renkama
07.07.12,22:37
dnes pikantné držky v reštaurácií.......kto by varil v takom teple :D
verkaz
08.07.12,07:35
Kuracia polievka je už uvarená. Kuracie rezne pripravené na smaženie, keď sa rozhodnú, že sa už môže jesť. Zemiačky som uvarila v šupke a len ich dám opražiť na maslo. Z kurčaťa som ešte nakrájala rezančeky a naložila do marinády, to sa dá hocikedy rýchlo urobiť.
pivko
08.07.12,07:43
jozka56
08.07.12,07:45
Dnes budem obedovať u dcéry na chatičke. Kúpila čerstvých vypitvaných pstruhov, tak bude rybička (musím si zo sebou zobrať aj okuliare, aby som sa kostičkami nezadrhla:D) a budeme zavárať marhule v rúre. Peknú nedeľu prajem.
wagner
08.07.12,09:12
Udusila som kuraciu štvrť ( z domácej sliepky) na cibuľke, k tomu prírodnú omáčku z cukety, cibuľky a Niva syrom. Ako príloha je celozrnná ryža. A ešte zeleninový šalát - bez toho nemám žiadny obed.
Indeed
08.07.12,09:24
švinska poĺivka s rezankami,

meso z poľivky s varenýma bandurkami

ohurkový šalat
pivko
08.07.12,12:02
krížové kojsci budzeš oľizovac.
evaj63
08.07.12,12:40
Kuracia polievka s rezancami, kurací šalát so zeleninou.
Slayer666
08.07.12,16:04
Soupe au pistou
Klasika z Nice, v podstate forma minestrone. Na olivovom oleji orestujeme cibulu, potom pridame cesnak, potom pokrajane paradajky a restujeme, kym z toho nie je kasa. Zalejeme vodou a pridame letnu zeleninu, pokrajanu na kocky, podla lubovole - ja som dal jeden krasny zlty patizon, listy a stonky mangoldu, mladu fazulku, zo tri plavky, malu hrst susenych hribov, za hrst posekanej petrlenovej vnate a trochu zelerovej vnate, zopar listkov salvie a sol a peper. Toto vsetko sa musi varit aspon hodinu, aby sa chute dobre spojili. To, co ma byt citit na konci, nie je ziadna zelenina, ale polievka. Ked je polievka takmer hotova, pridame nejaku malu cestovinu a povarime. Potom odstavime, nechame 10 minut vychladnut a vmiesame pistou, take dve lyzice. Povadame.

Pistou je vlastne to iste, co pesto na druhej strane hranice. Dva struciky cesnaku, sol, hrst bazalky a olivovy olej - v maziari podrvime na kasu (ano, musi byt maziar!!). Kedze pojde do polievky, rozhodne nedavame piniove oriesky a syr mozeme, ale nemusime dat. Asi tak 50g parmezanu bude urcite stacit, mozno aj menej.

V zasade nezalezi na tom, aku zeleninu pouzijeme, musi jej byt vsak co najviac druhov, velke mnozstvo (toto je husta polievka) a musi byt najvyssej kvality. Cize teraz su to rozne letne tekvice, napr. patizon, cousa, cuketa, dalej to uz budu baklazany, mangold (spenat som na trhu akosi nevidel uz dlhsie), fazulka (casto sa pouziva aj biela fazula, aj susena), rozne huby, mlade zemiaky, paradajky atd. Zvyknu sa pridat aj kvety tekvice, vodnica, por, mrkva, kuceravy kel, hrasok, karfiol a ine.

Toto som uvaril vcera a dnes je to este ovela lepsie.
m.hladka
09.07.12,12:23
Kopa dobrých placiek:
Tweety
09.07.12,12:58
Slepačia polievka, koložvárska kapusta.
ventuska
09.07.12,13:02
Nic :-D
asedma
09.07.12,15:47
..konecne sa dovarila plnena paprika z kuracieho maska..:)..bajecne rozvoniava..:)
avalik
09.07.12,15:58
ja len tak zlahka :) ... pecene zemiaky s rascou, tatarka, zeleninovy salat
evaj63
09.07.12,17:16
Kuracie prsia na smotane, knedl'a.
msa
10.07.12,04:03
my sme včera namočili fazuľu, tak po sladkokyslo so smotanou a údenými rebrami.
pepsikova
10.07.12,05:39
...mňam, namiesto rebier hodím kúštik klobásky!..díky za tip!..
ivuliatko
10.07.12,12:44
kura na smotane (paprikáš)... mladá si vymyslela, že nechce k tomu vrtule, ale špagety, tak som velice zvedavá, aké akrobatické vývrtky s tým bude stvárať na tanieri :D
ewita888
10.07.12,13:14
zemiačky na kyslo, volské oko.. fajné aj bez očí.. :)
osky
10.07.12,15:38
domace vajicka:
muz s cervenou kapiou a sunkou osmahnutou na masle a na to vajcia ako volske oci,posypat korenim,solou a sladkou paprikou,
ja len volske ocka ,k tomu cerstve paradajky

priloha boli celozrnne zemlicky a dezert calipo.
avalik
10.07.12,15:55
dnes len melon, kava, voda ... :)
Slayer666
10.07.12,16:20
Kefta mkaouara
Uz som tu daval raz recept na tuto marocku klasiku, lebo niekto chcel vediet, ze co sa da robit s rimskou rascou. Su to masove gulky v paradajkovej omacke s vajickom.

Pomlel som asi pol kila jahnacieho, ochutil som postruhanou cibulou, rimskou rascou, petrzlenovou vnatou, ciernym korenim a cayenne a solou. Potom som vytvaroval male gulky.
Na omacku som olupal a zbavil toho stredu asi necely kilogram paradajok, na oleji som osmazil cibulu, potom som pridal cesnak, mletu rimsku rascu, mletu skoricu, cayenne, mlete cierne korenie, sol, len rychlo oprazil, aby sa zvyraznila chut a hned bolo treba pridat paradajky. Potom sa to varilo asi 30 minut, kym z toho nebola omacka. Dochutil som, vratil som tam masove gulky a dusil ich asi 15 minut, potom som tam hodil nasekany petrzlen, styri domace vajcia a nechal prikryte varit, kym vajcia nesekli.

Velmi dobre to vyzera a tiez chuti. A samozrejme, moze sa pouzit aj hovadzie maso. Vsetkeho tak....primerane.
asedma
10.07.12,16:25
..aby sb nevysiel z cviku :D, tak dnes sa mu zachutilo leco..kto ma ako rad, s vajickami, alebo same s chlebom..
hnedoočka
10.07.12,16:29
Kefta mkaouara
Uz som tu daval raz recept na tuto marocku klasiku, lebo niekto chcel vediet, ze co sa da robit s rimskou rascou. Su to masove gulky v paradajkovej omacke s vajickom.

Pomlel som asi pol kila jahnacieho, ochutil som postruhanou cibulou, rimskou rascou, petrzlenovou vnatou, ciernym korenim a cayenne a solou. Potom som vytvaroval male gulky.
Na omacku som olupal a zbavil toho stredu asi necely kilogram paradajok, na oleji som osmazil cibulu, potom som pridal cesnak, mletu rimsku rascu, mletu skoricu, cayenne, mlete cierne korenie, sol, len rychlo oprazil, aby sa zvyraznila chut a hned bolo treba pridat paradajky. Potom sa to varilo asi 30 minut, kym z toho nebola omacka. Dochutil som, vratil som tam masove gulky a dusil ich asi 15 minut, potom som tam hodil nasekany petrzlen, styri domace vajcia a nechal prikryte varit, kym vajcia nesekli.

Velmi dobre to vyzera a tiez chuti. A samozrejme, moze sa pouzit aj hovadzie maso. Vsetkeho tak....primerane.

Slayer, ty si kuchár?

hľadám cez google , nech nevyzerám jak oné, čo je cayenne....a tu samé porsche , hlavné mesto :D...hádam to bude čilli, či nejaká štipľavá paprika?
v niektorých tvojich receptoch sa síce v polovičke stratím, ale znie to veľmi zaujímavo....:)
Slayer666
10.07.12,17:19
Nie, nie som kuchar, teda nie profesionalny. Heh, tak v poslednej dobe som zacal pisat len velmi tak povrchne tie recepty, kedze zadavatelka temy tu v prvom rade recepty ani nechce mat, tak pisem len tak, aby kazdy si vedel pod tym to jedlo predstavit, kedze vacsinou nejde o slovensku klasiku, ktoru vsetci pozname.

Vacsinu receptov a informacii mam z anglickych a francuzskych zdrojov, tak preto niekedy ani poriadne nepoznam slovensky nazov. Prave som zistil, ze je to kajenske korenie, podla toho hlavneho mesta. Ano, je to nieco z rodu capsicum (paprika) a stipe to dost vyrazne. V podstate akukolvek stiplavu papriku mozes pouzit.
buchač
10.07.12,18:06
Slayer, ty si kuchár?

hľadám cez google , nech nevyzerám jak oné, čo je cayenne....a tu samé porsche , hlavné mesto :D...hádam to bude čilli, či nejaká štipľavá paprika?
v niektorých tvojich receptoch sa síce v polovičke stratím, ale znie to veľmi zaujímavo....:)

Pôvod ....

http://www.kajenskekorenie.sk/

...poznám a správam sa podľa toho ....:)
Dáša_
10.07.12,18:14
Na obed krémová zelená polievka zo všetkej zelenej zeleniny, čo som našla. Zahusťovala som iba pohankovymi vločkami. A kvôli synátorovi som pasírovala - takto zjedol, ale keď vidí, čo tam je, tak vyberá. Ku tomu dukátove buchty.

na večeru som piekla arabský chllieb (také tie duté placky), naplnili sme tým, čo sme našli. Kúsky opečeného kurčaťa, opečená cukina, šálát, uhorka, paprika, zaliate jogurtom so zázvorom a olivovým olejom, prípadne s tatarkou
Ivana Š
10.07.12,18:22
..aby sb nevysiel z cviku :D, tak dnes sa mu zachutilo leco..kto ma ako rad, s vajickami, alebo same s chlebom..

ja som tiež lečo robila a drahý, že nech dobre štípe, paprika sladká, neštipľavá
tak som mu do jeho porcie nakrájala feferónku ;)
hnedoočka
10.07.12,19:34
Nie, nie som kuchar, teda nie profesionalny. Heh, tak v poslednej dobe som zacal pisat len velmi tak povrchne tie recepty, kedze zadavatelka temy tu v prvom rade recepty ani nechce mat, tak pisem len tak, aby kazdy si vedel pod tym to jedlo predstavit, kedze vacsinou nejde o slovensku klasiku, ktoru vsetci pozname.

Vacsinu receptov a informacii mam z anglickych a francuzskych zdrojov, tak preto niekedy ani poriadne nepoznam slovensky nazov. Prave som zistil, ze je to kajenske korenie, podla toho hlavneho mesta. Ano, je to nieco z rodu capsicum (paprika) a stipe to dost vyrazne. V podstate akukolvek stiplavu papriku mozes pouzit.

myslím, že by sme ti mali udeliť výnimku, lebo mám obavy , že ináč nebudeme vedieť, čo máš na obed :D...okrem toho je to veľmi zaujímavé - aspoň pre mňa.Nechceš založiť novú tému : zaujímavé recepty /?/:confused: aby sme to mali podrobne a tu by si nám dal link.
Tiež by bolo vhodné napísať, kde sa niektoré ingrediencie dajú zohnať
osky
10.07.12,20:00
ale kajenske korenie je zmes-podobne ako kari,len ma inu chut!
osky
10.07.12,20:13
tak kupila som pekne kare-uz nakrajane u mäsiara,5 platkov.
zajtra urobim 2 viedenske snicle muzikovi,zemiacky som uz uvarila v supke,tak si ich len rychlo prehreje.

v chladnicke sa potuluje naturalna ryza,ale moj muz uz vyhlasil strajk a nechce o nej ani pocit,vraj je od FIRMA GRAUSLICH...skratka od otrasnej firmy,vraj sa to neda jest.
tak co uz s nou?udusila som si siroke fazule,mrkvu,zeler,trosku kari a soli a budem mat rizoto na 2 dni.ja rezne zajtra veru nebudem....
kupila som aj velmi super paradajky,tak budeme mat kazdy ku svojmu chodu.

zvysne 3 platky kare namocim do marinady/olej,sol,korenie,cesnak,sladka paprika,provensalske bylinky/ a moj muz si to da az vo stvrtok ako kotlety.a konecne mu k tomu urobim ryzu parboild,ktoru zboznuje...

okrem toho som navarila hrniec zeleninovej polievky,mala by vydrzat az do piatka.k tomu uz len daky chlebik s maslom,zeleninu,pripadne babovku...skratka v piatok nevarim.
asedma
10.07.12,20:56
a dobre si spravila
asedma
10.07.12,20:57
napr. kuskus
Slayer666
10.07.12,22:00
myslím, že by sme ti mali udeliť výnimku, lebo mám obavy , že ináč nebudeme vedieť, čo máš na obed :D...okrem toho je to veľmi zaujímavé - aspoň pre mňa.Nechceš založiť novú tému : zaujímavé recepty /?/:confused: aby sme to mali podrobne a tu by si nám dal link.
Tiež by bolo vhodné napísať, kde sa niektoré ingrediencie dajú zohnať

Tiez som uz uvazoval o zalozeni takej temy, resp. skor viacerych tematickych - napr. polievky, talianske cestoviny a pod. Ale temu treba nejak spracovat a neviem, ci uz dozrel cas.

Pokial ide o kuskus, ten dostat v kazdom lepsom supermarkete a roznych biopotravinach. Raz som to robil, nebolo to zle, ale nic moc. ALE! To nie je ten isty kuskus, ktory robia v Maroku. To je instatny kuskus, a podobne ako instantna polenta, praskove zemiakove knedliky/halusky to jednoducho nie je to iste - vraj, vravia ludia, ktorych nazor respektujem. Ten knedlik mozem potvrdit aj tie halusky - asi vsetci vieme, ze je to velky rozdiel. Polentu instantu som este nemal, vraj je taka kysla a nechuti velmi dobre. Prava polenta sa robi z kukuricnej krupice, cize normalna kasa, akurat hustejsia. Kuskus sa tiez robi z krupice, ale z tvrdej psenice (triticum durum). Tu je trochu problem zohnat, da sa vygooglit v nejakom bio obchode to maju. Nie je to najlacnejsie, ale ani nejaka palka. Jedna z najlepsich knih o marockej kuchyni je Couscous and Other Good Food from Morocco od Pauly Wolfert (vyslo aj pod nazvom Moroccan Cuisine) a ona v nej podrobne popisuje postup vyroby kuskusu (a mnohych inych veci, ako napr. toho super tenkeho cesta warka, z coho sa robia dezerty). Ale este som to nerobil.

Rimska rasca (botanicky rascovec rimsky) sa da zohnat napr. v roznych bio obchodoch a arabskych potravinach. Tu v KE jedny byvali, ale zial, uz nie su. No vznikol jeden maly obchod s koreninami, je medzi Orliou a Hlavnou v tej ulicke, kde je aj ten metal shop. Potom sa da objednat z online shopov. Kajenske korenie je skoro v kazdom obchode. Jahnacie si treba objednat cele a doma naporcovat (na nete by malo byt info, ako sa to deli - podobne ako divina). Ale moze byt aj hovadzie. Ostatne veci su bezne potraviny.
osky
11.07.12,04:52
ja som napisala kdesi..? presny popis ako sa spravne robi kus-kus.ten instantny som nerobila nikdy,dobry kuskus vyzaduje dost casu a roboty
verkaz
11.07.12,05:15
Dnes bude franfurtská polievka s párkom, cestovina so syrovou omáčkou a brokolicou.
Slayer666
11.07.12,11:18
Nie ty, ale ta autorka.
jb0863
11.07.12,11:35
Dnes a dúfam , že ostane aj na zajtra máme šošovicovú polievku na kyslo , tekvicový prívarok, varené zemiačiky a dusené bravčové.
trisestri
11.07.12,12:44
osky
11.07.12,14:39
ale hej,hej,napisala som ,sem na poradu,len neviem v ktorej teme.presne ako z knizky.
Anna123
11.07.12,16:24
Tvarohové guľky plnené broskyňou.
evaj63
11.07.12,16:50
U nás pre zmenu tvarohové gule s marhul'ami, poliate čokoládou.
Marína
11.07.12,18:44
Keďže som dnes nemusela variť(od včera ostal kelový prívarok s opečenou domácou klobásou), piekla som dve dávky bagetiek rôznych veľkostí. Jednu ráno(z tej nemám fotky), hneď som zamiesila na druhú, cca pred hodinou som ich upiekla. Možno to znie zvláštne ale obidve dávky boli ako darčeky;), aj preto sú v košíku, takto som ich odniesla, boli ešte horúce.
Nechala som si len jednu, k nej údený ovčí syr(od baču), paradajka, olivový olej a bazalka.
hnedoočka
11.07.12,19:41
Evka , ty si hotová pekárka :)
Marína
11.07.12,20:09
Valika, to bude zrejme tým, že už mám na to vek.:-)))
wagner
11.07.12,21:24
Môžeš hodiť recept? Občas pekávam, ale chcem vyskúšať niečo iné
Marína
12.07.12,07:10
Zdenka, pozri moje príspevky od včera, tu http://www.porada.sk/member.php?u=131401
Zdenka175
12.07.12,07:42
Kurací perkelt ...
Ivana Š
12.07.12,10:49
také niečo z jedného pekáča - na kocky zemiaky, paprika, rajčina, cuketa, cibuľa a slanina, trochu osoliť trochu oleja premiešať a šup do trúby
Žabinka
12.07.12,11:00
Dnes máme zase po dlhšej dobe cestoviny s mäsovo-baklažanovo-paprikovo-paradajkovo-bazalkovou omáčkou a strúhaným syrom.
asedma
12.07.12,14:11
..vysmazeny karfiol, cervene zemiacky a uhorkovy salat..
Anna123
12.07.12,14:44
Cuketa so syrom.
evaj63
12.07.12,14:48
Synovi pizza, pre muža hlivový guláš- ešte svarí a ja 2 oškvarkové pagáče. Najlepší stravník-dcéra nieje doma.
renkama
12.07.12,19:20
vyprážaná cuketa,americké zemiaky,uhorkový šalát a na zajtra francúzske zemiaky
buchač
12.07.12,19:24
...dnes sa mi nejak nechcelo variť ....tak som zo zásob vybral rašle ....
wagner
12.07.12,19:46
a k tomu aj mašle?
Zita5
12.07.12,19:58
...dnes sa mi nejak nechcelo variť ....tak som zo zásob vybral rašle ....

Pozerala som , aký je to recept .....čo sú to tie rašle.Ja som slovo rašle tiež počula , ale v súvislosti s inou ingredienciou ...ale to písať nebudem, v akom slova zmysle :D....ale Juraj minule sa Ti tiež asi nechcelo variť :D
http://www.porada.sk/t98186-p5-zemiaky-a-fantasticke-jedla-z-nich.html#post942955
buchač
12.07.12,20:01
Pozerala som , aký je to recept .....čo sú to tie rašle.Ja som slovo rašle tiež počula , ale v súvislosti s inou ingredienciou ...ale to písať nebudem, v akom slova zmysle :D....ale Juraj minule sa Ti tiež asi nechcelo variť :D
http://www.porada.sk/t98186-p5-zemiaky-a-fantasticke-jedla-z-nich.html#post942955

wagner 12 Minutes Ago #16207
a k tomu aj mašle?

...presne !!!.....že bingo ...:D
wagner
12.07.12,20:16
...presne !!!.....že bingo ...:D

Vieš aj ja som kedysi pracovala u vojska. http://www.celysvet.cz/skin/smile/s11823.gif (http://www.celysvet.cz/smajlici-ke-stazeni-smajlik)
Zita5
12.07.12,20:23
Zdenka a čo má vojsko spoločné s tým?:D
jb0863
13.07.12,07:02
Dnes sa mi ponúkla babka , že nám uvarí kyslú zemiakovú polievku a lečky s kapustou.Už sa nemôžem dočkať kedy bude obed uvarený , lebo lečky milujem...
alaya1
13.07.12,07:26
Dnes mame cesnacku , pecene zemiaky, kuracie prsia na broskyni.
Zdenka 0705
13.07.12,07:32
môj prehriaty organizmus už týždeň odmieta čokoľvek iné, okrem melóna, takže ráno na obed a večer som mala melón... konečne dnes navarím, cestoviny s cuketou ... ochladilo sa, hurá
erzet
13.07.12,09:49
29. týždeň
Žabinka
13.07.12,09:50
Dnes máme na výber-zo včera cestoviny s omáčkou, alebo kolienka s vajcom a uhorkový šalát.
alaya1
13.07.12,10:38
Dnes máme na výber-zo včera cestoviny s omáčkou, alebo kolienka s vajcom a uhorkový šalát.

super, inspiracia, vajcove, ale halusky budu zajtra, s hlavkovym salatikom.
katka 23
13.07.12,14:59
obedovali sme paradajkovú polievku, cestoviny s tvarohom a keďže vonku prší a nemôžeme pracovať v záhradke tak pečiem
http://www.google.sk/url?sa=t&rct=j&q=bublanina%20v%20remoske&source=web&cd=4&ved=0CGYQFjAD&url=http%3A%2F%2Fforum.ekucharka.net%2Fbublanina-z-remosky-4783&ei=fTYAUIiMKqbl4QTR-LD4Bw&usg=AFQjCNGZ1Ac6RhGSMVp8_lNWMOxkeORLnQ&cad=rja

túto bublaninu som už raz robila ale tých ingredincií je tam málo tak dávam dvojitú dávku
wagner
13.07.12,16:21
Veľa
calawen
13.07.12,21:16
dnes varil gumy bar v Košiciach - cestoviny s nivovou omáčkou a kuracím mäsom, zeleninová polievka, osie hniezdo 2 dl koly (to celé za 1 lístok 3 eurový)
ivuliatko
14.07.12,07:35
Na dnes a zajtra som si vymyslela fakt aktuálne :D jedlo - veľkonočnú plnku (u nás nazývanú "stracené kura")... decká už dlho otravovali, ale mali smolu, keď bol taký hic. A dokonca budem až taká šľachetná, že aj polievku uvarím! (víkendovú slížikovú klasiku)... Howgh.
Zdenka175
14.07.12,09:32
Kuracia polievka s cestovinami a špagéty s omáčkou
hubatá
14.07.12,10:00
Krásne ich máš zavrtené, voňajú až sem! Aj ja by som prijala takýto darček namiesto šampusu.
hubatá
14.07.12,10:01
Ja som záhoráčka, ja si prosím preložiť čo sú "rašle". Ale i keď neviem čo to je, určite je to dobrota, lebo sa to pekne volá!
hubatá
14.07.12,10:02
Lečky sú kapustové fliačky? Prosím preložiť: ja som záhoráčka....
hubatá
14.07.12,10:10
Bola som u mojej dodávateľky-farmárky-babky (má 72 rokov) a strčila mi do ruky igelitku "nech si naobíram sama co scem"! Tak som si doniesla za 3 € na celý týždeň OZ a teraz tu pri notbuku v pohode trávim.
Poznáte fazuľové lusky so strúhankou? Nie? Tak tu je recept: umyté fazuľkové struky pokrájame na kocky 1 cm x 1 cm, uvaríme v osolenej vode a premiešame s opraženou strúhankou.
:---Mne bolo ľúto vyhodiť takú dobrú fazuľkovú vodičku, tak som v nej uvarila pár zemiakov, pridala zásmažku (nie zátrepku!) a rozhabarkovala kyslú smotanu. Do toho posekala kôpru, troška okyslila a zbaštila.
Teraz som to zaklincovala horalkou ...... Náá nech!:---
verkaz
14.07.12,10:29
Dnes robím brokolicovú polienku a buchta na pare plnené čučoriedkami poliate čokoládou alebo posypané tvarohom a maslom. K večeru budem piecť na zajtra čučoriedkovú bublaninu a makom.
hubatá
14.07.12,10:31
Na akej ulici bývaš v Brezne verkaz?
Dáša_
14.07.12,10:59
tvarohové knedle plnené marhuľami. A na večeru je pripravený šalát z kus-kusu, ku tomu bude grilovaná cuketa
Slayer666
14.07.12,13:11
Avgolemono soupa
Asi najznamejsia grecka polievka. Robieva sa na viacero sposobov. Maso sa moze opiect najprv, aj zelenina orestovat, moze sa pridat orzo, ryza alebo aj ina cestovina, a objavuju sa rozne regionalne variacie. Vzdy sa vsak na konci na zahustenie pouziva avgolemono - liaison vajec a citronovej stavy.
Urobil som dobry kuraci vyvar, maso som obral, vo vyvare uvaril ryzu, rozdelil tri vajcia, vyslahal bielka na sneh, zltka som vyslahal so stavou z dvoch citronov, potom som to spojil, pomaly som pridaval polievku, aby sa potom nezrazili, a zahustil som tym polievku. Maso som tam vratil.

Pasta con le melanzane
Na trhu sa konecne objavili tie skvele baklazany, tak som musel nieco z baklazanov spravit. Takze som stavil na sicilsku klasiku. Toto sa da pripravit este jednoduchsie, ak mate pripravenu omacku vo flasi (paradajky sa povaria s bazalkou a cesnakom na olivovom oleji a tym sa plnia flase, potom sa to zavari). Takze dva baklazany sa nakrajaju na kolieska alebo tycinky, nasolia sa, ak treba odstranit horkost, potom sa osmazia na olivovom oleji a nechaju vychladnut. Medzi tym sa, ak nemame hotovu omacku, orestuje cesnak na olivovom oleji, pridaju sa paradajky (asi 800g) a varia sa, kym to nie je omacka. Pridaju sa baklazany, velka hrst potrhanej bazalky, hrst postruhaneho pecorina a vsetko sa premiesa so spagetami.
babka - ježibabka
14.07.12,15:18
U nás sa stracené kura volá aj baba, Asi preto, žeby ho baba hľadala?
babka - ježibabka
14.07.12,15:22
Čítala som koralkou. Hihi. Tá by bola lepšia, dnes je chladno.
babka - ježibabka
14.07.12,15:33
Je cuketová sezóna tak včera vypražená cuketa, zemiaky, uhorkový šalát. Dnes cuketová omača (taká ako tekvicová) a zo zemiakov uvarených v šupke, ktoré mi zostali zo včera som urobila minilokše plnené tvarohom z farmy z Moravy a novým džemom, ktorý som ako posledný dávala do pohárika a nebol už plný pohárik.
Dáša_
14.07.12,15:40
ja silne uvažujem, či bol tento týždeň deň, ke´d sme v nejakej podobe nemali cukinu :) Len nesmiem povedať nahlas, že aj v tom koláči, čo tak chutila, bola nastrúhana :)
lujza.j
14.07.12,16:07
dobrú hotovú omáčku kupujem v At-Lidli....
Tweety
14.07.12,17:01
Hov. polievka s cestovinou, morčacie kúsky na kari a muškátovom oriešku, nové zemiaky(chlieb), šalátik, jogurtový koláč s marhuľami.
Marína
14.07.12,17:06
Ďakujem.:-) Preto ich tak zakrúcam aby bolo viac chrumkavej kôrky.;-)
hnedoočka
14.07.12,18:25
joj, teším sa , že máme Poradu a v nej aj túto tému a recepty s obrázkami. Ak niekto potrebuje inšpiráciu, tak tu ju určite nájde.....

dnes - nie na obed, ale na večeru, kvôli bagetkám- sme mali toto/ už dávno som chcela skúsiť od ivuliatko

http://www.porada.sk/t112296-p3-recepty-s-obrazkami-rozne.html#post2079141

a naša Evička- Marína ma presvedčila svojimi bagetkami, tak som to dnes skĺbila a vyzeralo to takto:

rebierka v pekáči 117690 prvá várka bagiet 117691

spolu upečené 117692 a naservírované 117693

poviem vám, nebíčko v papuľke...nevedeli sme , čo viac pochváliť.....
rebierka mali zaujímavú medovo cesnakovo čilly chuť... mňamka

ps: pre Evičku- ešte sa mi až tak prasklinky nepodarili, ale chuťovo vynikoš.....díky!:)
buchač
14.07.12,18:32
...nechci ani vedieť , čo si teraz myslím .......
Ivana Š
14.07.12,18:33
včera sme zhrešili - navaril McDonald :D

dnes bola ryža, kuracie mäso na čínsky spôsob (muž to volá čínska pomsta) a zeleninový šalát

zajtra - ani srnky netušia, nieto ešte ja :) idem sa tuto niečím inšpirovať
Marína
14.07.12,18:41
ps: pre Evičku- ešte sa mi až tak prasklinky nepodarili, ale chuťovo vynikoš.....díky!:)
Valika, perfektné!!!:) Si šikulka.;) Som rada, že chutili. Tie prasklinky sú tým väčšie, čím ti po odrezaní(useknutí) cesta ostane na tom reze väčšia plocha. Aj mne niektoré až tak nevyšli, skôr sa to darí pri tých väčších bagetách. Prasklinky si vieš narobiť aj tak, že na viacerých miestach narežeš cesto žiletkou, nožom sa to tak nedarí, musí to byť niečo tenké a veľmi ostré, trebárs aj skalpel. Zarež trošičku hlbšie do cesta, nielen na povrchu.
Tie rebierka nemajú chybu, robíš nám tu slinky.;)
Lubaba
14.07.12,19:01
ostalo ešte niečo???, asi nie...škoda
tuta
14.07.12,20:04
vyzerá to suprovo, až mi slinky tečú...
verkaz
15.07.12,08:47
mňaminky
verkaz
15.07.12,08:50
Dnes tradične nedeľná kuracia polievka s domácimi slížikmi. Bravčová panenka plnená jahodami a obalená slaninkou. K tomu uhorkovo-pórový šalát. Čučoriedková bublanina zo včerajška je už skoro zjedená.
AlaNR
15.07.12,09:01
Pečené kurátenenko na slanine, karamelová červená kapustička, knedľa.
Poobede, uvidíme, možno pár palaciniek ...
Dáša_
15.07.12,09:12
kuracia polievka, zemiakové noky s omáčkou z 4 druhov syra, prírodné kuracia prsia
hnedoočka
15.07.12,09:39
po včerajších rebierkách ostal vývar, tak z neho kapustnica s hubami, labužnícke kuracie stehná, ryža a paradajkový šalát s cibuľkou

http://sweetlive-recepty.blogspot.sk/2010/11/labuznicke-kuracie-stehna.html
viď receptík
ivuliatko
15.07.12,09:58
nádhera
evaj63
15.07.12,14:43
Kuracia polievka, chilli con carne.
wagner
15.07.12,15:05
Rybie filé pečené v trúbe na oleji,potrené citrónom, vajíčkom a na to koreniny - na ryby, bazalka, grilovacie. V druhej mise zapekané uvarené nové zemiaky. K tomu napoly udusený mladý kel. Na večeru zeleninový šalát posypaný niva syrom. Bola u mňa kamarátka, veľmi jej chutilo. Šalát som jej aj nabalila domov - zostalo mi ešte dosť. Všetko okrem rybieho filé a korenín boli domáce suroviny.
buchač
15.07.12,17:56
Kuracia polievka, chilli con carne.
...a bolo vôbec chilly ....csípos ???

...a klobásku si rezala ??....a ako ???
Slayer666
15.07.12,19:27
Vecera - improvizacia. Este ostal jeden mensi baklazan, co som kupil vcera na trhu, tak velmi rychlo bol pokrajany a nasoleny, nasledne osmazeny na olivovom oleji. Baklazan treba smazit pomaly, lebo sa musi vo vnutri poriadne uvarit, inak je to hnusne (kedze baklazan je surovy nejedly). Ostala aj jedna fantasticka, velka cervena paradajka, tiez z trhu. Ta sa uz o chvilu pripojila k posekanemu cesnaku, ktory sa uz chvilu smazil. Potom uz len stacilo, aby balkon poskytol nejake to grecke oregano (aromatickejsie nez to, co predavaju v kvetinacoch v supermarketoch). Na trhu som dostal aj domaci tvaroh. Ten skoncil na zemlicke ako priloha, posoleny. Tomuto sa hovori kvalitne suroviny. Ten baklazan asi tym, ze bol nedozrety (baklazany sa v pohode zbieraju aj nedozrete), maly, zrejme aj nejaka dobra odroda (aj ked este neviem aka), bol uplne genialny. Cesnak tiez nebol cinsky. Skoda len, ze viac ludi na trhu nepestuje zaujimave odrody. Tie konvencne priemyselne su vacsinou vyslachtene tak, aby bol odolne proti skodcom, vela rodili, dlho vydrzali, pekne vyzerali, ale na chut pri tom pozabudli.
Ivana Š
15.07.12,19:33
tí moji si nakoniec vybrali klasiku - polievka a rezeň s pečenými zemiakmi, šalát
ja som si dala zemiaky a šalát, rezne moc nemusím

a teraz podvečer počujem, ako muž niečo žuje, tak sa ho pýtam, čo papá
on že zákusok, no nakoľko sa zákusky v našej domácnosti momentálne nevyskytujú, tak som bola zvedavá, že aký

a on že bravčový :D
msa
16.07.12,06:46
my sme už konečne víkendovali na dorobenej chalupe na kysuckých lazoch, a tak sme hneď uvarili kotol hovädzieho gulášu v piatok a v sobotu sme grilovali bravčové mäsko, k tomu pivo a vínečko. včera sme dojedali zvyšky. Večer sme prišli domov a segra navarila hrnčisko gulášu. :D:D:D, a tak bude gulášový týždeň.
jb0863
16.07.12,09:15
správne, lečky sú kapustové fliačky...
jb0863
16.07.12,09:18
Dnes ostalo od včera hovädzia polievka s pečeňovými haluškami , fašírka vcelku plnená vajcom, nové zemiačky s cibulkou a uhorkový šalát. Ako dezert bol - dnes už nie je, zjedol sa včera , tradičný jablkový koláč s hrozienkami a orechami.
Žabinka
16.07.12,09:40
Od včera rezeň, zemiaky a miešaný šalát.
calawen
16.07.12,10:30
varil gumy bar: kurací vývar, grécky šalát s kuracím nugetami, 3 dl kola, koláč tvarohový
osky
17.07.12,04:38
vnimava sestra...to ju nenapadlo ze na chalupe sa zväcsa griluje a gulasuje?
osky
17.07.12,04:48
sobota:

celozrnne spagety + omacka/osmahnute dubaky,paprika a sunka,posolit,okorenit cili,ked je chrumkave,zjemnit trochou fresch cremu,premiesat a k tomu dat prehriat tie spagety/,navrch posypane parmezanom

nedela,pondelok,utorok:

pecena hus,ryza,zemiaky,zeleninovy salat
moj muz doje dnes uz poslednu porciu husi-ano,ano,este stale z nej mame,nakolko sme len dvaja a ja mäsu moc nedam,huska bola velika....

a co dostanem ja od mamusky,to neviem.idem totiz domov a nasi nevedia ze dojdem,tak to bude prekvapko na obed.

streda:
muzikovi som na zajtra nachystala smotanovy telaci gulas na hribikoch s kolienkami/tie kolienka su take pekne,vlnkove a velke,a moj muz ich nechce ,zevraj to su take Schwulenhörnchen- cize pre teplych....,takze uz ich nekupim/ no ale kedze ine som nemala,tak ich bude musiet zdolat.
ivuliatko
17.07.12,07:25
polievku ešte máme a po dlhom čase budú dukátové buchtičky, ale uvarím iba krém, buchtičky nepečiem - u nás má predajňu pekár z Trstína a tam sú velice mňamkovité
Žabinka
17.07.12,10:11
Dnes máme kapustnicu, v takomto "jesennom" počasí celkom dobre padne..
wagner
17.07.12,11:21
Naobed iba praženica z domácich vajíčok, chleba a uhorkový šalát. Bola som v PD a prišla som domov na obed, nestihla som si navariť. Po ovocných raňajkách sa mi žiadalo niečo sýte.
Zdenka175
17.07.12,14:28
Kôprová polievka, kurča s ryžou :)
Slayer666
17.07.12,18:15
Chile con carne
Urobil som to uplne najjednoduchsie. Jedine, co mi chybalo, boli rozne druhy chili (spravne po spanielsky je to chile, ale v inych jazykoch sa to rozne komoli). Hovadzie maso na kocky, bravcova mast, cibula, cesnak, zelene chili, mleta rimska rasca, pimentón de la vera agridulce (spanielska horkosladka udena mleta paprika, netradicne, snazil som sa tym nahradit chile chipotle), koriandrova vnat. V kazdom pripade si tie mexicke susene papricky musim splasit.
osky
17.07.12,18:54
tak mama navarila pecene hranolky a morcacie barbecuy,ladovy salat
poobede plavaren,virivka,tona zmrliny....vecer melon a ostiepok-a zasady zdravej vyzivy su v ...maju prazdniny.
jb0863
18.07.12,07:01
Na dnes som uvarila polievku zo sušených húb s papcúnom a maďarský guláš s kúpenou knedľou.
verkaz
18.07.12,07:08
Krfiolová polievka a kurča na paprike k tomu cestovina.
salka
18.07.12,08:45
včera k večeri: zapekané plnené papriky syrom,šunkou,klobásou.....
dnes k obedu: vyprážaná cukina a ako dezert slivkové guľky
osky
18.07.12,09:19
dnes mame smazenu cukinu,petrzlenove zemiacky a kopec salatu,
rano dobra hodinova turisticka s mojim havkom,poobede znova bazen a virivka ...
vecer si dame prepelicie vajicka s pecivom a zeleninou,neskor melon
Tweety
18.07.12,09:28
Pórová polievka s krupicovými haluškami. Tekvicový prívarok( tekvica z vlastnej úrody),zemiaky s petržlen. vňaťkou, volské oko.
Žabinka
18.07.12,09:34
Kuracie prsia v cestíčku s gréckym šalátom, pre hladnejších aj pečené zemiaky.
asedma
18.07.12,10:27
Cesnakova polievka, granadir, vysmazeny karfiol, zemiaky, zeleninovy salat.
Zdenka175
18.07.12,13:31
U nás tiež granadír:)
evaj63
18.07.12,17:37
Nám dnes navarila reštaurácia. Syn má 18-tiny, tak sme boli na obede. Plnené kuracie prsia čikoš s ryžou v panvičke.
ivuliatko
18.07.12,17:43
aj u nás :-)
wagner
18.07.12,19:37
U mňa tiež karfiol, ale pečený v trúbe
msa
19.07.12,05:02
Včera fazuľová polievka a cuketové placky - nahrubo nastrúhané dve veľké cukiny, vystískať z vody, do toho celé 400g vločky, trochu múky,soľ, vegeta, rasca, cesnak, cibuľa,štipka korenia, vajce a majoránka ako na klasické placky + trochu šunky, čo ostala a ešte som tam nastrúhala kúsok syra. bolo to celkom rýchlo na dvoch panviciach a mňam. Na dnes neostalo.
KEJKA
19.07.12,05:16
marhuľové a čučoriedkové guľky zo zemiakového cesta, posypané makom, event. tvarohom, poliate maslom, mňam.
tuta
19.07.12,07:17
dnes obed lenivej ženy ;)
Tweety
19.07.12,08:06
A ešte k tomu by si mala pridať koláč lenivej ženy, aby to bolo všetko tak, ako sa patrí
jb0863
19.07.12,10:07
Dnes si pochutíme na brokolicovej polievočke , zapečenému karfiolu so syrom , bešamelovou omáčkou a zemiačikmi s kurtoškou.
Žabinka
19.07.12,10:16
Inšpirovali ste ma včerajšími granadírmi.
Slayer666
19.07.12,10:31
Dnes sa nevarilo, lebo sa varilo vcera a este sa musi dojedat. Trochu indickej kuchyne obcas nezaskodi. V podstate styri jedla + ryza basmati + dezert (redukovane mlieko, jeden liter, s lyzicou ryze, styrmi strucikmi kardamomu a ked to bolo hotove, tak este lyzica ci dve cukru).

1, Hlavnou hviezdou korma. Jahnacie maso na kocky, osmazene na oleji, do ktoreho sa predtym pridalo cele cierne korenie, kardamom, drievko skorice, klinceky, aby sa trochu osmazili. Cibula, cesnak, zazvor, paradajka a trochu susenej kurkumy sa pomixuju v mixeri. Maso a korenie sa vyberu, prida sa to pyre a restuje sa, potom sa pridaju mlety koriander, kokos a mleta rimska rasce (predtym nasucho oprazene spolu), a restuje sa to dalej spolu. Prida sa jogurt, vrati sa tam to maso s korenim a zaleje sa to vodou. Ked je to hotove, prida sa garam masala a chvilu sa to este dusi.

2, Opat sa pomixuje cibula, cesnak, zazvor, paradajka a kurkuma. To sa restuje na panvici, potom sa prida mlety koriander a mleta rimska rasca a restuje sa dalej, odstavi sa. V hrnci sa zahreje olej, prida sa cela rimska rasca a cierne horcicne semena, ked sa rimska rasca zafarbi a horcica skace, pridaju sa pokrajane zelene fazulky (a trochu zelenej cili papricky), chvilu sa to miesa. Prida sa ta cibulovo-koreninova zmes z panvice, zaleje sa to vodou a dusi do makka.

3, Mungo fazula sa premyje a uvari vo vode s trochou cesnaku, zazvoru a koriandrovej vnate, pripadne kajenskeho korenia. Potom sa to dochuti solou a citronovou stavou. Ma to byt ako husta hrachova polievka. Na panvci sa zahreje prepustene maslo, prida sa cela rimska rasca a stipka mletej asafoetidy, chvilu sa to speni a potom sa to naleje na tu ''polievku''.

4, Nastruha sa uhorka, zmiesa sa s hustym jogurtom, prida sa sol, cierne korenie, nasucho oprazena mleta rimska rasca a kajenske korenie.

K tomu ryza basmati uvarena pilafovou metodou (na masle sa oprazi, zaleje, dusi atd.), a ten ryzovy puding. Tieto recepty su z knihy An Invitation to Indian Cooking od Madhur Jaffrey, originalne nazvy neviem, lebo ich neuvadza.
asedma
19.07.12,10:37
..u nas dnes segedinsky gulasik s knedlou..sice nie s domacou, len z vyvarovne,ale je cerstva..
jb0863
19.07.12,11:55
ďakujem za tip, už viem čo uvarím v nedeľu
trisestri
19.07.12,12:05
Zdenka175
19.07.12,12:48
žeby :)
Zdenka175
19.07.12,12:50
My sme si dnes dali bezmäsité menu:D Fazuľová polievka, a file so zemiakmi
wagner
19.07.12,12:55
Včera fazuľová polievka a cuketové placky - nahrubo nastrúhané dve veľké cukiny, vystískať z vody, do toho celé 400g vločky, trochu múky,soľ, vegeta, rasca, cesnak, cibuľa,štipka korenia, vajce a majoránka ako na klasické placky + trochu šunky, čo ostala a ešte som tam nastrúhala kúsok syra. bolo to celkom rýchlo na dvoch panviciach a mňam. Na dnes neostalo.

Aj ja som mala dnes cuketové placky a robím ich ako Ty. Len nedávam šunku, ale postrúhaný syr. Najlepší je Niva syr. Polievky nevarím v lete. K plackám som mala zeleninový šalát.
Zita5
19.07.12,12:59
Ja som síce ešte v práci, ale dnes budem variť: sladko kyslá omáčka zo strukovej fazuľky, varené zemiaky s vňaťkou, volské oká
Ivana Š
19.07.12,13:51
Zitka a dnes je kuchyňa dokedy otvorená? :)
Ivana Š
19.07.12,13:51
ja dnes kuracie prsia na šampiónoch, zemiakové pyré a uhorkový šalát
Dáša_
19.07.12,14:35
možno by si našiel niečo zaujímavé aj na tomto blogu http://www.receptyzindie2.com/search?updated-max=2012-05-31T12:58:00-07:00&max-results=1&start=14&by-date=false . Je to slovenka, ktora žije už 10 rokov v Indíí so svojim indickým manželom
Dáša_
19.07.12,14:37
Halušky

A na večeru vysmažím cuketu. Obalenú v cestíčku so sezamom. Mmch, istí členovia našej rodiny sa už zaujímali, akože dlho to vlastne tie cukety budú ešte rodiť :)
Slayer666
19.07.12,14:43
Vdaka, poznam ten blog. Je skvele, ze taki ludia su a hlavne pisu blogy.
ivuliatko
19.07.12,18:09
Dnes sme mali šošovicovú polievku (nasladko) a palacinky s tvarohom, džemom alebo nutelou.
ewita888
19.07.12,18:57
kúpila som morčacie stehno s kosťou, tak som z toho riadny vývar so zeleninkou /mrkva,kaleráb,petržlen,karfiol,hrášok-všetko zo záhrady/ a haluškami, mäsko som tam na kocky nakrájala, skoro lyžica v tom lyžica stála.. zostalo aj na zajtra, tak k tomu urobím žemlovku z vianočky, s tvarohom a jabĺčkami..
wagner
19.07.12,19:37
Halušky

A na večeru vysmažím cuketu. Obalenú v cestíčku so sezamom. Mmch, istí členovia našej rodiny sa už zaujímali, akože dlho to vlastne tie cukety budú ešte rodiť :)

mimotemy AJ sliepky ľúbia cukety. Nemusíš s nimi krmiť iba domácich
Dáša_
19.07.12,20:38
mimotemy AJ sliepky ľúbia cukety. Nemusíš s nimi krmiť iba domácich

no ale to by som ich musela chovať na balkóne :) Dnes to zhodou okolnosti navrhoval aj syn, že sliepky na balóne :)
msa
20.07.12,05:55
včera MM uvaril /na moje prekvapenie/ zemkašu a k tomu kuracie stehná v syrovej omáčke mňam, ja som večer ešte dorobila ryžu, a dnes zvyšnú ryžu hodím na pekáč s cukinou, obložím kúskami slaninky, zasypem to strúhaným syrom a zapečiem, to som si vymyslela až minieme zvyšky.
Zita5
20.07.12,06:49
Ivka včera bola kuchyňa otvorená do 18,00 hod.:)))
jb0863
20.07.12,06:56
U nás dnes bravčová pečeň , hraškova ryža a cvikla.
verkaz
20.07.12,07:15
Dnes likvidujem poslednú kyslú kapustu zo suda, tak varím kapusnicu a harulu.
calawen
20.07.12,08:02
dnes pórová polievka, bryndzové halušky, kola, koláč
jozka56
20.07.12,08:09
Ja dnes spravím brokolicovú polievku a toto http://varecha.pravda.sk/recepty/bryndzovy-posuch/29793-recept.html
Žabinka
20.07.12,09:46
Lečo s klobásku.. aby to nebolo príliš zdravé..:---:D
erzet
20.07.12,11:29
30. týždeň
asedma
20.07.12,11:33
..kedze je vnuk na maso, tak narychlo osmahnute kuracie prsicka, zemiaky s vnatkou a leco..na vecer bude s vajickom..
evaj63
20.07.12,14:16
Živánska, pečená z dvoch kureniec.
wagner
20.07.12,15:08
Možno by tam zo dve aj prežili
Rozalka
20.07.12,19:46
30. týždeň
V stredu si si čo dal?
inak to je fajn, že si dal aj tf číslo, kde sa dá obed objednať ;)
katka 23
21.07.12,10:40
dnes na obed karfiolová polievka a zemiakové knedle s jahodovým džemom
varím aj na zajtra http://www.google.sk/url?sa=t&rct=j&q=brav%C4%8Dov%C3%A9%20kar%C3%A9%20so%20%C5%A1ampi onmi&source=web&cd=7&ved=0CGUQFjAG&url=http%3A%2F%2Fvarecha.pravda.sk%2Frecepty%2Fbra vcove-kare-na-sampinonoch-fotorecept%2F28065-recept.html&ei=qYUKUP3gCurj4QSmtqTQCg&usg=AFQjCNFrJox8A3vM0WXiK-afI8_-LjEBYg&cad=rja a k tomu polievku vývar z kostí z karé so zeleninou
dnes viac popracujem a zajtra mám voľno - nevarím:)
jozka56
21.07.12,10:43
Dnes hovädzí guláš so zeleninou a špaldová knedla, zas sa mi úplne nepodarila, je jedlá, ale ja vydržím a naučím sa:)
misoft
21.07.12,11:18
Klasikuš gulage :D. Mňááááám!
Zdenka175
21.07.12,11:23
Bryndzové halušky
Slayer666
21.07.12,11:43
Opat pasta e fagioli. K tomu chlieb, druhy chod netreba.
ivuliatko
21.07.12,12:03
Rajčinová polievka so strúhaným syrom, kuracie rezne s horčicovou omáčkou a kledňa.
ewita888
21.07.12,12:07
pre baby - pečený kapor na masle s bylinkami.. mňááám
pre chlapov - kuracie rezne v cestíčku so zemiakmi.. tiež mňááám, ale diéta nepustí..
buchač
21.07.12,14:01
pre baby - pečený kapor na masle s bylinkami.. mňááám
pre chlapov - kuracie rezne v cestíčku so zemiakmi.. tiež mňááám, ale diéta nepustí..


http://www.youtube.com/watch?v=XFLT_Za_EfE
ewita888
21.07.12,14:53
DIEŤA má rybku so zemiakmi.. ale to až keď sa zobudí.. :)
msa
22.07.12,06:55
včera synátor narobil cesto na dolky, ale ja som vyhrala súťaž o ich pečenie :D, takže dolky s džemom a zaváranými černicami, a dnes rezancová polievka a sviečková s knedľou, a ešte sa chystám upiecť škoričáky a cesnačky.
ivuliatko
22.07.12,07:23
V chladničke som vydolovala posledné zvyšky starých zemiakov a môj nepríčetný vnútorný hlas mi našepkal "bol by hriech neurobiť lokše" (na to sa odhodlám raz za pol roka) a keď už blbnem, tak aj pečená kačica by nebola zlá... takže tak.
avalik
22.07.12,07:41
pečený králik na kyslej kapuste so slaninou, domáca kysnutá knedľa
verkaz
22.07.12,11:09
dnes si u mňa priali také tradičné - hovädzia polienka s domácimi slížami, rezne, zemiačky na masle a zeleninový šalát. Treba ešte využiť marhule, tak kysnutý marhuľový koláč s posýpkou.
asedma
22.07.12,11:29
..u nas ako kazdu nedelu masova polievka so slizami, pecene kuriatko, ryza a zeleninovy salat..namiesto zakuska bude ovocna zmrzlina..:)
evaj63
22.07.12,17:22
Kuracia polievka so slížikmi, cestovinový šalát s kuracím mäsom.
trisestri
23.07.12,08:44
ZEvina
23.07.12,13:31
vyzerá to dobre, len som nepochopila 100 g rajčín a 100 g papriky? v recepte nie sú a ak len ako príloha, tak prečo tak presne?:)
osky
23.07.12,15:54
kedze som vyfasovala na SK super domace cukiny,ladujem sa nimi uz od stvrtku.
v piatok som ich naplnila syrom,dnes okrem syra aj sunkou-aby som mohla ponuknut aj svoju polovicku.
pre seba vyprazam len samotne,raz so zemiacikmi,raz s pecenymi hranolkami...
v nedelu som ale polovicke upiekla aj kuriatko,aby sa nestazoval.no a kopce rozneho zeleninoveho salatiku.

zajtra si z nich urobim omacku na cestovinovych motylikov,muzik bude papat zajacika na smotane s hribikmi a k tomu tiez motylikov.
msa
24.07.12,04:43
ja som tiež vyfasovala cukiny, a teda tiež ich môžem na hocijaký spôsob, ale úplne najjednoduchšie je, keď si ich len podusím na panvici s vegetou a cesnakom do polotvrda, mám to rada také chrumkavé, výborné to bolo aj so šampionmi, a len tak samé, alebo s cestovinami alebo s ryžou a včera som mala so zvyškami zemiakov, aj to bolo výborné.
Dnes idem urobiť zasa placky s vločkami.
Dáša_
24.07.12,04:58
ja som dnes úplne stratila inšpiráciu - vtedy siaham po klasike - zemiaky na kyslo. Nie je to veľmi letné jedlo, ale čo sa dá robiť. 25. nepustí
msa
24.07.12,05:21
ja som dnes úplne stratila inšpiráciu - vtedy siaham po klasike - zemiaky na kyslo. Nie je to veľmi letné jedlo, ale čo sa dá robiť. 25. nepustí
u nás vtedy bývajú zemiaky na plechu s rascou, alebo opečený chlieb vo vajci.
pepsikova
24.07.12,05:31
..ja dnes letnú polienku z domácej zeleninky a hrášku a s krupičnými haluštičkami a opekané zemiačky so syrom pre decko a pre mňa, možno, vysmaženú tekvičku..suseda povedala, že mi donesie, lebo má veľa na plantáži!...(ak nezabudne)...

(P.S.:"polienka"- nádherné pomenovanie vymyslela verkaz...to neny preklep!)
jb0863
24.07.12,05:57
Dnes máme krúpovú polievku s údeným, prírodné bravčové rezne a zemiaky nastrúhané na robote na tenké kolieska,do ktorých dám šľahačkovú smotanu a mlieko v pomere 1:2,soľ,peper a nastrúhaný muškátový oriešok. Takto zemiaky premiešam ,hodím na plech , na vrch dám plátky masla a dám zapiecť do rúry a paradajkový šalát.
Tweety
24.07.12,07:42
Šošovicová nakyslo, hov. roštenka, ryža, uhorkový šalát.
avalik
24.07.12,07:52
dnes paradajkova kapustova polievka, jablkova zemlovka z letnych jablcok s tvarohom - dostali sme za vedro, tak zajtra este upeciem kysnuty jablckovy s posypkou a k polievke urobim spenat s vajickom a zemiakmi
Žabinka
24.07.12,09:46
U nás sa už len dojedá (nevarím-mám preddovolenkový čas :---;)) chalupové kura so zemiakmi alebo s chlebom.
Zdenka 0705
24.07.12,10:31
si ma inšpirovala, spravím tie placky s vločkami, zemiaky a uhorkový šalát /všetky hlavné ingrediencie som včera dostala :)
Zdenka 0705
24.07.12,10:32
mňam :)
lavanda
24.07.12,11:09
Losos dusený spolu s nakrájanou cibuľou, mrkvou, petržlenom a zemiakmi, k tomu zeleninový šalát. Malinová zmrzlina domácej výroby.
asedma
24.07.12,12:41
..moj sb uvaril cesnacku po svojom {neda recept ani za svet, jeho byva vzdy lepsia} a spravil aj strapacky s udenou slaninkou..to je parada prist rovno k obedu:)
Tweety
24.07.12,12:45
Tak ho silno chváľ, aby to spravil aj nabudúce.
terezamaria
24.07.12,13:16
Fazuľová polievka, rezance s tvarohom na sladko i na slano.
asedma
24.07.12,13:32
on si to priam vyzaduje..musim
renkama
24.07.12,15:23
Kolegyňa ma zásobuje hojne cuketou,tak dnes cuketa s cestovinami a paprikou :D
Zdenka175
24.07.12,15:46
Polievka zeleninová, francúzske zemiaky:)
evaj63
24.07.12,15:55
Hrachová kaša s údenou rolkou a opraženou cibul'ou, chlieb.
osky
24.07.12,15:57
pojedzte tie jablcka surove,neni ti ich luto?konecne cerstve sezonne vtaminy,ved jablko je maly zazrak.
osky
24.07.12,16:02
vyzera super,hodis receptik??
osky
24.07.12,16:06
aj ty si taky dojedak ako ja-pomixujem na panvicu vsetko ponacinane z chladnicky a mam super papanicko.len moj muz kruti nad tym hlavou
avalik
24.07.12,18:38
jasne, ze ich aj jeme :) ... ale rychlo sa kazia
wagner
24.07.12,19:35
Placky z patizonov a rajčinový šalát.
osky
24.07.12,19:51
ja som prave dovarila zelenu zeleninovu polievku
a namarinovala som pstruhov na zajtra-budu grilovani aj s cibulou a paprikou a k tomu nove zemiaky a ladovy salat.
msa
25.07.12,04:54
ja som včera cukinové placky, len sa po nich zaprášilo a ešte na večeru som musela upiecť zemiaky. Na dnes máme karfiol so zemkašou a tatarkou a ešte ideme variť vo veľkom fazuľové lečo.
jozka56
25.07.12,07:23
Varené zemiaky, kôprová omáčka a bravčové fašírky.
VERONIKA6
25.07.12,07:37
Tekvicový prívarok, mäsko na šťave.
alaya1
25.07.12,08:22
Paradajkova polievka s ryzou
Dnes vajecne halusky a masko na stave, uhorkovy salat.
asedma
25.07.12,11:16
..u nas tekvicovy privarok, hovadie masko na stave a pre vnuka vysmazene file a zemiakovy salatik..
buchač
25.07.12,11:28
...hm ....len niečo ľahké , chuťovečka...

Praženica z 5 vajec ...čerstvé dubáky...chlebík ...
Tweety
25.07.12,11:30
...hm ....len niečo ľahké , chuťovečka...

Praženica z 5 vajec ...čerstvé dubáky...chlebík ...
Žeby to bolo ľahké?:--- A keď sme už pri tom, dubáky už sú? Ale nie len sem tam, myslím tým, plný les.
noemi-ke
25.07.12,11:30
Dnes som na obed pripravila- cukinove fasirky, varene zemiacky s petrzlenovou vnatkou. To mame velmi radi doma.
ivuliatko
25.07.12,11:30
Zeleninová polievka, dusená ryža a dcérin kurací experiment (kuracie kúsky orestované na panvici, rôzne koreniny a nakoniec slivková omáčka), namiesto šalátu nakrájaná rajčina.
kukučka
25.07.12,11:31
..u nas tekvicovy privarok, hovadie masko na stave a pre vnuka vysmazene file a zemiakovy salatik..

To píšeš z Marsu? :---:D
noemi-ke
25.07.12,11:33
mam este 5 cukin- co s nimi?
evaj63
25.07.12,12:21
Atom kaša ešte zostala aj na dnes, ale synovi som urobila kebab, tak kaša asi zostane na zajtra.
verkaz
25.07.12,12:25
Hrášková polievka (bude aj na zajtra) a marhuľové gule a šúľance zo zemiakového cesta s makom.
VERONIKA6
25.07.12,12:38
A kdeže tie dubáčiky rastú?
misoft
25.07.12,12:55
Šošovicový prívarok a fašírka - mňam (prívarok - autor moja 3/4, fašírka - autor ja :D)
jb0863
25.07.12,13:55
čo tak ešte spraviť cukinove placky, plnenú cukinu...
jb0863
25.07.12,13:56
slivková omáčka chutí ako brusnicová?Ak áno tak musí byť vynikajúca.
buchač
25.07.12,14:07
VERONIKA6 1 Hour Ago #17326
A kdeže tie dubáčiky rastú?


Žeby to bolo ľahké?:--- A keď sme už pri tom, dubáky už sú? Ale nie len sem tam, myslím tým, plný les.
...
Tweety
25.07.12,14:19
...
Dík za odpoveď, ale nepotešil si ma. Chcela som bliššejšie lokalizúvať les.
buchač
25.07.12,15:24
Dík za odpoveď, ale nepotešil si ma. Chcela som bliššejšie lokalizúvať les.
......jáááááááj ........................

...sorry za úprimnosť ......no také veci ja považujem za nezverejniteľné ...
Tweety
25.07.12,15:26
Si ty ale nežičlivý, či je to vari tvoj súkromný? Neboj nevyzbierame Ti všetky
lavanda
25.07.12,19:01
Zemiakové placky, zeleninový šalát.
asedma
25.07.12,19:23
To píšeš z Marsu? :---:D

..preco ?..nehodi sa masko z hoviadka k tekvici ?:D
asedma
25.07.12,19:24
wagner
25.07.12,19:25
Zemiakové placky, zeleninový šalát.

Asi sme sa dohodli, lenže ja som mala patizonové placky.
ivuliatko
25.07.12,19:39
http://www.porada.sk/images/misc/unknown.gif

jb0863 (http://www.porada.sk/member.php?u=46570)

5 Hours Ago #17340 slivková omáčka chutí ako brusnicová?Ak áno tak musí byť vynikajúca.


Myslím, že je sladšia a trochu vonia po klinčekoch, nie je to moja výroba, kúpili sme hotovú. Chceli sme aj brusnicovú s chilli, ale akurát tú nemali.

http://www3.hame.cz/sk/o-firme/aktuality/novinky-otma-prilohove-omacky/
osky
25.07.12,19:42
dovaram madarsky bravcovy gulas pre draheho,ale priloha budu cestoviny.
ja si na tie cestoviny dam len paradajkovu stavu a mozarellu,pripadne dusene cukiny.
pevne verim ze mu ten gulas vydrzi aj na sobotu...
ivuliatko
25.07.12,20:07
evuš
26.07.12,07:06
Tortila plnená zmesou ľadového šalátu a grilovaného kurčaťa
verkaz
26.07.12,07:11
Polievka ostala hrášková zo včerajška a k tomu kuriatka na smotane s nokrlami.
verkaz
26.07.12,07:12
u nás na Horehroní len začínajú
avalik
26.07.12,07:15
polievka z cervenej sosovice, pecene kuracie stehna, ryza, salat
alaya1
26.07.12,07:17
Dnes gulas a kysnute lekvarove buchticky.
jozka56
26.07.12,08:39
Dnes bryndzová polievka, lečo bez mäsa a špaldový čerstvý chlieb.
jb0863
26.07.12,10:10
Tak dnes máme kyslú zemiakovú polievku a palacinky s domácim jahodovým džemom .
jb0863
26.07.12,10:12
milujem sladké omáčky s údeným a zemiakovou kašou...
evaj63
26.07.12,12:22
Na obed nič, nejak sa mi nechce, ale večer budú lievance z acidofilného mlieka.
Zdenka175
26.07.12,16:40
Bravčové mäso, obalené v múke, potom opečené a uvarené k ryži + hrášková omáčka..
osky
26.07.12,19:53
zajtra bude mat moja polovicka pizzu s mladou cibulkou,hubami,kaparmi a syrom,
ja si usmazim este cukinu so zemiakmi.
Dáša_
26.07.12,20:20
Na obed šošovica s ryžou a zeleninou. A na večeru som piekla arabský chlieb - plnil si každý podľa seba, kúsok upečeného bravčového mäsa, opečená cuketa, šalát, uhorka, paradajka, tatarka, kečup... A z toho istého cesta ešte zatočené tyčinky so šunkou a sezamom. Ako pohostenie pre návštevu.
alaya1
27.07.12,06:07
Dnes kuraci vyvar s cestovinou, tekvicovy privarok, verene zemiaky a volske oko.
babka - ježibabka
27.07.12,08:09
Od včera zostalo trochu gulášu a budú slivkové gule. Slivky som dostala. Naše sú neskoré.
avalik
27.07.12,08:16
nam od vcera zostala sosovicova polievka, a k nej budu halušky so sladkou kapustou
trisestri
27.07.12,09:25
jozka56
27.07.12,10:13
Slivkový osúch je hotový, zbalím ho a hajde na dedinu k neterke oberať a spracovať hrušky na hruškovicu:D
premiko
27.07.12,10:54
Moja zena je skoro mesiac prec, pomaha neveste pri rizikovom tehotenstve,musi lezat, stara sa o vnuka, ja sa musim stravovat sam, tak jej obcas poslem co som si ukuchtil :)