buchač
04.12.09,16:59
mimotemy ruky sa trasú od prepracovanosti /keby to čítal i šéf/:D;)

mimochodom , čo je to dobré počasie? už si ani nespomínam....:rolleyes:

......a čo ??? :rolleyes::rolleyes::rolleyes:

Hádam ste spolu sa dopracovali k prepracovanosti ...????;)
erzet
04.12.09,19:55
mimotemy ruky sa trasú od prepracovanosti /keby to čítal i šéf/:D;)

mimochodom , čo je to dobré počasie? už si ani nespomínam....:rolleyes:
Ja som šéf a Boh chráň aby som tu nachytal mojich podriadených, potom sa im budú triasť nielen ruky.:(:mad:mimotemy
hnedoočka
04.12.09,20:47
......a čo ??? :rolleyes::rolleyes::rolleyes:

Hádam ste spolu sa dopracovali k prepracovanosti ...????;)

mimotemy pst!...ochrana osobných údajov!:rolleyes::cool:
hnedoočka
05.12.09,13:16
dnes nikto neobeduje?:eek: každý čaká Mikuláša?;)

u nás hrášková polievka s maslovými haluškami, zemiakové placky s domácim kyslým mliečkom. mňamky!:---

ešte pečiem bublaninu s hrozienkami, orechami a ovocím.

keby nebolo sladké, asi by zjedli mňa!:rolleyes:
babi2
05.12.09,13:50
u nás polievka gulášová a kapustové strapačky
JarkaL
05.12.09,14:02
Špenátová polievka a strapačky s tvarohom a cibuľkou. Včera sme napiekli medovníčky a už ich tam polovica chýba:(, asi ich dorazíme a zarobím ďalšie cesto.
adi11
05.12.09,16:45
myslela som, ze dnes nebudem varit, zostali od vcera sampiony na smotane s knedlou;)...no kazdy sa len obzeral, ze co sa dnes vari:eek:..a tak som rychlo zarobila mlete masko so speciami a sup do truby a cevapcici je hotove, k tomu zemiacky, cibulka a horcica:)
ZlaticaB
05.12.09,17:03
Ja som sa dnes mala, bola som v škole, takže varil manžel a čo iné ako najjednoduhšie a stále to isté keď to zostane na ňom - rezance s tvarohom.
erzet
05.12.09,19:34
Podbité kuracie stehná
JarkaL
05.12.09,19:38
Robko, a kde máš tú bielu tácku, čo máš obyčajne pod taniermi?
Toto nevyzerá na bufet, ale na domácu výrobu, ak je to Tvoje dielo, musím Ťa pochváliť, vyzerá to super.
erzet
05.12.09,19:51
Robko, a kde máš tú bielu tácku, čo máš obyčajne pod taniermi?
Toto nevyzerá na bufet, ale na domácu výrobu, ak je to Tvoje dielo, musím Ťa pochváliť, vyzerá to super.
Tak zajtra
katarina.j
05.12.09,20:12
dlho som premyslala co vam ponuknut. tak tu je môj recept "slimaky z kuracich prs.":potrebujeme: kuracie prsia,sol,čierne korenie,cibula,olej,smotana na varenie,hlad.muka,1 plechovka húb
Postup: kuracie prsia nakrajame na pasy siroke asi 3-4cm,vyklepeme,osolime,okorenime,zrolujeme kazdy pas zvlášť a prepichneme ho sparadlom.prudko oprazime na oleji. nakrajame cibulu,oprazime v hrnci a pridame opečene maso a huby.zalejeme vodou a nechame povarit cca30min./kym sa maso neuvari/,zahustime smotanou a hlad.mukou. k tomu sa najlepsie hodi zemiakove pyre alebo opekane americke zemiaky.dobru chut.
hnedoočka
05.12.09,21:38
Podbité kuracie stehná


děláš chutě!:---

zdoláš toľko? nepotrebuješ brigádu?;)
erzet
05.12.09,22:46
děláš chutě!:---

zdoláš toľko? nepotrebuješ brigádu?;)
Vám sa dobre sľubuje, neprídete. Pomôžte.
AlaNR
06.12.09,10:00
Dnes kuriatko pečené na kyslej kapuste a zemiaková kaša.
Dezertík: perník (na spôsob bublaniny) s hrozienkami a orechmi.
erzet
06.12.09,13:23
Robko, a kde máš tú bielu tácku, čo máš obyčajne pod taniermi?
Toto nevyzerá na bufet, ale na domácu výrobu, ak je to Tvoje dielo, musím Ťa pochváliť, vyzerá to super.

Tie stehienká
calawen
06.12.09,15:15
rosti a ako dezert hrnčeková bábovka z pšenovej a amaranthovej múky
bezradná
06.12.09,19:32
Dnes boli kuracie prsia na spôsob sviečkovej, k tomu zemiakové šišky a dezert
hanácky troč podľa Petra Novotného(so slivkami a slivkovým lekvárom)
Jara
07.12.09,09:12
Robila som včera tu "krkovičku pre vítanú návštevu", čo tu bol recept, no môžem povedať, že to bolo super, všetkým veľmi veľmi veľmi chutilo, malo to perfektnú chuť aj pekne to vyzeralo. Ostalo, keďže to bol veľký kus asi 2,8 kg mäsa, takže dnes to dojedame. Robila som k nemu lokše a červenú kapustu. Mňam...
dogicka
07.12.09,10:11
Robila som včera tu "krkovičku pre vítanú návštevu", čo tu bol recept, no môžem povedať, že to bolo super, všetkým veľmi veľmi veľmi chutilo, malo to perfektnú chuť aj pekne to vyzeralo. Ostalo, keďže to bol veľký kus asi 2,8 kg mäsa, takže dnes to dojedame. Robila som k nemu lokše a červenú kapustu. Mňam...

Aj ja som ju včera robila, len nie s krkovičky (nezjem mastné mäso)ale zo stehna,fakt to bolo super, mäsko ostalo pekne šťavnaté, my sme k nemu mali zemiakovú kašu a čalamádu. Naše mäsko malo tak 1 kg, ale keďže sme len traja tiež dnes dojedáme a mne možno zostane porcia aj na zajtra. Mňam..
Zdenka 0705
07.12.09,10:29
Dnes varím maďarské sójové mäso s ryžou natural. Už to tu rozvoniava :)
erzet
07.12.09,17:18
50. týždeň
erzet
07.12.09,17:22
Šošovicová polievka na kyslo, čardášové ragú, varené zemiaky
Maruška54
07.12.09,17:38
Robila som včera tu "krkovičku pre vítanú návštevu", čo tu bol recept, no môžem povedať, že to bolo super, všetkým veľmi veľmi veľmi chutilo, malo to perfektnú chuť aj pekne to vyzeralo. Ostalo, keďže to bol veľký kus asi 2,8 kg mäsa, takže dnes to dojedame. Robila som k nemu lokše a červenú kapustu. Mňam...


prosím vás kde je ten recept "krkovička pre vítanú návštevu"
2009
08.12.09,18:55
Dobrú chuť
m.hladka
08.12.09,20:30
Dnes bolo školenie a tam som mala vyprážaný syr, hranolky a obloha.
janaGT
09.12.09,06:48
hovädzia roštenka so zemiakmi, palacinky
plada
09.12.09,09:23
Huspenina s cibuľkou a octom, mäkký maďarský chlebík
Plada
Zdenka 0705
09.12.09,09:38
Kapustová rajčinová polievka z čerstvej kapusty, druhý chod "granadírmarš" s acidofilným mliekom.
Jara
09.12.09,09:44
prikladám ten recept na krkovičku pre vítanú návštevu... :D
hnedoočka
09.12.09,09:52
prikladám ten recept na krkovičku pre vítanú návštevu... :D

dík , že si to tu hodila, tiež som nevedela, o čo sa jedná, ale teraz som v obraze a mám to aj vytlačené, len ešte nevyskúšané.:---

totiž každú krkovičku som si iniciatívne dopredu nakrájala, takže musím kúpiť inú.:D
janaGT
09.12.09,10:23
1 Mäsité 3,82 € (115,10 SKK)
Gulášová polievka 0,33l
Kurací špíz zo zeleninou 100gryža ,obloha
Dezert 50g

2 Mäsité 3,82 € (115,10 SKK)
Gulášová polievka 0,33l
Vyprážané rybie prsty150g,varené zemiaky,tatárska omáčka
Dezert 50g

3 Bezmäsité 3,82 € (115,10 SKK)
Gulášová polievka 0,33l
Tvarohové knedlíčky plnené čučoriedkami200gčokoláda,šlahačka
Dezert 50g
Jara
09.12.09,10:23
Ešte poradím, že je lepšie kúpiť taký kus krkovičky, aby nebolo veľa kosti, t.j. taká tenšia, lebo sa lepšie krája a aj aby neboli príliš dlhé kúsky, lebo to potom aj tak krásne vyzerá. Všetkým nám fakt veľmi chutila.
m.hladka
09.12.09,12:11
Dnes špagety.
hnedoočka
09.12.09,12:30
dnes: hovädzia polievka, karfiol a nedovarené zemiaky.

keďže minule v rádiu dávali, že my Slovač sa nevieme ohradiť, tak som im to povedala a čudujte sa, nič.

skontrolovali v kuchyni a dosť. pri odchode som skonštatovala, že to bolo neprofesionálne, že sa ani nenamáhali ospravedlniť.

neverili by ste, kočka odpovedala trochu múdrym tónom: prepáčte, ale ja som ich nevarila!
tak som sa opýtala, či som mala vletieť do kuchyne.

takže aj toto sú služby, resp. náš zákazník- náš pán!
calawen
09.12.09,13:01
špaldové mušličky s grankom... som mala chuť na sladké :rolleyes:
erzet
09.12.09,15:37
Zemiaková polievka s hubami, novozámocký kurací paprikáš, halušky
erzet
09.12.09,15:39
Pre "2009" moje raňajky v pondelok a stredu. V utorok, štvrtok a piatok je to bez koláča mimotemy
hnedoočka
10.12.09,11:21
my dve / s drobeceva/ dnes:
predjedlo: šunkové rolky plnené syrovým krémom so zeleninou a koláčom

polievka: slepačia s pečeňovými haluškami

hlavné jedlo: bravčová sviečková so slaninkou, opekané zemiaky bez šupky, zeleninová obloha , brusnicová omáčka

večera: huncútsky tanier: bryndzové halušky, gazdovské pirohy a zemiakové placky

dezert: makovo-višňová štrúdľa so zmrzlinou

PS: len tak mimochodom, máme firemný záver roka na Domaši!:---
buchač
10.12.09,11:26
my dve / s drobeceva/ dnes:
predjedlo: šunkové rolky plnené syrovým krémom so zeleninou a koláčom

polievka: slepačia s pečeňovými haluškami

hlavné jedlo: bravčová sviečková so slaninkou, opekané zemiaky bez šupky, zeleninová obloha , brusnicová omáčka

večera: huncútsky tanier: bryndzové halušky, gazdovské pirohy a zemiakové placky

dezert: makovo-višňová štrúdľa so zmrzlinou

PS: len tak mimochodom, máme firemný záver roka na Domaši!:---

Kríza na Slovensku zúri .....;):rolleyes::---:D:D:D:D

A tak rašle nič ...????:rolleyes::cool:
hnedoočka
10.12.09,11:31
Kríza na Slovensku zúri .....;):rolleyes::---:D:D:D:D

A tak rašle nič ...????:rolleyes::cool:

Ani neviem, čo to je.:confused:

A že z teba neprehovorila závisť?!:rolleyes:;):D

dopraj pracujúcim , čo ťažko dreli na Vašom VÚSCH v Košiciach!:)
buchač
10.12.09,11:45
Ani neviem, čo to je.:confused:

A že z teba neprehovorila závisť?!:rolleyes:;):D

dopraj pracujúcim , čo ťažko dreli na Vašom VÚSCH v Košiciach!:)

mimotemy
Na našom ???????????:confused:


Východoslovenský ústav srdcových a cievnych chorôb, a.s. tvoria tri kliniky a desať vysoko špecializovaných ambulancií. Poskytuje kompletnú ambulantnú a lôžkovú zdravotnú starostlivosť, vrátane dispenzárnej, konziliárnej, diagnostickej a liečebno-preventívnej starostlivosti pre pacientov s postihnutím kardiovaskulárneho systému v dospelom veku. Ústav má jedinečné postavenie pri poskytovaní špecializovanej zdravotnej starostlivosti v rámci Košického a Prešovského kraja, teda pre zhruba 1,5 mil. obyvateľov. Každoročne dochádza k výraznému nárastu počtu jeho pacientov - vlani potrebovalo jeho služby 63 652 pacientov.

Ti teda neviem ....:rolleyes:

A doprajem , doprajem ....
Závisť ....nemyslíš vážne ...
wagner
10.12.09,12:13
my dve / s drobeceva/ dnes:
predjedlo: šunkové rolky plnené syrovým krémom so zeleninou a koláčom

polievka: slepačia s pečeňovými haluškami

hlavné jedlo: bravčová sviečková so slaninkou, opekané zemiaky bez šupky, zeleninová obloha , brusnicová omáčka

večera: huncútsky tanier: bryndzové halušky, gazdovské pirohy a zemiakové placky

dezert: makovo-višňová štrúdľa so zmrzlinou

PS: len tak mimochodom, máme firemný záver roka na Domaši!:---
A ja že čo Vy dve tak spolu obedujete. Tak príjemný záver roka a pozdravuj aj Evku.
VERONIKA6
10.12.09,12:55
my dve / s drobeceva/ dnes:
predjedlo: šunkové rolky plnené syrovým krémom so zeleninou a koláčom

polievka: slepačia s pečeňovými haluškami

hlavné jedlo: bravčová sviečková so slaninkou, opekané zemiaky bez šupky, zeleninová obloha , brusnicová omáčka

večera: huncútsky tanier: bryndzové halušky, gazdovské pirohy a zemiakové placky

dezert: makovo-višňová štrúdľa so zmrzlinou

PS: len tak mimochodom, máme firemný záver roka na Domaši!:---
Dievčatká, dobre sa zabavte a nech Vám neuškodí.http://www.sirmi.ic.cz/lidi/55.gif
erzet
10.12.09,14:19
Dievčatká, dobre sa zabavte a nech Vám neuškodí.http://www.sirmi.ic.cz/lidi/55.gif
My sme ešte nemali ani predminuloročný, ani minuloročný, záver roka, ja neviem ako teda mám vlastne rátať roky.mimotemy
erzet
10.12.09,20:48
Jarná zeleninová polievka, pečené kuracie stehno, dusená ryža, uhorka
Dáša_
10.12.09,21:00
Jarná zeleninová polievka, pečené kuracie stehno, dusená ryža, uhorka


to je fajn, že na začiatku zimy vás už pripravujú na jar a máte jarnú polievku :D:D
erzet
10.12.09,21:34
to je fajn, že na začiatku zimy vás už pripravujú na jar a máte jarnú polievku :D:D
U nás zajtra znamená už dnes
Dáša_
10.12.09,21:40
U nás zajtra znamená už dnes

ke´d to skombinujem s tým, že nemáte uzavretý ešte ani predminulý rok, tak más z toho v hlave guľáš - aby sme sa vrátili do obedovej témy :D:D
marjankaj
11.12.09,00:48
U nás zajtra znamená už dnes

To sa už dnes máte lepšie ako zajtra?:confused::---
erzet
11.12.09,07:05
To sa už dnes máte lepšie ako zajtra?:confused::---
Tak to sa mám horšie ako včera, ale to je tuším o inej téme, Čo ma rozčúlilo...
calawen
11.12.09,10:12
dnes zeleninové rizoto
hnedoočka
11.12.09,10:28
mimotemy
Na našom ???????????:confused: áno, hneď som chcela opraviť na našom.A buďme radi, že máme také špičkové zariadenie na východe.



Ti teda neviem ....:rolleyes:

A doprajem , doprajem .... ..veď ja ti verím....;)
Závisť ....nemyslíš vážne ... nie, ale keď s tebou sa tak dobre naťahuje /slovne/:D
janka marenistakova
11.12.09,10:53
Včera som mala narodeniny, tak som priniesla klobásu , hurku a kašu zo zabíjačky a my dve s kolegyňou sme si objednali pizzu -
par.omáčka, syr, šampiňóny, kukurica, olivy a ešte kopa vecí.
wagner
11.12.09,11:38
dnes zeleninové rizoto
Asi sme sa dohodli
calawen
11.12.09,11:49
Asi sme sa dohodli

žeby telepatia? :D:D:D
m.hladka
11.12.09,12:31
Guláš.
erzet
11.12.09,12:34
Adventný veniec pre papkáčov
Zdenka 0705
11.12.09,12:44
Mrkváky podľa Jonáša z českého mmb a k tomu čerstvý kapustový šalát.
Maruška54
11.12.09,12:58
švédske rezne z kuracích prsíčok a zemiakové pyré
hnedoočka
11.12.09,13:01
Adventný veniec pre papkáčov

to robíš naschvál? slintáááám .....a pán farár povedali, že prísny pôst - chlieb a vodu.:(
erzet
11.12.09,13:03
to robíš naschvál? slintáááám .....a pán farár povedali, že prísny pôst - chlieb a vodu.:(
a keď som dal jabĺčko? Mám hriech?
hnedoočka
11.12.09,13:06
a keď som dal jabĺčko? Mám hriech?

mimotemyak je toto to najmenšie zlo, čo si dnes urobil , tak nie.

vypiješ menej vody!:D:D:D
janaGT
11.12.09,13:17
Adventný veniec pre papkáčov

to je originálne :)
erzet
11.12.09,13:19
mimotemyak je toto to najmenšie zlo, čo si dnes urobil , tak nie.

vypiješ menej vody!:D:D:D
a keď som mal ráno 1 liter zahustenej vody čajom, potom zahustenú vodu kávou a ešte si chcem dať banán a večer zahustím vodu kávou?
hnedoočka
11.12.09,13:24
a keď som mal ráno 1 liter zahustenej vody čajom, potom zahustenú vodu kávou a ešte si chcem dať banán a večer zahustím vodu kávou?


:D:D:D ty si dnes vzor pôstu. nechceš i za mňa?;) budeš mať plus body!:---
erzet
11.12.09,19:19
51. týždeň
Zdenka 0705
12.12.09,10:09
Bryndzová polievka, tzv. "demikát" a zapečená pohanka so zeleninou.
jojom
12.12.09,10:38
Pastiersky syr, hranolky, tatarka, kečup.
Manual
12.12.09,12:09
Pripájam jeden recept na výbornú, zdravú zeleninovú polievku

500g kuracích pŕs, 1 viazanička zelených vňatí, 1kg mrkvy, 1,5kg zemiakov, 25g čerstvého zázvoru (alebo štipku sušeného), 1 zeler, 1kg póru, 2 červené čili papričky, 2 kávové lyžičky kari korenia, 250g červenej šošovice, soľ, čierne korenie, citrónová šťava.

Umyté kuracie prsia a pokrájané zelené vňate dáme do hrnca so 4 litrami vody a necháme variť na miernom ohni cca 40 minút.

Po necelej trištvrťhodine mäso vyberieme z vývaru a vývar precedíme.

Mrkvu, zemiaky, zeler, čili a zázvor pokrájame na malé kúsky. Pridáme do vývaru, ochutíme kari korením a varíme 15 minút.

Približne po 5 minútach pridáme šošovicu, nakrájaný pór a povaríme. Kuracie mäso pokrájame na malé kúsky a vrátime do polievky.

Na záver polievku dochutíme korením a soľou a pred porciou aj citrónovou šťavou.

Dobrú chuť... :)
JarkaL
12.12.09,12:13
Janko, veď to máte na celý týždeň alebo naraz pre pol dediny. Ale musí to byť dobré...
Manual
12.12.09,13:02
Ano, veľmi dobré. Tak sprav z 1/2 dávky. Never tomu, pre 4 člennú rodinu dlho nevydrží. :)
JarkaL
12.12.09,13:08
Určite to vyskúšam.Ďakujem za recept.
hnedoočka
13.12.09,15:44
včera: ožralé kuře- kurča na plechovke piva / recept z porady/ s ryžou. to kurča je fakt šťavnaté;):---

pred upečením a po...

47456

47461

dnes: paradajková polievka s nastrúhaným syrom, krkovička pre vítaných hostí /opäť recept z porady;)/ , kapusta a zemiaková lokša.
dezert: vynikajúci bielkový zákusok

47465

47466
tetrisss
13.12.09,16:08
Aky bielkovy zakusok? aspon recept, prosim.
veronikasad
13.12.09,16:11
Ano, veľmi dobré. Tak sprav z 1/2 dávky. Never tomu, pre 4 člennú rodinu dlho nevydrží. :)
tej zeleniny a zemiakov sa mi tiež tam zdá do 4 lt vody veľa ...
hnedoočka
13.12.09,16:27
Výborné bielkové rezy

cesto : 8 bielkov, 20 dkg práš.cukru, 15 dkg orechov, 2 dkg strúhanky ,
1 lyžica Zlatý klas.
Z bielkov ušľaháme tuhý sneh, pridáme práš.cukor a znovu dobre šľaháme.
Do tuhého snehu pridáme mleté upražené orechy, strúhanku a zlatý klas.
Plech vymastíme a posypeme strúhankou/ ja som dala papier/ Pečieme na miernom ohni. Upečené cesto /asi 1 cm hrubé/ rozrežeme pozdĺžne na tri pásy.Natrieme džemom, plnkou, dávame pásy na seba a navrch plnka.

plnka: 8 žĺtka, 2 lyžice kávy, 12 dkg práš.cukru, 1 vanilka 20 dkg masla.

Žĺtky, čiernu kávu, cukor a vanilku uvaríme do husta. Do vychladnutého dáme maslo. Z čiernej kávy dáme i nejaké zrniečka.


Tento recept mám od kolegyne, ktorá doniesla zákusok na narodeniny. Nie je ho veľa, ale chutil doma všetkým - mám ho urobiť i na Vianoce ,ale z troch dávok!;)
tetrisss
13.12.09,16:34
Dakujem, vyzera to bezva, mnam.
JankaO
13.12.09,16:35
krkovička pre vítaných hostí /opäť recept z porady;)/ ,

Tento recept je kde?
hnedoočka
13.12.09,16:37
Tento recept je kde?

príspevok č. 2030
JankaO
13.12.09,16:40
Ďakujem!;)
erzet
13.12.09,17:23
Vianočná opečená klobása, smažená cibuľka, horčica chlieb
Manual
13.12.09,18:37
tej zeleniny a zemiakov sa mi tiež tam zdá do 4 lt vody veľa ...
Veď vyskúšaj, manželka to takto varí.:)
osky
14.12.09,09:38
kelova polievka;fasirka v kelovom liste s varenymi zemiakmi a zeleninovym salatom
Zdenka 0705
14.12.09,09:49
kelova polievka;fasirka v kelovom liste s varenymi zemiakmi a zeleninovym salatom
MŇAM :):---
plada
14.12.09,11:48
kelova polievka;fasirka v kelovom liste s varenymi zemiakmi a zeleninovym salatom
Ja si už týždeň chutím na kelový prívarok s fašírkou, inšpirovala si ma, díky.
Plada
erzet
14.12.09,12:40
Ja si už týždeň chutím na kelový prívarok s fašírkou, inšpirovala si ma, díky.
Plada
aj Ty si mňa inšpirovala, tiež si budem chutiť, ale neviem či týždeň.
erzet
14.12.09,20:42
Kapustová polievka, cestovinový šalát a jogurtom a zeleninou
(a bolo slniečko, obrázok je pekný)
erzet
15.12.09,15:45
Mliečna ryžová polievka, šišky s džemom, čaj
erzet
15.12.09,15:47
To dnes, okrem mňa, nikto neobedoval? Je pôst?
Dáša_
15.12.09,15:54
Pražené špagety
Kazu
15.12.09,16:18
Pražené špagety

Tak toto som ešte nerobila. Dáš recept?
abel
15.12.09,16:36
To dnes, okrem mňa, nikto neobedoval? Je pôst?
Dávam 100 bodov za tie vyfotené obedy. :) :) :) Ja si ťa vždy predstavujem ako Funesa v tom filme Krídielko alebo stehienko, lenže on bral do toho čarovného saka vzorky jedál. Ty prídeš, položíš podnos s obedom na stôl a fotíš. Predstavujem si pohľady okolosediacich :D:D:D. Nemá to chybu, opováž sa s tým prestať ;).
Dáša_
15.12.09,16:39
Tak toto som ešte nerobila. Dáš recept?

Pražené špagety

Vždy v nedeľu, ke´d máme kuracie prsia, tak malý kúsok z nich nakrájam na tenké rezance a zalejem sojovkou.
Potom zvyčajne v pondelok (no včera sme nestíhali doma) robím pražené špagety.
Na tanier na primerane dlhé kúsky nalámem nevarené špagety, buď si na tenké rezance nakrájam zeleninu, alebo ako dnes, požijem mrazenú (dnes to bola nejaká thajská zmes na wok) - tú prudko rozmrazim preliatim vriacou vodou.

Na panvici rozohrejem olej a najskôr veľmi prudko opečiem tenké rezance z kuracích pŕs, vyberiem a dám na tanier. Do rovnakej panvice dám prudko orestovať rezance zeleniny. Za 2-3 minútky ich dám na tanier k masu. Ak už nie je na panvici dosť oleja, tak pridám, poriadne rozohrejem a dám nalámané nevarené špagety - chvíľu ich opekam a potom po troške prilievam vriacu tekutinu (dnes to bol zvyšok polievky, inokedy voda). Premiešavam, podlievam, prilejem sojovku, prípadne nejakú inú omáčku. Ide to celkom rýchlo, špagety skúšam, odhadom cca 5-7 minút. Samozrejme, tekutinu treba dolievať, premiešať a ochutiť podľa zvyklostí. Keď sú cestoviny mäkké, tak do panvice vrátim z taniera osmaženú zeleninu a mäso - podľa možnosti bez tuku na spodu. A je hotovo.

Podobne pražím aj ryžu, ale už uvarenú. Tam ale ešte po zelenine na prudkom ohni smažím dve vajíčka na také veľké halušky.

Dobre vyzerá, ak je v zelenine niečo farebné, napríklad červená paprika...

Recept je vlastne orientačný - niekde som o tom čítala, zvyšok som si vymyslela.
Dáša_
15.12.09,16:40
Dávam 100 bodov za tie vyfotené obedy. :) :) :) Ja si ťa vždy predstavujem ako Funesa v tom filme Krídielko alebo stehienko, lenže on bral do toho čarovného saka vzorky jedál. Ty prídeš, položíš podnos s obedom na stôl a fotíš. Predstavujem si pohľady okolosediacich :D:D:D. Nemá to chybu, opováž sa s tým prestať ;).

ja ho podozrievam, že to robí preto, lebo takto mu kuchárky vždy na tanier vyberú to najlepšie a najkrajšie :D:D
Maruška54
15.12.09,16:49
Kapustová polievka, cestovinový šalát a jogurtom a zeleninou
(a bolo slniečko, obrázok je pekný)


a tuším sa ti triasli ruky než si prišiel s podnosom k stolu
m.hladka
15.12.09,19:03
To dnes, okrem mňa, nikto neobedoval? Je pôst?

Ako dobre, že ty to máš navarené každý deň?
Ja dnes zbytky z nedele.
erzet
15.12.09,19:11
Dávam 100 bodov za tie vyfotené obedy. :) :) :) Ja si ťa vždy predstavujem ako Funesa v tom filme Krídielko alebo stehienko, lenže on bral do toho čarovného saka vzorky jedál. Ty prídeš, položíš podnos s obedom na stôl a fotíš. Predstavujem si pohľady okolosediacich :D:D:D. Nemá to chybu, opováž sa s tým prestať ;).
Ďakujem. Chodím na obed o cca 11:45, to som tam už sám. Sem tam dvaja, traja a tak im vysvetľujem, že to nie je na obrázkové menu jedálnička. Už som bol upodozrievaný, jednou poraďáčkou, že na iné nemyslím ako na jedlo. Nerobím to kvôli jedlu. Robím to pre zábavu a kvôli vám. Veď jednoduchšie by bolo sadnúť si zjesť a ísť. Myslím aj na iné príjemné veci.
Myslím, že kuchári a kuchárky o tom nevedia.
tetrisss
15.12.09,19:18
To kde robis, ked uz v tomto case si na obede sam? To mas nejakych vyhladovanych kolegov:). Ozaj, tie lubostne listy su chutne, robila som polovicu s kokosom a druhu s orechami, ale celkom dokopy stacia 4 bielka a to ostatne primerane menej, trochu je s tym prace, ale stoji to za to.
erzet
16.12.09,07:54
Kde robím je tajné, pod trestom smrti. Vo firme je nás 100. Od kedy sme dostali "gastráče" tak nás chodí na obed maximálne 10 - 20. Obed sa vydáva od 10:00 do 12:00. Väčšinou chodia na obed o 10:00. Chodí k nám pár dôchodcov, pár cezpoľných (z iných firiem), ale to sa za pol hodinu prestravuje a naša "závodka" bola stavaná na veľa stravníkov. Dodám foto. Večer.mimotemy
erzet
16.12.09,08:04
To kde robis, ked uz v tomto case si na obede sam? To mas nejakych vyhladovanych kolegov:). Ozaj, tie lubostne listy su chutne, robila som polovicu s kokosom a druhu s orechami, ale celkom dokopy stacia 4 bielka a to ostatne primerane menej, trochu je s tym prace, ale stoji to za to.
Šikuľka, áno tej plnky je hodne a ten nápad z orechmi možno makom je dobrý. Vravel som, že je to trochu pracné, (vlastne som vravel že je dosť makačka, ale šikovná gazdiná), ale dobré.
hnedoočka
16.12.09,08:23
dnes : zeleninová polievka, pečené kuracie stehno plnené, ryža a kompót
z duly
Kazu
16.12.09,09:02
Je 10,00 a ja ešte ani netuším čo budem variť. Ale nejak hmlisto sa začínajú črtať špagety :D A polievku? Asi vajíčkové ťahanice. Manžel ju zbožňuje, ja to nemusím vidieť ani keď to varím, nieto ešte na tanieri. Vyzerá to ako jedenkrát už jedené :D Mladí dnes nebudú jesť doma tak ja mám taký menší pohov.
Jara
16.12.09,09:15
Ja dnes halušky, mne so sladkou kapustou a manželovi s tvarohom. Aspoň to budeme mať na 2 dni...:D
Zdenka 0705
16.12.09,09:25
Zeleninová polievka /karfiol, mrkva, kaleráb/ zahustené ovs. vločkami a mliekom, druhé francúzske zemiaky s klobáskou a k tomu zaváraná cvikla s kapustou....alebo kapusta s cviklou?;):---
sysula
16.12.09,09:46
dnes asi lazane :)
erzet
16.12.09,16:12
Rascová polievka, pečená krkovička, kapusta, kysnutá knedla
+ kde: http://www.porada.sk/t112320-p61-tak-tento-zaber-vysiel.html#post1236028
Kazu
16.12.09,19:01
Rascová polievka, pečená krkovička, kapusta, kysnutá knedla
+ kde: http://www.porada.sk/t112320-p61-tak-tento-zaber-vysiel.html#post1236028

erzet, nie že by som ti závidela tú porciu, ale s týmto by si nakŕmil aj dvoch hladových :D Neverím, že sa to do tvojho bruška dá veď som ťa videla :)
hnedoočka
16.12.09,19:13
Ja dnes halušky, mne so sladkou kapustou a manželovi s tvarohom. Aspoň to budeme mať na 2 dni...:D

to nie je zlé.....zajtra si to vymeníte a hneď máte zmenu jedálnička!;)
erzet
16.12.09,19:54
erzet, nie že by som ti závidela tú porciu, ale s týmto by si nakŕmil aj dvoch hladových :D Neverím, že sa to do tvojho bruška dá veď som ťa videla :)
Po prvé: to iba toľko vypadá
Po druhé: bol som vychovaný všetko zjesť (teda skoro, kosti a veci podobné, nie)
tetrisss
16.12.09,20:39
Rascová polievka, pečená krkovička, kapusta, kysnutá knedla
+ kde: http://www.porada.sk/t112320-p61-tak-tento-zaber-vysiel.html#post1236028

Ty musis byt sef, lebo mas inu stolicku:D.
lejka
16.12.09,20:42
Dnes-plnenú papriku s knedľou a gulášovú polievku.
/Zajtra parené buchty s makom/. Ak napíšem v škole dobre písomku. Ak napíšem zle, budú mať párky.
abel
16.12.09,20:48
Dnes som urobila radosť mojim deťom :D (27 - 23 - 20) :D Cesnačka a lekvárové perky.
buchač
16.12.09,20:57
Rascová polievka, pečená krkovička, kapusta, kysnutá knedla
+ kde: http://www.porada.sk/t112320-p61-tak-tento-zaber-vysiel.html#post1236028

Rasca , kapusta , dúfam , že aj tá krkovička mala na sebe nejaký ten cesnak ....

No , tak poviem ...nechcel by som veľmi pri Tebe v jednej miestnosti byť o nejaký ten čas ...;):rolleyes::---:D
hnedoočka
16.12.09,21:03
Dnes som urobila radosť mojim deťom :D (27 - 23 - 20) :D Cesnačka a lekvárové perky.

:D:D:D to sú obvody pásov?
abel
16.12.09,21:08
:D:D:D to sú obvody pásov?
Tie údaje sú zhodné s mojou výškou IQ na tému: daň z príjmu - účtovná závierka - DPH :mee::mee::mee:
Zuzka
16.12.09,21:17
Dnes-plnenú papriku s knedľou a gulášovú polievku.
/Zajtra parené buchty s makom/. Ak napíšem v škole dobre písomku. Ak napíšem zle, budú mať párky.

:D:D
hnedoočka
16.12.09,21:33
Tie údaje sú zhodné s mojou výškou IQ na tému: daň z príjmu - účtovná závierka - DPH :mee::mee::mee:

mimotemy opakuj si: som dobrá, som dobrá.....som najlepšia!!!!;)
ivetazosveta
16.12.09,21:38
Struková omáčka s volským okom, chlieb :O)
erzet
17.12.09,19:40
Francúzka polievka, horehronský bravčový rezeň, zemiaková kaša, šalát
m.hladka
18.12.09,11:26
Morčacia polievka a morčacia pečienka, príloha zemiačky pyré a kyslé uhorky.
babka - ježibabka
18.12.09,17:17
Lusková omáčka a vareným vajcom.
erzet
18.12.09,21:32
Boršč, diabolská pochúťka, opekaný chlieb vo vajci (no a čo)
erzet
18.12.09,21:35
Erzet - Vysmážané nivové guľky, hranolky, obloha
erzet
18.12.09,21:37
Jamija - Vysmážané nivové guľky, varené zemiaky, obloha
hnedoočka
18.12.09,21:38
Erzet - Vysmážané nivové guľky, hranolky, obloha

zajtrajší obed alebo dnešná večera?;):confused::D
erzet
18.12.09,21:40
mzdarka renca - neviem čo to bolo. Čo to bolo reni?
wagner
18.12.09,21:57
Erzet - Vysmážané nivové guľky, hranolky, obloha
To si mal dva obedy, alebo aj večera a zajtrajší obed? Nejako je tu veľa obrázkov naraz.
jozka56
18.12.09,22:23
To si mal dva obedy, alebo aj večera a zajtrajší obed? Nejako je tu veľa obrázkov naraz.
To sú jedlá zo stretka:)
wagner
18.12.09,22:30
To sú jedlá zo stretka:)
Aha, tak už som konečne v obraze. Vyzerajú dobre.
babka - ježibabka
20.12.09,14:37
Zajačí paprikáš z vykosteného s kolienkami, z kostí a hlavy polievka. Na pribratie dnes nebolo nič.
m.hladka
20.12.09,17:17
Polievočka vývar z morky. Mäsko na pive, hranolky a ryža.
erzet
21.12.09,16:24
Zeleninová polievka, prírodný bravčový rezeň na šampiňónoch, opekané zemiaky, uhorka
maca.tt
22.12.09,11:14
plnené palacinky so šunkou a syrom obalené v trojobale a vysmažené
erzet
22.12.09,11:24
Fazuľová polievka s párkom, pečené kuracie stehno, dusená ryža, kompót
Tweety
22.12.09,11:37
Fazuľová polievka s párkom, pečené kuracie stehno, dusená ryža, kompót
Ty sa teda máš, dvakrát obed v tomto adventnom období? to by si teda nemal. Bruško treba nechať vyhladovať na vianočné špecialitky:)
erzet
22.12.09,15:21
52. týždeň
erzet
22.12.09,15:22
53. týždeň
Ja som pre tento rok s končil. Práca mi začína až 10.01.2010.
erzet
22.12.09,15:24
Ty sa teda máš, dvakrát obed v tomto adventnom období? to by si teda nemal. Bruško treba nechať vyhladovať na vianočné špecialitky:)
moje bruško toho ešte znesie. ale cez to všetko súhlasím.
m.hladka
22.12.09,16:06
Dnešný obed "bageta" na školení o DPH.
babka - ježibabka
23.12.09,14:51
Zeleninová polievka, hrachová kaša, uhorka.

Príjemné sviatky všetkým.
hnedoočka
23.12.09,18:10
Pražené špagety

Vždy v nedeľu, ke´d máme kuracie prsia, tak malý kúsok z nich nakrájam na tenké rezance a zalejem sojovkou.
Potom zvyčajne v pondelok (no včera sme nestíhali doma) robím pražené špagety.
Na tanier na primerane dlhé kúsky nalámem nevarené špagety, buď si na tenké rezance nakrájam zeleninu, alebo ako dnes, požijem mrazenú (dnes to bola nejaká thajská zmes na wok) - tú prudko rozmrazim preliatim vriacou vodou.

Na panvici rozohrejem olej a najskôr veľmi prudko opečiem tenké rezance z kuracích pŕs, vyberiem a dám na tanier. Do rovnakej panvice dám prudko orestovať rezance zeleniny. Za 2-3 minútky ich dám na tanier k masu. Ak už nie je na panvici dosť oleja, tak pridám, poriadne rozohrejem a dám nalámané nevarené špagety - chvíľu ich opekam a potom po troške prilievam vriacu tekutinu (dnes to bol zvyšok polievky, inokedy voda). Premiešavam, podlievam, prilejem sojovku, prípadne nejakú inú omáčku. Ide to celkom rýchlo, špagety skúšam, odhadom cca 5-7 minút. Samozrejme, tekutinu treba dolievať, premiešať a ochutiť podľa zvyklostí. Keď sú cestoviny mäkké, tak do panvice vrátim z taniera osmaženú zeleninu a mäso - podľa možnosti bez tuku na spodu. A je hotovo.

Podobne pražím aj ryžu, ale už uvarenú. Tam ale ešte po zelenine na prudkom ohni smažím dve vajíčka na také veľké halušky.

Dobre vyzerá, ak je v zelenine niečo farebné, napríklad červená paprika...

Recept je vlastne orientačný - niekde som o tom čítala, zvyšok som si vymyslela.

no,ale mi dalo zabrať kým som ťa našla, vlastne tvoj recept....:D

vtedy som si ho vytlačila a keďže pred pôstom bolo treba skonzumovať mäsko z polievky, tak som vytiahla tieto špagety.;)

všetkým /v počte 3/ doma chutili - a to sú špagetoví, mala som obavu z toho, že ich musím polámať - to nemajú radi ,ale chuť to premohla.:---

ináč , na dôkaz toho, že sú super ,musím skonštatovať,že ja som špagetám nemohla prísť na chuť, ale tieto som s chuťou zjedla!;):---

ps: a vraj to môžem opäť zopakovať, keď nebudem vedieť, čo s vareným mäsom....;)
osky
27.12.09,13:21
tak my sme mali dnes vianocnu pecenu hus-s orechmi,susenymi slivkami a s jablckami;naplnenu plnkou,podavanu s rxzou alebo kapustou,mnam.
recept som tu uz davala pod nazvom-vianocna kacica.
ZEvina
28.12.09,11:05
Dnes mám strašnú chuť na pečené zemiačiky s maslom a kyslou kapustou. Že by to bolo tým, že som už pre-mäsovaná, pre-sladená z tých Vianoc? :D
osky
28.12.09,20:25
dnes sme mali peceneho pstruha-takeho obrieho s nadherne ruzovym mäsom.
k tomu zemiakove pyre a hlavkovy salat.
Ivana Š
29.12.09,17:19
Dnes špagety s bolonskou omáčkou posypané strúhaným syrom
ski555
29.12.09,17:29
dusený pangasius na zelenine,ak chcete recept,napíšem.Mám ho síce vymyslený podľa seba,ale v rodine to malo úspech a na tie články o tejto rybe sa vykašlite.
truch
29.12.09,17:45
tak my sme mali dnes vianocnu pecenu hus-s orechmi,susenymi slivkami a s jablckami;naplnenu plnkou,podavanu s rxzou alebo kapustou,mnam.
recept som tu uz davala pod nazvom-vianocna kacica.
Osky,kačku, alebo hus?:):)
hnedoočka
29.12.09,18:02
dusený pangasius na zelenine,ak chcete recept,napíšem.Mám ho síce vymyslený podľa seba,ale v rodine to malo úspech a na tie články o tejto rybe sa vykašlite.

môžeš hodiť recept,dcéra ho zbožňuje hlavne so zeleninkou,nie vyprážaný.;)
osky
29.12.09,18:27
Osky,kačku, alebo hus?:):)

teraz na Vianoce sme mali hus,ale ked som sem lepila recept/je to uz davnejsie/,vtedy som presne tak isto robila kacku.preto treba hladat recept na moju vianocnu pecenu kacku.;):)
dadulinek
29.12.09,21:18
u nas bola dnes huspenina, na obed aj na veceru. . . .uvidime co bude zajtra :)
Dáša_
29.12.09,21:27
U nás bola pizza - ked zamiesim v pekárni recept z 550 g múky tak viem, že ostane aj na večeru. A to mám rada, keď večer netreba vymýšľať.
JarkaL
29.12.09,21:28
u nas bola dnes huspenina, na obed aj na veceru. . . .uvidime co bude zajtra :)
mimotemy V Californii dostať paprčiky a koleno? Alebo aj huspeninu tam varíte z nejakého prášku?
maca.tt
30.12.09,12:34
zapečené plnené žemle alebo chleba,plnka- nakrájaná paprika,cibula,saláma,rajčiny,pridala som syrokrém trocha kyslej smotany,naplnila žemle,potrela chleba,na vrch platok šunky a syr dala zapiecť,bolo to výborné
babka - ježibabka
30.12.09,14:50
Španielsky vtáčik, ryža, uhorka. Bude aj na večeru.
ski555
30.12.09,18:46
môžeš hodiť recept,dcéra ho zbožňuje hlavne so zeleninkou,nie vyprážaný.;)
cca za hrsť fazule a šošovice dám povariť,potom pridám zemiaky pokrájané na kolieska,mrkvu,petržlen,sušený por,sušenú petržlenovú vnat,kocku bujonu,štipku korenia,soľ,znova mierne povarím.Pripravený Pangasius posolím a ochutím citronovou šťavou.Celé vylejem na plech,vložím Pangasius,zakryjem alobalom,aby sa ryba ihned nevysušila a po cca 30 min. alobal dám dolu a nechám mierne pripiecť. Prajem Vám dobrú chuť,niektoré ingrediencie mám podomácky pripravené,ale napr. aj por može byť čerstvy.Nepíšem presné množstvá,dávam podľa chuti.
ski555
30.12.09,18:48
samozrejme celé podlejem vodou,ak Vám bude chutiť,napíšem aj dalšie recepty,ná šak aj chlapi dobre varia.
erzet
03.01.10,16:46
Marivané kuracie kúsky, Šelmecké kocky
karol.za
03.01.10,16:50
Marivané kuracie kúsky, Šelmecké kocky

robo to tvoj výtvor ?????
:):):):):)
erzet
03.01.10,17:21
robo to tvoj výtvor ?????
:):):):):)
áno, obe veci
Dáša_
03.01.10,19:32
áno, obe veci

klobúk dole, vyzerá to vynikajúcu
erzet
04.01.10,14:03
klobúk dole, vyzerá to vynikajúcu
V horoskope som čítal, že som mal byť baba, ale pán Boh si to na poslednú chvíľu rozmyslel. Ale inak som chlap.mimotemy
hnedoočka
04.01.10,14:05
V horoskope som čítal, že som mal byť baba, ale pán Boh si to na poslednú chvíľu rozmyslel. Ale inak som chlap.mimotemy


:D:D:D dokáž!;)
Jara
04.01.10,14:21
Dnes zemiakové pyré, bravčový paprikáš, šalát z červenej kapusty, chrénu, strúh. syra a pochúť. smotany. Zajtra budú bryndzové halušky... /Už trošku menej mäska sa nám baží ;) /. Polievka zeleninová s pečeňovými haluškami. Bude na 2 dni :D
janaGT
04.01.10,15:08
ja som dnes robila granatír :)
erzet
04.01.10,15:20
:D:D:D dokáž!;)
chichichi
bv_alexandra
07.01.10,13:33
U nás bude dnes strukovinová polievočka, a pravdepodobne rybie filety zapečené na leči. Mnam už teraz mi slinky tečú. :---:)
osky
09.01.10,11:15
kremova sparglova polievka,a pecena kacka na ovoci,ryza.
calawen
09.01.10,11:32
mäsko na zelenine, ja pohánka a sb zemiakové pyré
JarkaL
09.01.10,11:36
kremova sparglova polievka,a pecena kacka na ovoci,ryza.
Sobota a také hody...Ale všimla som si, že si dobrá kuchárka, už dávnejšie.

My len zemiakovú polievku a pizzu.
Dáša_
09.01.10,12:15
Sobota a také hody...Ale všimla som si, že si dobrá kuchárka, už dávnejšie.

My len zemiakovú polievku a pizzu.

u nás šampionova polievka s kukuricou a pizza :)

(samozrejme, takáto polievka vyšla, ke´d som potrebovala zlikvidovať zvyšky po pečení pizze :D)
kyblik
09.01.10,12:29
Pridám sa, dnes máme na obed kuraciu polievočku a marinované kuracie kúsky v cestíčku, s ryžou alebo hranolčekmi a jahodový kompót...
ludex
09.01.10,12:35
Pridám sa, dnes máme na obed kuraciu polievočku a marinované kuracie kúsky v cestíčku, s ryžou alebo hranolčekmi a jahodový kompót...


U nás šošovicová polievka a Tortilly s kuracím šalátom. Manželka kúpila nový kalendár,tak experimentuje :eek:, ale zatial sa jej to darí! ;)
Zdenka 0705
09.01.10,12:41
Palacinky zo špaldovej múky /teda 50% špaldovej a 50% hladkej/ plnené špenátom a zeleninkou.
*v rámci 90 DD*
kyblik
09.01.10,13:03
Čítam tieto príspevky a napadlo ma : "Nejako tú ekonomickú krízu prežijeme" :cool:
MarcelkaT
09.01.10,14:54
V nedeĺu bude hovädzia polievka, pečené husacie stehná - ešte neviem s čím.
Dáša_
09.01.10,14:55
V nedeĺu bude hovädzia polievka, pečené husacie stehná - ešte neviem s čím.


ja budem piecť kuracie stená na kyslej kapuste. Ku tomu bude knedľa.
truch
09.01.10,16:49
Vy teda vyvárate chutné jedlá, aspoň viem kde brať inšpiráciu.:):)
Ja som dnes robila morčacie stehná, horné, vykostené ako sviečkovú s knedľou a keďže som nemala brusnice pomohla som si mrazenými ríbezľami:)
Zajtra musím niečo ľahké asi pangásia,zeleninku a varené zamiaky.
hnedoočka
09.01.10,16:58
Po dlhom čase bol na obed segedínsky guľáš s knedľou , zo sladkého - vagón palaciniek-aspoň sa mi tak zdalo,keď som ich piekla a zajtra bude prvý králik, ktorého sme dochovali.

takže teraz som na pochybách, či to bude obed ,alebo pietny akt!:D:D
janaGT
09.01.10,17:19
včera pudingoš a francúzska polievka,
dneska vyprážaný pangasius a zemiaky
AlaNR
10.01.10,10:24
Slepačo-kačaco- bravčová polievočka a pečené kačacie stehná s červenou kapustou a knedľou nekresťansky poliatou výpekom :-)
Dáša_
10.01.10,10:31
včera pudingoš a francúzska polievka,
dneska vyprážaný pangasius a zemiaky

ten pudingoš, už som raz niekde študovala návod, ale nejak som to nepochopila. Nemáš niečo názorné? Teda, teraz aspon vidím výsledok :)
Rozalka
10.01.10,10:37
Slepačo-kačaco- bravčová polievočka a pečené kačacie stehná s červenou kapustou a knedľou nekresťansky poliatou výpekom :-)
To je hotová * b o m b a * na cholesterol a TG, ale brala by som :)
m.hladka
10.01.10,10:51
morčacia polievočka s niťovkami, ražniči,

všetkým poraďakom prajem k nedeľnému obedu "dobrú chuť"
deane7
10.01.10,11:11
Maďarský guláš s knedľou.
AlaNR
10.01.10,11:15
To je hotová * b o m b a * na cholesterol a TG, ale brala by som :)

Cholesterol sem, cholesterol tam, ale jak to voniaaaaaaaaaa.....
Ledva čakám, kedy sa to dorobí....
jojom
10.01.10,11:24
Deťom bravčové rezne prírodne s ryžou, a nám starším španielsky vtáčik s ryžou.
maca.tt
10.01.10,13:26
mäsové gulky na šťave zemiakové piré,uhorkový šalát
babka - ježibabka
10.01.10,13:51
Bravčovo-hovädzia polievka, sviečková na smotane s knedľou, tvarohový báleš s hrozienkami. S knedľou som experimentovala. Robila som ju v mikrovlnke. Poradila mi to pani, čo chodila v lete predávať k nám zeleninu. Vymastiť zapekaciu misu, dať knedľu, priliať 3 lyžice vody a nechať 6 minút pariť v mikrovlnke. Tvar mala trochu pochybný, ale dala sa zjesť.
osky
10.01.10,20:10
tak dnes sme boli na obede u svagra a stalo to za to uz len preto,ze som nemusela varit.a poobede ladova sou v stadthale-super nedela./svagrina to ale iste takto nevidi..../
obed:
hovädzia polievka s nitovkami,zavitky bravcove naplnene sunkou a syrom,vyprazane v trojobale,klasicke rezne,ryza ,hranolky,3 druhy zeleninoveho salatu.
kava a tiramisu.........no a boli sme naprasknutie.....;):Da potom chod a drz dietu.:D
fulmaja
10.01.10,20:17
My sme mali sviečkovú s knedľou , slepačiu polievku, Višňovo - šľahačkové rezy.
erzet
11.01.10,07:36
včera pudingoš a francúzska polievka,
dneska vyprážaný pangasius a zemiaky
Na obrázku je pudingoš, francúzska polievka, vyprážaný pangasius alebo zemiaky. Pýtam sa, pretože sa mi to na obrázku páči.
Daniela1010
11.01.10,07:39
Na dnes mám čo ostalo zo včera, marinované morčacie kúsky vysmažené v zemiakovom cestíčku, varené zemiaky a doma robený dresing
Zdenka 0705
11.01.10,13:53
Pečené kuracie stehná so zelerom, nakrájaným na kocočky s pridaním rozmarínu. Piekla som dokopy. Zeler mi nahradil zemiakovú prílohu a môžem povedať, že aj chuťovo to bolo mňam. Ďalšia príloha čerstvý šalát z čínskej kapusty.
truch
11.01.10,14:41
Dnes som prvý deň v robote, takže po skoro 3 týždňoch nemusím variť, je fajn keď za Vás navarí niekto iný v reštaurácii:):):)
agnesatimarova
11.01.10,16:34
Naisto dietu po sviatkoch. Aspon do 12.OO iba ovocie pár dní. Agnes
janaGT
11.01.10,16:39
Na obrázku je pudingoš, francúzska polievka, vyprážaný pangasius alebo zemiaky. Pýtam sa, pretože sa mi to na obrázku páči.

žeby ten pudingoš? :)
erzet
11.01.10,17:10
Hŕstková polievka, zbojnícky guláš, kysnutá knedla, orechový koláč.
(už som sa vrátil, ako deti do školy, ako deti domov)
erzet
11.01.10,17:16
2. týždeň
Zdenka 0705
12.01.10,10:57
Dusená pohanka so zeleninou.
L.u.c.i.a.
13.01.10,09:29
Ahoj, ja som včera robila halušky z acidka(bolo akurát v hodine spotreby)na horúce som nastrúhala nivu a dala za lyžicu kyslej smotany, pomiešala a bola rýchla mňamkaaaa...a samozrejme, že sa dá dať na tieto halušky aj bryndza alebo iný syr, môj syn si na ne dal mletý mak s cukrom:o)))
osky
13.01.10,09:49
zajacie chrbty na polovnicky sposob/zajaci chrbat pokrajame na mensie casti,cca 4.posolime zo vsetkych stran,nechame odstat.potom posypeme tymianom a dobre ho po mäse porozotierame.dno pekaca potrieme olivovym olejom a poukladame kusky mäsa.okolo mäsa rozlozime 1 velku cibulu nakarajanu na polmesiacikove pruzky,1 velku na pruzky nakrajanu zelenu pappriku-ale nie kapiu!!!,oplachnute CELE! sampioni a vhodime zopar susenych borievok.cele to zalejeme cca 0,5l cerveneho lahsieho vina,prikryjeme a dame piect na 200 stupnov do mäkka.potom mäso poobraciame na duhu stranu a nechame este asi pol hod.piect.nakoniec pecieme chvilku odkryte -nechame odparit prebytocnu tekutinu,aby zostalo len trochu stavy.pozor-mäso nenechat vyciviet!
priloha:zemiaky uvarene v supke osupat,pretlacit cez mriezkove koliesko,posolit a poriadne poopekat na olivovom oleji,alebo masle.k tomu este hlavkovy salat.
ZEvina
13.01.10,10:57
Perkelt z bažanta, halušky.
Zajtra fašírky, zemiaková kaša, kapustový šalát.
erzet
13.01.10,16:45
12.01.2010 Zeleninová polievka, šišky s džemom
erzet
13.01.10,16:50
13.01.2010 Talianska fazuľová polievka, špagety so syrovo-šampiňónovou omáčkou
erzet
13.01.10,16:52
žeby ten pudingoš? :)
to ozaj?
janaGT
13.01.10,18:20
to ozaj?

jaký si ty šikovný chlapec :)

dnes si mal dva obedy?
pepsikova
13.01.10,18:41
..ja dnes fašírku a cibulový-zemiakový šalát..a na tie halušky z acidka by nebol recept?..lebo to som ešte nepočula...
janka67
13.01.10,18:50
U nás tiež fašírky - z kuracích pŕs a syra - mňamózne a zemiaky.

Tiež ma zaujali tie acidkové halušky, musím ich vyskúšať.
http://www.mimibazar.sk/recept.php?id=22203:)
maca.tt
13.01.10,18:56
Ahoj, ja som včera robila halušky z acidka(bolo akurát v hodine spotreby)na horúce som nastrúhala nivu a dala za lyžicu kyslej smotany, pomiešala a bola rýchla mňamkaaaa...a samozrejme, že sa dá dať na tieto halušky aj bryndza alebo iný syr, môj syn si na ne dal mletý mak s cukrom:o)))
ako sa robia halušky z acidka,mňa by to zaujímalo,dakujem
erzet
13.01.10,19:45
žeby ten pudingoš? :)
Ako sa to robí, prosím?
erzet
13.01.10,19:47
jaký si ty šikovný chlapec :)

dnes si mal dva obedy?
Do pozornosti dávam dátumy pri texte. Včera som si zabudol v práci mobil.
janaGT
13.01.10,20:01
Ako sa to robí, prosím?

tu je recept aj s postupom:

http://www.mimibazar.sk/recept.php?id=21990
mysimis
13.01.10,20:07
tu je recept aj s postupom:

http://www.mimibazar.sk/recept.php?id=21990

vyzerá to superne, určite vyskúšam.....:)
wagner
14.01.10,12:14
Sójové plátky na karfiole
lenkam68
14.01.10,12:40
V sobotu sme zabíjali, takže - zabijačková kapusta, jaternica, krvavnička a k tomu chlieb. Ako dezert si manžel určite dá lalok alebo tlačenku.
calawen
14.01.10,12:57
pšeno so zeleninou, na večeru bude pečená ryba so zemiakmi
osky
14.01.10,13:15
fazulova polievka na kyslo,spagety s pestom
erzet
14.01.10,19:10
Mám to tu všetko opakovať, mám tu dávať aj "šniclu"?
hnedoočka
15.01.10,09:56
Robert, dnes ti konkurujem, na obed mám banán - ale veľký!;):D
osky
15.01.10,11:42
karfiolovo-brokolicova kremova polievka,
vyprazeny karfiol a sampiony,varene zemiaky,zeleninovy salat
janaGT
15.01.10,11:48
špenátová polievka,
vyprážaný zeleninový tanier so zemiakmi ( vyprážaný karfiol, brokolica a šampióny ) a tatarka
lenkam68
15.01.10,12:01
Cesnaková polievka s na masle opraženými rohlíkmi, soté z kuracích stehien a grilovaná zelenina
calawen
15.01.10,12:02
pečená ryba so zemiakmi a cibuľou zo včera, na večeru plánujem praženicu s párkami
jozka56
15.01.10,12:13
tu je recept aj s postupom:

http://www.mimibazar.sk/recept.php?id=21990
Práve som dokončila....no ale to množstvo;)48835
janaGT
15.01.10,12:17
Práve som dokončila....no ale to množstvo;)48835

málo či veľa?
podarili sa? a chutia?
jozka56
15.01.10,12:33
málo či veľa?
podarili sa? a chutia?
Veeeeľa, nevadí jeden diel už má dcéra, druhý pôjde sestre a posledný dobrulinký je môj:--- neverila som, že ho dokážem upiecť, ale podaril sa:)
janaGT
15.01.10,12:38
Veeeeľa, nevadí jeden diel už má dcéra, druhý pôjde sestre a posledný dobrulinký je môj:--- neverila som, že ho dokážem upiecť, ale podaril sa:)

tak ti gratulujem :)
AlaNR
16.01.10,11:24
"Rajčinová" kapusta a druhé budú pravdepodobne obzerance, lebo po krájaní kapusty nemám chuť robiť nič iné...
Asi ju dobre zahustím a bude aj ako druhé :D
beba13
16.01.10,11:48
..no dnes polievka u nás nemusí byť, ale robím zapekané zemiaky so šunkou a syrom, a stískance..:)
pepsikova
16.01.10,11:49
...dnes je indiánska fazuľa...ako prvé, lebo na druhé nikdy nezostane miesto, nakladá sa totiž do 3/4 litrových misiek, ku tomu dva krajce dobrého, nováckeho chlebíka a je to!!!...faaajnové voľačo..
pepsikova
16.01.10,11:51
..no dnes polievka u nás nemusí byť, ale robím zapekané zemiaky so šunkou a syrom, a stískance..:)..


..a tie stískance, to je čo?..lebo ja som stískanec dostala od synka za dnešný obed..ale pukali mi kostičky pri ňom..
pepsikova
16.01.10,11:56
Do pozornosti dávam dátumy pri texte. Včera som si zabudol v práci mobil...


..predvčerom som ti "hádala" 17 a pol..a ty zabudneš mobil!!!...nabudúce sa tam zabudneš aj sám...strašné voľačo...
hnedoočka
16.01.10,11:56
u nás z Írska chlapi doniesli recept: sestra to nazvala koložvárska kapusta, ale je to niečo podobné.

varí sa kyslá kapusta s pomletým mäsom , klobásou a hubami.prichutí - soľ, vegeta,čierne korenie, cesnak,bobkový list, magi korenie....

zahustí postrúhaným zemiakom ,alebo múkou a urobí zápražka.

je to chutné , sýte ,lebo je to dosť husté - podáva sa s chlebom.

dnes to robím 1x, ale ona to ospevuje už dávno.:)
osky
16.01.10,11:59
varena udena rolka ,chlieb,chren
janka67
16.01.10,12:24
bryndzové halušky
truch
16.01.10,13:19
Hubová polievka a plnená paprika so zemiakmi,ale zajtra neviem čo, možno rezne
Dáša_
16.01.10,13:41
palacinky, na slano aj na sladko
Evanka
16.01.10,14:02
Zbežne som tie jedlá pozrela, hmm, dobré, ale kde sú tie zdravé jedlá? Som zvedavá, čo by na to povedal pán doktor Bukovský? :D
wagner
16.01.10,14:34
Zbežne som tie jedlá pozrela, hmm, dobré, ale kde sú tie zdravé jedlá? Som zvedavá, čo by na to povedal pán doktor Bukovský? :D
Neviem síce čo myslíš zdravým jedlom, ale možno môj obed bol zdravší - bezvaječné cestoviny z tvrdej pšenice a lečo. Môže byť? No aby som sa až tak zdravo nestravovala upiekla som si aj koláčik. Bez plnky, s kokosom a je veľmi chutný. Taký by možno odobril aj MUDr.Bukovský.
mysimis
16.01.10,14:41
...dnes je indiánska fazuľa...ako prvé, lebo na druhé nikdy nezostane miesto, nakladá sa totiž do 3/4 litrových misiek, ku tomu dva krajce dobrého, nováckeho chlebíka a je to!!!...faaajnové voľačo..

Pepsikova, čo je to indiánska fazuľa.....prilož prosím recept.....
mysimis
16.01.10,14:43
Pečený sumec na masle, plnený slaninkou a zemiaková kaša.
Zdenka 0705
17.01.10,14:12
V rámci nedostatku času a diéty dnes špaldove palacinky plnené avokádom.
Evanka
17.01.10,14:18
V rámci nedostatku času a diéty dnes špaldove palacinky plnené avokádom.
Zdenka, daj receptík. Avokádo ochutíš čím? Robím z neho často pomazánky, ale takáto kombinácia ma nenapadla.
Zdenka 0705
17.01.10,14:35
Palacinky:
hrnček špaldovej hladkej múky
hrnček obyčajnej pšeničnej hladkej OO špec.
2 hrnčeky bublinkovej minerálky
štipka soli, štipka PDP
Vymiešať, nechať postáť cca 15 minút.
Pri prvej palacinke potrieť panvicu olejom, pri ďalších nie.
Ak cestíčko zhustne, čvrknem trocha minerálky.
Mne vyšlo asi 13 kusov, záleží na veľkosti hrnčeka, ja som mala klasickú 3 dcl šálku.
Avokádo som roztlačila a ochutila cesnakom, citr. šťavou - dodá chuť a nezhnedne, štipkou soli.
Na tanieri ozdobilia kečupom.
Keďže som mala deň UH, tak bez bielkovín, ale je dobré aj trocha tvarohu či nátierkového masla, no nemusí byť.
Predtým som plnila špenátom, ochuteným a zahusteným ovs. vločkami, možno pridať niva syr, fantázii sa medze nekladú.
A deťom možno aj sladkú náplň.
Palacinky som dnes mala zo zásoby /namrazené a avokádová plnka za chvíľu.
calawen
17.01.10,17:25
Dnes zapekané kuracie prsia s nivovou omáčkou a hranolky, poobede jednoduchý koláč s broskyňami.
pepsikova
17.01.10,19:35
Pepsikova, čo je to indiánska fazuľa.....prilož prosím recept.......

..do slanej vody variť zemiačky na drobné kocky, uvariť s bobkovým listom..
medzitým nadrobno cibuľka na olej, na kocky nakrájaná klobása, podusiť, pridať jednu konzervu sterilizovanej fazule čili, pomiešať a pridať do uvarených zemiakov,pridať jednu krabičku rajčínovej šťavy, alebo jeden pretlak, jeden ostrý kečup a zahustiť zátrepkou z hl. múky a vody, aby to bolo hustejšie, skoro ako rajčinová omáčka, ale nie zas tak, aby v tom kelňa stála- tak niečo medzi tým..dochutiť na ostrejšie, ak máte radi, malo by to byť pikantné..
pepsikova
17.01.10,19:45
Zbežne som tie jedlá pozrela, hmm, dobré, ale kde sú tie zdravé jedlá? Som zvedavá, čo by na to povedal pán doktor Bukovský? :D..

..no, však ho zase nemusíš pozývať každý deň ku stolu..no!!!...
Cecilia
17.01.10,19:49
včera - bryndzové halušky, použitá miešaná múka - špaldová, celozrnná, obyčajná polohrubá, so slaninkou
-večer mrkvový koláč, opäť miešaná celozrnná múka a špladová múka, cukor trstinový
dnes na obed okrem rezňov, dusená krkovička, kapusta a z kysnutého lístkového cesta z porady tyčinky - opäť celozrnná a špaldová múka a posypané semienkami - sezam, slnečnica, ľan.semeno
osky
17.01.10,19:55
Palacinky:
hrnček špaldovej hladkej múky
hrnček obyčajnej pšeničnej hladkej OO špec.
2 hrnčeky bublinkovej minerálky
štipka soli, štipka PDP
Vymiešať, nechať postáť cca 15 minút.
Pri prvej palacinke potrieť panvicu olejom, pri ďalších nie.
Ak cestíčko zhustne, čvrknem trocha minerálky.
Mne vyšlo asi 13 kusov, záleží na veľkosti hrnčeka, ja som mala klasickú 3 dcl šálku.
Avokádo som roztlačila a ochutila cesnakom, citr. šťavou - dodá chuť a nezhnedne, štipkou soli.
Na tanieri ozdobilia kečupom.
Keďže som mala deň UH, tak bez bielkovín, ale je dobré aj trocha tvarohu či nátierkového masla, no nemusí byť.
Predtým som plnila špenátom, ochuteným a zahusteným ovs. vločkami, možno pridať niva syr, fantázii sa medze nekladú.
A deťom možno aj sladkú náplň.
Palacinky som dnes mala zo zásoby /namrazené a avokádová plnka za chvíľu.

velmi zaujimavy recept,ale nezabudla si na vajicka? a okrem toho ani kvapka mlieka-ako to vlastne drzi pokope a ako to chuti?:eek: