jb0863
09.05.12,10:50
Včera večer som spravila tekvicový prívarok, zemiaky , bravčové mäsko na cibulke a kalerábkovú polievku s krupicovými haluškami. Dnes si to len ohrejeme v mikrovlnke . A môžem rozmýšlať čo zase navarím na zajtra, najlepšie by bolo keby sa mi ponúkla babka, že nám niečo nakuchtí...:D:D
kukučka
09.05.12,09:47
karfiolovú polievku máme radi aj mi, len tie žĺtka nedávam priamo, ale v krupicových haluškách a zahusťujem smotanou a ešte maslo, tiež je ho tam dosť. ;) A muškátový oriešok a zelený petržlen.

Ešte jedna zaujímavá polievka je mrkvová. Nakrájanú či nastrúhanú mrkvu popražíme na masle spolu s nasekanou petržlenovou vňaťou, zalejeme vývarom. Udusenú zahustíme sladkou smotanou. Zavaríme jemné halušky, alebo môžeme podávať s pokrájanou na masle opraženou žemľou. A tiež muškátový oriešok a zelený petržlen.
Žabinka
09.05.12,09:56
Dnes máme bravčové stehno na horčici, ryža, zeleninová príloha.
Ivana Š
09.05.12,11:12
Moze sa to zdat, ale maslom v takej polievke nic nepokazis.

môžeš, pokaziť niekomu chuť a iné ...tráviace veci ak niekto nemôže jesť mliečne výrobky
ako napr. moja maminka a syn, pri nich radšej maslo néé
aj teraz som síce roblia tvarohovú žemľovku, ale synáčik je nebude
tak sa bude musieť uspokojiť s mäskom a cestovinami, čo som včera robila
janaGT
09.05.12,12:48
u nás dnes granatír
Ivana Š
09.05.12,12:50
a toto zas synáčik má rád, len zasa nie dcéra a manžel, no vyhovej všetkým, márna snaha
lavanda
09.05.12,18:21
Krémová špargľová polievka, bryndzové halušky so škvarenou slaninkou, zakysanka.
Tweety
09.05.12,18:22
Na večeru: fašírky z hov. mäska z polievky, zemiaky a šalát z čínskej kapusty.
asedma
09.05.12,18:43
plnena paprika so zemiakmi alebo s chlebom...dala som si aj aj..:)
osky
09.05.12,19:16
dolky sa nevydarili,hned prve dve skoncili v kosi a som si to cesto upravila pridanim muky-tak bola vyyyyyborna pica a zo zbytku cesta je tvarohovy zavin s marhulovym lekvarom.sice je trochu odveci,lebo cesto bolo klasicke pizzove,ale nech.popapame s cajikom.
ewita888
09.05.12,19:20
mňááááám.. tak to by som neodolala.. :-)
kukučka
09.05.12,19:32
môžeš, pokaziť niekomu chuť a iné ...tráviace veci ak niekto nemôže jesť mliečne výrobky
ako napr. moja maminka a syn, pri nich radšej maslo néé
aj teraz som síce roblia tvarohovú žemľovku, ale synáčik je nebude
tak sa bude musieť uspokojiť s mäskom a cestovinami, čo som včera robila

joj Ivanka, ja musím najprv recept vyskúšať a možno dám Slayerovi za pravdu.
To mi je ľúto, že máte zdravotné problémy, my sme sa s ním bavili o množstve tuku v polievke, nie o diétnom stravovaní.
kukučka
09.05.12,19:51
Keď som si kúpila prvú kuchársku knihu, dala som si záväzok, že z nej postupne vyskúšam všetky polievky, potom som nato zabudla. Teraz som pozrela register a odhadom ich je tam medzi 150 až 200 receptov. Hoci ich už ozaj všetky nevyskúšam, idem to znovu skúsiť. Aspoň štvrtinu. :D
Schválne, pozrite sa doma do najstaršej knihy - mladšie ročníky do maminej a máte čo variť celý rok.

Horecká, Vozár Kuchárska kniha
rok vydania 1975, náklad 30 000, cena 65,- Kčs
Deganova
10.05.12,03:04
... dnes nevarte, pozývam...
osky
10.05.12,04:59
uchvatne
evuš
10.05.12,05:40
..Hani, tie Tvoje šikovné ručičky a bohatá fantázia :) :) :)
ivuliatko
10.05.12,15:25
Včera a dnes kuracie mäso na mede a sójovej omáčke, ryža, čerstvý zeleninový šalát "co dům dal", polievka rajčinová.
osky
10.05.12,15:47
este stale sa nam v chladnicke povaloval zbytok bravcoveho peceneho mäska,uz som myslela ze ho vyhodim,no ale vobec nic mu nebolo.
tak som hodila na wok nakrajane cukinky,k tomu vypek z mäska a ked zmäkli ,vlozila som k nim platky mäska,aby sa prehrialo.
k tomu len celozrnny chlieb a kopec zeleninoveho salatu/ladovy salat,cervena redkovka,mlada cibulka,citron,lanovy a tekvicovy olej,kvapka javoroveho sirupu/.sme si posmakli a ja som nemusela vyhodit nic.
KEJKA
10.05.12,15:51
my dnes dietujeme, kuracie stehienka so zemiakmi podusené vo vývare z polievky
polievka z drobkov so zeleninou.
jogurty, šalát, zeleninka podľa chuti a aktuálneho stavu žalúdka.
v sobotu grilovačka......trochu diety nezaškodí ako predpríprava.
evaj63
10.05.12,17:41
Včera bravčové rizoto posypané syrom, dnes plnená paprika s knedlou.
asedma
10.05.12,18:55
Dnes sme si pochutnali na hlivovom paprikasi s haluskami a zajtra som slubila chlapom langose.
lavanda
10.05.12,19:23
Paradajková kapusta (z novej kapusty) s varenými zemiakmi a bravčovým paprikášom. Z druhej polovice kapusty bude na víkend polievka.
msa
11.05.12,05:09
ja som včera chlapom na večeru zabíjačku - jelítková kaša, klobása a zemiaky varené na štvrťky, k tomu uhorky, čalamáda z červenej kapusty alebo cvikľa. Dnes treba vonku robiť poobede tak plánujem len zemiaky na plechu so zakysankou. A zajtra obrovskú misu bryndzových halušiek - máme bryndzu zo salaša, to bude mňam. :)
Zitulda
11.05.12,06:05
Hanka nádhera a tá by sa mi zišla na nedeľu-polovička má narodky:)
Zitulda
11.05.12,06:07
joooj, ale Ti závidím ...tú grilovačku:)
Zitulda
11.05.12,06:10
Krémová syrová polievka a zemiakový papríkáš s klobáskou a kyslými uhorkami.:)
hnedoočka
11.05.12,07:36
u nás trochu dojedačky a keďže mi ostáva veľa zemiakov, tak urobím ich celé pečené v rúre , potom rozrežem ,pomastím maslom a osolím....keď som mala 14 dňovku diétu, toto mi chutilo najviac :)
witch
11.05.12,07:48
Aj ja ľúbim zemiaky, robila som ich teraz "na kyselo" - pokrájať na tenké plátky, urobiť zásmažku z masla a z múky (dávam grahamovú), zaliať vodou, pridať trochu rasce, bobkový list, trochu sladkej papriky a dusiť - na záver podľa chuti octu. Mama ich kedysi robila a raz sa pomýlila, zobrala namiesto fľaše octu vedľa stojaciu veľkú fľašu alpy -a boli sme bez obeda! :D

a dnes ešte polievka krémová zelerová - muž ju miluje - a ja potom jeho!:---
evuš
11.05.12,08:12
Aj ja ľúbim zemiaky, robila som ich teraz "na kyselo" - pokrájať na tenké plátky, urobiť zásmažku z masla a z múky (dávam grahamovú), zaliať vodou, pridať trochu rasce, bobkový list, trochu sladkej papriky a dusiť - na záver podľa chuti octu. Mama ich kedysi robila a raz sa pomýlila, zobrala namiesto fľaše octu vedľa stojaciu veľkú fľašu alpy -a boli sme bez obeda! :D

a dnes ešte polievka krémová zelerová - muž ju miluje - a ja potom jeho!:---

..ani sa nečudujem, že ho miluješ..po zeleri :D:D:D;)
trisestri
11.05.12,08:30
verkaz
11.05.12,08:56
Akosi sme sa s tými zemiakmi zhodli. Ja robím kyslú zemiakovú polievku a vyprážaný sýr zo zemiakovou kašou a tatarkou. Idem piecť rebarborový koláč. Robím ho ako berlínske rezy ( naspodok maslové cesto, posypem orechami na to rebarboru a navrch piškótové cesto), je to mňamka.
kukučka
11.05.12,09:29
Už pár dní by som si ku hocikomu z vás skočila na obed, samé dobroty, ja sa neviem dojesť pažítky, bude demikát. A na večeru pečutky.
Vybrať z chladničky čo treba dojesť, rozložiť na starší chlebík a pečivo natreté maslom, alebo kečupom, dobre posypať bazalkou, provensálskym a cesnakom, nakoniec syr a prudko zapiecť pod grilom. Najprv uvariť hrniec dobrého čaju.
dogicka
11.05.12,10:05
Aj ja ľúbim zemiaky, robila som ich teraz "na kyselo" - pokrájať na tenké plátky, urobiť zásmažku z masla a z múky (dávam grahamovú), zaliať vodou, pridať trochu rasce, bobkový list, trochu sladkej papriky a dusiť - na záver podľa chuti octu. Mama ich kedysi robila a raz sa pomýlila, zobrala namiesto fľaše octu vedľa stojaciu veľkú fľašu alpy -a boli sme bez obeda! :D

a dnes ešte polievka krémová zelerová - muž ju miluje - a ja potom jeho!:---

Prosím, pridaj recept na zelerovú polievku.....
erzet
11.05.12,10:05
Vo štvrtok: cesnaková polievka s opekaným chlebom, prírodný pezinský rezeň, zemiaková kaša, šalát
V piatok: pórová polievka s vajcom, bryndzové halušky so slaninkou
erzet
11.05.12,10:10
20. týždeň
witch
11.05.12,11:08
Prosím, pridaj recept na zelerovú polievku.....

Robím takú jednoduchú: nastrúham celý zeler polku na jemno, polku na hrubšie, 1-2 mrkvy na hrubo, osmažím na masle (alebo oleji), poprášim grahamovou múkou, zalejem vodou, osolím, pridám bobkový list, sušený ligurček a zelerovú vňať. Na záver zjemním deci mliekom, nemusí byť. Podávam s nakrájanou hriankou (krutóny). Pomer zeleru a vody - polievka musí byť hustá. Môže sa dochutiť aj čiernym korením.
dogicka
11.05.12,11:18
ďakujem
Zdenka175
11.05.12,11:33
U nás rizotko:)
Bionda
11.05.12,13:44
.. ja mám doma mäsožravca čo neznáša buchty a sladké jedlá, takže hovädzia polievka so zeleninou, pečené stehienka , šalát a pečené zemiaky s cesnakom a hlávkový šalát s olejom a octom... Včera bola kapustová kyslá obyčajná, bravčové mäsko s ryžou a hruškový kompot...
Poviem úprimne už mám toho varenia- hlavne toho vymýšľania poriadne dosť- malá je už mesiac doma a denne čerstvé variť- no hotové zúfalstvo na vymýšľanie.. jednu výhodu mám, že hlávkovým šalátom s paradajkami olejom, octom a fetou- to stačí len trocha čerstvého pečiva a malú poteším- to vie jesť veľmi často, len nech to nie je sladké bezmäsité jedlo :D
Zdenka175
11.05.12,15:34
Ja tiež často varím, muž si musí brať obed do práce/ má celiakiu/ občas sa inšpirujem tu:D
osky
11.05.12,16:12
co by som ja za to dala,keby mi nechutilo sladke...
osky
11.05.12,16:15
presne to som si pomyslela
babka - ježibabka
11.05.12,16:49
Omastené masťou a s cesnakom. Mňam.
babka - ježibabka
11.05.12,17:03
A zasa zemialy. Pangasius, zemiaky, hruškový kompót. Zemiaky varené pokrájané. Nechala som trochu v hrnci, niektoré, som pomačkala, pridala vegetu, vňaťku, trochu na masti opraženej mletej papriky a bola aj polievka, hoci ja ináč sa bez polievky obídem :D:D
Na nedeľu som kúpila dnes husokačku, už je nasolená v pekáči a pečienka zatiaľ na tanierku. Idem pokrájať sadlo a mastné kožky na škvarky a zajtra bude mňamka.
katka 23
11.05.12,19:52
dnes nič extra - zeleninová polievka, lečo , a na víkend som už navarila plný hrniec segedínu s knedľou keďže je najlepší viackrát ohrievaný ( v sobotu záhrada v nedeľu oddych )
dnes som natrafila na dobrú májovú bryndzu a v tej súvislosti ma napadlo že moja babka varila výbornú bryndzovú polievku, len nemám recept, ak by niektorá gazdinka mala budem vďačná
osky
11.05.12,20:04
dnes bolo tak teplo,ze som odmietla kuchtit.
nakupila som viac druhov celozrnneho pecivka,ja som si dala udenu rybu a veeeela jarnej cibulkovej vnatky,redkvicky a uhorku
moj muz domace vajicka na sposob prazenice a tiez vela cibulky aj s vnatkou,redkvicky a papriku-on uhorku a udenaca nema rad.
osky
11.05.12,20:06
zajtra len nieco podobne,nenarocne a lahsie,lebo vecer ideme na oslavu 30-tky,ako to uz v Rakusku byva/teda aspon v okruhu nasich pribuznych a znamych/,ziadny tanec,ziadne spevy...len sa sedi,popija a napchava.ledva sa clovek potom postavi.uff,uz aby som to mala za sebou.
buchač
11.05.12,20:51
dnes nič extra - zeleninová polievka, lečo , a na víkend som už navarila plný hrniec segedínu s knedľoukeďže je najlepší viackrát ohrievaný ( v sobotu záhrada v nedeľu oddych )
dnes som natrafila na dobrú májovú bryndzu a v tej súvislosti ma napadlo že moja babka varila výbornú bryndzovú polievku, len nemám recept, ak by niektorá gazdinka mala budem vďačná
Demikát

http://www.google.sk/search?client=opera&rls=cs&q=demik%C3%A1t&sourceid=opera&ie=utf-8&oe=utf-8&channel=suggest
lavanda
11.05.12,20:53
Tvarohové gule s grankom a roztopeným maslom, mrkvová polievka s ovsenými vločkami.
verkaz
12.05.12,07:42
Dnes využijeme ešte pekný deň a hurá do prírody na guláš. Varia muži, lebo ten ich je vraj najlepší.
verkaz
12.05.12,07:48
http://www.celysvet.cz/skin/smile/s10675.gifDnes využijeme ešte pekný deň a hurá do prírody na guláš. Varia muži, lebo ten ich je vraj najlepší.
Zdenka175
12.05.12,09:06
Od včera ešte niečo ostalo a dnes budú zapečené drobné zemiaky so šupkou v trúbe s cibuľou a slaninou:) , zemiakové placky na večer..
lavanda
12.05.12,16:53
Kapustová polievka z mladej kapusty, marinované kuracie stehná narýchlo opečené na oleji, šalát z čerstvej miešanej zeleniny. Ako dezert domáci tvaroh vymiešaný s trochou pochúťkovej smotany a vanilkovým cukrom s malinami s mrazničky:).
asedma
12.05.12,17:27
..u nas len kapustova polievka s chlebom a od vcera sa dojedli langose..no a tiez sme hodili do marinady kuracinku na zajtra..:)
KEJKA
12.05.12,17:35
a my sme zasa dnes stihli grilovačku - kuracinka sa marinovala od skoreho rána. K tomu tzatziky, cibulka, rajčiny, chlebík, rožky, komu čo sa ráčilo. jedli sme už počas dažďa ale pod strieškou, takže fajn, aspon nebolo horúco, naopak, príjemne.
Potom relax pri kávičke................ aj sladkosti sa našli, ale to len moja dcéra-tehuľka vládala, my ostatní sme sa napráskali mäska.
Večera, už len niečo diétne a zajtra sme zasa sami, takže dojeme polievku a zapečiem masko so syrom a zemiakmi.
srska
12.05.12,17:48
kejka, vy sa lúbite "naválať" :-))
osky
12.05.12,23:27
tak sme prave dosli z oslavy,bolo supeeeer,som sa nasmiala....nad moje ocakavanie.
podavali sa rezne,smazene kuracie stehna,vyprazany karfiol,cukina,tekvica a sampiony,bravcove pecene,hovädzie rolky,nakyp z medvedieho cesnaku,kapusta s klobasou,rozne salaty,ryza,zelenina,hranolky,jednohubky,torty a dezerty....alko a nealko napoje.
podaktori to este isli dorazit na disco,ale na to som sa uz nahovorit nedala.
Danielle369
13.05.12,04:13
Dnes pečená kačica, dusená kapusta, kysnutá knedla...polievka slepačia a troška chrenovej omáčky k mäsku.
pivko
13.05.12,08:18
Dnes pečená kačica, dusená kapusta, kysnutá knedla...polievka slepačia a troška chrenovej omáčky k mäsku.

Podobne, pečiem kačacie stehná , polievka hovadzia.
ivuliatko
13.05.12,08:45
Ja varím kuraciu polievku a vyrabovala som posledné zásoby krájaných rajčín, ktoré som zavárala v auguste (keď boli tie super sladké "sedlácke" maxirajčiny), pomeliem mäsko a spravím kopec bolonskej omáčky na špagety... dúfam, že vydrží aj na pondelok a utorok (zbožné želanie :D)
msa
13.05.12,09:42
u nás kuracia polievka s pečeňovými haluškami, a segedín s knedľou.
verkaz
13.05.12,10:15
Zo včera ostalo trochu gulášu. Pre tých, čo nebudú tak kuracie rezne so zemiakovou kašou a zeleninový šalát.
evaj63
13.05.12,12:55
Aj u nás bola dnes pečená kačica s dusenou kapustou a domácou knedlou. Aby zostalo trošku aj na zajtra, pridala som k nej aj 3 morčacie krídla. Polievka kuracia s kačacími drobkami a rezance.
pavol54
13.05.12,13:37
dnes domáce mladé kuriatka-polievka, drobky ako predjedlo(milujem nožičky) stehná prsia v cestíčku , zemiaková kaša, dezert čerstvý hrášok natrhaný hodinu pred obedom a sladučký (keby pršalo mohol byť o týždeň skôr
lujza.j
13.05.12,13:40
ja dnes iba rajčinová so syrom....možno večer losos s mexic. zeleninou, alebo len zelenina, alebo budem len mrkvu chrúmať:rolleyes:
Zdenka175
13.05.12,13:58
My dnes maso na prírodne k zemiakovej kaši a nepečený krémeš.:)
renkama
13.05.12,14:37
polievka z kačacích drobkov,pečená kačka s domácou knedľou a červenou kapustou
Katarina
13.05.12,17:50
Vyprážané šťavnaté kuracie prsia, ryža, hlávkový šalát. Ako dezert fajnový rebarborový koláčik.
Tweety
13.05.12,18:10
Včera na chate, chatičke: hlivový paprikáš , špencle, dnes doma hŕstková polievka, bravčové aj kačacie pečené, zemiaky, zeleninový čerstvý šalát. Na poobedie, čokoládový puding s ovocím a šampanské.
Zužu
14.05.12,07:43
včera tiež pečená kačica, kapusta, domáca knedľa, lokše, buchty na pare
dnes francúzske zemiaky, cvikľa, kapustová polievka s paradakovým pretlakom
lavanda
14.05.12,11:45
Tekvicový prívarok s duseným bravčovým plieckom, varené zemiaky.
osky
14.05.12,12:03
co mate vsetci kacacie hody???

ja dnes rychlo len prazenicu s celozrnnym rozkom a manzelovi dve kotlety na sampionoch s trochou ryze-treba robit v zahrade,neni casu varit.
osky
14.05.12,12:07
vcera :
vyprazane kuracie prsia,hranolky,zeleninovy salat a racio babovka/celozrnna spaldova muka,cerstve mlieko z automatu,repkovy panensky olej,orechy vlastne,hnedy cukor a domaci med,miesto prasku do peciva vinny kamen,struhana bio cokolada,susene hrusky-vlastne/
luja5
14.05.12,12:13
zapekané zemiaky s klobáskou, čalamáda
Tweety
14.05.12,12:16
Obed zo včera, akurát ako dezert čerstvo upečená famózna makovo-višňová štrúdelka.
MarcelkaT
14.05.12,12:52
My sme doma chovali kačičky a tak ja som odchovaná na pečenej kačičke. Inakšie ju mám veľmi rada na hocijaký spôsoba,........
erzet
14.05.12,13:01
Zemiaková polievka s paprikou na kyslo, kuracie pečienky na hubách, dusená ryža, uhorka
AdaMtiM
14.05.12,13:14
čerstvý hrášok ? už??? nám ledva len zo zeme vykúka.......
lavanda
14.05.12,15:56
Ochladilo sa, tak sa vrátili zimné chute:).
verkaz
15.05.12,10:20
Dnes šošovicová polievka s párkom a šulance s makom
Ivana Š
15.05.12,10:25
bravčové na šampiónoch, ryža a hlávkový šalát
dezert - choré dieťa s angínou a horúčkou :mad:
erzet
15.05.12,10:27
Hrachová polievka, novozámocký kurací paprikáš, halušky
jb0863
15.05.12,10:31
šošovicová polievka s domácou klobáskou a bravčové opečené na zeleninke, ktorú som rozmixovala, pridala zavárané domáce brusnice a zahustila smotanou, k tomu cestovina.
luja5
15.05.12,10:36
šúlance s makom milujem, dala by som si :-)))
trisestri
15.05.12,10:44
Žabinka
15.05.12,12:05
Nedeľa: na chalupe kapustnica, v meste pizza, ovocný pohár.
Pondelok, utorok: kapustnica, cestoviny s mäsovo-baklažánovou omáčkou, posypané strúhaným syrom.
terezamaria
15.05.12,12:17
Dnes som bola na obed u pepsi, na vysmážaný karfáč. Ona vie, že ja ho zbožňujem.
Deganova
15.05.12,12:18
... škoda, že je to tak ďaleko, aj ja zbožňujem... aj pepsi...
Tweety
15.05.12,12:43
A čo nepríde medzi nás?
asedma
15.05.12,13:49
..moj sb dnes navaril kyslu fazulovu polievku a babral sa aj s drapakmi..:)
evaj63
15.05.12,14:59
Lečo s pikantnou klobásou, a ešte lievance z malinového acidka.
msa
15.05.12,16:12
ja som dnes taká rýchlovečka polotovarová : špenátové torteliny uvarené a zapečené s bryndzou, strúhaným syrom a smotanou. bude aj na zajtra.
calawen
15.05.12,16:25
my sme dnes mali ryžový nákyp. Na zajtra musím niečo vymyslieť...
Zdenka175
16.05.12,09:17
Kuracia polievka, a kuracie nožky/naložené v páci/ s ryžou:)
Danielle369
16.05.12,09:28
Fazulová( bobica) polievka varená s údeným mäskom, široké rezance k tomu a potom rezance s tvarohom http://www.animaatjes.de/bilder/a/afrika/22.gif
Danielle369
16.05.12,09:34
Zajtra bude vyprážaný kapor a klzký šalát (zemiakový) http://www.animaatjes.de/bilder/a/angeln/21.gif
avalik
16.05.12,09:34
zapekany baklazan s mozarellou, paradajkami a bazalkou
verkaz
16.05.12,10:11
Dnes je zapražená vajíčková polievka a vyprážaný karfiól so zemiakmi a uhorkovým šalátom.
Tweety
16.05.12,10:12
Grilovaný syr s bielou a modrou plesňou, tatárka a pečené zemiaky, šalát, štrúdľa.
jb0863
16.05.12,10:22
Segedínsky s knedľou , zeleninová polievka , dnes varila babka a ostane aj na zajtra.
witch
16.05.12,10:25
Dnes domáca rajčinová polievka, zapekané zemiaky so zelenými fazuľovými struky a syrom, zákusok pité jablkové a tvarohové, jabĺčko.
dogicka
16.05.12,10:27
mňam...
Zdenka175
16.05.12,11:22
Poradíte mi nejaký dobrý recept na zapekané zemiaky ako prílohu? Ja si zemiaky osolim a predvarím v tlakovom hrnci, potom vysypem na plech, trocha polejem olejom a vodou a pečiem odokryté na režime zhora a zdola...
Tweety
16.05.12,11:25
Robím, aj dnes som robila také, vymastím nádobu( buď jenskú misu, alebo plech) zemiaky nakrájam na kolieska, osolím, pokmínujem a šup s nimi do predhratej rúry na takých 15-20 min, polejem ešte trochou oliv. oleja, počas pečenia sem tam poobraciam, aby sa opiekli rovnomerne. Sú krásne sfarbené, chrumkavé, mňamky.
avalik
16.05.12,11:32
Poradíte mi nejaký dobrý recept na zapekané zemiaky ako prílohu? Ja si zemiaky osolim a predvarím v tlakovom hrnci, potom vysypem na plech, trocha polejem olejom a vodou a pečiem odokryté na režime zhora a zdola...

Gratinovane zemiaky - http://www.mimibazar.sk/recept.php?id=24130

ale najradsej mam obycajne pecene s rascou - ako Tweety pisala vyssie, len ja ich krajam na krizalky a nie na kolieska :)
Tweety
16.05.12,11:40
ja aj tak, aj tak, raz kolieskové, raz osminky
witch
16.05.12,12:07
mňa naučila dcérka - recept z detskej kuchárky:
zemiaky omyjeme, aj s šupkou nakrájame na 1/4, dáme na plech vyložený peč. papierom, potrieme oliv olejom, v ktorom je rozmiešaná soľ, červená paprika a čierne korenie (dá sa obmieňať). Pečiem cca 35-45 min na 200 C v el. rúre. Podávam ako prílohu, alebo len tak s kyslou kapustou.
Deganova
16.05.12,13:27
Moje pečené zemiaky:
zemiaky rovnakej veľkosti umyjem, prekrojím na polovicu, každú polku pomocou lyžice rozkrájam na plátky ( vložím zemiak do lyžice a krájam, takto ho nedokrojím až do konca je len narezaný), spodnou reznou plochou uložím na pekáč potretý olejom, vrch osolím, orascujem a pokropím olejom, upečiem .... výborné ako príloha k omáčkovým jedlám, alebo ako samostatné jedlo, k tomu cibuľa s kyslou smotanou...
asedma
16.05.12,13:41
moj sb pridava este par strucikov cesnaku, su mnamkove..
asedma
16.05.12,13:46
Dnes cerstva hliva, konzerva sampionov a kusok kuracich prs podusene na cibule a cervenej paprike s haluskami a uhorkovy salat.
jb0863
16.05.12,13:56
Surové zemiaky si na robote nakrájam na tenké plátky, preložím ich do väčšej misky. Zemiaky posolím, popeprím, pridám muškátový oriešok- postrúhany .Šľahačkovú smotanu s mliekom v pomere 1:2 zmiešam a vylejem na zemiaky.Rukou poriadne premiešam, aby sa jednotlivé kolečka zemiakov oddelili . Takto ochutené zemiaky dám na plech a na vrch dám ešte plátky masla. Pečieme v rúre . Nám veľmi chutia.
jb0863
16.05.12,14:26
Zemiaky nakrájam na menšie kúsky , pridám grilovacie korenie, rozmarín, olej, nakrájanú cibulku, cesnak , domácu klobásku a slaninku . Tá vôňa pri pečení je úžasná . Určite budú chutiť.
avalik
16.05.12,14:35
ano, da sa pridat cesnak, paprika, slanina, klobasa, ... ale taketo "obycajne" mam najradsej - a k nim trochu tatarky a zeleninovy salat, kludne si to dam ako nedelny obed :))))
kukučka
16.05.12,14:48
Takto som ja robievala "letné" francúzske vo veľkej hlbokej panvici, len som najprv tú cibuľu upražila, aj cesnak, vybrala von a potom pridávala na vrstvy. Letné preto, lebo som tam pridala aj mladú zeleninu alebo aspoň pór a papriku. To už nebola príloha, ale hlavné jedlo.
Ja tie americké v reštauráciach nemusím, bývajú z nekvalitných zemiakov a vysušené. A k mäsu aby vyniklo mám radšej kašu, alebo obyčajné varené zemiaky.
Pečené a aj ochutené jeme s mliekom ako samostatné jedlo.
KEJKA
16.05.12,14:50
ja som včera robila klasické francúzske zemiaky, mám ešte staré.
dnes fazuľová polievka, a "veľkonočná baba", na sviatky som ju nerobila, tak dnes pre syna áno - nakrájané rožky trochu navlhčené vo vývare z údeného masa, kopec vajec, cibuľka, pažitka, trošku korenia, nakrájané údené masko - zapiecť. Výborné teplé, ešte lešie studené.
Na večeru domáci chlieb a nátierka z avokáda, čaj, vínko.
osky
16.05.12,15:38
dnes mame kotlety s hlavkovym salatom a ryzou.

zajtra bude znova zelena spargla-parena,mnam,ved je sezona v plnom prude treba sa jej napapat,k tomu parene mlade zemiacky s petrzelkou.zeruchou a pazitkou,a pecene kuracie stehna v marinade.

ako dezert bude ovocie-kiwy,ceresne,melon,cucoriedky a jahody-nech si vravi co chce kto chce,ale ja mam akysi abstak po tomto ovoci,tak aspon na sviatok-kazdy dostane svoj diel na maly tanierik-nekupila som z kazdeho 10 kg.....
ale upeciem znova aj racio babovku,lebo pridu nasi,tento raz s kakaom,hrozienkami,sekanymi orechami a poliata bio cokoladou.
osky
16.05.12,15:41
mnaaaam.pridem!!!!!!!!!!!!
osky
16.05.12,15:43
pridem,ale az zajtra lebo dnes idem k verkaz
evaj63
16.05.12,17:36
Bryndzové halušky s údenou slaninkou z májovej bryndze, už dávno som jedla takú dobrú bryndzu.
ivuliatko
16.05.12,17:36
aj ja sa chystám na nátierku z avokáda :-)
evaj63
16.05.12,17:47
Labužnícke zemiaky.

8 väčších zemiakov
8 strúčkov cesnaku
2 PL oleja
1/2 čl soli, čierneho korenia
1/2 šálky posekanej cibul'ovej vňate
1/4 šálky posekaného čerstvého rozmarínu alebo 2PL sušeného.
Umyté zemiaky aj so šupkou rozkrájat' na štvt'ky a piect' na jemne potretom pekáči, potirtam papier na pečenie. Ked' budú skoro upečené, posolit' okorenit', posypat' posekaným cesnakom, rozmarínom a cibul'ovou vňat'ou.
Zemiaky sú výborné aj samé, alebo ako príloha k mäsu.
asedma
16.05.12,20:25
dnes sme kupili tiez bryndzu a bola z nej paradna pomazanka
KEJKA
17.05.12,06:25
Labužnícke zemiaky.

8 väčších zemiakov
8 strúčkov cesnaku
2 PL oleja
1/2 čl soli, čierneho korenia
1/2 šálky posekanej cibul'ovej vňate
1/4 šálky posekaného čerstvého rozmarínu alebo 2PL sušeného.
Umyté zemiaky aj so šupkou rozkrájat' na štvt'ky a piect' na jemne potretom pekáči, potirtam papier na pečenie. Ked' budú skoro upečené, posolit' okorenit', posypat' posekaným cesnakom, rozmarínom a cibul'ovou vňat'ou.
Zemiaky sú výborné aj samé, alebo ako príloha k mäsu.
výborný nápad, ja k tomu urobím syrovo-mäsové placičky alebo guľky, to bude mňamka. Paradajkový šalát.
Na večeru špenát.
verkaz
17.05.12,09:28
Dnes mám uvarenú šalátovú polievku a prírodné bravčové rezne s novými zemiačkami a ešte šalát.
Zdenka175
17.05.12,11:42
Dnes som si naplánovala fašírky s kelom a zemiakovú kašu. Idem krájať kel:eek: / celý od stredu zhnitý... Kúpila som v pondelok/ tak rýchlo do obchodu či ešte nemajú, nemali tak som dala do fašírok čínsku kapustu. Som trpla, že aké to bude, ešte som také nerobila. A dobre:)
evuš
17.05.12,11:51
Polievka protičervom, dusené hovädzie na mrkve a hrášku, varené zemiaky posypané pažítkou, dezert - zeleninový šalát s jogurtovým dresingom....
Darina1234
17.05.12,12:24
Dnes pride syn z internatu, pecene bravcove, spenat. privarok, zem. pyre
erzet
17.05.12,12:25
Kuracia polievka s rezancami, pečené kuracie stehno, dusená ryža, uhorka
Zdenka 0705
17.05.12,12:46
akáže je to polievka?
evuš
17.05.12,12:55
... Zdenka, polievka protičervom = normálna zemiakovo-kmínovo-vajíčková s takým kopcom cesnaku a zelených byliniek, že červíci nemajú šancu :D:D;)
trisestri
17.05.12,13:01
evaj63
17.05.12,15:13
Černohor s labužníckymi zemiakmi, paradajkovo-cibul'kový šalát. Zostane aj na zajtra.
alaya1
17.05.12,15:15
zeleninovy salat s kuracim masom- dieta,.
Zvalik
17.05.12,17:19
.... plnená cuketa zapečená so syrom....;)
calawen
17.05.12,18:21
Dnes boli zemiakové placky, urobila som jak obvykle, ale manžel na služobke, tak mám aj na zajtra...
Slayer666
17.05.12,19:58
Co mate vsetci s tymi cuketami? Vsak este nie je sezona, ci? Aspon ja som este nevidel na trhu.
ewita888
17.05.12,20:04
to isté, len s jogurtovo-cesnakovým dresingom.. štvrtý krát tento týždeň :-)
lavanda
18.05.12,06:50
Pizza Hawai domácej výroby.
Zužu
18.05.12,07:15
polievka - kurací vývar s krupicovými haluškami, dusené hovädzie, kôprová omáčka, domáca knedľa
drobeceva
18.05.12,07:43
dnes bude hubový deň-polievka zo šampióňonov a rizoto z hlivy -
http://varecha.pravda.sk/recepty/rizoto-z-hlivy-ustricovej/27820-recept.html
Zdenka175
18.05.12,08:04
Vyprážaný syr so zemiakmi a špenátová polievka:)
erzet
18.05.12,08:23
Letná zeleninová polievka, vyprážané rybie filé, zemiakový šalát.
jb0863
18.05.12,08:47
dnes paradajková polievka a pirohy s kyslou smotanou a slaninkou
asedma
18.05.12,09:16
.. u nas dnes dva v jednom..husta zemiakovorajcinova omacka s udenym rebierkom a chlebikom..
luja5
18.05.12,09:22
hustá šošovicovo-zemiaková polievka s údeným
zalobaba
18.05.12,09:24
polievka mrkvová krémová s krutónmi, potom šalát (rukola, mozarela, údený losos, vajíčko na tvrdo, paradajky, olivy, olivový olej, citrón, balzamiko)
kikoza
18.05.12,09:27
bryndzové halušky
kopretinka
18.05.12,09:38
v rámci dukanovej diéty :D
na kvapke oleja opečená ryba na panvici (tilapia) a dusená mrkva
msa
18.05.12,09:48
ja idem dnes za hrniec cesnačky a veľkú misu kapustových halušiek s oškvarkami, aby zostalo aj na zajtra , lebo ideme okopávať zemiaky a nebude kedy variť.
Dáša_
18.05.12,09:57
Filé zapečené s chrumkavou kôrkou, varené zemiaky, šalát a "Žilinaská polievka" - krémová hrášková z mrazeného hrášku s vajíčkovými haluškami z domáceho vajíčka. A prečo Žilinská? Lebo silne pripomína žilinské futbalové dresy :)
kopretinka
18.05.12,09:59
ja by som si tak dala niečo strašneeeeeeeee nezdravé a stašne dobréééééééééé :D
erzet
18.05.12,10:48
21. týždeň
witch
18.05.12,11:21
Mňam!!
witch
18.05.12,11:25
neskoro, je zjedené! Syn má veľký apetýt!
witch
18.05.12,11:26
Dnes zemiakové knedle domáce, sekaný špenát, vajce na tvrdo, cibuľka, ja + slaninka, manžel bez. Polievka ešte rajčinová.
witch
18.05.12,11:43
ja by som si tak dala niečo strašneeeeeeeee nezdravé a stašne dobréééééééééé :D

Ja by som si tak dala ako zákusok ružové penové špice, volá sa to niekde pipky alebo indiánky, alebo len špic. Mali to v cukrárni v kauflande, zmenili dodávateľa, už nemajú a neviem ich zohnať ani v meste. :mee: Tak by som si dala - je to nezdravé, sladké, ulepené - mňam! :rolleyes:
Žabinka
18.05.12,12:40
Dnes, a snáď aj zajtra: paradajková polievka so syrom, dusená pečienka s ryžou a uhorkou.
avalik
18.05.12,14:47
paradajkova kapustova polievka - nie vsak tukozrutska ale fajnova s klobaskou :) a rezance s makom
babka - ježibabka
18.05.12,15:55
Zemiaková omáčka s vajcom. Už rastie pekný kôpor a ja ho milujem, tak som mala veľa kôpru aj za dedka a syna, lebo oni zas ho nelúbia :D Dojedli sme včerajšiu hrachovú kašu s opraženou cibuľou, uhorkou a podarovaným vínom zo svadby. Omače je dosť aj na zajtra. Zajtra rýchlovka - kuracie pečienky, ešte neviem aké, lebo bude jarmok, tak sa budem motať. Nejde mi o nákupy, ale o podebatovanie so známymi, ktorých som dávno nevidela. V nedeľu budú kuracie štvrťky asi pečené s ryžou a kompótom.
osky
18.05.12,17:20
prisla som domov utahana ako KON a hladna ako VLK.
kedze citim ze na mna zase lezie nadcha,uvarila som si

CESTOVINY PRE ZDRAVIE

uvarila som celozrnne spaldove vrtulky.

na troske vody som si podusila mladu zelenu sparglu-vo woku,ked bola polomäkka,pridala som na drobne kococky nakrajane prirodne tofu a zacala som pridavat koreniny-trosku kari,stipku chilli,velky struk cesnaku-postruhat,kustik cerstveho zazvoru-postruhat,posolit.
podliat este trosicku vodou a ked sa tekutina skoro vyparila ,praskla som k tomu cestoviny a par kvapiek tekvicoveho oleja.zamiesala,nechala rozohriat a ham a mnam....??????????!!!!!!!!!!!!!!hej ,hej,mnam bolo ,
len ze som napokon skoncila ako DRAK
som si k tomu naservirovala hlavkovy salat,lebo inak by mi aj zuby boli zhoreli.....ale zahrialo.
osky
18.05.12,17:28
no,to je vysledok diety....
osky
18.05.12,17:30
ja slintam..mnam.
osky
18.05.12,17:34
evi,aj mna ta polievka zaujima
osky
18.05.12,17:38
co uz.dobre si mu navarila.
podhygmin:-)
19.05.12,03:29
Zdenka 0705
19.05.12,04:22
mňamky, aj pečienka vyzerá skvelo, aj polievočka so syrom
salka
19.05.12,04:26
júúúj, toto mi nerob....hneď by som si dala, krásne to vyzerá
salka
19.05.12,04:27
my máme dnes starý známy segedín a palacinky
Zdenka175
19.05.12,04:46
U nás polievka od včera a dnes bryndzové halušky:)
osky
19.05.12,04:57
ja som zahajila vitaminovy sok-za 10 dni musim byt bezpodmienecne zdrava.
na ranajky smoothie-ako vzdy,
na obed klerab,
na veceru spravim druhu polovicu spargle a tofu len s hlavkovym salatom.bez akejkolvek normalnej pevnej stravy-tak mi drzte palce,ci to vydrzim,uvidime vecer....
KEJKA
19.05.12,06:03
dnes obľúbené pečené kačacie stehná, k tomu zemiakový šalát, viac zeleniny ako zemiakov.
urobím aj bryndzové pirohy a lekvárové taštičky, komu čo príde na chuť.
m.hladka
19.05.12,11:15
a už sa aj pečú francúzske zemiaky ...
Slayer666
19.05.12,11:32
ja som zahajila vitaminovy sok-za 10 dni musim byt bezpodmienecne zdrava.
na ranajky smoothie-ako vzdy,
na obed klerab,
na veceru spravim druhu polovicu spargle a tofu len s hlavkovym salatom.bez akejkolvek normalnej pevnej stravy-tak mi drzte palce,ci to vydrzim,uvidime vecer....

Nezabudaj na vitaminy v mase.:)
asedma
19.05.12,12:14
242micro
19.05.12,12:20
Kuracie gordon Blue..+ hranolky
osky
19.05.12,14:54
ale tie mi pri chripke nepomozu.telo sa musi sustredit na chorobu,nie na travenie potravy.aj tak ma boli hrozne pri prehltani,tak lepsie nejest
osky
19.05.12,14:56
francuzske zemiaky a palacinky mozem vzdy.aj na vianoce.mnam.
evaj63
19.05.12,15:15
Dnes sa mi nejak nechcelo stát' pri šporáku, tak len pečená klobása s kopou zeleniny, čerstvé celozrné pečivo.
calawen
19.05.12,18:49
u nás gurmánska kuracinka + hranolky, a bravčový vývar...
Tweety
20.05.12,08:44
Včera na chate, chatičke, hov.-bravčový guláš so zemiakmi a haluškami, dnes doma pórová polievka, hov. varené, kôprovka a zemiačky. A za obedom hurá na chatu, chatičku.
asedma
20.05.12,08:49
U nas polievka z morcacieho krku a pecene bravcove plecko s kysnutou domacou knedlou a kapustou :)
luja5
20.05.12,09:00
dnes hlavne obľúbený rodinný kakaovo-lekvárový koláčik a zmrzlina :)
lebo nech už hokejové finále dopadne akokoľvek, aj tak sme majstri a oslávime to ... lebo keby mi niekto na začiatku šampionátu povedal, že budeme hrať finále, pozerala by som na neho, či práve priletel z Marsu ... :)
ivuliatko
20.05.12,09:09
U nás sa furt dookola striedajú tieto polievky: slížiková klasika (hovädzia alebo kuracia), rajčinová, cesnačka, šošovicová, fazuľová, zemiaková, hríbová, hlivová a hrachová. Takže dnes cesnačka, lebo si môžeme dovoliť smrdieť :) a idem vypražiť kuracie rezne, k tomu budú varené zemiaky a uhorkový šalát s cesnakom (nech už ten smrad stojí za to)... a potom si aj my dáme zmrzku.
verkaz
20.05.12,09:13
Aj u nás kuracia slížiková polievka ä. Rezne v haruli, zemiaková kaša a paradajkový šalát(ten máme najradšej). Ako zákusok robím len rebarborový kompót
msa
20.05.12,11:57
polievka z baraniny, a baraní guláš , pridala som aj pol piva ako dávam do kotlíkového vonku vareného.
evaj63
20.05.12,12:45
Polievka bravčovo-slepačia, kuracie na mexický sposob, ryža. Po obede tvarohovo-jahodová nepečená torta.
Slayer666
20.05.12,13:25
Zupa koperkowa a domace bryndzove pirohy. Citim sa ako pyton, co zozral jelena a teraz to bude dva dni travit.
lujza.j
20.05.12,13:33
steak z hovädzej sviečkovice + sterilizovaná uhorka, dám asi aj na večeru. moje decko to už včera odmietlo , že jej také mäso nič nehovorí:D a pritom to je aká nenormálna bašta...
osky
20.05.12,16:37
moj muz tiez steaky miluje-ja nie.mas este?by som ho poslala...
jb0863
21.05.12,08:30
od vcera kuracia polievka s rezancami , plnené kuracie nožky , zemiaková kaša, uhorkový šalát a kysnutý makovník.
jb0863
21.05.12,08:41
od vcera kuracia polievka s rezancami , plnené kuracie nožky , zemiaková kaša, uhorkový šalát a kysnutý makovník.
Darina1234
21.05.12,08:59
rizoto
erzet
21.05.12,09:13
Talianska fazuľová polievka, jablková žemľovka
podhygmin:-)
21.05.12,09:44
trisestri
22.05.12,11:30
Zdenka175
22.05.12,11:33
karfíolová polievka a francúzske zemiaky:) a ja na diete:mad:
asedma
22.05.12,14:49
Sladka fazulova polievka a cuketove placky.
evaj63
22.05.12,15:24
Opekané čínske rezance s kuracím mäsom.
lujza.j
22.05.12,18:41
osky, ešte jeden sa mi máča v oleji..... ale mám v mrazáku:)
msa
23.05.12,05:02
včera zemiaková kaša a zapekaná brokolica so syrom a smotanou, trochu ostalo aj na dnes, tak dnes len uvarím zopár zemiakov a upečiem ich s rascou na plechu s acidkom , alebo pivom?
erzet
23.05.12,06:12
V utorok: brokolicová polievka, údené mäso, hrachová kaša, chlieb.
(na dvoch obrázkoch je obed z pondelka - žemľovka)
Zdenka 0705
23.05.12,06:40
Za chvíľu idem na to:
zapečená brokolica s Nivou a inou zeleninkou, zemiakovo-zelerová kaša
hnedoočka
23.05.12,06:40
Sladka fazulova polievka a cuketove placky.

Anka , sladká? to som ešte nepočula....či nebodaj so sladkou smotanou?:confused:

a to už máte cukety doma?
evuš
23.05.12,06:50
Anka , sladká? to som ešte nepočula....či nebodaj so sladkou smotanou?:confused:

a to už máte cukety doma?


sladká fazuľová polievka = fazuľa, zelenina, bez mlieka, môže byť s údeným a domácimi širokými rezancami /u nás sa to tiež tak volá/
Zdenka 0705
23.05.12,06:52
sladká - zeleninová, kyslá - bez zeleniny, so smotanou .. my tak zvykneme hovoriť
Zužu
23.05.12,06:56
polievka hŕstková s údenými rebrami, rizoto, uhorka
jb0863
23.05.12,07:04
šampionova polievka , mäsovo-zeleninove rizoto s marhulovym kompotom.
Darina1234
23.05.12,07:37
cicerova polievka, madarsky gulas s knedlou, dezert BB puding s piskotami , mam doma obidvoch synov
jajkach
23.05.12,09:44
varená brokolica, syrová omáčka, zapekané zemiaky
hnedoočka
23.05.12,11:11
aha, čiže ako u nás fazuľová ,ale s fliačkami..no naša vôbec nie je sladká, preto ma to mýli
evuš
23.05.12,12:33
no, chuťovo nie je naozaj "sladká" to je len taký názov - s mliekom je kyslá, bez mlieka sladká :-) :-) :-)
lavanda
23.05.12,15:49
Kalerábová polievka, sedliacka omeleta, obloha z čerstvej zeleniny.
msa
24.05.12,04:46
ja som včera zemiakovú babu s ovsenými vločkami, a pohádzala som tam aj kúsky chleba , všetko namiesto múky. dnes nevarím, dojedia sa zvyšky všetkého.
Zužu
24.05.12,06:54
dnes - polievka od včera hŕstková a langoše - obyčajné /cesnak, syr, smotana, kečup/ kto na čo bude mať chuť a plnené
jb0863
24.05.12,11:56
Napadlo ma , ze prispejem mojim receptom , nie na obed ,ale skor na ranajky. Minule som spravila domacu vianocku . Je vynikajuca a velmi sme si ju oblubili.
0,5 kg polohrubej múky
kocka drozdia
75 gr cukru
75 gr masla
stipka soli
3 cele vajcia
1/4 l mlieka
hrozienka (namocene vo vode, potom necham poriadne odkvapkat)
Pred pecenim cesto potrieme studenym mliekom a po dlzke cesto prekrojime - asi tak 0,5-1 cm hlboko. Pecieme pri 180 stupnoch 30 minut. Asi po 20 minutach vianocku prikrijem alobalom .
evaj63
24.05.12,17:54
Synovi pizza, pre nás kapustnica. Dúfam že bude aj na 3 dni.
msa
25.05.12,05:47
dnes buď kapustnica alebo paradajková polievka (dám hlasovať) a puboši si idú robiť dolky. tak budeme mať aj super zákusok. :)
alaya1
25.05.12,06:25
Vyvar s cestovinou, zemiakova kasa, paradajkova omacka, hovadzie z polievky.
jb0863
25.05.12,07:38
vcera vecer som spravila madarsky gulas . Dufam , ze ostane aj na zajtra , lebo zajtra sa bude makat , knedlu kupim , polievku cesnakovu .
hnedoočka
25.05.12,07:39
zemiakové lokše s hubovou omáčkou
Tweety
25.05.12,07:41
Pórová polievka s haluškami a hoki s pečenými zemiakmi, šalát.
avalik
25.05.12,07:43
segedin ... bude az do nedele :)
msa
25.05.12,09:06
segedin ... bude az do nedele :)

no len aby:D
Zvalik
25.05.12,09:24
ahoj.... ja dnes na prosbu môjho syna Paťka /lebo príde zo školy z prírody a asi vyhladovaný ako ho poznám:rolleyes:, lebo on je veľmi vyberavý:D/ robím majonézový šalát s rezňami a moravské koláčiky...:)
Prajem všetkým krásny deň a vydarený víkend!
avalik
25.05.12,09:25
no len aby:D

varim len pre seba, tak hadam ano :D ... a ak by sa nejaka navsteva ohlasila, nie je problem ukuchtit aj nieco ine ;)
avalik
25.05.12,09:27
u maminky vzdy najviac chuti :)
babka - ježibabka
25.05.12,17:05
Vypražený karfiol, zemiaky, domáca tatarská.
Zužu
25.05.12,18:10
dnes bol prívarok zo zelenej fazuľky a fašírka
Slayer666
25.05.12,18:38
Pasta con i broccoli arriminati
Dnes na veceru tato sicilska klasika. Jeden stredne velky karfiol rozdelime na ''kytice'' a uvarime vo velkom mnozstve osolenej vody , kym nie je uplne makky. Vodu nevylievame. Na olivovom oleji sa orestuje jedna cibula posekana nadrobno. Prida sa stipka safranu, ktoru sme namocili do trochy teplej vody, aj s tou vodou, pravdaze, hrst susenych ribezli, ktore sme tiez namocili do horucej vody, tie ale bez vody, asi dve lyzice piniovych orieskov a sest sardelovych filet, ktore sme nadrobno posekali a potom nad parou roztopili/rozpucili v troche olivoveho oleja na kasu. Toto restujeme asi minutu, potom pridame karfiol a ten miesame asi 10-15 minut, kym sa nerozpadne na kasu. Osolime, dame varit jeden balik cestovin do tej istej vody, v ktorej sme varili karfiol, pricom treba asi pridat aj trochu soli, a ked su al dente, pridame naberacku tej vody do omacky. Pridame cestoviny, premiesame. Tato omacka je asi vynimka potvrdzujuca pravidlo, lebo jej nezaskodi niekolko minut po premiesani postat, aby presli chute. Posypavame zobrackym parmezanom, cize struhankou osmazenou v olivovom oleji.

Najlepsie je pouzit bucatini, ale mozu byt aj ine dlhe cestoviny, aj spagety. Ribezle som nemal, tak som pouzil brusnice a bolo to vyborne.
buchač
25.05.12,19:45
...mladí prišli ....trochu sa grilovalo ...a aj fazuľovica s údeným a klobáskou ...;)
hnedoočka
25.05.12,20:01
...mladí prišli ....trochu sa grilovalo ...a aj fazuľovica s údeným a klobáskou ...;)

aj ja scééééém.....:mee:
buchač
25.05.12,20:10
...hm ...žeby nabudúce ???...:-)
asedma
25.05.12,20:41
..na obed boli len palacinky, ale vecer sa bastili domace pikantne klobasky s horcicou a chlebikom..:)
jozka56
26.05.12,08:23
Dnes budem bez obeda, ale po obede bude grilovačka a posedenie na chatičke, veď vydržím byť trochu dlhšie hladná:) Naložené mám bravčové a kuracie mäsko, nakúpená zelenina z trhu, napečený špaldový chlieb a rožky, torta tvarohová a dva koláčiky, pitivo je v aute....tak už len vyraziť:)
trisestri
26.05.12,08:58
verkaz
26.05.12,09:06
Skoro sme sa zhodli aj ja varím fazuľovú polievku s udeninou. teraz sa ešte chystám upiecť tvarohový koláč s rebarborou.
Žabinka
26.05.12,11:41
Dnes aj zajtra: vyprážaný rezeň so zemiakovým šalátom, polievka hrachová s krupicovými haluškami.
Zdenka175
26.05.12,11:51
Kuracia polievka a podlisňaky.:)
lujza.j
26.05.12,12:02
fajný chlebík v zábere....
babka - ježibabka
26.05.12,12:12
Verkaz neokukávam. Fazuľovica s údeným dnes a tvarohový koláč bez rebarbory (vymrzla mi) bude zajtra. Syn doniesol tvaroh z farmy z týždňovky na Morave. To sa nedá s obchodovým porovnať.
asedma
26.05.12,14:21
Kuracia polievka a podlisňaky.:)

Zdenka a to co podlisnaky ? nepoznam, alebo na dolniakoch sa to mozno inak vola :confused:
srska
26.05.12,14:24
dnes - bez obeda a na večeru veru netuším čo srsková uklohnila:D
luja5
26.05.12,14:32
dnes som na zajtra v situácii podobne, ako napísala zadávateľka témy - čo zajtra na obed, fakt zatiaľ neviem
tak som sa pýtala doma, na čo by bola chuť a čo navariť, odpoveď bola - nič :rolleyes:
tak teraz rozmýšľam, ako a z čoho to nič navarím a ako to bude chutiť :D
asedma
26.05.12,14:43
U nas dnes gulas a na zajtra moj sb uz ma naplanovanu koprovu omacku, bravcove maso na stave a k tomu kysnuta knedla.
ivuliatko
26.05.12,14:44
mala som v úmysle šošovicovú omáčku, ale v Jednote mali fantastickú čerstvú horúcu kledňu (no nekup to!!!), tak som zmenila plány a urobila zeleninovú polievku a bravčové karé s horčicovou omáčkou... teraz som upiekla piškótový korpus a chystám sa na trasenú tortu, už dávno sme ju nemali :)
KEJKA
26.05.12,15:04
dnes zasa grilovačka, tzatziky, paradajkovouhorkovocibuľkový šalát, zemiaky, pozvala som aj brata, tak sa "nadlábli" všetci.
Ivana Š
26.05.12,17:30
ryžové rezance s ôsmimi pokladmi v Šangaji
(u číňana v nákupnom centre :D)
verkaz
27.05.12,07:24
Dnes tradične nedeľnú hovädziu polievku s domácimi rezancami a rezne v haruľovom cestíčku so zemiakovou kašou a zeleninovým šalátom.
jozka56
27.05.12,09:01
Dnes zapečený losos na bylinkách, varené zemiaky a smotanový dresing s pažítkou, koláč je zo včera:) Z čerstvého kravského mlieka vyrobím syr, ale ten bude jedlý až zajtra večer.
Indeed
27.05.12,09:22
REZNE a DOMÁCI majonezový zemiakový šalát