polievka
Dáša_
01.10.09,16:24
u nás rýchla večera - pokrájané rožky zaliate horúcim osladeným mliekom a posypané makom.
terezamaria
01.10.09,16:57
u nás rýchla večera - pokrájané rožky zaliate horúcim osladeným mliekom a posypané makom.

Takže makové pupáčky, to je záhorácky názov. Ja keď som mala deti ešte malé / to je už veľmi dávno/, tak som ich robievala, ale krájala som sladké rožky a tie som zalievala sladeným mliekom s medom.
Dáša_
01.10.09,17:01
Takže makové pupáčky, to je záhorácky názov. Ja keď som mala deti ešte malé / to je už veľmi dávno/, tak som ich robievala, ale krájala som sladké rožky a tie som zalievala sladeným mliekom s medom.

jediný problém, že naše dieťa za jedlo považuje iba to, čo je slané - toto berie iba ako dezert. Ešte šťastie, že bola v chladničke šošovica od včera. Inak by išiel do postele hladný :D:D
terezamaria
01.10.09,17:07
jediný problém, že naše dieťa za jedlo považuje iba to, čo je slané - toto berie iba ako dezert. Ešte šťastie, že bola v chladničke šošovica od včera. Inak by išiel do postele hladný :D:D

Vidíš, aspoň to máš jednoduchšie a nepriberieš, keď málo robíš sladké pochúťky.
terezamaria
01.10.09,17:09
Dnes som robila na obed koložvársku kapustu, raz za dva - tri týždne musí byť.
Mladí ju majú veľmi radi.
wagner
01.10.09,17:13
jediný problém, že naše dieťa za jedlo považuje iba to, čo je slané - toto berie iba ako dezert. Ešte šťastie, že bola v chladničke šošovica od včera. Inak by išiel do postele hladný :D:D
Tak mu sprav s tvarohom naslano. My máme také na štedrý večer a chutia všetkým.
zuzkahris
01.10.09,19:30
Tak dnes boli tvarohové slíže so smotánkou, manžel to zbožňuje:)
erzet
02.10.09,05:51
Banán
OKAA
02.10.09,06:01
Banán
:Dčo držíme diétu?Aj to by sme sem-tam mali.Náhodou,ja banán mám z ovocia najradšej;)

U nás dnes na obed-Kelová omáčka s fašírkou......túto omáčku majú deti najradšej.Ja môžem všetky:D
alla66
02.10.09,06:05
kelová omáčka nie je kelový prívarok? dávaš do omáčky smotanu?
bezradná
02.10.09,06:11
Takže makové pupáčky, to je záhorácky názov. Ja keď som mala deti ešte malé / to je už veľmi dávno/, tak som ich robievala, ale krájala som sladké rožky a tie som zalievala sladeným mliekom s medom.

Mňam, moje obľúbené. Ja zvyknem rožky(bábovku, makovku) nakrájať na kocky, na plech dám maslo(hera), prihodím rožky a do ružova opečiem. Maslo pekne nasiakne do rožkov, potom už len prelievam osladeným mliekom a posypem makom. Bože, akú chuť som na to dostala :D
erzet
02.10.09,06:16
nie diéta, môj piatkový ovocno-zeleninový deň. Ale nie na kilá, ako sa ma spýtal môj synovec. 1 ks
klaura
02.10.09,08:10
žemlovka s tvarohom, jablkami a škoricou ... a pre mňa paradajková polievka s rokfortom čo som pred chvíľou dala do inej témy :)
Dáša_
02.10.09,08:33
Zapečený karfiol v peci na chlieb, varené zemiaky a pečenú cuketu k tomu. A ešte sú zvyšky zeleniny, tak miešaný šalát.
EMILY04
02.10.09,08:36
Som rada, že vám palacinky chutili. Ja osobne som pred tým palacinky nemusela, no tie od svokry mám rada. Robím ich s rôznymi plnkami a mne najviac chutia s nivou a bambinkom.
Dnes na obed máme hrstkovú polievku a špagety. A deti majú dukátové buchtičky s vanilkovým krémom.
Lenka1979
02.10.09,08:43
Som rada, že vám palacinky chutili. Ja osobne som pred tým palacinky nemusela, no tie od svokry mám rada. Robím ich s rôznymi plnkami a mne najviac chutia s nivou a bambinkom.
Dnes na obed máme hrstkovú polievku a špagety. A deti majú dukátové buchtičky s vanilkovým krémom.

Emily, a tú plnku robíš len tak,že všetko zmiešaš dokopy? A potom naplníš do palacinky?
Vďaka.;)
calawen
02.10.09,10:42
Dnes som mala chuť na sladké - cestoviny s cukrom a kakaom
Dáša_
02.10.09,10:45
Dnes som mala chuť na sladké - cestoviny s cukrom a kakaom

toto varieva aj môj manžel. problém, že podľa syna to nie je jedlo :D:D

Ale inak je to super jedlo
Zdenka 0705
02.10.09,11:01
Dnes som mala chuť na sladké - cestoviny s cukrom a kakaom
Predpokladám, že cukor hnedý:)...podľa Tvojich jedál, ktoré sú zdravé a pozdávajú sa mi ;):---
Žabinka
02.10.09,11:14
Banán
Ja 2 ks jablko. :D
calawen
02.10.09,11:16
Predpokladám, že cukor hnedý:)...podľa Tvojich jedál, ktoré sú zdravé a pozdávajú sa mi ;):---

Áno, už dlho používame hnedý cukor - len som ho musela samozrejme pomlieť. A cestoviny sú bio (lebo iba bio sú aj iné ako pšeničné) a teraz neviem presne z češtiny preložiť tak napíšem originál - "ječné" kolienka
Bionda
02.10.09,11:31
Ja dnes pre nás s mužom granadír a dievčatám pečený zajačik , polievočka zeleninová.
jajko50
02.10.09,11:33
ja som od rána nejedol a o takú hodinku idem do Stupavy na dni zelá- takže tam rôzne mňamky pojem.
kukučka
02.10.09,11:42
Áno, už dlho používame hnedý cukor - len som ho musela samozrejme pomlieť. A cestoviny sú bio (lebo iba bio sú aj iné ako pšeničné) a teraz neviem presne z češtiny preložiť tak napíšem originál - "ječné" kolienka

jačmenné
calawen
02.10.09,12:25
jačmenné

Ďakujem, zas som kúsok múdrejšia:):)
ZEvina
02.10.09,12:56
a EMILY mi narobila takú chuť s tými lievancami, že ich večer spravím! Aspoň zostane z tej bobovicovej čo dnes máme, aj na zajtra :D
babka - ježibabka
02.10.09,13:00
Dnes rajčinová kapusta a fašírky. Navarila som veľký hrniec, bude aj na zajtra.
Marína
02.10.09,14:19
U nás dnes mačanka (http://www.porada.sk/t87256-macanka.html) z údenej šunky.
OKAA
02.10.09,14:24
kelová omáčka nie je kelový prívarok? dávaš do omáčky smotanu?

allka,je to vlastne kelový prívarok,ale u nás sa nepoužívajú ,,slovne,,prívarky,ale omáčky;)Ono to je i tak jedno a to isté....:D
Smotanu nedávam.Zemiaky,kel(potlačit),cesnak,zásmažku a prichutím-sol,vegeta,maggi,mleté čierne korenie:o
OKAA
02.10.09,14:31
U nás dnes mačanka (http://www.porada.sk/t87256-macanka.html) z údenej šunky.

No,študovala som tú máčanku-čože to vlastne je....:rolleyes:
Môžem sa Marínka opýtat,či si to už robila a ako táto máčanka chutí?;)
zuzkahris
02.10.09,15:12
Tak dnes francúzske zemiačky s vajíčkom a s klobáskou :)
Zdenka175
02.10.09,15:39
Dnes sme mali polievku z bravč.mäsa a parené buchty.
Xanti
02.10.09,15:43
No dnes boli na obed mňamky hamky tvarohové halušky.
A kedže som sa nudila tak som upiekla aj strúhaný tvarohový koláč teda skôr mrvený, lebo sa mi nechcelo strúhať :D:D:D:D:D
beba13
02.10.09,16:33
Na obed rajčinová polievka zo syrom:--- a makovo-jablkové buchty, no a na večeru lazane..
Marína
02.10.09,20:01
No,študovala som tú máčanku-čože to vlastne je....:rolleyes:
Môžem sa Marínka opýtat,či si to už robila a ako táto máčanka chutí?;)
Mačanku (http://www.porada.sk/t87256-macanka.html) som varila nespočetnekrát, naši ju majú veľmi radi. Výsledok vyzerá podobne ako omáčka s mäsom a hubami poliata spraženým maslom. Je to fakt mňamka.:)

Dodatočne pridaná názorná ukážka.

http://www.porada.sk/attachment.php?attachmentid=44223&d=1254561002
klarissa
03.10.09,07:34
Máte niekto recept na tortille, neviem akou zmesou to mám naplniť ? Ď.
beba13
03.10.09,10:06
Máte niekto recept na tortille, neviem akou zmesou to mám naplniť ? Ď.
Aj mňa by to zaujímalo, raz som to jedla bolo tam kuracie mäso, kukurica a nejaký šalát, ale bolo to fantastické, no neviem zohnať recept.
beba13
03.10.09,10:08
Dnes varím srnčí guláš, moji chlapi sa už nevedia dočkať..:---:---:---
JarkaL
03.10.09,10:17
Ja cícerovú polievku a buchty na pare s domácou nutelou.
ivetazosveta
03.10.09,10:37
koložvársku kapustu a slepačí vývar
calawen
03.10.09,11:45
Tak dnes francúzske zemiačky s vajíčkom a s klobáskou :)

:DŽeby telepatia? aj u nás
klarissa
04.10.09,06:34
No beba 13 vidím, že tortille sa nechytili, budeme musiet pogúgliť.
zuzkahris
04.10.09,07:17
:DŽeby telepatia? aj u nás
Telepatia funguje ;).

Inak včera som robila kuracích raráškov, recept som našla kdesi tu a musím povedať, že boli fantastický:).

No a dnes? Takže rezne so zemiakovým šalátom :)
Danielle369
04.10.09,08:38
moj muž dnes varí holubačiu polievku(chová holuby),,a včera som dala mäsko do pácu (ja robím obyčajný..vajcia s mliekom,horčica cierne korenie,cesnak a štipku kurkumy tá vraj očistuje telo)..a potom to dá opiecť a k tomu opekané zemiaky ..príloha bude šalát paradajka paprika uhorky..a ten robím ja.
Dáša_
04.10.09,09:57
moj muž dnes varí holubačiu polievku(chová holuby),,a včera som dala mäsko do pácu (ja robím obyčajný..vajcia s mliekom,horčica cierne korenie,cesnak a štipku kurkumy tá vraj očistuje telo)..a potom to dá opiecť a k tomu opekané zemiaky ..príloha bude šalát paradajka paprika uhorky..a ten robím ja.

u nás podobný obed (kuracia polievka, opekané zemiaky, naložené mäso opečené) akurát šalát zelerový s jablkom a majonézou.
ivetazosveta
04.10.09,13:19
gulášová polievka a ryba s cibuľovo-zemiakovým šalátom
janasv
04.10.09,13:20
Boršč, prírodný rezeň na cibuli, zemiaky s pažítkou, hubová omáčka so smotanou :---
DanielaSL
04.10.09,13:35
Bryndzová polievka - od včera...a španielske vtáčiky, do ktorých som dala zbytok zo včerajšej grilovačky. Nič nevyšlo nazmar. :) Ale moje mačky sa veru nepotešia....:rolleyes: A k tomu paradajkovo-paprikový šalát . No a koláče boli dva ....moja nevydarená bublanina a svokrin koláč. Ale čo to bol zač...to netuším...ale chutil. ;):)
m.hladka
04.10.09,13:38
Paradajková polievočka, pečené plnené kurča, zemiačky a zeleninová obloha. Ešte bude na utorok.
Kazu
04.10.09,14:02
Zeleninová polievka s cestovinou, hovädzie rezne, zemiaky na cibuľke, volánikový šalát:)
JarkaL
04.10.09,14:04
Čo je to volánikový šalát?
Dáša_
04.10.09,14:07
Ja práve dopekám štrúdľu - mám taký super rýchly recept.
Kupujem vyvaľkané cesto v Lidli rovno aj s papierom na pečenie- rozviniem, postruham 3 jablká, posypem makom (kupujem pomlety ochutený) a na to celé pokrájam tyčinku Mars - s inou mi to tak nechutilo, táto je karamelova. zviniem na papieri, dám do rúry, v obyčajnej verzii ani ničím nepotieram, iba šupnem do vyhriatej rúry.

Minule som si pochvaľovala, aký je to rýchly recept, šup šup šup a je hotovo. Až keď som to dala piecť som si spomenula, že s rýchlosťou som to teraz prehnala a dala som tam iba jablká - no bola hodne kyslá :D:D Aspon trocha cukru by jej nebolo uškodila. Ale všetko som si nachystala, iba na to nedošlo...
Maruška54
04.10.09,15:29
Čo je to volánikový šalát?
asi kučeravý nie?
Elena Navrátilová
04.10.09,15:31
asi kučeravý nie?

Podľa mňa ľadový šalát. :D:rolleyes::rolleyes:
osky
04.10.09,19:05
Mňam, moje obľúbené. Ja zvyknem rožky(bábovku, makovku) nakrájať na kocky, na plech dám maslo(hera), prihodím rožky a do ružova opečiem. Maslo pekne nasiakne do rožkov, potom už len prelievam osladeným mliekom a posypem makom. Bože, akú chuť som na to dostala :D

:rolleyes:tak konecne tu vidim aj nazov co pouzivame my-pupacky.
lebo vsade su len opekance ci co.....ale to je cosi ine.
vidim ale ze vsetci robite z rozkov ci ineho peciva.
u nas to je vysostne vianocna zalezitost,a robime original,ziadne pecivo.
napecu sa male buchticky-pupacky, z kysn.cesta plnene sipkovym lekvarom a tie sa potom nasledovne zaleju sladenym mliekom a zamiesaju do mliekom zabareneho mleteho maku.mnam.

rozkove robievame i cez rok,obcas.ale to uz nie su pupacky.:---
Kazu
05.10.09,06:36
Čo je to volánikový šalát?

Kučeravý, taký ten strapatý z Tesca. Volánikový sa ujal po hláške vnučky. :)
Maruška54
05.10.09,10:07
pórkovo zemiakovo smotanová polievka a do toho trošku nivy, kaleráb nahrubo nastrúhaný s tatarkou a tiež niva - čiže chladničkový výmet a zdravé s nezdravým
JarkaL
05.10.09,10:09
Ten kaleráb je surový?
Maruška54
05.10.09,10:13
Jarka surový a je to veľmi dobré...ono to vzniklo vlastne že som niekde vyňuchala zelerovú pomazánku...je aj tá dobrá ale skúsila som to raz s kalerábom a takto mi to chutí viac
JarkaL
05.10.09,10:18
Ďakujem, vyskúšam to.
Zdenka 0705
05.10.09,10:52
Jarka surový a je to veľmi dobré...ono to vzniklo vlastne že som niekde vyňuchala zelerovú pomazánku...je aj tá dobrá ale skúsila som to raz s kalerábom a takto mi to chutí viac
všetko, kde je kaleráb je u mňa prudko jedlé:---:D...vyskúšam aj ja;)
Zdenka175
05.10.09,11:21
My máme dnes to isté lebo od včera ostalo .Zemiakový šalát s čínou.
janaGT
05.10.09,11:46
ja v práci práve obedujem paštékový rožok :) nemala som čas ísť na teplý obed.
ešte doplním, že doma na mňa čaká mäsko na smotane a halušky - zo včera.
calawen
05.10.09,11:58
Mne zostalo na obed zo včera: pečená sviečkovica z Viki (jahňa) a varené zemiaky - varila a piekla svokra...
jozka56
05.10.09,11:59
U nás dnes zasmažená polievka s niťovkami, granatír s kyslou uhorkou.
Bionda
05.10.09,12:11
u nás dnes: Kuracie stehná vykostené - roládky plnené pečená šunka, bezlaktozový syr, rukola- aj obalené v pečenej šunke- najprv ogril. a potom do rúry s pivom, cibuľkou a trochou rukoly s ryžou a paradajkovo- rukolovým šalátom .
Dostala som veľkú pochvalu- vraj dobrá kombinácia, skúste:)
Ančika
05.10.09,12:26
Ja zrovna v práci obedujem to, čo mám. Z domu som si zobrala čo zostalo zo včera - varené zemiaky s maslom a petržlenovou vňaťou a dosť. Pečené kuacie stehienko zostalo doma:mee:. Šťastie, že máme v chladničke trvanlivé mlieko do kávy. Dnes si z neho už nikto nedá - dopila som ho s tými zemiakmi:D
jozka56
05.10.09,19:22
U nás dnes zasmažená polievka s niťovkami, granatír s kyslou uhorkou.
A zajtra musím variť zas:rolleyes: Som myslela, že do štvrtku mám pauzu:rolleyes:
Daniela1010
06.10.09,04:37
Dnes to bude jelenie mäsko na slaninke s tarhoňou. Nevarila som, ostalo ešte od soboty.
calawen
06.10.09,05:57
Dnes dospelým röstli. v krátkosti - surové zemiaky nastrúhať, polovicu dať na spodok zapekacej nádoby, na to zeleninu, na to na plátky nakrájanú slaninu, syr a zvyšok zemiakov - osoliť a zapiecť...
alla66
06.10.09,06:08
mimotemyRecept na jesennú zahrievaciu kávuhttp://mojazabava.wbl.sk/Smajlik_r__zne/4_9_7.gif

Instantnú kávu
Mlieko
Škorica
Zázvor (čím viac, tým viac hreje)
Klinčeky

Kto chce pridať trošku muškátového orechu (štipku, je veľmi aromatický)

A nakoniec, kto chce, namiesto cukru použije med.
kukučka
06.10.09,06:13
môže byť, len namiesto tej kávy kakao + trošku koňaku ;):D
osky
06.10.09,12:49
u nas boli vcera moji rodicia na navsteve zo Slovenska,takze bola hubova vianocna omacka;i peceny i smazeny kapor,opekane zemiaky,zeleninovy salat-dnes som som dojedla zbytky.este trochu omacky mam na veceru:D
kedze moj muz kapra nema rad,veceral hubovu picu.
ale dnes som mu nachystala udene rebierka so sosovicovou kasou.to si posmakne.;)
ivetazosveta
06.10.09,12:57
Paradajková polievka a pečené kuracie stehná na šampiňónoch a ako príloha tarhoňa.
Lenka1979
06.10.09,13:06
Ja idem dnes variť na večeru špenátové halušky s nivovo-smotanovou omáčkou.
Mňam...:---
Jara
06.10.09,13:09
Lenka, urobila si mi strašnu chuť, urobím aj ja. Musím zájsť na nivu a špenát...
Lenka1979
06.10.09,13:18
Lenka, urobila si mi strašnu chuť, urobím aj ja. Musím zájsť na nivu a špenát...

:---:---:---to je super, napapáme sa obidve... xixixi :D
ZEvina
06.10.09,13:51
Dnes sme mali segedínsky guľáš s knedľou (obed hotový za 20 minút, lebo ja keď robím segedín tak do 10 l hrnca a zaváram do pohárov a priebežne - keď mám málo času, ako dnes, tak vyťahujem:D) a knedľa od mamky.
Zajtra vývar z kostí, pečeňové knedlíčky, domáca jaternička a krvavnička (tiež z mrazáku), kyslá kapusta, zemiaky, alebo chlieb.
Vo štvrtok zemiakové placky plnené restovanou pečeňou, zaváraná cibuľka, baranie rohy.
mamminta
06.10.09,13:55
a my živánku - z mrazničky :D
naposledy ked sme ju robili, sme urobili o par balickov naviac a sups ho do mraznicky..... dnes sa hodila ;)
daria29
06.10.09,19:13
prosím .máte nejaké dobré recepty s baklažánu?ďakujem
mamminta
06.10.09,19:36
daria29
06.10.09,19:44
Ďakujem,už čítam...
Ančika
07.10.09,07:20
prosím .máte nejaké dobré recepty s baklažánu?ďakujem
Baklažán nakrájame na plátky, posolíme, necháme "vypotiť" utrieme do papierovej utierky. Plech potrieme olivovým olejom, poukladáme baklažán+zeleninu podľa chuti a možnosti. Ja som dala cukinu na kolieska, papriku na plátky, rajčiny na kolieska, cibuľu na kolieska. Posypať troška mletým korením, môže byť aj troška feferónky alebo čili papričky, soľ, bylinky podľa chuti a možnosti, ale bazalka by mala byť v každom prípade, pokvapkať olivovým olejom a v horúcej rúre zapiecť cca 20 min. Chlebík a pohár vínka a dobrú chuť!
Žabinka
07.10.09,07:29
Ja mám dnes fazuľovú kyslú polievku, a "zdravú a výživnú" pečenú jaternicu a klobásku so zemiakmi. :D
DanielaSL
07.10.09,07:41
Baklažán nakrájame na plátky, posolíme, necháme "vypotiť" utrieme do papierovej utierky. Plech potrieme olivovým olejom, poukladáme baklažán+zeleninu podľa chuti a možnosti. Ja som dala cukinu na kolieska, papriku na plátky, rajčiny na kolieska, cibuľu na kolieska. Posypať troška mletým korením, môže byť aj troška feferónky alebo čili papričky, soľ, bylinky podľa chuti a možnosti, ale bazalka by mala byť v každom prípade, pokvapkať olivovým olejom a v horúcej rúre zapiecť cca 20 min. Chlebík a pohár vínka a dobrú chuť!
Ančika dala si cukinu miesto baklažánu ...alebo plus aj cukinu k nemu? Cukiny mám plnú tašku, ale baklažán nie .... Jedlo vyzerá byť chutné ...rada mám takéto zeleninové jednoduché jedlá, tuším to urobím aj keď nemám ten baklažán.
Jara
07.10.09,07:44
Lenka, tak som sa včera objedla tých halušiek a nivovej omáčky :D, že dnes som sa rozhodla mať zeleninový deň, teda len nakrájané paradajky a uhorky... No ale to bola mňamka:o
bv_alexandra
07.10.09,07:50
U nás dnes zo včera boloňské špagety;)
Ančika
07.10.09,08:48
Ančika dala si cukinu miesto baklažánu ...alebo plus aj cukinu k nemu? Cukiny mám plnú tašku, ale baklažán nie .... Jedlo vyzerá byť chutné ...rada mám takéto zeleninové jednoduché jedlá, tuším to urobím aj keď nemám ten baklažán.
Aj baklažán aj cukinu, skrátka čo dom, resp. záhrada dá a čo máte radi. A pošuškám ti, tá cukina mi v tom chutila najviac, aj keď to bolo všetko spolu výborné.:---
osky
07.10.09,11:12
dnes makove palacinky-celozrnne s hnedym cukrom.
jojom
07.10.09,11:18
Hydinové rizoto, červená repa a zavárané dubáčiky. mňam.
Olice
07.10.09,11:18
Síce bude to večera, nie obed - špagety s mäskom a omáčkou, ktorá sa trošku podobá na boloňskú, a mäsko nemeliem, ale pokrájam na drobnušké kocočky.
Kazu
07.10.09,11:59
Dnes boli makové gule. Ešte z posledných sliviek.
daria29
07.10.09,13:43
Ančika,vyzerá to dobre,skusím,ďakujem!
Anna123
07.10.09,14:14
Vyprážaný syr v kelových listoch, zemiaky.
Bionda
07.10.09,14:36
toto v kelovom liste, Anna - to nepoznám? ak môžem, vyprážaš pred alebo po vložení do listu event. aký postup:D

Ja dnes som bola po dlhšom čase za "šikovnice"- polotovar- frutti di mare - morské plody ( doslova ovocie ) to istili- spaghetti ( pre nových talianskych učňov-čítaj spagetti)po našom špageti :D a bolo navarené :D
Anna123
07.10.09,15:07
Recept: Vo vriacej osolenej vode povaríme umyté listy kelu, scedíme a položime na dosku. Hrubú časť listov jemne naklepeme, aby boli poddajné. Na každý list dáme plátok syra, zvinieme a previažeme niťou. Závitky obalíme múkou, vajcami, strúhankou a v horúcom tuku vyprážame. Podávame so zemiakmi. To je recept. Ja tie závitky neprevezujem niťou, držia, treba skúsiť. Dobrú chuť.
ivetazosveta
07.10.09,16:24
kelová polievka a ryžový nákyp
Dáša_
07.10.09,16:45
rybacia polievka z filé a pečené lekvárové buchty
janaGT
08.10.09,10:41
zeleninová polievka, mäsová roláda, ryža, kyslá uhorka.
A ešte zo včera smotanový osúch a kakaový točený koláč.
JarkaL
08.10.09,10:46
U nás fazuľová polievka a placky (nastrúhaná cukina, pečeň nadrobno nakrájaná, cibuľka, cesnak, vajce strúhanka, soľ, korenia) - robila som ich 1.krát, tak som na to zvedavá.
jozka56
08.10.09,10:51
Karfiolová polievka, francúzske zemiaky a zas kyslá uhorka:)
Žabinka
08.10.09,11:03
Recept: Vo vriacej osolenej vode povaríme umyté listy kelu, scedíme a položime na dosku. Hrubú časť listov jemne naklepeme, aby boli poddajné. Na každý list dáme plátok syra, zvinieme a previažeme niťou. Závitky obalíme múkou, vajcami, strúhankou a v horúcom tuku vyprážame. Podávame so zemiakmi. To je recept. Ja tie závitky neprevezujem niťou, držia, treba skúsiť. Dobrú chuť.
Mňam, tak toto môžem. Ja do listov zabalím okrem syru aj plátky šunky. Tiež nezaväzujem, dá sa obaliť aj bez toho, je to však trochu prácne. Ale výsledok za tú námahu stojí.
erzet
08.10.09,11:04
šniclu a potom hupky, dupky internistke so srdiečkom.
bv_alexandra
08.10.09,12:18
U nás dnes kapustnica s údenými rybkami a pečená krkovička, červ. kapusta a knedla.;)
osky
08.10.09,12:31
peceny pstruh,zemiakovy trhanec,zeleninovy salat;
tvarohova strudla s visnami z listkoveho cesta
Kazu
08.10.09,12:34
Dnes bolo lečo s klobáskou
Daniela1010
09.10.09,04:55
Včera som navarila, dnes bude na obed - čo chladnička dala v tlakovom hrnci. Morčacie stehno spodné, 6 ks mrkve, 2 ks ptržlenu, kalráb, celer, 4 väčšie zemiaky - toto všetko očistené a vcelku dané do hrnca a zaliate vodou tak akurát. Ďalej som pridala jeden zeleninový bujón, 2 pol. lyžice ryže a do takej malej antikorovej nádobky s dierkami som dala nové korenie, bobkový list, kmín a čierne korenie. Zavrela hrniec a nechala cca 30 min variť. Po dovarení som všetko vybrala, zeleninu a zemiaky pokrájala na kocky, mäso obrala od kosti a tiež pokrájala. Nakoniec som to dochutila ešte soľou a roztlačeným cesnakom a vznikla z toho taká hustá polievka a celkom dietna, pretože to stehno nie je mastné a nejde tam žiadna zásmažka. Rýchle, chutné, zdravé.
diabol4
09.10.09,06:03
U nás dnes: polievka brokolicový krém, buchty na pare s čučoriedkami.
ZEvina
09.10.09,06:47
Dnes kapustová polievka nakyslo, údené zadné koleno, chrenová omáčka, knedľa.
Jara
09.10.09,06:51
U nás dnes polievka z hlivy a bravčový guláš s kolienkami.
janka marenistakova
09.10.09,06:57
Včera lečo s párkom a zemiakové halušky, dnes zemiaky s maslom, cibuľkou a kyslým mliekom,zajtra na raňajky hot-dogy a idem nakladať kyslú kapustu, som pôvodom z Oravy a bez kapusty a zemiakov si neviem predstaviť zimu ani zimné varenie.Cez víkend ešte nemám naplánovaný jedálny lístok, ale zasa toho musí byť veľa a dobré.Na raňajky robím deťom ráno hrianky s cesnakom , maslom a zeleninou, cesnak až štípe, ale zjedia veľkí po dva krajce a 2-ročný Ľubko jeden veľký ale musí byť aj slamka / salámka /.
Kazu
09.10.09,07:06
Ja sa chystám zajtra na guláš tak dnes už nejem :D
janaGT
09.10.09,07:10
vyprážaný karfiol + zemiaky + tatarská
ludmilla
09.10.09,07:10
Ja sa chystám zajtra na guláš tak dnes už nejem :D

Zuzi, ja zajtra na futbal, my dnes ten guláš.
ivetazosveta
09.10.09,11:25
Hovädzí tokáň s cestovinou a pórová polievka zo syrovými haluškami.
branislavp
09.10.09,20:25
Plnená paprika, alebo iba guľky v paradajkovej omáčke so zemiakmi, môže byť aj iba s chlebom.
Barbarakol
11.10.09,14:41
Recept proti boleniu srdca: 12 kusov očného mrknutia, 1/2 tuctu hubičiek, 1/4 m láskavého povšimnutia, 1/8 kg vyznaní lásky. Po 24 hodinách najzamilovanejšieho v objatí držania, to všetko sa roztlčie mosadznom mažiari, priloží na srdce a je po bolesti. Vyplatí sa ja častejšie opakovanie. (Opakovanie je matka múdrosti).
A zaručene je to diétne.
ivetazosveta
11.10.09,17:48
šošovicová polievka a pečené kura na zemiakoch so smotanou
Bionda
11.10.09,18:20
U nás dnes bolo jelenie stehno s hruškovo- vínovou omáčkou a ryža :D - vrele doporučujem a potom už len ten obklad na to srdce a poriadne objetie :D a pusinky od detí a ..... nič tomu nechýba .:)
osky
11.10.09,18:20
fazulovo-zeleninova polievka,moj muz cevabcici,ja restovanu zajaciu pecen,k tomu obaja zemiakovy trhanec,dusena mrazena zelenina a salat z cerstvej zeleniny.
Dáša_
11.10.09,18:32
Sviečková z morčacích pŕs a oranžovej tekvice s mrkvou a zelerom, ku tomu knedľa z domácej pekárne. Mladý vyhladol už po necelých 3 hodinách - chcel samozrejme sviečkovú na olovrant aj večeru :D:D