bv_alexandra
12.10.09,15:35
A vy čo dneska neobedujete. Išla som nakuknúť aby som dostala inšipiráciu a tu sa dnes nevarí:mee::)
JarkaL
12.10.09,13:40
Moja, veď už je dávno po obede, ja som už aj vyhladla. Keďže včera bol netypický nedeľný obed - bryndzové halušky, dnes som rodinke uvarila br. mäsko na hubách a zemiakovú kašu. Ak máš chuť, dobehni.
MarcelkaT
12.10.09,13:40
Včera obed pozostaval z kuracej polievky, zapekaný pangasius so zeleninou/cibuľa, paradajka, paprika na kolieska/ smotana trošku zahustená hladkou múkou a navrch postrúhaný syr. Dietné a veľmi chutné. Mňam,....
bv_alexandra
12.10.09,13:42
Moja, veď už je dávno po obede, ja som už aj vyhladla. Keďže včera bol netypický nedeľný obed - bryndzové halušky, dnes som rodinke uvarila br. mäsko na hubách a zemiakovú kašu. Ak máš chuť, dobehni.
Aj by som ale čo rodinka, ostanú hladní:D
No asi idem urobiť varené zemiaky, vyprážaný karfiol, a vyprážaný patizon a nejaký šalátik. Ufff vidno že som hladna zasa som si vymyslela niečo z tých "jednoduchších jedál":D
ivetazosveta
12.10.09,13:49
Dnes bude, skôr večera ako obed:o) - zapekaný kel-odľahčená verzia kelových fašírok, zemiaky a zo zbytkov kuracích trupov polievočka zo zeleninkou a strúhankou- rezancové cesto strúhané na strúhadle :)
Kazu
12.10.09,14:20
A vy čo dneska neobedujete. Išla som nakuknúť aby som dostala inšipiráciu a tu sa dnes nevarí:mee::)

Nevarííí:D Bolo od včera - plnené kuracie šňicélky :---
osky
12.10.09,17:06
palestinske kurca s ryzou a zeleninovou oblohou
Dáša_
12.10.09,17:17
palestinske kurca s ryzou a zeleninovou oblohou

čo je palestínske kurča?
m.hladka
13.10.09,06:38
dovozove, slovenské skrachovali ...:D:D:D
mzdarka renca
13.10.09,06:50
A vy čo dneska neobedujete. Išla som nakuknúť aby som dostala inšipiráciu a tu sa dnes nevarí:mee::)
sa dojedal guláš, také ľahké nevieš?:D
diabol4
13.10.09,06:56
Dnešný obedík: hubová polievka na kyslo, pečené rebrá so zemiakovou kašou.
osky
13.10.09,07:16
čo je palestínske kurča?

recept som nedavno napisala do temy-KURACINA,ale ja som do toho pokrajala este osupany pomaranc.:---
erzet
13.10.09,07:56
Kalerábová polievka a kapustníky
Kika69
13.10.09,08:05
Ja varím práve lečo. My ho zbožňujeme, hoci v posledných mesiacoch sme ho mali viackrát, no chcem využiť ešte posledné čerstvé papriky a paradajky z trhu, lebo za chvíľu nebudú, len tie z dovozu. A potom si musím počkať na lečo z čerstvých ingrediencií zas ďalších pár mesiacov.:( Hmmm a v byte to ale vonia.:)
UBIKA25
13.10.09,08:17
U nás sa bude papkať - zemiakove placky plnené s trošku pikantným kuracím maskom ...polievku my nepapáme..., ale posledne sme mali vajcovú, taku tu rýchlu bo prisla chuťka :)
Lenka1979
13.10.09,08:21
Fazuľová polievka, penne v syrovej omáčke s kuracím mäsom a šampiňónmi. ... ;)
Kika69
13.10.09,08:37
U nás sa bude papkať - zemiakove placky plnené s trošku pikantným kuracím maskom ...polievku my nepapáme..., ale posledne sme mali vajcovú, taku tu rýchlu bo prisla chuťka :)

Placky s mäskom sú moja srdcovka hlavne s pikantným napr. s azu.:)
Dáša_
13.10.09,09:22
manžela nejak bolí žalúdok, tak len tak dietne, zemiaková kaša a jablkový kompót.
olybaba
13.10.09,12:50
13. 10. 2009 Maďarská zemiaková, chlieb


I. Vyprážaný bravčový rezeň, Varené zemiaky, mrkvový šalát s hrozienkami

II. Pečeň „ á la“ stroganov, ryža, obloha

III. Vyprážaný syr, vlnky, tatárska omáčka
IV. Vegetariánsky šalát
V. Ravioli plnené mäsom
erzet
13.10.09,12:53
Zajtra: polievka boršč, rybie filé, šalát,
Zdenka 0705
13.10.09,12:55
Varila som kelový prívarok so zemiakmi, + údené mäsko.
ZEvina
13.10.09,13:20
Dnes bola lúsková omáčka, fašírka, zajtra hovädzie na zelenine, tarhoňa a "uhorčeky", ako hovorí uhorkám moja vnučka.
ivetazosveta
13.10.09,14:11
Dnes budú bryndzové halušky. mňam
Anna123
13.10.09,14:26
Vyprážaný baklažán so syrom, zemiaky.
Baklažán, ošúpať, nakrájať na tenšie kolieska, posoliť. Medzi dva kolieska dať plátok syra, obaliť v múke, vajciach, strúhanke a vyprážať.
zuzkahris
13.10.09,18:25
Čína z kuracieho mäska s bambusom, zelenou fazuľkou, podávaná s ryžou :)
janaGT
14.10.09,06:45
vyprážaný syr a varené zemiaky, tatarka
maca.tt
14.10.09,17:23
zapekané cestoviny s kuracím mäsom podla maggi nápady,
Nachtigal
14.10.09,19:15
sójová polievka na spôsob sladkej fazuľovej, pečienky na cibuľke a zemiakové pyré:D:D:D
Kazu
14.10.09,22:14
A ja budem teraz štyri dni jesť len špagety a pizzu :---:---:---
Dáša_
15.10.09,04:54
A ja budem teraz štyri dni jesť len špagety a pizzu :---:---:---

a čože, ideš do Večného mesta?
invest
15.10.09,06:24
Skoro vždy musím na dvojo. NIekto lečo, niekto granadír.
ZEvina
15.10.09,06:42
Dnes "paradajkové zelé", zajtra vyprážané ryby, majonézový šalát, v sobotu fazuľová polievka, lángoše, v nedeľu klasika - rízky.
Ančika
15.10.09,07:03
Cestoviny s nivovou omáčkou, olivami a bazalkou, to mám ja.
Manžel si pohľadá "niečo" v chladničke, tak mu treba keď to, čo mám ja nemá rád.
ZEvina
15.10.09,08:26
Cestoviny s nivovou omáčkou, olivami a bazalkou, to mám ja.
Manžel si pohľadá "niečo" v chladničke, tak mu treba keď to, čo mám ja nemá rád.

mimotemy toto mi pripomenulo: "Neviem, ako sa tí dvaja môžu zhodnúť, keď každý má rád niečo iné! Ona - jeho a On - ju!" :D
osky
15.10.09,08:35
marinovany zajac/moze byt aj ine mäsko/

potrebujeme 3 zajacie stehna,kt.rozporcirujeme na mensie kusky i s kostami,po vsetkych stranach mierne nasolime ,potom jednotlive kusky popotierame bohato marinadou,a ponatierane kusky este popotierame navzajom o seba-teda nie o seba/o vas/ale kusky o kusky:D,tak aby nam uz nezostala ziadna zvysna marinada.najlepsie je ,ked potom mäso poukladame do tej istej nadoby,kde bola marinada zarobena.nechat odlezat prikryte,aspon 2 hodiny,najlepsie vsak na noc.
marinada:
2 KL sladka paprika,1KL kari korenie,pol KL chilli korenie,1KL tymian,3KLolivovy olej-panensky.5KL normalny olej co bezne pouzivate v kuchyni,3 strucky pretlaceneho cesnaku,1KL sojova omacka,cca pol dcl vina-na druhu a farbe nezalezi,2KL citronova stava-vsetko poriadne premiesat.

odlezane mäsko poukladat na maly pekac-aby kusky boli co najviac pri sebe,podliat este trosku vina alebo vody,nie vsak vela.prikryt a dat piect cca 200 stupnov do rury,kym nie je mäsko uplne mäkke ako vata.pozorujeme to a ked je treba,podlievame vzdykvapkou vody.
po zmäknuti mozeme hned konzumovat.ja vsak este necham mäsko zapiect trosku bez vrchnacika,pootacam ho a necham ho tak akoby ugrilovat.takze,je to podla toho,kto ma co rad.;)
ako priloha trosku ryze a trosku hranolkov,zeleninovy salat
Zdenka 0705
15.10.09,09:24
Keďže od pondelka zostala polovička kelu, tak dnes kelové fašírky, ale aj s mäskom, zahustené ovsennými vločkami. K tomu varené zemiačky a ľadový šalátik so zeleninkou a la čo chladnička dala.:D:---
Jara
15.10.09,09:28
Ančika, ja mám tiež to čo ty, ale úplne prvýkrát manžel povedal, že on sa prispôsobí, ak zajtra budú halušky s tvarhom. Tie zas nemusím ja, ale sľúbila som... Nakoniec možno mne ostane z nivovej omáčky a on bude mať viac halušiek...:D
Nuž čo, protiklady sa priťahujú... :)
Silvernola
15.10.09,11:08
Osky, ten marinovaný zajac vyzerá fajn, vyskúšam ho. Len neviem, kde zoženiem trojnohého zajaca:D:D:D
erzet
15.10.09,11:26
makové rezance, letná zeleninová polievka
janaGT
15.10.09,11:28
hustejšia kelová polievka so zemiakmi a chlebom
jana007
15.10.09,11:28
polievka zo sušených hríbikov a bryndzové halušky
osky
15.10.09,12:25
Osky, ten marinovaný zajac vyzerá fajn, vyskúšam ho. Len neviem, kde zoženiem trojnohého zajaca:D:D:D
jeeeej,tak na tomto som sa z chuti zasmiala:---:---:---
mna to nenapadlo.moj tatino chova zajace uz roky,jak na povel,a zasobuje ma.momentakne som mala take balicky v mrazaku-naporcovane.stehna,chrbty,trupy.....je to lepsie ako cely zajo.
mozes pouzit aj kuracinu,alebo nieco ine.
my mame dost casto zajka,tak musim vzdy spekulovat cosi nove,aby sme sa toho neprejedli.;)
ale inak zajacinka je zdrava a dietna.a tie nase su zarucene Bio.
babka - ježibabka
15.10.09,16:33
Dvojaká fazuľovica (na bielo pre mňa do malého hrnčeka,aj na červeno) s údeným kolenom. Ku kolenu zemiaky a zeleninový šalát.
Marína
15.10.09,16:46
U nás segediňák vylepšený sušenými dubákmi.:)
janka marenistakova
16.10.09,06:49
Bola som na OČR s deťmi- v utorok srdce na smotane / šampiňóny, kápia, hrášok / s knedľou, v stredu roláda z mletého mäsa plnená praženicou so zeleninou a zemiaková kaša + paradajková polievka , v pondelok bryndzové pirohy s opraženou cibuľou a kyslou smotanou, vo štvrtok zapekané cestoviny s karfiolom, dnes asi len špekáčiky s chlebom, v sobotu hrachová s párkom a pečené bravčové koleno s kyslou kapustou a zemiakmi, v nedeľu kura na karí so zeleninou, smotanou+ ryža, polievka od soboty, roláda plnená klobásovým mäsom a zákusok neviem, asi kysnutý slivkový s posýpkou. Dobrú chuť, Janka.
erzet
16.10.09,07:55
Prvý obed: Šošovicová polievka. Zabíjačkový tanier (pečený bôčik, klobása, kapusta, zemiaka)

Druhý obed: Husacina, lokše, kapusta
Jara
16.10.09,08:12
No teda Robert, to je riadna kalorická bomba :D. Po takom obede už len spať;) môžeš. Veď to potom aj 3 dni by si nemusel jesť :D
diabol4
16.10.09,08:20
Fazulová s údeným kolenom, hydinové rizoto+ dubáčiky na kyslo
janaGT
16.10.09,08:23
zapekaný karfiol so syrom, zemiaky, obloha
dvapac
16.10.09,08:23
Ja som vcera robil Musaku... akoze Grecky recept... ale ide tam len mlete maso, zemiaky, baklazan a paradajky (+syr) a da sa to zapiect do rury ako francuzske zemiaky. Je to fakt rychle a moc dobre jedlo aj na veceru po praci
erzet
16.10.09,08:31
No teda Robert, to je riadna kalorická bomba :D. Po takom obede už len spať;) môžeš. Veď to potom aj 3 dni by si nemusel jesť :D
Jarka, ešte som zabudol. K tomu druhému obedu + víno. Za 15 minút mám prvý obed
Dáša_
16.10.09,08:32
Jarka, ešte som zabudol. K tomu druhému obedu + víno. Za 15 minút mám prvý obed


ale dnes uz nepracuješ asi :D:D
Žabinka
16.10.09,08:35
V mrazničke som našla zabudnuté morčacie prsia, bude z nich "čína" s pórom, a trojfarebnou paprikou, americké zemiaky. Polievka paradajková.
erzet
16.10.09,08:41
ale dnes uz nepracuješ asi :D:D
No moment. Kto nepracuje nech neje.
Jara
16.10.09,08:48
A dezert ništ? :D
ludmilla
16.10.09,08:56
Grilovaný zubáč s bylinkovým maslom, brokolicou a varené zemiaky s petržlenovou vňaťou.
erzet
16.10.09,09:19
A dezert ništ? :D
Bol predvčerom
hnedoočka
16.10.09,09:27
Prvý obed: Šošovicová polievka. Zabíjačkový tanier (pečený bôčik, klobása, kapusta, zemiaka)

Druhý obed: Husacina, lokše, kapusta

nem banán?:eek:

alebo dnes nie je piatok?:eek:
erzet
16.10.09,10:33
nem banán?:eek:

alebo dnes nie je piatok?:eek:
No čo ja za to môžem že máme dnes, v piatok, Odborárske husacie hody? Povedal som si keď zhreším poobede už môžem aj ráno. Ale som rád že si pamätáš.
Dnes banán nechám iným.
babka - ježibabka
16.10.09,15:43
Polievka zostala od včera, dorobila som iba parené buchty s greflovým lekvárom, posypané grankom. Zajtra budú dusené kuracie pečienky, k tomu ryža a niečo kyslé, v nedeľu kura á la Oskin trojnohý zajac. Osky pá, pá.
osky
16.10.09,15:53
Polievka zostala od včera, dorobila som iba parené buchty s greflovým lekvárom, posypané grankom. Zajtra budú dusené kuracie pečienky, k tomu ryža a niečo kyslé, v nedeľu kura á la Oskin trojnohý zajac. Osky pá, pá.

pochutite si,uvidis.my sme mali gule za usami,dojedala som to este o pol jednej v noci-no mam teraz take pazrave obdobie........:mee:
osky
16.10.09,15:54
bleskove spagetti

na troske rozpaleneho oleja prehrejeme mrazenu zeleninu,podlejeme troskou vody a nechame dusit do mäkka.pridame 2 pretlacene strucky cesnaku,2 PL paradajkoveho pretlaku,posolime a okorenime stipkou chilli korenia,ak sa voda vyparila,podlejeme.
medzitym uvarime spagetti "al dente"-na skus,scedime a pridame na panvicu k omacke.nesmie to byt suche,ked tam tie spagetti dame,malo by to mat este taku redsiu konzistenciu.potom vsetko popremiasavame kym sa neodpari zbytocna tekutina.konzumujeme este cerstve,teple.kto ma rad,moze si to obohatit o struhany syr.
ivetazosveta
17.10.09,10:26
Kelovo-mrkvová polievka zahustená špaldovými vločkami a morčacie na smotane s cestovinou.
Zdenka 0705
17.10.09,10:50
Francúzske zemiačiky s klobáskou.
olybaba
17.10.09,11:06
http://1.bp.blogspot.com/_4KGcrUm_y-Q/SPnnzjFjDzI/AAAAAAAAAQE/c1h6ZDHmPak/s320/Lencsef%C5%91zel%C3%A9k.jpg
Aňuška
17.10.09,12:59
Rajčinová kapusta a fašírky z ovsených vločiek, ktorých recept mám z porady. Syn ani nezistil, že sú z vločiek :D:D:D:D:D:D
smutok
17.10.09,13:41
Náš jedálny lístok na budúci týždeň.Po:Žemlovka s ovocím a hov.polievka z nedele.UT:šošovicový prívar s párkom.STR:Francúzske zemiaky,parad.pol.ŠTV:Br.guláš so zemiakmi a chlieb,PIA:pečené filé,zemiakové pyré.SO:kurací perkelt a halušky.NE:pol.z kostí,pečená kačica,lokše/kúpené/,dus.červená kapusta,žemlové knedle,ohárky,čalamáda.Torta,koláče,pagáčik y,víno,šampanské...Dcéra má 21.Komu a čo pošlem?:D
alla66
17.10.09,14:07
Náš jedálny lístok na budúci týždeň.Po:Žemlovka s ovocím a hov.polievka z nedele.UT:šošovicový prívar s párkom.STR:Francúzske zemiaky,parad.pol.ŠTV:Br.guláš so zemiakmi a chlieb,PIA:pečené filé,zemiakové pyré.SO:kurací perkelt a halušky.NE:pol.z kostí,pečená kačica,lokše/kúpené/,dus.červená kapusta,žemlové knedle,ohárky,čalamáda.Torta,koláče,pagáčik y,víno,šampanské...Dcéra má 21.Komu a čo pošlem?:D
smutok, obdivujem ťa, vieš čo budeš každý deň variť? Ja si lámem hlavu nad týmhttp://www.celysvet.cz/skin/smile/s11683.gif, čo zajtra na obed:confused:...
Ivana Š
17.10.09,14:23
Náš jedálny lístok na budúci týždeň.Po:Žemlovka s ovocím a hov.polievka z nedele.UT:šošovicový prívar s párkom.STR:Francúzske zemiaky,parad.pol.ŠTV:Br.guláš so zemiakmi a chlieb,PIA:pečené filé,zemiakové pyré.SO:kurací perkelt a halušky.NE:pol.z kostí,pečená kačica,lokše/kúpené/,dus.červená kapusta,žemlové knedle,ohárky,čalamáda.Torta,koláče,pagáčik y,víno,šampanské...Dcéra má 21.Komu a čo pošlem?:D

Monika, mne a všetko (kačicu síce ja nemôžem, ale moji zošrotujú všetko čo je jedlé :D)
a dcére k narodeninám všetko naj :):):)
Beella
17.10.09,15:43
Ja som dnes urobila karfiolové fašírky, opekané zemiaky a rajčinový šalát z našich úúúúplne posledných rajčín. A taký dressing som zmiešala: biely jogurt, kyslá smotana, lyžica majonézy, veľa cesnaku a pažítka.

Zajtra neviem. Rozmýšľala som nad vyprážanými plnenými kuracími prsami, ale nikdy som to nerobila. Ako ich spojíte po naplnení, aby sa mi dobre obaľovali v strúhanke?
osky
17.10.09,17:49
Ja som dnes urobila karfiolové fašírky, opekané zemiaky a rajčinový šalát z našich úúúúplne posledných rajčín. A taký dressing som zmiešala: biely jogurt, kyslá smotana, lyžica majonézy, veľa cesnaku a pažítka.

Zajtra neviem. Rozmýšľala som nad vyprážanými plnenými kuracími prsami, ale nikdy som to nerobila. Ako ich spojíte po naplnení, aby sa mi dobre obaľovali v strúhanke?

podla toho cim plnis.
ak platkom sunky a syra,je lepsie si to vyklepat na tenucko a zrolovat do rolky.potom konce bud spojis sparadlom ale bo si to cele previazes nitkou.lepsie sa s tym robi.musis len pomalsie vyprazat.
ak plnis napr.platom ananasu alebo broskynou,platy si vyklep tiez,a das na seba dva pospajas ich tiez sparadlami,musis davat pri obalovani pozor,ale da sa.
osky
17.10.09,17:50
dnes langose a zemlovka,zajtra pecena kacka,cervena kapusta,zemlove knedle a varene zemiacky
Nachtigal
17.10.09,18:23
dnes boli špagety s omáčkou podľa vlastnej fantázie :D
Lenka1979
17.10.09,18:25
dnes žemľovka, zajtra fašírka so syrom, zemiaková kaša, mrkvový šalát:)
smutok
18.10.09,06:05
Na tú kačenu treba počkať do nedele/25-teho/.Príď aj s obedárom.
Dáša_
18.10.09,06:46
A my ideme dnes na hody :))) Pevne verím, že nám nabalia aj na večeru...

Tipujem polievku s pečeňovými haluškami, rezeň a šalát. Ale možno bude aj zmena - nevadí, hlavne že je bez roboty :)
JarkaL
18.10.09,07:06
Vy sa máte... Ja uvarím morčaciu polievku, špagety /na želanie/ a ešte škvarkové pagáče.
Marína
18.10.09,07:30
Dnes
- polievka z hovädzieho mäsa(hrude) s tukovo-mäsovými haluškami
- domáci kysnutý knedlík s opečenými rožkami, paradajková omáčka z mäsového vývaru s prepasírovanou zeleninou z polievky a štipkou smotany, mäso z polievky
- zákusok si ešte rozmyslím, asi budú len kysnuté buchty alebo šišky. Hm, teraz ma napadlo, upečiem Deň a noc. (http://www.porada.sk/t10865-rozne-zakusky-overene.html)
Lenka1979
18.10.09,07:34
Dnes
- polievka z hovädzieho mäsa(hrude) s tukovo-mäsovými haluškami
- domáci kysnutý knedlík s opečenými rožkami, paradajková omáčka z mäsového vývaru s prepasírovanou zeleninou z polievky a štipkou smotany, mäso z polievky
- zákusok si ešte rozmyslím, asi budú len kysnuté buchty alebo šišky. Hm, teraz ma napadlo, upečiem Deň a noc. (http://www.porada.sk/t10865-rozne-zakusky-overene.html)

Deň a noc je dobrý koláčik, super rýchly a veľmi lahodný. Tiež odporúčam. Robila som ho tak,ako píše Evička vo svojom recepte...;)
Beella
18.10.09,08:05
podla toho cim plnis.
ak platkom sunky a syra,je lepsie si to vyklepat na tenucko a zrolovat do rolky.potom konce bud spojis sparadlom ale bo si to cele previazes nitkou.lepsie sa s tym robi.musis len pomalsie vyprazat.
ak plnis napr.platom ananasu alebo broskynou,platy si vyklep tiez,a das na seba dva pospajas ich tiez sparadlami,musis davat pri obalovani pozor,ale da sa.


Tak a je to tu znovu. Zasa ma opustila chuť robiť plnené kuracie :D Ja si na to proste netrúfam. Radšej sa nechápem pozvať na ne do reštaurácie :cool:
Asi budú dnes kuracie steaky a basta.
Nachtigal
18.10.09,08:13
varím slepačiu polievku, plnku s rajčinovou omáčkou, keď bude sliepočka mäkká prihodí sa na tanier aj mäsko. Plnku varím v tlačenkových sáčkoch.:D
Som doma len s manželom to nám bude stačiť.:D
pepsikova
18.10.09,08:19
varím slepačiu polievku, plnku s rajčinovou omáčkou, keď bude sliepočka mäkká prihodí sa na tanier aj mäsko. Plnku varím v tlačenkových sáčkoch.:D
Som doma len s manželom to nám bude stačiť.:D..

..tá rajčinková omáčka je super nápad,tiež mi zostane nejaké mäsko z polievky, urobím na zajtra...bande je jedno, čo zje))) a toto sme dávno nemali..díky za tip..krásny deň ti prajem..
Nachtigal
18.10.09,08:22
..

..tá rajčinková omáčka je super nápad,tiež mi zostane nejaké mäsko z polievky, urobím na zajtra...bande je jedno, čo zje))) a toto sme dávno nemali..díky za tip..krásny deň ti prajem..
je to nenáročné a chutí to no nie? Ďakujem, aj ja tebe prajem príjemnú nedeľu.;)
osky
18.10.09,10:56
Tak a je to tu znovu. Zasa ma opustila chuť robiť plnené kuracie :D Ja si na to proste netrúfam. Radšej sa nechápem pozvať na ne do reštaurácie :cool:
Asi budú dnes kuracie steaky a basta.

ale preco?skus to.nie je to tak narocne ako to vyzera.uvidis.ved raz to musis skusit.a tie rolky su uplne jednoduche.fakt.nedaj si pokazit chut.
pobabri sa s tym trochu,sama si najdes system a mozno este i daky zlepsovak pre nas.:rolleyes:
ivetazosveta
18.10.09,11:06
Dnes bolo krémová zelerovo-petržlenová polievka a morčacie na spôsob španielskych vtáčkov s ryžou.
Skoro nikdy nepíšem dezerty, tak aspoň dnes to napravím:
-pohár s dvojfarebným pudingom s piškótami, s čerstvým jablkovým kompótom, ananásom a poliaty višňovou polevou na koniec posypaný čokoládovými hoblinami no a kto bude chcieť môže si dať šľahačku.
Marta V
18.10.09,17:06
Tak a je to tu znovu. Zasa ma opustila chuť robiť plnené kuracie :D Ja si na to proste netrúfam. Radšej sa nechápem pozvať na ne do reštaurácie :cool:
Asi budú dnes kuracie steaky a basta.
Ja robím plnené kuracie rezne nasledovne: kuracie prsia jemne vyklepem,posolím,dám plátok šunky, plátok syra, preložím na polovičku,obalím v múke,vajíčku a strúhanke a vyprážam. Treba len dobre popritláčať keď sa obaľuje. Zatiaľ sa mi nestalo, aby sa mi rezníky rozpadli, ani syr mi nevytiekol. Ničím to nespájam, ani štáradlami ani niťou.
Dáša_
18.10.09,17:12
Ja robím plnené kuracie rezne nasledovne: kuracie prsia jemne vyklepem,posolím,dám plátok šunky, plátok syra, preložím na polovičku,obalím v múke,vajíčku a strúhanke a vyprážam. Treba len dobre popritláčať keď sa obaľuje. Zatiaľ sa mi nestalo, aby sa mi rezníky rozpadli, ani syr mi nevytiekol. Ničím to nespájam, ani štáradlami ani niťou.
Ja kuracie prsia plnim tak, že urobím nožom "kapsu" a plním do nej. Ale priznávam, že vždy sa bojím a vždy tam pre istotu dám aj špáradlo
Beella
18.10.09,20:17
ale preco?skus to.nie je to tak narocne ako to vyzera.uvidis.ved raz to musis skusit.a tie rolky su uplne jednoduche.fakt.nedaj si pokazit chut.
pobabri sa s tym trochu,sama si najdes system a mozno este i daky zlepsovak pre nas.:rolleyes:


Ja robím plnené kuracie rezne nasledovne: kuracie prsia jemne vyklepem,posolím,dám plátok šunky, plátok syra, preložím na polovičku,obalím v múke,vajíčku a strúhanke a vyprážam. Treba len dobre popritláčať keď sa obaľuje. Zatiaľ sa mi nestalo, aby sa mi rezníky rozpadli, ani syr mi nevytiekol. Ničím to nespájam, ani štáradlami ani niťou.


Ja kuracie prsia plnim tak, že urobím nožom "kapsu" a plním do nej. Ale priznávam, že vždy sa bojím a vždy tam pre istotu dám aj špáradlo


Ďakujem pekne za tipy. Ja som to fakt dnes vzdala :(, no posera. Na budúcu nedeľu to určite vyskúšam. Marta V - klobúk dolu, že bez špáradla, bez ničoho. Ja to hádam aj prišpáradlujem, aj niťou obviažem :D
Dám vedieť ;)
osky
19.10.09,09:55
Ďakujem pekne za tipy. Ja som to fakt dnes vzdala :(, no posera. Na budúcu nedeľu to určite vyskúšam. Marta V - klobúk dolu, že bez špáradla, bez ničoho. Ja to hádam aj prišpáradlujem, aj niťou obviažem :D
Dám vedieť ;)

len potom treba davat pozor,aby ste nepojedli tie nitky a sparadla....:---:D
ja pomocou sparadiel plnim i cukiny a patizony-sunkou a syrom.drzi to a moj muz to zboznuje.mnam.
Kazu
19.10.09,10:01
Ja som dnes urobila karfiolové fašírky, opekané zemiaky a rajčinový šalát z našich úúúúplne posledných rajčín. A taký dressing som zmiešala: biely jogurt, kyslá smotana, lyžica majonézy, veľa cesnaku a pažítka.

Zajtra neviem. Rozmýšľala som nad vyprážanými plnenými kuracími prsami, ale nikdy som to nerobila. Ako ich spojíte po naplnení, aby sa mi dobre obaľovali v strúhanke?


Ja robím kapsu, nerozrežiem to celé.
janaGT
20.10.09,06:18
dneska špenát, zemiakové pyré a volské oko,
zajtra asi granatír
janka marenistakova
20.10.09,06:27
Ja včera kuraciu pečienku restovanú na cibuľke s jablkami a zemiakovú kašu, k tomu zavárané zelené paradajky s mrkvou a cesnakom. V nedeľu som varila pečené kuracie štvrte a kura na karí so smotanou a zeleninou, medové rezy a hrachová polievka s opečeným chlebíkom zo soboty. V sobotu pečené bravčové koleno
na kyslej kapuste so zemiakmi a hrachová polievka.Dnes asi dojeme všetky zvyšky a prípadne vytiahnem z mrazničky ryžový nákyp so sirupom. Nech nám pekne prejde tento upršaný deň.
Zdenka 0705
20.10.09,06:51
Dnes sa chystám variť karfiolový paprikáš s cestovinou. Dostala som karfioly, tak čo s nimi? Zavárate niekto karfiol na slano? Počula som o tom, ale ešte som to neskúšala.
Elena Navrátilová
20.10.09,07:02
Zdenka na sladko-kyslo ako uhorky.
Maruška54
20.10.09,07:27
Dnes sa chystám variť karfiolový paprikáš s cestovinou. Dostala som karfioly, tak čo s nimi? Zavárate niekto karfiol na slano? Počula som o tom, ale ešte som to neskúšala.
ja ho dávam surový aj do mrazničky teda bez tepelnej úpravy predtým
erzet
20.10.09,08:31
Husacie hody
Žabinka
20.10.09,08:50
Dáša_
20.10.09,08:52
Husacie hody




to je ten tvoj piatkovy obed alebo toto máš na dnes :D:D
osky
20.10.09,09:04
zapeceny karfiol,varene zemiaky,zeleninovy salat;cesnacka z vody z karfiolu:o
erzet
20.10.09,09:47
to je ten tvoj piatkovy obed alebo toto máš na dnes :D:D
to mi zostalo z piatka
Zita5
20.10.09,09:53
Diéta - obedo večera , pečené hurky,klobásky :), zemiaky a moravská kyslá kapusta .
Marta V
20.10.09,10:42
Dnes sa chystám variť karfiolový paprikáš s cestovinou. Dostala som karfioly, tak čo s nimi? Zavárate niekto karfiol na slano? Počula som o tom, ale ešte som to neskúšala.

Na slano som nezavárala, ale na sladko-kyslo ako uhorky zaváram.
osky
20.10.09,11:17
vrelo odporucam stranku
www.najrecepty.sk (http://www.najrecepty.sk)
este som ju nikdy nepozerala,az teraz.je tam toho tolko a dobreho,ze ked zacnem skusat dnes,tak neskoncim ani o rok.je tam ozaj vsetko a origos recepty aj na zeleninu,mäso,hydinu,dezerty......treba si to popozerat,neolutujete.:---;)
calawen
20.10.09,11:58
kukuričné penne s červenou omáčkou a syrom
smutok
20.10.09,15:53
Na masti opražím cibuľku a 20-25dkg pečeňový syr .Zarobím na halušky,uvarím,scedím ,pomiešam.Niekedy k tomu peč.syru pridám/ak mám/ hríby,pór.K tomu vačšinou cviklu alebo zaváraný baklažán.Mňam:).
osky
21.10.09,04:47
:Ddnes nas bude doma viac,takze aj varim viac:
obed:
rezne z morcacich prs/obalene v kyslej smotane s vajickami a v struhanke/,ako priloha hranolky,grilovana tekvica a dusena brokolica
vecera:
"kombicko"
marinovane morcacie prsia a restovane zajacie pecienky s ryzou,zelenina
mucnik:
kakaovo-kokosova babovka s rumom;makovy a kakaovy zavin:)
Zdenka175
21.10.09,05:00
:Ddnes nas bude doma viac,takze aj varim viac:
obed:
rezne z morcacich prs/obalene v kyslej smotane s vajickami a v struhanke/,ako priloha hranolky,grilovana tekvica a dusena brokolica
vecera:
"kombicko"
marinovane morcacie prsia a restovane zajacie pecienky s ryzou,zelenina
mucnik:
kakaovo-kokosova babovka s rumom;makovy a kakaovy zavin:)
mňam to sú dobroty:D
ludmilla
21.10.09,05:18
U nás bude čína - Farebné tajomstvo - z kuracích pŕs v žltom obale a z kuracích pečienok v bielom obale, červenej, žltej a zelenej papriky, sojové klíčky, jasmínová ryža.
janaGT
21.10.09,05:27
u nás dnes bryndzové halušky
ZEvina
21.10.09,06:31
u nás dnes bryndzové halušky

tiež to isté a lúsková polievka na kyslo (posledné čerstvé tohtoročné lúsočky :mee:)
Bionda
21.10.09,07:31
U nás včera "majstroval " manžel- boli kur. prsia grilované a zapečené v rúre s orechami a vínom - no musím uznať, že bolo to prudko jedlé :D .....
Ja dnes polievka z bio sliepky ( čo behala u mami na dvore- už nebola až taká výkonná nosnica, ale ešte mladá :D) a muž si objednal špenátový prívarok
petra:-)
21.10.09,07:43
... a ja som práve dokončila kapustové strapačky s oravskou slaninkou :)
Bionda
21.10.09,08:15
... ja už asi dva dni snívam o viedenskej káve :D hmmm so šľahačkou a vrch poliať vajčákom :D:D:D:D alebo čím si podobným :D:D:D ..... vraví sa , že pri určitých potravinách, na ktoré máte chuť, niečo organizmu chýba a tak si to vyžaduje :D........ neviete čo chýba tomu môjmu?:D:D:D:D:D
Marína
21.10.09,08:19
Biondi, možno vieme;), že by kofein, tuk, cholesterol:D a k tomu lahodný pocit?:):---
mysimis
21.10.09,08:23
... ja už asi dva dni snívam o viedenskej káve :D hmmm so šľahačkou a vrch poliať vajčákom :D:D:D:D alebo čím si podobným :D:D:D ..... vraví sa , že pri určitých potravinách, na ktoré máte chuť, niečo organizmu chýba a tak si to vyžaduje :D........ neviete čo chýba tomu môjmu?:D:D:D:D:D

Skús si šľahačku na viedenskej káve posypať škoricovým cukrom.....mňamky výborná to vec a škorica znižuje aj tlak.....:D
MarcelkaT
21.10.09,08:27
Zapekaná brokolica aj s mäskom, cripsované zemiaky a zeleninová polievka.
osky
22.10.09,05:17
... ja už asi dva dni snívam o viedenskej káve :D hmmm so šľahačkou a vrch poliať vajčákom :D:D:D:D alebo čím si podobným :D:D:D ..... vraví sa , že pri určitých potravinách, na ktoré máte chuť, niečo organizmu chýba a tak si to vyžaduje :D........ neviete čo chýba tomu môjmu?:D:D:D:D:D

a brani ti nieco v tom aby si si ju pripravila?
ved raz zacas prehresok neuskodi.vsak je to aj balzam pre dusu.len si daj.;):):o
osky
22.10.09,05:18
Zapekaná brokolica aj s mäskom, cripsované zemiaky a zeleninová polievka.

ake su to cripsovane zemiaky.posli prosim navod.dik.:---
kačenka
22.10.09,06:46
u nás Koložvárska kapusta a varené zemiačky. Už som sa na tento výkon chystala hodne dlho. Ale už prišiel ten správny čas.
janaGT
22.10.09,06:50
u nás kuracie prsia zapekané so syrom a ryža + uhorka
A ešte cestovinový šalát.
Jara
22.10.09,06:53
U nás dnes hŕstkova polievka, pečená krkovička, zemiakové pyré a paradajkový šalát.
Žabinka
22.10.09,07:37
U nás dnes hŕstkova polievka, pečená krkovička, zemiakové pyré a paradajkový šalát.
U nás tiež pečená krkovička a zemiakové pyré :D, ale s cviklou. Polievka asi kelová.
Foto je len z mobilu.
bv_alexandra
22.10.09,07:58
Mám na linke sáčok z mäsom na ktorom je napísané:
Hovädzie na rezance
Co s tým poradte mi dobré dušičky:);)
ludmilla
22.10.09,07:59
Práve robím guláš, včera sme to mali pestré, ja som varila obed a dievčence urobili dezerty, bola nás plná kuchyňa. Dcéra so spolužiačkou (aj tá sa k nám nasťahovala :)) robili krtkovú tortu a naše "novozélanďanky" robili tiramisu na ich spôsob. Manžel mal narodeniny a všetky baby mu spievali a obdarovali ho svojimi výrobkami, máme momentálne veselo :):):)
janaGT
22.10.09,08:01
Mám na linke sáčok z mäsom na ktorom je napísané:
Hovädzie na rezance
Co s tým poradte mi dobré dušičky:);)

žeby mexický guláš?
bv_alexandra
22.10.09,08:06
žeby mexický guláš?No to nie je zlý nápad ale poskytneš mi aj informáciu - receptík? Ja som ho ešte neskúšla doma variť;)
janaGT
22.10.09,08:15
No to nie je zlý nápad ale poskytneš mi aj informáciu - receptík? Ja som ho ešte neskúšla doma variť;)

Mäsko si nakrájam na kocky, v hrnci na oleji opražím cibuľku a pridám mäso , ktoré sprudka opražím, okorením , osolím. Potom pridám paradajkový pretlak, aby bol základ červený, podlejem vývarom alebo vodou a dusím do mäkka. Pred koncom pridám hrach, buď mrazený alebo z konzervy. Niekedy si to zjemním troškou smotany, ale to je len môj výmysel. takisto môžeme pridať troška pretlačeného cesnaku. Dochutíme soľou-korením a podávame s ryžou . Na tanieri sa má ešte mäso posypať strúhaným syrom...
Niekedy namiesto hrachu dávam červenú fazuľu z konzervy.

alebo ešte hľadaj tu:
http://www.porada.sk/t9424-mexicky-gulas-stoji-za-to.html
m.hladka
22.10.09,09:08
Skús si šľahačku na viedenskej káve posypať škoricovým cukrom.....mňamky výborná to vec a škorica znižuje aj tlak.....:D

To som nevedela, že škorica znížuje tlak, ja si dosť často dávam na olovrant nízkotučný biely jogurt so škoricovým cukrom (to som si vymyslela a je to "mňamky".
(V obchode sa manžela už predavačky pýtali, že čo manželka toľko vypeká :D:D:D a ja skoro vôbec nepečiem :D:D:D.)
Kazu
22.10.09,09:41
U nás tiež pečená krkovička a zemiakové pyré :D, ale s cviklou. Polievka asi kelová.
Foto je len z mobilu.

Aj u nás je pečená krkovička ale s kyslou kapustou a knedľou. To kyslé je pre nevestu /haa, haa zase budem babkaaa:D/ A manželovi ešte aj pečené údené kolienko ale ten to bude tlačiť s chlebom a horčicou :---
Bionda
22.10.09,09:45
ja som "spáchala" vyprážané kuracie stehná v kukurično-rohlíkovej strúhanke a cibuľový šalát :D ( my majonézu nemôžeme):D ..... polievka ešte zo včera zo sliepky , zajtra bude hríbová kyslá :D
Žabinka
22.10.09,09:49
Aj u nás je pečená krkovička ale s kyslou kapustou a knedľou. To kyslé je pre nevestu /haa, haa zase budem babkaaa:D/ A manželovi ešte aj pečené údené kolienko ale ten to bude tlačiť s chlebom a horčicou :---
Ja osobne by som dala tiež prednosť kapuste a knedlíku (mňam). Včera ma však ocko prekvapil plnou taškou cvikle, tak čo už s ňou? Zavárať sa mi ju nechce, tak ju budeme postupne konzumovať takto.
mimotemyA všimli ste si, že ako sa nám zozimnieva, začínajú prevládať "nezdravšie" jedlá?
bv_alexandra
22.10.09,09:51
Mäsko si nakrájam na kocky, v hrnci na oleji opražím cibuľku a pridám mäso , ktoré sprudka opražím, okorením , osolím. Potom pridám paradajkový pretlak, aby bol základ červený, podlejem vývarom alebo vodou a dusím do mäkka. Pred koncom pridám hrach, buď mrazený alebo z konzervy. Niekedy si to zjemním troškou smotany, ale to je len môj výmysel. takisto môžeme pridať troška pretlačeného cesnaku. Dochutíme soľou-korením a podávame s ryžou . Na tanieri sa má ešte mäso posypať strúhaným syrom...
Niekedy namiesto hrachu dávam červenú fazuľu z konzervy.

alebo ešte hľadaj tu:
http://www.porada.sk/t9424-mexicky-gulas-stoji-za-to.htmlJanka
ďakujem krásne takže dnes bude u nás mexický guláš:D;):)
janaGT
22.10.09,09:55
Janka
ďakujem krásne takže dnes bude u nás mexický guláš:D;):)

nemáš zač, potom napíš, ako chutil ;)
books
22.10.09,09:59
Dnes som na obed spravila žemľovku a od včera večera máme ešte pečené zemiaky.
calawen
22.10.09,10:05
U nás zo včera: kurča na zelenine (hrášok, mrkva) - zahustené trochou kukuričnej múky a ako príloha http://www.mimibazar.sk/recept.php?id=3934
ZEvina
22.10.09,10:57
paradajková polievka, restovaná pečeň, ryža, čalamáda.
Zdenka 0705
22.10.09,11:02
U nás zo včera: kurča na zelenine (hrášok, mrkva) - zahustené trochou kukuričnej múky a ako príloha http://www.mimibazar.sk/recept.php?id=3934
Ja som raz robila z kukuričnej kaše aj knedle, a to tak, že hustú kašu ochutenú bylinkami som dala do mirkoténového sáčku, urobila šúľok, na noc do chladničky a na druhý deň sa dali krájať malé knedlíčky.
calawen
22.10.09,11:07
Ja som raz robila z kukuričnej kaše aj knedle, a to tak, že hustú kašu ochutenú bylinkami som dala do mirkoténového sáčku, urobila šúľok, na noc do chladničky a na druhý deň sa dali krájať malé knedlíčky.

Niekedy vyskušam... Teraz sa mi podarilo pripáliť suroviny, z ktorých som chcela urobiť malému kašičku - karotku a zemiak - krásne to cítiť v kuchyni aj celom byte:(. Ešteže to pes zožerie... Idem robiť znovu - holt zabudla som
erzet
22.10.09,11:37
Zemiakové placky plnené čalamádou
osky
22.10.09,12:38
U nás zo včera: kurča na zelenine (hrášok, mrkva) - zahustené trochou kukuričnej múky a ako príloha http://www.mimibazar.sk/recept.php?id=3934

ta priloha je typicky taliansky recept-taliani ,ak im zostane normalna polenta,kasa,tak z nej na dalsi den ,ked ztuhne/ona tuhne rychlo/ robia taketo vecicky,alebo to len nakrajaju na stvorce a daju zapiect do rury.bez akychkolvek pridavkov.
ale mam recept aj na talianske noky a je to nieco podobne,len z normalnej krupice.
calawen
22.10.09,14:01
osky, ono, my máme taký problém, že môj malý syn neznesie keď mám ja v strave pšenicu a výrobky z nej - veľmi ho nadúva a bolí ho bruško. Celiakia to ešte nie je, len gluténová záťaž, ale pre jeho dobro a môj pokoj sa tomu vyhýbam...
osky
22.10.09,15:19
osky, ono, my máme taký problém, že môj malý syn neznesie keď mám ja v strave pšenicu a výrobky z nej - veľmi ho nadúva a bolí ho bruško. Celiakia to ešte nie je, len gluténová záťaž, ale pre jeho dobro a môj pokoj sa tomu vyhýbam...

prave som citala stranky www.najmama.sk (http://www.najmama.sk) a tam sa pise ze polenta a kukuricna muka je vyborna i pre celiatikov.pre tehotne i dojciace mamicky je tiez vyborna a prekvapilo ma ze vyvratili nazor,ze od kukurice sa pribera.tak skus.je to dobra nahrada za krupicku.;)
ivetazosveta
22.10.09,15:31
Dnes bude bravčové v paradajkovej omáčke a cestoviny, včera bola hrášková polievka a párok v rožku a v utorok granadiersky pochod s cviklou.
jojom
22.10.09,15:41
Dnes obed: naložené hydinové prsia na prírodno, ryža, obloha. Večera špagety so salámou na rezance a kečupom ( saláma podusená na cibulke, potom trochu kečupu a cesnaku ešte dochutiť ), navrch strúhaný syr a večera za 15 min pre 4 osoby. (Saláma a syr zlacnené v tescu :) ).
erzet
23.10.09,05:47
Jeden piatok hojno, druhý piatok jabĺčko a budem sa dnes prežierať + banán
ZEvina
23.10.09,07:05
Vajcové halušky, hlávkový šalát.
Bionda
23.10.09,08:47
Ja dnes šunafleky , pečené rebierka - ráno som ich naložila :) a zároveň , keď som už varila to kolienko, tak som urobila fazuľovú polievku - červenú so zeleninou:)
Darina1234
23.10.09,08:52
U nas koprova omacka, mäsko a varene zemiaky, + rezance s makom, polievka zeleninova
Dáša_
23.10.09,08:58
karfiolový nákyp so zemiakmi a nejaký šalát.

Baby, ke´d to tak čítam, tak niekedy mám pocit, že nerobíme iné, len varíme :cool::cool:
Kika69
23.10.09,09:11
karfiolový nákyp so zemiakmi a nejaký šalát.

Baby, ke´d to tak čítam, tak niekedy mám pocit, že nerobíme iné, len varíme :cool::cool:

Tak ja varím niečo podobné ;) zapekaný karfiol so zemiakmi.
ZEvina
23.10.09,09:16
Baby, ke´d to tak čítam, tak niekedy mám pocit, že nerobíme iné, len varíme :cool::cool:

Aj keď varím veľmi rada, niekedy by som chcela mať erzeta! Jablko+banán sa "uvarí" veľmi rýchlo a hlavne ten tanierik stačí opláchnuť :D:D:D
Kika69
23.10.09,09:28
Baby, ke´d to tak čítam, tak niekedy mám pocit, že nerobíme iné, len varíme :cool::cool:

mimotemy ja ešte doplním: varíme a umývame riad. :cool:
erzet
23.10.09,10:08
Aj keď varím veľmi rada, niekedy by som chcela mať erzeta! Jablko+banán sa "uvarí" veľmi rýchlo a hlavne ten tanierik stačí opláchnuť :D:D:D
Aký tanierik? Umyť ruky pred a po.
janaGT
23.10.09,10:12
mimotemy ja ešte doplním: varíme a umývame riad. :cool:

neumývame - máme umývačku ;)
Žabinka
23.10.09,10:29
Ja mám už veľmi dlho chuť na haruľové placky plnené pásikavým mäsom a k tomu americký dresing. Tak na víkend bude asi to.:)
ZEvina
23.10.09,10:35
neumývame - máme umývačku ;)

aj my máme umývačku - mňa :mee::mee:
janaGT
23.10.09,10:38
písala som v inej téme ako dopadol náš dnešný obed s kolegovcami:

boli sme s kolegovcami na obede - na meníčku - dali sme si zeleninové rizoto ( druhé bol vyprážaný syr s hranolkami a tatarkou) a pri prvom súste som zistila, že mi nejako nešmakuje a že tam cítim nejakú pachuť... tak som ho nejedla, kolega zjedol polovicu a potom nám čašníčka prišla povedať, že nám bude počítať len polievku, lebo to rizoto je fakt "nejaké čudné". Predchádzalo tomu to, že sa ma spýtala, že či mi nechutí a ja že sa mi zdá nejaké čudné. A že či mi ho zabalí, ja že nie, nech to vyhodí, že nie je dobré. Potom ho vzala, zrejme išla za kuchárom a keď sa vrátila, zahlásila že je fakt nejaké čudné.
Nachtigal
23.10.09,10:59
čo dnes na obed? od nedele to mám jednoduché pre mňa ....... ráno, na obed, večer len ryža, dnes guľatá zajtra podlhovastá ....mám ryžovú kúru! Pre muža zeleninová polievka s krupičnými haluškami a pečená rybka so zemiakovým pyré......:D
Dáša_
23.10.09,11:19
čo dnes na obed? od nedele to mám jednoduché pre mňa ....... ráno, na obed, večer len ryža, dnes guľatá zajtra podlhovastá ....mám ryžovú kúru! Pre muža zeleninová polievka s krupičnými haluškami a pečená rybka so zemiakovým pyré......:D

mimotemysa budem prelínať, ale nesúvisí tvoja ryžová dieta s novým prístreškom:D:D:D?

len aby sme vedeli, čo nás čaká, keby sme aj my také chceli :cool::cool:
Nachtigal
23.10.09,11:25
neboj nesúvisí! už som ju 2x štartovala a vždy som to po 2-3 dňoch vzdala. Teraz v nedeľu bol vhodný čas - podľa mesiaca, tak som to skúsila do tretice a to už vydržím:D mám zavedený svoj rituál:D
osky
23.10.09,16:23
mimotemyno,my sme mali na obed po dlhom case slzy.veru tak.ostalo i k veceri a bude este na dlho...............takze varit nemusime./vysvetlenie v teme o zdravi/
adi11
24.10.09,12:38
Dnes som varila vynimocne ja... inokedy vari manzel.. a bola to cesnakova polievka a vypazane file,zemiaky a salat
Pred vyprazanim som zistila, za mi chyba struhanka, obchod zavrety,musim si nejako poradit. Nasla som dva suche rozky, ktore boli pre havina a isla postruhat. V tom muz zahlasil, ze bobino ich pred tym oblizoval. No nevidali, ved sa hadam neotrovime zato:D
Zdenka 0705
24.10.09,12:42
Dnes boli cestoviny s cuketou. Rýchle, diétne a k tomu veľmi chutné.
klarissa
24.10.09,14:17
Dnes bryndzové halušky, zajtra hlávková kapusta na karameli, pečené mäsko, knedľa
ivetazosveta
24.10.09,14:49
Rybacia polievka a hovädzie v keli so zemiakmi a dezert jablková štrúdla.
mamminta
24.10.09,18:14
my sme mali szédeg in :D

zajtra ešte neviem :confused:

poraďte mi prosím niečo mňamkové z kuracích pŕs.....ale rýchle a jednoduché.... chripkujem a tak bude musieť variť manžel ;)
Maruška54
24.10.09,18:26
napríklad toto...ja to robím dosť často
mamminta
24.10.09,18:28
ďakujem...podám návrh :)
alla66
24.10.09,19:26
my sme mali szédeg in :D

zajtra ešte neviem :confused:

poraďte mi prosím niečo mňamkové z kuracích pŕs.....ale rýchle a jednoduché.... chripkujem a tak bude musieť variť manžel ;)
http://www.porada.sk/1070899-post67.html
http://www.porada.sk/1067984-post57.html
http://www.porada.sk/1060095-post33.html
http://www.porada.sk/1062058-post37.html
Marína
24.10.09,19:57
Nachtigal
25.10.09,10:06
Dnes pečená kačka, parená kapusta a knedľa. Polievka z kačacích krídel a drobkov. A basta!:D:D:D:D
Tweety
25.10.09,10:08
Dnes pečená kačka, parená kapusta a knedľa. Polievka z kačacích krídel a drobkov. A basta!:D:D:D:D
Aká je to parená kapusta? takú nepoznám. Nepomýlila si to s knedľou?:---
arizona
25.10.09,10:10
Aká je to parená kapusta? takú nepoznám. Nepomýlila si to s knedľou?:---
Nemôže to byť "dusená" kapusta?
Tweety
25.10.09,10:11
Nemôže to byť "dusená" kapusta?
Určite myslela dusenú.
Nachtigal
25.10.09,11:21
Určite myslela dusenú.
jasne dusená kapusta, lenže ja mám len nemastnú a neslanú ryžu tak niet divu, že sa zmýlim. Ja len pozerám ako majú chlapci mastné brady.:mee::mee::mee::mee::mee::mee: ale ako vidieť ste bystré a hneď ste vedeli ako je to správne a ako som to myslela:D:D:D:D
adi11
25.10.09,11:31
Dnes pečená kačka, parená kapusta a knedľa. Polievka z kačacích krídel a drobkov. A basta!:D:D:D:D
Ja až o týždeň takýto obedík, len dusenú kapustu...už mi teraz sliny tečú:D
babka - ježibabka
25.10.09,13:16
Dnes plnená paprika z chudého bôčika, polievka z bôčikových kostí a keďže je kríza, nezahodila som ani kožu.Tá je v mrazničke, príležitostne kúpim údené koleno a ešte bude aj huspenina. Na prilepšenie tvarohový báleš s hrozienkami. Je toho dosť aj na zajtra.
ivetazosveta
25.10.09,13:27
Pečené pliecko na šampiňónoch s ryžou a fazuľová polievka so zeleninou-dezert ovocný pohár (jahody, maliny, ananás, jablká,..čo v mrazáku a čoto zavárané,prípadne čerstvé-pekne na kúsky nakrájané) s čokoládovou polevou.
kukučka
25.10.09,14:02
:---len tak medzi rečou, dusená kapusta je hviezda, ale skúste naozaj parenú červenú kapustu v parnom hrnci, oblížete si prsty

zemiaková kaša a prírodné bravčové, ktoré bolo naložené v oleji + hrubo krájaný cesnak, rozmarín a hrubomleté korenie 4 farieb
Dáša_
25.10.09,16:03
my sme mali dnes oslavu, tak som varila trochu viac.

Ale nepiekla som, tortu som dala urobiť. A bola výborná.
Tu je obrázok http://www.tortyodmamy.sk/?q=narodeninove/gramofon
mamminta
25.10.09,21:15
poraďte mi prosím niečo mňamkové z kuracích pŕs.....ale rýchle a jednoduché.... chripkujem a tak bude musieť variť manžel ;)

tak som si vybrala z tých ponúk od poraďáčiek - ďakujem - plnené kuracie prsia mletým mäskom a mňaaaaaam :D
Zdenka 0705
26.10.09,09:19
Zapečený kaleráb s mletým mäsom a ryžou, klasická zálievka z kys. smotany a vajec, navrch plátky slaninky.
erzet
26.10.09,09:30
Čo na obed cez týždeň
Kazu
26.10.09,10:30
Mne ako inšpiráciu sestra odkladá jedálne lístky /musíííí :D/
m.hladka
26.10.09,11:57
Čo na obed cez týždeň


Ten jedálensky lístok máš odkiaľ? To si bežne robíš?
Hm, dobrá práca, ešte keby niekto prišiel a navaril. :)
m.hladka
26.10.09,12:00
Ja som dnes mala obed z nedele, ktorý som si vybrala z tejto témy: kuracia roláda, bola super.
Ďakujem
erzet
26.10.09,12:17
Ten jedálensky lístok máš odkiaľ? To si bežne robíš?
Hm, dobrá práca, ešte keby niekto prišiel a navaril. :)
To som urobil iba pre Vás
ivetazosveta
26.10.09,13:14
Kapustné fliačky a mrkvová polievka s krúpami.
Zdenka175
26.10.09,14:04
U nás to čo ostalo od nedele Bravčová polievka, kuracie rezne, zemiaky s cibuľkou
erzet
26.10.09,16:46
Plnená paprika
osky
27.10.09,11:15
vcera ja zeleninove spagety s pestom,moj muz este dojedal od nedele hovädzie pecene s knedlou a cviklou.
dnes obaja zajaci perkelt s haluskami a tvarohovy zavin z listkoveho cesta.
Bionda
27.10.09,11:20
Môj manžel si dnes vybásnil, vyprážanú pečeň bravčovú so zemiačikmi varenými s tatarkou :D ....
Ja neviem ako vy ostatní, ale celkove v reštike nevzbudzujú vo mne dôveru :D mexické , event. nejaké tajomstvo :D ..... Ja to považujem , že len Boh a kuchár vie, čo v tom je :D:D:D ....... ( a hlavne mi vadia náhrady potravín, ktoré by tam mali byť a keď nemajú názov nechajú, ale receptúra je úplne iná!!)
Beella
27.10.09,11:22
Ďakujem pekne za tipy. Ja som to fakt dnes vzdala :(, no posera. Na budúcu nedeľu to určite vyskúšam. Marta V - klobúk dolu, že bez špáradla, bez ničoho. Ja to hádam aj prišpáradlujem, aj niťou obviažem :D
Dám vedieť ;)


Nakoľko sme včera boli všetci doma, tak som urobila slávnostný obed. Zaťala som sa a pustila sa do plnených kuracích pŕs. Čuduj sa svete, fakt sa to dalo. Dve boli také onakvé, tak som ich naozaj aj nitkou omotala :D. Nebolo to ale také hrozné, ako som si to predstavovala.
Jedno nitkové "schytal" včera manžel a mňa čaká dnes to druhé :D :D

A dnes si ja doma jedno vypražím, šalát z čínskej kapusty a bude mňamky.
Jara
27.10.09,11:24
Kyslá kapustová polievka s hríbami a klobásou. Nevydržala som do Vianoc... :D
smutok
27.10.09,11:33
Keďže sme celý deň behali po úradoch/a figu sme vybavili:mad::mad:/tak dnes len opečené jaternice.Ale od zajtra je to iné;)!Streda:paradajková kapusta s hov.masom.Štvrtok:pečená ryba,pyré,cvikla a keď bude čas tak aj minipizze.Piatok:zaprávaná zeleninová polievka,žemlovka s ovocím/zatiaľ vyhrávajú jablká a jahody/.Sobota:guláš z diviny s haluškami.Nedeľa:Slepačia pol.,bravčové rezne,ryža /kompót,čalamáda,ohárky,cvikla,nakladaný baklažán,karfiol.../.prajem dobrý deň.
m.hladka
27.10.09,13:30
To som urobil iba pre Vás

Ó, ďakujem veľmi mi to pomohlo.
Už som si to vytlačila, niečo použijem, nie všetko mám rada.
janaGT
27.10.09,13:32
Keďže sme celý deň behali po úradoch/a figu sme vybavili:mad::mad:/tak dnes len opečené jaternice.Ale od zajtra je to iné;)!Streda:paradajková kapusta s hov.masom.Štvrtok:pečená ryba,pyré,cvikla a keď bude čas tak aj minipizze.Piatok:zaprávaná zeleninová polievka,žemlovka s ovocím/zatiaľ vyhrávajú jablká a jahody/.Sobota:guláš z diviny s haluškami.Nedeľa:Slepačia pol.,bravčové rezne,ryža /kompót,čalamáda,ohárky,cvikla,nakladaný baklažán,karfiol.../.prajem dobrý deň.

aká je "zaprávaná" zeleninová polievka?
Dáša_
27.10.09,13:42
my sme sa dnes pred obedom zastavili u mamy. Prave riešila rébus - pripravovala lekvárové perky a pre nich doma (6 osob) mala na jeden krát veľa a na dva krát málo.
tak sme jej ho pomohli vyriešiť :D:D a na obed sme si vyvarili perky od nej. Ale aby sme nevyzerali ako hamouni :cool::cool:, tak pomlety mak sme si nezobrali a skromne sme si ich posypali kakaom
janaGT
27.10.09,13:55
my sme sa dnes pred obedom zastavili u mamy. Prave riešila rébus - pripravovala lekvárové perky a pre nich doma (6 osob) mala na jeden krát veľa a na dva krát málo.
tak sme jej ho pomohli vyriešiť :D:D a na obed sme si vyvarili perky od nej. Ale aby sme nevyzerali ako hamouni :cool::cool:, tak pomlety mak sme si nezobrali a skromne sme si ich posypali kakaom

lekvárové perky - tie milujem, tuším ich urobím, keď prídem domov :)
calawen
27.10.09,14:44
zeleninové rizoto
erzet
27.10.09,16:22
Parené buchty
m.hladka
27.10.09,17:15
Čo sú to: lekvárové perky ??????
Kazu
27.10.09,17:25
Nááá lekvárové pjery. :D U nás sa robia zo slížového cesta, rozvaľkáš podávaš kôpky lekváru, preložíš, popritláčaš a pokrájaš. Uvaríš a posypeš makom alebo tvarohom. Domáci lekvár rozriedim, pridám cukor, škoricu, klinčeky, prípadne vanilkový cukor, ako je kedy chuť.
Maruška54
27.10.09,17:27
Čo sú to: lekvárové perky ??????
u nás sa tomu hovorí koblihy, sú to také taštičky zo zemiakového cesta plnené lekvárom zvyčajne slivkovým, obvarené a posypané mletým makom s cukrom a poliate rozpusteným maslom
Dáša_
27.10.09,19:04
Čo sú to: lekvárové perky ??????

zemiakové cesto, plnené domácim slivkovým lekvárom, varené a sypané
wagner
27.10.09,19:33
Čo sú to: lekvárové perky ??????
Moja mama ich robievala zo zemiakového cesta. Vyvaľkáš cesto, porobíš kôpky lekváru na jednej polovici cesta, potom s tou druhou polovicou cesta na ktorej nie sú kôpky lekváru prikryješ. Popritláčaš kôpky z každej strany, radielkom nakrájaš na štvorce. Dáš variť do horúcej vody. Uvarené pomastíš, posypeš makom alebo aj opraženou strúhankou. Osladíš. Dobrú chuť. Mňam. Dávno som ich nerobila.
babka - ježibabka
27.10.09,20:00
Nááá lekvárové pjery. :D U nás sa robia zo slížového cesta, rozvaľkáš podávaš kôpky lekváru, preložíš, popritláčaš a pokrájaš. Uvaríš a posypeš makom alebo tvarohom. Domáci lekvár rozriedim, pridám cukor, škoricu, klinčeky, prípadne vanilkový cukor, ako je kedy chuť.
Narobili ste mi chuť. Ja robím tak isto, iba z rožkového cesta, keby náhodou zostali sú mäkšie ako zo slížového. Urobím v piatok, príde aj syn z týždňovky. Dnes bola zeleninová polievka so strúhankou a zabíjačkový tanier. Kaša, jaternička, klobása kúpené v družstevnej predajni. Zajtra bude hríbový paprikáš (záhorácke hríby z Hlbokého -dostala som) a kolienka.
erzet
27.10.09,20:41
Čo sú to: lekvárové perky ??????
Parené buchty
ALDA
27.10.09,21:05
Parené buchty

čítaj 1451 príspevok
veru parené buchty sú parené buchty a lekvarové perky-tašky sú lekvarové perky-tašky:---:D
ALDA
27.10.09,21:07
Parené buchty

A Ty čo sa chváliš cudzím perím hááááá?:---:D
A potom nevieš, čo sú perky-tašky:D
ALDA
27.10.09,21:14
Plnená paprika



Ja tam vidím dve plnené papriky a tie knedle vyzerajú veľmi dobre.:D
ALDA
27.10.09,21:18
Dnes pečená kačka, parená kapusta a knedľa. Polievka z kačacích krídel a drobkov. A basta!:D:D:D:D

Zajtra som pozvaná na takúto večeru ibaže k tomu + 1 tabletku, alebo 2, alebo nejesť takúto dobrotu? Uvidím, ako sa budem zajtra cítiť....ale mňaaam:):D
Nachtigal
28.10.09,05:54
Zajtra som pozvaná na takúto večeru ibaže k tomu + 1 tabletku, alebo 2, alebo nejesť takúto dobrotu? Uvidím, ako sa budem zajtra cítiť....ale mňaaam:):D
no po takejto večeri je dobré dať si pohár piva kvôli lepšiemu tráveniu!;)
Nachtigal
28.10.09,06:01
manžel včera kúpil nakrájanú kapustu, tlačil do súdka, takže dnes je z prebytku - červená kapustová polievka /s rajčinovým pretlakom/.:D
erzet
28.10.09,07:06
A Ty čo sa chváliš cudzím perím hááááá?:---:D
A potom nevieš, čo sú perky-tašky:D
Ja tu neriešim problém čo sú perky a parené buchty to riešia iné gazdinky. Ja viem čo sú perky a parené buchty, aj som ti dal súhlas.
Nikdy sa nechválim cudzím perím, ale dávam obrázkovú inšpiráciu. Ale aby to bolo všetkým jasné, to jem v našej závodke a nevarím to tam ja. Je to iba inšpirácia.
Kazu
28.10.09,07:12
Veď my vieme :--- To už si nemôžeme ani rypnúúúúť??? :D:D:D
Maruška54
28.10.09,07:17
Ja tu neriešim problém čo sú perky a parené buchty to riešia iné gazdinky. Ja viem čo sú perky a parené buchty, aj som ti dal súhlas.
Nikdy sa nechválim cudzím perím, ale dávam obrázkovú inšpiráciu. Ale aby to bolo všetkým jasné, to jem v našej závodke a nevarím to tam ja. Je to iba inšpirácia.
Robko my sme to tak pochopili že to je inšpirácia z jedálne...ja ťa chválim za to že sa ti to chce odfotiť a pricapiť
ZEvina
28.10.09,07:29
šošovicový prívarok, opečená domáca klobása, chlieb.
VERONIKA6
28.10.09,07:32
Parené buchty
Práve včera som ich robila.
erzet
28.10.09,07:39
Veď mi vieme :--- To už si nemôžeme ani rypnúúúúť??? :D:D:D
Zasa si nemyslite, že sa hnevám, to ja iba tak vypadá. Viete, že som si to myslel, že to tak vyznie. Že som starý, nadurdený dedko.
erzet
28.10.09,07:41
Práve včera som ich robila.
Prines v piatok do TN na stertko, ja prinesiem čo uvarím ja.
erzet
28.10.09,07:45
Dnes: "knedlo, vepřo, zelo"
Kazu
28.10.09,07:50
Zasa si nemyslite, že sa hnevám, to ja iba tak vypadá. Viete, že som si to myslel, že to tak vyznie. Že som starý, nadurdený dedko.

A si? :D:D:D
..... neboj, už som si plesla :---
janaGT
28.10.09,07:52
Nááá lekvárové pjery. :D U nás sa robia zo slížového cesta, rozvaľkáš podávaš kôpky lekváru, preložíš, popritláčaš a pokrájaš. Uvaríš a posypeš makom alebo tvarohom. Domáci lekvár rozriedim, pridám cukor, škoricu, klinčeky, prípadne vanilkový cukor, ako je kedy chuť.

Včera večer som robila perky s marhuľovým lekvárom a posypané opraženou strúhankou z 1 kg múky, takže mám o dnešný obed postarané.
A dcéra si rozkázala zeleninové rizoto.
Kazu
28.10.09,07:54
Prines v piatok do TN na stertko, ja prinesiem čo uvarím ja.

Čo to v tom Trenčíne chystáte? :--- Bóóóžinku, keby to éčko bolo ešte vypadlo, to by teprva bola akcia :D:D:D:D
Maruška54
28.10.09,07:57
Prines v piatok do TN na stertko, ja prinesiem čo uvarím ja.
veď ty varíš v piatok banán a jablčko
erzet
28.10.09,08:17
banán nevarím, banán mám
erzet
28.10.09,08:18
hups, pokračujem od minulého týždňa
erzet
28.10.09,08:19
existujú aj výnimky s pod rytmického zákona
Žabinka
28.10.09,08:36
Dnes, zajtra, napozajtra, atď. rizoto s bravčovým mäsom a zeleninou a syrom, k tomu ako obyčajne cvikla :D, ale už mám len na posledný raz. Polievka neviem aká, ale včera som kúpila krásne údené br. karé, neodolala som :D, tak ho uvarím a z vody bude buď fazuľovica, alebo len kyslá zemiaková polievka. A možno to rizoto zvládneme skôr, teraz som si uvedomila, že deti majú prázdniny.
Zdenka 0705
28.10.09,10:17
Ja tiež varím na viac dní, ale dnes som práve dovarila krémovú brokolicovú polievku. A druhý chod zeleninová fašírka so zemiakmi, k tomu šalát z čínskej kapusty.
janaGT
28.10.09,10:40
Ja tiež varím na viac dní, ale dnes som práve dovarila krémovú brokolicovú polievku. A druhý chod zeleninová fašírka so zemiakmi, k tomu šalát z čínskej kapusty.

ako robíš ten šalát?
Zdenka 0705
28.10.09,11:28
Tak taký, čo nájdem v chladničke :) dnes rajčinka, paprika, trošku olív /prekrojím/, olivový olej, citrón, bazalka, pórik. Mleté čierne korenie, alebo šalátové, ale to dávam od oka, možno aj semiačka, ľanové, slnečnicové. ...a čínska kapusta, samozrejme ...
Premiešať, trošku odstáť a papkáme :)
sysula
28.10.09,13:04
Dnes fazulova s udenym kolienkom a parené buchty :)
erzet
28.10.09,16:28
Knedľa, kapusta a bravčový bôčik. Večer výnimočne kolienka s grankom (tá druhá fotka sa mi moc nevydarila veľmi som sa ponáhľal, bol som hladný)
Zdenka 0705
28.10.09,16:34
Knedľa, kapusta a bravčový bôčik. Večer výnimočne kolienka s grankom (tá druhá fotka sa mi moc nevydarila veľmi som sa ponáhľal, bol som hladný)
Hlavné je, že si si pochutil :)
Maruška54
28.10.09,16:41
ja dnes u mamy španielsky vtáčik a zemiaky na cibuľke
Zdenka 0705
28.10.09,16:47
Maruška 54, tak u mamy zajtra ja :)...ale ešte neviem, čo ;)
adi11
28.10.09,16:47
Ja tiež varím na viac dní, ale dnes som práve dovarila krémovú brokolicovú polievku. A druhý chod zeleninová fašírka so zemiakmi, k tomu šalát z čínskej kapusty.
Ako prosim robis tu polievku aj tie fasirky ...dakujem
adi11
28.10.09,16:49
ja dnes u mamy španielsky vtáčik a zemiaky na cibuľke
ja zas u muza kapustnicu...teda doma, len on varil...ale dobru spravil:)
erzet
28.10.09,16:52
Hlavné je, že si si pochutil :)
Nezdravé, ale dobré
Zdenka 0705
28.10.09,17:01
Uvarím brokolicu rozdelenu na ružičky. Odoberiem z nej pár ružíc a ďalej varím, pridám sladkú smotanu, cesnak, na zahustenie ovsenné vločky /2 hrste/, bylinkovú soľ, čmk, zeleninovú bujónovú kocku. Vytlačím 1 bambíno syr. Keď je to všetko mäkké, rozmixujem a pridám odložené ružice, ktoré ešte rozdelím na menšie kúsky.
Cesnaku dávam dosť, aby ho bolo cítiť. Nakoniec sa môžu dať opekané krutóniky.
A fašírky zo zeleninky, akú máš, môže byť aj mrazená. Ja som mala kel a mrkvu, vajíčko, strúhanka, opäť vločky a koreniny ako na klasické, majorán, čmk, mletá rasca, cesnak, soľ.
janaGT
28.10.09,17:04
práve dopekám francúzske zemiaky - zajtrajší obed
Gapo
28.10.09,17:10
Napríklad plnený baklažán zapiecť so zemiakmi a podávať s hlávkovým šalátom. Polievka paradajková s ovsenými vločkami.
adi11
28.10.09,17:11
Uvarím brokolicu rozdelenu na ružičky. Odoberiem z nej pár ružíc a ďalej varím, pridám sladkú smotanu, cesnak, na zahustenie ovsenné vločky /2 hrste/, bylinkovú soľ, čmk, zeleninovú bujónovú kocku. Vytlačím 1 bambíno syr. Keď je to všetko mäkké, rozmixujem a pridám odložené ružice, ktoré ešte rozdelím na menšie kúsky.
Cesnaku dávam dosť, aby ho bolo cítiť. Nakoniec sa môžu dať opekané krutóniky.
A fašírky zo zeleninky, akú máš, môže byť aj mrazená. Ja som mala kel a mrkvu, vajíčko, strúhanka, opäť vločky a koreniny ako na klasické, majorán, čmk, mletá rasca, cesnak, soľ.
Dakujem pekne..ta polievka sa mi pozdava...skusim, ale az v sobotu..
a tie krutoniky nepoznam, co je to...
Zdenka 0705
28.10.09,17:15
krutóniky - kúsky chleba alebo pečiva opečené na oleji /ale ja opekám nasucho/
mysimis
28.10.09,17:15
Dakujem pekne..ta polievka sa mi pozdava...skusim, ale az v sobotu..
a tie krutoniky nepoznam, co je to...

starý chlieb pokrájam na kocičky a v rúre ho dosuším a krutóniky sú hotové.
Dajú sa kúpiť aj hotové, myslím, že v Bille.
Maruška54
28.10.09,17:17
Maruška 54, tak u mamy zajtra ja :)...ale ešte neviem, čo ;)
aj ja to mám vždy prekvapko
adi11
28.10.09,17:20
krutóniky - kúsky chleba alebo pečiva opečené na oleji /ale ja opekám nasucho/
aj som si myslela, ze opeceny chlebik by sa tam hodil..ale krutoniky to volate...to by ma nenapadlo:confused::)
adi11
28.10.09,17:30
starý chlieb pokrájam na kocičky a v rúre ho dosuším a krutóniky sú hotové.
Dajú sa kúpiť aj hotové, myslím, že v Bille.
myska, dakujem...prave dohovaram mojmu, aby chlebik nevyhadzoval, budu krutoniky do polievky