Hansa
11.11.09,12:47
... dnes máme na večeru pečených karasov s chlebíkom. Pripravuje manžel.
To bude mňamka, ale musím sa pred tým ešte najesť, aby som ich nepopapkala všetkých, lebo sú malého vzrastu a on sa s tou prípravou bude dlho "babrať", ako ho poznám :).
hnedoočka
11.11.09,11:54
čerstvé je čerstvé, ale možno jaj Tý mesiaci ich kupujú v Bille. Ale nezabudni, keď tam budeš, aby si novembríkovy na otázku: či ti je zima dievčička? neodpovedala: čo ti šije starý. Mohla by si zle dopadnúť.mimotemy
mimotemyty nevieš, že ja sa slušne správam , starších pozdravím.....:D
hnedoočka
11.11.09,11:56
Tvoja?
mimotemyskoro ako moja, budem to viac prežívať, nakoľko ma čaká ako triednu dôverníčku príhovor za rodičov...a to ja nemusím...ale nik si to nechce vymeniť :mee: a ani sa nečudujem!
hnedoočka
11.11.09,11:58
mimotemyďakujem ale musím to zvládnuť nech si zdvihnem sebavedomie;)

sebavedomie sa dá dvíhať i lepším spôsobom. napr. šikovným zabezpečením obeda výmenou s erzet-om :D
jozka56
11.11.09,12:04
Na obed sme mali šošovicovú polievku so zeleninou, kuracie rezne na prírodno preliate nivovou omáčku a príloha ryža. Stihla som urobiť aj jablkové pité. A kto uprace:rolleyes:
Kazu
11.11.09,12:15
Bravčový perkelt s cestovinou
Kazu
11.11.09,12:16
Na obed sme mali šošovicovú polievku so zeleninou, kuracie rezne na prírodno preliate nivovou omáčku a príloha ryža. Stihla som urobiť aj jablkové pité. A kto uprace:rolleyes:
Šikuľka:)
erzet
11.11.09,13:25
predpokladám, že čerstvú od dvanástich mesiačikov!:D

ináč super sú i s džemom, zrolovanou polkou banána/pozdĺžne prerezaným/
navrch šľahačka a karamelový topping - potvorky , robíte mi chúťky :--- a obed ešte ďaleko.

...a ja mám na stole čaj na chudnutie, lebo sa neúprosne blíži stužková!:mee:
Na FB som teraz pre Vás zasadil jahody o 4 hoďky budú
diabol4
11.11.09,13:33
Obed už nestíham, ale na večeru bude jablkovo-orechovo-tvarohová žemľovka, zemiakové placky a nejaký dobrý čajík.
jozka56
11.11.09,13:33
Na FB som teraz pre Vás zasadil jahody o 4 hoďky budú
Dúfam, že ponúkneš:D
jozka56
11.11.09,13:34
Šikuľka:)
:D:D:D a už som aj upratala:---
erzet
11.11.09,13:58
:D:D:D a už som aj upratala:---
Dvojnásobná šikuľka
erzet
11.11.09,13:59
... dnes máme na večeru pečených karasov s chlebíkom. Pripravuje manžel.
To bude mňamka, ale musím sa pred tým ešte najesť, aby som ich nepopapkala všetkých, lebo sú malého vzrastu a on sa s tou prípravou bude dlho "babrať", ako ho poznám :).
Pozor na to slovo v prvej vete.
erzet
11.11.09,14:01
Dúfam, že ponúkneš:D
Zajtra ich tu máte aj s hriadkou
Zdenka175
11.11.09,14:28
Včera sme mali kuraciu polievku a rizoto. Dnes som prirábala ešte francúzske zemiaky.
Zdenka175
11.11.09,14:37
Napíšem vám recept na Čínu. Sú to kuracie rezne. Potrebujeme 1 kg kuracich prs, 1 cibuľu, 1 dcl oleja,lečo, 5-10 vajec, balík Solamylu /250 g/ , soľ, vegeta, korenie. Prsia zbavíme kože a nakrájame na rezance. Cibuľu natrieme na trelku, ostatné prísady pridáme a premiešame. Dáme do chladničky a na druhý deň pečieme. Je to dobré k zemiakovej kaši. Rada to robievam na sviatky k zemiakovému šalátu. Je to lepšie ako rezne, ktoré treba naklepať a obaľovať. Môj manžel zas má k tomu rád ryžu ,vtedy je to suchšie. Zvyknem z polievky vodou poliať ryžu.Keby ste sa k tomu chceli niečo spýtať kľudne napíšte.
Dáša_
11.11.09,14:43
Napíšem vám recept na Čínu. Sú to kuracie rezne. Potrebujeme 1 kg kuracich prs, 1 cibuľu, 1 dcl oleja,lečo, 5-10 vajec, balík Solamylu /250 g/ , soľ, vegeta, korenie. Prsia zbavíme kože a nakrájame na rezance. Cibuľu natrieme na trelku, ostatné prísady pridáme a premiešame. Dáme do chladničky a na druhý deň pečieme. Je to dobré k zemiakovej kaši. Rada to robievam na sviatky k zemiakovému šalátu. Je to lepšie ako rezne, ktoré treba naklepať a obaľovať. Môj manžel zas má k tomu rád ryžu ,vtedy je to suchšie. Zvyknem z polievky vodou poliať ryžu.Keby ste sa k tomu chceli niečo spýtať kľudne napíšte.

čo znamená natriem na trelku?
Zdenka175
11.11.09,16:50
čo znamená natriem na trelku?
Na trelku ako keď trieš jablká na koláč na tej strane. Nie ako na trelinu.
Taker
11.11.09,17:01
Na raňajky čerešňa, na obed marhuľa a na večer hruška...CHutné slovenské menu :)
Zdenka175
11.11.09,17:07
Na raňajky čerešňa, na obed marhuľa a na večer hruška...CHutné slovenské menu :)
To bol žart alebo skutočnosť
m.hladka
11.11.09,17:58
mimotemy
To bol žart alebo skutočnosť

... asi diéta ...
erzet
11.11.09,18:06
Papradňanský bravčový bôčik
(ospravedlňujem sa za mimoriadne nekvalitné foto)
erzet
11.11.09,18:16
Zajtra ich tu máte aj s hriadkou
tie jahody...
janka67
11.11.09,18:30
Papradňanský bravčový bôčik
(ospravedlňujem sa za mimoriadne nekvalitné foto)

Som zvedavá. Prečo papradňanský?;)
pepsikova
11.11.09,18:38
Pozor na to slovo v prvej vete...

..možno ubudne z toho veľkého počtu ....
alla66
11.11.09,18:41
Papradňanský bravčový bôčik
(ospravedlňujem sa za mimoriadne nekvalitné foto) Priložené obrázky http://www.porada.sk/attachment.php?attachmentid=46165&stc=1&thumb=1&d=1257962781ty máš rád šmykľavé mäsko?:eek::eek::eek:
(http://www.porada.sk/attachment.php?attachmentid=46165&d=1257962781)
erzet
12.11.09,07:27
Som zvedavá. Prečo papradňanský?;)
Aha okres PX sa ozval. No to by aj mňa zaujímalo. Tam sú aj iné zaujímavé názvy. Všimnite si moje týždenné menu. musím ich prehovoriť na: erzetminimax
erzet
12.11.09,07:28
jozka56
12.11.09,09:18
tie jahody...
A teraz, čo s nimi, budeš ich predávať alebo zavárať, zmrazovať?:) To preto, aby som pochopila princíp farmárčenia na FB:)
JarkaL
12.11.09,09:23
tie jahody...


Robko, čo to vidím vedľa tých jahôd posadené, nie je to mariška?!!!:confused:

P.S. nejak sa mi nepodarilo skopírovať prílohu.
erzet
12.11.09,10:30
Robko, čo to vidím vedľa tých jahôd posadené, nie je to mariška?!!!:confused:

P.S. nejak sa mi nepodarilo skopírovať prílohu.
Mariška môže byť v jahodách, ale nie ako sadenica. To sú artičoky.mimotemy
erzet
12.11.09,10:35
A teraz, čo s nimi, budeš ich predávať alebo zavárať, zmrazovať?:) To preto, aby som pochopila princíp farmárčenia na FB:)
Tu si ich môžete pozberať zadarmo a urobiť s nimi čo chcete. Ale na FB mi pri zbere naskakujú nejaké "fenigy"mimotemy
maca.tt
12.11.09,18:19
mletý rezeň so syrom a zemiakové pyré
ako sa robí mletý rezeň,ja som to ešte neskúšala,dakujem
jozka56
12.11.09,18:35
Tu si ich môžete pozberať zadarmo a urobiť s nimi čo chcete. Ale na FB mi pri zbere naskakujú nejaké "fenigy"mimotemy
Stačí zberať a máš fenigy:rolleyes::rolleyes: a môžeš aj u suseda pozberať:D
Maruška54
12.11.09,18:44
Mariška môže byť v jahodách, ale nie ako sadenica. To sú artičoky.mimotemy
keď už tak Maruška
Tweety
12.11.09,18:51
keď už tak Maruška
Nie je Mariška, ako mariška.:---
Bionda
12.11.09,19:26
ako sa robí mletý rezeň,ja som to ešte neskúšala,dakujem

:D zomelieš mäsko, ja dávam aj nahrubo nastrúhaný syr, celé vajce,soľ, korenie čierne mleté, strúhanku podľa potreby - ak je to veľmi kašovité. vyformuješ placky za pomoci strúhanky a vypražiš, ale verím, že každý z nás má vlastný gríf, takže prispeje svojím recetom a po odskúšaní všetkých si sama vyberieš najvyhovujúcejší spôsob :);)
slniečko11
12.11.09,21:28
kuracie mäsko s farfale, smotanovou omačkou a šampionmi (: no niečo genialne to bolo. Sestre patrila moja pochvala (:
janaGT
13.11.09,06:30
ako sa robí mletý rezeň,ja som to ešte neskúšala,dakujem

mleté mäsko, vajíčko, soľ, korenie, trochu mlieka, postrúhaný syr - dávam aidam, všetko dobre premiešať. To mlieko dávaš podľa toho, aby to malo konzistenciu tak akurát. To uvidíš, či to máš husté alebo riedke. Potom buď klasika obaliť v trojobalite alebo som už robila aj v cestíčku. A dokonca som robila aj tak, že som zmes dala na plech a upiekla v rúre. Nebolo tozlé, ale zdalo sa mi to suchšie ako keď vyprážam.
janaGT
13.11.09,06:31
dnes žemľovka a robila som včera aj paradajkovú polievku, ale stále ju nemôžem akosi utrafiť ...
Na cca 1,5 vody som dala 2 rajč. pretlaky po tusím 125 g. Robím ju tak, že dám variť vodu s pretlakom a kúskom cibule, korenie, soľ.
Potom urobím zápražku a zapražím pokievku, pridím ryžu a dovarím. A samozrejme pridám cukor - kryštál.
A stále to nie je ono ... stále nejako nie je cítiť tie paradajky, je akoby bez chuti. Poradíte mi?
bezradná
13.11.09,06:55
ako sa robí mletý rezeň,ja som to ešte neskúšala,dakujem

Môj recept
Zomlela som bravčové mäso(asi 1/2kg) spolu s 30dkg eidamu a 3 strúčikmi cesnaku, pridala som 1 tatra mlieko(nesladené), posolila a posypala mletým čiernym korením a šup s ním na noc do chladničky. Teraz som robila klasické rezne v trojobale ale zvyknem vyprážať aj v cestíčku .
erzet
13.11.09,07:26
Stačí zberať a máš fenigy:rolleyes::rolleyes: a môžeš aj u suseda pozberať:D
niemimotemy
dogicka
13.11.09,08:14
Môj recept
Zomlela som bravčové mäso(asi 1/2kg) spolu s 30dkg eidamu a 3 strúčikmi cesnaku, pridala som 1 tatra mlieko(nesladené), posolila a posypala mletým čiernym korením a šup s ním na noc do chladničky. Teraz som robila klasické rezne v trojobale ale zvyknem vyprážať aj v cestíčku .

Ja mám od mojej mamy tento recept:

1/2 kg bravčového pliecka, zomeliem, osolím, okorením, zalejem 200 ml mlieka a dám do rána do chladničky. Na druhý deň do tejto zmesi nastrúham 200 g syra tehly a formujem mešie rezne, obaľujem v trojobale a vyprážam. Rezne sú fantastické, šťavnaté. Osvedčilo sa mi vypražiť len toľko rezňov, koľko práve zjeme, ostatné skladujem na tácke v chladničke a vždy vypražím čerstvé, chutia nám tak lepšie.

Inak zajtra na obed idem variť kuracie stehná na leči. Na troške oleja opražím nakrájanú cibuľu, potom pridám malé lečo (bez šťavy) a opražím. Pridám umyté, osolené a okorenené kuracie stehná aj s kožou (rozrežem ich na dve časti) a opražím z oboch strán. Potom prikryjem a dusím do mäkka. Podlievam šťavou z leča, ak je jej málo tak vodou. Ako prílohu robím cestoviny, ale môže byť aj ryža. Veľmi nám to chutí, z toho leča je vynikajúca šťava a ku kolienkam.... mňam
Miššička
13.11.09,08:23
Ja dnes varím cesnakovú polievku a rizoto z bravčového mäsa.
jozka56
13.11.09,08:46
dnes žemľovka a robila som včera aj paradajkovú polievku, ale stále ju nemôžem akosi utrafiť ...
Na cca 1,5 vody som dala 2 rajč. pretlaky po tusím 125 g. Robím ju tak, že dám variť vodu s pretlakom a kúskom cibule, korenie, soľ.
Potom urobím zápražku a zapražím pokievku, pridím ryžu a dovarím. A samozrejme pridám cukor - kryštál.
A stále to nie je ono ... stále nejako nie je cítiť tie paradajky, je akoby bez chuti. Poradíte mi?
Ja nepoužívam rajčinový pretlak, ale 100% rajčinový džús.
Dáša_
13.11.09,08:49
dnes žemľovka a robila som včera aj paradajkovú polievku, ale stále ju nemôžem akosi utrafiť ...
Na cca 1,5 vody som dala 2 rajč. pretlaky po tusím 125 g. Robím ju tak, že dám variť vodu s pretlakom a kúskom cibule, korenie, soľ.
Potom urobím zápražku a zapražím pokievku, pridím ryžu a dovarím. A samozrejme pridám cukor - kryštál.
A stále to nie je ono ... stále nejako nie je cítiť tie paradajky, je akoby bez chuti. Poradíte mi?

ja robím zásmažku a do nej potom dávam bud pretlak alebo džús, vodu, korenie a varím
janaGT
13.11.09,09:42
ja robím zásmažku a do nej potom dávam bud pretlak alebo džús, vodu, korenie a varím

napíš mi prosím ťa postup, a koľko dávaš toho pretlaku a vody - tak cca?
A nem§že to byť tým, že dlhším varením ten pretlak vyprchá a poto m ho necítim?
JarkaL
13.11.09,10:05
Dnes bude hríbová mačanka (varená s vodou z kyslej kapusty), to robievame aj na Vianoce. Uvarila som ju večer, zohriata na druhý deň je najlepšia.
Dáša_
13.11.09,10:06
napíš mi prosím ťa postup, a koľko dávaš toho pretlaku a vody - tak cca?
A nem§že to byť tým, že dlhším varením ten pretlak vyprchá a poto m ho necítim?

no teda, polievky ja varím od oka
Ale ked chceš, davam olej, ked je horúci, tak cca kopcovaú lyžicu hladkej múky a chvíľu opražím, potom do toho prasknem pretlak a cca liter studenej vody, aby sa to rozmiešalo. Dokorením a varím. Ak džús, tak len vylejem do opraženej múky ten a potom doriedim vodou na potrebné množstvo.

Problem aj môže byť v pretlaku, mne vyhovujú dva typy - jeden je tetrapacku balený po 3 kusoch a druhy som našla v Lidli v sklenenom pohariku s červeným víčkom.

Iné mi nechutili, vždy sa mi zdali ako keby pripálené.
janaGT
13.11.09,10:10
no teda, polievky ja varím od oka
Ale ked chceš, davam olej, ked je horúci, tak cca kopcovaú lyžicu hladkej múky a chvíľu opražím, potom do toho prasknem pretlak a cca liter studenej vody, aby sa to rozmiešalo. Dokorením a varím. Ak džús, tak len vylejem do opraženej múky ten a potom doriedim vodou na potrebné množstvo.

Problem aj môže byť v pretlaku, mne vyhovujú dva typy - jeden je tetrapacku balený po 3 kusoch a druhy som našla v Lidli v sklenenom pohariku s červeným víčkom.

Iné mi nechutili, vždy sa mi zdali ako keby pripálené.

ja tiež robím všetky polievky od oka, len táto rajčinová sa mi nikdy nejako nevydarí.
Pretlak dávam Hamé je to tuším 125g.
Ty máš väčšie balenie?
calawen
13.11.09,12:13
Dnes varila svokra... pohánku s paprikou, bolo to prudko jedlé...
babka - ježibabka
13.11.09,12:17
Dnes kurací paprikáš s haluškami. Halušiek som narobila veľkú misu, čo zostane zjeme zajtra s kyslou kapustou a škvarkami. Včera bola jablková žemľovka s orechami. Rozbila som posledné staré, tak teraz bude dosť často orechové.
adi11
13.11.09,12:34
Dnes sa teším na mužovu špecialitu - hlivu na smotane s knedlou /som hladná ako vlk/...dúfam, že sa mi ujde z nej:D
ZlaticaB
13.11.09,12:46
Ja som mala vypražaný syr a hranolky (riadne nezdravé ale mám to rada)
janaGT
13.11.09,12:53
Ja som mala vypražaný syr a hranolky (riadne nezdravé ale mám to rada)

aj my sme boli na tom istom z roboty :) ako meníčko ...
ZEvina
13.11.09,14:54
volebný guľáš :D
ivetazosveta
13.11.09,17:45
Ja som už včera varila guláš-je aj na dnes,
mimotemy :voliť asi nestihnem tak som si dopriala už teraz...;)
Dáša_
13.11.09,17:52
Ja som mala vypražaný syr a hranolky (riadne nezdravé ale mám to rada)

u nás je syr na večeru, ale s varenými zemiakmi
osky
14.11.09,09:15
Ja som mala vypražaný syr a hranolky (riadne nezdravé ale mám to rada)

aj ja som si dala vcera v restike.moj muz si dal krvavy steak-brrrrrrrrrr:D-boli sme na vylete v Bratislave.skoro som to tam uz nespoznala-po tolkom case.nebola som v meste hadam aj 6 rokov.:eek:vela sa zmenilo......
AlaNR
15.11.09,08:26
Mne sa dnes vymýšľať nechce, budú fašírky so zemiakovou kašou a varená cvikla.
Tak sa idem vrhnúť na to.... patlááála, patlála...
erzet
15.11.09,08:42
47. týždeň
Silvernola
15.11.09,08:59
47. týždeň
Predpokladám, že tá letná polievka je z čerstvej zeleniny, xixi
adi11
15.11.09,09:44
Klasika, masova polievka, rezen so zemiakovym salatom
mamminta
15.11.09,09:48
Mne sa dnes vymýšľať nechce, budú fašírky so zemiakovou kašou a varená cvikla.
Tak sa idem vrhnúť na to.... patlááála, patlála...


no mne sa nechce ani patlať dnes ;)

polievočka z kačacích chrbtov......tá sa aj sama urobí :D

a do trúby som šupla kuracie stehná a kúsok bravčovinky...príloha manželove "francúzske" zemiaky.....:D:D
calawen
15.11.09,10:10
Manžel má dnes narodeniny a spolu máme 1. výročie svadby, takže jeho obľúbené... špenátový prívarok so zemiakmi a volským okom. Poobede budem piecť medovníčky (príprava na vianoce - včera som urobila cesto)
Silvernola
15.11.09,10:46
Pre zmenu - tekvicová krémová polievka. panganus podľa mlynárky, šalát z čínskej kapusty
erzet
15.11.09,11:55
Predpokladám, že tá letná polievka je z čerstvej zeleniny, xixi
máš pravdu: chichichi
babka - ježibabka
15.11.09,12:33
Polievka - bravčové kosti + kuracie drobky, vysmažené kura v trojobale, ryža, marhuľový kompót. Na prilepšenie od včera trasená torta z piškótov (nájdené na internete).
frederyka
15.11.09,12:49
Kuracie prsia s ananásom a kukuricou, ryža s hráškom a kukuricou
mamminta
15.11.09,12:51
večera toť......;)
Smažený sýr „bez smažení“

POTŘEBNÉ INGREDIENCE:

150 g tvrdého sýra, 200 g šunky, 6 celých vajec, 6 čajových šálků, tuk a strouhanka na vymaštění hrnečků

POSTUP PŘÍPRAVY:
Toto je tip na výbornou a*rychlou večeři, přičemž odpadá obalování sýra v*trojobale. Není to tak tučné a*sýr nevytéká na pánev. Postup je velmi jednoduchý.....


Potřebné suroviny. Ještě tu chybí tuk a strouhanka na vymazání a*vysypání hrnečků.

Sýr nastrouháme a*šunku najemno nasekáme na malé kousky.

Hrnky řádně vymastíme, vysypeme strouhankou a jdeme plnit.

Začínáme vrstvou strouhaného sýra.

Na sýr následuje nasekaná šunka.

Na šunku rozklepneme 1 vajíčko.

Na vajíčko opět navrstvíme šunku.

A nakonec opět vrstvu nastrouhaného sýra.

Naplněné hrnky vložíme do vyššího plechu, nebo pekáčku, který zalijeme vroucí vodou, tak do ˝ výšky hrnečků.

Pak vložíme do rozpálené trouby a*pečeme při vysoké teplotě - cca 230*st. C po dobu cca 20 minut do zlatohnědé barvy.

Již „upečený“ sýr.

Podáváme s vařenými či opečenými bramborami a tatarskou omáčkou.
Je to výborné a přejeme dobrou chuť.
frederyka
15.11.09,13:44
večera toť......;)
Smažený sýr „bez smažení“

POTŘEBNÉ INGREDIENCE:

150 g tvrdého sýra, 200 g šunky, 6 celých vajec, 6 čajových šálků, tuk a strouhanka na vymaštění hrnečků

POSTUP PŘÍPRAVY:
Toto je tip na výbornou a*rychlou večeři, přičemž odpadá obalování sýra v*trojobale. Není to tak tučné a*sýr nevytéká na pánev. Postup je velmi jednoduchý.....


Potřebné suroviny. Ještě tu chybí tuk a strouhanka na vymazání a*vysypání hrnečků.

Sýr nastrouháme a*šunku najemno nasekáme na malé kousky.

Hrnky řádně vymastíme, vysypeme strouhankou a jdeme plnit.

Začínáme vrstvou strouhaného sýra.

Na sýr následuje nasekaná šunka.

Na šunku rozklepneme 1 vajíčko.

Na vajíčko opět navrstvíme šunku.

A nakonec opět vrstvu nastrouhaného sýra.

Naplněné hrnky vložíme do vyššího plechu, nebo pekáčku, který zalijeme vroucí vodou, tak do ˝ výšky hrnečků.

Pak vložíme do rozpálené trouby a*pečeme při vysoké teplotě - cca 230*st. C po dobu cca 20 minut do zlatohnědé barvy.

Již „upečený“ sýr.

Podáváme s vařenými či opečenými bramborami a tatarskou omáčkou.
Je to výborné a přejeme dobrou chuť.
hmm...zaujal ma tvoj recept, aké šálky používaš?;)
OKAA
15.11.09,18:20
Robievam aj ja,je naozaj vynikajúci-môžem len odporučit;)
Všetci, komu som dala tento recept si nevedia vynachválit:)
Tak tu je ,,z netu,,......Vysmazany syr bez smazenia (http://www.mimibazar.sk/recept.php?id=992)
mamminta
15.11.09,18:51
hmm...zaujal ma tvoj recept, aké šálky používaš?;)

používam misky....take keramicke.....
ale raz som robila aj v salkach...obycajnych, bez vzoru, jednofarebnych, sirsich ;)
mamminta
16.11.09,10:02
toto..........................
volá sa to žaba v diere :D a nerobí sa príloha zvlášť ;)

400 g mletého bravčového, ktoré ochutíme koreninami podľa zvyku a vytvarujeme z neho guľky..............
cesto: do misy preosejeme múku (125g), nalejeme trochu mlieka, vypracujeme hladké cesto a pridáme zvyšok mlieka (300ml je celá dávka) a 3 vajíčka – necháme cca 30 min. oddychovať..........
opražíme cibuľu, dáme ju na spodok zapekacej misy, poukladáme na ňu guľky a dáme piecť asi na 10 min. pri teplote 210 stupňov. Po 10 min. prilejeme cesto ( tak, aby guľky vytŕčali ako žaby z diery) a pečieme ešte asi 25 min., cesto guľky krásne obkolesí, chutí ako palacinko knedľa a je to dobrá príloha....
_________________
erzet
16.11.09,19:25
Kapustová polievka, 2 ks chlieb, čaj, kuracie pečienky na cibuľke, dusená ryže, uhorka.
Bionda
16.11.09,20:21
:D ja som dnes bola kreatívna ?? :D varený údený jazyk hovädzí a chrenová omáčka :D:D:D - no čo z času na čas dobrá vec :D
osky
17.11.09,09:49
vyprazane rybie file,ako priloha zemiakovy trhanec a zeleninovy salat.
mysimis
17.11.09,10:18
Pečené kuracie stehná, zemiaková kaša, uhorkový šalát.
Maruška54
17.11.09,10:38
cukinová polievka, orechové rezance
Aankaa
17.11.09,10:43
Zemiakovo mrkvová polievočka, zemiaky omastené avokádovým olejom pečené v rúre a kuracie stroganov. Zeleninový šalát miešaný so syrom Niva.
No a potom ešte rýchla bublanina z receptu na porade.
Dáša_
17.11.09,11:21
Pečené kuracie stehná, zemiaková kaša, uhorkový šalát.

u nas podobne, akurat stehna pečiem naraz aj so zemiakmi na jednom plechu. Zemiaky rozkrajané na štvrťky nechám zavariť vo vode a potom pečiem všetko naraz.
fulmaja
17.11.09,11:28
U nás sú dnes na obed bryndzové halušky a kapustová polievka.
adi11
17.11.09,11:40
Dnes som prvykrat robila brokolicovu polievku so smotanou a krutonikmi a naozaj bola vyborna, lahodna, vsetkym chutila.
Ako druhe budu kuracie prsia so sampionmi na kyslo a domaca knedla, ktoru este len idem dat parit [hadam sa podari].
Kazu
17.11.09,12:17
Polievka taká zeleninová všeho druhu a játrové knedličky a druhé, no, neviem ako to nazvať po slovensky, ale my tomu hovoríme prézlové pjery. Je to zemiakové cesto naplnené marhuľami alebo marhuľovým džemom, uvarené a posypané opraženou strúhankou a posypané cukrom.
31Jankal
17.11.09,12:22
My dnes sviečkovú zo zveriny s knedlou a perky makové, mnam. Dobru chuť aj ked oneskorene
osky
17.11.09,12:50
Polievka taká zeleninová všeho druhu a játrové knedličky a druhé, no, neviem ako to nazvať po slovensky, ale my tomu hovoríme prézlové pjery. Je to zemiakové cesto naplnené marhuľami alebo marhuľovým džemom, uvarené a posypané opraženou strúhankou a posypané cukrom.

vola sa to marhulove/slivkove/knedle-dufam ze kazdemu je jasne ,ze to je zo zemiakoveho cesta:D
erzet
17.11.09,13:31
Polievka taká zeleninová všeho druhu a játrové knedličky a druhé, no, neviem ako to nazvať po slovensky, ale my tomu hovoríme prézlové pjery. Je to zemiakové cesto naplnené marhuľami alebo marhuľovým džemom, uvarené a posypané opraženou strúhankou a posypané cukrom.
Ale ani "játrové" nie je po slovenský, ale sú "pečeňové". Tak ako som, niekde, čítal "topinky", sú správne "hrianky"mimotemy
babka - ježibabka
17.11.09,14:53
:D ja som dnes bola kreatívna ?? :D varený údený jazyk hovädzí a chrenová omáčka :D:D:D - no čo z času na čas dobrá vec :D
Nezostalo Ti? Dala by som si....:):):):)
babka - ježibabka
17.11.09,15:22
Karfilolová polievka, bravčové pečené, zemialy, kyslá kapusta. Mäsa som napiekla za 2 veľké plechy, vychladnuté dám do 3 dcl pohárov a syn si bude brať na týždňovky. Takisto som robila kvasenú kapustu aj do 3 dcl pohárov, čo si bude tiež nosiť so sebou. Báleše som robila jeden slivkový - mrazené a malý slaný.
hnedoočka
17.11.09,15:40
Kapustová polievka, 2 ks chlieb, čaj, kuracie pečienky na cibuľke, dusená ryže, uhorka.


a už nie kolová voda, ako vidím....učenlivý...;)
Kazu
17.11.09,16:32
Ale ani "játrové" nie je po slovenský, ale sú "pečeňové". Tak ako som, niekde, čítal "topinky", sú správne "hrianky"mimotemy

:D No vieš, moja slovenčina je už raz taká, že játra je pečeň to viem, ale slina mi na jazyk donesie vždy len tie játra, okrem toho, játra tu boli skôr ako spisovná slovenčina.:--- A keď tak rozmýšľam, slovo hrianka som ešte asi nikdy nepovedala. Ale ani topinka. Vždy je to len pečený chléb.:---
ZlaticaB
17.11.09,17:57
U nás bola na obed slepačia polievka a pečené ryby so zemiakovou kašou.
adi11
17.11.09,18:17
:D No vieš, moja slovenčina je už raz taká, že játra je pečeň to viem, ale slina mi na jazyk donesie vždy len tie játra, okrem toho, játra tu boli skôr ako spisovná slovenčina.:--- A keď tak rozmýšľam, slovo hrianka som ešte asi nikdy nepovedala. Ale ani topinka.
Vždy je to len pečený chléb.:---


Taku chut som dostala na peceny chleba, no ale nemam sporhelt:---..ani ptatnu na sporaku...tu mi muz vyhodil so starym plynakom...odvtedy nemozem robit ani lokse:mee:
olybaba
17.11.09,18:19
erzet
17.11.09,18:21
:D No vieš, moja slovenčina je už raz taká, že játra je pečeň to viem, ale slina mi na jazyk donesie vždy len tie játra, okrem toho, játra tu boli skôr ako spisovná slovenčina.:--- A keď tak rozmýšľam, slovo hrianka som ešte asi nikdy nepovedala. Ale ani topinka. Vždy je to len pečený chléb.:---
to neznamená, že musíme používať české slová. Vysvetli to tým, čo sem volajú pukance pop corn, že pukance tu boli skôrmimotemy
ZlaticaB
17.11.09,18:21
Huspeninu sme niekedy mávali veľmi často, ale odkedy už naši nechovajú prasiatko tak nepápame ani huspeninu.
erzet
17.11.09,18:29
a už nie kolová voda, ako vidím....učenlivý...;)
Keď máme zimu v jedálni
Kazu
17.11.09,20:10
to neznamená, že musíme používať české slová. Vysvetli to tým, čo sem volajú pukance pop corn, že pukance tu boli skôrmimotemy

Ale mojko, to nie sú české slová, to je záhorácka slovenčina. :---
Kazu
17.11.09,20:13
[/SEARCH]
Taku chut som dostala na peceny chleba, no ale nemam sporhelt:---..ani ptatnu na sporaku...tu mi muz vyhodil so starym plynakom...odvtedy nemozem robit ani lokse:mee:

Ja robím lokše na starej palacinkárni.
adi11
17.11.09,20:31
Ja robím lokše na starej palacinkárni.
cize ako palacinky.. lokse su uz aj namastene..
invest
18.11.09,07:08
[/SEARCH]
Taku chut som dostala na peceny chleba, no ale nemam sporhelt:---..ani ptatnu na sporaku...tu mi muz vyhodil so starym plynakom...odvtedy nemozem robit ani lokse:mee:
Ja robím lokše na staršej teflonovej panvici, len tak na sucho bez oleja. Tak ako keď by som ich robila na platni. Sú fajn.
osky
18.11.09,07:31
Ja robím lokše na staršej teflonovej panvici, len tak na sucho bez oleja. Tak ako keď by som ich robila na platni. Sú fajn.

presne tak-ja tiez nikdy nerobim lokse na platni,len na suchej teflonke.a chlieb upecies i v normalnej rure,na to nepotrebujes sporak.
erzet
18.11.09,08:32
Ale mojko, to nie sú české slová, to je záhorácka slovenčina. :---
Tak už ščúl vímmimotemy
Zdenka175
18.11.09,08:40
U nás dnes šošovicová polievka, a mäso obalené v múke, potom opečené na pekáči. A nakoniec dám do zapekacieho hrnca na spodok hrášok , cibuľu, mäso a podlejem vodou. K tomu ryža.
janaGT
18.11.09,09:54
u nás kuracie mäsko so zeleninou, tarhoňa a ako dezert palacinky s tvarohom.
Jara
18.11.09,10:56
U nás plnená kapusta, teda po "východniarsky" - holúbky...
lenkam68
18.11.09,11:16
Tak už ščúl vímmimotemy
Len pre správnosť rýchlokurzu zo záhoráckeho nárečia - nie ščúl, ale fčilmimotemy
osky
18.11.09,11:33
na veceru zajacie stehna zapecene s kopkou hrasku a kukurice a na tom plat syra,k tomu trosku ryze a trosku opecenych zemiakov a zeleninovy salat.
na obed mam len 1 tenky parok a 2 varene zemiaky,k tomu 2 nastruhane mrkvy a polovicku kalerabu s 1 KL sezamoveho oleja.
adi11
18.11.09,16:42
Ja robím lokše na staršej teflonovej panvici, len tak na sucho bez oleja. Tak ako keď by som ich robila na platni. Sú fajn.
Takže len nabehnuť do pivnice a pohľadať starú panvicu a môžem to skúsiť...vďaka
babka - ježibabka
18.11.09,16:55
presne tak-ja tiez nikdy nerobim lokse na platni,len na suchej teflonke.a chlieb upecies i v normalnej rure,na to nepotrebujes sporak.
Ja teflonovú panvicu nemám a robím na obyčajnej tiež nasucho.
adi11
18.11.09,18:56
presne tak-ja tiez nikdy nerobim lokse na platni,len na suchej teflonke.a chlieb upecies i v normalnej rure,na to nepotrebujes sporak.
ale rozdiel tam bude, na platni sú hotové skôr a hádam sú aj chutnejšie...práve syn vraví, že on robil na panvici a neboli také ako som robila ja na platni...musím vyskúšať
ja som mala na mysli krajec chleba upečený na platni...nie celý/potom ma napadlo, že niekde mám aj hriankovač/
Bionda
18.11.09,19:11
:D:D:D včera som bola "pažravá" ako predjedlo bola dobre vykŕmená - vyzretá husacia pečeň :D:D - no ako maslo!!!!
Kuracie stehná grilované s bylinkami a zemiačky alla Alda :D Heluška - s cibuľkou a slaninkou :D:D - viete si predstaviť tú moju pečienku :D:D:D - a červené vínko dobréééé ......
Zajtra - inšpirácie som brala od vás dievčatá - malo by byť čosi diétne.... asi lasagne :D s ragú a bešamelovou omáčkou :D:D: s parmezánom..... v piatok by som malla brať inšpiráciu s Erzeta :D a len banán a či čo......:D
Tweety
18.11.09,19:15
:D:D:D včera som bola "pažravá" ako predjedlo bola dobre vykŕmená - vyzretá husacia pečeň :D:D - no ako maslo!!!!
Kuracie stehná grilované s bylinkami a zemiačky alla Alda :D Heluška - s cibuľkou a slaninkou :D:D - viete si predstaviť tú moju pečienku :D:D:D - a červené vínko dobréééé ......
Zajtra - inšpirácie som brala od vás dievčatá - malo by byť čosi diétne.... asi lasagne :D s ragú a bešamelovou omáčkou :D:D: s parmezánom..... v piatok by som malla brať inšpiráciu s Erzeta :D a len banán a či čo......:D
Ći čo je dobré miesto obeda aj večere.:---
erzet
18.11.09,19:32
Fazuľová polievka, langoše

Na dnešný obed som sa veľmi tešil. Mám rád langoše jesť s fazuľovou polievkou. Langošíky boli dobré.
wagner
18.11.09,21:10
Fazuľová polievka, langoše

Na dnešný obed som sa veľmi tešil. Mám rád langoše jesť s fazuľovou polievkou. Langošíky boli dobré.
Zajtra idem robiť lángoše a asi aj tú fazuľovú polievku
DanielaSL
18.11.09,21:20
Fazuľová polievka, langoše

Na dnešný obed som sa veľmi tešil. Mám rád langoše jesť s fazuľovou polievkou. Langošíky boli dobré.

Hm...dobre to vyzerá, som sa na to nachutila aj v takúto pozdnú hodinu...:);)
Ivana Š
18.11.09,21:38
ale rozdiel tam bude, na platni sú hotové skôr a hádam sú aj chutnejšie...práve syn vraví, že on robil na panvici a neboli také ako som robila ja na platni...musím vyskúšať

Môj muž toto isté hovorí, že na platni sú lepšie tie chlebíky :) ja na to, aj väčší bordel v kuchyni :mad:

ja som mala na mysli krajec chleba upečený na platni...nie celý/potom ma napadlo, že niekde mám aj hriankovač/

Deti majú radšej chlebíky z hriankovača, volajú ich "vyskakovacie"
wagner
18.11.09,21:49
Deti majú radšej chlebíky z hriankovača, volajú ich "vyskakovacie"
ALe nie je nad chleba opečený na platni sporáka a potretý domácou masťou. Mňam, dala by som si. Ale zajtra si tú dobrotu určite dám. Tiež lokše moja mama robievala na platni sporáka, veľmi chutili. Výhoda je mať sporák na pevné palivo.
Ivana Š
18.11.09,21:58
ALe nie je nad chleba opečený na platni sporáka a potretý domácou masťou. Mňam, dala by som si. Ale zajtra si tú dobrotu určite dám. Tiež lokše moja mama robievala na platni sporáka, veľmi chutili. Výhoda je mať sporák na pevné palivo.

Takéto chlebíky a lokše robievala moja babka, ešte lokše sú veľmi chutné s kačacím tukom
mimotemy u nás sa hovorí na takýto sporák na pevné palivo - šporhelt
erzet
18.11.09,22:29
Hm...dobre to vyzerá, som sa na to nachutila aj v takúto pozdnú hodinu...:);)
nabudúce ťa pozvem
Bionda
19.11.09,15:19
Ja som robila tie lasagne z hovädzieho mäska... jáááj aké sú len prudko jedlé!!! Paradajková polievočka pre najmenšiu, pre nás hovädzia s kúskami ( :D nuž omylom som večer vyložila iné mäso- ešte som aj zle prečítala čo je na sáčku a ráno trapas- pečienka namiesto mäsa, tak som dala mrazený kus do vody, variť- rozmrazovať a- zeleninu- no keď povolilo,časť išla do mlynčeka a také odrobinky do polievky - ani som nechcela a mala som dve polievky :D)No čo už , ale vynašla som sa ako sa dalo!
Po obede som ešte vyňúrala schované moravské koláčiky :D - posledné dva :D
kukučka
19.11.09,16:02
viem, že túto tému číta veľa ľudí a keďže sa mi nechce vytvárať novú, píšem to sem pre vás všetkých. "Zacvakala" som si EAV vyšetrenie (http://www.akupunkturacentrum.sk/eav.htm), konkrétne tu (http://www.petrovics.sk/mini/EAV.html) a jeho súčasťou okrem poznania zdravotného stavu je poriadne dlhý zoznam potravín, kvôli ktorému som tam vlastne išla.
Pri každej je políčko rôznej dĺžky, to podľa toho, či je daná potravina pre vás prospešná - zelená farba, nevhodná - červená a najhoršia je žltá, tá vám nedodáva, ale uberá energiu.

Žltá je:
pšenica a mlieko a všetko s ním spojené, chlieb, koláče, kupované sladkosti aj maslo
kuracina
ocot a preper, teda kvôli ním aj všetko kyslé nakladané, aj kečup a horčica, nie uhorky a paradajky
jablká, banány, kiwi, brokolica, karfiol
pivo
umelé sladidlá - a zase limonády, džúsy atď

cukor je dovolený!!!

takže si prestavujem jedálny lístok :D
wagner
19.11.09,17:05
A aké číslo určuje zdravé orgány?

Hodnota 85 a viac svedčí pre veľmi silný zápal, výrazne zvýšenú funkciu alebo výrazné podráždenie meraného systému.
Hodnota medzi 55-85 znamená podráždenie alebo zápal.
Hodnoty medzi 40-50 svedčia pre formy začínajúcej degenerácie, opotrebovania, oslabenia.
Hodnoty medzi 20-40 svedčia pre vážnejšiu degeneráciu, opotrebovanie alebo oslabenie daného systému.
Hodnoty pod 15 znamenajú neprirodzený stav, vyčerpanie systému.
Lebo podľa týchto čísiel ani nemôžeš byť zdravá:confused:
Silvernola
19.11.09,17:31
A aké číslo určuje zdravé orgány?


Lebo podľa týchto čísiel ani nemôžeš byť zdravá:confused:
Ak budeš jesť iba "zdravé" veci a to čo ti neškodí, o 3 týždne umrieš s vedomím, že umieraš celkom zdravý:D:D:D
erzet
19.11.09,19:00
Letná zeleninová polievka, 2 ks chlieb, pečené kuracie stehno, dusená ryža, kompót
Deganova
20.11.09,05:54
Dnes fazuľková sladká polievka a lepenica (pre neznalých- podusená kyslá kapusta + uvarené, scedené a popučené zemiaky sa spolu zmiešajú) na vrch opečená klobáska.
janaGT
20.11.09,06:46
u nás vyprážaný syr a zemiakové pyré, tatarka
dogicka
20.11.09,06:54
A aké číslo určuje zdravé orgány?

Hodnota 85 a viac svedčí pre veľmi silný zápal, výrazne zvýšenú funkciu alebo výrazné podráždenie meraného systému.
Hodnota medzi 55-85 znamená podráždenie alebo zápal.
Hodnoty medzi 40-50 svedčia pre formy začínajúcej degenerácie, opotrebovania, oslabenia.
Hodnoty medzi 20-40 svedčia pre vážnejšiu degeneráciu, opotrebovanie alebo oslabenie daného systému.
Hodnoty pod 15 znamenajú neprirodzený stav, vyčerpanie systému.

Lebo podľa týchto čísiel ani nemôžeš byť zdravá:confused:

:D:D:D
calawen
20.11.09,10:25
Dnes máme pohánku so zeleninou - varené na spôsob rizota...
ZuzanaP
20.11.09,13:15
Zapekané cestovinky - so slaninkou, šunkou, brokolicou, šampiňonmi a preliate smotanou s troškou vegety, cesnaku, pretlaku a korenia. Mňamky...
2009
20.11.09,13:17
Inšpirácia, Recepty + video


http://ekucharka.net/recepty-a-videorecepty
wagner
20.11.09,13:27
A aké číslo určuje zdravé orgány?

Hodnota 85 a viac svedčí pre veľmi silný zápal, výrazne zvýšenú funkciu alebo výrazné podráždenie meraného systému.
Hodnota medzi 55-85 znamená podráždenie alebo zápal.
Hodnoty medzi 40-50 svedčia pre formy začínajúcej degenerácie, opotrebovania, oslabenia.
Hodnoty medzi 20-40 svedčia pre vážnejšiu degeneráciu, opotrebovanie alebo oslabenie daného systému.
Hodnoty pod 15 znamenajú neprirodzený stav, vyčerpanie systému.
Lebo podľa týchto čísiel ani nemôžeš byť zdravá:confused:
To bola reakcia na to EAV vyšetrenie z predchádzajúceho príspevku od kukučky. Je to zkopírované z tej stránky, na ktorú nás v príspevku odporučila. Preto som chcela vedieť, kedy je človek vlastne zdravý - lebo podľa čísiel to vychádza tak, že človek je stále chorý.
Kazu
20.11.09,14:51
To bola reakcia na to EAV vyšetrenie z predchádzajúceho príspevku od kukučky. Je to zkopírované z tej stránky, na ktorú nás v príspevku odporučila. Preto som chcela vedieť, kedy je človek vlastne zdravý - lebo podľa čísiel to vychádza tak, že človek je stále chorý.

Podľa tej kategorizácie ani nerátajú s tým, že by bol nejaký človek zdravý. Oni akurát vedia povedať, kedy sa na nič nesťažuje. A to platí iba v jednom prípade - ak sa teplota tela vyrovná s teplotou vonkajšieho prostredia :D
58vlasta
20.11.09,20:25
Zostali mi knedle, pre jedného veľa, pre dvoch málo, tak som orestovala cibuľu na oleji, pridala cesnačik, klobásu nakrájanú a špenát mrazený. Popražiť. Na pekáč alebo zapekaciu misu. Knedle som tiež nakrájané opiekla na pleji, šupla na cibuľu a zaliala vajíčkami rozmiešanými so smotanou. Ochutené : soľ, mleté čili, vegeta a sušená bazalka do vajíčka. Zapečené, so syrom. Paráda. Zdraví boli a umreli.......
trisestri
21.11.09,12:07
aby ma nechytila chrípka,tak horucu kuraciu polievku a http://vcielkaisr-mojerecepty.blogspot.com/2009/11/zapekane-bravcove-pliecko-s-kyslou.html ,asi surová kysla kapusta bude aj ako dezert -capustino la preventino kvasino dezerte de luxe ala slovakia
hnedoočka
21.11.09,13:21
dnes polievka narýchlo - zarezala som sáčok!:D

druhé jedlo /podotýkam ,že iní by to mali na týždeň, také kvantum/ -

všade to pomenuvávajú ináč:

zo zemiakového cesta -čiže niečo ako slivkové gule, ale u nás sa robia so sladkým lekvárom,polejem prepraženým maslom a trochu posolím

a zemiakové slíže s kyslou kapustou - tie mám hrozitánsky rada!:---

radšej dám i prílohu .

[ATTACH]46571[/ATTACH
babi2
21.11.09,13:43
dnes polievka narýchlo - zarezala som sáčok!:D






:D:D:DVždy som hovorila, že ja keby som mala niečo zarezať, tak by som radšej zomrela od hladu, ale toto by som asi zvládla:D
wagner
21.11.09,13:45
dnes polievka narýchlo - zarezala som sáčok!:D

druhé jedlo /podotýkam ,že iní by to mali na týždeň, také kvantum/ -

všade to pomenuvávajú ináč:

zo zemiakového cesta -čiže niečo ako slivkové gule, ale u nás sa robia so sladkým lekvárom,polejem prepraženým maslom a trochu posolím

a zemiakové slíže s kyslou kapustou - tie mám hrozitánsky rada!:---

radšej dám i prílohu .

[ATTACH]46571[/ATTACH
Vyzerá to dobre, ale ďakujem. Som prejedená - mala som na obed najlepšie lángoše na svete. Už som sa ich prejedla a mám od nich na pol roka pokoj. A na večeru si dám asi sódu bicarbonu. Aby mi dobre vytrávili.
Zdenka175
21.11.09,16:38
U nás granadír- zemiaky, fliačky, cibuľa, paprika, klobáska.
AlaNR
21.11.09,16:58
Kockujem (teda krájam na kocky) zeleninu a rohlíky a chystám na zajtra.
Bude sviečková (síce iba z bravčového ale ide o tú omáčku:---...) a karlovarský knedlík, lebo som nedostala v obchode knedľu a sama si na ňu netrúfnem. Mňam, ale keby sa niekto ponúkol, že to za mňa zajtra uvarí, vôôôôôôôbec sa nenahnevám...:D
wagner
21.11.09,17:03
Kockujem (teda krájam na kocky) zeleninu a rohlíky a chystám na zajtra.
Bude sviečková (síce iba z bravčového ale ide o tú omáčku:---...) a karlovarský knedlík, lebo som nedostala v obchode knedľu a sama si na ňu netrúfnem. Mňam, ale keby sa niekto ponúkol, že to za mňa zajtra uvarí, vôôôôôôôbec sa nenahnevám...:D
Dones, uvarím. Ja knedle varím vo vode a tie mám aj najradšej. A nie je nad domáce knedle.
babi2
21.11.09,17:31
U nás bola dnes krémová cesnačka a špagety s omajdou, ktorú som vyrábala do pohárov ešte asi pred dvomi mesiacmi /mleté mäso, cibuľa, paradajky, paprika zeleninová aj červená sušená, horčica, kečup, cesnak/ navrch kepuč - tak to hovorí môj vnuk:) - a strúhaný syr
erzet
21.11.09,18:09
48. týždeň
olip
21.11.09,18:28
ktosi tu písal o zapečenom karfiole v DOMACEJ PIECKE. poprosila by som(kedže mám novú), či by to nerozpísal trošku bližšie, hlavne na koľko min.nastaviť piecku, pri ktorom programe približne. dík
ivetazosveta
22.11.09,09:19
V sobotu: zeleninová polievka s krúpami a marinované morčacie prsia s ryžou. Dnes ešte celkom neviem-mám chrípku, tak len také čo sa rýchlo a samo varí, najskôr špenátová polievka a nejaké prírodné rezne a zemiaky.
jozka56
22.11.09,11:33
Dnes som robila kurací vývar s krupičnými haluškami, sviečkovú a guláš/ mäso divina dostalka/ a domácu knedľu/ výroba cesta pekáreň, ostatné ručne a vyvarená vo vode/. Mňamka veliká. Koláče sme mali včera na návšteve.
hnedoočka
22.11.09,11:39
slepačia polievka s cestovinami, plnené kuracie stehno /erzet ma ním asi naočkoval/,ryža , kompót.
dezert: ešte pozostatky mandľovej torty
Tweety
22.11.09,11:58
slepačia polievka s cestovinami, plnené kuracie stehno /erzet me ním asi naočkoval/,ryža , kompót.
dezert: ešte pozostatky mandľovej torty
Zaprávaná zeleninová polievočka, kurča na smotane s nokerlami.
Beella
22.11.09,12:10
My dnes prvýkrát výborne Marínino Kurča pod perinou a zemiaková kaša. Jeden šalát pre mňa z ľadového šalátu a pre chlapov rajčinový s cibuľou.
Veľká mňamka :)
Zdenka175
22.11.09,13:17
Mäso som večer nakrájala na rezance, osolila, okorenila, pridala kečup ,olej a dala do chladničky. Dnes som to opiekla na pekáči a dala variť. Vody dať podľa toho ako máte radi hustú omáčku.Možno aj dohustiť. Robím to ku ryži. Chutnejšie je to z hovädzieho mäsa, ale robíme to aj z bravčového.
erzet
22.11.09,13:22
Predposledné pozostatky z kokosovej bábovky (2 minikúsky), pozostatok z ranného čaju (pol šálky). Fotka, nem.
tetrisss
22.11.09,13:38
To uz mas post?
calawen
22.11.09,14:21
Dnes som improvizovala - kuracie prsia zapekané... Kura položíme do zapekacej nádoby, posypeme soľou, paprikou, provensálskym korením, zakryjeme paradajkou a nakoniec vysypeme mrazenú zeleninu (ja som mala tú s brokolicou). Zaliať pivom (riedila som vodou) a ešte trochu osoliť vrch. Piekla som 45 minút pri teplote 200 °C. Poobede som upiekla "Perník, ktorý chlapa neupstí na pivo" http://varecha.pravda.sk/recepty/pernik-ktory-muza-nepusti-pivo/2381-pouzi.html
erzet
22.11.09,15:35
To uz mas post?
nie, cez víkend mávam obed takýto, nejakú buchtu, koláč
calawen
23.11.09,11:29
Zapekané cestoviny á la JA...

špaldové cestoviny, omáčka robená bez pridania štipky soli (mlieko, bambino, eidam a niva), na vrchu poukladané plátky paradajok a mozarelly - zapečené...
erzet
23.11.09,11:38
nie, cez víkend mávam obed takýto, nejakú buchtu, koláč
teda buchtu, tiež čo by koláč
wagner
23.11.09,12:12
Zapekané cestoviny á la JA...

špaldové cestoviny, omáčka robená bez pridania štipky soli (mlieko, bambino, eidam a niva), na vrchu poukladané plátky paradajok a mozarelly - zapečené...
No, keďže tam dávaš syr a najmä nivu, tak to je určite slané až moc. Takže čo sa týka soli, je jej tam dosť.
Schmidtova
23.11.09,15:32
kedže včera sme všetko popapkali /kuracie mäsko na kyslej kapuste/ dnes sme mali na obed koubojský guláiš /neviem či to poznáš pod týmto názvom ale je tam uvarená fazuľka,lečo a klobáska/.... celkom dobre jedli sme to s veľmi dobrým tmavým chlebíkoml
erzet
23.11.09,19:17
Šošovicová polievka, jablkový rez, čaj
tetrisss
23.11.09,19:32
Ty sa mas lepsie cez pracovny tyzden ako cez vikend.:D
erzet
24.11.09,06:43
Ty sa mas lepsie cez pracovny tyzden ako cez vikend.:D
"aaaa vo tom to je"
abel
24.11.09,08:35
Niečo pre ľudomilov
Zdenka 0705
24.11.09,08:37
Dnes si spravím "predpremiéru" na 24.12.:D Vyprážaný pangasius so zemiakovou kašou a šalátikom.
2009
24.11.09,08:44
Niečo pre ľudomilov

Nedá mi. Čo je to?
mikumi
24.11.09,08:59
Ahojte, nedá mi nepodeliť sa s vami s rýchlim obedom, alebo večerou. Potrebujem: cestoviny (špagety, vrtulky,...),tofu,cibuľu, sezamové semienka, vegetu a sojovú omačku.
Uvarím cestoviny, na panvici opečiem sezamové semienka-pozor, aby nezhoreli.
Na druhej panvici opečiem nakrájanú cibuľu, pridám nakrájané tofu, trochu sojovej omáčky-pozor, je slaná, trochu vegety. Premiešam, prehrejem, pridám semienka, opäť premiešam a hotovo.
Nasypem na cestoviny, kto chce si pridá kečup, alebo zeleninový šalát.
Nám to chutí, aj vám prajem dobrú chuť.
abel
24.11.09,09:01
Nedá mi. Čo je to?
Čo si do formy dáš, to si odtiaľ vyberieš. To bola tuším nejaká fašírka plnená cibuľkou, so zemiakovým pyré, ale fantázii sa medze nekladú
erzet
24.11.09,09:12
Niečo pre ľudomilov
ee
Žabinka
24.11.09,09:33
Niečo pre ľudomilov
Mňam, vyzerá to výborne. :D
Zdenka 0705
24.11.09,09:49
Mňam, vyzerá to výborne. :D
...trošku strašidelne :eek:
Zdenka 0705
24.11.09,09:50
Ahojte, nedá mi nepodeliť sa s vami s rýchlim obedom, alebo večerou. Potrebujem: cestoviny (špagety, vrtulky,...),tofu,cibuľu, sezamové semienka, vegetu a sojovú omačku.
Uvarím cestoviny, na panvici opečiem sezamové semienka-pozor, aby nezhoreli.
Na druhej panvici opečiem nakrájanú cibuľu, pridám nakrájané tofu, trochu sojovej omáčky-pozor, je slaná, trochu vegety. Premiešam, prehrejem, pridám semienka, opäť premiešam a hotovo.
Nasypem na cestoviny, kto chce si pridá kečup, alebo zeleninový šalát.
Nám to chutí, aj vám prajem dobrú chuť.
Spýtam sa: ...tofu biele, alebo ochutené?
Žabinka
24.11.09,09:54
...trošku strašidelne :eek:
Pri jedle môžeš zavrieť oči a nebudeš sa báť. :D
mikumi
24.11.09,11:26
Spýtam sa: ...tofu biele, alebo ochutené?

Tento raz som použila BIO tofu, ale robila som to aj z bieleho.
erzet
24.11.09,21:06
Frankfurtská polievka, kuracie pečienky na hrášku, zemiakové placky, uhorka
wagner
24.11.09,21:19
Frankfurtská polievka, kuracie pečienky na hrášku, zemiakové placky, uhorka
Tiež som mala placky, ale z hokaida a zeleninovú polievku.
Dáša_
24.11.09,21:22
Tiež som mala placky, ale z hokaida a zeleninovú polievku.

ja tu mám tiež hokaido a tak dumám, či z neho urobím omáčku, či si ju upečiem, alebo urobím polievku. Alebo ešte urobím oranžovú zemiakovú kašu :)
erzet
24.11.09,21:37
ja tu mám tiež hokaido a tak dumám, či z neho urobím omáčku, či si ju upečiem, alebo urobím polievku. Alebo ešte urobím oranžovú zemiakovú kašu :)
ja myslela, že mala rýchlik
Dáša_
24.11.09,21:42
ja myslela, že mala rýchlik

no vidíš, a mne zase stále vrtajú v hlave tie tvoje "víkendové buchty" :D:D
osky
25.11.09,08:10
cestovina s brokolicovou omackou;moj muz cevabcici so zemiakmi a zeleninovym salatom
MarcelkaT
25.11.09,08:27
Zapekaná brokolica so zemiakmi a cesnaková polievka s opraženým chlebíkom.
ZEvina
25.11.09,08:40
Frankfurtská polievka, kuracie pečienky na hrášku, zemiakové placky, uhorka


toto môžem!
maca.tt
25.11.09,18:27
ryžové cestoviny s čínskou zeleninou a údené tofu
erzet
25.11.09,19:30
Zeleninová polievka, chilli com carne, dusení ryža
(nemohli nájsť poľguľatú naberačku)(dnes výnimočne obrázok pred obedom a po obede)
osky
26.11.09,10:06
ja-dietna cina z kuracieho mäsa a brokolice,
moj muz obalovane zavitky z kuracieho mäsa-naplnene paprikou a syrom-obaja so salatom a varenymi zemiakmi
beba13
26.11.09,12:08
brokolicová polievka, pečený bažant s nádievkou, špikovaný olovom a ryža:---
calawen
26.11.09,13:25
špaldové cestoviny s mrazenou zeleninou a vajcom...

(cestovinu uvariť, zliať. na oleji (masle, masti) osmažiť mrazenú zeleninu - okoreniť, pridať rozšľahané vajcia a zliatu cestovinu - miešať, kým nie je hotové)
Dáša_
26.11.09,14:13
Klobásové cestoviny - síce improvizácia, ale dalo sa

Klobasu (taku na varenie) som ošupila, "rozdrobila" na kúsky, opiekla na panvici, zaliala som to kečupom, pridala trošku vody z cestovín a povarila. Do toho cestoviny a na vrch syr.
Ančika
27.11.09,12:36
Dnes "iba" tvarohové rezance a zajtra predpremiéra silvestrovskej kapustnice s údeným, klobásou, hubami i sušenými slivkami.
Hansa
27.11.09,12:38
... pečené koleno, horčica, chlebík a zapiť Bažantom
hnedoočka
27.11.09,12:43
... pečené koleno, horčica, chlebík a zapiť Bažantom

asi by sme si rozumeli...;)
ja tiež racionálne : pizza :D
calawen
27.11.09,12:45
Kuracie prsia s nivovou omáčkou. príloha? manžel varené zemiaky, ja pšeno...
hnedoočka
27.11.09,12:54
Kuracie prsia s nivovou omáčkou. príloha? manžel varené zemiaky, ja pšeno...

:D:D:D prepáč, ja som prečítala príloha? manžel.....ani to by nemusela byť zlá príloha!;)
calawen
27.11.09,12:59
:D:D:D prepáč, ja som prečítala príloha? manžel.....ani to by nemusela byť zlá príloha!;)

:D:D:D dobrý fór, ale ešte ho potrebujem...:D:D:D;)
Hansa
27.11.09,13:00
:D:D:D prepáč, ja som prečítala príloha? manžel.....ani to by nemusela byť zlá príloha!;)

...panstvo, som mimotemy, ale nerobíte tu erotické chúťky? :)
hnedoočka
27.11.09,13:03
:D:D:D dobrý fór, ale ešte ho potrebujem...:D:D:D;)

prepáč , ak som sa nevyjadrila presne: ja som myslela dobrá príloha pre teba, neukradnem ti predsa obed!:D:D

ja mám svoju prílohu!;)
calawen
27.11.09,13:04
já som to pochopila trošku viasc kanibalsky :D
Dáša_
27.11.09,13:16
parené buchty - robila som to vlastne prvý krát
erzet
28.11.09,07:18
Dnes na obed toto:
erzet
28.11.09,07:24
alebo toto?:
Silvernola
28.11.09,08:45
alebo toto?:
:)Ďalšia verzia banánu s jablkami?;)
calawen
28.11.09,12:19
Zemiakové placky...
m.hladka
28.11.09,12:58
kapustnica, mňam
olybaba
28.11.09,13:35
Zdenka 0705
28.11.09,16:50
Krémová brokolicová polievka /zhodli sme sa s olybabou :D/.
Bravčové na paprike s tarhoňou.
babka - ježibabka
29.11.09,09:39
Dnes -slepačia polievka, pečie sa mi polovička veľkého kuraťa k obedu, k nemu bude ryža a uhorkový šalát, bôčik na studeno s chlebom a cibuľou k večeri. Zo sliepky a zostatku ryže bude zajtra rizoto. Zákusok kúpené a doma naplnené medové pláty. Včera bola cícerová kaša s pečenou klobásou a kyslou kapustou.
DanielaSL
29.11.09,09:54
Bez mäsového vývaru by nebola pre nás nedeľa nedeľou...takže klasika...vývar - ale pre zmenu s krupicovými haluškami a z pomletého bravčového robím pečenú roládu naplnenú hubovou plnkou, k tomu zemiaková kaša a uhorky. Koláče sme jedli včera u svokry a v rámci udržania váhy...nemusia byť každý deň. No a poobede samozrejme dobré , silné koťogo.
m.hladka
29.11.09,10:48
Kuracia polievočka a tu vyčítaný recept: kuracie prsia prekladané so syrom a slaninkou, mňamky. Potom poobedňajšia siesta a banány v čokoláde.
JarkaL
29.11.09,11:30
Bez mäsového vývaru by nebola pre nás nedeľa nedeľou...takže klasika...vývar - ale pre zmenu s krupicovými haluškami a z pomletého bravčového robím pečenú roládu naplnenú hubovou plnkou, k tomu zemiaková kaša a uhorky. Koláče sme jedli včera u svokry a v rámci udržania váhy...nemusia byť každý deň. No a poobede samozrejme dobré , silné koťogo.

Danielka, môžeš mi napísať recept na tú roládu?
DanielaSL
29.11.09,13:14
Danielka, môžeš mi napísať recept na tú roládu?

Na oleji a cibuli orestujem huby a keď sú hotové, pridám vajíčka a stuhnuté nechám vychladnúť. Pomleté mäso , ochutené cesnakom, soľou, korením a bazalkou rozmiešam s vajíčkom , zahustím buď pečivom namočeným v mlieku a vytlačeným, alebo strúhankou, alebo ovsenými vločkami....kto má ako vo zvyku a na mastnom papieri rozvaľkám na obdĺžnik. Potriem zvrchu horčicou a poukladám na mäso plátky šunky, na ne plátok syra a nakoniec na vrch navrstvím plnku s hubami. Pomocou papiera stáčam na roládu. Prenesiem na plech, trochu podlejem a pečiem v rúre na 180°C cca 1 hodinu.
maca.tt
29.11.09,13:22
hranolky trochu inak-zemiaky sa narežú na hrubšie hranolky dajú sa variť,ked voda zovrie asi 2 minuty sa povaria,voda sa zleje môžu sa nechať v pare vychladnúť a potom sa vysmážajú.Sú velmi dobré chrumkavé a nie sú mastné,k tomu ryba vysmážaná a uhorkový šalát
JarkaL
29.11.09,13:31
Na oleji a cibuli orestujem huby a keď sú hotové, pridám vajíčka a stuhnuté nechám vychladnúť. Pomleté mäso , ochutené cesnakom, soľou, korením a bazalkou rozmiešam s vajíčkom , zahustím buď pečivom namočeným v mlieku a vytlačeným, alebo strúhankou, alebo ovsenými vločkami....kto má ako vo zvyku a na mastnom papieri rozvaľkám na obdĺžnik. Potriem zvrchu horčicou a poukladám na mäso plátky šunky, na ne plátok syra a nakoniec na vrch navrstvím plnku s hubami. Pomocou papiera stáčam na roládu. Prenesiem na plech, trochu podlejem a pečiem v rúre na 180°C cca 1 hodinu.

Ďakujem, určite vyskúšam.:)
mysimis
29.11.09,16:58
Po včerajšej zabíjačke dnes boli na obed zabíjačkové špeciality - kapustnica, pečené jaternice, klobáska a zemiaková kaša.
erzet
29.11.09,16:59
calawen
30.11.09,12:06
zeleninové pšeno
janaGT
30.11.09,12:28
V našom obľúbenom podniku dneska bolo:

Dietné 3,82 € (115,10 SKK)
Cesnaková polievka s krutónmi 0,33l
Kurací steak 100g, anglická zelenina, varené zemiaky s máslom a pertžlenovou vňaťou
Dezert 50g

2 Mäsité 3,82 € (115,10 SKK)
Cesnaková polievka s krutónmi 0,33l
Vyprážané bravčové medailonky so syrovou omáčkou ,ryža ,obloha
Dezert 50g

3 Bezmäsité 3,82 € (115,10 SKK)
Cesnaková polievka s krutónmi 0,33l
Šosovicový prívarok v varenim vajíčkom 150g
Dezert 50g
erzet
01.12.09,07:52
V našom obľúbenom podniku dneska bolo:

Dietné 3,82 € (115,10 SKK)
Cesnaková polievka s krutónmi 0,33l
Kurací steak 100g, anglická zelenina, varené zemiaky s máslom a pertžlenovou vňaťou
Dezert 50g

2 Mäsité 3,82 € (115,10 SKK)
Cesnaková polievka s krutónmi 0,33l
Vyprážané bravčové medailonky so syrovou omáčkou ,ryža ,obloha
Dezert 50g

3 Bezmäsité 3,82 € (115,10 SKK)
Cesnaková polievka s krutónmi 0,33l
Šosovicový prívarok v varenim vajíčkom 150g
Dezert 50g
Čo tam budete mať 08.12.?
Zdenka 0705
01.12.09,08:09
Aby som dnešnému tmavému dňu pridala nejaké farbičky tak budem variť: paradajkovú polievku a špenátový prívarok so zemiakmi a "volským okom"... aspoň sa očko poteší .... a isto aj bruško :D
ludmilla
01.12.09,09:16
Nám sa zachcelo troška Indonézie, práve som dokončila BAMI GORENG, ten je v našej domácnosti veľmi obľúbený.
janaGT
01.12.09,09:22
Čo tam budete mať 08.12.?

no to ešte neviem, ale viem čo dnes 1.12.:

0,33l Rajčinová polievka so syrom Plnené Kačacie prsia červená dusená kapusta ,knedla 100g Dezert 50g 2
Mäsité 3,82 € (115,10 SKK) 0,33l Rajčinová polievka so syrom Gordon blue, dusená ryža, obloha 100g Dezert 50g 3
Dietné 3,82 € (115,10 SKK) 0,33l Rajčinová polievka so syrom Dusená pohánka so šampiňonmi a bazalkou 150g Dezert 50g
erzet
01.12.09,10:07
no to ešte neviem, ale viem čo dnes 1.12.:

0,33l Rajčinová polievka so syrom Plnené Kačacie prsia červená dusená kapusta ,knedla 100g Dezert 50g 2
Mäsité 3,82 € (115,10 SKK) 0,33l Rajčinová polievka so syrom Gordon blue, dusená ryža, obloha 100g Dezert 50g 3
Dietné 3,82 € (115,10 SKK) 0,33l Rajčinová polievka so syrom Dusená pohánka so šampiňonmi a bazalkou 150g Dezert 50g
tak si počkám
calawen
01.12.09,11:53
cestoviny (špaldové špirály) so šunkou a vajcom
erzet
01.12.09,12:26
cestoviny (špaldové špirály) so šunkou a vajcom

Ja som mal kolegu a šéfa Vladimíra Špaldu a vždy mi napadne keď počujem týchto výrobkoch.mimotemy
calawen
01.12.09,12:28
Ja som mal kolegu a šéfa Vladimíra Špaldu a vždy mi napadne keď počujem týchto výrobkoch.mimotemy
milé :)
janaGT
01.12.09,13:17
tak si počkám

pôjdeš so mnou na obed?
Zdenka 0705
01.12.09,13:46
Nám sa zachcelo troška Indonézie, práve som dokončila BAMI GORENG, ten je v našej domácnosti veľmi obľúbený.
....hmm...BAMI GORENG...fantázia pracuje naplno:D;):)...???
ludmilla
01.12.09,14:16
....hmm...BAMI GORENG...fantázia pracuje naplno:D;):)...???


:D:D:D ja som jednopanvičkovaa :D:D:D
Zdenka 0705
01.12.09,14:26
Ludmilka, tak prilož ten receptík....ďakujem :---:)
ludmilla
01.12.09,15:24
Bami Goreng

olej
kuracie prsia
jarná cibuľka - nakrájaná na tenké kolieska aj zelené aj biele časti, pridávam aj červenú cibuľku
mrkva tenké plátky - krájam strúhadlom na čistenie mrkvy
kapusta - malé rezance
sójové klíčky (nemusia byť)
stonkový zeler - nakrájaný na tenké plátky (zošikma)
čínske slíže (kupujem u Číňanov v ich rýchloobčerstveniach)
2,5 kocky bujónu
rybacia omáčka (tesco, kaufland)
sójová omáčka sladká

Príprava:
Slíže uvaríš podľa návodu, do vody na varenie pridám vždy 1 bujón. Mäso nakrájať na malé kúsky - rezance, opražiť na panvičke s 1/2 bujónu a trochou oleja , potom odložiť. Do panvice dáme troška oleja a 1 bujón roztlačíme a pridáme mrkvu, kapustu, zeler, ak je treba pridám pár lyžíc vody a jemne podusím do polomäkka, pridám klíčky, premiešam, podusím asi 2 minúty, ak zostala v zelenine šťava tú zlejem a pridám uvarené slíže a mäso, 1 polievkovú lyžicu rybacej omáčky, dochutíme sojovou omáčkou, zľahka všetko dvomi vidličkami premiešame, celé posypeme cibuľkou, aby boli celé slíže zakryté, prikryjeme a o 5 minút môžeme servírovať

Poznámka: hlavné suroviny sú slíže, stonkový zeler, mrkva, cibuľa a mäso - to ostatné striedam, čo dom dal:):):)
erzet
01.12.09,15:26
49. týždeň
erzet
01.12.09,15:34
30.11.2009 Pórová polievka s vajcom, plnená paprika, kysnutá knedla
01.12.2009 Hrachová polievka, šampiňónovo-syrová pizza
01.12.2009 Hrachová polievka, hovädzie na paprike, cestovina (kolegyňa, nemala si ku mne sadnúť)
erzet
02.12.09,07:58
:D:D:D ja som jednopanvičkovaa :D:D:D
:):):):)chichichichi:):):):)chichichichi sú aj dvoj?
erzet
02.12.09,07:58
pôjdeš so mnou na obed?
chcel som
janaGT
02.12.09,08:00
chcel som
počkaj, nejako si nerozumieme, si sa pýtal na 8.12. - tak nie chcel som, ale chcel by som ... nie? ;)
erzet
02.12.09,09:33
počkaj, nejako si nerozumieme, si sa pýtal na 8.12. - tak nie chcel som, ale chcel by som ... nie? ;)
život je zmena
m.hladka
02.12.09,10:05
Halušky s kyslou kapustou a slaninkou.
sysula
02.12.09,10:19
kuracie v zemiakovom cesticku, varene zemiaciky, mrkvovy salat
ZEvina
02.12.09,14:03
erzet - takú chuť si mi spravil s tou plnenou paprikou! Aj keď ešte zostane z dneška kapustnica, musím si ju zajtra spraviť!.
lejka
02.12.09,16:50
Opité kurča
hnedoočka
02.12.09,16:54
Opité kurča


zaujímavé a sranďácke!:D
ZuzanaP
03.12.09,10:32
Likvidujem zásoby v mraziaku, takže dnes bude vysmážaný žralok s hranolkami...
jojom
03.12.09,10:46
Hydinové rizoto, šalátik.
plada
03.12.09,11:21
Panenka plnená klobáskovým mäsom, pikantná omáčka Uncle bens, zemiaky, ryža, ľadový šalát
Plada
JarkaL
03.12.09,11:24
Fazuľová polievka a cestoviny s tvarohom
babka - ježibabka
03.12.09,14:25
Kapusta s kolenom na spôsob zabíjačkovej.
erzet
03.12.09,19:13
Gulášová polievka, francúzske zemiaky, uhorky
osky
04.12.09,09:22
moj muz vyprazane sampiony;ja dusene.ako priloha zemiakovy trhanec a dusena brokolica;zeleninovy salat
erzet
04.12.09,10:03
Gulášová polievka, francúzske zemiaky, uhorky
Zistil som, že podľa mojich fotiek by sa dalo zistiť aké bolo počasie v ten deň cca o 11:00 hod.. Čím ostrejšia fotka, tým krajšie počasie a nie že sa mi trasú ruky za obedom.:)mimotemy
hnedoočka
04.12.09,10:17
hydinové rizoto, cvikla
hnedoočka
04.12.09,10:19
Zistil som, že podľa mojich fotiek by sa dalo zistiť aké bolo počasie v ten deň cca o 11:00 hod.. Čím ostrejšia fotka, tým krajšie počasie a nie že sa mi trasú ruky za obedom.:)mimotemy

mimotemy ruky sa trasú od prepracovanosti /keby to čítal i šéf/:D;)

mimochodom , čo je to dobré počasie? už si ani nespomínam....:rolleyes:
Zdenka 0705
04.12.09,13:51
Polievka "hríbové melence", ale upravila som si, miesto melencov vločky a krúpky. Druhý chod bol výmet z mrazničky, -domáci tvaroh-, a tak som robila tvarohové slíže, aspoň cukor som dala trstinový :)
calawen
04.12.09,15:54
spaghetti bolognese, dnes sme skúšali, či zvládneme celozrnnú tvrdú pšenicu... ale to zistím pri najbližšom kojení...