adi11
31.01.12,14:42
Vyprazany karfiol, varene zemiacky s petrzlenovou vnatkou a tatarka.
Katarina
31.01.12,14:55
Veľký hrniec gulášovej polievky, je výborná,hustá /niečo medzi polievkou a gulášom/ takto ju máme radi.
evaj63
31.01.12,19:17
Špagety s paradajkovou omáčkou a kuracím mäsom.
wagner
31.01.12,20:41
Včera som varila huspeninu.Asi som to množstvo dobre neodhadla :D - ako pre celý regiment:confused:. Kto má chuť, nech sa príde najesť, lebo ja to budem jesť asi tak dobrý týždeň. Našťastie mrzne a nemá šancu sa roztopiť. Inak je výborná.
hnedoočka
31.01.12,21:46
Včera som varila huspeninu.Asi som to množstvo dobre neodhadla :D - ako pre celý regiment:confused:. Kto má chuť, nech sa príde najesť, lebo ja to budem jesť asi tak dobrý týždeň. Našťastie mrzne a nemá šancu sa roztopiť. Inak je výborná.

ak mám veľa, roztopím, dám do fliaš a nechám v chladničke opäť stuhnúť....vydrží aj dva mesiace
kukučka
31.01.12,22:18
starú litrovú fľašu od uhoriek strážim ako oko v hlave /nemá zúžené hrdlo/ a niekedy si v nej urobím tlačenku, zbytok horúcej polievky vypijem s cesnakom a peprom ;)
alabut
01.02.12,06:31
Dnes trochu mrzne, tak nieco teple:
Ranajky - ovsena kasa, pomaranc, med, biela kava.

Obed - halaszle, zeleny caj.

Vecera - plneny kapustny list na slanine, bylinkovy caj.
salka
01.02.12,07:26
ja dnes dojedám zapekaný karfiol a synovi urobím špagety.
evaj63 ma inšpirovala, ďakujem :)...som mala hlavu v smútku čo mu na rýchlo urobiť...
marleau
01.02.12,07:45
Včera som varila huspeninu.Asi som to množstvo dobre neodhadla :D - ako pre celý regiment:confused:. Kto má chuť, nech sa príde najesť, lebo ja to budem jesť asi tak dobrý týždeň. Našťastie mrzne a nemá šancu sa roztopiť. Inak je výborná.
S čím ju zvyknete jesť?
marleau
01.02.12,07:45
Dnes segedínsky od svojej lásky.To sa je samo...
alabut
01.02.12,07:55
Pokial ho nevari kazdy den. :-)
marleau
01.02.12,08:09
Ja ho jem aj tri dni,mne to len vyhovuje,predsa ho nevyhodím!Trikrát do mesiaca kľudne može byť,to znamená 8-9 dní v mesiaci ho možem jesť.Teraz v zimnom období je to lepší liek ako tie farmeceutické s.ačky.
Zvalik
01.02.12,08:29
Vyprazany karfiol, varene zemiacky s petrzlenovou vnatkou a tatarka.

Tak to sme sa Aďka trafili;). My sme tiež mali včera vyprážaný karfiol síce s hranolkami a zeleninová polievka.
calawen
01.02.12,10:05
zemiakový guláš zostal zo včera, ale dnes chcem zmenu, tak ho dojeme zajtra. Dnes kurací paprikáš s haluškami (z celozrnnej špaldovej múky)
msa
01.02.12,13:39
u nás dnes AtómKaša /hrachová kaša/ s chlebom opraženou cibuľkou a opečenou klobásou, polievky ešte trochu zo včera zostalo cesnakovej.
ivuliatko
01.02.12,15:05
Včera vyprážaný syr s vlnkatými hranolčekmi pečenými v rúre (mrazený polotovar) a tatárkokečup.
Okolo polnoci som dovarila plnenú papriku na dnes, zajtra a pozajtra.
A popozajtra? Inšpirovala ma hrachová AtómKaša, mňááám, to sme už tak dávno nemali :---
wagner
01.02.12,15:20
ak mám veľa, roztopím, dám do fliaš a nechám v chladničke opäť stuhnúť....vydrží aj dva mesiace
Ja mám našťastie miesta v chladničke dosť, tak tam môže byť dlho. Inak dobrý nápad.


S čím ju zvyknete jesť?
:D by som so smiechom povedala že lyžicou, ale to vieš aj bez toho. Niekedy si dám k huspenine cibuľu a chleba, inokedy čalamádu, uhorku. Podľa toho na čo mám chuť. Ale niečo od zeleniny k nej musím mať.
alabut
01.02.12,15:46
Odpad zo stuk, zubacov, kaporov, pangasiov, polievka doklokotala, vynikajuca. O chvilu pride alabutka, snad ma s nou nevyhodi. Nenavidi ryby z celej duse, byvala 20 m od rieky a stary bol vychyreny pytliak, aj rybari za nim chodili, ked nic nechytili, aj zo zvazu, ked chceli informacie o rybach. Vana v ich pivnici bolo plna ryb. :-)

Este mi ostal vycisteny cely kapor, kuwa, dumam, ci ho urobit na zelenine, alebo upiect kaporovy kolac.
lavanda
01.02.12,22:16
Tak to sme sa Aďka trafili;). My sme tiež mali včera vyprážaný karfiol síce s hranolkami a zeleninová polievka.

Ja som dnes karfiol parila spolu so zemiakmi ako prílohu k zapekaným kuracím prsiam, pečeným na cibuli, mrkve a petržlene a obaleným v oravskej slaninke.
salka
02.02.12,05:03
dnes odchádzame na prázky, iní budú variť za nás, pre nás :), tak sa teším
evaj63
02.02.12,15:11
Od utorka som sa chystala na hrachovú kašu, a dnes mi to vyšlo s údeným mäsom a opraženou cibul'kou, k tomu drevorubačský chlieb.
renkama
02.02.12,15:45
koložvárska kapusta
adi11
02.02.12,16:39
u nas fajnovy husty gulas s bravcoveho a hovadzieho maska, fanky
dogicka
02.02.12,17:20
Od utorka som sa chystala na hrachovú kašu, a dnes mi to vyšlo s údeným mäsom a opraženou cibul'kou, k tomu drevorubačský chlieb.

Evka, prihoď prosím recept na tvoju hrachovú kašu....ďakujem
alabut
03.02.12,05:57
Ranajky - caj a vino.
Obed - caj a vino.
Vecera - caj a vino.
K tomuto zakladnemu pokrmu este horucu kapustnicu s udenou rybou.
alabut
03.02.12,05:58
.... a langose, creva premastit.
Acco_Deutsch
03.02.12,08:02
Hola, v sobotu sme mali so synátorom veľký deň, mamina mala narodky a my sme sa dali do varenia. Na vianoce sme v celku obdržali (cez internet objednaný) parádny rímsky hrniec, bolo načase ho vyskúšať. Rozhodli sme sa pripraviť našu obľúbenú pochúťku, na základe receptu Moravský vrabec (http://www.rimskyhrniec.sk/moravsky-vrabec). Nuž podaril sa perfektne, keby ste ho chceli vyskúšať, zverejnil som ho na stránke - bol zaradený aj do súťaže, každý jeden váš "Páči sa mi to" ma poteší :): http://www.rimskyhrniec.sk/moravsky-vrabec.
lavanda
03.02.12,08:44
Mäsová polievka z bravčových chvostov a z obraného mäska rizoto.
Deganova
03.02.12,10:31
Sobota:
polievka z ovsených vločiek, brokolicové karbonátky, papriková omáčka a zemiaková kaša
Nedeľa:
polievka zo soboty, ostrokyslá kuracia čína, dusená ryža a hlávkový ľadový šalát
rdb
03.02.12,10:49
Velmi husta kremova zeleninova polievka a kuskusovy salat s kuracim masom. Uz na to idem. :)
rdb
03.02.12,10:52
V sobotu grilovana zelenina a cesnakovo vukinovy kolac a v nedelu kuracie prsia zapečené v jogurte so syrom a zemiakovo mrkvova kasa. Polievka zeleninova s haluistickami.
Tweety
03.02.12,10:53
Hustá šošovicová polievka s krúpami, trochou údeného, zemiakmi, rybie prsty a zem.kaša, višňový kompót, alebo tatárska.
adi11
03.02.12,11:15
U nas dnes segedinsky gulas a knedla..nebolo casu, tak knedla bude kupovana, cerstva tiez...dufam, ze zostane aj na zajtra..:)
erzet
03.02.12,11:52
6. týždeň
wagner
03.02.12,12:40
Dnes na obed halušky s kapustou. Na večeru bude huspenina:)
msa
03.02.12,12:47
u nás dnes boršč a v mrazáku som našla vianočné rezne, tak som k nim uvarila zemiaky. hádam ostane aj na zajtra niečo.
Andronika
03.02.12,18:04
Dnes som mala menej času na obed a našla som takýto recept http://varecha.pravda.sk/recepty/zeleninove-rizoto/3799-recept.html ...môžem len odporúčiť, bol vynikajúci a aj zdravý :D
mysimis
03.02.12,18:26
Dnes to bol špenát s volským okom a zemiakovou kašou:-)
Marína
03.02.12,18:33
U nas dnes segedinsky gulas a knedla..nebolo casu, tak knedla bude kupovana, cerstva tiez...dufam, ze zostane aj na zajtra..:)
U nás dtto, čas sa však našiel na knedľu domácu.:)
Melnick
03.02.12,18:40
Ja som dnes mala ľahký obed : zemiačiky "šmrncnuté" maslom a k tomu uvarený karfiol a brokolica. A navyše som to dostala od mng. rovno pod nos. Tak, takéto obedy, sa mi páčia :):D. Za tým čajík s rumom, lebo som z prechádzky prišla vyštípaná 22. stupňami mrazu.
evaj63
03.02.12,19:05
Premytý sušený hrach uvarit' do mäkka, varím až sa mi sám začne rozvárat',potom rozmixujem ponorným mixérom, osolit', hladkú múku opražit', zaliat' mliekom a zahustit' rozmixovaný hrach, nakoniec pridat' 1 lyžičku cukru. Ja ju varím z 1/2 kg hrachu, a urobím tak 3,5 litrový hrniec,niekedy aj viac, varím ju na 2 dni. Ked' je na druhý deň moc hustá, pridám trošku mlieka a prehrejem ju. Cibul'u opražím na oleji do žlta a pridám mletú papriku. Cibul'u dávam každému zvlášt' do stredu taniera, dcére aj 2 lyžice, a k tomu údené.
avalik
04.02.12,10:00
bravcove na prirodno, tarhona, kapustovy salat
Slayer666
04.02.12,10:33
tagliatelle alla bolognese - tagliatelle su domace, ragu som varil peknych 5 hodin - ako v Boloni.:)
Mila123
04.02.12,10:35
šampiňonový krém a segedínsky guláš a domáca varená, kysnutá knedľa....
lavanda
04.02.12,10:46
U nás dtto, čas sa však našiel na knedľu domácu.:)

mimotemy Keď čítam takéto príspevky, chytajú ma depky - na domácu knedľu alebo buchty na pare si cez šk. rok sotvakedy nájdem čas:mee:... obdivujem vás...

Ja som dnes sama, tak len rezance s lekvárom a orechami a hrášková polievka.
Žabinka
04.02.12,11:09
Dnes zeleninová polievka s jačmennými krúpami, halušky s kyslou kapustou a aby to nebolo príliš zdravé, aj s troškou slaninky.
Tweety
04.02.12,11:10
Kokošky s opečenou strúhankou.
alaya1
04.02.12,11:15
Kuraci vyvar s cestovinou, bravcove dusene, ryza, kysla uhorka.

Popoludni pecene kysnute buchty so slivkovym lekvarom.
Marína
04.02.12,11:19
mimotemy Keď čítam takéto príspevky, chytajú ma depky - na domácu knedľu alebo buchty na pare si cez šk. rok sotvakedy nájdem čas:mee:... obdivujem vás...

Ja som dnes sama, tak len rezance s lekvárom a orechami a hrášková polievka.
mimotemy Ľudka, prosím, nech ťa nechytajú.:) Neboj, dočkáš sa, len ti pár rôčkov ešte musí pribudnúť.;) Inak, s knedľami nie je veľa roboty, aspoň mne to tak nepríde.
Marína
04.02.12,11:23
tagliatelle alla bolognese - tagliatelle su domace, ragu som varil peknych 5 hodin - ako v Boloni.:)
Z akej múky robíš? Aj ja robievam domáce.
Slayer666
04.02.12,13:28
Z akej múky robíš? Aj ja robievam domáce.

Vajecne cestoviny, ake sa robia na severe Talianska, z obycajnej hladkej muky a vajec.
Marína
04.02.12,16:59
Vajecne cestoviny, ake sa robia na severe Talianska, z obycajnej hladkej muky a vajec.
Zaujímalo ma to kvôli tomu, či nekupuješ v menších baleniach, my totiž kupujeme taliansku v Metre a delíme sa, lebo majú len 10 kg vrecia.
babka - ježibabka
04.02.12,16:59
Dnes šošovičná polievka s párkami, dusená bravčová pečeň, slovenská ryža, uhorka.
Kúpila som pomerne veľký pekne prerastený bôčik, tak zajtra segedínsky guláš. Tých pár kostí, z bôčika do guláša prihodím ku kačacím drobkom na polievku. Ostatný bôčik upečiem. Ak by nám ho zostalo veľa, zalejem do pohárikov s masťou a tak pár dní vydrži.
Gapo
04.02.12,19:35
mimotemy Keď čítam takéto príspevky, chytajú ma depky - na domácu knedľu alebo buchty na pare si cez šk. rok sotvakedy nájdem čas:mee:... obdivujem vás...

Ja som dnes sama, tak len rezance s lekvárom a orechami a hrášková polievka.
Keď máš pekárničku nie je to problém,mašinka to pripraví a ty sa venuješ čomu chceš, až je hotové cesto, uplácaš bochníček a šup do pary či vody. :D
Gapo
04.02.12,19:37
Polievka z kuracích chrbtov, fašírka, varené zemiaky a uhorka. K odpoludňajšej kávičke jablkový závin z lístkového cesta. :)
alaya1
05.02.12,07:57
Domaca knedla, kapusta , pecene maso.
Zeleninova polievka.


Lavanda, ja mam na domacu knedlu velmi jednoduchy a rychly receptik. Pol hodinka a mas to.

Popoludni kavicka a burizinove gulicky, vyrobene manzelom.-)http://a1.sphotos.ak.fbcdn.net/hphotos-ak-snc7/s320x320/381308_341057032574278_100000099533604_1342248_189 4857536_n.jpg
tuta
05.02.12,08:12
hoď recept :)
alaya1
05.02.12,08:24
Domaca knedla varena.

1 rohlik narezany na male kocky,1.drozdie, pol kila polohr. muky, 2 vajicka, sol, cukor, 2dcl horuca voda.
Postup
Do 2 dcl horucej vody pustenej z kohutika rozdrvime drozie, pridame 2 CL cukru.
teraz dame do veeelkeho hrnca vodu zohrievat na sporak.
Ked nam vo vode drozdie vyplavalo na povrch, pridame 2 vajicka, 2CL soli,rozslahame a pridame pol kila polohr. muky. vypracujeme cesto, dost sa lepi, tak podsypujem dno misy stale trochou muky. ked je cesto umiesene, prisypem kocky rohlika a vpracujem ho do cesta. cesto posypem mukou. Prikryjem utierkou a dam na horuci radiator.

Voda v hrnci sa vari cca 15-20 minut, kym zovrie. To cestu staci. Do vriacej vody pridam 2 PL soli, cesto si rozdelim na 3 casti, vyformujem knedle a po jednom dam do hrnca varit.Formujem mensie knedle, ako je hrniec, lebo vo vode narastu. Z kazdej strany presne 8 MINUT!!-prikrite pokrievkou. cas sa musi presne dodrzat. Potom knedlu otocim a zas 8 minut druha strana prikrite.

Takto uvarim vsetky 3 knedle. je to za cca pol hodiny vsetko hotove, vzhladom k mnozstvo a velkost knedli, ktore chcete uvarit. Ja ma 3 stredne velke knedle.:)
msa
05.02.12,11:05
Domaca knedla varena.

1 rohlik narezany na male kocky,1.drozdie, pol kila polohr. muky, 2 vajicka, sol, cukor, 2dcl horuca voda.
Postup
Do 2 dcl horucej vody pustenej z kohutika rozdrvime drozie, pridame 2 CL cukru.
teraz dame do veeelkeho hrnca vodu zohrievat na sporak.
Ked nam vo vode drozdie vyplavalo na povrch, pridame 2 vajicka, 2CL soli,rozslahame a pridame pol kila polohr. muky. vypracujeme cesto, dost sa lepi, tak podsypujem dno misy stale trochou muky. ked je cesto umiesene, prisypem kocky rohlika a vpracujem ho do cesta. cesto posypem mukou. Prikryjem utierkou a dam na horuci radiator.

Voda v hrnci sa vari cca 15-20 minut, kym zovrie. To cestu staci. Do vriacej vody pridam 2 PL soli, cesto si rozdelim na 3 casti, vyformujem knedle a po jednom dam do hrnca varit.Formujem mensie knedle, ako je hrniec, lebo vo vode narastu. Z kazdej strany presne 8 MINUT!!-prikrite pokrievkou. cas sa musi presne dodrzat. Potom knedlu otocim a zas 8 minut druha strana prikrite.

Takto uvarim vsetky 3 knedle. je to za cca pol hodiny vsetko hotove, vzhladom k mnozstvo a velkost knedli, ktore chcete uvarit. Ja ma 3 stredne velke knedle.:)

ja robím takto isto akurát bez vajec a z 1kg múky , varím 20 minút a neprevraciam ich, a vyjdú mi buď 6 menších alebo 4 väčšie, záleží od hrnca. A keď ich vytiahnem von ešte ich potriem olejom.
msa
05.02.12,11:08
dnes polievka z baraních rebier, doobeda som stihla trojfarebné cestoviny s kapustou a oškvarkami, a na večer a zajtra sa varia baranie kocky v horčicovo-lečovej omáčke a k tomu je tarhoňa.
mysimis
05.02.12,11:11
Ja mám dnes "voľno"....som ešte v poplesovej nálade, tak som si obed pripravila ešte včera.....je to kurací vývar - záchrana č. 1 pre môjho muža a ako záchrana č. 2 je kapustnica, k tomu som včera stihla upiecť aj jablčník.
Tweety
05.02.12,11:25
Zeleninová polievka s krupicovými haluškami a výnimočne kuracie rezne so zemiakmi,(ale nedalo sa, strašná chuť na ne) broskyňový kompótik.(domáci):---
verkaz
05.02.12,13:13
Tradičná hovädzia polievka s domácimi rezancami. Bravčové rezne v haruľovom cestíčku, , zemiaková kaša a kyslé kukuričné struky. Ako sladkosť sparené hrozienka v citrónovej šťave.
Žabinka
05.02.12,13:56
Dnes sme mali zo včera zeleninovú polievku, vyprážaný rezeň so zemiakovým šalátom.
Tweety
05.02.12,13:59
Vyzerá to fajnovo, aj to dievča s osuškou k tomu,to si nebodaj ty, či malá žabka?
Slayer666
05.02.12,13:59
Hrachova polievka s udenym bravcovym, pecene kura s mrkvou a cibulou a gratin dauphinois
Žabinka
05.02.12,14:17
Vyzerá to fajnovo, aj to dievča s osuškou k tomu,to si nebodaj ty, či malá žabka?
To moja mrkvička vyliezla z vane, a hneď obaľovať, v poslednom čase sa mi pchá do kuchyne.. :D Nie ako ja kedysi.. :D
msa
05.02.12,14:24
To moja mrkvička vyliezla z vane, a hneď obaľovať, v poslednom čase sa mi pchá do kuchyne.. :D Nie ako ja kedysi.. :D
a koľko má rokov?? až si viem predstaviť, či sa aj ja niečoho takého dožijem?:)
u nás sa "pchajú" do kuchyne totiž len pod nátlakom a s prevrátenými očami. :cool:
wagner
05.02.12,14:30
Dnes plnená paprika, kôprová omáčka(kôpor domáci mrazený:)) , domáca varená knedla. Na toto som mala chuť už viac ako pol roka, len nejako som sa k tomu nedostala.:D
Žabinka
05.02.12,14:31
a koľko má rokov?? až si viem predstaviť, či sa aj ja niečoho takého dožijem?:)
u nás sa "pchajú" do kuchyne totiž len pod nátlakom a s prevrátenými očami. :cool:
O deväť dní bude mať 12. Ja si presne pamätám, ako som v tom veku prchala z kuchyne kade-ľahšie.. :D A včera večer som šomrala, že sa zase idem zahrať na slúžku, tak utekala do kuchyne a umyla všetky riady. Len aby jej to vydržalo čo najdlhšie.. :D
evaj63
05.02.12,15:57
Slepačia polievka s rezancami, kuracie prsia v horčicovo-smotanovej omáčke, knedl'a. Panstvu po obede veterníky a krémeše.
kargo
05.02.12,20:30
Cesnaková polievka s krutónmi, kurča na španielský spôsob s arabským chlebom, ako dezert gaštanový krém so šľahačkou a k narodeninám som dostal slanú tortu od mojej milovanej manželky.
http://i1062.photobucket.com/albums/t496/Moripio/P2040101.jpg
http://i1062.photobucket.com/albums/t496/Moripio/P2040112.jpg
lavanda
06.02.12,07:20
Pórová polievka, bravčové karé plnené sušenými slivkami a pečené na červenej sladkokyslej kapuste (z Kauflandu, je vynikajúca), opekané zemiaky.
alaya1
06.02.12,07:29
Ostalo od nedele.
KEJKA
06.02.12,08:00
neostalo, prišiel syn-tak sa zje všetko čo je navarené.
bude losos na masle a zemiaky.
bettylou
06.02.12,08:44
hurka so zemiaklmi a cviklou
salka
06.02.12,08:58
šošovicová kaša s karé na prírodno + čerstvý chlebík a čerstvá zeleninka
alabut
06.02.12,11:33
Dochod daleko, takze: kustok polievky, chlieb s mastou a feferonom, bylinkovy caj. :-)
adi11
06.02.12,11:47
Zo vcera zostala len masova polievka, no rezne v pivnom cesticku so zemiakovym salatom a file pre vnuka, po tych sa len tak zaprasilo, takze dnes sa vari vo velkom hrnci s br.chvostov kapustnica s hribami..:)
luja5
06.02.12,11:57
Takéto niečo ;):) s lekvárom.
evaj63
06.02.12,17:47
Na obed zo včera, k večeri a na zajtra na obed aj synovi do školy opekané špagety.
msa
06.02.12,19:53
O deväť dní bude mať 12. Ja si presne pamätám, ako som v tom veku prchala z kuchyne kade-ľahšie.. :D A včera večer som šomrala, že sa zase idem zahrať na slúžku, tak utekala do kuchyne a umyla všetky riady. Len aby jej to vydržalo čo najdlhšie.. :D
tak my sme to už asi prepásli :D, my máme totiž o dvanásť dní už 13., :)
osky
07.02.12,06:55
nedela:zeleninovo-hribkova polievka
pecene bravcove koleno a spolu s nim upecene zemiaky,
poobede som este smazila sisky-makove,lekvarove a s dierkou

vcera-som na navsteve u nasich:
fazulova polievka s udenym maskom
peceny kapor v smotanovej omacke s hranolkami

dnes:
plnena paprika
hnedoočka
07.02.12,07:00
vcera-som na navsteve u nasich:
fazulova polievka s udenym maskom
peceny kapor v smotanovej omacke s hranolkami

dnes:
plnena paprika

ja dojedám pečeného kapra, ale so zemiakmi a zeleninou

a na večeru plnené kapusta :D
alaya1
07.02.12,07:07
Obed- Gulas.Ja robim velky hrniec, verim a dufam, ze ostane na zajtra.)
alabut
07.02.12,10:55
Ranajky - prazenica, zeleny caj.

Obed - rozok v parku, cierny caj.

Vecera - kaputnica, kusok kapra na zelenine, bryndzove halusky, acidko, bylinkovy caj.
Tweety
07.02.12,11:00
Konečne som sa dostala k mäsku na huspeninu, takže už sa dovára a urobila som tiež domácu paprikášku. Inak zeleninová polievka a ešte sú tam kur.rezne, ale huspenina má dnes prednosť, už sa mi slinky zbiehajúúúú.
Anna123
07.02.12,14:27
dusená barania lopatka s kelom, zemiaky, kokosovo-jablková štrúdľa.
calawen
07.02.12,14:30
fazuľová polievka so širokými rezancami...
Katarina
07.02.12,20:36
Vyprážaná bravčová pečeň, varené zemiaky, tatárska omáčka.
Aňuška
08.02.12,10:01
Brokolicová krémová polievka a palacinky.
jozka56
08.02.12,10:28
Dnes na obed cesnačka podľa http://varecha.pravda.sk/recepty/cesnacka-liecivka-fotorecept/24721-recept.html a zemiakovo-kapustové placky http://varecha.pravda.sk/recepty/kapustove-placky/24656-recept.html, čerstvý špaldový chlebík sa dopeká:)
lavanda
08.02.12,11:11
Hustá fazuľovica s údenými rebrami.
GabiZ
08.02.12,11:15
Dnes hovädzí guláš, knedľa. A na večeru chuťovka, zapečené rožky s nivou, šunkou, syrom. :)
verkaz
08.02.12,11:34
Kyslú zemiakovú polievku s hubami a začínam vyprážať šišky
Žabinka
08.02.12,11:47
Dnes len také rýchle, polievka pórová s haluškami, kolienka s kuraco-mrkvovo-zelerovo-brokolicovo-smotanovou omáčkou s cesnakom, len mám pokazené chuťové a čuchové bunky z prechladnutia, tak netuším, aké to vlastne bolo... :D
calawen
08.02.12,13:17
dnes sme mali dusené hovädzie s hráškom a ryžu
adi11
08.02.12,13:27
U nas tiez cesnacka a strapacky s kyslou kapustou..podla http://varecha.pravda.sk/recepty/strapacky-s-kyslou-kapustou/7965-recept.html
renkama
08.02.12,17:03
zemiaky s kyslým mliekom
wagner
08.02.12,17:06
Hustá fazuľovica s údenými rebrami.

Aj ja som varila fazuľovú polievku, ale bez údených rebier a aj bez zátrepky. Iba zápražka z ovsenej múky, zemiaky a fazuľa. Tá ovsená múka dodá výbornú chuť polievke a škoda ju kaziť mäsom.
evaj63
08.02.12,18:32
Dnes boli jaterničky, krvavničky s kyslou uhorkou a chlebom.
salka
08.02.12,19:59
žemlovka rozvoniava po celom dome
katka 23
08.02.12,21:19
zeleninová polievka s krupicovými haluškami a maďarský guláš, knedľa
calawen
08.02.12,21:22
Zajtra bude zo zvyšku zo včera (zostalo trošku mäska aj hrášku, málilinko vývaru) a asi 1/3 ryže - ešte privarím ryžu a udusím k mäsu ešte nejakú zeleninu, zmiešam a mám rizoto...
ewita888
08.02.12,21:33
Včera som robila palacinky s višňovým džemom, poliate tvarohom zmiešaným s kyslými smotanami, posypané grankom a dozdobené zaváranými višňami.. najskôr som spravila z litera a pol mlieka, ale keďže sa dojedali a jeden člen nebol ešte doma z roboty, musela som spraviť ešte z polky litra..

Dnes bolo totálne netradičné jedlo, pečené kura s ryžou .. :---

A zajtra navarím hrnčisko fazule, takej nakyslo..
lavanda
08.02.12,21:35
Aj ja som varila fazuľovú polievku, ale bez údených rebier a aj bez zátrepky. Iba zápražka z ovsenej múky, zemiaky a fazuľa. Tá ovsená múka dodá výbornú chuť polievke a škoda ju kaziť mäsom.

Keď môj syn na otázku "Čo mám uvariť?" zvyčajne odpovedá "Mäso mäso mäsooooo!":D
Takúto slanú ani ja nezatrepávam, ale ani nezaprážam, hustá je dosť aj zo samotnej fazule a zemiakov. (Vlastne, nezaprážam žiadnu polievku, my máme najradšej číre polievky, ale ak niektorú potrebujem trochu hustejšiu, len rozhabarkujem trochu múky v troške vody, načo pridávať do jedla ďalšie tuky:rolleyes:...?)
Smotanou (pochúťkovou) zatrepávam len sladkú fazuľovicu z veľkej strakatej fazule. Mňam:).
msa
09.02.12,06:22
u nás včera pečené zemiaky v trúbe, a na večeru len tak pre zmenu chuti: nakrájaná slanina , klobása, kúsok nivy a k tomu cibuľa, cesnak a chleba.
GabiZ
09.02.12,07:26
U nás tiež už mäsa bolo tento týždeň dosť, takže na dnes bude hlivová smotanová omáčka, kolienka. Ako dezert koláčiky z lístkového cesta plnené džemom, posypané cukrom. Takže sa dnes odmäsíme a zajtra sa ide na tatarák:D
luja5
09.02.12,12:47
Karé na cesnaku a cibuli v alobale, neskôr s pridanými zemiačkami, k tomu príloha podľa chuti - uhorky alebo surová kyslá kapusta...:)
babka - ježibabka
09.02.12,12:54
Včera zemiaky pokrájané na väčšie kúsky ako hranolky upečené v trúbe na výpeku z nedeľnajšieho bôčika. Dnes lečo z pohára, pridala som klobásku a vajce. Iba s chlebom.
babka - ježibabka
09.02.12,12:56
Karé na cesnaku a cibuli v alobale, neskôr s pridanými zemiačkami, k tomu príloha podľa chuti - uhorky alebo surová kyslá kapusta...:)
Pekne to vyzerá. Mňam.
erzet
09.02.12,13:15
Šošovicová polievka, znojemské hovädzie, tarhoňa.
Brokolicová polievka, námornícke mäso, dusená ryža
luja5
09.02.12,13:19
Šošovicová polievka, znojemské hovädzie, tarhoňa.
Brokolicová polievka, námornícke mäso, dusená ryža
Aj u Vás to občas zafunguje tak, že sa varí podľa toho, kto má na čo chuť .... teda aj dva obedy ... :D
alabut
09.02.12,13:38
Fazulova polievka so zeleninou a rezancami, mozno langose, bylinkovy caj..
adi11
09.02.12,13:38
..dnes sme dorazili kapustnicu..skoda, ze jej nebolo viacej..no a sb vcera vecer zase varil huspeninu..:)..dufam, ze jej nebude nic, ked na balkone zamrzla a teraz ju dal do studenej spalne..:D
salka
09.02.12,14:32
ja som sa tento týždeň naladila na "zdravú,ľahkú" stravu, obedovala som údený filet zo pstruha (z lidla), kopec šalátu pokvapaného citronom a oliv.olejom a k tomu celozrnná žemla do chrumkava zohriata na hriankovači ... mňam

Idem urobiť brokolicovo-porovu polievku na bielo
Aňuška
09.02.12,15:05
Ja dnes plánujem variť rajčinovú kapustu s mäsovými guľkami.
luja5
09.02.12,17:13
chutne to vyzerá :-)))
evaj63
09.02.12,17:15
Kapustné strapačky s údeným kolenom.
renkama
09.02.12,17:18
dnes bol špenát so zemiakmi a varenými vajíčkami
erzet
09.02.12,20:09
A, čo s tým teraz? No nekúp to, za 1 €.
calawen
09.02.12,21:47
dnes bol špenát so zemiakmi a varenými vajíčkami

u nás zajtra, ale z vajec volské oká - všetci tak máme radšej...
verkaz
10.02.12,08:14
Dnes cesnačka, vyprážaná hliva v pivovom cestíčku a americké zemiaky.
erzet
10.02.12,10:16
Šurdica, bryndzové halušky so slaninkou.
erzet
10.02.12,10:18
7. týždeň
Danielle369
10.02.12,10:54
Dnes huspenina....véélmi dobrá, varil muž:)
msa
10.02.12,11:07
ja tiež plánujem cesnačku na večer, a včera som si nestihla všimnúť či niekto niečo uvaril.
adi11
10.02.12,11:13
..aj moj navaril, idem ju okostovat, vyzera dobre
adi11
10.02.12,11:15
..okrem toho, ze je huspenina...vari sa aj gulasik..:)..bude aj na zajtra
evaj63
10.02.12,17:58
Vajíčkova polievka, tvarohové šišky bez kysnutia. Už som vyskúšala vel'a receptov, ale asi zostanem verná tomuto. Boli vynikajúce,l'ahké ako pierko a hlavne sú rýchlo hotové. Nikto nezistil, že ja v nich aj tvaroh.
Tweety
10.02.12,18:03
A čo tak dať sem recepísek na šišule?
Zdenka 0705
10.02.12,18:49
Dnes len cesnačka, ale zajtra budú kelové fašírky s pohánkou.
http://varecha.pravda.sk/recepty/kelove-fasirky-fotorecept-/24777-recept.html
Zdenka 0705
10.02.12,18:50
a toto bude dezertík, jednu cvikľu "suším" v chladničke už dosť dlho :) jabĺčka ale nastrúham aj so šupkou, cvikla surová - ošúpaná ;)
http://varecha.pravda.sk/recepty/salat-/24832-recept.html

(http://varecha.pravda.sk/recepty/salat-/24832-recept.html)
Marína
10.02.12,20:03
Dnes huspenina a domáci chlieb, kulajda s už chlebom kúpeným, z nášho neostalo.;)
wagner
10.02.12,20:37
A čo tak dať sem recepísek na šišule?

Asi nepochopila, že chceme recept na tie tvarohové šišky:D


Vajíčkova polievka, tvarohové šišky bez kysnutia. Už som vyskúšala vel'a receptov, ale asi zostanem verná tomuto. Boli vynikajúce,l'ahké ako pierko a hlavne sú rýchlo hotové. Nikto nezistil, že ja v nich aj tvaroh.

Receptík na tvarohové šišky nemôžeš prilepiť?:)
avalik
11.02.12,10:19
sosovicova na kyslo, halusky s kyslou kapustou
Tweety
11.02.12,10:48
Guláš z hov. a bravč. mäska s haluškami, roštenka so slov. ryžou, kompót. Pohár červeného vínka.
lavanda
11.02.12,11:02
Zemiaky nakyslo, varená údená krkovička. Ku káve a zajtra na raňajky makovec.
Mila123
11.02.12,11:06
my máte dnes šošovicovú kyslú polievku, vepřo, knedlo, zelo.......:D
verkaz
11.02.12,11:20
Brokolicová polievka (nie krémová), kuracie prsia ako na sviečkovicu len s jogurtom a cestovina.
Melnick
11.02.12,11:24
Dnes, plnená cvikla - cibuľka, kuracie prsia, zvyšok z vydlabanej cvikle, pochúťková smotana, strúhaný syr, olej, vegeta a pochutiny - zabalená v alobale a zapečená v rúre . K tomu zemiačky šmrncnuté masielkom a trocha pochúťkovej smotany vedľa .( nie každý má smotanu rád)
Chutila preveľmi - varil manžel.:D Najskôr som myslela, že sa vyhovorím na žalúdočné ťažkosti, ale po ochutnaní, som to doslova " zo..ala"
Zdenka 0705
11.02.12,12:12
.. mňam
Žabinka
11.02.12,12:23
Včerajšia večera -mrkvičkový šalát. Víkendový obed - hrachová polievka s krupicovými haluškami (rýchlo zjedená, nestihla som odfotiť :)), zapečené bravčové rezne s cibuľou, kyslou smotanou, hranolky.
msa
11.02.12,12:25
dnes som stihla paradajkovú polievku so syrom a písmenkami a piekla som zemiakové pľacky, do ktorých som dnes pre zmenu picla oškvarky, hrsť nakrájanej kyslej kapusty, pol hrnčeka uvarených krúpov a namiesto trochy múky som tam pomrvila starý chlieb. Boli výborné, dokonca som od krpcov dostala pochvalu, že : "tie palacinky si dnes dobre upiekla" :D
alabut
11.02.12,12:34
Ranajky - chlieb s maslom, na to nakrajane kiwi a pogebrene medom, samozrejme alabutov bylinkovy caj.

Obed - pivo, pivo, pivo, pivo a este jedno, suchy rozok.

Vecera - segedin, domaca knedla, domaca buchta, hmm ta vari, ale buchty na pare so slivkovym lekvarom, teple mlieko s konakom a medom. :-)
msa
11.02.12,12:47
Ranajky - chlieb s maslom, na to nakrajane kiwi a pogebrene medom, samozrejme alabutov bylinkovy caj.

Obed - pivo, pivo, pivo, pivo a este jedno, suchy rozok.

Vecera - segedin, domaca knedla, domaca buchta, hmm ta vari, ale buchty na pare so slivkovym lekvarom, teple mlieko s konakom a medom. :-)

tie parené buchty by som si dala hneď :)
janka67
11.02.12,12:56
polievka hrachuľka, kuracie prsia s broskyňou, syrom, šunkou, ryža :)
alabut
11.02.12,12:59
... mne staci to teple s konakom a medom. :)
luja5
11.02.12,13:08
Včerajšia večera -mrkvičkový šalát. Víkendový obed - hrachová polievka s krupicovými haluškami (rýchlo zjedená, nestihla som odfotiť :)), zapečené bravčové rezne s cibuľou, kyslou smotanou, hranolky.
Tie obrázky ma inšpirujú ešte viac, ako popisy, keď aj vidím, ako to chutne vyzerá ... ;):)
luja5
11.02.12,13:08
mňam, dobre to vyzerá :-)
Melnick
11.02.12,14:49
Vraj som zabudla na postrúhaný syr, tak prepáčte :)
evaj63
11.02.12,17:10
Plnená roláda z bravčového mäsa, dusené zemiaky s petržlenovou vňat'ou, cviklový šalát.
evaj63
11.02.12,17:28
Tvarohové šišky.

3 vajcia
4 PL kryštálového cukru
400 g hladkej múky
2 tvarohy/balené v papieri/ ja som dala 500g balenie vo vedierku z Lidla
1 lyžička sody bicarbony
1/2 balíčka PDP
rum
štipka soli
vajcia s cukrom vyšl'ahat' do peny, pridat' ostatné a zamiesit'. ja som ešte pridala asi za hrst' múky, zdalo sa mi to moc riedke. Nechat' postát' 20-30 minút. Rozgúlat' a vykrajovat' šišky. A už len vypražit'.
Tento recept som robila prvý krát a nel'utujem, sú výborné.
alabut
12.02.12,07:40
Ranajky - chlpate zelene vajcia s medom, zeleny caj.

Desiata - spikove kosti, chlieb, sol, pivo.

Obed - hovadzia polievka s pecenovymi haluskami, vypchavane kurako, svieckova omacka, knedla.

Caj o piatej - cierny caj s bergamonom, kysnuty makovnik.

Vecera - co si kto uchyti.
verkaz
12.02.12,09:16
Máš to nejaké pestré
verkaz
12.02.12,09:18
Dnes je u nás taký tradičný slovenský obed. Hovädzia polievka s domácimi rezancami. Bravčové klasické rezne a niekomu aj v cestíčku. Zemiaková kaša a uhorkový šalát. Ako sladkosť bábovka.
alaya1
12.02.12,09:31
Kuraci vyvar s cstovinou.

Segedinsky gulas, domaca varena knedla.

Popoludni- babovka, dakujem Vierka za inspiraciu:)
truch
12.02.12,09:47
Dnes budú kuracie prsia plnené sušenými paradajkami a prošutom, syrová omáčka, zapečené zemiaky.
Mila123
12.02.12,09:50
my máme dnes zeleninovú polievku s krupicovými haluškami a zemiakové placky plnené mäsom (hyd. prsia dusené so šampiň.)
msa
12.02.12,10:00
rezancová polievka, baraní guláš a ako dezert idem niečo vyloviť z mrazáku.
alabut
12.02.12,10:03
Cely zivot mam pestry. :-)
lavanda
12.02.12,11:04
Paradajková polievka, kurací perkelt na šampiňónoch a mrkve, nokerle.
DanielaSL
12.02.12,11:13
Ani neviete ako by som si dala doma uvarený obed... taký perkelt a nokrle..mňam.... Miesto toho ideme zrejme na náš salaš..ale už som ho nejako objedená... No ale čo už...keď voda nejde a nejde.... Kto by sa trápil s varením a varil z kupovanej pitnej vody.....?
Tweety
12.02.12,11:17
Ani neviete ako by som si dala doma uvarený obed... taký perkelt a nokrle..mňam.... Miesto toho ideme zrejme na náš salaš..ale už som ho nejako objedená... No ale čo už...keď voda nejde a nejde.... Kto by sa trápil s varením a varil z kupovanej pitnej vody.....?
Danielka, veď minule v televízii vraveli, že voda, vodička v SĹ je už spustená, klamali?
babka - ježibabka
12.02.12,11:19
Dnes sa veľmi s obedom nehrám. Sme iba s dedkom, tak za liter polievky z kostí a máme od včera hrachovú kašu. Včera bola s opraženou cibuľou a uhorkami, dnes s opraženým údeným mäsom a kyslou kapustou. Na popoludnie nájdem nejakú buchtu v mrazničke. Od istého času pečiem menej (mne neberie a dedko má cukrovku), aj to nám zostane a tak to hádžem do mrazničky. ( A potom to dám zväčša sliepkam :D:D:)
pepsikova
12.02.12,11:19
...fajnové zemiačky na vňaťke, posypané syrom a kúštik údeného kolena...

..a prajem dobrú chuť k obedu all...
Marína
12.02.12,14:56
Dnes polievka minestrone (http://www.porada.sk/t113919-p254-co-dnes-na-obed.html#post1737502)(oliv. olej, slanina, cibuľa, zelenina, ryža, parad. pretlak, parmezán); bravčový orech(cibuľa, cesnak, kyslá uhorka, horčica, pre chuť koža z dom. slaniny, soľ, č.korenie, rasca), príloha ryža a cvikla; tvarohový koláč (http://www.mimibazar.cz/recept.php?id=65099); chlieb(naschvál som urobila taký šišatý aby bolo dosť chrumkavej kôrky;))
wagner
12.02.12,15:08
Danielka, veď minule v televízii vraveli, že voda, vodička v SĹ je už spustená, klamali?

mimotemy Danielka na šuťáku už písala, že síce mesto vodu má, ale ich obec veru nie:(:mee: aj v TV to dávali. Ukazovali ako chlapi kúria pri prameni, aby sa voda rozmrazila.:confused: A vody nikde. To teda nezávidím nikomu
adi11
12.02.12,15:21
Klasicka masova polievka, pecena krkovicka, zemiakova knedla, dusena kapusta a pre vnuka prirodne kuracie prsia, opekane zemiacky, cviklovy salat a jeho oblubene puncaky z obchodu a pre nas som spravila tiramisu.
Tweety
12.02.12,15:24
Nedá mi, aby som sa nepochválila.:--- Prvykrát som robila fánky, (kedže sú už tie fašiangy) a musím sa neskromne priznať, že sú famózne.
Tweety
12.02.12,15:26
To je fakt na milú jarmilu.
Mila123
12.02.12,15:26
a čo tak recept?
Tweety
12.02.12,15:29
Recepísek mám z Báječnej ženy.
Marína
12.02.12,15:31
Báječná ženo:), sem s ním.;)
Tweety
12.02.12,15:45
Čítajte a vyprážajte, ak inak nedáte, čo už s vami.
Chrumkavé fánky

25 dag polohr. múky
3 dag masla, soľ
2 dag práškový cukor
1 žltok
2 lyžičky prášku do pečiva
1dl kyslej smotany
olej na vyprážanie
2 lyžice prášk. cukru, 1 vanilkový, alebo škoricový( priznám sa bez mučenia, dala som vanilk. viac)

Múku preosejeme, zmiešame s prdopečom, soľou a práškovým cukrom. Pridáme maslo, žltok, kyslú smotanu. Vypracujeme cesto, a necháme ho 15 minút ladom skladom. POtom ho vyváľkame na hrúbku asi 3mmm. Cesto radielkom pokrájame na štvorce, v strede ich prerežeme a jeden roh pretiahneme :--- cez otvor. Vyprážame na horúcom olej z obidvoch strán. Dala som na tanier kuch. papierovú utierku aby vsala prebytočný tuk, a ihneď s nimi šup ocukrovať. Prajem vám dobrú chuťku.
Marína
12.02.12,15:48
Čo s tým rožkom urobíme?:-)))) Prevlečieme?;-)
Tweety
12.02.12,15:53
Pretiahneme(prevlečieme) cez dierku
adi11
12.02.12,15:56
recept sa mi pozdava lepsi ako z varechy, diky a opisujem
Tweety
12.02.12,15:58
Kupujem si tento časopísek hlavne kvôli receptíkom.
DanielaSL
12.02.12,16:06
Ja som robila tiež prvý raz vlani z Varechy...boli výborné. Keď pustia vodu, tak skúsim tento recept, len ja som ich len narezala neprevliekala.
DanielaSL
12.02.12,16:08
http://www.obecplavnica.sk/clanky-detail/oznam/ pozri tu...náš domčúr je práve v Plavnici
avalik
12.02.12,16:10
aj ja som dnes robila sisky/fanky ... do cesta som dala aj rum ;)
adi11
12.02.12,16:10
tam sli az 4 zltka, preto boli tazsie na zaludok a neprevliekala som ani ja
Tweety
12.02.12,16:11
aj ja som dnes robila sisky/fanky ... do cesta som dala aj rum ;)

Áno, do šišulí ide, ale do fániek asi nie,či?
avalik
12.02.12,16:15
ja ti nevim karle ... :) ... prave preto som urobila aj siskove tvary a aj tie prevliekane :)))
pivko
12.02.12,16:16
Ja som si dal dnes vo Forro - penzió pri pumpe super tatarák ako stále, manželka Hortobagy palačinku.
Tweety
12.02.12,16:17
Ale veď fánky sú z úplne iného cesta, či?
DanielaSL
12.02.12,16:22
Tak tým tatarákom by ani môj muž nepohrdol....a k tomu dobré "pivko"....
avalik
12.02.12,16:26
u nas to je vzdy jedno cesto - kysnute ... len vo fasiangovom obdobi ich volame fanky a pocas roka sisky :)
adi11
12.02.12,16:44
v tom recepise od Varechy ide rumik
hnedoočka
12.02.12,17:03
Dnes polievka minestrone(oliv. olej, slanina, cibuľa, zelenina, ryža, parad. pretlak, parmezán); bravčový orech(cibuľa, cesnak, kyslá uhorka, horčica, pre chuť koža z dom. slaniny, soľ, č.korenie, rasca), príloha ryža a cvikla; tvarohový koláč; chlieb(naschvál som urobila taký šišatý aby bolo dosť chrumkavej kôrky;))

Evka, no že si rovno nedala link na ten tvarohovník...či už taký máme....:confused: a ako si robila ten parádny povrch? :eek: Minestrone som už robila, dľa tvojho receptu, dobrá polievočka :)
DanielaSL
12.02.12,17:33
Pre inšpiráciu na zajtra ......
Tweety
12.02.12,17:38
Vďaka za lahodnú inšpiráciu. Fakt to vyzerá super.
lavanda
12.02.12,17:49
Ak zajtra zoženiem také "obrie" zemiaky, hneď to vyskúšam - už teraz sa mi zbiehajú slinky!!!
Marína
12.02.12,18:01
Evka, no že si rovno nedala link na ten tvarohovník...či už taký máme....:confused: a ako si robila ten parádny povrch? :eek: Minestrone som už robila, dľa tvojho receptu, dobrá polievočka :)
Vidíš Valika, minule si ma asi prechválila.;) Zabudla som dať link. Nájdeš TU (http://www.mimibazar.cz/recept.php?id=65099), "prilepím" aj v mojom predch. príspevku.
Smotanu som kvôli 4 PL nechcela otvárať a tak som dala 4 smotanky do kávy, tiež mi došiel prášk. cukor a tak do tvarohu išiel jemný(pieskový) kryštálový, tvaroh tento (http://dodavatelia.123dopyt.sk/157076-milk-agro-spol-s-r-o/ponuka/280897-tvaroh-haluskovy). Keďže zvykne byť cca 200 g a ja som mala dva, tak som o trošku znížila množstvo cukru aj mlieka. Puding som dala celý. Jednoduchý a veľmi dobrý koláčik, taký babičkovský.:)
DanielaSL
12.02.12,18:09
Evi a kde nájdem tú tvoju minestrone? Pred 30 rokmi som ju varila podľa kamošky..potom dlho nie..a zabudla som.
buchač
12.02.12,18:11
Vidíš Valika, minule si ma asi prechválila.;) Zabudla som prilepiť. Nájdeš TU (http://www.mimibazar.cz/recept.php?id=65099), "prilepím" aj v mojom predch. príspevku.
Smotanu som kvôli 4 PL nechcela otvárať a tak som dala 4 smotanky do kávy, tiež mi došiel prášk. cukor a tak do tvarohu išiel jemný(pieskový) kryštálový. Jednoduchý a veľmi dobrý koláčik, taký babičkovský.:)
...veď vravím ....

Pôjdem ja najbližšie okolo ....smolu máš , ak ku káve nebude ............TY babička ....:---:D
Zita5
12.02.12,18:11
Ja som si dal dnes vo Forro - penzió pri pumpe super tatarák ako stále, manželka Hortobagy palačinku.

Ja som mala odvahu tatarák jesť, keď som mala 17:), vyzerá veľmi lákavo, ale ja ho nejako odmietam, bojím sa jesť surovú hovädzinku.
Ale dala by som si .:D fajnový je na tej fotečke .
DanielaSL
12.02.12,18:13
Čo Juro...smotanka do kávy, či ten tvarohový koláčik?
evaj63
12.02.12,18:14
Kuracia polievka s rezancami, vyprážané kuracie kúsky ala KFC, zemiakové pyré, kapustový šalát s mrkvou, hroznom a pomarančami.
hnedoočka
12.02.12,18:15
Vidíš Valika, minule si ma asi prechválila.;) Zabudla som prilepiť. Nájdeš TU (http://www.mimibazar.cz/recept.php?id=65099), "prilepím" aj v mojom predch. príspevku.
Smotanu som kvôli 4 PL nechcela otvárať a tak som dala 4 smotanky do kávy, tiež mi došiel prášk. cukor a tak do tvarohu išiel jemný(pieskový) kryštálový. Jednoduchý a veľmi dobrý koláčik, taký babičkovský.:)

reparát rýchlo, takže ospravedlnená.....:D:D

dala som si medzi záložky, lebo vyzerá jednoduchý a chutný...tie hviezdičky ma pobavili, myslela som , že sa to robí nejakou potlačou :)
buchač
12.02.12,18:16
eeeee....kávu ja najradšej bez tých oných ...silnú , sladkú a horúcu ...koláčik , ten je dôležitý...
Marína
12.02.12,18:28
Ďakujem.:)
Sama som prekvapená, ako pozerám, tak pozerám na tú moju foto, kde je celý koláč, úplne to vyzerá, akoby tie hviezdičky boli vtlačené do cesta a nie na ňom.
Marína
12.02.12,18:29
Dani, niekde tu bude v téme, vydrž chvíľku, pohľadám.
Marína
12.02.12,18:31
Ja som mala odvahu tatarák jesť, keď som mala 17:), vyzerá veľmi lákavo, ale ja ho nejako odmietam, bojím sa jesť surovú hovädzinku.
Ale dala by som si .:D fajnový je na tej fotečke .
Zitka, ja práve naopak, jedla by som hoci aj každý deň.:) Tak dobre, každý druhý, aby som sa ho neprejedla.;)
Marína
12.02.12,18:51
to DanielaSĽ

Dani, nájdeš tu http://www.porada.sk/t113919-p254-co-dnes-na-obed.html#post1737066, aj tu http://www.porada.sk/t113919-p254-co-dnes-na-obed.html#post1737502
Dnes som použila zmes mrazenej zeleniny z Lidla Green Grocers mixed vegetables(karotka, hrášok, kukurica, šampiňóny, cibuľa perlovka).
Marína
12.02.12,18:55
...veď vravím ....

Pôjdem ja najbližšie okolo ....smolu máš , ak ku káve nebude ............TY babička ....:---:D
Juri, my dvaja, zdá sa, si v našom vároši rande dáme, lebo či veriš, či nie, ja som ešte nebola, veď vieš kde.;) Niekedy po marci, čo povieš? Dovtedy sa aj so sacharínom možno naučím piecť.:D:---
Marína
12.02.12,18:57
Juri, neboj, raz sa dočkáš.:-)))
buchač
12.02.12,18:57
Juri, my dvaja, zdá sa, si v našom vároši rande dáme, lebo či veriš, či nie, ja som ešte nebola, veď vieš kde.;)
...som bol teraz ....zdrhol som , zima jak v ruskom filme ...
Niekedy po marci, čo povieš? Dovtedy sa aj so sacharínom možno naučím piecť.:D:---
...skús sacharín dať ...šmarím o stenu ...:---
mamminta
12.02.12,19:01
my sme dnes mali bravčové závitky s nivou na červenom víne a "vlnkové" zemiaky
kargo
12.02.12,19:22
Kapustová polievka s mäsovými guľkami, mletý rezeň so syrom k tomu gazdovský šalát. Ako dezert perníkový koláč. Na večeru jablkovo-tvarohová žemľovka a k telke taštičky z lístkového cesta plnené špenátom a syrom.
Marína
12.02.12,19:37
...skús sacharín dať ...šmarím o stenu ...:---
No veď ja sa to s ním naučím tak, aby si to nezbadal, chápeš?:D Až to bude umenie.;)
buchač
12.02.12,19:39
No veď ja sa to s ním naučím tak, aby si to nezbadal, chápeš?:D Až to bude umenie.;)
...nechám sa prekvapiť .....:rolleyes:
marleau
12.02.12,19:43
Kapustová polievka s mäsovými guľkami, mletý rezeň so syrom k tomu gazdovský šalát. Ako dezert perníkový koláč. Na večeru jablkovo-tvarohová žemľovka a k telke taštičky z lístkového cesta plnené špenátom a syrom.
Čo je gazdovský šalát?
salka
13.02.12,05:47
u nás bol včera zubáč na masle s opekanými zemiakmi, grilovanou a čerstvou zeleninou
Dezert: štrúdle makové a orechové s višňami
GabiZ
13.02.12,08:52
Niečo pre inšpiráciu, neviem, či to tu už náhodou niekde nie je prilepené, ale mne sa to zdá dobrý nápad na výbornú večeru a ak zostane aj obed na ďalší deň, keďže niektorí musíme variť každý deň.:) Vyzerá to naozaj lákavo.
mamminta
13.02.12,09:57
mňam..vyzerá to naozaj dobre :)
GabiZ
13.02.12,10:23
....asi dnes alebo zajtra vyskúšam, potom dám vedieť, či sa oplatí do toho investovať toľko materiálu:D
lujza.j
13.02.12,11:55
špagety s rajčinovou omáčkou+ trošku "parmadžániho":)
babka - ježibabka
13.02.12,18:02
....asi dnes alebo zajtra vyskúšam, potom dám vedieť, či sa oplatí do toho investovať toľko materiálu:D
Robené, vyskúšané, prudko jedlé. :D:D:D

http://www.porada.sk/t113919-p372-co-dnes-na-obed.html#post1400361
kargo
13.02.12,19:37
Čo je gazdovský šalát?

Zemiakový šalát bez majonézy, hrášku a mrkvy. Pridáš horčicu, nastrúhanú kyslú uhorku (môžeš pridať nadrobno nakrájanú cibuľku - manželka nedáva ) zaleješ 1-2 lyžicami oleja a nálevom z uhoriek. Ochutíš soľou a korením.
GabiZ
14.02.12,07:38
Robené, vyskúšané, prudko jedlé. :D:D:D

http://www.porada.sk/t113919-p372-co-dnes-na-obed.html#post1400361

Jééj, super. Takže dnes bude Valentínska večera a nemusím sa báť, že neobstojí! Ďakujem za potvrdenie, zajtra pošlem správu, ako to dopadlo. :D
alabut
14.02.12,08:11
Tusim by som mal aj nieco uvarit a upiect. Kelova polievka a langose so segedinom. Ja pivo, alabutka kavu. Ja feferonky, alabutka nieco sladke. Cierna huba s kiwi?
alaya1
14.02.12,10:44
dnes- mliecna cesnacka so zemiakmi a karotkou- tu skruham na jablkovom struhadle.
Ryzovy nakyp
Popoludni pecene lekvarove buchty.
salka
14.02.12,11:11
dojedáme huspeninu a synovi budú langoše
calawen
14.02.12,12:13
je valentín, tak nech je sladko - palacinky s nutelou
kargo
14.02.12,19:50
Boršč a kuracie prsia na smotane s cestovinou.
evaj63
14.02.12,20:12
Zeleninová polievka s haluškami bude aj na zajtra, zapekané cestoviny s brokolicou.
calawen
15.02.12,07:09
koložvárska kapusta
GabiZ
15.02.12,07:17
Tak sľúbila som, ozývam sa. Valentínska večera bola naozaj vynikajúca a preto odporúčam pri každej príležitosti urobiť túto dobrotu. :)
msa
15.02.12,07:28
u nás včera vymetená chladniča, tak len na rýchlo som podvečer uvarila cesnačku, ktorú stihli celú zožrať a nestihla ani vychladnúť, a na dnes sa močila fazuľa a v chladničke odpočívalo koleno údené. my valentína neoslavujeme.
erzet
15.02.12,07:42
Pondelok: rascová polievka, diabolská pochúťka, opekaný chlieb vo vajci
Utorok: karfiolová polievka, kuracie pečienky na cibuľke, dusená ryža, uhorka
alaya1
15.02.12,08:23
Dnes mame vyvar s cestovinou, potom kuraci paprikas s haluskami, kysla uhorka.

Popoludni kysnute pecene lekvarove buchty, peciem dnes aj chlieb.
salka
15.02.12,08:27
šošovicová polievka z červenej šošovice na sladko-so zeleninou (stihla som uvariť ráno pred odchodom do práce) a včera som si zamiesila cesto na fánky, ktoré sa pečú v trúbe - nový recept - doteraz som vždy len vysmážala ... tie zas upečiem po príchode z práce
Žabinka
15.02.12,11:38
Dnes bude po dlhšej dobe niečo trošku nezdravé. Pečená jaternica, klobáska, varené zemiaky, uhorka, polievka paradajková so syrom.
Tweety
15.02.12,11:40
U nás dnes výsostne zdravé, rascová polievka s haluškami, zemiakový prívarok.
Zitulda
15.02.12,11:42
Salka, nepriložíš recept na fánky pečené v rúre?....ďakujem:)
avalik
15.02.12,11:54
ja tiez zdrave - cicerova polievka a "rizoto" z pohanky so zeleninou
verkaz
15.02.12,12:30
Bryndzová polievka a rizoto s kyslou uhorkou.
kozlíček
15.02.12,12:32
Dnes bude po dlhšej dobe niečo trošku nezdravé. Pečená jaternica, klobáska, varené zemiaky, uhorka, polievka paradajková so syrom.
Niekde zarevalo prasiatko?Ja tiež rád pustím niečo také do žalúdka.
Erislava
15.02.12,12:42
My dnes máme guľáš z diviny, starký je poľovník.
Žabinka
15.02.12,14:26
Niekde zarevalo prasiatko?Ja tiež rád pustím niečo také do žalúdka.
No niekde určite, ale u nás v paneláku? :D Niéé, to je z mäsiarne... :D
alabut
15.02.12,16:22
Dam si od masa pokoj, idem zvykat na krestansku krizu:
Ranajky - nic s cajom.
Obed - suchy rozok s pivom.
Vecera - porova polievka, leco. :-)
babicka1
15.02.12,21:00
Ja som dnes robila roládu z mletého mäska naplnila som ju so syrom, šunkou a vajíčkom k tomu pyré chlapci si chválil večer sme ju jedli studenú s chlebíkom krásne to rozvoniavalo
kukučka
15.02.12,22:32
Dnes bude po dlhšej dobe niečo trošku nezdravé. Pečená jaternica, klobáska, varené zemiaky, uhorka, polievka paradajková so syrom.

Prepánajána a čo je na tom nezdravé?
GabiZ
16.02.12,07:35
šošovicová polievka z červenej šošovice na sladko-so zeleninou (stihla som uvariť ráno pred odchodom do práce) a včera som si zamiesila cesto na fánky, ktoré sa pečú v trúbe - nový recept - doteraz som vždy len vysmážala ... tie zas upečiem po príchode z práce

Neviem, či sú to tieto fánky, ale recept na také nevysmážané som dostala takýto. Ešte som ale neskúšala, vyzerajú však lákavo. Dokonca aj šišky bez smaženia sa dajú urobiť, možno vyskúšame cez víkend. :)
salka
16.02.12,08:55
Neviem, či sú to tieto fánky, ale recept na také nevysmážané som dostala takýto. Ešte som ale neskúšala, vyzerajú však lákavo. Dokonca aj šišky bez smaženia sa dajú urobiť, možno vyskúšame cez víkend. :)

áno, presne tieto som robila...dobré boli, len by som ich možno piekla na 210 st....ale to záleží od trúby, treba vyskúšať.
A ja by som do cesta šprtla aj trochu rumu
Šišky si vytlačím a vyskúšam cez víkend, ďakujem
salka
16.02.12,08:56
dnes skúsim prvý krát v živote hovädzie steaky...len neviem sa rozhodnúť či ich mám dať urobiť do trúby alebo na panvici :rolleyes:
salka
16.02.12,08:58
klobáska je veru nezdravá..a jaternice tiež nič moc....ale raz za čas nezabije :-)
GabiZ
16.02.12,09:08
dnes skúsim prvý krát v živote hovädzie steaky...len neviem sa rozhodnúť či ich mám dať urobiť do trúby alebo na panvici :rolleyes:

Asi pred mesiacom som ich tiež skúšala prvý krát, no a trošku sme sa s mojou polovičkou nezhodli, lebo oni sa nesmú robiť dlho. Najskôr sa mali opiecť prudko na panvici, také 3-4 min. a potom do rozohriatej rúry na takých 10 min. Lenže on ich robil na tej panvici dosť dlho a keď sa potom dali do rúry zapiecť, tak boli tvrdé, ledva sme ich ukúsali. Takže asi treba dodržať ten postup. A ten bol nasledovný:
Mäso musí byť dosť hrubé aby sa ti neprepieklo, na prozpálenej panvici na oleji zprudka opeč mäso zo všetkých strán aby sa ti pri pečení z neho nestrácala šťava. Rozohrej si rúru na 180°C a daj ho do rúry na cca 10 - 15 min. Ako dlho ho tam necháš tak bude urobený.:) Tak veľa šťastia.