ludmilla
28.10.09,22:15
Upiekla som dnes večer cheesecake na zajtra, aby som si uľahčila zajtrajšok, pred hodinou som si na chvíľu sadla k telke, medzitým sa objavili dievčence - prišli sa prezliecť, aby znova vyrazili na billiard a oni bosorky mi ten koláč objavili, prognóza je zlá, zajtra asi ešte upečiem vianočku s mandľami :)
invest
29.10.09,07:06
Dnes bryndzové halušky so slaninkou. NO a polievku deti nemusia a to ma štve!!!!
OKAA
29.10.09,08:29
Segedínsky guláš,knedla.:)
Polievku tiež deti nemusia:cool:zato ja s manželom,,môžeme,,.Vymyslím dáku rýchlu....napr.vajíčkovú....
Dáša_
29.10.09,08:48
Segedínsky guláš,knedla.:)
Polievku tiež deti nemusia:cool:zato ja s manželom,,môžeme,,.Vymyslím dáku rýchlu....napr.vajíčkovú....

O vajíčkovej som snívala včera večer :))) Ale iba snívala, realizácia sa nejak nekonala :))
diabol4
29.10.09,08:51
Hovädzí vývar s mrveničkou, knedla, chrenová omáčka a hovädzie plátky.
hnedoočka
29.10.09,08:53
Upiekla som dnes večer cheesecake na zajtra, aby som si uľahčila zajtrajšok, pred hodinou som si na chvíľu sadla k telke, medzitým sa objavili dievčence - prišli sa prezliecť, aby znova vyrazili na billiard a oni bosorky mi ten koláč objavili, prognóza je zlá, zajtra asi ešte upečiem vianočku s mandľami :)

to nevyzerá zle!:---
máme niekde i recept na to?;)
Maruška54
29.10.09,08:56
ja dnes slepý guláš a šmorn čiže trhanec
Dáša_
29.10.09,09:14
ja dnes slepý guláš a šmorn čiže trhanec

teda či napíšeš šmorn alebo trhanec, pre mňa je španelská dedina oboje. netuším, o čo ide
Maruška54
29.10.09,09:21
teda či napíšeš šmorn alebo trhanec, pre mňa je španelská dedina oboje. netuším, o čo ide
napíšem možno večer
MarcelkaT
29.10.09,09:25
ake su to cripsovane zemiaky.posli prosim navod.dik.:---


Cripsované zemiaky: :---zemiaky porežem na menšie kocky, premiešam s korením na pečené zemiaky a dám na papier čo na pečenie, ktorý položim na crips platňu čo je pri mikrovlnke. Pečiem na programe crips asi 15-17 minút podľa chuti. :--- Recept mám z DVD čo bolo priložené pri mikrovlnke. :---
erzet
29.10.09,13:14
teda či napíšeš šmorn alebo trhanec, pre mňa je španelská dedina oboje. netuším, o čo ide
http://www.porada.sk/t93943-smorn.html
ludmilla
29.10.09,13:20
to nevyzerá zle!:---
máme niekde i recept na to?;)

Cheesecake
Cesto:
1 a 3/4 šálky maslových sušienok - rozdrviť (používam Club sušienky)
1/4 šálky nastrúhaných, alebo nasekaných orechov
1/2 čajovej lyžičky mletej škorice
1/2 šálky masla
Všetko spolu zmiešame, cesto nemusí byť súdržné, môže byť sypké, dáme do guľatej suchej formy, utlačíme rukami, aby boli zakryté aj okraje formy.

Plnka z dvoch častí:
1. časť
3 kusy tvarohu - spolu 750 g
2 šálky cukru
2 polievkové lyžice polohrubej múky
1 čajová lyžica vanilkovej esencie - nemusí byť
1/2 čajovej lyžičky nastrúhanej citrónovej kôry
Tvaroh zmiešame s cukrom, pridáme múku, vanilkovú esenciu a citrónovú kôru.
2. časť
2 vajcia
1 žĺtko
1/4 šálky šľahačkovej smotany
Vajcia a žĺtko vyšľaháme do peny, šľahačku taktiež vyšľaháme a spolu jemne zmiešame s vajíčkami. Túto celú hmotu pridáme k tvarohu a premiešame. Vylejeme na cesto a dáme piecť, pečieme približne 50 min. pri 180 stupňoch, pokým tvaroh nemá peknú žlto-hnedastú farbu.
erzet
29.10.09,13:40
to nevyzerá zle!:---
máme niekde i recept na to?;)
ahoj. Kedy to budeš piecť?
Gapo
29.10.09,13:45
teda či napíšeš šmorn alebo trhanec, pre mňa je španelská dedina oboje. netuším, o čo ide

Ak môžem, je to mňamka a aj s kompótom.:---
Niekde sa to volá Cisársky trhanec, už som ho dávno nerobil, ale nie je to ťažké.
Mlieko, cukor múka alebo krupica, vajcia lekvár, hrozienka vanilkový cukor.
No môže to byť zlé?
Múka sa používa rôzna, podľa toho ktorého receptu.;)

No a na zajtra, pečená kačica, červená kapusta a knedľa, polievka karfiolová.
erzet
29.10.09,13:58
Ak môžem, je to mňamka a aj s kompótom.:---
Niekde sa to volá Cisársky trhanec, už som ho dávno nerobil, ale nie je to ťažké.
Mlieko, cukor múka alebo krupica, vajcia lekvár, hrozienka vanilkový cukor.
No môže to byť zlé?
Múka sa používa rôzna, podľa toho ktorého receptu.;)

No a na zajtra, pečená kačica, červená kapusta a knedľa, polievka karfiolová.
Vid príspevok 1510
hnedoočka
29.10.09,14:05
ahoj. Kedy to budeš piecť?

možno v sobotu, ak dojdeš, urobím dva!:D;)
mysimis
29.10.09,14:09
Cripsované zemiaky: :---zemiaky porežem na menšie kocky, premiešam s korením na pečené zemiaky a dám na papier čo na pečenie, ktorý položim na crips platňu čo je pri mikrovlnke. Pečiem na programe crips asi 15-17 minút podľa chuti. :--- Recept mám z DVD čo bolo priložené pri mikrovlnke. :---

Marcelka, čo to je crips platňa????
VERONIKA6
29.10.09,14:11
Marcelka, čo to je crips platňa????
To má k mikrovlnke.
erzet
29.10.09,14:15
Urob tri, prídeme dvajamimotemy
Gapo
29.10.09,14:44
Vid príspevok 1510
Nič v zlom, ale zrejme niekto z nás dvoch nevie čo to je cisársky trhanec, ale ja to nie som a už vôbec nič také nie je v príspevku 1510. Prepáč že som pozorný a viem.:Dzlezaradil
MarcelkaT
29.10.09,14:47
Marcelka, čo to je crips platňa????

Tak ako písala Veronika6, je to čierna okruhlá platňa v mikrovlnke - vyzerá ako plytký tanier. Dá sa na nej piecť keď máš polotovar zemiakové placky, aj štrudľa - nie polotovar, plnená bageta, atď. Čo máme pri mikrovlnke DVD tam je všetko aj spolu s postupom aj s receptami. Človek sa celý život učí....
MarcelkaT
29.10.09,14:54
Ak môžem, je to mňamka a aj s kompótom.:---
Niekde sa to volá Cisársky trhanec, už som ho dávno nerobil, ale nie je to ťažké.
Mlieko, cukor múka alebo krupica, vajcia lekvár, hrozienka vanilkový cukor.
No môže to byť zlé?
Múka sa používa rôzna, podľa toho ktorého receptu.;)

No a na zajtra, pečená kačica, červená kapusta a knedľa, polievka karfiolová.

Už sa mi na tú kačicu slinky zbiehajú. :--- Pošli nám trošku, nebuď skupý/á.......:---:---:---
Gapo
29.10.09,17:10
Už sa mi na tú kačicu slinky zbiehajú. :--- Pošli nám trošku, nebuď skupý/á.......:---:---:---
:)nie som ani trochu, už som ju práve očistil a nasolil, v chladničke počká do zajtra, no a ak by to išlo veru by som aj poslal;)
Som "ý"
adi11
29.10.09,17:29
Dnes vysmazane sampiony, zemiaky a tatarska omacka.
Maruška54
29.10.09,17:31
Dnes vysmazane sampiony, zemiaky a tatarska omacka.
čítala som vymazané šampiony:confused:
Tweety
29.10.09,17:42
čítala som vymazané šampiony:confused:
Pri čítaní som si predstavila vymazaných vyprážaných športovcov. Vyprážame totiž žampiňóny, nie športovcov.:)
erzet
29.10.09,19:22
Rezeň
ALDA
29.10.09,19:31
Rezeň

Ďakujem za nákuk, som si zašmakovala a iste aj Pauli si dala do očí.:D
A môžem ísť pracovať, pretože taká najedená nezaspím.:)
adi11
29.10.09,19:35
čítala som vymazané šampiony:confused:
...to vieš hladný človek popíše niekedy...lebo veľa sa mi neušlo...:D
Kazu
29.10.09,19:37
Rezeň

To ty pri okienku nafasuješ a pri stole takto naaranžované fotíš mobilom? No počkaj až ťa zbadajú kuchárky.:--- Máš sa im navysvetľovať, že si nejdeš otvárať reštauráciu :D:D:D
tetrisss
29.10.09,20:00
Erzet, ty si mal predcasnu nedelu?:D
mysimis
29.10.09,20:05
Ja som dnes mala ryžu, zapekané kuracie prsia s broskyňou a syrom.
erzet
29.10.09,20:07
Erzet, ty si mal predcasnu nedelu?:D
to je výhoda našej závodky, že máme vždy vo štvrtok nedeľu
erzet
29.10.09,20:09
To ty pri okienku nafasuješ a pri stole takto naaranžované fotíš mobilom? No počkaj až ťa zbadajú kuchárky.:--- Máš sa im navysvetľovať, že si nejdeš otvárať reštauráciu :D:D:D
dovčera mobilom, dnes fotákom pretože sme dnes mali Apríl - mesiac bezpečnosti práce. Tak keď som fotil, tak som fotil.
Kazu
29.10.09,20:13
dovčera mobilom, dnes fotákom pretože sme dnes mali Apríl - mesiac bezpečnosti práce. Tak keď som fotil, tak som fotil.

Len aby ťa kuchárky nepodozrievali zo špionáže a raz sa z okienka vystrčí varecha :D
tetrisss
29.10.09,20:15
to je výhoda našej závodky, že máme vždy vo štvrtok nedeľu

Dufam, ze potom v piatok mate post.:o
Dáša_
29.10.09,20:16
Dufam, ze potom v piatok mate post.:o

si zabudla, že v piatok iba jablko, v lepších týždňoch aj banan :D:D
tetrisss
29.10.09,20:25
Nuz podla trzieb zajtra nebude ani jablko a banan, co to je?:D
erzet
30.10.09,06:45
Dufam, ze potom v piatok mate post.:o
ja áno, dnes na obed
hnedoočka
30.10.09,07:04
Urob tri, prídeme dvajamimotemy

mimotemy myslíš s gašparkom?;)

musíš ujasniť, čo má rád on!:D
hnedoočka
30.10.09,07:05
ja áno, dnes na obed

nemáš ten banán trochu scvrknutý???:D:D:D
erzet
30.10.09,07:11
mimotemy myslíš s gašparkom?;)

musíš ujasniť, čo má rád on!:D
To čo všetci chlapi, veľký, malí
erzet
30.10.09,07:11
nemáš ten banán trochu scvrknutý???:D:D:D
Počkaj, pozriem. No čo už, kríza
hnedoočka
30.10.09,07:14
To čo všetci chlapi, veľký, malí

aha,čiže niečo sladké...alebo som nemuhádla?:eek:
ludmilla
30.10.09,08:01
U nás dnes fazuľová omáčka s údeným rebierkom a cesnakové trojuholníky.
Jara
30.10.09,10:24
vyprážaný syr, hranolky, tatarka, zeleninová obloha.
ZEvina
30.10.09,10:35
ja áno, dnes na obed

mimotemy že aký tanierik ? :D:D:D:D
erzet
30.10.09,11:53
mimotemy že aký tanierik ? :D:D:D:D
Tak, keď som to išiel fotiť, tak tanier, inak nem. Kvôli Vám som ho musel umývať
Dáša_
30.10.09,12:06
Skúšala som podľa receptu tu francúzsku cesnakovo-krémovú polievku, k tomu hrianky zapečené so syrom. Je dobrá.
Manžel typoval, že je z tekvice :))) Ale po pravde, ked mu neprdložím jedlá, ktoré vyslovene nezje, tak jemu je srdečne jedno, čo je na tanieri.
Žabinka
30.10.09,12:28
Keďže rizoto sa dojedlo dáko predčasne :confused:, a dnes tak krásne svieti slniečko -škoda stáť doma pri sporáku- dnes niečo rýchle, polotovar :D buchty na pare.
ivetazosveta
30.10.09,12:30
Dnes bude tofu v paradajkovej omáčke s cestovinou a brokolicová polievka.
arizona
30.10.09,12:44
Dnes sú šišky a brokolicová polievka-synátor vymyslel fantastický a rýchly recept- neviem sa jej dojesť:D
calawen
30.10.09,12:55
Čo máte všetci s tou brokolicou? :D ja mám zapekané cestoviny so syrom a brokolicovou omáčkou.... :D
Nachtigal
30.10.09,13:02
Čo máte všetci s tou brokolicou? :D ja mám zapekané cestoviny so syrom a brokolicovou omáčkou.... :D
já ti Karle nevím...... ale my máme tiež zapekané cestoviny s brokolicou:D
bol to taký spontánny nápad;)
Kazu
30.10.09,13:04
Opražené mäso z jogurtu, varené zemiaky a dusená zelenina s olivovým olejom /hrášok, baby mrkva, zelené fazuľové lusky, karfiol, brokolica. Povysýpala som všetky trošky zo sáčkov čo som v mrazničke našla:---/
erzet
30.10.09,13:37
nevíte si dat porádnu slaninu, šunku, klbásku?http://www.beruska8.cz/jidloapiti/jidlo2/41.gif Čo ste to za Slovákov? Už aj Tý Maďari budú tlstejší.
MarcelkaT
30.10.09,14:08
U nás zajtra bude zapekaná brokolica, zemiačky a zeleninová polievka.
ludmilla
30.10.09,14:34
Pridávam fotku mojich cesnakových dobrôt ... Rýchlo odfotiť, pretože keď sa tí moji hladoši do nich pustia, už nebude čo fotiť.;););)
pepsikova
31.10.09,07:49
..čo dnes budem variť?(pýtam sa synka) a odpoveď:"...šak sprav voľačo iba pre nás...( nemáte niekto ten recept?..
pepsikova
31.10.09,07:53
Opražené mäso z jogurtu, varené zemiaky a dusená zelenina s olivovým olejom /hrášok, baby mrkva, zelené fazuľové lusky, karfiol, brokolica. Povysýpala som všetky trošky zo sáčkov čo som v mrazničke našla:---/..

..mojka a kde sa dá dostať jogurt s mäskom)))))..naviguj alebo daj návod...(zeleninu nieeee)
babka - ježibabka
31.10.09,17:57
Polievka lenivá (sáčková) s pečeňovými haluškami, vyprážaný pangasius a zemiaky.
JarkaL
31.10.09,18:03
Kapustnica z novej kyslej kapusty (aj tento rok sa nám vydarila), langoše a banány v langošovom ceste posypané škoricovým cukrom.
hnedoočka
31.10.09,18:15
u nás opäť francúzka cesnakovo-krémová polievka, vyprážaný syr a šampiňony, zemiakova kaša a poobede šampiňonová polievka , segedínsky guľáš a knedľa - to akože na zajtra, aby sme nestresovali.
fakt a ešte - " erzet nedošiel,:rolleyes: tak zmena: kiwi koláč....taký mňam!!!:---
drobeceva
31.10.09,18:31
u nás opäť francúzka cesnakovo-krémová polievka, vyprážaný syr a šampiňony, zemiakova kaša a poobede šampiňonová polievka , segedínsky guľáš a knedľa - to akože na zajtra, aby sme nestresovali.
fakt a ešte - " erzet nedošiel,:rolleyes: tak zmena: kiwi koláč....taký mňam!!!:---
Vidieť, že sme kolegyne. U nás šampiňónová polievka a lokše, už na zajtra segedínsky guľáš+knedlík a nie kiwový koláč, ale tiramisu.:):):)
optimistka
31.10.09,18:37
u nás dnes koložvárska kapusta, zbožňujem toto jedlo, nevadí mi ho jesť aj 2-3 dni
judita1971
31.10.09,18:40
u nás dnes hrášková s liatym cesto, palacinky, večera, grilované mäsko, zajtra bravčové pečené, kapusta, kneďľa, polievka z bravčových kostí.
Kazu
31.10.09,19:18
..

..mojka a kde sa dá dostať jogurt s mäskom)))))..naviguj alebo daj návod...(zeleninu nieeee)

Jogurt kúpiš bez mäska, mäsko kúpiš bez jogurtu a doma do všetko vyklopíš do jednej misky a zamiešaš. A máš mäsko v jogurte :D Tá zelenina mi chutila z toho najviac - hneď po mäsku :---
Kazu
31.10.09,19:29
Dnes bola čína. Zostala celkom riadna kôpka ryže. Nechala som ju, že zalejem mliekom a mačky budú musieť zožrať k večeri /však chodia aj cezpoľné tak nech nehladujú/. Asi o piatej som volala s rodičmi a tí stresovali, že k večeri bude niečo s vajíčkami a oni to nechcú. Tak som z ryže urobila ryžový nákyp pre našich a mačky mali ku granuliam holé mlieko. :---
Beella
31.10.09,19:58
Ja som dnes chcela niečo rýchle - pýtam sa syna: Čo uvarím, ale niečo šup-šup. A on mi na to - urob parené buchty. Keď si ich robila minule, ja som prišiel z futbalu a už boli.
Úžasná logika, nie? :cool::cool:

Tak šup-šup bol zemiakový prívarok, fašírky a pekárnička upiekla cibuľový chlieb ;)
jojom
01.11.09,09:48
Hovädzie dusené, opekané zemiaky, ryža.
Hovadzinu som zľahka naklepal v strúhanke a dal dusiť do kuchty, potom ked už je takmer hotová vybrať, do omáčky pridať dusené (alebo mrazené) lečo, zašlahať vajce ( príp vajcia), zahustiť strúhankou a dochutiť. Dobrú chuť.
Zuziana
01.11.09,09:54
ja varím hovädziu polievočku, stroganov, hranolky, ovocná želatínová torta je už v chladničke
Tweety
01.11.09,10:00
ja varím hovädziu polievočku, stroganov, hranolky, ovocná želatínová torta je už v chladničke
Slávnostný obed, nech teda chutí hlavne oslávenkyni, a tá torta nech pomaškrtí na jazýčku. Ešte raz všetko najlepšie, najkrajšie, veľa zdravíčka, štestíčkahttp://www.kvetyart.sk/files/node_images/tulipán_ruža.jpg, lásky. Nech si šťastná, nielen v tento deň.
Beella
01.11.09,10:41
Dnes je tu akosi veľa hovädziny ... :---

Výbornú polievočku z celej sliepky a druhý chod španielske vtáčiky a ryža. Vtáčiky sa mi ešte dorábajú, už tu krásne rozvoniavajú z kuchty :)
Lenka1979
01.11.09,10:44
Zeleninová polievka, bravčové závitky plnené šunkou, syrom a pórom, zemiaková kaša, zeleninový šalát... Dobrú chuť všetkým k nedeľnému obedu.
Dáša_
01.11.09,10:54
rezancová klasika
Bravčové plátky na šampiňónoch, oranžovej tekvici a mrkve (super hustá oranžová omáčka pripomínajúca sviečkovú) a k tomu zelená zemiaková kaša - zemiaky varené naraz s brokolicou a potom zmixované. A tuším ku tomu nájdem ešte aj brusnice.
calawen
01.11.09,11:31
Dnes čína z kuraciny, v rúre už robím zajtrajší obed - zapekané zemiaky so špenátom a syrom
beba13
01.11.09,13:46
Hovädzia polievka, kuracie prsia pod zemiakovými kôpkami.
babka - ježibabka
01.11.09,15:40
Polievka hovädzia, bravčové na zelenine, ryźa, uhorkový šalát, Na prilepšenie rýchly ovocný koláč- ovocie ide do cesta. Jeden so strúhanými jablkami posypaný vanilkovým cukrom a druhý s marhuľovým kompótom posypaný strúhanou čokoládou.mimotemyZa oných časov, keď som ešte robila, tak kolega mával často hovädziu polievku. Vždy, ked varil sám povedal nám, že bola hovädzia polievka, lebo ju hovado varilo. Ale polievku varil vždy inakšiu.
m.hladka
01.11.09,17:32
Môj recept na to chili: 500 g zomletého hov.masa-dávam bravčové, olej,hladká múka, 2 cibule,2 strúčky cesnaku, 2 lyžičky chilli korenia, soľ, mleté čierne korenie , masový vývar, 1 dcl červeného vína, paradajkový pretlak, zelená fazuľka,-dávam zaváranú bielu,strakatú, červenú ,2 feferónky.
Maso opečieme na oleji posypeme múkou trocha opražíme a pomaly pečieme na miernom ohni, pridávame postupne cubuľu, cesnak, chilli korenie, vývar, víno, pretlak, fazuľu a feferónky. Pred dovarením osolíme a okoreníme. To víno aj nemusí byť.
Je to hotové raz dva.

Dnes som vyskúšala tento recept, fakt dobry !!!
Robila som to z hov.mäsa ale len na tenke rezance pokrájané, nie pomleté. Bez vína a mäsového vývaru, len som podliala vodou. Dala som strakatú fazuľku a pre istotu len jeden feferón, aby to jedli všetci.
Nechápala som, že prečo najprv mäso a potom cibuľa, ale urobila som to tak a vyšlo to dobre.
Ďakujem za dobrý recept a odporúčam ďalej.
osky
01.11.09,17:57
moj muz-vyprazane kuracie stehna a ja-vyprazany karfiol;
k tomu opekane zemiaky a salat z cinskej kapusty;
ako dezert-puncove kosicky s cokoladou/zakusok v papierovych kosickoch/
erzet
01.11.09,19:53
Rýchla sviečková
m.hladka
01.11.09,20:13
Rýchla sviečková

vtipálek
invest
02.11.09,11:10
Zostatok zo včera - pečená hus a lokše
janaGT
02.11.09,11:12
tiež zostatok zo včera sviečková na smotane a knedľa, hovädzia polievka
JarkaL
02.11.09,11:18
Vy sa máte, keď máte zo včera. Tí moji puberťáci všetko pojedli. Bože, dokedy budú toľko jesť?
VERONIKA6
02.11.09,11:19
Rýchla sviečkováKeby si bol bližšie, vymenila by som Ti sviečky za omáčku s mäsom. Včera som robila sviečkovú.
osky
02.11.09,11:40
dnes je spln,je vhodny cas na ocistu alebo post-kto by chcel.
preto u nas bude len lahka karfiolova polievka s crutonmi/neviem spravne napisat/,a na veceru moj muz dostane este plnene grilovane zemle.
nedrzime sice dietu,ale lahsia bezmäsita strava neuskodi.:o
ludmilla
02.11.09,11:47
Polievka zo včera, dnes plnené pečené zemiaky pre maškrtníkov: rozhodla som sa pre viacero plniek: šunkovo - hrachová, cesnaková s bylinkami a smotanou, avokádová s ricotou a posledná s fazuľkami a syrom.
Bionda
02.11.09,12:22
dnes cestoviny- alla carbonara :D - že slaninka mäsková, vínko, vajcia s parmezánom a čerstvé mleté korenie :D - nuž a na záver kávička a pečené gaštany :D - viac sa urobiť nedalo :D
Včera som spravila plný hrniec segendínskeho - ja osobne robím len s morčacích pŕs! -doporučujem :D špeciál so smotanou- dcéra bez :D knedľa doma vyrobená- všetci usilovne otvárali papuľky a už včera na večeru zostal len prázdny hrniec :D :eek: - a to aby som zase niečo vymyslela a vykuchtila .........
janaGT
02.11.09,12:24
dobré recepty sú na www.mimibazar.sk - časť recepty
erzet
02.11.09,12:35
Keby si bol bližšie, vymenila by som Ti sviečky za omáčku s mäsom. Včera som robila sviečkovú.
Nebol som včera až tak ďaleko možno sme sa aj stretli v TT na cintoríne.
erzet
02.11.09,12:36
tiež zostatok zo včera sviečková na smotane a knedľa, hovädzia polievka
Nie ako 1581?
VERONIKA6
02.11.09,13:31
Nebol som včera až tak ďaleko možno sme sa aj stretli v TT na cintoríne.
Ale moja maličkosť nie je z TT, ale zo Zl. M., čiže sviečková ďaleko.
janaGT
02.11.09,13:33
Nie ako 1581?
No veru nie. Oveľa lepšia! A dokonca s mäskom :) a domácou knedľou :)
L.u.c.i.a.
02.11.09,14:15
ja som dnes dala zapekať mleté mäso so (surovými) zemiakmi 1:1 pomiešané s 2-3 cibuľami a zaliate rajčinovou šťavou, piecť zakryté hodinu a potom polhodku odokryté, môže sa potom posypať syrom alebo zaliať aj smotanou.....mňam a je toho dosť aj na zajtra
p.s. názov jedla neviem, ja to volám zapekané mleté mäso:o)))
Dáša_
02.11.09,14:57
dnes cestoviny- alla carbonara :D - že slaninka mäsková, vínko, vajcia s parmezánom a čerstvé mleté korenie :D - nuž a na záver kávička a pečené gaštany :D - viac sa urobiť nedalo :D
Včera som spravila plný hrniec segendínskeho - ja osobne robím len s morčacích pŕs! -doporučujem :D špeciál so smotanou- dcéra bez :D knedľa doma vyrobená- všetci usilovne otvárali papuľky a už včera na večeru zostal len prázdny hrniec :D :eek: - a to aby som zase niečo vymyslela a vykuchtila .........

nebude problém v tom, že máš doma malé hrnce ????:cool::cool:
erzet
02.11.09,17:32
Szeged od Márgit
ivetazosveta
02.11.09,20:07
Polievka fazuľová na kyslo a syrové halušky.
sysula
03.11.09,10:19
Dnes budu francuzske zemiaky. Da si niekto? :)
ZEvina
03.11.09,10:31
U nás vyprážaný syr so šunkou, hranolčeky, tatárska omáčka a pomaličky mi bubloce huspeninka - jááááááj sliny mi tečúúúúú! Je chladno, dúfam, že rýchlo stuhne, aby som si mohla ešte večer dať!
VERONIKA6
03.11.09,11:06
Szeged od Márgit
Márgit nedáva mäso? Alebo zle vidím?:D
janaGT
03.11.09,11:10
zapekaná cuketa so syrom, varené zemiaky, obloha
erzet
03.11.09,11:11
Márgit nedáva mäso? Alebo zle vidím?:D
Mäso je skryté, tzv. utajené
cojuk
03.11.09,12:51
Ahojte! Dnes na obed Kurča na dusenej zelenine. Môj zrýchlený recept: Z kurčaťa stiahnem kožu, naporcujem, orestujem na olivovom oleji, podlejem vodou, pridám vegetu(najlepšie podravka s bylinkami), a dusím. Keď je mäso skoro podusené, pridám mrazenú zeleninu(najradšej mám brokolicu s mrkvou a kalerábom). Keď všetko zavrie, pridám do toho cestovinu, a varím, pokiaľ cestovina nie je uvarená(cestovinu varím rovno v šťave preto, že je to chutnejšie, ale predovšetkým aj preto, aby som nemal veľa riadu na umývanie). Pred koncom varenia rozrobím gustín s vodou a nalejem do hrnca, získam tak krásnu priesvitnú, rôsolovitú šťavu. A to je všetko! Prajem Vám dobrú chuť! Tip na koniec:Môžete gustín rozpustiť v smotane, potom všetko zjemniť s maslom.
m.hladka
03.11.09,13:01
Čo je to "gustín" - je to jedlé a zdravé, musí to tam byť?
Jedlo vyzerá byť rýchlo a chutno, skúsim.
Ď.
erzet
03.11.09,13:09
Čo je to "gustín" - je to jedlé a zdravé, musí to tam byť?
Jedlo vyzerá byť rýchlo a chutno, skúsim.
Ď.
Gustin je Solamyl na zahustenie
bv_alexandra
03.11.09,13:10
U nás bude dnes rizoto a falošný guláš.Dúfam že cestou z práce stretnem chuť do varenia:D
Dáša_
03.11.09,13:15
Gustin je Solamyl na zahustenie

na chlapa sa nejak podozrivo vyznáš :cool::cool:
ALDA
03.11.09,13:16
Mäso je skryté, tzv. utajené

A dnes nebol obrázkový obed? Veď som hladná.

Keď som ten seged. videla, normálne aj voňal, mňam.:):D
m.hladka
03.11.09,13:20
Gustin je Solamyl na zahustenie
ďakujem za vysvetlenie, tak to nebudem používať, brrrrr
ilona
03.11.09,13:56
Včera zostala zemiaková kaša,tak idem robiť lokše. Len tak s maslom a s mliekom ich máme radi.
m.hladka
03.11.09,14:00
Lokše som ako dieťa dáááávno jedla u babky na dedine. Môžeš mi popísať postup? Urobila si my chuťku.
ilona
03.11.09,15:11
Tej zemiakovej kaši navarím vždy viac,aby ostala.Dám do nej 1 vajce,soľ a múky koľko treba aby bolo cesto vláčne,nie tuhé. Rozvaľkám a pečiem na suchej platničke.Ešte horúce ich potieram riadne surovým maslom.Ja to mám rada len tak samé,no určite sú lepšie s kačkou a kapustou,ale keď tá nie je,manželovi stačí aj kyslé mlieko.
Nachtigal
03.11.09,15:23
Tej zemiakovej kaši navarím vždy viac,aby ostala.Dám do nej 1 vajce,soľ a múky koľko treba aby bolo cesto vláčne,nie tuhé. Rozvaľkám a pečiem na suchej platničke.Ešte horúce ich potieram riadne surovým maslom.Ja to mám rada len tak samé,no určite sú lepšie s kačkou a kapustou,ale keď tá nie je,manželovi stačí aj kyslé mlieko.
ja mám rada lokše potreté slivkovým lekvárom a posypané makom, sú super! mňamky:D veru by som si dala .......
Kazu
03.11.09,15:25
ďakujem za vysvetlenie, tak to nebudem používať, brrrrr

Prečo? Však to je obyčajný škrob, žiadne éčka :)
Zdenka 0705
03.11.09,15:44
solamyl - zemiakový škrob
gustin - kukuričný škrob
Tiež na tom nevidím nič nezdravé, okrem toho, že je to škrob :---
Nachtigal
03.11.09,15:49
ďakujem za vysvetlenie, tak to nebudem používať, brrrrr
prečo nie? veď je to obyčajný jemný zemiakový škrob! a dajú sa s ním pripraviť výborné omáčky nielen k divine brusnicová, čučoriedková ..... ved aj pudingy sú len škrob - kukuričný - ani tie neješ?:D
Maruška54
03.11.09,16:05
Prečo? Však to je obyčajný škrob, žiadne éčka :)
ja radšej zahusťujem solamylom, je to jemnejšie ako múka
danushka
03.11.09,16:09
...zadržte ma!, žemľovku som upiekla, škorica v celom dome rozvoniava a už mám jednu dupľu za sebou...a budem sa ja vyhovárať na kilá zo štítnej žľazy, ech...!
Dáša_
03.11.09,16:15
Ahojte! Dnes na obed Kurča na dusenej zelenine. Môj zrýchlený recept: Z kurčaťa stiahnem kožu, naporcujem, orestujem na olivovom oleji, podlejem vodou, pridám vegetu(najlepšie podravka s bylinkami), a dusím. Keď je mäso skoro podusené, pridám mrazenú zeleninu(najradšej mám brokolicu s mrkvou a kalerábom). Keď všetko zavrie, pridám do toho cestovinu, a varím, pokiaľ cestovina nie je uvarená(cestovinu varím rovno v šťave preto, že je to chutnejšie, ale predovšetkým aj preto, aby som nemal veľa riadu na umývanie). Pred koncom varenia rozrobím gustín s vodou a nalejem do hrnca, získam tak krásnu priesvitnú, rôsolovitú šťavu. A to je všetko! Prajem Vám dobrú chuť! Tip na koniec:Môžete gustín rozpustiť v smotane, potom všetko zjemniť s maslom.

teda som sa inšpirovala - dala som iba hrach a zahusťovala som pre istotu taveným syrom. Zjedlo sa, bolo to rýchle a hlavne ostal iba jeden špinav hrniec.
Nachtigal
03.11.09,18:41
Ahojte! Dnes na obed Kurča na dusenej zelenine. Môj zrýchlený recept: Z kurčaťa stiahnem kožu, naporcujem, orestujem na olivovom oleji, podlejem vodou, pridám vegetu(najlepšie podravka s bylinkami), a dusím. Keď je mäso skoro podusené, pridám mrazenú zeleninu(najradšej mám brokolicu s mrkvou a kalerábom). Keď všetko zavrie, pridám do toho cestovinu, a varím, pokiaľ cestovina nie je uvarená(cestovinu varím rovno v šťave preto, že je to chutnejšie, ale predovšetkým aj preto, aby som nemal veľa riadu na umývanie). Pred koncom varenia rozrobím gustín s vodou a nalejem do hrnca, získam tak krásnu priesvitnú, rôsolovitú šťavu. A to je všetko! Prajem Vám dobrú chuť! Tip na koniec:Môžete gustín rozpustiť v smotane, potom všetko zjemniť s maslom.
reagujem na tú cestovinu. Cestovina sa vraj nemá oplachovať lebo sliz z nej je látka potrebná pre mazivo v kĺboch. Cestovinu neoplachujem! Keď je to uvarené takto spolu zostávajú všetky potrebné látky priamo v šťave. Super recept určite to vyskúšam.;)
erzet
03.11.09,19:29
45. týždeň - možno si aj tu nájdete inšpiráciu
erzet
03.11.09,19:33
Domáce buchty
m.hladka
03.11.09,21:02
45. týždeň

v piatok máš pôst?
Dáša_
03.11.09,21:05
v piatok máš pôst?

si nejak pozadu, v piatok iba banán a dve jablká :cool::cool:
Silvernola
04.11.09,03:25
reagujem na tú cestovinu. Cestovina sa vraj nemá oplachovať lebo sliz z nej je látka potrebná pre mazivo v kĺboch. Cestovinu neoplachujem! Keď je to uvarené takto spolu zostávajú všetky potrebné látky priamo v šťave. Super recept určite to vyskúšam.;)
Musím ti oponovať. Ten "sliz" na cestovinách je viac-menej čistý škrob z obilia. "Sliz" potrebný pre kĺby je zo živočíšneho kolagénu. Niečo o tom viem, s kĺbmi mám problémy od narodenia.mimotemy Ak chceš "sliz" pre kĺby, odporúčam COLAFIT. Mám s ním veľmi dobré skúsenosti.
pepsikova
04.11.09,06:21
..dnes budú kapustové halušky..zo včera..synkovia sa výnimočne zhodli, že ich je treba narobiť kopu, lebo na druhý deň sú najlepšie..(u nás "na druhý deň málokedy zostane)..
osky
04.11.09,10:17
cisarsky gulas;polievka z bravcovych kosti -na horsie casy do mraznicky,
na dnes zapekana brokolica s varenymi zemiakmi,zeleninovy salat a na veceru pecene gastany.
kovex
04.11.09,10:22
V práci dukátové buchtičky a doma na večeru bude tofu na zeleninke.
Nachtigal
04.11.09,10:27
Musím ti oponovať. Ten "sliz" na cestovinách je viac-menej čistý škrob z obilia. "Sliz" potrebný pre kĺby je zo živočíšneho kolagénu. Niečo o tom viem, s kĺbmi mám problémy od narodenia.mimotemy Ak chceš "sliz" pre kĺby, odporúčam COLAFIT. Mám s ním veľmi dobré skúsenosti.
to vieš, nie som odborník. Niekde som to čítala! Čo človek nevyskúša pre svoje zdravie. O tom prípravku sa poinformujem, dík;)
janaGT
04.11.09,10:32
cisarsky gulas;polievka z bravcovych kosti -na horsie casy do mraznicky,
na dnes zapekana brokolica s varenymi zemiakmi,zeleninovy salat a na veceru pecene gastany.

čo je cisársky guláš?
osky
04.11.09,14:48
KAISERGULASCH-cisarsky gulas.

je skoro ako madarsky,ale predsa trochu iny.moj muz ho zboznuje.

cibulu uprazit klasicky,ked je zlatista,zlozit z ohna a zamiesat so sladkou mletou paprikou-reba jej dat dost,nie len poprasit,nech je to cervene,ale zas nech to nemas horke.premiesat a dat na to restovat na kocky nakrajane hovädzie mäso.premiesavat a dusit cca 2 minutky.potom si v troche vody rozrobime paradajkovy pretlak a zalejeme tym mäso.premiesat,ak treba ,doliat vodu a nechat pomaly dusit do mäkkucka.casto premiesavat a ak treba,podlievat.
ked je mäsko mäkke,dolejeme vodu tak,aby nebolo len huste mäso,ale aby to ozaj malo konzistenciu takeho husteho gulasu.ochutime majoranom a kminom.mozeme zahustit troskou muky rozrobenej vo vode-ale ja to mavam take huste,ze musim dolievat vodu,tak muku nedavam.dolezite je,ze to ma byt mäsovy gulas a nie polievka!

ako priloha sa k tomu podavaju siroke a hrube nudle,ale ja robievam kolienka alebo halusky.
erzet
04.11.09,17:14
Maďarský guláš
osky
04.11.09,17:17
Maďarský guláš

tak presne takto by ten Kaisergulasch iste vyzerat nemal-v tom madarskom je viac vody ako mäsa.v mojom musi byt hlavne mäsko!!!
erzet
04.11.09,17:17
Dáša_
04.11.09,17:30
Omeleta s brokolicou a syrčekmi

nesedí mi to so zverejneným jedálničkom :confused::confused::confused:

to si varil sám? :D:D
erzet
04.11.09,17:33
nesedí mi to so zverejneným jedálničkom :confused::confused::confused:

to si varil sám? :D:D
Omeletu som si varil sám na večeru, že viem uvariť aspoň praženicu
ivetazosveta
04.11.09,17:38
Dnes boli zemiakové placky s kyslou kapustou a šošovicová polievka s mletým mäsom.
janasv
04.11.09,21:49
Brokolicová polievka, mäsovo-ryžové guličky s paradajkovou omáčkou a zemiakmi. :---
Mám doma maróda,tak teraz vyváram každý deň...:eek:
Zdenka 0705
05.11.09,11:12
Tak ma tí Stretko-trenčania navnadili na bryndzové halušky, že dnes som ich navarila. Len kefír utekám ešte kúpiť. :D
hnedoočka
05.11.09,11:41
Omeletu som si varil sám na večeru, že viem uvariť aspoň praženicu

fíha!...to sa varí?:eek: ale vyzerá to dobre!:--- a oceňujem servírovanie!;)
hnedoočka
05.11.09,11:48
Tak ma tí Stretko-trenčania navnadili na bryndzové halušky, že dnes som ich navarila. Len kefír utekám ešte kúpiť. :D

a kde je torta?:eek: pošlem?;)


http://www.tortyodmamy.sk/files_to/images/Sn_mka0069.thumbnail.jpg
Zdenka 0705
05.11.09,13:22
Tak tortička, resp. koláčik bude až cez víkend...;)...teraz nemá kto papať...až cez víkend ...
calawen
05.11.09,13:24
Ryžové rezance s tuniakovou omáčkou.
erzet
05.11.09,16:14
fíha!...to sa varí?:eek: ale vyzerá to dobre!:--- a oceňujem servírovanie!;)
hups usmažil - urobil
erzet
05.11.09,22:54
fíha!...to sa varí?:eek: ale vyzerá to dobre!:--- a oceňujem servírovanie!;)
Dík
mzdarka renca
05.11.09,23:03
Tak ma tí Stretko-trenčania navnadili na bryndzové halušky, že dnes som ich navarila. Len kefír utekám ešte kúpiť. :D
Zdeni, aj ja som včera varila bryndzové halušky, ale ja bryndzu miešam s kyslou smotanou.;):)
jozka56
05.11.09,23:07
Zdeni, aj ja som včera varila bryndzové halušky, ale ja bryndzu miešam s kyslou smotanou.;):)
Si myslím, že Zdenka to zapíja kefírom:---
Zdenka 0705
06.11.09,06:13
Zdeni, aj ja som včera varila bryndzové halušky, ale ja bryndzu miešam s kyslou smotanou.;):)
rení, však aj ja...je to potom mňamkovejšie ;):)...a zostalo aj na dnes...takže už viem, čo na obed :D
Zdenka 0705
06.11.09,06:15
Si myslím, že Zdenka to zapíja kefírom:---
:---:---...máš pravdu, Jožka, aj kefír k tomu :)
Žabinka
06.11.09,08:55
Dnes sa teším na obed. Zeleninová polievka, koložvárska kapusta s varenými zemiačikmi. Ešte že mi poraďáci včera veľa neodjedli. :D
m.hladka
06.11.09,10:31
Ryžové rezance s tuniakovou omáčkou.

To ma zaujalo. Môžeš dať recept?
Ryžové rezance sa daju kúpiť, alebo ich vyrábaš?
beba13
06.11.09,10:32
No ja dnes robím hlivový perkelt a vyprážaný karfiol, zemiaky a tatarka
Maruška54
06.11.09,10:33
polievka zeleninová lusková a kapustné fliačky
beba13
06.11.09,10:35
To ma zaujalo. Môžeš dať recept?
Ryžové rezance sa daju kúpiť, alebo ich vyrábaš?
Tie rezance dostať v kauflande, sú take biele až priesvitné.
osky
06.11.09,11:04
vyprazane rybie file,hlavkovy salat,petrzlenove zemiaky a grilovana brokolica.
janaGT
06.11.09,11:05
vyprážaný karfiol, zemiaky a tatarka

ja to budem robiť zajtra
calawen
06.11.09,11:13
To ma zaujalo. Môžeš dať recept?
Ryžové rezance sa daju kúpiť, alebo ich vyrábaš?

Urobila som to takto... Cibuľu doma nemám, normálne by som na olivovom oleji osmažila cibuľu, vyklopila konzervu tuniaka (kupujem v L... - celé kúsky), trochu posmažila, potom vyklopila paradajkový pretlak, cesnak, soľ, provensálske korenie. Do tohto pretlaku som musela dať ešte trochu cukru (bol dosť kyselý) a mletú sladkú papriku. - čiže v princípe urobila som kvázi neapolskú omáčku a do toho vhodila tuniakovú konzervu...
ludmilla
06.11.09,11:13
U nás rozvoniava po celom dome sarma. Určite poteším celú rodinku.
calawen
06.11.09,11:14
Tie rezance dostať v kauflande, sú take biele až priesvitné.
V každom prípade, ja som mala biele - po uvarení mali zaujímavú arómu, preto nabudúce skúsim tie priesvitné...
janaGT
06.11.09,11:29
U nás rozvoniava po celom dome sarma. Určite poteším celú rodinku.

Sarmu milujem, práve tento týždeň sa moja malá pýtala, že kedy bude sarma.
No bohužiaľ, kapustička sa nám ešte len kvasí ...
Väčšinou sarmu robíme na Vianoce a na Veľkú noc.
cojuk
06.11.09,11:48
Dnes: ZAPEKANÝ KARFIOL. Postup: Uvarený karfiol poukladáme na vymastený plech, posolíme, na vrch položíme nakrájané paradajky na kolieska, polejeme maslom. Nastrúhaný tvrdý syr pomiešame s vajcom a karfiol zalejeme. Dáme do rúry zapiecť. Komu chýba mäso, môže do syra s vajcom zamiešať šunku, nakrájanú na drobno. Prajem Vám dobrú chuť!
JarkaL
06.11.09,12:35
U nás rozvoniava po celom dome sarma. Určite poteším celú rodinku.

Čo je sarma, v živote som to slovo nepočula?
janaGT
06.11.09,12:39
plnený kapustný list mletým mäsom - varený v kyslej kapuste
ZuzanaP
06.11.09,12:40
Čo je sarma, v živote som to slovo nepočula?


http://mojerecepty.sk/sarma.html čosi som vygúglila :)
http://www.cudzieslova.sk/hladanie/sarma
ZuzanaP
06.11.09,12:41
My budeme mať dnes polievku zo zelenej fazuľky, kuracie prsia na ázijský spôsob...
janaGT
06.11.09,12:52
http://mojerecepty.sk/sarma.html čosi som vygúglila :)

tak ako sa píše v uvedenom linku, len my dávame mäso surové, nedusíme ho vopred.
JarkaL
06.11.09,12:56
plnený kapustný list mletým mäsom - varený v kyslej kapuste
Jaj, tak to budú po našom "holubky", to máme radi aj my.
janaGT
06.11.09,13:04
Jaj, tak to budú po našom "holubky", to máme radi aj my.

to neviem, ja to zas nepoznám pod vaším názvom :)
erzet
06.11.09,13:06
Jaj, tak to budú po našom "holubky", to máme radi aj my.
aj tak ma hnedoočka opraví. To vedela dobre variť moja exsvokra, rusňáčka.
mamminta
06.11.09,13:22
ja som dnes bola na obed u rodičov ;)

halušky s kyslou kapustou a slaninka....
zajtra varím francúzske zemiaky :)
erzet
06.11.09,13:27
ja som dnes bola na obed u rodičov ;)

halušky s kyslou kapustou a slaninka....
zajtra varím francúzske zemiaky :)
nie je zlý nápad vyskúšať darček z TN.
hnedoočka
06.11.09,13:29
aj tak ma hnedoočka opraví. To vedela dobre variť moja exsvokra, rusňáčka.

ešte že ma tak dobre poznáš. samozrejme rusnačka, spisovne rusínka.;)

mimochodom ,tie viem veľmi dobre variť i ja - je to naše naj - obľúbené jedlo - skonštatovala som ,že už to pomaly budem pripravovať v kotli!:---

ale u nás sa pripravuje viac-menej zo sladkej kapusty, z ktorej sa paria kapustné listy. myslela som ,že to poznajú iba na východe.
mamminta
06.11.09,13:32
nie je zlý nápad vyskúšať darček z TN.

:confused:
erzet
06.11.09,13:33
Už som sa nemohol dočkať. Ako málo mi stačí ku šťastiumimotemy
erzet
06.11.09,13:35
:confused:
Na stretku v TN sme dostali darčeky také haluškáre.mimotemy
JarkaL
06.11.09,13:35
TO HNEDOOčKA:
Aj ja to robím z listov sladkej kapusty, ale do hrnca pridám aj kyslú kapustičku pomedzi vrstvy holúbkov. My ich nakoniec pred jedením zapečieme v rúre a na vrch dáme trocha smotany.

P.S. Že vraj to poznajú iba na Východe? Vieš, ja som tiež východniarka a robím tu na Západe osvetu - už to poznajú aj moje kamarátky tu, kde bývam.
janaGT
06.11.09,13:35
ale u nás sa pripravuje viac-menej zo sladkej kapusty, z ktorej sa paria kapustné listy.

listy mám tiež z obyčajnej hlávky kúpenej kapusty - myslím nekvasenej. Ale viem, že manželova babička celé hlávky nakladala do nádoby, kde kvasila kapustu.
mamminta
06.11.09,13:39
Na stretku v TN sme dostali darčeky také haluškáre.mimotemy


jeeej veľmi milé :)

ja robim halusky dost casto....teda nokerle castejsie :D
Tweety
06.11.09,13:50
TO HNEDOOčKA:
Aj ja to robím z listov sladkej kapusty, ale do hrnca pridám aj kyslú kapustičku pomedzi vrstvy holúbkov. My ich nakoniec pred jedením zapečieme v rúre a na vrch dáme trocha smotany.

P.S. Že vraj to poznajú iba na Východe? Vieš, ja som tiež východniarka a robím tu na Západe osvetu - už to poznajú aj moje kamarátky tu, kde bývam.
A volajú sa holúbky, a pečiem ich v rúre, mňam, nám chutia viac, ako klasická plnená kapusta.:)
ludmilla
06.11.09,15:31
Čo je sarma, v živote som to slovo nepočula?


Mám recept od kolegyne z Chorvátska, čiže mám recept na tradičnú chorvátsku sarmu, je to naozaj výborný recept:

2 celé hlávky kyslej kapusty
1 kg mletého mäsa
1 šálku ryže
5 strúčkov cesnaku (prepasírovaného)
cibuľa (jemne nakrájaná)
červená mletá paprika
vegeta
soľ
tymián
mleté korenie
troška olivového oleja
údené rebro
krájanú kyslú kapustu

príprava:
kapustné hlavy opláchneme, rozoberieme listy, ak sú kyslejšie opláchneme vodou, vyrežeme hrubšie časti. Mäso a ostatné ingrediencie spolu zmiešame, lyžicou ukladáme na list kapusty a zabalíme.
Do hrnca dáme na dno 4 - 5 údených rebier, na to vrstvu krájanej kyslej kapusty, na kapustu uložíme mäso v kapustnom liste. Všetko zalejeme vodou tak aby boli závitky pod vodou a zaťažíme tanierom. Takto pripravené varíme na miernom ohni 1 - 1a1/2 hodiny.

P.S. používam aj listy z nakladanej kyslej kapusty, ....... už zostala len jedna porcia:rolleyes:
ivetazosveta
06.11.09,15:58
dnes som "varila" pizzu (v pizérií) -diabolskú, mňam
Nachtigal
07.11.09,08:12
Včera večer som robila rezne. Manžel odcestoval dnes ráno na víkend preč a rezne som mu pribalila na cestu. Zbytok bude pre mňa. Takže: dnes nevarím, zajtra nevarím :D ale zato idem vyupratovať celý dom:(
OKAA
07.11.09,08:32
Dnes -plnená paprika s mletým mäsom a knedla...mňááám.....;)
Zajtra vysmážané rezne,zemiakové pyré a uhorkový salát:)
maca.tt
07.11.09,14:39
dnes huspenina
ivetazosveta
07.11.09,15:31
ryžový nákyp
Danielle369
07.11.09,16:03
Tak práve teraz pečiem papriku ..super to voní a robím to prvýkrát..držte palce a upiekla som koláčik s kopkami tvarohu.
calawen
07.11.09,16:06
zeleninová polievka s krúpami (teraz ako polievka nevyzerá - usypali sa mi krúpy a vsali väčšinu vody), pohánkové mušličky s grankom...
Ivka161172
07.11.09,16:44
Ja som predvčerom urobila halušky s kyslou kapustou a domácou klobáskou.To isté sme mali aj včera naobed a dnes pre zmenu výborné bryndzové halušky.Zajtra bude maďarský guľáš s ryžou (knedľu som nerobila ani nekúpila).
slniečko11
07.11.09,21:11
Ja som predvčerom urobila halušky s kyslou kapustou a domácou klobáskou.To isté sme mali aj včera naobed a dnes pre zmenu výborné bryndzové halušky.Zajtra bude maďarský guľáš s ryžou (knedľu som nerobila ani nekúpila).

my sme mali zasa dnes halušky s kyslou kapustou,už tohtoročnou, bola vyborná :) ja by som vedela halušky jesť aj každý deň:---
ivetazosveta
08.11.09,08:39
Plnené šampiňóny a rybacia polievka no a dezert kto bude chcieť môže si vybrať jablko alebo jablká :)-máme ich veľa: kompót, nakrájané, celé.....:
slniečko11
08.11.09,09:31
Pečená húúúska, sa už veľmi teším. A kompót sa vyberie podľa hlasovania domáceho ľudu. (;
Maruška54
08.11.09,11:14
konečne som dojedla lúskovú polievku od piatku, druhý chod kuracie prsia na brokolici s nivovou omáčkou, tarhoňa
PEDA9657
08.11.09,15:49
Ja som dnes urobila ľahkú zeleninovú polievku s rascou a zemiakmi, to preto, že staršieho syna bolelo brucho.
Druhé jedlo: tak to som urobila prírodné kuracie rezne, najprv som ich dobre opiekla a nechala dusiť v titánovom hrnci. Zemiaky som uvarila v šupke, nechala vychladiť. Rozrezala som ich na polovicu, prostriedok som vydlabala, vydlabaný prostriedok som zmiešala so 4 uvarenými vajíčkami natvrdo, postrúhaným tvrdým syrom, kyslou smotanou, porezala som tam aj červenú kapiu, okorenila, posolila a zmesou som naplnila vydlabané zemiaky. Poukladala som naplnené polovičky na veľký pekáč a dala som upiecť na 20 minút do vyhriatej rúry, potom som ich ešte poliala zakysaným mliekom /môže byť aj kyslá smotana/ a dopiekla som to.
Bolo to skutočne super.
Silvernola
08.11.09,16:27
My sme dnes obedovali mimo domu, tak skôr rýchla večera:
vyumývané zemiaky aj so šupkou rozkrojiť na polovičky. poukladať na plech reznou plochou dole, posypeť vegetou (nešetriť) a zaliať zmesou vína a oleja. Upiecť cca 25 min. pri 200 stupňoch, občas premiešať.
U nás je to prudko jedlé. Robievam to hlavne ked prídeme zvonku do nevykúrenej kuchyne - príjemné s užitočným.
Občas si ich predpripravím aj na grilovačku, idú na dračku.
Zdenka175
08.11.09,16:48
Kuracia polievka, kuracie rezne k zemiakovej kaši.
erzet
08.11.09,18:04
46. týždeň
erzet
08.11.09,18:08
Halušky z haluškára od Alušky
Bionda
08.11.09,19:48
46. týždeň



:D a to si si ty podčiarkol, že čo si ty dáš? :D

Ja som dnes varila ako divá :D- Drobková polievka z husi a morky a dobrá domáca vyštopaná hus pečená v hlinenom pekáči :D s rožkovou knedľou a červenou kapustou- sladko-kyslou :D po obede palacinky plnené so strúhanými jablkami a kto ešte nájde dieru :D v žalúdku - varené gaštany :D
erzet
08.11.09,20:04
:D a to si si ty podčiarkol, že čo si ty dáš? :D

Ja som dnes varila ako divá :D- Drobková polievka z husi a morky a dobrá domáca vyštopaná hus pečená v hlinenom pekáči :D s rožkovou knedľou a červenou kapustou- sladko-kyslou :D po obede palacinky plnené so strúhanými jablkami a kto ešte nájde dieru :D v žalúdku - varené gaštany :D
stručne a jasne: áno
Kazu
08.11.09,20:21
Polievka s bio hovädzieho, pečené morčacie stehná, červená kapusta, knedľa, zemiakový šalát a rezne z bravčovej panenky. Jednohubky z lístkového cesta plnené: 1. sardinkovou pomazánkou, 2. šunkovou penou. Ako zákusky broskynky, šamrolky, gaštanové guličky a úliky. Boli hody :---
erzet
09.11.09,07:19
Aké je bio hovädzie?
Maruška54
09.11.09,07:23
Aké je bio hovädzie?
ešte som z neho nevarila ale predávajú v kauflande
Bionda
09.11.09,07:24
:D doma chované? :D ...
Olice
09.11.09,07:24
Aké je bio hovädzie?
No, to je také, keď tie kravičky sú kŕmené len prírodnými krmivami, bez akýchkoľvek hormónov a antibiotík.....
erzet
09.11.09,07:47
No, to je také, keď tie kravičky sú kŕmené len prírodnými krmivami, bez akýchkoľvek hormónov a antibiotík.....
Neublíži mi to? Keď ja som inak chovaný.mimotemy
Olice
09.11.09,08:00
Neublíži mi to? Keď ja som inak chovaný.mimotemy

mimotemyUrčite neublíži, jedine ak peňaženke:);).
Jara
09.11.09,08:11
Dnes na obed: gulášova polievka zo srnca /podarovaná od kámoša/ a pečená krkovička s knedľou a kapustou od včera, to znamená nemusím dnes variť :D
m.hladka
09.11.09,10:04
Fliačky s kapustou, trochu oddych od mäsa (aj pre bio).
osky
09.11.09,14:06
klasicke rezne s pecenymi zemiakmi,hlavkovy salat;pecene gastany ako dezert
erzet
09.11.09,14:09
Dnes na obed: gulášova polievka zo srnca /podarovaná od kámoša/ a pečená krkovička s knedľou a kapustou od včera, to znamená nemusím dnes variť :D
mohol by som aj bez polievky, alebo polievka je povinná?
Zdenka 0705
09.11.09,14:57
Pečené kuracie stehná. Piekla som v jednom pekáči: najprv zemiačiky na kolieska, potom kyslá kapusta a nakoniec stehná, ktoré som trošku postrašila slaninkou. :D Chute sa spojili a výsledok mňam.
Tak mám navarené na 2 dni plus jedno stehno do mrazničky na horšie časy :D
ivetazosveta
09.11.09,16:37
Slepačia polievka a banány s tvarohom.
Kazu
09.11.09,18:29
Ííííííha, manžel chcel opekané zemiaky. No tie budú ale opečené :eek: Ja padááááám.:D:D:D
erzet
09.11.09,19:35
Palacinky
calawen
10.11.09,06:51
kuracie prsia na zelenine so šťavou, prílohu zatiaľ neviem, možno ryža, možno zemiaky...

Doplnenie: Tak nakoniec som urobila kuracie prsia so 4 druhmi syra a špaldové mušličky a v celku to je v pohode... :)
adi11
10.11.09,13:02
kapustová polievka a parené buchty s makom /práve ich idem robiť, lebo môjmu sa zažiadali /
jana007
10.11.09,13:06
kapustová polievka a parené buchty s makom /práve ich idem robiť, lebo môjmu sa zažiadali /
Ja som robila parené buchty s orechami, mňam ...
Jara
10.11.09,13:10
mohol by som aj bez polievky, alebo polievka je povinná?

Robko, ten guláš bol taký dobrý, že by si určite nepohrdol. Divina, je úžasná vec...:D.
No dnes budú šúľance s kyslou kapustou a slaninkou...
janaGT
10.11.09,13:11
mimotemy
inšpirujete sa niekto aj z relácie Bez servítky? Už ste niečo ukuchtili podľa receptu z relácie?
adi11
10.11.09,13:15
Ja som robila parené buchty s orechami, mňam ...
ešte som nejedla orechové, ale môže to byť mňam, a veru aj orechy mám, len ich rozbiť:confused::D
Nachtigal
10.11.09,13:16
dnes som bola na rehabilitácii a ako to už chodí rozprávali sme kto čo stihol doma zjesť. Tu jedna pani povedala, že včera mala chuť na topinku s cesnakom a tak si ju urobila. Ľudia neverili by ste akú chuť som dostala na cesnakovú topinku aj ja. Nemala som ju ani nepamätám. Domov som sa tak náhlila, ako keď býkovi ťaháte pred očami červené súkno. Ja som tam videla len tú cesnakovú topinku.
manžel mal pečenú krkovičku s tlačenými zemiakmi a ja 3 chrumkavé topinky s cesnakom a čajom:D
Ako v tej reklame: niet nad spokojné bruško!:D
janaGT
10.11.09,13:17
dnes som bola na rehabilitácii a ako to už chodí rozprávali sme kto čo stihol doma zjesť. Tu jedna pani povedala, že včera mala chuť na topinku s cesnakom a tak si ju urobila. Ľudia neverili by ste akú chuť som dostala na cesnakovú topinku aj ja. Nemala som ju ani nepamätám. Domov som sa tak náhlila, ako keď býkovi ťaháte pred očami červené súkno. Ja som tam videla len tú cesnakovú topinku.
manžel mal pečenú krkovičku s tlačenými zemiakmi a ja 3 chrumkavé topinky s cesnakom a čajom:D
Ako v tej reklame: niet nad spokojné bruško!:D

ja som mala včera na večeru ... už som bola po víkende objedená mäsa ...
ZuzanaP
10.11.09,13:19
mimotemy
inšpirujete sa niekto aj z relácie Bez servítky? Už ste niečo ukuchtili podľa receptu z relácie?


Janka, my sme skúšali toto:http://www.markiza.sk/clanok-relacia/bez-servitky/509442-martina-koysova-navarila.. konkr. kuracie kapsičky:)
adi11
10.11.09,13:26
dnes som bola na rehabilitácii a ako to už chodí rozprávali sme kto čo stihol doma zjesť. Tu jedna pani povedala, že včera mala chuť na topinku s cesnakom a tak si ju urobila. Ľudia neverili by ste akú chuť som dostala na cesnakovú topinku aj ja. Nemala som ju ani nepamätám. Domov som sa tak náhlila, ako keď býkovi ťaháte pred očami červené súkno. Ja som tam videla len tú cesnakovú topinku.
manžel mal pečenú krkovičku s tlačenými zemiakmi a ja 3 chrumkavé topinky s cesnakom a čajom:D
Ako v tej reklame: niet nad spokojné bruško!:D
:D:D:D..prskám...:D:D:D...viem si ťa predstaviť..:---...aj mne sa to stáva..:D
Nachtigal
10.11.09,13:31
:D:D:D..prskám...:D:D:D...viem si ťa predstaviť..:---...aj mne sa to stáva..:D
to je pocit, musím to mať za každú cenu lebo inak neviem čo sa stane, že?:D
ako veľmi málo stačí aby sme boli šťastní a spokojní: cesnaková topinka
adi11
10.11.09,14:04
to je pocit, musím to mať za každú cenu lebo inak neviem čo sa stane, že?:D
ako veľmi málo stačí aby sme boli šťastní a spokojní: cesnaková topinka
..no síce niekedy sa stane, že mi huba klapne naprázdno:D
erzet
10.11.09,19:22
Nechcem kapustníka radšej šuhajíka
maca.tt
10.11.09,19:34
fazulova polievka so zeleninou,krúpami,ovsenými vločkami,k tomu zemiakové pagáčiky,ktoré som spravila zo zvyšku pyré ,pridala som múku cesto rozvalkala,narezala na štvorce a vysmažila.
osky
10.11.09,23:10
celozrnne cestoviny s pestom,a moj muz na veceru varene klobasky .
janaGT
11.11.09,06:52
mletý rezeň so syrom a zemiakové pyré
triada
11.11.09,07:47
nič ma neoslovilo, tak porovu polievku, rybie prsty a poobede ked prídu domov ďalší členovia rodiny tak bryndzové halušky so slaninou..
Nachtigal
11.11.09,08:00
...asi luskovú polievku a mám chuť na palacinky! Ale aké? .... tvarohové, kakaové, makové, orechové, džemové, ovocie a šľahačka ...?????????????? Mňam
Žiada sa mi teraz niečo sladké!:D
janka marenistakova
11.11.09,08:07
Ja včera granatiersky pochod, opekanú sekanú a kyslú uhorku alebo cviklovú čalamádu., dnes špagety so syrom a kečupom, deti asi s grankom.
erzet
11.11.09,08:11
...asi luskovú polievku a mám chuť na palacinky! Ale aké? .... tvarohové, kakaové, makové, orechové, džemové, ovocie a šľahačka ...?????????????? Mňam
Žiada sa mi teraz niečo sladké!:D
S čokoládou, šľahačkou a navrch jahôdku
hnedoočka
11.11.09,08:23
S čokoládou, šľahačkou a navrch jahôdku

predpokladám, že čerstvú od dvanástich mesiačikov!:D

ináč super sú i s džemom, zrolovanou polkou banána/pozdĺžne prerezaným/
navrch šľahačka a karamelový topping - potvorky , robíte mi chúťky :--- a obed ešte ďaleko.

...a ja mám na stole čaj na chudnutie, lebo sa neúprosne blíži stužková!:mee:
janaGT
11.11.09,08:34
predpokladám, že čerstvú od dvanástich mesiačikov!:D



zas v dnešnej dobe už nie je problém teraz zohnať čerstvé jahody, práve včera som ich videla v Bille
Anna123
11.11.09,08:45
Jahňacie mäso na hubách, zemiaky, šalát
osky
11.11.09,08:53
moj muz peceny udeny bocik s cervenou sterilizovanou kapustou a chlebom-k veceri.ako dezert si potom este dame gastany.
ja na obed len daku omeletku-mam v chladnicke karfiol a kopec syra.;)
hnedoočka
11.11.09,09:00
zas v dnešnej dobe už nie je problém teraz zohnať čerstvé jahody, práve včera som ich videla v Bille


mimotemy jój, aká si praktická.:rolleyes: a ja som si už chystala baganče , že idem k tým mesiacom! ;) aspoň by som si prevetrala hlavu. ale máš pravdu , to môžem i v Bille.

a aby bolo i k téme: dnes varené zemiaky , plnené kuracie stehno, uhorka.:---

manželovi na večeru hustá fazuľová polievka s cesnakom a chlebom - starý recept jeho babky.
kovex
11.11.09,09:05
Ako to tu čítam, tie dobrotinky, slinky sa mi zbiehajú, som taká hladná ..... zjedla by som aj, ako sa hovorí - koňa, ešteže o chvíľu máme obed.
janaGT
11.11.09,09:06
mimotemy jój, aká si praktická.:rolleyes: a ja som si už chystala baganče , že idem k tým mesiacom! ;) aspoň by som si prevetrala hlavu. ale máš pravdu , to môžem i v Bille.




mimotemy ale keď chceš, tak kľudne navštív tých mesiačikov, budeš mať zdravotnú prechádzku ;)
erzet
11.11.09,09:26
mimotemy ale keď chceš, tak kľudne navštív tých mesiačikov, budeš mať zdravotnú prechádzku ;)
čerstvé je čerstvé, ale možno jaj Tý mesiaci ich kupujú v Bille. Ale nezabudni, keď tam budeš, aby si novembríkovy na otázku: či ti je zima dievčička? neodpovedala: čo ti šije starý. Mohla by si zle dopadnúť.mimotemy
beba13
11.11.09,09:30
ja dnes varím dusené srnčie, s knedľou alebo cestovinou a špenátové lazane
triada
11.11.09,09:35
toto je sadomaso čítanie, ked si pomyslím že musím variť a pritom ja mám naobed 2vajcia natvrdo, malú konzervu odporného tuniaka vo vlastnej šťave a rajčinu...kto si dá...
erzet
11.11.09,09:38
toto je sadomaso čítanie, ked si pomyslím že musím variť a pritom ja mám naobed 2vajcia natvrdo, malú konzervu odporného tuniaka vo vlastnej šťave a rajčinu...kto si dá...
Pozývam ťa na obed. Oželiem môj a vymením.mimotemy
Kazu
11.11.09,09:39
predpokladám, že čerstvú od dvanástich mesiačikov!:D

ináč super sú i s džemom, zrolovanou polkou banána/pozdĺžne prerezaným/
navrch šľahačka a karamelový topping - potvorky , robíte mi chúťky :--- a obed ešte ďaleko.

...a ja mám na stole čaj na chudnutie, lebo sa neúprosne blíži stužková!:mee:

Tvoja?
triada
11.11.09,09:48
Pozývam ťa na obed. Oželiem môj a vymením.mimotemy
mimotemyďakujem ale musím to zvládnuť nech si zdvihnem sebavedomie;)
erzet
11.11.09,09:50
mimotemyďakujem ale musím to zvládnuť nech si zdvihnem sebavedomie;)
To som rádmimotemy
Zdenka 0705
11.11.09,11:10
Šošovicová polievka s klobáskou, a zeleninou, tzv. "na sladko", nie kyslo. :D