Žabinka
16.02.12,10:12
Dnes dojedáme paradajkovú polievku, druhé jedlo skromné - kolienka s vajcom, a na prilepšenie hrnčeková bábovečka.
GabiZ
16.02.12,09:26
Inak u nás dnes brokolicová krémová polievka, zapečené cestoviny so smotanou a syrom. :)
babicka1
16.02.12,09:40
dnes mám napláne bryndzové halušky
jess
16.02.12,09:47
Už tretí deň zeleninový tanier s grilovanými kuracími prsiami, krutónmi a syrom podľa ponuky chladničky (čo ostalo po nájazde 13-ročného syna :D ) mňááám
pepsikova
16.02.12,09:54
...kupované špagáty s kupovanou omáčkou z konzervy...(hadi povedali- bársčo...no a ja som urobila čo bolo najľahšie...a posypem im to syrom, aby mali výdatnejšie...tak...
Tweety
16.02.12,10:00
Tak..., ako tak im treba?:---
erzet
16.02.12,10:20
Kuracia polievka z rezancami (len nikdy tam nie je kuracie mäso čo by sa pod necht vošlo), bravčový rezeň v cestíčku, zemiaková kaša, šalát.
220870
16.02.12,10:39
Naše sýkorky budú obedovať mix všetko čo som povymetal po kútoch na spôsob Švédskeho stola) ovocné mysli s hrozienkami+drvenú kukuricu+orechy+mak+podrvený rohlík+ trochu nesladených burizónov+ zemiakové lupienky +jablčko +slanina+ kúsok nádievky zostalo od nedele .:)
wagner
16.02.12,11:55
Kuracia polievka z rezancami (len nikdy tam nie je kuracie mäso čo by sa pod necht vošlo), bravčový rezeň v cestíčku, zemiaková kaša, šalát.
niekde som čítala, že tie slepačie polievky v prášku čo predávajú v obchode sa robia tak, že jedna sliepka sa použije asi na 5 000 litrov vývaru a do neho sa pokrája to mäso. Tak asi aj u Vás bola polievka slepačia varená zo sáčku a predstav si, že možno 1,5 kg sliepka sa pokrája do 5 000 litrov polievky a to sa spracuje na polievkovú zmes do sáčkov.:eek:
wagner
16.02.12,11:57
Dnes zeleninová polievka - navarená ešte v utorok a z mrazničky domáce húrky.;)
calawen
16.02.12,13:05
dnes sme mali ryžový nákyp
adi11
16.02.12,13:25
Vcera som si vecer navarila polamane spagety, zomlela mak a mam aj na dnes..makove spagety su mnam :)..chlapi budu mat, co najdu v chladnicke..tlacenka, slanina, klobaska..a sackovu franc. polievku
adi11
16.02.12,13:32
to zemiak v cesticku pije dost vela oleja, potom tazke na zaludok, radsej len s pivom, ked uz
evaj63
16.02.12,17:39
Panstvu ryža s duseným mäsom so zeleninou, ja som si dala jaterníčku s kyslou kapustou.
katka 23
16.02.12,19:54
navarené na zajtra -polievka zemiaková kyslá, lievance s tvarohom a džemom
Marína
16.02.12,20:30
Dnes som prvýkrát piekla vargabéles. Je to tradičný recept zo Sedmohradska(Transylvánie) a patrí medzi ich najslávnejšie. Nie je to klasický zákusok, podáva sa teplý, až horúci s ovocnými omáčkami, v zime napr. s vanilkovou. Je však veľmi chutný aj studený. Podávanie by som skôr porovnala napr. s palacinkami, šiškami a pod. Ja som k nemu robila čučoriedkovú omáčku.
Na prvý pohľad vyzerá klasicky, v tvarohovej plnke sú však rezance(niťovky). Veľmi zaujímavé.;) Určite som ho nepiekla naposledy.:)
Ak bude záujem, napíšem aj recept, v slovenčine ani češtine som nenašla.
buchač
16.02.12,20:40
Dnes som prvýkrát piekla vargabéles. Je to tradičný recept zo Sedmohradska(Transylvánie) a patrí medzi ich najslávnejšie. Nie je to klasický zákusok, podáva sa teplý, až horúci s ovocnými omáčkami, v zime napr. s vanilkovou. Je však veľmi chutný aj studený. Podávanie by som skôr porovnala napr. s palacinkami, šiškami a pod. Ja som k nemu robila čučoriedkovú omáčku.
Na prvý pohľad vyzerá klasicky, v tvarohovej plnke sú však rezance(niťovky). Veľmi zaujímavé.;) Určite som ho nepiekla naposledy.:)
Ak bude záujem, napíšem aj recept, v slovenčine ani češtine som nenašla.
...ja hej ....;)

http://www.familiateszta.hu/sk/2010/11/horuca-rezancova-strudla-„vargabeles”-so-slivkovou-omackou/
Rozalka
16.02.12,20:58
Ja som našla v jednej starej kuchárskej knihe (vydaná v r. 1965 v Rumunsku) tento recept na Vargabéles (čítaj vargabéleš, varga = obuvník, bél = črevo)

Vargabéles recept
· 30 dkg 8-vaječných polievkových cestovín (cvernovej hrúbky)
· 50 dkg polotučný tvaroh z kravského mlieka
· 5 vajec + 1 žĺtok
· 5 dkg hrozienok
· 1 balík vychladených štúdľových plátkov
· Strúhaná kôra 1 citróna
· 1 balíček vanilkového cukru
· 15 dkg práškového cukru
· 2 dcl smotany
· 5 dkg masla
· 1 dl oleja


Cestoviny vyvaríme v mierne slanej vode, kam sme pridali 1 PL oleja, varíme max 2 minúty, scedíme, pomiešame s maslom. Dáme pozor, aby cestoviny neboli veľmi mäkké
Tvaroh roztlačíme vidličkou
Oddelíme žĺtka od bielkov
Žĺtka vymiešame s cukrom, primiešame strúhanú citrónovú kôru a vanilkový cukor, hrozienka a zmiešame s tvarohom a smotanou
Bielka vyšľaháme na tuhú penu a jemne zamiešame do tvarohu.
Uvarené a vychladené cestoviny pomaly zamiešame do tvarohovej masy
Formu vymastíme olejom, obložíme štrúdľovými plátkami, potrieme olejom, priložíme ďalšie plátky, potrieme olejom a ešte jednu vrstvu plátkov.
Natrieme tvarohovú plnku a prekryjeme zvyškami štrúdle tak, že každú vrstvu opäť ponatierame olejom.
Vrchný plát potrieme zvyškom oleja s rozšľahaným 1 žltkom
V predhriatej rúre na 200 °C cca 40 minút upečieme do zlatova, môžeme použiť papier na pečenie na zakrytie, aby sa vrch veľmi nespálil.
Marína
16.02.12,21:22
Rózka, presne taký istý som aj ja robila až na pár maličkostí. Použila som lístkové cesto 500 g a rozdelila na polovicu, žĺtok s olejom som vynechala. Hrozienka som najprv nechala napučať vo vode. V mojom recepte je kyslá smotana. Aj v iných sa taká spomína. Takú som aj ja použila.

...ja hej ....;)

http://www.familiateszta.hu/sk/2010/11/horuca-rezancova-strudla-„vargabeles”-so-slivkovou-omackou/
Juri, ďakujem, ten som našla aj ja, lenže ja som chcela nájsť presne taký ako som ja robila. Cestoviny doporučujem do tvarohovej hmoty zamiešať vidličkou, ide to lepšie ako vareškou. Pekáč 30 x 40 cm.
Keďže recept už tu je, pridám omáčku.
Z čučoriedkového kompótu(3,5 dcl) som zliala šťavu, priliala červené víno, podľa chuti dosladila, pridala 4 klinčeky a varila. Neskôr pridala solamyl rozmiešaný s vodou a dovarila. Do studenej som pridala čučoriedky. Na obrázku, ktorý vidíte vyššie som dala kôpku čučoriedok a omáčku zvlášť, neskôr som to zmiešala.
Rozalka
16.02.12,21:27
Evka, aj množstvá si mala také?
Veru, to lístkové cesto sa mi pozdáva .... asi vyskúšam.
mimotemy
Inak ďakujem za príspevok, aspoň som si spomenula na tú kuchárku, teraz v nej listujem a sú tam skvelé papanky, také typické od babky.
Marína
16.02.12,21:35
Rózka, presne také isté množstvá. Mne sa to lístkové tiež viac pozdáva. A za studena je tiež výborný. Tým, že sú tam tie rezance, je viac koláčový ako zákuskový. Ak by som o tom nevedela, v živote by ma nenapadlo, že v tom tvarohu sú rezance.;)

Ešte doplním. Mne sa na to lístkové cesto ten žĺtok s olejom nehodil, chcela som, aby bol vrch chrumkavý, preto som nepotierala. Cestoviny som mala 25 dkg balíček.
salka
17.02.12,08:38
Neviem, či sú to tieto fánky, ale recept na také nevysmážané som dostala takýto. Ešte som ale neskúšala, vyzerajú však lákavo. Dokonca aj šišky bez smaženia sa dajú urobiť, možno vyskúšame cez víkend. :)

Gabi,šišky vyskúšané...zožali úspech...len niektoré som slabo zatlačila a džemík vytekal...škoda...ale nechcela som to viac zatláčať, lebo to smiešne vyzeralo, také malé ufá z toho vznikali...ale pečením sa to nejak spravilo
salka
17.02.12,08:45
Asi pred mesiacom som ich tiež skúšala prvý krát, no a trošku sme sa s mojou polovičkou nezhodli, lebo oni sa nesmú robiť dlho. Najskôr sa mali opiecť prudko na panvici, také 3-4 min. a potom do rozohriatej rúry na takých 10 min. Lenže on ich robil na tej panvici dosť dlho a keď sa potom dali do rúry zapiecť, tak boli tvrdé, ledva sme ich ukúsali. Takže asi treba dodržať ten postup. A ten bol nasledovný:
Mäso musí byť dosť hrubé aby sa ti neprepieklo, na prozpálenej panvici na oleji zprudka opeč mäso zo všetkých strán aby sa ti pri pečení z neho nestrácala šťava. Rozohrej si rúru na 180°C a daj ho do rúry na cca 10 - 15 min. Ako dlho ho tam necháš tak bude urobený.:) Tak veľa šťastia.

hlásim že steaky sa podarili unikátne...mňam...čo-to o ich príprave som si naštudovala na nete....mäsko som mala 7 dní odležané v nulovej zone v chladničke,potom 2 hodiny stálo potreté olejom a okorenené....opekala som prudko - ale zas až tak prudko nie, lebo malo tendenciu zhorieť - 4-5 minut z každej strany...a podľa odborníkov toľko, koľko sa smaží má odležať kým sa zje...t.j.8-10...aj tak som urobila...na prilepšenie som na ne dala volské oko a ja som jedla len s čerstvou zeleninou a manžel aj s chlebíkom...výborné boli (aj psíkovi chutili...pomáhal mi, ale to on rád)
salka
17.02.12,08:46
dnes bude hovädzie na hrášku s tarhoňou
alaya1
17.02.12,08:49
gulas a fanky s dzemom.
Žabinka
17.02.12,09:25
Plný hrniec kapustnice, záhradnícka "čína" posypaná nastrúhaným syrom, varené zemiaky.
Dáša_
17.02.12,09:28
Tvarohové halušky s kakaom - dnes sa mi nechce ani vymýšľať
jozka56
17.02.12,09:34
Brokolicová polievka, bryndzové halušky,... a huspenina slabučko vrie, špaldový chlebík kysne:)
alaya1
17.02.12,10:14
s praskovym cukrom som posula, s kakaom nie-)
alaya1
17.02.12,10:14
Moj zemiakovy chlieb potrebuje uz len pripiect korocku v rure-)
erzet
17.02.12,10:43
Kapustová polievka s klobáskou, s klobáskou a kapustou, vyprážané rybie file, zemiakový šalát.
terezamaria
17.02.12,11:00
Špenát, pichané zemiaky / uvarené, scedené, potlačené a zmiešané s upraženou cibuľkou/, volské oká.
verkaz
17.02.12,11:17
Kyslá zemiaková polievka a haruľa pečená v rúre s bryndzou.
VERONIKA6
17.02.12,11:54
A recept na tú haruľu s bryndzou môžeš poskytnúť?
renkama
17.02.12,11:56
hrachová kaša s klobáskou
erzet
17.02.12,12:53
8. týždeň
rdb
17.02.12,14:50
Koprova omacka. :)
evaj63
17.02.12,16:18
dnes som robila plnených zemiakových ježkov. Rozmaznaný syn ofrflal, mne chutili.
ewita888
17.02.12,16:47
no veru vyzerá to aj vonku na Vianoce..:-)
calawen
17.02.12,17:10
Špenát, pichané zemiaky / uvarené, scedené, potlačené a zmiešané s upraženou cibuľkou/, volské oká.

žeby telepatia? u nás zemiaky varené
kamoska1
17.02.12,20:05
V nedeľu chcem variť:dusenú kapustu s karamelom,pečený bôčik prešpikovaný s cesnakom a knedľa.Polievku hríbovú,zo suchohríbov.
lavanda
17.02.12,20:34
Robila som, boli super!!! Vďaka za recept:).
lavanda
17.02.12,20:39
U nás sa ten bôčik už pečie, bude zajtra s kyslou kapustou a DanielkinýmiSĽ harmonikovými zemiakmi na želanie syna, lebo prvá várka padla za vlasť v priebehu jedného dňa - a zemiakov bol plný pekáč! Polievka paradajková.
calawen
18.02.12,10:29
dnes ideme na oslavu švagrovej 40-tky, takže nevarím :)
wagner
18.02.12,18:14
Dnes fánky. Na zajtra som vybrala z mrazničky sliepku a pečienky. Sliepku upečiem a z pečienok spravím plnku - budem variť v polievke.
salka
19.02.12,06:08
aj sa mám záujem o recept, vďaka
salka
19.02.12,07:07
cibulová polievka so syrom a kuracie srdiečka na smotane s haluškami
lavanda
19.02.12,08:54
Bôčik so zemiačkami nám ostal zo včera, ale polievka sa zjedla, tak som práve dovarila chlebovú. A z rúry som pred chvíľou vybrala fánky bez smaženia podľa receptu od GabiZ - sú ozaj lepšie, lebo nie sú vôbec mastné, sú krehké a chuťovo výborné a aj príprava je veľmi jednoduchá a rýchla (čo u mňa zabodovalo najviac;)).
alaya1
19.02.12,08:55
Kuraci vyvar s cestovinou, pecene kurca v sacku, teda bez tuku, zemiakova kasa a uhorkovy salat.
Tweety
19.02.12,09:40
Hovädzia polievka s rezancami, segedínsky guláš so žemľovou knedľou, (chlebom).
alabut
19.02.12,09:41
Ranajky - domaci makovnik, mlieko.

Obed - polievka z bycka Jozka, domace rezance zo sliepocky Elisky, domaca zabijacka, pivo.

Vecera - kto si co uchyti. :-)
Danielle369
19.02.12,10:03
španielske vtáčiky...slepačia polievka
Žabinka
19.02.12,13:23
Kapustnica, vyprážaný syr s tatárskou omáčkou, hranolky.
lujza.j
19.02.12,14:31
kura pečiem vždy bez tuku a nie je v sáčku...:)
Anna123
19.02.12,14:34
Kyslá fazuľová polievka, morčacia roláda, zemiaková kaša, uhorka alebo kompot.
Mila123
19.02.12,14:57
u nás sa na obed podával hovädzí vývar s rezancami a kôprová omáčka s hovädzím vareným mäsom, zemiaková kaša.....a ešte sa urobilo pár bravčových rezňov.....
evaj63
19.02.12,15:45
Dnes máme obed z českej kuchyne, aj ked' túto kombináciu som prvý krát jedla pred pár rokmi v Bulharsku. Polievka klasika slepačia, a ako druhý chod Bramborák. Čiže zemiakové placky s dusenou kyslou kapustou a údené mäso. Ako dezert koláč s tvarohovou plnkou a jahodami, poliaty čokoládou.
babka - ježibabka
19.02.12,15:52
Mäsová polievka s rezancami, pečená jahňacina (inšpirácia Jurko - Buchač), slovenská ryža, uhorka, rýchly koláč, šišky. Prišiel syn s rodinou, minuli sa, zostali len tri. :D:D:D
Tweety
19.02.12,15:55
Ježibabka, a nedáš recepísek na ten rýchly koláčik?
adi11
19.02.12,15:56
Polievka z kuracich chrbtov, v trube pecene zemiaky s lecom, cesnak, cibula a navrchu poukladane rozporcovane kuriatko..ako dezert oblubena ceresnovovisnova bublanina :)
msa
19.02.12,17:08
dnes rezancová polievka z kostí nejakého domáceho zvieraťa, druhé sme mali hráškovú ryžu a k tomu kuracie stehná na mrkve s debrecínskymi párkami na záver preliate smotanou s postrúhanou nivou - bolo to výborné, a puboši si k tomu teraz upiekli ešte aj hranolky.
Včera bola oslava, tak som prvýkrát urobila slanú tortu, zožala som úspech, dokonca vyzerala fakt dobre a v utorok robím ďalšiu. :) a ešte som stihla Tmavý tvarohový sen - obrázok vyzeral super, aj to bolo výborné a hlavne rýchla príprava, akurát v recepte bolo uvedené piecť hodinu, čo podľa mňa ani toľko nemuselo byť. http://domacnost.sme.sk/c/5849593/carovanie-s-tvarohom.html
calawen
19.02.12,17:50
po švagrovej oslave sme išli ku svokrovcom na dozvuky plus mňa osláviť, dnes svokra varila segedín - ale perfektný bol...
babka - ježibabka
19.02.12,19:06
Ježibabka, a nedáš recepísek na ten rýchly koláčik?

Rýchly marhuľový koláčIngredienciezavárané marhule 7dcl fľaša - marhule asi s polovicou šťavy , 350 g polohrubej múky , 2 kávové lyžičky sódy bikarbóny , 1 dcl oleja , 3 vajcia , 250 g práškového cukru
Inštrukcie - Vajcia s cukrom vyšľaháme, pridáme olej (môžeme aj vanilkový cukor), kompót, múku so sódou bikarbónou. Pečieme na vymastenom a múkou vysypanom plechu. Po vychladnutí polejeme čokoládovou polevou

Po upečení som na koláč natrela trošku horúceho čokoládového pudingu, aby sa mi tam dali dobre uložiť piškóty a aby sa po ňom nešmýkali, keď budem naň liať zvyšok ešte horúceho pudingu. Trochu som to zarovnala a po vychladnutí som dala polevu. Mala som aj trochu bielej čokolády, čo sa nezjedla, preto je melír. Skrátka čo mala to dala.
salka
19.02.12,20:01
ja som zabudla na dnešný dezert ... domáce vafle s nutelou a šľahačku ... mňam
hnedoočka
19.02.12,20:13
víkend inšpirovaný Poradou - babkou ježibabkou a jej linkom- recepty s obrázkami a Marínin koláč...takže díky kočky za nápady :)
sobota: kyslá polievka /správny názov nepoznám, proste zo šťavy z kyslej kapusty/s bravčovým rebrom a flačkami, plnená fašírka šunkou, nivou, paprikou a slaninkou k tomu zemiaková kaša a uhorkový šalát, tvarohový koláč- valentínsky....
dnes: polievka od včera, bravčové kúsky s kremžskou horčicou, cibuľou a cesnakom, ryža, nakladaná drobná cibuľka

109969 109967 109968 109971 109970 109972
buchač
19.02.12,20:28
víkend inšpirovaný Poradou - babkou ježibabkou a jej linkom- recepty s obrázkami a Marínin koláč...takže díky kočky za nápady :)
sobota: kyslá polievka /správny názov nepoznám, proste zo šťavy z kyslej kapusty/s bravčovým rebrom a flačkami, plnená fašírka šunkou, nivou, paprikou a slaninkou k tomu zemiaková kaša a uhorkový šalát, tvarohový koláč- valentínsky....
dnes: polievka od včera, bravčové kúsky s kremžskou horčicou, cibuľou a cesnakom, ryža, nakladaná drobná cibuľka

109969 109967 109968 109971 109970 109972

....hm .....že na vraždu som teraz .....:rolleyes:......všetky tri iniciátorky týchto oných ......ani výraz neviem nájsť ...

...a čo i dušu by som dal
...v tom boji ( obžerstve ) divokom
...a vôľ to všetko zo...ť
...ako byť hladošom ...:---:D
hnedoočka
19.02.12,20:31
všetko naraz ?...ťažká to noc...hoc...
Zita5
19.02.12,20:33
víkend inšpirovaný Poradou - babkou ježibabkou a jej linkom- recepty s obrázkami a Marínin koláč...takže díky kočky za nápady :)
sobota: kyslá polievka /správny názov nepoznám, proste zo šťavy z kyslej kapusty/s bravčovým rebrom a flačkami, plnená fašírka šunkou, nivou, paprikou a slaninkou k tomu zemiaková kaša a uhorkový šalát, tvarohový koláč- valentínsky....
dnes: polievka od včera, bravčové kúsky s kremžskou horčicou, cibuľou a cesnakom, ryža, nakladaná drobná cibuľka

109969 109967 109968 109971 109970 109972

Kde nájdem prosím receptík na fašírku ?:)
hnedoočka
19.02.12,20:40
Kde nájdem prosím receptík na fašírku ?:)

Zitka, tu:

http://www.porada.sk/t112296-recepty-s-obrazkami-rozne.html#post1983000

je tam aj to bravčové s horčicou a iné zaujímavé , čo chcem vyskúšať
salka
19.02.12,20:43
niet nad názornú ukážku, super to vyzerá
terezamaria
19.02.12,20:45
Kde je prosím receptík na valentínsky koláč?
alabut
20.02.12,05:41
Do zjedenia harmoniky ruskymi namornikmi mam daleko, ale dnesny jedalnicek je jednoduchy ... slanina a chlieb, slanina a chlieb, velka lopata, pivo. :-)
salka
20.02.12,08:28
paradajková polievka a strapačky
alaya1
20.02.12,09:50
Dnes pre slabu kreativitu-polievka od vcera a cestovina s makovou, alebo orechovou posypkou.
Zitulda
20.02.12,09:53
U nás dnes bude zemiakovo-hlívová polievka a stroganov z morčacích prsíčok s hranolkami, či pečenými zemiakmi.
trisestri
20.02.12,10:24
bettylou
20.02.12,18:36
ach chúďa prasa, ani meno nemá :)
salka
21.02.12,06:50
restovaná kuracia pečeň s ryžou a kapustovo-mrkvový šalát
GabiZ
21.02.12,07:17
Bôčik so zemiačkami nám ostal zo včera, ale polievka sa zjedla, tak som práve dovarila chlebovú. A z rúry som pred chvíľou vybrala fánky bez smaženia podľa receptu od GabiZ - sú ozaj lepšie, lebo nie sú vôbec mastné, sú krehké a chuťovo výborné a aj príprava je veľmi jednoduchá a rýchla (čo u mňa zabodovalo najviac;)).

Cez víkend som robila tie fánky aj ja, takže skutočne môžem len odporučiť. Sú vynikajúce, len ja som ich robila trošku bledšie, lebo ak sa nechajú viac pripiecť, sú suchšie. Ale niekto má rád také. Takže fánky sa osvedčili. :)
lavanda
21.02.12,08:26
U nás dnes treska na karí a cibuli (a pod strúhaným syrom) so zapekanými zamiakmi a krémová polievka z oranžovej tekvice - v tejto sezóne budem musieť vysadiť a zamraziť tekvice viac, lebo toto je posledná várka:(...
Žabinka
21.02.12,09:09
Dnes máme poobede malú rodinnú "sešlosť", takže bude neskorý obed: mini špíziky, americký desing, hranolky. Torta je ešte pred zdobením. A mrkvička urobí za tácku jednohubiek.
Marína
21.02.12,11:22
Teda Valika, ty si sa riadne rozšupla.:-))) SUPER!!!
pepsikova
21.02.12,11:39
...špekopekáč je hotový...
hnedoočka
21.02.12,12:46
...špekopekáč je hotový...

jéj, mňamky to vyzerá.......bonzni, ako si to robila....;):)
babka - ježibabka
21.02.12,13:19
Rajčinová kapusta s fašírkami, chlieb.
AlaNR
21.02.12,13:35
Dne po dlhom čase prežierania mám obed ako koza :D

Zeleninový šalát so slaným syrom a grahamový rožtek... ;)
avalik
21.02.12,13:41
pecene kuracie stehna s ryzou a kysle uhorky (od maminky ... mnam :))
pepsikova
21.02.12,15:06
jéj, mňamky to vyzerá.......bonzni, ako si to robila....;):)..

..no to je kopa cibule na celom spodku pekáča, na tom naukladané špekáčky na polovičku prekrojené, na tom je lečo s fazuľou, poliate kečupom a zaliate pivom..nič viac a dá sa to do trúby tak na hodinku na 200st....

(keď som to robila prvýkrát, had povedal, že je to mňamo, aj keď to vyzerá ako trikrát zjedené...
alaya1
21.02.12,15:55
KOLIENKA A KURACIE NA SMOTANE.
alabut
21.02.12,16:52
Rano - pomaranc z Lidla, ovocny caj.
Obed - pomaranc z Lidla, pivo.
Vecera - pomaranc z Lidla, klasicka fazulova polievka, bylinkovy caj.
evaj63
21.02.12,17:33
Pre mužské osadenstvo soté s hranolkami z trúby, a pre mńa a dcéru lečo, mňááám.
hnedoočka
21.02.12,20:07
..

..no to je kopa cibule na celom spodku pekáča, na tom naukladané špekáčky na polovičku prekrojené, na tom je lečo s fazuľou, poliate kečupom a zaliate pivom..nič viac a dá sa to do trúby tak na hodinku na 200st....

(keď som to robila prvýkrát, had povedal, že je to mňamo, aj keď to vyzerá ako trikrát zjedené...

...že díky! aj za vtipný záver....niekedy odskúšam, len to posledné deťom nepoviem....:D
salka
22.02.12,06:22
dnes je pôst....dukátové buchtičky a polievku neviem, idem dáku nájsť na vareche
msa
22.02.12,06:52
u nás včera smotanový prívarok zo zelených fazuliek s opekanou klobásou a dnes len s volským okom.
pepsikova
22.02.12,07:39
dnes je pôst....dukátové buchtičky a polievku neviem, idem dáku nájsť na vareche..

..joooj, aká mňamenkaaa!!!..dukátkové môžem vždy!...ja mám v pláne na sobotu, lebo k tomu vždy robím aj kakavkový závin...a had si musí cesto vymiesiť...
pepsikova
22.02.12,07:41
..u mňa a u Terezky dnes "karfáč podľa pepsikovej":)...a k tomu zemiačky...nejaké...a možno aj polievočka zemiaková s hráškom a krupicovými haluštičkami-tú vodu z karfáča je škoda vyliať, využijem ju...
m.hladka
22.02.12,07:57
Dĺho, predĺho som tu nebola a vidím, že varíte jedna radosť, musím načerpať nové nápady na receptíky, ďakujem všetkým prispievateľom ...

Dnes varím hŕstkovú polievočku a slivkové gombóce.
evuš
22.02.12,08:02
mňáááám, aj ja chcém...ešte taký horúci, aby žlčník "pomakal"
m.hladka
22.02.12,08:12
super , mňamky ...
Zitulda
22.02.12,10:57
:) si bol ylýýý?, že si musel hladovať:)
trisestri
22.02.12,11:05
GabiZ
22.02.12,11:14
Dnes pre tých, čo majú radi sladké tvarohovo-marhuľová žemľovka a tí, ktorí sladké moc nemusia (ako napr. ja:D) syrová žemľovka.
osky
22.02.12,12:05
ja som vcera robila taketo:

;)Kotlety na fazulkach
8 kotliet
1 stredne velka cibula
cca 2 KL cesnakove maslo/ak nemame dame 4 strucky pretlaceneho cesnaku a trochu masla/
5 mensich mrkvi na kolieska
za 3 hrste na kusky nakrajanych fazulkovych struckov
1 velky postruhany zemiak
olej
sol
farebne drvene korenie
cervena sladka paprika

-kotlety oplachnut a po obvode na troch miestach trosku nastrihnut-aby sa pri vareni nepokrutili
-z oboch stran posolit,posypat korenim a paprikou
-cibulu nadrobno nakrajat a na 2-3 PL oleja jemne oprazit
-ked je cibula na polovicku hotova,pridame mrkvu a strucky a zlahka za staleho miesania poprazime,potom podlejeme poharom vody a podusime
-ked sa uz zelenina zatiahne.postupne vkladame kotlety tak,aby sa z oboch stran pozatahovali-to znamena,ze mäso bude zvonku obelene,nebude uz surove
-ked takto budeme mat vsetky kotlety zatiahnute.podlejeme vodou,len tolko,aby boli kotlety asi do dvoch tretin zamocene,prikryte dusit na miernom ohni az do zmäknutia
-pocas dusenia musime viac razy kotlety poprekladat tak aby tie co boli navrchu,boli potom opät celkom naspodku....skratka ,aby sa vsetky udusili rovnomerne
-ömacku premiesavame aby sa nepripalila,ak mame pocit ze je tekutiny malo,po troskach podlievame vodou
-ked su kotlety skoro hotove,mäkke,povyberame ich
-na panvici si rozpalime za 1 lyzicu cesnakoveho masla a na nom vsetk kotlety poopekame z oboch stran
-medzitym si do omacky nastruhame na jemno zemiak,aby sa nam to zahustilo a dobre premiesame
-kotlety vratime do hrnca a premiesame s omackou
-vsetko nechame este asi 10 minut na velmi slabom ohni dodusit
:---
kedze boli vceraposledne fasiangove vytrty,tak ako prilohu sme mali pecene hranolky,listovy miesany salat a sampanske s prichutou lychi/lici/
:D:---:)
verkaz
22.02.12,12:06
Polievka kapustová s paradajkovým pretlakom(nie s kyslej kapusty). Žampiónové rizoto s nastrúhaným syrom a zelenivý šalít.
avalik
22.02.12,12:35
sosovicova polievka na kyslo, ryzovy nakyp
calawen
22.02.12,14:52
pondelok cestoviny s vajcom,
utorok rostli
dnes dusené hovädzie s ryžou
zajtra rizoto
piatok špenátový prívarok, varené zemiaky, volské oko
m.hladka
22.02.12,15:42
čo je to "rostli"?
m.hladka
22.02.12,15:42
čo je to "rostli"?
m.hladka
22.02.12,15:42
čo je to "rostli"?
m.hladka
22.02.12,15:42
čo je to "rostli"?
m.hladka
22.02.12,15:43
čo je to "rostli"?
evaj63
22.02.12,18:59
Fazulovica na kyslo.
jozka56
22.02.12,20:26
Ja som dnes varila z mojich mrazených zelených lúskov polievku na kyslo a parížsky šalát, jasnačky k tomu domáce špaldové rožky...jedlo zmizlo, tak zajtra budem mať praženicu :D
alabut
23.02.12,05:56
... jozka, kurna, na polievku by som sa dal pozvat. Musim nasadit zahon krickovej fazule. :-)
salka
23.02.12,06:31
dnes tu mám celý šáchor detí...objednali si pizzu (u mňa :D ) a šišky....a fazuľová kyslá polievka ak by niekto chcel
Zvalik
23.02.12,09:34
ahoj... my dnes ešte zo včera... polievka biela so zelenými fazuľkami /strukmi/, slané palacinky plnené syrom a zeleninkou a zapečené v rúre so syrom a smotanou ;)
Tweety
23.02.12,09:52
Pečené kuracie stehná na kyslej kapuste, slov. ryža.
vema
23.02.12,10:32
ahoj... my dnes ešte zo včera... polievka biela so zelenými fazuľkami /strukmi/, slané palacinky plnené syrom a zeleninkou a zapečené v rúre so syrom a smotanou ;) Ako na tú náplň do palaciniek?
Zvalik
23.02.12,13:14
Ahoj vema:). Priznám sa robila som to po prvý krát. A keďže bola včera škaredá streda, bola zeleninková... Nakrájala som si na kúsky rajčiny, brokolicu a troška cibule a syr edam a niva a troška som to spolu opražila na kvapke oleja ... a napĺňala;) palacinku, potom so ju preložila a dala na pekáč zapiecť! Chutilo... prvá skúška sa vydarila:D!
ivuliatko
23.02.12,13:22
Včera sme ešte dojedali slepačiu polievku od nedele a kuracie prsia marinované v sójovej omáčke + ryžu. Dnes aj u nás palacinky, ale s džemom, nutellou, grankom & spol. Polievka fazuľová. Ale s tými slanými palacinkami ste mi narobili chute, mňam!
janaGT
23.02.12,13:24
keď prídem z práce, narýchlo nachystám halušky s vajíčkom
lavanda
23.02.12,14:27
Polievka z morčacieho krku so zeleninou, moravský vrabec, zemiaky a kyslá kapusta. Zajtra si z toho vareného krku urobím na večeru šalát.
verkaz
23.02.12,14:44
Polievka ostala zo včerajška. tekvicový prívarok, dusené bravčové mäsko a zemiaky uvarené v šupke.
81janka
23.02.12,17:18
Dnes sme mali pokusný deň. Prvýkrát som robila cícerovú polievku a na druhé som skúšala taštičky z lístkového cesta plnené mäskom a hermelínom s varenými zemiakmi s maslom a tatarkou. Z druhej polovice lístkového cesta nám vydalo aj na dezert - syrovo-cesnakové kolieska. Podarilo sa, takže to zaradíme do nášho repertoára...
wagner
23.02.12,17:42
Dnes na raňajky jablko a domáci chlebík s domácim maslom a domácim syrom - robila som ja, z domáceho mlieka. Na obed polievka z kyslého mlieka(domáceho), k tomu domáci chlebík a praženica z domácich vajíčok. Večera ako raňajky, k tomu šalát z papriky a račín.
renkama
23.02.12,18:32
zapekané zemiaky s kapustou a aby sme mali veľa vitamínov,tak aj "vianočná" kapustnica:D
evaj63
23.02.12,19:25
Polievka od včera, grilované údené kolienko, uhorka, baranie rohy, horčica a pečivo, ja som si dala jaternicu s kyslou kapustou.
81janka
24.02.12,13:47
Dnes sme dojedali od včera a musím povedať, že tá pokusná cícerová polievka mi chutila oveľa viac. Mňammm...
Aňuška
24.02.12,14:30
Včera bolo na večeru ražniči, ale čo dnes ???? Hmm... asi lievance a zemiaková polievka.
alaya1
24.02.12,14:38
vyvar z kosti, bryndzove halusky.
bettylou
24.02.12,15:06
grilované morčacie prsia, dusená čakanka, šampiony, reďkovka
evaj63
24.02.12,17:38
Paradajková so syrom, ryžový nákyp s jahodami.
alabut
24.02.12,18:37
Janko Hrasko zasepkal Semikovi, aby stvoril hrachovu polievku a cestu znacil bryndzovymi haluskami. :-)
salka
24.02.12,19:59
ja som tento týždeň toľko varila, až som nestíhala všetko písať ... stále sa tu varovali nejaké prázdninujúce deti.
Syn dnes večeral vianočku s nutelou a ja som si urobila šalátik s tuniakom a zajedla Marína keksami... tie som nejedla už hádam aj 10 rokov
alabut
25.02.12,10:24
Ranajky - jogurt so zelenymi vajcami, zeleny caj.
Obed - hubova polievka, cierny caj.
Vecera - masove gulky v kyslej kapuste, chlieb, bylinkova caj.
Katarina
25.02.12,11:47
Zemiaková omáčka s hovädzím perkeltom.
Žabinka
25.02.12,11:58
Polievka z fazuľových strukov a zemiakom, koložvárska kapusta s varenými zemiakmi, ríbezľový koláč (robila som poriadok v mrazničke a našla som sáčok ríbezlí).
mamminta
25.02.12,11:58
pečená mäsová roláda, špenát so smotanou a zemiakové knedličky (tie robím prvýkrát, rozvarili sa :D, tak to, čo zostalo dopekám na plechu v trúbe :D )
81janka
25.02.12,14:00
Dnes sme robili pórovú polievku a buchty na pare - nemali sme ich už fest dávno, tak dobre padli....
kozlíček
25.02.12,14:04
Dnes nie,ale zajtra som sa rozhodol toto (http://www.mimibazar.sk/recept.php?id=37444),nerobím to prvý krát,preto odporúčam.
Zdenka 0705
25.02.12,14:56
lavanda
25.02.12,21:04
Na zajtra som si práve dopiekla roládu z mletej bravčoviny podľa babky-ježibabky http://www.porada.sk/t112296-p71-recepty-s-obrazkami-rozne.html#post1983000 , vyzerá výborne, ale ochutnám (a snáď aj zjem:)) ju až zajtra, lebo tesne pred roládou som dopražila svoje prvé škvarky a tie tiež vyzerali výborne, tak tie som okoštovala a potom znova a znova...a už nevládzem. Robila som ich podľa ohromnej knihy z roku 1947, "Pomocnica slovenských gazdiniek pri každodennom varení", ktorú som zdedila po nebohej svokre. Plánovala som z nich urobiť pagáčiky alebo nátierku, ale tuším ich zjeme len tak...
K roláde si urobím zeleninový šalát a cvikľový vývar s vajcom natvrdo (=poľský barszcz).
salka
26.02.12,05:37
včera sme mali lososa na masle s pečenými zemiakmi, dnes bude koložvárska kapusta a palacinky
trisestri
26.02.12,10:36
dnes telacie na paprike,len namiesto cerstvej bude zavarana http://vcielkaisr-mojerecepty.blogspot.com/2012/02/telacie-maso-na-paprike.html
alabut
26.02.12,10:53
Dnes zabrdnem do cerveneho ovocneho ceresnoveho aperitivu:
Ranajky - kava s alabutkou, dva - tri stamprdle dezertneho, kolacik zo zavaranych jablk poliaty cokoladou.
Desiata - spikove kosti pre psa, alabut si pochutnal.
Obed - hovadzia polievka s pecienkovymi haluskami, vypchaty vtak na slanine a ceresnovom aperitive, ovocny caj.
Siesta - alabutkina kava, kolacik (este neviem aky), ceresnove dezertne, alabutka ... ciga, alabut ... leharo, knizka.
Vecera - ani nemusi byt, pomaranc, pivo na dobry spanok.
Tweety
26.02.12,10:55
Polievka od včera fazuľová s údeným a fliačkami. Dnes uvarené: hovädzia roštenka so zemiakovou kašou, kompót alebo cvikla.
msa
26.02.12,13:19
u nás bola včera nečakána bravčová zabíjačka, takže samé dobré špeciality : tlačienka, jelítka, klobáskové mäsko pečené, zabíjačková kapustnica, a čo máme najviac radi: "zabíjačkový pekáč", to sú z uvareného mäsa a vnútorností/srdce, obličky, jazyk, pečeň, slezina.../ určených na tlačienku, pokrájané kúsky, a preliate takým sósom z vývaru z mäsa, papriky, cesnaku, rôzne druhy korenia, to sa celé zmieša na pekáči a ňam s chlebíkom, uhorkami alebo zemiakovými štvrťkami a baranie rohy, dľa chuti.
Zdenka 0705
26.02.12,13:47
Roládky z bravčového karé na pare. Nemôžem si pomôcť, ale takéto parenie mäska je neuveriteľne jednoduché, bez zbytočného státia pri sporáku a veľmi chutné.
babka - ježibabka
26.02.12,13:52
Polievka z kosti z karé, pečené kuracie stehná, zemiaky, hruškový kompót, lekvárové buchty. Tých iba zopár, ako sa u nás hovorí za mišu - pišu aj z tých som zaniesla susede :D:D. Kde sú tie časy, keď sme ich zmastili aj za dva plechy?.
katka 23
26.02.12,14:01
Roládky z bravčového karé na pare. Nemôžem si pomôcť, ale takéto parenie mäska je neuveriteľne jednoduché, bez zbytočného státia pri sporáku a veľmi chutné.

....a receptík na takéto roládky ? mňam , môže to byť fajn... vďaka
81janka
26.02.12,14:20
Dnes to bol bravčový vývar s pečienkovými haluškami, pečená kačka, dusená červená kapusta a knedľa. A keďže svokra hodila do polievky poriadny kus bravčového mäsa, uvarila som aj zemiaky a kôprovú omáčku, bude na zajtra...
Zdenka 0705
26.02.12,16:12
....a receptík na takéto roládky ? mňam , môže to byť fajn... vďaka
Karé som narezala ako na rezne, naklepala, posolila a okorenila /gril. korenie/ po oboch stranách. Vrchnú časť potrela franc. horčicou a vrstvila. Tentoraz to bola šunka, ďalej rozmrazený sekaný špenát, na špenát som dala rozdrobenú Nivu, na Nivu trochu roztlačeného cesnaku. Mäsko skrútim do roládky a zabalím do potravinovej fólie ako cukrík :) Vložím do parného hrnca, jedno poschodie príloha /ryža alebo zemiaky, zelenina/, druhé roládky. Pozor treba dávať iba na to, aby sa voda nevyvarila. Tým, že z roládiek nič nevytečie, chute sa spoja a mäso zostane šťavnaté.
evaj63
26.02.12,16:28
Ked'že zajtra bude mat' MM narodky, tak som varila podl'a jeho chuti, aj ked' to má zakázané. Dusené hovädzie rezne, ryža, šalát z čínskej kapusty s jahodami, a ešte stroganov. A zas až tak za pol roka najskor.
hnedoočka
26.02.12,19:05
Ked'že zajtra bude mat' MM narodky, tak som varila podl'a jeho chuti, aj ked' to má zakázané. Dusené hovädzie rezne, ryža, šalát z čínskej kapusty s jahodami, a ešte stroganov. A zas až tak za pol roka najskor.

eva, zaujala ma tá kombinácia šalátu, také som ešte nepočula....dáš viac k nemu?
alabut
27.02.12,01:23
Aha, rad skusam netradicne kombinacie, salat s jahodami, kuwa, este ma nenapadlo. :-)
salka
27.02.12,08:51
dnes nevarím, likvidujeme víkendové zostatky :)
beba13
27.02.12,11:47
u nas podobne, dojedáme zo včera hovädzia polievka,pečená krkovička s pórom a syrom, zemiakové pyré
msa
27.02.12,11:48
u nás sa tiež dojedá a predpokladám, že to tak ostane asi do stredy...
jozka56
27.02.12,11:50
Dnes hovädzia polievka s mrvenkou, domáca parená knedľa, paradajková omáčka a mäso z polievky.
alabut
27.02.12,13:11
... jozka, nechaj si chutnat. Dnes som lenivy ako pes, neviem, ci pocasim, ani jest sa mi nechce. Cakam alabutku, zlopol som dve piva, dva suche rozky, s nou dam kavu, prepletieme nozky. :-)
osky
27.02.12,13:32
teeeeda ja padam,alabut,kto by to bol do teba povedal,aky poetik....
evuš
27.02.12,13:37
...zapekané veľké plnené šampiňóny...
Zvalik
27.02.12,13:50
Evička a čím ich plníš?
avalik
27.02.12,16:15
gulas z diviaka s knedlou - zostalo zo vcera a bude aj na zajtra :D
terezamaria
27.02.12,16:23
Zeleninová polievka a kapustné halušky so slaninkou.
verkaz
27.02.12,16:49
Dnes sme dojedli z nedele a zajtra sa chystám uvariť šošovicovú polievku s párkom, vyprážané plnené nivou žampióny a zemiaková kaša. K tomu ešte jogurtový dresing.
evaj63
27.02.12,18:20
Kapustový šalát.

Základ šalátu- na rezance nakrájaná čínska alebo hlávková kapusta a postrúhaná mrkva, por na tenké koliečka. D'alej pridávam čo je doma. Skoro vždy pridávam aj rozpolené biele alebo čierne hrozno, a aby bol aj pre oči nielen pre žalúdok, tak som pridala aj čerstvé jahody. Trošku osolím, pridám šalátové korenie alebo bylinkovú sol' a trochu tekvicového oleja. Mne osobne ten olej vel'mi chutí v šalátoch.
Výborný je aj s mandarínkami alebo pomarančom. A hrozno zas pre lepšie strávenie surovej kapusty. Nám chutí všetkým aj moj rozmaznaný syn ho má rád. Dnes si ho bral v aj do školy na obed, lebo v školskej jedálni mu nechutí, radšej si nosí z domu. Našt'astie tam majú mikrovlnku. Už nakazil pol triedy.
jozka56
27.02.12,19:39
alabutko, čo si nám fakt zlenivel, žiadne nové receptíky, tuším už ani nepečieš....čo robíš, haaa? veď od teba som pochytila pečenie chleba, pečiva...žiadne kupovanie nehrozí, aj dcéra s rodinou si pochvaľujú:)
kargo
27.02.12,19:52
Na obed slepačia polievka s domácou cestovinou, goralský závitok, zemiaky a ako dezert francúzsky maslový koláč s vanilkovým krémom ( nie Lidl ale domáci).
Na večeru šalát zo žeruchy s jabĺčkom a mozarelou.
alabut
27.02.12,20:01
... jozka nezlenivel, financna kriza dolahla na alabuta, mlieko i muka zdrazeli, o energiach ani nevravim, navyse sa mi pokazil darovany fotak a na druhy sa do smrti nezmozem. :-)
lavanda
27.02.12,20:48
Aha, rad skusam netradicne kombinacie, salat s jahodami, kuwa, este ma nenapadlo. :-)

Vyskúšaj toto, nám to veľmi chutí:
nakrájaný alebo natrhaný ľadový šalát, kolieska banánov a mandarinkové kúsky (lepší je kompót) premiešať, zaliať šťavou z pomaranča a citrónu, trochu dosladiť práškovým cukrom, možno použiť aj šťavu z mandarinkového kompótu. Nechať tak 15 minút postáť, zjesť:).
(mala som to dnes na večeru)
alabut
28.02.12,00:02
Co tie zeny nevymyslia. :-)
alabut
28.02.12,07:20
Pomaly sa blizi maj, lasky cas, medze budu suche, kriky zarastene, ale vratme sa do reality.
Ranajky - kuknem do pudilara, ani jest sa mi nechce, strigonsky caj.
Obed - ozivime spomienky, hlt materinuduskutinahanam caju.
Vecera - stiahnem rolety, tma, jest netreba, na povzbudenie tela, ducha i pudilaru hrncek upokojujuceho caju. Je krestansky ramadan, postit je potecha, farar sa ide modlit do aquaparku, vsak si zasluzi. :-)
janaGT
28.02.12,08:05
Roládky z bravčového karé na pare. Nemôžem si pomôcť, ale takéto parenie mäska je neuveriteľne jednoduché, bez zbytočného státia pri sporáku a veľmi chutné.
Zdeni, ako robíš tie roládky? Vidíš, ja ten môj parák stále len na knedle a parené buchty využívam ... už by to chcelo zmenu a začať robiť aj mäsko :)
salka
28.02.12,09:17
Zdeni, ako robíš tie roládky? Vidíš, ja ten môj parák stále len na knedle a parené buchty využívam ... už by to chcelo zmenu a začať robiť aj mäsko :)

Janka, kuk príspevok 13349, tam Zdenka už písala ako ich robí
Žabinka
28.02.12,09:39
Dnes sme bez polievky, včera večer som piekla srnčie rebrá, príloha asi zemiaky. Ja budem mať mrkvičkový šalát.
lavanda
28.02.12,11:28
To je aký, strigônsky čaj:)?
verkaz
28.02.12,11:42
ja dávam ešte šťavu z grepu
calawen
28.02.12,11:45
Francúzske zemiaky
terezamaria
28.02.12,12:41
Fazuľová polievka a varí sa ešte huspenina.
kukučka
28.02.12,13:12
Karé som narezala ako na rezne, naklepala, posolila a okorenila /gril. korenie/ po oboch stranách. Vrchnú časť potrela franc. horčicou a vrstvila. Tentoraz to bola šunka, ďalej rozmrazený sekaný špenát, na špenát som dala rozdrobenú Nivu, na Nivu trochu roztlačeného cesnaku. Mäsko skrútim do roládky a zabalím do potravinovej fólie ako cukrík :) Vložím do parného hrnca, jedno poschodie príloha /ryža alebo zemiaky, zelenina/, druhé roládky. Pozor treba dávať iba na to, aby sa voda nevyvarila. Tým, že z roládiek nič nevytečie, chute sa spoja a mäso zostane šťavnaté.

Zdenka napíš nám aspoň orientačný čas parenia mäsa
kukučka
28.02.12,13:39
nadviažem na alabuta, pomaly sa blíži jar a mraznička i špajza plná, takže sa budú variť polievky, kaše a prívarky, piecť koláče
zásoby mojím princeznám na lyžovačku: koka mafíny, mandľovohrozienkovomaslové keksy a lekvárové koláče z tvarohového cesta
salka
28.02.12,14:44
Parila som mäsko podľa Zdenkinho receptu, len ja som použila kuracie prsia.
Keďže nemám parný hrniec, dala som to na paráčik do tlakového hrnca na 15 minút
Je to fakt výborné, štavičku som "vysotila" na tanier spolu s mäskom, fakt super !
salka
28.02.12,14:48
ešte obrázok
msa
28.02.12,16:26
u nás sa dnes chystá na večeru vyprážaný syr s varenými zemiakmi.
Gapo
28.02.12,17:03
Na základe všeobecnej dohody, paradajková polievka s ovsenými vločkami a makové šúľance.
evaj63
28.02.12,18:29
Kapustnica, kura na paprike s cestovinami.
msa
28.02.12,20:28
aby som nezabudla včera sme mali perky lekvárové aj tvarohové s kakaom, a ja škoricou, maku doma akosi nebolo:mee:, ale zjedli sa aj tak.;)
osky
28.02.12,21:27
pondelok:
zubac peceny na bylinkach,petrzlenove zemiaky,hlavkovy salat

utorok:
ja zeleninove spagety;moj muz Käsespetzle/to su take halusky/

streda:
vyprazane rezne,zelene zemiaky,zeleninovy salat

stvrtok:
prirodne rezne na hubach,ryza,pareny zeler a cukina

piatok:
rybie prsty,varene zemiaky,spenat

sobota:
gulas
Mila123
28.02.12,21:36
na zajtra robím krúpovú polievku s údeným mäsom (údené hydinové stehná).....
a dcéra , ktorá má prázdniny urobí ešte k polievke zelenivoný šalát s hydinovými prsiami a krutómni....
kukučka
28.02.12,21:37
prezraď aké sú zelené zemiaky, predpokladám, že nie vyklíčené :D;):---

chcela by som ťa za kuchárku, ja by som jedla mäso, MP - dcéra zelené, občas výmena :D
alabut
29.02.12,00:31
osky
29.02.12,20:23
[QUOTE=kukučka;1996468]prezraď aké sú zelené zemiaky, predpokladám, že nie vyklíčené :D;):---

chcela by som ťa za kuchárku, ja by som jedla mäso, MP - dcéra zelené, občas výmena :D[/QUOTE
1.
normalne varene zemiacky,mozu byt aj uvarene v supke,to je jedno.pretlacene alebo nakrajane na kocky ci platky...dolezite na tom je ze je to posypane takym mnozstvom byliniek/-pazitka,zerucha,petrzlenova vnatka,kto ma rad aj kopor-/,az su tie zemiaky ozaj totalne zelene.

2.robievam aj take ,ze necham osupane zemiaky dobre povarit,skoro az tak ako na pyre,zlejem a potom primiesam uz vopred pripraveny spenat/normalne neriedeny,len rozmrazeny a dochuteny cesnakom,solou a troskou bieleho korenia/.nesmie to byt ako pyre,musia tam byt kusocky zemiackov.

ale v prispevku som spominala tie bylinkove
lavanda
29.02.12,20:33
Večerali sme zemiaky pečené s nakrájanou klobáskou, prerastanou údenou slaninkou, cibuľou, šampiňónmi a posypané grilovacím korením a korením na americké zemiaky. Stravníci si pochvaľovali:).
Žabinka
01.03.12,10:33
Včera večer som si urobila kuraco-zeleninový šalát, na to pôjde ešte jogurtovo-cesnakový dresing.
trisestri
01.03.12,13:15
avalik
01.03.12,13:21
polievka z cervenej sosovice, halusky s vajcom, cvikla/uhorka
janaGT
01.03.12,14:00
granatír
Tweety
01.03.12,14:04
Zeleninová polievka s krupicovými haluškami, francúzske zemiaky, kyslá uhorka.
salka
01.03.12,14:38
ja som si urobila famózny, chutný, rýchly obedík...mrazená zelenina vo woku s údeným tofu a kuskus
A večer varím kapustnicu
katka 23
01.03.12,14:49
polievka hubová s haluškami, bravčové stehno v horčicovej omáčke, ryža
babka - ježibabka
01.03.12,15:14
Hovädzí guláš. Dala som do neho domáci hustý rajčinový pretlak. Chlieb.
evaj63
01.03.12,15:21
Včera lievance z kyslého mlieka so smotanou a jahodami do školy na obed, dnes madärský guláš s cestovinami.
calawen
01.03.12,16:03
my sme mali francúzske zemiaky z utorku... večeru ešte musím zriešiť...
terezamaria
01.03.12,16:35
Rajčinová polievka s nastrúhaným syrom, zemiakové placky.
rodina1
01.03.12,16:36
júj, ale by som si, Terezka, dala ...
Deganova
01.03.12,16:48
... placky môžem kedykoľvek a koľkokoľvek...
salka
01.03.12,19:10
u nás zmena, manžel zjedol klobásu ktorá mala ísť do kapustnice a keďže som bravčový oriešok mala už rozmrazený urobila som špecialitu
lavanda
01.03.12,19:43
Losos pečený v bylinkovej kruste, sladké zemiaky, kapustovo-mrkvový šalát.
ivuliatko
01.03.12,19:49
naša dnešná rovnica:
zeleninová polievka + česká trilógia vepřo-knedlo-zelo = hrče za ušami + totálna prežratosť
skúška správnosti:
postaviť sa na váhu...
(odmietam!!!)
msa
01.03.12,20:24
prídem dnes hladná zo školenia a úplne vymetená chladnička :eek:, tak chytro davaj na masle usmažila cibuľku s pár zemiakmi a z mraziaku bielu fazuľku už predtým napučanú, a dovarila som za hodinu prívarok so smotanou, na sladkokyslo, bol fantastický, aj MM si dal asi tri misky, a chcela som , že zajtra k tomu niečo upečiem, ale to už asi nestihnem. :D
salka
02.03.12,08:45
šikulka ;-)
verkaz
02.03.12,12:58
Dnes som varila mrkvovú polievku a rizoto. K rizotu kyslá uhorka lebo nakladané žampiony.
terezamaria
02.03.12,13:37
Chrípková kapustová omáčka, varené vajcia, čerstvý chlieb.
calawen
02.03.12,14:12
piatková klasika - špenátový prívarok, varené zemiaky, volské oko
terezamaria
02.03.12,15:32
To som varila ešte keď žila maminka, kyslá kapusta sa uvarí, zvlášť sa uvaria na kocky zemiaky, zmieša sa to a pridá sa mlieková zátrepka. Osolí, okorení a ovegetí. Chutí to najmä keď je zvýšená teplota, preto sme ju nazvali že chrípková.
jozka56
02.03.12,16:11
Dnes bola brokolicová polievka s ovsenými vločkami, palacinky s jahodovým lekvárom alebo nutelou.
Darina1234
02.03.12,16:37
U nas gulas - polievka, + ryzovy nakyp, mnam.
janaGT
02.03.12,16:53
zajtra budem robiť vyprážaný karfiol + varené zemiačky + tatarka, alebo niečo kyslé napr. uhorka
evaj63
02.03.12,18:34
U nás sa dnes nevarilo, dojedajú sa zvyšky, ale zato sa piekli korpusy na tortu.
jozka56
02.03.12,22:16
U nás sa dnes nevarilo, dojedajú sa zvyšky, ale zato sa piekli korpusy na tortu.
fíha korpusy, akú oslavu chystáte????
alabut
03.03.12,05:37
... jozka ahoj, dnes vari alabutka kapustnicu z karmenadlovych kosti, konecne je v sobotu doma.
lavanda
03.03.12,07:50
Polievka z kuracích trupov s ryžovými niťovkami, bravčový bôčik podľa tohto receptu http://www.prozeny.cz/recepty/recepty-a-vareni/recepty-od-ctenaru/27173-recepty-od-ctenaru-bucek-zapeceny-s-jogurtem-a-krenem , kyslé uhorky alebo baranie rohy alebo kompót, kto čo bude chcieť. A neskôr ešte urobím vtáčie mlieko.Bôčik som upiekla už včera večer, pre istotu, ak by to nebolo dobré, aby som mala čas dnes ukuchtiť niečo iné, ale netreba, dobrý je, až priam mňam:).
jozka56
03.03.12,08:35
... jozka ahoj, dnes vari alabutka kapustnicu z karmenadlovych kosti, konecne je v sobotu doma.
alabutko tak ženičku máš doma a Ty ideš do vedľajšej dediny, veď si si ju mohol pomojkať, chystá Ti výdatné jedlo:)
jozka56
03.03.12,08:36
Dnes u nás španielské vtáčky, ryža a cvikla.
avalik
03.03.12,08:44
plnena paprika z mrazaku, dovarim k nej omacku a zemiakovu kasu
Mila123
03.03.12,09:19
u nás bude hov. vývar s pečeň. haluškami (možno aj na zajtra ostane) a bravčové prírodné, dusená tarhoňa, kapustový šalát.....
kopretinka
03.03.12,10:05
obyčajné bryndzové halušky
msa
03.03.12,11:21
aj my obyčajné bryndzové halušky, ale veľká misa, + druhá misa kapustových a narýchlo cesnaková polievka, sme akýsi poprechladaní, tak hádam prísun domácich vitamínov to zlepší.
hnedoočka
03.03.12,19:55
dnes bol bryndzový deň?:D

u nás tiež obyčajné bryndzáky so slaninkou a poobede koláč Alexandra rezy

110703110704
DanielaSL
03.03.12,19:58
U nás dnes varil muž..ja som umývala okná a prala záclony... Boli džatky...a cícerovo - pórová polievka.
Deganova
03.03.12,20:01
... slintám nad koláčikom a halušky prosím bez slaniny...
hnedoočka
03.03.12,20:30
Ta dojdi, už ostali len také...:)
salka
04.03.12,06:32
pečený domáci králik s opekanými zemiakmi a uhorkový šalát
dezert: tvarohové buchty
verkaz
04.03.12,08:00
Od rána sa zvŕtam v kuchyni, lebo dnes mám doma deti, ktoré majú posledný deň prázdnin.
Varím klasickú hovädziu polievku s domácimi rezancami. Kačacie a kuracie prsia (nemám kačacích dosť) na kyslej kapuste so sušenými slivkami a lokše. Ako zákusok tvarohový krémeš.
truch
04.03.12,09:32
Obedík sa varí, tak mám čas byť na porade:) Dnes si chlapci rozkázali zemiakovú polievku a kuracie rizoto s hlívami:)
Ešte robím puding, ale len taký vraj " bezkalorický":D
Tweety
04.03.12,09:38
Kuracia polievka s cestovinou, vyprážané kuracie stehná, prsia, krídla, zemiaková kaša.
lavanda
04.03.12,09:48
K polievke zo včera na objednávku spolustravníka "pečené kuracie krííííídelkááááá, ale veľa-veľa-veľáááááá", takže ich mám plný plech (obložila som ich na štvrťky nakrájanou cibuľou, šampiňónmi a mrkvovými "polienkami"), ale ako poznám syna a jeho chute aj apetít, zajtra na obed budem musieť chystať už niečo ďalšie. A syn sa chystá upiecť nejaké čokoládové mafinyII - kúpil si knihu o čokoláde a mafinyI piekol minulý víkend a boli celkom k svetu:D.
msa
04.03.12,10:55
už som dnes dovarila, tak uvidíme aké budú doma ohlasy : bravčová panenka plnená klobásovou zmesou /to bolo z minulotýždňovej zabíjačky pripravené/ posypaná iba grilovacím korením a podliate troškou vody až to nie je suché a keďže bolo na plechu dosť miesta , ešte som tam popchala kuracie krídla a k tomu zemiaková kaša + uhorky a baranie rohy, decká čerešne.
alabut
04.03.12,14:02
Ako vzdy v postnu nedelu, cerstva hovadzia polievka, kurkumove rezance, plneny hydinovy rezen (vajce slanina, horcica), omastene varene zemiaky s petrzelou, domaca tatarka. Desiatove spikove kosti pre psa zozral alabut. Piect sa nejde, ani susedy nic nedoniesli, pit ano ... kava, bylinkovy caj, nejaky vermut.
Tweety
04.03.12,14:03
Ako vzdy v postnu nedelu, cerstva hovadzia polievka, kurkumove rezance, plneny hydinovy rezen (vajce slanina, horcica), omastene varene zemiaky s petrzelou, domaca tatarka. Desiatove spikove kosti pre psa zozral alabut. Piect sa nejde, ani susedy nic nedoniesli, pit ano ... kava, bylinkovy caj, nejaky vermut.

Pôst je aj o tom , že sa zriekame nerestí, takže pivko, vermut by si mohol obetovať, či?
katka 23
04.03.12,15:50
Ja som dnes varila klasickú nedeľnú polievku ( ale tá nám chutí najviac aj keď je každú nedeľu ), pikantné soté z br.pliecka, ryža,kyslá uhorka. Dnes mi zákazníčka povedala recept na šampiónovú špecialitu: bravčové mäso nakrájané na malé kocky podusíme na spôsob guláša. Veľké šampióny ( počet primeraný počtu papkáčov ) naplníme uduseným mäsom, prikryjeme plátkom syra a šunky,vložíme do pekáča, zalejeme bešamelom a zapekáme v rúre do chrumkava. Príloha podľa chuti.
renkama
04.03.12,15:59
šampiónová omáčka a ako príloha vyprážané knedle......robila som to podľa receptu v Báječnej žene :)
erzet
04.03.12,16:41
Špenát s volským okom
evaj63
04.03.12,18:16
Včera 3 kilá kuracích krídelok, dnes kuracia polievka s rezancami, pečené kurence na cesnaku, ryža, pikantné pečené zemiaky, kapustový šalát tento krát s ananásom. pre moju polovičku torta.
osky
05.03.12,06:04
pečený domáci králik s opekanými zemiakmi a uhorkový šalát
dezert: tvarohové buchty

jeeej,sme sa strafili.aj my sme piekli zajka,tak na sposob zivanskej,dnes budeme dojedat.
alabut
05.03.12,06:15
Prave naopak, pijem krv Kristovu ako kazatel v kostole. :-)
verkaz
05.03.12,08:18
Cesnaková polievka a cestovina so syrovou omáčkou a brokolicou.
GabiZ
05.03.12,08:23
Dnes kuracia polievka s domácimi rezancami, hovädzie na korení a červenom víne s opekanou bagetkou.
erzet
05.03.12,10:31
10. týždeň